26. August 2019
    
Uvidel som smrť! - Dolezite.sk

Uvidel som smrť!


  2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Uvidel som smrť!

 

Veľa cestujem a stretávam množstvo ľudí. Rád ich pozorujem a často vidím, ako sa tešia a smejú. Vidím ich mladosť a bujarosť, ich inteligenciu a rozhľad, ich sebaistotu a sebavedomie. A v takých chvíľach sa občas stáva, akoby zrazu spadol závoj a ja som mal možnosť uvidieť, čo je za tým. Čo je pod povrchom. A tam nie je nič iného, ako zničenie, skaza, bolesť a smrť!

 

Lebo žiaľ, takmer všetka ľudská radosť a smiech, takmer všetka ľudská sebaistota, rozhľad a inteligencia majú svoju oporu buď v tele, alebo v rozvinutom a vzdelanom rozume.

 

Avšak všetká táto radosť a smiech, všetka sebaistota, rozhľad a inteligencia nie sú vôbec pravé a preto ani pevné! Nestoja totiž, neopierajú sa a nevyvierajú z poznania Zákonov univerza a zo života podľa nich.

 

Všetko je preto len prelud, stojaci na ľudských prianiach, názoroch a domnienkach. Je to stavba na hlinených nohách, ktorej zrútenie je iba otázkou času.

 

Lebo ten, koho život, koho radosť, sebaistota, inteligencia, sila a úspechy nie sú postavené na znalosti a dodržiavaní Zákonov univerza, ten sa podobá nemúdremu človekovi, ktorý postavil svoj dom na piesku. A prišiel vietor a dážď, oborili sa na onen dom a on spadol, pretože nemal pevných základov. A jeho pád bol veľký!

 

Takto sa povodí každému, koho radosť, sebaistota, inteligencia, sila, úspechy, či čokoľvek iné nestoja na poznaní a naplňovaní Zákonov univerza.

 

Jeden z dávnych filozofov kedysi povedal: Dajte mi pevný bod a ja pohnem vesmírom.

 

Tento hľadaný a doposiaľ nenájdený pevný bod však vskutku jestvuje! Ak sa oň človek dokáže oprieť, je schopný konať zázraky! Je schopný prenášať hory! Vlastnou vôľou a vlastným chcením! Vlastnou vôľou a vlastným chcením, ktoré sú dôsledne podriadené chodu Zákonov univerza.

 

V nijakom prípade však nie ľubovôľou a svojvôľou! V ľubovôli a svojvôli žijú ľudia dneška a podľa toho to všade okolo nás aj vyzerá.

 

Prvým krokom k skutočnej sile, veľkosti a k pravému ľudskému šťastiu je poznanie Zákonov univerza a druhým krokom je ich dôsledné naplňovanie. Jedine tak bude naša radosť, náš smiech, naša sebaistota, múdrosť i všetky naše diela pravé, trvalé a stojace na pevných, neotrasiteľných základoch. Jedine potom sa budeme podobať človeku, ktorý postavil svoj dom na skale. A keď prišiel vietor a dážď a oborili sa naň, on odolal, lebo stál na pevných základoch.

 

Poznanie a naplňovanie Zákonov univerza!

 

Osobný postoj každého človeka voči tejto požiadavke určí jeho budúci osud. V poznaní a naplňovaní, alebo v neznalosti a stavaní sa proti týmto Zákonom je skrytý náš vzostup, alebo náš pád! Naša radosť, alebo naša bolesť! Naše povznesenie, alebo zničenie! Náš život, alebo smrť!

 

Človeče, postav svoje bytie, postav svoje konanie, postav všetko svoje cítenie a myslenie na skale, ktorou nič neotrasie! Potom sa nemusíš ničoho obávať. Potom budú všetky tvoje diela i všetko tvoje konanie požehnané. Tvoj úsmev a tvoja radosť budú pravé. A pravá bude aj tvoja múdrosť a sebaistota, opierajúce sa o poznanie a naplňovanie Zákonov univerza – Zákonov Božích!

 

Vysvetlenie, ako má človek správne žiť podľa týchto Zákonov sa v jednoduchej stručnosti nachádza v Desatore ako i v Kristovom posolstve lásky k blížnemu, ako k sebe samému. Podrobný a vyčerpávajúci popis fungovania Zákonov univerza môže nájsť každý vážny záujemca v diele s názvom „Vo Svetle Pravdy“.

 

Nevyhnutnosť podriadiť svoj život poznaniu a naplňovaniu vesmírnych Zákonov nebola totiž nikdy tak naliehavá, ako je práve dnes. Lebo temné a ťažké búrkové mračná čoraz viacej hustnú a čoskoro udrie blesk a príde víchor a smršť, ktoré sa oboria na všetko, čo jestvuje na zemi. Odolať bude môcť iba to, čo stojí na pevných základoch. Všetko ostatné sa zrúti, lebo stálo na piesku.

 

Beda preto všetkým, čo sa dnes smejú, lebo budú plakať, ak ich smiech nepramenil z naplňovania Zákonov univerza!

 

Beda sýtym, lebo budú hladovať!

 

Beda bohatým, lebo sa stanú žobrákmi!

 

Beda vzdelaným a inteligentným, lebo ich vzdelanie a inteligencia sa ukážu byť prázdne a ničotné!

 

Beda mocným, lebo spoznajú svoju malosť a zraniteľnosť!

 

Beda tým, ktorí si zakladali na kráse a sile svojho tela, lebo sa zošklivia sami sebe!

 

Beda všetkým, ktorých myslenie a konanie nebolo v súlade so Zákonmi univerza – so Zákonmi Božími!

 

Beda im, lebo ich svet sa zrúti!

 

Beda tomuto svetu, ktorý vždy kráčal iba svojou vlastnou cestou a nie cestou poznania a naplňovania Zákonov Božích!

 

Ktože obstojí? Koho víchor a smršť nezahubia a blesky nespália? Kto odolá?

 

Iba ten, kto postavil svoj dom na skale! Na pevnom, neochvejnom a neotrasiteľnom základe poznania a naplňovania Zákonov univerza - Zákonov Božích!

 


Libor Lukáč
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Mrio . vequfiru58   |   ip:195.168.2   |   2013-04-05  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krásne napísané. Abd-ru-shin a jeho VEĽKÉ dielo mi zmenilo život. Vďaka Bohu za jeho synov.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-05  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, je to veľmi pekne napísané.

Tiež som videl smrť - vzala každého bez výnimky.
Či už sedeli na skale alebo nie.smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-04-05  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tomuto len poviem že mne sa tiež stáva taká podivná vec. Rozprávam sa s ľuďmi ktorí sú šťastní a smejú sa. A mne zrazu príde smutno. To vtedy, keď za dobrou náladou a spokojnosťou nachádzam nepochopenie a prázdnotu. Ťažko sa to vysvetľuje ale stáva sa mi to stále častejšie. Je to niečo ako keď zúri 2 svetová vojna a tam kdesi ... chystá miestna smotánky výročný bál. Hlavu majú plnú starostí - paničky naháňajú róby zatiaľčo páničkovia si strihajú beťárske fúziky. Posledný úsmev do zrkadla ... pár žiari šťastím.
Je veľmi smutné spoznávať prázdnotu navôkol. Nie, ani ja nie som dokonalý a niekedy mám chuť zaplakať aj nad sebou. Ale snažím sa veci meniť. Istého času som sľúbil, že budem iný. A prosím len o dostatok síl, aby som tento sľub mohol so cťou naplniť. Aby pravda stála pri mne keď prídu dôležité rozhodnutia. Dosť dlho som chodil po tejto zemi a nič neprinášal. Hľadal som šťastie tam kde nemohlo nikdy byť. Ale veľa vecí sa zmenilo a teraz je všetko inak ...
Ani neviem prečo to tu hovorím. Asi som chcel zareagovať na článok.


indian . kikehyle60   |   ip:178.40.85   |   2013-04-05  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ach booze.dalsia blbost.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-04-05  (10:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  beda pravcom slova "bozieho", lebo kecaju blbosti...


chladomor . juqofasi08   |   ip:158.195.2   |   2013-04-05  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kresťansko-židovský Boh vám šťastie neprinesie. On vás len vysaje z vnútra a predhodí vám z toho zopár odrobiniek, pričom nadobudnete dojem, že ide o jeho dar. Váš vývoj z dlhodobého hľadiska upadá, tento Boh vás zakonzervuje v stave bezbrehej poslušnosti voči nemu. Prestávate byť slobodnou bytosťou a stávate sa jeho otrokom.
Sila človeka je v jeho vnútri. Človek sa Bohom-predkom nemá podriaďovať, má sa od nich učiť.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.161   |   2013-04-05  (10:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K článku: Libor Lukáč

Nuž tá po tisícročia stavaná parazitická chazaro-sionistická-žido-kresťanská neoliberálno-fašistická skala sa rúca! Darmo budú sa ozývať v čoraz menšej miere jednotlivci chcejúci aj v posledných chvíľach zániku ich posvätného parazitického systému vzbudzovať ešte u niekoho strach a vracať ich do pút duchovného otroctva v snahe udržať ich v područí svetových parazitov!

Mňa nenaľakáš ani neoblbneš! Som Slovan, nech žije védické poznanie, dŕžava, kon a zdravomyslie! Úsvit Svaroga už nastal, koniec sionistov sa blíži a vy to viete! Nastáva čas prebudenia ľudstva a jeho návrat k skutočným hodnotám a dejinám ľudstva, dosť bolo falošnej his-tóre, dosť bolo falošnej viere udržiavajúcej ľudstvo v strachu a v zotročení!

Veru beda Vám, nastolenie spravodlivosti je predurčené, na zmene sa pracuje nielen dole ale aj hore!


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.99   |   2013-04-05  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor

Uprimne sa ti ospravedlnujem za to, ze som ti v minulosti odporucal zapijat Xanax spiritusom... Necakal som, ze to na teba bude mat az take drasticke ucinky... Este raz sa ti ospravedlnujem...

Xanax budes pravdepodobne musiet zazivat aj v buducnosti, len ho uz prosim ta nezapijaj spiritusom...

Ovce - kosacky, to beriem, ale triedenie smiechu, radosti a dokonca aj inteligencie na zhodujuce sa s nejakymi zakonmi univerza a bezcenne, to je uz na Chocholouska... A to nielen preto, ze z fyziologickeho hladiska je to absolutna blbost, ale akosi sa to nezhoduje ani so zdravym rozunom...

Okamzite prestan s tym spiritusom, vazne...
Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-05  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang.. Asi ste dospel alebo také niečo sa Vám prihodilo.. :-) Žartujem..

Libor
----------
Strach nie je dobrý radca. Ak Ti strach radil, nebude to dobrá rada. To o čom si písal je tiež len prezlečená smrtka do pekných hábov aby si sa jej nebál. Ilúzia.

Oslavovať život nie je zlé.. Ľudia ktorí sa tešia a smejú. vidíš ich mladosť a bujarosť, ich inteligenciu a rozhľad, ich sebaistotu a sebavedomie majú viac rozumu ako Ty.

Celý život si budeš odriekať a potom si príde aj po Teba krásavica. Ona nerobí rozdiely - na rozdiel od Teba.


Patrezz . colijeju3   |   ip:87.244.19   |   2013-04-05  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to tak bratku !.. Tým Zákonom univerza by som nazval Boží Zákon.. Keby sa ľudia držia tohto Božie Zákona a nerebelovali by ako Lucifer v nebi, ktorý tvrdil, že dokáže byť dobrý a spravodlivý aj bez Božieho Zákona, tak by sme žili v harmónii s našim Stvoriteľom ako zvyšok celého nebeského vesmíru :) A najhoršie čo mohla spraviť ľudská civilizácia - konkrétne RKC v 4.storočí, že sa rozhodla "zmeniť" Boží Zákon.. A najmä to 4.té prikázanie, zo soboty spraviť pohanskú nedeľu ! Shalom


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-04-05  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hlúpa kostolná agitačka, nič viac. Ešte priradiť na začiatok viet číselká, ako to robí klaun SVC, a ďalšie idiotské bu-bu-bu proroctvo je na svete...


:-DDD


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-05  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veru, beda nám, že sme nechceli poznať to, čo je ozaj skutočným šťastím a životom, ešte vždy je trochu času nastúpiť do toho správneho vlaku...

A ja som uvidel život...


lima . hodafuja08   |   ip:188.167.4   |   2013-04-05  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Strach braný skrze zdravý úsudok a zdravú myseľ je dobrý radca a môže zachrániť mnohé,ako aj život, ale strach bez úsudku a ovládajúci chorú myseľ je veľmi zlý pán a dokonalý zabiják života.


Patrezz . colijeju3   |   ip:87.244.19   |   2013-04-05  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor: Shalom bratu. Odporúčam ti pozrieť si toto o Shabbat a dôležitosti Božieho Zákona: http://www.barankova-nevesta.estranky.sk/clanky/nase-bohosluzby.html .. Prichádza doba kedy sa budú zjednocovať cirkvi (dokonca aj protestantské) a náboženstvá pod rúškom jednoty.. Jednota neni zlá, ale toto bude jednota na základe falošného učenia.. Musíme vedieť obhájiť Boží Zákon, ktorý nebol zrušený smrťou Krista, ako to dnes mnohí tvrdia.. Bojujme dobrý boj, a hlavne v čase keď doba milosti pominie.. "Lebo vtedy bude veliké súženie, akého nebolo od počiatku sveta až doteraz, ani už nikdy viac nebude." Zoberme si príklad z minulosti koľko miliónov ľudí položilo svoje životy za údajné "kacírstvo". Reformátori spievali v upálení na hraniciach, a ich hlasy neutíchajú až dodnes !


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-05  (16:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cirkvi sa budú zjednocovať...ako nepodarený žart môže byť...


klifton . gexisesu84   |   ip:95.102.17   |   2013-04-05  (17:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PROSíM DISKUTUJúCICH, PRESTAňNE REAGOVAť NA P. LIBORA KOVáčA, LEBO SA TýCH JEHO PRíSPEVKOV INAK NEZBAVíME.

boh nech je milosrdný k jeho duši a svetlo večné nech mu svieti na cestu za zdravým rozumom. :o))))))))))))))


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-05  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A prečo vy cirkevníci ste to už dávno neurobili, prečo? A nezabúdajte opäť dať mínusky, lebo už sami ste dávno v hlbokom mínuse...


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-04-05  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To šťastie , múdrosť a podobne určite nieje falošné , ale asi viem čo myslíš . Trocha pravdu máš .


kucma . fyvafixa2   |   ip:109.236.1   |   2013-04-06  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm, tak zakony univerza...hej a plati to aj opacne?
a da sa to autorove bedakanie analogicky pouzit napriklad aj na...

beda vidiacim, lebo budu slepi?

beda slisiacim, lebo budu hluchi?

beda hladnym, lebo im puknu brusiska?

v podstate ani ta skala potom nedava zmysel, lebo tym, co im teraz stoji dom na skale sa ich svet zruti...

a vobec, to su nejake riekanky, autorove zelania, ci o co go?
Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:92.17.215   |   2013-04-06  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opäť môžem len pripomenúť,že kázanie a zastrašovanie je jalovou stratou času.

Učiť sa, učiť sa a zase sa len učiť.

Vedomosť, aj Ducha, musí prísť znútra, zo samotného človeka. Aj snaha sa k nej dopracovať, musí vzklíčiť v samotnom človeku.

Ak na to má, a chce, dopracuje sa tam, ked má byť.

Najväčší dar, ktorý má človek od prírody, Boha, vesmíru, vyber si - je jeho slobodná vôľa. Každý si sám zvolí svoju budúcnosť alebo svoj koniec a tak je to správne.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-06  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie kučma nejedná sa a autorove želania, sú to empiricky overiteľné fakty. Zákony univerza.
Čomu z toho nerozumieš môžem Ti vysvetliť.

Napríklad: Beda sýtym, lebo budú hladovať!
--------------------------------
Takže Kučma - kto nie je sýty,nebude hladovať! - pociťuje hlad bežne a príde mu to normálne
Kto sýty je a trávenie mu stroví - hlad samozrejme pocíti. To je zákon univerza Kučma.

Ďalej: Beda bohatým, lebo sa stanú žobrákmi!
---------------------------------------------
Kto nie je bohatý, nestane sa žobrákom! - pociťuje nedostatok tak bežne, že mu to príde celkom normálne.
No a bohatý keď sa dostane do takej situácie zrúti sa mu svet..
Zákony univerza kučma fungujú..

No a tak je to zo všetkým kučma. Univerzum sa s Tebou baviť nebude.

Takisto kto..
Nie je vzdelaným a inteligentným, tak sa jeho vzdelanie a inteligencia sa neukážu byť prázdne a ničotné!
Nie je mocný, preto nespozná svoju malosť a zraniteľnosť! Vie o nej.
Nezakladá si na kráse a sile svojho tela, preto nezoškliví sám sa sebe!
Nezrúti sa mu svet.

Lebo smiech, takmer všetka ľudská sebaistota, rozhľad a inteligencia majú svoju oporu buď v tele, alebo v rozvinutom a vzdelanom rozume. A Ty kučma musíš sa oprieť o iné veci ktoré sú pevnejšie.

Musíš mať kamenný ksicht aj keď toto čítáš.. Žiadne srandičky Kućma..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-06  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kučma nie že sa budeš z toho smiať čo som napísal, lebo kto sa smeje ten pocíti po ćase iste aj smútok..

Univerzum Kučma. :-)


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-04-06  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhlasim s kliftonom, neborak LL, ktoreho okolie uz isto prestalo vnimat ako normalneho, si nasiel butlavu vrbu, kde svoje frazy vklada s neustalou pravidelnostou. Sice sa diskusie nezucastnuje(teda aspon pod tym nickom, v ktorom vlozil clanok),ale staci mu to na to, aby zaplatal dieru ,ktora vznika ignoraciou voci jeho osobe v priamom styku.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-06  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael priamy styk tam žiadny nie je..

Veľa cestujem a stretávam množstvo ľudí. Rád ich pozorujem a často vidím, ako sa tešia a smejú. Vidím ich mladosť a bujarosť, ich inteligenciu a rozhľad, ich sebaistotu a sebavedomie. A v takých chvíľach sa občas stáva, akoby zrazu spadol závoj a ja som mal možnosť uvidieť, čo je za tým. Čo je pod povrchom. A tam nie je nič iného, ako zničenie, skaza, bolesť a smrť!

Ako vidíš jedná sa o uzavretú osobnosť, ktorá rada pozoruje žijúcich ľudí a hľadá pod povrchom ich života konečnú smrť a skazu.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-04-06  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten Pán Boh je vlastne taká škodoradostná sviňa . Stále sleduje komu sa v živote darí , čo je vlastne prirodzené snaženie každého zdravého človeka a ak áno , tak hneď si mastí ruky ako ho za to potrestá .

Alebo by to mohlo byť aj inak , napríklad že múdry môže viac pomôcť ako sprostý , že chorí nemôže toľko čo zdravý , že bohatý sa nemusí toľko strachovať o prežitie a tak by mohol byť viac dobrý v inom .


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-06  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Videla som človeka, ktorý oplýval bohatstvom, mal všetko čo chcel a predsa bol tým najsmutnejším žobrákom. Bol opustený a sám. Všetci čo sa okolo neho motali nevideli jeho ako človeka a ľudskú bytosť ale videli jeho autá, prachy a bohatstvo. Nuž jeho bohatstvo spravilo ho žobrákom, bez lásky, úprimnosti a skutočného priateľstva v tomto svete. Bol sám.

Milióny ľudí sa smejú na vonok, tvária sa, že je všetko OK sú šťastný, úspešný a bezstarostný a predsa poväčšinou nosia v sebe pod maskou pred vonkajším svetom bolesť a smútok.

To len také maličkosti ako príklad píšem. Skoro nič nie je tak ako sa na prvý pohľad zdá ale predpokladám, že vieš preto nechápem tvoj postoj. Ale zrejme to je spôsobené tým empirickým dokazovaním, ktoré máš tak rád.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-06  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele
To čo si videla nepotvrdzuje pravidlo.. Preto zase ja nechápem Tvoj - postoj..

Poznám bohatých ľudí ktorí majú priateľov.. Poznám aj bohatých ľudí ktorí sú na tom tak ako si napísala.
Poznám aj chudobných ktorí majú priateľov a poznám aj chudobných ktorých každý kopol do riti pre ich povahu..

Čo to podľa Teba dokazuje ?


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-06  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Veľmi dobrá odpoveď. Keď si dáme obidve reakcie dokopy tak jednoznačne to som tým chcela povedať, že nie všetko je možné brať pragmaticky a občas sa treba pozrieť na veci z iného uhla pohľadu.

Obidvaja máme pravdu, jediný rozdiel je v našich postojoch a vnímaní daného článku a toho čo tým chcel autor povedať. :)))))

Toť vso. Ja bohužiaľ taktiež často krát vidím v ľuďoch pod maskou tmu a prázdnotu, polámané krídla a beznádej aj keď sa smejú a tvária pred všetkými aký sú dokonale šťastní pričom to tak nie je. Preto mi trochu vadil tvoj sarkazmus v predchádzajúcom príspevku. Pričom občas tvoj sarkazmus mám rada a občas je aj dobre a zdravo umiestnený, len tu mi teda akosi nesadol.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-04-06  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele . Ono to môže byť tak ako hovoríš niekedy aj pravda , ale s toho čo Libor napísal to vyzerá , že to myslel z náboženského pohľadu a nie vnútornú psychológiu človeka .


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-06  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele

Neber si to tak.. ;-)
Bavime sa dobre, nie je to tu vedecká práca podľa ktorej bude fungovať atómová elektráreň.. Iba tak tárame, berieme to na ľahkú váhu.
Článok boli predsa tiež také subjektívne taľafatky tak ako pitbul píše - z náboženského pohľadu na univerzum.

Nešťastie nechodí po horách.. A šťastie tiež nie je výsledkom správnej logickej úvahy.. U niekoho áno, mne aj to prináša radosť zvlášť ak zistím že som 'objavil' niečo nové podĺa čoho niečo funguje a môžem to aplikovať v praxi. Tak ak by som objavil 'zákony univerza' moje nadšenie z toho by bolo veľké.

Zákony univerza ? Myslím že nie.
Poznám iba jeden - čo dáš to sa Ti vráti.
Ten funguje, no je to len zákon akcie a reakcie.
Príčiny a následku. A aj ten platí len v určitých merítkach, nie v celom univerze..


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-06  (23:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul

Keďže sa prikláňam k tomu, že všetko so všetkým súvisí tak som to nemyslela čisto z psychologického hľadiska.

Preto som písala Pikovi čo som písala. Stále si myslím, že niekedy je lepšie snažiť sa veci poňať skôr v tom širšom kontexte. Čo je ale jednoznačne závislé na individuálnom prístupe a ponímaní každého jednotlivca. Preto tá rozdielnosť. Čo samozrejme niekedy nie je na škodu.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-06  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Poznám iba jeden - čo dáš to sa Ti vráti.
Ten funguje, no je to len zákon akcie a reakcie.
Príčiny a následku. A aj ten platí len v určitých merítkach, nie v celom univerze..

Toto je čiastočne platné v tom našom svetskom merítku a živote, ktorý žijeme v zmysle uplatňovania pravidiel mysle, logiky a ega.

Zákon akcie a reakcie, príčiny a následku funguje aj v tom druhom, duchovnom svete. Žiaľ väčšinou nevidíme a nerozumieme.

Zákony univerza netreba objavovať tie sú a fungujú, či ich pochopíme, uvidíme, budeme schopní vnímať záleží na každom samostatne.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-06  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Poznám iba jeden - čo dáš to sa Ti vráti.
Ten funguje, no je to len zákon akcie a reakcie.
Príčiny a následku. A aj ten platí len v určitých merítkach, nie v celom univerze..

Toto je čiastočne platné v tom našom svetskom merítku a živote, ktorý žijeme v zmysle uplatňovania pravidiel mysle, logiky a ega.

Zákon akcie a reakcie, príčiny a následku funguje aj v tom druhom, duchovnom svete. Žiaľ väčšinou nevidíme a nerozumieme.

Zákony univerza netreba objavovať tie sú a fungujú, či ich pochopíme, uvidíme, budeme schopní vnímať záleží na každom samostatne.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-06  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Poznám iba jeden - čo dáš to sa Ti vráti.
Ten funguje, no je to len zákon akcie a reakcie.
Príčiny a následku. A aj ten platí len v určitých merítkach, nie v celom univerze..

Toto je čiastočne platné v tom našom svetskom merítku a živote, ktorý žijeme v zmysle uplatňovania pravidiel mysle, logiky a ega.

Zákon akcie a reakcie, príčiny a následku funguje aj v tom druhom, duchovnom svete. Žiaľ väčšinou nevidíme a nerozumieme.

Zákony univerza netreba objavovať tie sú a fungujú, či ich pochopíme, uvidíme, budeme schopní vnímať záleží na každom samostatne.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-06  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
No toto. Najskôr nič a potom 4 x ako u debilov. :))))) Ach môj dodo.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-06  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele

Zákony kvantovej fyziky netreba objavovať tie sú a fungujú, či ich pochopíme, uvidíme, budeme schopní vnímať záleží na každom samostatne.
Ak by také tresol fyzikár určite by ho vyšmarili z pozície.

Tvoje tvrdenia o 'duchovnom svete' a ich zákonoch znejú podobne.
Sú založené len na Tvojej viere v to - čo si povedala..
Dokonca si ich môžme vymýšľať ako sa nám páči..
Chýbajú mi základné definície: duchovný svet
A vznikajú mnohé otázky.

To je ktorý ten duchovný svet..

- Svet v mojom vedomí ?
- Svet vo všetkých vedomiach ?
- Nejaký iný svet mimo ?
- Svet nejakých duchov ?

Ak je to svet vedomia potom..
Je môj duchovný svet ten istý svet ako Tvoj duchovný svet ?
A Liborov duchovný svet je rovnaký s Tvojim duchovným svetom ? Sú v našich duchovnych svetoch rovnaké zákony ?
Je to svet individuálny podľa vedomia ? Či spolocný.

To všetko ostalo len na našej fantázii a toho ako si to kto vysvetlí.. Ak mám byť úprimný, vzhľadom na rôzne náboženské vysvetlenia 'duchovného sveta', nemám predstavu čo konkrétne máš na mysli keď o tom hovoríš. Je to viac zamotané ako si myslíš.. Tak mi to všetko teraz ukulele vysvetli..

Môžeš začať tým - čo myslíš pod pojmom duchovný svet a či ho máme spoloćný.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-07  (00:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Buď máš dnes veľa času a energie, alebo silno diskusnú náladu. Sám veľmi dobre vieš, že ak začneme na túto tému dostaneme sa do nekonečného písania a diskutovania a pri každej jednej odpovedi si niečo nájdeme na vzájomnú oponenciu.

Budeme viesť zdĺhavý dialóg na túto pokročilú dobu. Pokúsim sa veľmi jednoducho.

Duchovný svet - sa nezhoduje s našim rozumovým, inteligenčným, vedomým, racionálnym myslením. Skôr sa týka podvedomej úrovni vnímania, cítenia a intuície, čím sa presúvame do oblasti skôr niečoho pre mnohých iracionálneho.

Kvantova fyzika je fascinujúca, ty ju ponímaš ako kvantovu fyziku a vedný odbor, iný ju chápe ako univerzum.

To je ktorý ten duchovný svet..

- Svet v mojom vedomí ? - nie vo vedomí skôr v podvedomom vnímaní
- Svet vo všetkých vedomiach ? - tvoje vedomie a podvedomie je jedinečné a
zároveň prepojené s kolektívnym vedomím
- Nejaký iný svet mimo ? - pre teba teória kvantovej fyziky, pre iných univerzum
- Svet nejakých duchov ? - pre teba energia, ktorá sa nestráca len transformuje
do inej formy, pre iných áno svet duchovPiko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-07  (00:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fíha.. Pekne si sa vykrútila ;-)ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.99   |   2013-04-07  (01:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele

Svojou argumentaciou si na mna urobila dojem a dufam, ze nielen na mna... Predpokladam, ze tvoje komentare na tejto strane este vela ludi necitalo, inac by pri nich nutne museli byt nejake kliknutia na "plus"...

Tak som ti na tie plusky klikol aspon ja... Jednoznacne si ich zasluzis...
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-07  (02:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno orangutan.. Ukulele spravila dojem aj na mňa, jej komntáre majú v sebe inteligenciu.

Je taký vtip.
Žena je buď pekná a hlúpa alebo inteligentná a škaredá..
A keď je aj pekná a inteligentná ?
To už je chlap... :-))


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-04-07  (02:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Malú balalajku nečítam. Zaradil som si ju pred časom zo vzorky jej príspevkov do svojich tabuliek pod kolonku, ktorá automaticky znamená mínus. Tak, ako som si pred časom, podobne podľa príspevkových kritérií, zaškatuľkoval opičiaka do kolonky plus...

:-DDD


kucma . fyvafixa2   |   ip:109.236.1   |   2013-04-07  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale si sa rozbehol piko :)))
beda mi, lebo teraz neviem, ci sa mam smiat, ci plakat...
a skus aj odpovedat mnou polozene otazky, ked ti to uz takto pekne ide :)


kucma . fyvafixa2   |   ip:109.236.1   |   2013-04-07  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...na mnou polozene...


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-07  (10:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Prečo máš dojem, že som sa vykrúcala. Písala som len ako veci vnímam. Ak si tým mal na mysli mnou vyslovenú obavu z toho, že by sme písali na tú pokročilú dobu pridlho tak je to tak, a hlavne sám si to veľmi presne vystihol a to tým, že:

"Je to viac zamotané ako si myslíš.." - s čím absolútne súhlasím"Je môj duchovný svet ten istý svet ako Tvoj duchovný svet ?"

Nie nie je. Tvoj duchovný svet, jeho vnímanie a vnútorný život je jedinečný ako tvoje otlačky prstov. To isté platí aj pre Liborov duchovný svet.

"Sú v našich duchovnych svetoch rovnaké zákony ?"

Áno platia. Sám si to napísal aj tu platí zákon akcie a reakcie, príčiny a následku funguje aj v tom druhom, duchovnom svete. Otázkou je či uvidíme a pochopíme, ak áno posúvame sa ďalej. Ale určite nie k strachu, ale k pochopeniu a väčšej vnútornej slobode, čo sa samozrejme nezhoduje s klasickou pozlátenou dogmou cirkvi. O čom vieme a myslím, že na ňu máme dosť podobný zhodný názor.

ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-07  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan

:))) Nuž keď som videla tvoje meno hneď som si spomenula na článok o Brics a moje unáhlené reakcie proti bitcoinu. Čakala som, že na základe mojej výzvy z toho článku ma ideš vyslať do neznámej dimenzie, alebo pod čiernu zem. :))) Vďaka za reakciu príjemne prekvapila.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-07  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kučma..
Odpoveď na Tvoje analógie zhrniem do pár viet.

Beda tým čo vidia,počujú,chodia,vedia,existujú lebo oslepnú, ohluchnú, ochromejú, zabudnú a osprostejú a zaniknú. Univerzum sa s nikým baviť nebude. Beda preveliká beda.

Jedine že by si uveril tomu čo Libor píše.. Nádej Kućma. Tam je nádej. Svetlo na konci tunela.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-07  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele

Keď pochopíme duchovné zákony tak budeme vnútorne slobodní vravíš...
No tak ich sem hoď nejaké ktoré poznáš Ty nech vieme o čo kráča.


kucma . fyvafixa2   |   ip:109.236.1   |   2013-04-07  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko :)))
uz chapem...mozno aj duchovna temnota bude najjasnejsim svetlom...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-07  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Právě podle výkyvů tepové frekvence člověka pak dokáže systém odhalit v davu jedince chovající se podezřele a upozornit na to ostrahu. Ta má pak možnost dotyčného zkontrolovat ještě před tím, než skutečně něco provede.

Celý systém je podle tvůrců natolik inteligentní, že chybové měření je téměř vyloučeno. Kvůli novince není potřeba žádných speciálních kamer a může být jednoduše nasazena i ve stávající monitorovací síti. Stačí doinstalovat speciální software."
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/298262-novy-kamerovy-system-dokaze-odhalit-zlocin-drive-nez-se-s
tane.htmlPiko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-07  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vravíš, budú kontrolovať ľudí zo srdcovými chorobami..
Nič nie je také dokonalé ako sa ospevuje keď sa hľadá blbec čo by to kúpil.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-07  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Těmto osobám se snažíme vyjít vstříc, díky čipu v budoucnu nebudou muset docházet na úřad,“ dodala. Musely by se však pořídit čtečky čipů na úřady. „Budou pořizovány od roku 2014, nebude to přesahovat 100 miliónů korun, je možné, že ta cena bude i nižší,“ uvedla ministryně."

"Müllerová: S-karty nemůžu ukončit"
http://www.novinky.cz/domaci/298299-mullerova-s-karty-nemuzu-ukoncit.html


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-07  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jinak ukulele se snažila, za to pochvala, ale je to slátané lehce řekl bych "laicky" ( Asi pro to, že to obsahuje jazykové i faktické chyby -jste ji pochválili? Nebo to bylo povzbuzení, že konečně vidíte, že změnila přístup? )


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-07  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodem nic takového jako pojem "kolektivní vědomí" nejestvuje.
Buď jde o obecné POvědomí (neplést s podvědomím), nebo prostě kulturní programy a mentální vzorce a zvyky, nebo o školsko-mediální obrázek světa (obvykle totiž jsme pod jejich tak trochu "společném" VLIVU). V neposlední řadě je ta možná podobnost dána ještě texty a jinými archetypy a záznamy dostupnými v našem PROSTŘEDÍ (např. knihy kupící se po generace, atd. - které jsou též plné "duchů".) a především tím, že všichni máme cosi "tajemně společného" - jsme totiž člověk (jsme druh člověk) - náš vývoj jako jedince je tak ontologicky předpovídatelný.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-07  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Přičemž "ono kolektivizující vědomí (či vědomí kolektivu??)...Je asi tak vágní dojem, jako jakákoliv jiná komunikace (že si tu povídáme je též vidět jak jsme "jedním kolektivním vědomím"? - Myslím, že jsme už mohli poznat, že ne:D).

Ono "kolektivní vědomí" je patrně z podobnéh ranku jako "telepatie" - konečný cíl - prošpikovat lidem mozek nějakou technikou - pěkně je zfůzovat s technikou (nikoliv se sebou navzájem, ale s údajným prostředníkem - technikou). K tomu stačí jen, aby snili o blbostech tohoto předloženého typu.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-07  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: Podceňuješ schopnost jistých "Společností" (a jejich PR marketingových oddělení) prodat kdejakou blbost!:

"Vyspělý software nechce společnost XXXX využít pouze pro oko Velkého bratra. S nasazením se počítá také v medicíně, kdy by kamery mohly velice snadno a efektivně monitorovat zdravotní stav. Ať už hovoříme o pacientech v nemocnicích nebo o manuálně pracujících lidech v továrnách a na stavbách.

Problém by podle tvůrců nebyl ani s nainstalováním do současných chytrých telefonů, notebooků či počítačových tabletů. Ty by se tak rázem proměnily v osobního zdravotního asistenta, který by byl k dispozici kdykoliv a kdekoliv.

Podobný systém koneckonců již nabízí společnost YYYYYYY u svého vrcholného smartphonu FFFFF. Takzvaný S Health spolupracuje se zabudovanými čidly v telefonu a díky nim je schopen monitorovat zdravotní kondici majitele. Dokonce jsou k dispozici také záznamy o stravování, cvičení či spánku."

Jak u blbejch no :D Ale ona nás ta sranda přejde až se s podobnejma nápadama budeme my (nebo skrz vliv, který to bude mít na naše vzdálenější a čim dál bližší "okolí") muset sžít.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-07  (17:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM - Ty preceňuješ.
Skôr než začneš tie svoje teorie mal by si sa pozrieť ako sa ludia zžili s mobilnymi telefonmi v ktorych je vśetko. Každy len telefonuje a kašle na to. 90% vymožeností techniky sa nevyužíva a o tom je. Je rozdiel čo vieme a je rozdiel čo z toho sa využíva. Je rozdiel keď majiteľ si myslí že mu fungujú technológie a je rozdiel keď ten ćo sa o nich stará na to aj tak ebe ale bude tvrdiť že hej všeto funguje a fachčí.. A výsledok - ilúzia. Jednak hore a takisto dole.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-07  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: OK, možná zbytečně plašim.
Ale přijde mi, že ač to třeba relativně Jde pomalu.., o to jistěji se utahuje smyčka. A přeci jen ten režim se zas trochu změnil a už se nejde spoléhat na to, že tentokrát nebude vyžadovat skutčně precizní výkon a výsledky...narozdíl od dřívějška, kdy pořád něco se sem tam přehlíželo, všude se nechávalo spousta "děr" a laxnosti, nic dokonale nefungovalo a pak onen "lidskej faktor"... Jenže už je to v jiné fázi, nezaspat dobu!ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-08  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

Neviem, či sa do tejto diskusie ešte vrátiš, ale pokúsim sa stručne bez zbytočných emócií z troch pohľadov niečo o strachu.

Cirkev - v biblii sa myslím, že niekoľko krát píše napríklad "nebojte sa nedostatku" - nie som znalec biblie a ani by som si nemohla dovoliť oponovať veriacim, ktorí ju dokonale poznajú, ale toto myslím je myslené v zmysle, kto má vieru v boha nemusí sa báť, v podstate boh sa o to čo naozaj nevyhnutne potrebujeme postará. Čo s tým spravila cirkev - žiaľ v prvom rade strach použila na ovládanie a manipuláciu más, bojte sa zatratenia a božieho hnevu. Nuž myslím si, že boh sa skôr hnevá na cirkevných hodnostárov, ktorí kážu skromnosť, chudoba je v podstate súčasťou kríža, ktorý "boh nadelil ľuďom" a sami žijú v prepychu tým mám na mysli predovšetkým Vatikán.

Tí čo veria v "univerzum" - jednoznačne považujú za jednu z najdôležitejších hodnôt, ktoré je potrebné dosiahnuť rovnováhu a to predovšetkým vnútornú rovnováhu jednotlivca. Strach vychádza predovšetkým z ega a hmotných potrieb jednotlivca, ktorými sa väčšinu života zaoberá, čím stráca schopnosť dosiahnuť rovnovážny potrebný stav. Nakoľko "ego - ja" je súčasťou našich bytostí a neustále bude prezentovať v našom živote v prvom rade materiálne potreby, ktoré keď sa aj naplnia, prídu nové, vytvára sa tak neustály nepokoj v živote jednotlivca čím nám uniká podstata a to dostatočný priestor na lásku, medziľudské vzťahy, výchovu potomkov. V podstate strach nás drží v neustálom napätí a nepokoji, z čoho sa časom mnohí dostávajú do stavu vnútorného presvedčenia o akejsi bezvýchodiskovej situácie a kolotoča s pocitom, že to nie je možné zmeniť. Čo nie je pravda.

Ateista - považuje strach v prvom rade za normálny a prirodzený pud, ktorý je zárukou prežitia. Racionálne strach je zároveň súčasťou pudu sebazáchovy z prirodzeného biologického hľadiska. Motivuje ľudí, k aktívnej činnosti a zabezpečovaniu nevyhnutných potrieb na prežitie.

Ja osobne považujem strach, za zväzujúci oberajúci nás o životnú energiu, ktorú by každý z nás mohol využiť oveľa lepším, prínosnejším a zmysluplnejším spôsobom. Jediný strach ktorý uznávam, je pri pude sebazáchovy v čase reálneho nebezpečenstva fyzicky ohrozujúci život jednotlivca.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-04-08  (10:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele

Piko sa dozadoval, aby si sem hodila duchovne zakony, aby sa vedelo o co ide, slovami:

"Keď pochopíme duchovné zákony tak budeme vnútorne slobodní vravíš... No tak ich sem hoď nejaké ktoré poznáš Ty nech vieme o čo kráča."

Ty si vo svojom prispevku napisala ten najdolezitejsi: "...je potrebné dosiahnuť rovnováhu a to predovšetkým vnútornú rovnováhu jednotlivca."

Ano, kazdy mame svoj duchovny svet, duchovne svety jednotlivcov vzajomne interaguju, taktiez interaguju s duchovnym svetom spolocnosti a nakoniec aj univerza... A toto nie je ziadna mystika, ani nabozenstvo... Toto je uplne suchy, pragmaticky (vedecky) pristup k danej problematike...

Dosiahnutie tebou spominanej vnutornej rovnovahy jednotlivca je dokanca fyzicky meratelne a ma nesmierne blahodarne ucinky nielen na jeho psychiku, ale aj na jeho fyzicku schranku...

Isla si na to dobre, dotkla si sa mnohych dolezitych faktov, zatial si este "nekopla" do samotnej podstaty, ale ides spravnym smerom... Budem svina a nebudem pokracovat dalej... Viac by ma potesilo, ak by si tu "vnutornu rovnovahu" a sposob jej dosiahnutia dokazala opisat sama... Urcite na to mas...

P.S.: Len taka mala pomocka... Duchovny svet kazdeho jedinca je tvoreny jeho vedomim, podvedomim, podvedomou komunikaciou medzi jeho vedomim a podvedomim, podvedomou komunikaciou s duchovnymi svetmi inych ludi, podvedomou komunikaciou s univerzom a procesom podvedomeho vytvarania jeho fundamentalnych presvedceni... (univerzum = cely vesmir)
harry . paholenu0   |   ip:95.103.20   |   2013-04-08  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No,len tak zbezne som si tu v tomto vlakne precital par postov,tusim si najdem cas pocitat si ho cele.Dobre to vyzera.

A ukulele,idem pluskovat.Vsak Ty uz budes vediet ze komu.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-08  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Orangutan

Som z teba trošku, no neviem ako by som to, "šokovaná, prekvapená?". Normálne rozmýšľam nad tým, či si ten istý Orangutan, ktorého poznám. Keďže si ťa pamätám ako pragmatika a racionalistu tak ma tvoj názor, alebo teda postoj v tejto oblasti prekvapuje, samozrejme v tom pre mňa pozitívnom a dobrom zmysle. Niečo takéto by som od teba určite nečakala.

V podstate ani neviem a nie som si istá, či pri diskusii s Pikom chcem kopať presne do čierneho ako píšeš. Viem, že on si to poskladá tak či tak sám. Reagovala som na neho len preto, lebo podľa mňa si dosť koleduje o to, čo v podstate vedome zatiaľ popiera a neviem, či nebude potom dosť prekvapený aj keď to verejne možno nepovie.

Ono ja skutočne nechcem nikoho o niečom presviedčať, som presvedčená, že každý z nás má schopnosť pochopiť a uvidieť podstatu, súvislosti a následky.
ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-08  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym - nanuk, nunak

Hľadala som jeden dokument o kolektívnom vedomí (inteligencii), ktorý krásnym spôsobom na základe vedeckých pokusov poukazuje na to, že funguje nielen v ľudskej spoločnosti, ale aj v rastlinnej a živočíšnej ríši. Takže tie rastlinky a zvieratká si asi ťažko prečítali niečo z histórie, pozreli dokumenty tak ako to robíme my ľudia.

Skús sa najskôr pozrieť na fungovanie podmozgovej žľazy u človeka, ktorú lekári nazývajú aj šišinka na tvorbu melatonínu a seratonínu v nej a funkciu týchto nervových transmiterov v mozgu a ľudskom organizme. Melatonín a jeho pôsobenie objavili vedci pri výskume pôsobenia LSD na mozog 60 rokoch 20 storočia a bližšie sa jeho funkciou a významom začali zaoberať až potom. Šokujúce pre vedcov bolo, že melatonín sa nachádza v každom živom organizme, čo ich priviedlo k myšlienke, či nie je súčasťou toho a dôležitým prvkom pri fungovaní tzv. kolektívneho vedomia u všetkých živých bytostí.

Ale na to aby si získal dostatok informácií budeš musieť toho dosť prelúskať a keďže tak rád zovšeobecňuješ myslím, že pri prvých informáciách ktoré získaš vytvoríš novú všeobecnú teóriu, ktorou všetko vysvetlíš a budeš to považovať za uzavreté.
ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-08  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele: Zdravím. Neuraž se a za "kolektivní vědomí" ruku do ohně nedávej.
Je to manipulace. Žádná věda, žádná duchařina, prostě politický dríst s určitým ideologizujícím podkladem a záměrem.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-08  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
harry

:))) No toto. Čítaj ďalej a niečo ak máš môžeš prihodiť. S tým pluskovaním samozrejme neprestávaj je to dobrá vec aj ja to občas robím, keď sa mi niečo páči a s tým súhlasím. :))))) Takže predpokladám, že absolútne nie je dôležité komu pripadnú.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-08  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym

Neurazím sa, nie je na to jediný dôvod. Možno si si to neprečítal dostatočne pozorne. Ruku do ohňa sa neopovážim dať za nič do ohňa len za seba, ale aj tu je riziko, že by to bolo z môjho subjektívneho presvedčenia kde opomínam objektivitu.

Píšem len to, ako veci vidím a vnímam ja na základe vlastných skúseností a pozorovaní behu života. Ty tomu veriť vôbec nemusíš hovoríš svoj názor rovnako ako ja. Ja som presvedčená o tom, že kolektívne vedomie funguje a existuje a to nie na základe ako to vyslovene popisuješ ty:

"Buď jde o obecné POvědomí (neplést s podvědomím), nebo prostě kulturní programy a mentální vzorce a zvyky, nebo o školsko-mediální obrázek světa (obvykle totiž jsme pod jejich tak trochu "společném" VLIVU). V neposlední řadě je ta možná podobnost dána ještě texty a jinými archetypy a záznamy dostupnými v našem PROSTŘEDÍ (např. knihy kupící se po generace, atd. - které jsou též plné "duchů".) a především tím, že všichni máme cosi "tajemně společného" - jsme totiž člověk (jsme druh člověk) - náš vývoj jako jedince je tak ontologicky předpovídatelný."

Jednoducho si neviem predstaviť aký význam by to malo v rastlinnej a živočíšnej ríši. Škoda, že som už nevedela nájsť ten dokument ale nebudem ťa presviedčať o opaku, jednoducho každý z nás čo sa týka tejto otázky stojí na opačnom brehu rieky. To je všetko.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-04-08  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele

Tu nejde o to, aby bol niekto o niecom presvedceny... Tu ide len o to, aby sa napisalo, ako to vlastne je...

Povazujem tuto, tebou nastartovanu, temu za velmi dolezitu, lebo ma doslova globalny dosah... V oblasti duchovneho sveta ludi platia tie iste principy bez ohladu na nabozenske presvedcenie, zivotnu filozofiu a cokolvek ine, teda tema sa dotyka vsetkych ludi na tejto planete...

A nie, neprekonal som ziadnu zmenu osobnosti... Stale som pragmatik, racionalista a povazujem evoluciu za jednoznacne dokazanu... Nakoniec, to som myslim jasne potvrdil aj vo svojom predchadzajucom prispevku... Predsa by bolo absurdne tvrdit, ze u cloveka neexistuje myslienka, pocit, cit, podvedomie atd. Ze medzi nimi neexistuju suvislosti... Ze nevytvaraju akysi celok charakterizujuci kazdeho jednotlivca...

Zaujimavostou celeho tohto "cvicenia" je, ze odhalenim podstaty vnutornej rovnovahy u jednotlivca by bol veriacim ponuknuty akysi pragmaticky test uprimnosti a hlbky ich viery... Nabozenstvo je totiz jednym z moznych sposobov, ako tu rovnovahu dosiahnut... Ak nabozenstvo u jednotlivca k tejto vnutornej rovnovahe u neho nevedie, straca opodstatnenost...

A nehovorim len o katolikoch... Hovorim o akomkolvek nabozenstve, aj o nejakom vymyslenom len vcera... Trik ziskania spominanej vnutornej rovnovahy nespociva v nejakych ritualoch, navstevach kostolov, alebo citani napriklad biblie, ale v najdeni suladu medzi svojimi fundamentalnymi presvedceniami a okolitym svetom... Nabozenstvo moze byt len nastrojom k dosiahnutiu tohto stavu... V ziadnom pripade nemoze byt odpovedou...

To vsetko z jednoducheho dovodu... Kazdy z nas je iny... Duchovny svet kazdeho z nas je individualny a preto na neho nie je mozne aplikovat nejake spolocne zavery, ci uz su to dogmy, zasady, alebo akykolvek navod na pouzitie...

Dokonca nie je vobec podstatne, ci nase fundamentalne presvedcenia su "objektivne spravne"... Je to len a len nas duchovny svet, obsahujuci len a len nase fundamentalne presvedcenia, skusenosti, informacie, len a len nase vnimanie sveta a ziskanie nasej vnutornej rovnovahy v tom vsetkom, tym padom nutne musi byt tiez len a len nase... Neexistuje ziadna vseobecne aplikovatelna metodologia na ziskanie takejto rovnovahy... Existuju len urcite sposoby, ktore mozu procesu vedomej snahy o ziskanie vnutornej rovnovahy u cloveka pomoct... MOZU POMOCT!!! ZIADNA ZARUKA, ZE TU ROVNOVAHU KONKRETNY CLOVEK NAKONIEC AJ DOSIAHNE!!!

Jednym z tychto sposobov je aj nabozenstvo, inym napriklad meditacia, dalsim hlboke uvahy o zivote, ale mnohym ludom napriklad staci aj necakane uvedomenie si suvislosti, napriklad pod vplyvom nejakej novej informacie, alebo aj uplne samovolne... A nahle vidia vsetky suvislosti, vsetko ma nahle zmysel, oblieva ich blazeny pocit (to len ich mozog ich "obdaril" zvysenou davkou endorfinu...), zrazu maju pocit, ze konecne pochopili podstatu a ako som uz povedal, to, ci skutocne teraz chapu podstatu vsetkeho, je uplne nepodstatne, lebo oni v tomto momente len synchronizovali svoj individualny duchovny svet s tym vonkajsim... A o tom je ta vnutorna rovnovaha... O vnutornom vyrovnani sa s interakciami s vonkajsim svetom... O eliminacii negativneho transormaciou na pozitivne... O sposobe interpretacie vonkajsich vnemov... O symbioze nasho vedomia a podvedomia s informacnymi tokmi nasho okolia...

P.S.: Co sa tyka tvojho chapania kolektivneho vedomia, vnimas ho absolutne spravne...
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-08  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele

Veľa som sa o od Teba nedozvedel aj keď na spravenie záveru mi to stačí.. :-))
Píšeš úsudky ktoré nevychádzajú zo spoľahlivého poznania, ale iba z Tvojich osobných predpokladov ( predsudkov ).

Osobnú rovnováhu jednotlivca vravíš treba dosiahnuť a k tomu prikladáš svoje vśeobecné predsudky o nejakých ateistoch a strachu. Zároveň nanukovi vytýkaš zovšeobecňovanie.

S tou osobnou rovnováhou súhlasím no ten zbytok si sa niekde kopla, v tom čo si sama nikdy poriadne nevyskúšala a zbytočne-slepo o tom zovšeobecňuješ. To je tak keď teista hodnotí ateistov svojim slepým okom.

Ateisti prakticky pre mňa neexistujú aj keď pri rozhovoroch s teistami nejako nemám problém nechávať ich v domnienke že som ateista, dokonca sa pred nimi často za ateistu aj pasujem aby mali jasno s kým sa bavia. Ťažko sa im vysvetľuje, že tak ako neexistujú ateisti neexistujú ani afilatelisti a ani amotorkári. Že síce oni sa nejako stotožnili s teistickým videním sveta no ja nie som ich opak - iba nezdieľam ich názory na svet.

Ak aj existuje nejaký teizmus, nie je žiadny predpoklad že existuje nejaký - jeho opak,
ktorý vo všetkom - ak už to mám povedať tým sporným slovom - v "duchovnom svete" je nejaký opačný ako teistický.

Ak dajme tomu mňa máš za ateistu tak sa vlastne mýliš, rovnováha je pre mňa prirodzená, stále ju vyhľadávam a strážim si ju, strach zvyčajne nemám a nepovažujem ho za to ćo si napísala.
Občas-málokedy aj v strachu zaregujem biologicky, no je to práve vtedy keď ide o reálne nebezpečenstvo fyzicky ohrozujúce môj život. A to je zaujimavé že ani vtedy sa nebojím, skôr by som povedal že sa mi dvihne adrenalín, strach ten zmizne.. Adrenalín ako vieme pripravuje telo na výkon, je základným hormónom stresovej reakcie na útok alebo útek.. Takto funguje každé telo. Či už teistovo alebo to neteistovo.

Ďalej píšeš že
Strach motivuje ľudí, k aktívnej činnosti a zabezpečovaniu nevyhnutných potrieb na prežitie.
Tak ani tam si sa zrejme netrafila. Myslím že túžba motivuje ľudí.

No a ten sporný 'duchovný svet' pokladám za svet túžob. U teistov môže byť že práve ten boh a ich predstavy o svete - o absolútne či o univerze u nich spôsobujú isté mylné predstavy o tých ktorí tak ako oni neuvažujú - a potom o nich robia mylné závery.

Tiež mám svoj svet túžob a nie sú v ňom materiálne veci. No nie je tam žiadne univerzum ani boh ani absolútno. Je v ňom nielen moja sloboda ale aj sloboda iných, a takisto rovnováha a keď Ty vravíš že - citujem..

Tí čo veria v "univerzum" - jednoznačne považujú za jednu z najdôležitejších hodnôt, ktoré je potrebné dosiahnuť rovnováhu a to predovšetkým vnútornú rovnováhu jednotlivca a takisto si písala o vnútornej slobodne.

Tak z toho musím spraviť jednoduchý záver..
Že náš vnútorný svet je v princípe rovnaký či už vy ste teisti a ja vraj ateista, vôbec to nehrá v tej veci rolu. A to že ste si asociovali svoje túžobné predstavy s univerzom pokladám za bezpredmetné, je to len vaša hra predstáv o svete - k čomu ste si čo priradili a s čím ste sa stotožnili.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-08  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan

Určite som nemala na mysli zmenu tvojej osobnosti, ale evidentne to tak vyznelo. Som rada, že to teraz môžem dať na správnu mieru. Takže skôr som u typu človeka ako si ty, nepredpokladala akýkoľvek záujem o takúto alebo podobnú tému. Alebo možnosť, že niekedy o týchto veciach uvažuješ prípadne sa občas nimi zaoberáš.

Jediné čo môžem na tvoj príspevok napísať je, že so všetkým čo píšeš súhlasím. V podstate nemám veľmi čo k tomu dodať, píšeš ako z veľkej knihy (určite to necháp ako sarkazmus) ber tak ako píšem.

O všetkých základných a zásadných princípoch si podstatu napísal sám. Plne s tebou súhlasím, že vôbec nie je dôležité konkrétne náboženstvo, alebo izmy, je rozhodujúce čo žijeme, činíme a čím sa vo svojom živote riadime.

Ak je to len materializmus, človeku chýba jeho najprirodzenejšia podstata a stáva sa síce možno navonok krásnou ale prázdnou nádobou na čo sa často krát v jeho živote nadväzujú rôzne udalosti, ktorým nerozumie a často krát sa hnevá na celý okolitý svet.

Ak vyrovnáme v našich životoch materiálno s duchovným (teda hlavne citovým, vnútorným a myšlienkový) chápaním, ponímaním a konaním v našich životoch prichádza rovnováha ktorá nám otvára obzory. Otvoria sa nové obzory, o ktorých sme netušili, nemali poňatia a ani sme si len nevedeli predstaviť, že aj takto ináč môže svet a život fungovať.

Toto je ten moment, kedy sa zbavujeme závislosti na tom, čo si kto o nás myslí, čo spraví keď mu poviem toto alebo hento.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-08  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

"Píšeš úsudky ktoré nevychádzajú zo spoľahlivého poznania, ale iba z Tvojich osobných predpokladov ( predsudkov )."

Čo je z toho duchovného sveta podľa teba spoľahlivým zdrojom aby to nebol podľa teba predsudok a predpoklad? Povedzme si na rovinu. Keď ti tu niekto napíše reálne skúsenosť na základe ktorej zmenil svoj život vnímanie a chápanie, budeš tvrdiť, že je to jeho subjektívny pocit, ktorý vychádzal z jeho momentálneho emotívneho a psychického rozpoloženia v danom momente. Tak kam sa potom v tejto diskusii my dvaja spolu prepracujeme?

Ak si čítal čo som písala Orangutanovi a spomenula som tam teba, potom si ma nesprávne pochopil a vzťahovačne si si moje slová vysvetlil. Orangutan to myslím pochopil správne. Ale to je jedno. Keď som napísala:

"V podstate ani neviem a nie som si istá, či pri diskusii s Pikom chcem kopať presne do čierneho ako píšeš. Viem, že on si to poskladá tak či tak sám. Reagovala som na neho len preto, lebo podľa mňa si dosť koleduje o to, čo v podstate vedome zatiaľ popiera a neviem, či nebude potom dosť prekvapený aj keď to verejne možno nepovie."
Tým som presne myslela, že sám máš schopnosť často veci vnímať správnym smerom a od nikoho nepotrebuješ v mnohých smeroch vysvetlenia, utrieďuješ si veci sám. Občas sa pýtaš preto, lebo si naozaj zvedavý a zaujíma ťa to, ale väčšinou preto, lebo máš potrebu baviť sa, trošku zaprovokovať a testovať si reakcie ľudí len tak. :))))) Vtedy keď tak provokuješ, bavíš sa, dokazuješ, žiadaš dôkazy vtedy na plné obrátky pracuje tvoje ego, ktoré máš zamerané na svoje schopnosti čo je trošku podľa mňa na škodu.

Piko nikde som ťa ateistom nenazvala a ani všeobecne som ťa nikam nezaraďovala ako si to napísal. Pýtal si sa, tak som napísala čo najjednoduchšiu odpoveď formou príkladu, kde som sa pokúsila napísať ako to kto približne vníma a chápe.


"Ďalej píšeš že
Strach motivuje ľudí, k aktívnej činnosti a zabezpečovaniu nevyhnutných potrieb na prežitie."
Tak ani tam si sa zrejme netrafila. Myslím že túžba motivuje ľudí.

Toto je presne moment, prečo som vyjadrila obavu, že táto téma na diskusiu medzi nami dvomi je priam nekonečná. Vrátim sa k tomu strachu. Vybrala som ho ako jeden z mnohých faktorov v tej približnej a všeobecnej rovine to máš pravdu. Ale nie je možné rozoberať každý možný variant strachu s ktorým sa v živote stretneme, alebo si mal presne takúto diskusiu na mysli?

Potom sa pýtaj presne a konkrétne. Stalo sa mi toto a toto a teraz mi napíš ako s tým súvisí to čo píšeš a vysvetli mi to. To ti potom naozaj budem dávať konkrétne a presné odpovede (alebo skôr názor na to ako to vnímam a vidím ja a prečo sa to asi stalo.) Čo samozrejme vždy môžeš vidieť a vnímať úplne ináč a opačne ako píšem na čo má každý jeden z nás samozrejme plné právo.

Ale pokúsim sa ešte jednu maličkosť. Napríklad sa v biblii píše. "Nesúď lebo sám budeš súdený" - ja som si presne touto skúsenosťou prešla. Súdila som a sama som sa za veľmi krátky čas ocitla v životnej situácii, kedy som si okamžite uvedomila, presne ten moment, kedy som posudzovala matku, ktorá odišla z nemocnice po 3 týždňoch od svojho chorého narodeného dieťaťa. V tej chvíli keď som tú ženu vnútorne súdila som vôbec nebrala do úvahy to čo reálne tá žena musí zvládať a psychicky prežívať. Krátkozrako a jednostranne som sa na jej skutok dívala z pozície, že spravila nesprávne rozhodnutie a ako matka sa zachovala veľmi zle. Tu som skutočne konala hlúpo, zaujato a podľahla som moralizovaniu inej osoby a bola som voči nej predpojatá.

Pričom som nemala žiadne právo, ani to najmenšie. Ja som reálne neprežívala jej strach o život vlastného dieťaťa a bolesť z toho, že má vážne problémy a jeho život a existencia sú nejasné.

Svojim konaním som vytvárala energetickú väzbu a atak voči nevinnému človeku a preto som sa za veľmi krátky čas sama dostala do pozície, kedy som bola súdená a posudzovali ma ľudia, ktorí o mne nič nevedeli a nič z toho na základe čoho som sa rozhodla k určitému životnému kroku neprežili.

Ešte jedna maličkosť, ktorá ma len tak v rýchlosti napadla. "Neponižuj, lebo sám budeš ponížený" biblicky by sa k tomu dal čiastočne prirovnať výrok "Prvý budú poslední a poslední budú prvými". Dúfam, že za toto ma tu nikto z veriacich nezačne teraz linčovať.

Keď nás niekto poníži, cítime hlavne negatívne emócie, pocit ublíženia, nespravodlivosti, hnevu voči tomu, kto nám to spôsobil.

Ale nie je to moment, kedy sa učíme, aké to je niečo také prežívať na vlastnej koži? Nie je to chvíľa, kedy si možno spomenieme na to, že sme čosi také my sami urobili iným aj keď len možno zo srandy a ani sme si to neuvedomili, alebo nepripustili, že to tým druhým môže ublížiť a ich ponížiť? Nie je to moment, kedy ak sme normálny uvedomíme si, svoje vlastné predchádzajúce pochybenie a na základe tejto skúsenosti sa tomu vedome vyhýbame a už tak nekonáme? Nie je to náhodou moment, kedy by sa dalo potvrdiť tvrdenie, alebo múdrosť "Čo zaseješ, to zožneš?"

Je toho strašne veľa a ak naozaj chceš spýtaj sa konkrétne, lebo na všeobecnú otázku je možné dať len všeobecnú odpoveď. Ja si myslím, že v tej všeobecnej rovine to jednoznačne veľmi dobre povedal a napísal Orangutan, jednoznačne s tým súhlasím takže k tej všeobecnej rovine veľmi naozaj neviem, čo dodať a napísať. A ak konkrétne tak to musí byť presná konkrétna otázka, alebo situácia.

Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-04-08  (23:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele nie, nie Tvoje slová som si nevzal vzťahovačne na seba.. Ty predsa nemôžeš hovoriť niečo za "ateistov" a dokonca ani ja.. Ako by si len mohla keď nie si na to kompetentná - nežiješ ich individuálny život. Preto som na to takto reagoval, myslím že o týchto veciach môžeš hovoriť len za seba a to by si sa nemala snažiť porovnávať kto trebárs ako vníma strach. Preto som tak reagoval. Môžeš v týchto veciach vravieť len za seba.. To že hovoríš niečo za ateistov - som mal na mysli že sú predsudky.

Pýtaš sa: Čo je z toho duchovného sveta podľa teba spoľahlivým zdrojom aby to nebol podľa teba predsudok a predpoklad?

No predsa všetko čo píšeš sama za seba, to je pre mňa spoľahlivým zdrojom poznania Tvojho myslenia a vnímania.. To čo píšeš za ateistov či niekoho iného mimo seba - to je Tvoj predsudok o niekom.

Konkrétne sa Ťa pýtať nemôžem, môžem len zisťovať na ćo Ti ten duchovný život slúži..
A porovnať si to s tým či mne na to isté slúži niečo z môjho obyčajného neduchovného života alebo nie - no a potom zistím čo si pod tým pojmom "duchovný život" myslela.
Lebo ja fakt neviem čo tým myslíš keď povieš - duchovný život..
A ak je nejaký duchovný život potom mi z toho vychádza otázka ktorý je to ten neduchovný život.
A čo ak je každý život - taký istý. Rovnaký ako keď niekto povie - duchovný.. Iba niektorí jedinci svoj život takýmto slovom vyvyšujú/oddeľujú od iných životov ktoré sa tým snažia dehonestovať ?

Veď predsa celé vedomie aj s podvedomím a neviem akým oným je - duchovné.
Rozdiel je predsa len, vo vnímaní toho či bola prvá hmota alebo idea, vedomie, duch či duša..
Tvrdiť že niekoho život je duchovný lebo je idealista a niekoho materiálny lebo je materialista(teda považuje hmotu za prvotnú) je hlúposť hrubého zrna.

Takže som sa na to jedného dňa dal, dal som sem článok "Definícia duchovna"..
V ňom som chcel aby duchovní definovali duchovno..
A nikto nedokázal definovať o čom točí... A to bolo veĺmi zaujímavé na tom.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-04-09  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Vo všeobecnej rovine sa musíš vrátiť k Orangutovmu príspevku. Je to trefné výstižné a ja sama by som to určite nenapísala lepšie pre typ človeka ako si ty.

Niet ľudskej bytosti, ktorá by v určitom zmysle nežila duchovný život. Rozdiel je len v tom do akej miery v tom pozitívnom alebo negatívnom zmysle.

Všetko so všetkým súvisí, otázkou je len to, kto to do akej miery vníma, rozlišuje, rieši a tým riadi svoj život.

Naše vedomie je v prvom rade racionálne, pozostávajúce z našich myšlienok a z nich následne vyplývajúcich pocitov a rozhodnutí. Viaže sa priamo na naše ego - ja, ktoré je väčšinou príčinou vzniku konfliktov, nepochopenia, tendencie vlastniť, ovládať, uzurpovať, chcieť, mať, vládnuť. Ego je v prvom rade sebeckou časťou našich bytostí, je neustále nespokojné, má stále požiadavky, túžby atď. Je ohniskom nepokoja a nestálosti.

Naša podvedomie je často krát na vedomej úrovni pre nás iracionálne, nepochopiteľné. Úzko súvisí s našou dušou a duchovným životom, jeho vnímaním. Úzko s ním súvisí intuícia, pre iných šiesty zmysel. Pretože mu často krát v aktuálnej chvíli a momente nerozumieme, keďže nevidíme žiadne racionálne dôvody napríklad na pocity, ktoré zrazu vnímame, považujeme to za nezmysel, hlúposť, iracionálne a neopodstatnené a väčšinou sa rozhodneme v danej chvíli nesprávne, pretože niet dôkazu z racionálneho hľadiska, prečo sa pocit a myšlienka v danom momente vyskytli.

Pár minút pred dopravnou nehodou ma premkol silný naliehavý pocit, aby som ihneď odstavila auto na niekoľko minút na kraj cesty a počkala. Pre mňa v tej chvíli neexistoval jeden jediný racionálny a rozumný dôvod prečo by som to mala urobiť. Vozovka bola suchá, vozidlo v perfektnom technickom stave, premávka primeraná. Tak som pokračovala ďalej. Asi o 4 km ďalej došlo k udalosti pri ktorej som spôsobila dopravnú nehodu. Našťastie nedošlo k žiadnemu zraneniu až na môj extrémne natiahnutý krk a to, že ešte 4 dni po nehode mi z ucha vypadávali kúsky rozbitého skla.

Jediné, čo som mala urobiť aby k tomu nedošlo, mala som poslúchnuť svoj vnútorný hlas, varovanie, intuícií je jedno kto to ako nazve a na niekoľko minút odstaviť vozidlo. Keby som to urobila, situácia a okolnosti o tých niekoľko minút by bola úplne odlišná a k nehode by s vysokou pravdepodobnosťou nedošlo. Toto bol len malý príklad a len tak na okraj.

Čo sa týka duchovného života, pre mňa je jednoznačne náročný. Nie je závislý na kostoloch a farároch. Žijem ho najlepšie ako viem, a každým dňom sa učím. Učím sa chápať širšie súvislosti konania ľudí v mojom okolí a snažím sa nájsť odpovede na to, prečo sa tak deje. Je to dosť zložité a náročné, pretože väčšinou ak sa skutočne a tvrdo dokážem pozrieť sama na seba vtedy dokážem uvidieť a pochopiť prečo sa stretávam s takými okolnosťami a situáciami vo svojom živote, čo je príčinou, ktorá to vyvolala a prečo je reakcia taká aká je. Tu musíš odložiť psychológiu s tou to nemá nič spoločné. Príčinou je väčšinou moje ego, ktoré sa napríklad nechce pokoriť, podriadiť vynucovanej autorite z pozície sily, alebo postavenia, zakladanie si na vlastných schopnostiach - pozor nemýľ si to povýšenectvom.

Čokoľvek na čom si zakladáme, alebo ľpíme, či už na vzťahoch, schopnostiach, inteligencii, vedomostiach je pre nás v duchovnom živote príťažou, ktorá nás zväzuje a činí do určitej miery neslobodnými, závislými. Len neviem či to celkom správne pochopíš.

V duchovnom živote sa máme učiť prijať ľudí takých aký sú, nesúdiť ich, nemoralizovať, nechcieť od nich zmeny, pretože sme presvedčení že tak je to správne. V prvom rade sa máme naučiť akceptovať slobodnú vôľu ostatných, môžme im povedať svoj názor, ale ak sa rozhodnú ináč ako sme im radili, alebo hovorili nechať ich tak, neposudzovať to ich rozhodnutie a nesúdiť. Je to tým pádom ich cesta, ktorou si majú z nejakých dôvodov prejsť a niečo sa tým naučiť. Nemáme právo do toho zasahovať. Ak to urobíme, meníme chod ich života a to čo si mali riešiť oni ťaháme na sebe a vôbec nie je isté, či to zvládneme. Asi tak nejako.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.175   |   2013-04-14  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetky náboženstva, ich druhy, poddruhy i poddruhy poddruhov, každé jednotlivo hovoria, že „Len výlučne a iba v našej vlastnej viere je úplná, nedotknuteľná, svätá a absolútna pravda. A všetky ostatné náboženské viery sú prekrútením absolútnej pravdy, omylom, lžou”. Práve to je najpresvedčivejší, krátky a prístupný dôkaz toho, že všetky náboženstva klamú. J. K. Duluman.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Římskokatolická církev je největším pokrytcem na světě


2012-05-04  (08:39)  |  Náboženstvo a mystika
Římskokatolická církev je největším pokrytcem a lhářem na světě. 25. ledna jsou pronášena krásná slova plná pokory a lásky, ale všichni tak nějak vědí, že papežská poslání jsou pouhými lacinnými slovy, kterými se neřídí ani církev, natož papež sám. Církev organizovaná v Římě je právě tou církví, kteá se jako ztracená ovečka ztratila ze své původní cesty.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Žijú medzi nami?

Na prahu 21. storočia pozeráme späť a hodnotíme vývoj ľudskej spoločnosti z hľadiska globálneho i lokálneho. Samozrejme, ak nám život nie je ľahostajný a nezmierili sme sa s tým, že to nemá zmysel, pretože otázka zásadnej zmeny k lepšiemu v súčasnej kapitalistickej spoločnosti je sporná.


Oko pyramídy

Poražme je jejich zbraněmi !

Ukrajinská civilizace Aratta – datována do 22000 let p...

Konšpiračné teórie: všetko je inak.

Na změnu měny se připravují i němečtí řezníci, ...

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Maléry pána živnostníka

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.3024 s