21. Júl 2019
    
ZRKADLO DOBY - Dolezite.sk

ZRKADLO DOBY


  2012-08-20  (22:26)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - ZRKADLO DOBY

Predstavme si, že november 1989 nebol. Že nebola žiadna sametová či nežná, a že naďalej je vedúcou silou spoločnosti Komunistická strana Československa. A tak si predstavujme. Predstavme si, že ÚV KSČ, parlament a vláda vyhlásili, že odteraz bude náš vývoj slobodný a demokratický, a preto sú nutné rôzne reformy. A uťahovanie opaskov. A budú aj nezamestnaní. Ale to nič nie je, budú mať viac času chodiť na rybačku, alebo golf. Všetkých pochybovačov utíšil počas prestávky na scéne SND zaslúžilý umelec Milan Kňažko. Na základe výzvy ÚV KSČ, všetci pracujúci, na znak súhlasu, vyšli do ulíc a najbližšiu sobotu pracovali zadarmo.Vytvoríme falošné kritéria na meranie minulosti. Vysmejeme a znevážime všetko. Práca je omyl, privatizácia budúcnosť. Všade okolo nás víťazí láska a pravda len, nad lžou a nenávisťou, sloboda a demokracia. 

Všetko víťazí, len sa nevie pre koho. Čím menej tomu rozumieme, tým väčšmi tomu tlieskame. Režiséri sú spokojní, herci sú spokojní. Už netreba ani masky. Tešíme sa vláde, ktorá je diaľkovo ovládaná. Vláda odborníkov. Papierové hlavy. V parlamente, v politických stranách, v médiách, v umení, na ulici, všade. Papierová sloboda a demokracia začala.

* * *

Prezident Gustáv Husák sa ospravedlnil Nemcom za príkoria, ktoré sme im spôsobili počas ich agresie voči našim národom v období druhej svetovej vojny. České sympatie hlave štátu potešili. Svoje Svedectvo o SNP vyhlásil za omyl. Na znak úprimnosti a ústretovosti navrhol zrušenie Benešových dekrétov. Vláda odsúhlasila otvorenie kancelárie na Václavskom námestí pre našich nových spojencov z landsmanschaftu. Podívej se Gusto, jak je tady husto. Nadšene hřímal dav na Letenské pláni. A naozaj.

Revolúcia definitívne víťazí. Rozbijeme RVHP, v mene slobody a demokracie sa vzdáme našich trhov, našich tradičných priateľov a spojencov. Vzdáme sa odbytísk pre naše výrobky. Vzdáme sa prístupu k lacným surovinám, osobitne k strategickým: rope a plynu. Naopak, ponúkneme tieto trhy a tieto možnosti každému, kto je na západ od našich čs. hraníc. Ignorujeme fakt, že o trhy, o prírodné bohatstvá, pôdu, vodu, lesy, ľudský potenciál sa viedli vojny , kolonizačné výpravy. Že sa vyvražďovali celé národy a spoločenstvá. My to s veľkou pompou a jasotom aj oslavujeme. Volíme VPN, volíme Občanské fórum, zbožňujeme Havla. Nech žije rozvrat! Nech žije havlárna!
V mene humanizmu zlikvidujeme zbrojársku výrobu a všetky naše poznatky a kľúčové technológie odovzdáme do USA. Nariadil tak prezident, Gustáv Husák. Je predsa nemorálne vyrábať zbrane. Veď by pomocou nich mohla byť bombardovaná Juhoslávia, Afghanistan, alebo Irak. Tomu treba zabrániť.

Rozbijeme aj spoločnú Československú republiku. Je to cesta demokratizácie a slobody. Ignorujeme fakt o integračnom procese v Európe pod názvom Európska únia. Ignorujeme odboj a obete II. svetovej vojny, keď bojom proti nemeckému fašizmu sa bojovalo aj za obnovu spoločného štátu. Ignorujeme spoločný profit českého a slovenského národa zo vzájomného zväzku a vzájomnej pomoci. Ignorujeme stav ekonomiky a sociálnej sféry ako výsledok spoločného štátu. Ignorujeme industrializáciu Slovenska po roku 1948. Ignorujeme Mníchov. Ignorujeme naše novodobé dejinné skúsenosti a tradície. Vďaka všetkým, slovenským i maďarským národniarom zvlášť.

* * *

V mene slobody a demokracie vyhlásime privatizáciu. Jedna vlna, druhá vlna, tretia vlna až do úplného vyvlastnenia občana. Občana zbavíme akéhokoľvek podielu na vlastníctve štátu. Štát sa zbaví občana. Spoločenské vlastníctvo, vlastníctvo štátu vyhlásime za zločin. Ignorujeme fakt, že najlepším a najspoľahlivejším investorom je vlastný štát. Moderné, európske a svetové je nevlastniť nič. Aký lacný trik, stačí ho len vyhlásiť a označiť za pravdivý. A nezávislý. Nezávislý od rozumu. Od zdravého sedliackeho, i od vedeckého kritického myslenia. Akú silu má štát, ktorý nič nevlastní? Akú starostlivosť a oporu poskytne svojim občanom? To chce potlesk a podporu vo voľbách. Aj sa tak stane. Bravó VPN, alias HZDS, KDH, DS, SDKÚ, SMK, SNS, SDĽ, SOP, ANO ...

Dovolíme rabovačku a rozkrádanie majetku štátu a družstiev. Mafiáni, domáci i zahraniční zločinci si môžu preprať peniaze koľko len chcú. Na otázku z Ústredného výboru KSČ, či sa netreba báť špinavých peňazí, poradca z prognostického ústavu doc. Václav Klaus odpovedá, že on špinavé peniaze nepozná. Zaslúži si profesúru, ba i prezidentskú stoličku. A aká by to bola rabovačka bez drog a prostitúcie? Havlove deti na uliciach, na cestách, na železničných staniciach, vo verejných domoch. Kupujú a predávajú sa. Nepolitická politika najväčšieho humanistu a tajtrlíka všetkých čias sa presadila. Za obdivu a potlesku národa, umelcov zvlášť.

ÚV KSČ, vláda a parlament , posilnení dôverou širokých vrstiev pracujúcich, ale aj nepracujúcich (zatiaľ ešte len nezamestnaných) pokračujú v reformách ďalej. Vyhlásili neúprosný boj proti hospodárskej prosperite štátu, proti sociálnym istotám, proti dosiahnutej sebestačnosti v potravinách. Proti všetkému. Darí sa. Z časti nezamestnaných sa stávajú úspešní bezdomovci. Len za jednu zimu roku pána 2005/2006, v jednom jedinom meste, v Bratislave, ich zomrie dvadsať. Je to viac, ako bolo obetí politických procesov v Československu v 50-tych rokoch. Koľko ubehlo zím od roku 1989? A koľko je väčších či menších miest v bývalom Československu ? A čo Varšava, Budapešť, Moskva, Bukurešť, Berlín, Sofia, Kyjev ... 

Cieľ je vyšší, v novom vzore, ktorý nám vytýčili z ÚV KSČ, v Spojených štátoch amerických, podľa ČTV, denne zomrie približne 3.000 bezdomovcov: hlad, bieda, vraždy, samovraždy. Nie sme ako oni, aké pravdivé, bože. Organizovaný zločin, mafie, vraždy na objednávku ako tovar, bezdomovci, postavy prehrabávajúce sa v kontajneroch, mladí zomierajúci na drogy, žobráci, prostitútky, charita, hladové doliny, chudobné deti, chudobné rodiny, slúžky a sluhovia , nedôstojná staroba. Jedni dedia nesmierne bohatstvo, väčšina dedí chudobu a biedu. Nech žije KSČ!

* * *
Úspechy našich reforiem sú založené na totálnom výpredaji národného majetku a národného bohatstva. Zisky, ktoré išli do štátneho rozpočtu z takých podnikov ako VSŽ Košice, Slovnaft Bratislava, Matador Púchov, Chemlon Humenné, SPP, Slovenské telekomunikácie, Slovenské elektrárne, všetky banky a sporiteľne, atď., atď. tečú dnes do USA, Nemecka, Francúzska, Rakúska ... 

Takto nám ročne, vďaka ÚV KSČ, parlamentu a vláde, odtečú miliardy korún na pomoc najbohatším ľuďom sveta. A ich domácim kolaborantom a nadhadzovačom. Ďalšie miliardy nám odtečú cez vyplácané dividendy, tantiémy, poradenstvá a iné originálne daňové podvody. 

Viac ako 100 miliárd korún v peňažnej forme bolo zo Slovenska jednoducho vyvezených. Slovensko sa tak konečne mohlo zaradiť medzi sponzorov najbohatších ľudí sveta. Konečne sme slobodní a demokratickí, konečne sme v Európe. Sme šťastní, že konečne aj my, po štyroch desaťročiach, môžeme byť vykorisťovaní a zbedačovaní. Sme hapy. 
Rádio Slobodná Európa, či Hlas Ameriky môžu byť na svoju prácu s vymývaním mozgov naozaj hrdé. Hrdá je aj domáca novinárska svorka, od bulváru, až po tzv. verejnoprávne média. Dobre obmedzená, dobre zaplatená. Tupoidi. 
Bratia Češi si spočítali, že len za rok 2005 prišli približne o 110 miliárd českých korún. A to nezrátali všetko. Každý občan, z desať miliónového Česka, od bábätka po dôchodcu, mohol mať, len z tejto transakcie, v peňaženke po 11.000 korún, štvorčlenná rodina 44.000 českých korún. A to len za rok 2005. 

Záhada prečo za socializmu mohla byť bezplatná škola, zdravotníctvo, lacné byty a potraviny je vyriešená. Dnes majú socializmus len vlastníci nášho bývalého majetku. Víťaznej novembrovej robotníckej triede, po zásluhe, zostali len spomienky. A prázdne chodby na úradoch práce. Jej nový majetok, jej skvelá budúcnosť. V jednote je sila. Kedy ak nie teraz. Slobodné voľby. Havel na Hrad. Všetko splnené.

* * *

Úspešné reformy by sa nezaobišli bez úžasného zadlžovania štátu. Dá sa povedať, že po takmer 17 rokoch slobodného a demokratického vývoja už nikto nevie, ani na ÚV KSČ, vo vláde, ani v parlamente, aká je výška skutočnej zadlženosti štátu. Češi hovoria o bilióne, my od neho asi nebudeme ďaleko. Pre predstavu, jeden bilión vyzerá takto: 1.000.000.000.000. A množstvo núl akoby pripomínalo ponovembrové elity sediace v parlamente, vláde, v nových politických stranách. Kto a kedy, a z čoho tieto dlhy splatí? Vie to len Medzinárodný menový fond, Svetová banka a NATO. Mimochodom, len na úrokoch zaplatil Český štát za rok 2005 približne 40 miliárd Kč.
Za skvost našich reforiem, pod vedením KSČ, však treba považovať poľnohospodárstvo. Aký nezmysel predstavovala poľnohospodárska veľkovýroba, JRD a štátne majetky. Sebestačnosť v potravinách, prinášajúca ich nízke ceny a zároveň aj plnú zamestnanosť vidieka, ruch a život na poliach a v lesoch, bučanie spokojných kravičiek. To je nemoderné, neeurópske. 

Temné sily ze Slušovíc treba zničiť, mohli by niečo pripomínať. Rodinné farmy, súkromníci – to je heslo dňa. Vrátiť majetok všetkým, ktorí na ňom nepracujú. Vrátane bezodnej rímskokatolíckej cirkvi. Aj tu bola strana úspešná. Len v roku 2005 sme doviezli potraviny za cca 20 miliárd korún. Vidiek sa pýši 20 či 30% nezamestnanosťou, hladovými dolinami, vysťahovalectvom. Na poliach nám kvitne burina, maštale sa rozpadajú, a úrodná pôda sa predáva na výstavbu automobiliek, skladov či priemyselných parkov. Zarobiť treba, aj na tom konári, ktorí si pod sebou režeme, my, hrdí Slováci, vlastníci pôdy. Kde je Bratislava Nahlas, pán Budaj?

Moderné mliekárne, mäsokombináty, konzervárne, potravinárske kombináty už neexistujú. Ale nakoniec, buďme radi, mohlo to dopadnúť aj horšie. Stranou poverené KDH, ktoré upratalo rezort poľnohospodárstva a potravinárstva, používalo aj iné metódy. 

V Chile, tamojšie KDH, keďže ľudom zvolený prezident Allende odmietol slobodu a demokraciu na americký spôsob, ženám vkladalo do vagín živých potkanov. Ďalšie nútili k masovej masturbácii. Mikloško, Čarnogurský, Ďzatko, Hrušovský a ďalší si zaslúžia naše uznanie. Humanisti podľa vzoru Adolf H. Niet sa čo čudovať, že na návrh Vasiľa Biľaka, predsedníctvo ÚV KSČ vyhlasuje Adolfa Hitlera a Václava Havla za najväčších bojovníkov za ľudské práva uplynulého milénia. Slávnosť sa konala na Hrade a slávnostnú svätú omšu v Katedrále sv. Víta celebroval kardinál Tomášek, za asistencie kardinálov Vlka a Korca. Horlivo im pri tom miništroval kňaz Malý. Spokojná je aj židovská obec. Už sa nevie, ani nerozlišuje kto koncentračné tábory staval, a kto ich oslobodzoval.

* * *

Máme aj nové vzory. Vyspelý, bohatý a rozvinutý Západ. Chceme byť ako Nemecko, Rakúsko, Anglicko, Belgicko, Švajčiarsko, Francúzsko, Španielsko, USA ... Lenže to by sme museli mať aj svoju Afriku, kolónie, otrokov, vyvraždiť Indiánov, ukradnúť im ich pôdu, lesy, prírodné bohatstvá, všetko. Ako oni. Nikoho nezaujíma, že túto úroveň táto časť sveta dosiahla len vďaka zločinom spojených s kolonizáciou iných národov. Vojnami, lúpežnými výpravami, praním špinavých peňazí na úrovni štátu, vykorisťovaním. Nie prácou, ani lepším systémom, ale len vďaka násiliu a bezcitnosti. Vďaka lúpeniu, vraždeniu, okrádaniu iných a slabších.

Nikoho nezaujíma, že aj v tejto časti sveta sú okrem bohatých aj veľmi chudobní ľudia, akých sme u nás už niekoľko desaťročí ani len nevideli. Strácame súdnosť pri hodnotení minulosti, seba, sveta, všetkého. V móde je totalita. Aké jednoduché: jedna politická strana je nesloboda a nedemokracia, desiatky politických strán sú rajom slobody a demokracie. Aký je skutočný život, v akých ekonomických, sociálnych a mravných podmienkach sa žije, a najmä s akou perspektívou, nie je podstatné. 

Tešíme sa, že padol berlínsky múr, že sme rozstrihali ploty s Rakúskom a Nemeckom. Aké šťastie! Ale pre koho? Ploty už netreba, lepšia je vízová povinnosť, miestne ploty a SBS pre VIP štvrte, kanály a kontajnery, second handy. Nové ploty z chudoby a biedy a z bohatstva. Nové ploty sú humánnejšie a hlavne rafinovanejšie. Ako ich autori a majitelia.

ÚV KSČ, po konzultácii vo vláde a v parlamente, sa rozhodol výrazne podporiť aj naše cestovanie do sveta. Aj tu sa reforma vydarila. Oficiálne máme 400.000 občanov v zahraničí, neoficiálne až pól milióna. Podarilo sa nám prekonať doterajší rekord z obdobia rokov 1929-33. To bola, zatiaľ, najväčšia hospodárska kríza kapitalizmu. Väčšina z nich robí sluhov, slúžky a upratovačky, pravdaže majú svoje autá a šoférov, ďalšie svoje erotické salóny, pasákov z Albánska a tak. Tí šťastnejší prebaľujú zelené mäso po záruke v Manchestri, nahrádzajú miestnych v prácach, ktoré by doma nikdy nerobili. Naša mládež, naše devy, ale aj ďalší, robia vo svete, aby prežili. Aké európske! Nech žije únia.

* * *

Vedenie KSČ prišlo k poznaniu, že bezplatné zdravotníctvo a školstvo je prežitok, možno aj zločin. Totalita. Veď to nemajú ani v USA, Nemecku, Anglicku ... Liek je tovar, pacient je tovar, zdravie je tovar, choroba je tovar. Všetko je tovar. Z lekárov urobíme obchodníkov, budú študovať faktúry a daňové zákony. Veď v škole sa naučili dosť. Osamostatníme ich, odštátnime ich. Aký krásny názov! Každý neštátny lekár však chce mať vybavenie ako fakultná nemocnica, vlastnú kliniku, vlastnú bohatú chorú klientelu. Pošepkané s Rážom: Kde na to však vziať? Píšu sa lieky nie podľa potreby pacienta, ale podľa provízie od firiem, ktoré lieky dovážajú. Biela korupcia, legitímna ako biely deň. Treba zarobiť za každú cenu. Choré.

Štát bol zbavený kontroly nad nákupom, dovozom a distribúciou liekov. Toto oslobodenie stojí štát ročne desiatky miliárd korún. Báť sa netreba, peniaze sa nikde nestratili. Sú len v súkromných rukách. Je to prejav slobody a demokracie. Nakoniec, prečo ste nezamestnaný, otvorte si vlastnú lekáreň, radí každému bilbord ÚV KSČ.
Na trebišovskej nemocnici postavenej v 70-tych rokoch je aj dnes (júl 2006) pripevnený veľkými písmenami nápis z tých čias: Zdravie ľudu – vec celej spoločnosti. Aké smiešne. Veď na tom sa nedá nič zarobiť, zaslzil pán Zajac. Je to socialistická fantazmagória, pousmial sa pán Dzurinda. A keď ochorieme, berieme si dovolenku, aby sme zbytočne nemaródovali. Aby nás náš milovaný triedny priateľ nevyhodil z práce. Desať božích prikázaní v praxi.
Jednotný systém školstva, výchovy a vzdelávania dáme preč. Jednomyseľná zhoda strany, vlády a parlamentu. Všetko sa darí. Deti si k svojim učebniciam pribaľujú drogy a slovník niekdajšieho pastiera svíň. Zároveň sa cvičia ako dať najavo, že ich rodičia privatizovali. Cvičia aj učiteľov. Byť učiteľom je hrdinstvo. Hrdinstvom je byť dobrým žiakom. 
Dobro a zlo sa permanentne zmiešava na televíznych obrazovkách, v politike, verejnom živote. Prím hrá bulvár, komerčné vysielania, polopravdy, bonmoty , klamstvá, podvody, primitívne súťaže, nekonečné reklamy. Keďže to nestačí, na základných školách zavedieme povinnú náboženskú výchovu, alibistický krytú možnosťou voľby Takáto etika nemá chybu.. Postavíme viac ako desať tisíc kostolov. Výsledkom úspešného návratu do kapitalizmu je morálny úpadok aký v našich dejinách nemá obdobu.

Vysokých a iných škôl je toľko, že sa musia zakladať nové a nové. Ignorujeme spoločenskú deľbu práce. Kvantita nahradila kvalitu. Dobehli sme Európu i Ameriku, už máme rovnakú úroveň školstva ako oni. Školstva i zdravotníctva.

* * *

Ministerstvo kultúry podporilo ÚV KSČ v navrhovaných reformách v oblasti umenia a kultúry. Už dopredu, na znak súhlasu s líniou strany, sa poprední umelci vzdali titulov zaslúžili, či národný umelec. A urobili dobre, pre svoju prítomnosť, pre nové honoráre. A pre budúcnosť národa. Ten to ocení neskôr.

Je zbytočné aby sme vyrábali filmy, inscenácie, dietlovské seriály a iné dramatické diela. Veď vo svete je toľko telenoviel, reality show a iných vyvolených relácií. A tak lacných! Stačí len doviezť a šíriť. 24 hodín denne. Násilie, zabíjanie, horor, sex, porno, drogy, vulgarizmy, reklama, bilbordy, letáky v poštových schránkach. 24 hodín denne. Trápny socialisticky realizmus. Trápny Farenheit 9/11. Trápny Hečko, Smrek, Válek, Volker, Čapkovci, Hašek, Werich ...

Reformami prešla aj oblasť tlače, novín a časopisov. Už netreba nič čítať, študovať, analyzovať. Všetko je len strata času. Stačia obrázky, kto s kým, kedy. Celebrity. O ničom. Vďaka strane sme sa v rodinách postupne zbavili aj výdajov za knihy. Sme slobodní, nemusíme nič čítať. Recept nám dali naši západní spojenci. Je predsa nehumánne, aby kniha stála 12 či 16 korún .Aby bola dostupná každej rodine. 

Vzdelanie je výsada, tak ako majetok. Poznanie je prežitok, svet netreba meniť, ale konzumovať. Neviem, že nič neviem a som na to hrdý. Neznalosť ako argument. Neznalosť ako životný štýl. Sokrates je mŕtvy. Nech žije lumpeninteligencia. V parlamente, vláde, politických stranách, médiách, všade.

Reformám sa nevyhlo ani ministerstvo zahraničných vecí. Naša zahraničná politika sa jednoznačne preorientovala na boj za ľudské práva a humanizmus. Dobre je nám v NATO. Konečne môžeme priamo financovať cudzie záujmy, a aj za ne zomierať. Pravda, nie v parlamente či vo vláde. Zrušíme armádu a naverbujeme žoldnierov. Vlajok na zakrývanie truhiel máme dosť. Zatiaľ stačilo ani nie päťdesiat. Zvykneme si. 

Najvyššie orgány KSČ, parlament i vláda, odsúhlasili bombardovanie Juhoslávie, Iraku i našu účasť všade tam, kde to naši americkí priatelia budú potrebovať. Aby internacionalizovali okupáciu a agresiu. Aby sa vysmiali OSN, aby sa v mene ziskov vysmiali právu i morálke. Je to ich národný záujem, naša povinnosť, naše lokajstvo, naša slobodná voľba. Dajte nám 300 vojakov do Iraku, a my vám za to vystrihneme dieru do nášho vízového plota. Už žiadne postávanie pred našou ambasádou. Aké principiálne a jednoduché. Aké americké!

S nadšením sme sledovali prezidenta USA a jeho ministrov ako všade, aj na pôde OSN, predkladajú rukolapné dôkazy o prítomnosti zbraní hromadného ničenia v Iraku. O spojení Husajna s Al Kajdou. Perfektné zábery z kozmu. A možno aj z Hollywoodu. Že sa žiadne zbrane ani prepojenia nenašli, nevadí. Keď už sme tu, trocha si , my Američania, načerpáme z ich ropy. Aspoň za 5 miliárd dolárov mesačne. Aby bolo na žold, na zbrane a muníciu, na boj za ľudské práva, na humanitu, pre nadácie. Pre Niča a jeho protikubánsky Pontis. Za Našu Ukrajinu, pre džínové Bielorusko, pre ružové Gruzínsko, na nové raketové základne v Česku, alebo Poľsku... Víťazstvo pravdy nad lžou a lásky nad nenávisťou, presne podľa V. Havla, je dokonané.

* * *
Časom sa zabudne, na Hirošimu a Nagasaky, na Vietnam, dedinku My Lai, na Kóreu, na Chile, na Bhopal, na Grenadu, na New Orleans, na Guantanamo a Afghanistan, na Juhosláviu, na Irak... Na privatizáciu, na ľudské práva. Našťastie či nie, aj na V. Havla.

Čo by sa stalo, keby toto všetko urobili komunisti? Boli by to zločiny komunizmu? Čo na to Ústav pamäti národa? A čo umelci, svedomie národa? Čo cirkev? Čo na to všetci tojeonisti? 

petržalských potravinách na dnešnej Romanovej. Pred pultom s mäsom stál zmyslov zbavený pán, ktorý vykrikoval, že za takú cenu si mäso môžu žrať komunisti. Aj keď ho nepoznám, viem, že to bol jeden z úspešných voličov VPN.
Verejnoprávna STV 1 priniesla v t. r. júlovom spravodajstve informáciu o pracujúcich jednej strojárskej firmy zo Svidníka. Ako na mikrofón jedna z nich povedala, výplatu nedostali od marca, celkom teda za 5 mesiacov. Dá sa predpokladať, že aj tento kolektív svojho času generálne štrajkoval a zaslúžil sa o svoje dnešné víťazstvo.

Jediná dobrá správa k vyššie nastolenej otázke je, že toto všetko neurobili komunisti. Urobili to politické strany, ktoré si národ vybral v slobodných voľbách. Falošní proroci. Falošní kresťania. Lumpeninteligencia. Víťazstvo egoizmu, chamtivosti a bezohľadnosti. Výsledkom je tupoidná a konzumná spoločnosť. A ak sa jej nič zlého nestane, skonzumuje aj samu seba. 

Bol istý V. I. Lenin, ktorý na začiatku 20.storočia napísal charakteristiku slobodných volieb za kapitalizmu: občan si slobodne môže vybrať kto ho v ďalšom (volebnom) období bude ohlupovať a okrádať. Bodka SK.

PhDr. Michal Dieneš, CSc. 


Poznámka editora: Pán Dieneš má v mnohom pravdu, v záujme objektivity však treba pripomenúť, že tak ako sa z mnohých gardistov po vojne stávali komunisti, rovnako sa z mnohých komunistov po novembri stávali kapitalisti. Žiaľ súčasný komunistický kapitalizmus vytvorilo na svoj obraz až príliš veľa ľudú spojených rôznymi väzbami s režimom z pred novembra 1989, veď aj sám súčasný predseda vlády mal údajne byť kádrovou rezervou KSČ. Zdá sa, že novembrový prevrat mu otvoril ešte širšie obzory.

 


PhDr. Michal Dieneš, CSc.
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Quest . wovajoby67   |   ip:77.234.25   |   2012-08-21  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ako horenapísané podať tak, aby to "ovce" pochopili...
Každé slovo je krutou a potvrdenou realitou - hoci nadsadené akože fikcia...
...Bože pomáhaj nám....alebo "pomôž si človeče, aj Pán Boh Ti pomôže"...


lord1977 . gerilahe08   |   ip:85.135.14   |   2012-08-21  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Akokoľvek neznášam komunizmus a komunistov, ale musím uznať, že pán Gustáv Husák bol kapacita. Nikdy som sa zaňho nehabil.


lord1977 . gerilahe08   |   ip:85.135.14   |   2012-08-21  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Akokoľvek neznášam komunizmus a komunistov, ale musím uznať, že pán Gustáv Husák bol kapacita. Nikdy som sa zaňho nehanbil.


mrbean . bagijehe78   |   ip:89.173.74   |   2012-08-21  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ..... ešte stále veľa ľuďom nedošlo , že prevrat bol pod taktovkou KSČ . Súdruha Kňažka by zbalila Štb . a nik by sa nedozvedel , čo vlastne chcel povedať - keby chceli . A oni sviniari nechceli ....


Bertold . fulixuju84   |   ip:178.40.24   |   2012-08-21  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K+


Igor . jugalaro23   |   ip:85.216.24   |   2012-08-21  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý článok aj keď dlhý ale prečítal som ho celý.
Čo sa editora týka : Sú za tým bývalý komunisti a kto by tam mal byť keď boli v tom čase keď sa preberala moc väčšina. Rozdiel je ale v tom že sa zmenil systém fungovania celého štátu to že tam ostali pomerne pôvodný jeho ľudia už potom nehralo až takú rolu keď títo ľudia hrali podla západných pravidiel.


mackouko . hitivehu83   |   ip:85.216.19   |   2012-08-21  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K zrade došlo v r.1985 v Reykjavíku. To sme vtedy nevedeli. Všimnite si, že potom sa nenápadnou formou menili podniky z n.p.(národný podnik) na š.p.(štátny podnik). Aký je v tom rozdiel? Národný podnik sa nedá privatizovať! Štátny áno. Čiže pôda pre toto svinstvo sa začala pripravovať už vtedy. Do roku 1989 boli všetky podniky prevedené pod štát - š.p. Pôda sa pripravila a mohlo sa začať s pučom. Poučili sme sa z toho? Myslím, že ako národ nie, iba pár inteligentnejších jedincov. No je ich málo a veľmi ľahko sa dajú umlčať. Takže ovce, čo si so svojimi spiežovcami (kľúčmi) vyzvonili, to majú.
Len toľko. Ozaj, dostaneme niekedy rozum? A kedy? Povešiame tie svine, alebo im budeme stále prisýpať do korýt?


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2012-08-21  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeden zaujímavý "aspekt" autor príspevku mohol širšie rozvinúť a to "riešenie morálneho úpadku bývalého režimu" . To rozhodnutie KSČ malo prísť skôr , dnes sme mohli byť "hlbšie" a "ďalej" v "morálnych výšinach " tak vehementne presadzovaných naším Láhvo--šom!!!


Bertold . fulixuju84   |   ip:178.40.24   |   2012-08-21  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
mackouko . hitivehu83 | ip:85.216.19 | 2012-08-21 (12:30)

Veľmi dobrý príspevok - nevyvrátiteľný argument - hlavne to s tým Národným a štátnym podnikom...paráda. Snáď to už niektorým ľuďom "DOCVAKNE"!!!


lord1977 . gerilahe08   |   ip:85.135.14   |   2012-08-21  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborne spracované, rukopis nikoho iného ako pána Ondriaša by to mal byť. Super. Ale čo s tým všetkým, ako ďalej, to je otázka...


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2012-08-21  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento pán docent Dieneš nedávno publikoval na SME-tisku, ale veľmi rýchlo ho kompletne vymazali, bol tam aj tento článok (asi 2 dni)
Neviem, či sa jedná o tohto pána Dieneša, na foaf.sk sú zaujímavé prepojenia, hlavne istý Ing. Alojz Lorenc, CSc

http://foaf.sk/ludia/344958JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-21  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef (Sulik)
Až by nebolo plánovanej štátnej ekonomiky, tak dnešným globalizačným fašizmom už dávno by občania za 22 rokov rozkrádania štátu skončili na úrovni životnej úrovne najzaostalejšej krajiny sveta a ta by sa volala Slovensko.
200 tisíc slovenských zlodejov rozkradlo Slovensko. V tomto kvázi demokratickom zriadení sa im to nedá dokázať. Potrebuje to zmenu spoločenského systému a potom zlodeji budú utekať do Ameriky pred hnevom ľudu. Urobili ste verejný dlh za 1,6 bilióna korún čo je trestné pre všetkých ústavných činiteľov po roku 1989 do dnes.

Na druhej strane podporujete sociálnu genocídu obyvateľstva Slovenska, starších ľudí, ktorím odhaľujete odchod do dôchodku a taktiež mladých ľudí tým, že nemôžu so sociálnych dôvodov uzatvárať manželstva a mať pre dôstojný život dva deti.

Je to trestne a porušujete všeobecnú deklaráciu ľudských práv OSN a Dohovor o zabránení a trestaní zločinu genocídy
Genocída alebo genocídium je čiastočné alebo úplné vyvraždenie skupiny osôb alebo jej ťažké duševné či telesné poškodenie s cieľom zničiť ju, zvyčajne z náboženských, rasových, jazykových, národnostných, niekedy aj kultúrnych či politických, príčin.
Podľa medzinárodného práva je genocída nepremlčateľný medzinárodný zločin.


Na genocídu sa vzťahuje Dohovor o zabránení a trestaní zločinu genocídy (1948)
a
Dohovor o nepremlčateľnosti vojnových zločinov proti ľudskosti (1968).

Podľa týchto dohovorov je genocída akýkoľvek z nasledujúcich činov, ak sú páchané s úmyslom zničiť národnú, etnickú, rasovú alebo náboženskú skupinu:


• a) usmrtenie príslušníkov skupiny

• b) ťažké telesné alebo duševné ublíženia členom skupiny

• c) opatrenia na zabránenie rodenia detí skupiny


Už kapeš Jozef (Sulík), alebo ti to je potrebné do tvojej osvietenej hlavy vtĺkať ako malému decku? Lepšie, keď pôjdeš po rozum Jozef (Sulík) požiadať pri kávičke amerického veľvyslanca v SR a prestaneš tu na Dôležite. Sk drístať bludy o sionských protokoloch.
Bertold . fulixuju84   |   ip:178.40.24   |   2012-08-21  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V dnešnej dobe,keď viacerým ľuďom dochádza, ako to vlastne bolo, ako to je a ako to bude s verejnými financiami, je veľmi nebezpečné byť politikom, oni Vám to páni "politici" iste skôr, či neskôr "zrátajú"...A neobkecáte to nezmyslami a odbočovaním od tém...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-08-21  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...čumím na STV2 a čo nevidím?...komunizmus a tanky v 68...potom havla, ktorý už mimochodom dole ľutuje každé slovíčko svojich klamstiev, ako sa nesie na prezidentský piedestál...no ak by sa mohol vrátiť rozhodne by na ten piedestál teraz nevystupoval, bránil by sa zubami nechtami, aby ho tam nikto nedostal.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-21  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odpor nelze zakázat!
http://www.youtube.com/watch?v=8fqbSflTscY

Karel Kryl – Demokracie
http://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8
http://www.youtube.com/watch?v=5vlQcHFLBFM&;feature=relatedJozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-21  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hranař je člověk pohybující se na hraně zákona

Čítajte viac: http://dolezite.sk/HRANARI__152.html#ixzz24DAP06sNsmartang . bohupyki56   |   ip:95.102.20   |   2012-08-21  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este tu nebola vlada, ktora by nenakradla a nezradila obcana. Ani jedna jedina. Preto treba zmenit system. Spolocensko-ekonomicky system s orientaciou na spravodlivost a obcianske spolunazivanie. Cielom musi byt nie zisk, ale efektivnost, hospodarnost, vyuzitelnost. Mame len jedny zdroje. Kedy si to uz konecne uvedomime? Pred, ci az po ... ???


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-21  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bez ovládnutia TV by nebol rok 1989 v celej strednej Európe a ľudia by sedeli doma, nebolo by zmeny.

Ak chceme zmenu spoločenského systému, tak je potrebné ovládnuť verejnoprávne RTVS to je, že politici si nebudú môcť meniť manažéra verejnoprávnych medi kedy sa im zachce pri zmene vlády. Ľud ma právo si voliť manažéra RTVS aj právo ho kedykoľvek odvolať a nie politici.

Ľud si platí koncesionárske poplatky a nie vláda či NR SR-!!!

http://www.analyza.wz.cz/
smartang . bohupyki56   |   ip:95.102.20   |   2012-08-21  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  silu zahranicneho kapitalu nezlomite cez nijake figurky v RTVS. Spolu s tym by muselo prist minimalne k masovym vystupeniam naroda na namestiach. Ale pravdepodobne ani potom to nebude tak lahke. Svet dospel tak daleko ze sa coskoro bude hrat vabank. Toto do niecohom prerastie a zavisi len od nas ako sa k tomu postavime. Vzdy mame na vyber. Nemusi tiect krv. Keby drviva vacsina naroda POCHOPILA, uz vtedy by sme vyhrali. Zorganizovanie masovych akcii by nebol problem.

Sme este stale vo faze, ked je dolezite a klucove predat informacie dalej, co najsirsiemu poctu ludi. Ja sa zaroven radim k tym, ktory sa uz rozhodli a idu dalej ... do fazy II. Zacinam si robit jasno v praktickych otazkach a zacinam si budovat zoznam ludi, agentur, spolkov a zdruzeni ktore sa chystam kontaktovat. Spajat sa .... toto je ciel. Pre vacsinu naroda az nasledna faza ku ktorej to ale nevyhnutne smeruje. Nasa uloha je teraz odovzdavat dalej informacie, aby faza II, faza spajania, mohla prist.

Kazdy z nas moze pomoct. Na to myslite kazdy den a pri vsetkom co robite. Toto je BOJ!


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-21  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komunistická mafia po roku 1989 šarapatí v celej strednej Európe.

Za 21 rokov vytvorila verejný dlh Slovenska 1.6 bilióna korún a bude ešte väčší.

Za sociálnu genocídu obyvateľstva, ktorá nadobúda hrozne rozmery už po 22 rokov od nežného podvodu by sa mohol pred komunistickou garnitúrou, ktorá nastúpila po roku 1989 a prezliekla dresy socializmu za dresy kapitalizmu - NWO

červenať aj súdruh Stalin či Klement Gotvald.Lubomir . kamoqaxa   |   ip:92.245.5.   |   2012-08-21  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nádherný príspevok, klobúk dole.
matej . dijapexu33   |   ip:195.91.11   |   2012-08-21  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je uplne jedno aka bude doba, vzdy tu bude 50percent ludi, ktori nebudu spokojny.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-21  (23:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Dzurinda, Sulík, Bugar, Frešo, Fideľ, Kaník, Fico a ďalší majú právo na svoj názor a reprezentujú ho už veľmi dlho cez svoje strany vo vláde a NR SR, majú stranícke aj súkromné love, majú mienkotvorné oficiálne média na svojej strane a Vy občania sa rozhodnite či im ešte dôverujete.

Ak áno, tak potom zalezte doma za pec, nepíšte žalospevy na politikov a spoločenský systém a čakajte ochotne na sociálnu genocídu, nakoľko už Vás za tie roky čo sú pri vládnej moci a legislatívnej moci zadlžili 1,6 biliónmi korún (dlhy budú ešte väčšie) a teraz nastúpi sociálna genocída cez sociálny bitúnok obyvateľstva fiškálnou úniou nie len na Slovensku, ale v celej EU.

Môžete im dôverovať aj naďalej a chodiť ich voliť aj v ďalších voľbách (je to vaše právo) alebo sa pridať k ľudom čo budú požadovať zmenu spoločenského systému v našej krajine či v celej Európskej únii v nasledujúcich rokoch, možná už mesiacoch. Nik Vás k tomu nenúti, sami sa máte právo rozhodnúť na ktorú stranu barikády sa pridáte. Je to vaše právo.ANONYM . sipyrige36   |   ip:217.12.48   |   2012-08-22  (09:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja stale neviem že kto ma co proti volbam - v principe. Volbami sa predsa dajú meniť veci. navyše elegantne, nenasilne, legalne, ... Predsa v jednoduchosti je krása.
v princípe na to, aby nastaly výzmné zmeny v spoločnosti sú potrebné len 2 veci:

1/informovanosť občanov
Tu môže každý pomôcť a vďaka internetu sa informácie môžu šíriť rýchlosťou blesku. Hovorme o NWO, hovorme o Gorile, o podvodníkoch, zlých zákonoch ... a hovorme aj o riešeniach. O občianskej demokracii, o ústave, o právach a povinnostiach, o návrate k morálnym hodnotám, o bezúročnej ekonomike, o riadenej zdrojovej ekonomike .... dostaňme tieto kategórie do povedomia ľudí a potom budú pripravený na voľby.
2/"politická strana nového typu", ktorá sa bude potichu pripravovať na účasť a víťazstvo vo voľbách.
Cieľom takejto strany, ktorá bude konať v súlade s tým, na čo sa informačne pripravujú občania, bude postupná likvidácia súčasného spoločensko-ekonomického systému a nastolenie spravodlivej spoločnosti založenej nie na zisku ale skutočných hodnotách života.

Je to jedna z ciest, ktorú by som nezavrhoval. A akáže by to bola politická strana? Nuž, ja som tu už viackrát hovoril o spájaní ľudí s rovnakými názormi a postojmi. Hovoril som aj o fázach. Časom spájanie prirodzene prerastie do aktívnej spolupráce a akčnej jednoty. Až v tom bude kritická masa ľudí, politická strana nového typu bude pripravená na vstup do parlamentu. A obnova hodnôt môže začať ...


Duan . niputexu75   |   ip:85.237.22   |   2012-08-22  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V dohľadnej dobe Globálna fašistická korporátna branná moc žiadne zmeny systému nepovolí, páč lidí je na světě jako sraček...
PS : Odstúpim pracovné miesto pri demokratizácii Sýrie, cena dohodou, náradie svoje...


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2012-08-22  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym:
podľa toho, ako si to popísal, by to trvalo strašne dlho a výsledkom by boli hádky, kto je väčší demokrat a kto vie lepšie, čo a ako sa má robiť. Nakoniec by ste o tom hlasovali a ľudia by dali hlas tomu, kto ich lepšie a sofistiokvanejšie zmanipuluje. O tom je predsa demokracia a voľby - vyhrá VŽDY ten najsofistikovanješí klamár a manipulátor.
Jediná cesta na ochranu národných záujmov je okopírovanie Lukašenka a Putina. Choďte sa kto môže poobzerať do Bieloruska a Ruska a porozprávať sa s tamojšími ľuďmi, ako túžia po demokracii.
Demokracia je škodlivá. Bola vymyslená a presadená slobodomurármi na odstavenie vtedajšej moci monarchií, zmanipulovanie hlúpych más a predanie reálnej moci Rothschildovej mafii.
Takže potom, ako som konkrétne pomenoval nepriateľa už dúfam máš predstavu, s kým sa púšťaš do boja.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-22  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mal som tu česť rozprávať sa s bežnými ľuďmi západnej Európy.
Zastupiteľskú pseudo demokraciu pluralitných strán tam majú stále. Povedali mi jednu vec. Bežný ľudia majú jediné právo. Isť voliť a nič viac.
Súhlasím so Smaragdom, jeho názormi, až na to, že RTVS v rukách ľudí nepomôže.
Aj nežný komunistický podvod 17. Novembra by nevyšiel, keby TV nebola denne manipulovala ľudí.
A tak RTVS v rukách občanov, koncesionárskych platcov a nie politikov by značne pozdvihla masy ustráchaných a bezmocných občanov k pouličným slušným pravidelným protestom s jasným cieľom.

Práva občanov a širokej verejnosti si tvoriť občiansku Ústavu a novelu volebného zákona. To je základ demokratického štátu.JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-22  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem Vám pán PhDr. Michal Dieneš, CSc.
Budem úprimný. Veľmi inteligentným spôsobom ste opísal ako sa ponovembrová hyeny , mafia tvorená s komunistov aj nie komunistov dopracovala k fašistickému zločinnému systému degradujúc ľudské pravá a ľudskú dôstojnosť zo sociálnou genocídou najchudobnejších vrstiev obyvateľstva Slovenska s vlastizradou našej krajiny. Za normálnych skutočne demokratických okolnosti by tejto mafii hrozil Norimberský súd podobne ako nacistom po druhej svetovej vojne. Je to moje presvedčenie.
Ešte raz Vám pán PhDr. Michal Dieneš, CSc. Ďakujem za výborný článok. Poznal som aj slušných komunistov, aj napriek tomu, že ja som nikdy komunistom a konfidentom ŠTB nebol.Jozef . tijegaxi19   |   ip:62.197.22   |   2012-08-23  (23:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hnus Slovenska. Nezvracajte.
http://www.youtube.com/watch?v=CGqXDbZQxXI&;feature=player_embedded#StefanPKML . qogoqoje7   |   ip:94.175.43   |   2012-08-27  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm toto nieje iba o Slovensku, ale o celom svete a o nenásytnosti tých čo zneužívajú svoje postavenie a moc. Chceme sa postaviť a rozhodnúť za toho správneho, ale nedokážeme ho rozoznať a tak nás presvedčí ľahko aj ten chamtivý príživník. Kto s mocou pôjde proti svojmu zdaru? U koho sa rozbúcha srdce pre život iného ako pre seba samého? Tu už nehľadáme len stranu ktorej možno veriť, ale ducha svätého. Je to žiaľ fakt, až alarmujúce že nám nezáleží viac na ľuďoch, ktorým raz tiež dôjde sila a chuť. Netreba určitý dátum na Armagedon ľudstva, ale ak sa to nezmení tak príde. Stačí si prečítať príspevok hore, koľko je v ňom pesimizmu a netreba pripomínať, že je to tak. Ja príklad niesom nič krstený, ale chcem veriť, že raz sa ukáže a príde rozum pre všetkých. Dovtedy fakt len Boh s nami.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-08-28  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ovládnuť verejnoprávne média RTVS je kľúčová forma ako otvoriť verejnosti oči a zmobilizovať ich do požadovanej jednoty.
Dôležité je, aby ľudia vo svojom proteste spolupracovali a koordinovali svoj postup, inak sme len jedinci, ktorí varujú karavánu, ale tá tvrdohlavo ide ďalej a ďalej do vlastnej záhuby.


Predsa obyvateľstvo platí koncesionárske príspevky a pluralitný politici NR SR si uzurpovali právo voliť a odvolať manažéra RTVS-!!! To je diktatúra ponižujúca obyvateľov Slovenska-!!!

Keby to právo mali obyvatelia Slovenska, tak už dávno zlodeji sú vo väzení a už dávno by všetky politické súčasné strany neboli v NR SR a menila by sa Ústava a volebný zákon SR a mali by politici aj súkromne oficiálne média ťažkú prácu udržať si dôveru verejnosti. Museli by sa zmeniť tak, ako to ľudia chceli v roku 1989.

diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

2012 - Revolúcia začala.

video dokumentujúce fyzicky vnímateľné a objektívne dokazateľné udalosti na Zemi v poslednom období. Je to len voľba strach alebo láska.


Život v Bielorusku

Na jednej lodi (Japonsko Tsunami 2011)

Rímska inkvizícia stredoveku I. diel

Bahrainská polícia zabíja ľudí autami na uliciach

Co zapomněla japonská vláda sdělit svým občanům a ...

Archív

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunitu, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.


Aj OĽaNO sklamalo.

Alternatíva priamej demokracie

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Počátek občanských nepokojů v USA?

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3524 s