21. September 2019
    
Začína obdobie nepokojov a demonštrácií po celom svete. Dôvod? Nedostatok peňazí! - Dolezite.sk

Začína obdobie nepokojov a demonštrácií po celom svete. Dôvod? Nedostatok peňazí!


  2012-05-13  (10:36)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Začína obdobie nepokojov a demonštrácií po celom svete. Dôvod? Nedostatok peňazí!

Názov článku hovorí za všetko. Možno sa niekomu zdá názov prehnaný, ale je to tak. Dôvodom protestov a demonštrácií bude nedostatok peňazí. Niekto tento problém nazýva nezamestnanosť. To nie je podľa mňa správne pomenovanie. Nezamestnanosť nie je nič iné ako nedostatok peňazí! Ak máte dostatok peňazí nepôjdete protestovať, že nemáte prácu, alebo máte malý príjem s ktorého nedokážete vyžiť.

 

Nie je nedostatok peňazí ako nedostatok peňazí. Peňazí je dosť! Len málo ich je u chudobných ľudí. U ľudí bez práce, bez zamestnania. Peniaze sú len u bohatých ľudí. Žijeme v systéme súkromného podnikania a kapitalizmu. Je to výborný systém, pre tých ktorý využívajú jeho možnosti. Teda vedia ho využiť pre svoj prospech. Ale tých je veľmi málo. Pokiaľ nemáte jednoducho šťastie, alebo dravú priebojnosť bohatý budete len ťažko.

Väčšine obyvateľstva neostáva nič iné ako byť zamestnancom bohatých ľudí. Bez práce ktorú im dávajú by nedokázali ani prežiť. Je to malý čarovný kruh. Zamestnávateľ dáva prácu, dáva peniaze. Zamestnanec vykoná prácu a zarobí peniaze, pre zamestnávateľa. Peniaze, z ktorých mu časť vyplatí zamestnávateľ vo forme platu.

Vyzerá to tak, že zamestnávatelia v konečnom dôsledku vytvárajú hodnotu = produkt a tovar, ktorý predávajú a ktorý si zamestnanci, obyčajný ľudia opäť kupujú. V skutočnosti je to inak. Zoberte si len takého zamestnanca pekárne, jednoduchý príklad. Pekár pečie bagety. Svojou prácou vytvára tovar, ktorý jeho zamestnávateľ predáva a zarába na ňom. Časť zo zisku vyplatí zamestnávateľ pekárovi. Pekár je tiež človek a potrebuje stravu, kúpi si stravu, napríklad svoju bagetu. Keď pekár má malý plat, má menej peňazí, nemôže si kúpiť dostatok jedla, bagiet. Zamestnávateľ, majiteľ pekárne zarába menej peňazí. Prepúšťa alebo znižuje plat.

Prečo to píšem? Zamestnanci, obyčajný ľudia tvoria peniaze! Obyčajný ľudia tvoria zisk, vytvárajú svojou prácou peniaze. Ak budú nespokojní, budú mať málo peňazí nebudú môcť zaplatiť svoje životné potreby, začnú štrajkovať, búriť sa. Všetko v okamžiku spadne. Ekonomika aj spoločenský systém! Môže vzniknúť veľmi nebezpečná situácia, ani milión policajtov na potlačenie tohto stavu nepomôže..

Hovorí sa, že najrozvinutejšie štáty sveta majú „červené tlačítko“. V prípade ohrozenia ho stlačia a vyletia strely, rakety na útočníka. Myslím to obrazne. Ale existuje ešte nebezpečnejšia vec, a tú majú ľudia v sebe. Nespokojnosť zo životom a spoločnosťou. Nezamestnanosť a nedostatok peňazí! To je tá najnebezpečnejšia zbraň akú ľudstvo má. Ak sa raz aktivuje, len veľmi ťažko sa bude dať zastaviť. Viete si vôbec predstaviť, čo sa stane, keď sa kríza vo svete ešte prehĺbi? A začnú masové demonštrácie, rabovanie obchodov a lynčovanie?

Dôvodom budú nie len peniaze, ale aj určitý druh nenávisti obyčajných jednoduchých ľudí voči bohatým ľudom, majiteľom podnikov a firiem. Tá nenávisť existuje! Je skrytá v ľudoch. Hlavne ak vidia, ako ich zamestnávateľ bohatne a oni ledva prežijú. Ak vidia, ako všade na okolo sa všetko rozkráda a oni nemajú ani na zaplatenie účtov. Ak vidia, ako nám média neustále masírujú mozog pohľadom do života smotánky, podnikateľov a celebrít!

Môj známy podnikateľ hovorieva toto: „Ak nekradneš, neokrádaš a nezdieraš, tak nemáš! Ak nemáš, tvoj problém! Zarob si..“ Čo na to povedať. Asi nič. Dosť často som sa s ním hádal, že čestným konaním ďalej zájdeš. Keď ja som mal zarobené na prvý dom, on už mal domov 5, či 6.

Odbočil som ale od témy, ospravedlňujem sa. Chcel som týmto článkom poukázať len na to, že situácia je vážna. Málo kto si to však uvedomuje. Ľudia si neustále myslia, že štát pomôže, štát zakročí ak bude treba. Ale dokedy, pýtam sa? Štáty opäť pomáhajú len veľkým firmám, bankám. Dotujú ich! Skrývajú sa za to, že keď pomôžu naštartovať ekonomický rozvoj firiem, ľudia budú mať prácu a v konečnom dôsledku budú mať peniaze. Môže sa to podariť, ale aj nemusí.

Obyčajný ľudia to vidia. Ako sa pomáha firmám, ale im nie. Je to veľmi malá útecha, ak im hovoria, že je to pre nich, že vďaka tomu majú prácu. Naozaj malá. Lebo platy im nerastú len klesajú. Ceny neustále rastú. Keď pred rokmi im stačil ich príjem dnes už to nemusí byť tak. Všetko je drahšie, sú vyššie ceny, len platy nie.

Ak padne systém a ekonomika, bude to len a len tým, že ľudia nemajú peniaze ani poriadne na život. Potom sa hádam vlády a veľkopodnikatelia zobudia a pochopia, čo narobili! Každý hľadí len na svoje konto, a to sa týka aj politikov. Áno politikov, ktorí by nám mali vládnuť tak, aby ľudia netrpeli biedou! Nie vládnuť tak, aby sa oni zabezpečili finančne až do dôchodku a ešte na ďalšie 3 životy. Čo sa s tým dá robiť? To sa spýtajte svojich guvernérov a zástupcov vo vláde, ktorých ste volili...

zdroj: http://www.ako-zarobit-peniaze.eu/?go=zacina-obdobie-nepokojov-a-demonstracii-po-celom-svete-dovod-nedostatok-penazi-zipperlecohanim


cfp
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
lord1977 . gerilahe08   |   ip:85.135.13   |   2012-05-13  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlaté porekadlo: S poctivosťou nejdál dojdeš.
Nejde totiž len o postup, čo sa týka vonkajších okolností, súbežne s tým treba myslieť aj na vnútro človeka, jeho vývoj. Hodnotami musia byť čestnosť, poctivosť, slušnosť, dobrosrdečnosť. Ak nie sú, je alebo bude problém.


aka . magodeju91   |   ip:146.102.1   |   2012-05-13  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm, samé nepokoje.. také tu ani za druhej vojny neboli.


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2012-05-13  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie je pravda, že by bolo peňazí dosť. Aj bohatí si cez krízu musia poriadne pritiahnúť opasky.
Obávam sa, že tento článok nie je zrovna až tak odborný.
Ekonomika je zložitá vec a človek musí byť pokorný. Človek sa nemôže tváriť, že sa v ekonomike vo všetkom rozumie.
Jediný skutočný odborník na ekonomiku, ktorého som videl na internete je iba Rudolf Vaský.
Všetci sú v porovnaní s ním len hlúpi mudrlanti, ktorí sa ničomu v ekonomike nerozumejú
http://www.youtube.com/watch?v=fyUlDz_PD2c


Peniaze_su_papieriky . fuvywiti52   |   ip:95.102.25   |   2012-05-13  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peniaze sú len bezcenné papieriky a čísla v počítači. Pravý dôvod nepokojov je nedostatok pozornosti. Protesty sú akcie na pritiahnutie pozornosti.


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2012-05-13  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peniaze sú len papieriky ale majú hodnotu, a keby ich všetci mali tak nijaké protesty ani nie sú. Neviem prečo do toho ťahať pozornosť.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-05-13  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neustále vraj kríza, ale je zvláštne, že obchody sú preplnené, ľudia nakupujú ešte viac, jazdia hoci je benzín stále drahší, bohatší ešte viac bohatnú, a papieriky - peniaze, tých si natlačia koľko treba.

Tu je kríza, ale charakterov, kde víťazí všetko zlé nad dobrým, preto musí to už padnúť, aby to zlé už viac nebolo, aby to dobré už len ostalo............


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2012-05-13  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tomto článku je vidieť neodbornosť. Ale ekonomika je veľmi zložitý odbor a skutočných odborníkov je veľmi málo.
Nie je hanbou sa nerozumieť v ekonomike, pretože ani Židia sa v nej nerozumejú - ani v Izraeli nie je blahobyt. Židia vedia iba kradnúť, ale zabezpečiť blahobyt vo vlastnom štáte už nedokážu


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2012-05-13  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak teda začíname ! No nie a nie sa poučiť . V 1933 bola kría -krisa. Amerika naplnila svojú "kasu" /viac ako 50% produkcie išlo do Europy , Nemecko a ost krajiny sa "obnovilo" / . My -ČSR sme boli EU Lídri _ 7-mi na svete/ a veľmi trefní výraz--snech z kostolnej stechy sa zošuchol-- peniaze neboli a začali byť ...Ta to ne....Samo len dvere zatvára /písalo sa tuším v r1965/. Pokiaľ produkcia nezačne narábať s konkretnymi hodnotami...tak manipulácia --t.j. finančné transakcie sú vždy "pofidérne". Ešte keby sa presadil/"chymera" / model platieb zlatom - t.j poukážkový--- a môžeš si vybrať zlato --- tak objektivita finančných operácií by nestála na "niekoľkých ľuďoch " ktorí denne ---pozor dene--- určujú ceny zlata "A na záver kto vie povedať aká bola po I SW inflácia v Nemecku --ak niekto povie 100% tak sa určite mýli"Takže kdesú peniaze????


bazooka . racebagi30   |   ip:85.248.19   |   2012-05-13  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok je absolútne v poriadku.
Nie je dôvod tu diskutovať o jeho odbornosti, lebo článok ani nebol myslený ako ekonomický...

Čo sú vlastne peniaze ?

Peniaze sa stali v súčasnosti elementom. Po pôvodných elementoch - vzduch, voda, oheň a zem, človek stvoril nový element - peniaze, bez ktorého nie je možné žiť.
Preto je elementom.

Tak ako nemá a nemôže mať nikto monopol na vzduch, vodu,... rovnako nesmie mať nikto monopol na peniaze - element modernej doby.
Bez peňazí sa jednoducho nedá žiť. Kto vlastní právo na ich tvorbu - rozhoduje o životoch.

Peniaze musia byť spoločným vlastníctvom, presne ako vzduch, voda,...

Spoločným vlastníctvom sa stanú iba vtedy, ak ich bude tvoriť štátna a nie súkromná inštitúcia.

Dnes tvoria peniaze súkromní bankári. Tak ako súkromník dnes vyrába chlieb, šaty, obuv,... rovnako súkromník tvorí peniaze. A predáva ich. Presne ako sa predáva chlieb, šaty,...

V tom je koreň problému, v tom je príčina krízy a chudoby.

Pre tých, čo ešte nepochopili - dovoliť súkromníkom tvoriť a predávať peniaze, na ktorých sme existenčne závislí všetci, je presne to isté, ako dovoliť súkromníkovi vlastniť a predávať vzduch alebo vodu.

Preto som peniaze nazval elementom.

Aj na vzduchu a vode sme existenčne závislí. Aj vzduch a voda musí patriť všetkým, nie je možné ich sprivatizovať.

Lenže peniaze sme sprivatizovali. Že nie ? Tak potom prečo si vlády celého sveta (štáty) musia požičiavať ???
Prečo si vláda (štát) nevytvorí potrebné množstvo peňazí sama ? Prečo sa musí zadlžovať ? A prečo potom musí akceptovať navýšenie pôžičky o úroky ?

Sprivatizovali sme peniaze. Peniaze majú právo (moc) vytvárať len súkromní bankári. Len oni môžu peniaze predávať. Robia to pôžičkami a niekedy to nazývajú nakupovaním štátnych dlhopisov, aby nás udržali v nevedomosti, ako sa im to darilo celé storočia.

Úrok je vraj ich odmena za službu verejnosti.
Ak by som sa teda zmocnil vzduchu a všetkým vám by som ho od teraz predával za 1 euro za deň, vy by ste museli zo zákona platiť, považovali by ste to za podnikanie a obchod ?

A presne na takom istom princípe je založené súkromné bankovníctvo. Súkromní bankári vytvárajú peniaze z ničoho, doslova zo vzduchu, pričom sa tvária, že sú to ich peniaze a nútia nás všetkých, aby sme od nich takéto peniaze nakupovali a platili im za to úrok.

Keď banke nevrátite dlh, do smrti sa z neho nedostanete, dlh narastie 5 násobne a na jeho splatenie by ste potrebovali 100 rokov a nadprirodzené schopnosti. Pritom banka od vás vymáha peniaze, ktorej jej nikdy nepatrili, ktoré neboli jej a ktoré vlastne neboli nikoho, nikomu nepatrili a teda nikomu nemôžu chýbať. Nikto nie je poškodený.

Právo hovorí, že trestný čin nastane vtedy, keď existuje poškodená strana. Kto je poškodeným v prípade nesplateného úveru ? Keď peniaze, ktoré vám banka požičia nepatrili ani banke, ani žiadnemu z jej klientov ? Keď peniaze, ktoré vám banka pri úvere poskytuje bezprostredne v okamihu úveru banka vytvorila. Len tak, ako vzduch...

Prečo sme ochotní platiť za peniaze, keď vieme, že nie sme ochotní platiť za to, že môžme dýchať vzduch ?

Vezmime súkromníkom právo tvoriť a požičiavať (predávať) peniaze a vráťme toto právo štátu, čiže nám všetkým.
Peniaze banka naozaj predáva. My jej za to platíme tým, že vytvárame všetky skutočné hodnoty v reálnej ekonomike potrebné k skutočnému životu a časti z týchto vytvorených hodnôt sa vzdávame v prospech bánk (a bankárov). Presnú časť vyjadruje úrok.

Ako sa súkromní bankári zmocnili práva tvoriť peniaze ?

Toto právo sme im nikdy nedali. Nikto si ho od nás nikdy nepýtal a nikto sa nikdy nepýtal ani na to, či s tým súhlasíme.

Toto právo dali bankárom politici. Dali im ho za podiel zo zisku, s ktorým sa bankári delia s politikmi. Čo myslíte, prečo sa Mikloš a ostatní tak zastávajú zdanenia bánk ???

Toto právo bolo zradou na národoch, ktorého sa spoločne dopustili vládcovia národov - králi, šľachta, politici spolu s bankármi. Bola to ich spoločná dohoda o modernom zotročení národov. Dohodli sa a o zisk sa delia.

Toto im musíme zakázať a zobrať. A potrestať ich. Za zotročovanie národov počas storočí si zaslúžia len smrť, preto sa sa spojme a spoločne si vezmime čo nám patrí a čo nám ukradla hŕstka zločincov.

Pochytajme ich a povešajme.

Potom si založíme vlastnú štátnu banku s vlastnou menou, ktorú si budeme sami tlačiť podľa potreby a požičiavať bezúročne.

Len spoločné peniaze sú budúcnosťou ľudstva. Len spoločné (štátne) peniaze sú kľúčom k oslobodeniu ľudí.

Kto do toho chce ísť, nech sa ku mne pridá a napíše mi na bazooka.joe@azet.sk


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2012-05-13  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "peniaze musia byť spoločným vlastníctvom " . Ale nie ..."bazooka"... To je celkom ináč v prapôvode... Cena a hodnota je rozdiel.. Peniaze sú "niečoho " vymyslenou ...CENOU::: ktorá v hodnotovom vyjadrení je niekde inde... Peniaze bez obchodu skoro neexistujú... Takže je potrebný obchod? Sú potrebné peniaze? Ak je potrebný obchod nech sa oceňuje tovar či služba . Ale obchod s peniazmi je iná kategoria a súvisi s .....podvodmi .... najvetším možným nekontrolovateľným.... Sú krajiny kde úroky pre "svojích" sú nú nižšie ako úroky pre cudzích ---"biznis jak hovado"..Zlatom "ocenené" peniaze skoro neexistujú a je peto veľmi jednoduché stiahnúť z obehu "prebytočné peniaze/R.cca1930../


ContediSavoya . sibinaba02   |   ip:85.229.79   |   2012-05-13  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viem asi kam autor mieri ale v ekonomike sa moc nevyzna. Doporucujem nastudovat co je to Sayov zakon (Jean Beptiste Say), August Friedrich von Hayek-Cesta do nevolnictva a Murray Rothbard Penize v rukou statu (vsetko je na gugli) event. ako ceresnickyú na torte Frederic Bastiat Co je videt a co neni videt.(Tiez gugl)
Nezamestnanost je sposobena NEROVNOVAHOU na trhu. Tuto nerovnovahu prakticky vzdy sposobuje stat svojimi regulaciami. Dnesna kriza je sposobena monopolom statnych bank (menovite FEDu) na emisiu penazi. Statna banka poziciava neexistujuce peniaze, peniaze ktore nikdy dikto nezarobil. Dlznik (staty, podniky, jednotlivci) ich splatit realnou pracou-realnymi peniazmi!!! Tieto realne peniaze potom chybaju na trhu-dlznmik si za ne nemoze kupit tovary-sluzby, vznika nadvyroba, nezamestnanost...a uz sa tocime na spirale delfacie!
Je to najväsci podvod v dejinach ludstva, cosi podobne urobil iba cisar Diocletianus ktroy zacal primiesavat do zlatych minci med (na rozdiel od dnesnych statnych megafalsovatelov penazi to bolo lahko spoznat). Po tom co zacali ceny rapidne stupat ako dosledok "zriedovania" zlata v minciach, zacal regulovat ceny. Tu kdesi bol polozeny zaciatok konca rimskej rise. A tento sýstem sa polozil zaklady konca zapadnej civilizacie.
END THE FED!
ZRUSTE STATNE BANKY a zavedte konkurenciou v menach!!!Martin . nujogibe55   |   ip:195.168.7   |   2012-05-13  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonomika je buržoázna paveda. Platilo to za socíku, platí to aj teraz, aj keď sa "analytici" s mliekom na brade budú naparovať a púšťať cez televíziu do éteru múdre reči.

Čiastočným riešením by mohlo byť družstevníctvo a spoločné podniky, ale tie by fungovali iba v prípade že by všetci účastníci boli poctiví a nesnažili sa nahrabať si na úkor kolegov.


lucifer . faliqevu33   |   ip:178.143.1   |   2012-05-13  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ekonomika je jednoduchá, v dávnych a dávnych časoch keď sa našiel kov, ktoré pomenovali ako zlato žili ľudia tak že pokrývali svoje potreby prácou, neskôr prišli lenivci, ktorý našli toto zlato a začali ho vychvaľovať ako tovar ktorý ľudia potrebujú, najprv ho menili za jedlo, neskôr za kone a kože, až sa zlato rozšírilo tak že sa páčilo každému, kedže bolo trvalé a nikdy sa nekazilo ľudia ho nosili zo sebou všade, pretože sa každému páčil tento kov vždy ho bolo možné meniť za jedlo a prostriedky k prežitiu, začalo fungovať ako univerzálny výmenný prostriedok, ale nie z dôvodu toho že bolo cenné, ale preto že vtedy pracujúci ľudia sa chceli páčiť, pre nič iné tento kov na cene nestúpal, len nato že ľudia ktorý ho mali sa cítili oveľa dôležitejší ako tý ktorý ho nemali, čiže pýcha a snobstvo, to je počiatok zlata a jeho skutočná cena, je to len šperk, zlato je kov ako každý iný...ak budú peniaze kryté skutočným zlatom z poľa ktoré nám rastie každý rok, vtedy prestane byť na tejto zemeguli hlad, chudoba, vojny a lenivci ktorý vedia len klamať a podvádzať, tým že zlato je veľmi hodnotné a cenné, je to najväčšie klamstvo v akom ľudia žijú doteraz, zlato nemá v skutočnosti žiadnu hodnotu, pretože ak nebude chlieb, nebude ani život na tejto zemeguli, bez zlata prežijeme ale bez chleba určite nie....pokiaľ si ľudia budú stále namýšľať že bez zlata nezasejeme, tak bude mať stále vysokú hodnotu, ale skutočnosť je taká že ak nebude chlieb, zlato nebude mať žiadnu hodnotu, všetko je to v skutočnosti úplne opačne.


ole . lixecoce   |   ip:146.102.1   |   2012-05-13  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  týpek nadomnou: v prvom rade sa nauč gramatiku. Kde sa píše I a Y. No a potom si prečítaj trebárs túto knižku http://www.ulozto.cz/xEESkPr/havel-odehnal-penize-do-kapsy-pdf. Penize do kapsy.

Možno v tvojom svete vymyslenom, ale v tom našom sa zlato začalo používať dobrovoľne ako prostriedok zmeny, ktorý každý akceptoval, pretože je ľahšie chodiť zo zlatými mincami vo vrecku, ako s 5 litrami mlieka a hľadať krajčíra s ktorým to vymeníš za tričko.

A už nepíš prosím ťa.


ole . lixecoce   |   ip:146.102.1   |   2012-05-13  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Martinovi o 3 vyššie:
ekonomika nie je paveda, ale pačlovekovi nevysvetlíš.
ak by boli všetci ľudia poctiví, tak je šťastný celý svet, ale určite nie vďaka pokrokovým marxistom. Jedine, že sa jedná o Severnú Kóreu. Tým sa toto učenie podarilo doviesť do dokonalosti. Lenin len tíško závidí z truhly.lucifer . faliqevu33   |   ip:178.143.1   |   2012-05-13  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ole...lenže z výmenného prostriedku sa za veky stala zbraň na ovládnutie ľudstva...preto je zlato stále preferované ako niečo bez čoho ľudstvo neprežije, ale neprežije bez chleba, už chápeš kam mierim?...nehovorím že zlato ako výmenný prostriedok je zlý, ale pokiaľ bude mať vyššiu hodnotu ako práca, tak tu bude aj falošná ilúzia o tom ako je nenahraditeľné v spoločnosti...aby si ma pochopil...zlato má oveľa menšiu cenu ako služby potrebné pre život...bez zlata sa zasiať dá, aj klas vyrastie, len bankári ti stále budú tvrdiť že sa nedá prečo?...aby ich zlato išlo na odbyt, lebo ak ho prestanú ľudia nakupovať, určite neumrú od hladu.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-05-13  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, nefilozofuj, tebe už peniaze aj tak netreba...


ole . lixecoce   |   ip:146.102.1   |   2012-05-13  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď bankári nech si vravia čo chcú.


lucifer . faliqevu33   |   ip:178.143.1   |   2012-05-13  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...preto to aj píšem aby ľudia pochopili akú má zlato skutočnú hodnotu...že to čo tvrdia je číre klamstvo, nie zlato, ale klamstvo.


tyler . numateju80   |   ip:94.172.21   |   2012-05-14  (03:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sme deti uprostred historie. Vychovani telkou verime ze jedneho dna sa staneme milionarmi, znamymi hercami, rockovymi spevakmi.. ale nie je to tak. A prave sa s tym snazime zmierit. Tak prestante oyebavat.


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:173.32.54   |   2012-05-14  (05:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uff to je za clanok. Pre boha este ste si nevsimli, ze zijete v slobodnom svete a kazdy z vas ma moznost a pravo podnikat, ono ale je laksie a jednoduksie nadstrcit ruku. Ked sa neviete o seba postarat nakopte rodicov do zadnice a netrepte tu bludy.bazooka . racebagi30   |   ip:85.248.19   |   2012-05-14  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klopi - to čo si vypotil ? Veď tomu sám nerozumieš čo si chcel povedať...
Ak chceš, napíš mi na vyššie uvedenú adresu a uvediem ťa do reality...


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.11   |   2012-05-14  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To akoze vadi, ze clanok nie je odborny, ak v nom napise pravdu? Odbornikov mame/mali sme aj vo vlade a co z toho?


branimr . dywekude49   |   ip:195.5.186   |   2012-05-15  (07:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka ma čistú pravdu...

a do reality vas ostatných co to nechapete privedie kniha Michaela Morrisa : Co nesmíte vědět !
Vcera som ju kupil v Martinuse...
tu ked precítate prestatete tliachat nezmysly a pochopíte že bazooka má pravdu.


Hagbard . cinacece43   |   ip:91.127.79   |   2012-05-16  (02:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NEDOSTATOK JEDLA A ENERGIE.te peniaze su len pokriovka nad skutocnym problemom.... padne mena,vytvori sa nova,,,ale predtym pride tresk......


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2012-05-16  (08:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peniaze sú elementom... bez ktorého nie je možné žiť... Nová ekonomická dimenzia peńazi . V nedávnej minulosti Nemci si "požičali" ostrov na Jadrane a zaviedli tam farebné guličky podľa hodnoty , mali ich zavesené ako náhrdelník,takže nové platidlo .diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Cizí můj dluh

přišel mně mailem zajímavý postoj.... předkládám k diskuzi


Írán versus Izrael: Co média chtějí, abyste zapomně...

Lekcia angličtiny.

Milý Robko,

Banková mafia II

O reklame a psychológii

Archív

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Sorry, že obťažujem čitateľov tohto fóra, ale neviem kde a ako mám zverejniť informáciu, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá pretože jednoznačne poukazuje na to, ako "pravdivo" a "plnohodnotne" je informovaná slovenská verejnosť o existenčnej kauze "GRÉCKO"...


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2878 s