18. September 2019
    
Všetko, čo bolo kedysi naozaj dobré, sme vymenili za drahé šmejdy v načačkanom obale - Dolezite.sk

Všetko, čo bolo kedysi naozaj dobré, sme vymenili za drahé šmejdy v načačkanom obale


  2011-02-27  (10:35)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Všetko, čo bolo kedysi naozaj dobré, sme vymenili za drahé šmejdy v načačkanom obale

Ryba, jedlo žobrákov, ako sa niekedy na bratislavskom trhovisku hovorilo, sa stala luxusnou lahôdkou. Kuracie zadky, ktoré sme hádzali psom, sa začali predávať s kúskom chrbta v honosnom balení s hrabákmi a krkmi ako delikatesa. Kvalitnú vodu z vodovodu, sme vymenili za sladké presýtené žbrndy. Rohlíky sa scvrkli o polovicu, kyslé mlieko sa nedá doma vyrobiť, pretože vznikne jedna smradľavá odporne zapáchajúca tekutina, ktorú udržíte v ústach len dovtedy, kým ju rýchlo nevypľujete, a to kamkoľvek!

Všetko, čo bolo kedysi naozaj dobré, čo malo svoju hodnotu -tradíciu, sme vlastne vymenili za drahé šmejdy v načačkanom obale. Sú tu aj dobré veci. Lenže, čím ďalej, tým je ich menej a treba ich poriadne dlho hľadať.

Hľadať, premýšľať, čítať nečitateľné návody a obsahy, ktoré nemáme šancu vidieť, ak sme si nepribalili lupu. Ulice sa nám zaplnili Bratislavčanmi z Číny, Taiwanu či Vietnamu. Cez reklamy si nevidíme špičku nosa. Chodníky a prechody sú plné stojacich áut. Exekútor dopisuje adresu a správca domu hádže do schránky vyúčtovanie s tučným nedoplatkom. Žijeme v pomyselnom blahobyte.

Máme dva aj tri telefóny, internet, televíziu, domáce kino, DVD, PC a stále nám niečo chýba. Zákazy, príkazy, nariadenia, poučenia, ktorým už človek prestáva rozumieť a vyznať sa v nich, je priam nemožné.

Kamery nás sledujú na každom kroku. Kdekoľvek sa pohneme, sme pod kontrolou. Všetko je evidované, zaznamenané a to všetko pre našu "bezpečnosť." Každá správa, každá pošta, každý telefonát, každá platba, každý mail, každý, niekedy veľmi súkromný pohyb, je pod organizovaným dohľadom.

Kedykoľvek sa dá vybrať z archívu ako zbraň, ktorá je pripravená na okamžité použitie proti nám. Zaujímavé je, že aj pri takomto špicľovaní dochádza k trestným činom o akých som nemal v minulosti ani potuchy. Drogy, prepady, násilie, výpalníctvo , vraždy, sa stali bežným sprievodným javom tejto "slobodnej" doby.

Zbavujeme sa vlastnej identity, pretože súhlasíme so všetkým, čo po nás rôzne inštitúcie, ako banky, mobilní operátori a pod., požadujú. Môžeme vidieť oči bezdomovca, ktorý sa určite na ulici nenarodil.

Môžeme vidieť žobrákov, ako im trčia nohy z kontajnera, aby sa natiahli za prázdnou fľašou, či noblesné hotely pre psov aj s vlastnou webovou stránkou, lekárom a kaderníkom. Môžeme sledovať zložité operácie svojich psích miláčikov priamo na internete. A ak sa nám náhodou náš drahý psík stratí, okamžite sa oňho postarajú v útulku aj s lekárskou starostlivosťou.

Ak sa však ocitne na ulici človek, nezakopne oňho ani pes. Stávame sa číslom daňového úradu či sociálnej poisťovne. Kde sa podeli hodnoty, kde je vlastná podstata človečenstva? Kde je niečo viac, ako len strohé konštatovanie ? Hrôza, čo sa tu udialo za tých dvadsať rokov. Vytratila sa láska, porozumenie, ľudskosť, tolerancia, teplo rúk, sklon pred šedinami. Nepoznáme suseda, nevieme aký plat má vlastná žena či muž. Nesmieme dať po zadku vlastnému dieťaťu, ak nechceme mať problémy s úradmi.

Sledujeme stupídne, nehodnotné až deštruktívne pôsobiace televízne stanice, kde seriály bez konca nahradzujú kultúrne vyžitie určitej skupine nevedomých a možno aj nevidomých ľudí. Ale čo ta druhá polovica?

Nemá šancu fungovať dôstojne, bez toho aby jej boli podsúvané podobné stupídnosti? Ak je toho málo, môžeme si pozrieť Superstar a tam nás pošlú verejne do riti aj s posmešným komentárom. Ak je ešte málo, potom sú tu priblblé seriály prepadáku (rozumej Paneláku), pripečení policajti, alebo niečo podobné o tzv. mafii! Nádhera a vďaka, za ten kultúrny a hodnotný zážitok, ktorý nám za lacný peniaz podsúvajú ako duševným mrzákom, niektoré televízie.

Nehovoriac, aké celebrity tam má možnosť človek vidieť (polovica z nich patrí za mreže). Kde že by mali na nich takí umelci, ako p. Króner, Dibarbora, Huba atď., čo sa celý život usilovali, aby predviedli ten najlepší herecký - umelecký výkon, aby zanechali v divákovi ozajstný zážitok.

Rozdiel je len v tom, že títo herci s umením žili celý svoj život. Žili pre umenie a srdcom umenie tvorili.

K lekárke chodíme s platobnou kartou, alebo s peňaženkou v ruke. Bavíme sa ako roboti, keď jeden rozpráva o živote a druhý hľadí do počítača.

Formulky, nacvičené frázy, ktoré nemajú s našim ozajstným ľudským vnútrom a presvedčením nič spoločného.

Letákmi, ktorými sú upchané vchody bytoviek, nás lákajú do obchodov. Dobre nás neprosia, aby sme nakúpili len u nich. Keď sme však zaplatili, "u nich", nestačíme sa diviť ako musíme kmitať a hádzať svoj nákup do tašky. Hneď je jasné kto je tu pánom a kde ich zdvorilosť skončila.

Môžeme povedať svoj názor. Slobodne, demokraticky sa aj (občas) vyjadriť. No, k čomu to je, keď to nie je nič platné! Žijeme v neustálom strese a napätí. Nikto z nás si nie je istý zajtrajškom.

Je len pár jedincov, ktorým je to jedno a tí žijú aj tak mimo nás a v anonymite. Nie som sám, komu to všetko už začalo vadiť. Niekde sa stala chyba - veľká chyba, ktorej náprava bude trvať veľmi dlho.

Svet ochorel a my v snahe uplatniť sa, sme ochoreli s ním! Socializmus nebol dobrý, ale takáto demokracia, nie je o nič lepšia. Možno až nástup duševných chorôb, depresií, samovrážd, naštartuje proces triedenia, ktorý nás položí na kolená, keď to už prestaneme zvládať.

A čo ďalej?

Mám dosť slobody tohto typu, slobody, ktorá so slobodou nemá nič spoločného. Slobody, ktorú si nedokážeme užívať, pretože je viac proti nám ako pre nás. Je tak oklieštená zákonmi a právami tých druhých, že je v podstate otvorená neprávosti, zločinu, podvodom, že jej existencia mi pripadá ako aura. Kdesi je, ale nevidím ju. Je mimo mňa.

Nuž a záverom? Nechýba mi už reklama, ktorá ma tak ohúrila. Nechýba mi ani západ, o ktorého ideách som toľko sníval. Nechýbajú mi ani kuracie zadky, čo som hádzal psovi. Chýba mi však jedno: chcem ešte stretnúť človeka- priateľa. Chcem sa ráno prebudiť a celým srdcom sa tešiť novému dňu. Chcem mať okolo seba úprimných ľudí, ako tomu bolo voľakedy.

Chcem stretnúť kamaráta, ktorého prvá otázka nebude smerovať k materiálnym veciam, ale opýta sa ma: Ako sa máš? Ako žiješ? Zájdeme si spolu niekam sadnúť? Kamaráta ktorého v polovici debaty nevyruší zvonenie mobilu a nebude musieť odísť. "Vieš, tento telefonát bol tak dôležitý, že ak by som to nezobral, mohlo by ma to stáť prácu."

Nie! Verím že nie! No, ovládol nás strach a v tom strachu žijeme svoje každodenné životy. To je fakt a skutočná realita tohto novodobého, demokraticky pokazeného sveta. Nehovorím o novembri, ten prísť musel, ale o tom, čo všetko sem s novembrom vkĺzlo.

Ďalšieho pokusu, ktorý príde keď sa to už celé nebude dať udržať, sa chvála Bohu nedožijem. Dokedy bude človek hľadať svoje miesto?

Na šťastie, ja ešte zopár priateľov mám...

 

Anonym

zdroj: cez-okno.net


stanley 7
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Liberte   |   ip:85.248.9.   |   2011-03-01  (02:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čo bolo to bolo ,terazky som major ja!


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-03-01  (02:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm mne chyba ta Skoda MB ktora sa po sto tisicoch kilometroch musela generalkovat. Fantasticka vona Trabantov, To bozske chvenie zo strachu ked som videl policajta, ze nesie zatykac preto ze som otvoril usta pri operacii mandli. Najviac mi chybaju tie krcmove debaty, ktore pricomkolvek zacali pri ku..ach skoncili. To druhe mi nechyba ja nie som materialista.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-03-01  (08:03)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Z argumentov, ktoré sa v článku spomínajú, sa nedá nič vytknúť ani jednému. Napriek tomu budú vždy havlisti-klausisti-miklošisti štekať ako besní psi. To preto, že skutočne sú besní.
Múdry človek pookreje a povie si: Mýlil som sa. Nemali sme v tom novembri 89 dovoliť tým prasatám ujať sa moci. Táto chyba nás bude stáť život.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-01  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to autor clanku:

vsetci sme nahnevany - nielen Ty, ale treba si uvedomyt, ze kracame z dobou, nie? ... BULLSHIT....
A, zevraj sa bojime .... no jasne, vsak strach je prirodzeny ... BULLSHIT...
vsetci co tu pisete/me (ale aj na inych strankach...) zabudame na jedno (alebo nam to vyhovuje?) SME LEN AUTORMI TYCHTO RIADKOU,CLANKOV... - NIC VIAC NIC MENEJ - PROSTE AJ INTERNET BOL VSUNUTY MEDZI LUDI, ABY SME SI O STRACHU PISALI... EASY to MIND
Ach boze (myslim tym slnko), ze tak nespravis poriadok na tom svojom decku - ...PLANETE zem....fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-01  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Plne súhlasím z článkom áno slobodu tzv. sme vymenili za stádo bojazlivých a sledovaných ktorý sa boja otvoriť hubu, aj za socíka boli chyby ale tie až také ako sú v súčasnej dobe neboli, malo sa všetko nechať čo fungovalo poprípade opraviť to čo nefungovalo ale teraz ? Každý kto je pri koryte si platy nadeľuje ako chce. Havlova demokracia nám zlikvidovala družstá, JRD a pritom sme boli sebestačný nebolo dediny aby tam nechýbalo družstvo a to nehovorím o kvalite výrobkov asi boli dobré, kvalitné a lacné. To sa nehanbili sem chodiť zo západu na nákupy lebo sa im to oplatilo, mali sme bývanie a teraz už aj Havlove vtedy kritizované králikárne by chceli ľudia obývať, ja stále hovorím a budem tak ako sme sa mali za socializmu sa už mať nebudeme hlavné čo človek potrebuje sú istoty a to sme stratili až na niektorých kapitalistov ale verím že aj na nich príde. Veď nič od revolúcie v 89tom sa pre ľudí nepostavilo, nič akurát supermakety kde zisky idú mimo Slovenska a podnikatelia pre seba stavajú honosné vily, sídla firiem a to nehovorím koľkí možno aj bez stavebného povolenia nie je pri tom nikto kto by im ich zbúral alebo skonfiškoval ani štát ale nás obyčajných ľudí budú nahánať aj pre 5 centov nedoplatku. Veď toľko chorých ľudí na psychiku,samovrážd,rozvodovosť, drogistov, šmelinárov a kuriev za socíka nebolo ako je teraz. Musíme asi povolať p.Mikloška nech začne robiť teraz sviečkové manifestácie?! za slobodu, demokraciu, prácu a rodinu, ten má v tom veľké skúsenosti...


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-01  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tu fidel:

suhlas, aj ked (priznajme si) uz je neskoro plakat nad rozliatym mliekom.

Vychodisk z tochto vsetkeho je X-Y-Z(ale nikto nevie ktory je ten spravny), ale KTO a AKO to vtlcie do hlav obcanov, ked kazdy ma ine predstavy, ine myslenie, proste kazdy sme original.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-01  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  martintrue, máš pravdu ale to nás už tak zblbli? že sa už nevieme brániť? veď sme sa mali lepšie ako sa máme teraz a sme ticho,veď nežijeme kdesi v slumoch od narodenia a myslieť si že to tak má byť.Išli sme z lepšieho do horšieho a sme spokojný.To čo sme stratili je sebaúcta a odvaha už sa všetci bojíme a trasieme aby sme aj o to hovno čo máme neprišli a buržuji sa smejú...


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-01  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len tak ma napada, ze by sme mohlist na namestie a strngat s vreckom, v ktorom bude par euro minci (tzv. ho.inek)

Ako v tej reklame PB - chceme penaznu revoluciu..BULLSHIT...
alfo   |   ip:195.146.1   |   2011-03-01  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tolko pesimizmu nie je ani zdrave...ti bezdomovci si vacsinou mozu za svoj osud sami. poznam par takych, ktori by svoj alkoholovy bezstarostny zivot nemenili...a co je zle ked sa clovek stara aj o opustene zvierata. koho vinou su opustene? sebeckych ludi. taki su mne osobne lahostajni, presne tak ako sa pise v clanku.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-01  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je o tom že raz ak človek stratí beznádej tak ju ťažko získa nazad, ved koľko ľudí žilo spokojne. A zrazu prídeš o robotu, nemáš za čo platiť nájom, prídeš o bývanie, žena sa s Tebou rozvedie kvôli financiám, náhle ochorieš Ty alebo niekto z rodiny a nemáš na operáciu a nemá kto ti pomôcť tak ako a čomu máš veriť, upadneš do apatie tak sa čuduješ že človek padne až na dno? bezdomovcom sa môže stať každý z nás ja ich neodcudzujem ale za socíka som ani nevedel čo je to bezdomovec


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-01  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to alfo:

kamo, ale my tu spomyname na doby minule a to co sa teraz deje je sposobene prave demenciou v mynulosti.

ako, niezeby ta demencia nebola aj teraz - praveze je omnoho vacsia......

a preto povstanme a s podakovanim zatlieskame = hercom - TV - Rozhlasu - politikom (tlieskame hlasnesie), osobam chamtivim a podobnim monstram.....

ach jaj.......fine


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-01  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SÚHLAS


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-03-01  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  všetky veci vymenované v článku sú prejavom ľudskosti - ľudských vlastností, rozhodnutí, túžieb a potrieb. V niektorých prípadoch bohužiaľ. No za každým činom stojí vždy konkrétne a slobodné rozhodnutie jednotlivca.

Takže najprv myslieť a potom konať.


jjjj   |   ip:195.91.11   |   2011-03-01  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nechci Vám brát iluze, ale ...... Pokud se však podívám na kvalitu potravin, někdy si říkám, že bych chtěl dát ochutnat svým dětem to, co se tu před těmi dvaceti léty jedlo. Nabídka potravin, které jsou teď v obchodech,je skutečně rozmanitá. Na straně druhé se za touto "rozmanitostí" skrývají jen různé barevné obaly a krabičky, které obsahují prakticky totéž. Mnoho potravin, které bychom si dovedli sami vyrobit, se vozí přes půl Evropy a zátěž exhalacemi a znečisťováním životního prostředí je větší, než jejich samotná užitná hodnota a vliv na zdraví.
Do roku 1994 platily v Československu ještě z dob minulého režimu zákonné normy, které nedovolovaly, aby klobásy obsahovaly mouku, aby jogurty obsahovaly škrob atd.

Tyto normy byly zrušeny a v Česku začala doslova džungle. Potraviny jsou dnes samá náhražka.

Například následující :
Kravský tuk je nahrazován tukem rostlinným (sójovým).

Mléko, které je nápadně podobné emulzi na chlazení obráběcích nožů, se nesrazí, nejde z něj udělat domácí jogurt. Ale stojí 8,90 Kč. Nekupte to!

Jogurty nejsou jogurty, je to jogurtová hatlapatla, do které je narván škrob nebo želatina, aby toho bylo víc. Jsou v tom usmrceny mikroorganismy.Ale stojí to 4,90 Kč. Nekupte to!

Sýry nejsou sýry, ale náhražky, v nichž je mléčná bílkovina nahrazena bílkovinou rostlinnou (sója) anebo škroby.

Zmrzliny či šlehačka, ty se též nepotkaly s mlékem, dělá se to všechno z umělých náhražek.I v dražších zmrzlinách, které jsou deklarovány, jako mléčné či dokonce smetanové, je pouze odstředěné mléko a zmrzlina je "zkvalitněna" tukem rostlinným.

Ani kvalita některých tůků zvaných máslo není nic oslnivého, je to nastavováno vodou!

Většina čokolády, prodávaných v našich obchodech, nejsou čokolády, ale čokoládové imitace plné levných náhražek. Mezi tyto náhražky patří karabový prášek, který se vyrábí ze svatojánského chleba, jímž se ve Středozemí krmí ovce a velbloudi.

České párky jsou dnes z většiny plněny sójou, moukou nebo separátem.

Co je to drůbeží separát?
Z kuřete se vyjmou prsa a stehna, která se prodají zvlášť. Zbytek - tedy kůže, kostra, hlavy i se zobáky, krky, pařáty a vnitřnostmi se rozmixují, přecedí, obarví na červeno a přidávají se do párků a klobás, v případě párků do 40,- Kč za 1kg tvoří se sójou, chemikáliemi, céčky atd.jejich hlavní složku. Kdo kupujete dražší párky a nemáte je přímo z nějaké malé porážky, nejásejte. Tyto molitanové masokostní moučky se dnes přidávají i do dražších párků. Jak jsme však byli ubezpečeni Informačním centrem bezpečnosti potravin, z tvrdého strojního oddělování při výrobě separátu (SOM - strojově oddělené maso) se získá velmi jemná masová pasta složená z částic menších než 1 mm, takže nehrozí žádná újma na zdraví. Akorát, že to žereme!

Pro zajímavost - separáty se vyráběly i dříve, sušily se a používaly se jako krmivo pro dobytek. Toto se vyrábí i dnes.Aby tento světle bledý šurvajs získal pěknou červenou barvu, narve se tam chemie. Pro potlačení nežádoucích pachů ze separátu samozřejmě existují různé chemické sajrajty.
Náhražkové prefabrikáty dnes pronikají i do takových výrobků, které vypadají navenek jako salámy či šunka.

Ani milovníci ryby nemusí být ušetřeni podvodu. Máte rádi kraba? Může se vám stát, že to maso deklarované jako krabí, je z tresek.

Do chleba se dnes přidávají pomleté zbytky starého chleba a pečiva, které se předtím neprodalo. Stroje tyto zbytky, (které se dříve dávaly prasatům nebo se prodávaly za nižší cenu jako krmný chleba pro domácí užitkové zvířectvo), semelou a směs je dále upravována. Přidají se speciální směsi s enzymy, pak se míchá těsto atd. atd. a na druhém konci vyjede upečený chleba. Nevadí, že obsahuje sezam nebo mák a nebo lněné semínko. Takové krásné ohnisko civilizačních chorob a alergií.Navíc se neustále snižuje podíl žitné mouky z dřívějších 45% na 20%. Rohlík neustále snižuje hmotnost, ale i obsah tuku, (který zajišťoval křupavost), až na polovinu. Z rohlíků se stává gumová hmota, která druhý den ztvrdne a chleba je bez chuti.

Různé bůčky a slanina je dnes vyráběna zejména z přerostlých polských prasat, která mají jinou strukturu masa, než prasata česká, která jsou více masitá a jejich bůčky obsahují více masa. Na polských bůčcích, které se k nám jako přebytky dováží je samé sádlo, ale nekupte to. Je to bílý a bílé maso je přece dietní!
Hovězí maso, které obchodníci kupují od jatek jako maso z krav za pár korun, je prodáváno jako kvalitní maso z mladých býčků.
Kečupy a hořčice nejsou hořčice, je to voda s moukou nebo se škrobem, ve které je s bídou 10% skutečného kečupu nebo skutečné hořčice. Dnes už se na některých "kečupech" vyskytuje na druhé straně malý název "kečupová " či "rajčatová omáčka." Tyto blivajzy se v regálech tváří jako kečupy, ale viděly rajčata leda tak z rychlíku.

Maso, zejména dovezené, je "nastavováno" vodou, která je do něho injekčně vpravována. Do některých masných výrobků je pro změnu zase injekčně vpravována levná sójová bílkovina. Konzervy obsahují blíže nespecifikovanou hmotu, která nemá s kousky dobrého masa, které jsme nacházeli v socialistických konzervách, nic společného. Landšmít, který se dřív vyráběl z masa a dal se nakrájený opéct nad ohněm, je dnes nedefinovatelný prejt z kůží a šlach slepený obarveným škrobem, který se vám buď po napíchnutí na klacek rozpadne nebo nad ohněm rozteče.Lečo s klobásou již dávno není ta dobrá zelenina s klobásou, ale to lečo vypadá, jako by už jednou prošlo žaludkem a ta "klobása" je sójová.

Hovězí a vepřové maso ve vlastní šťávě nezřídka obsahuje i polovinu rozmixovaných kuřecích kostí a kůží, které se dříve mlely v kafilérkách na masokostní moučky pro zvířata. Ty "kvalitnější" konzervy obsahují kůže, takže když tato pochoutka na talíři zchladne, lze ji úspěšně použít jako lepidlo.

Prošlé maso ze supermarketů je očišťováno octovou vodou, nakládáno do marinád a podáváno jako specialita k letnímu grilování.
Paštiky a pomazánky jsou nastavovány škrobem, moukou a drůbežími separáty.

Různé saláty jsou zakonzervovány tak, aby vydržely, ale skutečnou majonézu viděly leda tak z rychlíku.

Dorty a dezerty jsou vyráběny z náhražek, stejně jako různé oplatky a tyčinky.
Sirupy nejsou vyráběny z ovoce, ale jedná se o vodu z cukrem, ve které je ovocná příchuť.

A české pivo se povětšinou změnilo europatoky univerzální chuti vyrobené v systému CKT/HGB, který "přeskakuje" klasické zrání a dokvašování v ležáckém sudu. Univerzální bývají i následky požití těchto chemikálií - rektální zvracení čili sračka. Skalní pivaři dnes přecházejí na 11°° pivo, které má aspoň trochu úroveň dřívější desítky.

Některá šumivá vína se nedělají tradičním zráním, ale vyrábí se jako sifón. Víno, které má úroveň vín krabicových, se nasytí CO2 a prodává se v regále jako "šampáňo." Vzadu na vinětě se lidé s dobrým zrakem mohou dočíst, že se jedná o perlivé víno."

O nelegálním pančování tvrdého alkoholu raději už nemluvě...

A dalo by se pokračovat...

Pokud si někdo myslí, že když si koupí dražší výrobek, či dokonce výrobek značkový, že je zaručena vyšší kvalita, je na omylu. I značkové výrobky, prodávané v rámci celé Evropy, jsou v Česku vyráběné z náhražkových surovin.

Zmrzlina Magnum, která stojí stejně v Česku i Španělsku, se v EU vyrábí z mléka, v Česku z levnějších rostlinných tuků.Takových a různých dalších šmejdů žereme stále více a více, ale nezoufejme, bude hůř. Podíl výrobků se stále vyšším obsahem náhražek bude růst.

Takové chuťovky, jako např. "dietní" drůbeží hamburgry, které se skládají z poloviny z drůbežího separátu a z druhé poloviny z vepřových kůží, jsou jen začátkem dalších inovací. Složení výrobků, které se uvádí na jejich obalech, bude psáno stále menšími a menšími písmeny, aby si ho už nemohli přečíst ani ti, co mají zrak v pořádku. Čekají nás doby, kdy budeme doslova "žrát" takové potraviny, jaké známe z francouzského filmu Křidýlko nebo stehýnko, přičemž autoři se budou inspirovat českým filmem „Návštěvníci,, kteří jedli Amarouny.

Zatím jíme potraviny, které vypadají jako tradiční, ovšem jejich náplň je "božská" (jen Bůh ví, co v tom je!).

Samozřejmě, že se dají koupit i dobré potraviny.
Párky, které obsahují maso, jogurty bez želatin a škrobů, křupavé rohlíky, co vydrží do příštího dne, kečupy z rajčat apod. Je to však luxus! Ano, to co bylo za socialismu standardem a normou je dnes luxusem. Stát bohužel dělá v dnešní době na lidech určitou formu podvodu, týkající se jejich spotřebního koše, potažmo životní úrovně. U potravin se sice vychází z jejich hmotnosti, nikoliv však kvality. V Německu si takový bordel výrobci dělat nedovolí. I levné výrobky tam mají svoji úroveň, např. nejlevnější špekáček za 1,45 euro obsahuje 70% masa, v Česku za stejnou cenu koupíte "špekáček," který obsahuje pouze 27% masa.
Česko se v posledních letech stalo popelnicí či odpadkovým košem Evropy."

Autor článku:
JUDr. Jaroslav Janeček
advokát
rozhodce při Hospodářské a Agrární komoře ČR
správce konkurzní podstaty u Obchodního oddělení Městského soudu v Praze
člen Syndikátu novinářů
Advokát zapsaný v ČAK pod č.: 4198
Telefon/Fax: 420 272 705 280
Mobil: 420 602 313 007

Autor tohoto článku JUDr.Janeček,
který dokázal přijít mnoha věcem na kloub, rozlousknout spoustu záhad jako policejní rada, jako bývalý šéf pražské kriminálky a později advokát, měl přístup k mnoha dalším zajímavým tajným dokumentům a osobám ... tento muž plný informací bohužel náhle zemřel dne 22.7.2010.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-03-01  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jjjj, s týmto všetkým som sa bohužiaľ nielen ja v mojej profesii stretol. Dávam Vám za pravdu, je to tak. Všetko to prišlo so "slobodou" a len zo západu ako civilizačný pokrok. A nekúp to.


scalpel   |   ip:78.98.166   |   2011-03-01  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preto by som každému doporučil návštevu Bieloruska. Som neveril vlastným chuťovym pohárikom, že existujú párky vyrobené z mäsa.
A mliečne výrobky, vrátane syrov boli ako z rozprávky.


ushiro   |   ip:213.151.2   |   2011-03-01  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuž presne o toto všetko ide tým "demo(N)kratom" zo západu v Bielorusku! O verejné blaho obyvateľov.
Ale Bielorusi si ho nechcú dať vziať!!!

stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-02  (00:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napríklad, americký miliardár George Soros prostredníctvom svojej organizácie Open Society - Georgian Foundation počas troch mesiacov pred voľbami poskytol gruzínskym opozičným silám 42 miliónov dolárov. Na podporu Oranžovej revolúcie poskytol Soros 65 miliónov dolárov.

http://www.projectares.sk/index.php?option=com_content&;task=view&id=1282&Itemid=546


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-03-02  (06:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  scalpel
dobrý typ, kam ísť na dovolenku. Lukašenko, nakop riť demokratom!


lord1977   |   ip:85.135.16   |   2011-03-02  (06:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes máme slobodu, nemusíme pozerať v televízii len jeden, dva programy, máme veľký výber, nemusíme drogovať, rozvádzať sa, podvádzať. Je na nás, ako so svojím životom naložíme, keď máme túžbu po dostatku financií, môžeme dokonca emigrovať. Teraz prišla spravodlivosť a triedenie našej spoločnosti. Kryštalizácia. Teším sa z toho.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-03-02  (06:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak máš známych policajtov tak sa spýtaj na čo dostávajú peniaze na víkend a zistíš že tu je daleko väčšia nesloboda ako bola


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-02  (07:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to lord1977:

ako, zamysli sa co si napisal, kua...

slobodu? - tomuto ty hovoris sloboda....to nemyslis vazne...
...v TV je dost programou, ale akych...same gumovace mozgu.
...drogovat? - a ty asi nevies co roby dnesna mladez - za panelakom - na internatoch - a hlavne mlady v zahranici...OMG
...o rozvodoch a podvadzani radsej ani nebudem pisat....

a EMIGROVAT? - keby tu bolo vsetko v poriadku, tak nikto ani len vo sne nepomysli, aby odisiel....

jedno je iste ....NECO TADY NEHRAJE....
stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-02  (08:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord1977:
Svine tam hore majú iba väčší výber spôsobov manipulácie.
To dáva ilúziu slobody.
Poznáš nejakého slobodného človeka?
Ja nie.
Už len ked má ženu,či deti,alebo pôžičku nie je slobodný.
Už len definovať slobodu je ťažké.
A tak záleží na uvedomení si stupňa neslobody,na ktorom žijeme a ktorý sme ochotní akceptovať.lord1977   |   ip:85.135.16   |   2011-03-02  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S pôžičkami veľmi veľmi opatrne. Ja uznávam pôžičky len do takej miery, aby sa splátky dali utiahnuť aj z prípadnej dávky v nezamestnanosti. To znamená maximálne asi 30 000 eur.
Aj to len v krajnom prípade. Platí staré porekadlo, že sa máme prikrývať len takou perinou, na akú máme. Alebo to české - kto šetrí, má za troch.


jojoXY   |   ip:86.59.6.6   |   2011-03-02  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi pekný článok, ďakujem Autorovi.
Môžem potvrdiť že je veľa ľudí ktorý sú zo súčasným systémom nespokojný. Stačí sa len pozrieť na nepokoje do Afriky a do saudskej Arábie. Človek nemusí byt jasnovidec aby predpovedal že toto príde aj k nám!
Veľa indícii smeruje k tomu že sa práve začala doba znovuzrodenia Človeka, predpovedaná toľkými prorokmi, no pôrod bude veľmi bolestivý, pre nás všetkých, a ešte sme len na začiatku.
V tejto dobe už by som sa nespoliehal na to že sa toho nedožijem.adam   |   ip:195.80.16   |   2011-03-02  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord1977
čo to meleš? kde žiješ? to je tak u vás na marse? alebo len sranduješ? veď u nás sa platí lunárnymi rupiami. /luník IX/


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-02  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no a dasa potom s takymito ludmi ako je lord1977 bavit o spravedlnosti, rovnopravnosti, slobode, ..systeme...

takych ako je on je viac nez milion...

...Ako mozme byt jednotny, ked sa objavy takto zmyslajuci jedinec... a mele dve natri....

mavnem rukou, odplivnem si, a hadzem dalej lopatou...


lord1977   |   ip:85.135.16   |   2011-03-02  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo sa vám nepáči? Alebo mi chcete tvrdiť, že za socializmu sme sa mali lepšie? O tom sa nemá význam baviť.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-02  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uz nema, v tom mas pravdu...

ale tu sa jedna o toto, ze....

F*CK SOCIALIZMUS = F*CK KAPITALIZMUS....chapes synak...
adam   |   ip:195.80.16   |   2011-03-02  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord1977
pridať H2SO4, pridať zásady!, zvýšiť teplotu roztoku, nastaviťinú, rekryštalizovať!
to čo sa kryštalizuje teraz je xemikália škodiaca zdraviu, živ. prostrediu a je to xemický odpad /škodlivú frakciu odsať v roztoku a neutralizovať/. a to horší odpad ako produkovali komanči.


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-02  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord1977 alebo lordík je ešte asi mladý zdatný chlap a vládze robiť na páse a splácať hypotéky ak ich vôbec má.Alebo chlapčiatkovi sa o všetko starajú rodičia ešte nevie že čo je to stratiť istoty takýchto ľudí potrebujú kapitalisti aby ľudí nespájali ale rozdeľovali aby sa nebili za svoje práva možno aj on raz dospeje a povie si už dosť nebudem vykorisťovať chcem slušne žiť prieči sa mi zdierať chudobu. Alebo už dosť nebudem vykorisťovaný a spravím revolúciu ale pochybujem zazobancom je dobre v tomto systéme, tak sa drž lordík hesla predo mnou bohatstvo za mnou chudoba, cha, tak nás to dnes učia zbohatlíci hlavne mladých nevážiť si obyčajných ľudí a ich prácu, súhlasím s "martintrue" iste vie ako sa ťažko robí na chlebíka a ako sa kedysi žilo aj keď nebolo všetko tak ako malo byť ale v niečom ten systém mal do seba.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-02  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nooo...
bola to carovna doba....chodili sme do prace, cestou som si vsimal okolie a zdravil znamich okoloiducich - v praci veget - z prace domou - na sidlisku sa hrali vesele deti - doma pustim televiziu-zabava-tanky-spev--zadna reklama = RAJ na ZEMI!!!

....teraz...

... do b.ha zase do roboty, kde ma dr.e slovak v saku - den vyplaty...zatlacam si oci naspet do jamiek - z prace domov - sidlisko plne aut decek nikde - aj ked tam z krika vystupuje daky jamajsky dym - pustim LCD a vysmiaty detektiv sa hrabe v kope krvi-reklama-reklama-reklama-superstar-reklama-spravy-reklama = stacam gombik RESET, aby som zajtra bol opat fit

..toto sme chceli slovaci....BULLSHIT....fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-02  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne keď si spomeniem ako sme nadávali na prvý máj že musíme ísť manifestovať a teraz rád na to spomínam, prišli sme do práce ráno aj s deťmi poukazovali im pracovisko,dostali rôzne mávatka, sladkosti a dospelí fľaštičku a po sprievode sa išlo posedieť, boli rôzne guláš partie kde sa utužoval kolektív,lacné závodné rekreácie, pionierske tábory po robote sme si išli hocikedy posedieť a žilo sa teraz každý chodí s hlavou plnú starostí atmosféra úplne mrazivá a správy v TV samá čierna kronika mladý si myslia že je to blud, ved v škole už mladú generáciu učia že socializmus bol horší ako fašizmus, hrôza, takto sa manipuluje s dejnamy kto a aké je zriadenie pri moci tak všetko si upraví podľa svojich predstáv a ideológie. Veď za socíka aj tie predavačky v obchodoch mali viac času na rodinu ako teraz, obchody boli v sobotu otvorené do 11tej a v nedeľu zavreté a žilo sa.....


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-02  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...zilo sa - prezili sme...
...zije sa - prezijeme... (verime)

veru, treba verit v lepsiu buducnost...niekedy nam ani nic ine neostava...
1984   |   ip:178.41.55   |   2011-03-02  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za socializmu toho bolo tiez vela nedobreho. Co im ja najviac vytykam bola zelezna opona, nemoznost cestovania. Myslim si vsak, ze priemernemu cloveku sa vtedy zilo lepsie ako teraz. Hlavne nebolo tolko stresu, bol vacsi klud, vacsie istoty. Vymenili sme pokoj a stastie za supermarkety narvane kopou zbytocnych tovarov.

Dostali nas tam, kam sme nechceli. Ale bohuzial to inak asi ani nemoze byt - vid:
http://www.paradigma.sk/redakcny_system/clanok.php?id=115fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-02  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máš, pravdu keby komunisti povolili cestovanie a slobodu vyznania a z niektorých vecí keby zľavili tak verím tomu že socializmus by porazil kapitalizmus, ktorí už nemal kde chrliť svoje vraky a bol v kríze pád socializmu ho zachránil a predlžil životaschopnosť.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-03-02  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za socializmu vládla väčšina nad menšinou, či sa to tej chamtivej menšine páčilo, alebo nie. Cestovať sa mohlo, napriek železnej opone. Tisíce Čechov a Slovákov vycestovalo na dovolenku najmä do Francúzska a Talianska. Museli mať však víza, čo tá druhá strana rôzne obmedzovala. Železná opona bola vybudovaná ako obrana pred početnou špionážou a záškodníctvom zo Západu. Kto sa správal slušne, vycestovať mohol, dokonca sa tam chodilo za prácou. A Juhoslovania žiadny drôt ani nemali - akosi to každému uniká... prečo asi?


KUKO   |   ip:184.154.1   |   2011-03-02  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TERAZ JE NAJLEPSIA DOBA.LEPSIE NAM NEBOLO,ALE LUDIA SU NAROCNY A STALE NESPOKOJNY.AJ NA KAVIAR BY PIXCOVALI


Marek   |   ip:94.74.228   |   2011-03-02  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň,
prečítal som si článok aj reakcie.
Spomínať na časy minulé je známa ľudská vlastnosť a vždy to čo bolo, tak bolo lepšie ako to čo máme dnes. Otázka na rádio Jerevan znela "Kedy bude dobre? dobre už bolo".
Ja považujem socializmus za reakciu na kapitalizmus. Ako jeden prednášajúci povedal socializmus a kapitalizmus sú dve strany jednej a tej istej mince.
Socializmus mal jednu výhodu, bol to jeden veľký nepriateľ , resp. idea s ktorou ľudia žili, ale radšej na verejnosti sa k nej nevyjadrovali. Jeden veľký nepriateľ mal výhodu v tom , že ľudia držali pri sebe.
Snom v socializme bolo, aby sa všetci mali dobre a hlavne rovnako. Monopol socializmu na to ako správne žiť.
Kapitalizmus nemá rád to , aby si ľudia pomáhali pretože sa trh zmenšuje a zisky tak isto.(sen každého kapitalistu je mať monopol na výrobok ktorý dodáva a mať platiacich konzumentov )
Nedostatok v socializme nútil ľudí kooperovať a pomáhať si .
Kooperáciou sa získalo aj to, že ľudia si vyrábali vlastné potraviny, takže vedeli čo ako chutná. Dnes ľudia v meste nevedia, ako chutí naozajstná paradajka , kupujú niečo červené čo má tvar paradajky ale chuť nie(aby bolo jasnéi kto by sa dnes drel na poli alebo v maštali).
Ale priznajme si kapitalizmus priniesol jednu vec, ak máš prachy, tak dostaneš čo chceš. Takže všetci sa ženú za peniazmi, aby si mohli kúpiť vec, ktorá ich možno bude baviť, ale za chvíľu bude novšia lepšia a krajšia. Lenže takých vecí po ktorých ľudia túžia, je stále veľa (reklama nás masíruje) tzn. Viac pracovať, aby bolo viac peňazí na míňanie, ak to nestačí, tak si požičať a splácať do smrti.

Dnes je človek vyrušovaný od vlastného života má príliš veľa podnetov okolo seba, ale nevie sa sústrediť čo je pre neho dôležité. Chýba jeden veľký nepriateľ , ktorý bude znamenať, že ľudia sa opäť zjednotia. Je známe že človek začne pracovať a správať sa efektívne jedine vtedy, keď je na neho vytváraný sústavne tlak, ale pretože sme tvorovia, ktorí vedia reagovať len na viditeľne podnety a tie podprahové nám unikajú, tak takéto nepriateľské správanie je pre nás nepostrehnuteľné(a nevieme sa voči nemu brániť).

Kapitalizmus rozbíja rodiny čo je základnou jednotkou ľudskej spoločnosti. Kapitalizmus potrebuje mobilnú silu, ktorá pôjde tam kde sú peniaze , rodina v tomto smere je nepraktická. Čím viac rozbitých rodín tým lepšie, všetko sa musí kupovať dvakrát, síce menej kvalitné, ale lacné (spotreba stúpa.). Výrobky majú plánovanú životnosť , aby po určitom čase sa museli znovu kupovať . Auto má síce záruku päť rokov, ale len v servise samozrejme značkovom(koľko ľudí si dnes vie samo opraviť auto myslím si mizivé percento, jasne námietka veď od toho sú servisy áno ale na to aby servis opravil potrebujete peniaze takže potom je to začarovaný kruh služieb ) , ak záruka skonči servis sa predražuje radšej sa kúpi nové auto , takých vecí je okolo nás veľa .
Ľudia zleniveli, už sa im nechce nič robiť pre seba, radšej budú drieť v práci a potom si kúpia vec, ako by si to mali vyrobiť alebo opraviť sami.Peter   |   ip:178.41.22   |   2011-03-02  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každý je strojcom svojho šťastia.....TV nepozerám, a mnohým veciam sa vyhýbam: )


Sambaly   |   ip:217.12.55   |   2011-03-02  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Stanley-ho 7, čo uverejnil tento článok. Som jeho autorom a mrzí ma, /o.i/ že keď už si ho uverejnil pod svojim pseudonymom, tak si ho mal uverejniť celý, nie len časť. Originál sa nachádza na tejto adrese : http://earth.tym.sk/pohlad-spat/ . Všetkým by som zároveň chcel poďakovať za komentáre a naozaj /niektoré/ veľmi kvalitné a hodnotné príspevky. Sambaly


marcelKE   |   ip:88.212.40   |   2011-03-03  (06:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked bol rok 1989 mal som 16 rokov a nenavidel som Komunistov, socializmus a vsetko im podobne.
Dnes som KOMUNISTA!
Suhlasim co tu piste JA a Fidel.
Som velmi hrdy hlavne na nasich mladych komunistov a SZM.

http://www.szm.hng.sk/

Precitajte si ich myslienky a nazory.

Su aj sebakriticke k tomu zlemu co tu sme mali pred rokom 1989.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-03  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to marcelKE:

ako nechcem byt , ale...

nazivat sa v dnesnej dobe, ze som KOMUNISTA...hm...
...krutim hlavou...

kamarat...skus v tej vasej komunite dat navrh, aby sa slova komunista-komunizmus-socializmus..atd...uz konecne raz a navzdy splachlo stochto sveta...

...to ste tak malo zmyslajuci obcania, ze si neviete hovorit inak a to slovo pouzit iba ako odstrasujuci priklad...

...ja neviem, ale domnievam sa ze par ludi(a mozno dost) sa nad tymito pojmami len zasmeje a povie chodte uz dakde...alebo tim druhim pri pocuti slova komous naskoci husia koza...

ja neviem preco sa stale vraciame do minulosti

Ved vsade sa pise o zmene myslenia...zmene spolocnosti...

Hadam si tu nebudeme hovorit, ze SUDRUH - prosim Vas uz s tym skoncite.

fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-03  (11:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No nech je komunista, nech je KDH, nech je v SAS alebo neviem kde všade. Dobrý aj zlý ľudia sú v každej strane, možno za 20 rokov nám bude nabiehať husia koža z KDH? a to už nabieha,čo mi vieme čo všetko vyjde na povrch aká špina.Teraz husia koža nabieha tým čo počujú slovo komunizmus lebo kopu z nich po revolúcií preobliekli kabát nemohli si dovoliť čo dnes, komunisti držali morálku a títo? Držia ľudí v nevedomosti veď všetko zlé nebolo za komunistov?! alebo áno?! Komunisti naháňajú akurát strach tím čo nemajú čisté svedomie, ja sa ich nemám prečo báť ak nám dajú istoty, prácu, bezplatné zdravotníctvo,školstvo, zlikvidujú úplatkárstvo a otrokárov-vykorisťovateľov tak prečo nie?! V škole nás učili kapitalizmus je vykorisťovanie človeka človekom , tak to zmenme vytvorme novú spoločnosť?! ale tí čo sú pri moci nám to už nedovolia lebo majú pod sebou armádu, políciu,justíciu a prečo sa nevracať nazad a spomínať? To len kapitalisti nechcú spomínať lebo sa boja rebélie a znovu znárodňovania ved sa pozri už aj India sa prebúdza chudoba sa všade búri a to je výstraha pre kapitalistov, veď nežijeme v stredoveku a už ani robotníci a stredná vrstva nie sú sprostí dnes máš strednú školu s maturitou a to neznamená nič ak nemáš známosti alebo tatka čo Ťa potisne alebo si mal šťastie vývoj ide do predu ale proti obyčajným ľudom kapitalisti majú šťastie že nemajú proti sebe konkurenciu.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-03-03  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  U nás primátor buduje nové námestie. Voliči sú celí bez seba, nedávno ho zvolili, a miesto roboty... námestie! No lebo dostal bakšiš od firiem, čo sa na tých zbytočných stavbách podieľajú. Musí mať vo Švajčiarsku už pekne založené! A to je demokracia - táto špina, ten osprostený ľud, tie úplatky, tá chudoba. Postkomunistické krajiny sú pred kolapsom - 20 rokov rozkrádania, a žiadne financovanie do verejnej sféry konečne položí tento bordel na lopatky. Neopravujú sa mosty, cesty, vodovodné siete, vodné toky, železnice, paneláky... všetko je zarastené, hnilé, v poslednom štádiu. Ak u nás rupne most, polovica záp. Slovenska nemá ako jazdiť smer juh-sever.
Zarytým antikomunistom stále nič nedochádza. Musia mať znížené IQ, inak to nie je možné.


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-03  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre ja - kde to beries tie zvasty chlape ze zeleznu oponu sme vybudovali proti spionom a zaskodnikom zo zapadu?Este si to pamatas z skoleni VUML alebo ti to utkvelo z prednasok politruka na vojne. To ti poviem - taku havadinu citat to chce silny zaludok...Zil som za socializmu ale nevidel som hufy zaskodnikov snaziacich sa preliezt berlinsky mur alebo dostat sa k nam cez sumavu aby nam ti hnusni imperialisti skodili. Zato som videl a hovoril s ludmi ktori utekali z nasho raja a vlastni pohranicnici im strielali do chrbta. Noze uved statistiu kolko zaskodnikov a spionov zo zapadu zastrelili nasi pohraniciari a kolko nasich ludi iducich z toho pekla tu...Za take zavadzanie si chlape zasluzis na zadok. A to vies - dovolenkkovali sme vo Franzusku a Nemecku - asi ty ked ste mali zorganizovany vylet ako partajnici pozriet si zahnivajuci kapitalizmus. Normalny clovek sa bez znamosti a uplatkov dostaval akurat tak k balatonu. Vopchal by som ta do severnej korei nech si uzijes ten pravy idilicky cestovatelsky ruch aby si si pekne zaspominal ako to naozaj bolo.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-03-04  (05:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan
klameš. A ak klameš nevedomky, skús čítať iné biblie, než tie súčasné pravičiarske.
Silný žalúdok chce niečo iné: Ak sú dnes státisíce ľudí na Slovensku skutočne na dne, čo vyviedli? Čo také hrozné urobili, že musia prežívať od podpory k podpore? Akým právom má kapitalista možnosť zdierať chudobu? Právom slobodného voľného trhu? Nazvi to právo akýmkoľvek honosným spôsobom, vždy to bude zločin.
Keby existoval skutočne spravodlivý súd, chcel by som ťa tam vidieť ako obžalovaného za zločiny demokracie. Aby si mal možnosť obhájiť svoje tvrdenia na ostro, nie len takto jalovo tárať.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-03-04  (06:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan-studenú vojnu začal viesť truman v 1947. usa vynaložili na studenú vojnu myslím 100 krát viac prostriedkov ako rusi-priznal to ktosi -teraz sa mi to nechce hladať. To hladanie nepriatela nebolo len tu. Vzpomeň si čo predvádzal Mc Carthy ten než sa upil obvinil celú americkú armádu z napomáhania zssr. Ja viem čo im tlačili do hlav - mal som tam tetu a vždy sme sa smiali ked napísala(my sme vlastne ani velmi nechápali o čom to píše)-ona si do svojej smrti myslela že to tu je ako ked odišla v 1920 za prácov.Vieš ja osobne som presvedčený že ohlupovanie ludí bolo na strane usa daleko väčšie ako tu. Zahnívajúci kapitalizmus ako si spomenul. Som presvedčený o tom že ak by nás gorbačov nepredal tak už by kapitalizmus padol,alebo by nebol v dnešnej forme. Oni ho len preniesli sem aby mohli mať svoj terajší štandard. Pozri niečo o 70-80 rokoch v španielsku anglicku taliansku.


IZ   |   ip:178.40.13   |   2011-03-04  (08:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @všetci čo tu revete a nadávate médiám a podobne:
Aspon si uvedomíte na ktorú stranu sa chcete aspon duševne - morálne psotaviť. Kto Vám bráni odsťahovať sa z paneláka na dedinu /je kopec polovymretých dedím, kde kúpite dom s 1000m pozemkom za 5000-8000€/ a mať kozu a dopestovať si niečo zdravšie? Kto Vám káže mať mobily, čítať demagógie na nete a mať všetky moderné výdobytky doby? Sami sa robíte otrokmi ak si zoberiete čo i úver na 10 rokov na 200-300e/mes. Musíte kupovať mäso? Nech sa páči. DOBA JE O TOM ABY STE ZISTILI KTO STE. Ako sa hovorí ste to čo si oblečiete aj to čoskonzumujete, a hlavne to čo hovoríte a píšete.
Takže otázka znie: KTO STE ??
ps: i mňa trápi stav "spoločnosti, a na druhej strane sa tomu celému dá akurát tak smiať. Nič nemôžete stratiť, len svoju česť. Možno by ste týždenne 3 dni potrebovali byť bezdomovcami niekde v lese - predýchať, vyčistiť a len pustiť do seba to čo Vám treba.
Nick Cave - Let love in :)


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-03-04  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iz
a kde zoberú týx 5000 eur?
to dávajú len tak na požiadanie v banke? /keď ju práve nevykrádaš/
to ti dá zarobiť zamestnávateľ? to mi poraď, ktorý!/veď si platíš aj cestu do práce a z práce a musíš z niečoho aj žiť./
ty si na tom ňáko elitársky!
nie je každý náturou sqater.


firex   |   ip:84.72.14.   |   2011-03-04  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len jedno, vzdy sa da nieco robit, lenze kazdy sa bude vyhovarat ze sa neda a ukazovat do minulosti kedy 'bolo lepsie'.. zakladna chyba je vzdy v ludoch ze dovolia nechat zo sebou zametat, obycajny strach pestovany uz od detstva, paralyza urobit nieco mimo 'normal', vystrcit hlavu.
ano par hlav sa da odstrelit ale nie niekolko milionov alebo desiatok milionov, to uz je 'silna kava'


amest   |   ip:217.12.55   |   2011-03-04  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA- 100% a bez vyhrad s Tebou suhlasim. Niekomu to vyhovuje a je spokojny, no ludia ako pises na dedinach, ktori odmakali tvrdo svoj cely zivot, si toto naozaj nezasluzia. Prezil som to,nadaval som na to....ale necakal som tuto spinavost , ktora sa bude diat na ludoch. NWO-jedine to moze byt to prave pomenovanie!


eros   |   ip:86.40.4.1   |   2011-03-04  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Sambaly -

ja som tento clanok uz cital. Neviem sa zbavit pocitu, ze to bolo tu na dolezite.sk. Tym nechcem povedat, ze si ho nenapisal ( boze chran ), len ma zmiatol link, ktory si dal...poznam ho, len sa mi zdalo, ze som to fakt cital tu.

K veci: takyto clanok moze napisat len clovek cca 40 rocny a viac. A tak isto suhlasit mozu len starsi, ktori to prezili. Je tam vela aspektov, alebo odvetvi, ktore mozeme porovnavat. Napr. strava, skolstvo, zdravotnictvo, byvanie, socialne istoty, sloboda slova atd. Ja sa seriem na slobodu cestovat ( aj tak sa volakedy dalo), ked sa clovek doslova boji o existenciu seba a najblizsich.

Nechce sa mi tu rozpisovat, ale ja sa priklanam k ludom, co brania byvaly rezim. I ked !!! ja viem, ze vela veci bolo zlych a takych....povedal by som "komunistickych" ale aj cez to vsetko po vyhodnoteni vsetkych plusov a minusov - BOLO LEPSIE!

Hlavne - kvalitna strava, byvanie (bolo ake bolo, ale bolo), skolstvo, socialne istoty. A teraz pozor, ak si niekto mysli, ze potrebujem, aby sa o mna niekto staral, tak je na omyle - zijem na zapade uz dlhsi cas (uz v druhom state) a som rad, ze som si to vyskusal na dvoch zapadnych statoch na vlastnej kozi.

Chodim pravidelne na SK - do toho otrasneho statu nemam vobec chut sa vratit. Som prehlasil, ze pojdem radsej do Ugandy alebo Zimbabwe ale na Slovensko mozem len oplut.

NENAVIDIM NAS SLOVAKOV !

Nemame obdobu vo svete. Sme sprosti narod debilnych, arogantnych, hnusnych, zavistlivych, pazravych ...... ko....tov !!! Sorry, trochu som odbocil a nechal som sa uniest. Mozno je to tou beznadejou, ze clovek isiel za lepsim ( mam sa inac dobre a som celkom spokojny) , ale zistuje, ze to nie je ono.

Takze je len na nas (a nie na mladych) aby sme nieco spravili k lepsiemu. Mladi su zmanipulovani. Ja svojim detom hovorim, ze co sa skutocne dialo a co im vtlkaju do hlav je len propaganda. Niekedy az nechapu, ze preco potom ta revolucia bola. Ale to uz teraz vieme, ze preco...


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-03-04  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toho dobrého je dnes menej, toho zlého viac, ale aj tak je vždy len na nás, že po čom siahneme, čo s tým urobíme. Zvráťme ten stav a urobme z toho menej viac, všetko...nie zajtra, ale dnes....


illuminatedBimbo   |   ip:178.41.11   |   2011-03-04  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://youtu.be/RGiv6BS2Ul8


marcelKE   |   ip:88.212.40   |   2011-03-05  (07:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  socializmus mal chyby, ale bol omnoho lepsi ako tento totalitny a otorkarsky system.
Socializmus stacilo len vylepsit.
Odstranit to zle co v nom bolo.Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-03-05  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros, tak si tam žite, a nechajte tento štát a národ na pokoji. Prečo sem vlastne chodíte, keď vidíte len to zlé, a to dobré vám uniká?

Hovoríte o nenávisti k Slovákom, že aký je to...to ani nebudem opakovať, lebo z takých rečí je mi zle, a pritom sa nepozriete prv na seba, že aký ste vy sám, koľko je vo vás nenávisti, čo s vami urobilo žitie na západe, nie tu, ale na západe, kde žijete už dlhé roky, tak ako píšete. Slova prezrádzajú veľa o každom...Alebo nám chcete nahovoriť, že tam kde žijete, je to iné? Každý vidí iba to, čo chce vidieť, ak zlé, tak zlé, ak dobré, tak dobré, a o tom to je.

Viete, vy ste sa sám teraz opľul, a to poriadnym pľuvancom, tak ako všetci, ktorí odišli a rozhlasujú také reči o ľuďoch, ktorí tu na Slovensku žijú, pracujú, o tomto štáte. Áno, aj tu sú takí aj onakí, ale to neznamená, že preto bude nenávidieť tento štát, túto vlasť, národ, ale skôr sa bude snažiť o niečo iné, pochopiť niečo a priložiť ruku k dielu, aby sa to zlepšilo po každej stránke, ale hlavne, aby každý z nás zmenil sám seba, v tom dobro slova zmysle.

P.S.: Som rád, že som Slovák, že žijem od narodenia v tejto prekrásnej krajine, že vidím hlavne to pekné a dobré, a nie len to škaredé a zlé!stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-05  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros-nemám slov...
Ja som hrdý na to,že so Slovák.
My sme nikoho nevyžierali,nekolonizovali,neutláčali.
Nevyvolali sme žiadnu vojnu a žili iba z práce svojich rúk.
Máš sa v Nemecku,v Madarsku,alebo Cesku lepšie?
Zostaň tam.
Ja sa môžem ako Slovák pozrieť iným národom do očí bez hanby.
Som Slovák,nie nejaká pijavica,ktorá v živote nerobila,iba čakala na koho sa nalepí a vysaje.
Zapamätaj si,že pijavica nemôže prežiť bez hostiteľa a príde doba,kedy sa hostiteľ zbaví pijavíc...


alex   |   ip:94.136.13   |   2011-03-05  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovak- to je pekne narodne citenie, ale co s nim až pride choroba a staroba a zistite že ten slobodny demokraticky stat sa pri vašej bezmocnosti o vas nepostara. To je iba jeden z mnohych prikladov. Clovek musi citiť v sebe to narodne citenie, ale to nejako po 20tich rokoch vyprchalo.


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-03-05  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovaci trepete az sa hory zelenaju. Mate velmi kratke pamete. Ja ked som sa ozenil tak sme si kupili automaticku pracku a opravar si u nas podaval klucku kazde tri mesiace.Vsetko co bolo vyrobene, bolo velky smejd, jak cely socializmus. Ty co to ospevujete ste si to vtedy nevsimli, lebo ste boli nalozeny v liehu az pokial ste nevytriezveli. Vela mudrih ludi sem prispieva, ale nikto nedava ziadne riesenia, ani ponaucenia pre hlupakov. Ja vam dam jedno americke ponaucenie: NIE SOM TAK BOHATY, ABY SOM KUPOVAL LACNE VECI. Toto si vezmite k srdcu.


stanley7   |   ip:78.98.185   |   2011-03-05  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to otvoreneoci
to mi chceš povedať že v tých časoch mali na západe kvalitu jak hovado, že keby bol stále socializmus, tak jazdíme na starých MBéčkach a nemalli by sme tu mobily alebo počítače? Sa už konečne zobuď a OTVOR OĆI...
mimochodom za československa sme mali najlepšie zdravotníctvo na svete a to je fakt.


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-05  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvorenéoci asi máš niečom pravdu ale v čom? Aj ja som mal vysávač, práčku a rádio a to kúpené za socializmu a vydržali mi 20rokov a koľko ľudí má ešte socialisticky nábytok tak netrep nebolo všetko zlé alebo možno Ty si vyrastal v disidentskej rodine ktorá na všetko frflala a počúvala Hlas Ameriky. Áno vravíš šmejd. Šmejd bolo VPN čo nám sľubovalo raj tak ako je možné že teraz keď je niekde zľava v obchodoch tak ľudia sa idú potrhať a precestovať aj pár kilometrov za nákupmi a ak nemáš euríčka tak aj teraz si nekúpiš kvalitnú salámu ale lacnú ak nebudeš mať financie,na nájom, prídeš o byt kto Ti v kapitalistickej spoločnosti pomôže? maceIKE a aj iný majú správny názor v tom že socializmu mal chyby ale nie ako kapitalizmus, človek je len výrobný kus bez hodnoty. My spomíname na to čo bolo dobré a kapitalisti zas na to ako im spravili znárodnenie 48mom a toho sa boja aj teraz ved prísť o hory, veľké vily, podniky čo dostali za korunu a ísť sedieť za rôzne machinácie, podvody to nie je sranda.Čo je to za systém keď majiteľ firmy stavia dva domy do roka má tri-štyri dovolenky a ľudom dá minimálnu mzdu a ešte najradšej aby robili ako brigádnici za pár drobných ja nikomu nezávidim ale aj obyčajný človek chce dôstojne žiť a ver za socíka žil


eros   |   ip:86.40.4.1   |   2011-03-05  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovak , stalker -


A nenecham na pokoji, budem nadavat....mozno to pomoze k prebratiu sa alebo zamysleniu sa. Ja som sa nad sebou uz zamyslel. Tiez som mal zo zaciatku tu vonku take tie prij.....E.bane, slovenske nalady. Ale postupom casu som sa prisposobil okoliu a nasiel som znova v sebe moju vrodenu slusnost, ktora bola na Slovensku potlacana v duchu kto z vlkmi zije ten s nimi vyje.

Ja mam na SK odrobene 15 ( patnast ) rokov.
A riadne zaplatene dane!

Odisiel som pred vstupom do EU. Pred 89-tym som chcel emigrovat, len som to nestihol. Uz to pisem sty krat, ale znova: bol som v tom case "demokratickeho pucu" na vojne a ked som sa vratil, tak politicky azyl pre CSSR uz nedavali.
Dobre si vsimnite este raz, ze NEpisem "vy slovaci", ale "my slovaci".
Mam na mysli cely narod. A to co som napisal -

STOJIM SI ZA TYM !!! A je mi jedno co si myslite.

To nie je len moj nazor, ale takmer vsetkych, ktorych poznam. Zijucich vonku, alebo doma. Som v stalom kontakte s ludmi zijucimi na SK. Chodim tak 3 krat do roka domov. KAZDY, kto zije vonku a len vystupi z lietadla, tak hovori, ze okamzite citi ten kok....zmus. Vsade. Od debilnych vecne nasratych policajtov (clovek len caka kedy na neho vystrelia), predavacov v obchode, urady atd. atd. Su to vsetko drobnosti, ale po poskladani skladacky - vid moj nazor na SK. To iste pocuvam od ludi zijucich na Slovensku. Su to moji dobri znami alebo rodinni prislusnici.

Vsade kam sa clovek pohne a vidi tie medziludske vztahy, tak mu musi byt zle mily "Slovak". Ja praveze nemam problem sa pozriet na seba ! Som slusny clovek, nevyskakujem a mozno preto sa necitim dobre v tej dzungli zvanej Slovensko. A to nehovorim o veciach, co mi ludia hovoria. Konkretne veci, ako kazdy kazdeho chce len oy(e)..bat!

Ked som doma, tak sa citim dobre, lebo som so svojimi milovanymi. V ich kruhu, ale ked clovek zazije "rael life", tak vidi, ze sa vela nezmenilo. Minule som si vybavoval nieco na urade a to TERAZ JA NEMAM SLOV (mily stalker) ked som zazil na vlastnej kozi to spravanie sa uradnikov na ake som si odvykol.

Ja som sa nikdy nehanbil a vzdy som priznal, ze som Slovak. A teraz pozor: NEZNASAM, ked sa niekto cudzi zle vyjadruje alebo nadava na Slovensko. Vtedy sa vzdy zastanem. Ja vzdy hovorim, na Slovensko mozu nadavat len Slovaci medzi sebou. A nech sa nikto do toho laskavo neserie. nEMAM problem si tu na zapade povedat svoj nazor na nich. Nech si nemyslia, ze pozrali vsetku mudrost sveta atd.

Slovak & stalker -

ja s vami v podstate suhlasim. Tiez viem a uvedomujem si, ze sme nikoho v nasej historii nevykoristovali. Ono to ide aj bez toho. Staci upravit bankovy system, zbavit sa clenstva v EU a povesat Miklosa, Dzurindu, Meciara, Fica, Carnogurskeho, Figela ( na sk..v..ne KDH predsa nemozem tiez zabudnut) a potom chytit ten rozum co mame + nase sikovne ruky a mozeme si budovat konecne NORMALNU KRAJINU NA ZITE.


Problem je velmi siroky a zhrniem to asi takto:
-Ked porovnavame totac a tuto "demokraciu", tak ja som sa postavil za totac.
-Ked porovnavam zitie na SK a tu, tak ja volim zit tu i ked cloveka to taha domov.

len tolkoZijem v anglicky hovoriacej krajine...to len na okraj, ze do madarska alebo ceska by som neodchadzal. Predtym som zil v NL. Takze moje skusenosti a vek su dostatocneee, aby som mohol hodnotit.

este raz: trvam na tom co som povedal o SK.


eros   |   ip:86.40.4.1   |   2011-03-05  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovak & stalker -

este by som sa vas obidvoch chcel opytat na vas nazor co si myslite o mojom nazore k clanku ???
Lebo vy ste reagovali ako trafene husi. A pritom som jasne napisal, ze sorry ze som odbocil od temy a nechal som sa uniest, ked som pisal o NAS SLOVAKOCH.
Clanok bol o niecom inom a aj moja reakcia bola zo 70% viacmenej k teme. Vy ste sa vsak chytili...:-)))

dakujem


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-05  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...samozrejme...západná Európa,UK,Amerika..to sú centrá kapitalizmu a čím bližšie pri nich "našinec" žije, tým viacej omrviniek mu napadá z ich stola....tieto centrá kapitalizmu žijú z toho, že ochudobňujú všetky ostatné krajiny sveta...po páde socializmu vo východnej Európe sa , len v Rakúsku 5x znásobila poľnohospodárska produkcia...mali sme pre západ neprekonateľné normy na kvalitu potravín...


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-05  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ono to máš tak, žiješ teraz na západe ale uvedom si že tam nepoznali socializmus žili si svojím životom, tam bolo stále a aj teraz je vštepované do ľudi že kapitalizmus je všeliek pre slobodu a demokraciu. Nie je predsa možné aby si napr. v Anglicku čo je odjakživa že sú tam grófstva si nemohol a ani nemôžeš si kde chceš ísť do prírody a nedaj bože opiecť slaninku lebo sú to všetko súkromné pozemky a tu sme to nepoznali,kdo Ta v prírode alebo na trampe buzeroval? chápeš ľudia tam vyrastali v inej demagógií v demagógií peňazí, vlastníctva ver tam sú tiež dediny alebo ako to nazývajú ešte horšie na tom ako boli u nás, ver tomu veď tam deti v školách ani nevedia kde je Slovensko a mi sme poznali celý svet zo zemepisu spýtaj sa generácie ročníkov 60-70 či mali s nimi rodiča problémy, deti čo chceli rodičia im poskytli nie ak teraz dieťa dačo chceš od rodičov a rodičia nemajú na to.Čo myslíš dá im dačo Figeľ veľký kresťan, Mečiar a spol...prt nikto ti nič nedá a nám rodičia dali mali prácu veď aj tá atmosféra na ulici je pochmúrna , áno je pochmúrna ale zas nie pre tých čo sa majú teraz dobre. Asi na záver, každý si chváli tú dobu v ktorej sa má dobre poznáš poslanca čo bude na tento systém nadávať?! Už aj Matovič je spokojný a kým tam nebol tak vypisoval ostošesť ako mu je zle ale teraz bomba svet a preto budú už medzi ľudmi rozdiely proste každý si chráni to svoje. A preto sto ľudí sto názorov.


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-03-05  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan eros uplne sa svami stotoznujem, tie vydobytky alebo presnejsie zle navyky z komunizmu stale pretrvavaju. Clovek ked pride do obchodu tak ho obsluzi predavacka s takou ochotou, ze3 radsej by sa clovek videl v zadnici. O tom by som mohol pisat do rana.
Stanley ty o zdravotnictve nevies nic, jeden moj znami prezil uspesnu liecbu rakoviny mi povedal, ze keby ze tu rakovinu mu liecia v CSSR tak dnes tak vonia fialky od korena a to je fakt.
Pan Fidel, s tymi podnikatelmi mas pravdu, ale ved sa zamysli kto su ty vasi podnikatelia? Nie su to nahodou ty sudruzi inzinieri, ktory vystudovali za liter slivovice a dnes sa i tak spravaju.


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-05  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..hmm...naši podnikatelia si za socializmu ako sudruhovia nikdy nemohli dovoliť škodiť ľuďom....komunisti by ich za to nepriateľsvo k ľuďom zatvorili....až po páde socializmu sa v nich prejavilo to zverstvo, ktorým ľudí vyháňajú z práce na ulicu.... od pádu socializmu na ulici zomrelo od hladu a umrzlo hádam viacej ľudí než vo väzení pre nepriateľov štátu za socializmu....


stanley7   |   ip:78.98.185   |   2011-03-06  (07:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvorené oči
ahá, jedna pani povedala. Brácho fakt sa zobuď.


gomez   |   ip:91.127.13   |   2011-03-06  (07:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty zo zváračskou kuklou na hlave-jeden moj znami prezil uspesnu liecbu rakoviny mi povedal, ze keby ze tu rakovinu mu liecia v CSSR tak dnes tak vonia fialky od korena
Týmto si urazil i šikovných a obetavých lekárov ktorý pracujú tu. Ako to chceš podložiť? Ja mám známu ktorá sa na rakovinu liečila tu a jediné čo jej zostalo sú ročné kontroly u lekára.
Prečítaj si spätne svoje príspevky a zamysli sa nad tým čo píšeš. Ty vlastne ani nemáš vlastný názor tebe povedal známi ,dedko a neviem kto - ich názory prezentuješ to ako nemenný fakt. Takže priatelu zavri radšej tie oči a otvor hlavu.gomez   |   ip:193.200.1   |   2011-03-06  (07:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A tým ťa nechcem nejako uraziť len si myslím že máš veľmi skreslený pohlad.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-03-06  (08:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Svet smeruje do riadnej riti.
Včera som bol vyniesť kôš so smetím. V kontajneri sa prehraboval človek, ktorý hľadal "asi" niečo na jedenie. Ustúpil mi a vtedy sa nám stretli pohľady. Na zarastenej a špinavej tvári som si nemohol nevšimnúť jeho oči. Boli čisté a jasné. Hlboké. Jeho pohľad bol absolútne inteligentný ale smútok v jeho očiach obrovský. A videl som ešte jednu vec. Absolútne zmierenie s osudom, so sebou, s každým.
Pochopil som, že jeho už ani smrť neprekvapí.
V mysli mi prebehol celý môj doterajší život aj s momentami, kedy som sa zle rozhodol. V okamihu som uvidel veľmi tenkú deliacu čiaru medzi mnou a ním. Asi to bola ľudskosť blízkeho okolia, čo ma zachránila.
Nesnažím sa analyzovať prečo tak dopadol, nejdem ani polemizovať o systéme ktorý nechá padnúť človeka až na dno a potom ho odkopne. Nechcem porovnávať.
Chcem povedať jedno. Slovensko bolo odjakživa pohostinné a láskavé. Ľudia boli rôzni, ale sumárne to vychádzalo v náš prospech. Život bol najvzácnejší. Áno bol, lebo dnes so stoickým kľudom kopeme do bezdomovcov, necháme na zemi ležať človeka v diabetickej kóme s odôvodnením že je opitý...
Človek k človeku psom, to je krédo doby.
Ak začne platiť Človek k človeku človekom, nebude záležať na systéme.
Je to v nás...Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-03-06  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozrejme eros, že vy túto krajinu nazývate džungľou, lebo žijete v oveľa väčšom bordeli ako je táto krajina, kde sa každý na oko na vás usmieva, kde umelosť a komercia už dávno prevalcovala ľudskosť.

Vy skrátka nechcete vidieť ten bordel, ktorý je tam okolo vás, vy vidíte len to na oko pekné, lebo už ste dávno prestal správne vidieť to zlé, čoho je oveľa viac ako tu!


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-06  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci. máš pravdu ako študovali za socializmu na asi tak ako teraz Ty si myslíš že všetci študujú ako sa má? Koľkí zaplatili za bakalárky,za príjmačky na vysokú? Tak to je v každej dobe ved si len zober koľko lekárov, umelcov má v rodine pokračovateľov a Ty si myslíš že všetci sú tam spravodlivo, koľko z nich by neprešli ani pohovorom keby tam nesedel známy toho synáčika tatino, mamina alebo strýko?! a navyše teraz ešte k tomu rozhodujú financie ak nebudeš mať na školu tak ani talent a nadanie Ti nepomôže.


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-06  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel správne...v U.S.A. dodnes nemá asi 60% obyvateľov zdravotné poistenie...takže ti tam neošetria zadarmo ani porezaný prst nieto ešte rakovinu....kdeže je bezplatné socialistické zdravotníctvo,,,,


OldaKlma   |   ip:91.219.24   |   2011-03-06  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Díky za tento článek. Při jeho čtení jsem měl pocit, že mě to osvobozuje.


eros   |   ip:86.40.4.1   |   2011-03-06  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovak -

ty mas zjavne problem s pochopenim precitaneho textu.
Tak este raz - pisal som medzi inym, ze NEMAM problem si povedat aj tu, ze co si myslim o ich "zapadnej demokracii" a ze nech si nemyslia, ze pozrali vsetku mudrost sveta. Ja praveze viem az VELMI DOBRE, ze o com to vsetko je. Mna ich pozlatkom nenakrmia ! Mne sa uz davno prestalo snivat o zlate a perliach.
A nieci ti poviem: to to nase Slovensko je v peknej riti. Ideme uplne zlou cestou. Vsetko co sme mali dobre sme zrusili a zapad si z nas urobil novu koloniu.

Tak sa Slovacisko pekne zorientuj. Ja tu a ty tam na SK sme spolu v peknych srackach. Akurat co ja nemusim prezivat je ten CISTY SLOVENSKY KO...KTZMUS !!!

Dalej na tom trvam, ze radsej sa odstahujem do Ugandy ako na pri..B..ane Slovensko. 99% ludi (slovakov) okolo mna ma taky isty nazor.

Mna nepresvedcis.

Oli63 -

SUHLAS !!! Pekne si to napisal


stanley7   |   ip:78.98.185   |   2011-03-06  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63
pekne si to napísal...


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-03-06  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stanley7 to nepovedala ziadna pani ak chces dam ti jeho telefonne cislo. Ja pisem z mojich skusenosti a velakrat dnes ked si spomeniem tak sa mi otvara nozik vo vrecku. Jeden priklad za vsetky, moja dcera ked mala jeden rok bola chora. Moja zena v priebehu par dni navstivila deckeho doktora a ten ju zakazdym poslal domov ze decko je len nachladnute. Mne to nedalo a tak sme isli do nemocnice na pohotovost. Decko ked pozreli okamzite ho previezli na decke oddelenie a o dva dni som sa dozvedel od primara, ze muselo byt na infuziach a tak len zazrakom uslo hrobarovi z lopaty. Ten primar vystupil na nas ze je to nasa chyba, ked mu manzelka povedala kolko krat navstivila deckeho tak potom bol ticho a tym jednoznacne mi potvrdil ze ten doktor to od je bal. Kvoli jednemu komunistickemu lehnivemu a sprostemu hajzlovi ja som skoro prisiel o krasne decko. Mal velke stastie ze som toho doktorika nechytil v ordinacii, lebo vtedy by som ho bol zmrzacil. Opytajte sa mojej sestry, ktorej stvorrocna dcera umrela v nemocnici co vam ta povie na to vase slavne zdravotnictvo. Pri tychto spomienkach som sa tak rozculil, ze keby ze je nejaky zastanca socialiku pri mne tak by som mal co robit aby som mu nos nerozbil. Vsetci trepete comu nerozumiete.
V Amerike je spusta nemocnic, ktore liecia zadarmo, lebo su dotovane charitatyvnymi organizaciami. Keby ste videli co jedia becdomovci tak to si nemoze vela pracujucich americanov dovolit. Bezdomovci su preto, lebo im to vyhovuje a vsetko co mozu zamenia za alkohol. Zdravotnictvo tu na zapade a v sociku je jak nebo a dudy.
Eros vam to pise pravdivo jasne a strucne.


xy   |   ip:193.200.1   |   2011-03-06  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty si tragéd že aj šejkspír by ti závidel človeče


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-06  (22:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rád by som vedel, kedy súčasní okydávači socializmu a budovatelia Ústavu pamäti národa postavia ďalší Ústav pamäti národa, kde bude zoznam ľudí, ktorí po roku 1989 zariadili, že sme prišli o veľkú väčšinu priemyselných podnikov, bánk, poisťovní a médií. Kedy takýto zoznam našich ponovembrových hrdinov dajú na internet?

Kedy založia Ústav pamäti národa, kde bude zoznam ľudí, ktorí po roku 1989 zariadili, že státisíce občanov stratili zamestnanie, že desiatky tisíc občanov sa živia vyberaním odpadkov z košov, že desiatky tisíc našich občanov sú bezdomovcami, že 240 tisíc detí vyrastá v chudobe, že každé desiate dieťa má agresívne sklony. Kedy takýto zoznam našich ponovembrových hrdinov dajú na internet?

Kedy postavíte Ústav pamäti národa, kde bude zoznam ľudí, ktorí po roku 1989 zariadili, že na Slovensku sa udomácnil fenomén nájomných vrážd, obchodovanie s ľuďmi? Že Slovensko je zaplavené dílermi drog, narkomániou, zločineckými skupinami, mafiami, výpalníkmi, vydieračmi, detskou prostitúciou, vraždami na objednávku?

Kedy takýto zoznam našich ponovembrových hrdinov dajú na internet, kde každý

• žobrák,

• bezdomovec,

• nezamestnaný,

• okradnutý,

• obeť násilnej trestnej činnosti,

• deti nezamestnaných,

• rodič dieťaťa, ktoré zomrelo na predávkovanie drogami,

• rodičia zavraždených a stratených ľudí na Slovensku,

• okradnutí občania Slovenska v skrachovaných bankách a v nebankových subjektoch

si budú môcť zistiť mená našich ponovembrových hrdinov, ktorí sú za to zodpovední.

z knihy K.Ondriaš Socializmus verzus kapitalizmus


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-03-07  (00:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za to vsetko najvecsiu zodpovednost nesie Gotwald, Ludvik Svoboda, Husak, Bylag a im podobni! Co ste vy mudrlanti vy spravili snima po tej neznej revolucii, jako ste ich vzali na zodpovednost? Vy ste im dali volne ruky aby to svinstvo doviedli do konca. Co ste chceli to mate a neobvinujte z toho svinstva kapitalizmus. Vazeny neexistuje ziaden alchymista ktory vam z toho hnoja ktory ste si vybudovali za sociku spravi zlato, tak sa necudujte ze ste v hnoji. Na to zlato musite teraz tasko pracovat nasledujuce tri generacie. Ved sa pozrite na seba vsetci ste taky isty jak "xy" nezmohol sa na argument tak si aspon spravil posmech.


xy   |   ip:193.200.1   |   2011-03-07  (04:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aký posmech ty truba. ved ty tragéd si.čo si nevieš po sebe prečítat? Aj toto posledné čo si vyplodil môže napísať len zakomplexovaný imbecil ktorý nevie kde je sever. tebe ako slabomyselnému po lopate-to bola reakcia na to čo ti napísal gomez-tiež si to odignoroval pretože ti nepasuje odpoved.podla toho čo tu smolíš to vyzerá že žiješ niekde inde tak si užívaj kapitalizmus a neotravuj. a k tým tvojim osobným tragediam-možno ani panbožko nechce nosiť po svete takých ako ty a to čo s teba vyšlo. česť práci hňupe


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-07  (08:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  plne SÚHLASÍM s tibirom a xy, kapitalizmus v súčasnej dobe možno zničil viac rodín,ľudí a vytvoril neuveriteľné dragédie v rodinách. Vytvoril baštu bohatých zdieračov ktorí si už okrem svojho života nevážia ten druhý iba mamon a predbehujú sa iba v tom kto čo najviac vlastní na akom luxusom plese bol.Nikto nie je z bohatých zodpovedný za nič,počuli sme aby niekoho odsúdili napr. za spreneveru peňazí ako bol BMG Invest, Horizont ktorí obrali ľudí o vklady, ved sa smejú ľudom do očí iba chudák by išiel sedieť. Ako je možné že firmy si neplatia a majú veľké dlžoby na soc.poistení a ďalej fungujú dokonca si ešte prilepšujú s novým vozovým parkom,domami atď čo ani nevieme.Je toľko firiem a firmyčiek a štát nemá peniaze stále je zadlžený tak kde tečú zisky a peniaze firiem? Každý chce len štát okradnúť a podojiť ako dojnú kravu, ved chudáci to zaplatia a bohatý kapitalisti sa z toho beztrestne smejú, tak nám treba držíme huby a vlastne ich takto podporujeme.Takí bordel ako je teraz a beztrestnsoť to ani socializmus nedovolil vlastne kapitalizmus z tohoto vychádza ako voz plného smradľavého,skorumpovaného a bezprávneho hnoja.


xy   |   ip:193.200.1   |   2011-03-07  (08:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne-stačí si pozrieť štatistiku sebevrážd. Podla tohoto ubožiaka sa tí ludia zabili preto lebo im bolo dobre-na ňom je vidieť aký ludský a charakterový odpad produkuje tento zvrátený systém a o toto im ide. rozvrat základných ludských hodnôt aby sa ludia žrali medzi sebou a mocní mali pokoj.


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-07  (08:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, máš pravdu plne SÚHLASÍM.


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-07  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vieš, keď bol socializmus nebol som komunista a nadával som na socializmus ale teraz ak sa mám priznať bodaj by sa socializmus znova vrátil,bol spravodlivejší,ľudskejší nech si kto čo chce hovorí, ľudská dôstojnosť bola na prvom mieste s istotami, áno plné výklady máme je to dobrá vec ale ak nemáš za čo ísť nakupovať tak je to na prt, veď komunisti vybudovali mestá, štvrte, škôlky, školy, zdravotníctvo. Kde by sme za kapitalizmu bývali asi ako v Brazílií v slumoch a jeden zbohatlík by vlastnil napr. pol Lamača a to si teraz ľudia neuvedomujú veď nebolo všetko zlé za socíka. To je život mať hypotéku na bývanie a splácať ju 20rokov a triasť sa že Ťa z roboty prepustia a nemať ju z čoho platiť?


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-03-07  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Akurát teraz moderátorka TA3 so šťastným výrazom na tvári oznámila, že KONEČNE môžu Slováci VYCESTOVAŤ za prácou do Rakúska a Nemecka.
Jedná sa hlavne o opatrovanie a IT.
Ja už naozaj neviem čo mám na toto povedať, lebo povedané bolo už asi všetko.
To už sme naozaj len handra v rukách iných ?
Toto je ten kapitalistický, ľudský a rodinný pokrok ?
Toto je to prívetivé užívateľské rozhranie ?
Toto je zlepšenie kvality života našich rodín ?
Doparoma. Keby bolo kde emigrovať, asi by som emigroval.
Veru, sme povaha holubičia....ak nám stačí tak málo.


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-07  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to tak máš pravdu ale asi málo ľudí to vie ešte pochopiť


filip   |   ip:91.127.81   |   2011-03-07  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63- Píšeš,že je to na nás.Na kom?
Na tých pár desiatkach ľudí,ktorí si zachovali súdnosť a ešte dokážu rozoznať,čo je správne?Nemajú ako otvoriť oči ostatným.Chleba dáš hocikomu,ale rozumu nie.
Ani keby tento oblbovací systém padol,nestanú sa tým ľudia rozumnými.Odtiaľto už niet návratu.Pôjdeme len míľovými krokmi vpred,k ešte väčšiemu marazmu.fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-07  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne museli by sme vymyslieť iný názov pre spoločnosť kapitalisti si privlastnili slovo demokracia a tým sa obhajujú ved tí čo robili v 89tom revolúciu by mali byť v novej knihe pamäti národa ako vyššie píše tibir odsúdený za to že tu narobili bezdomovcov, vykorisťovateľov, systém plný hyenizmu a neúcty človeka k človeku. nech sa teraz obhajujú čo spáchali na ludoch a nie sedieť v parlamente chodiť hrávať golf a ešte sa tváriť a chváliť ako dokázali rozbiť a rozdeliť to čo slúžilo väčšine tohoto národa. Toto už signatárov a disidentov z 89 už netrápi!!!


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-03-07  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...1989...

---niekto zo zahranicia...nebolo by zle narusit socialisticke staty, ved treba mysliet globalne, viete si priatelia predstavit globalnu ekonomiku-globalnu menu...a vsetko budeme riadit len a len MY!!!

---nemenovany herec... Vazeny priatelia, chcem Vas upozornit, ze za nasimi hranicami muju herci 3-4 krat vacssi plat ako my a mozno si zahrame aj so zapadnimi kolegami a ti vraj beru ine bakse!!!

---nemenovany pravnik... priatelia budeme mat vlastny stat, budeme s nim sami hospodarit...viete ako zbohatneme, ked k nam pridu zapadny investory!!!

---nemenovany politik...priatelia a ked zacneme privatizovat to bude GOLDEN AGE!!!

...ja len ze MOR na elitu...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-03-07  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten, kto vytvara verejnu mienku su media. Kto vlastni v tzv. demokratickych statoch media? Vacsinou su to nadnarodne spolocnosti, ktorych jedinym cielom je zisk. Nebudu hovorit, ze tento system je zly, lebo oni z neho profituju. Kto z medii by mal akukolvek potrebu nieco proti tomuto systemu nieco povedat, nieco natocit, okamzite ho z vyhodia z dobre plateneho miesta. Pozrel som si vcera 168 na CT, oplati sa pozriet, tak tendencne nafilmovany dokument o protestoch v Libyi, a komentar ako sa chyli ku koncu vlada autokrata Kaddafiho. Ukazka na zopar demonstrantov brana s takym uhlom, aby nebolo vidiet skutocny pocet, a samozrejme s komentarom o ohromnych nepokojoch a vseludovemu povstaniu proti utlacovatelovi. Takto sa robi nazor, takto sa vytvara verejna mienka.


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-07  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak média sú 7 veľmoc a ten kto ich vlastný si nedá kibicovať do ich obsahu, a že vraj sloboda tlače a prejavu..


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-03-07  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 filip | ip:91.127.81 | 2011-03-07 (11:17)

Písal som "je to v nás" a to je rozdiel.


filip   |   ip:91.127.81   |   2011-03-07  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63
Prehliadol som,ale tak,či onak,nedá sa s tým nič robiť.

fidel-je zrejme len náhoda,že skoro všetky vlastnia vyvolení...


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-03-07  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 filip

Nemyslel som to v zlom...
Ono sa to asi spraví samo. Keď nebude čo do huby, budeme sa musieť dohodnúť.
Počas socializmu to šlo. Pôjde to aj po kapitalizme. Straty síce budú, ale žiť sa musí.


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-07  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, Tak, Tak aspoň bude budúcnosť pre novú spoločnosť našich detí.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-07  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre fidela - socialisticky system bol viacej ludskejsi??? To si sa chlape prebral z narkozy? Strielali ta do chrbta na hranici a nutili ist pochodovat z vlajkou syfilika na sprievody a ekd si si otvoril hubu tak si skoncil v jachynmove a tvoja rodina sa mohla rozlucit s nejakym zivotnym postupom kedze boil triedne nespolahlivy. Co ty blabolis? Pre ja - sudruzenko, nemusim citat prvicovu literaturu aby som si utvoril nazoar ako bolo za socialmizmu. Ja som tam tatiz sudruh zil. A pracoval. A keby mi niekto dal volbu vybrat si vratit sa do toho socialistickeho raja alebo zacinat na zapade len s tymi nohavicami co mam na sebe ver mi ze by som nevahal ani sekundu co bude moja volba. Snivaj sen o pochodujucich zastupoch s cervenymi vlajkami volajucimi hesla proti rozvracacom socialistickeho raja a ukajajucim sa ako ten kapitalizmus pekne zahniva - tie casy sa uz nevratia. Jedine v snoch snilkov partajnikov tvojho typu .


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-07  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  by ma zaujímalo prečo nebol v jachymove havel dinsbír čarnogurský a podobná zgerba. Milan to tiež o niečom vypovedá. Nemyslíš?


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-07  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem za podporu voči tomu zvaračovi čo nedáva z hlavy dolu kuklu všetkým ktorý sa zúčastnili.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-07  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre gomeza - neviem preco neboli. Otazka je preco tam boil ti co boli. Nemozno posudzovat ze system bol ludsky lebo v jachymove nebol disbir. System nebol ludsky lebo tam boli ini. Mena ktore ani nepoznas. Ja sa o disbira alebo inych nezaujimama. Po revolucii vela ludi vyslo z ulity a moj ty boze - kazdy bol disident. Preto neporovnavaj disidentov ktori sa rojilui po revolucii ako partizani po 48-roku. Mne emigrovala rodina, rodicov vyhodili z prace, mna drzali na skole len uplatky, pes mi zpbrali. A s diplomov v ruke som pracoval ako robotnik - nekvalifikovany. Mozem ti ukazat moje pracovne zaradenie a diplom kedy som skoncil. To je ten ludsky system o ktorom sniva ja alebo fidel. To vies - asi patria k typom ludi co ked sa nazeru tak si myslia ze kazdy je nazraty presne podla hesla - ja sa mam dobre tak kazdy sa ma dobre. Co tam po individualnom zivote alebo znicenom zivote jednej rodiny - hlavne ze som sa nazral a mlieko je 2 koruny. Slava KSC - nech zije lenin. To su ludia co by predali za zvanec chleba vseto - moralku, cest, dostojnost.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-07  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan ale to je dosť dôležité-ved tu začali vládnuť. To čo si písal je osobná tragedia alebo ako by som to nazval. Tady sa ale viac hovorilo o celku. Nám tiež vzali celý majetok (už som to tu raz písal) ale to neznamená že budem ignorovať to čo dobré bolo. Môžem ti povedať ked som sa v 70-tich rokoch pýtal starého otca či by to chcel naspäť tak povedal že určite nie.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-07  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gomez - nikto nehovori ze ignorujem veci co boli dobre. Len nemozes zamlcovat ze tie dobre veci boli platene slobodou ktoru su mal mat. Ked ta budem krmit vyprazanymi reznami vo vezeni je to dobry system alebo nie? Vela ludi ti povie - super, vsak co insie by si uz mohol clovek priat, nerobit, stat sa o mna stara aby som nahodou nezakopol a to ze nemozem nikde ist alebo otvorit hubu - nuz co potom, hlavne ze brucho plne. Vies - su ludia ktori si povedia ze takyto "blahobyt" nechcu. Mozes namietat ze mat moznost sa najest je nad vsetkymi ostatnymi vecmi ale to by znelo ze na zapade hladovali a my sme sa prezierali. Mas aj aj dnes ludi co stradaju - len nesmiet byt idealista ze vybudujes socialnu spolocnost kde bude kazdy zit spokojne. To jednoducho nejde. Je to utopia. Vzdy najdes ludi co zneuziju vsetko dobre co system ponuka - moj ty boze - vsak to vidim tu v kanade kde ludia na ulici si chodia na masaze k doktorovi lebo im to preplati stat a ked sa ho spytas ci pojde robit tak ti povie z on je hrdy lebo on v zivote este nerobil a ani nebude. Myslim ze priklad nasich potmavsich spoluobcanov u nas doma je tiez viac menej vystizny. Neda sa. Ale minuly system ti nedal ziadnu moznost rozhodovania, urobil z kazdeho cislo kde si bol len clovek v rade a ked si vycnieval tak ta nasilim vopchali spat. To ze otec nechcel veci spat - ber to individualne. Moj dedo by isto rad zobral co mu ukradli. Makal na to v USA este pred vojnou v bani a ver mi ze by to bral spat.


fidel   |   ip:91.148.25   |   2011-03-07  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Milana, ja som žil v socializme otec bol komunista v 68mom vystúpil zo strany ja som chodil do kostola a náboženstvo a nik nás neprenasledoval ak prenasledovali Tvoju rodinu asi vedeli prečo, to zas mňa nesere. Čo Teba môže teraz nasierať? Máš kapitalizmus tak si ho užívaj ja som si užíval socializmus. p.s. tie rozkrádačky a nezamestnanosť, rozvodovosť to Ťa už neštve, nezaujíma? po mne potopa čo...


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-07  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre fidela - typicke a priznacne pre cloveka tvojho typu:)Stazujes sa ze teraz tu nie je ludsky pristup cloveka k cloveku, stazujes sa na nevsimavost a aroganciu dnesnej doby a jednym dychom dodavas ze to co sa dialo jednoj rodine, ze nejaka krivda alebo nespravodlivost sa diala v dobe ked si zil tak to ta teda nesere...to je tak. Clovek ako ty si hladi len svoja ja. Ja sa mam dobre - tak vsetci s maju dobre. Mne je dobre tak co ma potom ze niekomu nie je. Ze vedeli komunisti preco sa pomstievaju na jednej rodine? Ze vyhadzovali niekoho zo skoly alebo skazili niekomu zivot - vsak ty si sa mal dobre, co ta take daco moze srat no nie? Hlavne ze doba je taka ze ludia jeden na druheho seru - strasne veru. Nuz ty si prave taky potomok ludi co presne nosia tu nevsimavost a zahadzovanie z dob minulych. Vsak hlavne ze teba neprenasledovali. Chodil si do kostola, po skole si zo spoluziakmi spieval koledy pred skolou a zil si spokojnym a nicim nerusenym zivotom...ha ha, to vysvetluj tak v blazninci zavretym komousom co snivaju o navrate starych casov chlape ale nie mne...


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-07  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Milana...človek tvojho typu vyhaňa ľudí na ulicu a takto ich odsúdi na smrť...koľko ľudí si ich takto zničil??...už len fakt, že súhlasíš z dnešným systemom robí z teba...dufam, že budúce generácie si teba aj tvoju rodinku zaevidujú ako škodcu ľudstva....a len dúfaj, že nepríde na vás daľší Stalin, ktorý vám poberie všetky vaše majetky a celé generácie vás pošle na Sibír...aby ste si svoje nakradnuté majetky, ktoré patria všetkým ľuďom od Pána Boha už nikdy nenárokovali...


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-07  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...Milan neprajem nikomu ani tebe nič zlé...ver, že vďaka súčasnej zlej situácii a utrpeniu ľudí, Pán Boh,alebo príroda splodia človeka, ktorí ľuďom vráti nádej na lepší život...kapitalizmus nieje konečná...


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-08  (05:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan ale to je zase Tvoj subjektívny názor. Ja sa ale bavím v globále. Tiež nám zobrali majetok, mama nemohla ísť i ked vyznamenaná do školy atd.Osobne budem radšej žiť v tzv. diktatúre (aj ked to je teraz len taký moderný výraz ktorý v našom prípade nič nehovorí tak ako výraz demokracia-ak by tu bola tak nevládnu tí čo vládnu) ale nebudem sa báť pustiť deti na ulicu že ich nejaký narkoman alebo iný somár zabije pre pár drobných. A to je názor myslím väčšiny tu žijúcich ludí len sú už tak znechutený tým čo sa tu robí že každý sa stará len o to aby nejako prežil a preto sa tu nič proti týmto zmetkom nerobí. Ver tomu že ak by sa tu zmobilizovali ludia tak náš demokratický parlament by do hodiny plával po Dunaji. Milan toto je ťažká debata na písanie napr.tu. Môžem ale povedať že štatistiky kriminality sebevrážd či dokonaných alebo pokusov hovoria v môj prospech. Taktiež ked spomínaš kanadu Ti musím povedať jedno. Zamysli sa nad tým čo by sa stalo ak by ludia v kanade museli žiť s toho a tak ako tu. Myslím že do týždna by bolo po demokracii.


underdroid   |   ip:195.28.83   |   2011-03-08  (07:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapitalizmus vs. socializmus ?? jednoducha otazka pre vsetkych? co myslite
- aky bol narodny dlch krajiny v roku 1989 a aky je teraz?
- kolko bolo nezamestnaych v krajine v tedy a dnes?
- kolko bolo ludi pracujucich v neproduktivnej sfere vtedy a dnes?
- kriminalita v tedy a dnes?
- ceny potravin (to je snad jasne.)
- priemerne platy v prepocte na ceny potravin
- danove zatazenie obyvatelstva?
udaje hladajte v statistickom urade sr: www.statistics.sk.underdroid   |   ip:195.28.83   |   2011-03-08  (07:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Demokracia ako taka v prirode neexistuje, je absolutnym nastrojom ludskej moci.
Demokracia vytvara hromadnu iluziu o tom ze sa mozeme mat dobre.
Demokracia je nastrojom ludi ktory sa potrebuju zbavit zodpovednosti za svoje ciny.
Demokracia paradoxne prave utlaca ludi co v nu zufalo veria a potrebuju.
Demokracia je v skutocnosti bezcitnost ,bezohladnost, arogancia ludi co ju zakonodarne vytvaraju.
Demokracia nesluzi ludom ale jej propagatorom, neexistuje v ziadnej spolocnosti (kapitalizmus,socializmus,...)


fidel   |   ip:91.148.24   |   2011-03-08  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak ako môže byť tento systém dobrí pre obyčajných ľudí ked dnešný akože podnikatelia takto okrádajú štáta tím padom aj obyčajných ľudí veď je to výsmech pre poctivých ľudí ktorý musia priznať každý jeden cent a ako si podnikatelia krátia všetko čo môžu a tu je príkad iba z jedného s tých, prečo je úotom štát stále zadľžený stále viac a viac a to je v celej kapitalistickej spoločnosti lebo vládne chamtivosť,komunisti aspoň tomuto bránili ved za 40rokov ich vládnutia štát nebol tak zadľžený ako za 22rokov vládnutia demokracie toto je výsledok chudoba, chudoba a ak si si za komunistov nemohol povedať čo chceš ta teraz sa ozvi na pracovisku ve kapitalisti zobrali všetky výhody čo mal pracujúciľud teda nie len robotníci, stredná vrstva, proste všetci tak ako píše tibir a vystihol to dobre gomez aj ja som krivdil a nadával na komunistov a bolo kryvdené ľudom ale som sa nebál ísť neskoro večer z práce domov, nebál som sa o deti tak ako teraz a čo starší ľudia aby sa báli vo svojom vlastnom dobe, tak sme dopadli žijeme v strachu.Underdoid dal správne prirovnania a všetko sedílen hlupák nevidí rozdiel lebo ho nechce vidieť a toto je ten príklad zatiaľ iba jeden a koľko takých je ?!
http://www.cas.sk/clanok/192979/socialna-poistovna-varehove-firmy-dlhuju-desattisice.html


fidel   |   ip:91.148.24   |   2011-03-08  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A presne od takýchto podnikateľov a chamtivcov sa musí spoločnosť očistiť veď toto tu nie je kapitalizmus ale hyenizmus a vlastne už začína Sodoma-Gomora a na to príde asi až ďalšia generácia keď bude na tom ešte horšie ako mi veď keby v Amerike vedeli ako tu ľudia žili za socíka tak by povedali že sme mali raj. A boli sme hlupáci. Nechali sme si to zobrať, veď tam iné okrem kapitalistov nepoznali tak ako mohli porovnávať len tak čo im naservírovali tzv. slobodné média že tu sme žili ako bezdomovci,nepoznali práčku atď


fidel   |   ip:91.148.24   |   2011-03-08  (08:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  p.s. rád by som vedel ako mohla cirkev bojovať za kapitalistické zriadenie a rozbitie istôt ako mohla dovoliť takéto bezprávie a šírenie sa chudoby vo svete, toto asi ani pánboško nechce možno iba KDHáci ale prečo idú proti obyčajným ľudom? toto náboženstvo neučí to mi je záhadou...podporovať chudobu a veľké triedne rozdiely


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-08  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre gomeza - naskrtol si to perfektne len si nedal odpoved. Ak by prestahovali kanadanov na slovensko tak po tyzdni by sa asi vsetci tlacili na hranici lebo by chceli od nas zutekat. A teraz je ta otazka ktoru si si nepolozil a ktoru ani nezodpovedal. Ked je u nas demokracia a kapitalizmus a v kanade demokracia a kapitalizmus tak ako je to mozne ze je tu ten rozdiel? Vidis - a odpoved je - u nas nie je ani kapitalizmus ani demokracia. Je mafiansky system zalozeny na bezrpravi a zlocine. Ale problem je ze na tomto fore citas clanky kritizujuce demokraciu a kapitalismu pricom si ti ludia neuvedomuju ze to co kritizuju vlastne u nas nie je!!!kritizujes kapitalizmus lebo si myslis ze mame kapitalimus ale nemame. Ktritizujes demokraciu ale u nas ju nemame. Tak ako moze niekto povedat ze kapitalizmus a demokracia je zla ked ju vlastne ani nepoznas. Pod do kanady - tu su ludia spokojny. Tu by ti udrelo do oci ze ved predsa keby bol zapadny system taky zly tak ludia by tu museli bohovat a nadavat jedna radost ale oni nie - su spokojni. Teda chyba je inde. A chyba je v tom ze kapitalizmus u nas je budovany ludmi ktori o tomto systeme nemaju ani paru. Vsak vidis ze aj vo vedeli statu mas samych byvalych sudruhov a stranikov, po revolucii to boli oni co namiesto komunizmu presedlali budovat kapitalimus a tesili sa ze sme ich nepovesali po revolucii na telegrafne stlpy. Nekritizuj system zapadny ked ho u nas nenajdes - to je moja pointa.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-03-08  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan, mal som Kanaďana na návšteve a bol spokojný. Pekná krajina, milí, pohostinní ľudia, pohoda. To vraví každý o inom národe, keď je len na návšteve. Možno by sme to tvrdili v Kanade a neskôr vytriezveli.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-08  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan ved o tom sme začali písať. Ten systém je chorý pretože západ vyciciava bývalý východný blok. O tom sme sa tu začali baviť. Keby sa im nepodarilo položiť východný blok tak som presvedčený že kapitalizmus už je pasé. V 70-80 rokoch priklánanie sa k lavici v UK,I,E,S následné demonštrácie a násilné potláčanie tychto protestov. Zober si ako mittal získal oceliarne. Umelo sa znížila cena ocele aby to mohol skúpiť. Následne raketový nárast cien a napr v NHKG neviem že by neako velmi investoval do výroby. On i mittal je len nastrčený pretože za ním stoja banky-on to technicky nikdy nekúpil. Spláca to z terajšej výroby. A Milan toto neurobili tý naši zlodeji to urobily zlodeji z vonku. A to tak bolo zo všetkým - polnohospodárstvo,ťažký priemysel, cukrovarníctvo.Oni potrebovali rozbiť priemysel aby mali kam vyvážať a ekonomicky si držať úroveň.Problém je v tom že naši naivný politici ani nevedeli čo sa deje. Proste oni potrebovali nutne východné trhy pretože by boli v prdeli a tak je tu bohatý demokratický západ a chudobný demokratický východ. My ich nikdy nedobehneme pretože to je nereálne. Museli by sme ovládnuť zase ekonomiku niekoho druhého a rozkradnúť to tam.
Pozri si čo sem dnes dali od tej clintonky, a o lukašenkovi. Ved to hovorí samé za seba.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-08  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer - nevravim ze nie. Neber ma za slovo. Reagoval som len na gomeza ktory navrhoval aby vsetici kanadania prisli k nam a ze by utekali od nas svinskym krokom. A tiez - hej - je vzdy dobre byt na navsteve, ine je ked musis v tej krajine ostat byvat a zit. Clovek je velmi individualny tvor. Poznam slovakov co sem prisli - do kanady - a hovoria ze su neskutocne spokojni - a poznam sovakov co sem prisli a po rokoch odisli domov s tym ze sa im tu nepaci. tazko zovseobecnovat. Ide o to co clovek v zivote hlada, kde ma rodinu, pracu, niekto je naviazany na rodne slovensko - niekto je sloak ale je slovakom aj ked zije mimo slovenska, niekto pride sem a uz nechce mat zo slovenskom nic spolocne. Velmi tazko generalizovat.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-08  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan a ja som nenavrhoval aby prišli sem ale čo by sa stalo ak by boli v takých podmienkach ako ludia tu


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-03-08  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan presne tak. Jeden kanaďan si obľúbi Slovensko, jeden nedopustí na Kanadu a Chris s Bradym so Saskačevanu, ktorí cestovali predminulý piatok na trati Budapešť - Praha si obľubili Rumunsko a znenávideli Maďarsko. Neporozumel som prečo, no individualita asi i hory prenáša. I napriek tomu, že sme bývali v jednom hotely v Prahe som ich už nestretol, no podľa recepčnej sa im náramne páčilo Česko. Tak neviem, možno ostali:-)


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-08  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vies gomez - nesuhlasim. Naozaj si myslis ze amerika a zapadna europa by padla ak prepanajana neziska trh vychodoeuropskych krajin? To si naozaj myslsi ze v celom svete sa cena ocele znizila narocky len preto aby niekto kupil v nejakom slovensku VSZ-tku alebo nejake ine oceliarne co mame? Ver mi ze tuna maju problem najst slovensko na mape nie to planovat generalny utok na nas priemysel a hospodarstvo. Viac si myslim ze je to dosledok prehradej hospodarskej vojny co bolo. Technologicky sme zo zapadom prehrali. Stavili sme na dymiace tovarne, na stvbu tankov a diel pricom zapad vyvinul moderne technologie ridene satelitmi. Vies ako casto za studenej vojny robili pocitacove simulacie utokov jednych na druhych? Verim ze gorbi nemal na vyber - jednoducho musel celit faktu ze dalej vzdorovat nemozeme a dostal od zapadu ultimatum - alebo nas necha zapadu alebo v pripadnom konflikte pojdeme z nasimi tankami do pekla lebo nam ich pozostreluju. Ber to ako fakt. Prehrali sme. Ver mi ze my by sme neboli milosrdnejsi keby sme vyhrali nad nimi. Nuz vecsi pes !@!@...uz ked mam to takto vysvetlit:) trhy im spadli takto do narucia. Inu moznost sme nemali. Jedine sadnut do tankov a valcovat to na zapad. Vyzera ze gorbi vedel jednoznacne ako by to dopadlo.Vitaz berie vsetko. To vzdy platilo.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-03-08  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan súhlas.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-08  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan on nekúpil len tady oceliarne-inak NHKG je v Ostrave. Tiež som si istý že im nešlo o slovensko ale ked si vezmeš rvhp tak to už je čo povedať.Ty si myslíš že nespokojnosť je len tady. Je doba netu tak popíš z ludmi i z iných krajín. A konečne zase sa opakujem-čo myslíš do kedy to takto bude. Trhy sa zase presýtia a čo potom. Teraz je ideologický i ekonomický boj o arabou pretože je isté že kto začne ovládať energie ovláda svet.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-08  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte ku gorbačovovi-on bol najslabší ruský prezident a myslím že bol kúpený pretože prečítaj si ako ho vlastne zvolili. Putin bol prvý ktorý začal rusko dávať do laty hlavne tým že nastolil pre investujúce firmy latku vysoko a nenechal to len rozkrádať.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-08  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan teraz spravil-a ibka výcuc s rozhovoru z lukašenkom - a o tomto som s tebou písal


xy   |   ip:193.200.1   |   2011-03-08  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  keby ste vedeli s kým vlastne píšete inak by vám sánka spadla
hujer-metelesku blesku


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-08  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To ma vzdy uchvati ako niekto vzdy napise ze gorbiho kupili, havla kupili, walesu kupili, jelcina kupili - nuz neukazuje nam to na nieco? Ako to ze nikdy to nebude tak ze my sme kupili Busha alebo ze sme kupili Kohla aleb "zeleznu lady margret)". Cim to asi bude? Nasa zlata slovanska povaha...za korunu aj mater predame. Dajte mi rifle a liquere a podpisem aj diablovi. Vzdy ako blbci placeme na nespravnom hrobe - kritizujeme zapada ze kupil garbacovale nie gorbi je zly - zapad je zly lebo ho kupil. jelcina kupili - no zly zapada, kupil jelcina. Kupili havla - no strasny zapadniari, kupili nam vaska - placeme na nespravnom hrobe. Opakujem to vzdy a vzdy - nie je chyba toho co kupi - je chyba toho co preda. Preto kazdy bohuje na Mittela - jezizmarja vsak on to kupil a teraz si s tym robi co chce...no strasne vsak? Ale ked ja kupim televizor od teba a pridem domov, vytrham z neho suciastky a posadim donho zeminu a nasadim karfiol - mas pravo sa rozculovat ze som tak urobil? Nemas. Predal si - predal. Dostal si zaplatene - dostal. Tak je to moje a ja z tym urobim co chcem. Treba trochu sebakritiky do vlastnych radov - nie za vsetko mozu vrazi z wallstreetu....


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-08  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vies gomez - rozhovory s politikmi ma nezaujimaju. Vo svete to bezi tak ze vsetci politici su viac menej odtrhnuty od reality - vela sa od nich teda nedozvies ako to v krajine funguje. Kazdy politik vidi len ovacie na jeho pocest a skandovanie - ako taky husak aleb causesku - a o 4 dni sa nestacia cudovat ze ich zenu z prezidentskeho palaca svinskym krokom. Tak nespoliehaj co nejaky Lukasenko, Bush, alebo Kim alebo fidel blaboli do kamery - kazdy z nich zije vo svete iluzii, kazdy sa tituluje otcom naroda a potom na stare kolena uteka po kadejakych krajinach a ambasadach aby sa vyhol rozzurenemu davu z vidlami doma.


yosarian   |   ip:91.191.74   |   2011-03-08  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  precital som si clanok a diskusiu,najblizsie k pravde ma eros,da sa len suhlasit,zap. je na tom lepsie,ale to len v daka ekonomickemu fasizmu,ich zivotnu uroven drzi lacna pracovna sila a neobmedzeny pristup k surovinam, samozrejme SK debilizmus naroda tu svoje tiez zohrava, suma sumarum ich ziv.uroven nedobehneme nikdy asi ani tu spred 89, nic tomu nenasvedcuje, v konkurencnom boji,sme tak zaostali a rapidne zaostavame, tento narod je asi predurceny na tento osud,nuz co treba sa dat na duchovnu cestu a tieto problemy budu bezpredmetne.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-08  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan tu si velmi vedla. Trocha sa poinformuj ako to bolo s andropovom černenkom a zvolením gorbačova. A zasa si prešiel do zahradníčenia. Ja sa ale pýtam do kedy myslíš že to takto pôjde devastovať cudzie štáty aby sa ich pár malo dobre. Si zástancom toho po nás potopa?


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-08  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To by ťa malo zaujímať pretože rozhodujú o tvojej existencii-


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-08  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O mojej existencii rozhodujem sam - ver mi ze este nikdy nijaky politik ti nepomohol ak si sam nepomozes. To len u nas doma ked pridem na navstevu tak pribuzny cumia na telku a pozeraju na politika ako na spasenie sposobom "ked zvolime toho bude dobre ked toho tak sme v riti a podobne" Uz som sa toho napocuval. Za meciara bolo zle ale slota nam pomoze ale este lepsie keby vyhral nejaky iny tlchuba...nuz co pomozes. Politik je tu hlavne pre seba a treba ho brat ako nevyhnutne zlo. Este som nevidel cloveka ktory by si zasluzil spojenie "poctivy poliik" a to plati aj na zpade aj na vychode.
Gomez -drancujekazdy system. Nerob si uluzie. Aj socializmu a jeho predstavitel - rusko - si to rozdalo z finskom, polskom, afganistanom a uz pod akoukolvek zamienkou ale vzdy islo len a len o zdroje a vyuzitie inych. Koniec koncou musis uznat ze aj my sme z velkej casti robiili na nich. Vies - ja neobhajujem kapitalizmus. Nie je to dobry system. Ma vela problemov a nie je iste to najlepsie co ludstvo vynaslo. Precitaj si to este raz tu vetuaby si sa utvrdel ze ja nie som ziadny jeho obhajca. Len konstatujem ze to je system lepsi ako socialisticky kedze som mal moznost zit v socializme 30 rokov a tuna 15 rokov tak mozem porovnat. Verim ze aj ten system kapitalisticky si uvedomi a casom sa zdohada k tomu ze nemoze napredovat smerom akym ide. Ale len dufam ze to nebude cesta spat k socializmu. To by ma teda sakrametsky mrzelo.


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-08  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapitalizmus nenapravíš...je plný zlodejov a ľudskeho zla...pozri Európa...vďaka kapitalistickým zlodejom je vytunelovaná na veľa rokov dopredu...veľa štátov krachuje a robia dlhy, ktoré nesplatia ani keby sa u nich zastavil vývoj na 50 rokov....svet do Europy len pumpuje peniaze, ktoré podnikatelia rozoberú pre seba a z tohto rozkrádania žije množstvo ľudí...ktorý si inak nezarobia...takto sa kapitalizmus "dohryzie" sám...vojna arabov s europov by asi mnohým americkým kapitalistom pomohla....


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-08  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre tibira - to je zjednodusene videnie sveta. Vymenuj mi kapitalistickych zlodejov co drancuju nas stat. Som zvedavy ci to budu mena slovenske alebo zapadniarske. Nie chlape. Ked ti nejaky pajtas vytuneloval tvoje rolnicke druzstvo v tvojej dedine alebo slota vyraboval nejaky podnik - nehladaj za tym vrahov z walstreetu. Vyrabovali sme si stat sami. Spytaj sa mafiana ktoreho vidis prmavat sa na mercedese po tvojej dedine ci sa vola Charley alebo Bob - nie bdue sa volat Michal, Jano alebo Juraj. Tak potom nenadavaj ze ta zapadny kapitalisti rozkradli. Mas zlodeja pred sebou a - ajhla, ved je to nasinec:))


pravicujme   |   ip:178.40.69   |   2011-03-08  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan ip:209.17.17 je z Pleasanton California, bolo by dobré keby Obama uzákonil že cudzinci v USA ktorý tam žijú dlhšiu dobu musia nastúpiť do US armády. Milanko by potom pochopil na stráňach Hindukúša alebo na čekpointe v Bagdade že si tu bezmocnosť politikov idealizuje. A ostalo by mu jedine, donekonečna si opakovať bojujem a umriem za slobodu, demokraciu, lásku, neviditeľnú ruku trhu a svoju milovanú novú vlasť USA.


pravicujme   |   ip:178.40.69   |   2011-03-08  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan
Nie chlape. Ked ti nejaky pajtas vytuneloval tvoje rolnicke druzstvo v tvojej dedine alebo slota vyraboval nejaky podnik - nehladaj za tym vrahov z walstreetu. Vyrabovali sme si stat sami. Spytaj sa mafiana ktoreho vidis prmavat sa na mercedese po tvojej dedine ci sa vola Charley alebo Bob - nie bdue sa volat Michal, Jano alebo Juraj. Tak potom nenadavaj ze ta zapadny kapitalisti rozkradli. Mas zlodeja pred sebou a - ajhla, ved je to nasinec:))

http://www.youtube.com/watch?v=TKurU_7zV8k&;feature=player_embedded
si jak ten, čo ja s tim mam, ja chcem naspeť len svojho psa. To video si pozri rano, naobed a večer a medzitím o tom čo si videl rozmíšlaj. Keď nepochopiš papaj, pi, trt.kaj, spi, makaj a nekritizuj.Toudy   |   ip:91.127.43   |   2011-03-08  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan, vies co ma stve na kapitalizme ? Ze umoznuje zit ludom na spici pyramidy prakticky uplne beztrestne a nezodpovedne. Ked si hore, stracas zodpovednost a ziskavas moc. Uplatnuje sa pravidlo mocnych - privatizacia ziskov a socializacia strat - straty platia ty pod tebou. Preco ? Pretoze si to mozes dovolit na nich hodit. S bohatstvom prichadza moc rozhodovat, kupovat si svoju pravdu, zaliepat ludom oci atd. Moc a peniaze nicia a menia charakter. Umoznuju korupciu a zvadzaju na lahsie cesty. Ale to neznamena, ze su spravne. Ale tento stav je len docasny, ludia uz toho maju dost a ked uz naozaj nebudu mat co stratit tak to tym hore riadne spocitaju. A to len bude strasny masaker. Fungujuca spolocnost je spolocnost, kde je moc priblizne rovnomerne rozlozena a s kazdym je zachadzane s respektom a uctou. Kde maju hodnoty ako pravda a cest hodnotu. Spolocnost musi byt vychovavana k tymto hodnotam a nie k nihilizmu sucasnosti, honbe za ziskom, pozitkami a uplnej apatii na akukolvek moralku, pravidla a buducnost(po mne potopa). Staci sa drzat pravdy a neklamat. Ak by tak robili od zajtra vsetci, vela veci by sa zmenilo a napravilo k lepsiemu. Socializmus aky tu bol, sa uz zrejme nevrati, pride nieco nove s novymi technologiami mame ovela lepsie moznosti, ale urcite to bude viac o spolupraci a transparentnosti ako o konkurenci a boji.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-09  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Toudy - jedna vec ze ta to stve ale druha vec je ze tebou navrhovane riesenie je len dalsim idylickym riesenim spolocnosti. Vies spocitat kolko revolucii bolo na svete kde ludia z cepami alebo puskami zvrhli niekho a mysleli si ze od teraz to uz bude prave ta vysnena spolocnost zalozena na rovnosti - bratstve- slobode? Nestihnes popocitat do vecera. Ludska natura je uz taka. Nikdy nebude rovnost v bohatstve alebo prerozdelovani. A uz nie na svete kde je na pomaly 10 bilionov. To sa neda. Utopia alebo zarad si tam ine slovo. Nezaraduj sa k naivkam ktore si myslia ze jedneho dna pride mesias a uz to bude inak. Vzdy jedna skupina vyprasi druhu, dostanu sa casom na vrch ludia ktori si povedia - hej - je super byt hore, nemusim makat ako ti dole len sa musim snazit o jedno, udrzat sa cim najdlhsie hore a zvyhodnit len tych ludi tam dole ktori mi popomu sa tu udrzat. Preco si myslis ze kazdy stat vzdy v historii najviac platil a zvyhodnoval armadu a policiu? Na obranu proti vonkajsiemu nepriatelovi? Houby. Aby chranili mna hore.Snivat o solocnosti bez rozdielov je a vzdy bude len sen.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-09  (00:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre ravicujme - zatial jediny system ktory ma navliekol do munduru a kazal masirovat zo samopalom bol socialisticky. A tiez som mohol skoncit masirovanim na Hindukuse keby som s narodil o sto km blizsie smerom v krajine kde zajtra uz znamena vcera. Masirovat v hocijakom mundure za hocijakeho blba je vzdy len a len somarina. Zasa netes sa chlape. Ked tvoj vodca slota v najblizsom deliriu bude sadat do tankov a rozhodne ze vsetci pravoverni budu musiet na budapest s nim moze byt ze sa v tom mundure ocitnes skor ako ja:))))


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-09  (06:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan tvoja exitencia je priamo odvodená od politickej situácie to po prvé. Zjavne nevieš čo sa dialo s finskom polskom afganistanom a rusmi. Dal si do hromady asi 800 rokov. Trocha si o tom niečo prečítaj a zistíš aký boli poliaci bojovný národ. To bol i jeden z dôvodov prečo si ho stalin podelil s hitlerom. Čo sa týka fínov dávam ti do pozornosti generála Walleniusa a hnutie Lapua. Stalin si potreboval zaistiť bezpečnú zonu pred rozširujúcim sa fašizmom.Afganistan ako priamy sused ruska do pozornosti Tarákí jeho vražda a Amín. Taktiež s tým súvisí americká činnosť v Pakistáne susedom afganistánu. Amerika vynaložila počas vojny na podporu opozície-1980-84-325 mil ,85-280 mil ,86-500 mil, 87-630 mil, 88-900 mil usd. Takže išlo o sféru vplyvu ktorú začala amerika korea,vietnam a potom arabská časť tohto územia.
S tým čo si napísal si potvrdil to čo som napísal. Žiješ štýlom po mne potopa-asi nemáš velmi rád svoje deti.
Momentálne naši demokrati vedú rozhovory o tom ako zriadiť múzeum komunizmu -ktorý tu vlastne ani nebol-. Zodpovedne ti môžem povedať že demokracia na našom území má za 20 rokov viac obetí ako za 40 rokov socializmu.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-09  (07:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan-zatial jediny system ktory ma navliekol do munduru a kazal masirovat zo samopalom bol socialisticky
To máš pravdu-mašíroval si po Slovensku či Čechách. Ak by si bol v tej dobe u najdemokratickejšieho štátu na svete spoznal by si ovela viac krajín a samopal by si nemal len na ozdobu.


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-09  (07:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...no jo...spomínal som celú Európu, ako vytunelovanú...nielen Slovensko...kapitalistickú Európu....a kde sú najtvrdší a najväčší kapitalisti, krorý riadia celý kapitalistický svet??.... ...samozrejme...Amerika, UK......tieto centrá kapitalizmu žijú z toho, že ochudobňujú všetky ostatné krajiny sveta....naši politici a podnikatelia sú na reťazi ako (psy) oveľa väčšieho kapitalistu (psa) a "hryzú", akoby to bola ich úloha....ak by sme pátrali, tak veľa cenného v Európe a na Slovensku patrí amíkom , cez rôzne Európske firmy...ktoré poskupovali...


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-09  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/149998/bylo-nas-deset-nezkorumpovanych-vypravi-ringo-cech.html
Pustite si rozhovor s F.R.Čechom hovorí za všetko


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-09  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni a takéto špinavosti, chamtivosť sa deje na celom kapitalistickom svete presne ako bolo už vyššie spomenuté toto by si za socíka komunisti nedovolili alebo aspoň nie až v takom rozmere ako teraz, každý deň vyplávajú na povrch rôzne kauzy a nič sa nedeje nik nie je potrestaný a ani ho nezavrú, inštitúciu ako pamäte národa načo vlastne máme všetci čo boli evidovaný ako donášači ŠTB tak zrazu nik nie je a nebol v ŠTB. Tak ten ústav treba zrušiť alebo urobiť nový na terajších zločincov a nositeľov biedy, nezamestnanosti...atď ako vyššie píše tibir a treba dať ľudom možnosť nech sami navrhnú posúdia kto by sa tam mal nachádzať.


sk   |   ip:217.12.55   |   2011-03-09  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak Fidel! Suhlasim a urcite nie som sam.Len vies ako to je, ked niekto radsej klame sam seba, akoby povedal trpku pravdu...


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-03-09  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel, sk absolútny súhlas.


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-03-09  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros, tak zoberte tých 99% a odsťahujte sa s nimi do Ugandy...Potom sa môžeme porozprávať, že ako je vám a tým 99% tam fajn...


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-09  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Načo máme chodiť do Ugandy mi sme sa tu narodili tu žijeme a poznali sme život aj v socializme aj teraz v kapitalizme a vieme porovnávať a posúdiť ja som nežil v Ugande, Bangladéži a ani v USA a vôbec ma to neláka Tu na Slovensku si musíme urobiť poriadok a vyprášiť kapitalistov do zabudnutia


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-09  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros môže ísť súhlas


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-09  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gomez - deti nemam. Takze nemozem ti dokazat ze by som ich mal velmi rad...Fidel - predstavujes si to ako hurvinek valku. Vyprasis kapitalistov u nas, natiahnes ostnaty plot okolo slovenska, oprasis fotky bradatych tutmakov a svet bude teky krasny ako za tvojich cias ked si bol politrukom...to ti naozaj chodia take blaznive predstavy po mysli? A ja ze cely cas argumentujem zo sudnym clovekom. Neveis si predstavit chlape kde by si doviedol tuto krajinu do akej izolacie vo svete. To by sme dopadli horsie ako severna korea clovece..Len daj vediet kedy to chces urobit. Aby som stihol vcas ujst pred tvojim slubovanym rajom na zemi....


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-09  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gomez - deti nemam. Takze nemozem ti dokazat ze by som ich mal velmi rad...Fidel - predstavujes si to ako hurvinek valku. Vyprasis kapitalistov u nas, natiahnes ostnaty plot okolo slovenska, oprasis fotky bradatych tutmakov a svet bude teky krasny ako za tvojich cias ked si bol politrukom...to ti naozaj chodia take blaznive predstavy po mysli? A ja ze cely cas argumentujem zo sudnym clovekom. Neveis si predstavit chlape kde by si doviedol tuto krajinu do akej izolacie vo svete. To by sme dopadli horsie ako severna korea clovece..Len daj vediet kedy to chces urobit. Aby som stihol vcas ujst pred tvojim slubovanym rajom na zemi....


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-09  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nehovorím a nesľubujem raj ale nech žije každý dôstojný život či bohatý alebo chudobný a nech na každého je rovnakí meter a nemusí sa báť ozvať čo teraz neplatí


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-09  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan, veď ja som písal že som nebol v strane teda /komunista / nadával som na režim ale teraz sa nemôžem zmieriť kde nás doviedol kapitalizmus?! pochop keď som sa mal lepšie tak prečo by som mal byť rád že mám takúto kapitalistickú demokraciu a chváliť ju nebudem prezliekať kabát ako niektorí ľudia a politici len ako im to vyhovuje určite nás nie je málo až teraz sa mi otvorili oči že nie všetko na čo som nadával bolo správne, áno sú ľudia ktorí sa majú teraz lepšie ale koľko je aj takých čo úplne padli na dno a tých je určite viacej.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-09  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre fidela - vies, my by sme chceli zmenu k lepsiemu ako ten cugan co sa modlil v kostole sosobom "daj pane boze ale hned". Uvedom si ze kapitalizmus u nas je iny ako kapitalizmus v inych krajinach kedze nas kapitalizmus je budovany odchovancami VUML ktory sa silou mocou usiluju aby to zhumplovali. Vidis belgicana, kanada, fina, holandana nadavat a pisat po foroch ze treba kapitalistou vyprasit? Poloz si otazku preco sa oni nestazuju? Myslis ze su uz taky zubozeny otroci ktori nemaju silu zdvihnut hlas? Nie - kapitalizmus na slovensku dopadol tak zle lebo ho buduju ludia co nemaju ani paru o tom ako funguje. Vsak len pozri nasich prezidentov - kazdy byvaly komous. To si naozaj myslis ze oni vedia ako viest tuto krajinu k prosperite ked boli vychovani na idei ze kapitalizmus zahniva a socializmus je to najlepsie? Hovoris len za seba. Ze tebe bolo pred tym dobre. Ja ti poviem ze mne nebolo. A ani mojej rodine. A z toho co tu poznam ludi co emigrovali a utekali z detmi a kufrom gati cez rakusko prec tie asi nebolo najlepsie. A ver mi ze ked utekas s kufrom gati a placucimi detmi v naruci ze neutekas za vidinou stat sa milionarom na zapade ako si to vela ludi mysli. Hodnot to realne. Nie sposobom ja som sa mal ako prasa v zite tak kazdy sa mal ako prasa v zite. Moj ujko doma tiez neda na socializmus dopustit. A ked sa ho spytam co bolo take dobre ze sa mu po tom rezime tak cnie tak zacne - nic som nerobil, z prace som si pokradol veci co som vybudoval z nich cely dom, vsetko som vybavil za flasku palenky a kavu - joj ako dobre a fajne bolo...to si naozaj myslis ze to bola to spravna cesta? trochu sudnost prositm ta...


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-09  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan...však, skús v tej svojej Amerike sa hlásiť k socialistom...a uvidíš prečo neuvidíš belgicana, kanadana, fina, holandana nadavat a pisat po fórach že treba kapitalistou vyprašiť....ha ha, to vysvetluj tak v blazninci zavretym komousom.........kapitalizmus pokiaľ mal konkurenciu v socializme, tak bol k svojím ľuďom zhovievavejší...a naučil ich nadávať na socialistickú spoločnosť a boli vychovani na idei ze komunizmus je zlo.....a dnes v školách to skúšajú naučiť našu mládež.......dnes tú konkurenciu kapitalizmus nemá, tak likviduje čo sa dá....ak si zo socialistickej krajny utekal, tak preto že si mal niečo na rováši.....to či tvoj ujko..rozkrádal socializmus...a nič poriadne nerobil je jeho vec....


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-09  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ono je to omnoho hlbšie...
My ked sme žili v socializme,tak sme istým spôsobom vnímali,že nežijeme v úplne slobodnom štáte.
Idealizovali sme si pomery na Západe,ale nie úplne.
Vedeli sme o demonštráciách,či bezdomovcoch.

Ale ľudia na Západe boli v tom,že oni žijú v slobodnom svete.
A o nás-východnom bloku boli ale paradoxne omnoho horšie informovaní.

Pre nich bol človek za železnou oponou niekto,kto nevedel čítať a písať,býval v nejakej chatrči,obrábal pôdu tak,že mal zapriahnutú ženu-lebo dobytok mu zobrali zlí komunisti.
Nepoznal elektrinu,vodovod,ani kanalizáciu.
Nemal čo jesť a neustále len vzýval svojho komunistického vodcu.
Všade po uliciach boli povešaní po stlpoch odporcovia režimu a pádom železnej opony sme získali slobodu,prosperitu a spoznali sme civilizáciu.

Tu sa naskytá otázka,komu účinnejšie vyplachovali hlavy:
ľudom na Západe,či Východe?

Najlepšie to môžu porovnať tí,čo zažili oba režimy.
Ja a poniektorí z vás.
Iba poniektorí,lebo poniektorí zdrhli po 89 za čiaru,nezažili to tu an vlastne koži a teraz velebia kapitalizmus spoza hraníc,žijúc v prosperite nejakého štátu,ktorý prosperuje vdaka tomu,že prinútil iný štát neprosperovať...tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-09  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ....v tej socialistickej dobe mali komunisti konkurenciu a to kapitalizmus....a my obyčajný ľudia od dobroty sme sa komunistom vyhrážali tým kapitalizmom a páčilo sa nám to....prevládla u nás materiálna záviť a každý čo vycestoval do zahraničia si doniesol nejakú mizernú a lacnú elektroniku...a bol frajer a každý mu závidel...jednoducho kapitalisti na nás mávali spoza plota čačkami ako kedysi na indiánov, ktorých chceli zotročiť....a aj my sme vymenili čačky za zotročenie....a na tie čačky sa snažia uloviť aj arabov......Komunisti robili veľa sociálneho pre ľudí, ale málo čačiek pre ľudí vyrábali... keby sa komunisti správali ku nám, tak brutálne ako teraz kapitalisti....tak by k revolúcii nedošlo...boli by nás zopár povyhadzovali z roboty ku smetiakom a ahoj...


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-09  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibir ani by si neveril kolko ludi sa tu hlasi ku vselicomu moznemu. A predstav si mas tu aj socialistou. Vlastne uz sa nevolaju socialisti ale demokrati. Tu ci vyjdes vonklu zo zastavou lenina a budes mavat a volat na svet ze sa blizi revolucia robotnickej triedy tak akurat sa nad tebou niekto pousmeje a zivot ide dalej. Zasmial som sa ked si mysli ze belgican alebo holandan sa neodvazi otvorit hubu lebo sa boji ze ked spomenie socializmus tak ma po chlebe:))ha ha - tu sa mozes hlasit ze si svaty alebo satanista. Nevem preco navodzujes situaciu ze vsetci sa boja socialismu ako cert kriza. Vlastne na jednej strane sa boja. Kazda zapadna krajina mala skusenost z uteceneckymi tabormi ktore musela vytvorit pre ludi zo socialistickeho raja takze si domorodi obyvatelia dali dokopy ze asi tu v tom rezime ruze nekvitnu ked rodicia z detmi na chrbte sa prebijaju cez hranicu a nasi milovani pohraniciari sa ich snazia strelbou do chrbta presvedcit aby neutekali z socialistickeho raja. Ci som mal na rovasi ze som utiekol? Ach jaj. Vela. Povedal som si ked mi zakazali cestovat a s diplomom v ruke kvoli rodine v zahranici poslali do tovarne ako nekvalifikovanu pracovnu silu ze takyto raj na zemi ja nemusim. Ten rezim je len pre ludi tyou tibir a stalker ktorym v pohode staci ze im daju mlieko za 2 koruny a zavru ako ovcu na cely zovot do ohrady. Vsak co po nejakej slobode...no nie? Kto za nu nebojuje ani si ju veru nezasluzi..to nie je z mojej hlavy, to som prevzal od inych:))


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-09  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan mám pocit že ty trpíš tým, že si ušiel a teraz sa snažíš si sám sebe zdôvodniť a odobriť dôvody pre ktoré si ušiel.....jasné... podnikatelia sa neboja socializmu a celkom radi sa vzdajú svojich majetkov.......teraz kapitalizmus nemá konkurenciu a (zatiaľ) je každý na smiech, keď socializmus niekde spomenie, ale keď socializmus bol hrozbou pre kapitalizmus, tak aj U.S.A. prenasledovali a ničili socialistov..vtedy aj tam ľudí odstavovali...tu ti dali aspon šancu utiecť.....z diplomom si mal štastie, že ti komunisti dali aspoň nejakú prácu...dnes je tu kopec nezamestnaných aj tých diplomovaných...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-09  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie je zlodej ten,kto vyštuduje za peniaze pracujúcich a potom zdrhne za čiaru?
Podľa mňa áno.
A ako so zločincom treba s ním aj zaobchádzať.

Samozvaná najväčšia demokracia vo svete (USA) väzní BEZ súdu ľudí v Guantáname,čím porušuje ženevské konvencie,ktoré sama uznala...
A nám idú posielať expertov,aby sme sa naučili demokratické princípy a toleranciu?
Arogancia a nebetyčné chrapúnstvo!
A čo sú potom zač ľudia,ktorí sa tohto systému zastávajú?
Arogantní chrapúni!

Milanko-tie tvoje drýsty ti zožiere už len retardovaný američan,zdegenerovaný následkom požierania hamburgerov jeho matkou.
Neviem o tom,že by v novembri 89 niekto zomrel.
Revolúcia bola iniciovaná zvonka a hybnou silou bola aj mylná informácia,že niekoho tam policajti zabili.
Informácie sú silnou zbraňou-ľudí to vtedy dosť naštvalo.
Pravda vysvitla až po puči,ale už nikoho nezaujímala...
Hovorí ti niečo meno Carlo Giuliani?
Skús:
http://www.youtube.com/watch?v=1qC-Rx7PH5A&;feature=related
Tých mrtvych je ale viac a to stále hovorím o tzv.slobodnom svete!

Tak predtým,než vypustíš z úst nejakú vaginovinu,skús najprv porozmýšľať.Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-10  (01:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker - zober si tabletku na ukludnenie. Nie ze ta tu z jedu rozhodi. Citatelia na fore by prisli o unikatne dedukcie a vysoko sofistokicke analyzy:))robim tu na zapade s francuzmi, anglicanmi, nemcami, australcanmi co vystudovali doma a potom v ramci sebauplatnenia sa rozhodli skusit zit v inej casti demokratickeho sveta. Aj oni su vsetci zradcovia supol by si ich do basy ty truhlik? A nehovor mi ze studium u nas bolo zadarmo a oni platili. Tuto riekanku casto pocuvam na fore a uz sa stala pomaly dogmou. Necudo ze taky tutko ako ty ju stale rozsiruje. Studium aj tu je podmienene ekonomickou situaciou jedinca - poznam ludi co vystudovali zadarmo kedze ich situacia bolo zla a skola im dala grand a umoznila vystudovat v podstate zadarmo. ten co platil za studium tak to hravo splatil ked si nasiel vysokoskolsku pracu kedze ta je tu viacej platena ako robotnicka. To len u nas za socializmu vratnicka mala lepsi plat ako programator na pocitaci - ved hej, inteligencia nebola ani trieda. Viem si zivo predstavit typ cloveka ako ty co robi lumpenproletarske revolucie:) Prehanat sa z cervenou paskou na rukave a brat ludom majetok a rozhodovat na osudami ludi ci budu zit alebo ci ich posles na sibir - to uz ani sef zbojnikov zo sedem statocnych nemoze snivat o lepsej roli v zivote. Mam pre teba zlu spravu chlape. Uz nebudes rozhodovat o tom kto pojde a nepojde do basy:) Sudruzenkov ako ty budu jedneho dna ukazovat v panoptiku za vstupne - neviem, mozno sa niekedy pojdem pozriet. Potom ti zamavam, slubujem:)))


mirko92   |   ip:78.99.84.   |   2011-03-10  (01:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NIektori sa tu obuvaju do demokracie. My mame na Slovensku demokraciu? Ja o tom neviem. Na Slovensku funguje korupcia, mafia, rodinkarstvo a vrodeny debilizmus ale demokracia nie. Nase sudnictvo je domkracia? Chovaju sa ludia ako v deomkratickom zriadeni? A k tomu socializmu vs kapitalizmu asi tolko: Mne stacilo, ze mojej rodine pobrali nepravom majetky, ze im nedovolili studovat vysoke skoly, ze ich na hraniciach strielali a dalsie veci ktore sa mi hnusia a pri tych spomienkach sa mi robi zle. Za to ze nic neukradli, nikomu neublizili, len kolkokrat nieco ine vyznavali. Tie osobne potupne prehliadky a strach na hraniciach aj ked ste nic nemali.... Toto uz nikdy viacej. To je pre mna politicke smetisko tak ako fasizmus. Kapitalizmus alebo demokracia nie je konecna. Je na nas kam chceme kracat.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-10  (01:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Si riadne zaslepený.
Prečo by mala byť práca inteligenta platená viac,ako práca robotníka?
Robotník,alebo roľník sa bez exekútora,alebo vedca skúmajúceho nesmrteľnosť chrústa zaobíde.
Ale ten vedec,alebo inžinier bez roľníka SKAPE od hladu!
Už to pochop!
Takzvaní inteligenti chodili do školy o 5 rokov viac,ako robotník a potom by mali 40 rokov dostávať 3-5x vyššiu mzdu?
Nemajú ani mozole a celý deň majú spústu času rozmýšľať nad tým,ako vyciciavať skutočne pracujúcich ešte viac.
Kým ty pohrdaš?
U teba je robotník hlúpy proletár,túžiaci zničiť šéfov-inteligentov?
Inteligent je vyššia forma života,ktorá má vládnuť hlúpemu plebsu?
Dobre že si odišiel Milan a radšej sa ani nevracaj,lebo ked to vypukne,tak si to zopakujeme...
Použijeme Biolit a na väčší hnoj vidly...

V socializme toho fungovalo viac,čo by nám mal Západ závidieť:
Napríklad také JRD.
Vravíš,že komunisti habali majetky?
Komu habali?
Chudákovi,čo mal 10 metrov štvorcových,alebo kulakom,ktorí prišli k obrovským pozemkom bohvieako?
To máš tak.
Jedni sa topia v peniazoch a druhí nemajú ani na chlieb.
Socializmus toto vymazal.
Funkčnosť JRD nám závidel celý svet.
Systém predškolskej výchovy nemali NIKDE NA SVETE tak dobre vypracovaný,ako u nás!
Systém školskej výučby bol tiež na vysokej úrovni a ten západný sa sním nemohol rovnať.
Takú dobrú sieť jaslí nemali nikde na svete!

Milan-ty sa nehraj na inteligenta.
Najprv trepeš čosi o tom,že aká je u vás sloboda slova,prejavu a pod. a potom ignoruješ fakt,že pri demonštráciách na Západe umierajú ľudia,pričom u nás za socializmu nie.stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-10  (02:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  p.s.:
Milan-koľko zaplatil za štúdium Američan a koľko vysokoškolák zo socialistického tábora?
Teraz bud múdry!


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-03-10  (02:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapci zpod Tatier, snivate o socializme ano mate dve moznosti: 1 socializmus Kubanskeho stilu, kde cely svet na vas uvrhne embargo takze nebudete mat co zrat, lebo sami so svojou lehnivostou nevyprodukujete nic, lebo tym co sa chce robit su za kopeckami.
2 socializmus Cinskeho stilu, kde budete dret jak otroci za dvesto dolarov na mesiac a kto zvas otvori hubu pojde na rozporcovanie na organy. Ja tomuto sistemu hovorim NWO. Vy to ajtak nepochopite snivate o niecom co je uplne nerealne.

A je tu dalsia moznost system ktory bude nastoleny v nasledujucich desatrociach. Bude to cisty kapitalizmus oslobodeny od dani a akejkolvek nutenej solidarnosti.
Kde obcania sa oslobodia od statneho otroctva a statna sprava bude skresana na minimalnu nevihnutnost, ktora bude hospodarit s minimom z dani bez naroku na akykolvek uver. A cele ludske a spolocenske bytie bude zalozene na rodine a dobrovolnosti.

Prosim vas prestante mlatit slamu, lebo mam zvas vsetkych hnacku.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-10  (02:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím,že by celý svet veľmi nerád videl fungujúci "dubčekovský" socializmus.
Preto v roku 1968 nezasiahli.
Rovnako by aj na Kube prosperovali,nebyť embarga.
U nás by to bolo iné.
Sme sebestační a zavreté hranice by nám iba pomohli.
Načo dovážať obuv z Cíny,ked ju dokážeme vyrobiť doma a zamestnať ľudí?
Načo preboha dovážať mlieko,alebo syry?
Dokážeme si najnevyhnutnejšie veci vyrobiť a zvyšok môžeme doviezť.otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-03-10  (03:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker, pozri sa na Kubu kde to dotiahli? Vsetko maju nato aby mohli zit na urovni jak prasce v zite. Len vies na com to krachuje? Na tomto ked dvaja sa ulievaju a nerobia ved ja treti by som bol co cot aby som robil rozumies? Takze vlastne vsetci su zamestnani, ale nema kto robit. Navstiv Kubu a potom Cinu a garantujem ti vytriezvies. Mirko92 to napisal vystizne co ja sa s Milanom snazime vam vysvetlit. Na Kube mas zdravotnictvo zdarma a 35 rocny kubanec sa usmeje na teba dvoma zubami skutocne nie je o com pisat.


hugo3   |   ip:72.53.88.   |   2011-03-10  (04:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zil som v sociku ako male decko, v podstate ked som mal 5 rokov socik sa skoncil. takze nemozem velmi komentovat ako bolo. ale ako clovek co vyrastal v post komunistickej krajine musim povedat ze sa mi nepaci kam to vsetko speje, ano ucil som sa na slovensku ale uz na vysoku skolu som si vybral zahranicie pretoze bohuzial ak clovek nieje na karlovej univerzite tak v podstate nic neznamena. nepaci sa mi ako aj mlady stale odsudzuju rusov ze co vsetko spravili s nami, ako len mozu hodnotit ked nevedia ako bolo. mne sa nepaci ako sa sucasna doba pcha do riti americanom, narodu ktory by predal aj svoju vlastnu mater len koli zisku, narodu ktory koli zisku znicil svoj vlastny narod a teraz krachuje, narodu ktory si nevie spravit poriadok doma ale hraje sa na svetoveho policajta, narodu ktory ma najsilensiu propagandu aky tento svet kedy videl. z toho co sa zachovalo zo sociku a co je lahke najst aj na youtube musim povedat ze sposob ako ceskoslovensky komunisti liezli do rite rusom bol vazne husty, lenze kazdy mal strach pred velkym strasiakom a fungovalo to v tom zmysle ze ste sa nebali ist vecer vonku, nebali ste sa na zabave zoznamit s niekym aby ste nahodou nenatrafili na homosexuala alebo nejakeho perverzneho uchyla, nebali ste sa davat svoje deti do skolok alebo posielat na hociake tabory. nikto v podstate nic nemal, a vazil si to co mal, seba a ostatnych, dneska je to inak. takisto za sociku sa nemohlo stat ze by niekto sedel na podpore, nasli mu hned robotu, je jedno ze aku ale pracoval alebo flakal, mal vykazovat nejaku tu cinnost ktora mu zabranila rozmyslat o hlupostach ci podlostiach. bohuzial mam pocit ze slovensko sa nikdy nezmeni, mentalita ludi je zvyknuta na vyhody socializmu, rovnako ako je aj sklamana zo vsetkeho co sa stalo, a ludia su len otrokmi noveho systemu, v ktorom slobodne prichadzaju nato ze nakolko si nic nemozu dovolit.

ja zijem v zahranici uz 8 rokov, a musim suhlasit s erosom ze MY Slovaci sme banda oviec ktora nevie drzat pohromade a je jedno ci na Slovensku ci v zahranici, mentalita je ked mi zdochla krava nech susedovy zdochne tiez.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-10  (06:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan - to je ten problém-žiješ len sám pre seba. Ak by si mal deti nebolo by ti jedno v čom budú žiť.
Čo sa týka tých for - ak by si trocha pogooglil bol by si prekvapený kolko ich je. Ak budem mať čas pošlem ti linky.
mirko92-vidieť že necestuješ-nebudem sa rozpisovať čo sa predvádza po letiskách ale v osobných prehliadkach na už neexistujúcich colniciach sa napríklad vyžíva náš blízky sused A. Skrz tých trotlov mám 2 pasy pretože ked vidia ruské ukrajinské čínske razítka tak si tam pol dna ked majú svoj deň.
A zlatý klinec opäť vizionár s otvorenými očami a prázdnou hlavou.
-system ktory bude nastoleny v nasledujucich desatrociach. Bude to cisty kapitalizmus oslobodeny od dani a akejkolvek nutenej solidarnosti-vízia debila inak sa to nedá nazvať

a čo napríklad deti v detských domovoch-dáš ich postrielať alebo na pokusy?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-10  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci-otvor oči,alebo si utri karpiny.
Na Kube je zdravotníctvo zadarmo a kašlú na človeka?
V USA je spoplatnené a ľudia majú špičkovú starostlivosť.
Ale len tí,čo majú peniaze.
Miliony ostatných nechajú kľudne zomrieť.
Nestačí mať otvorené oči.
V prvom rade by nemali byť slepé...

Kubánsky prístup k zdravotnej starostlivosti je v porovnaní s prístupom v USA do takej miery odlišný, že na jeho objasnenie nemôžeme použiť problematicke postupy platné v Spojených štátoch amerických. Je oveľa rozvinutejší, ako len organizmus vytvárajúci z medicíny zisk. Kuba je vo svojom úsilí vytvorenia pokročilého systému zdravotnej starostlivosti s extrémne limitovanými zdrojmi ojedinelý prípad na svete.

To, čo sa na Kube podarilo, je rozhodne pozoruhodné. Priemerná dĺžka života sa z priemeru 58,8 rokov v čase revolúcie 1959 zvýšila na 73,5 rokov v roku 1983 a dnes dosahuje 78 rokov. Kuba odstránila detskú obrnu, dostala po kontrolu maláriu a horúčku dengue, znížila novorodeneckú, detskú a materskú úmrtnosť na úroveň zhodnú v Spojených štátoch amerických. Kubánska zdravotná starostlivosť je široko uznávaná a medzinárodné organizácie ako UNICEF ju v porovnaní s úrovňou rozvojových krajín označujú za ďaleko rozvinutejšiu a porovnateľnú s krajinami rozvinutými.

Základom tejto pozoruhodnej transformácie je vnímanie prístupu k zdravotnej starostlivosti ako ľudského práva. Medzi chorobou a chudobou je silná spojitosť. Lepšia starostlivosť kráča ruka v ruke so zlepšovaním štandartu bývania, vzdelania a zamestnanosti. Jedným z najrevolučnejších krokov v kubánskom zdravotnom systéme je „myšlienka, že lekári sú zodpovední za všetkých ľudí žijúcich v ich okrsku, nie len za obmedzený počet pacientov." Tento model pod názvom Primárna zdravotná starostlivosť (PHC) je založený na cielenom vyhľadávaní rizikových skupín, detí, tehotných žien a starších ľudí.

Rozpad Sovietskeho zväzu a s tým spojená strata zdroju ropy a trhov pre kubánske produkty uštedrili kubánskej ekonomike ťažký úder. V roku 1998 až 2000 trpelo až 13 percent Kubáncov podvýživou. Napriek tomu všetkému bol nový model zdravotníctva do takej miery efektívny a stal sa tak pevnou súčasťou kubánskeho života, že novorodenecká úmrtnosť neprestala klesať aj počas tzv. „výnimočného obdobia" (periodo especial) neobyčajného strádania.

Zdravotníctvo na Kube – Consultorios

Počas mojej návštevy Kuby v máji 2010 som sa stretol s Ivanom Angulom Torresom, študentom posledného, šiesteho ročníka medicíny. Hoci spomínaný PHC model prešiel viacerými modifikáciami, načrtol podobu systému takého, aký je dnes.

Najzákladnejšou úrovňou poskytovania zdravotnej starostlivosti je tzv. consultorio, čiže ordinácia nachádzajúca sa v blízkom susedstve. Pokrýva 99 percent obyvateľov Kuby. Často je to prerobený dom, na ktorého prízemí sa nachádza ordinácia a na poschodí je ubytovanie pre lekára či lekárku a zdravotný personál, alebo sú ubytovaní v tesnej blízkosti. Hoci sú consultorios navrhované slúžiť potrebám okolia s počtom 150 rodín alebo 600 ľudí, keď som navštívil doktora Alejandra Fradraga Fernandeza v Consultorio číslo 5 v Havane, vysvetlil mi, že ich tím tvorený tromi doktori a dvomi ošetrovateľkami poskytuje zdravotnú starostlivosť pre približne 500 rodín, čiže asi 1800 pacientov.

Dr. Fradraga pracuje v ordinácii od ôsmej do štrnástej hodiny a potom do šestnástej absolvuje domáce návštevy pacientov. Očakáva sa, že zdravý človek navštívi ordináciu trikrát za rok, rizikovejší pacient štyrikrát. Všeobecný doktor je povinný navštevovať pacientov doma, a to raz až štyrikrát do roka, podľa toho, či sú zdraví, chorí, rizikoví, alebo majú špeciálne potreby (imobilní, mentálne chorí a pod.).

Keď je doktor u pacienta doma, môže vyšetriť až 5 – 6 ľudí a dostať informácie, ktoré je možné získať iba z pozorovania doma. Všeobecní doktori zbierajú dáta, ktoré vyhodnocujú. Plagáty v consultorio No. 5 oznamujú koľko obyvateľov v zdravotnom okrsku fajčí, majú nadváhu, vysoký cholesterol, sú alkoholici, narkomani, atď..

Zdravotníctvo na Kube - Polyclínicos

Na Kube je 492 polikliník, z toho 83 v Havane. Každá poliklinika rozvíja programy pre 30 až 40 consultorios – ordinácií. Poskytujú špecializovanejšiu starostlivosť ako consultorios a sú otvorené aj vtedy, keď majú všeobecní lekári zatvorené. Sú rozhodujúce pri koordinácii výskumu, výučby a preventívnych komunitných programov.

Polikliniky pomáhajú kontrolovať horúčku dengue a iné moskytmi prenosné choroby, ktoré na Kube často prepukajú. Polikliniky napríklad organizujú tímy študentov medicíny, ktorí od domu k domu odoberajú vzorky stojacej vody a hovoria ľuďom, aby ich vysúšali. Tento príklad ilustruje dôležitý vzťah medzi zdravotnou starostlivosťou, chudobou a bývaním.

Polikliniky sú silne integrované do kubánskych komunít, z časti aj preto, že v sebe kombinujú západné techniky s prírodnou a tradičnou karibskou medicínou. Keď ma Teresa Frías vzala na obhliadku havanskej Polyclínico Universitario, videl som ordinácie vakcinácie, sterilizácie lekárskeho náradia, pozorovania, röntgenu, optometrie, oftalmológie, gynekologicko - pôrodnickú ambulanciu, ambulanciu rodičovského plánovania, ultrazvuku, menštruačnej kontroly (hlavne pre tínedžerky), ústnych chorôb, pediatrie, psychológie, sociálnej práce, kostného špecialistu, rečovej terapie, pohybovej terapie, akupunktúry, masážnej terapie, tepelnej terapie, reflexačnej terapie, elektromagnetickej terapie, bahennej terapie a nachádza sa tu aj telocvičňa pre dospelých a pre deti. Kubánski doktori často využívajú tradičné „low-tech" liečebné metódy skôr, ako by využili drahšie technologické možnosti. Samozrejme severoamerické embargo spôsobuje aj to, že mnohé vysoko špecializované prístroje sú nedostatkové.

Zdravotníctvo na Kube – ostatné úrovne

Kubánsky zdravotný systém si dáva za cieľ riešiť 80 percent zdravotných problémov na úrovni consultorios a policlínicos a ostávajúcich 20 percent v nemocniciach a zariadeniach dlhodobej starostlivosti, ako sú napr. opatrovateľské domovy. Štatisticky je o 74 percent všetkých vyliečených pacientov postarané na primárnej úrovni všeobecného lekára. Niektoré zdroje uvádzajú, že je to až 97 percent.

Najviditelnejšou črtou kubánskych nemocníc je ich strohosť (nedostatok luxusu). Kubánske nemocnice mi pripomínajú tie severoamerické z 50-tych rokov minulého storočia: sú čisté, strohé, bez akýchkoľvek televíznych obrazoviek.

Dve vízie zdravotníctva

Kuba dokazuje, že kvalitný systém zdravotnej starostlivosti sa nemusí zakladať na nekonečnej expanzii drahej medicínskej technológie. Odstránením zisku v zdravotníctve sa znižujú administratívne náklady, redukuje sa nadbytočná – nepodložená starostlivosť, mierni expanziu diagnóz, znižuje nárast chorobnosti tým, že rozširuje preventívnu starostlivosť, zamedzuje prehnaným príjmom doktorov a napomáha sústredeniu sa na výskum v potrebných oblastiach.

Vo svojej štúdii Primárna zdravotná starostlivosť na Kube (2008), opisujú Linda Whitehead a Laurence Branch prípad, keď kubánsky doktor šokoval svojho hosťujúceho kanadského kolegu tým, že mu povedal, že takmer žiaden z jeho pacientov s hypertenziou nie je na liekoch. Kým korporátna medicína používa spojenie „životospráva a cvičenie" len ako chytľavú frázu, na Kube je to skutočne spôsob, ktorým sa medicína praktizuje.

Charakteristické pre kubánske zdravotníctvo je modelovanie a zavádzanie do praxe takého systému primárnej a preventívnej starostlivosti, ktorý v iných krajinách ostáva len vo forme sloganov. Iba dve až tri percentá z rozpočtu zdravotníctva USA sa vynakladá na preventívnu starostlivosť.

Po druhej svetovej vojne rástol v Spojených štátoch amerických mýtus, že lepšie zdravotníctvo znamená aj viac špecialistov. Na Kube si uvedomili, že úspešné zdravotníctvo úzko súvisí s prevládajúcim zastúpením rodinných lekárov. Kým všeobecní lekári na Kube tvoria zo všetkých doktorov jednoznačnú väčšinu, v Spojených štátoch amerických je to len 11 percent. Kuba má dokonca väčší počet lekárov na obyvateľa: jeden lekár pripadá na 180 obyvateľov, kým v USA je pomer 1:480.

Toto je jeden z faktorov, ktoré vysvetľujú, prečo na Kube nie je v indikátoroch zdravotnej starostlivosti v rôznych vrstvách spoločnosti žiaden rozdiel. Pre porovnanie, v USA existujú obrovské rozdiely v takých ukazovateľoch, ako sú detská úmrtnosť medzi rôznymi etnickými a geografickými skupinami. Neexistujúca vôľa skončiť v USA s nerovnosťou je očividná už z vyprázdnenej rétoriky predvádzanej vždy počas „edukačných kampaní", ktoré majú pramalé, ak nie žiadne trvalé účinky. Kontrast k nim predstavujú „mobilizačné kampane" na Kube, ktoré využívajú entuziazmus študentov medicíny, členov komunitných revolučných výborov a širokého obyvateľstva v boji proti negramotnosti, detskej obrne, dengue horúčke a detskej úmrtnosti.

Veľké rozdiely

Nie je možné vytvoriť dobrý zdravotný systém oddelene od všetkého ostatného, čo v spoločnosti spôsobuje ochorenia ľudí. Kompletná prestavba zdravotného systému v USA by bola oveľa žiaducejšia, ako len požadovať univerzálne právo na zlú zdravotnú starostlivosť, kontrolovanú súkromnými poisťovňami.

Spojené štáty americké sú jedny z najhorších páchateľov „odlivu mozgov" v medicíne. Lákajú lekárov z Indie, Afriky, Latinskej Ameriky na mnohonásobne vyššie platy. To spôsobuje odchod aj tých niekoľko málo doktorov z najzúfalejších komunít sveta.
Odliv mozgov zo zdravotníctva v Ghane dostal krajinu do katastrofickej situácie, v ktorej na jedného lekára pripadá 45-tisíc obyvateľov.

Kuba naopak posiela veľké počty svojich lekárov do iných krajín. V zemetrasením postihnutom Haiti v rovnakom čase pôsobilo 550 zdravotných pracovníkov z USA a až 1500 z Kuby. Takmer štvrtina zo všetkých 70-tisíc kubánskych lekárov pracuje v zahraničných misiách.

Kuba navyše umožňuje tisícom zahraničných študentov zo sto štátov bezplatné štúdium medicíny na Latinskoamerickej škole medicíny (ELAM). Čerstvo promovaní lekári po absolvovaní šeťročného štúdia na ELAM-e prinášajú späť do chudobných komunít svojich krajín model primárneho a preventívneho zdravotníctva tam, kde je potrebný najviac. Kuba takto pomáha zmeniť a otočiť „odliv mozgov" na „príliv mozgov".
stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-10  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
gomez - hovoríš o neslovanskom susedovi?
Potom si kľudne uľav v ruštine.
Иди в пизду,alebo: я ебал твою мать! a pod.
Pritom sa usmievaj-budú si myslieť,že sa im pcháš do zadku...


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-10  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker, presne toto si vystihol niektorý si nechcú pripustiť aké sme tu mali dobré zdravotníctvo školstvo atď všetko za darmo choď teraz len zubárovi a ak nemáš mu čo zaplatiť tak Ťa neošetrí a toto nechápem ako si to niektorí neuvedomujú a hudú len svoje ved už len žobráci a nezamestnanosť nebola tak čo majú zaslepené oči? alebo sú to bývalí gulaci čo im pobrali majetky a teraz sú zatrpknutý nepriznajú ako bolo a ako je, máš moju podporu a vtom je rozdiel bohatý a sýty hladnému neuverí ba priam ho obíde alebo naň šliapne.


gomez   |   ip:91.127.12   |   2011-03-10  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker nemám vo zvyku niekoho urážať ale to čo vypotí zvarač je naozaj na hranici demencie-a za toto sme bojovali?
ano náš najbližší neslovanský sused pre ktorého sme stále auslandri aus den ost-block


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-10  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak aká bola atmosféra ja keď som chodil do školy a dostal som poznámku tak ma ešte aj doma rodičia vyhrešili,teraz? príde synáčik s poznámkou domov a tatko uteká vynadať alebo dokonca zbiť učiteľa takto sme dopadli aj úcta je v prdeli veď keď som bol v autobuse vždy nás učili uvolniť miesto staršiemu a teraz? Mladý alebo dokonca žiačik Ti povie a pritom Ti tyká že on si tak isto zaplatil ako ty tak čo nám to tu ti demokrati dotrepali?! úcta je v hajzli v stoke slušne povedané


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-10  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gomez-ja sa tiež nevyžívam vo vulgárnostiach,ale som riadne nahnevaný!
Ale hnev je základom revolúcie.
Poznám uhladených šmejdov v kravatách,ktorí popíjajú tie svoje buzerantské presská a tvária sa ako vyššie formy života.
Nie-nemajú taký hrozný slovník,ako ja.
Ale videl som ich robiť s úsmevom na chrapine veľmi špinavé veci.
Odvtedy nie je pre mňa kultivované správanie zárukou dobrého charakteru.
Skôr som voči nim viac obozretný.

Zvárač je odpísaný-vôbec nechápe,koľká bije.
Je úplne mimo reality...

fidel-máš pravdu.
Všetko to speje k tomu,že každý vie iba mudrovať,ale niečo urobiť nie.
Mám s tým veľké skúsenosti.
Povedal som mladšiemu kolegovi,aby urobil to,či tamto.
Ja som s tým nemal nič-bolo to čiste jeho povinnosť.
Začal sa jednať,začal brblať na systém,spravodlivosť,logiku a pod.
Nemal som chuť ho počúvať,tak som to urobil za neho.
Dnes je každý právnik.
Ked niekedy prešlo chudák-mačku na ceste,tak ju ľudia bývajúci na ulici jednoducho hned odpratali.
Minulý rok som zažil to,že pri chodníku na ceste domov smrdela týždeň.
V lete-prosím pekne...

Dnes len každý pozerá na paragrafy a zákony.
Spomínaš tie decká.
Chodil som do školy koncom 70-tych a cez 80-te roky.
Fyzické tresty boli samozrejme zakázané,ale občas zabrali.
Zúfalá situácia vyžaduje zúfalé riešenia...
Vyrastal som v pomerne malom meste a ak som nepozdravil nejakého známeho človeka,večer to už vedela celá rodina a dohovárali mi.
Chovať sa arogantne voči starším bolo absolútne neprijateľné pre slušných ľudí a moja rodina mala dobré meno.
Tým,čo dobrú povesť nemali,sa slušní ľudia vyhýbali.adam   |   ip:195.80.16   |   2011-03-10  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
s tými jrd máš pravdu len čiastočne. áno boli ekonomicky výkonné, konkureciesxopnejšie západným typom fariem, /tvorili vlastne také malé samostatné jednotky/ a preto v konkurenčnom boji ix západ rozložil nečestným spôsobom /dupming, podplácanie vedenia jrd aby kraxlo a išlo do privatizácie a pod./
vstup do jrd však býval poväčšine násilný /nesplniteľné kontingenty, zavieranie do basy aj keď sa tomu človeku nič nedokázalo /obvinenie bolo samozrejme vymyslené/ a po 3 mesiacox ho pustili, ale zatiaľ sa nestaral o hospodárstvo a nesplnil kontingent... našli sa rôzne špinavosti/nehovorím o žiadnyx kulakox, ale o hospodárstvax, ktoré vlastne obrábali jednotlivé rodiny. bez paholkov, samostane.
napr. v juhoslávii sa nezdružstevňovalo do 10 ha./iste závisí aj od bonity pôdy, aká rozloha ťa uživí/
slovenské obyvateľstvo bolo vtedy z 80% v poľnohospodárstve, takže tým bolo zasiahnuté veľmi. pokrok ako traktory a iná texnika by prišiel aj tak, veď ani napr vo francii farmári dnes neorú na kravkáx. pravdepodobne by doxádzalo aj k istej spolupráci a vytváraniu družstiev /ale na dobrovoľnom princípe/, ale komanči to robili nasilu. išiel by si do spolku s niekým, o kom vieš že je xudobný preto, že majetok poprepíjal a je lempel a flákač? doplácal by si naňho? ako dlho by si mu to toleroval?
komanči, aby ľahko spravovali štát, to robili 1 JRD 1 dedina /una anima/, do vedenia často dosadili svojho straníka, často paradoksne bývalého gardistu, to im nevadilo mohli ho ovládať, lebo na neho mali týp pádom páku /ak bol iný predseda a mohol byť aj šikovný a mať úspexy, ale nebol politicky ok, niečo naňho vymysleli a našili a vymenili ho/.
texnika umožnila, že nebolo už treba na prácu toľko ľudí /tu dávam komančom plus, strojárstvo vylepšili a boli tu dobré výrobky/,vtedy sa to zlepšilo, preto mnoho mládeže odišlo do fabrík ale s roľníctvom sa stratila kontinuita. roľníctvo nie je tak výnosné ako priemysel a obxod a tak ostalo neatraktívne. málokto sa k nemu dnes vráti. hranice pozemkov sú scelené, na cudzom hospodáriť nemôžeš a svoje nemáš vymerané. tá výmera dnes stojí dnes často viac ako je úradná cena pozemku /1. brzda ak xceš hospodáriť/ a tak vymeriavajú len pozemky stavebné pre dnešnýx papalášov a pod "zahraničné investície" ktoré vyžierajú tento národ.
2. brzda je, že boli vtedy zhabané stroje , náradia a dobytok a nemáš s čím začať,/traktor , sejačka...sú priveľké investície a to čo by si dostal v reštitúcii je na plač, nik ti za konský pluh nedá traktorový./lenže v dnešnej dobe nie si s konským pluhom konkurenciesxopný a ani náklady nepokryješ.
jrd zväčša kraxli alebo si ix sprivatizovalo ix vedenie a dnes nemáme vlastne ani slovenskýx farmárov (výnimky!!!), ani jrd.
máme závislosť od dovozu!
to je ideálna možnosť pre špekulantov s pozemkami a dotáciami ako zsolt simon a holandani a dáni a oni nás aj tak berú, akože naša zem je neobývaná a oni to tu kolonizujú. tak ako angličania "divoký západ". indiánov nebrali do úvahy ako vlastníkov ameriky.
lenže nájde sa veľa všelijakýx zskuxtivcov aj tu všelijakýx starostov, čo im voňajú západné praxy, a všelijakými podvodmi vyhlasujú súkromnú pôdu za pôdu "neznámyx vlastníkov"," obecnú" a pod. potom ju skupujú a s maržou predávajú zahraničným kolonizátorom. /mám osobné skúsenosti/
národnosť majú slovenskú. mám byť hrdý , že som slovák, keď iná časť národa v "demokratickýx voľbáx" /pri tom slovnom spojení sa mi zdvíha žalúdok/ mi vybrala takýx vodcov /veľaráz týx istýx čo boli aj za komančov , len otočili kabáty , čo mi škodia a kde sa dá hádžu polená pod nohy /aj iným nie len mne/, aj keď sa aj tí vodcovia hlásia k slovákom??
stalker neviem si pomôcť ale asi mi národnú hrdosť najprv znárodnili a potom sprivatizovali. myslím si, že národná hrdosť je dobrá vec, ale poraď mi ako ju získať späť!


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-10  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ktorý podnikateľ má zem ,pôdu, nerastné bohatstvá a pred tým ich ľuďom neukradol??.....ako niekto môže vlastniť..zem , pôdu, lesy...minerálne pramene??...

kto nadáva na komunistov si neuvedomuje, že keď sa v roku 1918 dostali k moci v Rusku, tak Rusko bola zaostalá poľnohospodárska krajina a
o už 40 rokov boli prvý vo vesmíre!!..a medzitým vyhrali svetovú vojnu...

....čo sa tu za 20 rokov kapitalizmu polepšilo?...nič...


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-03-10  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir
v podstate máš pravdu, vlastniť sa nič nedá, všetci sme tu dočasne. je to o užívaní zdroja /právo užívať, podporené ňákou silou ako je armáda zákony.../ , tiež dočasne.kontinuita je zatiaľ zabezpečená rozmnožovaním, výmenou generácii. človek musí z niečoho žiť, musí užívať ňáký zdroj, bez neho by tu nebol. otázne je kto/aká generácia/ tu bude a kto nebude.
ale nebol v rusku len pokrok, ale aj napr ukrajinský hladomor. na niektoré veci sa ťažko zabúda. vyberať LEN to dobré, alebo LEN zlé je preto blbosť.
ver mi, nám nie, ale niekomu sa za 20 rokov polepšilo. tj sedí na zdroji.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-10  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kopu starších ľudí spomína ak sa ešte dožili krásneho veku ako museli pred tím ako vznikli JRD drieť na gazdu za pár grošov od nevidím do nevidím a spali spoločne s dobytkom za stravu a keď prišlo znárodňovanie a zakladanie družstiev tiež sa obávali a potom veľa z nich bola spokojná od radosti plakaly že sa sa budú mať lepšie to spomínajú starší ľudia veď koľkí už v 89deviatom mi hovorili aby sme nevideli kapitalizmus v ružových okuliaroch a mali pravdu , ako píše tibir príroda je stvorená pre všetkých a nie len pre hŕstku mamonárov a zbohatlíkov ktorý nás chcú znova dostať do stredoveku a klaňať sa bohatým


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-10  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prečítajte si knižky kedysi povinné čítanie na bývalých ZDŠ /základných školách /Ivkova biela mať, Čenkovej deti veď to sú knižky zo života chudoby neboli vymyslené?! to bola realita videná chudobou a nie statkárom, fabrikantom Tí by tie knižky spálili keby mohli


adam   |   ip:78.99.3.1   |   2011-03-10  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel
čenkovej deti boli cenzurované, konkrétne stať o židoch.
ako som povedal, nedajú sa vyberať z minulosti len dobré alebo len zlé čerešničky.
jeden mudrák politológ raz v zog bedničke tvrdil,že! zatiaľ sa ľudia sťažujú na túto dobu , ale že to keď sa vymení pár generácií prejde!".
to dá logiku, nie že by nebolo čo porovnávať, ale nebude mať kto porovnávať, lebo tí čo zažili oboje vymrú.
vidím, že tí čo zažili oboje sa tu delia zhruba na takýx čo sú v zahraničí a obhajujú kapáč, ale nie kapáč tu, a tíx čo tu ostali a skôr obhajujú socializmus. a zakiaľ sa tu hádate, tí čo tu ostali a obhajujú kapáč neprispievajú na dôležité sk, ale tvoria elitu a nám zákony , pravidlá, a nwo. a potom tu začali akosi moc prispievať ňákí hakeri /zapĺňajú to tu cyklickým balastom/ tj. asi táto stránka niekomu dobre vadí.
takže nostalgia bokom.
máme tu stav, ktorý nie je dobrý, čo s tým?!


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-10  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale práve tím to začína nostalgiou a po čase rebéliou ináč ľudi nezburcuješ ved to dá rozum kto ide dnes do ulíc? už aj odbory s prepáčením na to serú kde je jednota ak železničiari chcú štraj nik sa nepridá ak doktori chcú štrajk nik sa nepridá, politici čo nám vládnu tí pôjdu do ulíc? zobuď sa veď sa majú dobre počuješ teraz dačo o Čg,Mč,Mikl,čušia, atď nechcem menovať veď oni sa majú dobre a kto bude rebelovať a dačo podnikať no len ten čo sa má biedne? tak ak sa ľudom nebude pripomínať tak sa nič nepohne myslíš prečo za socíka bol Hlas Ameriky, Slobodná Európa ? asi nie aby rozprávali rozprávky ale aby ľudí postavili proti režimu a to sa podarilo ?! Veď čítaj teraz o Hlavlovi ten bude zase asi disident ale vo svojej krajine aká nenávisť naň začala pôsobiť od ľudí prečo asi?


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-10  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ha ha - stalker, snivas o novej revolucii kde seba vidis s vdlami v cele revolucnych mas:)))Pekne. Sudru h Lenin by bol na teba hrdy. A potom vsetky tie krasne veci ako zhabovanie majetku, posielanie do Jachymova a ti co nestihli ujst tak na tych budes polovat na hraniciach ako na zajacov:) Kto by sa netesil no povedz..Pokial bude mat slovensko ludi ako ty trpiacimi tymi viziami tak sa nikdy nepohne z miesta. Mozem povedat chvalabohu ze si ojedinely exemplar - a perto vzacny. Ako hovorim - ked suhlasis dam do toho kapital, otvorime spolu panoptikum a budeme ta ukazovat za male vstupne. Neboj - o zisk sa rozdelime napoly. Este k tvojim blabolom - praca by mala byt zaplatena podla viacerych faktorov - nemam cas ti ich vypisovat. Ale urcovat pracu podla toho ci ti urobila mozole je nazor len nazor ktory mozes prezentovat niekde v krcme vo vysnej niznej kde sa zidu robotnici vecer na pive a veria ze nikto nerobi tak ako oni. Preto aj socializmus dopadol tak ako dopadol - na zapade vymysleli pocitace, spickovu techniky a ty si pocuval radio Zvezda ktore rapcalo ako rusky traktor. keby si zil v tom blahobytnom socializme tak by si nemal sancu ani vypisovat na internetovych forach ty truhlik lebo by sme u nas ten internet nemali. Pozri sa tutko z kade mas pociat a z kade je operacny system na ktorom ten pocitac bezi. Len my nepovedz ze to vyvinuli v JZD slusovice...Nase JRD nam zavidel svet? To si kde pocul tuto debilinu? To ze drzstvo produkovalo na zhabanom majetku a nechalo si polovicu produkcie ukradnut to pokladas ako vzor? To vysvetluj svojmu lumpen publiku..Este si nevidel fungujucu farmu tu na zapade chlape. Cumel by si ako puk. Ale co sa s tebou bavim Uc sa pekne internacionalu a porozmyslaj o mojej ponuke ucinkovania v panoptiku poslednych komunistickych tutmakov - aspon raz zarobis v zivote korunu bez toho aby si ju kradol v ramci revlucie inym ludom ako doteraz...fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-10  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan neviem ale rád by som chcel vidieť tie dva rady kto by išiel za Tebou alebo za Stalkrom mám pocit že by ta nechal straaaaaaašne vzadu jeho rad. Ty tu momentálne nežiješ tak to nemôžeš riadne pdla mňa posúdiť iba podľa toho ako bolo ukrivdené Tvojej rodine kedysi dívaš sa na to asi z toho pohľadu.Vieš mi tu žijeme od 89teho do teraz a vidíme ten vívoj demokracie a celovej spoločnosti kde a ako smeruje. Veď nemáme zviazané oči alebo nie sme slepý,prídi nazad žiť a potom môžeš porovnávať či Ti splnilo Tvoj kapitalistickí sen Slovensko asi tak


gomez   |   ip:91.127.13   |   2011-03-10  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan-družtvá sem naozaj chodili nemci španieli okukovať a v E ten systém funguje. Čo máš stále s Jáchymovem-povedz mi kolko rozsudkov si videl. Tým nechcem povedať že si to neodsrali i nevinný ludia.Teraz máš guantánamo a tiež sú tam odporcovia režimu ktorý sú nevinný a tiež ich aj mučily-vrchol všetkého že ich posielajú do europy.Lágre boli i v polsku nemecku a taliansku.Teraz bolo v dirty jobs o fungujúcej farme na prasce niekde v usa-môžem ti povedať že som žasol-tady by ti v takých podmienkach nedovolili chovať ani potkany a vrchol všetkého bolo ako sa majitel smial tomu že sa mu podarilo ožrať prasatá.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-03-10  (19:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mne sa najviac pacil ten dlhocizny rad v najdemokratickejsej krajine na svete. Ten rad stal pred sportovou halou niekde v New Orleanse, ludia tam stali aj cely den, aby sa mohli dat zadarmo vysetrit. Boli tam ludia vsetkych vrstiev, nielen nezamestnani. Boli vdacni, ze aspon raz v zivote si mohli dovolit lekara.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-10  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael, presne tak tiež som videl ako chodila po Amerike pojazdná zubná ambulancia a ľudia sa išli od radosti zblázniť že im ošetria chrup, iba chrup.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-10  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre fidel - viez ze mas pravdu? 100%. Absolutne suhlasim ze u nas to je ine. Moja poklona. Ale otazka je - ked je to u nas ine, ked kapitalizmus a demokracia u nas je vedena stbakmi, komunistami a zlodejmi - ako mozes tvrdit ze cely system kapitalisticky a demokracia ktoru prezentuje je zla? Poviem ti to na este zrozumitelnejsom priklade. Mame 2 zologicke zahrady kde v jednom natrenujes zvierata ze dokazu spolu vedla seba zit a respektovat sa aj ked su von z klietky. Potom zistis jedneho dna ze tu klietku vobec nepotrebujes tak vsetky vypustis z klietky a zvierata kedze uz sa naucili spolu znasat ziju vedla seba a nic sa nedeje. urobis to aj v inom zoo a zistis ze vsetky zvierata sa zacinaju zrat, ze nastal bordel a ze kazde sa snazi zahrdusit a urvat to druhe tak za tebou pride deputacia zvierat z toho zoo a zacne ti vychvalovat ake to bolo super ked boil klietky a ze sytem ze boli vsetky v klietkach je najlepsi na svete a bez klietok to je zly zly zly a krvilacny system. Ze si sedel sice v klietke, ze ti dali nazrat, ze si bol bezpecny atd atd. Jasne ze ked navrhnes tento system zvieratam z prveho zoo tak na teba pozru ako na blazna - ze oni do tych klietok spat nechcu ist. Vidis ten rozdiel? Povedz mi ze ano..Je to zjednoduseny priklad - verim ze trochu pochopis - a budem sa tesit ked pochopi aspon niekto normalny. Ludia ako stalker budu mat aj s tym problemy ale to uz je stihomania a deziluzia - tam uz pomozu len lieky a nie priklady.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-10  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marnost ludia - ze prisla ambulancia a osetrovala zuby zadarmo? Nuz to je priklad ake tu je zdravotnictvo zle a u nas dobre? To tomu naozaj verite? Ked pridem na slovensko s nejakym kamionom z nakladom hocicoho a postavim sa vonku a kazdemu zacnem z neho rozdavat zadarmo tak mi nepovedz ze nevytvorim frontu jedna radost. hej zadarmo je vzdy zadarmo. To plati v kazdom svete. Ale brat to ako vzor - trochu sudnosti prosim.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-10  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan, dačom sa dá súhlasiť s Tebou a to v tom že kto chce ísť z tých zvierat čo žili v bezpečí dobrovoľne tam kde je nebezpečie a neistota to je pravda, predsa ani ja by som nešiel do slumoch alebo žobrať keď nemusím. Ty predsa dúfam chápeš že keď ľudia mali nejaké výhody a istotu boli by asi hlúpi keby ju vymenili za neistotu. Tu bola chyba v tom že prišiel živelný kapitalizmus bez pravidiel rozdávali sa firmy, podniky za korunu v privatizácií novodobý podnikatelia ich nevedeli riadiť a správať sa k podriadeným len rýchlo chceli a chcú zbohatnúť nevedia a ani nechcú jednať s obyčajnými ludmi a správajú sa ako tie zvieratá v divočine alebo neudržiavanej ZOO ako píšeš, vieš obyčajný ľudia tu mali ako takí štandart a ten strácajú a vidia ako sa prehlbuje priepasť medzi bohatými a chudobnými pričom Tu bola silná stredná vrstva a tá sa už vytráca, pochop ľudia potrebujú istotu čo kedysi mali, veď ak nemáš chlieb pre deti spravíš hocičo.


adam   |   ip:78.99.3.1   |   2011-03-10  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :D
tá rada na zubára? to je naozaj asi všade. ja si pamätám, ešte za komančov bol som žiak a prišli na autobusovú zastávku jakýsi provokačný západný novinári /ale to sme hneď nevedeli/. tam stálo kopa deciek, čo išli zo školy a oni začali z auta hádzať kopu žuvačiek. väčšina týx deciek to začala zbierať, potom sa odstrkovať a potom aj biť o tie žuvačky. tí provoci už mali naxystanú kameru a filmovali asi do západnýx správ ako sa tu deti bijú o potraviny. potom sa to dozvedeli učitelia (asi za 3 dni) a predvolali si týx čo zbierali žuvačky a bili sa o ne a tí najväčší bitkári dostali riaditeľské pokarhanie :D
nuž propaganda je silná vec.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-10  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fidel - suhlas. Tiez si myslim ze novy system a demokracia nas zasiahli velmi rychlo. malo to ist postupnejsie. Ludia neboli pripraveny - jednoducho je nemyslitelne any clovek co je v riadeni a buduje socializmus sa jedneho dna zobudil a isiel z rovnakou vervou budovat kapitalizmus. To sa neda. To je fakt. Ludia boli zvyknuty ze sa o nich system stara do poslednej malickosti boil z dna na den ponechany sami na seba. Tiez nedobre. Suhlasim. Malo to ist postupne. Aj zapadny ssytem sa dopracoval tam kde je len a len postupne. NUz neriadim dejiny - aj mne je luto ze vela starsich ludi, vratane mojich rodicov zazili traumu ked sa system zmenil tak rychlo ako sa zmenil. Mladsi sa skor prisposobia a naucia - starsim to uz ide tazko. Ver mi ze by som bol za postupnejsi prechod - uz kvoil prave takym ludom. A este keby to bolo na mne - zapaltil by som ako stat kazdemu slovakovi pobyt v nejakej zapadnej krajine tak na pol roka aby videli ako to tam funguje, ze kapitalizmus neznamena to mafianske riadenie co mame doma, ze demokracia neznamena ze si mozem v krcme vyrovovat co chcem alebo robit co chcem, ze ludia mozu zit a respoktovat jeden druheho a nie byt psi k jeden druhemu ako to je u nas. hovori sa ze obrazok povie viac ako tisic slov. Vtedy by sa vela ludom otvorili oci, inaksie teraz ked pozeraju zpoza svojej zahrady doma tak jasne ze si myslia ze ten mafiansky system co vladne u nas vladne na celom svete. Nuz zkade maju vediet ked nevideli, neokusili, nezazili. Preto taky truhlikovia kao stalker maju u nich velku popolaritu, zda sa im ze v jeho podobe vidia ohniveho anjela archniela z mecom (vlastne stalker preferuje vidly) ktory prinesie spasu tejto krajine. Nuz nemozno sa im cudovat. Mesianisticke sny stalkera nachadzaju bujnu podu prave tam. Ale v tomto co si napisal - davam ti za pravdu - takze tak.


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-03-11  (02:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker, naposledy som navstivil Kubu pred siedmimi rokmi.
Trosku som si pocestoval aby som videl ten komunisticky zazrak. Videlsom tam taku krasnu lekaren jaku som este v zivote nevidel. Vsetok nabytok bol z vyrezavaneho mahagonu. V zivote som nevidel krajsiu drevorezbu, len co ztoho ked regali boli kompletne prazdne. Nebudem polemizovat na zdravotnicke zabezpecenie lebo sa tomu nevenujem ale nebrani mi v sobotu skocit si na pivo s priatelom z Kuby a podebatit na tuto temu.
Tesima ze si ma nazval ze som mimo realitu, to znamena ze mam pravdu. Pred dvadsiatimi piatimi rokmi som bol tiez mimo reality, ked som predpovedal pad komunizmu. Chlapci dnes znova bodovali Milan s adamom, nespravite stym nic pravdu neprebijete. Mate uplnu pravdu ja so zvaracskou kuklou vidim viac jako vy s vasimi ocami. Jedna rada zahodte vcerajsok za psom a zacnite rozmyslat nad zajtrajskom, lebo dnes je dolezita buducnost a nie minulost.


gomez   |   ip:91.127.19   |   2011-03-11  (05:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Akú pravdu? Ved ty ani milan zásadne neodpovedáte na otázky len štekáte. Neviem či si schizoidný ale ak by si si prečítal poriadne adamove a milanove príspevky a pochopil ich tak by si videl že sa diametrálne líšia.
A tvoja posledná veta-ved povedz ako vidíš tú budúcnosť-zatial čo si tu napísal má totiž velmi daleko od niečoho aspoň trocha zrealizovateľného.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-11  (07:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni je to asi tak, ten čo sa mal dobre za komunistov bude nadávať na terajší režim a ten čo sa má dobre teraz bude si to chváliť a nadávať budú aj tí čo im zhabali a znárodnili majetok, jedno je isté a to si musíme priznať aj na Kube keby sa dačo zvrtlo tak kto si to bude chváliť zas len disidenti čo dostanú možnosť sprivatizovať za americkí bakšiš a chudoba bude tak isto nadávať ako u nás a spomínať že im asi bolo lepšie. Jasné stále sa točíme dookola základ je v živote mať sociálnu istotu a to komunisti sa snažili zabezpečiť.Kapitalisti preferujú zase iba jednotlivcov ale všetci nemôžu byť podnikatelia, umelci, lekári atď aj takí robotník má svoju dôstojnosť ale v kapitalizme je nezaujímavý. Za dalšie keď komunisti znárodňovali tak predsa ako sa vyššie spomínalo ako mohli niektorí vlastniť hordy lúk, polí, hory ved všetko keď vznikol svet bolo spoločné neboli hranice to si ľudia sami spravili a samozrejme šikovný a najme bohatý. Zákony podľa seba ako im to vyhovuje to je aj teraz, páni čo tak chválite chodte teraz pracovať ako robotník nejakému malému živnostníkovi alebo do veľkej firme ku pásu a majte kamery nad sebou a byť neustále pod psychickým tlakom, iné je pracovať pekne z kancelárie alebo ako umelec, spevák, športovec a iné ako robotník niekde pri páse, ja sa pamätám že kedysi išli pracovníci z kancelárií teda THP do výroby lebo lepšie zarábali v robotníckej profesii a teraz? kravatáci, manažéri a umelci zo športovcami zarábajú také peniaze že obyčajný robotník ich nedá za celý život do kopy ako vyššie spomenutý za ročný príjem. A toto až také finančné rozdiely neboli tak odkiaľ má štát v kapitalizme brať peniaze keď sami kapitalisti rozkrádajú túto spoločnosť a devalvujú menu a nie obyčajný ľudia veď sa k takým možnostiam ani nemajú ako dostať a je asi pravda že KAPITALIZMUS SA SÁM ZNIČÍ. Vidíte len to že v kapitalizme má každý šancu sa presadiť to je pravda toto vyprodukovala perfektná Amerika s miliardármi a ich demagógia ale koľko ľudí sa presadí? Zas len ten čo má talent šťastie, bohatých príbuzných veď chodte do ulíc medzi obyčajných ľudí a spravte medzi nimi anketu koľko ľudí je spokojných s terajším zriadením? Možno tak v TV keď robia anketu tak tam áno určite až možno na 100% sú až nenápadne veľa spokojných hlavne v relácií "Smotánka" ?! Tak páni vždy budú medzi nami rozdiely aj v tom akom systéme žiješ alebo by si chcel žiť ale treba byť aj troška sociálne cítiaci a to už veľa ľudom asi nič nehovorí?! každý si myslí že všetci bezdomovci, nezamestnaný si za to môžu sami......neviem ale každý Tam môže padnúť aj teraz možno úspešný človek raz pocíti ranu osudu tak netreba sa v tomto nehovorím rúhať ale cítiť silný ako sa hovorí na každého raz môže dôjsť smola, neúspech alebo ako to nazvať.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-11  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to normálne? stretnete babku a nadáva že nemá ako a z čoho vyžiť ale zároveň stretnete majiteľa firmy a tiež plače že nemá ako vyžiť alebo kde streliť euríčka ale ten má asi iné finančné nároky on nemôže si dovoliť vynechať 5 dovoleniek a golfový turnaj v Dubaji.Viete pre niekoho má 100€ takú hodnotu ako keby mal 10 000€ Bohatý nežijú v realite ako žije chudobný alebo jeho pracovník za minimálnu mzdu. Bohatý len s bohatým vyje chudák s chudákom tak sme sa repasovali a rozdelili


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-11  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan - nie si ty náhodou nosatá pijavica?
Lebo spôsob tvojej hochšatplerskej "argumentácie" tomu nasvedčuje.
Ty napíšeš niečo,ja protiargumentujem a ty nie že by si sa to snažil vyvrátiť,ale postupuješ spôsobom:
Bud ignorovať,alebo prehlušiť urážkami.

Fidel má pravdu v tom,že každý boháč má zlý spánok.
Preto Kristus hovoril,že pre bohatého je nemožné dostať sa do kráľovstva nebeského.
A nemusíš byť dokonca ani veriaci,aby si tomu porozumel.
Teraz tu a bez hanby hovorím,že môj starý otec bol pri tom,ked kulakov zbavovali nakradnutej pôdy!
Nehanbím sa za to,lebo na neho v dobrom spomínajú starousadlíci.
Bol vždy férový a ľudský-neznášal nespravodlivosť.
Po 68 odovzdal knižku,ale na základnú myšlienku nezanevrel.
Nemýľte si ma s komunistom.
Ja nepovažujem socializmus za najlepšie riešenie!
Ja iba považujem socializmus za lepšie riešenie.

Sakramentský rozdiel!MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-11  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trafila kosa na kamen - a jablko nepadlo daleko od stromu vsakze stalker? razpravky starej babicky ze tvoj otec bral ludom majetok a oni nanho dodnes s laskou spominaju to mozes vysvetlovat tak vies komu...moj chudak dedo by ti tu lasku a vdacnost preukazal vidlami keby este chudak zil. Ani par volou by ti tie vidlo nevytiahol z rite to mi ver.
Fidel - tazko vyvracat argumenty lebo ziadne argumenty tu nevidim. Pokladas za argument tvrdenie ze zdravotnictvo na kube na super - lebo ma niekto mahagonovu cakaren alebo co to ten chlapik pisal a pokladas to za bohom dany fakt ktory mozes aplikovat na cele zdravotnictvo tam. Ja zasa pozeram kazdy tyzden spravy kolko utecencov z kuby sa zasa vylodilo na pobrezi floridy a ked pridem k znamym do West palm beach (florida) tak kubanci co su tam nemaju jedno dobre slovo a su radi ze na nejakej orechovaj skarupinke utiekli z tohoto raja. Tak kde je pravda? KOmu veris? Slovakovi ktory vidi jednu ambulanciu alebo ludom co z detmi nasadnu na plt a cez more plne zralokom utekaju prec? A nie su to len sami podvodnici alebo zlocinci alebo ludia majuci nieco na rovasi co utekaju ako si to blaboli stalker - su to rodiny z detmi. Tak ako mozes argumentovat logicky povedz mi? Alebo ze niekto napise taky blbost ze nase zdravotnictvo je svetove lebo v amerike sa isli pozabijat ked prisla ambulancia a opravovala zuby zadarmo. To je fakt argument do diskusie. To uz je ako vyvracat jednej pani nazor (stretol som postarsiu pani v USA ktora tam pracovala ako opatrovatelka na domceku a ta mi tvrdila ze slovensko je najkrajsia krajina lebo tuna v USA nemaju ani lesy. A ked som sa jej spytal co videla za tie 2 roky z USA co je tu tak odpovedala - no ved poznam cestu do obchodu a bola som aj za nejakou Marcou 3 km z tade. Nuz argumentuj z takou osobou alebo clovekom). Tak to je aj na tom fore. Niekto treskne nejaku blbost a potom caka ze mu to budes vyvracat jeho padny argument. Truhlik staler ti napise ze americania su obezny a zdegenerovany jedenim hamburgerov. Nuz argumentuj proti tomu. Hociakym komentarom k tomu sa znizis na uroven diskutujuceho co v pripade stalkera nie je veru zavideniahodny zazitok a preto clovek sa musi len pousmiat a povedat si ze ten pan za svoju blbost nemoze...tak to robim a zatial mi to vychdza:)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-11  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan-ty nosatá pijavica!
Pre ľudí tvojho druhu je typické zavádzanie,manipulovanie a klamstvá!
Američania že nie sú obézni?
http://blisty.cz/art/10430.html

Môj dedko mi rozprával o "podnikavcoch",ktorí špinavosťami prišli k majetkom.
To nie je fenoménom tejto doby a iba tu na Slovensku-ako sa nám snažíš nahovoriť!
Prečo niekto nevie čo s peniazmi a druhý hladuje?
A ak sa niekto nechce podeliť o bohatstvo,treba mu ho zobrať násilím.
Ved ide o život!
Najmä ak to bohatstvo nadobudol podvodmi,lebo ľudia ich druhu si navzájom dohadzujú kšefty.
Majiteľ pozemkov je v jednom klube s právnikmi,sudcami,či exekútormi a hádaj,v koho prospech robia zákony?
Asi ťažké pochopiť-že?
Môj dedko požíval veľkú úctu a vždy sa choval charakterne.
Nemal problém sa pozrieť komukoľvek do očí.
Na jeho pohreb prišlo toľko ľudí,že sa nedovideli na hrob.
Všetci plakali,lebo to bol človek,ktorý iba pomáhal.
A to,že zabral majetok nejakým zlodejom nepovažuje nikto z poctivých ľudí za hriech.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-11  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan ja neviem ale ja žijem na Slovensku a Tvoja Amerika a Kanada ma nezaujíma ak tu padne kapitalizmus čomu verím že raz k tomu príde a pozatvárajú všetkých nenažrancov alebo ak chceš tak si ich prídi zobrať majetku na cestu budú mať dosť možno sa s Tebou podelia tak super alebo najlepšie keď si ich prídeš zobrať sám. S Tebou sa nedá diskutovať máš názory stále dookola asi je kapitalizmus Tvoja droga no jasné lebo Ty sa máš asi super veď ak čítaš tak si hore vyššie prečítaj čo priniesol za humus kapitalizmus to už nenapraví ani sviečkový pochod p.Mikloška krajina je úplne v srabe ako je možné že sme sa tak ako štát zadľžily asi nie za socializmu tak už netrep tie svoje bludy ak sa máš v kanade dobre tak tam ži alebo sem príď urobiť poriadok Stalker možno povedal viac rozumného ako Ty za celé tie state a vie čo hovorí ak nie poviem ti to zaňho v skratke socializmus bol lepší ako teraz kapitalizmus len ho trebalo zdokonaliť a poučiť sa z chýb čo ešte chceš čítať? Že pôjdem do ulíc a chváliť tu sračku v ktorej tu teraz žijeme? veď nevieš čo táraš si v kapitalistickom sne čo Ťa zblbol a ešte čo robili kapitalistické štáty keď sú všetky zadľžené a rastie tam chudoba žili si nad pomery ale aj na nich padla kosa a ešte padne to potom už asi pôjdeš už len na tú Kubu alebo do Afganistanu tam seknú tie tvoje názory


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-11  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skoda. Nezaujima ta ani kanada a ani amerika a ides krotizovat kapitalizmus. A kde inde je ked nie tuna? Ako mozes kritizovat a poucovat ked ta nezaujima kapitlizmus tuna? To co je u nas na slovensku nazyvas kapitalizmom a preto ho kritizujes? To si naozaj taky naivny ze si myslis ze mame u nas kapitalizmus na slovensku?Najvacsia bomba je ked napises ze stalker vie co hovori - to je vrchol ladovca. Byvaly sudruzenko ktoreho otec s vervou zoberal poctivym ludom majetok a ktory nevytiahol rypak z domu ti je vzorom? SKoda. Pokladal som ta za viac objektivneho. Ale nevadi. Len ta trochu poopravim. Kapitalisticke sen neexistuje. Existuje len realizacia sna ktoru si sam urobis. A chvalabohu kapitalizmus ti v tom aspon nebrani tak ako socializmus. Mojim snom bolo cestovat a spoznavat krajiny - a to mi ssytem umoznil. Zial nas socialisticky veru nie. Existuje len tvoj sen - nie kapitalisticky alebo socialisticky. Byvaly system sa ti snazil vnutit svoje sny - ten system veru nie. To len tolko


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-03-11  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty naozaj nemáš ako argumentovať len urážaš. To svedčí tiež o niečom. A v kanade sú tiež kadejaké šarvátky. Čo frankofona časť obyvatelstva?


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-11  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan, aspoň vidíš každý máme svoj názor ako má ma zaujímať Kanada keď tam nežijem a moja rodina, deti žijú tu tak nech tu sa máme dobre mne pomôže Kanada alebo Kanadania ? Pochop ak raz som mal životnú úroveň lepšiu ako ju mám teraz tak čo mám chváliť? Prečo zrazu sú u nás doktori, právnici sú nespokojný a pritom majú 5x väčší plat než obyčajný občan a stále je im málo Za socíka by si ani neprdli veď sa začína prehlbovať bieda a bohatstvo tak s týmto mám súhlasiť ? aj Tebe keď klesne životná úroveň tak asi nebudeš spokojný a budeš hľadať vinníka o tom to je že veľa ľudom sa za kapitalizmu POHORŠILO ako Ti to ešte zdôrazniť to je realita a ak kedysi habali majetky komunisti títo polepšený demokrati narobili ešte väčšie zlo na ľudoch. Veď aj môžem povedať prečo si podnikatelia nevybudovali svoje firmy od piki ale sa rozdali podniky, JRD postavené za socializmu za korunu a sa rozkradli aj ja som potom jeden z ukrivdených a oklamaných týmto systémom


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-11  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rypák máš ty a tvoji súkmeňovci.
Máš tak nízke IQ,že nedokážeš pochopiť jednu úplne primitívnu vec?
Nechápeš,že ten tvoj kapitalizmus bude vždy výhodný iba pre pár krajín/národov,lebo je založený na vyžieraní iných?
To by si ty ako nosatá pijavica mal chápať nie?

Pre teba je logické,že nejaký hochštapler z Wall Street by mal mať 100 a viacnásobne väčší príjem,ako ten,čo obrába pôdu?

p.s.-päty z domu som vytiahol a okrem toho som zažil veci,ktoré ty poznáš iba z Tv.tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-11  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no toto...žiadny dobrý a sprevodlivý kapitalizmus neexistuje!!!
...kapitalisti sú požierači a taký ako m. majú štasie že žijú pri tých najväčších žráčoch...
lebo kým sa rozhodnú zožrať ich, tak najprv sa pokúsia zožrať nás...
a ako žerú tak takým ako m. padajú do rúk omrvinky vďaka ktorým prežívajú....preto sú taký ako m. frajeri...
keby neboli komunisti, tak dodnes otročia na m.. rodinných majetkoch, ľudia na úrovni paholkov...

Ak človeka vychovávajú v jednej kultúre , nikdy dokonale nepochopí inú, ine prostredie.Vždy sa na to nové bude pozerať cez prizmu svojho systému hodnôt..

Napriek obrovskému bohatstvu krajiny 33 milionov ľudí žije v U.S.A v chudobe a podľa všetkého istý stupeň chudoby postihuje ďaľších 20-30 milionov ľudí....stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-11  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus ide ruka v ruke s imperializmom a postupným rozdelením ľudí na dve vrstvy:
Chudáci a boháči.
Spočiatku môže kapitalizmus znamenať prosperitu pre strednú vrstvu,ale tento stav je iba dočasný.
Finančná oligarchia postupne prevezme kontrolu nad financiami,čo v spojení s chamtivosťou a bezohľadnosťou znamená zánik strednej vrstvy.
Kapitalizmus je iba povrchovo upravený otrokársky systém,kde je otrok presvedčený o svojej slobode a možnosti voľby.
Raz za čas sa však život otrokov stane neúnosný a prevezmú moc do svojich rúk.
Preto sa dnešní mocní tohto sveta snažia uchlácholiť otrokov hračkami,ktoré im majú dať ilúziu prosperity a blahobytu.
Možnosť "pracovať" v zahraničí,voľby,drogy,bordely,filmy,pesničky,seriály,lcd,gsm,pc,dvd atd,atd...MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-11  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre fidela - nemyslel som priamo aby si sa zaujimal o kanadu alebo USA. Ja sa tiez nie velmi staram napr. o japonsko - nuz nezijem tam tak netravim cas analyzou toho ako tam je. To ze sa ti znizika zivotna uroven z nastupom noveho systemu - je mi luto. Nuz neviem co si robil, ako si si viedol za minuleho rezimu - tazko mi porovnavat. Isto sa vela ludom znizila uroven - nemozno zapriet. Aj ked viem ze my sme velmi neobjektivny v tomto smere. Ide o to co pokladas za zivotnu uroven - pre niekoho to je mnozstvo veci ktorymi je obkoleseny, pre niekoho je to moznost vzdy si dovolit vylety vonku, pre niekoho pocet cifier na konte. Ked tak porovnavam tak viez ze aj mne sa znizila zivotna uroven? V porovnani z materialnymi statkami to mam ovela horsie ako keby som zostal doma. Nevlastnim dom, nevlastnim pozemky - doma maju moji sukmenovci domy, nemecke auta. Nuz hej - ked porovnavam s tym tak som na tom horsie zo zivotnou urovnou ako doma.Nesuhlasim s tvrdenim ze kapitalizmus vytvara bohatych a chudobnych - mozno u nas ale to je hybrid kapitalizmu - chudobnych tuna vidis vela ale to su taky chudbni ze idu autom po podporu, potom sa stavia v kaviarni na kavu a poobede ked idem z prace tak vidim ze hrje tenis na ihrisku v parku. Kazdy je sam sebe tvorcom osudu - myslis ze za socialmu keby som zacal pit a prepil dom a postavil sa pred miestny odbor strany ze by mi dovolili zobrat? Ver mi ze polovica slovakov by sa rada vymenila z "chudobnymi"
tuna.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-11  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak, ako píše gomez, tibir, stalker a mnoho ďalších,plný súhlas čo viac dodať ak raz sme sa mali dobre aj keď nie všetko šlapalo tak načo to tajiť? Veď kapitalizmus nie je všeliek už len ten výrok čo nás v škole učili je pravdivý KAPITALIZMUS=VYKORISŤOVANIE ČLOVEKA ČLOVEKOM.


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-11  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ha ha - to sme sa ucili este na skole - v kapitalizme je vykoristovanie cloveka clovekom ale v socialimze je to naopak:)) Spytam sa ta ako mozes porovnat 2 systemy ked si poznal len jeden (socialisticky) a ten druhy kapitalisticky u nas na slovensku neexistuje. Ako mozes porovnavat, pytam sa este raz? To co vidis na slovensku kapitalizmus nie je. Zil si 20 rokov v socializme a potom 20 rokov v kapitalizme (mimo uzomie slovenska) ze dokazes robit take fundovane zavery o rozdielnosti systemov? Vsetkych ludi co tu na zapade poznam keby si nahnal na slovensko a povedal aby tam zili ze podla teba aj u nas je kapitalizmus tak by utekali do tyzdne kade lahsie a este to rok rozchodievali tu hrozu a des. Tak ako to je? Preco ty nadavas a ja tu nevidim zapadniara nadavat. To si naozaj myslis ze vsetci su tu uz taky zdegenerovany ako opice ze chodia ako mumie do prace v retazoch? Keby vsetko u nas slapalo zmena rezimu by nebola. A never bachorkam ze ludia naleteli. Nenaleteli. Mali uz dost toho svinstva. To ze trva cas pokial veci naberu spravny smer a aj u nas bude k lepsiemu - nuz trva to. Ani system na zapade nevybudovali z dna na den, aj tu zmeny prichadzali postupne.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-11  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre milana, no vidíš tak potom je tam roziel žiť tu a tam.Možno tiež nvidíš priamo do obyčajných ľudí ako tam ľudia naozaj žijú teda tí obyčajný,aj tu ľudia teda niektorí dostanú podporu a idú ju prepiť to môžem aj ja povedať ale to nemení na tom že veľa poctivých ľudí sa tímto systémom dostala na dno čo predtým neboli. Ale ja porovnávam tu kde žijem a som vyrástol ako som tu žil do 89deviateho a ako po89deviatom ešte raz ak som sa mal pred tím lepšie tak si to budem chváliť nevidím do duši obyčajných ľudí v Kanade to asi majú inú mentalitu ako je tu a za morom, milan je ťažké takto polemizovať točíme sa stále dokola každý si obhajujeme svoje. A nás čo sme sa ako tak mali dobre a sme na tom horšie tak nás nepresvedčíš možno zas len tých ktorý si v tomto systéme polepšili.


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-11  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus je Pyramídová hra...

celkom na spodku pyramídy sú zbedačený ľudia....celé národy, ktoré žijú v chaose, zločinnosti, nespravodlivosti,bordeli...

čím viac prostriedkov vlastníš, tým si na vyššom poschodí pyramídy....ale, stále si len zberač penazí od ľudí (okrádač ľudí)...

na vrchu pyramídy je najväčší kapitalista "vševidiace jednooko", ku ktorému sa všetko zbieha a snaží sa všetko riadiť...

Asi je Amík, keď si svoj štýl hry dal vytlačiť na doláre...
MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-11  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fidel - ja sa nehadam ver mi. emusis ma presviedcat ze po revolucii system co prisiel zbedacil naroda a okrem niekolko lumpov sa ma cely narod horsie. Ja ti davam za uplnu pravdu. Ver mi ze ked som doma tak to pocujem z kazdej strany. A ver mi ze ma to stoji aj nemalo z mojho rozpoctu aspon z casti im situaciu zlepsit. V tom si rozumieme. Nerozumieme si v tom ze vidis vinika v kapitalizme, americanoch, imperializme a co ja viem kde vsade ako hlavneho vinnika. V tom s tebou nesuhlasim. Nas narod nezbedacili vrazy z volstreetu, ani bush, ani soros. Dodzubali sme si to sami umozniac ludom - dopln si podla lubovole hociktoreho nasho zlodeja (vlastne politaka) dostat sa k moci a zhumplovat krajinu. Spolu s nasou holubicou povahou ze predame mater za korunu sme dopadli tak ako dopadli. Preco vidis zapad? Ked ja pridem do nejakej krajiny a nejaky tutmak mi povie ze ked mu dam rifle a zuvacky tak mi podpise ze mi predava cely plynarensky priemysel v krajine - nuz cudujes sa ze to zapad nevyuzil? Mozeme rozpravat o moralke - ale je to v ludoch. Keby slovaci mali moznost ist do rakuska a skupit za babku krajinu ver mi ze by ju kupili aj z prezidentom. Nie je mi lahostajny osud krajiny. Ja sa necitim byt zapadniarom. Vsak som sa narodil doma a vidim zhumplovanu krajinu okolo seba. Placeme vsak na nespravnom hrobe. Ludi co toto zapricinili - maj na mysli nasich ludi- tych musime hnat k zodpovednosti. Ale rob nieco ked polovica naroda voli Slotu alebo meciara? To je ako bojovat proti veternym mlynom alebo byt ako sam vojak v poli.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-11  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už sme sa raz o tom bavili.
Ty tvrdíš Milan,že účel svätí prostriedky.
Ze je ti jedno,či tú loptu šilo malé dievčatko v Malajzii,alebo draho platený zamestnanec v Nemecku.
Pre teba je dôležitá nákupná cena.
Ty píšeš o chudobných v Kanade.
Nemôžeš porovnávať životnú úroveň chudobného kanadana a priemerného Slováka.
Nemôžeš porovnávať už len život v Bratislave a Hornej-Dolnej.
Natočím dve reportáže.
Prvá bude o IT pracovníkovy z Ba,druhá reportáž o Romovi z nejakej osady z nejakej diery daleko od Ba.
Ktorý obraz o Slovensku bude pravdivý?
Ani jeden!

Porovnávaj kapitalizmus v celku.
Nevyberaj si len prosperujúce krajiny.
My sa nebavíme o Kanade,ale o systéme!

Stále tvrdím,že pre väčšinu Slovákov bol minulý režim lepší a znesiteľnejší.
Prečo by sme to mali obetovať len kvôli Milankovým cestovateľským ambíciám?
Dosť egoistické-nemyslíš Nosáľ?


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-11  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musim ta sklamat - nos mam ale nie je zidovsky:)) A som krestan takze tak. V zivote je to tak - ked mas spokojnych 100milionov zapadniarov a nespokojnych 5 milionov slovakov - tak ktory ssytem je lepsi? 100 milion zapadniarov ti povie ze ten co maju teraz a 5 milion slovakov bude tvrdit ze ten co bol predtym. Nuz bud sudcom v rozhodovani. Je to podmienene v ktorom tabore si a z ktoreho rozhodujes. kazdy je individualny - mna bavi cestovat - co je na tom zle? Cestovatelske ambicie? Skor cestovatelske sny by som povedal. Nakupna cena je dolezita pre kazdeho kto drzi v ruke peniaz a ide nieco kupit. Darmo budes hovorit o moralke, systeme, krajine. Aj slovak aj zapadniara. Ked neveris pozri na slovakou co nakupuju v polsku a madarsku kde je lacnejsie. Mozeme sa bavit o moralke - ale polozit chleba na stol doma v rodine vzdy prevazi. Mal som za svoj zivot moznost navstivit aj Idniu, Malajziu, Bangladez - mozes polemyzovat ze deti robia za dolar denne a ze ich vykoristujeme. Ja ti poviem ze to nie je spravne. S tym s tebou suhlasim. Ked vsak to decko vyzenies z firmy tk do mesiaca zomrie hladom - ako som to videl v indii. Tie systemy tam nemaju vela z kapitalizmu spolocne. Su zkorumpovane az hroza - to by som ti mohol povedat pribehy ktore som tam zazil, z velkej casi sa nazyvaju demokratickymi alebo slobodymi ale je tam vacsi bordel ako u nas. Ono vsetko chce cas. Porovnaj si statistiku kolko ludi zomieralo v indii hladom este pred tym pokial sa tam nasackovali zapadne firmy - potom vin kapitalisickeho vykoristovatela malych deti...


tibir   |   ip:91.148.27   |   2011-03-11  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
no...naši (nielen) podnikatelia v kapitalistickej pyramíde niesu vysoko postavený a navyše sa vypracovali vďaka ich vlastnej chamtivosti a bezcharakternosti....
čo zaručuje, že oberú bezohľadne o peniaze aj svoje rodiny

aby naši podnikatelia, prežili musia obchodovať s podnikateľmi (zahraničnými) postavenými o čosi vyššie v kapitalistickej pyramíde....ktorý zase o peniaze oberajú ich....

a tak to ide až po to oko....ktoré keď zatlačí na tých pod ním, tak sa to prejaví až na spodku pyramídy....

takže naši podnikatelia sú iba nástrojom v moci vyššie postavených kapitalistov a čím sú naši (nielen naši) podnikatelia väčší chrapúni a zločinci, tým viacej ziskov putuje tým vysokopostaveným kapitalistickým pyramiďákom....

podnikateľia sú v podstate, takými strážcami (bacharmi) vytiahnutými spomedzi zločincov, aby na ľudí dozerali a okrádali....stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-11  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bože môj-už to pochop!
Blahobyt jedných je vykúpený biedou druhých!
Cím sa bude mať bežný američan lepšie,tým viac detí bude zomierať od hladu v krajinách tretieho sveta!
Sú to prepojené nádoby!
Ty netrep o 100 milionoch zapadniarov.
Ty trep o polovici sveta,ktorá žije v kapitalizme a demokracii a 80% z nich je chudobná!
Tiež nezabudni spomenúť porovnateľné krajiny Cínu a Indiu,pričom v Indii je kapitalizmus a demokracia a polovica ľudí žije pod hranicou chudoby,pričom v Cíne sa to neustále zlepšuje.
Ak by bol v Cíne kapitalizmus a demokracia,myslíš že by sa mala väčšina číňanov tak dobre ako teraz?
Ved preboha rozmýšľaj!
Spomínaš noštek?
Asi si bol na plastickej operácii...
Daľšia vymoženosť západného sveta...
Nosatej pijavici zmenšia rypák a vedľa zomrie dieťa chudobného američana,lebo nemalo poistku...
Vivat!
Ty si úplne vymletý-chlapče!
Spomínaš 5 milionov Slovákov?
Pre tých 5 milionov Slovákov bol lepší socializmus.
Pijavice nech radšej zmiznú skôr,ako pocítia spravodlivý hnev ľudu!
Pre američanov je možno lepší kapitalizmus.
Naučili sa totiž vyciciavať iné národy,naučili sa žiť bez základnej zdravotnej starostlivosti a analfabetizmus je tam omnoho viac rozšírený,ako v ktorejkoľvek socialistickej krajine,kde je minimálny.
Nuž ale-kapitalizmus pasuje dvom typom ľudí.
Tupým somárom,čo nevedia ani čítať a potom sviniam,čo vyciciavajú ostatných...


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-03-11  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ha ha - staker, dokazes dobre pobavit. Musim ta sklamat - plasticku operaciu som nepodstupil. Pre 5 milionov slovakov bol lepsi socializmus? V tvojej prazdnej makovici. Nuz hej - zabudol som. Ty si sa mal dobre. Ocko nakradol, ty si si to uzival a ked sa minulo a nebolo z coho kradnut tak bieda. Veru. Chapem. A teraz si robis zalusk na to co zasa vyprodukoval niekto druhy. Hlavne ze ty neprodukujes nic okrem tych blabolov na fore. Boze to musi byt krasny sen ked si myslis ze zasa budes znarodnovat (nuz kradnut)? Vsakze stalker? Ocko ukazal cestu. Naco sa trapit. Trba vziat. Zhumlovat ako sa da a zivot ide dalej. Poctivy hnev ludu - ha ha, toto ked nemas z VUML - viez zi si posledny zijuci revolucionar leninskeho typu u nas? A viem preco si taky nervozny a nestastny - totiz uz ta nikto neberie vazne. Svet ide dalej, este najdes na fore zanietencov ktori snivaju o revolucnom hneve ludu - ha ha fakt si to vzdy precitavam znova a znova - to je psina, ale nesmut. Ono to skor alebo neskor muselo prist ze ludi co znarodnovali a tym co im tlieskali odstavia od moci a teraz sedis doma na zadku - holt nova doba chlapce. revolucny hnev pracujuceho ludu ha ha - a rolnikov si kde vynechal truhlik. Mas cierny puntik. Aj rolnictvo je trieda sudruh....ha ha ha


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-11  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan-z ľudí tvojho typu je mi čoraz viac na blvanie.
Vraj-Slováci sú hlúpi,lebo predali plynárenský podnik za korunu a pod.
Nie je to náhodou inak?
Také Bielorusko.
Madarský hochštapler dotuje opozíciu,ktorá sa snaží zvrhnúť vládu.
Oficiálne je to miešanie sa do cudzích záležitostí,po kozmetickej úprave to Západ nazýva demokratizáciou spoločnosti.
Potom nejaká krátkonohavicová čvarga vládu zvrhne a ten hochštapler tam dosadí svojich ľudí,ktorí mu ten podnik predajú.
Ale z obmedzeného pohľadu nášho Milanka ho predali sprostí Slováci...

Keby si potreboval obličku,tak je ti jedno,že ju vyoperovali z moldavského decka?
Jeho sprostí rodičia ho nemali dať?

Je mi špatne z tvojho cynického chápania sveta.
Som rád,že krysy utekajú z potápajúcej sa lode ako prvé.
Vracať sa nemusíš,lebo sa povraciam ja...


adam   |   ip:78.98.180   |   2011-03-12  (00:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
myslíš takto?
http://www.youtube.com/watch?v=RBTOkSsdr38
respektíve
http://www.youtube.com/watch?v=ka7gL9aBenY


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-03-12  (06:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan-Vsetkych ludi co tu na zapade poznam keby si nahnal na slovensko a povedal aby tam zili ze podla teba aj u nas je kapitalizmus tak by utekali do tyzdne kade lahsie a este to rok rozchodievali tu hrozu a des.
Znovu sa ťa opýtam-do kedy myslíš že táto forma systému vydrží ked niekto žije v určitom štandarde na úkor iného?
O tomto som sa s tebou bavil i stalker a ostatní. Prečo sa čuduješ ľudom tu že sa im to nepáči? Porovnávaš len Slovensko a kanadu. V celom bývalom rvhp ale silnie nespokojnosť nie len tady. Ludia začínajú chápať že boli podvedení. Ty stále nechápeš pretože si sebec (nezaujíma ťa to ako si viac razy spomenul)že tu sa vedie reštriktívna politika voči bývalým soc. štátom (obmedzovanie pestovania plodín , výroby cukru, mliečnych výrobkov) atd. Vieš kolko ludí to pripravilo o prácu? A to sú obmedzenia z vonku a nie s tade. Tu je zakázané vypestovať nad X ton pšenice vozí sa sem z iných štátov a to ešte prejde cez 5 priekupníkov.To je normálne? Stalker je možno revolucionár ale má pravdu. Najprv sa je treba zbaviť hyen z vonku a s domácimi sa už ludia vysporiadajú. By si sa čudoval kolko ludí má na muške našich tzv.podnikatelov. Naši vládny blbečci tiež pocitujú strach- rôzne zbraňové amnestie za posladnú dobu, policajti chodia z 58-kami ako za vojny,strašia ludí vysokými pokutami ktoré presahujú bežný príjem atd. A čo myslíš k čomu to vedie? Klasik povedal-každá vojna začína prvým výstrelom.


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-12  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni, má to ešte význam stále reagovať na Milana ? to je ako hádzať hrach o stenu alebo sa rozprávať s občanom čo má alzhemera alebo ako sa to píše ale vy rozumný to určite pochopíte a podľa mňa každý kto sa chce mať lepšie musí byť svojím spôsobom revolucionár, chlapi ako gomez stalker, tibir adam raz možno zvíťazime a porazíme tie rozdiely ktoré sa rapídne šíria v našej a nielen v našej krajine veď sa raz musí zastaviť ten priepastný rozdiel medzi ľudmi a hlavne zdieranie určitou skupinou ľudí tu druhú skupinu ktorá nemá moc ale chce poctivo žiť a neumierať od hladu a psychického nátlaku ale je smutné že sú aj zaslepený ktoré si vycucajú len to čo vyhovuje im ale o tom je demokracia že ?


sisa   |   ip:95.102.16   |   2011-03-12  (09:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako myslienka dobra,ale zas len dalsi clovek co na nieco pinda..


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-12  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bez pindania sa svet nepohne aj p.Havel a ostatný na tribúnach pindali aj s budajkov alebo bez nej na hlave 89tom, pindal a vipindal pre Seba majetky a nie len pre seba tak treba začať pindať


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-12  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oni pindali na Socializmus ja pindám na Kapitalizmus tak je to 1:1


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-12  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gomez to dobre vystihol.
Bez vetra sa ani lístok nepohne a Milan by si mal uvedomiť príčiny našej nespokojnosti-nášho hnevu.
Ved nikto z nás nepindá len tak-že nemá čo robiť.

Ja sa už 12 rokov neviem dovolať pravdy v súdnom spore.
Mám dokázateľne pravdu a exekútor,právnik a súd to nedokážu uzavrieť.
Vec pred rokom 89 nemožná!

Pozrite sa po uliciach:
Na chodníku žobre ožratý bezdomovec a o pár metrov zaparkované drahé SUV.
Viac sa mi páčili socialistické ulice,síce len s embéčkami,ale zato bez bezdomovcov.

Všade samý buzerant,úchylák,feťák,mafián a pedofil.
Za socializmu nebol problém pustiť decko hrať sa von.
Ožran Vaško kritizoval "králikárny"-že ako v tom môže plebs bývať.
Dnes kto získa byt cez hypotéku je frajer a následujúcich 30 rokov bude zaspávať s gučou v krku,či ho zajtra nevykopnú z roboty.
Zivot s nožom na krku.
Za socializmu podpísal 10 rokov a byt mal.
Nezamestnanosť nulová.

A papaláši?
Boli aj budú a hlavne sú!
Vagabund bude mať vždy nadštandard.
Vagabund môže šoférovať ožratý,vagabundovi prejde všetko.
Zato bežný človek si to odserie aj za neho.
Za socializmu si nemohol lampasák,alebo nejaký významnejší súdruh dovoliť nejaké prešľapy.
Videl niekto za socializmu ožratého lampasáka?
Nie,nevidel-lebo za to bol iný postih.
Dnes tú čvargu ešte ukazujú podnapitú v smotánke!
A somári platte koncesionárske poplatky!

Ja už nemám ani silu to všetko rekapitulovať a vlastne je to aj zbytočné.
Každý nech si urobí názor sám.


asis   |   ip:217.12.55   |   2011-03-13  (00:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak Stalker! Mas pravdu. Viem ze sa to nezmeni, alebo len velmi tazko, ale nech sa dostane do podvedomia mladych ludi, ze to nebolo vobec take, ako sa to snazia opisat tie nenazrate "huby" od koryta.


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-03-13  (07:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker- vieš problém je že máme prvé lastovičky napr. Harman.A nie len on-bolo toho už viac len on to už vzal vo velkom. Tiež vlastne len odpovedal na to ako sa k nemu postavil systém.Teraz s neho spravily alkoholika a feťáka i ked susedia sa vyjadrili že to bol normálny slušný človek.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-13  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozrejme.
Nemôžu predsa dopustiť,že by slušný človek jednal pri plnom vedomí z vlastnej vôle.
To by vyvolávalo zbytočné otázky.
Jasné-bol namol ožratý a sfetovaný-ale je čudné,že chodil rovno...
Dostal guľku od kliftona po tom,čo sa zasamovraždil.
Ja som v Devínskej pár rokov býval a žijú tam aj iní,čo si podávajú ruky s kliftonmi a zároveň robia dosť čudné veci...
Ale nechajme to tak.
Vagabundi a kliftoni si vždy dobre rozumeli...


anonym   |   ip:78.141.10   |   2011-03-26  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Taký návrh. Všetci čo toto čítame, čo sa k tomu vyjadrujeme, všetci máme načítané, všetci vieme o niečo viac ako tí normálny ľudia z ulice.. Chápete. Čo tak sa nejako ZORGANIZOVAŤ (napr. (ach boze) na FACEBOOKU?) aspoň 100 ludí by sa hádam našlo. A potom by sme ZVONILI KĽÚČAMI na námestí a pod. akty z minulosti. Nestačí len konštatovať. TREBA KONAŤ! Aspoň ten pocit že som niečo spravil pre zmenu. Toto nie je život - to je prežívanie. Som z vyššej strednej vrstvy, mam aj viac ako potrebujem (materiálne) ale absolutne ma to neuspokojuje. Verím že nie som sám. SPRAVME NIEČO! aspoň niečo. Autor článku by sa mohol podujať založiť skupinu na FB a dať sem názov aby sme sa mohli pripojiť.


klopi   |   ip:88.212.40   |   2011-07-17  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mal som možnosť rozprávať s Grekom.. To slovo "demokracia " je vysvetľovane ako ... neviditeľná /é / krutosti ... a vláda ľudu je len alterenatíva . A prví krát bolo použite pri vyháňaní vojenskeho veliteľa z Atén /za mury opevnenia/ ktori bojoval proti Peržanom a následne zneužíval svoje vojenske uspechy na osobný prospech...Vrele doporučujem aby malo každé cudzie slovo svoj preklad v Slovenčine aj s alternatívami...... /neviem čoje meneger- veduci hospodársky riadiaci pracovník s kladným výsledkom práce alebo????/


klopi   |   ip:88.212.40   |   2011-07-17  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre poriadok demos --ľud,neviditeľný, v predstave... kracia --vlada, krutosť , atd.. To už v biblickaj minulosti boli preložene Grecke slova lano a ťava cez ucho ihly.... / radšej ťava../ .V gretštine ťava a lano su si slová veľmi podobné./ Radar....bu dar, poslanec...posr..ec---/


klopi   |   ip:88.212.40   |   2011-07-17  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre poriadok demos --ľud,neviditeľný, v predstave... kracia --vlada, krutosť , atd.. To už v biblickaj minulosti boli preložene Grecke slova lano a ťava cez ucho ihly.... / radšej ťava../ .V gretštine ťava a lano su si slová veľmi podobné./ Radar....bu dar, poslanec...posr..ec---/


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-17  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klopi.. myslim, ze toto je hranie sa zo slovickami...
grectina je velmi bohaty jazyk.. a doava priestor na chytanie za slovicka..
a ty to robis..

demo-kracia.. vlada ludu..
teo-kracia.. vlada Boha..
pluto- kracia...vlada bohatych a majetku..
aristo-kracia.. vlada najlepsich,,najmudrejsich..

vysvetli mi , kedze grectina ma viacero vyrazov na jednu vec..
ako inak sa da povedat po grecky -vlada ludu!!???

ak je na to len jeden vyraz a viacero vyznamov.. tak to maju ti greci na hovno.. myslia jedno..a pridu mudrlanti,ktory to otocia a z demokracie je zrazu neviditelna tyrania!!!

krasa..

PS o lano ci tavu takisto nejde..
lebo v kontexte je to o nemoznosti vojst bohatemu do kralovstva nebeskeho..takisto ako neprejde uchom ihly tava..takisto ani lano..takze to je jedno..julo   |   ip:89.176.40   |   2011-07-17  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplius-pri tave a lane(myslim ze to bolo "camelos" a "camilos") neslo o vyznam podobenstva,ale ako sa prekladmi a opismi mohol zmenit text.Ak to prepisovali pologramoti pri svieckach,lahko si pomylili i a e.A v inych pripadoch to mohlo byt zavaznejsie..

Demokracia sa nam podsuva ako najlepsi mozny system.Mozno aj je,ale asi len vtedy,ked je vecsina spolocnosti vzdelana a slobodna.V sucasnosti je to asi skor korporatokracia,mediokracia(a pri pohlade na nasich "zastupitelov" debilokracia)..
Ale kazdopadne zalezi len na nas,co so sebou dovolime robit!


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-17  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo..
mas pravdu..


Klopi   |   ip:88.212.40   |   2011-07-17  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priateľu joline .. Presne si to vystihol ... neviditeľna tyrania ... démon .... to slovo može byť aj .., ale som pragmatickejší, verím že autor povodného článku to myslel s tým čo bolo v minulom režime dobré je zatiaľ VZOROM...


klopi   |   ip:88.212.40   |   2011-07-22  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre jopline:Hranie sa so slovíčkami je kategoria snáď pre jazykovedcov . Ale keď niekto vysvetľuje dlho , veľmi dlho /1000rokov ../ niečo a nedaj mu za pravdu tak zostaneš jemne povedané "iní".Takže konkrétne : Bývalý režim bol zákonodárne, exekutívne, právne aspoň tak riadený ako je dnešný režim.Ak su atázky typu "prečo zbohatol... dnes tento.. a vtedy bol "papaláš", alebo "privatizoval a neobohatil sa"alebo rozvrstvenie spoločnosti bolo "nežiaduce" tak zostaneme na urovni bývalých predstaviteľov po roku 1989 /konkretizovať by bolo zdlhavé../ za ktorých máme aspoň PRAVO ASPOŇ SA HANBIŤ .


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-31  (07:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to o tom, že nemáme charakter. A ľudia bezcharakterní si nezaslúžia...


JakoK . lakesuni21   |   ip:84.47.0.7   |   2011-12-07  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia ! Jedine riešenie je vychodna filozofia, vychodne myslenie, pokoj a laska, mier ... ak budete tuziť po peniazoch budete ako ti ktorych neavidite, politici velky nenazrany podnikatelia ... Vobec si neuvedomujete ako ma cele za nasledok riesenie problemu z ktoreho zide este nieco ovela horsie, mozno to teraz nechapete, ale princip je zatym neskutocne obrovsky, ak su skutocne hodnoty len materialne blaho tak nikdy ludstvo neuspeje, to vidite sami ... 100 nazorov 100 uhlov pohladu :D hlavne ze sme zdravy :)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Príbeh Kresťana a Žida na ceste do večnosti

Boh nie je spravodlivý on to proste nevie...


NewAge Fotónový pás a tachyony

Nebezpečí kolize s Rudým meteorem (Apophis)

Jeme aby sme žili alebo žijeme aby sme jedli ?!

Stretnutie Bilderberg zrušené v polovici pretože úč...

Britská vláda a Bill Gates darují miliardy na vakcíny...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4175 s