18. September 2019
    
Vek univerza - Dolezite.sk

Vek univerza


  2010-08-24  (23:11)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Vek univerza

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-520092929 1073786111 9 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Vek univerza

Údaje biblie sa vo svetle vedy prekvapivo zhodujú

Ak sa veda a biblia na prvý pohľad v niečom výrazne nezhodujú, je to vek univerza. Ide o niekoľko miliárd rokov, ako tvrdí veda, alebo iba niekoľko tisíc rokov, ako sa spočítajú generácie opisované v Starom zákone, prichádza sa k údaju 5760 rokov, čo vyjadruje židovský kalendár. Ale podľa údajov z Hubblovho teleskopu je to 15 miliárd rokov, v širších súvislostiach sa uvažuje dokonca o intervale 10-20 miliárd rokov. Vek univerza sa pokúšali určiť stanovením počiatku jeho vzniku rôzni učenci a používali údaje z biblie. Napríklad sv. Augustín (354-430) prijal za vznik univerza dátum okolo roku 5000 pred n. l. Niektorých neuspokojilo iba určenie roka, snažili sa stanoviť dokonca deň.  Podľa tvrdenia Johannesa Keplera z roku 1598 vzniklo univerzum v nedeľu 27. Apríla 3788 pred n. l. Isaac Newton určil v roku 1700 začiatok univerza na rok 4000 pred n. l. s odchýlkou plus-mínus dvadsať rokov. Pokúsime sa spoločne vyriešiť tento na prvý pohľad zaujímavý konflikt. Treba zdôrazniť, že pre objektívnosť sa použité odvolania a vysvetlivky opierajú o text starého zákona spred 3300 rokov, preklad tóry do armejčiny, talmud redigovaný okolo 500 n. l. a o komentáre týchto materiálov. Všetko texty, ktoré vznikli ďaleko predtým, než ich mohli ovplyvniť súčasné poznatky vedy. Použité biblické citáty sú z Roháčkovej biblie.

Univerzum má začiatok: V roku 1959 sa uskutočnila anketa medzi poprednými americkými vedcami. Jedna z otázok znela: „Aký je váš pohľad na vek univerza?“ V tom čase bola astronómia populárna, ale moderná kozmológia, hlbšie fyzikálne chápanie univerza, sa len rozvíjala. Dve tretiny opýtaných vedcov dali odpoveď podobnú tejto: „Začiatok? Nebol žiaden začiatok. Aristoteles a Platón predsa už pred 2400 rokmi učili, že univerzum je večné. Je pravda, že biblia hovorí „na počiatku“, ale to je len pekný príbeh, ktorý pomáha deťom zaspať.“ V roku 1965 dvaja americkí fyzici Arno Penzias a Robert Wilson objavili echo big bangu na pozadí žiarenia z oblohy a názor o večnom univerze sa zmenil v názor o začiatku univerza. Veda tým urobila obrovský krok v chápaní sveta a navyše, potvrdil sa text biblie, že univerzum začiatok má. Ostávalo otázkou, kedy sa to rozbehlo – pred 5760 rokmi, ako sa usudzuje podľa biblie, alebo pred pätnástimi miliardami rokov, ako hovorí veda ? V prvom rade treba pochopiť pôvod biblického „kalendára“. Určili ho spočítaním generácií od Adama. Je tu ale ešte šesť dní pred stvorením Adama, ktoré sú mimoriadne dôležité. To znamená, že je tu obdobie 6 dní od stvorenia univerza po Adama a potom tisícročia od Adama po súčasnosť. Rané židovské zdroje hovoria o kalendári skladajúcom sa z dvoch častí. Mojžiš povedal: „Rozpomeň sa na dni minulého veku! Porozumejte rokom pokolenia a pokolenia!“ ( Deuteronómium, 32:7) Prvá veta znamená šesť dní stvorenia, druhá veta znamená čas od Adama ďalej.

Prečo šesť dní vyňať?: Preto, lebo čas je tu opisovaný nezvyčajným spôsobom napríklad výrazmi „bol večer a bolo ráno“. O čase od Adama sa hovorí klasickou terminológiou, teda tak, ako sme na to zvyknutí. Opis času v tých šiestich dňoch je veľmi abstraktný, akoby z pohľadu niekoho, koho sa to netýka, alebo si to nemôže uvedomiť. Týchto šesť dní opisuje 31 veršov, ktoré sú podľa talmudu napísané ako podobenstvo. Majú teda svoj text a podtext, obsahujú skryté informácie, ktoré sa dajú vystopovať len hlbšou analýzou textu. Talmud opisuje slovo „tma“ v Genezis (1:2) ako čierny oheň, čiernu energiu alebo druh energie, ktorá je taká silná, že ju nevidno. Toto isté slovo v Genezis (1:4) je vysvetlené ako temnota, to znamená neprítomnosť svetla. A objavujú sa ďalšie slová, ktoré nemožno chápať bežným spôsobom. Napríklad, slovo „voda“ neznamená len vodu ako takú, ale i základný kameň univerza. Alebo formulácia „a bol večer, a bolo ráno, (prvý) deň jeden“, keď Genezis (1:5) prvýkrát opisuje pojem deň. Zdalo by sa, že „večer“ bude znamenať západ a „ráno“ východ slnka. Slnko sa ale po prvýkrát spomína až na štvrtý deň. To však neznamená, že pisateľ oných veršov bol blázon. Hebrejské slovo „večer“ znamená aj chaos, pomiešanie, neusporiadanosť a použité je v tom zmysle, že keď slnko zapadá, viditeľnosť je nejasná až rozmazaná. Doslovný význam slov „bol večer“ preto znamená „bol chaos“. Slovo „ráno“ má presne opačný význam. Keď slnko vychádza, predmety sú jasné, rozoznateľne usporiadané. Spomína pasáž „a bol večer, a bolo ráno“ znamená postupný prechod od neusporiadanosti k poriadku, od chaosu ku kozmosu. A výraz „slnko“ nebolo treba počas prvých troch dní spomínať. Postupnosť od chaosu k poriadku ale podľa vedcov nenastane v neusmerňovanom systéme, lebo poriadok nemôže vzniknúť z neporiadku spontánne alebo nejakými náhodnými reakciami. Teoreticky to možné síce je, ale pravdepodobnosť je taká nízka, že vedci ju považujú za nulovú. Z týchto veršov možno usúdiť aj to, že chcú poukázať na postupnosť usporiadanosti chaotickou plazmou začínajúc a symfóniou života končiac. Univerzum sa deň za dňom dostávalo na vyššiu úroveň, z chaosu do poriadku. Je to čistá termodynamika, avšak s tým, že tu ju opísali už pred tritisíc rokmi.

Stvorenie času: Každý deň stvorenia je očíslovaný. Je však rozdiel medzi číslovaním úvodného dňa a ostatnými. Genezis (1:5) v hebrejčine hovorí „ A bol večer, a bolo ráno, deň je den.“ Prekvapivo je tu použitá základná číslovka jeden, ďalšie dni už majú číslovky radové: „A bol večer, a bolo ráno, a druhý deň, ... tretí deň“ a tak ďalej. Jedine úvodný deŇ je teda označený ako „deň je den“. Nanešťastie mnohé preklady biblie píšu „ prvý deň“, aby sa to zhodovalo s číslovaním ostatných dní. Tým sa však stráca dôležité kozmické posolstvo. Je totiž veľký kvalitatívny rozdiel medzi výrazom „je den“ je absolútny, avšak pojem „prvý“ je porovnávací, jeho zdôraznenie obsahuje posolstvo, že v deň „jeden“ bol stvorený čas. A to sa presne zhoduje s tým, čo hovorí v Einsteinovej teórii relativity o vzniku časopriestoru.

Cestovanie v čase: Keď sa hovorí o veku univerza ako o pätnástich miliardách rokov, je to výraz nášho vnímania času spôsobom od súčasnosti k minulosti. Avšak čas opisovaný pri stvorení univerza mohol byť vnímaný inak – a v tom je celý rozdiel. Teória relativity hovorí, že čas je rozmer a je podmienený našim vnímaním, preto je relatívny. Vnímanie času závisí od toho, kde ho vnímame. Minúta na mesiaci ubehne rýchlejšie ako minúta na Zemi, a minúta na Slnku ubehne pomalšie. Čas na Slnku je vlastne „natiahnutý“ Ako to však súvisí s bibliou? Talmud a iné zdroje chápu šesť dní stvorenia ako šesť 24-hodinových dní, presne tak, ako ich vnímame my. Zaujímavé je, že biblia sa začína písmenom Bet v tvare C, ktoré je otvorené jedine v smere doprava, do budúcnosti. To je znakom toho, že podľa židovských zdrojov nie je možné vedieť, čo predchádzalo univerzu. Môžeme vedieť len to čo bolo potom. A hoci sú opisované dni ako 24-hodinové, obsahujú všetky veky a tajomstvá univerza. Pred ním nebolo nič, potom sa ako nepatrná bodka náhle objavilo celé stvorenectvo. Niečo veľmi drobné, veľké ako horčičné semienko. V tomto bode bol základný materiál na tvorbu všetkého ostatného. Po tom, ako táto substancia nepatrnej veľkosti explodovala, začína existovať čas. Čas je teda stvorený na začiatku, ale ešte nebeží. Až keď vzniká hmota, vtedy začínajú odbíjať čas biblické hodiny. Podľa vedy jedinou substanciou nepatrnej veľkosti ktorá sa môže zmeniť v hmotu je energia. Známa Einsteinova rovnica E=mc2 hovorí, že energia sa môže zmeniť v hmotu. Masa žiarenia vzniknutá z tejto energetickej substancie sa šírila rýchlosťou svetla a pri rýchlosti svetla čas nebeží. Preto teda čas bol stvorený, ale ešte neubiehal. Ten okamih predtým, ako začali odbíjať biblické hodiny, trval 1/100 00 sekundy, Je to maličký časový zlomok, ale univerzum zatiaľ expandovalo z nepatrného bodu asi na veľkosť slnečnej sústavy. Až od tohto momentu existuje hmota a začína plynúť čas. Teraz je už len dôležité, ako ho vnímať. Tým, že biblia hovorí „večer a ráno, deň jeden“ a nie prvý, dáva návod. Deň „jeden“ treba chápať v absolútnom zmysle slova a je znakom toho, že pred ním nebol žiaden iný deň, s ktorým by sa mohol porovnať. Biblia hovorí deň „jeden“ aj preto, lebo sa díva od začiatku do budúcnosti. Keby sa vnímal čas spätne , mohlo by byť napísané aj deň prvý, pretože už ubehlo veľa dní. Z tejto perspektívy, ak sa to berie od začiatku do Adama, je univerzum staré šesť dní, lebo sa pozeráme od dňa „jeden“ ďalej. Keď sa pozeráme od súčasnosti spať, tak univerzum má 15 miliárd rokov, treba dodať aj druhú časť vety, ktorá sa obvykle nehovorí, a tou je, že univerzum je staré 15 miliárd rokov „ podľa časopriestorových súradníc v ktorých existujeme“. Podstata je teda v tom, že biblia sa díva na čas od vzniku do budúcnosti z iných, vtedy existujúcich časopriestorových súradníc, keď univerzum bolo malé. Odvtedy sa univerzum rozpínalo a s rozpínaním priestoru sa menilo i vnímanie času. Predstavme si, čisto hypoteticky, že na začiatku stvorenia univerza bol niekto alebo niečo, čo by v sekundových intervaloch vysielalo svetelné impulzy s informáciou o tom, že každú sekundu príde impulz ďalší. Vzdialenosť medzi nimi by bola v statickom systéme 300 miliónov metrov rovnaká, akú prejde svetlo za sekundu. Vesmír sa však od počiatku vzniku rozpínal, preto by sa vzdialenosť medzi jednotlivými impulzmi predlžovala. Príjemca, ktorý by po miliardách rokov na Zemi zachytil impulz hovoriaci, že je vysielaný v sekundových intervaloch, by zistil, že ďalší impulz po sekunde neprišiel. A nedočkal by sa ho ani po minúte, ani po hodine, ani po dni... Možno by dorazil po miliardách rokov, podľa toho, do akej miery sa priestor roztiahol.

Platí oboje: Takže 15 miliárd alebo 6 dní ? Akú hodnotu majú dni z biblie? Faktor rozpínania hovorí, že každé zdvojnásobenie veľkosti univerza skracuje vnímanie času na polovicu. Keď bolo univerzum zo začiatku veľmi malé, tak sa veľkosť univerza zdvojnásobovala veľmi rýchlo. Čim sa univerzum stávalo väčšie, Čas zdvojnásobenia sa exponenciálne predlžoval. Táto miera rozpínania univerza je opísaná v knihe Princípy fyzikálnej kozmológie. Prepočet šiestich dní potom vyzerá nasledovne : Deň „jeden“ trval z perspektívy času od „začiatku do budúcnosti“ 24 hodín, z našej perspektívy času od „súčasnosti do minulosti“ trval 8 miliárd rokov. Druhý deň mal z biblickej perspektívy tiež 24 hodín, ale z našej mal polovicu predchádzajúceho, teda štyri miliardy rokov. Tretí deň mal dve miliardy, štvrtý deň jednu miliardu, piaty deň 500 miliónov, šiesty deň 250 miliónov rokov. Po sčítaní to predstavuje 15,75 miliardy rokov, čo je údaj, o ktorom hovorí aj moderná kozmológia. Biblia však nehovorí iba o trvaní jednotlivých dní, ale i o tom, čo sa počas týchto dní udialo. Pomocou kozmológie, paleontológie, archeológie a iných vedných disciplín možno „vidieť“ do minulosti univerza i našej zeme a porovnať, či sa veci, ktoré sa stali v týchto časových úsekoch, zhodujú s týmto biblickým prepočtom. S prekvapením zistíme, že sú totožné do tej miery, až z toho behá mráz po chrbte. Týmto pohľadom na časové stvorenie univerza sa raz a navždy môže urobiť koniec polemike medzi bibliou a vedou. Biblia nie je pravda sama o sebe, ale je to kniha o pravde a tú v nej treba nájsť, pričom veda v tomto hľadaní je nezastupiteľná. Len potom sa veda a náboženstvo môžu dopĺňať a spolupracovať na odhaľovaní pravdy, pretože ani veda samotná, ani náboženstvo nemôžu podať úplný obraz o univerze a Bohu.

                                                                                                              MIROSLAV RYBÁR

Pridal „filip“


Filip Švantner
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-25  (12:32)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Ako vzdy len kravina.


Ucitel   |   ip:89.173.88   |   2010-08-25  (13:24)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Kozmológia Biblie nie je púhou mazanicou v porovnaním s obrazom veku univerza, ktorý namaľovala veda. Problémom článku je , že spája nespojiteľné. Jedna vec je vek ľudstva a tu je najbližšie Isac Newton, ktorý si dal tu námahu a vypočítal podľa Biblie Anno Mundi, teda začiatok sveta ľudstva, čiže stvorenie Adama na niečo vyše 4000 r. p.n.l. plus mínus 20 rokov a je k nemu najbližšie, presne je to 4 026 p.n.l. K jeho cti patrí tiež fakt, že štúdiom Biblie odhalil veľa nebiblických náuk, ktoré vyučovala cirkev ale ich nezverejnil z obavy o svoj život. Pre ilustráciu, vyše troch štvrtín jeho prác smerovalo k pochopeniu Biblie.

Čo sa týka veku univerza, tým Biblia nezaťažuje človeka, lebo je to mimo neho. Tým sa zaoberajú vedci až dnes, a pre život v minulosti to nemalo význam. Biblia opisuje obdobie prípravy zeme na obydlie pre život ľudí. Preto stvoriteľské dni vzniku biosféry datuje v iných dňoch ako sú ľudské. V Biblii nájdeme vyjadrenia, že u Stvoriteľa existujúceho večne, je pojem deň vyjadrený viacerými spôsobmi, ako tisíc rokov, alebo len ako nočná hliadka. Z dĺžky posledného dňa Božieho odpočinku, ktorí musí ešte zavřšiť miléniu vlády jeho Syna Ježiša Krista, ktorý dá opäť celú zem do pôvodného stavu, môžme usudzovať, že jednotlivé dni počas ktorých Boh vytváral biosféru, trvali po 7000 rokov. Biblia nerieši E=mc2 a preto necháva dĺžku epoch vzniku univerza otvorenú a tak sa vedci môžu dohadovať či prvotný "tresk" sa odohral pred 15 alebo 20 miliard rokmi.

Dôležitejšie pre našu budúcnosť a zotrvanie nášho života na zemi, ktorý má v pláne Boh, je to, či uznáme nielen jeho zákony platiace v biosfére a vesmíre, ale aj zákony morálne motivujúce nás žiť v láske s Ním a blížnymi.


eros   |   ip:86.41.85.   |   2010-08-25  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetci ti vedci nech idu radsej k lopate. Kto ich plati?
Bavit sa tu o miliardach rokov... vsak ti nevedia co bude zo Zemou za 15 rokov...


BOH   |   ip:85.248.42   |   2010-08-25  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  STVORENIE ADAMA A EVY?MALE DETI SKOCILI NA ZIDOVSKU USPAVANKU BLBCOV.

BIBLIA JE OKOPIROVANY GYC.ZIDIA VYKRADALI PISMO HINDUISTOV.


BOH   |   ip:85.248.42   |   2010-08-25  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BIBLICKY BIGOTI SI MYSLIA ZE BUDE V ROKU 2012 KONIEC SVETA.DEMENCIA BLAZNIVEHO NARODA RIADENEHO ZIDOVSKOU ROZPRAVOCKOU


BOH   |   ip:85.248.42   |   2010-08-25  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BOH VZNIKOL ZO ZIDOVSKEHO ODREZKU PENISA


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-25  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To su akoze vtipy alebo co ? Nick Boh + capslock cely cas. Nenavistne komentare.. Myslim ze to vravi za vsetko.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-25  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je jasné, že kto to tu tak píše, ľudská troska a nič viac!!!


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-25  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vek univerza, a je to až tak podstatné vedieť? Pomôže to byť ľudstvu lepším a múdrejším? Asi ťažko, hoci pod tými dňami si treba istotne predstavovať milióny rokov...


xtc   |   ip:217.75.87   |   2010-08-25  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  R.O.T.F.L...
petr   |   ip:89.190.90   |   2010-08-26  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nic se neshoduje. Bible je na míle daleko od dnešních vědeckých poznatků.


zino   |   ip:217.119.1   |   2010-08-26  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Damy a pani, na tuto tematiku existuju aj dalsie literarne zdroje, ktore v podstate davaju za pravdu zhode medzi Bibliou a sucasnym kozmologickym poznanim. Je len potrebne si to nastudovat a zistime, ze cela termofyzika, astronomia a kozmologia a ine vedy vlastne smeruju k objasneniu toho jedineho prapociatku.
Z tejto pozicie si nedovolim tvrdit opodstatnenost daneho problemu, lebo moje znalosti fyziky a matematiky su dost okliestene. Ale toto su tak ci onak ciste vedecke fakty a matematicka istota pre tych, ktori namiesto viery (lebo podla nich je vraj slepa) hladaju dokaz. Je absurdne ironicke, ze ked sa taketo dokazy predlozia, zrazu nestacia a kazdy z neveriacich sa odrazu postavi do pozicie minimalne doktora vied, aby s prehladom cely clanok bez zrnka racionalneho argumentu poprel. Ked uz niekto z vas napise, ze ide o kravinu, tak bud je blazon (ze bez jedineho fundovaneho dokazu vyvracia prisnu vedu, ktora fakticky dokazuje a vysvetluje danu problematiku) alebo neskutocny macher, po ktorom prahne NASA a Harvard (preco potom taka mozgova kapacita zabija cas na slovenskych blogoch?)


Juraj   |   ip:178.40.24   |   2010-08-26  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mne sa velmi pacia knihy od Zecharia Sitchina, pekne opisuje resp. vysvetluje aj biblicke texty spolu so sumerskymi a dnesnou vedou, zatial sa mi jeho vysvetlenie ako vznikla nasa Zem zda najrozumnejsie.Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-27  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten kto tu písal príspevky z veľkými písmenami je zrejme googlest.knaz len zmenil nick, preskočilo chudákovi chlapcovi už dávno, teraz to potvrdzuje svojimi výrokmi...
Mimochodom v Biblii je viacero dejov myslených obrazne, nedajú sa chápať doslovne, mnoho mudrlantov zatuhne na tom, ked sa spomína stvorenie sveta za 7 dní. Ved ako sa asi malo jednoduchým ľudom povedať, že stvorenie trvalo niekoľko miliárd rokov? Vtedy ľudia vedeli rátať maximálne do 100 možno do 1000, toľko mali oviec v stáde, vyššie čísla poznať nemuseli. Ak chceme pochopiť zložité veci treba ich jednoducho vysvetliť, prípadne aj zjednodušiť, a preto sa tieto vývojové fázy nazvali dňami. Toť celý fígeľ, mudrlanti.
Stvorenie prvého človeka je ale omnoho záhadnejšie, a to tu rozobrané asi ani nebolo. Kto hľadá nájde, kto je lenivý chladať čo sa tým myslelo nemôže hľadať len v Biblii ale aj v iných zdrojoch, nemusia byť cirkvou uznané... Inak Biblia nie je podrobnou náukou, kde nájdete odpovede na všetky otázky, veda je zase jednostranná lebo pozerá a skúma len hmotu. S iracionálnymi vecami si nevie rady.Nahosed   |   ip:95.103.21   |   2010-08-27  (01:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A koho by zaujímalo na čo sme tu a nie ako, tak tu: http://www.scribd.com/doc/23674824/Elisabeth-Haich-Zasv%C4%9Bceni


Nahosed   |   ip:95.103.21   |   2010-08-27  (01:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ako to urobiť ako na ceste k tomu aby človek zazil boha v sebe: http://www.scribd.com/doc/24079661/Elisabeth-Haich-Sexualni-sila-a-joga


Juraj   |   ip:178.41.48   |   2010-08-27  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Univerzum ma 350 miliard rokov. Vedci su riadne vedla.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hlavne, ze ty to vies naprosto presne, tatatatatata...


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-08-27  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alečo rafael, žeby si veril nejakym autoritam? Prečo nepočuvaš sam seba a svoje srdce? Podla mňa každy si sam môže určiť, aky stary je vesmir:)


juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chcel by som pocut JEDEN JEDINY relevantny dovod, preco ja by som nemohol vediet aky je skutocny vek univerza, ale zato takzvani vedci ano. :)

... je to len prachsproste posudzovanie a automaticke verenie nejakym pseudo autoritam na zaklade mylnych informacii o ich cinnosti a sposobe ziskavania informacii ... si rovnaky ako akykolvek iny krestan, slepo veri


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je fakt dolezite aky je stary vesmir ;-)

Je to relativny pojem a ani nic velkeho neznamena. Itak si clovek nevie skutocne predstavit aky je rozdiel medzi 3,15,350 miliard rokov. Racionalna mysel toho nie je schopna.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj na rozdiel od vedcov, ako to presne vyratat, nemas na to moznosti, nemas na to prostriedky, takze to, co tvrdis je trepanie do vetra. Na rozdiel od teba vedci aspon zistili moznost ako merat vek vesmiru, co biblia neuvadza ani ziaden teolog, vzdy sa len vykladaci biblie snazili nejako skorigovat blbosti z biblie, aby aspon trocha sedeli. Inak vedci touto metodou naozaj vedia dost presne vyratat vek vesmiru a tebou udavany vek je pre nich rovnako usmevny, ako prepocet siedmich dni na miliardy rokov.


myslemehlavouviraapravdanejsoutotez   |   ip:89.176.14   |   2010-08-27  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaklady chybnych uvah:
- porovnavani dnesniho X-teho prekladu jakehokoli pramenu (Bible napr.) kompilovaneho z mnoha a mnoha jinych starsich zdroju (je potvrzeno ze napr. Genesis je delsi a obsahlejsi co do popisu ve starsich Sumerskych tabulkach, viz. Sitchin).

- Doslovne chapani
To, co prakticky vsichni pred nami tisice let jen opisovali a prekladali sice asi co nejpresneji, ale tak aby to melo jim znamy smysl - aniz by sami asi meli potuchy o cem to vsem to je. (napr. jak uplnejinak vyzni text dosadi-li se DEN = era, vek, obdobi apod.)

- Mozensky dogmatismus sirici toto "jedine poznani sveta" je stale prilis silny v myslich lidi kteri si toto nechteji ci nemohou uvedomit. A pokracuji v sireni. Je to arogance cloveka, ktery si mysli ze vprectenim jedne knihy muze vedet vse podstatne pro pochopeni sveta?
Co to tedy je?

- fragmentace mozaiky vedeni
Nase znalost o minulosti je i prave diky krestanstvi tak neuplna.
Muzeme jen "podekovat" jak se planovite sirenim krestanstvi (latinske amerika - Mayove) eliminovaly jakekoli, dnes nedocenitele zdroje informaci o minulosti sveta, lidstva a civilizaci. (spada zde tez vypaleni Alexandrijske knihovny rimany, opet zde ma patrne jiz sireni krestanstvi prsty).

Sirenim moci, imperia a zisku z vlivu jehoz je nabozenstvi zdatnym sluzebnikem ne li panem zapricinilo, ze dnes zna clovek jen 1/x moznych informaci. Takze mira pokory k "pravdepodobne", "mozna", "domnivame se" a pripad. omylu by mela byt X krat vetsi.


PS:
- pseudo teorie, kompilovane ze cteni knizek, ktere jiz formuji teorii jsou vetsinou k nicemu. Lepe prelozit originalni pohled nekoho na vec, ktery vlastnim vyzkumem neco tvrdi. Je treba to jasne oznacit jako fejeton, nebo uvaha nebot pak se tu michaji svestky s bramborama, stejne jako udajne udaje v clanku autora.
- "Naivni vira" v pravost receneho v Bibli lze snadno spochybnit uz jen tim zakladnim faktem ze nekdo vybral mnozinu jistych textu a jine ne. ( viz. Apokryfni texty, ktere v Bibli nejsou ale doporucuji precist).

- delky veku - ne delka vzniku sveta - zide udavaji (dle autora cca 6tis.) jine zaznamy jinych autoru udavaji jine doby pro ruzne jine casove udaje.
Majsky kalendar udava pouze zacatek veku, ne sveta temer se +-shoduji .. Pred tim byla jina era, patrne katastrofy celoplanetarniho rozsahu mohlay zpusobit mezidobi upadku a zapomeni. Vliv peroiodickych katastrof s dlouhou periodou (diky omezene pameti lidstva a trvani) mohou byt zcela realne. Je mnoho "dolozenych" udalosti diky fragmentum v textech i docela presnych popisu z ruznych dob. Zminim zde Amish people (ziji v usa) jako ilustraci pro "pokrok" a silu vlivu nabozenstvi na cloveka v kontrastu hledani pravdy o svete.
+ nalezy jasne ukazuji logicky uvazujicimu cloveku jiste uctyhodne stari Zeme v radech sta milionu, ci miliard. Podle teorie ruzne. Ale staci se divat. O miliardach lze polemizovat.

Vesmir je vecny.


yosarian   |   ip:91.191.77   |   2010-08-27  (13:43)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
   cela hypoteza vzniku vesmiru ma jeden hacik, tptiz pojednava o vziku hmoty, velky tresk... , ale podstata tkvie v tom co je priestor,jeho hranice.... porovnavat bibliu s vedou, tie veci sa vylucuju

filip a lenkab kolko mate rokov ?

ja mam 32:-)


juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ziaden dovod si nepovedal :) Proste ty len veris ze vedci mozu hento alebo tamto, pretoze pre teba nic ine neexistuje samozrejme :) A nikto iny nic vediet nemoze ale len vedci, vsakze, vedci ktori vytvoria aj milion roznych teorii, a potom im ich iny vedci znova vyvratia, to su ti ktorim ty tak veris :) .. Ako som povedal, neni medzi tebou rozdiel, nez medzi nabozenskym fanatikom , ktori tiez veri ze ten alebo henten moze to alebo ono :)

Vies co je tvoj problem, ze pseudo vedcom veris, a prtiom nemas najmensieho ponatia kto vlastne su :)

Veris vedcom, a pritom vobec netusis kto je ten co tu pise, to je na tom to najvtipnejsie :)


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je asi preto lebo vedci su pre nich vseobecna autorita co sa tyka ziskavania informacii. Potom to tak aj vyzera.. :)


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj to hadanm nevies ako vyratali vedci vznik vesmiru, to nemyslis vazne, dovody ti ja nemam preco hovorit, to ty si tvrdil, ze vesmir ma podla teba 350 miliard rokov. Ty to mozes zdovodnit, ja im verim viac ako tebe, alebo biblii. Radsej totiz poletim lietadlom, ktore zostroja na zaklade vedeckych ako teologickych poznatkoch.


juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ak mas " pocit " ze ja verim v boha , bibliu, pannenku mariju a pdobne veci, ci alaha, budhu, erektona ci vesmirneho astara tak si na riadnom, ale riadnom omyle. :)

Ako som povedal, proste tomu len veris, co si uznal aj sam, nic viac nic menej, tym padom sa vobec neodlisujes od ludi co veria v hore spominane :)


LordX   |   ip:95.103.19   |   2010-08-27  (14:23)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "No ziaden dovod si nepovedal :) Proste ty len veris ze vedci mozu hento alebo tamto, pretoze pre teba nic ine neexistuje samozrejme"

Kto iny bude asi najblizsie k pravde? Ludia co svoje teorie zakladaju na overitelnych dokazoch a pozorovaniach alebo ti co si ich len tak hajbuj vymyslia alebo ich zakladaju na neovetitelnych pocitoch a mytoch starych pastierov oviec? Netvrdim ze to co tvrdia vedci musi byt s urcitostou konecna pravda, ale urciye su blizsie k pravde ako ti co strielaju uplne naslepo.

"A nikto iny nic vediet nemoze ale len vedci, vsakze, vedci ktori vytvoria aj milion roznych teorii, a potom im ich iny vedci znova vyvratia, to su ti ktorim ty tak veris :)"

To je prave to preco je veda doveryhodnejsia ;) Pokial nove pozorovania ukazu ze teoria je chybna, tak ju modifikuju aby zodpovedala realnemu svetu.

http://nomadcom.net/blog/wp-content/uploads/2007/02/sciencevsfaith.gif

"Ako som povedal, neni medzi tebou rozdiel, nez medzi nabozenskym fanatikom , ktori tiez veri ze ten alebo henten moze to alebo ono :)"

Rozdiel je v tom ze nazory jedneho sa z velkej casti zakladaju na faktoch a pozorovaniach, z mensej aj na (logickych) spekulaciach. Nazory druheho su ciste typovania.

"Vies co je tvoj problem, ze pseudo vedcom veris, a prtiom nemas najmensieho ponatia kto vlastne su :)"

No tak nas osviet, KTO vlastne su podla teba? :)

"Veris vedcom, a pritom vobec netusis kto je ten co tu pise, to je na tom to najvtipnejsie :)"

Mozno tak teolog.. :)


filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (14:27)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Carl Wurster je nádherný príklad "vedeckej kariery." (viac pod článkom norimberský proces)


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj vedcom verim askor, lebo to, co tvrdia, sa da overit dalsimi vedcami, nikto si nedovoli len tak z brucha povedat, ze ma 6000 rokov, alebo 350mld. Vzdy sa snazia tie svoje vysledky zdovodnit, napr v tomto pripade rozpinavostou vesmiru, cerveneho posunu na zaklade Dopplerovho efektu, ci v ziareni kozmickeho mikrovlnneho pozadia. Tak vidis, ze vedci sa maju o co opriet, aj ked vek vesmiru s uplnou presnostou vyratat nevedia, vedia aspon ako na to.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Konzervativny vedci nie su na tom o nic lepsie ako teologovia. A to uz len z jednej zakladnej veci. Vsetko chcu objasnit logikou a vecami ktore su im dostupne teraz bez dlhsieho hladania. Nevedia prijat fakt ze realita nema stabilny solidny zaklad pokial ho neudrziava ludske vedomie. Tuto skrupinu nezlomis racionalitou. Iba veda spojena so spiritualitov moze mat vyraznejsie pokroky. Vedci ktory sa priklanaju na vetvu kvantovych teorii uz maju blizsie k pravde ako ti co sa kupu v starych poznatkoch.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  GOOver ty by si aj varenie obeda radsej robil na zaklade spirituality ako konvecne. Mozes svojim vedomim osupat zemiaky a vyprazit rezen? Ta tvoja posadnutost duchovnom je patologicka.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Rafael

Nie skor je patologicka vasa posadnutost materiou. Je az dokonca taka velka ze 99% dna riesite len materiu a duch upada. Radsej zabrdat do toho aky je vesmir stary ako riesit seba a zakladne potreby ludskej duse ? Viete preco ti konzervativny vedci neuznavaju nic mimo materiu ? Lebo sami niesu schopny precitnut ze zivot sa nesklada len z tejto materie a racionalneho sveta v ktorom sa kazdy den budia. Materia je tvorena jemnohmotnym svetom ktory je nad nou. Ludske telo je bez duse nic. Prazdna schranka. Tak preco sa toho tak boja ? Su uz prilis zaslepeny aby vedeli nazriet do reality zo sirsieho uhlu.


juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani Lord X nevie citat takze to musim proste zopakovat :

No ak mas " pocit " ze ja verim v boha , bibliu, pannenku mariju a pdobne veci, ci alaha, budhu, erektona ci vesmirneho astara tak si na riadnom, ale riadnom omyle. :)

Ako som povedal, proste tomu len veris, co si uznal aj sam, nic viac nic menej, tym padom sa vobec neodlisujes od ludi co veria v hore spominane :)


A tak teraz otazky ?

Odkial beries tu istotu ze udaj 350 miliard rokov univerza je z brucha vymysleny ? To som ani nenapisal ani nepovedal, to si si domyslel ty.

Bude fajn, ak by sa diskuteri najprv naucili citat, potom chapat to co je napisane, a az potom sa vyjadrovat k napisanemu, bavit sa s niekym kto prekruca/doplna si do textu vlastne haluze z hlavy a este to aj prednasa ako slova povedane niekoho ineho je fakt nonsense. :)

Ale moja trpezlivost je vecna :)

No a ak to rafael : - tot si napisal grooverovi " Mozes svojim vedomim osupat zemiaky a vyprazit rezen? Ta tvoja posadnutost duchovnom je patologicka. "

Takze aby si pochopil, najprv musi existovat vedomie, aby vedomie sa mohlo rozhodnut ze chce osupat zemiaky, musi zobrat na to nastroj, zemiak, vykonat potrebnu cinnost ktoru je nutne na supanie zemiakov, zobrat maso, a pripravit to aby to bolo jedle a zjest to. Vedomie je prvotna pricina, ale samozrejme, drviva vacsina ludi su len biologicke stroje ktori svoje vedomie davno odovzdali systemu :) Takze ja sa vobec necudujem.

Skus mi sem dat jeden jediny priklad, kde by dokazal clovek ktori spi, cize si nieje vedomy, osupat zemiaky, pripravit rezen, a zjest to, a to cele pocas spanku, kde si jeho telo len tak oddychuje.

Vedomie je zaklad. Vedomie nema nic so ziadnou spiritualitou, to zase len ty k tomu pripajas nejake naucene haluze, lebo zase len ty v nieco veris, lebo zase len ty musis mat definicie, poucky, v ktorych si sa davno stratil, lol :)


ggg   |   ip:195.146.1   |   2010-08-27  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pri rychlosti svetla neplinie cas??? calnok ma dost vela absurdit a tie roky co uvazda su cisto hypoteticke...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Goover posadnutost materiou je naozaj krasny terminus technicus, to si musel naozaj dlho spiritualne uvazovat. Si naozaj ako obohrana platna s tym skatulkovanim na ateistov a vas empaticky silnych jedincov, mimochodom mnohi z vas byvajuci este v mama hoteloch, ale ked sa zacnete pretlkat tymto materialnym balastom, mozno pochopite, ze ta vasa jedinecna duchovnost pojde stranou.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Juraj

Ze vedomie nema nic spolocne so spiritualitou ?

A ako ludia medituju ? Pomocou vankusa ci vedomia ?

+ Vedomie nie je zaklad a neni najvyssia vec. Vedomie je samo podriadene vyssim veciam ako je absolutno. V duchovnom ponimani Boh. Sucno nie je zavysle na ziadnom vedomi. Je to len iskra a cast tohto sucna a jeho moznosti.

Ale samozrejme lahsie je pisat o veciach z nejakych autorit ako sam nieco zazit vsak ?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj tie tvoje haluze alebo konare ako nazyvas si presne povedal tymito talafatkami, kecas a dovody nedas, dalsi zasran byvajuci v mamahoteli...


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Rafael

Ano najhorsie je ak si tu posadnutost neuvedomia. Ako su zavysli na zivotnych potrebach,tele a jeho pozitkoch. Materia z nich robi otrokov. Dokonca si to nevedia priznat a nazyvaju to sloboda. Ateistov je plno pretoze byt ateistom je zcela jednoduche no dusu to nenaplna a neprebudi zo spanku. To prazdno sa inak vyplnit neda. To vsetko len prehlbuje oddelenost a falosne ego zalozene na nejakej identite ktora sa meni po cely zivot.LordX   |   ip:95.103.19   |   2010-08-27  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Odkial beries tu istotu ze udaj 350 miliard rokov univerza je z brucha vymysleny ? To som ani nenapisal ani nepovedal, to si si domyslel ty."

Pretoze si na podporu tohto smeleho tvrdenia nenapisal jediny zdroj ci dokaz. To ti mame akoze verit? Takto sa nediskutuje, to aj ja si mozem povedat ze nase ctene univerzum ma 200 milionov rokov, ale bez nejakych dokazov sa nikam aj tak nedostaneme..

rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover ty nevies o mne nic, tak ze si svoje duchovne vylevy nechaj pre seba, neposudzuj cloveka, ked nevies ako zmysla, nevies ake mam ja vedomie a podvedomie. Ty mi propominas len kecajuceho panaka, ktory v zachvate pisania musi na kazdy riadok tresnut nieco spiritualne, aby si to neustale sam potvrdzoval. Prazdnu dusu ako to ty nazyvas ateista nema, mame ju mozno rovnaku, len niekto to nemusi dokazovat nekonecnym omielanim.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-27  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kto povedal, že čas plynie? Tik, tak, tik, tak...

Ale veď rozum vie všetko, len akurát to nevie, že to všetko, je stále skoro úplne nič!!!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony ty a ten tvoj nerozum tu uz chybal, lebo tie duchovna a hovna ktore vypustas tu neboli uz riadne dlho. a dopredu ti vravim, ze truhlik je ten, kto ta rano obuva, lebo este doteraz si mi neodpovedal, ci si pokrsteny a svatbu, ci si mal v kostole, lebo to by vlastne spochybnilo tvoje pseudobozske zvasty.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Rafael

Co mas s tym mamahotelom a narazkamy na podobne veci ? Trpis nejakym komplexom ? Vzdy ked je nieco k veci tak odbijes nejakym komentarom ktory s tym vobec nesuvisi a dalej sa o temu nezaujimas. Uz len to ze si ateista o tebe vela vravi. Z takeho prejavu cloveka sa da zistis dost. A nejake dojemne pribehy a karmicke lekcie tvojho zivota ma fakt nezaujimaju. Taky ludia nemozu byt ziadne moralne autority. Mozno len tak pre beznu spolocnost.. Ziadne prinosne informacie. Proste nic.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To som sa naucil od teba, lebo my materialne zalozeni, sa musime prisposobit vasmu spiritualistickemu slovniku, aby sme citovo nestradali, inak od veci ako vzdy hovoris len ty, lebo tu sa bavi o veku vesmiru, co ty a Tony evidentne nie ste schopni materialne podchytit.


juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lol, pozrimeze , uz sa ludkovia uchylia aj k invektivam :)

No nikto z vas sa ani raz nespytal rpeco som uvidol spomente cislo, preco by som mal nieco vysvetlovat ked nikto nepolozi otazku ?

To vas neucili, ze ked chcete nieco vediet, tak sa mate pytat ?

groover : tvoje tvrdenia su zalozene cisto len na viere, o rovnako naucenych " haluzach " ako maju spomenuty lordx ci rafael.

Rovnako ako oni dvaja, aj ked sa nehlasaju k viere, veria vo vedu a tym padom neni ziadny rozdiel medzi nimi a tebou. Ak podriadujes svoje vlastne vedomie nicomu vyssiemu, tak ty sam delegujes do role otroka nejakej myslienky, rovnako ako otroci vlastnej mysle sa spravaju lordx a rafael.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Rafael

Ako uz bolo vysvetlene x krat tak vek vesmiru sa neda realne dokazat vasimi dohadmy od konzervativnych vedcov a par smiesnych vypoctov. Hlavne ze sa zaujimat o malickosti. Akoby vek vesmiru zmenil tvoj zivot alebo predstavu dlzky vesmiru ;-) Potreba si vsetko racionalizovat do cisielok.. Zial bohu tak to nejde.


juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a pridam cosi na osviezenie, aby sa spomenuty typkom este viac rozvirila krv v zilach :)

definicie vo vasich hlavach, limity ktore ste si sami vytvorili, neustaly myslienkovy boj ktory zvadzate, zijete v minulosti, zijete v buducnosti, ale kedy ste tu ? minulost uz neexistuje, a buducnost sme este nevytvorili, jedine co je skutocne a realne, je tu, vsetko je tu. Vzdy len tu a nikde inde.

....co z teba ostane, ked sa zbavis vsetkych definicii o sebe samom, kto budes ked prestanes zvadzat v hlave ten neustaly boj, ked ides spat, ked rano vstavas, ked sa bavis s ludmi, ked prestanes klamat, ked prestanes manipuovat, kto budes ?

....Naucene poucky, veci ktore ti povedali ini, veris im, a strach, ktory ta ovlada, bojis sa toho co bude, bojis sa ludi, predsudky, poucky, sudy, kto budes ked sa toho vsetkeho zbavis ?

....vytvoril si si iluzorny svet vo svojej hlave, svet preplneny informaciami, ktore su vsetky protichodne, ktore sa vzajomne vyvracaju, a tak bojujes, predsa svet musi byt pekny a skaredy, predsa svet musi byt dobri a zli, predsa svet musi byt plny lasky a nenavisti, zabudol si no jedno, ze ty to vytvaras vsetko v sebe, ze ty si ten, kto vidi svet takto svojimi ocami, ze to ty si ten, kto si mysli, lebo mu povedali ini, ze svet je takyto, a ze svet musi byt takyto.

....Nevidis co je tu, lebo mas v hlave spomenute, bezi ti v hlave metrix, a jedneho sa zbavis tak si vytvoris iny, nevies co to znamena zit bez metrixu, netusis, ty sam si sa stal metrixom, a vies preco ? LEBO SI TO DOVOLIL A AKCEPTOVAL.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj keby si bol pozorny, tak ja som sa na tvoje dovody pytal.


juraj   |   ip:192.128.2   |   2010-08-27  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ste otroci, otroci toho co vas ostatni naucili, co vam povedali, co vam povedali ze si mate mysliet, co vam povedali ze mate vnimat ako pekne/skarede, dobre/zle, neustaly boj, boj otrokov vo vlastnych hlavach, boj ktory nikdy nemozete vyhrat, pokial nepochopite jedno jedine, ze staci spravit jedine, STOP.

....vsetko zastavit, potom nebudete musiet nicomu verit, nebudete odkazani bojovat sami zo sebou, pretoze je diametralny rozdiel, ak nieco je skutocne/realne/tu, a ci v nieco veris.

....Ak veris, a konas podla tej viery, si menej ako ta myslienka ktora ta riadi, si menej nez iluzia, si menej nez stroj, si menej nez hocico co existuje, pretoze konas na zaklade iluzie.


juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre, ako hovoris, keby som bol pozorny, nevidel som/mozno som prehliadol otazku, kde by bolo napisane, ako som dospel k zaveru , ze vesmir ma 350 miliard rokov, a nie ako spominaju " vedci "

Teraz vysvetlim cosi - ak je akakolvek informacia vo svete, a ty jej veris, stavas sa menej nez je ta samotna informacia, lebo nevies - si odkazany verit.

Mozem ti ukazat, ako ty sam dokazes prist na to, ze vesmir ma 350 miliard rokov - tym padom, nebudes odkazany v to verit, budes to vediet, a preto sa spytam ja - Chces vediet ? Alebo chces verit ?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este ze ty si tu jediny slobodny oslobodeny od kazdodennej reality, lebo to tvoje zdovodnenie veku vesmiru je ohromujuce. Lebo aj tieto citacie, ktorymi si zvysujes svoje ego ti niekto zasa v tom tvojom matrixe niekto podstrcil, tym si totiz nemozes byt isty, ze to co tvrdis, pochadza z teba a nie z okolia, ktore ta tvarovalo.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj ludia su ochotni verit tomu, co ma rozumne zdovodnenie, ak vedci na nieco pridu, neznamena to, ze na to prisli tym, ze si to niekde precitaju. Vedia to podlozit dovodmi a dokazmi, nepotrebuju si vymyslat. Ale tvoje zdovodnenie este stale nepotvrdzuje, ze sa mylia.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ako uz bolo vysvetlene x krat tak vek vesmiru sa neda realne dokazat vasimi dohadmy od konzervativnych vedcov a par smiesnych vypoctov. Hlavne ze sa zaujimat o malickosti. Akoby vek vesmiru zmenil tvoj zivot alebo predstavu dlzky vesmiru ;-) Potreba si vsetko racionalizovat do cisielok.. Zial bohu tak to nejde.
Groover kde a kym to bolo vysvetlene?
juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael : Omyl, nie som slobodny pokial nebudu vsetci slobodny :)

Omyl, to je len tvoje perspektiva o mojom egu, ziadne nemam.

Dal som ti len jednoduche dve otazky, ci chces vediet, alebo ci chces verit ...dostatocne jednoduche vsak ? :)

Ak ti staci len verit, mne to moze byt jedno... pre mna slovo verit je tak strasne malo, ze nema cenu sa zapodievat nicim v co by som musel verit.

Kde vidis zeby so mbol oslobodeny od kazdodennej reality ? Prave o tuto realitu ide, o to aka je naozaj, a nie, aka je skrz vsetky poucky/dristy/limity/ etc ...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Si , lebo povies nieco, co nemozes dokazat, len to zakryvas tymito frazami. To, ci verim vedcom, nema s tym nic spolocne, ale ak nieco vedia podlozit faktami, nie je dovod ich upodozrievat, ze si vymyslaju.


juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co je u teba dokaz ? :)

Napisene vety, slova su dokaz ? ... nedaj sa vysmiat ...

Postav sa na nohy, musis to niekomu dokazovat alebo vies ze stojis ? Ako by si dokazal slepemu ze stojis ? Ako by si dokazal niekomu z druheho konca planety ze stojis ?

Co je to dokaz ?

Je len jedine, bud nieco vies, tym padom skutocne, realne, neotrasitelne ... chyt sa stola, vies ze tam je, nepotrebujes ziadne dokazy a nikomu ani nic dokazovat, to je realita.

alebo potrebujes standardne sracky typu slova, vety, pseudo dokazy ....etc ..

Otazke stale je, chces vediet alebo verit ?

Prtoze ja tebe, nemam ako dokazat - ze sedim teraz na stolicke :) Alebo ze stojim za kompom, alebo ze lezim s laptopom v posteli ...
juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A mas pravdu, nemam ti ako dokazat ze vesmir ma 350 miliard rokov, viem ti ale ukazat sposob ako na to mozes prist sam, to je vsetko.

Kdezto, nikto zo spomenutych vedcov, ti nemoze ukazat ako prisli na dane cisla, pretoze tie ich cisla, podliehaju samotnym interpretacnym schopnostiam ich vlastnej mysle. :)


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ak si to myslis, lebo podla tvojej teorie by nic nemohlo fungovat. Keby totiz auto bolo zostrojene len vedomim , asi by si sa nikam nedostal, let lietadlom by bola velmi nebezpecna vec...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ak si to myslis, lebo podla tvojej teorie by nic nemohlo fungovat. Keby totiz auto bolo zostrojene len vedomim , asi by si sa nikam nedostal, let lietadlom by bola velmi nebezpecna vec...


juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-08-27  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Povedz kto zostojil to auto, lietadlo ?

Ludia ked spali, alebo ked boli pri vedomi ?

Co vies o vedomi ? ... ci si o sebe vobec uvedomujes ? Len ten myslienkovy boj ?

Co si uvedomujes o svojom vlastnom tele ? Vies preco si vobec chory ? Vies preco ta nieco boli ? Vies vobec preco mas nejake tuzby, sny ?
Vies preco si sa narodil ? Vies preco si tu ? Vies kedy zomries ? Co vlastne vies ? A co je to vobec narodenie ? A co je to smrt ? Co je to metrix ? Ako funguje ? Preco funguje ? Ako je mozne ze vieme tvarovat hmotu ? Nase telo je tiez hmota, co je potom nase telo, a co je potom hmota okolo nas ? Atomy v nasom tele su rovnake ako atomy v hmote okolo nas ? Alebo su odlisne ? Co je to svetlo ? a co je to cas ? preco vobec plynie cas ? plynie cas alebo je to len nasa iluzia ? A co je to kvantovy svet ? Co je to kvantovy cas ? ... to je len zopar otazok, a mohol by som pokracovat velmi velmi dlho ...

Povedz si to uprimne, sam pred sebou , co vlastne NAOZAJ vies .... a v co vsetko LEN veris, lebo to niekto povedal.


lant   |   ip:83.208.29   |   2010-08-27  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Juraj: moc se mi libi tvuj zpusob mysleni


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj a kto vyratal vek vesmiru, ludia co spali, alebo boli pri vedomi, tvoje teorie maju trhliny.


juraj   |   ip:192.128.2   |   2010-08-27  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael :

Ano boli pri vedommi, ale to co vyratali, neznamena ze je pravdive, to ta nikdy nenapadlo ? :)

Pravdive je len to, co boli schopni zostrojit po fyzickej stranke, a axiomy na ktore prisli, co sa fyziky samotnej tyka, vsetky ostatne teorie ktore su mimo hmotu, su proste vedla, pretoze podliehaju limitom mysle.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj presne tak ako ludia , ktori zostrojili to auto na zaklade roznych informacii a cisiel, ktore podla teba su len vlastnou interpretaciou, tak vedeli vyratat vek vesmiru. Kedze auto jazdi, bez ohladu na dalsie spoluvedomie daneho zhotovitela, je realny predpoklad, ze aj ten vek vesmiru vypocitali dobre.


juraj   |   ip:192.128.2   |   2010-08-27  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A inak je to docela sranda, ako sa snazia vsetci pochopit, hmotu, svet, a vlastne vsetko...pritom to maju stale pred ocami, a nikto to nevidi.

Ako by si co najucinnejsie schoval odpoved na vsetko, pred ludmi, ak by si chcel aby stale len hladali a hladali a hladali ? A robil si z nich este aj srandu ?

Kam by si dal odpoved, aby nikoho nenapadlo ze vlastne toto je ta odpoved ?

Poznas toto : pod lampou byva najvacsia tma ?


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-27  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozum útočí na všetko, čo nedokáže spracovať. A čo dokopy dokáže spracovať, len to málo, tu bodku z celého stvorenia, teda skoro nič!


juraj   |   ip:192.128.2   |   2010-08-27  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako mozes spojit predpoklad funkcnosti auta, s predpokladom, ze vyratany vek vesmiru je spravny ?

to je este blbsie ako davat jablka a cestoviny dokopy :)

Vies ake techniky pouzivaju na ratanie daneho veku ? ... ved to su take halucinacie ze nikto so zakladnou logikou, im to nemoze zozrat.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony pokrstenec nekecaj


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj tocis sa stale v tom istom kruhu, lebo spochybnujes nieco, co zaroven nema s logikou o ktoru sa chces opriet nic spolocne. Ak totiz zostrojili auto, potrebovali k tomu urcite poznanie, a to potrebovali aj k urceniu veku vesmiru. Zhruba si viem predstavit ake techniky pouzivaju, vymenoval som ti ich hore. Ale spochybnujes fakty, ktore sa daju nezavislym pozorovanim viacerych potvrdit, a to uz nema s tym tvojim vedomim vela spolocne.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony ja viem, ze mas kratkodobu pamat v prdeli, tak na osviezenie tvoje perlicky k temam, ako vzdy o nicom....
Tony: Rozum útočí na všetko, čo nedokáže spracovať. A čo dokopy dokáže spracovať, len to málo, tu bodku z celého stvorenia, teda skoro nič! ...

Tony: A kto povedal, že čas plynie? Tik, tak, tik, tak...

Ale veď rozum vie všetko, len akurát to nevie, že to všetko, je stále skoro úplne nič!!!...


Tony: Už opäť, ten ktorý neverí a potrebuje neustále to omieľať? Veď to už je úplná strata seba samého, to je asi tak všetko, čo treba povedať k tomu!


Tony: Že guľáš, ešte čo so vymyslíte? Kto nechce, nech nechá tak. Biblia sa nikomu nevnucuje, ani nič podobné. Kto zacíti volanie Pravdy, ktorú ma v sebe Biblia, ten s radosťou a s vďakou po nej siahne, začíta sa do nej, srdcom, a spozná ten poklad, ktorý v sebe ma a ukrýva, skutočný návod, pre skutočný a radostný život......


Tony: Ip, to že sa Vám to nevidí, je len preto, lebo niečo ešte nedokážete pochopiť.

A ľudia, tak tí sa delia sami, na tých dobrých a zlých, na schopných a neschopných, na čistých a nečistých, na svetlých a temných, svojim životom a postojom k Bohu a jeho Pravde, nech už nato majú názor akýkoľvek, nech už sa hlásia k akémukoľvek náboženstvu, smeru, názoru, tak vždy len oni sami sa delia, na tých schopných a neschopných žiakoch!...
Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-27  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre otroka rozumu bude vždy všetko, čo je nad jeho chápanie, o ničom!!!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony dakujem, ze si prispel dalsim komickym prispevkom o nicom, u nas v kolektive si nadmieru oblubeny, tie tvoje perly su uz legendarne, este raz dakujem.


juraj   |   ip:192.128.2   |   2010-08-27  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ....otazka je, aky nezmysel dokazaes pokladat za logicky, a co je vlastne pre teba logika :)


lant   |   ip:83.208.29   |   2010-08-27  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 juraj: presne to o cem mluvis(chci ti tykat protoze myslis podobne jako ja, doufam, ze to nevadi) delam, borim a odstranuju vsechno cemu nerozumim, neuvedomuji si co to je, a zaroven stavim na tom co vidim:) Kdybych to mel porovnat se stavem v depresi, ve ktere jsem byl(z te se ale nikdo nepromysli, chce to srdce) tak jsem nekonecnekrat lehci, myslenkove, proudi to mnou mnohem rychleji a timhle smerem jdu :)


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael mne pripominas len suhrn replik a nazorov ostatnych jedincov a autorit. Nauc sa ucit aj zo subjektivnych pocitov. Mal by si ich skumat viac.

Humaton si bude stat za svojim a obhajovat matrix :) Open your mind..

Kolky z vas niekedy videli auru alebo dopredu vycitili celu situaciu ? Iba prebudeny ludia mozu vyuzivat svoje nove zmysly a povzniest sa nad svoje hmotne pudy a pozitky. Je to spojenie s dusou a s tym kto skutocne sme. Pre logiku je uz tato hranica tazko pochopitelna. Ostatny ludia tu vidia len neprajnost a vsade strkaju ich falosne ego a identitu.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O tebe plati to iste , co o Tonym, tema je dana, len otroci nerozumu si stale hudu svoje, neboj sa i ty mas svoj fanklub .


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre groovera - kto skutocne sme?


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na to aby si pochopil svet potrebujes mat volovu mentalnu a dusevnu energiu v rovnovahe. Tak ako racionalita tak sa musi zapojit cit a intuicia. Neschopnost vstrebat nove informacie a vypadavas z hry. Nevedomost je sladka vsak ?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover ty normalne Tonyho tromfnes, to ani nemoze byt z jednej hlavy, tolko srandy v jednej vete, klobuk dole, si naozaj uzasny.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover a este mi povedz ty citovy maximalista, aky je podla teba rozdiel medzi mentalnym a dusevnym?


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre groover -neschopnost vstrebavat ake informacie?


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Rafael

Ty vobec aj rozumies o com sa diskutuje ? ;-)

Typicke odbocovanie z cesty. Ziadne padne argumenty. Proste nic. Len vysmievat sa. Chlapce vies toho este menej ako som si myslel. Skus si niekedy doma sadnut a nieco rozumne aj precitat.


filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie je vám divné , že tí popierači Boha sú všetci miestni SMEtiskári ? Prečo asi toľká námaha?


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip bez urazky ,kolko mas rokov?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover ty komik napises nieco, neoveris so to, ale trepes, ak som ti pisal, ze dokaz svoje tvrdenie o tom, ze vek vesmiru sa neda dokazat, tak cusis, ale vzapati tresnes dalsiu svoju mentalnu, alebo ak chces dusevnu pikosku, len aby si bol in. Ty rozhodne nevies o com je tema.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Yosarian

Informacie o vztahu Telo-Dusa-Mysel. Vzajomne posobenie medzi prostredim a tebou. Krystalizovanie osobnosti a identity. Princip energie a cchi v tele.

Mozno by ste potom zistili aj pikosky ze ked clovek zje plodiny ktore boli vypestovane nim alebo v jeho mieste kde zije tak maju pre neho lepsie ucinky ako bezne plodiny z inych krajin. Maju totiz vybraciu prostredia v ktorom zije.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian, oni ti rozhodne neodpovedia, lebo podla nich neveriaci nevie nic, ale empaticki altruisti vedia vsetko.


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poprosim ta o nejake linky k problematike.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No nevravim, uz sme v polnohospodarsrve.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-27  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip, pre jedno, lebo tým ich teórie a chabé poznatky sú úplné bezcenné!


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-27  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Rafael

Ze ja si nieco neoverim ? Nedovolim si totiz tvrdit nieco tak vazne ako vek vesmiru ked viem ze ludia na to nemaju este dost poznatkov. Vies vobec cez kolko faz presiel vesmir kym vyzeral takto ? Myslis si ze mal vzdy podobu ktora sa dala vnimat okom a zaznamenavat v case ? To su len vase predstavy ze vesmir vyzera a je iba taky ako ho vidite. To je len hmotna cast vesmiru.. Ta je ovela mladsia ako jej starsi brat. Odsudzujes a sam mas len nejasne predstavy o realite. Pripomina mi to tych v stredoveku co si mysleli ze Zem je stredom vesmiru.


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover odkial cerpas tieto zaoujimave a pre mna nove informacia,hod nejake linky,som pristupny novym veciam


filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarian - Mňa by zas zaujímalo prečo? Veď ste v tom s nami! Tiež jete to svinstvo , očkujú aj vaše deti, ničia zem kde aj vy žijete atd. Všetko sa týka aj vás. Tak prečo bojujete za tento zvrátený systém ovládaný posadnutými psychopatmi a zapredancami ? Ste dolu s nami , nie medzi elitami ,tak prečo?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fakty, dokazy, to ti chyba, na rozdiel od realnych vedeckych studii dokazujucich velky tresk a rozpinavost vesmiru, len ma prekvapuje, ze to necitis.


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony kolkymi fazami, podla Vasho usudku presiel vesmir


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip,bez urazky kolko mas rokov,ja mam 32


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-27  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filip tym chces povedat, ze ked veris v boha, alebo nejaku entitu s laskavym objatim pre ludstvo, tak vlastne bojujes proti tomuto systemu, zatial, co ateisti su s nimi? To je velmi krasna ukazka sofizmu.


Groover   |   ip:80.239.24   |   2010-08-27  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Volakedy sa tieto informacie ucili 5 rocne deti vo vedskych skolkach. A teraz to uz nevedia ani dospely :)

Uveria len nalepke "veda" a hlavny mainstream informacii pre verejnost. Yosarian najdi si sam. Nebudem tu doskakovat za to ze niekto sa neracil vzdelavat cele roky a otvorit si rozumnu literaturu mimo skolskych oblbovaciek. Fakty existuju iba vzdy v subjektivnom vnimani jedinca ktory zazil alebo intuiciou a schopnostou si vie dat 2+2 dokopy. Ohanat sa len vedou uz v dnesnej dobe nestaci. V explozii informacii treba vediet skade vyberat.
filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarian - Pýtal som sa prečo , keď sa vezieme spolu. Mám 38


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cim ockuju nase deti,kto nici zem,za aky system bojujem

1. bez ockovania by sme tu nevykecavali,polovic z nas by v detstve zomrela na ovcie kiahne,tuberkulozu...
2.chces povedat ,ze ty ,ako jedinec sa spravas uplne ekologicky, nevyuzivas energiu z fos.paliv
3. nemenme demokraciu,ale menme veci,ktore su v nej zle .TGM


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre groover -dakujem


filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael -Len som upozornil ,že bojovníci proti Bohu na dôležité sú stále tí istí ľudia ,ktorí tu spochybňujú všetko , čo neladí s oficiálnou propagandou tohto systému.


Groover   |   ip:80.239.24   |   2010-08-27  (19:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian zlutoval som sa ;-)

http://odpovede.wordpress.com/

A ked chces nejake rozumne knihy tak dobre zacat Steinerom...

http://www.martinus.sk/knihy/autor/Rudolf-Steiner/


Groover   |   ip:80.239.24   |   2010-08-27  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://mustwatch.hztz.cz/film/kymatica/

Tiez celkom dobry film.. Akurat ta hudba -_-


filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarian -Kde vidíš demokraciu? Odkiaľ máš ,že bez očkovaní z IG-Farben by sme tu neboli? Odpovedáš zas len propagandou!


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre filip- mam suhlasit s tym ze ludia su jasterky,ze haarp sposobuje cunami a zemetrasenia, ze v roku 2012 nastane koniec sveta, slobodomurary su za vsetkym nestastim tohoto sveta... filip ja nemam rad alkohol a nemam prehuleny mozog, ani sa nevyzivam v sci fi konspiraciach, jednoducho spajate racionalne s iracionalnym a jednoducho je stoho tento balast

verim ze 11.9 - inside job
verim ,ze dejiny robia vytazi
som proti vojnam

som proti sci -fi konspiracnemu oblbovaniu ludi


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip ja neviem kto vyrobil ockovacie latky ktorymi nas v detsve ockovali, ale porovnaj si detsku umrtnost na tieto choroby, preco do toho pleties konspiracie.
Groover   |   ip:80.239.24   |   2010-08-27  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian to co opisujes v tom mas pravdu to je uz fanatizmus ale zas byt slepy voci vsetkemu to nie..

Ludia nie su jasterky.. omyl. Zas nevedno o com je rec vsak ? By si sa divil kolko bytosti existuje v jemnohmotnom svete.. Ludia nemaju potuchy ani kto im kradne energiu ;-) To su presne tie bytosti. To je ich potrava. Slabych ludi dokazu aj ovladat.


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prefilipa. ako si predstavujes demokraciu?


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-08-27  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem ako to súvisí s vekom univerza ( neviem, čo je univerzum ) no československo bolo v očkovaniach na niektoré závažné choroby jednou z prvých krajín sveta. Úmrtnosť novorodencov a malých detí na choroby, proti ktorým sme očkovali bola o 99% nižšia než vo "vyspelých" krajinách, ktoré neočkovali. Ak má očkovanie a v podstate akýkoľvek dej väčší pozitívny účinok než zlé účinky, je ok. Tak je to i s rýľovaním...


filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarian- Dnes je dostatok info nato ,aby sa normálny človek zorientoval a videl ,čo je pravda a čo podvod. Ty nie si tak hlúpy ,aby si si naozaj myslel ,že toto je demokracia a elity nám chcú dobre a popritom zarábajú. Je za tým niečo iné.


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre filipa : ako chchces spravit tu tvoju demokraciu, nebudu zas nove elity,rovny a rovnejsi, a vsetko sa to bude opakovat. " Orwel"


filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer-http://www.poznanie.sk/clovek/historia-vakcinacie.php


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-08-27  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  voči chrípkam sa očkovať netreba. Ale také maškrty ako tetanus a človek, ktorý sa v jeho kŕčoch zlomí napolovicu. Mňam :-)

No treba sa szmozrejme zaoberať i čokovaním dieťaťa samotnou matkou ešte pri jeho pobyte v maternici. Či aj to zakážeme ? :-)))


filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hujer ,Yosarian-
Ako to všetko začalo...
Nasledujúce fakty pomôžu čitateľovi pochopiť obludnosť súčasnej svetovej politiky s vývesným štítom Démo(n)kracia... Johannes Rockefeller založil v USA na prelome 19. a 20. stor. kapitálové impérium a financoval „Nacistickú revolúciu“ v Nemecku. Jeho rodinný podnik neskôr inicioval fúziu svojej firmy „Standart Oil Company“ (dnes Exxon) s nacistickou IG-Farben, chemickou spoločnosťou. Od roku 1934 obe firmy finančne zaisťovali nielen Hitlerovu kampaň k moci, ale intenzívne Nemcov podnecovali aj k rasovej nadradenosti a eugenike.
Celý článok je na Sergejovi.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-08-27  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nehnevajte sa, ale týchto spoločností ma nezaujíma.


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip 1.demokracia vznikla v antike
2. demokracia nerovna sa ziskuchtivost,profit

Ty sy jednoducho mylis dojmi s pojmami

demokracia je vlada ludi , na zaklade ich slobodnej vôle.

Ak si historiu prestudujes pozornejsie tak uvidis, ze v nej bojoval kazdy s kazdym proti kazdemu, pocnuc jedincom,tlupou,narodom

antisemitizmus je globalny Hitler, len popustil uzdu vasnam.


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  potreboval zidovske zlato....


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co je zle na vlade ludi, na zaklade ich slobodnej vole,co je lepsie?


lant   |   ip:83.208.29   |   2010-08-27  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 yosarian: v demokracii o Vas rozhoduje vetsinove okoli, ne Vy sam, kdyz se k tomu prida nevedomost te vetsiny, tak jde zbyvajici svoboda hodne rychlo do haje

Vetsina rozhodne, ze se budou platit dane a nekdo urci kam pujdou, sam uz neurcite kam cast Vase prace pujde, vetsina rozhodne, ze kourit marihuanu je nelegalni a uz nemuzete kourit, vetsina urci, ze... atd atd. Vy sam o sobe nerozhodujete :(

Manipulace je mnohem snazsi, nemusite oblbnout kazdeho.

Ja jsem pro absolutni svobodu, ne tuhle, nechci rozhodovat o ostatnich, nechci aby nekdo rozhodoval o me. Ted jsme ale v demokracii a tak o tom co muzu a nemuzu rozhoduje i fanatik i flegmatik, atp. proto je prave ted pro me uplne nejhlavnejsi snazit se, aby si lidi zacali vic uvedomovat, aby tu zvracenost taky videli.


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-27  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok ak si pre absolutnu slobodu, len sa priprav na to ze cele ludske dejiny sa zopakuju, aj prvotny protoludia boli absolutne slobodny a pozri sa kde to skoncilo,ty si to iba este raz cele zopakujes


filip   |   ip:95.102.24   |   2010-08-27  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarian- Ty nie si obyčajný sluha týchto psychopatov , ty si šialený fanatik schopný všetkého ,ako oni.


toJuraj   |   ip:89.176.14   |   2010-08-27  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vcelku uz zbytecna diskuse ne? Naprosty souhlas s tvymi nazory.
Skoda ze se tady lide nevyjadruji vice k clanku samotnemu a vzajemne se rozpitvavaji navzajem, skoro flame..

Pro udrzitelnou hodnotnou diskusi navrhuji abyhcom se vice drzeli tema.
Tema. (byl to clanek). Diky :)

A ti co veri (cemukoli, vedcum, kazatelum apod.) ty nepresvedcovat, protoze proste veri svemu. (jakmile necemu verim, stava se muj usudek neobjektivni. a pak jakykoli fakt ci indicii snadno prehlednu ci odvrhnu. V tom je vira zakerna. Ale nekdy nekomu i prospesna. Dualita je jaksi ve vsem. Yin -Yang princip je dulezitejsia vice nez jen).


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-27  (23:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Juraj, používaj láskavo iný nick lebo tento tu používam ja a už dlhšie pred tebou ako si prišiel na tieto stránky, Ako by to bolo aby tu desiati rôzny ľudia vystupovali pod nickom rafael alebo yosarian alebo Tony? To aby si každý všímal aj ip adresu...kde sme, v kocúrkove?


lant   |   ip:83.208.29   |   2010-08-28  (07:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 yosarian: Prave proto je to o vedomi, ono by stacilo vetsinu akorat zmanipulovat, aby si vetsina myslela, ze je demokracie spatna, pak bychom skoncili zase na zacatku. Kdyz si uvedomime, kde delame chyby muzeme tyhle primitivni civilizacni lekce udelat na vybornou. Vic si uvedomovat(ne vira) a uz nic nezopakujeme. Pak ucit deti ne vire, ale UVEDOMOVANI, VIDET souvislosti, videt ze ublizovanim ostatnim ublizujete i sobe, vyuzivanim ostatnich zneuzivate i sebe...


lant   |   ip:83.208.29   |   2010-08-28  (07:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takto by mely probihat prvni skolni, rodicovske lekce, naucit dite zakladum souciteni a videni vetsiho obrazu toho vseho, vyuka by mela bezet podle rychlosti uvedomovani si, ne nabiflovani se atp... Protoze civilizace se nestavi na technologiich ale na dobrovolne spolupraci, na technologiich a represi se stavi akorat tyranie a dalsi zaporne civilizace, predstavte si tu spoust co bychom dokazali provest ve vesmiru, kdyby jsme jej zacali kolonizovat, myslim ze realita by nebyla moc daleko od filmu Avatar.


yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-08-28  (07:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre filipa - "ty si šialený fanatik schopný všetkého ,ako oni"

dakujem za kompliment.

ako kto?


3glav   |   ip:188.112.6   |   2010-08-28  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som materialista, ale musím upozorniť na silu slova, moc slova,
v celej aj pozitívnej, aj negatívnej diskusii má slovo ako vidíte
mimoriadne silnú moc-no a slovo je nehmotné, duchovné.
Boj materialistov s idealistami je odveký a patrí do kategórie-najskôr
by som to nazval neriešitelné riešenie. Smutne konštatujem, že
väčšina príspevkov sa točí dookola-je teda zbytočná, tiež príspevky
českých diskutujúcich sú na trochu vyššej úrovni a sú viac informatívne.
Odborníci hovoria, že to čo sa človek nenaučí do svojich 24 rokov,
sa neskôr už nenaučí, asi je to pravda.Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-28  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naučiť sa, to ešte neznamená chápať, a o tom to je. Ja viem, že to takto dnes funguje, že ten čo sa niečo naučí, vie to zopakovať, tak vytvára sa ten dojem, že to aj vie, ale je to len púhy klam a nič viac...


filip   |   ip:95.102.21   |   2010-08-28  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Normálna diskusia tu ani nebude možná , lebo jedna skupina prispievateľov tu nechodí s cieľom vymieňať názory , ale tlačiť čo najviac názorov hlavného prúdu a "oficiálnych právd". Robia to so zrejmým zámerom a určite ich nič len tak neodradí.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (10:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A aku pravdu tu tlacis ty? Za vsetkym vidis konspiracie, sprisahanie, zidov, iluminatov, slobodomurarov, lekarskych vrahov, vedcov klamarov. Akonahle je niekto proti vam uz je nalepkovany. Vy ste presne taki isti ako ti, ktorych kritizujete. Keby ste boli u moci, tak budete tlacit ludom do hlav presne take iste pitomosti ake tu .


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-28  (10:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ty si hadam myslis ze toto vsetko vo svete nie je ? Eh keby ludia vedeli co sa skutocne deje tak by uz zajtra bola revolucia ;-)

Staci len zobrat navedomie. Nic viac nic menej...

Mne pripada akoby sa niektori ludia riadili porekadlom: Co nevidis to srdce neboli.


filip   |   ip:95.102.21   |   2010-08-28  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael- Konečne si priznal farbu na ktorej stane stojíš! Už je jasné ,prečo tak horlivo bojuješ. Máte to tu podelené - Ty náboženstvo ,Hujer -odborné spochybňovanie ,yosarian -kde sa dá ,no a dotvára to ten blb s capslokom s vašimi pluskami.


filip   |   ip:95.102.21   |   2010-08-28  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover- Oni nie sú blbí, vedia ako to je .Sú to platení miešači diskusií.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-28  (10:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tlak Svetla dnes pôsobí na každého, či sa prikláňa ku čomukoľvek, komukoľvek, že musí ukázať, či chce, či nechce, tu pravú tvár, lebo inak sa už nedá, len sa ukázať v tom pravom svetle, že toto som ja...Aj tu!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filip ty naozaj trpis stihomamom, ale to som si od viacerych prispievatelov na tejto stranke vsimol. Nemozes nieco kritizovat a spravat sa rovnako, nenavrhnes ziadnu alternativu, ale len kritizujes. Lepsie to nevies? Tony znovu si nesklamal, vsimol si si, ze si este nic k teme nikdy nepovedal? Tie tvoje otrepane frazy typu, laska, tien, svetlo, pravda, to su ale hlody.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak filip s tym bojom je to usmevne, za koho bojujes ty? Za pravdu, lasku, slobodu?


filip   |   ip:95.102.21   |   2010-08-28  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A takto vyzerajú : http://beo.sk/kampane/753-sme-zidia-ked-vidite-ze-sme


filip   |   ip:95.102.21   |   2010-08-28  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael -S vami netreba diskutovať ,len na vás poukazovať ,aby to niektorých zbytočne nemýlilo.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filip aby som povedal pravdu, nikdy som necital Sme, nikdy som nestretol zida, aspon sa nepriznal, ze nim je, nikdy som nepodal nikomu ziadnu vakcinu, nikdy som nespolupracoval s klamarmi vedcami, nikdy som nebol slobodomurar, ale to tebe zjavne neprekaza nalepkovat tvojich oponentov. Lebo ten, kto nesuhlasi s tvojou pravdou je automaticky vyssie spominany. Zatial len kritizujes, ale nemas ziadne napady, rucat vie kazdy, len stavat je zlozitejsie. A navyse ,nikto ma neplati, len sa pri tom dobre bavim, ked citam prispevky typu Tony, Groover, Uite, BOBO. Su proste k zjedeniu.


lant   |   ip:83.208.29   |   2010-08-28  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jeste vic tu proti sobe bojujte, mozna casem pochopite, ze bojujete akorat sami se sebou, jak v hlave tak navenek a jsem zase u toho, nechcete pochopit sami sebe, nechcete pochopit ostatni a tak se porad mlatite, tak jen do toho, kdo zvitezi ten prece vyhraje


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-28  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Vy viete čítať? Ozaj zaujímavé, keď neviete!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidis takto sa presne vyvija diskusia, ak chcem nieco konkretne, hned sa stiahnes do ulity filip, nemas alternativu, ale kritizujes, osocujes. Lant, nikto nevyhra, mozes tu pisat, co chces, linia je dana, narodis sa prezijes svoj zivot, niekto hodnotne, niekto menej, a zomries, tak ako miliardy pred nami a miliardy po nas. Rozdiel je v tom, ze pocet ludi, ktori chcu mat moc sa zvacsuje, na rozdiel od predchadzajucich storoci, ked bola kumulovana v rukach niekolkych vyvolenych. preto je to tolko konspiracii, kazdy si mysli, ze utrhne, co sa da. Ale bezny clovek na taketo blbosti cas nema, o to sa vladnuca elita vzdy dobre postarala, musis len prezit, nic viac. a preto toto kvilenie nikoho nevzrusuje, psi stekaju a karavana ide dalej.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony daj si tabletku, trepes blbosti, zasa mas vychadzku do internetovej kaviarne? Tie ustavy su jeden velky bordel.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-28  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trafena hus vzdy zagaga ;-)

Racionalita neda prechod citom a intuicii.
lant   |   ip:83.208.29   |   2010-08-28  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 rafael: Neodevzdam se tak lehce... v takove civilizaci nechci prozit svuj zivot


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nic ti ine neostava, ja viem, aj ja som bol taky, ale ver mi, nezmozes nic. Preto hovorim to, co hovorim. Nezmenis to, ak keby si sa rozkrajal, ja chapem niektorych, o com pisu, je to unik z reality. Ale aj tak sa nic nezmeni. Niekto to robi formou normalnou, ako napr. ty lant, niekto vybojnou ako filip, niekto velmi nestastnou ako Tony a Groover, lebo si myslia, ze su nepochopeni, lebo oni jedini maju pravdu, ja zasa formou realnou, lebo uz dost dlho viem, ze je to boj s veternymi mlynmi, a ten nikto z nas nevyhra. Ja by som tiez mohol rozpravat presne takym istym stylom ako vy, verte, dokazal by som to, ale to nie je vseliek. Tymto pisanim totiz nic nezmenime, len si krartime cas.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-28  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedokazes uznat ze pravda je na nasej strane. Nic si neobhajujes len vyvracias informacie inych. Sam nemas takmer ziadne subjektivne pravdy. Stale len tocis dokola ze nase prispevky nemaju zmysel ako keby tie tvoje aj nieco davali.. Proste niesi na tej urovny chapania. Preto nemozes ani porozumiet.Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-28  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekto raz múdry povedal: Ak chceš zmeniť svet, tak zmeň prv seba! To že niekto tvrdí, že to nie je možné, že to nemá zmysel, preto, pre ono, tak to tvrdý len preto, lebo on sa toho nového a lepšieho bojí, lebo to čo je mu vyhovuje, lebo v tom novom a zmenenom by pre neho už nebolo miesta, tobôž pre tie jeho obmedzené rozumy! Preto toľké boje, proti všetkému pokroku, ktoré vedie k veľkému poriadku a vzostupu ľudstva!!!


lant   |   ip:83.208.29   |   2010-08-28  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Groover: :( trochu sebereflexe, rafael ti nastavuje zrcadlo, podivej se do nej...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover nedokazem, lebo to je to, co nechces chapat, kazdy ma svoju pravdu a je presvedceny o tej svojej, niekto menej nasilnym sposobom, niekto viac. Lebo ty si skalopevne presvedceny len o tej svojej, nechces akceptovat, ze sa mylis, presne ako vsetci, ktori za tu svoju pravdu vyvolavali vojny a vrazdili, moc sa od nich nelisis.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover na tej istej urovni chapania neboli podla Hitlera Slovania, preto ich chcel vyvrazdit, na tej istej urovni chapanie pre Pol Pota neboli intelektuali, tak ich dal vyvrazdit, spamataj sa a prestan uvazovat tymto autokratickym myslenim. Nie si jediny, kto si mysli, ze ta jeho pravda je univerzalna. To, ze ma niekto ine chapanie, neznamena automaticky nizsiu uroven, lebo aj opacne sa to zda rovnako, takze ta sebareflexia ti naozaj chyba.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-28  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hej kto si nestoji za svojou pravdou ten nech ani nejde to diskusie. Klamstva a polopravdy ma totiz nezaujimaju..
rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover precitaj si niekedy aspon to, co napises, ja viem , ze trpis nadradenostou, ale veta typu, ze nemas ziadnu subjektivnu pravdu, do slovnika aspon polovzdelaneho cloveka nepatri. Snad nechces, aby som ti vysvetlil, aku pitomost si napisal, takze trocha tej sebareflexie ti neuskodi.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-28  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zas len tvoje predstavy.. uz ma vies charakterizovat co ?

Vycuc z mojho komentara:
"Sam nemas takmer ziadne subjektivne pravdy."

Ty sa radsej pozri do slovnika a neprekrucaj. Vies vyznam slova takmer ? Zvasty z televizie nemaju pre mna velku vypovednu hodnotu. A uz to s tou sebareflexiou prehanas ked to musis pisat na konci kazdeho komentara. Zasekol sa gramofon ?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-08-28  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lebo je to pravda, sice moja subjektivna, ale casom sa preukaze, ze viac ako len subjektivna, aspon vidis, ze terminus technicus subjektivnej pravdy je dost zly priklad, ktory si poskytol.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-28  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aspon v niecom mas pravdu ;-)

Tato diskusia nikam nevedie..


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-28  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aká pravda, keď od ateistoch ide len o prízemné a niekedy vôbec nepodložené názory, ktoré sú veľakrát vzdialené od samotnej a skutočnej Pravdy na obrovské míle.

Skutočná veda nikdy nebude popierať Boha a jeho Pravdu, nakoľko vie, že len vďaka tej Pravde, môže niečo skutočné a pravdivo vyskúmať!


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-28  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak tak..


juraj   |   ip:89.173.5.   |   2010-08-28  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lant : kudne mi tykaj, ja s tym nemam problem, vykanie mi nikdy nesedelo :) ...a to juraj - vies, ja sa tak volam, nevidim dovod preco by som v diskusiach nemohol pouzivat svoje meno, ale pre klud tvojho srdca, budem pouzivat meno Juraj Kess, spokojny ? :)


snakecharmer   |   ip:217.12.62   |   2010-08-28  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Víte, že před 700 000 lety lidé pluli po mořích ve velmi dobře konstruovaných lodích?
Slyšeli jste o tom, že člověk popisován jako "primitivní jeskynní muž" měl umělecké
schopnosti a porozumění jako moderní umělci?
Je vám známo, že obyvatelé oblasti Holandska z doby před 80 000 lety portrétovaní jako
"opičí lidé" vlastnili hudební nástroje, zdobili své oděvy a doplňky a na nohou nosili sandály?
S největší pravděpodobností vám tyto informace zůstaly utajeny. Nejspíš se držíte mylné
představy, že tito lidé byli napůl opice, napůl lidé, neschopni stát vzpřímeně, neschopni formulovat
slova a vydávající pouze jakési skřeky. A to vše proto, že tato mystifikace je lidem vnucována už
přes 150 let.
Skrytým motivem je udržet při životě materialistickou filosofii, která popírá existenci
Stvořitele. Podle této filosofie, která smete vše, co jí stojí v cestě, jsou vesmír a hmota věčné. Kde
není počátek, není ani Tvůrce. Ale jak tedy život vznikl? Domněle vědeckou odpovědí je teorie
evoluce.

úryvok z úvodu knihy HISTORICKÁ LEŽ:
DOBA KAMENNÁ - HARUN YAHYA


JurajKess   |   ip:78.99.189   |   2010-08-28  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  snakecharmer : takych clankov, typu, viete ze , hento a tamto, moze spisat kdejaky pisalek, vies rovnako je to aj s bibliou.

Rovnako mozem hocikam loadnut clanok s vymyslenou tematikou, zistenim, a minimalne polovica citatelov to zozere aj s najvijakom.


snakecharmer   |   ip:217.12.62   |   2010-08-28  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s tym som len chcel poukazat na to, ze existuju teorie o tom, ze ludstvo je starsie ako to vysvetluje evolucia, a ze zapada do skladacky, resp. do 6. dna, ktory trval 250. mil rokov podla autora clanku. Nemam pantent na pravdu, nikto nema, ale treba skumat, citat, videt vsetko a sam hladat pravdu


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-28  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu ale chodia srandisti, že Juraj Kess? Tak napíšte niečo, čo osloví toľko ľudí ako Biblia, a potom sa môžeme porozprávať o niečom!


snakecharmer   |   ip:217.12.62   |   2010-08-28  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked niekoho zaujima dielo HISTORICKÁ LEŽ:
DOBA KAMENNÁ tu je link:

http://www.4shared.com/document/1bwtdzsl/historicka_le_-_doba_kamenna.html


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-28  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Juraj Kess, spokojný, ja sa tiež volám Juraj, tak si nebudem meniť nick, to asi každému ťúklo že sa nevolám Ferdinand :)


illuminatedBimbo   |   ip:78.99.234   |   2010-08-28  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musi byt celkom zabavne urcovat a pocitat vek univerza podla obletov malej mladej planetky okolo mladeho slnka ktore obieha okolo mliecnej drahy teda galxie a dalaxia obieha z ostatnymi v spirale okolo stredu univerza.A tieto pohyby su v radovo stovkach tisicov kilometrov za sekundu v roznych smeroch kde neni ani dole ani hore.
Ktomu treba pripocitat teoriu relativity , dalej ohyb svetla ktoru potvrdzuje zakrivenie priestoru univerza atd..

Je vobec cas s ktorym pocitame vhodny a je to ten pravy "cas" ako jednotka na taketo poznanie !


Dajte mi pevny bod a ja pohnem celym vesmirom.Ale ak sa uz pohybuje tak ma niekto predbehol.
Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-08-28  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: JurajKess

Snakecharmer ma nahodou pravdu uz pred nasou civilizaciou tu boli omnoho vyspelejsie civilizacie ako my. A to nielen technologicky ale aj spiritualne. Ked sa nerozumies do tematiky tak radsej nerob rychle sudy. Takto robi vetsina zaslepenych a potom niet divu ze sa nikde nedopracuju. Co by ste uz cakali len v Kali Yuge ? Absolutna dezinformacia a klamstva.

Dezinformacia je az taka velka ze pravda sa povazuje za konspiraciu. Ludia v tejto dobe su manipulovany a uz od detstva sa ucia same spekulacie a polopravdy.


amorf   |   ip:85.237.23   |   2010-08-29  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa biblie sa Pí=3.
To nejsou žádná fakta, to se opravdu stalo!


EK   |   ip:178.40.16   |   2010-08-29  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  3 ?:D A to z kade nabrali to s tým nič nemohli vypočítať.


Marian   |   ip:87.244.20   |   2010-09-04  (02:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  priatelia nejdem sa s vami hadat nato som neprisiel na tuto zem. len vam chcem povedat ze skutocnu pravdu viete vsetci len sa na nu musite rozpamatat .. mate ju hlboko v sebe ale JE TAM. na mysli mam univerzalnu pravdu o com to tu vlastne vsetko je.. tento zivot.. tento vesmir.. naco sme tu. odpoved na tieto otazky vsetci viete len sa musite prestat divat von a upriamit svoju pozornost do svojho vnutra. vidim ze su tu aj ludia co idu spravnou cestou a pozorne sleduju znacky ktore ukazauju cestu no su tu aj ludia kt sleduju falosne znacky kt vyzeraju ako ozajstne. a este jedna rada pre hladacov pravdy... ak chcete najst skutocnu pravdu tak sa musite prestat divat zmyslami a rozumom ale predovsetkym sa musite divat srdcom... uz stari americky samani pred niekolkymi tisicrociami tvrdili ze zmysli a rozum su brnenim pravdy. tak priatelia prajem vam nech najdete to co hladate


lant   |   ip:188.75.17   |   2010-09-04  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Marian: Srdce je moje nejvetsi slabina a ja to vidim, no snazil jsem tuhle komunitu svym zpusobem dostat od viry a autorit k hledani v sobe, pochopeni sebe. Srdce jsem do toho nemichal, protoze o tomhle psat neumim :(

Tak jestli se nekdo vydava po ceste podobne me(je to mozne co ja vim...), tak hlavou sice budete premyslet a uvedomovat si, ale bez srdce o vecech, ktere nejsou podstatne. Srdce je to nejdulezitejsi, je neco jako kompas.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-09-04  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to tak Marian, že je to v nás, že každý vie presne, že odkiaľ vyšiel, prečo vyšiel, prečo sa tak rozhodol, čo je jeho úlohou, kde je jeho domovou, že duch baží po domove, po návrate, medzi svojich, kde niet po zlu ani zmienky.

Keď rozum vládne, potláča to živé v človeku. Tým ľudský tvor len upadá, nestúpa, blúdi, lebo tu Pravdu nechce spoznať, lebo tu Pravdu rozumom nedokáže spracovať. Preto ju haní, napáda, posmieva sa jej, správa sa len ako malé nevedomé decko, trucovité, ktorému pomôže v tej chvíli jedná rázna pozadku, aby si niečo uvedomilo, že takto veru nie...

,,Len hlupák sa vždy smeje tomu, čo je mu ponúkané, k pomoci a záchrane!" J.A.S.

vinidi   |   ip:80.242.33   |   2010-09-06  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Čas je len ilúzia či fikcia prijatá ako skutočnosť ľavou stranou mozgu. Neexistuje minulosť alebo budúcnosť ale dôležite je iba to čo prebieha tu a práve teraz. Čas prináleží iba k hmote, ktorá tiež nie je skutočná, lebo hmota je len energia ktorá vychádza z vedomého ,,JA“ skrz naše chcenie a túžby. Pohyb je to hmota ktorá spôsobuje zdanie plynúceho času, vtedy ak sa hmota pohybuje z bodu a do bodu X. Jediným skutočným vo Stvorení je naše vedomé ,,JA“ a mi sami sme tvorcom, umelcom aj obrazom súčasne.Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2010-09-09  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No Marian & Kiwo zatial sa len strieľa a lebo chceš čakať až sa začnú používať priemyselné plastelíny?


Mefistofeles   |   ip:94.113.17   |   2010-09-22  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filozofické postřehy. http://www.youtube.com/watch?v=vbq7MixXP3Q&;p=2CC4F20901B28449&playnext=1diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Pri všetkom optimizme bude iba horšie ! Globalizácia

Konferencia SSI Korene - Doc.Ing. Peter Staněk, CSc


13 nejděsivějších experimentů na lidech prováděný...

Španělsko v rozkladu: vyhladovělí nezaměstnaní rabuj...

11 věcí, které se stanou, pokud dovolíte, aby vaši ...

Ekonomové: USA už zbankrotovaly

Vystúpme z eurozóny!

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.5361 s