18. Júl 2019
    
Von z EÚ a eura, von z NATO - Dolezite.sk

Von z EÚ a eura, von z NATO


  2013-01-04  (08:55)  |  Európa
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Von z EÚ a eura, von z NATO
Švajčiarsko sleduje more EÚ, ktoré ho obklopuje, a spoločnosti, ktoré sa v ňom topia, už iba s neveriacim potriasaním hlavy. Robí si veľké starosti z toho, čo sa zo susediacich krajín stalo. Po 40 rokoch "spoločného trhu" je situácia skutočne zlá a klub sa postupne zmenil na nafúknutý, byrokratický a diktátorský útvar, kde aparátčikovia v Bruseli svojimi rozhodnutiami dusia 27 krajín. Sme svedkami doteraz nevídanej deštruktívnej krízy, ktorá ožobračuje všetkých občanov EÚ. Táto kríza vznikla cielene, debilným nápadom, nasadiť európskym krajinám kazajku eura. A ako riešenie krízy, na údajnú záchranu eura a európskeho projektu, je podporované práve to, čo túto krízu skutočne spôsobilo. Viac Európy, čo znamená viac politickej únie a viac antidemokratického centralistického diktátu.

Vidíme, ako v uplynulých rokoch státisíce ľudí utiekli z EÚ do Švajčiarska, prúdi tam doslova lavína hospodárskych utečencov a je stále väčšia a väčšia. Prečo? Pretože EÚ nie je sľúbenou rozprávkovou krajinou plnou blahobytu, naopak, stala sa konštruktom, ktorý možno charakterizovať vykorisťovateľskými mzdami, vysokou nezamestnanosťou, obmedzenou slobodou, šíriacou sa chudobou, upadajúcou infraštruktúrou a nedemokratickým politickým systémom. Bez ohľadu na to, čo tárajú politici v Bruseli, Berlíne, Paríži, Ríme, Madride a inde. Títo ľudkovia vôbec nezastupujú záujmy obyvateľstva. Zastupujú záujmy zločineckého vykorisťovateľského systému, ktorý moc koncernov zlúčil so štátnou mocou, čo poznáme ako definíciu fašizmu. Je až neuveriteľné, ako ľuďom propagandou a lžou predstierajú zdravý svet a ružovú budúcnosť, zatiaľ čo v skutočnosti je celý tento spolok neľudský a kolabuje.
Kto by bol taký blázon, a chcel ešte do tohto fašistického konštruktu pristúpiť? Požadujú to však niektorí švajčiarski politici z ľavicového a zeleného košiara, ale aj hospodárske kruhy a lobisti. Áno, vyhlasujú, že aj Švajčiarsko musí vstúpiť do tohto spolku chudákov a vzdať sa svojej suverenity. Títo zapredanci tvrdia, že Švajčiarsko už nemôže byť dlhšie samostatné, má bez odporu automaticky zaviesť všetky zákony prijaté v Bruseli a vstúpiť do tohto modrého mora dlhov, plného topiacich sa krajín. Pritom však stále silnejú hlasy v niektorých členských krajinách EÚ, požadujúce vystúpenie z tohto potápajúceho sa člna, ako napríklad vo Veľkej Británii. V najnovších prieskumoch sa väčšina Britov vyslovila za vystúpenie z EÚ, pretože medzičasom si uvedomili, že politici im už celé desaťročia klamali a zastierali skutočné úmysly. Cieľom "Európskeho projektu" je vytvoriť superštát a členské krajiny sa v tejto kaši jednotnosti majú rozpustiť.
Postupnými rafinovanými krokmi a úskokmi uviazla v sieti klamstiev jedna krajina za druhou. Ľudí sa vôbec nepýtali, či si euro a diktatúru z Bruselu želajú, a každá kritika a opozícia zanikla v masívnej mediálnej propagande. Postupovali ako buldozér a každý odpor prevalcovali. Toľko k chápaniu demokracie na európsky spôsob - demokratúra. Konečný účel svätí prostriedky, to je názor elity, sme iba príliš hlúpi, aby sme to pochopili. Demokratické referendum je otravnou prekážkou a kam by sme prišli, keby nám do toho smelo hovoriť aj obyvateľstvo a nebodaj by povedalo Nie? Väčšina vôbec nechápe, že EÚ je uskutočnením ideológie fašistov, povojnových náckov, ktorí chcú superríšu, zahrňujúcu celú Európu, s jedným centrálnym režimom pri moci, masou konzumentov, ktorí majú už iba jeden pas a jednu identitu, jednu menu, jednu vojenskú mašinériu, jednu vlajku a jednu hymnu, všetko atribúty jedného štátu.
EÚ je ničím nelegitimovaný nedemokratický útvar. Kto volil členov Komisie EÚ? Kto volil predsedu Európskej komisie José Barrosa alebo predsedu Európskej Rady Hermana Van Rompuya? Videl niekto meno predsedu Európskej centrálnej banky Maria Draghiho na nejakom volebnom lístku? Nikto! Odkiaľ berú títo ľudkovia drzosť, hovoriť v mene Európy, či dokonca rozhodovať o jej budúcnosti? Na tom však nakoniec nie je nič udivujúce, pretože hlavným motorom EÚ je Nemecko a v ňom tiež nie je demokracia. Pretože ani Nemci nemôžu voliť. Národ si nemôže voliť spolkového prezidenta, kancelára, sudcov ústavného súdu, premiérov, ministrov spolkových a krajinských vlád, ani riaditeľa spolkovej banky či intendantov rozhlasových staníc. Tých ktosi jednoducho dosadí.
Parlament EÚ nemá právo iniciovať zákony, iba odsúhlasuje rozhodnutia Európskej komisie. Sedí v ňom viac ako 700 členov parlamentu, ktorí sa tvária, ako keby o niečom rozhodovali. Pritom sú to draho platení politickí klauni, ktorí iba posedávajú a tárajú. Rovnako sa správa aj Spolkový snem, ktorý pozostáva z pritakávačov, ktorí dodatočne odsúhlasia to, čo im je "s priateľským nátlakom" a "bez alternatívy" predpísané (slovenský parlament, prirodzene, nie je iný, spomeňme si napr. na "odsúhlasovanie" tzv. eurovalu, alebo "plnenie domácich úloh" voči Bruselu, ako to označil slovenský premiér, pozn. prekl.). Zákony sú prijímané v Bruseli a od poslancov sa očakáva iba to, že ich schvália. V podstate nemajú čo robiť a sú zbytoční. Nemecko nemá ani ústavu, rovnako ako ju nemá ani EÚ, iba cudzincami nadiktované stanovy nazvané Základný zákon alebo Lisabonská zmluva, o ktorej nesmel nikto spolurozhodovať či hlasovať. Ústava však existuje a je platná iba vtedy, ak o nej môže rozhodovať a súhlasiť s ňou národ.
Tento umelý, nelegitímny útvar ako skutočný cieľ jeho strojcov, Spojené štáty európske pod nemeckým vedením, však nikdy nebol ľuďom prezentovaný v tejto podobe, ani to, aké následky prinesie. Že všetci Európania budú musieť byť ako Nemci. Áno, požiadavka, aby svet skákal podľa nemeckej píšťaly, nie je nová. Južní Európania sú vraj tiež toho názoru, že žijú iba preto, aby pracovali, že treba byť poslušným poddaným, ktorý funguje efektívne a bez reptania, dodržiava všetky zákony a poslušne platí dane bez ohľadu na to, aké dehonestujúce a vydieračské sú. No keďže nie všetci Európania považujú nemecký systém za optimálny a nevnímajú ho ako príklad hodný nasledovania, plán s jednotnou menou nefungoval. Krajiny EÚ možno majú tie isté práva, nie sú však rovnaké, najmä pokiaľ ide o jednotlivé národné hospodárstva. Ochotne využili výhody lacných peňazí a až po uši sa zadlžili rôznymi megaprojektami, ich hospodárstvo však nie je tak výkonné, aby toto zadlženie unieslo.
Preto nemecká vláda musela zaskočiť ako inšpektor a krízovým krajinám prikázať ako malým deťom, aby sporili a za menej peňazí pracovali viac, rovnako ako Nemci. To však viedlo k tomu, že hospodárska kríza sa značne zostrila, ľudia sú bez práce, nemajú peniaze, žiadnu perspektívu a celá spoločnosť kolabuje. Obete tejto politiky idú protestovať do ulíc, na čo štát reaguje masívnym násilím. Slzný plyn a gumové projektily na strane jednej a kamene a zápalné fľaše na strane druhej. Opýtajme sa Grékov, Talianov, Španielov a Portugalčanov, či im EÚ a euro priniesli pokoj a blahobyt? Práve to však politici občanom EÚ sľubovali, že keď vstúpia do únie, už nebudú vojny, ani hlad a bieda. Aká je pravda? Čo sa odohráva v uliciach Atén a Barcelony, možno pokojne prirovnať k skutočnej vojne. A ľudia v EÚ sa od čias II. svetovej vojny ešte nikdy nemali tak zle. Ešte aj Nemecko sa v oblasti Porúria a Dolného Porýnia stále viac podobá na rozvojovú krajinu, o čom som sa nedávno presvedčil vlastnými očami. Chudoba, úpadok a bieda tam nadobudli hrozivý rozmer.
Nie je preto žiadnou náhodou, že tie krajiny v Európe, ktoré nezaviedli euro, a najmä tie krajiny, ktoré nie sú členom EÚ, sú na tom v súčasnosti najlepšie a nemajú žiadnu hospodársku a dlhovú krízu. Príčina je na dlani. Nezávislé krajiny, ktoré o svojej finančnej politike rozhodujú samy a nerobia im to aparátčikovia v Bruseli a finanční zločinci ECB a bankstri vo Frankfurte, môžu rozhodovať podľa národných záujmov, podľa toho, čo je pre krajinu najlepšie. Náhodou nie je ani to, že Island sa po svojej finančnej kríze vydal inou cestou a dostal sa z mizérie. Namiesto toho, aby peniazmi daňových poplatníkov zachraňoval banky, ktoré podvodnými machináciami priviedli do krízy seba i krajinu, nechal banky skrachovať a zodpovedných bankárov zatkol a obžaloval. Takto to treba robiť.
Načo banky vôbec zachraňovať? Prečo bankári vyviaznu beztrestne? Ulúpia bilióny - nie miliardy ale bilióny - a nič sa im nestane! Zlodeja, ktorý v obchode ukradne drobnosť za jedno euro, potrestajú prísnejšie. Nielen manipulujú LIBOR, čo im vynieslo stomiliardové zisky, ale podvádzajú na všetkých trhoch a ženú ceny potrebným smerom, aby potom bez akéhokoľvek plnenia inkasovali vo veľkom štýle. Skončia prezidenti zúčastnených bánk v chládku? Určite nie, vyviaznu so smiešne nízkou pokutou, ak vôbec nejakú dostanú. Z toho je zrejmé, kto má v EÚ skutočnú moc v rukách. Politici sú iba bábky a slúžia finančnej elite. Ide o transfer majetku celého národa zospodu smerom hore. Odohráva sa jedna gigantická lúpežná výprava proti nám všetkým a nikto im v tom nebráni.
Kedy sa ľudia konečne zobudia a zistia, že EÚ je skratkou Európskeho Úpadku? Tento výtvor je chybný konštrukt, ktorý treba ihneď strhnúť. Prináša iba nepokoj, chudobu, potláčanie, stratu identity, nemorálnosť a deštrukciu. Keď nám to maľovali v ružových farbách, aké to bude pre nás výhodné, klamali. Ide im iba o moc a kontrolu. Každý prívrženec EÚ je antidemokrat a vlastizradca a mal by za to zaplatiť. Nobelova cena pre Zväz európskych socialistických republík je zrejme tou najväčšou fraškou a výsmechom vôbec. Na uliciach krízou zmietaných krajín neexistuje mier a EÚ svojou vojenskou mašinériou zvanou NATO, ktoré vedie jednu útočnú vojnu za druhou, mier ani nešíri. Existuje iba jedno motto, von z EÚ a eura, von z NATO … návrat k sebaurčeniu a suverenite pre mier a blahobyt, priamu demokraciu! A kto chce po celej tejto katastrofe vstúpiť do tohto zločineckého spolku, ten je úplný magor a treba ho vyhnať z politickej scény!
Preklad z nemčiny ďurino, január 2013

ďurino
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
DavidB . lyjikovy79   |   ip:195.212.2   |   2013-01-04  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len skoda ze mame v parlamente takych ....(rozmyslam ktory zvieraci vyraz sa na to hodi aby som neurazil zviera nejake), ze nepocuvaju hlas ludu a robia si nadalej co chcu a potapaju nas pomaly cim dalej viac :(


pipko . cyrekuty96   |   ip:178.40.20   |   2013-01-04  (09:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Durino, bla, bla, bla.
Naco to tu meles. Vzdy je to o tom istom.
Vsetci to uz davno dobre vieme.

Navrhni riesenie!
Daj vediet co mame proti tomu robit.
Najdes odvahu a vyzves ludi k odporu?
Vysvetlis chudakovy, ktory v tomto svete nevie a nedokaze zit a planuje si podrtezat zili ci skocit z mosta aby to nerobil? Aby sa racej opasal granatmi a skocil medzi ... /samocenzura/ a takto zakoncil svoj zivot a pomohol nam co este ako tak dychame?


vzduch . venijelu93   |   ip:95.103.29   |   2013-01-04  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobry clanok.myslim ze 80%pracujucich je za vystupenie. ale slachta
pozicia aj opozicia,sudcovia ignoruje verejnost. slachta sa nam vsetkym iba smeje a okrada .tu pomoze uz iba priama likvidacia ludi ktori ignoruju verejnost.


durino . wugedydi14   |   ip:178.40.17   |   2013-01-04  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre pipka:
- riešenie je v nadpise.
- ja som svoj článok sem nevložil


milan . tepuxaba62   |   ip:87.244.25   |   2013-01-04  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto sprisahanie na ľuďoch tejto planéty sa ťahá celou známou históriou. Zopár psychopatických klanov systematicky ovláda ľudskú spoločnosť cez takzvané kráľovské rody, náboženské spoločnosti, ktoré tak tiež slúžia týmto rodom a samozrejme tiež politické štruktúry vytvorené za tým istým účelom. Vďaka internetu sa začína odkrývať toto svinstvo a dozvedáme sa čo urobili títo psychopati s našou planétou. Tu môžete nájsť veľa. http://newtomorrow.us/index.html
Preto sa treba začať zaujímať o projekty ako, http://sk.wikipedia.org/wiki/Nepodmienen%C3%BD_z%C3%A1kladn%C3%BD_pr%C3%ADjem alebo http://en.wikipedia.org/wiki/NESARA Začnime podporovať ľudí, ktorí sa snažia zaviesť nový finančný systém, zrušiť zadĺženosť krajín. Niet krajiny, ktorá by nebola zadĺžená. Preto sa pýtam, komu dlží celý svet? Mimozemšťanom? Nie sú to psychopati, ktorí si privlastnili nás a celú planétu. Králi, bankstri......Nie som náboženský fanatik. Ale Bibliu čítam. Tam ma zaujala veľmi krátka pasáž v evanjeliu podľa Lukáša. Diabol vyviedol Ježiša hore a ukázal mu odrazu všetky kráľovstvá sveta a povedal. " Dám ti všetku túto moc a slávu, LEBO DOSTAL SOM JU a dám ju komu chcem. Ak sa teda pokloníš predo mnou, tvoje bude všetko." Tu v tomto krátkom texte je celá pravda.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-04  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ďakujem !!!

Toto je jeden z tých článkov, pred ktorým taktiež skladám poklonu. A takých je tu viac čo ma teší.

Veľmi dobrý a pravdivý príspevok. Takých sem treba zo zahraničných zdrojov viac. Aby sme tu prestali trpieť ponorkovou chorobou ba dokonca poniektorí prestali útočiť na tých čo sa snažia rozumne poukázať svojimi príspevkami k prebudeniu ľudí.

Totiž to, evidentne sa to deje všade a aj v ostatných národoch to tak ľudia vnímajú. Takže až tak hlúpy a nerozhľadený národ určite nie sme. Len sme zrejme podstatne viac a tvrdšie odrezaní od diania a informácií manipuláciou médií ako v okolitých krajinách.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-04  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
milan

oooooÓ :)))))) zabavila som sa.

Niet krajiny, ktorá by nebola zadĺžená. Preto sa pýtam, komu dlží celý svet? Mimozemšťanom? = toto je pekné tí mimozemšťania mi odľahčili deň :)))) díkyukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-04  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ďuri

Pokračuj a hoď aj iné zo zahraničia a ak vieš tak prelož. Len nezabudni prikladať zdroje v originál jazyku s net adresami aby si nebol obvinení z klamstva a šírenia dezinformácií. Lebo človek asi nikdy nevie.

Mňa osobne by zaujímalo niečo aj z tlače a médií priamo zo Švajčiarska. Ak vieš a môžeš tak daj. Neprestaň.


durino . wugedydi14   |   ip:178.40.17   |   2013-01-04  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele: moje preklady, videá a články nájdeš na mojom blogu http://www.auria.sk/blog/


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-01-04  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chcete riesenie?tu je:
nejaka medialne znama osobnost musi zacat spisovat peticiu na vystupenie s EU a NATO.medialne znama osobnost preto,aby to nas parlament bral s dostatocnou vaznostou na vedomie.ked sa vyzbiera dostatocny pocet podpisov,vlada musi uskutocnit referendum a v nom sa ukaze pravda kolko slovakov chce skoncovat s touto mizeriou.
vhodny kandidat na spisovanie peticie je podla mna Andy Hric.uz s tym ma skusenosti :D a samozrejme pred zacatim peticie treba oboznamit siroku verejnost s tym co sa bude robit a preco a o co vlastne ide


PandemoniumII . fededawa35   |   ip:62.197.22   |   2013-01-06  (00:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Začinám mať rád EU.


FcKensie . heganojy80   |   ip:178.41.91   |   2013-01-06  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jediný problém EÚ ako sa stať konkuriencieschopným voči zvyšku sveta. Čína to rieši vysokou produktivitou za hrsť ryže...


FcKensie . heganojy80   |   ip:178.41.91   |   2013-01-06  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a problém Slovenska je, že stále očakávame samo padajúce pečené holuby. S takými zápecníckymi chúťkami vari niet systému, ktorý by nás uspokojil. Najnovšie začíname svoje naivné prosebné oči upierať na východ...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-07  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..FcKensie ..ako to je s tou produktivitou práce v Číne? Nevie sa to "odkukať" aj unás resp. v EU???


FcKensie . heganojy80   |   ip:91.127.95   |   2013-01-07  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi

Nemyslel som to až tak doslovne, no čínske nasadenie za menšiu protihodnotu je vražedné, a výsledkom je lacný tovar zaplavujúci celý svet.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


EVROPŠTÍ VŮDCI SE DĚSÍ REVOLUCE


 - EVROPŠTÍ VŮDCI SE DĚSÍ REVOLUCE2013-05-30  (10:42)  |  Európa
Německo se děsí revoluce, pokud Evropa zavrhne model blahobytu… Německý ministr financí Wolfgang Schaeble v úterý varoval, že neúspěch v boji proti nezaměstnanosti mládeže by mohl Evropu rozervat na kusy a zavrhnout model blahobytu tohoto kontinentu ve prospěch tvrdších amerických standardů by zažehlo revoluci. Německo spolu s Francií, Španělskem a Itálií podporovalo naléhavé akce k záchraně generace mladých Evropanů,

LISABONSKÁ SMLOUVA VE SROZUMITELŠTINĚ:


2013-05-19  (12:22)  |  Európa
1) Německo si v Evropě bude dělat co chce. Běda, jestli ne.


Španělsko dávno za hranicí smrti


2013-05-07  (09:16)  |  Európa
Dva nejděsivější grafy nezaměstnanosti všech dob. Španělsko je ve velké krizi, a ta je jednou z nejděsivějších věcí, které jsem kdy viděl.


Těžká hra EU: ‚Přichází další konfiskace bohatství‘


2013-05-03  (09:06)  |  Európa
Bez pochyby dojde k dalším konfiskacím bohatství… Střadatele a investory v Evropě čeká další „konfiskace jejich bohatství“, jelikož tento kontinent se potýká s řešením problémů se společnou měnou, řekl šéf banky… Evropští politici se uchýlí ke „snadnému řešení“, radši vezmou bohatým peníze, než aby ve snaze poradit si s problémem zadlužení kontinentu zvedali daně a krátili výdaje, řekl Lars Christensen, šéf Saxo Bank. – UK Telegraph


MERKELOVÁ EVROPĚ: „PŘIPRAVTE SE VZDÁT SE SUVERENITY“


2013-04-24  (09:09)  |  Európa
Tsunami likvidity, které začalo v září 2012 v budově Marriner Eccles, a pokračovalo vlastní expanzí kvantitavního ulehčování BOJ epických rozměrů před třemi týdny, už poskytlo Evropě podnět, aby před sebou zase kousek kopala mrtvolu svých neřešených problémů k nevyhnutelnému rozpadu po dobu o pár měsíců delší, ale trh pomaličku, ale jistě, začíná už prokukovat ty umělé hodnoty natlačené do italských a španělských dluhopisů, tažené recyklovaným financováním od ECB přes bankovní a repo sazby a samozřejmě přivezenou japonskou hotovost, a krizové podmínky se tudíž s duněním už vrací.


Nigel Farage: Tahle EU je nový komunismus


2013-04-19  (09:29)  |  Európa
A jaká ironie, když ruský premiér Dimitrij Medveděv zhodnotil vaše činy a řekl: “Můžu to srovnat jedině s rozhodnutími, která činili sovětští politici.” Tahle Evropská unie je nový komunismus.


Budoucnost EU a jak v ní přežít


2013-04-07  (23:35)  |  Európa
Jsem euroskeptik! Nevěřím na světlé zítřky, které nám EU připraví. Nevěřím ve výhody společné měny. Nevěřím v blahodárné účinky přerozdělování a regulace a nevěřím ani na globální oteplování. Bohužel. Jsem ekonom a podnikatel. Zamýšlím se nad tím, jak se bude vyvíjet evropská i světová ekonomika. Jak zajistím důstojný životní standard pro svou rodinu a jak je uživím v dobách nejhorších. Nemám však křišťálovou kouli. A tak se jednak dívám zpět do historie a jednak studuji principy, podle kterých se přírodní, ekonomické a sociální zákonitosti řídí.


Bankovní loupež startuje hlubokou depresi


2013-04-05  (09:48)  |  Európa
Ta verze je zdánlivě betonová. Tím víc je však v reálu matoucí. Míní, že „kyperská konfiskace hotovosti“ dolehne hlavně na „bohaté jedince ruské provenience, vyhýbajícím se daním“, píše Tyler Durden na Zero Hedge. Právě ti ovšem patří do sorty, postižené ze všech nejméně. Většina „těch nejbohatších a s nejlepšími konexemi“ už totiž přísné restrikce obešla.


O budúcnosti Európy rozhodnú sporitelia


2013-04-03  (09:23)  |  Európa
Cyperský kompromis dopadol naozaj „zaujímavo“: 5 miliárd eur skonfiškovaných vkladov s možnosťou výmeny za akcie bánk a 10 miliárd eur ako finančná pomoc… a k tomu tradičné úsporné opatrenia.


Takhle se cítíte, když vám globální elita zkonfiskuje životní úspory


2013-04-02  (09:06)  |  Európa
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „prachatí evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Kypr zavádí internetovou měnu Bitcoin


2013-03-28  (09:07)  |  Európa
Země, která zažívá vážnou hospodářskou krizi, spustí bitcoin-bankomaty. Tohle hlásí portál „Now This News“. Místní orgány počítají se zavedením měny, která se používá pro on-line nakupování, hlásí RT.


Kyperští střadatelé to mají za sebou, kdo bude další?


2013-03-28  (09:06)  |  Európa
Když se o Kyperské krizi začalo mluvit před třemi týdny, prvotní návrhy na zdanění byla uváděná v procentech. I tak se mluvilo o pohromě, jelikož do té doby nemyslitelné bylo vysloveno a to, že v západně demokratických zemích by se mělo brát lidem kvůli problémům přetrvávající dluhové krize. Banky, které byly vtaženy do záchrany Řecka


Nejabsurdnější nařízení a nápady EU. Známe vítěze


2013-03-22  (09:42)  |  Európa
V rámci ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek jsme se rozhodli vyhlásit i podkategorii – Nejabsurdnější nařízení či nápady z EU, říká Patrik Nacher. Vedla nás k tomu poslední událost, kdy EU plánuje přijmout kvóty pro ženy ve vedení evropských firem. Do konce roku 2012 mohli lidé nominovat absurdity z dílny EU, ale i ze strany našich politiků a úředníků. A do konce února 2013 pak mohli návštěvníci webu hlasovat o 19 navržených absurditách. Prvnizpravy.cz informuje finanční poradce Patrik Nacher.


Co dál v Evropě: Kontrola kapitálu


2013-03-21  (09:09)  |  Európa
Teď je už i těm nejnaivnějším pozorovatelům bolestně jasné, že odteďka, když je Kypr oficiálně „nenapravený“, je pro Evropu největší hrozbou to, co by se stalo kdyby … po novém otevření kyperských bank – je zaplavily výběry z účtů, co vytáhnou 10% úspor, jak dnes varoval centrální bankéř této země, nebo 20%, 50% anebo úplně všechno? Je jasné, že někteří nebo všichni zahraniční „oligarchové“ konta rychle vyberou


RUSKO MŮŽE CHTÍT VÝMĚNOU ZA VÝKUP Z DLUHŮ KYPERSKÝ NÁMOŘNÍ PŘÍSTAV


2013-03-21  (09:05)  |  Európa
Pokud chcete vědět, proč je EU nervózní z kyperského vyjednávání o výkupu z dluhů s Ruskem, podívejte se dále do této Ekatrimerini zprávy o stavu vyjednávání mezi těmito dvěma zeměmi. Je pravděpodobné, že Rusové požádají o nějakou formu kompenzace za takovouto investici. Námořní přístav na Kypru pro ruskou flotilu a přístup k zásobám zemního plynu této země patří mezi ty odměny, o které může Moskva usilovat.


Vzkaz Nigela Farage Evropanům: “Vyveďte své peníze pryč, dokud ještě můžete”


2013-03-20  (09:04)  |  Európa
V prvním televizním vystoupením Nigela Farage od oznámení kyperské daně z bohatství si tento Angličan nebere žádné servítky. I po všech těch letech a s veškerou jeho zkušeností se zoufalou bídou vůdcovství Evropské unie „si nikdy nemyslel, že by se mohli uchýlit i ke kradení peněz lidem ze spořících účtů.“


Kyperská krádež


2013-03-19  (10:00)  |  Európa
O víkendu se udála i v našich socialistických končinách nevídaná věc - EU nutí kyperskou vládu mimořádně jednorázově zdanit všechny vklady na místních účtech[1], aby sama poskytla svoje (rozuměj: daňových poplatníků v EU) peníze na záchranu této země.


ROZHOVOR: NIGEL FARAGE O EU, UKIP A VELKÉM PROBUZENÍ V BRITÁNII


2013-03-04  (09:03)  |  Európa
Přinášíme exkluzivní interview s Nigelem Faragem, které vedlo Daily Bell. Nigel Farage je zakládajícím členem Strany nezávislosti UK, která byla založena v září 1993. Je členem Evropského parlamentu za oblast Jihovýchod a je vůdcem parlamentní strany v rámci parlamentu EU. Ústředním cílem této strany je zaprvé stažení UK z Evropské unie a zadruhé obnovení vlády nad Británií opět prostřednictvím Parlamentu.


Protestujúci Bulhari: "Zahájte proces voči každému, kto je zodpovední za drancovanie krajiny po roku 1989!


2013-02-27  (09:21)  |  Európa
Desítky tisíc Bulharů se sešly v celonárodním protestu proti chudobě, vysokým cenám energie a korupci. V neděli pod heslem „Pojďme zapálit monopoly" obrovské množství lidí vyšlo do ulic v různých částech Bulharska, včetně hlavního města Sofie, a vykřikovali „zbabělci", „mafie" a „máme hlad" a „chceme také financování od EU." Odhaduje se, že se 20 tisíc lidí shromáždilo před parlamentem a centrální bankou, aby daly najevo své frustrace. „Kde je Bojko? Hraje fotbal, jak to dělá vždycky v neděli? Jeho země je v plamenech, ale hasič (což ej Borisova profese) číslo jedna není nikde vidět....," řekl jeden z vůdců protestu Yanko Petrov.


Ako vnímam Nemcov?


2013-02-17  (09:07)  |  Európa
Veľké značky ako BMW, wolkswagen a Bosh, úspešná ekonomika a technologický pokrok po druhej svetovej vojne. V stredoveku údajne až 30 percent obyvateľstva slovenska hovorilo po nemecky. Potomkovia týchto karpatských nemcov nikde neodišli, nevymreli žijú tu, len hovoria po slovensky. Nenechajme sa však zmiasť.


EU pozměňuje minulost aneb 1984 v praxi


2013-02-08  (10:35)  |  Európa
Evropská unie se uchýlila k nejhorší praxi popsané v Orwellově románu 1984. Přečtěte si tento závažný text, který odhaluje, jak EU pozměňuje oficiální dokumenty a mění minulost. Lež=Pravda.


Dědicové Geobblese jsou miliardáři, vlastní polovinu koncernu BMW


2013-02-04  (09:21)  |  Európa
Potomci nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse drží téměř 50 procent koncernu BMW. Rodina si měla podle deníku Jerusalem Post přijít k bohatství z části i v koncentračních táborech. Harald Quandt měl na jaře 1945 jen 23 let. Jako důstojník vzdušných sil byl vězněn v libyjském přístavu Benghází. Tam dostal dopis na rozloučenou od matky, Magdy Goebbelsovy, manželky ministra propagandy a jednoho z nejvlivnějších mužů Hitlerovy Třetí říše Josepha Goebbelse.


Island porazil Unii: Dluhy zaplatí banka


2013-01-31  (09:09)  |  Európa
„Naprosté vítězství“, tak hodnotí list Frettablaðið verdikt Soudního dvora Evropského sdružení volného obchodu (ESVO), který ve sporu mezi Islandem a Evropskou komisí rozhodl ve prospěch Reykjavíku. Komise žalovala Island proto, že podle ní neměl v roce 2008, kdy zkrachovala největší soukromá banka v zemi Landsbanki, odmítnout vyplatit nizozemským a britským klientům banky Icesave, internetové pobočky Landbanki v Nizozemsku a v Británii, jejich vklady.


David Cameron proti účasti Nigela Farage v televizních debatách


2013-01-22  (09:06)  |  Európa
Britský premiér David Cameron minulý pátek, 18. ledna, zopakoval svůj požadavek na to, aby Nigel Farage, předseda Strany za nezávislost Spojeného království (United Kingdom Independence Party, UKIP) byl vyloučen z televizních debat předsedů politických stran před dalšími parlamentními volbami.


Čo nové v Grécku?


2013-01-21  (13:55)  |  Európa
Posledné týždne bolo trochu tichšie okolo Grécka. Niet sa čomu čudovať, veď dostali vyše tridsať miliárd eur (takmer celý dlh Slovenska) a to bude na chvíľu stačiť. Slovo „chvíľa“ treba brať v tomto prípade doslova, lebo už sa objavujú prvé hlasy, že sa treba zamyslieť na ďalšími peniazmi pre Grécko. Medzinárodný menový fond sa nechal v piatok počuť, že Grékom bude treba 9,5 miliardy eur, samozrejme, navyše ku všetkému, čo doteraz bolo zaplatené či prisľúbené.


Po celom Grécku sa objavujú alternatívne meny k euru


2013-01-11  (09:12)  |  Európa
Bol to náročný deň na trhovisku v centre Volosu. Angeliki Ioanitou predala slušné množstvo olivového oleja a mydla, zatiaľ čo jej priateľke Marii sa darilo pri predaji koláčov. Ani jedno jediné euro však nezmenilo svojho majiteľa - žiadny zo zákazníkov sa v toto sychravé dopoludnie neunúval priniesť so sebou peniaze. "Je to všetko o výmene a solidarite, vypomáhaním si v týchto ťažkých časoch," vysvetľuje Angeliki. "Mohli by sme povedať, že mnoho z nás sníva utópiu o živote bez eura." V tomto uponáhľanom prístavnom meste na úpätí Mount Pelion, v centre gréckej najúrodnejšej roviny, domáci prišli s novým spôsobom, ako sa vyrovnať s úspornými opatreniami


20 faktů o kolapsu Evropy, které by každý měl znát


2013-01-10  (09:22)  |  Európa
Ekonomické sesypávání Evropy se zrychluje. I když média mainstreamu nepřestávají vykřikovat, že finanční krize Evropy byla „zažehnána“, z Evropy přicházející ekonomické statistiky pokračují ve zhoršování. Aktivit výrobců v Evropě měsíc za měsícem ubývá, nezaměstnanost v eurozóně zase prorazila další fungl nový rekord a oficiální míry nezaměstnanosti jak v Řecku, tak ve Španělsku jsou daleko vyšší než vrchol míry nezaměstnanosti ve Spojených státech během Velké deprese ve 30. letech.


Marshallův plán


2013-01-08  (09:07)  |  Európa
Po druhé světové válce byla Evropa v troskách. Hospodářská situace v Evropě byla zoufalá. Do toho ještě přišlo hrozivé sucho v roce 1946 a nesmírně krutá zima v roce 1947. Ve zničené Evropě, kde byly desítky milionů lidí bez práce, se lidé radikalizovali. Nejhorší situace byla v Německu.


Nigel Farage: Čeho je moc, toho je příliš


2012-11-29  (08:53)  |  Európa
Nigel Farage: Čeho je moc, toho je příliš


Bilderberg svolává mimořádnou schůzi v Římě, aby zachránil vládu Maria Montiho


2012-11-16  (13:50)  |  Európa
Média v Itálii hlásí, že byl řídící výbor Bilderbergu [viz seznam členů] svolán na mimořádnou schůzi v Římě, aby diskutovali rozvíjející se evropskou krizi a jak zachránit svého muže v Itálii, Maria Montiho.


Protesty v Polsku: Tisíce lidí, vodní děla a slzný plyn (VIDEO)


2012-11-14  (09:14)  |  Európa
Protesty v Polsku a naše média opět mlčí. Tisíce mladých lidí v centru Varšavy zaútočili dlažebními kostkami a lahvemi na policisty během pochodů v Den nezávislosti. Polská policie zareagovala použitím slzných plynů a vodními děly. Při protestech bylo zraněno 18 lidí, z nich bylo osm policistů. Tři příslušníci bezpečnostních složek mají vážná zranění.


Španělsko v rozkladu: vyhladovělí nezaměstnaní rabují obchody s potravinami


2012-09-17  (10:14)  |  Európa
V téže době, kdy se světový ekonomický a finanční systém přibližuje k možnosti úplného zhroucení, objevují se znaky toho, co můžeme očekávat v masovém měřítku v blízké budoucnosti po celé Evropě.


Ďaľšie z Európy...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Smrteľné zovretie spotreby

Tvrdí sa, že žijeme v ére konzumizmu. Ľudia na celom svete sú rozdelení na tých, čo si užívajú konzum a na tých, čo po ňom ustavične túžia. Aby sa tento nenásytný materiálny apetít v bohatých krajinách uspokojil, do obchodov, výkladných skríň a na regále super- a hypermarketov bez prestania prúdi tok tovarov: nové modely automobilov, práčok, tlakových hrncov, hifi veží, hračiek, počítačov...


Rothschildovci sa priatelili s vplyvnými

Rockefellerovci schudobneli na filantropii

New World Order, Sionizmus a 60 miliónov mŕtvych

Osvietenie a emocionálna inteligencia

Hájek o 11 septembri - no toto? - Za 11. září stojí ...

Archív

Počátek občanských nepokojů v USA?

První náznaky organizovaného občanského odporu, inspirovaného zejména španělským hnutím 15-M, se objevily 17. září ve Spojených státech. V zemi, jejíž představitelé se domnívají, že disponují monopolem na výklad demokracie, je stále více lidí nespokojených se stávajícím systémem banksterského kapitalismu a vlastní neutěšenou sociální situací. Skupina aktivistů doufá, že také Američané začnou s pokojnými masovými protesty na Wall Street.


Alternatíva priamej demokracie

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Aj OĽaNO sklamalo.

Proč pracujeme v mizerných podmínkách? Odpověď..


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.1953 s