17. August 2019
    
Veselé príhody zo života zamestnancov automobiliek a podobných pásovín - Dolezite.sk

Veselé príhody zo života zamestnancov automobiliek a podobných pásovín


  2012-11-29  (08:56)  |  Z domova
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Veselé príhody zo života zamestnancov automobiliek a podobných pásovín

Róbert R je absolventom renomovanej univerzity technického zamerania, ktorú stihol absolvovať ešte v čase, keď sa to ešte dalo nazvať vysokoškolským vzdelaním. Túžba po poznaní je preňho tou najväčšou výzvou a vo svojom odbore sa naozaj vyzná. Po ukončení štúdia skúsil súkromné podnikanie a s bývalými spolužiakmi (Mikuláš M, Ján J) si založili firmu na poskytovane služieb S a predaj tovarov T.Z médií neustále počúvali ako SR podporuje začínajúcich podnikateľov a aké obrovské možnosti im Slovensko ponúka. Odmietli teda ponuky zo zahraničia a rozhodli sa, že podporia svoju vlasť. Najprv skúšali banky, predstavili im svoj podnikateľský zámer a boli si istí, že banka im poskytne výhodný podnikateľský úver. Nestalo sa, požadovali ručenie nehnuteľným majetkom do výšky 150% požadovaného úveru. Keďže ani Róbertovi príbuzní a ani príbuzní jeho spolužiakov – spoločníkov neboli v KSČ, na ručenie nebolo.
Obrátili sa na štát (Slovenská záručná a rozvojová banka, Slovenská agentúra na podporu malého a stredného podnikania, atď.). Vyjadrenia, ktoré dostali môžeme smelo nazvať ambivalentné, pretože boli súčasne pozitívne aj negatívne. Pozitívne bolo, že hodnotili ich projekt ako vysoko ambiciózny a spoločensky prospešný.
Negatívum bolo, že nakoľko nespĺňajú požadované kritériá (v jednom prípade bolo, že nemajú minimálne 3 ročnú históriu firmy) tak dostanú prd a nie dotáciu, alebo úver. Skúsili to sami. Pribrali investora – vplyvného „človeka" s kontaktmi vo vláde. A teraz preskočíme pár rokov. Firma skrachovala spoločníci sú pohádaní . Investor sa zmocnil patentu na výrobu a založil si novú firmu s rovnakým výrobným programom (Róbertovi povedal , že tak to v biznise chodí, spojil sa s nesprávnymi ľuďmi). Róbert sa nevzdáva. V novinách píšu, aké obrovské pozitíva nám prinášajú automobilky. Preinvestujú tu niekoľko miliónov korún, vytvoria tisíce pracovných miest, podporia vzdelávanie a rozvoj infraštruktúry. Aj preto si podá žiadosť o prijatie do zamestnania .
Príhoda č. 1: Naivný Róbert
Róberta prijali, boli nadšení jeho kvalifikáciou a jazykovými znalosťami. Dostal sa do prevádzkového manažmentu a má na starosti malé oddelenie. Po tom, čo sa zoznámi s prostredím a so spolupracovníkmi, zistí, že veľa vecí by sa dalo zlepšiť, zefektívniť a zlepšiť aj pracovné podmienky vo výrobe. Róbert postupne zisťuje, že všetko, čo sa učil v škole boli len teórie a ilúzie, skutočná výroba funguje úplne inak . Napríklad zlaté kapitalistické pravidlo „vyrob lacno a draho predaj" je v praxi pretavené do „vyrob draho a predaj s minimálnym ziskom svojej zahraničnej pobočke". Róbert je človek činu, preto sám navrhne niekoľko zlepšení výroby a posunie ich vedeniu automobilky (sú to naozaj dobré nápady a spoločnosť by tak ušetrila a zlepšili by sa pracovné podmienky pre tých chudákov za pásom). Mesiac sa nič nedeje, ale potom ... kvôli jeho návrhom príde sám vrchný zahraničný šéf. Róbert sa potešil, očakáva pochvalu a povýšenie, teší sa na to, ako sa bude tváriť skromne a odovzdane. Zahraničný šéf je však k Róbertovi od začiatku odmeraný a namiesto pochvaly ho dobre spéruje, čo si vraj o sebe myslí, kto je on, skade je, aké „školy" vyštudoval. Nakoniec Róbertovi vysvetlí základné parametre ich spolupráce: slovenský manažment tu nie je preto, aby myslel, aby niečo navrhoval a menil, ale na to, aby plnil pokyny zahraničného manažmentu a dozeral na plnenie plánu. Róbert až teraz pochopil, že prečo jeho predchodca vydržal vo funkcii necelý polrok a prečo mu cica na personálnom stále pripomínala aby nebol iniciatívny. Róbert dáva okamžitú výpoveď a odchádza za svojím strýkom do Mozambiku fermentovať trus rožného statku.


Príhoda č. 2: Objektívny Mikuláš M
Po tom čo zlyhal spoločný podnik s bývalými spolužiakmi sa aj Mikuláš rozhodol, že sa zamestná. Dal si inzerát do personálnej agentúry. V priebehu pár týždňov mu volali. Majú preňho super ponuku z automobilky – kontrola výrobkov. Mikuláš absolvuje pohovor a je prijatý. Kontroluje kvalitu zvarov. Práca je to zaujímavá, ale nepodarkovosť veľká. Mikuláš to zdôvodňuje tým, že výroba ešte len nabieha – vyradil 98 výrobkov zo 100. Vysoká nepodarkovosť upúta po čase pozornosť zahraničného manažmentu – pošlú experta. Expert osobne preverí kvalitu Mikulášom vyradených výrobkov a objaví viaceré pochybenia. Mikuláš zle posúdil až 96 výrobkov, ktoré sú podľa zahraničného experta absolútne v poriadku. Mikuláš oponuje. Z hľadiska fyzikálneho tie zvary predsa pri záťaži na akú boli navrhované nevydržia. Zahraničný expert nechápe, výraz „fyzikálne hľadisko" ho pobavil, ešte nikdy ho nepočul. Vysvetlí Mikulášovi, že jediným hľadiskom je hľadisko ekonomické a to stanovuje, že zo sto výrobkov môže byť vadných maximálne 5%. Mikuláš je slobodomyseľný človek, povie zahraničnému expertovi svoj názor. Mikuláš je na hodinu prepustený. Dlho sa mu nedarí zohnať adekvátne zamestnanie,
nakoniec sa zo zúfalstva zamestná ako učiteľ.
Príhoda č. 3: Unavený Ján
Ján je prostý chlapec z dediny, mama ho dlho kojila a tak je trochu mohutnejší než ostatní – kamaráti ho v dobrom volajú zajačia pacička. Je zhnusený po všetkých predchádzajúcich skúsenostiach. Chce si odpočinúť, ale potrebuje nejaké peniaze. V regionálnych novinách číta inzerát – perspektívna spoločnosť príjme operátorov výroby. Jánovi sa ten pojem páči a vlastne ani len netuší čo si pod ním môže predstaviť – práca v dynamickom prostredí pre medzinárodne etablovanú spoločnosť, tak si podá žiadosť. Jána prijali. Pri zácviku zistil, že operátor výroby je vlastne pásový robotník, ktorý musí do zblbnutia vykonávať rovnaké úkony počas 8 plus hodinovej prevádzky. Jána to však neodradí a plný elánu nastúpi do práce. Po hodine pracovného nasadenia zisťuje, že má podobné symptómy ako Ch. Chaplin v jednom filme a začne trochu zmätkovať, čo si okamžite všíma prevádzkový manažér (zahraničný krpatý pandúr) a začne po ňom ziapať. Ján nechápe tohto piadimužíka, je skoro o meter menší od neho, ale vyskakuje mu až do úrovne očí. Je celý červený a niečo ziape v neznámej reči. Po tomto verbálnom útoku piadimužík pokračuje a Jána udrie pravítkom po prstoch. Ján koná pudovo a o chvíľu sa piadimužík, ako chrobák na chrbte zmieta na páse a linka ho zo sebou berie rovno do lakovne. Ján je okamžite prepustený a čelí obvineniu z ťažkého ublíženia na cti a zdraví krpatého prelakovaného pandúra.
Zahraničný investori
Dovoľte aby sme sa predstavili. Sme medzinárodná korporácia, ktorá má významné postavenie v automobilovom priemysle. Do Vašej krajiny prichádzame preto, aby sme:
Vytvorili tisíce pracovných miest.
Preinvestovali milióny Eur.
Podporili vzdelávanie.
Ak nám to tu odklepne dostanete tučnú províziu, ktorú nám zafakturujete ako ekonomické poradenstvo.
Od Vás budeme na oplátku požadovať iba:
Daňové prázdniny na n rokov a úľavy na odvodoch do poisťovní.
Dotáciu na vytvorenie pracovného miesta.
Podporu predaja našej produkcie. Pre Vašu krajinu to bude jednoznačný prínos.
Vysvetlivky:
V našich prevádzkach je zabehnutý systém pružnej výroby, čo znamená, že počet zamestnancov stále kolíše. Keď výrobu rozširujeme urobíme veľký humbuk v médiách, ale keď po trochea pomaličky prepúšťame, tak je o tom ticho. Potrebuje predovšetkým pásových robotníkov s minimálnym vzdelaním a inteligenciou, ktorých do troch rokov zoderieme z kože. 
Naše stavebné firmy tu postavia neskutočne predražené prevádzky, ktoré v prípade náhleho odchodu z krajiny môžeme ďalej výhodne predať.
Učňovkám a stredným školám v regióne venujeme vyradenú technológiu a pár eur .
Firmy ovládané vplyvným politikom, dostanú od nás viaceré zákazky a za to požadujeme, že k nám nebudú chodiť bez včasného ohlásenia žiadne kontroly.
Počas rozbiehania prevádzky (aspoň 3 roky) nemusíme platiť daň z príjmov. Ani potom Vám toho veľa nedáme, pretože poskladané autá budeme predávať svojím zahraničným pobočkám za výrobnú cenu.
Pravidelne od vlády požadujeme dotácie a rôzne investičné stimuly, ak nám ich nechcú odklepnúť, vyhrážame sa, že presunieme výrobu inam.
Počas hospodárskej krízy vláda miesto toho aby podporila nákup technológií využívajúcich obnoviteľné zdroje a občanom tak ušetrila výdaje za elektrickú energiu, plyn a vodu (napr. podpora výstavby vlastných studní, fotovoltaické články, veterné elektrárne pre domácnosti), vláda vyhlási akciu „šrotovné". My zarobíme, ľudia si poberú úvery, kúpia si úplne zbytočne nové auto a budú natom ešte horšie ako pred tým.
Foto: http://hnonline.sk/firmyafinancie/c1-56154130-europske-automobilky-caka-vlna-prepustania


Peter Samuel
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Duan . symevuma90   |   ip:213.215.8   |   2012-11-29  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sa mi zatmelo pred očami pri čítaní. Je to PRAVý článok? Myslím podľa skutočnosti?

V tom prípade je ten zahraničný riaditeľ NEPRIATEĽ a otrokár. Mor ho........

Treba veci veci a ľudí nazývať PRAVými menami.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2012-11-29  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dušan
dobré ráno!


kptDaba . syvaqada   |   ip:178.143.3   |   2012-11-29  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Múdri politici, ktorí umožnili vstup takéhoto podnikania na Slovensko o týchto spôsoboch nemohli vedieť, pretože sú neľudské.Jeden z mála slovenských politikov, ktorý tieto dôsledky dopredu precítil( pravdepodobne vplyvom našepkávania svojích poradcov) bol nejaký neempatický hlúpy Jano zo Žiliny. On sa s tým mentálne začal vyrovnávať tak, že začal príslušníkov vlastného národa z času na čas vulgárne urážať. Pretože sa (ako on hovorí) nevedia brániť.


peter . nanidihe23   |   ip:95.103.16   |   2012-11-29  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj som sa najprv zasmial, ale potom ma to prešlo ... smutné to je ...


Patt . xetecumu89   |   ip:212.158.1   |   2012-11-29  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skvelý článok, osudy ľudí v ňom sú aplikovateľné na mnohé zahraničné firmy pôsobiace na Slovensku. Je to kruté, smutné, zarážajúce...
Dokedy ???


anonym . batadecu27   |   ip:213.160.1   |   2012-11-29  (13:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  najviac sa mi pacil ten treti pribeh. tomu davam svoj hlas.


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2012-11-29  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiez sa divim ak to este niekto nevedel.
A este pre otvorenie oci dodam ze vacsina firiem a zinostnikov za posledne roky skrachovala. Vsetky ostatne oblasti od reklamy az po sluzby budu za nedlho nasledovat. Umelo vladou drzane cisla nezamestnanosti su vysmechom pre debilov. Je to daleko vacsie cislo a denno denne narasta.
Vlada miesto toho aby nieco proti tomu robila sa pripravuje na potlacanie demonstracii a nasilia ktore sa budu stupnovat za akukolvek cenu. Zanedlho si viem predstavit ze sa bude strielat na uliciach. Ludia hladuju a horsi sa to.
Takze prajem prijemne vianoce, mozno posledne


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2012-11-29  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to to je kapitalizmus,vlada s tym nic neurobi lebo nemoze a nechce,skoda len ze jano nemal pribuznych v kcs,to bi bolo ine,ha ha


ANONYM . sipyrige36   |   ip:91.148.23   |   2012-11-29  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  žiadna vláda s tým nemože nič urobiť... týto "zahraničný investori" sú jediný chlebodarcovia pre Slovákov....naši podnikatelia nás neuživia


iktmi . neqomoma36   |   ip:95.103.15   |   2012-11-29  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonym. 9114823
ty vlastníš podnikateľov a máš zahraničného chlebodarcu? ja nie! žeby som nebol slovák? a vláda a robiť? vláda predsa vládne , nerobí!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:91.148.23   |   2012-11-29  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iktmi...a ty by si nakŕmil 10 tisíce slovákov, ktorý "stepujú" u zahraničných chlebodarcov, lebo ty im nevieš dať chleba?...možno nie si slovák...


jozef . wanapopa72   |   ip:217.172.1   |   2012-11-29  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fést dobrý článok :-D


Rex . qutameme57   |   ip:188.121.1   |   2012-11-29  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovenski podnikatelia nie su o nic lepsi ! 99% z nich doslo k majetku a uspechu cez uverove podvody v bankach , privatizaciou "drobneho nehnutelneho" majetku korupciou politikov , neplatenim dani , podvodmi a najma nekonecnym vykoristovanim nasich ludi . nepodstatne krutejsie ako to robia zahranicni "otrokari" . Naviac nedodrziavaju danovy zakon, danovym kontrolam sa vyhrazaju alebo ich podplacaju . Neplatia zamestnacom stravne ci diety n asluzobnych cestach .

Kto sa ozve leti . Stali sme sa zotrocenou bananovou republikou .

Dakujme nasim revolucionarom estebackym agentom Knazkovi a Budajovi .

Podakujeme sa aj superagentovi s "povolenim zabijat " Vaclavovi Klausovi, ktory sem dotiahol kapitalisticky zlocin . Mohli sme si aj vybrat . tak aku moznost ma strana , ktora prehrala vojnu . my sme prehrali studenu vojnu .

Mali sme na vyber . Kapitalizmus a odovzdanie celej nasej ekonomiky do zahranicnych ruk alebo ekonomicku genocidu a totalnu hospodarsku destrukciu. Vdaka politickym zradcom , ktori toto umoznili .

Jan carnogursky a Mikulas Dzurinda .


ushiro . jaharejo13   |   ip:85.237.22   |   2012-11-29  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dokedy budeme jak tie ovce?

http://www.nejsmeovce.cz/posts/view/20


Michal . vigyxewu   |   ip:178.40.11   |   2012-11-29  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   toto všetko čo sa tu píše je asi len na Slovensku možné,pretože slovák slovákovy závidí aj nos medzi očami a ak sa mu naskytne možnosť pošlape všetko,zradí aj najlepšieho kamaráta,pre svoju karieru a pre peniaze urobí čokoľvek,pchá sa do zadku cudzincovi, aby sa ukázal aký je dobrý-bez chrbtovej kosti...a preto je na SK 20% nenažraných milionárov a zbytok živorí...a politici majú na háku chudobu...ak nehráš takúto hru utopia ťa mocní a si na dne...toto je Slovensko!!!Sando . woduwame77   |   ip:85.237.22   |   2012-11-29  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som podnikateľ a môžem povedať, že slovenský podnikateia sa správajú lepšie. Tie príbehy sú o kórejských automobilkách a oni nás berú ako otrokov. V Nemeckých podnikoch je trochu lepšie. Pravdou však je , že slovenskí manažéri robia našim uďom peklo, len aby sa zapáčili svojim šéfom. To je fakt toto som už v pár firmách videl.
K tomu, že či môžu, alebo nemôžu slovenské podniky bez zahraničných investorov uživiť národ poviem iba toko- Všetko je tu zle. Malí podnikatelia by mali byť hybnou silou a strední by mali byť smerom ekonomiky, pár vekých firiem by zaručilo stabilitu. Toto, ale nefunguje, lebo už všetci makáme na zahraničnom kapitále a pekne im ho zvelebujeme. Ak by sme rozvinuli ponohospodárstvo, prežili by sme aj bez nich. Termálne pramene využiť na vykurovanie skleníkov a nezamestnaný by založili nové ronícke družstvá. Takej nizkej cene by nemohol konkurovať nik.


NASRAT . wihalifu89   |   ip:188.123.1   |   2012-11-29  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak to ste ešte nerobili v SCP na severe stredného slovenska ,by vám sánky spadli ...


Klorel . lycixaqe2   |   ip:178.41.17   |   2012-11-29  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando...ja to vidim tak ze aj tie termalne pramene raz budeme pekne predavat zahranicnym kokom a oni nam potom budu vyhodne vykurovat...


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-11-30  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Robert R., Mikulas M. a Jan J. ?

mena sice vymyslene, ale clanok neskutocne realisticky...a aj komenty.


rachotilek . limurywy9   |   ip:194.160.8   |   2012-11-30  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pracoval som v jednej slovenskej súkromnej firme, kde majiteľ niečo rozprával a jeden zo zamestnancov sa usmial. Nie rehotal - usmial. Majiteľ sa ho opýtal čo mu je smiešne. Chalan odpovedal, že si svoje myšlienky nechá pre seba. Dobre tak si ich nechaj a choď rovno na osobné. Za toto dostal okamžitú výpoveď. Bol som pri tom nebola to žiadna hádka. A ak mi niekto začne rozprávať, že ho mal dať na súd a podobné bludy tak to asi nikdy nerobil v súkromnej firme.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.12   |   2012-11-30  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rachotilek presne tak a na osobnom už majú pre takéto prípady prichystanú zmluvu že chce odísť z osobných dôvodov a zamestnávateľ že súhlasí a keď to nepodpíšete, tak vám pri robote bude šéf alebo jeho poskok dýchať na krk a budete makať ako fredka a aj nadčas s vedomím že za to dostanete len základní plat alebo ani ten a buď vás to prestane baviť alebo sa zosypete alebo začnete kaziť v strese robotu a ste von alebo sa spraví inventúra tovaru, materiálu, náradia,... a to čo bude chýbať vám prišijú že ste to ukradli a takto si prdkáme/zahnívame na HejSlovensku :DDDDDDDDDDD


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2012-11-30  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ALe chlapci snad si nemyslite ze termalne pramene uz davno nie su predane ? Vsetko co na Slovenksu za nieco stalo je davno predane.
Je to nova otrokarska spolocnost. A ked by nas chceli vyhubit ani nemusia pouzit zbrane. Zoberu si co je ich alebo len odydu, Cina zastavi predaj potravin a vyrobkov - A GAME OVER nie len Slovesnko ale vacsina EU.
A preco im dava vlada stimuly ? Je to jednoduche, pokial nechce mat ludi v uliciach. Kto maka ten nema cas protestovat. Boji sa o svoj flek, o to aby zarobil na rodinu (aleco skor aspon na jedlo) a aby mu nezobrali tych par panelov nad hlavou za ktore musel zaplatit ako keby cely zivot stravil v 5* hotely. A to ich tu vacsinu postavili uz tak davno ze to uz su starozitnosti a nie obytne domy.
Cele je to na hlavu a bude horsie

S prianim pohodoveho konca sveta, MM :)


NastazVychodu . kidepogo52   |   ip:195.91.25   |   2012-11-30  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekto tu pisal,ze nas nasi podnikatelia neuzivia. Nie je to pravda. Problemom je,ze nas podnikatel moze mat tisic skvelych napadov, dostatok pracovnych miest pre ludi...ale ak nema peniaze moze si to vsetko strcit za klobuk. Nikto kto nepodnika (samozrejme cestne a v medziach zakona) nema ani tusenie ake je to zlozite. Pochodila som takmer vsetky banky ake na nasom krasnom Slovensku existuju a pomoci sa mi skoro vobec nedostalo, ci uz pre vek (20), nedostatocny prijem...v dobrej viere som sa obratila na SZRB, kde sa o nasu ziadost nik cele styri mesiace nezaujimal, teda sme nemohli realizovat nas podnikatelsky zamer, vratili nam ju bez akeho kolvek vysvetlenia, len s tym, ze nesplname ich kriteria. Absolvovala som cestu do BA, kde som mala stretnutie s novym riaditelom SZRB, ale pochopila som, ze tadial cesta nevedie..podnikat na Slovensku je podla mna extremne tazke, bez tych spravnych politickych konexii, takze netreba sa obuvat do malych a strednych podnikatelov. Nas pan premier a cela jeho suita sa prave tymto snazi stazit situaciu, tak ako sa pokusa znicit strednu triedu, aby boli uz len bohati a chudobny (to je moj osobny nazor). Taktiez by som nenadavala na ten kapitalizmus, to co tu mame v sucastnosti mi skor pripomina casy nie tak davno minule, dokonca o cosi horsie!kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2012-11-30  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja uz pridam iba ten film...xixixi http://www.youtube.com/watch?v=WMraad_AuRQ


tibir . tigasebe46   |   ip:91.148.23   |   2012-12-01  (02:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  specnaz Vychodu...

...to určite...schopný podnikateľ si cestu nájde a podniká...malý a stredný podnikatelia nás z biedy nevytrhnú...zarábajú iba na svojich vlastných...

navyše...iba ožobračujú už tak dosť chudobných ľudí...


tibir . tigasebe46   |   ip:91.148.23   |   2012-12-01  (02:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peniaze pre Slovensko maju podnikatelia zarabat v zahranici....

nasi maly a stredny podnikatelia, len cakaju za rohom velkej zahranicnej fabriky na svojich spoluobcanov, aby ich obrali o tazko zarobene peniaze
ventil64 . hemepetu   |   ip:89.173.16   |   2012-12-01  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pravdivy clanok. pracujem pre nemcov, vsetko z clanku sedi.. kamarat pracuje pre domaceho, miestneho podnikatela.. slovaka.. tiez vsetko sedi..


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:84.47.54.   |   2012-12-03  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Faktom je,že to s bankami je pravda tiež keď sme začinali ,tak sme si úver vybavili v zahraniči podmienky,ktoré nám davali naše banky sme nedokázali splniť.V zahraniči postačovali záruky našho zahraničného partnéra.Ku vzťahu podnikateľ zamestnanec však mám vyhrady,lebo sú obojstrane v súčasnosti zlé.Keď priberáte nového zamestnanca ,tak ten vám sľubuje všetko.Častokrát však nedosahujú požadovanú odbornú úroveň a keď ho vypipláte tak vám da zbohom pretože mu niekto ponúkne 50 centov na hodinu viac.To už nechcem hovoriť o kvalite práce či disciplíne.Skuste ich chviľu nekontrolovať a vysledok? To sa potom zbadáte.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.10   |   2012-12-03  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Divide Et Impera", pořád stejná metoda, kterou s pomocí krys a prasat zvládli k dokonalosti.


kfu . rilovixe40   |   ip:62.77.97.   |   2012-12-03  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takzvaní investori, blahorečení všetkými politikmi, prichádzajú nie preto, že nám niečo prinášajú, ale že si odnášajú. Investor neprináša, investor si prišiel odniesť.

Takzvaní investori sem prinesú iba vercajg potrebný na inštaláciu peňazovodu smerom zo Slovenska k nim do zahraničia a najmú si miestnu pracovnú silu, ktorá na slovenskej strane tento ich peňazovod obsluhuje.ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2012-12-03  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vrták
aj keď ťa nekontrolujem, zmeny nebadám. stále si rovnaký k..
ale ak chceš, príď, spíšem ti dáku zmluvu, ty to podpíšeš (ak nie tak inú ti nedám:D) a potom ťa môžem kontrolovať.
hádaj kto sa zbadá prv!


Peter . fikymigu16   |   ip:84.47.22.   |   2013-04-28  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepšie na tom je, ako redaktorky v médiách hovoria o tom koľko tu, ta a ta súkromná spoločnosť investuje...no ale veď to je jej súkromný majetok,technológie... oni to hovoria ako keby tie peniaze rozdávali...a nakoniec sa dozvedám,že tí "mecenáši" tu ani nevykážu zisk...
tak,tak toto sú témy o ktorých by som dal písať povinne študentom od škôlky až po univerzitu.revjack . qoqenevo02   |   ip:41.206.15   |   2013-07-08  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  3% pôžičky ponuka platí teraz

Máme všetky typy úveru (Business, Osobné, konsolidácia, Auto, investície, atď) @ 3% ročnej obetí. Prosím, kontaktujte nás e-mailom v prípade, že osoba alebo organizácia: parkinson.fiancialhelp@gmail.com
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Začnite s ňou ešte dnes je úžasná !

No takto mi ju ponúkajú už pár dní milé dievčatá v Tescu. Prednedávnom keď sa na mňa usmiala milá tmavovláska a ponúkla mi ju skoro som si ju vzal. Už len pre ten jej úsmev, vážne skoro som jej neodolal a vrhol sa na ňu. Ešte teraz mi zneje v ušiach veta „Je zadarmo“.


Holografický vesmír

Či my len vieme!?

Proč je tolik utrpení?

Einsteinův sen (1. část)

Superstruny (ELEGANTNÍ VESMÍR 2. část CZ dabing)

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém ...

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3327 s