19. Júl 2019
    
Výhody Syrové Stravy - Dolezite.sk

Výhody Syrové Stravy


  2013-04-01  (10:52)  |  Zdravie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Výhody Syrové StravyShare/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-04-01  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kruté nebankovky: Ľudia si požičajú tisíc eur a hrozí, že prídu o dom
Niektoré nebankovky majú také prísne podmienky, že stačí raz omeškať splátku pôžičky a ľudia prichádzajú o všetko.


Kde sa stala chyba? Hovorí štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská (42).Súdy sú zahltené podaniami súvisiacimi s nebankovými firmami, ktoré poskytujú pôžičky. Prečo?

Na súdoch je obrovské množstvo exekučných vecí a teraz aj podaných ohromne veľa hromadných žalôb. Tie podali proti štátu nebankové spoločnosti preto, že súdy zastavujú exekučné konanie voči ľuďom, keďže v zmluvách s nebankovými spoločnosťami boli pre ľudí neprijateľné (nemorálne) podmienky.

Čo to znamená, že podali hromadné žaloby?

Vysvetlím detailnejšie, aby bolo jasné, čo sa deje – štandardne súd funguje tak, že občan príde do podateľne, na dvoch stranách má napísaný návrh. V podateľni naň dajú prezenčnú pečiatku, zaregistrujú sa navrhovateľ a odporca a systém náhodne pridelí prípad konkrétnemu sudcovi. Teraz si predstavte situáciu, že zástupca nebankovky nepríde s jedným podaním, ale vďaka elektronickému podpisu donesie cédečko s tridsiatimi tisícmi takýchto žalôb.

A pani v podateľni musí každú žalobu otvoriť, zaregistrovať a podobne?

Presne tak. Keby pani v podateľni začala disketu otvárať, nahadzovať spisy, prideľovať sudcovi, vytlačila by obaly, tak s tým jedným cédečkom skončí v roku 2014. Pritom ako sa už aj stalo, väčšina žalôb nemusí patriť na súd, na ktorý ich doniesli. Takže jeden sudca dostane napríklad päťtisíc spisov a pri polovici bude robiť rozhodnutie o postúpení inému súdu, čo sú ďalšie náklady štátu na papier, doručenky. Takýchto podaní je teraz na súdoch niekoľko desiatok tisíc!

Prečo nebankovky podali takéto hromadné žaloby?

Poviem len svoj osobný názor – ak podajú obrovské množstvo žalôb, hrozia prieťahy v konaní, pretože súd ich jednoducho nestihne dostatočne rýchlo spracovať. Kým sudca všetko preštuduje a dostane sa len k samotnému rozhodnutiu, uplynie niekoľko rokov.

To vyzerá ako podnikateľský zámer. Súdy to nestihnú spracovať a nebankovky môžu zažalovať štát za prieťahy v konaní.

A urobili by to bez ohľadu na to, či by neskôr súd podania zamietol, alebo nie. Zaplavili by sťažnosťami na prieťahy v konaní tiež Ústavný súd SR. Ale ani ten to nemusí stihnúť prerokovať a cieľom nebankovky môže byť napríklad dostať peniaze od štátu za prieťahy v konaní.

Prečo vlastne vznikol tento problém?

Ľudia si od nebankoviek požičiavajú peniaze, ale mnohí sa z určitých dôvodov dostanú do problémov, prestanú plniť zmluvné podmienky a nebanková spoločnosť dá prípad k rozhodcovskému súdu. Ten rozhodne, že človek porušil zmluvu, a vydá rozhodcovský rozsudok. Potom nebankovka podáva návrh na štátny súd na exekučné konanie. Lenže štátne súdy exekučné konania zastavujú a to sa nebankovkám nepáči.Súdy sú zahltené desaťtisícami podaní od nebankoviek a problémy hrozia aj štátu. Monika Jankovská hovorí, že treba urobiť poriadok.

Čo je rozhodcovský súd?

Rozhodcovské súdy sú založené súkromnými osobami a netvoria ich sudcovia, ale súkromní rozhodcovia. Ak majú napríklad dve firmy obchodný spor, na štátnom súde by vyriešenie trvalo možno aj štyri roky. Firmy sa môžu dohodnúť, že pôjdu na rozhodcovský súd, a niekedy majú rozsudok do dvoch mesiacov. Ľudia si často neuvedomujú, že keď si požičiavajú peniaze a podpisujú zmluvu s nebankovou spoločnosťou, tak je v nej aj odsek, podľa ktorého bude o prípadnom spore rozhodovať ten a ten rozhodcovský súd na tej a tej adrese. Len čo sa človek omešká s platbou, nebankovka posunie prípad rozhodcovskému súdu a ten zvyčajne rozhodne, že klient porušil podmienky. Ak spotrebiteľ rozhodnutie do tridsiatich dní nenapadne na štátnom súde žalobou, tak rozsudok rozhodcovského súdu už nemožno zrušiť. Potom sa podá návrh na exekúciu, ale keďže štátne súdy začali odmietať vykonávať rozsudky týchto súkromných súdov a zastavili obrovské množstvo exekučných konaní pre neprijateľné podmienky v zmluvách, nebankové spoločnosti sa nedomohli peňazí a dávajú tie státisíce žalôb proti štátu o náhradu škody.

Hovoríte, že v zmluvách s nebankovkami sú neprijateľné zmluvné podmienky. Slovensko má stanovené, čo znamená neprijateľná podmienka?

Občiansky zákonník hovorí, že neprijateľné podmienky sú tie, ktoré zakladajú hrubú nerovnováhu na škodu slabšej strany. Ak si človek príde požičať peniaze, tak si reálne nemôže zmluvu vyrokovať, a prípadná zmluvná podmienka, ktorá ho poškodzuje, je neprijateľná a od počiatku neplatná. Keď je mesačná splátka napríklad 30 eur a za omeškanie má klient platiť 60 eur, tak neprijateľnosť je zrejmá. Určite nie je normálne, aby si niekto požičal 1 000 eur a mal so všetkými sankciami pri omeškaní splatiť 15-tisíc eur.

To sa naozaj stáva?

Pri niektorých nebankových firmách neraz áno. Ide o vysoké úroky či pokuty za omeškanie, ktoré môžu byť tiež veľmi vysoké. Môže sa napríklad stať, že drobným písmom je v zmluve napísané - dohodnutá zmluvná pokuta za omeškanie splátok je 5 percent. Ale človek už nedočíta, že nejde o 5 percent za rok, ale za deň. Pri podpise zmluvy si všimne len 5 percent a viac nerieši. Poznáme napríklad aj prípad jednej panej, ktorá si požičala tisíc eur, ale neprečítala si dobre zmluvu, že jej poskytujú revolvingový úver.

Čo to znamená?

Revolvingový úver znamená, že keď sa úver splatí, tak klient automaticky získava nárok na ďalší. Ona podpísala niečo, čo ani nepotrebovala a čomu nerozumela. Svoj úver riadne splatila, ale nebankovka jej poslala ďalšiu tisícku. Ona ju, samozrejme, vrátila naspäť. Bola si istá, že nikomu nič nie je dlžná. Lenže nebankovka si už účtovala úroky, ako keby jej požičala. Bol to trik, ktorý si pani neuvedomila, a už sa začal kolotoč vymáhania.Terézia Brunovská je jednou z tých, ktorým vinou neprimeraných zmluvných podmienok hrozí, že príde o strechu nad hlavou.

Ako dopadla?

Úrok nezaplatila, prišli jej pokuty z omeškania a dostala sa do exekúcie. Hrozí, že príde o dom - vinou jednej jedinej tisícky, ktorú splatila. Podpísala niečo, čomu zrejme dobre neporozumela. Boli aj prípady, že ľudia si boli istí, že všetko zaplatili – aj istinu, aj úrok, ale úrok bol v skutočnosti omnoho vyšší a ten už nesplácali. Treba si uvedomiť, že úroky v niektorých nebankovkách sú neporovnateľne vyššie, a podľa mňa je nekalé, ak firmy posunú ľuďom na podpis niečo, čomu neporozumejú, a pritom im nič nevysvetlia. V reálnom čase sa nemajú šancu brániť a zrazu sa dostanú do situácie, že prichádzajú o všetok majetok. Požičanie si v nebankovke je omnoho jednoduchšie než v banke, ale aj podstatne rizikovejšie.

Prečo si vôbec ľudia požičiavajú od takých nebankových firiem? Nebolo by lepšie, keby sa radšej uskromnili, ako by mali všetko riskovať?

Typické je, že v bytovke sa napríklad idú vymieňať okná alebo sa ide zatepľovať. Na schôdzi vlastníkov bytov sa to odsúhlasí, ale vo vchode býva aj rodina, ktorá nemá dosť peňazí. Potrebuje si rýchlo požičať. V banke jej nepožičajú, tak si ide požičať do nebankovky. Poznáme aj prípad staršej panej, ktorá si vzala dokonca pôžičku na plyn a splácanie nezvládla. To už nie je o uskromnení sa, ale o tom, že ľudia neraz nemajú na základné potreby. Jednoducho preto si požičiavajú.

Nemajú tí ľudia rodinu alebo kamarátov, ktorí by im pomohli?

Často ide o starších ľudí, ktorí si povedia, že nebudú zaťažovať ostatných svojimi problémami. Idú si požičať a v zmluve vidia, že splátka je taká a taká. Povedia si: To zvládneme! Ale už si neprečítajú, čo nasleduje, ak nezaplatia jednu-dve splátky. Možnože niekoľko mesiacov je všetko v poriadku, splácajú, ale odrazu príde choroba, prudko stúpnu výdavky na lieky a ľuďom nezostane na splátku. Tak jednu nezaplatia, povedia si – nič sa nedeje, jednu sme zmeškali, doplatíme. Ale už nastupujú sankcie. Oni síce potom normálne platia, ale po dvoch-troch rokoch zrazu príde návrh na exekúciu. Taká je realita.

Čiže stáva sa, že ľudia meškajú so splátkou, ale nebankovky im dajú zozačiatku pokoj? Rokmi si narátajú sankcie, a keď si ľudia myslia, že už je všetko splatené, tak vtedy „udrú“? Prípadne počkajú aj niekoľko rokov, aby sa dlh nabalil?

Niektoré to robia aj tak. Človek si po splatení myslí, že je všetko v poriadku, ale v zmluve sa zaviazal platiť pri omeškaní vysokú pokutu. Keď hoci aj jedenkrát nezaplatil načas, nebankovka môže podľa zmluvy vymáhať veľmi vysoké sankcie. Zmluva a potom rozhodcovský rozsudok sú tak niekedy pre ňu v podstate cenné papiere, ktoré predala firme vymáhajúcej pohľadávky, a tá počkala napríklad ďalšie štyri roky, kým pohľadávka nevyrastie do vysokej výšky. A potom sa peniaze vymáhajú rôznymi výzvami alebo sa dáva návrh na exekúciu.

Má klient právo požadovať od nebankovky potvrdenie, že všetko splatil a už jej nie je nič dlžný? Aby sa vyhol podobným problémom?

Áno. Občiansky zákonník pozná tzv. kvitanciu, čo znamená, že keď splatíte dlh, máte právo na potvrdenie o jeho splatení.

Koľko firiem na Slovensku takto požičiava peniaze?

Odhadujem, že vyše sto registrovaných spoločností.

Existuje odhad, koľko ľudí si od nich požičalo?

Nie, sú to súkromné spoločnosti a neevidujeme počet ich klientov. Odhadujem, že ide rádovo o stovky tisíc klientov.Parlament musí riešiť zmeny, aby ľudia neprichádzali o domy preto, že si požičajú tisíc eur.

Je ich podnikanie v súlade s európskym právom?

Únia nebráni, aby existovali nebankovky, ktoré poskytujú peniaze. Len chce jasné pravidlá – aby aj ony povinne skúmali bonitu klienta, čiže jeho schopnosť splácať pôžičky. Lenže pri jej poskytovaní je všetko v poriadku, napríklad dôchodca je spôsobilý platiť základnú sumu. Ale už nedokáže platiť to ďalšie – pokuty za omeškanie a podobne, lebo tie sú neraz extrémne. V prípade niektorých nebankoviek našla skupina podnikateľov dieru na trhu, a to na úkor slušných podmienok poskytovania peňazí. Podnikajú legálne, ale tie, ktoré používajú nemorálne podmienky a vysoké sankcie, sa dostávajú k majetkom, k akým by za iných okolností neprišli. Požičiavajú peniaze chudobným a na nebankové úvery odkázaným klientom, lebo vedia, že ich dostanú naspäť. Som schopná uveriť, že také veci sa dejú zámerne, ale nik im to nedokáže. Keď je možnosť pôžičky v nebankovke jednoduchšia, tak chápem, že je tam vyšší úrok. Ale nemôže byť extrémny, neprimeraný oproti úrokom požadovaným bankami.

Môže sa stať, že kedysi si človek vzal pôžičku, raz zmeškal platbu, a keď už je na dôchodku, tak ho to dostihne? Exekútor mu vezme časť penzie a do konca života bude z penzie splácať?

Môže sa to stať, ak exekúcia nebola zastavená pre neprimerané podmienky.

A to sa teraz deje, exekúcie sa zastavujú?

Áno, to sa teraz deje. A preto nebankovky žalujú štát, čím zaplavujú súdy hromadnými žalobami.

Píšu vám nešťastní ľudia, ktorí prichádzajú o majetky?

Veľa ľudí. Na ministerstve zmluvy aj posudzujeme, máme Komisiu na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách. Funguje už niekoľko rokov. Na ňu sa môžu ľudia obrátiť ešte pred podpísaním zmluvy. Ukážu návrh zmluvy a komisia posúdi, či v nej nie sú neprimerané podmienky. Samozrejme, že jej názor má odporúčací charakter.

Dá sa zovšeobecniť, kto sú tí, čo si požičiavajú od nebankoviek?

Veľmi často ľudia, ktorí sa dostali do výnimočnej životnej situácie alebo zmeškali platbu v banke a rýchlo potrebujú peniaze, alebo náhle potrebujú peniaze napríklad na spomenuté zatepľovanie. Máme prípady, že si požičiavali peniaze na palivové drevo. Alebo že sused poradil susedovi. Tak si požičia aj on. V týchto prípadoch sú to najčastejšie starší ľudia a rodiny v strednom veku. Neorientujú sa v právnej oblasti a sú v ťažkej životnej situácii. Požičajú si, odrazu prídu o zamestnanie, nevedia splácať a prichádzajú problémy. Sú i prípady, že si ľudia požičali pre dieťa na stužkovú.

Dnes je vyše 40-tisíc dôchodcov, ktorým exekvovali dôchodky. Koľko Sociálna poisťovňa dôchodcovi necháva?

Musí mu nechať 60 percent životného minima, ktoré sa mení každý rok, čiže teraz je to niečo vyše 116 eur. Ale za každú vyživovanú osobu sa suma zvyšuje ešte o 25 percent životného minima, nemôže sa exekvovať príspevok na bývanie alebo zdravotné pomôcky a podobne, čiže záleží prípad od prípadu.

Stále to však vyzerá, že problém je najmä v tom, že ľudia si požičiavali peniaze a nesplácali ich tak, ako mali...

Najlepšie je, keď si každý veľmi dobre preštuduje zmluvu. Aj to, čo je napísané drobnými písmenami. Prípadne ju dajú na posúdenie našej komisii. A tiež musia poriadne zvážiť svoje možnosti – ak si idem požičiavať, musím si byť istý, že mám na splácanie. Druhá vec – ruka v ruke s tým ide to, že zmluvy by mali byť čestné, vyvážené a spoločnosť by mala klientov náležite poučiť o podmienkach jeho poskytnutia a mala by preveriť ich schopnosť úver splácať. Veľké množstvo zmlúv podľa mňa obsahuje neprijateľné zmluvné podmienky. Problém tiež je, že ak v banke človek nedostane úver s nižším úrokom, ide do nebankovej spoločnosti, ktorá si neraz za požičanie zapýta viac. Máme prípady, keď ročný úrok dosiahol 40 až 60 %, a to je už naozaj neprimerané. Úrok v banke pri obdobnom úvere bol len 10 až 15 %.

Ako je to s exekúciami, akými spôsobmi sa vykonávajú?

Exekúcia musí byť predovšetkým vedená oprávnene, to je základ. Potom platí, že najjednoduchší a najmenej nákladný spôsob vedenia exekúcie je exekúcia zrážkou zo mzdy. Len čo dochádza k exekúcii napríklad predajom nehnuteľností, treba znalecký posudok, čo sú náklady. Nasleduje výjazd zamestnanca exekútorského úradu, čo sú ďalšie náklady. A všetko sú to náklady, ktoré v konečnom dôsledku nahradí exekvovaný. Preto, ak sa začne exekúcia, treba komunikovať s exekútorom. Keď si je človek vedomý, že exekúcia je oprávnená, tak je naozaj najlepšie oznámiť hneď exekútorovi, v akej banke má účet, lebo aj keď exekútor zisťuje účty, tak sa za to platí. Samozrejme, platí, že exekútor by mal pri jednotlivých spôsoboch exekúcie postupovať primerane, s ohľadom na výšku vymáhanej sumy.

Čo bude štát teraz robiť? Ako sa dá dostať von z problému, že súdy sú zahltené hromadnými žalobami a hrozí, že bude platiť nebankovkám za prieťahy v konaní?

Bude rozsiahla novela exekučného poriadku, pripravuje sa novela zákona o rozhodcovskom konaní, v ktorom sa rozdelia klasické obchodné spory od týchto spotrebiteľských, o ktorých sme hovorili. V parlamente sa ako prvý krok bude riešiť úprava hromadných žalôb, že keď príde na súd cédečko s tisíckami žalôb, súd ho nemusí otvoriť, vytlačiť, prideliť, ale tisíce žalôb, ktoré mu nepatria, iba presunie na iný, ktorý je v žalobe označený. Tým sa urýchli vybavovanie vecí. Musíme ďalej upraviť exekúcie tak, aby ľudia neprichádzali o dom preto, že si požičali tisíc eur, ale aby mali možnosť ďalej normálne žiť a pracovať.

Môžu tie zmeny platiť aj spätne, aby ochránili ľudí, ktorí už majú problémy?

Áno, môžu, keďže pôjde o pravidlá konania, ktoré budú platiť aj na už skôr začaté konania.

Vyzerá to, akoby mali nebankovky na Slovensku eldorádo a môžu si robiť, čo chcú. Máme taký liberálny podnikateľský priestor?

Tieto problémy s niektorými neprimerane postupujúcimi nebankovkami majú viaceré nové členské štáty Únie. Podobné mali západné krajiny dávnejšie v minulosti. Know-how nebankoviek sa teraz posúva na východ, prechádza aj cez nás alebo cez Českú republiku. Západné štáty sa od problémov očistili a veľa z nich pochopilo, že musia napríklad limitovať úroky pri úveroch poskytovaných ľuďom. Belgičania majú presne stanovenú maximálnu výšku úroku pri spotrebiteľskom úvere, rovnako vo Švajčiarsku. Nemôže sa stať, že tam bude podnikať nebankovka, ktorá poskytuje pôžičky so šesťdesiatpercentným úrokom. Preto teraz aj my uvažujeme o limitácii úrokov.

Zažili už slovenské súdy niečo podobné ako teraz s hromadnými žalobami od nebankoviek?

Áno, ako sudkyňa môžem povedať, že akoby sa podobné problémy cyklicky opakovali. Pamätáte sa na kupónovú privatizáciu? Tá podobne ako teraz vyvolala obrovské množstvo žalôb. Státisíce spisov, zaplavené súdy, sizyfovská robota. Z toho sme sa po určitom čase dostali. A teraz prišlo toto.Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-01  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetko sa dnes rúca a my sa budeme dookola baviť, že čo prospeje nášmu žalúdku...xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-04-01  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ozaj surova strava je nielen zdrava ale aj chutna :
http://www.youtube.com/watch?v=JYDkzqCfJzg

prajem dobru chut!!!


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-04-01  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nadherny ssposob servirovania surovej stravy:

http://www.youtube.com/watch?v=Wb28IYXBi9A

dobru chut!!!


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-04-01  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a dalsi priklad vynikajuce pripraveneho pokrmu zo surovej stravy

http://www.youtube.com/watch?v=mAsLVEcTnqw
Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-04-01  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo myslíš, trojkrížik, aj tvoj obľúbenec Allen Dulles frčal na syrovej strave...?

:-DDDDDDDDDD


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-04-01  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  urcite


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-01  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Istí " Jared Diamond napísal knihu " Osudy ľudských spoločností" a píše okrem iného..zbrane, choroby,oceľ-materialy zmenili ľudstvo ...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-01  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ja tvrdím , že jedenie --obsahovo-- vplýva tak akurát na .. produkciu ..týchto no -vedecky skúmajúcich zánik ľudstva....


Martin . nujogibe55   |   ip:194.213.4   |   2013-04-01  (19:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veganská strava může být určitě pro mnohé úžasná a prospěšná. Je to o tělu na jakém je evolučním stupn. Každopádně na polovinu ovoce co slečna nakoupila na trhu bych potřeboval v česku tak 70% výplaty. Víte co myslím. Každopádně masožravec nemá právo soudit vegeteriána,vegana a naopak. Viz fanatický Davo,který si myslí,že když udělá co nejnechutnější článek o mase,tak všichni budou do 24.h vegeteriáni.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-01  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte dokedy to bude tu o žalúdkoch, čo toto: http://kultura.idnes.cz/gay-osveta-princ-miluje-prince-ma-hotovy-cesky-preklad-p1a-/literatura.aspx?
c=A130305_121127_literatura_jaz


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-04-01  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je tak keď vegán-prežúvavec nerozmýšľa hlavou, ale večne prázdnym bachorom. Hladný len o žranici píše...

:-DDD


Dusky . nosokesu07   |   ip:89.173.11   |   2013-04-02  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mam jednu jednoduchu ale myslim podstatnu otazku.
Surova strava je urcite fajn ale co jete v zime ked nieje cerstva zelenina ani ovocie.

Dakujem


jojo . sapivafe98   |   ip:95.103.18   |   2013-04-03  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zelenina je dobra... K reznu, steaku, klobase...


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-04-03  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dusky, napr. koreňová zelenina, zemiaky, kapusta, chren, cvikla a pod., nestráca počas zimného skladovania na hodnote, prípadne sa dá šetrným spôsobom soľou či cukrom zakonzervovať bez podstatnej újmy na živinách...tiež jablká, môžeš si nasušiť, aj hrušky, slivky, hrozno a pod., domáce lekváre z ovocia, prípadne plody šípky, sušené bylinky na čaje...
len ma narýchlo napadlo, istotne je toho viac...


Perseus50 . qyqanore80   |   ip:178.41.23   |   2013-04-03  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Výhody Syrové Stravy"
Iba jediná - že sa lenivá žena zbaví varenia. :-DDD


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-04-04  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perseus50 : surová strava poskytuje organizmu živiny, ktoré potrebuje...varená strava obsahuje minimum živín, ale pekne z nej rastú okolopásové zásoby tzv. mišelinky...

to znamená, že obézny človek je vlastne podvyživený v tom význame, že sa mu nedostáva potrebná výživa, ale kŕmi sa nevyužiteľným množstvom potravy...čím viac nehodnotnej potravy zje, tým viac sa mu žiada, pretože telo potrebuje svoje...
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú


 - Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú2013-05-30  (01:15)  |  Zdravie
Malý "záhradný" experiment dánskej deviatačky testuje efekt mobilného žiarenia na rastlinách. Jeho výsledky vás môžu prekvapiť.

Klamavá reklamní kampaň Angeliny Jolie ???!


2013-05-22  (17:54)  |  Zdravie
Jaké je skutečné pozadí kauzy Uříznutá ňadra Angeliny Jolie? Miliardový byznys s oklamanými ženami a s genovými patenty AUTOR: MIKE ADAMS ZDROJ: http://www.protiproud.cz/


PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní na rakovinu prsu


2013-05-22  (12:22)  |  Zdravie
Nevím o žádném Číňanovi, žijícím tradičním čínským životem, který by někdy použil kravské nebo jiné mléčné výrobky na nakrmení svých dětí. Tradice povoluje kojení ale nikdy ne používání mléčných produktů. Kulturní Číňané považují naši zaujatost mléčnými výrobky za velmi zvláštní. Vzpomínám si na pobavení velké delegace čínských vědců, krátce po skončení kulturní revoluce v osmdesátých letech.


John Virapen: Acylpyrín vás môže zabiť skôr, ako sa dostanete k dverám lekárne


2013-05-20  (15:29)  |  Zdravie
Len málokedy sa do prvej trojky bestsellerov dostane literatúra faktu od úplne neznámeho autora. Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čim len dokázal, že téma, o ktorej sa rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá. Jeho bestseller Nežiaduci účinok: Smrť je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetí, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí. A keďže John Virapen bol hosťom na tohtoročnej Bibliotéke, niet divu, že som neodolal jedinečnej príležitosti spraviť s ním rozhovor.


Jak si zajistit 100% zdraví


2013-05-20  (14:34)  |  Zdravie
„Člověče, vzpamatuj se! Vyžeň všechny ty šamany, léčitele a duchy z hlavy, zapomeň na jejich moudra a běž na dovolenou!“


Zdravotní devatero


2013-05-19  (17:20)  |  Zdravie
Léčit nemoc je jako začít kopat studnu až když dostaneme žízeň.


14 LET STARÝ HAMBURGER Z MCDONALD’S VYPADÁ TÉMĚŘ JAKO ČERSTVÝ


2013-05-14  (10:00)  |  Zdravie
Víme dobře, že produkty rychlého občerstvení jsou plné syntetických chemikálií a že mají doslova devastující vliv na náš organismus. Nedávno objevený, „mumifikovaný“ hamburger z McDonald’s je však vizuálním důkazem toho, jak málo se takový frankesteinovský pokrm změní za 14 let.


Štúdia náhodne odhalila, že chemoterapia rakovinu ešte viac podporuje!


2013-05-09  (08:16)  |  Zdravie
Počas toho ako jedna skupina výskumníkov sledovala prečo sú nádorové bunky také odolné, dospeli k oveľa dôležitejšiemu zisteniu. Počas výskumov skupina objavila, že kým chemoterapia vo veľkej miere poškodzuje zdravé bunky, zároveň ich stimuluje na to, aby produkovali takú bielkovinu, ktorá predstavuje v podstate pohonnú hmotu pre rast nádorových buniek. Okrem toho sa nádor stáva ešte odolnejším voči ďalšej liečbe.


Za zdmi mlékárenského průmyslu (pravda nie je propaganda)


2013-05-04  (15:47)  |  Zdravie
„Holou pravdou je, že morální pravda je často extrémistická a musí být, protože když je nespravodlnost absolutní, pak se proti ní někdo musí postavit — absolutně.“ Tom Regan


Mámo, táto, přijel on – očkovací kamión!


2013-05-04  (13:00)  |  Zdravie
Očkovací kamión, akce, která má za cíl zvýšit prodej vakcíny proti klíšťové encefalitidě. Roadshow zavánějící porušením hned několika právních předpisů i principů humánní medicíny.


Ako som sa vyliečil


2013-05-02  (08:25)  |  Zdravie
Choroba ma kvárila 3 roky. Z času na čas mučivé bolesti, samovoľné intenzívne krvácanie a dennodenné vymieňanie obväzu. Navyše hnisavý výtok riadne zapáchal. Tri roky utrpenia pominuli. Ako? Bez lekárskej starostlivosti.


PROČ NEKUPOVAT BIO?


2013-04-19  (09:24)  |  Zdravie
My Češi jsme obzvláště opatrní. Vše zdravé okamžitě podezíráme a rovnou kritizujeme. Všichni víme, že biozemědělci postřikují v noci. A je nám jasné, že označení bio je na potravinách jen za účelem klamání naivních spotřebitelů. Co jsou naše nejčastější argumenty proti všemu, co je bio?


Proč pije člověk potravu pro telata?


2013-04-18  (16:39)  |  Zdravie
I když na nás reklamy na mléko a mléčné výrobky útočí ze všech stran, stále častěji můžeme slýchat informace, že pití mléka není zase až taková výhra, ba dokonce že může způsobit více škody než užitku. Pojďme se na tuto záležitost podívat a používat u toho zdravý selský rozum.


Veganství vede ke smrtelným chorobám


2013-04-14  (06:04)  |  Zdravie
Přísná vegetariánská dieta může být pro člověka životu nebezpečná. Odborníci tvrdí, že zvláště Indové dodržující extremní rostlinnou stravu mají v těle nadbytek homocysteinu. Tahle aminokyselina ve zvýšené koncentraci poškozuje výstelku cév, vede k ateroskleróze a také poruchám mozku. Takové choroby končívají často smrtí.


Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?


2013-04-12  (15:11)  |  Zdravie
Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna krásna modrá planéta. Vládli však na nej nenásytné farmaceutické koncerny. Nikto ich v láske príliš nemal. Ľudia totiž tušili, že u nich nie je všetko s kostolným poriadkom.


Odhoď narcis, kúp si jabko!


2013-04-12  (15:09)  |  Zdravie
Áno, Liga proti rakovine nelieči. Sú však nedeliteľnou súčasťou chorého systému a pomáhajú udržiavať jeho status quo. Toto je ich najväčším hriechom…


Rostlinné bílkoviny


2013-04-10  (12:20)  |  Zdravie
V tomto článku bych chtěl předložit některá fakta ohledně rostlinné bílkoviny. Tato fakta velkou měrou ovlivnila můj pohled na problematiku rostlinných bílkovin a můj jídelníček.


Tatarák i s tasemnicí


2013-04-09  (17:49)  |  Zdravie
O tom, že pojídání masa s sebou nese poměrně nemilá rizika, se může přesvědčit stále více lidí, kteří si v minulých dnech pochutnávali na tataráku a dalších masových "lahůdkách". Spolu s masem se totiž dostaly do jejich děla i zárodky tasemnice.


Zastavme ten smrteľný kolotoč!


2013-04-09  (15:18)  |  Zdravie
Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?


Báj o upíroch


2013-04-07  (19:56)  |  Zdravie
Veľa duchovných ľudí dnes hovorí, že my ako Slovania zohráme kľúčovú úlohu v nadchádzajúcich zmenách. Už sme však jednou zásadnou vecou prispeli, ani si to neuvedomujeme. Prispeli sme vedomosťou o tom, čo sa stalo. Dnes tieto báje vďaka ich príťažlivosti a vďaka médiám a pozná už hádam každý. Tieto príbehy obrazne opisujú, čo sa stalo. A opisujú hlavne to, ako z toho von. Dávajú riešenie.


6 ODSTRAŠUJÍCÍCH DOPADŮ TOXICKÉ CHEMIKÁLIE BPA V PLASTECH


2013-04-05  (09:47)  |  Zdravie
Bisfenol A, (BPA) je často používaná toxická chemikálie se schopností narušovat funkci hormonů. Můžeme ji najít v mnoha plastech, vnitřních obalech plechovek a dokonce i na amerických dolarech a účtenkách.


Byznys v bílých pláštích


2013-04-02  (21:15)  |  Zdravie
Tak opět další reportáž tentokrát odhalující špici tohoto ledovce jménem farmaceutika a její podvody a kšefty s lidskými životy i s zdravím. Vidíte zde jasné svědectví jak farmaceutických zástupců tak doktorů uplácených zájezdy dárky i hotovostí. Šokující realita, tak popřemýšlejte nejste náhodou také obětí tohoto monstrózního zvráceného byznysu ?


Můj život na syrové stravě


2013-03-30  (14:56)  |  Zdravie
Mé rozjímání, ke kterému jsem se dostala díky syrové stravě :-) Jakmile pročistíme své tělo, přichází na řadu naše duše...


Lékaři: Veganství a další "zaručené" diety? Škodí zdraví!!!


2013-03-29  (07:05)  |  Zdravie
Jednostranné diety mohou podle lékařů poškodit zdraví, trvalé zhubnutí však nepřinesou.


CO OBSAHUJE SENDVIČ MCRIB OD MCDONALD’S: GMO PŘÍSADY, TOXICKÉ A ZAKÁZANÉ INGREDIENCE


2013-03-27  (12:46)  |  Zdravie
Sendvič McRib je na vrcholu oblíbenosti. Tisíce lidí zaplavují webové stránky, jako je „McRib locator“, aby si sendvičem McRib řetězce McDonald’s nacpali břicho.


Pozor na etikety i u ovoce a zeleniny


2013-03-27  (07:29)  |  Zdravie
Čtěte i etikety při koupi ovoce nebo zeleniny. I ovoce může obsahovat nebezpečná éčka, přidanou vodu nebo aspik.


Studie: Marihuana škodí hlavně mladým, může jim trvale snížit IQ


2013-03-23  (16:14)  |  Zdravie
Obecně především u mladých lidí převládá názor, že cannabis je neškodná droga a nenese žádná zdravotní rizika. Přitom právě tato skupina je jejím užíváním negativně ovlivněna.


ZDECHLINY V JÍDLE!


2013-03-22  (07:05)  |  Zdravie
Ještě ani neodezněla aféra s koňským masem vydávaným za hovězí, a už se nad námi ženou další černé mraky s daleko hrůznějšími potravinovými skandály, než jsme doposud v médiích zaznamenali. V polském masokombinátu přidávali údajně do klobás a jiných masných mletých výrobků, maso z uhynulých zvířat, což je absolutně smutný a hlavně nechutný případ, který vyvolává stále častější otazníky nad bezpečností současných potravin.


Léčba konopím


2013-03-21  (07:37)  |  Zdravie
Pokud se mocným tohoto našeho světa povede mne odhalit, já půjdu do vězení a z mojí dcery se opět stane křečemi zkroucená a bolestí řvoucí lidská troska


PŘÍRODNÍ ZABIJÁK RAKOVINY, KTERÝ JE 10 000X SILNĚJŠÍ NEŽ CHEMOTERAPIE


2013-03-18  (09:05)  |  Zdravie
Anona ostnitá je plod stromu graviola, a to je zázračný zabiják rakovinných buněk, 10 000 krát silnější než chemoterapie. A proč to nevíme? Jelikož některé velké korporace chtějí dostat zpět svoje peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit syntetickou verzi tohoto k prodeji. Takže když to teď víte, můžete pomoci kamarádovi v nouzi, když mu to sdělíte, nebo se občas sami napít šťávy anony jako prevenci. Chuť není konec konců špatná.


Konopné semínko je dokonalou potravinou


2013-03-14  (19:37)  |  Zdravie
Konopí patří mezi nejdokonalejší rostliny z hlediska výživy.


Zamestnanci Monsanta nejedia GM potraviny


2013-03-12  (09:20)  |  Zdravie
Monsanto zakázalo geneticky modifikované potraviny vo svojich vlastných jedálňach. Už v roku 1999 skupina Friends of Earth odhalila, že spoločnosť odmieta servírovať vlastným zamestnancom rovnaké geneticky modifikované potraviny, ktoré neustále vnucuje chudobným krajinám so sľubom, že im pomôže zachrániť populáciu pred hladovaním.


Ďaľšie zo zdravia...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

20 faktů o kolapsu Evropy, které by každý měl znát

Ekonomické sesypávání Evropy se zrychluje. I když média mainstreamu nepřestávají vykřikovat, že finanční krize Evropy byla „zažehnána“, z Evropy přicházející ekonomické statistiky pokračují ve zhoršování. Aktivit výrobců v Evropě měsíc za měsícem ubývá, nezaměstnanost v eurozóně zase prorazila další fungl nový rekord a oficiální míry nezaměstnanosti jak v Řecku, tak ve Španělsku jsou daleko vyšší než vrchol míry nezaměstnanosti ve Spojených státech během Velké deprese ve 30. letech.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech

Slovenské média

Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nov...

Ako odhaliť jasnovidca

Pomätený svet Monči F.B.

Archív

Počátek občanských nepokojů v USA?

První náznaky organizovaného občanského odporu, inspirovaného zejména španělským hnutím 15-M, se objevily 17. září ve Spojených státech. V zemi, jejíž představitelé se domnívají, že disponují monopolem na výklad demokracie, je stále více lidí nespokojených se stávajícím systémem banksterského kapitalismu a vlastní neutěšenou sociální situací. Skupina aktivistů doufá, že také Američané začnou s pokojnými masovými protesty na Wall Street.


Alternatíva priamej demokracie

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Aj OĽaNO sklamalo.

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4343 s