22. August 2019
    
Vivat Matrix? - Dolezite.sk

Vivat Matrix?


  2011-03-05  (11:40)  |  Technológie
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Vivat Matrix?

V hriešne dobrom lesklom časopise pre ženy, ktorý som si kúpila, aby som sa snobsky zorientovala v módnych trendoch jar/leto 2011, spokojne si listujúc časopisom vo vani a snívajúc o všetkých tých krásnych veciach, som sa začítala do zaujímavého článku. Článok opisoval prácu troch Sloveniek v spoločnosti Google, a dozvedela som sa,  aký skvelý, obzvlášť ku ženám ústretový zamestnávateľ táto spoločnosť je. Genderová rovnosť je úžasný moderný mýtus, avšak to, čo som si prečítala mi vyrazilo dych hneď keď som prestala neveriaco krútiť hlavou.

Áno, v práci trávime mnoho hodín, čím trpí náš osobný život, rodinný život, zdravie a vzťahy všeoecne. Toto ale neplatí pre zamestnancov spoločnosti Google. Ttáto skvelá spoločnosť umožňuje v rámci Googleplexu svojim zamestnancom to, že svoje pracovisko vôbec nemusia opustiť. Okrem technologicky skvelých kancelárii sa v areáli nachádza fitness, obchody, reštaurácie, lekár, škôlka pre deti … dokonca spoločnosť na rozdiel iných korporácii víta, ak mladí ľudia pracujúci pre Google vytvoria páry. Hm, čo už len môže byť krajšie ako Google rodinka v Googleplexe. Naviac mi tento systém vôbec nepripomína sektu. Ale irónia bokom. Teraz mi ide o najnovší patent Googlu, ktorý slúži na rozpoznávanie tvári ľudí.

O patente som sa dozvedela na stránke sme.sk, ale už tradične som sa pre podrobnosti obrátila na čo najpôvodnejší zdroj a pri písaní tohoto článku budem čerpať z: http://www.pcworld.com/article/220580/google_publishes_facial_recognition_patent_could_use_social_network_photos.html, autorom ktorého je Darlene Storm.

Spoločnosť Google si dala  v Európe zapísať patent na používanie rozpoznávania odfotografoaných tvári v kombinácii so sociálnymi sieťami, čo umožní vyhľadávanie výsledkov na Google na základe (vášho) obrázku.  Môže to fungovať nejak tak, že ktokoľvek, kto si vás  na ulici odfotí mobilom s touto novou aplikáciou, bude môcť zahájiť vyhľadávanie podľa obrázku a v podľa toho, nakoľko ste na aktívni vo virtuálnom svete, získa vaše meno, prípadne nick-y a ďalšie informácie už na základe obyčajného pôvodného obrázku.

Ak sa vám toto zdá nepravdepodobné, tak asi neviete, že od roku 2009 existuje a je využívaná služba Google Googles, čo je aplikácia na vyhľadávanie pre mobilné telefóny, ktorá umožňuje užívateľom odfotiť si nejaké miesto a potom to zadať do vyhľadávania a získať informácie podľa potreby. Užívateľ nezadá do vyhľadávača slovo, jednoducho si otvorí túto aplikáciu v mobile, odfotí čo potrebuje a počká na výsledky hľadania. Naviac od augusta 2010 má spoločnosť Google vo svojom portfóliu aj aplikáciu like.com, čo je obdobná vyhľadávacia srandička ako tá predošlá, len je používaná na nakupovanie. Do políčka na vyhľadávanie nahráte obrázok a smart phone alebo múdry telefón so stiahnutou aplikáciou vám hneď dohľadá kde a za koľko danú vec kúpite.

Úryvok z patentu novej, tváre identifikujúcej aplikácie uvádza, že na základe obrázku bude vedieť vyhľadať jedno alebo napribližnejšie podobné meno človeka na obrázku. Potom, čo vizuálna požiadavka spáruje obrázok a meno či mená, napojí sa na komunikačné aplikácie a sociáne siete, ba dokonca aj aplikácie kalendárov a iných podporujúcich aplikácii, ktoré umožnia vytvoriť zoznam potenciálnej identity odfoteného človeka.

O tom, čo spoločnosť Google hovorí o ochrane súkromia vôbec nebudem písať, pretože si myslím, že je to úplne jedno čo tvrdia v tlačovej správe. Pôvodná autorka tohoto neautorsky preloženého a kráteného textu uvádza niekoľko najväčších rizík, spojením s uvedením novej aplikácie. Diktátori a ich rezimy už majú skúsenosť s identifikáciou odporcov režimu pomocou skutočných mien a fotografií na sociálných sietiach. Napríklad pri protestoch v Iráne v roku 2009 vládou poverený pracovník prešiel fotografie na Flickr-i a zozbieral fotografie protestujúcich, publikoval ich na vládných web stránkách a neznáme tváre zakrúžkoval červenou. Takže odteraz bude ešte jednoduchšie identifikovať a prenasledovať disidentov či politických odporcov.

Môžeme namietať, že nás sa to netýka, v Európe nemáme revolúcie ani občianske vojny. Avšak koľko ohrdnutých milencov či mileniek, môže zneužiť túto aplikáciu v našom akože civilizovanom svete na prenasledovanie objektu svojho záujmu? Koľko zamestnávateľov môže odteraz jednoducho špehovať svojich zamestnancov a vytvoriť si mapu ich pohybu? A kriminálnici, vydierači – tí sa tiež určite zaplesajú.

Chápem, doba sa mení a vývoj nezastavím. Rada by som platne a aktívne vyjadrila svoj odpor ku praktikám tejto spoločnosti, ale hoci na googli nemám ani poštu gmail, používam google na dohľadávanie informácii na internete. Moja občianska uvedomelosť dostáva nafrak. A stokrát mi môže byť odporná klamavo pozitívna a hravá verejná sebaprezentácia spoločnosti Google, ktorá si cielene a konzistentne buduje svoj imidž priateľskej spoločnosti a férového zamestnávateľa – napríklad aj cez nenápadné podprahové články v ženských časopisoch, zatiaľčo na strane druhej umožňuje špehovať ľudí a naviac v skrytosti buduje svoje impérium v takmer každej mysliteľnej industriálnej sfére. Zisťujem, že neviem ako z kruhu von. Vivat Matrix!


www.terrafina.wordpress.com
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-03-05  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koľko ľudí zomrelo nožom, sekerou, zrazaných autom? Každú technológiu zneužíva len a len človek. A vždy dobrovoľne.
gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-03-05  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hmm-tiež som to sledoval a nepáči sa mi to. Je pravda že google prestáva dodržiavať štandardy nielen v tom čo je v článku. Osobne používam google vyhladávanie ale snažím sa to blokovať torom i ked neviem či je to vôbec k niečomu.


Terrafina   |   ip:78.141.82   |   2011-03-05  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dr. Hujer, dakujem za pripomienku, a suhalsim, ze aj noz alebo auto sa stavaju nebezpecne, rovnako ako technologie, len v rukach cloveka.

Na co som chcela upozornit je a) ze tato technologia vznikla, b) na rozpor medzi rozjuchanom a nepriamo podsuvanym PR, ako aj kamaratskyprezentacnym stylom google v porovnani s ich skutocnym rozsirenim a nasej narastajucej zavislosti na tychto technologiach.

Mam pocit, ze ak porovnavame nebezpecnstvo zrazenia autom napriklad a stratou sukromia v dosledku nedobrovolneho odfotenia, tak porovnavam neporovnatelne. S prvym empiricku skusensost mame, s druhym nie (zatial). Kazdopadne, je jasne, ze clanok reflektuje moje nazory a hodnoty a teda asi s mojimi obavami nebude suhlasit kazdy.


Skladacka   |   ip:95.103.17   |   2011-03-05  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetkým/
Vytvorme systém bez nedostatku a tým pádom aj bez korupcie a rázom sa prestanete technológií báť.

Autor/
Neboj sa technológie, tá je nebezpečná iba v kombinácií s korupciou. Tento článok je iba bezvýznamné štekanie. Samotná technológia človeku zlepšuje život.


cockerba   |   ip:217.144.3   |   2011-03-05  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mensie pismo pouzit neslo???


Stanley   |   ip:147.175.1   |   2011-03-05  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  článok je nečitateľný, preto sa mu venovať nejdem, hoci je možno zaujímavý..


mkultra   |   ip:78.98.48.   |   2011-03-05  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Google robí kadejaké lotroviny, jednou z tých najväčších je, že sa snažia zatajovať príchod hnedého trpaslíka - spoločníka nášho Slnka. Vždy keď sa najviac priblíži k Slnku, spraví veľkú "očistu" Zeme. Teraz to vychádza na 2012. Preto mayský kalendár končí, pretože nikto nevie ako to dopadne okrem Boha. Preto končí kalendár, možno sa nám rok predĺži, možno skráti a možno nám to bude jedno :-)

YT: NOSTARPANEL: Planet X in Avebury Crop Circle
http://www.youtube.com/watch?v=lnnHRIRyO4M


IZ   |   ip:178.41.18   |   2011-03-05  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @mkultura: v tom kruhu v oblí som bol, krásny pocit. Pluto je posunuté a niečo veľké prichádza...a možno len prestane fungovať technológia vyrobená za posl. 15 rokov, takže zdochne net aj s guglom a so všetkými špionážnymi satelitmy.. Ano je to tu zvrhlé, tento celý matrix je tvrdou realitou... ale nik nám nebráni neužívať mobil ani net a hlavne nakupovať smeti..
@terrafina: ano, tamtí na vrchole pyramídy si istia svojú bezpečnosť a používajú na to technológie, ktoré v podstate sami medzi nás priniesli..a vedeli prečo.
@all: je to tu kvázi zlé, ale čo tak brať celé toto "svinstvo" ako možnosť byť tu tuhým skupenstvom v inak nekonečnom duchovnom svete. Ak to tu tí hore poserú príde nejaká potopa čo zachráni "pred nimi a nami" Matku Zem, a ak im to nevíde, bude sa budovať krajší zdravší svet, ale tento môžete začať budovať ihneď, lebo možno nám na toto čas za pár rokov skončí, a budeme ľutovať premárnený čas. (neprešlo jazyk úpravou:)


IZ   |   ip:178.41.18   |   2011-03-05  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @cockerba,stanley.. divný stav má človek prispievajúci na dolezite.sk ak sa mu nechce za 1 sekundu si zväčšiť screen ctrl+pokrútiť kolieskom na myši.. aby bolo malé písmo čitateľné


Thyrmael   |   ip:85.216.18   |   2011-03-05  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Google je specificka firma, ale ako kazda je k dispozicii silovym a bezpecnostnym zlozkam US. V tomto si vyberat nemozu.
Ich pracovne prostredie tiez nie je nic nove. Rovnako myslim pristupoval k procovnemu prostrediu uz Tomas Bata, ked vybudoval siet sluzieb a obchodov rovno v areali tovarne. Samozrejme, pre neho velmi vyhodne, pretoze zamestnanci nechodili daleko a boli skoro neustale k dispozicii.Google to samozrejme este posunul.
A co sa tyka technologii. Je citit snaha o podchytenie a kontrolu komunikacii. Akoby "mocnych" prekvapili moznosti a rychlost rozsirovania Internetu. Tak sa snazia dodatocne tuto chybu napravit. Samozrejme pod ruskom nasej "ochrany" pred terorizmom.
Technologia na rozpoznavanie tvare, ktoru predstavil Google nie je nova. Nova je mozno len pre verejnost. A ako to uz niekto napisal, da sa aj zneuzivat. Je to ako s nozom. V skutocnosti je to jednej z najvacsich pomocnikov cloveka (ako nastroj), ale tak isto sa s nim da ublizovat.


scalpel   |   ip:78.98.102   |   2011-03-06  (07:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny admin!
Tie clanky sa mensimi pismenami nedaju napisat???
Mi to pripada, ako keby niekto nechcel, aby sme to citali.
Celkom rad som sem chodil, ale vsetko kopirovat a zvacsovat aby sa to dalo citat, ma uz nebavi!


mkultra   |   ip:78.98.48.   |   2011-03-06  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Scalpel: používaj ctrl+ a ctrl- na zväčšovanie a zmenšovanie písma na obrazovke.


scalpel   |   ip:78.98.102   |   2011-03-06  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Re:mkultra Diky moc, zasa som sa nieco naucil))))


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-03-06  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kym odmietas alebo vitas novu dobu tak si zmeteny usudkom polarity.
Co taha len za jeden koniec. Vzdy prehraje.
Ked uprednostnujes jedno druhe poklesne.
Vedz ze vsetko tvori stred, dokonalost.
To velke svetlo tvori temno.
S tymto poznanim zostan vo svojom strede.
Bud prievoznikom zivlou.Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-03-06  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra: k koncu mayskeho kalendara som to pisal uz viac krat - existuje viacero moznych "koncov" a tento je z menej pravdepodobnych. Navyse dokonca priami potomkovia mayov upozornuju ze tento datum je nespravny.
A k tomu ako google zatajuje "nibiru", urcite narazas na cast oblohy, ktora na google maps chyba, vsak? Myslis ze je nejaky zvlast velky problem nasmerovat tam dalekohlad a presvedcit sa na vlastne oci?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-03-06  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra ja som prečítal zopár kníh o okultnej filozofií a keď sa tam spomínal koniec veku, vždy písali o roku 2160 a nie rok 2012...joplins   |   ip:78.156.21   |   2011-03-06  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover.. nehnevaj sa na mna , ale tie tvoje intelektualne zvasty su nanic..

kvetnate vety a frazy.. snazis sa nas tu ohurit aky si ty inteligentny??
myslim ,ze tu ti na to vsetci seru,,,

neber to osobne..poznam par pocitacovych intelektualov ktory ked pridu nikeam do spolocnosti medzi normalnych obycajnych ludi, s priemernym IQ , a nezhodnotia dobre situaciu( co sa im dost casto stava,lebo sa vidia niekde inde) tak to je utrpenie..
kazde druhe slovo specialny vyraz.. stale nejake ohorovacky, a frazy , aby s me sa vsetci pytali.. a co si to tym myslel?? a on aby sa citil ako nas tatino ktory nam vysvetluje ako sprostym.. a jeho ego v tej spolocnosti rastie..

je to na hovno..prestan sa tu hladit..!!


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-03-06  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Joplins

Hladny len o chlebe.
Prajem ti aby si vsetko uvidel z ineho uhlu. Sam si ma zrkadlis podla toho aky si.
Vsetko je krasne a dava zmysel. Bud vola bozia. Pokora. To je to co vam chyba..
Stale sme este len v iluzii tela ? Mudrost nepatri nikomu z vas.. ani krasa ani nic. To je len pomylenost ega ktore vidi konkurenciu v okoli. Tym ze chce, straca. Tim ze stratime ziskame.
To vsetko je Boh. Jeho laska a dobrotivost nam umoznuje vsetko toto prezivat ;)joplins   |   ip:78.156.21   |   2011-03-07  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hladny o chlebe,?? to akoze ja tuzim byt strasne inteligentny ale niesom a tak o tom snivam??

hm.. dobre.. pokora to je to co vam chyba.. druhych majte za vecsich od seba.. hm..

ja nic..ja len ,ze mi idu na narvy tie kvetnate hovadiny, ktore maju vypadat spletito. zlozito a hrozne mudro..
mam toho plne zuby..
realita je ina..Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-03-07  (06:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby ta radsej zaujimali tie slova..

Ty sa skor zaoberas svojou osobou. Ked je realita ina.. Nuz povedz mi svoj nazor. To je naozaj skvela argumentacia ktora sa odvolava iba na kvetnate frazy.. ;)


momo   |   ip:194.25.30   |   2011-03-07  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyborna kniha o matrixe:

Jake Horsley: Matrix - Mýtus o našej dobe
Leftie_SK   |   ip:87.197.10   |   2011-03-07  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to mkultra: To je síce fajn... dá sa to robiť aj držanim ctrl a otačania kolieska myšky, ale článok v stlpčekoch by potešil viac.


joplins   |   ip:79.138.25   |   2011-03-07  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  leftieSK..
skopiruj si to do wordu.. urob odstavce.. nastav velkost podla vzdialenosti tvojho kresla od obrazovky, a dioptirii ktore nosis.. nastav si automaticke scrolovanie tak ako rychlo dokazes citat..

otvor si lahev božolé .. pust si najaky džez.. a ponor sa do hlbin clanku VIVAT MATRIX..
myslim,ze potom uz bude spokojny/na..

so, what´s u say about it??


cynik   |   ip:87.157.19   |   2011-03-07  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Google je uz dalej. Ak mate smartfon s GPS a kamerov staci si stiahnut apps , ktory Vam umozni on line (hned) identifikovat stavby napr. kostoly,radnice s ich historiov v skratke. Tyka sa to samozrejme aj obchodov a inych zaujimavosti v centrach miest. Staci sa s telefonom iba zamerat na dany objekt.Ak chces vediet viac kliknes na ramcek v ktorom su informacie a dostanes rozsirene info a aj web stranku na ktoru sa kliknutim mozes hned napojit.Spracovane su zatial iba centra niektorych velkych miest , ale databaza sa sale rozsiruje. Dokonca prebieha vyvoj okuliarov a hovori sa aj o kontaktnych sosovkach. Ide o tkvz. virtualne doplnenie videnia. Ked do toho zaratate aj idetifikacie podla tvare , tak iducky po ulici budete poznat vsetkych a vsetko. Cha cha cha. Teda to co sistem dovoli. Big brother ako vysity. !!!


joplins   |   ip:79.138.25   |   2011-03-07  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cynik.. tak toto je uz nacisto v riti..


terrafina   |   ip:78.141.82   |   2011-03-07  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cynik, Joplins - ano, to je to o com s zmienujem v clanku len okrajovo, ako o aplikacii google googles a je to v smart phonoch od roku 2009.

Viem ze v Britanii sa uz ludia stazovali aj na streetviews na googlemaps, ktore pokladaju za prilis invazivne do ich sukromia - napriklad pri urcitom rozliseni bolo vidiet z ulice napriklad siulety v obyvacke atd.


joplins   |   ip:79.138.25   |   2011-03-07  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  terrafina.. ja som stymto ratal.. viem o tom co sa na svet chysta asi 12 rokov.. no vzdy mnou otrasu taketo malickosti a detaily ako sa to vsetko sklada a nadobuda tvar...

preto mam stary telefon a doma dalsie 3.. lebo viem o tych novinkach.. no neviem ci to pomoze v buducnosti..zmenia len system a stare mobily prestanu fungovat..

ktovie co sa skryva za plazmovymi telkami,.,.LCD, LET.. vsetko sa to nejak ryhclo dostalo do obchodov..ziadne takticke obchodne vyckavanie..
v amerika dokonca davali na to nejake zlavy od statu.. len aby mal kazdy doma rychlo novu telku.." vase starost o moje blaho mne fakt dojima"!!

a vsetky tie I.POdy a hracky.,. tiez maju svoj ucel.. urcite vedia nieco viac ako moja 3310-tka.. a ja tym sviniam neverim..
som zvedavy a cakam..

terafinna dik za info.. super..


eros   |   ip:86.41.130   |   2011-03-08  (00:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som si na google street view "nasiel" svoje auto :-).
Je odfotene pred domom kde som byval predtym (zijem v IRL). SPZ-ka zmazana...

Ale inac mne sa to na jednej strane aj pozdava, ze si mozme pozriet okolie. Mne skor ide o cestovatelske zalezitosti.
Ale to zneuzitie s tvarami a podobne "srandicky" ma znepokojuje. Ja nemam ani LCD. Uz som si ho raz skoro kupil, ale uz po nom netuzim. Boli by to aj tak zbytocne vyhodene peniaze vzhladom na cas, ktory stravim pred TV. Mobil mam najradsej starsi... atd. Ale monitor na PC uz mam druhy,,,:-)Cappello   |   ip:147.232.1   |   2011-03-29  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  which pills?


Sergei . dasucasi93   |   ip:93.182.12   |   2012-07-11  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žijeme ve světě, které ovládají velké korporace a to nejde jenom o google. Spíš by mě zajímalo co bude následovat, 3 sv. válka , nwo. Zní to až neuvěřitelně, ale je to logické. Za všechno mohou lidé, nikdo jiný.


sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.60   |   2012-07-11  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som si az teraz vsimla, ako to, ze tu nikto z vas nema tripcode? Iba prezyvku.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Konopa siata vs. Alkohol

Prečo vraždiaci jed je povolený a všemožne propagovaný? A prečo liek prírodný pre nás tak prirodzený a vlastný je zakázaný a klamstvami očierňovaný? Kto, v konečnom dôsledku, má z toho prospech a kto, v konečnom dôsledku stráca?


Astronom našel v sluneční soustavě neznámou planetu.

Sulík radí: Sporte v cudzej mene a pôžičky si berte v...

ESET 18,7 %. PENTA 6%.

Veď oni....

Exkluzivní fotografie účastníků konference Bilderberg...

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Ako také ovce

Stručne k Ládinovej smrti

V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.415 s