16. September 2019
    
VEDA - Dolezite.sk

VEDA


  2011-05-20  (09:43)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - VEDA

VEDA

 

Jestvuje veda o vede – metaveda. Tá musí abstrahovať od jednotlivostí, konkrétností. Skúma vedu samu o sebe, zovšeobecňuje. Pokúsme sa pozrieť na súčasnú vedu nezaujate a kriticky ako metavedci. Začneme nedávnou minulosťou. Obrazmi. Čo vidíme . Vidíme obraz potrhlého vedca

S prepáleným laboratórným plášťom, s trojdňovým strniskom , strapatého a roztržitého. Hovorí o veciach, ktorým väčšina ľudí nerozumie. Roztržitý profesor, nepraktický človek . To je obraz z filmov pár desiatok rokov dozadu. Než prišlo k priemyslovej revolúcii vedci žili skromne. Mali osvietených sponzorov , kráľov a šľachticov. Je známy fakt, že eufória z vtedajších objavov viedla v roku 1900 k nasledovnému médiálnemu výroku : všetko je už objavené, nič nové nás už nečaká. Veda vie byť namyslená na svoje úspechy. Dnes je situácia iná. Vedci zarábajú. Učia na univerzite, k niečomu sa dopracujú. Robia vo veľkej firme. Chránia ich zmluvy s firmou a ochrana duševného vlastníctva. Založia si firmu a predávajú svoje výrobky alebo služby v ktorých sú obsiahnuté vysledky ich výskumov. Možnosti sú neobmedzené.

Aký je obraz súčasného vedca, špičkového odborníka? Je to zväčša pohodový človek, bez predsudkov, so zmyslom pre humor. Má pokoru – viem, že nič neviem , za každou zodpvedanou otázkou sa vynoria ďalšie a ďalšie nezodpovedané. Je komunikatívny, často vie hrať na nejaký nástroj. Má široké záujmy, má rád prírodu, hudbu, je prístupný úplne odlišným názorom. Akí sú okolo neho ľudia? Rôzní. Financi, tajomníci , zháňajú financie, granty, robia administratívu a plánujú. Výskum sa plánuje. Členovia rôznych komisií schvaľujú, vypracovávajú plány, posudky, hodnotenia. Ako sa človek stane vedcom. Štúdiom, talentom, usilovnosťou. Človek roky študuje, zúčastňuje sa výskumu na univerzite. Naučí sa. Je zvedavý. Učí sa aktuálny stav v danom odbore. Učí sa čo objavili iní a po preverení sa to dostalo do učebníc. Niečo z histórie vedy.

Veľmi stručné, meno, rok objavu, bol po ňom pomenovaný jav alebo zákon. Takže idem do knižnice. Tak a seminárku mám hotovú. Teraz si pozriem tieto dve knihy a jeden časopis. Čo to vlastne skúmali a ako na to prišli. Ale veď tento robil aj iné veci. Zaujímavé. Jeho kolegovia takisto.Tu vznikne maličký zádrheľ. Študent nič netuší. Nemá čas. Potom sa k tomu vrátim. Alebo tuší, niekedy sa s tým v budúcnosti stretne. Ale, dnes sme už inde, načo sa zaoberať nejakou históriou. Nejaký éter. Michelson dokázal, že nejestvuje tak čo.

Do učebníc sa nedostanú pochybnosti, nepodarené pokusy, pokusy, ktoré nemali očakávaný vysledok alebo nebolo na ne vysvetlenie. Narušila by sa tým exaktnosť a jednoznačnosť. Zavrhnuté teórie. Mladý študent sa prispôsobí majestátu vedy a autorít.

Po čase sa ako člen vedeckej komunity špecializuje. Dosiahne úspech. Špecializácia vedie k dokonlosti, ale aj obmedzuje. Druhá cesta k úspechu vedie cez nejaký hraničný obor, tam musíte poznať dva vedné odborý. Tretia cesta vedie cez nejaký rýchlo sa rozvíjajúci módny odbor. Veda tiež podlieha móde. A sme v tom. Sme obklopení informáciami určitého druhu, na iné niet času.

Kto by sa zaoberal históriou, čo na tom že pred sto rokmi možno desiatky ľudí spravili veci,ktoré na seba nadväzovali, dnes už by sme tie nadväznosti videli. Možno by vznikla iná veda a technológie. Vtedy sa ale informácie šírili ináč. Oni tápali. Všetko bolo nové a prvý krát. Ale prosím vás, dnes sme inde.

 

V archívoch ostali protokoly pokusov, nerealizované patenty, knihy s pojmami, ktoré sa už dnes nepoužívajú. Máme modernú vedu. To je minulosť. Teda akú cestu sme prešli? Máme strom, na ňom konáre, vetvičky, lístky. Naša veda, civilizácia, technológia je lístok na konci konára. Tie ostatné konáre sme nevyužili, asi to vtedy nešlo. Možno tu mohla byť iná civilizácia. Prečo? Je to tým akí sme.

Aká je veda, šport, ekonomika, politika. Nedôvera k novému, elitárstvo,uctievanie ikôn, zarytosť, závisť. prospechárstvo, prispôsobenie,strach, zotrvačnosť, dogmatizmus.

Čo sme tu mohli mať ? Zdroje elektrickej energie v každej domácnosti bez prenosových sietí.

Zdroje tepla skoro zadarmo. Liečbu ťažkých ochorení bez jedov. Autá na vodu. Autá bez hocakého paliva. Liečivú vodu. Dážď v púšti kde 50 rokov nepršalo. Nestačí ? A o mnoho viac.

 

Sú o tom celé knihy, časopisy, web stránky. Alternatívna veda a technika. Paralelná . Niekde sa prelína s oficiálnou, niekde sa jej ani nedotkne. Blbosť, to by tu už dávno všetko bolo. Naozaj ?

Ozaj, na čom by potom zarábali celosvetové monopoly. Ropa a lieky. Sprisahanecké teórie.

 

Podzemná fyzika. Disidenti vedy. Celá kultúra. Má svoje postavy, uznávaných machrov. Mnohí boli tiež kedysi klasici. V novinách a televízii o tom bežne nepočuť. A keď , tak zriedka. Sem tam sa dozvieme, že vedci ožiarili nejaký prvok rtg žiarením , vrátilo sa im viac energie ako vyslali, že vraj z toho bude technológia budúceho storočia. Bolo to v počítačovom časopise, počítačových fanúšikov to nezaujíma, čo s tým. Vedci si pomyslia radšej to nechajme tak. Musel by som vysvetľovať , že to neviem vysvetliť. Nikde nám to nepasuje. Aj tak to zapadne o chvíľu prachom. Ticho. Niekde inde zasa namerali vyššiu rýchlosť ako je rýchlosť svetla. To nie je možné, tak to zopakovali. Za súčasného stavu vedy sa to nedá vysvetliť. Čo s tým .  Horšie bolo, že to bol 21. experiment a všetky boli rôzného charakteru. Alternatívna veda takéto informácie vyhľadáva, triedí, vyhodnocuje, má výsledky. Vedci o tom nevedia. Majú dosť svojich starostí. Nevyučuje sa to, Akoby to profesor vysvetľoval. Akoby to vyzeralo, že by niekto nebodaj spochybňoval samotného Eisteina. Na chvíľu to upúta pozornosť. A čo.

Je predsa toľko dôležitejších udalostí. Napríklad že si Elton, kúpil nového psa. Zapadli tak objavy a vynálezy v minulosti. Optické mikroskopy , ktoré zobrazovali atómy proti zákonom fyziky. Boli tri v minulom storočí. Traja autori , tri navzájom odlišné princípy. Kde sú ?  Komisia pozerala a videla na vlastné oči. Ale nemôžme to uznať, odporuje to princípom optiky. Najhorší prípad je keď niekto nemá talent, ale má usilovnosť. Krvopotne sa celý život prepracovával na istú pozíciu vo vede, Niekto príde s niečím novým a Vy sa máte priznať že to čomu ste verili , čo bolo navždy dané, je ináč. Nie , v nijakom prípade. Napokon, je to ľudské. Tiež sa ťažko vysvetľuje , že nejaký šrudent oprášil 40 ročné publikácie a okpíroval a vyrobil  stolové zariadenie na jadrovú fúziu. Čo, my sme tu na nič?

Ale ITER stál miliardy a stavia sa roky. Pracujú na ňom najlepšie mozgy a ruky EU. Také somariny mi tu netrepte. Neexistuje. A keby to bola pravda, s tou studenou fúziou čo vymysleli , že vraj tí dvaja podvodníci, už tu máme dávno také elektrárne. A že ten chlapík mal zariadenie s ktorým vyliečil a rýchlo každý nádor. Prosím Vás , to by už bolo v každej nemocnici. Naozaj?  A čo farmafirmy , na čom by zarábali. Kladenie otázok je dôležité. Napokon vedci z toho žijú.

 

Alternatívna veda a technika. Nadšenci, technici, domáci kutilovia, garážisti, teoretici, koníčkári. Pracujú dni,noci, desaťročia. A majú výledky. Z niektorých by ste si sadli a krútili hlavou pol hodiny. Sú so svojou vedou ďaleko a vysoko. Je prepracovaná . Netreba na ňu rovnice ktorým rozumie iba 11 ľudí na celej planéte.

Kto s ńou  polemizuje , nikto . Skoro ani nejestvuje. Má milióny priaznivcov.Diskusné skupiny. Vymieňanie poznatkov.  Medzinárodné kongresy.

Rozľahlý svet.

 

Sem tam sa presadí myšlienka , koncepcia, teória ktorá je proti prúdu. Paradigma. Všetko sa zmení.

Počiatočné reakcie sú známe. Odsúdenie a popieranie. Po čase význační vedci povedia : Ja som to vždy hovoril. To čo bolo predtým neprípustné zrazu hladko vkĺzne do sveta. Zrejmá, osvojená samozrejmosť. Boj je zabudnutý. Ďalšia generácia bude rovnako brániť staré proti novému. Je to prirodzené.

 

Vynálezcovia. Niektorí predbehli svoju dobu. Niektoré osobné osudy týchto ľudí sú dosť smutné.Po tých, čo už nežijú zostali patenty, plániky, schémy, popisy.Nikto nevie ako to fungovalo, lebo nemá ten ich iný pohľad. S týmto pohľadom by sa oficiálna veda nestotožnila.

 

 

Medzi vedcami sú voľnomyšlienkári. Vedia však, že hlavou múr neprerazíš. Mlčia a čakajú na vhodnejšiu dobu. Načo sa zosmiešňovať. Niekto na dôchodku potom pracuje na tom, čo ho vždy priťahovalo. Už je mimo systému, slobodný. Má na to . Teraz sa mu všetko zúročí. Je fakt dobrý. Hneď si nájde  spriaznené duše. Je to medzinárodná komunita. Stačí takú skupinu sledovať na nejakej diskusnej skupine. Človek z toho môže dostať závrat.

 

 

   


Pavol Čalovka
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-21  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pali prajem ti ešte viac trpezlivosti. Je to tak: Väčšina vedcov je odmenená in memoriam.
Jung: "Mňa teórie príliš nezaujímajú, skôr ma zaujímajú fakty."


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-21  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Verejným tajomstvom je , že všetky vynálezy, ktoré by mohli narušiť status quo elít idú do trezoru. Budú použité až v NWO, aby tých sprostých úplne pritlačili k múru. Príklad: odkedy bol vynájdený výbušný motor každý vie že sa umelo zastavil vývoj elektromobilu, či iného alternatívneho motora. Zakiaľ je ropa a z nej zisk, tak sa akýkoľvek alternatívny motor sabotoval resp. sa odložil na neskoršie časy.


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-21  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pali ty si ten Košičan čo vyvrátil (spochybnil) Einsteina? Do fyziky sa barz nerozumiem, ale vidím tu akési "osudy cez kopirák". Aj Pálešova úplne korektná vedecká teória je odmietaná a to aj cirkvou.


ada   |   ip:89.176.28   |   2011-05-21  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tohle me dostalo. Muzsky vynalez pro zeny.....


http://pravdu.cz/p-mate/zahada-zeny-ktera-moci-jako-chlap-neni-predelany-chlap


MarcelSk   |   ip:188.141.5   |   2011-05-22  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hodte tuna link na nejake diskusne fora, rad by som si ich pozrel...


leblues   |   ip:178.41.56   |   2011-05-22  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista suhlasim s tebou, a podla mna vela veci, o ktorych si myslime, ze su scifi su skutocnostou, len o tom nevieme. lebo dnesni vedci maju vsetko, co potrebuju - vzdelanie, priestor, financie, len skoda, ze tie financie ich casto dostavaju na zlu stranu


fantomas   |   ip:178.40.21   |   2011-05-23  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bravo...
napr. forum : http://www.upramene.cz/forum/index.php
su tam velmi zaumjmave poznatky, taktiež aj poznatky z alternatívnej mediciny
ak ma niekto zdravotne tazkosti tak tam mozno najde pomoc...


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-23  (08:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobra tema, tak prispejem niecim:

http://jnaudin.free.fr/
gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-23  (08:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie som ten Košičan, som Blavák a obyčajný človek. Košičana nepoznam osobne. Čítal som o jeho teóriach tri články. Nerozumel som tom úplne. Takisto si nespomínam , že by vyvracal Eisteinove teórie, ale bolo niečo z mechaniky a pohybu, malo to svoju logiku.Ináč , predminule kandidoval na prezidenta SR.


Raviel   |   ip:95.103.23   |   2011-05-23  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujimavý článok, palec nahor.
Len by by som chcel požiadať či by nebolo možné dodatočne uviesť aj nejaké ďalšie stránky zaoberajúce sa touto paravedou.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-23  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teraz fakt neviem, čo napísať ako odpoveď . Nejde o paravedu ale o paravedy. Teda para... biológia , medicína ... až po kozmológiu. V každom pododbore sú ďalšie skupiny: zariadení, teórií / nie jedna /, prístupov, komentárov. Väčšina informácií ako to chodí na webe je v angličtine.


tema   |   ip:88.100.10   |   2011-05-23  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A taky www.tichanek.cz - fyzika


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2011-05-24  (17:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rád by som sa autora spýtal kolko má rokov, bud v oblasti vedy pracuje už dlhšie alebo nedávno skončil školu, ale stále ho veda baví. Pokiaľ chce niečo presadiť aasi prišiel na nejaké objavy, hoci nie jeho, zaprášené od niekoho to nevadí kto niečo prvý objavil, hlavne že to pomôže, tak nech to pustí do obehu zadarmo, ak z toho bude chcieť rižovať, možno mu kúpia patent ale dajú ho do trezoru ako aj sám povedal.


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2011-05-24  (17:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rád by som sa autora spýtal kolko má rokov, bud v oblasti vedy pracuje už dlhšie alebo nedávno skončil školu, ale stále ho veda baví. Pokiaľ chce niečo presadiť aasi prišiel na nejaké objavy, hoci nie jeho, zaprášené od niekoho to nevadí kto niečo prvý objavil, hlavne že to pomôže, tak nech to pustí do obehu zadarmo, ak z toho bude chcieť rižovať, možno mu kúpia patent ale dajú ho do trezoru ako aj sám povedal.


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2011-05-24  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pokiaľ by autor hodil nejaké linky, ktoré poklada za zaujímavé bolo by fajn, určite ich má.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-25  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie som vedec. Mám ale k vede vzťah a rovnako k technike.Pre mňa je to už vyše 10 rokov najväčší koníček. Robil som robotníka, výskumného pracovníka,hlavného technológa , špecialistu... Som starší ročník. Nemám patenty. Samozrejme , človek po čase na všeličo príde aj na také veci , čo iní nerobili. Nechá sa inšpirovať a tvorivo to rozvíja. Práve o tom , bol ten článok , že je na svete veľmi veľa patentov, veľmi pokročilých zariadení . Nevyrábajú sa z rôznych dôvodov. Buď predbehli svoju dobu o desaťročia , alebo by v terajšej dobe bránili zarábať firmám na tom z čoho majú zisky.
Napríklad na energiach alebo palivách. K paralelnej vede a technike som sa dostal dávnejšie a prispel k tomu aj český časopis o alterntívných informáciách WM magazín. A potom web. Ako som písal je to rozsiahla problematika. Celý svet . Neviem , kde začať. Je to ako by ste sa niekoho opýtali čo je alternatívna medicína. Čo do nej patrí? Do konca života by ste sa nestihli oboznámiť so všetkými jej postupmi, teóriami, druhmi, zariadeniami. Stále vzniká niečo nové. Skúste si pozrieť napríklad články s kľúčovým slovom voľná energia, po česky volná energie. Alebo na dolezite.sk , auto na vodu.

Nakoniec pridám nejaké linky- ako by som vybral jedno zrnko prachu z kopy. Ale aj jediná stránka môže byť pre niekoho zaujímavá. Potom ,keď hľadáte ďalej môže sa Vám to pekne rozvetviť. Aj poznanie, vedomosti, úžas čo všetko ľudia dokážu.

amasci.com
keelynet.com
educate-yourself.org
freeenergynews.com
www.metacafe.com/
http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/
PESWiki.com
http://www.ethericwarriors.com
http://www.eagle-research.com
..Prepáčte , Ja vlastne tieto stránky nezbieram , vyhľadávam pomocou kľúčových slov na Googli. Hádam to bude stačiťgordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-25  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie som vedec. Mám ale k vede vzťah a rovnako k technike.Pre mňa je to už vyše 10 rokov najväčší koníček. Robil som robotníka, výskumného pracovníka,hlavného technológa , špecialistu... Som starší ročník. Nemám patenty. Samozrejme , človek po čase na všeličo príde aj na také veci , čo iní nerobili. Nechá sa inšpirovať a tvorivo to rozvíja. Práve o tom , bol ten článok , že je na svete veľmi veľa patentov, veľmi pokročilých zariadení . Nevyrábajú sa z rôznych dôvodov. Buď predbehli svoju dobu o desaťročia , alebo by v terajšej dobe bránili zarábať firmám na tom z čoho majú zisky.
Napríklad na energiach alebo palivách. K paralelnej vede a technike som sa dostal dávnejšie a prispel k tomu aj český časopis o alterntívných informáciách WM magazín. A potom web. Ako som písal je to rozsiahla problematika. Celý svet . Neviem , kde začať. Je to ako by ste sa niekoho opýtali čo je alternatívna medicína. Čo do nej patrí? Do konca života by ste sa nestihli oboznámiť so všetkými jej postupmi, teóriami, druhmi, zariadeniami. Stále vzniká niečo nové. Skúste si pozrieť napríklad články s kľúčovým slovom voľná energia, po česky volná energie. Alebo na dolezite.sk , auto na vodu.

Nakoniec pridám nejaké linky- ako by som vybral jedno zrnko prachu z kopy. Ale aj jediná stránka môže byť pre niekoho zaujímavá. Potom ,keď hľadáte ďalej môže sa Vám to pekne rozvetviť. Aj poznanie, vedomosti, úžas čo všetko ľudia dokážu.

amasci.com
keelynet.com
educate-yourself.org
freeenergynews.com
www.metacafe.com/
http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/
PESWiki.com
http://www.ethericwarriors.com
http://www.eagle-research.com
..Prepáčte , Ja vlastne tieto stránky nezbieram , vyhľadávam pomocou kľúčových slov na Googli. Hádam to bude stačiťgordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-25  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie som vedec. Mám ale k vede vzťah a rovnako k technike.Pre mňa je to už vyše 10 rokov najväčší koníček. Robil som robotníka, výskumného pracovníka,hlavného technológa , špecialistu... Som starší ročník. Nemám patenty. Samozrejme , človek po čase na všeličo príde aj na také veci , čo iní nerobili. Nechá sa inšpirovať a tvorivo to rozvíja. Práve o tom , bol ten článok , že je na svete veľmi veľa patentov, veľmi pokročilých zariadení . Nevyrábajú sa z rôznych dôvodov. Buď predbehli svoju dobu o desaťročia , alebo by v terajšej dobe bránili zarábať firmám na tom z čoho majú zisky.
Napríklad na energiach alebo palivách. K paralelnej vede a technike som sa dostal dávnejšie a prispel k tomu aj český časopis o alterntívných informáciách WM magazín. A potom web. Ako som písal je to rozsiahla problematika. Celý svet . Neviem , kde začať. Je to ako by ste sa niekoho opýtali čo je alternatívna medicína. Čo do nej patrí? Do konca života by ste sa nestihli oboznámiť so všetkými jej postupmi, teóriami, druhmi, zariadeniami. Stále vzniká niečo nové. Skúste si pozrieť napríklad články s kľúčovým slovom voľná energia, po česky volná energie. Alebo na dolezite.sk , auto na vodu.

Nakoniec pridám nejaké linky- ako by som vybral jedno zrnko prachu z kopy. Ale aj jediná stránka môže byť pre niekoho zaujímavá. Potom ,keď hľadáte ďalej môže sa Vám to pekne rozvetviť. Aj poznanie, vedomosti, úžas čo všetko ľudia dokážu.

amasci.com
keelynet.com
educate-yourself.org
freeenergynews.com
www.metacafe.com/
http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/
PESWiki.com
http://www.ethericwarriors.com
http://www.eagle-research.com
..Prepáčte , Ja vlastne tieto stránky nezbieram , vyhľadávam pomocou kľúčových slov na Googli. Hádam to bude stačiťAdam   |   ip:144.36.13   |   2011-05-26  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Take celkem zajimavy vedecky poznatek....


http://pravdu.cz/zahranici/bezdratove-site-wi-fi-maji-skodlivy-vliv-stromy-zjistili-vedci


Juri   |   ip:81.89.59.   |   2011-06-02  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi zaujímavý článok. Osobne mám k vede veľmi blízko, študujem na univerzite, brigádujem na slovenskej akadémii vied, v budúcnosti by som chcel ostať pri vede a výzkume.
Ale v tomto článku mi padlo do oka pár o ktorých si osobne myslím že sú nemožné resp. nepravdivé. Rád by som bol kebyže mi môžeš k tomu poskytnúť viac informácií. A tento ďalší text neber ako urážku;)

Prvá vec ktorú si neviem predstaviť - optický mikroskop ktorý vidí atómy. To je podľa môjho názoru čisto číra blbosť. So svetlom sa predsa dajú pozorovať iba objekty omnoho väčšie ako je jeho vlnová dĺžka. Pri porovnatelných rozneroch s vlnovou dĺžkou je ohyb svetla taký silný že nemáš najmenšiu šancu získať informáciu o danom objekte. Myslím si že s optickým mikroskopom má každý skúsenosti a vie si predstaviť jeho možnosti. Ja osobne mám skúsenosti aj s elektrónovým a iónovým mikroskopom, ktoré sú omnoho dokonalejšie a ani s nimi sa nedajú pozorovať atómy. Dokonca som mal možnosť vidieť v akcii aj atómovo-silový rezonančný mikroskop (atomic force microcope) s ktorým sa teoreticky (ak je všetko perefektne odladené) dajú vidieť obaly atómov. Ale fakt si to neviem predstaviť so svetlom..

Potom ďalšia vec, čo ma zarazila. Auto bez paliva.. Tomuto fakt nerozumiem. Jediné čo si viem predstaviť je plachetnica alebo elektromobil so slnečnými článkami (čo nemá moc cenu, keďže efektivita solárnych článkov je mizivá). A na vzduch sa proste nedá jazdiť. Vždy treba nejaké palivo na premenu hocijakej energie na kinetickú energiu auta. Energia proste nemôže vzniknúť z ničoho nič.

A ešte jedna vec ku ktorej sa chcem vyjadriť a tou je fúzia - ITER. Napísal si že je to nezmysel a neexistuje. Nechápem z kade máš takéto tvrdenie. Teória fúzneho reaktora je už dávnejšie kompletne zvládnutá. Problém nie je v tom ako vytvoriť podmienky aby fúzia mohla ísť (ako na slnku). Najväčší problém je tieto podmienky udržať - Momentálne nemáme materiály, ktoré by to vydržali. Ten extrémny neutrónový tok ktorý tam bude prítomný momentálne nič neustojí, k tomu ešte obrovská teplota a ďalšie komplikácie. Proste všetko stojí a padá na materiáloch. A v materiáloch je budúcnosť.

Takisto si písal (ak nie, tak ma oprav ale ja som to tak pochopil), že veľa experimentov ktoré sa nevedia (nevedeli) teoreticky popísať je odvrhnutých a zapadnutých prachom. Ale veď práve takéto experimenty sú motorom teoretickej vedy(fyziky)! Viď. príklady z minulosti - žiarenie čierneho telesa, fotovoltický jav => vznik kvantovej teórie. potom dajme tomu supravodivosť bola veľmi dlho nepopísaná teoreticky. Takéto geniálne experimenty boli motorom vzniku nových a nových teórií o chovaní sa našeho sveta. Sám by som najradšej stál pri nejakom takomto experimente, ale o tom môžem asi len snívať.

Ale máš pravdu v tom, že veľkou prekážkou pre vedu sú ekonomické záujmy mocných ľudí a niekedy sú záhubou geniálnych myšlienok. Ale takisto treba uznať, že bez točenia peňazí by sme asi ťažko boli technologicky vyspelí tak ako teraz. Povaha ľudstva a spoločnosti je trochu pomýlená..tema   |   ip:88.100.10   |   2011-06-13  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juri píše:
„Vždy treba nejaké palivo na premenu hocijakej energie na kinetickú energiu auta. Energia proste nemôže vzniknúť z ničoho nič.“

Ale přece nové principy nutno hledat. Pro (automobily) či létadla nutno hledat a vyhledat nové zdroje energie. Tak moc nové, že je snad ani nechápeme. Zdroj skrytý v prostoru - elektrony se zápornou energií, něco dle Diraca? Nemusí jít o perp. mobile a přece může fungovat stále.PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-20  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedávno som čítal knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kult smrti

Škótsky embryológ dr. John Beard, profesor Edinburghskej univerzity, ešte v 19. storočí objavil základ toho, čo my dnes nazývame „kmeňovými bunkami“... a experimentovaním objavil pozitívnu funkciu pankreasu a enzýmu trypsín pri liečbe rakoviny. Tento enzým je schopný úplne vyliečiť rakovinu: bez stopy odstrániť rakovinové bunky a nádory.


WikiLeaks - Video, ve kterém americká vláda nechává ...

Celosvetový mozog

Skorumpovaná medicína a kolaborujúce úrady

Euro nahradia už čoskoro marky, kde ostala naša koruna?

Kniha kníh

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2651 s