18. September 2019
    
Využívanie vs. zneužívanie energie Zeme - Dolezite.sk

Využívanie vs. zneužívanie energie Zeme


  2011-08-24  (15:48)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Využívanie vs. zneužívanie energie Zeme

Slnečná energia:
Samozrejmosť, len treba investovať do výskumu aby bola efektívnosť panelov čo najvyššia. Ďalej by som napríklad firmám ktoré nevytvárajú produkt, ale len službu stanovil, že nesmú ročne minúť viac energie než sami vyrobia (samozrejme po nejakom dôkladnom prepočítaní, nakoľko cez leto by vyrábali energie viac, a v zime menej). Ďalej by bolo nutné aby štát, keď stanovuje podmienky, umožnil aj výhodnejšie zaobstaranie konkrétnych súčiastok/rozvodov. Alebo dal firme úľavu na dani, prípadne niečo podobné. Možností je veľa.

Veterná energia:
Párkrát som čítal, že je to pomerne hlučný spôsob zaobstarania energie, a tak možno nieje vhodný pre takú malú krajinu, ale viem si ich predstaviť na nejakej širokej poľnohospodárskej pláni. Kombajnu či traktoru bohvieako nezavadzia a pritom je daná plocha využívania viacnásobne. 1 veterná elektráreň dokáže zásobovať 700 domácností. To je jedna malá dedina.

Geotermálna energia:
Teraz nám slúži na zábavu, nakoľko je väčšinou používaná v kúpaliskách. Ale prečo ju nevyužiť na vyhrievanie firiem, výrobných hál, domov, skleníkov atď. v rámci celej krajiny? Samozrejme by to chcelo rozsiahle výkopové a iné práce, ale veď nezamestnaných máme dosť, odborníkov tiež, a koniec-koncov ide o to aby sme v čo najväčšej miere obmedzili súčasnú spotrebu fosílnych palív a energií na niečo, čo sa dá zaobstarať aj iným (nevyčerpateľným) spôsobom. Navyše na rozdiel od predošlých dvoch spôsobov je geotermálna energia stála (ráno, večer, v lete aj zime).

Iné typy - vhodné najmä pre prímorské štáty (energia prílivovej vlny, energia vĺn,...)

Všetko toto považujem za rozumné využívanie darov prírody, pričom nie je zaťažované životné prostredie.

Každá budova domu, bytovky, fabriky či obchodných domov a centier potrebuje strechu. Strechu krytú a nepremokavú. Je tu teda veľký potenciál a najmä miesto na použitie a umiestnenie zberačov dažďovej vody a nad tým slnečných panelov. Niekto môže namietať a povedať že slnečné panely majú nízku účinnosť. Tých sa zároveň môžem opýtať: Akú účinnosť majú súčasné škridly či plechové strechy? Samozrejme nulovú. A podľa jednoduchej matematiky zistíme že aj niekoľko % je viac než nula.Trochu počtov pre solárny systém:
Priemerná plocha strechy je 50m2*. Kolektor o ploche (pôdorys) 2,03 m2 vyrobí ročne medzi 700-1250 kWh. Priemerne si zoberieme 1000 kWh.
1 dom = 50/2,03 = 24,6 kolektorov = 24,6x1000 = 24 600kWh.
Celkom slušné nie?
Celkový výkon získaný rodinnými domami by bol 24,6 MWh x 862 274( počet rodinných a bytových domov v roku 2001, Zdroj: Štatistický úrad) = 21211940,4 MWh = 2121,94 GWh = 2,121 TWh

Do úvahy som nebral plochu striech firiem a fabrík.
Minulý rok bola spotreba elektrickej energie 28,7 TWh.
* Počítal som s jednou stranou klasickej šikmej strechy. Niektoré sú samozrejme ploché, menšie ale aj väčšie.


Zneužívanie:
A teraz k zneužívaniu :-(. Nebudem sa rozpisovať o fosílnych palivách, ale spomeniem niečo bežné a podľa mňa choré.

Zneužívanie pitnej vody:
Pitná voda je vzácna, a podľa toho by sme sa mali k nej aj chovať. Ale to nám asi nedopaľuje, lebo pre nás je to bežné ako to, že ráno máme čo jesť, a kde bývať. Ale je normálne aby sa pitná voda využívala na splachovanie záchodov? Aby sa využívala na umývanie áut, polievanie záhrad či zábavu na fontány a iné oku lahodiace diela? Prečo štát nepodporuje a neinvestuje do využívania úžitkovej vody, namiesto zneužívania pitnej vody? Prečo nedotuje systémy zberačov dažďovej vody? Prečo neprikazuje firmám aby mala striktne oddelené využívanie pitnej a úžitkovej vody? A pritom stačí tak málo: Investovať napríklad do zberačov dažďovej vody, a zaviesť do praxe. Zas spomeniem firmy: Firmy majú na strechách obrovské nevyužité plochy, ktoré sa dajú jednoducho systémom žľiab a zberných nádob využiť na zber dažďovej vody, ktorá by sa potom používala v ich priemysle, a aj na už spomínané splachovanie. Využitie je obrovské. A pritom sa dá aj nad tento zberný systém nadstaviť systém solárny. Nič tomu nebráni, nič ničomu nezavadia, a šetrí sa prostredie, príroda, zdroje. Aj bežná úžitková voda zo studne je vhodná na veľa vecí, nakoľko to že je úžitková neznamená že je zdraviu škodlivá.
Dovolím si citovať zo stránky http://www.greenpeace.sk/campaigns/story/story_36.html

"V Nemecku je priemerná spotreba pitnej vody 130 litrov na osobu a deň – čo je v porovnaní s inými západoeurópskymi krajinami veľmi úsporné. Švajčiari a Taliani spotrebujú v priemere 250 litrov na osobu a deň. Na Slovensku je v súčasnosti priemerná spotreba približne 120 litrov na osobu a deň.
V priemere iba 4 litre vody denne spotrebujeme na varenie a pitie. 55 litrov sa použije v kúpeľni, 32 na splachovanie záchodov, 25 na pranie a 8 litrov na umývanie riadov."Zneužívanie poľnohospodárskej pôdy:
Je normálne aby sme energiu Zeme v podobe kvalitnej poľnohospodárskej pôdy zneužívali na pestovanie technických plodín, ktoré neslúžia na spotrebu obyvateľstva, ale pohon strojov a zariadení? Napr. repka olejná, palma olejná či sója. Tradičné poľnohospodárstvo z tohto štátu vymizlo a potraviny dovážame. Síce sa v poslednej dobe objavuje na pultoch predajní aj zelenina a ovocie zo Slovenska, stále je to neporovnateľne málo.

Na ktorom mieste v zozname hodnôt je pre štát potravinová sebestačnosť (bezpečnosť) Slovenska?

Trochu počtov pre zrážky a dažďovú vodu:
Priemerný počet zrážok na našom území kolíše od 520 mm do 2 000 mm . Priemerne si teda vezmeme 1260 mm na meter. Tzn. že priemerne nám z neba spadne na jeden m2 1260 litrov vody ročne. Pre jeden rodinný dom s plochou strechy 96m štvorcových je to 120 960 litrov vody! Rátam dobre?

Podľa štatistík je denná spotreba (mimo konzumácie) 120 litrov na osobu/deň. 5 členná domácnosť tak za rok (podľa štatistík) minie 120*5*365 = 219 000 litrov vody. Z nebies nám tak spadne v podstate polovica našej spotreby vody, ktorú ale vôbec nevyužívame, ale je väčšinou (nakoľko rátam so zastavanou plochou strechy) žľabmi odvádzaná do kanálov a následne čističiek. Zbytočne, neekonomicky. Pritom tá voda sa dostane do kolobehu zas, len použitá.


Veľa vecí sa dá zmeniť. Pomerne ľahko. Najťažšie na tom všetkom nieje nájdenie ekonomického, či stavebného riešenia, ale nájdenie odvahy prekonať seba. Bohužiaľ pre niektorých je práve prekonanie seba to najťažšie a najneprijateľnejšie riešenie.

 

Zdroj: http://freesocialsystem.blogspot.com/2011/08/vyuzivanie-vs-zneuzivanie-energie-zeme.html


Ján Kuna
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-24  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, ekomudrlanti, s týmito náhodnými zdrojmi podľa počasia by ste riadne energetiku dobačovali, až by ste sa našli v jaskyniach. Ešte dlho bude základom jadro a klasika.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-24  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty musis mat vzdy volaky mudry prispevok,,ze??

sa mi zda ze ty fajcis kazde rano "mudrocha" a potom tu excelujes..

vyborne, pan dokonaly.. vyborne..

no keby si uz nieco napisal aj na seba.. aky si k0k0t a tak.. rozumies.. nic extra,,len tak normalne..
potesilo by nas to..
dik...


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-24  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte-že tvoj dánsky vykorisťovateľ nevie o tvojej úchylke v mudrovaní z ovčej knihy, lebo by ťa na hodinu vykopol. A právom! Nikto, ani tu (okrem tvojho pritakávacieho pochopa), nemá rád tvoje kostolné mudrovanie. :-D


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-24  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ani ty nie?? tak preco stale na mna reagujes??

vyser sa na mna..

a dansky vykoristovatel vie o mojom mudrovani z biblie,,lebo som tu o tom hovoril..
inak , tu je system "spravodlivy" zarabam takisto ako dani.. on mi nemoze dat menej..lebo mu to nedovoluje zakon..
ked ma zamestnal,,tak musi cvakat..

takze zasa si vedla ako vzdy.. ty zo svojim omezenym, blekmetalovym pohladom na svet..

PS..inak ,tatko zdiera dobre bedac na slovensku,aby si sa ty mal??

ci mamka slape v rakusku na tvoje "assaulty" .. no priznaj sa uz konecne..

ako si zarabas..ty ciciak??


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-24  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kľud, lebo ti z rozčúlenia zajtra nebudú pasovať trubky z lešenia...


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-24  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDDDDebil...


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-24  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale neprizna sa ti ani za boha.. z coho zije,,

ej ty pijavica.. skoda ze to ludia nevedia co si ty aj s tatkom za pajaca..

tu sa hrajes,,ze velice..a doma tatko zamestnava ciganov..a tehotne zeny a nevyplaca vyplaty..

a azgarot si zije..ako zbohatlicky synacik..

ja by som ti dal.. bicom by som ta ťal po tej papuli..lucifer   |   ip:78.141.69   |   2011-08-24  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...ignoruj ho...on čaká práve na každé tvoje slovo...aby ho mohol proti tebe otočiť...ignoruj ho a nahneváš ho...viac ako keď ho tu budeš urážať.


Steve   |   ip:178.41.6.   |   2011-08-24  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Expert na pitnu vodu a energie si asi mysli že pitna voda je z nejakych zasobnikov alebo čo, pitna voda predsa takisto pada z nebies. A nakoniec nechapem prečo by mali firmy v trhovom hospodarstve vyrabat energiu, to som sa asi zobudil na nejakej schodzi komunistickej strany československa a v globalnom planovani novej petrocnice.lucifer   |   ip:78.141.69   |   2011-08-24  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...len využívajú svoju moc...nato aby si prisvojili to čo patrí všetkým...a tak Vás zotročili aby si sami zabezpečili bezplatne to, čo patrí aj Vám.


kurenarskadieta   |   ip:95.102.19   |   2011-08-24  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  musím sa zastať autora článku, lebo je cítiť úprimnú snahu riešenia energetiky...
Je ale smola, že o skutočne úsporné riešenia tzv. mocný tohto sveta nemajú záujem o jednoduché a lacné vyrábanie energie. Využívajú informačné médiá na vymytie mozgov celej populácii pre svoj prospech. Robia to veľmi šikovne, že si manipuláciu ani nevšimnete.
Skupujú patenty na lacnú výrobu energie. Ak to nejde dobrovoľne, tak použijú ďalšie metódy presviedčania...
To čo spomína autor je len vrcholom ľadovca z možností, ktoré nám je zatajované.
Na tomto portáli je dosť článkov, ktoré to potvrdzujú, len listovať.
Energiami sa zaoberám sedem rokov, je to fascinujúci svet. Začať môžete na: http://free-energy.xf.cz/
Rád by som sa s autorom nejako spojil, ak má chuť, tak ma nájde podľa mena prispievateľa.


1lukas123   |   ip:188.167.3   |   2011-08-24  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobra a stara myslineka. Ale to by najprv nasa modra vlada musela pakovat do jednej modrobielej rite..


LordX   |   ip:178.40.23   |   2011-08-24  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Energia z toria je zaujimavou alternativou do buducnosti:

http://dolezite.sk/Energia_z_toria_67.html


Steve   |   ip:178.41.6.   |   2011-08-25  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kurenarskadieta

Ak sa zaujimaš o tie energie sedem rokov, na: http://free-energy.xf.cz/ a podobne, mohol by si mi dať nejake info čo z toho o čom tam pišu je realne a videl si na vlastne oči že to funguje. Sedem rokov je dosť na to aby si pochopil že su to bludy alebo mal nejake ine skusenosti, trebars že naozaj niečo z toho je pravda.

V teoretickej rovine je to sice fascinujuci svet ako pišeš ale v praktickej toho moc neni.gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-25  (08:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spochybňovanie voľnej energie a fungujúcich zariadení je asi také, ako keby ste chceli spochybnť, že zajtra vyjde slnko. Nakoniec na dolezite.sk sa toho popísalo dosť. Je to do budúcnosti jediná cesta pre ľudstvo. To nie je bizard a absurd. Vedia o tom vo svete milióny ľudí. Skúšajú to. Časopisy, knihy, weby, medzinárodné konferencie......... patenty...


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-08-25  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ach jaj, tak niekto tu da clanok ako aspon nejako setrit na inkase a tunajsi geniovia ho poslu do prdele a budu dalej spiritizovat o volnej energie a realne nespravia NIC

pando ty si vol, co je zle na tom, mat napriklad solarne kolektory na ohrev teplej vody a znizit tak spotrebu plynu/elektriny na pripravu TUV o 70% a viac? kolko energie by sa tak usetrilo?

co je zle na tom, zachytavat dazdovu vodu a pouzivat ju na splachovanie a polievanie zahrady? cena jedneho kubika je 2.5 eur (vodne + stocne) len na splachovanie spotrebuje priemerna domacnost okolo 15 kubikov rocne

dalej rozsirena fama, ze FV panel za celu svoju zivotnost nevyrobi ani tolko energie, kolko sa spotrebovalo na jeho vyrobu je blbost, urban legend, nie som zastancom velkych FV elektrarni na poliach ale co je preboha zle na tom, vyuzit plochu striech?! ano v noci nevyrabaju elektrinu ale v noci sa jej aj podstatne MENEJ spotrebuje

par blbcov hned zacne argumentovat, ze sucasne atomky sa nedaju nahradit nejakymi panelmi a tym to pre nich konci ale my tu nehovorime o nahradeni 100% vykonu ale o dalsom zdroji, doplneni sucasnej sustavy

napriklad navratnost kolektorov na teplu vodu je 5 az 15, mozno viac rokov, to zalezi na tom, za aku cenu si to zaobstarate pretoze na slovensku sa stale da najst, ze jeden a ten isty kolektor predava niekto za 400 eur a iny za 800

gordon, ja napriklad nemam cas, chut ani prostriedky skusat nejake teoreticke napady, to necham vynalezcom, ja sa snazim co najlepsie vyuzit bezne dostupne prostriedky a tych je v sucasnosti uz celkom siroka paleta


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-25  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V pohode , ale nejde o teóriu ale o prax . Väčšina z týchto vecí sa najprv vyrobila a trvá vskutku desiatky rokov než sa to vie toreticky spracovať o čo tu ide. Na výrobu tepla je bombový tzv. friction generator. Dávno objavené a vyrábané nadšencami , jednoduchá konštrukcia,žiadne kolektory. Píšem to tu rok. Vody je na Slovensku našťastie dosť. Keď som bol v Chorvátsku v 1986 ujko mal na streche obyč. sud od nafty natretý na čierno- teplá voda na sprchovanie .


joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-08-25  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yanath..
keby si nebol taky chytry krilun..tak by si porozmyslal apotom pisal..
vies aky napriklad moze byt problem zo solarom???

ten,ze vyroba solarneho panelu stoji viac energie ako vyprodukuje..not y si chytrak co ma na vsetko istu odpoved bez toho aby premyslal..

takze nakoniec by sme bez solarnych panelov mozno usetrili viac..

no a teraz co<???


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-08-25  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no to inac nejde, joplins ty ovca debilna ENERGETICKA NAVRATNOST fotovoltaickeho panela je 4-6 rokov ale aby si to vedel, musel by si si aj nieco nastudovat pripadne prakticky overit ale to nieeee, ty budes len papagajovat blbosti

takze teraz co? nic, ty si beznadejny pripad


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-25  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bez urážok , prosím . Tu je odvždy jeden problém, že ľudkovia tu majú rôzne info, vzdelanie, vek a skúsenosti. To čo v článku je fajn, pozitívne , že nám na tomto svete záleží . Ale iná vec je ekonomika.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-08-25  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon: friction generator - frikcia je trenie, cize ak sa nemylim nieco sa v nom musi hybat aby sa trelo a tak sa vyrabalo teplo - hovorim spravne? Vies hodit linku?


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-25  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jakú linku ? Dajte si do gúgla FG... friction generator ,"heat", patent,

16 700 000 odkazov.

Jeden z najstarších = Friction Heat Space Heater
Eugene Frenette
konštrukcií je ,veľa posledný patent je myslím z 2010.


Sú to obyčajné kovové valce v olejovom kúpeli. Zospodu v nádobe je systém sústredných valcov. Zhora je taký istý systém . Spodné valce sú statické, horné sa krútia okolo osi . Vzdialenosť medzi valcami vloženými do seba je 4-6 mm. Je na sieti plno článkov, keď to renomované skušobné ústavy a univerzity testovali a zistili malý prebytok tepelnej energie. Fintička je aké pri tom použili otáčky. Čiže prečítame si 5000 stránok a nič sa nedozvieme. Samozrejme sa dozvieme – nejde to a vykašleme sa na to. Medzi tou záplavou info je jediná veta najdôležitejšia. Začnite s úplne malými otáčkami. Je na to x- patentov. Tvorba energie vo forme tepla ohromná. Ako vzniká toť otázka. Podobá sa to na zariadenia typu cloudbaster , myslím tým geometria a éterická energia. Štúdium free energy vyžaduje znalosť ingliš.Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-08-25  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gordon: takze tvrdis, ze jednoduchym mechanickym pohybom na zaklade trenia vznika viac energie ako vlozis do systemu na jeho roztocenie? A pocita sa aj s tym, ze to co tie valce roztaca ma tiez nema 100% ucinnost?
Co ma zaujmalo su prave tie vysledky renomovanych skusobnych ustavov. Pretoze podobne clanky su o rozklade vody a podobnych veciach. A vzdy je to o "tej spravnej frekvencii" a cuduj sa svete je kopec for, kde to ludia skusaju a skusaju a nic. Sem tam sa niekto ozve ze mu to funguje, ale ked to ma ukazat tak zrazu nemoze :-)


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-25  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nič netvrdím. V prípade friction generátor ide o názov tradične s týnto typom spojený . Nie je to mechanizmus . Teraz odcitujem sám seba- ináč to nerobím:ešte raz - Tvorba energie vo forme tepla je ohromná. Ako vzniká toť otázka.

S trením to nemá asi nič.
Vysvetľujem si to tak, že rotujúce valce nasávajú z okolia éterickú alebo možno orgónovú energiu, ktorá sa odráža a láme na pohybujúcich sa plochách a absorpciou na rozhraní vodivej a nevodivej hmoty vzniká teplo. Viem ,že nič neviem. Je to len opis. Nie prečo . Ide o otvorený systém, preto zákon zachovania energie nie je porušený.

O rozklade vody by som tu mohol z hlavy písať do rána. V minulosti som tu napísal kopec príspevkov do diskusii. Ale k tým renomovaným skušobniam. To môže byť tá finta / sprisahanie, aha už zase /, aby ľudí odradili. Však som Vám to napísal – ide o pomalobežné otáčky a s tým spojené efekty. V tomto zariadení ide napr . o 20 ot /min a keď to niekto skúša pri 1800 , tak má smolu.

Ináč frekvencia pri rezonančnom rozklade vody ako už z názvu vyplýva má dôležitú roľu.Tajomstvo je, že treba použiť laditeľný generátor pravouhlých kmitov. Ľudkovia blbnú, nič nevedia , nič neštudujú , nenaučili sa čítať , vyhodnocovať info, a potom si sťažujú. Iba ak na seba.

O nejakej účinnosti ani neuvažujte – ide o nadprodukciu energie / skupina zariadení typu overunity /. Výstup energie je niekoľkonásobne až rádove väčší ako vstup.gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-25  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby niečo tak zajtra, ide k vode. Zdravím zvedavcov, domácich kutilov a slovenské víly.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-25  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ohrev teplej vody slnkom, jesť sezónne jedlá a na skladovanie a chladenie využívať staré metódy ktoré nepotrebujú E. Spať pred západom slnka, a vyhodiť všetko elektronické, čo nezvyšuje životné šťastie.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-08-25  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon: ten rozklad vody - vidím že ho máš naštudovaný, ale aj si niečo také spravil a fungovalo to? Alebo je to prístup "ljubiteľ teoretik"?


dvno   |   ip:188.246.1   |   2011-08-25  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dávno to perfektně funguje. Inteligentní dům si sám produkuje energie. I v dešti: A systém hlídá, počítá a eviduje účinnosti i zisky energií. Vzhledem k posunutí hlavního výkonu solárního systému směrem do zimního období, je otázka, zda výkonný solární systém dokáže dům plně zásobovat teplem a teplou vodou již od března, nebo až od dubna. Dům má velký nerezový bojler s několika výměníky, ve kterém se vrství voda. Tak, aby bylo maximální využití solárního tepla, tepla zadarmo. Již v březnu nový solární systém na rodinném domku dokázal vyrobit 45 kWh tepla denně. V dešti měl systém výkon 1,6 kW, při běžném provozu na jaře je výkon solárního systému kolem 10 kW.

http://www.jakbydlet.cz/clanek/481_inteligentni-dum-inteligentne.aspx


dvno   |   ip:188.246.1   |   2011-08-25  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co tak vodou nezávislá obec ?

ESO je energeticky nezávislá obec. VNO je vodou nezávislá obec. Jak může být obec závislá? Vždyť vodu máme zde v ČR vlastní. Nejsme přece na poušti. Nedovážíme ji.
Ale je to jinak. Z českých kohoutků teče česká voda, ovšem platíme za ni velmi často zahraničním společnostem. Platíme jim hodně? No, řekl bych že ano.

Jedna z těchto společností si odváží ročně čistý zisk miliardu korun, a to se ještě nechala slyšet, že vodu musí zdražit o dalších 60 %. Velmi vysoké skokové zdražení, žádných 10 až 15 %. Zdražuje voda hodně? Řekl bych, že ano. Od převratu v 89 roce zdražila 100 x. A rozhodně nevypadá, že by zdražování měl být konec. Spíše naopak, zdražování nabírá závratné tempo.


http://www.jakbydlet.cz/clanek/481_vodou-nezavisla-obec-vno--eso.aspx


dvno   |   ip:188.246.1   |   2011-08-25  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A co kanalizace? Pokud obec vybuduje centrální kanalizaci, každý rodinný dům zaplatí průměrně 15000,- Kč za kanalizaci a dalších 15000,- Kč za vodu.

Tedy, v obci o 300 čísel popisných je to 9 milionů Kč ročně, které odejdou z obce. Pokud voda zdražila za posledních 20 let 100 x, je to inflace meziroční mezi 10 – 20 %. Tedy, za 30 let zaplatí běžný rodinný dům i půl milionu jen poplatky za kanalizaci. 300 domů ( celá obec) pak zaplatí až 150 milionů, což není málo. Dovedete si představit, jak by se dala vaše obec pozvednout investicí 150 milionů korun?

Jak má občan reagovat?
Pokud obec uvažuje o centrální kanalizaci, má její občan dvě možnosti, nechce – li upadnout do nekonečného jařma tvrdě rostoucích poplatků.

1. „Celofrontální postup“: Nastínit občanům a zastupitelům mnohem modernější, ekologičtější ale i několikanásobně ekonomičtější metodu decentralizovaného čištění odpadních vod. Pokud Vás neberou vážně, založte občanské sdružení. Obec bude povinna jednat s občanským sdružením. Například „Občané za ekonomickou ekologii obce Potůčky“. Vaším cílem by mělo být dosažení realizace decentralizovaného čištění odpadních vod. Ať již se státní dotací, nebo jen obecní podporou.

2. Nemáte – li energii, čas nebo chuť bojovat za blaho celé obce, snažte se co nejrychleji
instalovat vlastní domovní čističku odpadních vod. Jde o čas. Jakmile se začne budovat centrální kanalizace, máte smůlu. Již vám legislativa neumožní vybudovat vlastní domovní čističku odpadních vod. Ovšem pokud již máte domovní čističku, nemohou vás nutit připojit se na centrální kanalizaci. Nutit vás asi budou, jde jim o peníze, o vaše peníze, není ale problém si domovní čističku obhájit.


http://www.jakbydlet.cz/clanek/481_vodou-nezavisla-obec-vno--eso.aspx


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-26  (06:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto sa mi páči čo tu píšete lebo je to fakt k veci. Možno by bolo dobré keby ste mali vlastnú dedinskú vodárničku a rozviedli si z nej vlastnú vodu.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-26  (06:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odkaz pre K ...Nie som teoretik , teraz nič nevyrábam. Poznám obrovské množstvo týchto systémov , hlavne čo sa týka generátorov ktoré využívajú rozklad vody pre automobili. Ja takto vôbec neuvažujem – či je to možné, lebo mám nejaké vedomosti a skúsenosti s posudzovaním info. A namodelujem si veci v hlave. Ináč dostal som sa k tomu asi v 1998 a odvtedy sa k tomu vraciam pravidelne.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-26  (06:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spochybňovanie voľnej energie a fungujúcich zariadení je asi také, ako keby ste chceli spochybnť, že zajtra vyjde slnko. Nakoniec na dolezite.sk sa toho popísalo dosť. Je to do budúcnosti jediná cesta pre ľudstvo. To nie je bizard a absurd. Vedia o tom vo svete milióny ľudí. Skúšajú to. Časopisy, knihy, weby, medzinárodné konferencie......... patenty...Čítajte viac: http://dolezite.sk/Vyuzivanie_vs_zneuzivanie_energie_Zeme_131.html?rand=52#ixzz1W6fT96zo


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-08-26  (07:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gordon:: pokial si este nic funkcne nepostavil (aktivne na tom neparticipoval), tak teoretik si. Neber to ako urazku, to nie je. Je to proste fakt.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-26  (08:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nie som urážlivý. Robím praktické veci technického rázu. Vy tu ľudkovia na sieti vždy zablúdite v týchto diskusiach a hlavné veci potom pre vás sú v budúcnosti nedostupné´. Zosob´ˇnujete tu ľudom informácie. Informácie sú na sieti neutrálne. Každý si vyberie čo sa mu hodí.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-08-26  (08:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gordon: netvrdím že si úplný teoretik, mal som na mysli oblasť "free energy". Ja tiež robím kopec vecí a napríklad kým tú kôpku materiálu, ktorá by mala byť rekuperátor neposkladám tak budem v tejto oblasti teoretik, aj keď to mám premyslené zhora-zdola.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-26  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre, vidím ,že Vás to baví písať. Chystám sa uvedené zariadenie spraviť ,ale teraz to nejde. Lebo budem asi 896 krát preskúšavaný , tento raz technológie... Ja keď niečo spravím tak to bude po mojom, ale iné, vylepšená verzia. To tiež každý nechápe, že veci sa dajú neustále vylepšovať .... Najradšej ľudia kopírujú , čo už niekto vymyslel. To ma nebaví.

Keďže vidím, že máte u uvedenú problematiku záujem, tak Vám napíšem z čoho budem vychádzať , je to ako skladačka.

Patenty, fyzikálna chémia – vodivosť elektrolytov a ich pohyb vo vodných roztokoch , parametre, čo ich ovplyvňuje,testy , ľaditeľné generátory pravouhlých impulzov, materiály a tvary zariadenia a vysielacích antén, optimalizácia, minimalizácia vstupnej energie – ladenie systému.gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-26  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy chcete zaútočiť na moju domnelú mješitnosť. Nie som ani expert na free energy. To sú tí ktorí vedia popísať mechanizmy fungovania studenej fúzie –LERN, Faradayovho disku vo vákuu, atď. napr. T. Bearden.

Free energy – gúúgl – 114 mil odkazov.Sheldon   |   ip:31.130.16   |   2011-08-26  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Dr.Hujer: páči sa mi tvoj štýl rozmýšľania. Mohol by si mi napísať tvoje opatrenie a konkrétne riešenia na veci čo si napísal? "na skladovanie a chladenie využívať staré metódy ktoré nepotrebujú E. Spať pred západom slnka, a vyhodiť všetko elektronické, čo nezvyšuje životné šťastie."

ak nie sem, tak môj mail máš - už sme spolu riešili filtračné papieriky
Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-08-26  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gordon: neútočím, ide mi iba o to čo som písal už vyššie - diskusií na túto tému je veľa, ale zatial som nenašiel nikoho kto by sa chválil úspechom a aj by to vedel zdokumentovať.


Slavo   |   ip:92.245.5.   |   2011-08-26  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takýto spôsob uvažovania o využívaní darov prírody by sa mal stať hudbou budúcnosti. Ak nie, potom budeme musieť konštatovať, že náš pud sebazáchovy akosi zlyháva.
Nedávno som listoval v knihe -Veľka kniha o konope od Rowana Robinsona. Konope je tu prezentovaná ako plodina s veľmi širokým spektrom využitia.
Priemyselné využitie- výroba papiera, drevotriesky(ktorá je vraj oveľa kvalitnejšia ako tá s pilín), konope by potencionálne mohlo nahradiť ropu pri výrobe textílií- toto však ropným gigantom nevyhovuje....
O využití konope v zdravotníctve sa ani netreba zmieňovať.
A mimochodom dá sa aj fajčiť:-). Proste konope je podľa autorov tejto knihy rastlina ktorá môže riešiť mnoho energetických problémov.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-26  (11:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O konope som videl raz na Arte hodinový film - o výrobkoch z konope. Naši predkovia pestovali konope a Ľan na textilné účely.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-26  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sheldon, nedošli? Brat ti to neposlal?


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-26  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sheldon, mám i detekčné papieriky na dusišňany, dusitany, detekčnú súpravu na hliník, amoniak, mangán, tvrdosť vody...idem cez víkend na stredné a severné SK. Možno prehovorím vodiča a stavil bych sa. ozvem sa cez gmail, ked sa dostanem k mojmu kompu. Je to to miesto vedľa minerálnej vody?


Slavo   |   ip:92.245.5.   |   2011-08-26  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naši poĺnohosdári by sa v tomto ohľade kľudne mohli inšiprovať od svojich dedov.
Gutenbergova biblia bola tlačená na konopnom papieri, takže aj Ježišovo učenie nam dá sa povedať zachovalo konope.
Počas 2. sv. vojny mnisterstvo poľnohospodárstva USA vyhlasilo program
"Konopím k víťazstvu"- kedy podporavalo pestovanie, pre účely logistiky
USA armády.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-26  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte pre K. Na Slovensku sa tomu nikto skoro nevenuje. Jeden dôchdca vymyslel systém na vodu s nadprodukciou energie, bolo to v rádiu okolo 1995. V štátnej skušobni to skúšali 2 roky a potvrdili to . Normálne to môže trvať tak pár dní. Asi nechceli veriť čo namerali tak to asi opakovali stále dokola a krútili hlavami. Je to SK patent, takže sa do asi dá dohľadať. Podobných vecí poháňaných prúdiacov vodou s vírom alebo špirálovým pohybom je vo svete patentovaných habadej.


Cantabricoautor   |   ip:195.168.2   |   2011-08-26  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Add Steve: Expert na pitnu vodu a energie niesom. Ale ak si myslis ze pijes a spotrebovavas vodu co naprsi tak si vedla ty. Skus ist s poharom von ked prsi, a potom si do druheho napust vodu z vodovodu. Uvidis jeden velky rozdiel. Ak ho zbadas, potom sa mozeme o tom bavit. Ak to nezbadas, pockam kym dospejes. Nic v zlom :-)

Add Gordon : Ekonomika. Prave tomu sa vo svojom blogu venujem. Ekonomiku treba zrusit. Vsetko sa da aj bez toho aby fungovali peniaze: http://freesocialsystem.blogspot.com/2009/08/energetika-obchod.html http://freesocialsystem.blogspot.com/2010/07/zrusenie-fin-systemu-destabilizacia.htmlsupa   |   ip:178.41.12   |   2011-08-30  (01:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok je v pohode, autor popisal zakladne veci, ktore by mali byt bez debát
aplikovane. Nechapem, ze vobec niekto pochybuje o zachytavani dazdovej vody,
ked pada uplne zadarmo. Detto je to so slnecnym ziarenim, aj ked tu uz treba
nejaku technologiu (ale sud nacierno je tiez skoro zadarmo).
Rovnake je to s kopou dalsich samozrejmych veci zadarmo, za ktore sme ale zvyknuti
platit a malokoho napadne, ze je to chore. Take palivove drevo napr.
Uvazujem kolko penazi stoji, ze stromy rastu v lese. Zeby nic? OK tak preco by som mal za drevo platit, ked "vstup" prakticky nejestvuje? Platit "Lesom" za drevo?
Stale ma to vie pobavit :) Protiargumenty budu asi o tom ze sa staraju o les atd.
Podla vsetkeho sa staraju hlavne o odbyt, teda o peniaze, ale tie koncia ktovie kde.
Podobne je to s pitnou vodou. Kto vyraba vodu? Ze sa cisti a dopravuje potrubiami atd?
OK. Narovinu! Nepaci sa mi platit za nieco, na com zavisi zivot ako taky a pravdepodobne preto aj vznikol. Nestratili sme sa po ceste nahodou??
Kto tu tomu kua vlastne sefuje???? :)


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-30  (07:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dažďová voda má hodnotu pH aj 4 a pitná 7,4 - musí sa upravovať a to treba vedieť a niečo to stojí. Na Slovensku je pitnej vody chvalabohu dosť.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-30  (07:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď sa to berie do dôsledkov , prečo majú ľudia platiť za pôdu ktorá nepatrí nikomu, že ? To sa tak zvyklo. Prešlo to na nás historicky. V skutočnosti to nemá logiku. Zdanlivo to vyzerá absurdné , čo tu píšem. Ako doprčíc môže mať niekto 100 , 2000 ha. Alebo cirkev , ako môže mať nejaké pozemky. Nič nám tu na Zemi nepatrí. Ja si myslím, že free energy raz zabezpečí zlatý vek na Zemi. Samozrejme ,že to nie je všetko čo ľudia potrebujú .Nebude sa platiť za teplo, vodu, dopravu , elektrinu. Ľudia sa oslobodia.


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-31  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sice co tu pise autor je zname a pekne ale:

1. musi to byt vo velkom a presne ako pise veterne elektrarne spatia krajinu a su hlucne
2. nie kazdy mame dom takze svoje cisticky a solarne panely asi tazko

Mozme ich dat na strechy domov atd.. Ale ta ucinnost je zatial tak biedna a cena dost vysoka (ked sa hlavne rozrata za kolko sa vrati) + skladovanie tej energie. Veci co sa musia opravovat a menit atd...
Nie je to take ruzove ako to vizera.

Na slovensku mame vody dost a preto je teoreticky drahsie robit dalsie rozvody pre uzitkovu vodu. O tu infrastrukturu sa bude tiez treba starat a casom ju menit a opravovat. Naklady budu mozno este vacsie ako robit to takto.

Ak niekto ma moznost a ma zaco tak nech sa paci,ja som len rad ale toto nas iste nezachrani.
Ak by raz niekto prisiel ozaj na zdroj volnej energie to bude super. Je ale skutocne dobre mozne ze vlady to uz maju a drzia v archivoch. Napadlo vas co by volna energia mohla znamenat pre roznych blaznov co chcu svet vyhodit do vzduchu ? Teroristov atd.... ? Kadejaky nabozensky fanatik by rad zmackol spust a odovodnil by si to koncom sveta v bibli :-)))
Nic nema len jednu stranu


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-31  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PS: nemyslim si ze voda pouzita vo fontane je zneuzivana :-) podla mne je to prirodzene ze by sme mali ku zastavanym plocham takto vodu znova privadzat. Na osviezenie vzduchu, znizenie prasnosti a teploty atd... Podla mna je to skor prospesnediskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ukradli nám Slovensko ?

Ukradli nám Slovensko ?


NACHÁDZA SA EURÓPSKA ÚNIA V BIBLICKÝCH PROROCTVÁCH?

Uvidíte kolabs Eura-Euro Kríza BBC Special (eng)

George Green [Former Investment Banker] hovorí o plánoch...

Nepodmienený základný príjem, versus Odvodový bonus

Al-Kájda je moslimskou obdobou Slobodomurárov a Iluminá...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.2786 s