20. September 2019
    
Základný príjem - Dolezite.sk

Základný príjem


  2010-02-02  (14:53)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Základný príjem

Základný príjem znamená pravidelné (mesačné) vyplácanie určitého množstva peňazí každému človeku v spoločnosti, bez ohľadu na to, či je zamestnaný alebo nie, bez ohľadu na vek (teda od narodenia), pohlavie, vierovyznanie... Mal by byť vo výške, ktorá umožní na ľudsky dôstojnej úrovni uspokojiť základné životné potreby. Paradigmu, že peniaze dostávame za prácu a že pracujeme pre peniaze, je potrebné prekonať. Jednak je zrejmé, že s postupujúcou automatizáciou bude práce stále menej a po druhé motivácia robiť niečo „pre peniaze“ namiesto „pre zmysluplnosť“ vedie ku krízam hodnôt v spoločnosti, k plytvaniu a nezmyselným činnostiam a následne krízam ekonomickým. Vôkol nás je množstvo práce, ktorú je možné a potrebné vykonať i množstvo voľných ľudí, no nerobí sa, lebo na prácu nie sú peniaze.

Základný príjem nie je všeliek na problémy celej spoločnosti, ale oddeľovanie príjmu od práce je dôležitým krokom pre jej ozdravenie a teda pre lepšiu budúcnosť. Jedným z dôležitých fenoménov, ovplyvňujúcich život v našej spoločnosti je strach. Strach z toho, že stratíme zamestnanie, že nebudeme mať na bývanie, na stravu pre seba, pre deti, na splátky... Pre tento strach sme ochotní robiť nezmyselné veci, poslúchať nezmyselné príkazy, dodržiavať nezmyselné pravidlá, ochotní sa nechať ponižovať. Základný príjem môže dať človeku určitú istotu a tým i väčšiu slobodu a dôstojnosť. Zbavenie sa existenčného strachu a zdôraznenie ľudskej dôstojnosti v celonárodnom meradle je niečo, čo zmení atmosféru v celej spoločnosti.

Cieľom autorov stránky je podnietiť celoslovenskú diskusiu na túto tému, zvážiť možnosti, výhody a nevýhody základného príjmu a v prípade pozitívnej odozvy uskutočňovať praktické kroky k jeho realizácii v SR. Na týchto stránkach budeme uverejňovať ďalšie informácie k téme základného príjmu. Ak sa chcete informovať o našich aktivitách, alebo máte podnetné návrhy, napíšte nám. Budeme vďační za každý konštruktívny príspevok.

 

 


http://dotsub.com/view/26520150-1acc-4fd0-9acd-169d95c9abe1

Najčastejšie otázky:

Ak človek bude pracovať, dostane ZP?

Áno, bez ohľadu na to, či človek pracuje, nepracuje, či zarába málo alebo veľa, má dostať ZP. Ak nebudem pracovať, mám ZP, ak pracujem, tak to, čo zarobím, je navyše k ZP. Dá sa očakávať, že pri zavedení ZP sa zníži cena za hodinu práce v jednotlivých profesiách, resp. inak: Ak mám plat 25000 Sk, tak po zavedení ZP by som mal dostať 10000 od štátu ako ZP a 15000 od zamestnávateľa, takže môj celkový príjem sa nezmení, pokiaľ pracujem. Zvýšenie príjmu nie je cieľom ZP, tým je zvýšenie individuálnej istoty a slobody. Zníženie nákladov na moju mzdu z 25000 Sk na 15000 však zníži náklady zamestnávateľa a umožní mu napr. investovanie do rozvoja firmy.

Aká by bola výška ZP?
Je dôležité si uvedomiť, že cieľom zavedenia ZP je zmena v zmýšľaní ľudí a v zmene sociálnej, duševnej klímy v spoločnosti. Nie je cieľom zaviesť technicky lepšie riešenie prerozdeľovania príspevkov či vyplácania rôznych dávok. Zavedením ZP sa má reálne zmeniť vzťah ľudí k práci, zamestnávateľov k zamestnancom a prežívanie slobody či neslobody vzhľadom na svoju životnú situáciu.
Preto je nevyhnutné zaviesť ZP minimálne v takej výške, aby sa pre dostatočne veľkú skupinu ľudí naozaj ich život zmenil. Konkrétna suma v peňaženke iným spôsobom zmení život človeka v Michalovciach a iným v Bratislave, pretože sú rôzne životné náklady. Ak hovoríme, že ZP príjem má zabezpečiť dôstojný život človeka, tak sa tým myslí jednak pokrytie nákladov na fyzickú existenciu v istej základnej miere – nájomné, strava, oblečenie – a jednak určité kultúrne potreby, lebo človek nie je len zviera, ktoré potrebuje len bývať a jesť. Tým kultúrnym nemusí byť koncert v la Scala alebo Depeche Mode za 2000Sk, ale napr. možnosť stretnúť sa s priateľmi, kúpiť si knihu, niečo študovať atď.
A teraz ku konkrétnej sume. Tá by mala byť výslednicou medzi vyššie popísanými cieľmi a možnosťami ekonomiky. Zo štatistík o životnej úrovni a o vyplácaní sociálnych dávok sa dá určiť, aká suma je pre akú sociálnu skupinu významná, aby to zmenilo jej život. ZP vo výške od 8 do 10 tisíc SK by pre mnoho občanov SR bol významnou zmenou. Skúsme napr. spoločne snívať sumu 8 000 Sk, t.j. 270 €. V Nemecku sa uvažuje o hodnote okolo 800€. Určenie konkrétnej výšky ZP pre Slovensko je vecou ekonomických odhadov a múdrej odvahy.

Máme na to?

Toto je dôležitá otázka a definitívnu odpoveď na ňu budeme mať až po zavedení ZP. Existujú, samozrejme, rôzne analýzy z iných krajín. Napr. nemeckí ekonómovia zrátali, že takýto krok je reálny, závisí však na reformách v iných oblastiach. Konkrétne, najviac spojenou otázkou so ZP je daňová reforma, ktorá môže podstatne uľahčiť prijatie ZP – zrušenie dane z príjmu a zavedenie dane zo spotreby (viď články k tejto téme v príslušnej záložke). Pre Slovensko zatiaľ takáto komplexná štúdia nebola spravená, snažíme sa ju však vypracovať.

vložil: eM

autor: Erich Šašinka


prebraté:
http://www.zakladnyprijem.sk/home
http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grundeinkommen/


Prosím, aby ste si najprv pozreli dokument a potom sa vyjadrovali, pre korektnosť...

eM
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-03  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mne video ide iba keď link pod videom skopirujem do prehliadača. Nezabúdajte prosím video vkladať správnym spôsobom. http://dolezite.sk/pridat.php#ixzz0eEUFip40


hladacpravdy   |   ip:89.173.4.   |   2010-02-03  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skvele, uz sa to zacina, je uplne jasne, ze by to fungovalo, ale to by korporacie prisli uz len na slovensku o statisice otrokov, ktori veria, ze musia pracovat 12 hodin denne za 15 000 Sk. Na strednom slovensku je to bezny plat ludi s maturitou, pracujucich 12 hodin prace denne!


Peter   |   ip:213.81.17   |   2010-02-03  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm, myslienka zaujimava, ale kvoli medzinarodnym korporaciam - asi nerealizovatelna. A potom, co ked vsetci v state budu chciet zit len na ZP? Ako nan stat zarobi?


julo   |   ip:94.113.13   |   2010-02-03  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som za!
konecne nieco,za co stoji bojovat,co by malo zmysel.Ale myslim,ze by to preslo jedine cez referendum,ked to bude kvalitne vypracovane a vysvetlene,ludia pochopia o co ide,tak si to uzakonia sami.Politici by to v parlamente neschvalili len tak,este aj spusta lobbistov by proti tomu brojila...


julo   |   ip:94.113.13   |   2010-02-03  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter,pozri si film,prosim...


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2010-02-03  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TO PETER
myslis ze vsetci nechcu nic robit ?
mozno mesiac dva mozno 3
ale potom ti zacne sibat
kazdy ma nieco co by chcel robit a takto by si to mohol dovolit
navyse zo zakladneho platu si nekupis dovolenku , dom , auto , nabytok
len prezijes
takze motivacia pracovat bude stale
mne sa to pozdava
akurat mam pocit ze existuje na svk skkupina ludi ktori nebudu chciet pracovat
nakoniec to nerobia ani teraz
ale so ZP by aspon nemuseli kradnut


eM   |   ip:84.47.8.1   |   2010-02-03  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte doplním:

Reakcia od: Mária H. 24.2.2009
Dobrý deň, pracujem na úrade práce a preto ma veľmi zaujala idea základného príjmu. Každodenne sa stretávam s nezamestnanými, ktorí majú záujem sa realizovať ale bez základného príjmu to nejde. Zvlášť ak skĺznu do dlhodobej nezamestnanosti nie vlastným zavinením. Dôvody sú rôzne, zdravotný stav, starostlivosť o blízkeho človeka, disponovanie profesiou o ktorú nie je záujem. Úrady práce pomáhajú nástrojmi ako sú vzdelávacie kurzy. Ale ďalšie kroky sú pre niektorých nezvádnuteľné.
Strata akéhokoľvek príjmu ich núti zostať len v okolí svojho bydliska. Nemajú financie na základné veci, ktoré su nevyhnutné na vycestovanie za prácou, alebo zabezpečiť si šatstvo pre nástup do zamestnania. Pre nich je to nákladné a z pohľadu financii neúnosné. Preto títo ľudia sú izolovaní a akákoľvek sebarealizácia je pri nich nedostupná. Základný prijem by odbúral kopec problémov. Isteže sú ľudia ktorým stav nezamestnanosti vyhovuje a nič na tom nechcú zmeniť, ale na druhej strane žijú v biede a na takýto obraz sa zle pozerá, lebo sú to až niekedy nedôstojné podmienky. Takýto sú ľudia zanedbaní a okolie s tým určite nie je nadšené. Sú poľutovaniahodní, ale aj postrachom pre okolie alebo znepríjemňujú život ostatným. Základný príjem by bol určite vyriešením takýchto problémov, to znamená vyriešením otázky sebarealizácie.
Základný príjem by pomohol ľuďom realizovať sa viacerými smermi a nikto by nebol odkázaný na nikoho. Bolo by viac lásky, priateľstva, pochopenia a bolo by menej strachu o svoj vlastný život. Mňa by však zaujímalo v akej výške by bol základný príjem a u tých, ktorí by sa chceli realizovať a zarobiť viac, či by mali šancu..... ....Ľudia musia mať aj motiváciu. Ľudia chcú aj niečo dokazať, čo je v ich silách. Chcú dokázať, že nie sú zbytoční. Budú mať na to priestor a možnostť? Pretože so základným príjmom ten záujem tam určite bude. Slovenský národ je pracovitý, určite nebudú všetci chcieť sedieť doma. Aj keď spočiatku to bude záujímavé, časom to každého omrzí. Organizácia voľného času a sebarealiácia bude u každého potrebná.
eM   |   ip:84.47.8.1   |   2010-02-03  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je až zarážajúce ako relatívne jednoduchá myšlienka vie výrazne zjednodušiť a čiastočne zbaviť problémov v súčasnej ekonomike. Autori majú snahu zaviesť základný príjem na celom svete (samozrejme nie paušálne). Ja sa skôr obávam toho, ak by sa zavádzal postupne, napr. najprv Nemecko, Švajčiarsko... tak by mohla nastať vlna ekonomických imigrantov, ktorých už majú tiež dosť...


Tuk   |   ip:88.212.36   |   2010-02-03  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi dobrý článok.
Ďakujem za zverejnenie.
Podľa mňa je to realizovateľné.
Beebee   |   ip:87.197.13   |   2010-02-03  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Konecne nieco rozumne na tejto stranke, na prvy pohlad sa mi to zda aj realne aj rozumne....


ace   |   ip:217.75.87   |   2010-02-03  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TO by bola krasa žiť!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jn   |   ip:91.148.14   |   2010-02-03  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viem o Základmom príjme asi rok! Neviem sa dočkať dňa jeho zavedenia bola by to ozajstná Revolúcia v dejinách!Bol by to liek na veľa nemocí!Káždý človek ktorí sa stretol s touto víziou musí iba súhlasíť tak ako súhlasím aj Ja.Dnes ale na Slovenskú nie je k tejto voľbe politická vôľa - verím že SaS, tak ako sa to črtá v Nemecku,opracuje SK k zavedeniu tejto genialne myšlienky!


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-03  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ďakujem za opravenie článku-videa. že už funguje normálne.


eM   |   ip:84.47.8.1   |   2010-02-03  (15:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jn:
Nemyslím si, že to záleží od konkrétnej polit. strany, alebo jej lídra. Po dlhom čase má Slovensko vypracovanú jednotnú víziu, hoci som ju zatiaľ nevidel. Základný príjem v nej ale pravdepodobne nieje...

Osobne si myslím, že SaS je len ďalšia rýchlokvaska ako SOP, alebo ANO. Pokiaľ jej tečú financie, tak kričí, ale keď prestanú a nedostane sa do parlamentu tak zakape...


Maros   |   ip:80.242.33   |   2010-02-03  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja myslim ze svet by bol lepsi absolutne bez penazi :) A jedina cenna hodnota by boli druhi ludia....ale inak ktomuto clanku myslim ze je to blbost lebo take nieco by bolo pouzitelne len pre cloveka dnesneho typu ktory vie co chce ale ma aj ine problemy ktore musi riesit a brzdi ho to
Ale predstavte si ze sa tento zakon zavedie do praxe a co spravia tak 12, 15....18 rocni ludia?...budu mat nejaku motivaciu? teda neplatilo by to pre vsetkych ale mozem dat ruku do ohna zato ze by sa rapidne zvysil pocet alkoholikov atd atd atd...a to je iba taky moj neodborny psychologicky pohlad na vec...ake dalsie ekonomicke a ktovieake dosledky by to malo to tazko povedat..kazdopadne je to velmi citliva tema ktora by sa sice mala riesit ale velmi opatrne a profesionale


hr   |   ip:78.141.10   |   2010-02-03  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chvála a vďaka za uverejnenie článku.


eM   |   ip:84.47.8.1   |   2010-02-03  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslím, že v dokumente bolo spomenuté, že deti dostanú polovicu zo zákl. príjmu. A na druhej strane nikto nepovedal, že sa zmení právny status zodpovednosti. Na Slovensku do 18 rokov rozhoduje väčšinou rodič, takže peniaze má v správe on a je len na ňom ako bude s nimi hospodáriť...


clovek   |   ip:95.102.21   |   2010-02-03  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslienka pekna to ano . Ale do 100 rokov by bolo ciganov 10000x viac . Na takyto krok musia byt aj ludia pripraveny co sa o ciganoch neda povedat . Nie niesom rasista ale romsku mentalitu uz poznam.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-03  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo tak spolu so Základným Príjmom dodať podmienku že sa to vzťahuje iba na dve prvorodené deti pre jeden pár ?


eM   |   ip:84.47.8.1   |   2010-02-03  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek:
Pokúsim sa Ťa vyviesť z omylu, čo sa týka cigánov. Neviem, odkiaľ pochádzaš, ale väčšina cigánskych osád na východe majú málo spoločné s pôvodnou cigánskou kultúrou. Je to kultúra chudoby, presne taká ako v slumoch veľkomiest (Rio, Bombaj...). Napríklad už by sa nemohlo stať, aby ťa niekto otravoval na stanici ohľadom 20 centov na "rožky". Po zavedení zákl. príjmu by som takého poslal do ..., potom bude jasné, že ich prechlastal. Základný príjem zruší soc. dávky, bude sa vyplácať na hlavu. Máš pravdu, že stále bude existovať určité percento ľudi, ktorým je prednejší taký prázdny život ako doteraz (clast, automat...).


lukyBB   |   ip:89.173.13   |   2010-02-03  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom

z ekonomickeho hladiska ok, z etickeho je to diskutabilne, pretoze defakto je tym tretie a kazde dalsie dieta menejcenne. Ala ma to logiku a ZP by som definoval napr. ako stravne listky.

Co je otazne, aka vyska ZP je prijatelna ? Stanovil by som ju na minnimum potrebne na to, aby sa clovek mohol slusne najest a netrpel hladom. Ostatne si naozaj treba odrobit a nie dostat zadarmo. Praca slachti je velmi mudra veta.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-03  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lukyBB
ešte si zabudol elektrinu,vodu. diskriminované by tretie dieta nebolo iba by vedelo že nebude mať právo na základný príjem preto by si tretie dieta dovolili iba tý ktorý by ho chceli chovať zo svojho pracovného príjmu.


max   |   ip:81.89.55.   |   2010-02-03  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre a motivacia ludi potom uplne vymizne?


eM   |   ip:84.47.8.1   |   2010-02-03  (18:18)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  max:
co myslis pod pojmom motivacia? Ludia nadalej nebudu "motivovani" peniazmi, ale ich vlastnou volou...

http://www.ted.com/talks/lang/slo/dan_pink_on_motivation.html

motivacia peniazmi zabija kreativitu...


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-02-03  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som za.
Najprv je ludom potrebne vysvetit, ze je to funkcny system a sucasne je to system, ktory lepsie naplna potreby vacsiny ludi. Toto moze robit kazdy, kto veri v takyto system a tuzi po zmene. (Dnes som tento system nevediac o tomto clanku spomenul kolegovi, zajtra poslem linky znamym, pozajtra ...)
Zmena potom pride tak samozrejme ako sa menia rocne obdobia.
Prosim, skuste aj vy pomoct presadit zmenu. (A nemusi to byt len tento system, ci prave tento system. Moze to byt aj presadenie myslienky maximalneho prijmu.)


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-03  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  max
motivaciu ludia budu mat,lebo kto bude chciet mat viac si v pohode zarobí slusne peniaze v zamestnaní ktoreho bude dostatok.No ja by som zakladny prijem pre tých co nepracuju podmienil ze si by si sami mohli vybrat aku pracu budu vykonavat, nie iba tak uplne zadarmo pokial su zdraví.Mozu zametat ulice alebo past obecné sliepky na okolitom chotári a ludom zadarmo rozdavat vajicka...Ja si pamatam ked som bol decko ze sa skutocne pasli sliepky po nasom chotari,prenasali ich v takej maringotke a strazil ich taky dedko so psom.

Zakladny prijem nie je nic ineho len 100% zdanenie ziskov a jeho rozdelenie pausalne vsetkym obyvatelom.O tom tu uz Vasky rozprava rok a bolo to odskusane v povojnovom Nemecku a s uspechom.Takze zakladny prijem je uplne prirodzena vec ako ustredne kurenie.Dnesny system je zly preto ze urok odcerpava peniaze z obehu v prospech bankarov a aby system fungoval musia sa dotlacat nove peniaze z CB.Teda centralni bankari doslova a do pismena legálne falsuju peniaze a bez prace ich davaju do obehu urocnymi pozickami ktorymi sa vracaju len im,nikomu inemu a tym sposobuju ze vsetci na nich robia a oni iba organizuju vojny a riadia svet.Tak jednoduche...
cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-03  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zakladny prijem by mal patrit iba tým co pracuju a tym co pracovat nemozu..deti,chorí,dochodcovia.
Ciganom ktory nechcu pracovat by som vytvoril rezervaciu v okoli Lietavskej Lucky a Ziliny..tam maju aj svojho slovenskeho vajdu Janka ktorý by s nimi urobil najlepsi poriadok.


eM   |   ip:84.47.8.1   |   2010-02-03  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv:
vacsina ludi teraz pracuje, lebo potrebuje prijem, ak by mali zakladny prijem, nepracovali by v tej oblasti, v ktorej teraz. Ak by bolo podla teba, tak zakladny prijem by nebol zakladny, ale vyvoleny... Este nedavno som mal podobne "proticiganske" myslenie, ale je potreba lepsie porozumiet ich kulture a organizacie spolocnosti. A urcite netreba hadzat do jedneho vreca ciganov, ktori zivoria (je jedno z akych pricin) a tych, ktori sa snazia kulturu ciganov zachovat, a pritom nemusia chodit do prace na siedmu 5 dni v tyzdni a pod...


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-03  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Šašinka,marxisticky debilek prisel se svou troskou do mlyna a pridal na hromadku hnoje, vyprodukovanou debilky cv a kri.


eM   |   ip:84.47.8.1   |   2010-02-03  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A vrelým potleskom privítajme "diskutéra", ktorý svoje osobné problémy dokázal zhrnúť do jedinej vety. To už je úspech...


Godwinson   |   ip:85.216.13   |   2010-02-04  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok je super! Len názov nesedí.
Mal by sa volať: "Rozprávka o základnom príjme."Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson
Áno dobrý názov v rozprávke vždy dobro zvíťazí mohlo by sa to volať aj tak. Stačí každému občanovi poslať na účet základný príjem. Vydať zákon o tom aby sa ceny nemohli meniť iba prepočitavať kurzom ktorý poznáme kedže vieme kolko peňazí sme vytlačili a bude to realita ! už len založiť stranu ktorá by zaviedla základný príjem informovať všetkých slovákov.... všetko je riešitelné len treba chcieť rozmýšlať !


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-04  (06:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  základný príjem už je aj pre slobodných jednotlivcov, rodičov, matky a ich deti. Len sa inak volá.


julo   |   ip:94.113.13   |   2010-02-04  (06:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdravim vsetkych!:-)
Myslim,ze mnoho ludi nepochopilo myslienku ZP.Odporucam si to video pozriet este zoparkrat.
Hlavne na tom je,oddelit pracu a prijem..to znamena,ze praca by presatala byt povinnostou ako v komunizme,alebo prostriedkom k uziveniu ako v kapitalizme.Prestali by sme byt ekootrokmi.Praca by bola cinnostou,ktora nas bavi,naplna a cez ktoru sa realizujeme.
Dost ma zaraza,ked citam o novej diskriminacii..preco vas trapia cigani?Ved to tento system im dava moznost nic nerobit a zarabat na rodeni.V systeme ZP by mal kazdy ten zakladny prijem rovnaky a vystacil by mu na slusny zivot.Tu by mu nepomohli nejake kecy o diskriminacii,aby poberal vsetky mozne davky ako teraz.vsetky davky by sa proste zrusili.
Urcite by to chcelo sprisnit trestny zakonnik,kedze uz nikto by nemusel kradnut kvoli nedostatku financii.
Ludia by sa zacali zaujimat o druhych a prisli by na to,ze niektore veci tu nemaju miesto..ako napriklad automaty.Ludia by venovali svojim detom viac casu a tak by sa nepoflakovali a nechlastali.Niesom psycholog,ale myslim,ze velka cast mladych to robi len ako sposob,ktorym chcu na seba upzornit.Ake krasne by to pre vacsinu z nich bolo,keby rodicia nemuseli travit vacsinu casu v praci a doma su unaveni a stresovani a nemaju energiu ani cas sa im venovat,komunikovat a nieco riesit...
Vtom dokumente nie je nic o 100%nom zdaneni,ak som to dobre pochopil,chcelo by to zredukovat danovy system na jedinu dan a to spotrebnu,z ktorej cast by sla na financovanie ZP.
Ludia,zamyslite sa..tu nejde len o ekonomicku zmenu,ked kazdy dostane nejake peniaze..slo by hlavne o zmenu vnutornu,ked nie si nuteny pre peniaze robit nieco,co ta nebavi,alebo vycestovat za pracou od rodiny.Mohol by si skusit x praci,mohol by si nieco vynaliezat,mohol by si sa venovat druhym ludom,mohol by si robit nejaku dobu aj to,co nikto nechce a co je tympadom dobre ohodnotene a potom by si cestoval po celom svete..MOHOL BY SI VSETKO A NEMUSEL NIC!


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-04  (06:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo ZP nezmeníš mentalitu ľudí.

"Ludia by sa zacali zaujimat o druhych a prisli by na to,ze niektore veci tu nemaju miesto..ako napriklad automaty"

Jediná otázka: " Ako funguje zmena človeka po získaní ZP, aby platila tá veta?" Ako presne to ZP spôsobí?
cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-04  (06:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo
a odkial by si zobral peniaze na ZP????Jedine zo 100% zdanenia ziskov.Samozrejme ze s nazorom iba jedinej dane a to DPH velmi suhlasim.
Efekt zakladneho prijmu sa da dosiahnut iba 100% zdanenim ziskov ,od inakial nie je mozne na neho vziat peniaze.Kto tvrdi nieco ine nevie o com hovorí.Samozrejme je k tomu potrebne stanovit okrem minimalnej mzdy aj maximalnu aby sa bohatstvo nepresuvalo k majitelom firiem a bankarom cez mzdy.
cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-04  (07:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stan
vidim ze sa Ti nasa debata paci ked sem chodis a nadavas nam.Ja som uz medzi casom povyrastol a lepsie rozumiem dnesnemu financnemu systemu.Uz rozumiem vete co si povedal v case ked som ja tvrdil ze banky sedia na peniazoch ktore urokom stiahli z obehu a ty si hovoril ze sedia na kope cennych ci bezcenných papieroch.Mal si pravdu.Lebo svoje peniaze chceli rozmnozit este viac a pchali ich do CP.Pochopil som ze burzy su na to aby sa prebytocne peniaze natlacene na splacanie dlhu ktore sa davaju do obehu niekde uskladnili a to sa deje tak ze sa ukladaju do CP.Ja ale neviem ako sa predavaju CP a vsetky tie debility ako obligacie,opcie,akcie a ine.Nemohol by si nam sem o tom napisat clanok
a tvoje vyjadrenie na to ze zisk CB ma byt prijmom statneho rozpoctu bez vytvarania akehokolvek dlhu???Dakujem vopred.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-04  (07:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este dovetok
ak by bola iba jedina dan DPH,nesmel by sa tvorit zisk t.j. cena vyrobkov by pozostavala z nakladov,miezd a DPH...bez zisku.A nesmel by funkovat bankovy urok,resp.banky,hlavne Centralna by museli byt statne aby peniaze cirkulovali naspät do obehu cez statny rozpocet a ZP.ked si to nakreslite tak je to takmer rovnaka schema ako obeh fontany,to nedokazete?V kratkej dobe to nakreslim.


julo   |   ip:94.113.13   |   2010-02-04  (08:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer
Nejde az tak o zmenu ich mentality,ale o zmenu prostredia a podmienok.Na svoju otazku si odpovedz sam.Myslis,ze ludia su blbi,lenivi..v podstate zli?Alebo su len v tiesni a neistote?Za sociku boli alespon nejake istoty a ako pamatam,ludia boli k sebe lepsi.Myslim tych obycajnych:-)
Ono kazda zmena nesie rizika.

cv
o financovani je toho dost v dokumente.Urcite by sa to muselo riesit komplexne.Ale sedliacky rozum mi hovori,ze ked sa tu da tolko nakradnut,ako sa kradne,ak mozu mat financnici,mimovladky a rozni nemakacenkovia v oblekoch stonasobne vyssie platy ako clovek produkujuci hodnoty,tak 1.zmena je nutna 2.prachov je dost,len nie tam,kde by mali byt.
A len na okraj:sledujem to tu uz dlhsiu dobu a aj ked tvoje prispevky su zvacsa prinosom,veta"Kto tvrdi nieco ine nevie o com hovorí"dost betonuje diskusiu.skus byt trochu nad vecou a obcas priznaj,ze si omylny tvor:-)


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer
teraz vyslovene trepeš ! citujem ťa : základný príjem už je aj pre slobodných jednotlivcov, rodičov, matky a ich deti. Len sa inak volá.

Toto všetko čo hovoríš sú sociálne náklady ktoré platia daňoví poplatníci ! základný príjem je otom že 5 000 000 slovákov dostane od štátnej banky základný príjem každý mesiac a spôsobená inflácia postihne všetkých rovnako , čiže nikoho tým neokrádame pretože každý dostane rovnako a každému to spôsobí rovnakú infláciu kedže boli rovnako rozdelené.. tu platí : Že všetci sme si rovný ! bez rozdielu.... je vidno že len velmi málo ludí pochopilo myšlienku základného príjmu ak trepem tak ma opravte možno sa mýlim ?!


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-04  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odkiaľ zoberie banka peniaze na ZP?


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-04  (08:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo

Za sociku ako pises boli ludia k sebe lepsi. ZP to nesposobil. Tak isto ako nesposobi, ze budu k sebe lepsi teraz. Mentalitu ludi, ich spravanie a postoje by som so ZP nespajal dokopy.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer + všetkým

Ja by som právaže mentalitu spájal so základným príjmom pretože ide o druh KAPITALIZMU slobody o ktorej všetci snívajú :D len ide o tie tlačenie peňazí že teraz je to daná rovnica že niekto bude čierny peter ! a dostane sa do nedostatku peňazí. Táto nová forma KAPITALIZMU by ludí nedohnala do nedostatku ale k rýchlemu míňaniu Základného príjmu a vlastného pracovného príjmu pretože na druhy mesiac by už ceny boli kvoli inflácií vyžšie..každý by sa ponáhlal míňať a ešte aj preto lebo by vedel že si nemusí nehávať na horšie časi kedže by bolo matematicky dané že horšie časi neprídu. Pre tých nevedomích :aj základný príjem by sa každý mesiac prepočítal podla inflácie ktorú poznáme kedže vieme kolko peňazí tlačíme..Je to tak banálna myšlienka že ju AKOŽE INTELIGENTNY ludia nikdy nepochopia pozrite si prosim aspoň to video o základnom príjme očom to je.... Mýlim sa ?!


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer

Vytlačí si ich sama !


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo

Kradne sa iba preto že nemáme online prístup do všetkých transakcií. Na vyžiadanie to nikto nesleduje. Kradnúť by sa nedalo ak sa zavedie ZP pretože by sme to navrhli tak aby každý občan mal reálny a online prístup ku každému číslu !


julo   |   ip:94.113.13   |   2010-02-04  (09:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer
Ako to,ze si precitas jednu cast vety a tu druhu ignorujes?Pisal som predsa,ze boli k sebe lepsi,lebo citili nejake istoty..mali co jest,kde byvat a zili v mieri.Kolko obycajnych ludi moze dnes nechat pracu a robit,co ho bavi?Nehovorim,ze to za sociku bolo mozne,aby si ma netahal za slovicka...
Ide o tie istoty...

Ekonom
nerozumiem uplne presne do detailov navrhovanemu mechanizmu,ale som si isty,ze aj v ekonomike by sa toho muselo dost zmenit.No tak ako to pises,by to asi neslo.Statna banka nemoze len tak vydat take prachy a sposobit inflaciu.Banka,alebo este lepsie stat,by tam mala fungovat len ako prostrednik.Lepsie je si pozriet dokument,tam to vysvetluju fundovani ludia...ale asi tak,ze po danovej reforme by DPH,alebo spotrebna dan bola rozdelovana na ZP a ine vydaje statu.DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-04  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo, kto by robil prácu, ktorá nikoho nebaví a pri tom je potrebná?


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (09:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer
robil by ju ten kto by chcel mať väčšiu výplatu ! kedže by to bola robota o ktorú by bol malý záujem bola by velmi dobre platená ! si nemýlte ludia základný príjem s pracovným príjmom ktorý by sa zachoval !Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo
Áno teraz by to nemohla ale po zavedení základného príjmu s jednou štátnou národnou bankou by to mohla robiť !


bublinka   |   ip:91.127.51   |   2010-02-04  (09:50)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ekonom:postrehol si ako tito chlapci velmi horkokrvne obhajuju motivaciu k "praci o zisku" na jednej strane a na druhej im nevadi donucovanie vykoristovanie?Tu uz netreba motivaciu ale donutenie z existencnych dovodov,zarobit prave len na zachovanie existencie a to vo velmi skromnej kvalite.Docerta,preco rovno nenavrhnete zalozit gulagy-budte k sebe uprimnia aj k druhym.
Tu uz netreba motivaciu ,ale donucovanie a to toho najhorsieho druhu?


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka + všetkým

Áno postrehol som to. že oni tupci ani nevedia čo obhajujú a a sú proti základnému príjmu keď ani nevedia ako funguje. Oni sú proti tomu zo zvyku lebo si myslia že základný príjem znamená : niekde niekomu zobrať a prerozdeliť nezamestnaným... Chyba ! otom nieje základný príjem. Bolo by nutné hneď na začiatok povedať že základný príjem nie je o socializme.. ale o zavedení toku peňazí. chlapci tomu nerozumejú a určite si to ani nepozreli ten dokument o základnom príme dokonca.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-04  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom.

teraz vyslovene trepeš ! citujem ťa : základný príjem už je aj pre slobodných jednotlivcov, rodičov, matky a ich deti. Len sa inak volá.

Toto všetko čo hovoríš sú sociálne náklady ktoré platia daňoví poplatníci

Ak si ZP bude tlačiť NB sama, moze si tlačiť NB sama peniaze i na vyššie spomenuté platby, ktoré už fungujú. Potom ich nebudú platiť daňoví poplatníci, či nie?
Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer
Toto tlačenie navyše bude nať zakázané a bude prísny dozor a kontrola. Je to taký problém ? trepeš ty


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer
Trošku sa zamysli a rozmýšlaj ak sa zavedie základný príjem zabudni na toto : slobodných jednotlivcov, rodičov, matky a ich deti. Len sa inak volá . všetky sociálne dotácie budú zbytočné čiže sa zrušia kedže každý bude dostávať základný príjem.
DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-04  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa len slušne pýtam.

Vaša jedna odpoveď bola: DrHujer

Vytlačí si ich sama !

Takže bude to mať zakázané, alebo si ich bude sama tlačiť? Alebo bude tlačiť len definované a kontrolované množstvá?


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (10:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak moja odpoveď znela neslušne ospravedlňujem sa. jasne že definované a kontrolované množstvá. Zober me si to teraz ako to je ako príklad ..banka tlačí lubovolné množstvo v lubovolnom čase..obchodníci zvyšujú ceny ako to sítia niektorý už aj v predstihu a zo zvyku :D následná prehnaná reťazová reakcia zvyšovania cien...predstavte si ludia že by inflácia bola kontrolovaná podla ktorej by sa prerátavali ceny tovarov už by obchodníci nemusel stresovať že o kolko mjú zdvyhnúť ceny a zákazníci nemusia stresovať že to obchodnící trošku prehnali :D


julo   |   ip:94.113.13   |   2010-02-04  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ekonom
som nevedel,ako to myslis s tym tlacenim penazi.Podla toho prispevku to vyzeralo,akokeby si banka vytlacila prachy na ZP a o to by sa dvihla inflacia.Ale preco tie peniaze tlacit,ked by boli vyzbierane pomocou danoveho mechanizmu?A spotrebnu dan plati kazdy,kto si kupi nejaky vyrobok.
Vdaka za odpoved DrHujerovi,iba doplnim,ze trh prace by sa pravdepodobne uplne otocil.Kedze by ludia neboli odkazani na nejaku almuznu,bude zamestnavatel nuteny poskytnut dobre podmienky a nechovat sa k zamestnancom ako k otrokom.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo+ všetkým

Ak by sa peniaze na ZP získlavali formou daní a prerozdelovali medzi všetkých bol by to čistý SOCIALIZMUS jak vyšitý :D há Skorunpovaný a Birokratický socializmus je výtvor Iluminátov... bože chráň nás pred tým..... ZP je nová forma KAPITALIZMU kde nikto nebude chudobný a hladovať a nikomu sa nič nebude znárodňovať PS:okrem bankového-súkromného sektoru :D !


bublinka   |   ip:91.127.51   |   2010-02-04  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://mrosa.szm.com/maitreya/maitre01.htm
dost stare,ale dost zaujimave s cim vsetkym sa ludia zaoberaju v ramci ocakavania priprav na vyvrcholenie NWO.
Vyhlasenie deklaracie visi vo vzduchu.Vsetko tu pracujek nejakemu neznamemu koncu.
Ja vsak uverim v to,ze tento europsky zlepenec je na realnom zaklade,ked namiesto mnohych somarin pride prikaz pre kazdu vladu,nech zvysi potravinovu a enregticku sebestacnost kazdy stat na maximalnu moznu mieru,zatial je to stale o krivych uhorkach,aj ked europski debili tento predpis uz odvolali.Tak ci tak je zakldny prijem v programe a neminie nas ,ci ho zavedieme dobrovolne ,alebo ho zavedie NWO:


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka
Otázka znie že kto ho bude platiť :D NWO chce aby základný príjem platili daňový poplatníci. Východiskom je aby ho platila inflácia ktorá sa bude regulovať a zohladňovať pri prepočítaní cien ktoré by boli v určitom časovom intervale nemenné :D jednoduché ako facka..až tak jednoduché že to málokto hneď pochopí......


ryuzaky   |   ip:188.121.1   |   2010-02-04  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bublinka súhlasím s tebou. Základný prijem na prvý, druhy a možno aj tretí pohlaď vyzerá ako vynikajúci nápad. No ja by som sa až tak neponáhľal. Ešte je podľa mňa okolo neho veľa veľa nedoriešených veci. Ja vidím základný prijem ako malú časť dokonalého systému. No tato časť nikdy nebude fungovať samostatne. Nakoniec to dopadne tak, že vám vyššia vyššia vrstva zavrie ústa almužnou, krásne ružové okuliare :)
Ľudkovia snažne vás prosím dávajte si veľký pozor na podobne dokumenty.


bublinka   |   ip:91.127.51   |   2010-02-04  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ryuzaki:zatial vsetko je este vo vyvoji,ziada sa mi podotknut,ze sucasny rezim nedisponuje nicim istym a teda nema zidnu vyhodu nad tymito novymi teoriami.Iste je len to,ze sa ruca.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ryuzaky
citujem ťa : Nakoniec to dopadne tak, že vám vyššia vyššia vrstva zavrie ústa almužnou, krásne ružové okuliare :)
Ľudkovia snažne vás prosím dávajte si veľký pozor na podobne dokumenty.

Vyžšia vrstva nič nezavrie pretože to nieje v ich moci ak sa ludia zobudia.Základný príjem nieje almužná ale zavedenie finančného toku z banky rovno k luďom.... nemá to nič spoločné s podporou...to nieje podpora v nezamestnanosti je to základ obehu peňazí či už pracujete alebo nie. skôr si dávajte an takýchto ludí ako je ryuzaky-pochibovač-sataník


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jediná výhoda súčasných systémov je Socializmus a znárodňovanie + prerozdelovanie na ktore sa môžte pripraviť pri najbližších komunistických prevratoch od roku 2012 :D alebo že by sme zaviedli predsa len ten základný príjem ?
Komu bude lúto za súkromnými bankami ? mne nie !
Komunizmus a Súkromné banky = TO ISTÉ ! :DDDD


ryuzaky   |   ip:188.121.1   |   2010-02-04  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno rúca. No nebojte sa vrchnosť vám včas ponúkne prevratnú alternatívu, znova budú mať na pár rokov pokoj.
V dokumente Us now tuším odznela veta. Revolúcia nenastane keď vymyslime novy nastroj ale keď sa zmení svoj postoj spoločnosť.
Našťastie to je realita.


ryuzaky   |   ip:188.121.1   |   2010-02-04  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonóm
nepochopil si ma. Skús čítat medzi riadkamy.

"Vyššia vrstva nič nezavrie pretože to nie je v ich moci ak sa ľudia zobudia."
Ak sa ľudia zobudia opakujem ak sa zobudia nebude základný príjem potrebný.
Narážal som skôr na ten reálny a nie ideálny zakladaný prijem ktorý príde.
Uhm prepáč ale nevedel som, že pochybovanie na stránkach ako je táto bude zlá vlastnosť.DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-04  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  už to začínam chápať ( konečne:-D )


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-04  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  už to začínam chápať ( konečne:-D )


Jozef   |   ip:195.146.1   |   2010-02-04  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Absolutne suhlasim. Myslim ze sa uz nieco podbne aj deje formou socialnych davok. Pravdou je ,ze ak computer vyhlasi: "Ja som" nebudem uz poznat svoju ulohu na nasom raste. Ina vec vsak je ,ze nieco robit budem musiet aby sa uspokojila tato moja resp. ludska potreba...


bublinka   |   ip:91.127.51   |   2010-02-04  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zda sa ze sa nam tu kristalizuje zasadna otazka,ci to co podnecuje ludsku aktivitu je tlak,alebo tah.
Ja si mysli,ze je to tah,a tento ta vyzenie aj s postele,ked by si akokolvek nemal nic v predstave,ze co budes robit.
Ak mam ja pravdu, a je to tah,tak zakladny prijem,alebo To co chce realizovat Rudolf Vasky je oslobodenie cloveka,ktore v ludskej historii nema obdobu.
Ale vidim,ze pre mnohych je to tlak,co nuti ludi k aktivite,ale tento tlak rozbija vsetko vyssie,coho je clovek scvhopni,preto sa nachdzame v rozpore moralky a materialnych statkov.Tlakom zdeformovana ludska dusa zdegradovala pod uroven neandertalca,a tak znizujem este o bod stoho,kde to zaradilRV.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ryuzaki
zakázané pochibovať nieje ale ty si tvrdil nie pochiboval to je velký rozdiel.
Základný príjem bude potrebný ! Predstavte si že ste obchodník,podnikatel,zamestnanec,nezamestnaný,štát,banka v jednej osobe podla mňa otom je základný príjem :D bude na každom ako tie financie sám prerozdelí !!! nechcem aby si odrádzal ludí aby sa ani nepozreli na ten dokument. oni to priamo nehovoria v tom dokumente ale je to najvýhodnejší systém pre všetkých a je to akoby tretia cesta,niečo medzi komunizmom a kapitalizmom ale bez birokracie a hrierarchickej štruktúre na ktorej je špička..v tomto systéme je navrchole vätšina ..čím menej ludí tým menšia moc, čím viac ludí tým väčšia moc. v EU je to ako piramída iluminácka..EU na vrchu a každý podňou čistá diktatúra. Nenehajte sa prosím obalamutiť stranou SaS ktorá chce základný príjem financovať z daní !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


cv   |   ip:213.151.2   |   2010-02-04  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sas chce financovat odvodovy bonus tak ze z dane z prijmu FO stiahne ciastku ktorá by inak isla do statneho rozpoctu a tu rozda ludom ako odvodovy bonus...cista magorina na oklamanie ludi...to iste ako rozdavat ludom penaize zo statneho rozpoctu.Treba siahnut na ZISKY ,tam su hotove nezasluzene peniaze ktore treba rozdat ludom,lebo im boli ukradnute.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv
Ale nazisky centrálnych bánk...nie súkromníkov tý sa budú tiež brániť...prestanú ich platiť keď to bude už nezvladnutelné a si v pi******i sú tu dve strany ktoré sú vlastne na jedenj strane len si to neuvedomujú.


ryuzaky   |   ip:188.121.1   |   2010-02-04  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom
"zakázané pochybovať nie je ale ty si tvrdil nie pochyboval to je veľký rozdiel."
Zabudol som, že o každej vete pred ktorú nenapíšem pochybujem berieš ako moje skalopevne presvedčenie.
Obchodník,podnikatel,zamestnanec,nezamestnaný,štát,banka v jednej osobe to by vyzeralo uvedom si širšie súvislosti.
Nesnažím sa odrádzať ľudí len ich varujem aby pri sledovaním takýchto dokumentov aj rozmyslaly na rozdiel od väčšiny ktorý sa nechajú zavaliť superlatívmi z daného dokumentu. Zatemni vám to zdravý úsudok.

Neustále sa tu bavíte o ideálnych podmienkach ktoré neexistujú. Neberiete do úvahy proces zavadzania daného systému proste sa ukájate nad tým aké by to bolo keby to bolo...
No určíte sa zhodneme na jednej veci najprv sa musia zmeniť ľudia až potom sa dá zmeniť systém.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rzuzaky
Načo sa máme zmeniť..jáááj áno musíme ..od teraz sa už nenahajme nikým a ničím okrádať..skvelá zmena súhlasím !


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prevšetkých kto si nevie základný príjem predstaviť pripomínam úryvok článku ktorý tu už bol uverejnený :
Toto poznanie bolo kľúčom k Novému veku!

Tak sme vyvinuli náš nový hospodársky model, ktorý dodnes uplatňujeme na celej planéte a ktorý prináša všetkým zúčastneným bohatstvo a šťastie, model SLOBODNE DARUJÚCEHO ŠTÁTU. Joytópia má ako každý štát na našej planéte peňažnú suverenitu. Každý štát vyrába vlastné peniaze a podarúva ich svojim občanom. Najprv sa ale všetky štáty dohodli na generálnom odpustení všetkých dlhov. Aby nikto nebol poškodený, poukázal štát veriteľom peniaze, ktoré im patrili. Po tomto akte sa odstránilo úrokové hospodárstvo. Odvtedy máme nestálu menu. Nemá zmysel hromadiť peniaze po dlhší čas, pretože rapídne strácajú hodnotu.“

„Nestála mena? U nás sa tomu hovorí inflácia!“

„Slovo inflácia pochádza zo slovníka starého hospodárskeho systému a nevystihuje presný význam. My hovoríme o PRIRODZENEJ EKONÓMII, t.j. o prirodzenom kolobehu vzniku a zániku.“

„Aká vysoká je „miera nestálosti“ na planéte Freegaia?“

„Na začiatku sme trochu experimentovali. Medzitým sa všetky štáty dohodli na 100% za rok. To znamená, že po roku majú peniaze už len polovicu svojej pôvodnej hodnoty.“

„To znamená, že keď tento rok stojí rožok jednu korunu, tak o tri roky bude stáť 8 korún?“

„Rozlišujeme medzi ohodnotením a úhradou. Ohodnotenie vyplýva z bodov a zostáva konštantné. Rožok s hodnotou 1bodu bude mať aj o tri roky hodnotu jedného bodu.

Náš platobný prostriedok sa volá FREE, to znamená „voľná energetická jednotka“ (FReie Energie-Einheit). FREE vždy označujeme číslom roku. Napríklad „FREE 2004“. Hodnota platobného prostriedku FREE sa štvrťročne mení: V 1. štvrťroku je 1 bod = 1FREE, v 2. štvrťroku 1,25 FREE, v 3. štvrťroku 1,5 FREE a v 4. štvrťroku 1,75 FREE. Začiatkom roku 2005 je 1 bod = 2 FREE 2004 resp. 1 FREE 2005. Na prechode rokov sa kontá vedú paralelne v starej aj v novej mene, podobne ako to robia dnes európske štáty, keď prechádzajú z národnej meny na euro. Faktory preratúvania kurzu si môže zapamätať aj dieťa. Sú v súlade so štyrmi ročnými obdobiami a s hudbou.“

„S hudbou?“

„Áno, zodpovedajú prirodzenému radu horných tónov, na ktorom je vybudované celé Univerzum. Je to základný tón, terc, kvinta a malá septima.“

„Musíte potom každý rok tlačiť nové peniaze?“

„Áno, peniaze sa tlačia každý rok. Staré peniaze sa dajú v nasledujúcom roku vymeniť v kurze dva ku jednej. To nie je problém.“

„Ako to funguje v každodennom živote?“

„Štát daruje každému občanovi – jedno aký je starý – mesačný základný obnos 1000 bodov, ktorý pokrýva životné náklady. Matka s tromi deťmi teda dostane obnos v hodnote 4000 bodov mesačne. Takto už nie sú rodiny, príp. neúplné rodiny v nevýhode oproti slobodným.“

„Existujú ešte katalógy tovaru? Veď tie by museli každý mesiac tlačiť nové!“

„V katalógoch sa vždy udáva bodová hodnota. Tá zostáva stabilná.“

„Takže si musím vždy vypočítať cenu?“

„No, to je celkom jednoduché: Ako som už povedal, máme po štvrť roku kurz jeden a štvrť, po pol roku jeden a pol a po tri štvrte roku jeden a tri štvrte. Pre vás to možno znie nezvykle, ale nezabúdaj, čo všetko zasa odpadá: dane, zdravotné a dôchodkové poistenie…“

„Ako to?“

„Keďže štát sám vyrába peniaze, nepotrebuje vymáhať dane. To znamená: nijaké finančné úrady, nijaké účtovníctvo, nijaká čierna práca a oveľa menej administratívy. Štát financuje sociálne služby, ako zdravotníctvo, opatrovníctvo, dôchodky, pomoc v núdzi atď. Poistenia a sociálne odvody sa stali zbytočnými.“
Ochrana životného prostredia a voľné darovanie

„Teda kto ešte vôbec pracuje?“

„Je to ako v prírode: každý sa zaoberá tým, čo zodpovedá jeho prirodzenej povahe. Kto rád pečie chlieb, pečie chlieb, kto rád spieva alebo hudobne tvorí, zaoberá sa hudbou. Niektorí občania vykonávajú viacero povolaní, pretože sa im páči byť všestrannými. Iní zasa nejaký čas leňošia. Keďže peniaze sú nestále, chce ich každý rýchlo minúť a dopriať si za ne nejaký luxus. Hospodárstvo – najmä drobné remeslá, služby a umenie – prekvitajú u nás tak ako nikdy predtým. Na druhej strane každý pracuje len toľko, koľko sa mu páči, a preto nejestvuje nadprodukcia, ktorá by nevhodne zaťažovala životné prostredie.“

„Ako udržujete životné prostredie?“

„Štát financuje projekty na ochranu životného prostredia. Priemyselné odvetvia dostávajú subvencie podľa toho, ako šetria životné prostredie. Napreduje aj výskum alternatívnych energií. Okrem toho sa odstránilo autorské právo.“

„Čo to má spoločné s ochranou životného prostredia?“

„Nuž, všetky nové nápady a vynálezy patria všetkým. Predstav si, premárnili sme 100 rokov tým, že sme motorové vozidlá poháňali spaľovacími motormi. Po celej planéte sa šíril príšerný smrad. V niektorých veľkomestách boli nainštalované kyslíkové automaty, kde si ľudia mohli za peniaze načerpať čerstvý vzduch! Každý automobilový závod zamestnával vtedy svoj vlastný výskumný a vývojový tím, ktorý udržiaval svoje výsledky v tajnosti alebo si ich nechal patentovať. Nakoniec si už nechávali patentovať skoro každú jednotlivú skrutku. Nečudo, že vývoj nenapredoval. Potom, ako sa odstránilo autorské právo a každý svoje nápady a vynálezy voľne daroval, sme vyvinuli za niekoľko mesiacov pohon na nulovú energiu! Bolo to ako pri skladaní veľkej mozaiky: každý vynálezca a vývojár položil svoj kameň na to správne miesto.“

„Často používaš pojem „voľné alebo slobodné darovanie“. Čo tým presne myslíš?“

„Voľné darovanie je veľmi dôležitou súčasťou nášho hospodárskeho systému. Zatiaľ čo predtým išlo o dosahovanie čo najvyšších ziskov, pri voľnom darovaní záleží na tom, aby sme pri čo najmenších nákladoch mali z toho všetci čo najväčší úžitok alebo pripravili sebe aj iným čo najväčšiu radosť. Pritom sa nevyžaduje priama protislužba, pretože úžitok a radosť sami osebe niekoľkonásobne dopadajú na toho, kto slobodne obdarúva.

Dobrým príkladom je Slobodne darujúci štát: stačí len zadať príkaz bankovým počítačom, aby previedli peniaze na kontá občanov, a už niet chudoby. Všeobecné bohatstvo občanov dopadá automaticky späť na štát. Štát a občania sú tak či tak jedno a to isté.

Iným príkladom je to, čo vy nazývate susedskou pomocou: Jeden priateľ pomôže druhému s tým, čo najlepšie ovláda a čo tento práve potrebuje. Alebo mám nejaký predmet, ktorý už nepotrebujem, ale niekto iný ho potrebuje. Keď ho podarujem, získam voľné miesto a ten druhý želaný predmet. Vzhľadom na to, že je prebytok peňazí, stratili na dôležitosti. Všetci sme sa stali štedrejšími a máme radosť z toho, keď môžeme niečo darovať!“

„Kto robí u vás špinavú prácu?“

„Rýchly technologický vývoj spôsobil, že špinavej práce veľmi ubudlo. Naše domy sú vybavené kompostovými toaletami, ktoré sú absolútne bez zápachu. Všetok baliaci materiál a väčšina úžitkových predmetov sa dá kompostovať. Naše domy budujeme v stavebnicovom systéme, ktorý pozostáva z prirodzených materiálov. Ťažké a málo obľúbené práce vykonávajú stroje. Tie nepríjemné práce, ktoré zostanú navyše, sa buď rozdelia alebo sú zodpovedajúco vysoko platené. Trochu špinavej práce a zarobíš si na krásnu dovolenku. Už to nejeden tak urobil.“
Financovanie a investície

„Mimochodom financovanie – ako môžete financovať veľké obnosy, keď peniaze stále strácajú hodnotu?“

„Pôžičky sa dávajú v bodoch. Hodnota bodu zostáva stabilná a nezúročuje sa. Ale vzhľadom na to, že štáty už nie sú zadĺžené a dane odpadli, potreba pôžičiek drasticky poklesla.“

„Jestvuje ešte niečo také ako peňažné investície?“

„Áno, jednako svoje peniaze môžeme požičať, teda poskytnúť pôžičku súkromnej osobe, jednako sa možno finančne podieľať na projektoch, niečo také ako sú u vás akcie. V oboch prípadoch sa zúčtováva podľa bodov. Avšak aj potreba investícií poklesla. Veď o každého je stále postarané. Nikto si teda nemusí zhŕňať peniaze, aby predišiel zlým časom. Strach z nedostatku sa rozplynul. Všetci žijeme oveľa viacej TU a TERAZ. A tu a teraz sme zabezpečení. Často sa stáva aj to, že časť peňazí, ktoré máme nazvyš, niekomu darujeme.“

„Naozaj?“

„Áno, keď niekto plánuje nejaký projekt a potrebuje ešte peniaze, napíše obežník svojim priateľom. Tí, ktorým sa ten projekt páči, ho podporia a pošlú obežník svojim priateľom. Tak sa stáva, že dostane bohatú podporu od ľudí, ktorých predtým ani nepoznal. Hovoríme tomu aj financovanie Here and Now, t.j. financovanie tu a teraz.“

„A funguje to?“

„Závisí od človeka a od projektu. Ak niekomu ide len o realizáciu svojho ega, sotva na to nájde financie. Vy poznáte tento princíp ako dobročinnosť. Väčšinou dávate dary na tzv. dobrý účel, napr. ľuďom v núdzi. U nás núdza nie je, ale sú viac alebo menej dobré účely.“

„A to ste naozaj takí štedrí?“

„Niektorí viac, iní menej. Každý podľa svojej vôle. Nezabúdaj, že máme peňazí tak či tak nazvyš. Keď si ich necháme, strácajú hodnotu. A tým, že si navzájom pomáhame, získavame nových priateľov. Keď niekedy niečo potrebujeme, pomôžu oni nám.

„To mi tak trochu pripomína „reťazové listy“ a princíp „nabaľovania snehovej gule“. Neviem, či to je u nás dovolené. V každom prípade to má zlú povesť.“

„Prečo to má zlú povesť?“

„Pretože malý okruh ľudí zbohatne na úkor mnohých ďalších.“

„Nie je to tak v celom vašom hospodárstve?“

„Ale áno!“

„Princíp nabaľovania odhaľuje celý váš hospodársky systém! My používame princíp nabaľovania predovšetkým na šírenie informácií. Je to najjednoduchšia a najrýchlejšia metóda, ako dostať k ľuďom informácie. Keď každý podá tú informáciu priemerne štyrom ďalším ľuďom, tak po takom 16. – 17. odovzdaní je informované celé vaše ľudstvo. Už rozumieš, prečo je princíp nabaľovania snehovej gule a reťazových listov taký vykričaný?“

„Myslím, že mi začína svitať!“

„Okrem toho má ešte jednu výhodu: Každý odovzdá ďalej len tie informácie, o správnosti a dôležitosti ktorých je presvedčený. Vaše masové médiá vám môžu rozprávať kadečo, o čom rozhodlo pár „mienkotvorcov“.

„Ale môžu vznikať aj rôzne fámy. To je ako pri hre „Tichá pošta“, kde jeden druhému niečo zašušká do ucha a na konci z toho vyjde niečo celkom iné.“

„To je pravda. Preto je dôležité uviesť vždy aj prameň, teda od koho to mám. Tak sa môže každý priamo informovať a potom sa rozhodnúť, či tú informáciu dá ďalej.“

„Ako to má fungovať?“

„Na vašej Zemi máte internet. Nie je to už aj teraz tak, že každý, kto chce niečo oznámiť, má svoju stránku (homepage)? Teda každý si to môže prečítať u pôvodcu.“

„Tak čo je teda pri vašom financovaní TU a TERAZ iné ako pri našom odsúdeniahodnom princípe reťazových listov?“

„Je to postoj k človeku a k peniazom. U nás ide o voľné a slobodné darovanie. Obdarúvame iných, aby sme im pomohli zrealizovať ich želania a projekty. Keďže každý má nadbytok peňazí, ktoré naviac rýchlo strácajú hodnotu, nepadne darovanie zaťažko. Ešte sa k tomu pridruží aj pocit šťastia, že si niekomu pomohol. Nemáš radosť, keď môžeš iným pomôcť?“

„Určite, keď to robím úplne dobrovoľne, bez ohľadu na to, či to niekto odo mňa očakáva alebo nie. Vtedy sa cítim dobre.“

„Tak je to pri slobodnom darovaní. Je absolútne dobrovoľné a človeka to baví.“

„Rád by som ešte niečo vedel o tom financovaní tu a teraz. Teoreticky by mohol spustiť každý jedno alebo viacej takýchto financovaní tu a teraz. V sume by sa potom museli vyrovnávať.“

„Účel financií musí byť pre iných prijateľný. Okrem toho nie každý má v tom istom čase nejaký veľký projekt, na ktorý potrebuje veľa peňazí. V Novej ére sa už nepozeráme na peniaze ako na niečo statické, to znamená, že už sa nepýtame, kto má koľko peňazí. Statické peniaze strácajú rýchlo svoju hodnotu. V Novej ére vládne dynamický princíp. Teraz ide o to, aby sa čo najviac peňazí hýbalo čo najrýchlejšie. Pohybom vzniká tvorba hodnôt (dom, auto alebo čokoľvek iné). Okrem toho keď utratím peniaze, tak nie sú preč. Má ich len niekto iný, ktorý ich zasa chce čo najrýchlejšie minúť. Tým sa zasa vytvoria hodnoty a tak ďalej. My sa na to celé aj tak pozeráme skôr ako na hru.“

„Ako na hru?“

„Áno, peniaze už dávno nemajú taký význam ako u vás. Keďže každý má dosť peňazí, nikoho nemožno peniazmi k niečomu nútiť. Peniaze sú už jedine motivačným prostriedkom, nie mocenským. Všetko je hrou. Práca je hra, obchod je hra. Komu sa nechce hrať, ten má o niečo menej peňazí, ale ešte stále viac, ako potrebuje na živobytie.“

„Jestvuje teda ešte niečo také ako konkurenčný boj?“

„V zmysle hry áno. Určite sú niektoré „hry“ úspešnejšie ako iné. Ale: nikto nemôže naozaj prehrať.“

„Kontroluje štát tieto ‚hry‘?“

„Keďže Slobodne darujúci štát nepozná dane, nie je na to nijaký dôvod. A vôbec, na štát sa už nepozerá ako na kontrolný orgán, ale ako na súhrn všetkých občanov. Štát a občania sú jedno. A tak má štát len jeden záujem: podporovať záujmy svojich občanov.“
Prechod

„Ešte mám jednu dôležitú otázku: Ako sa vám podarilo uskutočniť prechod od starého systému do Nového veku? Ako ste vytvorili JOYTÓPIU? Bol proti nej veľký odpor? Zaobišiel sa prechod bez násilia?“

„Spomínaš si, že krátko pred prechodom bola vo väčšine štátov demokracia. A to bolo veľmi dobre. V demokracii môžeš zmeniť všetko, keď máš potrebnú väčšinu. Pamätáš si ešte, ako sa na tvojej planéte uskutočnili mierové zmeny dokonca aj v diktatúrach? Myslím na Indiu alebo na opätovné zjednotenie Nemecka. V demokraciách je to ešte oveľa ľahšie.

Začalo to tým, že niekoľko občanov na našej planéte objavilo nové zákonitosti a sformulovalo ich do modelu štátu. Tento model SLOBODNE DARUJÚCEHO ŠTÁTU nazvali JOYTÓPIA a šírili ho ďalej podľa princípu nabaľovania snehovej gule: Napísali všetko na papier a dali priateľom. Títo dali kópie svojim priateľom a tak ďalej. Iní zasa ten text rozširovali cez internet. To išlo ešte rýchlejšie. Text bol preložený do mnohých jazykov a rozoslaný do všetkých krajín. Asi po 16. odovzdaní bolo informované všetko obyvateľstvo. Paralelne k tomu začali rôzne spolky, spoločenstvá a kruhy priateľov skúšať prirodzenú ekonómiu v praxi. Vo výmenných spolkoch*, ktoré mali vtedy istý druh náhradnej meny, začali simulovať SLOBODNE DARUJÚCI štát. Iní zasa skúšali financovanie tu a teraz a VOĽNÉ DAROVANIE v obchodnom a súkromnom živote. Výsledky sa zhromažďovali a model sa stále viac zdokonaľoval. Keď bol perfektný, uskutočnili sa na celom svete voľby. Výsledok bol úžasný: Veľká väčšina planetárneho obyvateľstva sa rozhodla pre nový model prirodzenej ekonómie.“

„Bol aj nejaký odpor?“

„Áno! Spočiatku malo veľa ľudí strach o svoj majetok. Planetárne banky, ktoré mali svoj podiel na tom, že štáty boli zadĺžené, sa pokúšali o sabotáže, kde len mohli. Ale po celom svete sa šírila osveta, až ľudia celej planéty precitli, a tak došlo k obratu: Za prirodzenú ekonómiu sa začali vyjadrovať dokonca aj členovia planetárnych bánk. Tak sa počiatočný odpor rozplynul v mieri a spokojnosti.“

„Išlo po úspešných voľbách potom už všetko hladko?“

„Samozrejme, že na začiatku boli ťažkosti. Tie však nijako nesúviseli s problémami starého veku.“

„Milý Very, dobrý priateľ! Ďakujem ti z celého srdca za tieto informácie! Mám ešte poslednú otázku, predtým než odídem: Kde presne leží Freegaia?“

„Ešte pred chvíľou bola na inej hviezde.
Teraz je hlboko v tvojom srdci. Veľa šťastia!“

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Joytopia.html#ixzz0eZYVeaR2cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-04  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom
dufam ze nepochybujes o tom ze viem o com je ZP..100% zdanenie ziskov....neotravuj tu tym Ctrl-C a Ctrl-V ktore nikto aj tak necita...porozmyslaj co ti hovorim a potom sa ohlas ...


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-04  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv
Takže čo máme podla teba urobiť ?


Peter   |   ip:95.105.20   |   2010-02-04  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekna vec, ale treba povedat ak sa znizi ZP na 800 EUR tak sa budu kratit aj uspory, koli utlmovaniu inflacie. No proste menova reforma ako v 50 rokoch. Rovnako mi nie je jasne ako ma byt system nastaveny aby sa nezneuzival pre tych, ktory pracovat nechcu. Alebo ich mame zivit? Podla mna by stacilo len jedno, zdvihnut min. mzdu na urcitu uroven, ktora garantuje tie standardy, ktore maju byt novym systemom nastavene a jednoducho povedat tym co beru zadarmo sociane davky a mozu robit aby si ich povinne odrobili trebars VPP pracami cez mesta a obce. A bola by ln statisticka zdrava nezamestnanost. Samozrejne rusit dane z prijmu FO a PO je dobre a stavat vsetko na spotrebu. To je OK. Ok by neboli dane FO odpadne tym vela starosti s danami i ich nedobrovolnymi klamlivymi priznaniami FO a PO. Ziadna potreba reg. pokladni, proste len peniaze. Tak ako KLAUS kedysi povedal. Peniaze nie su ciste a cierne, ale su to len peniaze. A maly podnikatel FO by nemal byt daneny lebo produkuje najefektivnesie hodnoty a najmenej zatazuje ekonomiku.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-05  (05:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter
neviem odkial si zobral ze ZP na kazdeho obcana moze byt 800€.Na Slovensko to moze byt cca 149€ na kazdu osobu mesacne ,vychadza to zo zaplatenej dane z prijmu PO.Ina situacia je samozrejme v inom state napr.v Nemecku ci v Rakusku alebo Svajciarsku.
Davat ZP tym co nepracuju a mozu, cez mesta a obce je dobra myslienka.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-05  (05:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom
co mame robit???
Ved to stale opakujem...volit toho kto co najviac zdani ci zvysi dane z prijmu PO,zakaze resp.uzakoni co najmensi urok,najlepsie 0,nulovy a upravi zákon o NBS č.566/1992 Z.z. ze zisk NBS je prijmom do statneho rozpoctu a bankova rada NBS podlieha vláde a parlamentu.
No to by bolo v nasom pripade potrebne vystupit z europskej menovej unie alebo zaviest paralelnu bezurocnu menu,lebo nasa NBS uz podlieha diktatu a kontrole ECB.Takze my mozme uz iba tlacit na ECB aby nam nediktovala schodok statneho rozpoctu a vratila peniaze ktore odchadzaju z nasho obehu ako zisky komercnych bank,nakolko ani jedna banka nie je nasa ,slovenská, a tak isto zisky zahranicnych firiem.Ale aj tak je to cele v prdeli,pokial sa nevrati naspat nasa slovenska koruna tak mozme len snivat o vsetkom.Treba ju zaviest ako paralelnu menu,potom by sme mohli zacat zit.

Pochopil som ze dnes sa nebojuje strelnymi zbranami v Europe,lebo uplne stacia penazne zbrane, na rozdiel od Iraku,Afganistanu ci dlasich krajin kde boli resp.su penazne zbrane neucinne.
Nas maju obsadených lepsie ako Hitler za Slovenskeho státu.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-05  (05:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A to s tou paralelnou menou si ty osobne vymyslel ? Alebo to už niekde fungovalo ?


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-05  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE cv:
nerikej ty jsi uz povyrostl? To je fakt dobra zprava, kdyz na sobe budes dale pilne pracovat, dotahnes to casem mentalne i na trpaslika. Musim te zklamat, nepochopil jsi naprosto nic, podobne jako naprosta vetsina zde onanujicich idiotku typu ekonom, pokud tito hlupaci reprezentuji slovensky prumer, lze nad Slovenskou republikou udelat krizek. Neco ti vysvetlovat je naprosta ztrata casu, nejen ze nevis jak soucasny system funguje, nemas ani nejmensi poneti o zakladnich principech ktere ekonomii hybou.Prozradim ti pouze jedno sladke tajemstvi, krome nafoukle neproduktivni byrokracie jeste nikdy nikde zadna vlada nevytvorila jediny job, ktery by mel trvani. A za druhe, pouze geneticky postizeni debilove veri, ze papir na ktery se tisknou bankovky, ziska vydanim nejakeho vladniho narizeni nebo zakonu nejakou cenu.


bublinka   |   ip:78.99.28.   |   2010-02-05  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stan: pouc nas este,prosim,bo to velmi malo bolo.
Ty ko*ko*s,vsetkym je uz jasne,ze tento bordel uz dokopy nepozliepa nikto,len tu a tam sa objavi par dokonale "vycvicenych",ale nemudrych Tzv. "ekonomov",teda xrematistikov,ktory tu takymto vy*ebynm sposobom ako ty sa vyjadruje kosobam diskutujucich(co je pre vas pravidlo) a nie k veci.Stan,este raz,specialne pre teba:tento bordel tu uz na starom systeme nepostavi nanovo NIKTO!


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-05  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re bublinka: musim te zklamat hlupacku, pro tebe to nebylo malo, nybrz vzhledem k omezene kapacite tveho rozoumku prilis. Tobe podobni hlupacci sice staci pochopit ze soucasny system je podvod a nevyhnutelne zkolabuje,na to neni potreba byt Einstein, nemaji vsak nejmensi predstavu proc a co je treba k tomu aby to opet fungovalo.Proto se chytaji kazde kraviny jako je ZP jak tonouci stebla. Pocitam ze jeste veris ze Sipkova Ruzenka bude ozivena princem ktery ma na tricku kladivo a srp ktery to pak zaridi, zatoci se zlymi bankeri a garantuje ti dozivotni duchod bez povinnosti pracovat.


bublinka   |   ip:78.99.28.   |   2010-02-05  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stan-zlato,neboj sa o mna,ja pracujem,ale bojim sa o teba,ze ked si zlames obe hnaty,tak budes bezdomovec, ako ten ubohy kamionista,ktory marne caka v utulku papiere o odpracovanej dobe z ceskej republiky(teraz je to jedno z akej,nenarazam na to ze mluvis),kde pracoval,no mal nehodu.Stan,nestastie chodi tak blizko,ze netusis aj okolo teba.Ale nie o tom chcem,to len na rozsirenie tvojho obzoru,co vsetko sa moze stat,ked nefunguje spolocnost tak,ako ma.
Na tychto diskusiach sa predsa nikto nebavi o bezpracnom prospechu,jedine taki ako ty, tu sa rozpravame o tom,preco praceschopni a pracechtivi ludia nemaju prilezitost pracovat.A preco je malo penazi.
Tak taki mudri ludia by nam mohli osvetlit situaciu,tak co tu vyhkujes ako trulo bez zmyslu,len aby si sa ukojil vo svojej pomyselnej dokonalosti.
Nebude dlho trvat,zapamataj si ,potom darmo budess plackat,ze si nam tu mudrost nepovedal skor.


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-05  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re bublinka:
uklidni se bublinko, bezdomovec nebudu, krome toho nejsem odkazan na praci abych prezil. nemam ve zvyku se opakovat a kazdemu debilkovi vysvetlovat v cem je problem, staci kliknout na muj nick a najdes vse co potrebujes vedet, uz jsem to zde totiz davno popsal, pochybuji ovsem zda to pochopis, tve vypotky davaji totiz tusit co mas v te tykvi.


bublinka   |   ip:78.99.28.   |   2010-02-05  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stan, netrap sa ,pockaj ,uvidis.
:)))),tak ty nie si odkazany na pracu ,aby si prezil,ty vtipalek.Tak ja to ti to objasnim: ty si odkazany na pracu,aby si prezil,ci uz na svoju,alebo cudziu,ty zmrd.


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-05  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re bublinko: tesi mne blbecku ze na mne praujes, osel by mel tahnout a ne hykat, tak se podle toho rid.


bublinka   |   ip:78.99.28.   |   2010-02-05  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no,ja asi nie,to by si musel byt odinakial,ale ked ta raz tie somare odhalia,tak to chcem vidiet,ako budes hykat:)))


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-05  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka
Ty este nepoznas toho chuja zo Svajciarska co sa ziví predavanim dlhopisov a cennych papierov.je to cistokrvný tupec a debil.Vsimni si jeho prispevky ...stve ho ze sme prisli na to v com je problem a preto sa boji ze ked sa zrusi trh CP lebo v bezurocnej a bezziskovej ekonomike nebude a ked stat prevezme kontrolu nad peniazmi tak svajciarsky emigrant z ceska sa stane bezdomovcom.Chuj to bol a navzdy chujom zostane.


bublinka   |   ip:78.99.41.   |   2010-02-05  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv:aha,dik,nepoznam jeho diagnozu,no teraz uz mi je jasne.
Zda sa ze je vo velkom strese:)


Voloda   |   ip:91.127.23   |   2010-02-05  (16:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  >Ak mám plat 25000 Sk, tak po zavedení ZP by som mal dostať 10000 od štátu ako ZP a 15000 od zamestnávateľa, takže môj celkový príjem sa nezmení, pokiaľ pracujem. Zvýšenie príjmu nie je cieľom ZP, tým je zvýšenie individuálnej istoty a slobody. Zníženie nákladov na moju mzdu z 25000 Sk na 15000 však zníži náklady zamestnávateľa a umožní mu napr. investovanie do rozvoja firmy.<

Co ak niekto teraz zaraba napr.:
14 000 - Podla matematiky hore by to bolo: 14 000 - 10 000 = 4 000 plat + ZP.
9 000 - Podla matematiky hore by to bolo: 9 000 - 10 000 = - 1 000 plat + ZP = 9 000 :)
10 000 - Podla matematiky hore by to bolo: 10 000 - 10 000 = 0 plat + ZP = 10 000, a zamestnavatel nema ziadne naklady so zamestnancom ???

Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-05  (18:10)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  re cv: jasne debilku v bezziskove ekonomii budou vsichni delat zadarmo a spolecne s tebou snit jak mavnutim kouzelneho proutku bezcenny papir nabyde hodnotu za kterou pak nakoupi kolem poletujici pecene holuby. Chlapce chlapce, nezavidim ti, zda se ze ses uz jako debil narodil, nebo ti kratce po porodu pripekli v inkubatoru hlavicku.


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-05  (18:15)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Nebudú to robiť zadarmo ale preto aby mohli jesť,spať,pracovať kupovať autá, zabávať sa, chodiť na dovolenky, vzdelávať sa , napredovať , atď kopu kopu vecí ako doteraz ibaže slobodnejšie a asi aj častejšie :D


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-05  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetkým
Porovnajte základný príjem s tým čo spravila naša vláda. ako nás zadlžila aby automobilky zarobili a mi splácali dlhy..... že načo bolo šrotovné dobré už viete bol tu otom článok. Ak by bol základný príjem nezvýšila by sa aj kúpischopnosť obyvatelstva ?! :D a mohli ste sa sami rozhodnúť kde investujete, koho podporíte , čo budete nakupovať. takto išli peniaze rodinkárskym monopolom :D ludia otvorte si oči a začnite všetko porovnávať so základným príjmom bude vám to všetko jasné ešte lepšie to pochopíte po pozretí http://dolezite.sk/Us_now_Dokument_191.html všetko je jednoduché len sa začnite zaujímať o informácie...


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-05  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re ekonom: to vis osliku, vsichni podle svych schopnosti a podle svych potreb, jak dojemne, bolsevickym nostalgikum jiste dojetim vyhrkly slzy. Mensi otazecka, toho "ekonoma" delas u vas na detskem piskovisti, nebo v materske skolce obhospodarujes nocniky?


Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-05  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stan
Aha rypák ... :D ...... co májú bolševici s tým spoločné ? bolševici boli socialisti a komunisti nie ?! základný príjem presadzuje VOLNÝ TRH , SLOBODU , Práva jednotlivca spolu s celou spoločnosťou! velký rozdiel od komunistov.


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-05  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re ekonom:
tvuj problem zdegenerovany blbecku je, ze nechapes ani vyznam slova volny trh ani nemas poneti co je podstata komunismu resp. socialismu a uz vube ne slova kapitalismus.


bublinka   |   ip:91.127.20   |   2010-02-05  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stan :my uz vsetci chapeme,ako to chapes ty a vobec nie je podstatne,aby si ty chapal ,ako to vidime my.Len ti odporucam,kym je cas,rekvalifikuj sa na nejake riadne obcianske povolanie :)))


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-05  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re bublinka: nechvastej se tvrdoline, pocitam ze s bidou pochopis proc praskaji mydlove bublinky s kterymi si hrajes ve vane. Nic si z toho ale nedelej, mezi temi zdejsimi idioty se s levackou schovas.


bublinka   |   ip:91.127.20   |   2010-02-05  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este ze svet ma takych schopnych ludi,ako si ty,inac by ani chlieba nebolo,tvoje nadeje na prezitie su odovodnene,no vyskusaj si dopredu,ako chuti pomalovany papier,ked ta zacne potom od papiera prehanat,aby si nebol prekvapeny,po zasluhe,co si si vyrobil,to si zjedz.Dobru chut!Dufam len,ze tvoj mozog to potom pochopi.


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-05  (19:17)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  re bublinka: pokud jsem si vsiml, pomalovany papir hodlate vyrabet vy "experti" na ZP, je vsak docela mozne, ze o tom sami nevite.)))


disney   |   ip:62.168.93   |   2010-02-06  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DVD so SLOVENSKÝMI titulkami:

http://uloz.to/3895174/zakladny-prijem-grunde-inkommen-dvd5-sk-tit.part1.rar
http://uloz.to/3894894/zakladny-prijem-grunde-inkommen-dvd5-sk-tit.part2.rar

Verzia AVI na zakladnyprijem.sk nie je AVI ale ASF s prepísanou príponou - môže robiť problémy. Tu je skutočné AVI: http://uloz.to/3831991/grundeinkommen.avi (bez rekompresie, H264+MP3)hr   |   ip:78.141.10   |   2010-02-06  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V roku 1995 uviedol Zbigniew Brzezinsky, že na uspokojenie materiálnych potrieb celého ľudstva stačí 20% obyvateľstva. Tí vyprodukujú dosť jedla,šatstva,vody aj ubytovanie pre všetkých. Zvyšných 80% ľudí treba podľa neho zabávať,zamestnávať formou televízie ,showbiznisu atd.aby nemysleli revolučne a nespôsobovali nepokoje a problemy elitám.

To čo som vyššie uviedol sa nachádza v článku kde nižšie uvádzam aj link na stránku kde je to uvedené na konci článku.

ak by mal niekto chuť uviesť tento článok na tomto serveri tak by to bolo super ( moja počitačova zručnosť je len na zakladnej urovni) , článok je na tému o Základnom príjme , teda interview s Ulrichom Roschom ,socialnym vedcom a podnikatelom

http://blisty.cz/2007/11/9/art37208.html


rp   |   ip:188.167.2   |   2010-02-06  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nas svet sa stal jednym svetom :-) zaujimave


klinec   |   ip:85.216.14   |   2010-02-07  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zakladny prijem?
ani nahodou.
Kazdy, kto sa zaobera myslienkov davat ludom nieco zadarmo, zije mimo realitu. Ludom sa nesmu davat peniaze zadarmo. Ak to niekto robi, vychovava tym z cloveka parazita. Parazita, pre ktoreho sa peniaze zadarmo stanu uplne normalnym clankom zivota. Problem nastane, az ked tie peniaze jedneho dna nedostane. Vtedy sa obrati voci svojmu chlebodarcovi a kludne nebude vahat mu siahnut aj na zivot. Ved predsa on ma uplne pravo tie peniaze dostavat zadarmo, ci nie?cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-08  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
a ake mas vysvetlenie na majitela firmy ktorý nerobi dokopy nic,vsetko robia zamestnaní ludia u neho a jeho prijem je dva krát vacsí ako prijem vsetkych zamestnancov dokopy.To nie je branie penazi zadarmo???????????
To by bolo treba odstranit v prvom rade.
A zakladny prijem je prave branie tychto penazi a rozdavanie ich tým co ich skutocne vytvorili.Tak uz prestan ičovat lebo pol roka tu tliachas iba kofotiny,nic rozumneho som od teba zatial necital a ani neocakavam.


test   |   ip:95.102.52   |   2010-02-09  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .-.


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-11  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re cv:
jak dojemne, nas leninsky Janosik cv bere bohatym a dava chudym, zda se ze ho v detstvi bili do hlavicky, to jsou ty nasledky.


klinec   |   ip:85.216.14   |   2010-02-11  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv,

co ti brani v tom, aby si zacal podnikat a platil zamestnancom to, co aj sebe...
zeby rozum?
ty patris prave k tym, o ktorych som pisal. k parazitom. ale hubu mas teda velku, len rozum a ruky ti utekaju od roboty.


RS   |   ip:213.192.6   |   2010-02-12  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec 2010-02-07 (13:58):
TO je trefa na "klinec"!
Milosrdenstvím a dary lidem nepomůžeme. Musíme je naučit, aby spoléhali na sebe a pomohli si sami. Mohu dát
hladovému rybu, pak ještě jednu, a zítra zase. Zůstane hladový, závislý a chudý. Naučím-li jej však ryby chytat,
pak jsem mu pomohl k nezávislosti a dobrému životu. Je tak snadné rozdávat almužny, dary a milosrdneství. Jak
těžké je skutečně lidem pomáhat, učit je a osamostatňovat je. Státní byrokracie vítá žádosti, supliky a prosby –
zvyšuje tak závislost lidí a tudíž racionalizuje svoji existenci. Bojí se chvíle, kdy lidé řeknou: „Pomůžeme si
sami!" Byrokracie se tedy právem obává Baťů tohoto světa a nikdy jejich myšlenky a činy nepřijme za své.
Nikdy nepovažujme zvyšování závislosti ostatních lidí na svém milosrdenství a darech za skutečnou pomoc.
Snižuje to pocit viny dárce, přináší okamžité ukojení příjemci, to ano. Ale učit chytat ryby - to je opravdu
o něčem jiném.
Ničeho jsem nenabyl lehce, každá věc mně stála nejtvrdší práci. Nehledejte lehké cesty. Ty hledá tolik lidí, že se po nich nedá přijít nikam.
Jsem milionář a potřebuji své miliony právě tak, jako vy své pero a ruku nebo své řečnické nadání a byl bych lidem bez nich tak málo užitečným, jako vy bez těchto nástrojů.
Tomáš Baťamino   |   ip:91.148.6.   |   2010-02-17  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  konecne navrh na normalnu vec pre obycajnych ludi, no myslim, ze nasi pani poslanci v parlamente nieco take neschvalia, maximalne sa tato vecicka dostane do duheho citania a tym to skonci, slovensko patri medzi najskorumpovanejsie staty na svete, a mame tu taku silnu lobby, ze vacsina nasich inak "pocestnych a boja proti korupcii schopnych" politikov by prisla o dost velke peniazky cim by sa citili ohrozeni a jednoznacne by zamietli taketo riesenie, nasledoval by nejake trapne dementovanie pana fica, ako to on vie, a urcite by ozbacil navrhovatela takehoto systemu za vyvrhela spolocnosti a extremizmu... ludia si nechaju spinit na hlavu a budu cusat,lebo sa boja, taky je narod slovensky, a ti, co sa neboja su doslova stvany policiou a oznacovani za extremistov, dobru chut prajem


KarcsonyGabriel   |   ip:82.119.23   |   2010-02-21  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odkaz autorovi článku, p. Šašinkovi : Vaša stránka o ZP je dlhodobo neaktívna v tom, že sa neaktualizuje, nedá sa s administrátorom stránky komunikovať, resp. neodpovedáte. Založil som novú stránku, venovanú tejto téme. Ak máte záujem o spoluprácu, radi ju privítame. Mimochodom, nenašiel som ani informáciu, že by už bol hotový slovenský dabing k filmu. " www.danubka.sk "


Monty   |   ip:85.135.13   |   2010-11-25  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máme na to?
Toto je dôležitá otázka a definitívnu odpoveď na ňu budeme mať až po zavedení ZP.

Co k tomu dodat? Spravme totalnu revoluciu c socialnom a danovom systeme a uvidime ci to bude dobre.

Boze ludia, myslienka je to dobra, ale spravte serioznu analyzu, inak je to len tliachanie do vetra.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-11-29  (17:48)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Vazeny, hmmm vela sprostosti v zivote som cital, ale na tuto nemam slov. Vsetko je zalozene na ludoch a tento system je velmi zavisly na ludoch, tekze je to vlastne len rozpravka a to naviac velmi zla a nespravodliva. Ved predsa ja jako majitel nejakeho maleho podniku, ktory maka sestnast hodin denne aby som uzivil svoju rodinu len trosku nad priemer budem odvadzat dane aby som vydrziaval spustu velmi mudrih ludi, ktory sa vyxeru na pracu. Dan z prijmu je najvecsia blbost, ktora vlastne by sa mala odstranit. Ved predsa kolko ludi robi nacierno, predsa nemoze chciet ziaden stat aby niekto kto poryluje nejakej starenke zahradu a dostane dvadsat euro odvadzal dan z prijmu. Autor co ponuka je zalozene na solidarnosti a solidarnost je zakladom vsetkeho zla a kriz v momentalnom svete. Kapitalisticky sistem je ten najspravodlivejsi, len momentalne je zdegenerovany roznymi socialnymi vplivmi. Treba ho ocistit od rakoviny solidarnosti, aby znova zavladlo spravodlive ovzdusie a vec je vyriesena. Na svete je neskutocne vela prace na ktoru ani o tisic rokov nebude automatizacia. Kto bude vykonavat tie prace, ktore su platene len trochu nad to minimum, ved predsa ked niekto dostane to zivotne minimum a v praci by mal zarobit len o trochu viac, povie ze kvoli tak malo peniazom nebude vstavat. Cely system by mal byt oslobodeny od solidarnosti a jedina solidarnost by sa mala pestovat v rodine. Presne tak jak je to v rozpravke o troch grosoch. Pozdvihlo by to viznam a ulohu rodiny jednotlive generacie by sa stali znovu dolezitym clankom v zivote spolocnosti. Dnes nie je ucta medzi ludmi a vymiza i z rodin. Prave tym ze rodina by bola odkazana na vlastnu solidarnost, by ich to viac spajalo a v dosledku by to bol prinos i pre spolocnost. Jedinci ktory su slaby a neschopny su odsudeny na zanik. Tym by bola vyriesena porodnost bielej generacie a na druhej strane odsudena spolocnost parazitov k zaniku. Samozrejme bez statnej tolerancie ku kriminalnikom, s tymto sa musi ludstvo ties razne vyrovnat. Svetovy market je otvoreny pre kazdeho. len musi byt ponuknuta kvalitnejsia a lepsia praca.


AstaKiller   |   ip:62.197.19   |   2011-09-23  (04:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  System, ktory plati dnes, nie je ziadnou motivaciou, ale vydieranie nutnostou robit kvoli peniazom, ktore ovlada hrstka ludi, ktora paradoxne vobec nepracuje a na pracujucich sprosto parazituje. Ano, rec je o banksterskej mafii,k ktora peniazmi ovlada svet a zotrocuje ludstvo a ten nastroj sa nazyva UROK. Kazdemu, kto nie je vypatlany uz dnes je jasne, ze vsetky peniaze sa dostavaju do obehu iba vo forme dlhu a urok sa da splatit len tak, ze sa dostanu do obehu dalsie peniaze dalsim uverom a takto do ide stale dalej a vznika monstrozna pyramida, ktora ale nemoze rast donekonecna a niekomu ostane v istej chvili v rukach cierny peter.


AstaKiller   |   ip:62.197.19   |   2011-09-23  (04:14)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  otvoreneoci, zartujes clovece? Okrem toho ze ani poriadne neovladas pravopis, tak je uplne zrejme, ze si bud ten dokument nepozeral, alebo mas problemy s elementarnym chapanim veci. Taras uplne nezmysly a makaj si nadalej 16 hodin denne, kym nepochopis, ze problem je v tom, ze lepsie sa pracuje, ked sa praca rozdeli na viacero ludi. Lenze chamtivost robi svoje a pre niekoho podelit sa o pracu a zaroven aj o zarobok znamena, ze nebude mat taky zisk, aby sa nim mohol zadusit. Ten tvoj kapitalizmus je chory prave preto, ze ide v nom len a len o zisk a kvoli jeho maximalizacii sa kasle na nejaku ludsku dostojnost, potreby a prirodu. V kapitalizme sa nevyrabaju veci, ktore su kvalitne, ale take, aby to vynasalo zisk a co mozno stale a najviac, preto su aj tak kazove. A kvoli tomu hlavne trpi cela priroda..kvoli sprostej ludskej chamtivosti a mantre s nazvom ZISK.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


sedem + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

V Kalifornii sa sústreďuje armáda NATO

Znepokojujúca správa vypracovaná ministerstvom obrany kolujúca v Kremli uvádza, že ruským vojenským úradníkom NATO odmietnutlo odpovedať na otázky položené ohľadom masívnych presunov vojenských zariadení a vojenského personálu v Kalifornii, USA , kde je zapojených okolo 78.000 vojakov z rôznych krajín. Správy prichádzajúce zo Spojených štátov potrdzujú mimoriadne presuny vojsk spolu s videozábermi obrovského množstva tankov a ďalších vojnových zariadení, a prinášajú podrobnosti o tajnom vojenskom cvičení v oblasti Los Angeles.


Soud zakázal fotky podobné jiným, Google připravuje ...

Z úst "slovenského Nigela Faragea" v NR SR

Klamú médiá úmyselne?

Čo sa stalo na Slovensku a čo to pre nás všetkých ...

Mikuláš Dzurinda - služba slovenskému národu

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3439 s