16. September 2019
    
Uvažujete o investícii do drahých kovov ? 7 tipov pre Vás. - Dolezite.sk

Uvažujete o investícii do drahých kovov ? 7 tipov pre Vás.


  2011-08-09  (10:50)  |  Ekonomika
  45% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Uvažujete o investícii do drahých kovov ? 7 tipov pre Vás.

 

Tento článok bol pôvodne uverejnený vo vydaní Information Line, publikovaný spoločnosťou Asset Strategies International.

 

Uvažujete o investícií do zlata a striebra a ste v tejto oblasti nováčik? Bez ohľadu na to, či ste nováčik alebo ostrieľaný veterán, pri rozhodovaní o investícii by ste mali vziať do úvahy týchto sedem bodov:

 

1.     Zlato nie je komodita, zlato sú peniaze. Sója, ropa, meď a ostatné základné suroviny vrátane poľnohospodárskych produktov sú spotrebovávané vo výrobe. Preto sú to komodity. Ich hodnota závisí od ich užitočnosti ako spotrebného statku. Zlato nie je spotrebovávané a preto jeho množstvo neklesá. Zlato vyťažené počas celej histórie ľudstva stále existuje. Zlato je užitočné, pretože umožňuje ekonomickú kalkuláciu a dlhodobo si dokáže zachovávať kúpyschopnosť. Jeho hodnota je odvodená z tejto užitočnosti. Napríklad cena ropy, vyjadrená v zlate, zostala nezmenená počas 60 rokov, alebo inými slovami, za jednu uncu zlata dnes dokážete kúpiť rovnaké množstvo ropy ako v roku 1951. 

 

2.     Zlato nie je investícia, zlato sú peniaze. Zlato nedokáže generovať cash-flow. Zlato nie je firma produkujúca bohatstvo tak, že vyrába obchodovateľné tovary a služby. Ak nakúpite zlato neznamená to, že investujete. Dochádza len k výmene jednej formy peňazí – národnej meny, ktorú použijete na nákup – za inú formu peňazí, za zlato.  Preto by ste mali pred samotnou kúpou zlata zvážiť výhody a nevýhody v porovnaní s národnými menami. Ak sa na to pozriete z tohto pohľadu, zlato je jednoznačným výťazom. Vyššie uvedený príklad poukazuje na najväčšiu výhodu zlata a zároveň nevýhodu dolára – barel ropy dnes stojí viac ako 100 dolárov v porovnaní s rokom 1951 kedy stál len 3 doláre. Dolár si nedokázal zachovať svoju kúpyschopnosť. Je zrejmé, že úroky z dolárového vkladu na bankovom účte by dokázali pokryť časť tejto straty. Avšak úrok je platený z nejakého dôvodu. Kompenzuje riziká držby dolára, ako napríklad inflačné riziko, riziko bankrotu banky, regulácie kapitálu a iné situácie ktoré predstavujú riziko straty kúpyschopnosti. Ak niekto drží zlato, nikdy nie je vystavený týmto rizikám. 

 

3.     So zlatom neobchodujte, ale radšej ho zhromažďujte. Burzoví agenti často a šikovne manipulujú trhom, aby vyvolali nadšenie z cenových výkyvov zlata, pretože z poplatkov za väčší počet obchodných príkazov majú väčší zisk. Je veľmi ľahké nechať sa zviesť emóciami. Obchodovanie prenechajte radšej profesionálnym obchodníkom a špekulantom. Týmto spôsobom zbohatnete len ťažko. Keďže zlato sú peniaze, stačí ak ho budete zhromažďovať alebo inými slovami sporiť. Sporenie je dobré a o to lepšie ak sporíte v kvalitných peniazoch. Vyčlente si časť zo svojho rodinného rozpočtu určeného na dôchodok alebo na horšie časy a pravidelne každý mesiac nakúpte zlato. Sú to úspory, ktoré môžete kedykoľvek investovať alebo minúť na spotrebné tovary. Postupom času budete z takéhoto sporiaceho programu benefitovať. 

 

 4.     Namiesto papierového zlata kupujte radšej fyzické zlato. Fyzické zlato je hmotné aktívum, zatiaľ čo papierové zlato je finančné aktívum. Vlastniť papierové zlato neznamená vlastniť fyzické zlato. Ak vlastníte papierové zlato v skutočnosti vlastníte len expozíciu voči cene zlata a hodnota Vášho aktíva závisí od finančnej výkonnosti a ochoty nejakej spoločnosti dodržať sľub. Inými slovami, podstupujete „riziko nedodržania záväzku“, ktorému sa kúpou fyzického zlata vyhnete. Každá finančná kríza, ktorá sa v minulosti objavila v globálnej ekonomike bola charakteristická porušením sľubov. Napríklad Lehman Brothers nebol schopný dodržať svoje sľuby a nedávno prestala splácať svoje záväzky aj Grécka vláda. Prax ukazuje, že v čase finančnej krízy by sa mali ľudia vyhýbať finančným aktívam. Pretože dnešné monetárne a finančné problémy ešte neboli ani zďaleka vyriešené, je lepšie ak vlastníte fyzické zlato a nie jeho papierový substitút.

 

 5.     V princípe existujú len 2 možnosti ak sa rozhodnete pre nákup fyzického zlata. Nakúpite ho a skladujete ho sami, alebo ho nakúpite a poveríte niekoho, aby ho pre Vás skladoval.To robí aj moja spoločnosť GoldMoney.  Každá alternatíva má výhody a nevýhody a každý by mal dobre zvážiť všetky pre a proti oboch alternatív. Následne sa rozhodnúť, ktoré sú pre neho najlepšie. Je možné, že najvhodnejšie kombinácia budú obe možnosti, keďže diverzifikácia znižuje riziko. Výhoda skladovania zlata u seba doma je, že ho máte poruke. Avšak znášate riziko krádeže, náklady na poistenie sú vysoké (ak vôbec nájdete ochotnú poisťovaciu spoločnosť) a likvidnosť zlata je nižšia z dôvodu nákladov na vrátenie mincí obchodníkovi. Môže sa stať, že sa objavia dodatočné náklady a čas, ktorý budete musieť investovať do rafinácie zlata, aby ste obchodníkovi dokázali obsah zlata predtým ako ho obchodník od Vás odkúpi. Druhým prípadom je situácia kedy skladujete svoje zlato, striebro, platinu a paládium v spoločnosti GoldMoney a nemáte ho poruke. Avšak toto zlato je skladované v bezpečnom trezore a je poistené. Výhodou je, že ho môžete odpredať kedykoľvek – 24 hodín denne, 7 dní v týždni a peňažné prostriedky Vám budú na Váš bankový účet v ktorejkoľvek krajine zaslané ešte v deň predaja. To Vám zabezpečuje mimoriadnu likvidnosť.

 

 6.     V prípade, že sa rozhodnete pre externú firmu skladujúcu Vaše zlato, vždy požadujte audity. Ak skladujete svoje kovy u externej firmy, nevystavujete sa „riziku nesplácania záväzkov“ pretože Vaše zlato nie je súčasťou ich súvahy. Ale podstupujete riziko dodržania obchodných podmienok. Inými slovami povedané, riskujete, že Vaše drahé kovy nie sú skladované v súlade s Obchodnými podmienkami. Jediným možným spôsobom ako zaistiť bezpečnosť Vašich kovov je požadovať nezávislé audity nezávislej spoločnosti. Svoje kovy neskladujte v spoločnosti, ktorá neponúka potvrdenia o nezávislých pravidelných auditoch jednej zo štyroch najväčších audítorských firiem, ktoré potvrdzujú či sa váha skladovaného kovu rovná množstvu kovu vlastneného zákazníkmi tejto spoločnosti.

 

 7.     Striebro je špecifické – je to aj komodita aj peniaze. Časť sa používa ako spotrebný statok – je to napríklad striebro vo fotografickom priemysle.  Ale aj striebro sa podobne ako zlato po tisícky rokov používalo ako peniaze a bolo hromadené vo forme mincí a tehličiek. Striebro sa od zlata odlišuje v jednej podstatnej charakteristike.  Striebro je veľmi volatilné . Je to dobre vidno na počte uncí striebra potrebných k nákupu jednej unce zlata. Pred rokom to bolo 65 uncí striebra, minulý mesiac to bolo 32 uncí a dnes je to 40 uncí. Táto volatilita nevyhovuje každému, ale ten kto je pripravený ju akceptovať, mal by ho určite nakúpiť. V najbližších 5 rokoch sa pravdepodobne bude tento pomer približovať k historicky overenému výmennému pomeru 16 uncí striebra za jednu uncu zlata. Znamená to, že striebro bude rásť ešte rýchlejšie ako zlato. Inak povedané, striebro má v tomto pokračujúcom býčom trhu ešte čo doháňať.

 

Zlato rástlo voči americkému doláru nepretržite 10 rokov a napriek tomu, že rok 2011 ešte neskončil, vyzerá to tak,  že aj tento rok bude rast pokračovať. Je jasné, že zlato má za sebou už pekne vysoký rast. Preto je prirodzené uvažovať či ho dnes ešte vôbec kupovať. Je už neskoro ?

Verte či neverte, ale túto otázku dostávam pravidelne už desať rokov. Vždy som odpovedal rovnako. Nie, nie je neskoro, a rovnako odpovedám aj dnes. Nie je dôležitá cena zlata, ale jeho hodnota. Nenechajte sa odradiť vysokou cenou, pretože zlato nepredstavuje „riziko nesplatenia záväzku“ a dokáže dlhodobo uchovať kúpyschopnosť. Zlato sú kvalitné peniaze a každý by si v ňom mal sporiť.

 

Autor: James Turk

Zdroj: http://www.goldmoney.com/gold-research/are-you-a-newcomer-to-the-precious-metals-.html?gmrefcode=viagold 

 


Preklad: Martin Jurčo
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-09  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   tu mate!!!

1 Nože teraz vy, boháči! Plačte a kvíľte nad svojimi biedami, ktoré prij­dú na vás!
2 Vaše bohat­stvo zhnilo, a vaše rúcha požraly mole;
3 vaše zlato a strieb­ro zhr­dzavelo, a ich hr­dza bude na svedoc­tvo p­roti vám a bude žrať vaše telá jako oheň. Na­hromadili ste po­kladov na po­sled­né dni.
4 Hľa, práca robot­níkov, ktorí žali vaše polia, za­držaná kričí od vás, a volanie žen­cov prišlo do uší Pána Zá­stupov.
5 Roz­košili ste na zemi a zbuj­neli ste, vy­kŕmili ste svoje srd­cia ako na deň za­bitia. 6 Od­súdili ste, za­vraždili ste spraved­livého, ne­protiví sa vám.

takto sa to skonci..
a teraz mi napise nejaky chytrak,,ze "zlato joplins nehrdzavie"
a uz bude vsetko v poriadku.. vsetko bude vysvetlene..
do toho!!!


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-09  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  celkom to aj pasuje na krizu,, urokovy system,, ozobracovanie ludi pomocou uroku a uzery..

a hlavne to, ze to je v posledne dni..

yes!!!


jurosp   |   ip:95.103.20   |   2011-08-09  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha uz rozumiem. Pojdem na stranku goldmoney a tam si kupim zlato ktore mi predaju a zaroven uschovaju. Nieje to trosku hlupost? Ja to zlato nikdy neuvidim a v skutocnosti dostanem iba spominany substitut. To znamena ze znovu budem vlastnit iba elektronicke zlato. Viem si predstavit ze moje skutocne zlato nebude lezat v nejakom trezore, ale moje peniaze budu niekomu lezat na ucte a pekne mu zarabat dalsie peniazky. U mna tento napad nepresiel. Zavrhujem tuto myslienku.


PETER   |   ip:87.244.23   |   2011-08-09  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins: Zlato nehrdzavie! :o))))))))))


dodo   |   ip:91.148.23   |   2011-08-09  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlato sa ešte neoplatí nakupovať. S veľkou pravdepodobnosťou nastane korekcia jeho ceny a prepadne sa o niekoľko percent (možno až desiatky), až vtedy nastane vhodný čas na nákup. Môže to prísť napríklad, keď by bol donútený nejaký štát predať svoje zlaté rezervy, na trh by sa dostalo veľa zlata v krátkom čase, cena by rýchlo klesala a k tomu by sa pridali v stádovom efekte aj investori a predávali ho. Pri jeho kúpe treba byť obozretný. Warren Buffett (jeden z miliardárov) sa dištancuje od kúpi zlata kvôli niečomu, čo spomenul aj autor článku: Zlato nie je komodita!! Je tak drahé, že v priemysle ho nahradili iné kovy. Čiže s výnimkou výroby šperkov ho nikto reálne nepotrebuje a nemusí byť večne považované za bezpečný prístav.
Striebro by sa ako zabezpečenie mohlo skôr oplatiť, jeho spotreba stúpa (aspoň v súčasnosti) a cena za uncu je relatívne nízka (k zlatu). Čiže ak by sa náhodou stalo, že pri kolapse € by sa nezhodnotilo, čo sa asi nestane, zaznamenal by investor nižšie straty v prepočte na uncu. Škoda len, že v SR je pri jeho kúpe 20 % DPH, nižšia je ale v Rakúsku a Nemecku.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-09  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lol tak zlato je nemena hodnota:)))lol len kupujte a myslite si ,ze bude mat hodnotu:)zlato ma hodnotu taku co su vam zan ochotny dat ludia.s neho sa nenajete tak ako s penazi.

ale inac odbry clanok na ktorom krasne vidno ako vas elitaci vnadia len kupujte ide hore.a ked ho uz dost bude mimo elitakov v sukromnom sektore ,zrazu padne ,uz neni daleko ta chvila.

a este nieco ,nemozem sa zbavit pocitu a to uz dlho a vzdy ma napadne ked citam ako lanaria aby ludia kupovali zlato.ze je ho ovela a to ovela menej ako ho vlasne kupili ludia.len zatial sa to neprevalilo:)ale ono sa prevali ked pojde do tuheho a ludia budu chciet svoje zlato.heh bo nik ani 4auditorske naj firmy vam nezarucia .ze ste uz piaty co kupil tu istu tonu zlata:)vsetko je to dobre premysleny cah ako vas ubezpecit ,ze mate vlasne zlato audit firmou aj ked ho nematre.bo kupit sa da vela ludi.tak ako ansi politici.skutocne zlato vase je len to co mate doma.aj ked ho vidte v banke ,nik vam nezaruci ze sa presuva ,s priehradky do priehradky,nebojte farizeji v tom isto maju dobru prax.a mozna to je len volfram pozlateny co vidite.

skutocna hodnota je pole a to co vas uzivi .v case hladomoru.nie zlato.kupa zlata je len pasta elitakov ako vas osklbat ,lebo ste neni ich.pamatajte na to.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-09  (18:36)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  dodo
ze by na ten pad zlata pouzili portugalsko? ,uz sa objavuju hlasi politikov,zabretanych prostitutok elity,ze maju predat svoje rezervy zlate,

ono ten pad ceny zlata tak ci tak pride a mnohi budu plakat,ale este ho nepredali tolko aby sa im to oplatilo spravit.tu je krasne poukazane ako vseci politici na celom svete pracuju len pre jednych a to soros elitu,a ich plany.je len otazka casu, kedy to cele vsetko vypukne ,myslim si ze na rok podla kruhov v obili ,uz vas na to pripravuju .rok 2012,no uvidime:)


gold   |   ip:95.102.12   |   2011-08-09  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo pilotom na bojovú misiu dávajú pár zlatých mincí, prečo ste posledných 5 000 rokov mohli dostať za zlato jedlo, dom, ... . A moje osobné odporučenie kupujte radšej mince ako zliatky, mince môžete predať aj numizmatikom(cena zlata a umelecká hodnota). A o tom že zlato pôjde dole pochybujem, USA natlačenie 2500miliard dolárov a EU natlačenie eur pre dlhopisy Talianska, ... ma o tom že zlato padne nepresvedčí.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-09  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bla bla bla..
oplati sa neoplati sa,, treba pockat netreba pockat..

chytime.. nechytime... ozbijame ,,neozbijame,,chytia nas ,,nechytia nas..

len kupujte a zhromazdujte.. aby ste si zachranili tie vase biedne zivoty..
nerw   |   ip:83.240.87   |   2011-08-09  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Zlato nie je komodita, zlato sú peniaze."
ale aj peniaze su komodita


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-09  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gold
akych 5000rokov tu spomins ze malo zlato hodntu,ved len z historie co nas ucia ,ked kolumbus obiavil ameriku,tak hodnotu malo len pre bielych ale v amerike nie,tam ho mali na mraky ,vo svojich chramoch ,a nikda pre povodne obivatelstvo americkeho kontinetu nemalo hodnotu,len pre bieleho pristahovalca tam,este raz zlato mataku hodnotu aku mu dava clovek,


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-09  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokorným a ***abojným ovečkám môže byť zlato ukradnuté. Nemali by sa k nemu ani vyjadrovať. Im stačí ku šťastiu iba hrudka kamennej soli a veršovačka pred spaním z dvetisícročnej rozprávkovej knihy. Preto nerozumiem, koho napadlo na ilustračnej fotografii naaranžovať tie zlaté tehličky do takého odporného tvaru...


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-09  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  servus satanova ovecka..

cakal som kedy zacnes bečat..
a uz je to tu..

PS ..inak doma vsetko v poriadku??

mama zdrava.. otec..ha??Pasavec   |   ip:178.41.61   |   2011-08-09  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz len mat zaco si to zlato nakupit......


jan   |   ip:84.47.5.3   |   2011-08-09  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nech zeru zlato,-a seru euro.A centy.
Chazari,vyebany.


Karel   |   ip:95.103.17   |   2011-08-09  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dodo:

1. Zlato sa kupuje bez DPH vsade v EU
2. Ak by nejaka krajina predala zlato, toto zlato by sa nedostalo na volny trh.
3. Ano zlato moze ist aj dole s cenou a to dost dramaticky. Vlastne ako kazda komodita.

majte sa pekne.


gold   |   ip:178.41.73   |   2011-08-09  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Karel
3. Ano zlato moze ist aj dole s cenou a to dost dramaticky.

Prečo?

A ešte som zabudol na Čínu že má 1000miliard dolárov v dolároch a US dlhopisoch ak nechcete zlato a máteho väčšie množstvo choďte na čínsku ambasádu kúpia ho.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-09  (23:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandanemo
aj tebe pekny vecer:)

a len taka male varovanie:ňdaj si pozor aby si aj vo svojom pozadi ,nevidel svoju strasidelnu dogmu,inac spavas dobre ci sa ti sniva aj to co poukazujes v tom obrazku?nebit teba ani si nevsimnem ze je tam naznak toho:)


fakt sa zbav nenavisti,nie koli mne ani koli inym ludom ale hlavne koli sebe.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-09  (23:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,, za tym stoji duch..
a pandamanium to asi aj vie..
ak nie tak je debil.. a ak to vie , tak tiez..

no nic hlavne, ze duni seversky blekmetal a v hlavicke nakakáno..


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-10  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-10  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...admin robíš tu cenzúru či čo!


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-10  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...chcem sem napísať pravdu o pandemoniumovi a nejde nalepiť...no čo sú toto za maniere:)))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-10  (00:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...jasné už chápem...to by zlomilo tvoje nesmrteľné ego čo?...pandemonium:)))))))))))))))))...ale tak v skratke...vieš hovno pandemonium...vieš hovno...vycvičila ťa len ako opicu...nie na skutočnú PRAVDU...preto tak štekáš keď sa tu o nej dočítavaš od ľudí:)))))))))))))))))))))...a mimochodom Dobré ráno:)))))))


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-10  (06:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobré ráno, kostolné ovečky! Žiaľ, musíme sa rozlúčiť. Ale nesmúťte, je to len na štyri dni. Odchádzam totiž na kvalitnú
kultúrnu akciu http://brutalassault.cz/cs/ . Je to jedna z mojich kratochvíľ, taká libôstka, ktorej sa každoročne účastním.
Ak si chcete, ovečky, užívať bezstarostného života naplno, musíte si krátiť chvíle aj kultúrnymi akciami a nie len vysedávať
po kostolných búdach. Žiadny gospel, ale poridna hudba! Škoda, že to nie je pre vás, otrokov neexistujúcej modly a modloslužobníkov
dreveného krížikového otesanca. Vy si tu zatiaľ riešte záhadu pyramídy s okom, triangla na Bermudách a 4%-nú orientáciu modly na krucifixe.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-10  (07:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pande, vychutnaj akciu.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-10  (07:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa tu ako vždy, pokúsim napísať niečo k veci. Pred okolo 10 rokmi sa vo svete rozšírila fáma , že zlaté štátne rezervy sa neoplatí držať a európske štáty ich rozpredali, boli to ťažké tisíce ton. Raz na dolezite bol článok, že Česi prišli o zlaté rezervy- národný poklad, nejaký špekulanti z vlády im to pod nosom predali a národ o tom nevedel. Nikomu sa nič nestalo. Vyzerá to celé ako celosvetová , dlho pripravovaná akcia. Ďalší mlyn na sprisahanecké teórie.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-10  (07:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandebilium..

od zavisti som cely bez seba..neviem ci mam skôr šťať či varit..


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-10  (07:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobré ránko, Joplinzová! Vidím, že i v ohradách na stráňach dolín svitol nový deň. Nevar, vyhľadaj včerajšiu hrudu soli. Tak dovi, dopo...


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-10  (07:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je jaky debil.. ze, vyhladaj hrudu soli.. :-))))


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-10  (07:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pocitam ,ze po tom assaulte prides zasa o nieco vymletejsi..

tesime sa ...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-10  (07:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  heh pandanemo
zaujimava zhoda:)

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/157320/homosexualove-v-praze-necas-utrel-batoru.html

stiri dni vyvrcholi v sobotu.

to by vysvetlovalo tvoju nenavist ,strasiacej dogme tvojej.


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-08-10  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked vidim ako tu tarate a osdocujete sa, tak je uplne jedno ci zlato cenu ma alebo nie

v jednote je sila
len silny ROD moze prezit utlak a nedostatok
ale to vam nikdy nic nepovie, pretoze vase presvedcenie o vasej neomylnosti je nekonecne

tak sa tu len pekne urazajte dalej a vedte si tu zabomysie vojnyPeter   |   ip:85.248.61   |   2011-08-10  (08:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok je mierne neaktualny a pravdopodobne stary. Trocha scestny na dnesnu dobu. Tvrdit ze striebro je strategicke lebo sa pouziva vo fotografickom priemysle v dobe digitalnych fotakov je zle a neaktualne. Tak iste ak sa bezny smrtelnik rozhodne vlozit svoje uspory do zlata tak si moze kupit akurat tak zlate tehly a tie nie su vo svetovej cene zlata ale cca + 15% plus k svetovej cene zlata. V podsate si kupuje klenoty a musi cakat lez cena stupne o 15 percent a potom sa moze usmievat zo svojej investicie. Ak vsak nestupne je to strata. Rovnako ked cena klesne pod nakulnu cenu tehly tak prerobi. Problemom bude ak cena bude klasat tak zacnu zasa ludia saliet a odpredavat zlato a jeho cena klesne rapidne. Tak isto neplati tvrdenie, ze hodnota zlato = ropa. I ropa mala pred 30 rokmi uplne inu spolocnesku hodnotu. Dolezite je si uvedomit aj devalvaciu trojskej unce odpojenie zlata od dolara. To vsetko ma vplyv na ponimanie hodnot a ich uchovavanie. Mylsim, ze slepo verit zlatemu telatu je zle.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-10  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu sa píše o zabehanom systéme vo svete . Na Slovensku keď predáte zlato tak za cenu o 30-50% nižšiu. Stačí sa pozrieť do najbližšej záložne.
A šikovné firmičky ktoré vzniknú na výkup zlata, však Slovákov poznáme. Za rok by chceli zarobiť miliardy.Dodo   |   ip:91.148.23   |   2011-08-10  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Karel:

1. Pri DPH som hovoril o investičnom striebre, pri tom sa DPH platí, lenže napr. v Nemecku je jeho sadzba 7 %.
2. Krajina nemusí svoje zlato predať dobrovoľne. Svoje zlato môže použiť ako zábezpeku aby dostala úver od nejakej inej banky. Pred niekoľkými mesiacmi sa objavili správy o tom, že tuším v nejakej švajčiarskej banke sa objavilo väčšie množstvo zlata v účtovných knihách vedeného ako zábezpeka. Vraj pravdepodobne zo Španielska, Portugalska alebo Talianska. No a v prípade, ak by svoj dlh krajina nesplatila (čo je možné), bola by nútená Švajčiarska banka minimálne časť zlata predať. Presne ale neviem, ako tento systém s tou zábezpekou funguje. (Myslím si ale, že niekomu vadí, že centrálne banky po svete majú v zásobách zlato, takže sa chcú k nemu asi dostať..)


illuminatedBimbo   |   ip:95.102.20   |   2011-08-10  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NWO - SK
http://youtu.be/sIaujoassIc


dusan   |   ip:95.102.24   |   2011-08-10  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mám pocit že po skončení zameniteľnosti usd za zlato museli vlastníci zlata v us zlato odovzdať štátu, takže ak sa štát naozaj ocitne v núdzi, môže požiadať občanov - registrovaných majiteľov - aby mu zlato "požičali", no a potom kdovie, du


eros   |   ip:86.41.116   |   2011-08-10  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To pre Boha kto dovolil na dolezite.sk takyto clanok ?

Ludia, ziadne zlato NEKUPUJTE. Zlato sluzi len pre spekulantov. Ja to prirovnavam k burze.

Za peniaze do zlata radsej_
- dat si spravit vrt na vodu
- kupit solarne panely
- zateplit dom
- vykopat pivnicu
- nakupit zbrane
- atd.

Vraj zlato. Normalne mi je na grcanie z toho zlata. J by som to zlato napchal vsetkym tym nenazrancom sk...nym do assholes a do ich hnusnych papuli nenazratych. Vraj kupovat..... normalne som sa nasral do boha


SH   |   ip:213.151.2   |   2011-08-10  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zlato su peniaze uz 6000 rokov to len vlady vam dali do ruk papier.
preto zamente svoje peniaze za zlato, lebo ked to bude chciet urobit po hyperinflacii tak uz nebudete mat co zamenit. ludia budu musiet medzi sebou tovary vymienat za kazdych cias zlato bude sluzit ako vymenny prostierok. v USA ma uz 13 statov moznost platit zlatom, menou ktora sa neznehodnocuje

ale teraz nekupujte, pockajte na korekciu teraz je na maximach


SH   |   ip:213.151.2   |   2011-08-10  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vase nazory na zlato nic nezmenia na tom co je zlato


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-10  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium....uži si:)))))))))))...a myslím to úprimne:))))))...veď vieš ako to je všetko do času:))))...aj ti...aj ti:))))))...to je tak nasľubované nesmrteľnosti a moc...klams....ehm ehm teda čistá pravda a skáčeš tak ako potrebujú....hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha...teda naozaj si uži:)))))...možno fakt naposledy:)))))...ptom si budeš želať aby si radšej žil ako poskledný bezdomovec s tou tvojou hrudkou soli....bééééééééééé...béééééééééééééé


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten film bol prepadák, sem tam ho dávajú. Boj o Zem.Je to o tom , že na Zemi bola kedysi posádka mimozemskej civilizácie a pozemšťania pre nich dolovali zlato . Boli chamtiví na zlato. Je tiež o mechanizme moci a nadradenosti a ovládaní. Sem tam to dávali v telke. Autor je asi Hubbard , zakladateľ scientologickej cirkvi. Hrá tam Travolta. Má to fantastický koniec. Najväčší chamtivec skončí s obrovským množstvo zlata sám a za mrežami, opustený. Jeho žiak, ktorého učil všetkým podlostiam prerástol svojho učiteľa a spojil sa s Pozemšťanmi. Kto miluje sprisahanecké teórie – toto sa naozaj stalo,podobne ako vo filme, stopy po dolovaní ,veľmi staré, mimozemská civilizácia zlato potrebovala na záchranu atmosféry svojej planéty.


fooggyy   |   ip:88.100.25   |   2011-08-11  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takový kecy:
bod 2.:
Ceny zlata v USD:1950-2,5, 1960-2,9, 1970-3,3, 1980-36, 1990-32, 2000-32, 2010-80
Ceny ropy v USD: 1950-35, 1960-35, 1970-36, 1980-615, 1990-383, 2000-279, 2010-1224
A teď si to dejte do grafu !!!
Zdroj:http://www.nma.org/pdf/gold/his_gold_prices.pdf
http://www.nma.org/pdf/gold/his_gold_prices.pdf


fooggyy   |   ip:88.100.25   |   2011-08-11  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlato nie je komodita, zlato sú peniaze. Sója, ropa, meď a ostatné základné suroviny vrátane poľnohospodárskych produktov sú spotrebovávané vo výrobe.
Takový kecy: zlato se nespotřebovává ve výrobě !!!


fooggyy   |   ip:88.100.25   |   2011-08-11  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A tady je potřeba spomenout zákaz držení zlata soukromou osobou v USA od 1934 do 1974 pod trestem


Beebee   |   ip:87.197.13   |   2011-08-11  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ked bude uz naozaj velmi zle, pochopime, ze zlato sa jest neda :)

..rovnako ako aj peniaze v akejkolvek mene :)


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-11  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedine zlato malo vzdy daku hodnotu. papieryki ktore ho mali povodne nahradit na ulahcenie obhcodu uz nim davno nie su zalozene. Tiez neverim tym akoze bankam ktore drzia akoze vase zlato. Aj to moze velmi rychlo zmyznut. jedine to co mate doma ma hodnotu.
V casoch vojny a hladovaniu napr v byvalej Juhoslavi sa vravelo ze tam zlata retiazka mala cenu jedneho rozku. kazdopadne si treba uvedomit ze to bolo to jedine za co ste si mohli kupit potraviny. Na vsetko ostatne sa vam vykaslali. Papieriky stratili hodnotu.
Myslim ze cena zlata je momentalne hodne premrstena ale vzdy je to istejsie ako mat v ruke zdrapy papierikov. Ak pride k devalvacii mien,padne dolar a euro vsetky vam budu na prd. V tomto zmysle ma zlato vacsiu hodnotu. Este by som povedal ze vlastna poda,pozemky budu mat hodnotu vzdy tiez.
Ten kto ma papieriky by ich mal takto zainvestovat.
No a my ostatny co mame prd tak nas to trapit nemusi :-))


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-11  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  foggy to napisal dobre..
co sa tu nahanate za zlatom,.,. studujte a sledujte co sa robilo vo svete v historii..

" ten kto sa nevie poucit z chyb v historii, je odsudeny trpiet znova to iste v buducnosti"!!!

ti co maju v rukach burzy, majetky,, stroj na prachy,, aj s povolenim ich vyrabat.. co maju v rukach väcsinu zlata celej zeme ,, maju v rukach aj moc vziat vam ho , ked si ho vy za drahe peniaze nakupite!!!

co si myslite,ze ste nejaky chytraci,,ze ako vy stym vydrbete ked si kupite hrudku zlata??

na smiech.. "globalizacia" kontrola, poculi ste uz tieto vyrazy??
ked si zmyslia, tak spravia zakon ktory vam zakaze mat doma zlato, ci obchodovat s nim,,tak ako zbrane!!
co potom urobite??
zeby zlatu prazenicu??
ci ako prilohu k reznom???

bulsit!!!

nechapete suvislosti a zjavne si neuvedomujete vaznost situacie..a uz vôbec si neuvedomujete moc,ktorou tito ludia disponuju!!!

zlato vas nezachrani.. vôbec nezachrania ani bohacov a uz vôbec nie chudobnych co si kupia svoju nugget zlata!!!

naivne deti..

ale chapen to tak,,ze topiaci sa aj slamky chyta..nemate kam inam vlozit svoju doveru,,ci nadej..a tak kupujete chcete kupovat zlty kov,,ktory dnes stoji 1700 dolarov unca.. a zajtra moze stat 100 dolarov...

a Rotschildovci sa budu smiat az sa im budu brušiska natriasat..!!!

Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-11  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...skutočne zlato rastie na poliach....tento kov mal slúžiť len ako šperk....a to že ľudia uverili že má nejakú cenu...tak je čas ich vyviesť z omylu...skutočne bohatý je ten ktorý má plné sýpky...zlato malo slúžiť len ako výmenný tovar aby ste nemuseli do obchodov nosiť vrecia plné zrna:))))))))))))))))))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-11  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...vidíte uverili ste zlatému teľaťu a teraz je tu hlad a bieda....a slobodomurári sa tešia...dokonca si vytvorili zákony na jeho veľkú cenu a ochranu:)...zlato je jeden veľký PODVOD:))))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-11  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...plné neexistujúce JRD-éčka a plné polia to je skutočné ZLATO...nie akcie a burzy:)))))))))))))))))


SH   |   ip:213.151.2   |   2011-08-11  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko a ako si potom predstavujes obchod, ked dnesne nekryte peniaze pomaly koncia.
A ak chceme aby ich nahradilo nieco co sa neda falsovat a zvysovat jeho obiem co to ma byt?
Alebo prejdme k vymennemu obchodu ako pred starociami, tisicrociami?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-11  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nahraďte zlato KLASOM...a viac chudobný nebude nik...kilo múky...cenou zlata...peniaze tlačte podľa váhy sýpok...veď Vám vravím zlaté teľa dáva peniazom falošnú hodnotu.


fantomas   |   ip:95.103.90   |   2011-08-15  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Určite je efektívnejšie investovať do pozemkov. Pretože na rozdiel od zlata, keď príde na najhoršie, zo zlata sa nenajete.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-15  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..tak..tak...ako hovorím peniaze tlačte VÁHOV SÝPOK...pretože toto ZLATO má skutočnú hodnotu....zasejte a verte mi...samotný bankári Vám dajú všetko ZLATO len pre bochník chleba...ak nezasejete pochopia to aj oni...preto dehonestujú TENTO POKLAD:))))))))))))))))))))))...aby bol pre nich kedykoľvek dostupní a falošným zlatom..ktoré je zatiaľ tak cenné...Vám určovali koľko.


wwwgoldmoneysk . dadydyxe26   |   ip:85.237.22   |   2011-11-23  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  www.goldmoney.sk .... fyzické zlato kupujete s navýšením len o maximálne 2,74 % a predávate za aktuálnu cenu bez poplatku, otvorenie účtu zdarma, poistenie a úschova zlata za poplatok porovnateľný bežnému vedenie účtu na Slovensku cca 4,- € mesačne


Salomon . lefexype71   |   ip:188.40.10   |   2012-05-31  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No investícia do zlata je teraz trocha zložitejšia - cena klesá a nie je iste, ako to bude do konca roka. Preto je treba sa obzrieť aj po iných komoditách ako je napríklad olej alebo energie - http://sk.saxobank.com/futures-komodity Na nich sa dá zarobiť, ale človek sa tomu musí venovať.


bager . rydavuho33   |   ip:178.18.68   |   2012-08-30  (23:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @ fantomas/Zdenko 'Určite je efektívnejšie investovať do pozemkov' > uz ked hovorime o tom, ze zlato moze rozhodnutim silnych stratit hodnotu alebo byt zakazane, co s pozemkami? Nie som pamatnik, ale na dejepise som sem-tam daval pozor. Rok 1948 - zostatnenie, t.j. v pondelok si pestujes na svojom hektari, v utorok ti patri akurat jednoarovy pozemok pod domom. Kde si potom dopestujes ten svoj klas, ked nemas podu, lebo ti ju statna moc ukradla? A ze sa to neda dnes? Bezne sa to deje nasilnym vyvlastnovanim - dialnice, Kia, PSA,... Jasne, ze je idealne mat reality, ale aj o ne mozes prist cez noc. Zlato hoci zakopes, ale pozemok odlozis kam pred zlodejmi z vlady?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Slovensko je pred bankrotom!

Iniciatíva proti nespravodlivosti vyzýva občanov „Nerezignujme. Poďme znovu všetci do ulíc!“ Stretneme sa dňa 1. marca 2012 na nám. SNP v Bratislave o 16:00 – 19:00 h.


ZÁHADNÝ PŮVOD ČLOVĚKA - zpochybnění Darwinovy evolu...

Vatikán: Pripravuje sa palácový prevrat a zavraždenie ...

Nejlepší řeč jakou kdy uslyšíte - Gary Yourofsky

Írán zastavil dodávky ropy do Řecka

Odhalené tajomstvá mágie a kúziel

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4299 s