Kim Čong-il bol vodcom jedného z posledných komunistických skanzenov na svete - Severnej Kórei. V tomto stalinistickom štáte sa žije tak, ako sa na socialistickú krajinu patrí. Nedostatok elektrickej energie, zaostalé zdravotníctvo, hladomor, koncentračné tábory pre politických väzňov, na ktorých sa testujú chemické zbrane, cenzúra, diktatúra nomenklatúry a pod. Napriek tomu, má tento štát jednu z najvaäčších armád na svete (cca 1,2 milióna vojakov). Zahraničná potravinová pomoc je rozkrádaná štátom. Severná Kórea má jadrové zbrane a proklamovala, že nemá problém s ich preventívnym použitím.

Václav Havel bol vodcom nežnej revolúcie a následne vodcom ČSFR. Vodca je to pravé slovo, nakoľko v Občianskom fóre dominoval a odstavil ľudí, ktorí to s odstránením komunizmu mysleli vážne (napr. Petr Cibulka, vďaka ktorému máme zoznamy príslušníkov ŠtB). Cibulka výstižne označil nežnú revolúciu za Privatizačný puč KGB, veď všetci mocní komunisti ostali pri moci aj naďalej, plus na privatizácii rozprávkovo zbohatli. Havel namiesto toho s komunistami radšej spolupracoval, čo neprekvapí, keďže ho komunistický parlament jednohlasne (!) zvolil za prezidenta. Viac o spolupráci Havla s ŠtB a KSČ na odovzdaní moci po roku 1989 komunistom sa môžete dočítať v publikácii Analýza 17. listopadu od politického väzňa Miroslava Dolejšího. Keď vo volebnom období v roku 1998 hrozilo, že demokratický parlament už Havla opäť nezvolí prezidentom, nakoľko mu k zvoleniu chýbal jeden hlas, tak na politickú objednávku bol uväzený protihavlovský poslanc Miroslav Sládek. Následne prebehla voľba, Havel bol rozdielom jedného hlasu zvolený a poslanec Sládek mohol byť z väzby prepustený. Demokracia v praxi par excellence.

Havlovi tiež patrí naša vďaka, že vo svojom humanistickom šialenstve prepustil vyše 23­tisíc väzňov po svojom nástupe do funkcie. Následky boli samozrejme ľahko predvídateľné. Podľa policajných štatistík iba na Slovensku spáchali amenstovaní za prvé mesiace 12 vrážd, 30 lúpeží a 13 znásilnení. Ako presvedčený humanista neváhal podporovať každú agresiu USA, pretože jeho amerikanofilstvo bolo jeho integránou súčasťou. Opakovane podporil agresiu USA voči Iraku či  Srbsku (humanitárne bombardovanie). Vrahovia, díleri, medzinárodní zločinci resp. predstavitelia kosovských Albáncov sa stali jeho obľúbencami  a vehementne podporoval ich štát, ktorý vznikol na popretí medzinárodného práva a ľudskosti. Kosovská prezidentka výstižne uviedla, že Havel bol priateľ a veľký podporovateľ Kosova. Nečudo, že za svoje proalbánske postoje dostal Havel Zlatú medajlu Ibrahima Rugovu za mier, demokraciu a humanizmus, ktorú mu udelil kosovksý prezident Fatmir Sejdiu. Aké príznačné od štátu, ktorého ústavní činitelia (premiér Hashim Thaci) osobne organizovali únosy 300 Srbov do Kosova, kde im v koncentrákoch boli odoberené orgány na predaj a obete potom boli zabíjané. O mŕtvych len v dobrom, ale to neznamená, že sa budeme tváriť, že nám zlo neprekáža.

Havla medzi prvými odhadol ">" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="320">Karel Kryl: "Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem,
pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem."