19. Júl 2019
    
Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov - Dolezite.sk

Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


  2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov

Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov I.


Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


Vatikán a.s. - Tajný archív odkrýva pravdu o finančných a politických škandáloch cirkvi

Takto sa volá kniha talianskeho investigatívneho novinára Gianluigi Nuzzi, ktorá vyvolala v Taliansku riadne zemetrasenie. Hoci bola médiami dlho ignorovaná,  v krátkom čase sa jej predalo cez štvrť milióna výtlačkov (viac o knihe v pokračovaní článku). Kniha vyvolala obrovský ohlas nielen u horkokrvných južanov, ale aj v nemecky hovoriacich krajinách hlavne potom, čo vyšiel jej preklad v Rakúsku. V podstate otriasla celým katolíckym svetom... okrem Slovenska. Ako inak.

Ale začnime po poriadku a pozrime sa najskôr na históriu.

 

Vatikánska banka alebo Inštitút pre náboženské diela

lateran-signing.jpgV roku 1929 podpísal Pius XI. a Benito Mussolini tzv. Lateránske zmluvy. Boli to tri dohody medzi Vatikánom a Talianskom. Prvá zmluva bola o vzniku Vatikánu ako štátu, nezávislého od zvyšku Talianska a suverénneho subjektu medzinárodného práva. Od vzniku suverénneho štátu Vatikán má pápež neobmedzenú štátnu moc a sú spolu s Monackým kniežaťom poslednými absolutistickými monarchami v Európe.

Druhá zmluva bol konkordát o vzťahu cirkvi a štátu, ktorý zaviedol katolicizmus ako štátne náboženstvo Talianska. Tretia bola o finančnom vyrovnaní a odškodnení za straty Svätej stolice, spôsobené stratou jej suverenity v roku 1871 (na obr. Mussolini a kardinál Gasparri pri podpisovaní Lateránskych zmlúv).

Konkordatsunterzeichnung.jpgNa spravovanie tohto vyrovnávacieho kapitálu vo výške ca. 50 miliónov dolárov založil pápežom Pius XI. Sekciu pre osobitné úlohy, ktorá v podstate plnila úlohu banky. A mala čo robiť. Na základe dohody medzi Hitlerom a Vatikánskym štátnym tajomníkom Eugeniom Pacellim, neskôr pápež Pius XII. (na obr. podpis konkordátu) v roku 1933 bola v Nemecku zavedená cirkevná daň, z ktorej do Vatikánu plynuli obrovské financie. Na druhej strane, v roku 1942 Mussolini oslobodil Vatikán od platenia daní. O peniaze teda núdza nebola.1

V roku 1942 založil Pius XII. druhú banku, tzv. Inštitút pre náboženské diela (Istituto per le Opere di Religione, IOR), známu skôr pod názvom Vatikánska banka. Tá dokázala rozmnožiť vyrovnávací kapitál na dnešných jedenásť miliárd dolárov. Banka podlieha priamo pápežovi a spravuje celý majetok Svätej stolice, katolíckych rádov (viď článok o Matke Tereze), cenné papiere, nehnuteľnosti atď.

Banka vlastnila podiely a dokonca kontrolovala aj taliansku firmu Farmaceutica Serono, ktorá vyrábala o.i. antikoncepciu a hormonálne prípravky na reguláciu fertility žien. A to v čase, keď svetlo sveta uzrela ultra-konzervatívna encyklika Pavla VI. Humanae vitae, zakazujúca používanie iných ako tzv. prirodzených metód plánovania rodičovstva.

Neostalo však len pri spravovaní cirkevného kapitálu. „Okolo Vatikánu sa vynárajú najrôznejšie špekulácie. Lenže žiadny pápež nikdy neprispel k ich vyvráteniu. Naopak mlčaním všetci sprisahanecké teórie len podporovali," píše vo svojej knihe Inside the Vatican jezuitský teológ Thomas J.Reese. Skutočne, Vatikánska banka bola mimo európskeho bankového systému. Nepodliehala bankovému dozoru, nezverejňovala bilancie a nespolupracovala s daňovými úradmi. Zákazníkom bola poskytovaná absolútna diskrétnosť a anonymita... a sčasti to platí i dodnes.

Vatikánska banka bola v podstate offshore bankou v strede Európy. Načo chodiť na Kaymanské ostrovy, keď ideálna pračka špinavých peňazí je za rohom. Fungujúca a mlčiaca ako hrob.

Vatikánska banka, nacistické zlato a holocoust

Historici dlhodobo kritizovali Svätú stolicu pod vedenímpope-pius-xii.jpg Pia XII. za udržiavanie nadštandardných vzťahov s chorvátskym Ustašovským hnutím, ktoré počas vojny zlikvidovalo stovky tisícov Srbov, Židov a Rómov. V 80. a 90. rokoch minulého storočia sa opakovanie objavovali obvinenia, že Vatikánska banka ukrýva zlato nacistického nezávislého štátu Chorvátsko. Tieto chýry sa zakladajú na správe agenta Emersona Bigelowa (The Bigelow Report), ktorý v roku 1946 reportoval svojim nadriadeným, že po páde nacistického Nemecka poslali členovia klérofašistickej bábkovej Ustašovskej vlády peniaze skonfiškované v koncentračných táboroch - ca. 350 miliónov švajčiarskych frankov - do úschovy do Vatikánu. Transport peňazí potvrdil očitý svedok Gowen, ktorý bol súčasťou ustašosvkého systému moci. Po objavení sa takéhoto článku v Time hovorca Vatikánu všetko dementoval.

V tejto súvislosti je zaujímavý súdny spor (Emil Alperin et al. v. Vatican Bank et al.), v ktorom srbskí, židovskí a ukrajinskí preživší zajatci koncentračných táborov, potomkovia a organizácie zastupujúce vyše tristo tisíc obetí holocoustu, zažalovali Vatikánsku banku a rád Františkánov z neoprávneného obohacovania sa, porušovania ľudských práv a medzinárodného práva a prania peňazí. Tie mali pochádzať od obetí z koncentračného tábora. Žaloba sa vzťahovala aj na údajné financovanie organizácie ODESSA (Organisation der ehemaligen SS-Angehörigen). Bola to sieť bývalých členov SS, založená ku koncu II. Svetovej vojny s cieľom zachrániť sa a vyhnúť sa trestnému stíhaniu. Spomínaný súdny spor sa pre imunitu, garantovanú v USA cudzím štátom a entitám, nedočkal rozsudku.

V júli 2010 spomínaná skupina žalobcov zaslala žiadosť Európskej centrálnej banke o prešetrenie Vatikánskej banky v prípadoch prania peňazí a nacistického zlata. Sťažnosť sa odvoláva na ustanovenie novej zmluvy medzi Vatikánskou bankou a EÚ, ktoré zakazuje pranie peňazí a financovanie teroristických organizácií.

Calviho aféra a smrť pápeža

Vatikánska banka (IOR) bola zapletená v škandalóznom prípade Propaganda Due v Taliansku v 70. a 80. rokoch minulého storočia. IOR bol hlavným akcionárom Banco Ambrosiano, ktorá bola preto prezývaná aj banka farárov.

Počas vyšetrovania nekalých praktík v krachujúcej Banco Ambrosiano sa zistilo, že jej prezident Roberto Calvi a jeho pomocníci, šéf Vatikánskej banky biskup Marcinkus a finančný poradca Vatikánu, priateľ pápeža Pavla VI. Michele Sindona, prali špinavé peniaze mafie. Calvi a Sindona, členovia slobodomurárskej lóže Propaganda Due (P2), prehnali peniaze mafiánskej rodiny Gambino z obchodu s drogami, najmä heroínom, z latinskej Ameriky cez fiktívnu firmu Mabusi a polovicu vrátili mafii. Zárobok bol veľmi, veľmi slušný - druhá polovica.

Ilegálne aktivity sa vymkli spod kontroly a v banke vznikla miliardová finančná diera, ktorá v podstate znamenala jej koniec. V roku 1972 sa pokúsili majitelia zaplátať vzniknutú dieru s pomocou mafie a falšovaných cenných papierov za 950 miliónov dolárov.2

Ako sa to začalo...

Koncom 60-tych rokov, hlavne po smrti pápeža Jána XXIII., sa Vatikán dostáva do finančných ťažkostí. Podpora veriacich klesá a Taliansko ruší daňovú slobodu, ktorú Vatikánu poskytol Mussolini. Nový pápež Pavol VI. sa preto rozhodne presunúť časť finančných prostriedkov cirkvi do zahraničia. Finančnými transakciami poveruje dve osoby: biskupa Paula Casimira Marcinkusa a sicílskeho bankéra Michele Sindonu.3

V roku 1971 sa Marcinkus, prezývaný aj Boží bankár, stáva riaditeľom Vatikánskej banky. K dvojici Marcinkus a Sindona pribudne Roberto Calvi. Toto trio postupne vytvára nepriehľadnú sieť bankových kanálov, cez ktoré sa dostávajú peniaze z Vatikánskej banky do zahraničia.

Paul.jpg

V roku 1978 sa stáva pápežom Ján Pavol I. (na obr., nazývaný aj usmievavý pápež) Ten požiada o diskrétnu, rýchlu a úplnú hĺbkovú analýzu všetkých finančných operácii Vatikánu. Pápež začína rýchlo prenikať do korupčného labyrintu a chystá sa požiadať biskupa Marcinkusa o odstúpenie z postu riaditeľa Vatikánskej banky.4 Už to však nestíha.  Jána Pavla I. nachádzajú v osudný deň ráno, po 33 dňoch v pápežskom úrade, mŕtveho. Oficiálna príčina smrti je stanovená ako infarkt myokardu. Rozbory lieku, ktorý sa našiel vedľa mŕtvoly, ani iných možných dôkazov sa však nikdy nerobili. Po tom, ako sa verejnosť dozvedá o príčine smrti, neter pápeža vyhlási, že nikdy nemal problémy so srdcom  a  brat Edoardo potvrdzuje, že zdravotný stav pápeža po lekárskej prehliadke pred tromi týždňami bol v poriadku.5

V roku 1984 investigatívny novinár David Yallop po vyše troch rokoch zhromažďovania svedectiev a dôkazov vydáva knihu "V mene Boha: vyšetrovanie vraždy pápeža Jána Pavla I." naznačujúc, že pápež mohol byť otrávený. Skutočnosť sa verejnosť zrejme už nikdy nedozvie. V každom prípade povolal najvyšší Jána Pavla I. vo veľmi príhodnú dobu. Príhodnú  v záujme mafie.

marcinkus.jpg

Ruka ruku myje...

Po nástupe Karola Wojtylu na pápežský stolec sa všetko vo Vatikáne vracia do starých koľají, business as usual.  Aj vo Vatikánskej banke. Ján Pavol II. kryje chrbát Marcinkusovi (na obr. spolu) a jeho kumpánom. Údajne mu pomáhali zháňať peniaze pre východnú Európu. Hovorilo sa o tom, že pápež cez banku podporoval poľské hnutie Solidarita, kde malo potiecť 100 miliónov dolárov.

Trio pracuje ďalej. Sindona necháva mafiou zavraždiť jedného právnika a spôsobí krach americkej Franklin Bank. V roku 1980 je v USA odsúdený na 25 rokov väzenia. Trestu však v Európe uniká.

V roku 1981 skupina akcionárov Banco Ambrosiano posiela list pápežovi Jánovi Pavlovi II., v ktorom popísala spojenie medzi Vatikánskou bankou, Calvim, P2 a mafiou. Vatikán však existenciu tohto listu popiera. Dokonca ani talianskej vláde sa nepodarí primäť Vatikán, aby objasnil svoju úlohu v tejto afére.6

V roku 1982 je riaditeľ farárskej banky Banca Ambrosiano Roberto Calvi obžalovaný z prania špinavých peňazí, sprenevery a spoluúčasti na dlhom zozname politických a finančných zločinov, spolu s Michele Sindonom, prezidentom Franklin National Bank a arcibiskupom arcibiskupom Paulom Casimirom Marcinkusom, šéfom Vatikánskej banky. Marcinkus bol šéfom Ambrosiano Overseas v Nassau na Bahamách.7

"Keď sa mi niečo stane, musí pápež odstúpiť", povedal vraj Calvi svojej manželke krátko pred smrťou. Deň po tom, ako sa musel vzdať funkcie predsedu predstavenstva Banco Ambrosiano, bol nájdený obesený pod mostom Blackfriars Bridge v Londýne. Jeho vražda nebola doteraz objasnená. V ten istý deň vypadla Calviho sekretárka z okna banky v Miláne a pád neprežila. Sindona zomrel na otravu kyanidom, ktorý mu primiešali do kávy vo vysoko stráženom väzení.8

V roku 1987 vystavila talianska justícia zatykač na Marcinkusa a dvoch ďalších ľudí z IOR. Marcinkusovi sa na základe imunity, poskytovanej Lateránskymi zmluvami, podarilo trestu uniknúť. Vatikán ho odmietol vydať talianskej polícii a do roku 1989 pôsobil naďalej za múrmi Vatikánu a pral peniaze cez nespočetné číselné kontá. Po odchode do USA strávil zvyšok života (zomrel 2006) zväčša hraním golfu.

Banka Banco Ambrosiano v roku 1987 skolabovala a Vatikán vykázal približne 3 miliardy dolárov ako nedobytné pohľadávky. Pri vyšetrovaní celého komplotu prišli o život piati ľudia, zapojení do vyšetrovania talianskej polície (pozri pod čiarou).  V tomto čísle nie sú zahrnuté úmrtia samotných aktérov Calviho a Sindonu.

Po jej krachu Vatikánska banka IOR odmietla akúkoľvek právnu zodpovednosť, ale priznala morálny záväzok a zaplatila záväzky dlžníkov vo výške 240 miliónov dolárov. Krach Banco Amrosiano bol najväčším bankovým krachom v talianskej histórii.

Toľko história... ten najväčší škandál, ktorý v súčasnosti otriasa Vatikánom a Talianskom,  príde v pokračovaní článku.

 


Vraždy a pokusy o vraždu spojené s Calviho aférou (prevzaté z článku ZÁHADNÁ SMRT PAPEŽE JANA PAVLA I., doplnené 4.9.2010):

21. januára 1979 bol zavraždený sudca Emilio Alessandrini vyšetrujúci činnosť banky Banco Ambrosiano.

20. marca 1979 bol zavraždený investigatívny novinár Mino Pecorelli, odhaľujúci spojenie slobodomurárskej lóže P2 s finančnými operáciami Vatikánu.Za jeho vraždu bol súdený aj sedemnásobný premiér Talianska, známy so spolupráce s mafiou, Giulio Andreotti.

11. júla bol zavraždený Giorgo Ambrosioli po tom, čo svedčil o operáciach Sindonu a Calviho, o aktivite P2 medzi vládnymi a finančnými kruhmi a o prepojení Calviho a Sindonu s biskupom Paulom Marcinkusom z Vatikánskej banky.

13. júla 1979 bol zavraždený vedúci Rímskej bezpečnostnej služby Antonio Varisco, ktorý vyšetroval aktivity P2 a hovoril s Ambrosiolim dva dni pred jeho smrťou.

21. júla 1979 bol zavraždený zástupca vedúceho oddelenia palermskej polície Boris Guilano, ktorý hovoril s Ambrosiolim dva dni pred jeho smrťou o Sindonovom praní mafiánskych peňazí cez Vatikánsku banku vo Švajčiarsku.

V októbri 1979 vybuchla nálož v byte výkonného riaditeľa banky Mediobanca Enrica Cuccia, ktorý bol svedkom Sindonovej hrozby siahnuť na život Ambrosioliho.

8. Júla 1980 sa Calvi pokúsil vo väzbe o sebevraždu, kde bol držaný za podvodné machinácie. Neskôr bol prepustený na kauciu a znovu dosadený za riaditeľa Banco Ambrosiano.

27. apríla 1982 sa pokúsili zavraždiť hlavného manažéra a zástupcu vedúceho Banco Ambrosiano Roberta Rosoneho, ktorý sa snažil prečistiť bankové operácie.

17. júna 1982 bol nájdený Calvi obesený na jednom z londýnskych mostov. O pár dní neskoršie bol zistená "diera" v Banco Ambrosiano vo výške 1,3 miliardy dolárov.

2. októbra 1982 sa pádom z okna Banco Ambrosiano zabil člen výkonnej správy Banco Ambrosiano Giuseppe Dallacha.

23. marca 1986 bol vo väzení nájdený otrávený Sindona, kde si odpykával trest za nariadenie vraždy Ambrosioliho.


banker.jpgO prípade bol natočený aj film s názvom The Bankers of God: The Calvi Affair. Krátko po uvedení do kín sa snažil jeden ponikateľ, ktorý sa spoznal v jednej z úloh, zamedziť jeho vysielaniu.

Trailer filmu, natočeného podľa známej knihy Maria Puza Krstný otec, otivovanej prípadom spolupráce Vatikánskej banky s mafiou. The Gotfather III. (doplnené 11.00)

 

 

 


1 http://www.slovakradio.sk/inetportal/pages/printClanok.php?clanokID=10285&lang=1

2 http://de.wikipedia.org/wiki/Banco_Ambrosiano

3 http://www.format.at/articles/0938/525/251407/die-geschaefte-vatikan-buch-finanznetzwerk-geldwaesche

4 http://www.slovakradio.sk/inetportal/pages/printClanok.php?clanokID=10285&lang=1

5 http://www.slovakradio.sk/inetportal/devin/index.php?mainpage=showSprava&id=10281&lang=1

6 http://www.slovakradio.sk/inetportal/devin/index.php?mainpage=showSprava&id=10283&lang=1

7 http://de.wikipedia.org/wiki/Banco_Ambrosiano

8 http://www.wirtschaftsfacts.de/?p=3316


Ďalšie zdroje podľa liniek v článku a súvisiacich článkov.Ilustračné fotografie: archív autorky

Podpisovanie Lateránskych zmlúv: http://biblelight.net/wound.htm

Podpisovanie konkordátu s Nemeckom: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_183-R24391,_Konkordatsunterzeichnung_in_Rom.jpg

Pius XII: http://ivarfjeld.wordpress.com/2009/10/29/pope-pius-did-not-condemn-the-genocidal-catholic-croatian-fascist-state/

Fotografia pápeža Jána Pavla II. s biskupom Marcinkusom: http://www.wuz.it/recensione-libro/3399/vaticano-spa-gianluigi-nuzzi.html

 


 

Ďalšie zdroje ku aféram IOR a smrti Calviho:

Five are cleared in 'God's banker' case
The death of Roberto Calvi, an Italian banker found hanging from Blackfriars Bridge in London 25 years ago remains shrouded in mystery after a court in Rome cleared five people accused of luring him to his death. Daily Telegraph, 7 June 2007.

Four charged over Calvi killing
Four people have been charged with murder over the 1982 London death of Italian banker Roberto Calvi. BBC, 18 April 2005.

Mafia squad probe Calvi bag theft
Italy's anti-Mafia police are looking into the theft of files from the UK coroner, Paul Matthews, who is re-examining the death of Roberto Calvi. BBC, 4 May 2004.

Four go on trial for murder of God's banker
More than 20 years after the death of the banker Roberto Calvi was dismissed as suicide, four people, including a jailed Mafia boss, have gone on trial in Rome, charged with his murder. Guardian, March 17 2004.

Police investigating murder of God's Banker
Detectives investigating the murder of "God's banker" Roberto Calvi, have discovered more than $70 million hidden in a Bahamian bank. The money is believed to be connected to the collapse of the Banco Ambrosiano and is thought to be the proceeds of Mafia drugs deals. The Scotsman, 18 February 2004.

Calvi bank's $70m traced
Investigators probing the death of Roberto Calvi are close to seizing $70 million missing from the collapse of Banco Ambrosiano. The Observer, December 14, 2003.

Key witness held on Calvi
Police have arrested Odette Morris, the woman who provided an alibi for Flavio Carboni who has been charged with Calvi's murder. Evening Standard, 10 December 2003.

A son's quest for truth
Carlo Calvi has spent over two decades trying to get justice for his murdered father. Evening Standard, 7 October 2003.

'God's banker' death case reopened
Italian prosecutors have concluded the Mafia murdered the Italian banker, Roberto Calvi, who was found dead more than 20 years ago, and have named four people suspected of carrying out the killing. BBC, 24 July 2003.

New clue turns up in 'God's banker' death
Italian investigators have discovered a safety deposit box belonging to Roberto Calvi some 20 years after "God's banker" was found hanging from scaffolding under Blackfriars Bridge in London. The Guardian, October 14, 2002.

New tests 'say Calvi was murdered'
Long-awaited forensic tests into the death of Vatican banker Roberto Calvi - found hanging from a bridge in London in 1982 - are reported to show he was murdered. BBC, 19 April 2002.

Who Killed Calvi?
An essay by Edward Jay Epstein.

Operation Gladio
by David Guyatt. Claims that there were links between the Calvi affair and Operation Gladio, a joint project of the US and British secret services to set up a Europe-wide network of anti-communist guerrillas who would fight behind the lines in the event of a Soviet invasion.

DNA May Solve Banker's Murder
The latest investigation into the death of Roberto Calvi has produced evidence that could prove the Italian banker was murdered, and possibly even identify his assassin. The Guardian, December 30, 1998.

Vatican Bank Claims
Allegations concerning the Role of the Vatican Bank in WWII. Among the allegations is the claim that the Vatican, through its banking system, laundered loot valued at hundreds of millions of dollars taken from Serb, Jewish, Ukrainian, and other victims of the Nazis and their Croatian supporters.

Nazi-Era Victims Demand Army, CIA Release Documents on Vatican
This is in connection with the class action lawsuit against the Vatican Bank and the monastic Franciscan Order. CNS, September 04, 2000.

 

Pápež, kardináli, politici, mafia, slobodomurári a Opus Dei... brilatná spoločnosť tých, ktorí sú zapletení do najväčšieho a neuveriteľnejšieho škandálu okolo Vatikánskej banky. Škandálu, ktorý je podrobne zdokumentovaný v knihe Vatikán a.s. - Tajný archív odkrýva pravdu o finančných a politických škandáloch cirkvi. Už jej vznik je príbeh, hodný bestselleru Dana Browna. (pokračovanie I. časti)


Osudný testament

Renato Dardozzi, kancelár Pápežskej akadémie vied, odkázal vo svojom testamente známemu novinárovi Gianluigi Nuzzi dva záhadné kufre. Kufre, ktoré boli schované v pivnici vidieckeho domu vo Švajčiarsku, obsahovali viac ako 4.000 originálov dokumentov - prevodných príkazov, poznámok, dopisov atď - dokazujúcich, že dlhé roky prala mafia a skorumpovaní politici ich špinavé peniaze cez Vatikánsku banku, a to s vedomím a súhlasom pápeža.

Renato Dardozzi bol koncom 90. rokov v tíme ľudí zodpovedných za finančné záležitosti katolíckej cirkvi. Jeho úlohou bolo preveriť záležitosti okolo krachu Banca Ambrosiano. Bol jedným z mála vyvolených, ktorí sa zúčastňovali zasadnutí v úzkom kruhu okolo pápeža. Vedel všetko, čo sa dialo, ale držal sa povinnosti mlčanlivosti. Roky si odkladal dôkazy a originály dokumentov do žltých zložiek. Ku koncu života (zomrel 2003) sa rozhodol, že verejnosť sa musí dozvedieť pravdu a v testamente odkázal dokumenty známemu investigatívnemu novinárovi. Notár, spravujúci pozostalosť Dardozziho, oboznámil Nuzziho s nezvyčajným dedičstvom v roku 2006.Vatikanbank.jpg

Nuzzimu trvalo niekoľko rokov, kým zrešeršoval všetky materiály. Z nich vyplýva, že pôvodom Siciliánec Darnozzi bol roky svedkom prania špinavých peňazí, ktoré boli v hotovosti vkladané na účty vedené vo Vatikánskej banke. Väčšina tej hotovosti pochádzala od sicílskej mafie Cosa Nostra. Bez spolupráce  s mafiou  - resp. výpalníctva -  sa na Sicílii dlho nedali robiť žiadne obchody. Podobne to bolo s klanom Camorra v južnom Taliansku. Podľa dôkazov 20% z vložených peňazí putovalo naspäť na účty vysokých predstaviteľov sicílskej mafie. Teraz už čisté ako ľalie. Vatikán bol tak krstným otcom samotného krstného otca mafie[1].

Po roku 1992 vznikol nový, rafinovanejší systém účtov na číselný kód, cez ktoré sa presúvali miliardy lír. Architektom tohto rafinovaného systému bol Donato de Bonis, prelát Vatikánskej banky a po riaditeľovi najvyššia pozícia. Zakladal účty na kódy alebo krycie mená pre bankárov, podnikateľov a politikov. Cez tieto účty sa prali špinavé a korupčné peniaze, ktoré boli presúvané v sieti neprehľadných bankových kanálov, až sa niekde objavili ako vypraté.[2]

Systém fungoval cez kontá, ktoré boli oficiálne nahlásené na charitatívne organizácie, a vonkajšiu sieť bankových kanálov. V 90-tych rokoch vznikla vlastne paralelná offshore finančná štruktúra IOR a pre dôkladné zahmlenie celej situácie viedla Vatikánska banka dvojité (tieňové) účtovníctvo.

 

Politici a(ko) mafia

Do škandálu sú zapletení politici, mafia, kardináli a Opus Dei, pričinením ktorých sa podarilo preprať  len v rokoch 1991 až 1993 v prepočte najmenej 276 miliónov EUR, pochádzajúcich z vydierania, ilegálnych obchodov a korupcie. Dokonca peniaze veriacich, darované cirkvi, sa šikovnými manévrami dostali na tie správne osobné účty. Jeden príklad za všetky: pod rúškom charity bola založená v daňovom raji British Virgin Islands Nadácia Svätého Františka z Assisi, cez ktorú sa presúvali miliardové sumy až do stratena.

church_money_gfx.jpgNielen mafia využívala vatikánsku práčku peňazí. Účet vo Vatikánskej banke bolo dovolené otvoriť si aj výnimočným VIP súkromným osobám za predpokladu, že časť peňazí venujú na dobročinné účely.  Napr. pod názvom účtu Omissis sa skrýval dlhoročný premiér, šéf kresťanskej strany Democrazia Cristiana, Giulio Andreotti. Ten mal cez účet na číslo preprať okolo 60 miliónov Eur.[2]

Vatikánska banka bola zapletená aj v korupčnej afére okolo chemického priemyslu Enimont, kde tiekli peniaze do vrecák množstvu politikov. Vyšetrovania vždy nakoniec narazili na nepriestrelné múry Vatikánu, kam sa finanční úradníci ani vyšetrovatelia nedostali. Ako dokazujú dokumenty, prezident IOR Angelo Caloia bol vopred priateľskými zdrojmi informovaný o vyšetrovaní. Vatikán neodhalil majiteľov účtov a peniaze boli cez komplikovaný systém "charitatívnych" organizácií legalizované. Pápež Ján Pavol II. podržal svojich bankárov a Vatikán sa rozhodol k afére zachovať mlčanie a nespolupracovať s vyšetrovateľmi.[2]

Ako dokazujú dokumenty, IOR hrala aj ústrednú úlohu v obrovskom korupčnom škandále talianskych politikov, známym pod menom Tangentopoli v 90. rokoch minulého storočia. Štátny prokurátor Antonio Di Pietro v rámci operácie Mani ­Pulite (čisté ruky) odkryl neuveriteľne prepracovaný systém korupcie, zneužívania moci a ilegálneho financovania politických strán. Aféra sa týkala politikov v celom Taliansku a viedla k politickému zemetraseniu: bolo vedených 3 200 súdnych procesov, 1 250 ľudí odsúdených, medzi nimi politici na národnej úrovni. Následkom aféry bolo zosypanie sa existujúceho systému politických strán a prijatie nového volebného zákona.[2] Medzi nimi bola aj strana Andreottiho Democrazia Cristiana. Po jej páde chcel Vatikán inštalovať novú katolícku stranu. Táto akcia s krycím menom Operácia Sofia mala byť financovaná z temných zdrojov Vatikánskej banky (pozri video v závere), avšak neuspela. Dnes má Vatikán lobistov vo všetkých stranách.

Pre cirkev malo takéto špinavé spojenie okrem finančných ziskov aj politické výhody. Znalosť o korupčných peniazoch im dávala možnosť vytvárať tlak (resp.vydierať) a ovplyvňovať politické rozhodnutia svojich klientov.[3] Vďaka tomu bolo vraj neprijatých niekoľko zákonov, s ktorými cirkev nesúhlasila.

Z dokumentov vyplýva, že pápež Ján Pavol II. o machináciách vedel a sám ich povolil. Účel zas raz svätil prostriedky... alebo, ako sa hovorí, ruka ruku myje. Hlavne, keď jedna drží milióny a kríž, kým druhá moc.

Posledná kapitola v knihe je rozhovor so synom bývalého primátora Palerma, ktorý bol prvý taliansky politik odsúdený za spoluprácu s mafiou. V rozhovore hovorí o praktikách, ako sa peniaze cez jeho konto dostávali k šéfom mafie. Nejedná sa o dávnu minulosť, posledný prevod bol pred 2-3 rokmi (pozri video v závere).

Konečne zmena

Príchodom  Josepha Ratzingera na pápežský stolec došlo k výmene vedenia Vatikánskej banky. Paradoxom je, že sám vo svojej encyklike Caritas in Veritate kritizuje daňové raje ako jedno z negatív globalizácie. Nový šéf Gotti Tedeschi prednáša finančnú etiku na Milánskej univerzite a má vraj blízko k Opus Dei. Dokonca navrhol Benedikta XVI. kvôli spomínanej encyklike na Nobelovu cenu za ekonomiku (sic!).

Pápež s nemeckou mentalitou má zjavne podstatne viac zmyslu pre dodržiavanie zákonov a etické finančné podnikanie ako jeho poľský predchodca. Zrejme sa musel obávať aj toho, že jedného dňa sa škandál prevalí. Zastaviť to však už nedokázal.

Vyšetrovatelia začali už pred vydaním Nuzziho svedectva preverovať transakcie Vatikánskej banky v hodnote miliónov eur, či neporušila pravidlá v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí. Podľa vyšetrovateľov IOR v minulých rokoch otvorila v talianskych ústavoch početné kontá, ale neuviedla mená ich majiteľov. Na jednom takom konte Rímskej banky (Banca di Roma), ktorú medzitým prevzal milánsky UniCredit, sa v posledných rokoch premieľali obrovské sumy, napísal taliansky denník La Repubblica. V roku 2007 sa šekmi dostávalo naň mesačne 32 až 80 miliónov eur, pričom pôvod peňazí zostáva neznámy.
Vyšetrovatelia sa domnievajú, že konto "slúžilo osobám, ktoré sa dopustili podvodov, prania peňazí a daňových únikov, ako ochrana". Okrem toho došlo aj k porušeniu predpisov EÚ a Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) o tom, že každé konto musí mať konkrétneho majiteľa.4

Na tlak Európskej únie podpísal konečne Vatikán  zmluvu o dodržiavaní bankových pravidiel, záväzných pre banky operujúce s eurami. Podľa nej musí mať každý účet konkrétneho majiteľa, čo uľahčuje sledovanie tokov peňazí. Zmluva platí od 1. januára 2010.

 

Bez záveru

Kauza Vatikánskej banky ešte zďaleka nie je uzavretá. Jedno je však isté: po prípadoch sexuálneho zneužívania mladistvých je to ďalší obrovský škandál, otriasajúci katolíckou cirkvou a jej morálnou autoritou.

Nikto nemôže slúžiť dvom pánom; lebo buďto jedného bude nenávidieť a druhého milovať, alebo jedného sa bude pridŕžať a druhým pohrdne. Nemôžete slúžiť Bohu aj mamonu (Mat, 6:24), píše sa v Biblii.

Vatikán dokázateľne mamonu slúžil.

Čo z toho vyplýva, posúďte sami.


Video trailer k nemeckému vydaniu knihy (v nemčine):
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vložil?


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  noa Pietruchová je zdroj jak svina.v tom článku informácie potvrdzuje len citátmi z tej jednej knihy, čo je žalostne málo.A z RKC má táto pani žlčové kamene, ju ako zdroj nezávislých a objektívnych faktov sa nedá rátať.ked si to Ty Piko, dostaneš, brutus


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (08:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to by si sa podpísal, či?


Davo . jafilehy   |   ip:85.25.84.   |   2012-08-10  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dal, článok som vložil ja a nie Piko. Ale čo má byť ? Zas riešiš somariny ? Chceš článok spochybňovať útokom na človeka, ktorý ho vložil ? Boha tvojho neexistujúceho. Je úplne jedno kto článok vložil. To len stupídny pandemonium tu začal riešiť kto články vkladá, lebo má vážne nedostatky v základoch logickej argumentácie a ty zrejme po tom magorovi opakuješ. Naštuduj si základy logickej argumentácie a potom snáď zistíš, že vôbec nejde o to kto článok vložil a v žiadnom prípade nedokážete článok spochybniť tým kto ho vložil.

Začni tu: http://sk.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klam


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (09:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo ja tu na nikoho neutočím.si čoraz viac agresívnejší a nemám to rada. trochu popremýšľaj kde je problém


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dal
Čo ja viem kto to vložil ? Nebol som to ja ak sa na to pýtaš.
Zrejme to bude nejaký človek ktorý nechce aby sa na ňom primitívi odbavovali, tak tam nedal svoje meno. :-)
Záleží na tom ? Informácie máte..

Máte aj v biblii napísané kto tam čo vložil ?


Davo . jafilehy   |   ip:85.25.84.   |   2012-08-10  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Davo ja tu na nikoho neutočím.} Len som sa pýtal, ale ak teda nechceš článok hodnotiť podľa predkladateľa, potom prečo sa tak strašne vyzvedáš kto článok vložil? Veď na tom vôbec nezáleží a je úplne zbytočné tým zabíjať čas. Je jedno, či som ho vložil ja, piko, alebo úplne niekto iný.dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre, pripomeniem


Davo . jafilehy   |   ip:85.25.84.   |   2012-08-10  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte niečo. Keby som trebárs čítal článok o Ježišovi chodiacom po vode, alebo o Kim Čong Ilovi v ktorého oficiálnom životopise je uvedené, že nesrával, bolo by mi úplne jedno kto tie mimoriadne tvrdenia predkladá a v každom prípade by som žiadal mimoriadny dôkaz mimoriadneho tvrdenia. Či už by to vložil Dawkins, Ratzinger, alebo Einstein, vždy by som sa zachoval rovnako, lebo ja neuznávam argumenty z autority. Každopádne v oboch prípadoch tvrdenia predkladali členovia kultov osobností a to mi ako dôkaz mimoriadnych tvrdení určite nestačí.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ináč je úplne jedno kto to vložil nejdená sa o predsa jeho osobný názor..
Ale o informáciách o istej knihe..

Všera som sem dal informácie o Drewermannovi a jeho knihe..
Hneď ma prefackalo pár debilov
Ďalej z wikipédie o teologických postojoch
Zase došlo pár debilov a správali sa ako by to boli všetko moje postoje.

Alebo komentár.
No vložil to sem Piko, a už mám dosť, ako v prípade, vložil tu sem Davo....Čítať od týchto jedincov je čokoľvek strata času....pre mňa určite.

Tak tento jedinec si ani neuvedomuje že nič od nás nečíta.. :-))))))
Nič také som nenapísal. Iba som sa podelil o informácie s inými..
Tí by nás aj upálili ak by to šlo.


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-08-10  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ale vsak toto musi byt kazdemu jasne o co ciernoprdelnikom ide
o moc a prachy
preto si robia ovce
aby odovzdali co maju
od penazi po slovansku dusu

preco chcu nazad majetky ?
lebo su to nenazranci
chcu nazad to co si krasne karadli
vradili kvoli majetku a klamali

ma niekto snad iny napad ako cirkev prisla k tymto majetko ?
SNAD POCTIVOU PRACOU ?
hahahaha
tyto prasivci poriadne nikdy nepracovaliMM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2012-08-10  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak zas stipka pravdy s tej velkej stoky. Keby veriace ovecky vedeli aspon percento s toho co narobili tyto antikristi tak by sa snad prebudili. Ale im zakazuju citat cokolvek ine ako knihu sfetovaneho zida kde sa mozu naucit ako sa pacha zlo akehokolvek druhu.
Ale nic sa nebojte kazde zlo je raz porazene, ako bol Hitler, Mussolini a a iny fasisti tak aj cirkev raz zaplati za to co konala. Uz sa tesim ako papez bude vysiet na povraze.
Verme ze tento usvit ludstvo zazije uz coskoro.


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM...toho sa ty pokiaľ budeš chodiť po tejto zemi nedožiješ...ale kde budeš chápať pravdu, o tom už nerozhodujem ja.


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (14:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM to by bol úsvit, Ti poviem.Keby to aj bola pravda, mne, veriacej ovecke, to nie že nevadí, ale s mojím vzťahom k Bohu to má spoločné dosť málo.KAždý vie, že sa nájdu špinavosti, ale viera je o inom


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (14:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dal...a keď tu nebude jedného jediného Kňaza, komu sa budeš spovedať?
...chceš po smrti predstúpiť pred BOHA s hriechmi?
...naozaj chceš?


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.2.   |   2012-08-10  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk už ti tvoj rkc farár odpustil že vystupuješ na disk. fórach menom satanovým a koľko otčenášov a zdravasov si musel odriekať :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  El...a prečo by mi mal odpúšťať?...nick lucifer je len nick, to nieje hriech.


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...hriechom by bolo ak by som tu vypúšťal klamstvá alebo nenávisť voči nevinným ako poniektorý.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2012-08-10  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak nechapes, co znamena indoktrinacia, nema naozaj vyznam s tebou debatovat...


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafoš...to slovo je čarovné?...dokážeš vďaka nemu čítať ľudom myšlienky?
...naozaj si myslíš že použitím cudzieho výrazu vo vete sa stávaš inteligentnejším?
...mimochodom, ako na nich pôsobí slovo indokrinácia?...myslíš že nemajú slobodnú vôľu?

...pozri rafoš...tebe tiež nikto nevytýka že sa stretávaš zo svojimi priateľmi, alebo áno?...si indokrinovaný priateľmi rafoš?


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafoš...vlastne si...ateistami....tak nechápem tvoj úsudok voči veriacim.


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fuki, myslela som peniaze, materiu a tak, samozrejme že knazov potrebujem


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.2.   |   2012-08-10  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk ja by som na tvojom mieste neriskoval a RKC farára sa nato opýtal, predsa riskuješ že ta bude v pekle tvoj menovec opekať :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  El...to by musel každého kto nosí päťcípe hviezdičky na svojich šatách, topánkach...je to jeho hlava, ak sa poriadne rozhliadneš sú všade.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Indoktrinácia (lat.) je snaha o prijatie určitej doktríny, úsilie, aby boli bez kritického uvažovania prijaté názory, hodnoty, postoje.

Zase strelil capa.. :-)))))))))
Rafoš totiž kriticky uvažuje až príliś.


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dal...najprv mi odpovedz, ako je Kňaz bohatý?...všetko čo RKC vlastní patrí štátu Vatikán...nikto nič nededí, ani si nemôže robiť nárok na dedičstvo pre príbuzných.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasne ze potrebujete fararov!
ved kto by vam potom motal tie vase mozocky?
hadam nie jezis samotny :)


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...to rozhodne neuvažuje, pretože ak by to robil, rozhodne by nepreferoval ateizmus ako jedinú možnosť ktorá je pre ľudí správna...žijeme v ateistickom svete...páči sa ti?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sa spamataj fras.

minule si tu daco pisal o tom ze 70% slovakov su krestania, ta co tu trepes o ateistickom svete?

a inac aky iny svet by si chcel, ked ten tvoj teisticky sa zacina az po smrti?


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma,moj mozog Ťa predsa neobmädzuje
fuki, na moj vkus si trochu priliš uzkostlivý.Čo sa týka bohatstva, možeš tvrdiť, že neexistujú knazi naviazaní na peniaze?to či su bohaty alebo nie, alebo peru peniaze, mi to v postate neprekáža. Skor sa trápim s tým aby sme všetci prišli do neba


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer aký je to ateistický svet neviem.. Poznám iba svet.

Rastú v ňom stromy, tečú rieky a žijú v ňom ľudia.. Svet ktorý poznám toto vôbec nerieši nejaké hlúposti že je taký alebo onaký.. Je krásny a áno, veľmi sa mi páči.
Zvláśť príroda je veľmi nádherná aj ľudia sú v ňom milí.


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...nemáš s kým diskutovať?...sám dobre vieš že ateistický svet je svet bez BOHA...ty sám zato bojuješ, tak nechápem tvojim otázkam.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dal.
naco su ti k TVOJEJ viere potrebni knazi?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateistický svet je bez boha ? A čo tým myslíš keď povieš toto že boh ?


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fuki, toto vedia.Aj my vieme, prečo to tak vyzerá. Myslím svet, ktorý sa tvári že Boha niet. Lenže to nevyriešime tým, že im budeme hovoriť pojdete do pekla atd. Vo väčšine prípadov je to naša chyba.Chyba je v tom, že lásky je príliš málo.najmä u nás alebo medzi nami, to už je jedno


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...jedno o tebe viem určite...raz budeš prosiť o milosť práve toho ktorého nechceš poznať.


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...ak budeš raz umierať a to raz budeš...pros aj o pomoc, nebojsa v tej chvíli budeš poznať jeho meno.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ateisticky svet je aj svet bez spagetovej prisery.
paci sa ti tento ateisticky svet fras?


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma, potrebujem ich, aby ma pokrstili, dali ´telo Kristovo, vyspovedali,...napriek ich chybám im Kristus dal moc, ktorú ja nemám, a že sú akí sú, Kristova sila sa tým neumenšuje


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dal
kedy im dal tu moc?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer

Si vševedieci ? No do boha.


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-)kucma, ak budeš popierať mňa,potom nebudem existovať? Boh je džentlmen, nasilu sa netlačí, čaká a má Ťa rád, napriek Tvojej špagete. Fuki predstav si, prídeš do neba a tam kučma:-) tak sa tu naťahujeme, ale nič nie je nemožné


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako vidíš poznám to meno.. Meno je asi to jediné čo poznám..
Nemám ho k čomu priradiť..

Takže čo si tým myslel keď povieš 'boh'.?


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma, vieme ako ta debata pojde dalej, nepytaj sa ma to:-) a vieš čo by som Ti napísala ako odpoved


lucifer . faliqevu33   |   ip:95.103.10   |   2012-08-10  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dal...ani nevieš aký by som bol rád...možno si tam aj s pikom raz pokecáme kto vie?kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco by som ta popieral? ved s tebou diskutujem.
popieram nieco co neexistuje?
hm. zvlastna filozofia...

spageta existuje, ved som ti uz o nej povedal. dal, preco popieras spagetu?
podla mna je to len preto, lebo o nej nic nevies...


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem kde som sa s tým stretla,bolo to len nedávno, že gravitácia môže byť Boh, čo si o tom myslim je teraz nepodstatne, ale neviem či to nebolo aj v katolickych


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S luciferom si pokecať v nebi ? Tak to nebude nebo.. :-)


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.2.   |   2012-08-10  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk
Piko...ak budeš raz umierať a to raz budeš...pros aj o pomoc, nebojsa v tej chvíli budeš poznať jeho meno.

A čo si tím chcel naznačiť nechápem, Piko žije v spoločnosti ktorá je nasiaknutá kresťanstvom a keď príde jeho chvíľa a bude mať strach tak môže spomínať aj Boha alebo Ježiša čo je na tom, tak ako človek v moslimskej krajine pri umieraní spomína Alaha alebo Mohameda a človek v Indii slona alebo Krišnu a v Číne Budhu a v pralese na novej Guinei veľkého ducha pralesa a oblohy, to žiadni dôkaz nie je, je to len strach zo smrti a chytanie sa slamky. Dôkaz by bol to že pred smrťou by akýkoľvek človek sa zrazu začal modliť k Bohu a Ježišovi, aj keby o ňom nikdy nepočul, ty Lucifuk máš myslenie zo 16 storočia, ani Luther by s tebou vo viacerých veciach nesúhlasil :DDDDDDDDDDDDDDD
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To že existuje špagetová príśera je predsa 50/50 podľa teórie teistov.
A vraj človek ktorý má rešpekt si vyberie to lepšie.. Takže fajn..

Pasta, pasta,Pasta ráme, ráma pasta pasta ráme ram.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ta ja som z toho jelen...

"Boh je džentlmen, nasilu sa netlačí"
"gravitácia môže byť Boh"


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma kucma:-)no a ja vidím tiež Boha ako sa vpísal do prírody, do stvorenia, všade, a so mnou aj diskutuje,často diskusia je podobná ako s Tebou, On A ja B, zaujimavé to je niekedy, preto ja jeho existenciu vidím, verím,...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dal
Bavíš sa sama zo sebou.. :-)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  problem je v tom dal, ze so mnou sa bavi iny boh nez s tebou...


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma ja som tiež nezjedla všetku mudrosť, veľa vecí nechápem,ale niekedy som nechápala ani premisy


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja viem dal.
minule som to tu vysvetloval.
veci co nechapes ozacujes bohom...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jaaaaj tak preto lucifer stale spomina boha..

On nic nechape.. :-))))))))))


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj to niekedy, ale aj s Bohom,príliš veľa zázrakov bolo za ten čas kolo mna aby som teraz prestala veriť v Boha, je tomu už 10 rokov čo som šla klopať na nebeskú bránu, ale asi pre kučmu som neumrela:-))))) to len zo srandy, ale je pravda že sviečka hasla


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spravne piko.
a stale len drbe do vedcov.
ti totiz rozpravaju inym jazykom nez boh, takym zlozitejsim :)


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie kučma, nie je to Boh čo nechápem, ale to nič


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-08-10  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no nic bohovedkyna :)
si asi jedina co tomu slovu chape :)
prezila si a tak je to zazarak od boha.
OKPiko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dal a Ty co pod tym pojmom myslis ?


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  akym Boh?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ano Dal.. pod tym pojmom boh, co pod tym myslis.


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh je pre mna konkretna bytosť, je tu len pre mna a zaroven by si bezo mna vystacil,chce pre mna len to naj,zomrel pre mna, čaká aby sme boli spolu naveky, budete sa teraz tomu smiať,... ale mohla by som napísať esej a aj tak by to bolo málo,chce byť so mnou, aby dal poznať lásku mne, každemu koho stretnem, lebo si bez nás vystačí ale aj my bez neho nie


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "aj" - nepatrí tam


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dal mylils sa v tom co si napisala..

Nesmial som sa.
A dalej.. Co s tou osobou.. Ma ruky nohy telo aj tvár ? Vieš ako vyzerá ?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CI pardon bytostou.. Tak ako vyzerá tá bytost ?


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je krásny, má všetko,však Kristus je aj človek,stvoril nás na svoj obraz, teda my tomu veríme,aby sme sa nechytali za slová,preto vyzerá ako my ľudia


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jaj tak Ty myslis Krista pod pojmom boh ? Aha..
Tak s nim sa bavíš.

No a ako si to predstavuješ že on sa s každým baví či len s Tebou.
Stíha to vôbec ? Má vôbec nejaké voľno potom ak sa s ním mnohí bavia ?


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-10  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie Krista, vlastne to je ťažké, trojjedinnosť nevysvetľujem lebo to nechápem, a stíha, nie je obmedzený časom ani priestorom,chce sa baviť s každým . Prídem sem ešte večer teraz musím ísť, aspon porozmyšľam:-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco by si mala rozmyslat. Opytaj sa ho. :-)


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-08-11  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poznať/spoznať/poznávať Boha je ako spoznávať/poznať ženu:-)


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2012-08-11  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ján Pavol II. bol skutočne veľmi zlým a cynickým človekom, v skutočnosti nebol ani vôbec kresťanom ale vyznával New Age

To, že nejaké kauzy kryl mi nie je ťažké uveriť

http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/Jan-Pavol-II.-Jan-Pavel-II.-1.html

http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/Jan-Pavol-II.-Jan-Pavel-II..html

http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/Jan-Pavol-II.-Jan-Pavel-II.-2.html


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2012-08-11  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  článok by snáď mohol byť pravdivý, avšak kritika Piusa 12. sa mi nepozdáva,- tento pápež je známi nespravodlivým očierňovaním v súvislosti s Hitletrom a podobne. Toto bol posledný verný pápež


Michael . jewupino04   |   ip:89.173.84   |   2012-08-13  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mt7.3 Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš?
4 Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: „Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka“ - a ty máš v oku brvno?!
5 Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata.


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2012-08-14  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len pre blbcov veriacich preopakujem ze pokial nesuhlasia s cirkvami tak proti nim musia bojovat lebo spinia meno ich boha. Pokial tak nekonaju suhlasia s nimi a plati CIRKEV = VIERA

Takze taketo talafatky ze to je cisto oddelene aby ste si zachranili svoju kozu neuspeju.
Jeden tu napisal ze ateizmus je svet bez boha ?? No neviem kde ten clovek zije ale tento svet je bez akehokolvek boha. Ak si niekto mysli opak je psychicky vo velmi vaznom stave a vidi halucinacie.
Skore prebudenie veriaci, zbohom nasa civilizacia ktoru zatemnilo zlo a nasilie ktore do ludi vlieva viera.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-26  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím s názorom, že Vatikán a.s. je pračka špinavých peňazí zlých ľudí sveta, že Vatikán je od svojho začiatku mocenská politická organizácia a využíva k svojmu cieľu nevzdelanosť ľudí sveta a preto sa udržuje pri živote.

Podobne je to so švajčiarskymi bankami, tiež sú pračkou špinavých peňazí zlých ľudí sveta a preto v tejto krajine povolili priamu demokraciu, aby neboli trecie plochy v tejto krajine so súkromnou trhovou ekonomikou medzi ľudom a vládou a v tejto krajine bola výborná životná úroveň bežných ľudí Švajčiarska, ktorú si ľud Švajčiarska vydobyl priamou demokraciou.lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-08-26  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JVarga...si riaditeľ vatikánskej banky?...z čoho vchádza tvoje podozrenie?...z tvojej nenávisti voči cirkvi?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-08-26  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk, prečo neodpovedáte na priame otázky? Takže ešte sa vás raz pýtam, toho, čo sa vraj riadi Bibliou. Tak teda, kde sa v Biblii píše, že pôjde o pozemskú cirkev, dokonca, žeby to mala byť RKC???

Verím, že odpoviete, alebo opäť strach nedovolí?


financeservice . qugyqode47   |   ip:91.109.30   |   2016-07-09  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím každého.

Som pán Paul Williams súkromná pôžička veriteľa, sme súkromné subjekty poskytujúce všetky druhy pôžičiek ľuďom, ktorí sú finančne dole a potreby finančnej pomoci, dávame z úverov na veľmi lacné sadzby bez stresu. naša spoločnosť je dobre zapísaná a schopné rozdávanie úverov fyzickým osobám a spolupracovať subjekty v dobrých podmienkach. Naše služby sú rýchle a jednoduché. Ak máte záujem o získanie úveru od nás láskavo kontaktujte nás na našej firemnej email: paulwilliamsfinance@gmail.com

navštíviť nás ešte dnes pre naše spoľahlivé služby
S pozdravom
Pán Paul Williams.
Firma E-mail: paulwilliamsfinance@gmail.com
Kontaktujte nás teraz.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Římskokatolická církev je největším pokrytcem na světě


2012-05-04  (08:39)  |  Náboženstvo a mystika
Římskokatolická církev je největším pokrytcem a lhářem na světě. 25. ledna jsou pronášena krásná slova plná pokory a lásky, ale všichni tak nějak vědí, že papežská poslání jsou pouhými lacinnými slovy, kterými se neřídí ani církev, natož papež sám. Církev organizovaná v Římě je právě tou církví, kteá se jako ztracená ovečka ztratila ze své původní cesty.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

50% Maďarov má slovanské gény

Výsledky vyšetrení DNA(DNK) u maďarských občanov boli také šokujúce, že vyvolali "zemetrasenie" predovšetkým v Maďarsku, ale i v ďalších krajinách.Niekoľko renomovaných laboratórií v USA zopakovalo veľkoplošnú genetickú štúdiu na území Maďarska a dospeli k rovnako šokujúcim výsledkom. Záver týchto štúdií potvrdil nálezy prof. Cavalliho-Sforzu: "len s ťažkosťami možno nájsť nejaké stopy ugorských (staromaďarských) génov v súčasnej populácii Maďarov." V pomerne krátkom čase si laboratórne techniky modernej genetiky osvojili odborníci v mnohých krajinách.


Tipy a rady z války v Bosně – informace z první ruky...

Jak se vyhnout zubnímu kazu

V USA byl zahájen prodej žárovek, které mohou svítit ...

Zabijak kortizol - ovládnite stresový hormón a ovlá...

Dobré správy pre Slovensko!

Archív

Počátek občanských nepokojů v USA?

První náznaky organizovaného občanského odporu, inspirovaného zejména španělským hnutím 15-M, se objevily 17. září ve Spojených státech. V zemi, jejíž představitelé se domnívají, že disponují monopolem na výklad demokracie, je stále více lidí nespokojených se stávajícím systémem banksterského kapitalismu a vlastní neutěšenou sociální situací. Skupina aktivistů doufá, že také Američané začnou s pokojnými masovými protesty na Wall Street.


Alternatíva priamej demokracie

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Aj OĽaNO sklamalo.

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4474 s