19. September 2019
    
Vnútorné ticho - Dolezite.sk

Vnútorné ticho


  2010-01-20  (22:26)  |  Z domova
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Vnútorné ticho

Vnútorné ticho je umenie nerozprávať sa so sebou. Ako ste si možno všimli, udržiavame v sebe nikdy sa nekončiaci prúd vnútorného dialógu (monológu). Tento vnútorný dialóg je to, čo udržiava naše vnímanie rigidne na mieste, čím je pre nás veľmi ťažké zmeniť svoje správanie. Naučiť sa vôľou zastaviť tento vnútorný rozhovor a obmedziť ho v každodennom živote je úhoľným kameňom skutočnej zmeny a osobného rastu. Nech sa v živote naučíme čokoľvek iné, vnútorný dialóg treba zvládnuť na to, aby sme dosiahli naozajstnú zmenu.

 

Správanie a vnútorný dialóg

 

Čudovali ste sa už niekedy, prečo je také ťažké sa zmeniť? Túžba zmeniť sa - sama osebe, akokoľvek je intenzívna - zvyčajne nestačí. Poznáte alebo poznali ste osobne niekoho, kto sa naozaj dokázal zmeniť či zmeniť svoj život? Ak áno, potom ten zmenený človek musel byť schopný významne zmeniť svoj proces myslenia, to značí, vnútorný dialóg o sebe a o svete vôkol seba. To zvyčajne vyžaduje nejakú dramatickú, život meniacu udalosť. Smrť milovanej osoby, objavenie vážnej choroby, autonehodu, prírodnú katastrofu, vojnu, uväznenie a pod. No človek, ktorého zaujíma rozšírenie si vnímania a zlepšenie života, môže zmenu dosiahnuť tým, že bude každý deň vykonávať vnútorné ticho. Ak nezmeníme či neutíšime svoj vnútorný dialóg, nebude možnosť zmeny, keďže náš vnútorný rozhovor udržiava naše správanie a vnímanie zafixované. Dokiaľ si vravíte, že ste takí alebo onakí, dotiaľ takí budete, a dokiaľ si hovoríte o svete okolo seba v určitom svetle, dotiaľ sa vaše pocity o ňom nezmenia. Toltécka cesta, a takmer akákoľvek iná cesta poznania, osvietenia a zmeny, bude mať vnútorné ticho v nejakej forme ako svoju nevyhnutnú a esenciálnu ingredienciu.

 

Vnútorný dialóg, stres a starnutie

 

Neprestajne si rozprávame o svete okolo seba. Vnútorný dialóg o abstraktných predstavách modernej spoločnosti zachytáva našu energiu a udržiava našu myseľ rigidnú. Náboženstvo, politika, zákony, rodina a vzťahy tvoria v pavučine nášho dialógu bežné vzorce. Týmto dialógom vytvárame a udržiavame vzorce stresu vo svojom živote. S nárastom tohoto stresu v živote človeka sa vitálna energia predčasne rozptyľuje z orgánov a vitálnych centier tela. Napokon sa vytvorí „špinavá“ kôra energie a pokryje naše energetické telá. Toto trvalé rozptyľovanie energie spôsobuje oslabovanie našich tiel vekom, naše mysle sa zahaľujú mrakmi a napokon nastáva choroba a smrť. Nie je nutné umrieť spôsobom, akým väčšina z nás umrie, chorí, slabí a senilní. Tí, ktorí kontrolujú svoj vnútorný dialóg, vnímanie a energiu a pracujú pre pozitívne veci vo svojom živote, si môžu častokrát zvoliť čas a spôsob svojej smrti. Neumierajú starí a chorí, ale vekom ako zrelé víno, potentní mysľou a silní telom. 

Zastavenie sveta

 

Svet sa iba javí, aký je, pretože si bezprestania hovoríme, že svet je taký a taký a taký. Máme problémy a správanie, aké máme, lebo náš vnútorný rozhovor postupne časom vytvoril tieto vzorce. Ak sa naučíme obmedziť svoj vnútorný dialóg po väčšinu času, naše vzorce správania sa postupne rozptýlia a zmiznú a my budeme pružnejší, pokojnejší a flexibilní. Ak prestaneme k sebe hovoriť po dlhší čas, napríklad v meditácii, potom sa naše základné vnímanie sveta postupne zmení. S praxou sa energetické víry, farby, aury a iné neuveriteľné a úžasné veci stanú súčasťou nášho každodenného vnímania. Netreba dodávať, že rozširovanie vnímania takýmto spôsobom veľmi obohatí náš život. Obťažujúce malichernosti a obavy môžu vymiznúť a nahradia ich nepredstaviteľná krása a radosť. Za predpokladu, že človek zachováva pokoj a kontrolu vo svojom každodennom živote, môže sa začať úžasná cesta objavovania a sily. Obmedzovanie vnútorného dialógu tiež uvoľňuje enormné množstvá energie pre iné aktivity, ako je napríklad snívanie. Pre niektorých platí, že vv snívaní, stopovaní a iných energetických aktivitách nepokročia skutočne dovtedy, kým nezvládnu vnútorné ticho a kým neuvoľnia polapenú energiu.

 

Fyzické zmysly a pásmo človeka

 

Vnútorný rozhovor je nevedomý mechanizmus, ktorým udržujeme svoje predstavy, myšlienky a názory na mieste. Je to tiež mechanizmus, ktorým udržiavame na mieste svoje vnímanie sveta. Myslíme si, že svet sa javí taký, aký sa javí, lebo ho našich päť zmyslov tak vníma. Predpokladáme, že mucha, napríklad, vníma svet inakšie než človek, pretože jej fyzické zmysly sú iné ako naše. Domnievame sa, že fyzické zmysly určitého živočíšneho druhu môžu vnímať svet jedným spôsobom, a že to je príčina, prečo sa všetci členovia toho druhu správajú podobne. Domnievame sa, že ktokoľvek, kto vníma svet drasticky odlišnejšie než my, má mentálny problém. Je pravda, že každý druh sa rodí s fyzickými zmyslami predisponovanými vnímať svet určitým spôsobom. Čo si neuvedomujeme je to, že predispozícia, s ktorou sa rodíme my, pokrýva veľmi širokú oblasť. Zoberme si numerický príklad, aby sme mohli demonštrovať proporciu. Predstavte si, že normálne každodenné vnímanie nejakého človeka fluktuuje medzi číslami 1 až 50. Na základe svoje nálady sa presúva medzi šťastím, smútkom, nudou, hnevom, nervozitou, vzrušením, kľudom, pobavenosťou atď. Teraz povedzme, že normálne každodenné vnímanie ľudí všade na svete pokrýva rozpätie od 1 do 200. Ľudia, žijúci v rozličných častiach sveta v odlišných socioekonomických podmienkach a náboženstvách, vnímajú svet odlišne. Povedzme, že predisponovaná oblasť vnímania u človeka, niekedy nazývaná „pásmo človeka“, pokrýva rozsah od 1 po 1 miliardu. Toto je oblasť predispozície, nastavená pri narodení našimi fyzickými zmyslami. Naše vnemové možnosti sa od narodenia postupne scvrkávajú interakciami s inými ľuďmi. Rodičia neustále monitorujú a posilňujú kód správania svojich detí. Veľmi veľa detí vníma energiu a aury prirodzene. No dospelí vždy zužujú ich vnímanie a odrádzajú od takéhoto rozprávania a správania. Postupne sa deti poddajú a prispôsobia tomuto tlaku a nevedome nacvičia svoje vnímanie, aby zostalo vo veľmi malom rozpätí. Väčšina detí vo veku 7 až 9 rokov je takmer úplne podriadených tomuto reštriktívnemu rozsahu vnímania. Takže, ako môžete vidieť, „normálny“ rozsah vnímania človeka je žalostne malý. Pásmo človeka má medze, ale táto oblasť je aj tak taká rozsiahla, až je takmer nekonečná. Je takisto možné, aby človek vnímal svety mimo pásma človeka.

http://www.dreamingwolf.sk/


on
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
lima   |   ip:89.173.15   |   2010-01-20  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda je tak zvláštna záležitosť, že mnohých vyvádza z rovnováhy, ale to je asi jej poslaním.


Smajlik   |   ip:67.160.20   |   2010-01-21  (01:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi pekne napsano.
Z vlastni praxe mohu jen potvrdit pravost tohoto clanku.
Praktikuji ztiseni a dosahovani vnitrniho ticha, kazde rano.srsto   |   ip:89.173.1.   |   2010-01-21  (04:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano velmi dobry clanok, odkedy so dosiel na to ze tolko rozmyslt fakt nerteba mam sa teda lepsie, Janci mali by sme sa stretnut a porovnat skusenosti :)


slavo   |   ip:194.145.2   |   2010-01-21  (04:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý článok,ked´som sám a zdá sa že som v tichu,v kapuste mi to riadne hučí.popracujem na tomZuzana   |   ip:82.119.10   |   2010-01-21  (07:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacil sa mi clanok............

Vyborne, odvazne, kvalitne, otvorene,poucne...


mikeborecek   |   ip:212.5.195   |   2010-01-21  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  -;) Veľmi poučné...


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-01-21  (09:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dakujem :)


Ekonom   |   ip:95.102.0.   |   2010-01-21  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naozaj dvoležitý článok, prečo sme sa to neučili v škole ?! školi potom naozaj robia mentálnych žiakov....chcel by som ešte vedieť či to vedia učitelia že či sú si toho vedomí čo činia ??? čo si myslíte vy ?


kto   |   ip:87.197.10   |   2010-01-21  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  najpragmatickejšie informácie (podla mňa) ako ovládnuť vnútorný monológ a predstavy:
Všetko o meditácii
http://rapidshare.com/files/83919104/repka_meditacia.pdf


putnik   |   ip:195.80.17   |   2010-01-21  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ked o tejto skusenosti/pravde "ucili" mnohi (indicky ucitelia, Jezis, ...), koho (ake stavy) Jezis oznacil ako "mrtvy a zivy clovek" mi pomohlo pochopit az toltecke ucenie (kniha Styri dohody).
Zmluvy, dohody, demoni, moralne hodnoty, duchovna smrt (necinnost), prijimanie niektorych skutocnosti ako pravdy alebo nepravdy - to vsetko v istom zmysle je o tom istom aspekte nasej existencie ako cloveka. (Ina terminologia, pokus rozbych ludi pojat tu istu vec slovami.)
Toltecku skolu by som pri hladani pravdy jednoznacne neobchadzal.


kto   |   ip:87.197.10   |   2010-01-21  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  použitelné informácie sa nájdu všelikde. je na nás čo si vyberieme a čo pochopíme.

Carlos Castaneda: Učení dona Juana
http://rapidshare.com/files/95640555/Carlos_Castaneda1_Uceni_dona_Juana.pdf
Carlos Castaneda: Oddělená skutečnost
http://rapidshare.com/files/98420421/Carlos_Castaneda2_Oddelena_skutecnost.pdf
Carlos Castaneda: Cesta do Ixtlanu
http://rapidshare.com/files/95038578/Carlos_Castaneda3_Cesta_do_Ixtlanu.rar
Carlos Castaneda: Příběhy síly
http://rapidshare.com/files/117210951/Carlos_Castaneda4_Pribehy_sily.rar
Carlos Castaneda: Druhý kruh síly
http://rapidshare.com/files/95076096/Carlos_Castaneda5_Druhy_kruh_sily.pdf
Carlos Castaneda: Dar orla
http://rapidshare.com/files/165601718/Carlos_Castaneda6_Dar_orla.rar
Carlos Castaneda: Vnitřní oheň
http://rapidshare.com/files/299189956/CC7_V.rar
Carlos Castaneda: Síla ticha
http://rapidshare.com/files/335565568/CC8_S.rar
Carlos Castaneda: Umění snít
http://rapidshare.com/files/337230201/CC9_U.rar
Taisha Abelarová: Přechod čarodějů
http://rapidshare.com/files/100183134/Taisha_Abelarova_Prechod_carodeju.rar
Florinda Donnerová: Bytí ve snění
http://rapidshare.com/files/109498474/Florinda_Donnerova_Byti_ve_sneni.rar
Gato: Zenová kočka Kocouří čaroděj - Má cesta zenu Má cesta čaroděje
http://rapidshare.com/files/84500198/gato_zenkocka.pdf
Gato: Uniknout orlovi - Čarodějné učení Dona Juana v devíti knihách Carlose Castanedy
http://rapidshare.com/files/94739589/gato_orol_new.pdf
Gato: Učení Nagualů
http://rapidshare.com/files/97450603/gato_nagual.pdf


kto   |   ip:87.197.10   |   2010-01-21  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gato: Brána do věčnosti (Učebnice lucidního snění)
http://rapidshare.com/files/305528114/Go_Bnavenoti.rar
Florinda Donnerová: Sen čarodějky
http://rapidshare.com/files/319460326/FloraDonova_Sedejky.rar


Beebee   |   ip:87.197.13   |   2010-01-21  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vnutorne ticho je pokoj, mier so sebou a svetom, ciste svedomie, a hlavne nie nerozpravat sa so sebou, ale vediet pocuvat. Aj vediet sa pocuvat.


bublinka   |   ip:84.47.10.   |   2010-01-21  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zastavenie vnutorneho dialogu moze byt aj neuveritelne desive.Vsetky tieto ucenia bolo kedysi davno tajne.
Niektore praktiky vyzaduju pritomnost majstra,takze vo vsetko sa sprtat neoplati,vacsina ak nie vsetky, vyzaduju predovsetkym eticke a moralne ocistenie pred tym, nez sa prejde praktickym cviceniam.
Ma to svoj vyznam.Takym ludom,co toto dopredu neurobia,moze najskor "preskocit".Psychiatrie su plne takychto praktikujucich.
Totiz,ak zastavite neutichajuci dialog,ocitnete sa v istom rozpolozeni,ktore prekonat sa moze zdat tazsim problemom,nez stav v ktorom ste boli pred tym.
A na toto sa upozornuje v knihach ,ktore sa zaoberaju touto problematikou malo,alebo vobec. Ale je to velmi dolezite.Malo kto na to upozornuje ale predsa to uz niekto napisal,kto raz zastavi svoju mysel,uz nikdy sa nemoze vratit spat.Je to pravda.


kto   |   ip:87.197.10   |   2010-01-21  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  niektoré knihy na to upozorňujú...
"Všetko prejavené má svoj začiatok. Všetko niekde začína. A tak niekde začína aj naša cesta k dokonalým znalostiam o meditácii. Uvážme teda, ako a s čím začať? Zháňaním literatúry? Prihlásením sa na kurz? Chodením na jogu, zen-budhizmus, stretnutia okultistov, psychotronikov, na náboženstvo? Možností je viac, ktorá však vedie k cielu? A ktorá z nich vedie k cielu najrýchlejším možným spôsobom? Ktorá je najefektívnejšia?
Čo myslíte, čo majú všetky spomenuté možnosti spoločné? Ja si myslím, že morálku. A prečo? Lebo bez morálky niet sústredenia. A prečo? Lebo len človek, ktorý rešpektuje základné ľudské pravidlá, má pokoj od ľudí. Kto kradne, toho naháňajú okradnutí a polícia. Kto ubližuje, toho trestá zákon a vedomie. Kto klame, ten si musí neustále dávať pozor na to, aby udržal aspoň zdanie kontinuity pravdy. Kto ohovára, nemá čisté svedomie a to ho ruší. Kto vyčíta a ponižuje, dostáva sa do konfliktu s ľudskou hrdosťou. Kto zúri, ten je nepokojný, a kto si zúfa, ten nemá silu. Kto je neustále žiadostivý, nedokáže sa zastaviť. A kto je namyslený, ten sa nedokáže zbaviť napätia. To znamená, že bez morálky nie je možné vytvoriť si podmienky na meditáciu. Preto všetky smery, štýly, školy a náboženstvá, ktoré sa snažia o vzrast hodnoty človeka, začínajú morálkou"bublinka   |   ip:84.47.10.   |   2010-01-21  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kto:velmi pekne a jasne si to napisal.Bez splnenia moralnej podmienky moze "meditacia" naopak iba posilnit ego,Tzn. viac uskodit ako byt na osoh.
Totiz nikto vam presne nepovie,co to slovo v plnom vyzname znamena.Na to musi prist kazdy sam.Slovo meditacia je u nas popularne az sprofanovane skor z "neteozofickych" svetonazorov.I ked aj krestanstvu nie su tieto pojmy cudzie.
Ktore cesty vedu k cielu?Vsetky,ale treba si velmi dobre vediet vyberat,zostat bdely.To je tak,ako to niekto mudry uz povedal,v kazdej reci sa voda povie inak,ale vsetky nazvy hovoria o tom istom.Pravda je za slovami"litera zabija",slovo je len prst, ukazujuci na mesiac,a ak sa pozerame na ten prst,tak mesiac nikdy neuvidime.Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-01-21  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kto: ja rozmyslam, ze ci zastavenim toho vnutorneho dialogu clovek nestrati nejaku sebareflexiu. Prosim, co si o tom myslis? Viem,ze zastavenie toho vnutorneho dialogu ma byt osozne, len neviem si to nejako predstavit, ze kedy potom clovek moze "snivat s otvorenymi ocami resp. mat pekne predstavy" resp. kedy si moze prehodnocovat nejake situacie. Alebo ako to vlastne je... Lebo podnetov je stale neurekom :o)


bublinka   |   ip:84.47.10.   |   2010-01-21  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po zastaveni vnutorneho dialogu svet vidis,kdezto pred zastavenim o nom rozmyslas.To je to co sa zmeni.
Videnie sveta nevylucuje ako prvoplanovu reakciu zaujimat postoje,ale nasledne odmietanie mnohych tychto postojov vyplyva s celistvosti vnimania.S poznania.Naucit sa zit vo svete videnia je doslova ucit sa zit v tomto svet od zaciatku,ako sa dieta uci zit a poznavat svet od narodenia.
Preto i po zastaveni sveta ma clovek plno prace vo svojom svete,ale je to praca kvalitativne uplne odlisna.
Tak trosku zive svedectvo o tom,ako to je,podal Sri Aurobindo,je to niekde na nete,ked po zastaveni svojho sveta mal predniest nejaku rec a on vobec nevedel,co bude hovorit.Zastavenie vnutorneho dialogu je skutocne-zastavenie .NIE OBRAZNE.Po zastaveni dialogu sebareflexia nadobuda uplne iny (Kvalitativny)vyznam.Zostane ti ovladana posetilost,pretoze po zastaveni dialogu clovek disponuje nekonecnym sucitom,ktore vyplyva z priameho poznanaia.To su kvality aj krestanskeho Krista,ktory zo svojej podstaty ani nie je schopny nicoho ineho.
Ovladan posetilost ma klucovy vyznam,to by si mal uvedomit kazdy,kto sa chce zapliest z duchovnym svetom.Pretoze inak sa moze ocitnut vo velmi neprijemnej oblasti duchovnej puste a kamenia.


laci   |   ip:89.173.1.   |   2010-01-21  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uz sa tu spominal, a preto upozornujem ze vemi dobre o tom pise aj OSHO, pokial sa zbavis svojho ega nepotrebujes nic prehodnocovat lebo konas podla skutocneho seba a nie podla ega, ktore sa moze kazdu chvilu menit.
Strasne dolezite je uvedomit si realitu a neoddelovat pekne od skaredeho, a tak podobne, proste, co je tu, to je tu a ak budes namiesto toho vidiet ruzoveho slona tak ti to nicomu nikdy nepomoze


bublinka   |   ip:84.47.10.   |   2010-01-21  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zbavenie sa ega sa je skor zazitok hlboky a bolestny,nez vysoky a radostny a kto by ocakaval to druhe,bude velmi sklamany.Pretoze to je prerod a tak ako porod je spojenie velkej radosti s velkou bolestou,tak tento duchovny zazitok by sa asi plnym pravom dal opisat asi takto.


kto   |   ip:87.197.10   |   2010-01-21  (14:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zastavením vnútorného monológu človek nestráca myseľ, nestráca ani sebareflexiu a zdravý úsudok. získava ale schopnosť používať myseľ vtedy keď ju potrebuje. sebareflexia bez mysle je jasnejšia, lebo človek si nenahovára aký je, ale vidí sa aký je.
snívať a mať pekné predstavy môžeme stále, ale aj to sú veci ktoré zahlcujú mozog. prehodnocovanie situácií je zase len činnosť mysle. chceme relaxovať alebo spať a myseľ nám stále premieta nejakú situáciu z minulosti alebo plánuje budúcnosť. aký to má význam? žiadny. to čo sa stalo už nezmeníme a to čo bude ešte len bude. a namiesto toho aby sme relaxovali mozog za unavuje vecami ktoré nevyrieši.
(ten citát o morálke je z knihy Všetko o meditácii)


bublinka   |   ip:84.47.10.   |   2010-01-21  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sebareflexia bez mysle je jasnejšia, lebo človek si nenahovára aký je, ale vidí sa aký je.
Otazka je,co s tym,co vidi moze robit?

tak toto co si teraz napisal je hlavolam,na vyriesenie ktoreho aspiruje maloktore duchovne dielo.
Da sa povedat,ze takmer ziadne. Poznam len dve ktore preds tuto neprijemnu a takmer neriesitelnu temnu stranku stranku cloveka nahryzaju:
Su to knihy od Castanedu,toltecke ucenie a taktiez Aurobindo.Vysledok je dost demotivujuci ale o to poctivejsi.Zatial co don Chuan nachodi riesenie v ovladanej posetilosti,Aurobindo odsuva moznost riesenia
tohoto problemu v takpovediat nieln v kvalite,ale aj v kvantite a to rovnakou mierou.
Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-01-21  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kto, bublinka, laci: Dakujem Vam vsetkym za reakcie. Viem o com hovorite, uz sa mi podarilo zastavit vnutorny dialog (zial len na par dni,ked som nebola v dennych "starostiach") a vtedy som bola taka cista a spokojna, ale na druhej strane, keby sa ma vtedy niekto opytal, ze napr. co by som sa spytala niekoho kto vie vsetko na svete a vedel by mi dat odpoved, tak som nevedela si absolutne spomenut, co by som sa take mohla spytat... Takze ono je skvele byt tak akoby cisty, ale ako to riesit, ked chcete nieco „riesit“ napr. vase smerovanie resp. vyvoj lebo samozrejme chcete ist vo vyvoji co najdalej, ked si na to vlastne neviete spomenut?


bublinka   |   ip:95.103.48   |   2010-01-21  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problem je v tom,ze slovo vyvoj sa da spojit iba s intelektom.Vsak dalsie smerovanie (ak sa to da tak povedat a nejako to pomenovat treba)je za hranicami intelektu,za akymkolvek abstraktnym,alebo konkretnym myslenim.Za prerazenim tejto hranice sa nenachadza nic zname.
Ked pristaneme na to,ze clovek je uz vo svojej podstate dokonaly, a to co ma urobit je nie nieco nove vytvarat ,ale prave naopak,zbavovat sa vsetkeho nauceneho,aby svoju pravu podstatu odkryl a nie vytvoril,tak predstava co robit dalej uplne meni smerovanie.
A tu aj zacinaju najvacsie paradoxy tohoto snazenia.Clovek sa ma snazit sa zmenit a ma vycerpat vsetky mozne aj nemozne prostriedky,aby tento ciel dosiahol,vsak vsetky duchovne smery zaroven tvrdia a maju pravdu,ze clovek sa zo svojej vole nikdy skutocne zmenit nedokaze.Moze sa -nechat zmenit.Tu mozete namietnut ucenie knih,ako styri dohody,kde urcite mozne zmeny mozne su a to jedine zameroma rozhodnutim,nikdy vsak neodstranuju nasu "temnu stranku,ktora vzdy zostava nasou sucastou,kym sme tu,vo svete,preco,to vysvetluje prave ako jeden z mala Aurobindo a v urcitom zmysle krestanstvo,ktore uznava diabla(zlo)ako o bjektivnu!existenciu.A ma pravdu.
Az potom,ked clovek vycerpa vsetko svoje snazenie a takpovediac padne unavou,moze prist to,co v krestanstve sa nazyva naplnenie Duchom Svatym,co u toltekov by mohlo byt stretnutie s nagualom,avsak su to dary, ktore su udelovane z cloveku celkom neznamych dovodov.Nikto si to nedokaze vytvorit a moze to prist len z vonku po tom,co sa uvolni priestor pre toto vstupenie.Clovek je teda ulnez baveny svojej predstavy,ze moze nieco stvorit sam a toboz svoju dusu,svoje bytie,lebo to je uz stvorene vo svojej najmoznejsej dokonalosti.
je velmi sporne,ci clovek moze tento ciel umoznit zameranim na cisto nejake intelektualne hratky.
Existuje velmi dobra kniha,ktora naopakovatelnym sposobom opisuje tieto "duchovne havarie",vola sa kamen mudrcu,ale nie harry poter,toto je nejake suflikove vydanie severskeho autora.
Hra zivota je ochota vydat sa v neznamo,pricom treba byt pripraveny riskovat vsetko.
Duchovny rast nie jednorazovy zazitok,ale proces v spirale,preto podla mna Don Juanovo odporucanie:ze sa mas ocami past po sveteje tou najlepsou odpovedou na otazku kam?, pretoze dolezitejsie je ale skor ako?
Ak teda pojdes svetomt tak,ze sa ocami budes po nom past,oslobodis sa od nutkania nejakou priamou ucastou vytvarat a menit svoju relitu.Ona sa totiz da mneit len nepriamo- zamerom.On velmi dobre vedel,co hovoril.
Nasou ulohou tu je zazivat a preto nie je take podstatne co,ale byt si toho vedomy.
Mozno je to velmi zhustene,ale to su temy na cele knihy.
Tie kroky ti teda nikto nikdy nedokaze presne dopredu ukazat,lebo sa vytvaraju priebezne.
Tuto otazku je nemozne zodpovedat:smerovanie vyvoja,to nakoniec bolo vzdy prekvapenim aj pre Castanedovho ucitela:),a ten bol myslim velmi dobry v tom,co robil.


laci   |   ip:188.112.7   |   2010-01-22  (00:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mysel netreba pouzivat z zivote..
mysel potrebujes v civilizacii a ked skludnis mysel
dokazes ju zase pouzit ked potrebujes
a kontrolovane a riadene vyuzivas iba mslienky ktore
potrebujes a preto tie maju vacsiu silu..
je pravda ze sa veci musis nikde naucit vtedy musis myslenie pouzivat nevyhnutne..
a pokial robis to co ta bavi tak to po nauceni sa aj pochopis/dostane sa ti to do krvi a vtedy ani pri praci nepotrebujes tak rozmyslat ale jednas skoro reflexivne..


laci   |   ip:188.112.7   |   2010-01-22  (00:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a vyvoj zivota je brat zivot a neriesit nejaky vyvoj
"vyvoj" sa da riesit iba v egu
clovek ma naprogramoane danosti pre zivot
a nepliest si zivot s civilizaciou co je iba nadstavba zivota ktora prerastla sama seba
a hodla zivot pod sebou pochovat..laci   |   ip:188.112.7   |   2010-01-22  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podla mna cim je viac ludi a delia si medzi sebou geneticky kod..
je treba tym dalej vacsiu civilizaciu, to je prirodzene..
neprirodzene je ale ked niekto v tom systeme chce prostriedky ineho vtedy system zacina pomaly chorlaviet az kym nezomrie,
ale to je uz iba vyplod mojho myslenia a problem toho vacsinou byva v nedostatku vstupov, takze nebrat az tak vazne..


firex   |   ip:84.72.13.   |   2010-01-22  (02:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spomenme si len na dve zakladne otazky ktore kladu deti...co je to a preco?
cize ide o to pytat sa pytat sa a este raz pytat sa, sameho seba aj inych, preco je nieco ak ako to je, a nehanbit sa za to, pretoze ak sa snazime prist na pricinu priciny mozme raz prist aj ku korenu veci a tym aj k odpovedi na otazku preco sme
neviem preco su povymyslane terminy ako ego, mysel, cas a podobne, stale viac sa zamotavame do slovicok, vytvarame si pocit 'hriechu' a snazime sa o nejake vyprazdnenia a neviem co, ktore su aj tak len docasne alebo 'virtualne' lebo podstata sa tym nemeni len nasledok.
Citim velakrat ze pri duchovne ide tiez len o prejav domyslavosti skrytej do 'zahadneho' obalu mysticna, ktore nepotrebuje ziadny dokaz pre pripadne otazky laikov, nieco ako 'znalci' vs. laici na vystave abstraktneho umenia.
Cize prestanme sa uz konecne hrat na 'znalych' a 'neznalych', vsetci sme na tom rovnako a jedine spolupracou a premyslanim o pricinach sa nam raz mozno aj podari pochopit


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-01-22  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka: vdaka za Tvoju reakciu. vo vela veciach suhlaim, ale v niecom nesuhlasim. Nemyslim, ze vyvoj sa da spojit iba s intelektom. Myslim si,ze vyvoj je nevyhnutny. Ano moze byt aj vyvoj intelektualny, ale moze byt aj duchovny a rozne typy vyvoja. Je jedno ci to nazves smerovanie alebo vyvijanie sa. Vyvijas sa nejakym smerom, konieckoncov na konci to tak sama nazyvas :D. Takisto si myslim, ze intelekt je castokrat velmi velkou prekazkou, lebo odputava pozornost od vnutra a orientuje sa smerom von. Takisto si myslim, ze clovek sa ma zbavovat vsetkeho nauceneho (ze to vsetko by mal opustit), aby mohol zacat budovat (to je obrazne povedane) to prave, nie podla toho co mu hovori mozog, ale podla toho co mu hovoria city resp. intuicia. Je to potrebne vycitovat. Takisto si myslim, ze zlo ako take existuje, je pritomne a absolutne.
Ano tlacenie na pilu nie je to prave orechove a clovek si tak moze predlzit cestu. Na druhej strane, ak by som bola vychovavana v cisto materialnom prostredi ani by mi nemuselo nenapadnut orientovat sa duchovne, ked vezmem v uvahu, ze v mojom okoli by nikto nikdy o takom niecom nerozpraval. Z druhej strany nie je na skodu veci, ak clovek sa od itelektualneho poznavania dostane k duchovnym veciam. Inak by to nemuselo neprist za cely zivot (a kolko takych ludi je..), pretoze taky clovek by nemusel mat nejake „vycitovanie“ keby ani netusil,ze take nieco moze existovat. Tu staci zvedavost. Je uz na tom cloveku, ci tomu uveri resp. vyciti kde je ta pravda a akym smerom sa rozhodne ist. (Neviem to tak dobre napisat, dufam, ze rozumies co chcem povedat).
Tiez si myslim, ze nasou ulohou je zazivat, ale nemyslim ze len to. Ak by som zila v cistote mysle a nemala by som sa vyvijat, tak by to bolo asi malo. Niekomu to mozno staci. Ano mam tuzbu ist vo vyvoji dalej, ano viem ze nenaplnene tuzby dokazu vies ku sklamaniam, ale co ine by potom malo byt hnacim motorom toho, ze chcem ist dalej a za hranice toho co vidim ocami? To ze chceme byt lepsi je takisto tuzba. Vzdy je tam tuzba. Tuzba zit vyrovnanejsi zivot, tuzba byt pokojny alebo spokojny a pod. Je jedno ako to kto nazve, vzdy ide o tuzbu. Cistota mysle resp. vnutorne ticho zastavenie toho dialogu je prostriedok, nástroj nech je to sebeviac prijemny stav. Ale nie je to ciel. Ciel je poznavanie a pochopenie toho co sa snazim poznavat. Takto to vidim ja.Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-01-22  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  laci: vo vela suhlasim, ale v niecom asi nie som schopna :o) takze plati to co som pisala bublinke. Som rada, ze sa tu daju vymenit nazory, clovek moze prehodnocovat, nieco v sebe tym zmenit v niecom sa utvrdit, nieco pochopit a nepochopit, lebo asi na to este nie je cas.


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-01-22  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  firex: dobre si to napisal, zial ale inak ako pojmami nedokazeme pomenovat tu skutocnost (minimalne tu na nete nie). Nemyslim si , ze sa tu hraju na znalych a neznalych, ide o vymenu nazorov. Je fajn, ze sa tu mozeme takto rozpravat. :o) A s tym samozrejme absolutne suhlasim "jedine spolupracou a premyslanim o pricinach sa nam raz mozno aj podari pochopit"bublinka   |   ip:95.103.11   |   2010-01-22  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Zastavit vnutorny dialog sa da v istom zmysle predovsetkym definovat ako uzdravenie.
O tychto veciach nie je jednoduche rozpravat.
Pre vyvoj-rast cloveka je nutny intelekt,intelekt riesi stvorene veci a nepoznatelne moze doneho zasahovat duchovno,ale do nepoznatelneho nemoze zasahovat stvorene,pricom mam na mysli to,nepoznatelne (naqual?).
To je to,co je mimo intelektu. Mimo vedomeho vyvoja.A to mam na mysli.

"Ano mam tuzbu ist vo vyvoji dalej, ano viem ze nenaplnene tuzby dokazu vies ku sklamaniam, ale co ine by potom malo byt hnacim motorom toho, ze chcem ist dalej a za hranice toho co vidim ocami?"

-tu vobec nejde o to ze vidis ocami.To je uplne o niecom inom.

"Ciel je poznavanie a pochopenie toho co sa snazim poznavat. Takto to vidim ja."

Cesta je ciel,vedomie na ceste

Nijak nerozhodujes o tom,aka bude nejblizsie tvoja lekcia,tak treba byt pripraveny...

Klast si na intelektualnej urovni zbytocne otazky o svete,o ktorom intelekt nema ani sajnu je zbytocne a vycerpavajuce.bublinka   |   ip:95.103.11   |   2010-01-22  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pistalka,skus si zohnat toto:

Pistalka poznas toto dielo? ak nie,skus si zohnat,je naozaj dobre.

http://www.mandala.sk/?184,kamen-mudrcu-larsen-avatar

jedno mi je jasne zo zivota,ludia,ktori si kladu nezodpovedatelne otazky a nasilu nachadzaju intelektom vykonstruovane odpovede, casto stracaju kontakt s realitou.
Lepsie je to potom takuto otazku,po tom,ako si ju polozis,hned aj odlozit.Spravne odpovede totiz prichadzaju uplne spontanne.


gomez   |   ip:91.127.21   |   2010-01-22  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre sa číta aj Tulák po hviezdachspookye   |   ip:88.212.40   |   2010-01-22  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja by som povedal že hlavne ma byť ani nie tak zastavenie myslenia ale skôr myslieť a hľadať podstatu všetkého a samého seba pretože ak človek zastavý vnútorný monológ môže začať byt šťastný a vnímať veci také aké sú ale nedostane odpovede pretože sa nepýta a v bežnom živote by sa nemusel spontánne stretnúť s nejakou "pravdou" na ktorú človek potrebuje určitý intelekt na pochopenie ktorý je spojený s vývojom ktorí je nepretržitý a nesúvisí iba s týmto životom ale som všetkými ktoré žil ...človek ktorý žije ešte len pár životov sa nemôže zaoberať duchovnom a "pravdou" pretože nemá dostatočný intelekt a skúsenosti...vnútorné ticho mi príde ako niečo obmedzujúce ale určíte to môže byt odpútavajúce ..to pravdaže ešte len zistím pretože môj vývoj je zatiaľ len na začiatku a ešte len začínam polemizovať o takýchto záležitostiach ...možno táram sprostosti ale myslím že človek také sprostosti trepe ešte aj keď je na omnoho vyššom stupni vývoja ako väčšina pretože aj jemu je pravda veľmi vzdialená ... toto je môj obmedzený pohľad na vec ďakujem :)


laci   |   ip:89.173.1.   |   2010-01-23  (06:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  firex: ale dieta musi najprv niekto naucit rozpravat, co je podla mna druhy krok ega (prvy je meno) az potom sa pyta.. a pyta sa na veci ktore vidi/pocuje to je vyvoj fizycky, neskor ked uz pozna dost slovicok a tym padom pozna aj dost metafor sa pyta na to co citi a to je vyvoj duchovny ktory hovori o tom aka sme osobnost. A poviem teraz iba svoju domnienku, ale pokial neexistuje duchovno tak sme vsetci iba zvierata naprogramovane na prezitie. A vtedy nech mi nietko vysvetli naco potrebujeme vedu a objavovanie noveho, resp. nech mi vysvetli co je to "ulahcovanie si prace"... Na neduchovnej rovine proste pojdes a zkonzumujes prvu vec co mozes a to je vsetko.. Tiez som sa zamyslal a stale sa este aj zamyslam nad tym ci rozmyslat je dobre alebo nie, ale skus niekedy pozorovat male deti, tzn. ludi ktory este nie su az tak zatazeny egom.. Deti su prirodzene, volne a este nezatazene vecami ktore v skutocnosti nepotrebuju (tzn. maju vlastnu osobnost ktora je im dana od narodenia a podla nej vykonavaju vsetko). Cim je ale dieta starsie vtlka sa mu do hlavy vela zbytocnosti ako su vedomosti o veciach nutnych k prezitiu v spolocnosti, co su iba same zakazy a povolenia ktore podla mna iba zvezuju skutocnu osobnost cloveka a pretvaraju ju na stroj... Ako priklad uvediem ked dcera chce hrat na flautu lebo ju to bavi ale rodicia chu aby dcera isla na pravnicku fakultu (lebo je to ovela "lepsie" zamestnanie) a kde tu flautu z nej urcite rychlo vytlcu. Dcera nerobi co chce ale to co chce nietko iny :( a ked si to zoberiete v globale tak skoro nikto uz nerobi to co chce ale kazdy robi iba pre najvacsi zarobok. A NAJLEPSI ZAVER TOHO CELEHO JE KED POTOM POVIE ZE HO JEHO ROBOTA BAVI!!.. Samozrejme ze su ludia ktorich robota bavi (ja som zcasti jeden z nich, ale tiez si uvedomujem ze za to musim nieco obetovat). Teraz som ale trocha odbocil.. Podla mna mysel je nastroj. A clovek potrebuje nastroj ked nieco nedokaze spravit sam. Su ludia ktory su tak vyspely ze ho nepotrebuju, ale su aj iny ktorym velmi pomaha.. Problem ale je ako pri kazdom inom nastroji ten, ze ked si clovek na nastroj zvikne tak postupne sa ten stava jeho panom a postupne clovek potrebuje vacsi a vacsi nastroj ktory potom uz nedokaze v rukach udrzat a uz vobec nevie povedat ako funguje alebo ako s nim poriadne narabat.. A preto je odovzdavanie informacii take nebezpecne.. Co sa clovek nauci na vlastnej kozi nezabudne, to je ludova mudrost. To iste patri aj o mysleni, pokial ti niekto od malicka hovori ako mas myslet, na co mas myslet, kedy mas myslet, ci mas myslet, len tazko prides na to co to vlastne mysel je a k comu je a kto si vlastne ty sam.. Nic proti blondinkam (snad je to iba ich kolektivne ego :)), a berte to ako priklad, ale je to asi ako ked date Jeep Grand Cherokee blondinke do hustej premavky.. Osho o tom pise v knihe o egu asi takto: (v podstate som to pochopil aj vdaka tejto diskusii :) Clovek by si najprv mal vybudovat pevne, dobre a silne ego ktore nasledne odhodi a stava sa celistvou bytostou..

a dnes rano mi jeden chalan v nonstope polozil otazku: ako sa to vola ked niekto robi veci ktore nechce robit ale musi aby prezil v civilizacii.. a nevedel som odpovedat, tak ak niekto vie to slovo prosim napiste :)


laci   |   ip:89.173.1.   |   2010-01-23  (06:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a so ked cela tato civilizacia a my vsetci sme iba taka "prakticka vychova" v zakladnej skole a mame za ulohu ziskat co najviac praktickych skusenosti a az po skonceni "hodiny" budeme sumarizovat co vsetko sme sa naucili ? to je tiez nazor :D

Alfik   |   ip:195.146.1   |   2010-02-05  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre "kto" :-)
- dakujem uzasne knihy z ktorych priam tecie "Sila", Castanedu /celu seriu/ som si zatial precital 3x a mozem povedat, ze kazdy raz mi dal nieco nove. Priam sa "mysel" divi, ako to, ze som to tam predtym nevidel :-) - to co predtym chape clovek teroreticky, zacina pocitovat na fyzickej urovni a je to uzasne, ked zarmutok "carodeja" - meni sa na lahkost Bytia.

Takze zverejnenim tychto dat si dalej spristupnil a otvoril toto dielo pre dalsich ludi. To je to, za to dakujem...


Dopamin   |   ip:195.91.79   |   2010-02-06  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som stale vravel že tato spoločnosť potrebuje reštartovať system.Prečo sa o takychto veciach neučia deti v školach ma ani neprekvapuje.Zo školi proste musi visť vybruseny idiot a nie človek ktory je sam sebou.Moje zistenie je asy take Všetci fungujeme z neakym programom ktory sa stale meni v zavyslosti stym čo človeka ešte potka.U mňa je teraz prvorade ten program meniť z vlastnej vole.To znamena nenechať sa vytvarať realitou ale sam tu realitu tvoriť a toto je uplna sloboda podla mňawine   |   ip:178.40.62   |   2010-05-20  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nic v zlom, ale v tej Repkovej meditacii je prd, mozno tak umelecka uvaha o dosahovani meditacie, ziadnu prakticku radu (okrem tych, ako spravit dobry sed) som tam naozaj nestretol...
Vsetko mi pripada nepriamo a umelcky vykreslene, skor mienene pre pozitok s citania ako pre samotnu efektivitu meditacie. Potreboval by som priamy KROK po KROKU, co robit ked si sadnem na rit, nie ze:
Zaujmeme niekde vo vedomi, ktore je mimo mysel, postoj pozorovatela, a v postoji pozorovatela pozorujeme mysel.....
Co mam akoze robit? Predstavit si ako sedim oproti sebe a pozeram na seba? Pocuvat co sa mi deje v hlave? Ci co vlastne... Autor sam pise ake su vsetky navody komplikovane, ale ten jeho je tak tazko pisany, ze som sa na kazdej strane stratil minimalne 2x a musel som ju citat celu znova, kym som pochopil co sa snazi povedat.


kto   |   ip:213.81.13   |   2010-05-24  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to wine: pre mňa to bolo práve to najpraktickejšie čo som sa dozvedel. sám si to povedal: "Pocuvat co sa mi deje v hlave". jednoduché. skúšal som mantry, koncentrácie, ale to je len cvičenie.
ak očakávaš že existuje niečo také ako: "priamy KROK po KROKU" tak sa sklameš. taký návod neexistuje. slová používame ako barličky.
ak ti niečo nesedí tak hladaj a skúšaj ďalej. vnímanie je individuálne, realita je individuálna. pochopenie sa nedá nacvičiť, príde, nepríde.


Rado . xakewuki65   |   ip:95.105.22   |   2012-01-05  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som hľadal 12 rokov a nič až som si konečne uvedomil že vnútorné ticho je prítomnosť skôr pocit ktorý ticho vyvoláva na základe tohto pocitu reaguješ na svet a situácie ktoré sa ti kladú do cesty buď zvládaš alebo nie. Hlavne sa za to neodsudzuješ keď niečo pokazíš, ale sa učíš v prítomnosti a nič neodsudzuješ. Tým sa ti zrazu začne dariť zvládať každodenné záležitosti. To dáva energiu a pociť sa zväčšuje na celý svet a tak ideš ďalej a pocit alebo intuíciu rozvýjaš, vlastne sa rozvýja sama tým že si prítomný a zrazu to ide samo lebo robíš len to čo ti hovorí pocit nie popis. Takže nič už nehladáš iba konáš. Tým konaním je aj myslenie, ale už čisté lebo vidíš kde si. Nie na ceste v predstavách ale v prítomnosti.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Zásadný prejav R. Sulíka ku šialenstvu menom Euroval

Vystúpenie v rámci rozpravy k trvalému Eurovalu na pôde NRSR - 21. Júna 2012 Video má nasledovné kapitoly (stačí kliknúť na čas a video sa posunie)


Naša cesta do otroctva

Ako komunikuje SMER na facebooku

Deň pred odhalením

Ruskí špecialisti boli pri zostrelení Tureckého ...

Slovensko: Čip do dvoch dní

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4587 s