17. September 2019
    
Voľby v Srbsku: Srbi si vyberajú Rusko – kto je ďalší? - Dolezite.sk

Voľby v Srbsku: Srbi si vyberajú Rusko – kto je ďalší?


  2012-10-31  (11:25)  |  Rusko
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Voľby v Srbsku: Srbi si vyberajú Rusko – kto je ďalší?

Plnoštíhla maďarská hraničiarka na hraničnom prechode Subotica si pozrela môj pas a položila zákernú otázku:

 

– Sergej?

 

– Da, – odpovedal som po rusky.

 

Potom sa spýtala čosi po maďarsky a presvedčiac sa o tom, že nerozumiem tejto mimoriadne peknej reči, zopakovala neidentifikovateľným nárečím:

 

– Čia auto?

 

Poklepal som sa päsťou po hrudi, aby som sa naladil na jej komunikačné možnosti a celkom ju to uspokojilo. Doklady na auto nekontrolovala, ale na jej tvári sa zračil nechápavý vzťah k Sergejovi so slovenským pasom, ktorý cestuje z Maďarska do Srbska.

 

Takto som vošiel do zbedačenej krajiny, ktorú som po prvýkrát navštívil v apríli tohto roka tesne pred voľbami do srbského parlamentu, ktoré plynulo prešli do volieb prezidenta.

 

Prešlo pol roka a za ten čas sa situácia v Srbsku zmenila radikálne.

 

Voľby na jar a v lete tohto roka prebiehali v znamení „európskej voľby pre srbský národ“, srbskí politici falošne a neúprimne, ale nahlas spievali na všetky možné spôsoby o krásach srbskej budúcnosti v prekvitajúcej slobodnej zjednotenej Európe.

 

Pravda, o podrobnostiach tejto voľby hovorili málo. Podrobnosti boli nasledovné: je treba vstúpiť do NATO, odovzdať Kosovo navždy a bezvýhradne, spolu s Kosovom odovzdať všetko, čo ešte zostalo, definitívne rozdrobiť starobylý a historicky silný slovanský štát, odovzdať Vojvodinu, Bosnu a Hercegovinu, ponechať masy tam žijúcich Srbov napospas osudu – a vôbec odovzdať všetko, čo ešte zostalo v rozgniavenej, ale ešte celkom nedávno bohatej a prosperujúcej krajine.

 

Obzvlášť dôkladne sa pred bežnými masami skrývala jednoduchá otázka: a komu to všetko bude nutné odovzdať? Kosovo, túto zásobáreň plnú nerastných bohatstiev, je treba odovzdať akoby Albáncom, ale nie celkom im – berú a trhajú na kusy toto bohatstvo Američania a Nemci, Vojvodinu akoby treba odovzdať Európskej únii, ale nie celkom, tam majú Maďari veľké záujmy, Bosnu akoby tiež Európskej únii, ale tam je to taká výbušná zmeska...

 

Skutoční príjemcovia bohatstiev srbského národa zostali a zostávajú vďaka úsiliam antisrbských médií v srbčine v tieni. Hádajú, kto to je, škriepia sa, či sú to Američania alebo Nemci, alebo Turci alebo ešte niekto iný?.. Hoci hádať sa nie je o čom - kto zbombardoval – ten aj dostal.

 

Výmenou za mýtický vstup do rozpadávajúcej sa EÚ Srbom navrhli spáchať národnú samovraždu, zmieriť sa so zločineckou likvidáciou ich krajiny a dožívať v rámci Belehradu a jeho okolia.

 

Takto spoza oceánu už desiatky rokov krákajú zošedivené vrany o tom, že Rusko je treba vohnať do rámca moskovského kniežatstva. Ale Rusko zatiaľ nezbombardovali...

 

Predtým, ako vháňali ľudí do plynových komôr, nemeckí fašisti ich vyzliekali donaha, vysvetľujúc to tým, že ich vedú do spŕch а oblečenie a veci im potom vrátia. Podstata zmien v Srbsku sa dá vyjadriť jednoducho – Srbi pochopili, čo ich čaká, vyzliekať sa odmietli a pripravujú sa na odpor.

 

Zanechávajúc stranou politické intrigy okolo slobodného prejavu vôle občanov v okupovanej krajine a na muške antisrbského mediálneho mainstreamu, je treba povedať to hlavné: uplynulé voľby do parlamentu a prezidentské voľby zásadným spôsobom zmenili situáciu – disponujúc tisícročnou byzantskou intuíciou, Srbi sa nechytili na sladkú návnadu s otrávenou plnkou. Podpora „európskej voľby“ v Srbsku neodvratne klesá, stále viac Srbov robí ruskú voľbu – tradičnú, odvekú, nevyhnutnú a ťažkú. Ale na rozdiel od európskej voľby to nie sú len prázdne slová, je to mäso a krv našich spoločných dejín.

 

Fascinujúce je, ako ľahko sa darí západnému mediálnemu mainstreamu, ktorý okupoval médiá postkomunistických krajín, skrývať pred obyvateľstvom očividnú vec – vstupu do EÚ nevyhnutne predchádza vstup do NATO. Tak to bolo vždy a všade, tak to bude aj naďalej, ak pravdaže EÚ ešte nejaký čas bude dýchať z posledného.

 

Pre Srbsko je vstup do NATO neprijateľný, v centre Belehradu sa skvejú ruiny budov, zlikvidovaných tomahavkami a už veľa rokov sa ich nikto neponáhľa rekonštruovať. Aby všetci videli, pamätali a vedeli.

 

Srbi nezabudli, ako na ich celou svojou masou sa vrhlo údajne ustarostené obeťami medzi kosovskými Albáncami svetové spoločenstvo, ako zostali zoči-voči drvivej neľútostnej sile, ktorá im neponechala ani jednu šancu na víťazstvo, ako ich zbombardovali – veselých, radostných, otvorených a pohostinných – a bombami vtlačili do doby kamennej.

 

Srbi si to budú pamätať navždy. Ale potom aké NATO pre Srbsko? A ak aké NATO, potom aká EÚ? Žiadnu eurovoľbu Srbsko jednoducho nemá a to je aj lepšie. Ako nemá eurovoľbu Ukrajina alebo Moldavsko. Viac ako to, eurovoľba prakticky všetkých „šťastlivcov eurochmuľov“ na spôsob Slovinska alebo Slovenska, už ani nehovoriac o Pobaltí, už priniesla svoje otrávené plody.

 

Eurochmuľov oklamali, ozbíjali a vypustili holých na mraz. Z perspektívnych nových eurochmuľov zostali Chorváti, ktorým každú chvíľu definitívne zoberú ich pobrežie spolu s turizmom a vysťahujú vysoko do hôr. Chorváti to nechápu, ako to nechápali ich kamaráti v nešťastí, pretože Chorvátom šikovne a kvalitne vymyli mozgy (poznámka vkladateľa: cez toto im vypláchli hlavu: http://www.cetv-net.com/en/tv-stations/croatia.shtml). Ale Srbov nevymyli aj napriek všetkému.

 

Srbi, naučení nedávnou príšernou skúsenosťou, sú bližšie ku chápaniu podstaty eurovoľby, než mnohí ich ukrajinskí bratia v euroatlantickom klamstve.

 

Väčšinu Srbov „európska voľba“ ešte stále nezlákala, a tu moc akosi nečakane vypadla z rúk amerického odchovanca Tadiča a prešla k Tomislavovi Nikoličovi. Je to moc zatiaľ krehká, takmer efemérna, ale je to moc.

 

Čo to všetko znamená? Následky tejto udalosti sú významné a bez zveličovania majú globálny rozsah.

 

Ak by staručká Madeleine Albright, ozajstná, na rozdiel od ohovoreného a sadisticky utýraného v Haagu Miloševiča balkánska ľudožrútka, ktorú kedysi ako dievčatko zachránili Srbi pred plynovými komorami, mala možnosť jednoducho vygumovať Srbov z povrchu zemského, určite by to spravila. Minulý týždeň prezentovala svoju knihu v Prahe a predseda českého združenia Priatelia Srbov v Kosove, slávny režisér-dokumentarista Václav Dvořák jej priniesol na podpísanie plagáty s fotografiami obetí genocídy proti Srbom.

 

Starenka sa dostala do bojovnej extázy a pol hodiny hulákala po anglicky „Get out!“ – hoci dovtedy láskavo hrkútala po česky. Starenka vrieskala tak, že jej ochranka, ktorá bola zaneprázdnená zásahom proti Václavovi Dvořákovi musela odtiahnuť aj ju. Ale ak by nedajbože mala gombík Delete Serbia a Srbi by zmizli, o dve hodiny by Balkán upadol do šialeného masakru a Balkán by nasledovali susedné regióny.

Srbi - to je tisícročná kostra časti sveta, geopolitická kotva, starobylý byzantský národ, ktorý donekonečna bojoval, odsúdený bojovať naďalej, ale dávajúci nielen samým sebe, ale aj mnohým iným národom možnosť prežiť. A niekedy – posledná epocha spojená s maršalom Titom – nielen prežiť, ale aj dobre žiť.

Srbi - to sú balkánski Rusi, nie náhodou stáročia tvrdia: „nás spolu s Rusmi je dvesto miliónov“. Tvrdia správne, Rusi a Srbi majú spoločné civilizačné, kultúrne a duchovné základy. Srbi podobne ako Rusi organizujú geopolitický priestor okolo seba, podobne ako Rusi vyznávajú pravoslávie, ktoré bolo a bude hlavným organizačným princípom.

 

Dobrotivejším a a spravodlivejším ako mnozstvo iných myšlienok, učení a vierovyznaní.

 

Áno, naši ZaOceánski PArtneri – ZOPA – si stanovili pragmatický cieľ zlikvidovať Srbov ako národ a takto zničiť geopolitickú kostru celého juhu Európy, zlikvidovať jeho organizujúci princíp, vrhnúť Balkán do organizovaného chaosu, ako doň už boli vrhnuté už mnohé ďalšie regióny. Ale Srbi tento cieľ chápu a budú sa biť až do konca, ako sa tisícročia bili ich predkovia.

 

Neoklamaní eurovoľbou Srbi posmešne pozerajú na Chorvátov a Slovincov, aj napriek ich zdanlivému súčasnému blahobytu; Srbi budú bojovať o prežitie, a v tomto boji dúfajú v podporu Ruska. A tieto nádeje sa začínajú napĺňať.

 

Pomohlo Rusko zmenám v Srbsku? Áno, pomohlo a táto pomoc bola vidieť z veľkej vzdialenosti – Rusko otvorene umiestnilo Srbsko do radu priorít svojej politiky, teda vrátilo Srbom to miesto, ktoré im patrí historicky. A Srbi si znovu vybrali Rusko.

 

Ak berieme do úvahy, že geopolitický význam Srbska ako kľúča k časti sveta je stabilný faktor, návrat Srbska do role priority Ruska sa vysvetľuje novými impulzmi – návratom Vladimíra Putina do Kremľa a urýchlením deštruktívnych procesov v Európe a na celom svete. A ešte zosilnením pozícií perspektívneho, príťažlivého pre Rusko politického lídra Tomislava Nikoliča.

 

Analytici radi píšu o Južnom potoku, Gazprome a iných ekonomických záujmoch Ruska v Srbsku, ktoré sú nesporné. Ale ktovie prečo zabúdajú na očividné – ekonomickému vstupu Ruska do Srbska predchádzala politická vôľa, predchádzala dávno.

 

Romantický mrakodrap Gazpromu v Belehrade stojí už dávno a stavali ho nejeden rok. Teraz táto vôľa silnie – Rusko hľadá a bude ďalej hľadať spojencov, keďže svet sa zosúva po šikmej ploche, pričom nikto netuší aká bezodná priepasť sa skrýva na jej konci. Rusko hľadá spojencov a Srbsko sa logicky nachádza na samotnom začiatku tohto zoznamu. Kto ho bude nasledovať?

 

Je efektívna pomoc Ruska? Súdiac podľa výsledkov – áno. Kto a ako pomohol novému srbskému prezidentovi vytrhnúť moc z rúk otvorene zradcovskej bandy neviem, ale vidím výsledok, vidím ho na vlastné oči. Výsledok nečakaný, daj nám Bože pomáhať priateľom rovnako úspešne každý deň.

 

Neprestane však táto pomoc rovnako náhle ako prišla? Skôr naopak - zosilnie.

 

Pretože ruská voľba Srbska - to je geopolitické víťazstvo dvoch silných slovanských národov, Srbov a Rusov, naraz, po sérií ťažkých porážok, je to udalosť duchovná a s formálnymi atribútmi moci priamo nesúvisí. Jednoducho v novej situácii, za akýchkoľvek zmien moci, v Srbsku sotva dosiahne úspech prozápadný líder. V Rusku mnohí chápu hanebnú vojnu proti Juhoslávii ako svoju vlastnú hanbu a vedecké vysvetlenia toho, aké slabé bolo vtedy Rusko, neeliminujú výčitky svedomia.

 

Následky ruskej voľby Srbska vychádzajú ďaleko za hranice Balkánu. Nesmelo, obzerajúc sa smerom k Rusku začínajú otáčať hlavy iné slovanské národy. Slováci a Česi takmer nič nevedia o tom, čo sa udialo v Srbsku. Nebyť niekoľkých alternatívnych serverov, nevedeli by vôbec nič. Ale mení sa všeobecné povedomie a nálada a ruská voľba začína dozrievať aj v týchto krajinách.

 

Slováci sa napríklad stále nástojčivejšie zaujímajú o myšlienky Eurázijskeho zvazu, lebo vidia na vlastné oči a zažívajú na vlastnej koži stále smutnejšie následky „euroatlantickej integrácie“. Hoci sa Slovensko nachádza v srdci Európy a zatiaľ žije v relatívnom blahobyte, koniec tohto blahobytu je už na dosah ruky. Čo bude potom?

 

Vracal som sa do Bratislavy a znovu prešiel cez celé Maďarsko, tentokrát z juhu na sever. Ponurý a znepokojivý pohľad. Zriedkavé rozbité rumunské nákladiaky a autobusy s Rumunmi, ktorí sa ešte nenasýtili Európy, malé množstvo ošúchaných áut s maďarskými značkami. Život akoby zhasol, ľudia nemajú kam, nemajú na čom ani za čo cestovať. Čo sa stane až nespokojnosť Maďarov vygraduje do bodu varu? Spomenul som si na vlastnú knihu Slovenské Kosovo, ktorú som vydal v roku 2009, rozmýšľal som o Rusku. Matičku Rus budú nasledujúc Srbov vyberať a vyberať, tak ako si ju vyberali tisíc rokov. Rusko si vyberajú, keď začína byť naozaj zle, potom k nemu prichádzajú s prosbou „Zachráň a ochráň nás!“. Koho si vyberie Rusko, koho dokáže a bude chcieť zachrániť, dokáže niesť bremeno svojej voľby a dokáže sa zachrániť samé? Večné otázky na ktoré nebude možné neodpovedať.

 

Sergej Chelemendik,
ruský spisovateľ, zakladateľ hnutia Dobrá Sila
28. októbra 2012
Belehrad – Bratislava
Zdroj: http://www.chelemendik.sk/Sergej_Chelemendik_Srbi_si_vyberaju_Rusko_kto_je_dalsi__421529125.html

 

Podobné čítanie:

 


Samo Tomášik
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
sxg . nexadipu01   |   ip:213.181.1   |   2012-10-31  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pod takový duchovní Izrael SŽŘ nabídla orthodoxním rabínům Srbsko, přesněji Vojvodinu, s organizací "Centr judejské civilizace" v městě s mystickým pro ně jménem Subbotica.
Vše promysleli sionští mudrci s tím "Centrem", jak v měřítku celosvětovém, tak i lokálně. Centr je povinen přemodelovat tvář "evropské civilizace" na "židovskou civilizaci" a rozšířit po celé planetě tuto "civilizaci" coby evropskou.
Pro tento Centr sionisti ihned po bombardování a rozbití Jugoslávie skoupili všechny pozemky Vojvodiny. Však hlavně kvůli tomu byla rozložena Jugoslávská federace. Dnes Vojvodina je soukromý statek Rotschildových toulavých psů, zatímco gojové v zemi, kdysi jim patřící, jsou pouhý dobytek.
http://afinabul.blog.cz/0810/stvrty-izrael-na-ceste


iu . bupajyho73   |   ip:88.100.14   |   2012-10-31  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusko – naděje evropských národů.
Delegace z evropských zemí a Spojených států v těchto týdnech utrpěly porážku, když Rada pro lidská práva přijala rezoluci, která znovu potvrzuje pozitivní vztah mezi tradičními hodnotami a lidskými právy. Evropské a americké delegace vidí tradiční hodnoty jako ohrožení žen, lesbiček, gayů, bisexuálů a transsexuálů.
Po přijetí rezoluce ruské ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení, že „Ruská federace společně se svými názorovými spojenci bude i nadále v Radě pro lidská práva podporovat myšlenku neoddělitelného spojení lidských práv a tradičních morálních hodnot“.

http://res.claritatis.cz/zpravy/z-domova/rada-pro-lidska-prava-osn-potvrdila-tradicni-hodnoty/6010Axis . kydebefy93   |   ip:85.237.22   |   2012-10-31  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte prídu časy, keď Srbom bude patriť západný Balkán.
Ešte prídu časy, keď Palestíncom bude patriť Palestína. Srbi to vedia, Palestínci to vedia. Už čoskoro vyvrheľské národy zožnú všetko to bodľačie, čo toľké roky siali.


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2012-10-31  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nesmieme dopustiť aby tí hajzli dostali Vojvodinu!
Boha vášho, ovce, kosia vás kombajnom a ani nebékate!


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2012-10-31  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Axis, kľudne môžeš upresniť ten vyvrheľský národ/rasu. Čo sa bojíš?


Sando . woduwame77   |   ip:85.237.22   |   2012-10-31  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusi si urobia s ostatnými post- ZSSR úniu, asi by bolo dobré byť v tejto dobe neutrálny a obchodovať na obe strany. Škoda že sme sa s EU tak poponáhľali.


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.41.137   |   2012-10-31  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozdrobovanie slovanských krajín úspešne pokračuje a mafiánska banksterská zberba vo svojom diabolskom stáročnom úsilí vymazať nás všetkých z mapy nepoľavuje. Dnes viď aj článok na afinabul-háčky a udice o snahe vniesť napätie do slovensko-českých vzťahov.

Je najvyšší čas povedať nie zvrhlej a zradcovskej politike anglosasov a ich sionistických príveskov (alebo naopak?) a zasadzovať sa o vytvorenie nového zväzku Slovanov. Ak to neurobíme, môžeme si byť istý, že Kosovom sa to neskončilo a je len otázka času kedy budeme na rade aj my.

Inak sa divím, že ľudia na Slovensku nepodávajú masové žiadosti o azyl v Rusku. Ja osobne v súčasnej situácii, keď nám vládnu vrahovia a zlodeji, o tejto možnosti uvažujem.


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2012-10-31  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výzva!

Ako ušetriť miliardu z našich daní
Je rozhodnuté: po 1.1.2014 bude len 1 zdravotná poisťovňa - štátna. To by bolo v poriadku, problém je, že tu ide o prachy, ktoré sa z našich daní majú zaplatiť:
1. Pente a iným parazitom za "kreatívnym účtovníctvom" vyčíslenú hodnotu ich poisťovne, odhad 300 - 500 mil. Eur len za Dôveru
2. Zahraničnému poradcovi, ktorý má dieltantom vo vláde za drahé prachy poradiť, ako a za koľko sa majú súkromné poisťovne odkúpiť
3. drahým právnikom, ktorí budú štát (našu vládu) za naše peniaze zastupovať v súdnom spore s holandskými majiteľmi Dôvery
Nebudem sa možno príliš mýliť, ak celkovú sumu odhadnem na 1 miliardu Eur. Tí, čo sa pohybujú v zdravotníctve vedia, čo sa za to dá kúpiť.
Tomuto všetkému sa dá elegantne vyhnúť - všetci prestúpime do štátnej Všeobecnej ZP. Je to veľmi ľahký krok, nevyžaduje kúska námahy, odvahy, rizika, ani ničoho iného.
Ja to vidím tak, že kto tak neurobí, nemá právo nikdy na nič nadávať.
Pre istotu opakujem: nemá význam zostať v súkromnej poisťovni, je rozhodnuté. Prestúpime všetci skôr, či neskôr. Ale dá sa to aj zadarmo.
A tí, čo sú stále pobľúznení dobrou modrou a pri mene Fico sa im zvýši tlak, by si mali uvedomiť, že takto vybabrú aj s Ficom.
Ak má niekto z vás prístup na diskusie na SME, tak to tam rozšírte.
Sakirusekera . najihyry5   |   ip:92.52.36.   |   2012-10-31  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa prihováram za vyvlastnenie súkromných ZP, je to jedna z navrhovaných alternatív...keď je možné vyvlastniť majetok občana vo verejnom záujme, tak nech aj ZP sú vyvlastnené...dosť bolo neoprávnených ziskov z verejných zdrojov...


Sakirusekera . najihyry5   |   ip:92.52.36.   |   2012-10-31  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k článku : veľmi sa hanbím za to, že moji politickí zástupcovia súhlasili s bombardovaním našich juhoslovanských bratov...zaťažili ma týmto skutkom, ako občana...nikdy im to neodpustím, nemali na to môj súhlas !


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.40.167   |   2012-10-31  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jozef . cucexuso04 | ip:87.197.12 | 2012-10-31

Znárodnenie a zabavenie všetkého majetku, nikomu žiadne náhrady škôd ani iné výnimky. Politikov a všetkých napomáhačov vo všeľudovom súde odsúdiť a zatvoriť na 20 a viac rokov bez možnosti prepustenia, za vlastizradu a napomáhanie cudzím škodcom v genocíde iných aj vlastného národa. Žiadne kandelábre, len basa aby si to užili.
Oni sa s nami nese.r.ú a nebudeme sa ani my s nimi.

V dnešnom svetle udalostí chápem február 1948 a nasledujúce roky úplne inak, a čo sa mi na tej dobe zdalo kruté a nespravodlivé, dnes chápem ako opodstatnené. Nie som za znovunastolenie bývalého režimu ale TOTO SA MUSÍ ZMENIŤ!


hronob . wumekiwu0   |   ip:85.237.22   |   2012-10-31  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  všetky príspevky sú blbosti nehnevajte sa


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2012-11-01  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nehneváme... :-)
a ty?


PoldoKristus . kegixoru79   |   ip:178.41.13   |   2012-11-01  (01:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj Ježiš to chce!


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2012-11-01  (08:25)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  treba presadzovat politiku ktora umozni vznik Slovanskej uniesmartang . bohupyki56   |   ip:95.103.79   |   2012-11-01  (09:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  verim ze nas rusi ste neodpisali .... a ze slovania este len pridu ... Ale v novej kvalite vztahov. Nie totalita, nie system sluha-pan ale rvnocenna a korektna spolupraca a spolunazivanie. VZAJOMNE POCHOPENIE a UVEDOMENIE. Toto musi byt cesta.

Ti, co si myslia ze to nie je mozne a ze rusi by s nami zas len kyvali nemusia mat az tak pravdu. Myslin ze aj rusko si velmi dobre uvedomuje v akej pozicii je dnes svet a co je hrozba. A rozhodne mu nebude jedno ci ma 3 ci 4 strategickych spojencov po europe alebo bude na vsetko samo. Rusko nie je tak velke a silne aby islo proti celemu svetu. Naopak, citim ze vztahy budovane na baze dobrovolnosti a splocnych hodnotach by sami o sebe uz zacali menit tento svet. Rusko POTREBUJE spojencov. A ja drzim palce aby sa mu to podarilo. V idealnom pripade s nami ...


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2012-11-01  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Putin bol oboznameny s Koncepciou verejnej bezpecnosti(КОНЦЕПЦИЯ ОБЩЕСТВЕННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ) ako hovori v jej prezentacii P.K.Petrov.Vyplyva to i z par vypocutych prejavov Putina a celkoveho diania.
Doporucujem sa s danou koncepciou oboznamit:
http://www.youtube.com/watch?v=0-5DOCF4vFw&;playnext=1&list=PLZIA6uFeKjDhrwIuEteUbFVeRe-Y9PddO&featur
e=results_main


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.79   |   2012-11-01  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este dodam taku vec ze sice diskutujeme zdanlivo "od veci" a "snivame s vami" ale nesmieme zabudat na 1 vec. Ze sice sme clenmi EU a NATO ale nikto nepovedal ze to je navzdy. Tym viac, ze narod si takuto cestu nevybral. Staci len, ak si to uvedomi a zoberie rozhodovacie pravomoci pevne do svojich ruk. To, ze v ramci parlamentnej demokracie je Slovensko niekde nemusi znamenat nic viac ako to, ze nas par zaprdancov v parlamente hodilo cez palubu koli prachom.

Toto ale mozeme zmenit. Ja osobne sa momentalne necitim byt nijako viazany dohodami z EU atd. O to voac, ze EU nas podviedla a nielen nas. A nielen raz. Ya to na oplatku ja necitim ZIADNY zavazok ani povinnost akceptovat cokolvek co suvisi s tymto spolkom. Som slobodny clovek /zatial/ a mam svoje slobodne myslenie.

Zmena je mozna a je nevyhnutna. Nie v mene EU, nie v mene "nasej spolocnej meny", nie v mene cudz9ch idealov ... ale v naom mene a v mene nasich zaujmov. Bodka.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:84.47.49.   |   2012-11-01  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Zaujala ma ta časť članku,v ktorej autor velebí ,,Matičku Rus." Kto je ta matička ?Je to tá matička ,ktorú v ťažkej dobe maďarskej poroby a útlaku očakávali naši osvietenci?Alebo je to ta matička,ktorá prišla s bratskou tankovou pomocou v roku 1968? Možno je to matička s láskavejšou tvárou,ktorú naši dedovia vrúcne a s láskou vítali v roku 1945.Je pravdou,že táto matička odkojila veľké množstvo synov a dcér so širokým a dobrým Ruským srdcom ,ktorí sú schopní vzdať sa aj posledného,aby si uctili hosťa či prijateľa s pohostinosťou aku nenájdete nikde v západnom svete.Pravdou však je,že táto matička tiež vychovala synov oligarchikov,ktorí bez mihnutia oka a štipky súdnosti dokážu zdierať vlastných ľudí aj slovanských bratov.Preto drahý Sergej autor toho to članku ja to náručie Matičky Rusi nevidím až taky bezpečný azyl pre ostatné menšie národy slovanov.To náručie môže byť prenich aj miestom kde pre nich ostane len veľmi malo vzduchu a možnosti slobodne dýchať.Nezdá sa mi totiž,že terajšia klíma v tomto obiatí je až taká priazniá pre Slovanstvo.Keď si autor myslí,že áno tak nech zdôvodní prečo veǩý Rusky brat dlaví Ukrajinu a predáva jej plyn 2x drahšie ako ho predáva štátu,ktrý s ním viedol 2 svetové vojny a ktorého cieľom bolo zničiť Matičku Rus a porobiť ,alebo vyhubiť ostatné Slovanské národy.Aj napriek týmto mojím vyhradam však Rusku držím palce a verím,že sa v blizkej budúcnosti stane opať svetovou ,,REŠPEKTOVANOU mocnosťou,lebo iba táto eventualita mocného Ruska je zárukou pokaja a mieru na tejto planete.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.79   |   2012-11-01  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo
Vdaka za dokument. Velmi zaujimave najma kontexte s prejavmi Putina. Ak to zhrniem, tak je jasne ze rusi vedia o com hovoria a maju vo veciach pomerne jasno. Otazka teraz bude, ci si do buducna udrzia doma realnu podporu. Aj v tomto by im mohla pomoct aj slovanska vzajomnost a prebudzanie ... Paradoxne tak nastava pre vsetky drobne slovanske narody celkom slusna sanca na rovnocenne "zapojenie sa do procesu".


jan . pukikyri5   |   ip:87.244.20   |   2012-11-01  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrtk20.vapoqysa27
Zabúdaš, že Ukrajina chce vstúpiť do NATO a EU? Zabúdaš ktorí politický vodcovia spôsobili, že sú tam oligarchovia, len Putin sa snažil a snaží oligarchov a volených ľudom gubernátorov obmedziť / Medvedev po Putinovy znova zaviedol ich voľby v regiónoch - prečo? /, Gasprom je štátna a.s., podotýkam vrátil aj prírodné bohatstvo do rúk štátu, Rusko dvíha životnú úroveň rusov / môžu si zobrať do prenájmu pôdu, ďaleký východ má odpustené dane, .../, čo sa týka dlávenia Ukrajiny a predáva jej plyn 2x drahšie ako Nemecku /no neviem - daj dôkaz/, ale viem, že za súčasnými cenami stojí posvetená / ako sa píše prehlasované a?/západom Tymošenková, treba sa spýtať, čo tým chcela docieliť / Rusko je zlé?/, teda je to v zmysle obchodnej zmluvy. Rusko dávalo a dáva priestor na úpravu ceny ropy a plynu /nielen to/ požaduje len, aby Ukrajina vstúpila do zóny voľného obchodu so SNŠ a aby zostala mimo vplyvu NATO, pričom účasť v EU mu tak ani nevadí/ale vezmu ho do EU bez účasti v NATO - veď to je podmienka/. Inak dnes je na tomto fóre k tomuto článku veľa rozumných príspevkov. Čím to asi je, že chválim, žeby som bol tá istá krvná skupina? Dosť bolo chazarov-parazitov, nech žijú SLOVANIA!


leo . didubyge94   |   ip:31.130.16   |   2012-11-01  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A co tak na zaciatok obnovit spolupracu v ramci V4ky.To je najrozumnejsia cesta podla mna.


realista . hutidofa55   |   ip:213.181.1   |   2012-11-01  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vratte sa na zem.Sergejove dristy treba korigovat.Kde bolo Rusko ked
bombardovali Srbsko ? Naco mi je silacky tvariaci sa Putin, ktory
ani vlastnu krajinu nie je schopny vytrhnut z marazmu, chudoby, vlady oligarchov a mafie.Stat co sa dobrovolne vzda svojho imperia pre
slabost, neschopnost a pod. Rusko sa zachovalo ako hlupak, ked po
rozvrateni RVHP naznacilo svojim byvalym satelitom, ktore pre neho
vyrabali s napisom "sdelano v CCCP", ze oni uz nepotrebuju nase vyrobky oni maju ropu oni si kupia kvalitne veci zo zapadu.Co zostalo
byvalym satelitom ako ist s prosikom na zapad a ten nas teraz zdiera,
ale co ine ste ocakavali ze bude.Zabudnite na Rusko, jedno historicke poucenie staci, spasa odtial nikdy nepride, na to zabudnite.


Sakirusekera . najihyry5   |   ip:92.52.36.   |   2012-11-01  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  realista, si pripomeň, kto vtedy, v čase príkorí, vládol v Rusku ? situácia sa podstatne zmenila, stále sa mení, vyvíja...aj my sme boli podvedení, napr. v 1968, keď prišli k nám "spojenci" s tankami...

Rusko-Rassija v dávnej minulosti, jej armáda, prišla vždy slovanským štátom na pomoc, keď o to bola požiadaná...mám pocit, že tejto vedomosti zneužili pozývatelia spojeneckých vojsk v 68.r., bolo nám to podané akosi prekrútene...

mne imponuje, že súčasné Rusko sa nenecháva od západu opiť rožkom...páči sa mi sebavedomé, hrdé Rusko, viem, ešte to nie je celkom ono...ale je na dobrej ceste...a nám sa črtá šanca...využime ju, podľa dávnych dejín sme dokázateľne jeden národ...


Sakirusekera . najihyry5   |   ip:92.52.36.   |   2012-11-01  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opravujem : Rassija, jej armáda, prišla vždy slovanským n á r o d o m na pomoc...


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2012-11-01  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang-to si uz pozrel vsetky casti?!:-)
vrtk-Rus je pojem,ktory asi nepochopis,ale ked ti ide o uzemie,tak Zapadna Rus je dnes Nemecko.A "Maticka" je vyjadrenim vztahu k rodnej zemi,lebo ta zivi a ty ju lubis..chapes?A faktologicky pustas bludy..Co chces docielit svojim prispevkom?
leo-mozno by to chcelo naprv zacat spolupracovat medzi sebou..potom V4,urcite..atd:-)
realista-ak cakas na spasu a nie si schopny dohladat zakladne informacie,tak bez s prosikom k tym,co maju na svedomi sucasny marazmus.
sakirusekera-je toho vela prekruteneho,ved je to informacna vojna..uz dlho


realista . hutidofa55   |   ip:213.181.1   |   2012-11-01  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rassija, jej armáda, prišla vždy slovanským n á r o d o m na pomoc...
tento vyrok svedci o uplnej neznalosti dejin.
Ked islo o bombardovanie Srbska tak srbsky parlament chcel odsuhlasit
ze sa pripoja k Rusku /presnejsie k spolocenstvu .../ak Rusko pomoze
Srbsku. Rusko nespravilo nic lebo sa topilo vo vlastnych problemoch.
Rusko ma iba suroviny ktore za nejaky cas vycerpa a bude po Rusku.
Nema technologie, nema modernu infrastrukturu, vedu, v podstate je to zaostaly stat zijuci z vyvozu surovin.Kredit Ruska vo svete je
velmi maly a keby nemalo jadrove zbrane a suroviny bol by nulovy.
Zial aj to je pravda o Slovanstve. Cina nema suroviny a jej ekonomicky vyvoj je na rozdiel od Ruska obdivuhodny. Na to tiez
netreba zabudnut ze Putin a jeho kamarati pri hyperinflacii
v roku 2000 pripravili jednoduchych ludi o peniaze. Putin ma moc
cara v Rusku a keby chcel ludu pomoct uz by to bol urobil, ele
nepomohol a ani nepomoze. A Vy si myslite ze bude pomahat nejakym
Slovanom ked vlastnych hrdusi ako sa len da.
realista . hutidofa55   |   ip:213.181.1   |   2012-11-01  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rassija, jej armáda, prišla vždy slovanským n á r o d o m na pomoc...
tento vyrok svedci o uplnej neznalosti dejin.
Ked islo o bombardovanie Srbska tak srbsky parlament chcel odsuhlasit
ze sa pripoja k Rusku /presnejsie k spolocenstvu .../ak Rusko pomoze
Srbsku. Rusko nespravilo nic lebo sa topilo vo vlastnych problemoch.
Rusko ma iba suroviny ktore za nejaky cas vycerpa a bude po Rusku.
Nema technologie, nema modernu infrastrukturu, vedu, v podstate je to zaostaly stat zijuci z vyvozu surovin.Kredit Ruska vo svete je
velmi maly a keby nemalo jadrove zbrane a suroviny bol by nulovy.
Zial aj to je pravda o Slovanstve. Cina nema suroviny a jej ekonomicky vyvoj je na rozdiel od Ruska obdivuhodny. Na to tiez
netreba zabudnut ze Putin a jeho kamarati pri hyperinflacii
v roku 2000 pripravili jednoduchych ludi o peniaze. Putin ma moc
cara v Rusku a keby chcel ludu pomoct uz by to bol urobil, ele
nepomohol a ani nepomoze. A Vy si myslite ze bude pomahat nejakym
Slovanom ked vlastnych hrdusi ako sa len da.
Vydavatel prispevok cenzuruje tak to vyzera.Inynazor . vobudine49   |   ip:213.181.1   |   2012-11-01  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rassija, jej armáda, prišla vždy slovanským n á r o d o m na pomoc...
tento vyrok svedci o uplnej neznalosti dejin.
Ked islo o bombardovanie Srbska tak srbsky parlament chcel odsuhlasit
ze sa pripoja k Rusku /presnejsie k spolocenstvu .../ak Rusko pomoze
Srbsku. Rusko nespravilo nic lebo sa topilo vo vlastnych problemoch.
Rusko ma iba suroviny ktore za nejaky cas vycerpa a bude po Rusku.
Nema technologie, nema modernu infrastrukturu, vedu, v podstate je to zaostaly stat zijuci z vyvozu surovin.Kredit Ruska vo svete je
velmi maly a keby nemalo jadrove zbrane a suroviny bol by nulovy.
Zial aj to je pravda o Slovanstve. Cina nema suroviny a jej ekonomicky vyvoj je na rozdiel od Ruska obdivuhodny. Na to tiez
netreba zabudnut ze Putin a jeho kamarati pri hyperinflacii
v roku 2000 pripravili jednoduchych ludi o peniaze. Putin ma moc
cara v Rusku a keby chcel ludu pomoct uz by to bol urobil, ele
nepomohol a ani nepomoze. A Vy si myslite ze bude pomahat nejakym
Slovanom ked vlastnych hrdusi ako sa len da.
Vydavatel prispevok cenzuruje tak to vyzera.julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2012-11-01  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  realista-mas zle informacie a dost vymyty mozog


Sakirusekera . najihyry5   |   ip:92.52.36.   |   2012-11-02  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  realista : čo to máš za pochybný zdroj informácií ?? vôbec nesúhlasím s tvojimi názormi...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


RUSKÁ BANKA VYKOUPILA 570 TUN ZLATA


2013-02-12  (10:24)  |  Rusko
Ruská Centrální banka vykoupila v posledních deseti letech 570 tun zlata. Oznámila o tom agentura Bloomberg s odvoláním na výpočty udělané na základě údajů MMF.

V Rusku objevili mimozemskou kovovou ozubenou tyč starou 300 milionů let


2013-01-24  (09:07)  |  Rusko
Obyvatel Vladivostoku objevil během zapalování krbu slisovanou v uhlí kovovou ozubenou tyč. Neobvyklý nález odnesl vědcům. Po pečlivém prozkoumání předmětu dospěli k závěru, že tyč je stará 300 milionů let a byla vyrobena živým tvorem. Avšak nedokázali odpovědět na otázku, kdo mohl tuto hliníkovou ozubenou tyč vyrobit.


Byl zavražděn šéf ruské mafie Aslan Usojan


2013-01-18  (09:11)  |  Rusko
Aslan Usojan, etnický Kurd a šéf ruské mafie. Muž s přezdívkou Děda Hassan již není kmotrem. Byl zastřelen v centru Moskvy odstřelovačem. Nájemný zabiják zastřelil Aslana Usojana (75) z okna vedlejšího domu, když vycházel z restaurace v moskevské části Arbat. Podle ruských médií se jeho osobním strážcem nepodařilo zakrýt svého šéfa před šesti ranami, které ho zasáhly a byly pro něj osudné. Zemřel, když ho vezli do nemocnice.


Anonymous: „Nový světový řád“ se pokusí odstranit Putina


2012-10-31  (08:54)  |  Rusko
V exkluzivním interview pro Hlas Ruska sdělil zástupce skupiny Anonymous, že 21. prosince 2012 plánuje odstartování vlastní levné a decentralizované online platformy TYLER. Je určena pro zveřejnění důležitých informací, které vlády různých zemí tají před svými občany.


Klíčová událost: V Rusku předložen zákon o podřízení centrální banky národním zájmům


2012-09-21  (09:01)  |  Rusko
Neoficiálně pojmenovaný "zákon o neplacení daní Spojeným státům". Což je přesné, jde totiž o to, že ruská centrální banka nyní není pod kontrolou Ruska a nepracuje v zájmech Ruska, ale v zájmu těch, kdo ji řídí - dnešní "penězoměnci z chrámu", finančí světová mafie se sídlem v USA.


Rockefeller, Rothschild, Lenin, ropa a potoky krvi


2012-06-02  (14:45)  |  Rusko
Kým v Baku jeden ropný vrt v tom čase poskytoval 280 barelov ropy tak tie americké v Pennsylvánii a v Ohiu iba 4,5 barelu denne. Ruské náklady na dodávku k spotrebiteľom predstavovali 1/3 z tých amerických. Kým v roku 1882 nakúpilo Rakúsko Uhorsko od Rockefellera viac ako pol milióna barelov americkej ropy, tak v roku 1890 to bolo nula barelov. Vývoz ropy z Baku začal v spomínanom roku 1882. V tom čase americké rafinérske spoločnosti ovládali 85% svetovej produkcie ropy. O šesť rokov neskôr to bolo už iba 53%.


Co chce Západ od Ruska?


2012-05-20  (17:31)  |  Rusko
Vatikán byl jednoduše přinucen dělat to, co mu dovolili. Tehdy se nabízí otázka - kým? Jaká síla v tu dobu existovala (a nejen v Evropě), která mohla ovládat Vatikán? A existuje snad i v naší době? Jakkoliv je to překvapivé, události současné reality hovoří ve prospěch posledního. Nebudeme vyjmenovávat řetěz událostí: je jich příliš mnoho. Důležité je něco jiného: loutkami této tajné síly byli i Romanovci, kteří krátce po svém příchodu k moci přepsali "k obrazu Západu" celou historii Rusi.


Rusko shromažďuje jednotky na severní íránské hranici a očekává útok Západu


2012-04-16  (08:11)  |  Rusko
Ruské ozbrojené síly předjímají, že k útoku na Írán dojde v létě, a vytvořily akční plán na přesun ruských jednotek přes sousední Gruzii do Arménie, která hraničí s Íránem, uvádí informované ruské zdroje.


„Impérium zla“ – fakty a obrazy


2011-12-22  (09:22)  |  Rusko
Hotové predstavy o Rusku ako o „impériu zla“ a „väzení národov“ sa každodenným opakovaním vnucujú už mnoho rokov. V danom článku sme preskúmali taký spôsob informačnej vojny, ako je úmyselná zámena faktov za chcené predstavy, či obrazy. Obrazy hovoria jedno, no samotné nepostačujú a vyžadujú doplnenie vedomostí faktami.


Rusko varuje před narůstajícím rizikem jaderné války


2011-11-24  (10:59)  |  Rusko
„Možnost lokálního ozbrojeného konfliktu se dramaticky zvýšila podél celého perimetru hranic,“ řekl Makarov. „Nemohu vyloučit, že za určitých okolností by mohly lokální a regionální ozbrojené konflikty přerůst v plnou válku, možná dokonce s jadernými zbraněmi.“


Rusko dokončilo systém vzdušné obrany


2011-07-29  (20:31)  |  Rusko
22.červenec je označen jako Den obránců Moskvy. V tento den před 70 lety sovětská vzdušná obrana odrazila první masivní letecký útok nacistických bombardérů na hlavní město země. Dnes se konaly vzpomínkové akce k uctění památky hrdinů ruské moderní letecké obrany.


Ako je na tom Rusko po desiatich rokoch bez kontroly ekonomiky západnými zločincami?


2011-07-29  (20:11)  |  Rusko
Približne pred desiatimi rokmi hlavná postava pronárodných reforiem v Rusku, Vladimír Putin, vykopol pijavice ruského národa, agentov známych kriminálnych kruhov v oblasti finančníctva, a vedúcu osobu tejto bandy, Chodorovského, dodnes drží za mrežami v Rusku ako trofej. Z času na čas sa demokratori zo západu ozvú ako je nehumánne držať Chodorovského za mrežami, ale zvyčajne to netrvá dlho, lebo Chodorovsky v každom smere doslúžil, keď sa snažil podviesť Rothschilda a predať akcie Jukosu Rockefellerovi. Vráťme sa k téme z nadpisu: Ako je na tom Rusko po desiatich rokoch bez kontroly ekonomiky západnými zločincami?


Ropa ako dovod k tretej svetovej vojne?


2011-04-30  (13:01)  |  Rusko
Zasoby ropy sa na svete ztencuju a to mnohym vyvolava vrasky na svete. Najhorsie su na tom podla mojho mienenia prave americania so svojou obludnou spotrebou. Pre svoje ropne zaujmy maju na svedomi vela nasilia na statoch, ktore touto surovinou ovplyvaju. Irak, Iran, Lybia atd. Ale co bude nasledovat, ked sa vycerpaju aj tieto naleziska?


Ďaľšie z Ruska...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

SYSTÉM MOCI – jeho ekonomicko-politické prejavy, súvislosti a cieľe

Proti komu je teda systém nastavený na tej najvyššej rovine?? Prečo nekonečné preteky v zbrojárstve? Kto je skutočný protivník? Načo sú arzenály, schopné zničiť mnoho takých planét ako je naša škrupinka. Koho sa boja? A boja sa určite. Ľudstvo a ja ako človek – neviem kto sme, neviem kam smerujeme. Špička pyramídy vie viac, alebo si myslí, že vie viac. Pravdepodobne sú rovnako manipulovaní ako oni sami manipulujú nás. Ten istý Matrix, len o poschodie vyššie. Jediný rozdiel, že oni sa správy nedozvedajú z televízora. Majú svoj vlastný televízor, a tiež si myslia, že to čo vidia na svojej obrazovke je pravda. Tak koho sa boja?


Falešná záminka pro válku v Libyi?

Sú židia nepriateľmi kresťanstva?

Ministerstvo zahraničí USA by mělo vysvětlit, proč ...

Brána k moudrosti

DOSŤ

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3151 s