15. September 2019
    
Záhada Turínskeho Plátna - Vysvetlenie z Testamentu Katarov - Dolezite.sk

Záhada Turínskeho Plátna - Vysvetlenie z Testamentu Katarov


  2011-10-12  (00:24)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Záhada Turínskeho Plátna  -  Vysvetlenie z Testamentu Katarov

Použitím uhlíkovej metódy C14 tri laboratória v roku 1988, dokázali, že Turínske plátno pochádza zo stredoveku, no v roku 2005 sa zjavila mienka, že sa použila znečistená vzorka, a preto vraj tento uzáver nie je spoľahlivý.  To, že sa podoba pôvodne objavila ako negatív, tiež podnietilo teórie o možnosti, že by Turínske plátno bolo stredovekým prototypom fotografie, a teda vynálezom, ktorý by sa bol použil len raz pre jediný falzifikát o dĺžke štyri a štvrť metra, zatiaľ čo by už nikto nikdy nepoužil a ani len nespomenul uplatnenú metódu, až kým ju znova nevynašli v dobe technických vynálezov.  Vedecké poznatky jednoznačne dokázali, že sa tu nejedná o fotografiu.    Christopher Knight a Robert Lomas (1997) tvrdia, že podoba na plátne je Jacques de Molay, posledný veľmajster rádu Templárskych Rytierov, ktorého uväznili v parížskom chráme pre herézu 13. októbra 1307, na žiadosť francúzskeho kráľa Filipa  IV, a na základe zrady zo strany pápeža Klementa V.

De Molaya mučili pod dohľadom vedúceho francúzskej inkvizície, Williama Imberta.  Ramená a nohy mu priklincovali pravdepodobne na veľké drevené dvere.  Podľa Knighta a Lomasa, po mučení zložili De Molayovo telo na plátno, na mäkkú posteľ; pričom mu zvyšok zvinutého plátna pretiahli nad hlavou tak, že mu spredu pokrylo telo, a v tej polohe ho ponechali pravdepodobne v bezvedomí, trebárs 30 hodín.  Podobné plátna sa údajne používali v parížskom chráme na ceremoniálne účely.

De Molay prežil mučenie a upálili ho na hranici  19. marca 1314 spolu Geoffroyom de Charney, preceptorom Chrámu Normandie.  De Charney mal vnuka Jeana de Charney, ktorý zomrel v bitke o Poitiers.  Po jeho smrti jeho vdova, Jeanne de Vergy, údajne objavila plátno medzi pozostalosťou a dala ho vystaviť v kostole v Lirey.

Knight a Lomas čiastočne zakladajú svoju teóriu na Millsovom výskume z roku 1995 ohľadom chemickej reakcie zvanej auto-oxidácia a súčasne tvrdia, že ich teória je v súlade  s tým, čo sa vie  o výrobe takéhoto druhu plátna, ako aj s výsledkami jeho skúmania uhlíkovou metódou C14.  To, že plátno bolo vo vlastníctve Templárov ostalo tajomstvom až do smrti Jeana  de Charney.

V roku 1453 Margaret de Charney zanechala plátno rodine Savoyovcov.  V roku 1578 ho previezli do Turína.  Od 17. storočia bolo plátno sprístupnené verejnosti (napríklad v kaplnke, ktorú pre ten účel postavil Guarino Guarini). V 19. storočí, počas jeho verejnej výstavy, vyhotovili jeho prvú fotografiu.

O plátne

Jeho najvýraznejšou vlastnosťou sú žltkavé obrysy nahého muža, s rukami preloženými pri rozkroku.   Podoba muža má bradu, fúzy, a vlasy po plecia, rozdelené v strede navrchu hlavy.  Je vysokej a svalnatej postavy (rôzni odborníci odhadli jeho výšku na niečo medzi  170 až 188 cm).

 

Na plátne sa nájdu aj červeno - hnedé škvrny, údajne s plným obsahom krvi, ktoré naznačujú rôzne zranenia.  Tieto zjavne vychádzajú z podoby muža, pričom obsahujú  pato-fyziologické  známky ukrižovania.

Škvrny na plátne naznačujú tieto zranenia:

 

·        jedno zápästie (nb – nie dlaň, ako sa zvyčajne zobrazuje vo výjavoch ukrižovania)  vykazuje veľkú ranu kruhového tvaru, akoby z prepichnutia (druhé zápästie je skryté pod zloženými rukami)

 

·        priehlbinu smerom nahor dovnútra tela, ktorá preniká až do hrudníka.  Tí, čo veria, že plátno raz pokrývalo telo Krista sa domnievajú, že táto rana bola posmrtná.  Prúdy krvi a séra unikajú z otvoru. 

 

·        malé prepichnutia kože okolo hlavy zjavné na čele a medzi vlasmi

 

·        množstvo podlhovastých rán na trupe a na nohách.  Takéto rany sa považujú za typické známky rímskeho spôsobu bičovania, pri ktorom sa na povrazy pridávali uzle alebo kovové častice na zväčšenie bolesti

 

·        opuchnutá tvár z ťažkých úderov

 

·        prúdy krvi stekajúce po ramenách. Tok krvi z hlavných otvorov údajne naznačuje taký smer, k akému by došlo z polohy ukrižovania

 

·        nevykazuje sa žiadna známka zlomeniny na nohách

·        veľké diery akoby z prepichnutia jediným bodákom na nohách  

Hore uvedený katalóg zranení na plátne možno overiť napríklad aj   vo Wikipedii, anglická verzia.

Oheň, pravdepodobne požiar, ohrozil existenciu plátna 11. apríla 1997.   V roku  2002, ho dala svätá stolica zreštaurovať.  Druhotné plátno na pozadí ktorého bolo Turínske plátno natiahnuté, ako aj tridsať záplat bolo odstránených, čo umožnilo fotografovanie a skenovanie plátna aj z jeho dovtedy verejnosti neodhaleného rubu.  Slabšie náznaky tela boli objavené na zadnej strane plátna v roku 2004.  Posledná verejná výstava plátna sa konala v roku 2010.

 

Vynález Leonarda Da Vinci                                                                                                             

 

Niekoľko ľudí považovalo Turínske plátno za jeden z vynálezov Leonarda Da Vinci.  Jeho meno sa spájalo s plátnom z niekoľkých dôvodov a hlavne preto, že zo všetkých ľudí na svete on by bol býval jediný, kto by bol mal technické a tvorivé schopnosti potrebné pre jeho výrobu.  Da Vinciovský pôvod plátna sa hlavne spájal s teóriami, že plátno by mohlo byť akousi prvotnou fotografiou, lebo sa vie o Leonardovi, že medzi jeho mnohými vynálezmi, ktorými v niektorých prípadoch o stáročia predbehol vlastnú dobu, sa vyskytli aj pokusy so svetlom.

V zmysle Da Vinciho tvorivého génia predvádzanie ilúzií tiež vyhovovalo umelcovmu zmyslu pre humor.  Bol známy tým, že sa neobával prekračovať hranice, dokonca ani len tie, ktoré zadefinovali cirkevné doktríny.  Leonardo uplatnil niekoľko zo svojich technologických  výtvorov v rámci predvádzania ilúzií, zvyčajne  patrónom, a na vyvolanie dojmu medzi vplyvným  obecenstvom.  Poukázalo sa aj na podobu základných čŕt tváre z plátna s tvárou Leonarda.

Katarské vysvetlenie - Trojjediná tvár

 

                                                                            

Vedci správne určili pôvod plátna do stredoveku. To neznamená, že je falzifikátom.  Je pravé, lebo skutočne  pokrývalo telo ukrižovaného, Jacques  De Molaya. Počas jeho mučenia ho podrobili mukám Krista s výnimkou zlomenia nôh.  Jacques De Molay bol inkarnáciou tretej Božskej Duše, ktorú kresťania poznajú ako  Ducha Svätého”.  

Z katarského hľadiska viera, že plátno by bolo bývalo pokrývalo telo ukrižovaného Krista, tiež nie je nesprávnou, lebo druhá Božská Duša, ktorú najlepšie poznáme pod menom Kristus, ko-inkarnovala s De Molayom tak, ak kedysi prvá Duša, teda Otec”, ko-inkarnoval s Kristom. 

Podobnosť čŕt tváre z plátna s Leonardom Da Vinci neprekvapuje.  Leonardo bol jednou z inkarnácií prvej Božskej Duše.

V priebehu svojho vývoja tri Duše na ceste k Božstvu opakovane ko-inkarnovali tak, aby navzájom podporovali rast každej z nich, až sa postupom času ich základné črty tváre stali porovnateľnými natoľko, že by tvar lebky vyhovoval ktorejkoľvek inkarnácii každej z troch Duší predurčených pre Božstvo.   Pre plnšie pochopenie tejto časti by sa ideálne vyžadovala oboznámenosť s Božími Zákonmi z Testamentu Katarov:

     http://www.dhaxem.com/documents/testament_katarov.pdf

V roku 2011 sa tri Božské Duše stali vševedúcim a všemocným Bohom.

Jeden z prvých princípov, ktoré ma Boh naučil bolo, že ak sa chcem dopracovať k pravde, nesmiem predpokladať len jedno riešenie.

Corascendea, Katarská Parféta, 11. októbra 2011

 

 

www.Dhaxem.com

Prvá časť čerpala zo stránky  www.languedocmysteries.info

 

Ďalšie čítanie:

http://www.dhaxem.com/data/handt_sl/Templarski_Rytieri.pdf 

http://www.dhaxem.com/data/handt_sl/Zanik_Templarov.pdf

  


Corascendea
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
roayalista . winujebu23   |   ip:78.98.27.   |   2011-10-12  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím, že autor pletie 5 cez 9 :-)
Článok je písaný v štýle rádoby "populárnovedeckom" od Dana Browna.
Len jedna poznámka : keď upálili veľmajstra J. de Molay (1314), tak Katari boli dávno zmasakrovaní (1209)


filip . wyboceci64   |   ip:95.103.14   |   2011-10-12  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Turínske plátno je pravé a podoba nieje odtlačok,ale vznikla prežiarením.Týmto spôsobom neskôr vyrobili niekoľko duplikátov.
Viac v knihe o Anne Kataríne Emmerichovej.


Steve . susabobe41   |   ip:95.103.14   |   2011-10-12  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V roku 2011 sa tri Božské Duše stali vševedúcim a všemocným Bohom.
O ake stupidne tvrdenie.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Turinske platno je prave presne tak isto ako Excalibur, ci casa, ktoru Artus pri gulatom stole pouzil na pripitok. Och ty svata prostoto, s kolkymi bludarmi a bludmi sa este clovek stretne pocas svojho zivota.


underdroid . fokemoxe36   |   ip:195.28.76   |   2011-10-12  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podvod ako vysity ... ked si natrem ksicht farbou (vodou zmyvatelnou) a otlacim si ho do platna ,a pozrem sa na svoj otlacok do platna, jeho textura nebude mat zdaleka nic splocne s so skutocnym obrazom moje tvare. totizto to co je na platne turinkom je 2D a to co je na mojom platne je 3D rozvinutie. Skratka odrb pre male deti. preziarenie co spomina filip je sice mozne ale na ake ziarenie je citlive turiske platno??


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-12  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O tom, aký je tento článok táranina svedčí i fakt, že ani kostolné ovce naň nechcú békať. Pritom ten bezcenný zdrap handry považujú sami za akúsi relikviu.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ha hahahaaaa..

hlavne ,ze ty nechybas nikde..

ci za ci proti.. vsade si..


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-12  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všade? Všade je predsa už tá vaša ovčia modla. :-D


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a teraz uz aj ty..


lucifer . covinesu13   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...metóda C14...tak ja hovorím že na budúci rok metódou C15...zistia že metóda C14, nebola postačujúca a pomýlili sa o niekoľko rokov...samozrejme podkopavanie Katolíckej cirkvi je v plnom prúde...darmo sa tešíte Ateisti...ja Vám hovorím že je staré 2000 rokov a bol v tomto plátne zabalený JEŽÍŠ...viete podkopávanie dôkazov, my išlo dobre niekoľko tisícročí...ale takéto klamstvo prekukne aj 5 ročné decko...že metódou C14?...a zrovna to uverejnia vedci, ktorý neveria, že BOH a JEŽÍŠ EXISTUJÚ.


lucifer . covinesu13   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a viete čo je na tomto KLAMSTVE...zábavné, že vedci okamžite zistili že v ňom bol zabalené....De Molayovo telo, ako keby v tej dobe nebol už umučený nikto iný...zapamätajte si existujú milióny unučených...a De Molay...bol len jedn z nich...toto plátno sa zachovalo lebo to tak chcel BOH a JEŽÍŠ...a je PRAVÉ...žiadne iné plátno by tak nikto iný s úctou neuchovával...nechal by ho vyhodiť na smetisko...používate vy ateisti vôbec logiku, keď vymýšľate klamstvá?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium...už si my tu chýbal, kde si bol brat môj?


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer, ak nevies o com tocis, netoc, spochybnujes nieco, comu nerozumies. Pozname C12, C13, C14, a na taketo veci sa priam idealne hodi metoda uhlikova samozrejme 14, nakolko C13 ma polocas rozpadu velmi maly, pouziva sa metoda C14, ktorej polocas rozpadu je cca 5 730 rokov, co v pripade takejto expertizy plne postacuje.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...takých expertíz ti narobím do ráno 300 a mimochodom ako prišli nato že to nieje pravé plátno?...uhlíkovou metódou?...a vieš že je pravá, že funguje?...máš ju odskúšanú?...ak ti poviem do TV vynašiel som metódu, ktorá určí presný vek vzduchu, budeš tomu veriť?...ja sa radšej držím logiky, ktorú som ti opísal v predchádzajúcom príspevku.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tuto expertizu robili tri nezavisle na sebe imstitucie, vsetci sa zmestili do povolenej odchylky 1 percenta a urcili vek platna na zhruba 700 rokov stare. To znamena, ze bolo zhotovene okolo r.1300. Uhlikova metoda samozrejme existuje, je odskusana, dokonale sa zhoduje s inymi metodami na zistenie veku ,napr. s dendrochronologiou, ale ako som spomenul, polcas rozpadu do 6 000 rokov ju kvalifikuje na zistovanie len do radu niekolko desattisic rokov stare materialy organickeho povodu.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...vieš rafael...pokiaľ nemáš niekde napísaný...dátum výroby...nič ti nenapovie pravosť, staroby materiálu...nič...rafael...ani atómová metóda, ani jadrová metóda...všetko to bude vždy len o viere v tom že je to SPRÁVNA technika na určenie veku.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...BOH a JEŽÍŠ EXISTUJÚ...a túto metódu vynašli vedci, ktorý začali ako prvý popierať BOHA...rozmýšľaj prečo...aby ti priniesli na svet pokoj a mier?...áno ten pokoj pociťuješ na vlastnej koži a ľudia vo svete spia, pri otvorených dverách...ani dinosaurus nikdy nebehal po tejto planéte...na tomto svete vznikli zákony, ktoré sú staré niekoľko tisícročí...je to desať BOŽÍCH prikázaní...ak by ich ľudia dodržiavali...bol by tu kľud a mier...a vieš prečo som dal vedcom falošné vzdelanie?...pretože tomu veria...a nikto klamstvo nebude obhajovať tak, ako keď je presvedčený o tom že je to PRAVDA.


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-10-12  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "V roku 1988 tri laboratóriá nezávisle od seba uhlíkovou metódou C14 testovali vek plátna. Podľa týchto meraní plátno pochádza z rokov 1260-1390."

Tu ide o to či dôveruješ vede čo sa týka dokazovania veku. Podľa môjho názoru je to naozaj tak. Uhlíkova metóda je všeobecne prijatý princíp poukazovania na vek dokumentov atď.

Vek plátna by mohol byť odhadnutý zle iba ak by sa tam dostalo neprirodzene veľa uhlíka ktorý by prekračoval dvojnásobne hmotnosť tkaniny.
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover...a čo to dokazuje?...ak keby to bola technológia z budúcnosti...nikdy neurčíš vek ničoho...ak sa nevrátiš v čase.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale ved to je jedno..
ludia.. ved to je uplne jasne,ze to je podvrh..

Jezis tu nepotreboval zanechavat platna a,,klince.. ostepy a grale..
vsetko toto hladaju len senzaciechtiví ludia!!

takisto ako Boh vzal telo Mojzisa aby sa s jeho hrobu nestalo putnicke miesto..!lebo vie aky su ludia nachylní klanat sa aj otepu slamy)
tak isto tu nie je ziaden materialny pozostatok niecoho co malo spolocne z Jezisom..
zostalo tu jeho slovo,,a jeho odkaz..
viera a nevesta..

a zachvilu sa vrati na zem taky isty ako ked odchadzal..

serte na plachty..a pohare..
rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer polcasu rozpadu C14 je uplne jedno, ci niekto veri v Krista, ci Astara Sarona, je to vedecka disciplina na hony vzdialena uctievaniu jedinej pravdy, je odskusana a overena v praxi, ako som spomenul dokazatelna aj inymi metodami.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-12  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Luciferion má dnes opäť záchvat! Zas mu prepína medzi veľkými a malými písmenami na oplzlé slová.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chcete dôkaz ,ze to je podvod??


tu je:
v case ked chodil Jezis po zemi v izraeli..by si ziaden chlap nemohol dovolit mat dlhe vlasy!!

ten na tom platne ma podozrivo dlhe vlasy a ten obraz je celkovo nejaky ako namalovany na vystrete platno a nie take co by kopirovalo tvar..a po vystreti by sa obraz roztiahol!!

tu je vers z biblie,,co hovori o tradicii v tych casoch..a o dlhych vlasoch u muza!!!

Rozsúďte sami medzi sebou, či je to slušné, aby sa žena modlila k Bohu nepokrytá.
1 Kor 11,14
Alebo či vás neučí i sama príroda, že muž, keď má dlhé vlasy, je mu to necťou

1 Kor 11,15
Ale žena, keď má dlhé vlasy, tej je to slávou. Lebo dlhé vlasy sú jej dané miesto závoja.

dost silno pochybujum,ze by mal Jezis dlhe vlasy,,

jeho novodoby vyzor na malbach su len fantazia maliarov..

nebol ani pekny ani nemal dlhe vlasy!! takze zabudnite na turinsky katolicky podvrh!! prosim..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...pokrok...normálne si nikoho v príspevku neurazil...si poriadku?...nič ti nieje?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...žiadne oplzlé slová...len slušné výrazy...začal si čítať knihy ako som ti poradil, však?...však...mám pravdu?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-12  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vidíš, že to ide aj bez Caps_Lock a hlúpych slov.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...vidím tvoje zlepšenie...som na teba HRDÝ:)...len tak ďalej.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer ako obvykle ale mi na teba hrdi byt nemozme, stale len spochybnujes, nedas ziaden dokaz, ale kecov ako kofa na rinku....


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael.. akeho razenia by ten dôkaz mal byt??

no skus..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...chceš dôkaz?....pozri sa z okna...to zlo tam priam vidíš.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No urcite nie takeho, na zaklade coho ste si mylne vylozili jednu knihu spomedzi mnohych. SPKK ma furu omnoho lepsej literatury. No ako dokaz by mi stacil napr. historicke dolozenie Krista, aj s jeho ukrizovanim a par riadkov v analoch nejakych historikov aj s dodatkom, ze Krista po smrti zabalili do nejakeho platna, nasledne po tom by sa zistilo, ze platno naozaj pochadza z obdobia historikmi opisanymi. To by hadam na zaciatok dokazovania stacilo. Ale ak niekto tvrdi, ze na platne starom 700 rokov je Kristova podobizen a doba jeho hypotetickeho zivota je 2000 rokov stara, prinajmensom je to samozrejme podvod.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hore som pisal ,ze to je cisty podvod..
precitaj si to..

a k tomu dôkazu..
rafael ty sam velmi dobre vies,,ze tebe nestaci nic..
ziaden historik by ti nepomoholl. ziadna kniha ,,ani spis.. ziaden dôkaz ani keby niekto z mrtvych vstal ,,tak by si tomu neuveril..
lebo si tak nastaveny!!!

cokolvek nove by sa objavili,,cokolvek by vyplavalo na povrch..naslo by sa.. to vsetko by si bol schopny zosmiesnit..a popriet ..ako vymyslene..podhodene..nevažne.. slabe.. pochybne..atd..

dufam,ze na sebe tuto vlastnost pozorujes!!co????lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins..presne si ho vystihol...myslíš že tomu uverí?


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins ja som cital, co si napisal. Nemas pravdu, ze mi nic nestaci, ale ja som rovnako skepticky voci tvojej viere, presne ako ty voci nabozenstvu napr. Groovera. Tak mi nevycitaj to, co je vlastne aj tebe, lebo autenticita tvojich zaznamov je este viac spochybnitelna, ako jeho. Na zaklade jednej knizky ocakavas prichod niekoho, koho ani prve narodenie sa neda dokazat, ale inu vieru zavrhujes rovnakym sposobom ako ja tvoje.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takisto ako ja som nastaveny necitat,,zosmiesnovat..groovera ajeho védy..
tie modre obludy zo 6 rukami a sloniou hlavou co oni volaju boh!!

ja to len pocujem, vidim,,a uz mi je do smiechu!!
nema sancu..moze mi napisat co chce..hocijaky pekny obrazok..hocijaky vers..z ved..hocijaku mudrost..
no proste hocico mi moze postavit pred oci..ja to neuznam..a hned sa mi to v hlave obrati na srandu ci rozpravdku..

ja mam proste v hlave taky mur,,ktory ziadne védy nepreskocia..
nic z toho odboru nema sancu prejst!!

a ty mas to iste z bibliou, Jezisom a Bohom..
si zablokovany a ziaden argument neprijmes..

lebo si az tak zablokovany,,ze ti ani nic do srdca nevojde..
hned je to nemilosrdne zabijane ze tvojimi ocami..hned ako to precitas..

ja to chapemm.pozorujem to na sebe..
a preto pre teba ziaden argument nie je!!!
rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dufam, ze na sebe aj ty tuto vlastnost pozorujes.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vidis co sme obaja pisalo v rovnakom case? hm..


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemas pravdu nemam pred sebou ziaden mur, ale logicku dedukciu. Vsetko su to len pekne reci, pekne myty, ale ste vsetci len popieraci historie, lebo do toho vobec nezapadaju vyskumy a potvrdene nalezy. Nezapada do toho ani evolucia, ani paleoontologia, ci kozmologia.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael... evolucia, paleoontologia, ci kozmologia....sú tiež len VIERA? či nie?...ti máš googl...my máme BOŽIU BIBLIU...v minulosti, neexistovali C14...tak som vymýšľal falošných bohov...dnes je C14...ale tomu tiež len VERÍŠ...stačí ti to ako logické vysvetlenie?


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako vzdy si nasklamal, zasa si nic nenapisal, co by stalo za komentar.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,, stebou je tazko..

ty si vzdy nazves svoje pochody a nazory nejak vznesene..aby to malo cveng..ze si velice triezvo uvazujuci a logicky mysliaci jedinec..
a take iste nazory a logiku ktoru zastavam ja..(lebo ja tu logiku,,postupnost v tom vidim) tu nazyvas zmanipulovanostou a slepym nasledovanim manipulantmi!!

je to to iste..
ty si len myslis,,ze mas pravdu..
nic co citas v tyhc knihach je nie dokazane..
su to teorie..nic viac!!

my sme ako dvaja ludia co sa pozeraju na jeden stol na ktorom su 2 vazy!!
jeden sa pozera z predu a vidi 2 vazy..a druhy z boku a vidi len jednu..
a hadame sa..
kazdy mame svoju pravdu..a kazdy si ju obhajuje tym svojim..
ty sa zakazdym prispevkom snazis opuncovat svoje myslienky nejaky dotatkom,,ze za tebou stoji logika,,triezvy rozum..nezaujatost. historia atd atd..
no zabudas,,ze vsetko co bolo sa doteraz vzdy zmenilo..
vzdy prisli novy ludia,,nove objavy.ôa nove zavery..

tak tu nemachruj akoby si pojedol vsetku mudrost sveta..a auz sa odteraz nic nebude menit..lebo tomu veris ty!!

budes prekvapeny..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ale výsledok všetkých týchto KLAMSTIEV máš rovno pred nosom...SVET v chaose...ak by ľudia NEPOCHYBOVALI o tom že BOH a JEŽÍŠ EXISTUJÚ...dodržiavali by desať BOŽÍCH prikázaný a bol by tu kľud a mier...alebo sa mýlim?...rafael.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechodi, nechodi co je s nou, je mi biedne, v narkoze uz bolest necitim....Popri evoluciu, popri vek vesmiru, popri vek zeme a potom sa mozme bavit o rozpravkovych hrdinov ako ti Blatnicki rytieri, ci ti zo Sitna, pridu a spasia nas ,lebo my sa spasit nevieme... A k tomu prichodu, komu sa zjavi? Dojicovi koz na Sinaji, ci Amazonskemu Indianovi, alebo nebodaj Eskymakovi?


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a s tym murom to myslis fakt vazne??

ty nie si zaujaty??
to mysli uprimne rafael??

sam tomu co pises neveris..

keby tomu tak bolo,,tak by si muse uznat aj to ,ze sa mozno mylis..a ze Jezis zil,,a vsetko sa aj stalo co pise biblia..
takisto ako ja ,,keby som nebol zablokovany..tak by som uznal ze aj védy mozu byt pravdive..a siva z krisnom existuju!!

no ja som v tejto veci uplne zabetonovany a nik ma o tom nemoze presvedcit..vsetko spolahlivo hned ide do kosa..

a verim,ze u teba je to to iste z bibliou..
hned akonahle citas nieco z biblie,,ci vidis meno Jezis..hned mas blok..a tvoja mysle pracuje hned na protiargumentoch,,

viem ako to funguje rafael..nepresviedcaj ma..akoby som mal 5 rokiov..
som tu z nejaky ten piatok na zemi..a viem ako ludia funguju..
rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby som mal byt zablokovany, musel by som verit aj v Mitru, Dionyza, ci ineho boha opisovaneho clovekom v historii ludstva. Tvoje zablokovanie voci vsetkym ostatnym bohom predsa nie je dovodom aby ostatni verili tvojmu debloku na tvojho boha, to je dost chaby argument na dokaz jeho existencie.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ohladom prichodu..som ti to uz pisal mnohokrat..nepametas si nic??

este sa nestali urcite veci ktore sa stat musia..

AKED POTOM NEPRIDE,,TAK SA TI PRIDEM OSOBNE OSPRAVEDLNIT.A POPROSIT TA O ODPUSTENIE ,ZE SOM TA TOLKO OTRAVOVAL!! DOBRE???

no dovtedy to budes musiet znasat..
nebud ako kolibrik co zabuda za 5 sekund.. verim ,ze mas dlhsiu pamät,co???

vies co sa ma najprv stat..a potom ma pris Jezis..vies..
tak co sa vysmievas??

ci provokujes???


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...si ateista?


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins necysmievam sa tebe ,ale tvojmu debloku, ospravedlnenie prijmem, len mi musis vysvetlit, kedy bude iste, ze uz ani podla teba nepride.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-10-12  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer a ty si antipolyteista?


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-12  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  c´mon rafael..

takze si nic nepametas..

vidis to je vysledok toho bloku co mas..
nic co som ti pisal,,ohladom proroctiev a chronologie buducich udalosti sa ti neulozilo v hardveri..
vsetko islo spolahlivo do kosa..

ps.
o tom bloku si to asi tiez nepochopil..
ja som tym nechcel nic dokazat..
a uz vôbec nie existenciu Boha..
ja som len vysvetloval paralelu medzi tebou a mnou..
ja mam blok voci hinduizmu..a nic odtial sa nema sancu dostat hlbsie..
a ty mas to iste z Jezisom a bibliou..
si proste zapredsudkovany.. takisto ako ja!!

a tie predsudky ti brania si hocico zapametat..lebo to bud ani necitas..a ked hej..tak jednym dychom uz aj rozmyslas ako to vsetko rozdupat!!
a preto si nic nepametas..

a to je smutne..
myslel som ze si tych par zakladnych info ulozis..aby si mohol sledovat ci sa to bude diat ci nie..
no nezvladol si ani to..
no tu ite predsudky a bloky..
takze ti prepacim..lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-12  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...pýtam sa ťa normálne, nedávaj my tu nezmyselné otázky...ale aby sme v tom mali jasno...ja veriť nemusím...JA VIEM...že BOH a JEŽÍŠ EXISTUJÚ.


ja . hywekuwi20   |   ip:217.112.1   |   2011-10-13  (00:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Věřím, že plátno je pravé. Nové testy to potvrdily. Aktualizujte data.


turin . nerahuce65   |   ip:195.168.7   |   2011-10-13  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Turínske plátno, o ktorom veriaci tvrdia, že zachytáva autentický obraz Ježiša, má rozmery 4,4 krát 1,1 metra. V roku 1988 ho podrobili uhlíkovému datovaniu, ktoré dokázalo, že ho vyrobili niekedy medzi rokmi 1260 až 1390. Plátno sa nachádza v Turínskej katedrále a len zriedkavo ho majú návštevníci možnosť vidieť.

http://vat.pravda.sk/vedec-vytvoril-kopiu-turinskeho-platna-f0t-/sk_vclovek.asp?c=A091007_033028_sk_vclovek_p35


ja . lijimesu95   |   ip:217.112.1   |   2011-10-13  (00:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  13. říjen - den, kdy tisíce lidí vidělo zázrak : http://www.stream.cz/slavnedny/618301-13-rijen-den-kdy-tisice-lidi-videly-zazrak


Martin . nujogibe55   |   ip:62.197.21   |   2011-10-14  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer ty si tak neskutocne primitivny, naivny a egocentricky clovek, ze mi je az luto ked ti toto musim napisat. Popierat radiovo-uhlikovu metodu datovania, jednu z najpresnejsich metod vobec, je naozaj silna kava aj pre kona. V tychto tvojich prispevkoch sa potvrdil tvoj maximalny primitivizmus a dokaz toho, ze clovek pochadza naozaj z opice. To, ze je Turinske platno podvrh je dnes hadam jasne kazdemu, dokonca s tym ani Cirkev nema problemy.


BJ . voqocopu75   |   ip:95.105.13   |   2012-01-07  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V skratke prečo je najpravdepodobnejšie, že išlo o Jacques de Molay:

1. bol zatknutý v parížskom templárskom chráme - templári mali vždy v chráme na rituály(podobné slobodomurárom) minimálne jedno plátno tak ako SM mávajú dnes

2. Jeho a templárskym najväčším prehreškom bolo popieranie Kristovho božstva, plutie a šliapanie po kríži - inkvizítor Guillaume Imbert, osobný nepriateľ Molaya, videl ukrižovanie ako najspravodlivejsi trest

3. francuzska inkvizicia bola znama tym ze obete pribijala na najblizsi drevenny objekt

4. flaky krvi na platne, spobob akym stekala naznacuje ze obet nebola priklincovana na symetricky kriz - jedna ruka bola vertikalne nad hlavou(vyklbenie pleca ako vidno na platne)

5. odtlacok zadnej casti jasne ukazuje ze obet bola polozena na makky podklad a nie na kamennu dosku - teda obet mala este zit (Molay sa mal len mucenim priznat a potom byt predvedeni pred sud ako sa aj stalo)

6.obet bola v bezvedomi avsak udrzovala si telesnu teplotu, svaly boli v krci, telo sa potilo - zlozity chemicky proces kt. sa neda v skratke vysvetlit ale je to bezny a pomerne jednoduchy proces - tymto sa vytvoril a zachoval odtlacok

7. Platno bolo 1. krat vystavene Charneyovcami - potomkovia rytiera upaleneho spolu s Molayom

8. Templári nosili uces a bradu v style nazarejcov tak ako Jezis - preto ta podoba

9. Je písomne dolozene ze Molay pred sudom vsetko odvolal, povedal ze to povedal pod tlakom mucenia a ukazal rany

10. na platne su rany po klincoch medzi vretennou a laktovou kostou - na vsetkych stredovekych vyobrazeniach jezisa je pribity cez dlanediskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Stevia Sladká. Bezedný zdroj "cukru" zadarmo, navěky a bez kalorií.

Každý by chtěl určitě mít doma bezedný zdroj cukru. A navíc bez kalorií . Je to možné ? Ano je. Informace jsou dnes cennější, než peníze.


Zmena Vekov

PREČO PADAJÚ LIETADLÁ

Knižky, ktoré vám povedia pravdu?

Benjamin Fulford - HAARP - Slovak

NASA sa chystá uskutočniť výbuch na Mesiaci

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2362 s