23. August 2019
    
Vladimír Putin: USA sú parazitom globálnej ekonomiky - Dolezite.sk

Vladimír Putin: USA sú parazitom globálnej ekonomiky


  2011-08-03  (18:09)  |  Politika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Vladimír Putin: USA sú parazitom globálnej ekonomiky

 

Predseda vlády Ruska Vladimír Putin označil spojené štáty za parazita svetovej ekonomiky, ktorý žije nad pomery.

 

"Žijú nad pomery a presuvajú časti svojich problémov na bedrá svetovej ekonomiky," povedal Putin prokremelskej skupine mládeže pri ceste do svojho letného tábora pri jazere asi päť hodín jazdy na sever od Moskvy.

 

"Žijú ako parazity globálnej ekonomiky a ťažia z monopolu dolára," povedal Putin na stretnutí pod holým nebom s obdivovateľmi z radov mladých Rusov počas pred kampane pred parlamentnými a prezidentskými voľbami.

 

Premiér Grécka George Papandreou vo svojom prejave na Brookings Institute z 03.8.2010 uviedol:" Dolárový imperializmus aka kapitalistický terorizmus v súčasnej dobe útočia na Euro a Európsku úniu prostredníctvom Grécka," povedal grécky premiér na margo finančnej krízy," čo odkrýva väčší problém: potrebu globálneho správcu kapitalistických trhov schopného regulovať finančné záujmy akonomických predátorov."

 

Nebolo to prvý krát čo sa z Ruska ozvali kritické hlasy na adresu monopolu dolára.

 

Imperialistický režim rozširuje svoju moc a nadvládu nad inými národmi vojensky, ekonomicky a kultúrne. Jedná sa o vojenské získanie územia, ovládnutie politického a hospodárskeho života skupín subjektov a vnucovaním svojho peňažného sytému na podmaňovanie národov.

 

Keď Amerika vyšla z druhej svetovej vojny ako najsilnejší národ na svete ako ekonomicky tak aj vojensky, démonickej Kabale, ktorá podchytila politickú, ekonomickú a sociálnu kontrolu v Spojených štátoch v prvých desaťročiach dvadsiateho storočia, sa podarilo zaviesť americký dolár ako svetový štandard. V roku 1944, ešte predtým, než vojna skončila, západné štáty sa stretli v Bretton Woods, New Hampshire, aby sa dohodli na úlohe amerického dolára ako svetovej meny. Bretton Woods vytvoril dolárový štandardu a nahradil zlatý štandard. Hodnota dolára bola stanovená na zlato za $ 35 za uncu a svetové meny boli pevne viazané na dolár.

 

Po druhej svetovej vojne sa musela kabala uistiť, že jej dolár bude medzinárodným menovým štandardom, na čo vytvorili ďalšie procesy: Marshallov plán. Pomenovaný bol podľa tajomníka Trumanovho kabinetu, George Marshalla. Plán požičať doláre všetkým národom Európy na pomoc pri návrate do normálneho ekonomického života.

 

Propagandistický trik sľúbil zlepšenie európskych ekonomík, stabilizáciu ich mien a že dôjde k návratu k európskej hospodárskej prosperite. Skutočný dôvod pre Marshallov plán bol, že akonáhle tieto krajiny boli uvedené späť na nohy americkou pomocou, ich meny boli viazané na americký dolár, a oni by boli nútení kupovať americké produkty, ktoré využívajú ekonomiku Spojených štátov. Každý štát v programe Marshallov plán bol nútený odsudzovať komunizmus a socializmus. Dokonca aj Británia sa vzdala svojich väzieb na predchádzajúcu sociálnu politiku.

 

Marshallov plán finančnej pomoci európskym krajínam mal jeden háčik: išlo o založenie Organizácie pre európsku hospodársku spoluprácu (OEEC), ktorá diktovala, ako budú míňané peniaze. Všetky krajiny žiadajúce o pomoc museli vstúpiť do OEEC, čo znamená, že sa zaviazali k obchodu medzi sebou, prijať kapitalizmus ako ekonomický systém, a súhlasiť, že ich meny budú viazané na dolár.

 

Nakoniec 16 európskych krajín prijalo Marshallov plán. Plán bol ponúkaný všetkým národom Európy, dokonca aj tým na Východe. Stalin ponuku odmietol! Sovieti zakázali krajinám pod ich kontrolou prijať Marshallov plán a Stalin úplne správne videl plán ako "dolárý imperializmus.

 

Na presadzovanie svojich predátorských záujmov založila nadnárodná Kabala: OSN, NATO, WTO, MMF a Svetovú Banku operujúcu cez Bank for International Setlements, BIS, zo sídlom vo Švajčiarskom Bazileji.

 

Tieto sú takzvane oficiálne inštitúcie. Podzemné operácie Kabaly pokrývali štruktúrou ktorá dostala krycie meno Operation Gladio. Jednalo sa o prevádzkovanie terorizmu na území krajín ktoré mali snahy vymaniť sa spod kontroly Kabaly.

 

Ramenami chobotnice Kabaly sú nepochybne slobodomurárske lóže. Najznámejšou je asi lóža P2 o ktorej v roku 1988 vyšla na Slovensku kniha: Tajomstvo lóže P2.

 

Budete sa čudovať, ale ruka v ruke s celosvetovým trendom v odhaľovaní zločinov Kabaly idú aj v komunistickej Čine. Nedávno tam vyšla kniha s titulom: Vojna peniazmi (Currency War). Jeden sa potom nemôže čudovať, že na čínskych fórach nazývajú Washington, Wall Street a Harvard University axis of evil.

 

Za napísanie niečoho podobného ako je kniha Currency War by v demokratúre typu Európska Únia, (demokratúra preto, lebo je riadená nevolenými osobami a nariadeniami-diktátmi EÚ o ktorých ani občania ani ich zástupcovia v Európskom parlamente nehlasovali) autora prenasledovali za šírenie antisemitizmu tak ako prenasledujú bývalého amerického prezidenta Cartera za napísanie knihy: Palestína, mier nie aparteid (Palestine, peace not apartheid) v ktorej sa venuje problematike Palestíny.

V demokratickej Číne je to v poriadku, dokonca túto knihu čítali všetci členovia najvyšších orgánov, a semiti vôbec nemajú námietky.

 


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jurosp   |   ip:85.237.22   |   2011-08-03  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Plne suhlasim s clankom


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.11   |   2011-08-03  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikto za posledných 50-60 rokov sa v demokratickom systéme nedostal bez súhlasu "tichého súhlasu" židov k politickej moci.Majú absolútnu kontrolu nad médiami. Američania nemali skutočné prezidentské voľby od roku 1932. Roosevelt bol ich človek a každý další prezident od neho tiež.
Ale ako môže taký malý počet Židov dokázať zotročiť toľko ľudí, a získať tak úplnú kontrolu nad vládami, bez toho aby si to väčšina z vás všimla a ani nieste si toho vedomí? V dobe Krista hľadli Židia pozemské kráľovstvo, ale kristus im ponúkol len duchovné kráľovstvo. A toto židia nemohli akceptovať, takže ho odmietli a Ježiša nechali ukrižovať.Dnes sa samotní Židia z úsmevom na tvári čudujú,s akou ľahkosťou sa im kresťania dostali do rúk....židia sú schopní zvíťaziť vo svete skrz ich okultné poznanie,pretože sú takto mazaný a šikovný.Inými slovami, Žid s jeho "svetským" myslením je múdrejší ako kresťan!


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-03  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ...omyl kto vlastní prírodne zdroje ten je pánom zeme...ostatné potraviny, energia a peniaze...sú už len vedľajší produkt....pozemky na ktorých stoja polia, lesy, voda a kameň...to je pravé bohatstvo:))))))))))...zistíte kto je zapísaní ako majiteľ a máte skutočného pána a zradcu ľudstva:)))))))))))...bimbo...toto nie sú skutočný židia...iba vo svojom mene oklamali ďalší...tí ktorý ovládajú svet...už dávno neslúžia BOHU...ale mŕtvemu luciferovi:))))))))))))))))))))))


jozo   |   ip:46.227.17   |   2011-08-03  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ten kto ovláda zasobu potravinami ovláda celé národy.. pretoze us ziadny stat nema sebestacne hospodarstvo.. pozemky zobrali bankari za nesplatene pozicky.. ostatne predali aj vodu zachvilku predame.. lesy us davno sme predali nam ich teraz kacaju


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (01:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Precitajte si Protokoly sionskych mudrcov - http://www.radioislam.org/protocols/slovakia.htm

Tam pochopite ako zidia ovladaju narody sveta a ekonomiku.

Zdenko - co myslis, kto ovlada prirodne zdroje, pozemky, ale aj suroviny , energiu, a napokon aj peniaze ??? Zidia, moj zlaty, presne ako IlluminatBimbo napisal.

A naozaj sluzia Luciferovi. Viem, ze mnohym sa teraz vlasy dupkom postavili, lenze na vysvetlenie nemam teraz dost priestoru. Ale je to tak, ich boh je v skutocnosti diabol. Kto cita pozorne Stary zakon pochopi. A kto studuje talmud, ale najma kabalu, zisti, ze zidia vladnu prostrednictvom okultizmu, magie a starobyleho poznania, ktore starostlivo strazia v utajeni.

Preto aj zalozili rad zvany Illuminati - osvietenci. To su ti, ktori poznaju tajomstvo. V com spociva ? V komunikacii s ich bohom - diablom, ktoremu upisali svoju dusu. Ten im na oplatku poskytuje "know how" na ziskanie vlady nad svetom. Sami od seba by taku schopnost nikdy neziskali. Keby totiz platili zakony prirody a evolucie, boli by zidia v ramci ostatnych svetovych ludskych ras a etnik zanedbatelni. Toto si treba uvedomit - nikde v prirode neovladol mensi ani slabsi druh ostatne s takou prevahou.

O akej prevahe hovorim ? O tom, ze dnes 5% populacie vlastni 90% majetku sveta. Z tych vladnucich 5% populacie je tiez len mensina zidov, lenze prave ta mensina ovlada tu rozhodujucu cast majetku - Rothschildovci (cca 300 rodin) samotni ovladaju majetok o hodnote 50% sveta. Ked k nim pripocitate majetky Rockeffelerov, a dalsich zidovskych dynastii, tak kontroluju takmer vsetko. Tych 10% majetku co nekontroluju, to je len nas sukromny majetok, ktory nam este zostal - domy, zahrada, zivnost, auto,... a aj o to sa nas snazia pripravit.

Ako ? Urokovym bankovnictvom a povinnym ocipovanim. Zadlzia nas vsetkych. Afera s Greckom je sucastou ich scenara ako zaviest vo svete virtualnu svetovu bezhotovostnu menu.

Kto ovlada menu, kontroluje vsetko. Dolar (aj euro) ovladaju uz viac ako 100 rokov zidovske bankove dynastie. Dolarom ako svetovou rezervnou menou vyciciavaju z kazdeho statu bohatstvo - o tom hovoril Putin. Nepotrebuju na to armadu, ani zbrane. Vojenske invazie im sluzia len na zmenu politickeho a najma penazneho systemu v danej krajine. Staty, ktore su na ciernej listine USA (Iran, Libya, S.Korea, Sudan a Kuba,... donedavna este aj Irak a Afganistan) su tie staty, ktore este nedokazu pomocou dolara (svetovej meny) zotrocit, ktore tomuto diktatu este vzdoruju. Ale dokedy este vydrzia ?

Ked stat prijme dolar ako svetove platidlo a stane sa clenom MMF, musi v statnom depozite, vo svojej narodnej banke povinne drzat urcitu povinnu rezervu v dolaroch, za ktoru vsak plati FED-u kazdy rok urok, je to akoby pozicka, ale povinna a vecna !
Okrem toho takyto stat potom cerpa pozicky uz len v dolaroch a najcastejsie z MMF, ktory mu nasledne zacne diktovat ekonomicke reformy, az dotlaci stat do uplnej zavislosti a zadlzenosti. Ano, zadlzenost je tou modernou vojenskou strategiou, nie zbrane.

Ked zadlzite stat, nepotrebujete ani kontrolovat jeho ropne vrty, USA nepotrebuje vojensky stat okupovat. Zadlzeny stat splaca svoje dlhy ropou, alebo inym nerastnym bohatstvom. Nevadi, ze cena ropy stupa, dlh je dostatocne navyseny o uroky, takze banka niekolkonasobne zarobi.

USA = bankovy system = zidiaGargangola   |   ip:66.36.243   |   2011-08-04  (08:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Nemiešajte sem židov, prosím vás. Tí nemajú s tým nič spoločné. Hra na židov je hrou západnej aristokracie ktorá sa takto vyzula z pozornosti. Prince Bernhard, anglická a holandská kráľovská rodina, Lichtenštajnsko. Uvedomte si kto kontroluje policiu a armádu.
Tak ako bol Hitler produktom aristokratickej Thule society, tak európska aristokracia dodnes kontroluje biznis.


filip   |   ip:91.127.8.   |   2011-08-04  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je pravda,ale Putin ťahá za jeden povraz v zavádzaní NWO,tak je to stále len hra na viac mocností.
Ani Čína,ani Rusko nevetovali rezolúciu a tým odobrili inváziu do Líbye!
Putin verí oficiálnym konšpiračným teoriám:
http://www.zvedavec.org/vezkratce-5393.htm


aaaa   |   ip:195.168.4   |   2011-08-04  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  > Kto ovlada menu, kontroluje vsetko. Dolar (aj euro) ovladaju uz viac ako 100 rokov

je to ta ista partia, ktora riadila tok penazi uz v starom Babylone... len si prezlieka havy, meni nabozenstva....


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
aaaa

Hej, tvrdi to aj David Icke. Ma to podla mna spolocny povod uz v samotnom stvoreni cloveka ako je opisany v biblii. Podla Icke, alebo Sitchina a dalsich biblicke stvorenie bolo genetickym vyslachtenim cloveka z opic a mimozemstanov. Pokusov bolo zrejme mnoho, kedze nachadzame pozostatky roznych humanoidov - neandertalca, homo erectus, az po homo sapiens. Biblia pise o izraelitskej bozej vyvolenosti. Ak to vezmeme vazne (a musime kedze realitou je fakt, ze zidia svetu naozaj vladnu) natiska sa otazka, co to ta bozia vyvolenost je ?

Podla mna je to urcity specialny geneticky zasah do jedneho vyvoleneho etnika, ktory disponuje genom odlisujucim ho od zvysku ludstva a vdaka ktoremu su vzdy o krok pred ostatnymi narodmi. Skratka vyssie IQ, zjednodusene.

Lenze tejto teze protireci fakt, ze dnesni zidia su z 85% chazari, ktori nemaju nic spolocne s biblickymi izraelitmi ani s tzv. bozim ci svatym uzemim dnesnej Palestiny, kedze pochadzaju z Kaukazu.

Vysvetlenim preto zostava, ze klucom k uspech, ovladaniu inych narodov a vlade nad svetom je okultizmus, magia , tajne ucenie odovzdavane po tisicrocia, zname ako kabala, ktoreho zaklad tvori samotny biblicky text - Stary zakon, v judaizme znamy pod menom Tora, ktory je blizsie vysvetlovany zidovskym talmudom. My, krestania nemozeme preto Stary zakon nikdy pochopit v pravom zmysle, lebo nepozname talmud, cize akysi kod, ktory texty Stareho zakona (5 knih Mojzisovych) vysvetluje. Studium tychto textov je mozne len v hebrejcine, v inom jazyku nie je mozne, hebrejcina je specificka, pismena su sucasne aj cislicami, ma aj mnoho specifickych znakov, ktore menia vyklad citaneho textu.

Skratka textu biblie rozumie len zid, aj to nie obycajny, ale zasvateny.

Toto tajne zasvatenie je v textoch popisane ako Zmluva medzi Hospodinom a izraelskym narodom, ktory si vyvolil. On si ich vyvolil, lebo oni boli ochotni prijat jeho zmluvu - pravidla. Ak ju oni dodrziavaju, Hospodin im zato slubil cely svet. Jednoduche. Oni to dodrziavaju (ich cast) a on im svet podaroval. resp. im k tomu pomohol. Oni ho uctievaju, maju prisne ritualy, atd...

On (Hospodin) nie je boh ako ho my vnimame. ich boh je obycajny rasista, ktory si vybral jeden narod, ktory len zastupuje jeho zaujmy tu na svete. Je to diabol, bohov odporca a protipol. To bol dovod, preco skutocny boh zoslal Jezisa na zem, aby zachoval rovnovahu. Inak by sme nemali sancu a nadej. Prevaha bola na strane okultistov, satanistov.


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
P.S.

Predpokladom k pochopeniu vyssie uvedeneho je samozrejme predpoklad, ze zavrhneme evolucny vyvoj cloveka ako dogmu. Clovek sa pravdepodobne nevyvinul postupnou evolucnou cestou, ale tzv. bozim zasahom, cize zasahom mimozemstanov. Bol to geneticky zasah spocivajuci v tom, ze mimozemstania vlozili do nasho zvieracieho genomu ich gen zodpovedajuci inteligencii, schopnosti poznavat, uvedomovat si seba sameho, rozlisovat dobre od zleho. Existuje o tom viacero vedeckych knih ponukajucich aj mnozstvo dokazov, najma starobyle sumerske texty stare cca 6 tisic rokov, ktore presne navstevu "bohov" popisuju, aj ich geneticke pokusy (je tam popisany pokus muzskej a zenskej bunky v skumavke !!!).


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Jeden z clankov od Davida Ickea - Najvyssie tajomstvo je tu:

http://www.cez-okno.net/clanok/nejvyssi-tajemstvi-1-dny-rozhodovani

Je o mimozemskom povode cloveka.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka-o luciferovi sa nemýliš:)))))...ale mimozemšťania?....mimochodom už nie sú osvietení...ich lucifer je mŕtvy...PRAVDA vychádza na povrch...ale záleží len na Vás ako s ňou naložíte...postavte sa bankárom a iluminátom...odrežte ich od zdrojov...a budú Vás prosiť na kolenách o milosť:)))))))...oni nemajú v skutočnosti nič....všetko patrí vám...len vytvorili zákony ktoré Vás klamú že im to patrí:))))))))))))...zvládnete to nebojte sa:)))))))...spustite celosvetovú akciu s NÁZVOM VYDEDENIE...a postavte ich mimo spoločnosť...najlepšie na malý ostrov...začnite tak že v každom štáte pozatvárate svojich politikov...potom to už pôjde samo:))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka...mimozemšťania nikdy neexistovali...BOH Vás stvoril...z hliny...stvoril aj teba...aj tvojich príbuzných...vlastne všetkých...sme jedna veľká jeho RODINA...kde sa pár z Vás hraje na šéfa izby:)))))))))))))))...myslíte že zákony ktoré vytvoril lucifer...prevyšujú zákony BOHA?...nikdy nemali takú moc ako BOŽIE...všetko bolo o strachu...preto vojny...hlad a vraždy...zatýkajte ale SÚD prenechajte BOHU...na ostrove môžu o sebe premýšľať.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka-ver mi...ja som zabil lucifera.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-04  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som zvedavy, ak niekto sem hodi trebars recept na plnenu papriku, ci Anonymus, Zdenko a jeho dalsi schizofrenicki bratia neskoncia zasa pri tom istom.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka...chceš vedieť aký mal byť konečný plán?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...a je to dobrý recept?...daj ho sem:))))))))))))


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-04  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vezmes stvrt boha, naplnis pol kristom a zalejes panenkou Mariou.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael..budem ťa volať VERIACI rafeal...a vieš prečo?...lebo veríš všetkému čo ti kto hodí na internet:)))))))))))))))))))))))))...pravdu sa dočítaš iba TU rafael...iba TU:)))))))))))))))))))))))))))...ale začneme krôčik po krôčiku a ja ti otvorím oči...chceš?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...mimochodom rafael...máš talent na prekrúcanie faktov...už to vieš?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-04  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty mas zasa talent vobec nerezgovat a nereflektovat na fakty, ku ktorym sa z dost pochopitelnych dovodov zapricinenych nedostatkom vedomosti ani vyjadrovat nedokazes. Som rad, ze ti aspon joplins trochu musel vypomoct tym sofizmom.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..óóóó odborné názvy...takže rafael...predlož mi tvoje fakty...a ja ti vysvetlím ako vznikli:)))))))))))))))


JJ   |   ip:212.1.1.6   |   2011-08-04  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak to musel byt nejaky zdegenerovany gen,


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...kde si rafael?...predlož my tie fakty...ak sa PRAVDY nebojíš:)))))))))))))))....ja ti poviem a dám ti aj dôkazy:))))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...samozrejme o tom že je to klamstvo...tak ako mimozemšťania:))))))))))))))))))))))


Monty   |   ip:85.135.14   |   2011-08-04  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jaaaj. Az na vsetky tie kabala, imuninat sracky s clankom suhlasim. Preco vsetko, co odkryva zlocinecku povahu systemu poondite tymyto zvastami? Potom ste na smiech.
Ci o toto vam ide? Pracujete pre nich a vytvarate obraz, ze kazdy kto povie pravdu, bude hned zosmiesneny poznamkami typu: "a tu o iluminatoch a vesmirnych lidech nedas?"

Na ovladnutie ludstva netreba ciernu magiu, ale cielavedome niekolkogeneracne kumulovanie majetku, ktore zacalo legalizaciou a monopolizaciou uzery..Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-08-04  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes parazituje takmer každý v pokrokových krajinách. Tí čo maju možnosť neriešia. Chyba je v základnej morálke. Toto nie je kultúrna civlizácia.

Z penazí je moderné otroctvo.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ale Monty...veď článok je pravdivý...ja ho nezapieram:))))))))))))))))))...len chcem vysvetliť aké dopady to bude mať na Vás ak nezakročíte:)))))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...vieš čo rafael?....píš radšej na detské fóra...tam zaujmeš:))))))))))))))))))...tu sa s tebou nedá ani normálne porozprávať:)))))))))))))...začneš a odmlčíš sa...nerešpektuješ nikoho názor len presadzuješ svoje teórie, ktoré si si poskladal zo svojej hlavy...nemáš sebemenší dôkaz a urážaš toho kto ti ho dá...pís radšej na detské fóra.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-04  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
presadzuješ svoje teórie, ktoré si si poskladal zo svojej hlavy...nemáš sebemenší dôkaz


lebo veríš všetkému čo ti kto hodí na internet:

Milujem tvoje antagonizmy...
Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a mňa?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...úúúúáááááááá...tak dáš ten argument...či nie?...lebo ak my ho nedáš....nebudem sa mať s tebou o čom baviť...solídne a zo všetkou vážnosťou samozrejme:)))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-04  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...hm...ako hovorím choď na baby fóra...tam sa staneš vedúcim:)))))))))))))))))))))))))


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-04  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazoka
s tym co pises az na mimozemstanov s tebu suhlasim ,to o zidoch .ze uveril mojzis satana a kalkol pred nim na hore v oblakoch.
ich ucenie pochadza od farao egyptskych. zidia znicili a vyhubili egyptanov povodnych a tak sa postarali aby skoncilo ich ucenei a mali ho len oni pod kontrolov,a pre seba .


Slovan   |   ip:87.244.19   |   2011-08-04  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Plne súhlasím s textom, Bazaoke i Zdenkom.
S tými židmi je to tak, že oni nemajú SVEDOMIE, ako ostatní normálni ľudia, riadia sa len osobným prospechom a používajú akékoľvek ukrutné a neľudské metódy. Sú to pravé deti svojho stvoriteľa Jehova - Diabla.
Ovládajú nás pomocou strachu a neznášanlivosti. Veď ich heslá sú také známe.
- Rozdeľuj a panuj!
- Dajme ľuďom chlieb a hry!
Patria im v podstate všetky printové médiá: tlač, televízia i rozhlas. Internet je tiež ich vynález a na diskusných fórach majú svojich "platených štváčov", ktorý vždy ťahajú diskusie na zosmiešňovanie, nenávistné reakcie, jednoducho vyťahovať z ľudí tie najhnusnejšie ľudské pudy.
Veľmi zaujímavé, ale dlhé čítanie o zamlčovanej a prekrútenej his-TOR-ii (čo je odvodené od ich diabolského manuálu TORY) je na stránke http://vedy.sk/sk/


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.24   |   2011-08-04  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Učenia rôznych prastarých civilizácií stále existujú!
I ked sa rozvetvili do rôznych kultúr a po všetkých kontinentoch stále sú tu!
Teraz už si len vybrať ktoré je to pravé....:) a pre každeho aj rôznorodé,záleží na osobnom stave jedinca "k čomu to má všetko viesť" ....sa podujať na okultnú cestu.Pre "Moc,peniaze,lásku,život,smrť? Môžete si vybrať to čo chcete.Ale treba si uvedomiť že v hmote v materialnom svete sa najlepšie darí "peniazom,smrti a veľkej moci" :) a pre ostatné "laska,život,duchovné poznanie" to je potom oto ťažšie sa zrealizovať do reality života!Pretože tieto veci rozum nechápe ,proste sú to veci vyššiej inteligencie alebo vyššiej dimenzie! Rozum chápe len veci s ktorými môže komunikovať a sú mu blízke "teda hmotné".

Ale kto dokáže najlepšie ovládať rozum a svoje myšlienky ako byť chytrejší než ostatný, a teda ovládať všetko v hmote!Sú to židia so svojou kabalou alebo tajnými pergamenmi ako sa do tohto stavu dostať?...možno sú bližšie k hmote a jej ovládani ako ktokolvek iný ,ale čo dalej ..to je všetko čo dokážu? len tolko nič viac ....asi im to stačí!


Polaris   |   ip:93.184.78   |   2011-08-05  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len tak to sem hodim: Preco su zidia panmi sveta? No 2 Svetova im to umoznila. Najprv zavrazdili vlastnych (Osviencim) a plus holokaust = terajsia vlada zidov. Vzdy sa totiz na to vyhovaraju. Je pravda, ze to bolo strasne a odsudzujem to, ale myslim si, ze im tak sibe, ze to uz vtedy zinscenovali a teraz sa na to vyhovaraju. Hitler je len ikona zla, ale nikdy nebudeme vediet, ze co za tym skutocne bolo (vid clanky o financovani nacistov USA alebo, ze dozil v Argentine -> vid lebka, co mozno nebola ani jeho).


tibir   |   ip:91.148.33   |   2011-08-06  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adolf Schickelgruber, alias Hitler osvietený...

spisovateľ a básnik Dietrich Eckhardt, pred svojou smrťou v roku 1923 prvý povedal Adolfovi Hitlerovi:
,,Hitler bude tancovať, ale ja som zložil hudbu k jeho tancu.
To ja som mu dal príležitosť prísť s tancom do styku. Nesťažujem sa, lebo ja ovplyvním históriu omnoho viac než ktokoľvek iný“..
..Eckhart bol známy ako jeden z dôležitých bojových vodcov nacistickej NSDAP..

Tak stojí v protokoloch Siónskych Mudrcov, Iluminátov: ,,My sme tá sila, ktorá bude tak dlho financovať všetky vojny a strany, pokiaľ sa ľudstvo nenasýti vojen.
My sme tá jediná sila, ktorá privádza všetkých silných k moci, či už ku kráľovstvu, aristokracii, komunizmu alebo kapitalizmu.
Našou vinou sa potom stane, že budeme všetci unavení zo všetkých tých bojov, že zavedieme nový svetový poriadok, aby sme kontrolovali všetky financie a národné dlhy“


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-07  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V Protokoloch sionu sa daju nas viacere odpovede. Zidia sice tvrdia, ze su vraj podvrhom tajnej sluzby ruskeho cara, ale kazdy, kto ma filipa si musi polozit logicku otazku:

Ako mohla ruska tajna sluzba uhadnut vsetky najvyznamnejsie udalosti v najblizsich 100 rokoch ? Co mali nadprirodzene schopnosti ? Ano, vsetko co je uvedene v Protokoloch sa aj splnilo, a nemohlo sa to splnit nahodou, ani ruska tajna sluzba nemala ziadnu kristalovu gulu.

Logickou odpovedou potom musi byt, ze uvedeny text je skutocnym zidovskym planom k ovladnutiu sveta.
V roku 1935 bol vo Svajciarsku sudny proces ohladne pravosti Protokolov. Sud ich vyhlasil za podvrh, o com vsetky svetove media hlasno informovali.
Avsak uz neinformovali o tom, ked odvolaci sud o 2 roky neskor predchadzajuce rozhodnutie zrusil, cim poprel vyrok, ze su podvrhom.
Potrebuje snad niekto lepsi dokaz ako ten, ze v prvom pripade svetove media jasali a v druhom mlcali ? Preco asi...? Komu asi tie media patrili a dodnes patria ?

Este dnes nas mozu zazalovat za sirenie a propagaciu Protokolov.


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-07  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co sa tyka tych mimozemstanov - odpoviem:

Viaceri tu sa dokazete stotoznit s existenciou satana, ale mate problem stotoznit sa s existenciou mimozemstanov. Nie je to az tak velky problem, zalezi len na tom, koho si pod satanom predstavujete.

Rovnako ako koho si predstavujeme pod bohom. Alebo skor bohmi.

Otazka znie - kto z nas pozna boha ? Kto znas ho videl ? Nechcem tu rozputat nabozensku hadku, moja otazka ma iny vyznam. Existencia boha dnes je len otazkou viery, nie je to otazka poznania, ani empirickeho dokazu. Nikto skutocneho boha nepozna ani nevidel, vsetci, ktori tvrdia, ze boh existuje, tak hovoria len na zaklade viery.

A to je v poriadku. To vobec neznamena, ze by to bolo horsie ako empiricke poznanie, naopak, je to silnejsie a ma to svoj vyznam, viera je pre cloveka nesmierne dolezita.

Lenze, verili aj stare civilizacie v rovnakeho boha ako dnes my ? Preco ho zobrazovali ? Preco ho prirovnavali k sokolovi, k slnku, k drakovi,...?
Stare civilizacie mali evidentne inu predstavu o bohu ako my. Museli mat na to svoj dovod. Tym dovodom je, ze sa s bohom skutocne stretli. Ich nabozenstvo preto nebolo zalozene na viere ako je to u nas, ale o skutocnu skusenost - stretnutie s bohom.

A ten boh nebol jeden, to uz dnes tvrdia takmer vsetci vyskumnici, aj v texte biblie je jasne uvedene "elohim" co je mnozne cislo - "bohovia" a nie jeden boh. Je skratka zrejme, ze nasich predkov niekto kedysi navstivil, priletel z neba na kridlach sprevadzany ohnom a oblakmi... atd.
Je to evidentny popis pristatia kozmickej lode a navstevnikov. O tejto udalosti svedcia mnohe dokazy mnohych civilizacii, nabozenstiev, takze sa nejedna o ojedinely fakt.

Biblia to v podstate uvadza taktiez, len s tym rozdielom, ze ich nazyva anjelmi alebo padlymi anjelmi. Je to logicke, kedze krestanska cirkev tvrdi, ze nas jediny boh stvoril na svoj obraz, tak nemoze zaroven pripustit existenciu nejakych vyssich mimozemskych civilizacii, ktore by sa navyse miesali bohu do stvorenia zeme a cloveka.

Anjel = mimozemstan
padly anjel = satan = mimozemstan

Aby som to zhrnul - boh naozaj stvoril vesmir, zivot, zem, cloveka... a clovek zil ako v raji, pokial nemal rozum, teda inteligenciu, schopnost poznavat. Zil ako zviera - stastne, bez starosti. Mimozemska navsteva planety sposobila zasah do vyvoja cloveka - genetickym zasahom stvorila noveho cloveka - rozumneho. Spojenim genov povodneho cloveka s genmi mimozemstanov. Mimozemsky gen niesol v sebe novu vlastnost - inteligenciu. Biblia to tiez popisuje ako ochutnanie z plodov stromu poznania Adamom a Evou, na co ich naviedol had.

Adam s Evou predstavuju povodne ludstvo
Had predstavuje mimozemstanov, padleho (padlych) anjela
Plod stromu poznania je rozum, inteligencia

Vedci dokazuju, ze aj niektore biblicke preklady su zle, napr. aj biblicky vyraz "padly anjel" by mal byt prelozeny ako zosadnuty anjel, alebo anjel, co pristal... co uz dava zmyslu mimozemstana celkom inu vaznost.

Adam s Evou boli nasledne bohmi vyhnani z raja (len metaforicky) co v skutocnosti znamenalo koniec bezstarostneho zivota bez rozumu a zaciatok nasich starosti, ake mame dodnes (vidime, kam az nas ten rozum priviedol).

Bohovia mali vsak este jednu velku obavu - aby clovek neochutnal zo stromu zivota a tym nedosiahol ich uroven, teda bol nesmrtelny. To bol tiez dovod, preco bolo ludstvo z raja vyhnane.

Nasi davni predkovia by neverili na bohov, keby sa s nimi nestretli. Oni sa nestretli so skutocnym bohom, lebo ten sa ludom nezjavuje, ten ma inu formu. Mohli sa stretnut len s navstevnikmi z inych vesmirov - "padlych, teda pristatych anjelov". Tieto stretnutia su v starobylych mytoch a textoch podrobne popisane a z popisu sa da pomerne lahko vycitat, ze slo o mimozemstanov.

Ked dnes beloch navstivi domorody kmen v dzungli, domorodci ho budu povazovat za boha a este o 100 a mozno 2000 rokov ho budu uctievat a spominat na jeho navstevu. Ved toto sa stalo aj Spanielom, ked prisli do juznej Ameriky.

Cize vyklad mimozemstan alebo anjel, je len rozdiel uhla pohladu. Jeden z pohladu vedca a druhy z pohladu teologa. Znamena vsak jedno a to iste. Podobne aj vyklad mimozemstania = bohovia, zalezi len ako sa na to pozerame, ocami davneho prapredka alebo dnesneho cloveka.

Navyse - preco had v rajskej zahrade ?

Mimozemska rasa, ktora zasiahla do vyvoja cloveka genetickym zasahom, boli reptiloidi, cize jasteroidneho povodu. Neboli to humanoidi. Preto vo vsetkych starobylych nabozenstvach najdete kult hada ako boha, alebo draka ci jastera. A to vo vsetkych kutoch sveta, takze bolo nemozne, aby sa tento kult rozsiril z jedneho zdroja. "Hadi" museli navstivit vsetky rasy a civilizacie, resp. museli ich vsetky "stvorit" na svoj obraz, ako aj biblia pise. To vsak neznamena na fyzicky obraz, ale na rozumovy, inteligencny obraz.

Preto bol aj satan zobrazovany casto ako had, alebo okridleny anjel s chvostom. Ten had v rajskej zahrade zasiahol do bozieho dokonaleho diela. A vysledok vidime na vlastnej kozi - bieda, hlad, vojny, choroby, stresy, depresie, krizy, nenavist, zavist, chamtivost,... atd.

Zidia (ako mame moznost sa docitat v Starom zakone) tiez komunikovali so svojim bohom, ktory sa im zjavil viackrat. Rozumnym bytostiam je jasne, ze boh sa nezjavuje - v nijakej podobe. Ten, kto sa zidom zjavil, bohom nebol. Zidia ho vsak za svojho boha uctievaju. Navyse, ich boh im jasne povedal, ze je len ich bohom. Veri niekto, ze skutocny boh si zo svojho stvorenia vyberie len jeden narod ? Ziadny boh nemoze byt predsa rasista. Okrem toho sa v biblii pise, ze ten ich boh uzavrel so zidmi (izraelitmi) zmluvu a kazda zmluva je vlastne obchod a kazdy obchod vzdy znamena TY mne a potom JA tebe. Cize NIECO za NIECO. Verite, ze takto skutocny boh obchoduje ?

Co bolo to NIECO za NIECO ? Boh ziadal od zidov vernost a sluzbu, na oplatku im slubil vladu nad svetom !

A sme pritom - VLADA NAD SVETOM !!!

Ci ju snad nemaju ? Ako ju mohli dosiahnut, ked 2000 rokov nemaju svoj domov a vlast a 2000 rokov sa tulaju po celom svete ? Vsade kam prisli sirili biedu a zle mravy. Vsetko uzerou. Vzdy zili na ukor druheho naroda. Ako je mozne, ze tak maly narod bez domova vobec prezil ? Nieto, ze dnes ovlada vsetky svetove financie, burzy, media, verejnu mienku, ...atd. V kazdom state zidia predstavuju elitu.

Ak vie niekto podat rozumnu odpoved, nech sa paci. Ja to povazujem za zazrak...

Tento zazrak by nebol mozny bez podpory nadprirodzenej sily. Nie, nemam na mysli ciernu magiu typu Davida Copperfielda (mimochodom tiez zida), ale ich nabozenstvo zalozene na praktizovani kabaly.
Kabala je tym klucom k dosiahnutiu komunikacie s nadprirodzenom. Je pravdepodobne, ze ucenie kabaly, jej tajomstvo im odkryl v ramci ich "zmluvy" cize obchodu ten ich boh. Za to, ze ho verne tisicrocia uctievaju, im on odvzdal pomyselne kluce od svetovej vlady, prostrednictvom tajneho ucenia - kabaly. Nikto okrem zidov kabalu neovlada a nerozumie jej. Je to ich dadicstvo a ich magia. Nepytajte sa ma preto, co je to. Viem len, ze jej pomocou sa da citat buducnost alebo odhalit tajomstvo nesmrtelnosti - vecneho zivota. Vecny zivot bol predsa dovod, preco bohovia vyhnali Adama s Evou z raja...

Kto teda pomaha zidom k odkrytiu tajomstva vecneho zivota ? Boh ???

Prestudujte si ritualy v biblii, v Starom zakone, v knihe Exodus, ako im ten ich boh kaze aky oltar mu maju postavit, ake hovado ci kozla mu maju na siedmy ci sedemdesiaty siedmy den sviatku obetovat, kolko krvi sa ma kedy preliat, a kolko masa sa ma ohnom zapalit,... vsetko preto, aby bol ich boh spokojny.

Toto je podla vas prava tvar boha ? Smrt, krv a ohen ? A ritualy ?

Diabol je zidovskym bohom a kde vladnu zidia, vladne s nimi diabol. Pozrite si spravy v TV a najdete odpoved.

Ziadny duch vsak so ziadnym narodom zmluvy robit nebude. Satan nie je duchom, ale mimozemskou civilizaciou, ktora si tu na zemi zidov vybrala za vyvoleny narod, reprezentujuci ich plany s ludstvom a zastupujuci ich pocas ich nepritomnosti. Komunikuju pomocou kabaly. Cas navratu Satana na zem, zidovskeho mesiasa, antikrista sa blizi a zidia to vedia, preto so svetovladou tak finisuju.

Je mozne, ze mimozemski navstevnici pridali vybranym zidom inteligencny gen navyse, vdaka ktoremu su vzdy o krok vpred. Aj takto by sa dala chapat ta ich "vyvolenost".rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-08  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka tak pekne si zacal a potom preskocis na Dannikana...Ani nasi predkovia nevedeli viac ako my, to je len nasa skreslena predstava toho, co si oni mysleli o vzniku sveta. A my v tom pokracujeme, takisto ako oni nemali ziadny empiricky dokaz, nemame ho ani my.
http://www.pouzimerozum.sk/2011/07/18/konspiracie-vysvetluju-svet/


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-08  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka.

ta ich vyvolenost sa da vysvetlit aj tak,ze boh tohto sveta povedal Jezisovi. "poklon sa mi a ja ti dav vsetky kralovstva sveta,lebo su moje a dam cih komu ja sam chcem"!!

a tak kedze sam Jezis nazval Zidov" vretenicie plämeno" a ze ich otcom je diabol, ktory kradol a vrazdil od pociatku, tak on /satan/ im tuto vladu nad svetom dall, lebo sa mu klanaju..

z tejto vlady povstane antikrist/ zidovsky mesias/ a pride genocida ludstva aka na svete este nebola..teror aky svet nevidel..
a podla zjavenia jana zahyniu 2 tretiny ludstva.. to je z dnesneho poctu skoro 2.3 miliardy!!!

inak celkom dobre si to zadal vysvelovat..a apotom si to domotal..
Boh je vlastne zly,lebo stvoril ludi ako zvierata,,bez inteligencie.. a satan je dobry lebo dal ludom "rozum"..
neviem neviem, bazooka!!

Adam bol inteligentny, Boh mu povedal aby spravoval zem..a aby vymyslel mena pre vsetky zvierata a zive tvory na zemi..
spravovat zem ako tupe zviera..no volako mi to nereze!!!

myslim, ze si to trosku domiesal..no nevadi..je to tvoj nazor..
a o tych mimozemstanoch.. aj Jezis o sebe povedal ,ze je mimozemstan.. no to ale nemusi znamenat ,ze je z inej ,materialnej planety ktora sa nachadza v tomto vesmire a case!!

aj Boh aj satan s padlymi anjelmi su DUCHOVNE BYTOSTI z inej dimenzie..
a to je ten problem..ktory sa ty snazis vysvetlit aby to bolo prijatelne pre mnohych a aby to pasovalo do modernej doby plnej sprav o mimozemstanoch..

ja si myslim ,ze vsetky tie spravy , videa a pozorovania UFO. su vizualne podvrhy vyvolane duchovnymi bytostami na odvratenie ludstva od pravdy.
bude toho coraz viac.. a budu sa diat veci pred ocami celeho ludstva, nie len skryte pred jedlnotlivcami , ci tajnymi organizaciami!!

ked nastupi antikrist,,tak na oklamanie celeho sveta , sa budu diat take divy,,ze cela zem bude stat v uzase..a budu sa bat antikrista a uctievat ho!!!

treba vyckat..cas sa krati..

joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-08  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava...

1 tretina ludstva:-)))


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-08-08  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
"Vezmes stvrt boha, naplnis pol kristom a zalejes panenkou Mariou."

to neviem , ale aby ti nebolo smutno :)
http://varecha.pravda.sk/videorecepty/tradicny-biskupsky-chlebicek/3360-recept.html


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-08  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si peciem vlastny chlebik s podomacky vyrobenym kvaskom, biskupsky je na mna prisladky rovnako ako jeho reci.


bazooka   |   ip:85.248.19   |   2011-08-08  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nic som nedomotal, len sa mi nechce presne citovat literaturu, tak som
sa to snazil povedat vlastnymi slovami.

OK, odpovedzte si sami:

1. kto je boh ?
2. Kto su anjeli ?
3. kto je Adam ?
4. Ako vzniklo ludstvo ?
5. Preco clovek ako jediny zo ziveho tvorstva sa vyvinul na inteligentnu
bytost ?
6. Odkial sa ta inteligencia vzala ?

Ako prve si musite uvedomit, ze biblia sa nechape od slova do slova. Su
to len metafory a prirovnania. Ked je napisane, ze boh oddelil vody a
bol vecer a bolo rano, den prvy... tak tym sa nemysli, ze to cele trvalo
nas pozemsky den.
Atd...
Cize ani stvorenie netrvalo 6 pozemskych dni ako sa to pise.
Ako to viem ?
Ludstvo kedysi davno pradavno zilo svojim primitivnym sposobom, velmi
primitivnym. Povedzme, ze ho v tych casoch navstivili nezname bytosti,
ktore sa im javili ako dokonale. Co si tak asi o nich mohli pomysliet ?
No len to, ze su bohmi, lebo inak si to nedokazali vysvetlit. Zacali tie
bytosti nazyvat bohmi a ich poslov, ktori sa na Zem vracali bozimi
anjelmi. Tento skutocny zazitok pravekych ludi sa hlboko zapisal do mich
vedomia a odovzdaval sa po tisicrocia z generacie na feneraciu ustnym
podanim, lebo pismo este nepoznali. Ich slovna zasoba bola oproti nasej
dnesnej velmi obmedzena. Poznali len najnutnejsie slovne vyrazy ako JA,
TY, JEDLO, DOMOV, VODA, OHEN,...atd.
Ked sa po tisicrociach ustnej tradicie po vzniku prveho pisma pokusili
tieto udalosti zachytit pismom na nejake hlinene tabulky, tak kvoli
obmedzenemu chapaniu a slovnej zasobe to urobili ich zjednodusenym
sposobom, opisnym a v prirovnaniach. Nepoznali predsa slova ako kozmicka
lod, vesmir, rychlost, cas, hmota, atomy, geny, informacia, mimozemstan,
civilizacia, kultura, spolocnost, ... a mnohe ine.
Ved este v 9.storoci, ked na nase uzemie dorazili prve madarske kmene,
tak ich slovna zasoba sa pohybovala na urovni len 2000 slov (Slovaci uz
vtedy pouzivali az 8000) a my sa teraz bavime o dobe spred 10.000 alebo
i ovela viac rokov. Mozno 30.000.


bazooka   |   ip:85.248.19   |   2011-08-08  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  (pokracovanie)

Takze dufam, ze pripustate, ze opisat taky zazitok ako bola navsteva
"bohov" bola pre nich problemom a TO JE DOVOD preco nemozeme dnes citat
ich texty doslovne. To svedci o nasej hluposti, nie o ich.

Po druhe :

Ci tou pradavnou navstevou boli bohovia alebo mimozemstania je predsa
celkom jedno. Opakujem, aj pre indianov v juznej Amerike predstavovali
Spanieli v 15.storoci bohov.
Takze dnes len vieme, ze nasi pradavni predkovia zazili navstevu bohov,
lebo tak ich oni vnimali, kedze si neuvedomovali velkost vesmiru a ani
moznost mimozemskeho zivota na inej planete. Oni ani nevedeli, ze nejake
ine planety existuju, ba ani netusili, ze na jednej takej v skutocnosti
ziju. Zem povazovali za velku platnu, ktoru bud drzi na chrbte velka
korytnacka alebo slon alebo had,...atd. zalezi na tradicii a kulture.

A comu verime dnes my, tzv. homo sapiens, inteligentni ludia ?

Nebodaj verite, ze nasich predkov navstivili skutocni bohovia ? A kam
potom odisli ? Tu sa dostavame do problematiky chapania boha. Ak ho
niekto chape ako kuzelnika, ktory na seba dokaze zobrat akukolvek podobu
a podla nalady ci potreby sa sem tam zjavit, tak potom vas chapem.
Ale ja boha takto nevnimam. Podla mna sa nikdy nezhmotnuje ani nezjavuje
ani netransformuje. A to hlavne - bohov nie je viac, ale len jeden. Boha
nemohol mikto nikdy vidiet, lebo sa skratka nezjavuje, boh je tvorca, je
pociatok i koniec, je vsetkym, je vo vsetkom a preto sa nemoze zjavit na
jednom mieste a uz vobec nie zosobnit sa. je to zjednodusene povedane
jedna velka energia celeho vesmiru. Zjednodusene. Boh stanovil pravidla
vzniku a vyvoja celeho vesmiru, ktore dnes vedci pozoruju pri skumani
elementarnych castic, zacinaju chapat ich vztahy, zakonitosti, ...atd.
Boh je takym zakonodarcom, jeho zakony su dokonale, vecne a nemenne.bazooka   |   ip:85.248.19   |   2011-08-08  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  (pokracovanie)

Po tretie :

Ako viete, ze boh nestvoril okrem Zeme a cloveka aj ine planety, na
ktorych je zivot, ze nestvoril aj ine bytosti, ine civilizacie, ine
vesmiry, ktore sa vyvijaju podla vlastnych podmienok ???

Ak vylucite tuto moznost, tak sa zbytocne bavime. Ani v biblii nie je
nikde napisane, ze tato Zem je jedinym ostrovom zivota vo vesmire.
Ja myslim, ze mimozemsky zivot je mozny a ze aj mimozemske civilizacie
preto nie je mozne vylucit.
Ked akceptujete, co som vyssie uviedol, tak nemozete odmietnut moznost,
ze to boli mimozemstania, ktori nas navstivili. Opakujem, naco by to
robil boh alebo dokonca bohovia ? Ved ak verite, ze boh je vsemohuci,
tak potom by mohol svoje zamery s ludstvom vykonat zo svojho "domova" a
nemusel by "cestovat" az na nasu planetu a zjavit sa nam v prijatelnej
podobe ?

Nas vsak navstivil niekto, kto takuto schopnost urcite nemal a preto
musel za nami pricestovat. Co dalej poviem, je len hypoteza :

Navstevnici nasli na planete zivot, dokonca vyspelu formu zivota. Co
myslite, co by sme my ludia urobili s planetou, na ktorej by sme
objavili zivot podobny nasmu aj so zivocichmi ? Nezacali by sme robit s
nimi experimenty ? Nesnazili by sme sa ich pretvarat na nas obraz ? Ved
aj tu na zemi sa vedci snazia naucit simpanzov rozpravat, citat a pisat.
Klonujeme ovce, aj ludi, len je to tajomstvom.
Aj navstevnici zeme (je jedno ci bohovia alebo mimozemstania) mali
taketo pohnutky a s experimentami zacali. Ja neviem v akom stadiu vyvoja
tu natrafili na cloveka. Ci sme boli este na urovni goril, alebo sme uz
boli vyssie, niekde na urovni australopiteka alebo ineho pracloveka,
neviem. Ked vsak citam bibliu, tak plody stromu poznania, ktore ochutnal
Adam s Evou, pre mna znamenaju pozdvihnutie cloveka (ludstva) zo
zvierata na inteligentnu bytost.
Ono sa zda, ze to pozdvihnutie bolo stastnym. Ze clovek zacal chapat sam
seba a svet okolo seba a zacal tento svet pretvarat. Vidime az kam to
dopracoval s tou inteligenciou.
Preto zasah do vyvoja cloveka a dar inteligencie mozme skor vnimat
negativne ako pozitivne. Na urovni zvierat sa ludstvu zilo lepsie,
nemalo take starosti ako dnes. Zilo ako zvierata, bezstarostne,
zaujimalo sa len o potravu a rozmnozovanie. Co moze byt krajsie ? Co
dokonalejsie si viete predstavit ako bezstarostny zivot, v ktorom
hlavnou vasou cinnostou je jest a zasexovat si ?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-08  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...bazooka...ON JE IBA JEDEN...iné deti nemá...len nás:)))))))))))...ja sa nechcem o neho deliť s E.T :)))))


bazooka   |   ip:85.248.19   |   2011-08-08  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pochopil si aspon 1% z toho co pisem ???


trtko   |   ip:85.237.22   |   2011-08-08  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko - dpc uz pis normalnea neze v kazdej diskusii musi prelistovat 40tvojich prispevkov po jednej vete. V skratke do ri*i nespamuj uz tolko !!!


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-08  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...aha prepáč skončil som kde píšeš o e.t....ale keď tomu veríš?....ja myslím že ani opice by neboli hrdé nato čo sa z nich vyvinulo...asi toľko moja odpoveď:)))))))))))))))))))))))...hádať sa je zbytočné...PRAVDU.. ak naozaj neuveríš...stále budeš blúdiť a hľadať:))))))))))))))...ale nič v zlom...len moja odpoveď:))))


trtko   |   ip:85.237.22   |   2011-08-08  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko - ako mozes tvrdit bez dokazov ze jeho viera nieje spravna a tvoja ano ? Preco podkopavas vieru druheho ? Preco ho zosmiesnujes ? Preco si prispevok neprecitas cely a i cez to sem das tvoju bludnu odpoved ? Verim ze ak by bol stredovek a bazooka by ti to povedal dal by si ho upalit. Nebola cirkev a krestanska viera ktora sa veky vekov milila ? Zivot je len jeden,sme z hliny ( racej uverim darwinovi a neobteraj tu ze predkovia su potom zo zoo lebo tedy zoo nebolo mudrlant ), hviezdy su namalovany obraz,zem je plocha,boh jediny atd atd atd. Vies ten tvoj boh ak stvoril vsetko a vsetkych miluje tak stvoril aj zlo a miluje aj hriesnikov tym padom peklo neexistuje a cely ten blabol je nezmysel. Taktiez ze nasazem je jedina blahozivoto darna planeta je nezmysel lebo by to bolo plitvanie priestorom vo vesmire... Civnaozaj veris ze vesmir a hviezdy su len namalovany obraz ? Prosim ta nebud smiesnu okrem toho on dava len teoriu ku ktorej sa aj ja priklanam lebo je npravdepodobnejsia. Dokonciaviac ako carovnorozprvkovodramatickorasisticka knija Biblia... Iba clovekvie spravit to co clovek vie spravit. Za 2000 rokov sa nestalo nic co by dokazalo existenciu vasej modli....


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-08  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...trtko...aháááááááááááááá ale ja verím tomu čo tu bolo skôr a darwin to nebol...BOH sa nemýli...mýlili sa iba farári preto upaľovali...takisto keď ti tu napíšem že zlo začalo milovať ľudí, tiež tomu neuveríš...ale ja som o tom presvedčení....neurážam iba som odpovedal:)))))


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-08  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Darwin bol, ale tá kreatúra na tri je len výplod fantázie chorých mozgov... To len prichádzam s troškou racia do mlyna, aby sa schladila modlárska diskusia.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-08  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...hahahahahahahahahahahahahaha...ale Biblia tu bolo skôr...či nie?...a je tu doteraz...darwin už leží na sklade:)))))))))))))))))))))))


trtko   |   ip:85.237.22   |   2011-08-08  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko - mozem ta nazvat zdegenerovanym bl*eckom ? To je obhajoba ze bibliatu bola skvor :-D koran bol este skvor a nveris mu.. Preco si serinkas sam sebe do papulky ? Fuj je to nechutne nerob to.. Precitaj si este raz co po sebe pises.. Vytrhol si si daco s kontextu a reagujes len na jesnu vec ( dokonca na tu ktora mala v mojom prispevku asi tu najzanedbanetenejsiu ulohu ) teraz si sa vyfarbil co si zac.. Verit biblii len kvoli tomu ze tu bola skvor ale neverit vo vesmir.... Bozenku pretoto ja verim zdravmu ludskemu zmyslaniu to tu bolo ako prve potom dosiel choroboplodny jedinec a napisal zopar pravidiel a dajaku knizocku ze biblia a aj ta mi pride na sposob greckych baji. Ak mi ukazes prvy neprepisany original biblii tak ti uverim ale taky bohuzial nieje zatial co harrypotter ich ma 8 a sex v meste 112 :-D citaj prosim po sebe vezmi bic a bez sa karhat ako to robia fararkovia.. Dakujem premna si decko bez vlastnych nazorov a zmyslania utapajuce sa vo vlastnom egu a nechcenia.. Jediny ktory ma presvedcil ze to mysli vazne je 333 a jeho si nesmierne vazim ale ty si nic a nicim ostanes taras s 1 na 10..


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-08  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trtko..

koran tu bol skôr?? no to su mi novinky..

vies kedy a kto napisal koran?? a za akych podmienok??

si nieco prestuduj a nasledne na to pis... vdaka.
trtko   |   ip:85.237.22   |   2011-08-08  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins - dakujem pomilil som sa myslel som talmud a ktomu mozme dodat aj stary ( viacmenej zidovsky ) zakon.. O korane som akurat citala mal som to trosku pomilene ospravedlnujem sa no myslienka ostava svor... Nechcel som sa dotknut tvojej fundalistickoextremnej viery a kadejakych cirkvi pardooooooon. P.s. Joplins aj ty si z hliny ?


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-08  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trtko..
jasne ,ze som z hliny.. aj ty si z nej..len momentalne si oklamany aby si to nevedel..

inak z coho si ty??
a co s teba zostane ked pojdes ta:???


trtko   |   ip:85.237.22   |   2011-08-08  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som skosti,smasa,smojho vysieho ja,krvi a vody ked umriem ostanu pomne kosti a moje vysie ja pojde dalej. Prach a hlina su dva rozlicne pojmy so spolocnimy menovatelmi taktiez ako voda a krv :-) niekdo zivot od narodenia preziva,iny umiera no ja sa ucim... Aj vela diskutujucich matu vela nauci a naucilu dokonca aj ty ci zdenko moj nazor je ze clovek sa narodil nahy a umrie nahy ostane mu len laska a poznanie ale to s hlinou a prachom a inymi biblistickymi zvastami nema nic spolocne... Podla mna vaetky svate knihy su nieco ako grecke bajky nicviac a nic menej. Dokaz ze ich doniesol dajaky boh neexistuje i ked desatoro je dobry napad miesto tych vseliakych zakonov bysa maly tieto globalne uzakonit a bolo by po probleme netreba nic viac vymyslat. To je asi jedina vec s ktorou sa zhodujem...


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-08  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ci su to vsetko zvasty..na to si musis este chvilu pockat..
cas sa krati..
no kedze nebudes vediet co sa ma diat, tak to budes povazovat za normalny vyvoj a budes oklamany, zvedeny a nakoniec zabity!!

len ludia co poznaju buducnost , sa môzu takym veciam vyhnut..

vela stastia..


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-09  (01:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins a rafael

Prave tu pribudlo nahodou na dolezite.sk video so zaujimavym filmom - najdete ho na hlavnej stranke pod nazvom Spomienky na buducnost (co je znama kniha od Danikena)

Pozrite si ho a najdete v nom mnohe z odpovedi na otazky, ktore som mozno v tejto diskusii nedokazal 100% zodpovedat.

Tam je hned v uvode zobrazene, ako nasi predkovia mohli povazovat mimozemskych navsevnikov za bohov... atd.


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-09  (01:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko

ty sa zase neboj, skutocnost, ze existuju mimozemstania, ze navstivili nasu Zem a ze nas vyslachtili genetickym krizenim z primitivnych humanoidov na homo sapiens vobec NEZNAMENA, ze by BOH NEEXISTOVAL.
Boh existuje, aj biblia nam mnohe prezradza, len ju treba vediet citat. Bud trpezlivy a hlavne bud otvoreny. Ak sa uzavries, mozno ze budes stastny, ale sotva sa dopracujes k pravde.
Existencia mimozemstanov a Boha zaroven sa predsa nevylucuju. Je to len o uhle pohladu. A ty si nemysli, ze ty uz vsetko vies a ze sa nemozes mylit.
Kazdy sa moze mylit...bazooka   |   ip:78.141.69   |   2011-08-09  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ja tomu neverím a veriť ani nebudem...a mám nato svoj dôvod:)))))))))))))...ja budem stále tvrdiť že sme vo vesmíre sami...a v Biblii sa určite nepíše o mimozemšťanoch...nechcem sa ťa nejako dotknúť ale fantázia človeka nepozná hraníc...preto toľko teórii a tvorivosti...ale je len na tvojej slobodnej vôli ktorú si vyberieš:)))))))))))...ale varujem ťa...ak teraz veríš...drž sa viery v BOHA...a keď pristanú a budú tvrdiť že to boli oni...nedaj sa zviesť:))))))))...drž sa len BOHA.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-09  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..prepáč...Zdenko..zle som to napísal:)))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-09  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...trtko...tebe ani nebudem rozpisovať..kto vytiahol na svet moslimstvo...budhizmus a iné akože viery...lebo tomu už fakt neuveríš:))))))))))))))))))


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-09  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka Dannikana som cital a tiez som spociatku podlahol jeho kuzlu, ako kazdy -nastrocny.


Michal   |   ip:62.166.23   |   2011-08-10  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko, buď tak dobrý a prosím ťa, napíš mi, kto a ako vytiahol na svet tie ostatné celosvetové viery. Prosím ale o nejaké fakty, alebo aspoň nejakým spôsobom aj podložené teórie...Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-10  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ak neuveríš...nevidíš...fakty sú duchovné...zlo sa modlilo a napísalo...aby ľudom oči pred pravým BOHOM zakrylo.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-10  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...tam bola viera silná..inej tam niet...ostatným už postačilo aj sci fi uveriť.


Michal   |   ip:62.166.23   |   2011-08-11  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nepochopil som.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-11  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..a veríš V BOHA?...potom to má zmysel ti vysvetliť:)))))))
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Občan (ožran) Havel a polícia


2013-03-11  (15:57)  |  Politika
Mestská polícia v Košiciach dňa 16 novembra 2012 riešila s Václavom Havlom veľmi vážny prípad slobody a demokracie. Problémom bola maska Havla, neskôr prázdna fľaša v jeho ruke, jeho triezvosť či opitosť a neskôr i jeho samotná účasť na zhromaždení papalášov mesta a antikomunistov pri príležitosti 23 výročia novembrového prevratu z roku 1989.

Politická drzosť


2013-02-15  (16:36)  |  Politika
Čo si dovoľujú naši politici, je naozaj za hranicou elementárnej slušnosti. Že vďaka ich výdatnej pomoci je rozkradnutá a morálne zdecimovaná celá naša krajina, sme si za tie roky už akosi zvykli. No to, čo pred národom predvádzajú svojou pracovnou morálkou, už presahuje všetky medze. Najmä poslanci zákonodarného zboru.


K mocnému tomu dubisku ...


2013-02-06  (09:10)  |  Politika
Keď sa zavŕšila "ostblocková" séria ľudových povstaní, ktorých ľudovosť vznikla cestou z ústredia KGB do centrál tajných služieb v satelitných štátoch tábora mieru, tak by nikoho ani vo sne nenapadlo, že slovanský sen o mocnom ruskom dubisku na východe vstane do štvrťstoročia z mŕtvych.


Superman zo Smeru: Tento politik zvláda osem funkcií!


2013-01-31  (11:25)  |  Politika
Právom si zaslúži titul primátor – superman! Prvý muž Považskej Bystrice Karol Janas každý decembrový deň úradoval vo svojej pracovni. Zároveň však celé dni podľa prezenčnej listiny pracoval na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka. Ako to len dokázal?!


Velké spiknutí mimozemšťanů - CZ dabing


2012-12-18  (14:19)  |  Politika
Oficiálne odvysielané v televízií Science.


Čo sa na dejepise neučí – Kto stál za boľševickou revolúciou?


2012-11-12  (13:54)  |  Politika
Dnes sa deti na dejepise v škole učia, že za veľkou októbrovou socialistickou revolúciou stála najchudobnejšia robotnícka trieda, ktorá sa už nechcela nechávať vykorisťovať. Ťažko si predstaviť, že spočiatku neorganizovaná masa ľudí, robotníkov, dokáže zosadiť niekoľko storočný cársky režim a pritom vybudovať najsilnejší mocenský aparát, aký kedy uzrel svetlo sveta, v podobe ZSSR, z ktorého sa neskôr vykľuje svetová veľmoc založená na ideológií, ktorá sa ako mor rozšíri do celej Európy.


Kartová hra Illuminati III.


2012-10-19  (22:12)  |  Politika
Bermudský trojuholník - čo je za ním


Fakty k vyhláseniu Polície SR ohľadne nebezpečnosti konope


2012-10-14  (13:18)  |  Politika
V bakalárskej práci [2], ktorá cituje [3] (z ktorých pravdepodobne čerpala aj hovorkyňa) sa môžeme dočítať: “THC je 4000 krát účinnějšie než alkohol”. Teda nie je tu reč o nebezpečnosti, ale len o psychoaktívnej účinnosti. Nie je však jasné, ako sa táto účinnosť porovnávala. Mohlo by to napríklad znamenať, že 1 g THC má podobný psychoaktívny účinok ako 4000 g etanolu. Podľa [4] obsahuje marihuana 6 – 18 % THC a podľa [5] má bežný joint okolo 0,24 alebo 0,33 g marihuany. To znamená, že 1 joint obsahuje 0,01 – 0,06 g THC. Jeden panák (4 – 5 cl) vodky (37,5 – 40 % etanolu) obsahuje zas 11,84 – 15,79 g etanolu. Jeden joint by bol teda podľa týchto údajov tak psychoaktívne účinný ako 3,65 až 20,07 panákov vodky. Ak by sme brali do úvahy porovnanie jedného molu THC a jedného molu etanolu, tak jeden joint by mal potom takú účinnosť ako 0,53 – 2,21 panákov vodky.


ZSSR za Stalina - iba fakty


2012-04-21  (17:45)  |  Politika
„Ja viem, že po mojej smrti na môj hrob nahádžu kopu špiny, no vietor histórie ju neľútostne rozpráši!“ J. V. Stalin, 1943


Vítajte všetci späť v ozajstnom svete.Naša jasná budúcnosť je : OZAJSTNÁ krvavá, legitímna a právne ošetri-teľná revolúcia !


2012-03-11  (13:22)  |  Politika
Tak a je to ! Moje tajné prianie sa splnilo ! Pán Boh ma vypočul. Fico má v parlamente nadpolovičnú väčšinu.


Ministerstvo zdravotníctva - člen skupiny Penta


2012-02-11  (12:59)  |  Politika
Ministerstvo zdravotníctva je formálne súčasťou vlády SR, ale v skutočnosti je spolu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) a Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vysunutým pracoviskom Penty. Na mieste sú otázky: Kto rozhoduje o verejnom zdravotnom systéme? Vláda, alebo Penta prostredníctvom vlády?


Ľ.Huďo-Januárové udalosti vo svete, rok 2012


2012-02-11  (08:31)  |  Politika
“Kto nepozná pravdu je iba hlupák, ale kto ju zatajuje, je zločinec.” Bertolt Brecht


Ktože to tu robí revolúciu? Osoby a obsadenie.


2012-02-10  (20:41)  |  Politika
V súvislosti s aktuálnymi protestami ku kauze Gorila v poslednom období vystupujú v médiách ako líderky-organizátorky protestov aj tri ženy. Možno by vás zaujímalo, kto to vlastne je.


Rok Penty vo vláde: 5,5 milióna rukojemníkov


2012-02-05  (12:56)  |  Politika
Čo sa tých týka, budú premené na akciové spoločnosti a oddlžené. A následne ponúknuté k privatizácii. Nepredpokladám, že by sa našiel samovrah, ktorý by chcel robiť konkurenciu Pente. Po vstupe do tohto biznisu by ho čakala výpoveď 93 % pacientov zastupovaných dva poisťovňami. A tak zostane iba jeden záujemca o kúpu. Predpokladám, že pri takom záujme bude cena trhová, t.j. dopyt rovná sa ponuke. Koľko Penta ponúkne, toľko budú stáť.


Rečníci protestu Gorila: Kto ste?


2012-02-01  (14:41)  |  Politika
Vždy budem podporovať legitímne prejavy odporu voči vládnucej moci. Ako povedal Thomas Jefferson: "Keď sa ľudia boja vlády, to je tyrania. Keď sa vláda bojí ľudí, to je sloboda." alebo: "Ktorá krajina si môže zachovať svoju slobodu, ak jej vládcovia nie sú z času na čas upozornení na to, že ich ľudia si zachovali ducha odporu?"


Financovanie cirkví treba okamžite zmeniť !!!


2012-01-25  (02:07)  |  Politika
Vo februári 2011 začal minister kultúry Daniel Krajcer dialóg s predstaviteľmi cirkví, ktorého výsledkom má byť zmena financovania cirkví na Slovensku. K financovaniu cirkví je treba uviesť, doteraz platí zákon o hospodárskom zabezpečení cirkví z roku 1949, podľa ktorého štát priamymi dotáciami financuje v rámci schváleného rozpočtu platy a odvody duchovným cirkví a poskytuje príspevok na prevádzkové náklady cirkevných ústredí (biskupských úradov). Nemalé peniaze nás stojí aj cirkevné školstvo, platy učiteľov náboženstva a podobné.


Havel hrdina.


2012-01-18  (08:28)  |  Politika
Nezpochybňuji zkušenosti disidentů, každý má nějakou vzpomínku, ale co mají za vzpomínku dnešní třeba třicátnici? Jak si pamatují dobu před rokem 1989. Současná vláda devalvuje morální čest na všech stranách, dává na odiv jaká je doba, co máme nyní, poukazuje na nějaké neexistující hodnoty, které máme v současnosti. Dává na odiv třeba, že máme k běžné potřebě počítače, za komunistů to nebylo. No jistě, ale zapomenou dodat že v té době to nebylo ani jinde na světě. Je to stejné jako tvrzení, že Husité prohráli pro špatnou výzbroj, nebyl jim dodán kulomet a protivník napájel koně 98 oktanovým benzínem. Je to již dost dlouho co jsem položil otázku jednomu poslanci, a to bylo: kolik bylo zapotřebí denně vozů brambor k nakrmení řemeslníků při stavbě Karlova mostu? Odpověděl snad pět potahů. Ó, jak byl moudrý, proto mají tiskové mluvčí. Správnou odpověď neznal, ani jeden vůz. Amerika byla objevena 1492 a brambory jsou známy v Evropě zhruba 250 let.


Konzervatínvy inštitút Jaroslava Haščáka


2012-01-11  (14:19)  |  Politika
Mám za to, že tak ako historici delia obdobie na pred Kristom a po Kristovi, tak aj na Slovensku, časom, budeme deliť etapu verejného života na: pred Gorilou a po Gorile. Alebo, tak nejako. V každom prípade sa pri tristnom obnažení PENTA reál politiky akosi opomína ešte jedna zaujímavá skupina, ktorá tancuje tak ako Haščák a spol. píska. A síce svet tvz. „nezávislých“ think- thankov a svet mediálny (v mnohých prípadoch sa tieto svety prekrývajú). Práve tieto zoskupenia hrajú, ako nepriamo priznáva Haščák v Gorile, v celom procese korupcie, dôležitú úlohu. Oni majú totiž ovplyvňovať verejnú mienku a tak vlastne vytvárať dopyt po riešeniach, na ktorých sa PENTA kráľovsky obohacuje.


Ľ. Huďo - Národnoštátne záujmy a NWO


2012-01-05  (23:21)  |  Politika
Nový svetový poriadok nie je fikciou, konšpiračným blúznením ani prázdnym teoretizovaním. Jeho nástup a realizácia je faktom, pred ktorým …


Ľ. Huďo - Novembrové udalosti vo svete


2011-12-06  (15:14)  |  Politika
Pravda je viac ako moc, preto je trvalá. Karel Čapek


Hranice a obranné zóny Spojených štátov európskych


2011-10-15  (12:08)  |  Politika
Onedlho príde chvíľa, keď aj oficiálne vyhlásia Spojené štáty európske (SŠE). Samozrejme sa znovu neopýtajú ani členských krajín ani národov. Okrem menej očividných vecí to má viac, veľmi ľahko viditeľných znakov.


Euroval, cesta do pekla.


2011-10-13  (15:52)  |  Politika
EÚ pripravila nový základný zákon. Ide o takzvanú zmluvu o Európskom stabilizačnom mechanizme (ESM), medzi členskými štátmi používajúcimi spoločnú menu euro. Do platnosti má vstúpiť po júne 2013 a má plniť úlohy doteraz plnené EFSF (European Financial Stability Facility) a EFSM (European Financial Stability Mechanism). Tento zákon rozvíril hladinu na politickej scéne aj u nás, známy ako euroval. O čo vlastne v ESM ide?


Pravda o Eurovale


2011-10-12  (15:50)  |  Politika
Nechajte už prosím Grécko skrachovať. Je to jediná cesta z morálneho úpadku, ktorý v Európe zažívame.


15.11.2011 - Světová revoluce Opravdové demokracie


2011-10-11  (21:54)  |  Politika
Blíží se den, kdy se má konat po celém světě revoluce proti současnému systému typu virtuální peníze bez hodnoty či vláda mafiánů skrývajících se za iluzí práva a demokracie. Jestli se jedná o skutečné pozitivní hnutí nebo naopak nějakou předem připravenou akci globalistů, to si nechť zodpoví každý sám za sebe dle svého svědomí. Ale je jisté, že by odkaz na takovouto obrovskou akci by neměl chybět na Dolezite.sk .


Ve pátek 30.9.2011 - Eduard Chmelár utékol preč od Vaského jako čert od svacenej vody !


2011-10-03  (11:48)  |  Politika
Dňa 30.9.2011 o 17:00 sa v bratislavskom DK Ružinov uskutočnila konferencia o priamej demokracii. Vystúpili tam poprední zástancovia a teoretici z domácej a českej scény, ktorí mali obhajovať teoretické aj praktické princípy priamej demokracie ako riadenie spoločnosti priamo občanmi.


Politiku netreba! Existuje niečo lepšie! Pomôžeš to zrealizovať?


2011-10-02  (14:51)  |  Politika
Alebo sa mieniš len sťažovať a nečinne prizerať kolabujúcemu systému? AKO POMÔCŤ: http://nr.zeitgeistmovement.sk/web/pomozes-je-to-jednoduche + pridaj svoje nápady do komentára!!! Človek nezistí čoho je schopný pokým to neskúsi!


NEW WORLD ORDER : Postavme sa im!


2011-08-25  (23:21)  |  Politika
Ľudstvo je spútané v neviditeľnom väzení tvorené médiami, životný štýlom a hodnotami dnešnej doby. Aby sme zničili New World Order je potrebné zbúrať hranice myšlienok a sprístupniť svet neobmedzených možností. Elity sa dajú zabiť ale NWO sa nedá poraziť len politikou a hrubou silou. Je dôležité napraviť škody ktoré boli spôsobené na našom myslení a vnímaní sveta.


Manifest - Za náš hlas!


2011-08-22  (19:43)  |  Politika
Ak súhlasíte s presadením navrhovaných zmien, uvedených v tomto dokumente, zoberte si ho prosíme za svoj. Bol vypracovaný obyčajnými ľuďmi, občanmi Slovenskej republiky a nesleduje žiadne sebecké ciele. Je koncipovaný s úprimnosťou a v medziach slušnosti. Neobsahuje síce požiadavky, ktoré by vyvolali okamžitú zmenu a zlepšenie situácie v SR v konkrétnych oblastiach napr. sociálnych záležitostiach či daňovej politike, ale dve základné požiadavky, ktoré sú v ňom uvedené podľa nás prinesú významné zlepšenie a posilnenie demokratického zriadenia v Slovenskej republike a v budúcnosti jednoduchšie presadzovanie našich predstáv. Dúfame, že sa pre tento cieľ dokážeme zjednotiť, pretože sami sme slabí, ale ako masu nás budú musieť rešpektovať! Prosíme Vás, podporte túto iniciatívu akýmikoľvek inteligentnými prostriedkami. Ďakujeme


Tento krát, v tejto revolúcii, už nebudeme slušní ako Ján Budaj !


2011-08-10  (00:14)  |  Politika
V roku 1989 Slovenský Národ veril že V SLUŠNOSTI JE SILA ! A Ján Budaj sa stal PERSONIFIKÁCIA TEJTO SILY !


Dopis, který byl zaslán UBS aneb Jak to chodí u Policie.


2011-08-04  (14:12)  |  Politika
Dopis, který byl zaslán UBS od kolegy "strážmistra" z útvaru SDP PČR. Kolegům neřekne nic nového, ale pro občany České republiky je to nádherně popsaný pohled do myšlenek "skoro poldy", který je ještě stále "trochu civil". Doufám že se kolega neurazí za toto označení.UBS děkuje za všechny kolegy. Milí kolegové a přátelé z UBS a dalších odborových organizací! Důvod, proč jsem se rozhodl k napsání tohoto dopisu je, že si potřebuji urovnat myšlenky a zároveň s tím se i "svěřit". A protože jsem paranoidní, bude to bohužel dopis anonymní.


Kauza Dominiqua Kahna skončená. USA nemajú zlaté rezervy


2011-07-12  (19:16)  |  Politika
New Yorská násilnicka kauza DSK skončila pre chuligánov, ako ich nedávno nazval Putin, z Federal Reserve and The City of London totálnym fiaskom. Ešte vždy pozerám na týchto chuligánov s najväčším obdivom. Zorganizovať tak dokonalý matrix ako sa im to podarilo od dobytia anglicka a založenia Bank of England stojí za zložený klobúk. Ale ako sú tlačený do kúta zvonku aj zvnútra tieto tvory bez tváre a chrbtovej kosti, ktoré nám tu permanentne pripravujú bitúnok: od Francúzkej revolúcie cez obe vojny a Boľševickú revolúciu po komunizmus atď., tak s DSK títo páni v bielych golieroch spadli tvárou do hnoja.


Lidé vyjdou do ulic. A bude to zlé...aneb se bojí ?


2011-07-09  (11:05)  |  Politika
Otázka, zda lidé vyjdou do ulic nespočívá v tom, že by se báli, ale nepovažují to za účelné. Aparátčíci mají proti lidem, dvě nejúčinnější zbraně, které použijí kdykoliv se budou cítit ohroženi na životech, nebo na svých politických postech, pokud budou ohroženy jejich příjmy, nakradené majetky, nebo politické posty. První zbraní jsou dluhy. Vzpomeňte začátky roku 2000. Do té doby získat půjčku bez ručitele bylo prakticky nemožné, pokud člověk....


Ďaľšie z politiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Bryndza je biele zlato, lekári ju ospevujú

Liptovská bryndza dnes repce, robí vraj haluškám čepce. A hoci belostné, krásne, nik o nej nepíše básne... Spomínate si na tú pesničku z detskej televíznej relácie Zlatá brána? Dnes si už bryndza nemôže sťažovať, že by o nej odborníci na výživu nebásnili!


Interview s finančním expertem Walterem K. Eichelburgem

Zaseknutý plynový pedál u Toyoty – další hoax?

Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D

The Arrivals 10-15

Americký vlastenecký sviatok - Deň vlajky

Archív

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Vážený pán prezident, v predchádzajúcich dňoch sme mali my, podľa Vášho slovníka „ulica“, možnosť prečítať si viaceré Vaše stanoviská k reakciám občanov Slovenskej republiky na Vaše rozhodnutie nevymenovať doc. Čentéša, legitímne zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora, do tejto funkcie: (http://www.prezident.sk/?spravy-tlacoveho-oddelenia&news_id=16785, http://www.prezident.sk/?spravy-tlacoveho-oddelenia&news_id=16795). V tejto súvislosti Vám chcem na úvod poďakovať. Áno, znie to na prvý pohľad nelogicky vzhľadom na Vaše doterajšie pôsobenie vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky. A predsa to logiku má.


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Hlinové vystúpenie v parlamente

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Stručne k Ládinovej smrti


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2939 s