21. September 2019
    
Zákon o zákaze drobného pestovania potravín - Dolezite.sk

Zákon o zákaze drobného pestovania potravín


  2010-12-13  (21:14)  |  Amerika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Zákon o zákaze drobného pestovania potravín

Zákon o zákaze drobného pestovania potravín

 

30.11.2010 bol Senátom USA schválený Patriot Act for Food (FDA Food Safety Modernization Act), S510, pomerom hlasov 73 k 25.

2.12.2010 sa (našťastie) zistilo, že schválená verzia obsahuje jeden prehrešok voči ústave USA (Senát to s iniciatívou prehnal), takže účinnosť zákona sa pravdepodobne na nejaký čas odkladá, ale čo bude nasledovať potom, je iba ťažko predstaviteľné.

 

Zákon by dal vláde USA do rúk novú moc nad právom verejnosti pestovať, predávať a prevážať akékoľvek potraviny. Kontrola by spadala pod neslávne známe Homeland Security (Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť).

Zákon ďalej kriminalizuje uchovávanie semien pre ďalšiu výsadbu (to sa už Monsantu prakticky podarilo dosiahnuť pri veľkých farmách - odporúčam pozrieť napr. Food, Inc. )

Zákon by spôsobil nadmernú administratívnu záťaž drobných pestovateľov, čoho následkom by bolo, že dodávky potravín by sa presunuli k veľkým producentom.

 

O čo ide? Kanaďan Shiv Chopra (mikrobiológ, aktívne bojujúci za bezpečné potraviny) to zhrnul takto:

"Je to celé o korporátnej kontrole potravín a zdravia verejnosti."

 

Časť zákona v originále:

"Regulations shall–

(1) consider all relevant hazards, including those occurring naturally,and those that may be unintentionally or intentionally introduced;

(2) require each food production facility to have a written food safety plan that describes the likely hazards and preventive controls implemented to address those hazards;

(3) include with respect to growing, harvesting, sorting, and storage operations, minimum standards related to fertilizer use, nutrients, hygiene, packaging, temperature controls, animal encroachment and water."

 

Čiže v hrubých rysoch:

Zákonná regulácia sa bude týkať všetkých relevantných rizík, vrátane prirodzených, náhodných aj nenáhodných.

Zákon vyžaduje od každého zariadenia produkujúceho potraviny, aby malo písaný plán potravinovej bezpečnosti, ktorý opisuje možné riziká a preventívne opatrenia implementované na ich kontrolu.

Zákon sa vzťahuje na pestovanie, zber, triedenie a skladovanie, používanie hnojív, živiny, hygienu, balenie, kontrolu teploty, vniknutie zvierat a vodu.

 

Na prvý pohľad to vyzerá, že zákon sa týka iba potravín. Semená sa tam dostali okľukou. FDA (US Food and Drug Administration - Úrad pre kontrolu potravín a liečiv) totiž zadefinoval semená ako potraviny. Nie všetky, "iba":

- tie, ktoré sa jedia surové, napr. ľan, mak, sezam

- tie, ktoré sa používajú na klíčenie, napr. pšenica, lucerna, fazuľa

- tie, z ktorých sa lisuje olej, napr. kukurica, slnečnica, repka olejná

- tie, ktoré sa používajú na kŕmenie zvierat, napr. sója

Zoznam sa však môže kedykoľvek zmeniť.

 

Zadefinované zdroje znečisťovania semien sú voda, organické hnojivo (v originále "manure") (ale nie pesticídy a umelé hnojivá), zber, prepravné zariadenia, čistenie a zariadenia na čistenie a skladovanie a skladovacie vybavenie. Predstava vypracovania a implementácie plánu potravinovej bezpečnosti v zmysle zákona S510 pre všetky riziká spojené s uvedenými zdrojmi znečistenia je dosť strašidelná.

 

Slovami George Hemmingera pre RTAmerica (voľný preklad):

"Toto je zákon vytvorený pre korporácie a monopoly. Keď vezmeme do úvahy aktuálnu ekonomickú situáciu, je to totálne absurdné. ... V čase kolapsu ekonomiky v Amerike vidíme veľký rozvoj malých fariem. Ľudia sa pokúšajú prežiť a pestujú si jedlo pre vlastnú potrebu. Prebytky predávajú priateľom a susedom. Tento zákon reguluje, kontroluje a v konečnom dôsledku zabíja týchto drobných pestovateľov. ... Toto je iba jeden z krokov, ktorými sa naša vláda zbližuje s korporáciami. ... Toto vedie k ničeniu našej ekonomiky. ... Myslím, že v istom bode ľudia budú musieť povstať a fyzicky vyhodiť týchto ľudí z ich kancelárií, aby zastavili to, čo sa deje v tejto krajine. ... Pestovanie vlastného jedla by malo byť také prirodzené, ako jedenie vlastného jedla. Korporácie robia všetko pre to, aby monopolizovali distribúciu potravín a dostali ju pod kontrolu, zvýšili svoj zisk, zarobili viac peňazí. A ako bude tento úpadok v Amerike pokračovať, uvidíme ľudí hladovať, pretože si nebudú môcť dovoliť jedlo dodávané korporáciami. Mali by sme sa zdroje potravín snažiť diverzifikovať, nie centralizovať."

Myslím, že stačilo.

 

 

******

Shiv Chopra nie je sám, kto je presvedčený, že "skrytá agenda korporácií" núti federálnu vládu, aby sa snažila vydobiť si vplyv na lokálnu výrobu a distribúciu potravín. Toto presvedčenie je podporené podrobnejším pohľadom na lobistov, ktorí tento zákon podporujú. Hovorí sa až o 208 záujmových skupinách, medzi nimi (podľa maplight.org ) :

- The US Chamber of Commerce (Americká obchodná komora - nie práve priateľ drobného podnikania)

- Kraft Foods North America (celosvetovo druhý najväčší dodávateľ potravín a nápojov)

- General Mills (firma s obratom 15 mld USD v roku 2009)

- American Farm Bureau Federation (lobistická skupina, podporujúca používanie geneticky modifikovaných potravín)

- Food Marketing Institute (Inštitút pre potravinový marketing)

- Snack Food Association (Asociácia rýchleho občerstvenia)

- International Bottled Water Association (Medzinárodná asociácia pre balenú vodu)

atď.

Podľa opensecrets.org iba samotná American Farm Bureau Federation minula v r.2009 na lobing 5,1 mil. USD. Pre zaujímavosť, podľa rovnakého zdroja, Monsanto minulo v tom istom roku 8,7 mil. USD na boj proti označovaniu geneticky modifikovaných potravín.

 

******

Spracované podľa:

http://www.freeglobe.cz/Articles/310-v-usa-se-chysta-zakon-o-zakazu-drobneho-pestitelstvi.aspx

http://foodfreedom.wordpress.com/2009/06/13/seeds-how-to-criminalize-them/

http://foodfreedom.wordpress.com/2010/12/02/s510-lobby-dollars/

http://maplight.org/us-congress/bill/111-s-510/880093/timeline-of-contributions?interests-support=A6500&interests-oppose=

http://www.opensecrets.org/news/2010/05/first-lady-michelle-obama-nutrition.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Shiv_Chopra

video

http://naturalnews.tv/v.asp?v=9209B7B02D4A5A8EA8B71038D6C18D26

 

Paľo (Pao).

PS: Ak som niečo zle preložil alebo pochopil, napíšte do diskusie. Vopred ďakujem.

(Možno šíriť ďalej za podmienky uvedenia všetkých tu spomenutých zdrojov informácii. Inak nie je možné obsah článku overiť. Všetko mám len z druhej ruky. Dôveryhodnosť zdrojov musíte posúdiť sami.)


Paľo (Pao)
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-12-13  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pao, zákon sa týka predaja v oficiálnych obchodoch. Samozásobiteľstva sa netýka. Podobný zákon je niekoľko desaťročí i u nás.


Pao   |   ip:195.168.2   |   2010-12-13  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer, nemám ten pocit. Už len preto, že sa okrem iného spomína pestovanie, zber, triedenie a skladovanie, používanie hnojív. O predaji ani slovo. Pri predaji mi príde napr. spôsob triedenia dosť nepodstatný - kontrola v obchode posudzuje produkt v stave, v akom leží na pulte.
Ale dajme tomu: nevieš náhodou, ako je u nás z tohoto pohľadu (teda výrobný postup) ošetrený predaj zo dvora? Myslím tým prebytky vlastného hospodárenia.
Mimochodom, videl si spomínaný Food, Inc.?


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-12-13  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny autor, dufam ze sam tomu neveris co si popisal. Tu sa nikto nezamestnava pestovanim potravin v malom, dokonca i farmari na trhovisku predavaju zeleninu z velkoskladov. Je viem o com pisem, lebo tu zijem.


Jeden   |   ip:95.102.22   |   2010-12-14  (05:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím si že DrHujer má pravdu. Ide o bežné hygienické predpisy ktoré u nás fungujú už desaťročia, len v USA je to novinka. Predpisy pre skladovanie a prepravu potravín sú v EU sprísnené asi 5 rokov, ale tiež žiadna tragédia sa nestala.


riba   |   ip:46.34.247   |   2010-12-14  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhals vsetcy si mislia,ze vedia.No v podtate nykdo nevye, dokopi nyc,bez ropi bi sme sa nedokazaly uzyvit,


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-14  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Riba/JankasTrnavy
Skus písať ako sa má. Robíš to zámerne neviem prečo.

Uvidíme, čo sa z toho vykľuje :)


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-12-14  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no a takto vznika mnoho pochybnych konspiracnych teorii koli slabej znalosti cudzieho jazyka alebo nepochopenia, v ziadnom pripade sa to netyka pestovania pre vlastnu potrebu ani to neobmedzi vymenu medzi susedmi, ide len o tych, ktori dodavaju do obchodnej siete, tak ako DrHujer pise, pridavaju si trochu birokracie, ktora je u nas uz davno

a mimochodom, kolko z vas, ktorym to tak trha zily, v skutocnosti aj sami pestuju zeleninu/ovocie?

riba, omyl, bez ropy/nafty/umelych hnojiv sa da velmi dobre uzivit len treba zvolit iny pristup, na rope je zavisle len sucasne intenzivne polnohospodarstvo


alfo   |   ip:195.146.1   |   2010-12-14  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj tak si myslim ze vsetsi tie obmedzenia su na dve veci...


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-12-14  (13:29)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  yanath
je to zbytočná byrokracia, niečo podobné, ako s novodobými zakáľacími listami. týx čo sa obávajú postihu to odradilo a drsňáci a kšeftári to aj tak predajú načierno. hej venujem sa aj pestovaniu niektorýx druhov zeleniny pre vl. potrebu. niekedy keď je nadbytok dá sa aj predať, ale to neni o zisku, to len ilumináti by radi všetko zdanili. mimoxodom u nás je tá byrokracia už dávno a preto to nefunguje tak ako v us doteraz= preto sa máme tak dobre, a odteraz sa budú mať aj oni. teraz to v us nepostihuje napr. pestovanie pre vlastnú potrebu, ale šróbik nwo sa uťahuje postupne. jedno čínske príslovie hovorí "čím viac zákonov, tým viac zlodejov." v čexáx keď jednomu xovateľovi nedovolili predávať nepasterizované kozie mlieko "hygienické predpisy EU"/ predával to ako potravu pre zvieratá a ľudia si to samozrejme kupovali pre seba, a vyjadril sa, že ak aj na to sprísnia hygienu, bude to nútený predávať ako otravu na myši. kde to spejeme? a čo keby taký zákon zaviedli masajom v keni!? aj takýto záko je krôčik k nwo, netreba to banalizovať, ale sa treba tomu vzoprieť.


Sofiner   |   ip:158.195.1   |   2010-12-14  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Heh, ludia, a co keby k vam prisiel kontrolor??? Jednoducho poviete ze to su okrasne kvetiny...Kazdy sa predca rad prechadza po hektaroch zelene, no nie???


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-12-14  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pao, predaj z dvora je ošetrený i u nás. Prebytky hospodárenia ( alebo akokoľvek to môžeme nazvať ) sa môžu predávať.

Byrokracia sa skôr zameriava na predaj potravín v kamenných/internetových obchodoch, kde výrobca dodávajúci potraviny na trh musí garantovať kvalitu produktu. Tieto zákony sme mali dlhodobo prísnejšie než v USA a západných krajinách. Tieto zákony sú síce byrokracia, ale predstavujú minimálne právne záväzné požiadavky, ktoré musia byť splnené, aby sa minimalizovala možnosť ohrozenia zdravia spotrebiteľa. A bežný jednoduchý spotrebiteľ, ktorý nieje expert na kvalitu potravín musí mať na svojej strane inštitúciu, ktorá ho chráni. A o to ide.

Doporučujem preštudovať si Nariadenie vlády č. 352/2009 - upravuje hygienické požiadavky a Nariadenie európskeho parlamentu 852/853/854 z roku 2004


Pao   |   ip:195.98.8.   |   2010-12-14  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skúsim argument z iného pohľadu: Ak ide legislatívne o bežný štandard, aký dôvod majú potom korporácie investovať milióny dolárov do podpory takéhoto zákona? To by bolo asi po prvý raz, čo by firmy typu Monsanto riešili niečo pre všeobecné blaho obyvateľstva.


Pao   |   ip:195.98.8.   |   2010-12-14  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath: Ak máš pripomienky k prekladu, poprosím konkrétne. Opravím to. Ak máš pripomienky k pochopeniu, skús reagovať na uvedené video:
http://naturalnews.tv/v.asp?v=9209B7B02D4A5A8EA8B71038D6C18D26
To je hodnotenie Američana, človeka žijúceho v USA, ktorý má o tejto veci s najväčšou pravdepodobnosťou nepomerne viac informácii ako my. O ňom môžeš asi ťažko tvrdiť, že má problémy so slabou znalosťou jazyka ;-).


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-12-14  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pao, skús sa spýtať firmy Monsanto, má zastúpenie aj tu na Slovensku. V ich prípade nejde o uchovávanie bežných semien, ktoré si dopestuje farmár sám.


Antabus   |   ip:70.16.205   |   2010-12-14  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu si clovek pride na svoje http://www.liveleak.com/view?i=5c6_1292190498


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-12-14  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Antabus. Semena ( ejakulátu ) vo vagíne sa téma ohladne semien netýka.


eros   |   ip:86.42.121   |   2010-12-14  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer - precital som si len tvoj prvy prispevok, preskocil som celu diskusiu aby som ti co najskor mohol odkazat, ze ty si ale poriadny chudak...

Uz ma series nejaky cas, ale teraz som to nevydrzal.
Cez to vsetko respektujem tvoj nazor, len dufam, ze takych chudakov je co najmenej. Ja viem, nemozeme byt vsetci normalny.... ty hajzlikDrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-12-14  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros, ďakujem za urážku.


eros   |   ip:86.42.121   |   2010-12-14  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Pao - musim sa ta zastat.

Co ste sa vsetci pomiatli? Vraj nic sa nedeje... Ved v USA zachvilu nebudu moct zbierat zo strechy vlastneho domu ani dazdovu vodu. Ale hlavne, ze sa nic nedeje. Len nedavno som videl dokument na http://www.sprword.com/mustwatch.html.

Chlapik tam hovori o narastajucich cenach potravin, doslova najazdoch policie na farmy atd. Neviem teraz rychlo najst ktory dokument to bol ( je ich tam strasne vela) a pozriem si nieco takmer kazdy den.

V europe to nie je take hrozne ale clovek nikdy nevie...

Este nieco: viac mensich farmarov vypestuje viac a kvalitnejsie ako jeden velky ( korporacia ) na sucte ploch malych farmarov.

Ja som skor za lokalne produkty na PRIRODNEJ baze a ktore sa ku mne dostanu ked aj spinave od zeminy ale CERSTVE doslova na druhy den.

A co som napisal Doktorkovi H. - trvam na tom a povodny prispevok bol este drsnejsi, len som ho musel zmiernit koli adminovi ( nezobralo mi ho )


Astar   |   ip:178.41.52   |   2010-12-14  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros...je to tento dokument..:: http://www.mustwatch.cz/film/end-of-liberty/

vrelo odporucam bavlnkovym obcanom....a Radicovej privrzencom


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-15  (07:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros: dufam ze zdielas odpor v usa a gb proti zavedeniu zlej zlej identifikacnej karty. (a samozrejme tiez ako vsetci v strednej europe mas obciansky preukaz) :-D


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-12-15  (07:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak
bohužiaľ musím mať op, ak nexcem o všetko prísť a žiť ako superbezďák:(mimoxodom ak nemáš op pri sebe a legitimuje ťa PZSR a nepreukážeš kto si tak ťa zavrú! a to je tá demokracia.
myslím,že pao teraz trafil klinec po hlavičke, lebo celkové nwo pracuje takto postupne po kúskox, najprv nás obmedzuje v maličkostiax a zrazu ani sa nezbadáš, týx maličkostí je toľko, že po čase sa na to z nadhľadu pozrieš a čuduješ sa kde to vlastne žiješ. toto je typycký príklad.


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-12-15  (09:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam:
poprve: je fakt, ze mas obciansky preukaz pre Teba nejaky problem? Citis sa sledovanejsi a podobne?
podruhe: obcianku som pri kontrole PZSR nemal viackrat a cuduj sa svere "nezavreli" ma ani raz. Aby sme si ujasnili policajti ta nemozu len tak pre nic za nic "zavriet". Mozu ti robit problemy, ale na skutocnu vazbu je treba trosku vyssiu instanciu.
potretie: ten zakon moze byt na jednej strane obmedzujuci, ale zda sa mi celkom normalne aby som v obchode kupoval zeleninu splnajucu iste hygienicke standardy


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-12-15  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak
poprvé : áno
podruhé : keď sa mi tak stalo tak ma síce nezavreli, ale problémov a ponižovania som si užil,že mi aj dobudúcna stačilo. (okrem tohto, som iný zákon neporušil)
hygienický štandard: samozrejme, že máš právo na dobrý produkt, ale máš mať možnosť výberu= ak nexceš nekupuj a vyber si inde. a aj tak nemáš zaručené, že tí čo majú certifikáty ix nemajú sfalšované, alebo kúpené, bez ohľadu na kvalitu produktu. istotu nemáš ani tak.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-12-15  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adam, kolkokrat rocne ta kontroluju policajti? Kolkokrat si im musel ukazat OP? Ako maju zistit tvoju totoznost pri nejakom patrani, pri uteku vaznov? Ako by si im to viac ulahcil, ak by nikto nemal ziadne preukazy, dosvedcujuce tvoju totoznost? Preco si potom nestrhnes aj SPZ, ked jazdis autom, aby nemohli vediet, kam jazdis?


adam   |   ip:95.103.11   |   2010-12-15  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
nemám auto, nemám motorku, ani dievča v prešporku:)


eros   |   ip:86.41.96.   |   2010-12-15  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak -

ked citam tvoj prispevok o usa a obcianskom preukaze, tak som hned pocitil diskusiu na sme.sk. Tam sa presne takto argumentuje.

Obciansky samozrejme mam aj ho nosim pri sebe aj ho budem nosit. Mohol si aspon napisat par slov k tej ID card. Neviem co bude vsetko obsahovat, cize aka bude zla,zla,zla,zla. Taka forma naseho zaliateho OP mi uplne vyhovuje a nemam nic proti tomu.

Pametam ako nas (s kamosmi) zastavovali obcas VB v rokoch 80's. Dokonca tam musela byt peciatka od zamestnavatela, ze PRACUJES.
Teraz by vela ludi tu peciatku ani nemalo. Neobhajujem stary system ale ten dnesny je podla mna HORSI.

K tym USA. Oni teraz pozeraju na kazdeho ako na potencionalneho teroristu. TO JE CHORE !!! A nema to so slobodou nic spolocne. Vlastne tvorcovia toho vsetkeho su teroristi proti vsetkym normalnym, slusnym ludom.

Takze mily Krovak, vymysli si nabuduce nieco ine. Alebo si najdi niekoho menej inteligentneho od seba s takymi zlymi, zlymi kartami. Teraz ti to bohuzial nevyslo.


eros   |   ip:86.41.96.   |   2010-12-15  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer prispevok z 2010-12-14 (15:13)

Celkom pekne napisane. Ale len pre ovce. A tych sem chodi pomenej, tak neviem naco sa trapis s takymi trapnostami. Uvadzs tu nejake nariadenia vlady.... nedaj sa vysmiat.
citat: "Byrokracia sa skôr zameriava na predaj potravín v kamenných/internetových obchodoch, kde výrobca dodávajúci potraviny na trh musí garantovať kvalitu produktu" koniec citatu.

Prosim. nerob tu z ludi hlupakov. Tu je rec o MIESTNYCH mensich farmaroch ( co by som mohol byt aj ja so svojou 8 arovou zahradou ) tak tu neplet internetove obchody. Takze tito farmari mozu chodit na miestne trhoviska predavat svoje produkty. A to by som ja osobne chcel aby to tak vzdy bolo. Vyrastal som velmi blizko takeho trhoviska a do konca svojho zivota nezabudnem na tu vonu vsetkeho... a atmosferu. Mne VOBEC NEVADI ked je ta zelenina este trochu spinava od zeminy, hlavne je to prirodne vypestovane. Tak ja by som bol velmi nerad, keby normalny ludia ( pestovatelia aj kupujuci ) prisli o takuto moznost "vymeny tovarov".

A ty ako chemicky doktor ked chces tak si chod do supermarketu kupit "zeleninu a ovocie" z Holandska napr. Sam som videl na vlastne oci ( kratka pracovna skusenost ) v NL ako to pestuju. A prajem ti dobru chut a nezabudni si pred cestou do obchodu precitat tie nariadenia vlady aby si mal pocit aky si chraneny. Normalne mi prides az na smiech, ze zdravie obyvatelstva nie je ohrozene...hahaha


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-15  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam: no takze sa dostavame dalej.
Mas obcianku. Citis sa sledovanejsi. Ako zvysuje tvoju sledovanost?
Uz aj teba zastavili cajti a chceli po tebe doklady ked si ich nemal. Zo "zavru ta" sme sa dostali k "problémov a ponižovania som si užil". Mam to chapat tak ze mali blbe reci a "zastrajali sa" co vsetko by ti mohli spravit? Zdielas aj ty moju skusenost, ze najcastejsie cloveka takto zasatavia ked ide nadrbany z krcmy?


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-15  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam: k tretiemu bodu - sfalsovane certifikaty nie su argument. STK sa tak isto casto falsuje, to ale nie je dovod na jej zrusenie. To ci je zakon napisany blbo (nema spravne kriteria) je vec druha, podstatne je ze v clanku su skor bludy.


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-15  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros: asi sme sa trosku nepochopili. Neobhajujem USA, to mi do ust nevkladaj. Pisal som o odporcoch zavadzania celkom normalnej a prospesnej veci, ktori pisali o strate slobod a totalite uz pre rokom 2000. (napriklad v GB je situacia taka, ze je mozne si na matrike najst cloveka - novorodenca, ktory zomrel kratko po porode, postupne mu vybavit vsetky papiere, potom prist do banky a zobrat uver. Ked ale takyto nedokonaly system chce niekto reformovat uz su tu hlasky o strate slobody a podobne)


Abstrakt   |   ip:78.136.17   |   2010-12-15  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zakládám právě teď a tady NEOFICIÁLNÍ "klub" odporu proti povinnostem poslouchat zlovolné zákony států a nadstátů- Jmenovitě: Muset mít občanský průkaz, snímat jakákoli biometrická data a mluvit do základních životních potřeb člověka! NEJSME CHOVNÁ ZVÍŘATA! Tohle utlačování už zašlo za určitou mez. Trend je jasný a sám se neobrátí! Přidejte se.


adam   |   ip:95.103.11   |   2010-12-15  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak
podľa toho ako sa pýtaš, asi aj vieš okolnosti, alebo si ix prečítaj vo vašix záznamox.
stk čo sa týka motoristov je tiež zbytočný tunel pre stk loby. všetko čo máš evidované je evidované preto, aby z toho "elita" pýtala poplatky a dane v rôznyx podobáx. a kto nebude mať znamenie šelmy, nebude môcť ani kupovať, ani predávať. (prečo napr. musia mať každýx 15 rokov revíziu vykurovacie telesá nad 20 kW, ale ohniská v cigánskyx xajdáx nie, aj keď tam vzniká väčšie % požiarov, žeby to cigoši neplatili?, veď ide o ix zdravie.určite nie teplárenská loby.a čo registračné pokladnice? prečo sú poliaci potom lacnejší?, prečo povinné zavedenie účtov v bankáx a nie výplata v hotovosti? a poplatky za výbery, vedenie účtu...... . ,)lebo nwo:(


eros   |   ip:86.40.147   |   2010-12-15  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Astar -

je to presne to video. Len ja som to videl na spominanej "spread word" stranke. Dakujem, tiez vrelo odporucam.


Pao   |   ip:195.98.5.   |   2010-12-15  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer: O Monsante by to vydalo na knihu, nie na článok, a to sa ich ani nemusím pýtať. Nájdeš ich asi všade, kde je GMO. Alebo skús hľadať "terminator gene". O súdnych procesoch s farmármi na ochranu patentom chránených génov je toho takisto viac než dosť (stručne, zamoria ti pole svojimi GMO semenami a potom ťa obvinia, že ilegálne pestuješ ich patentovo chránené rastliny - začne sa súd, ktorý ťa zruinuje, alebo to vzdáš, zaplatíš a začneš "dobrovoľne" a najmä "legálne" pestovať GMO). Stránka www.gmo.sk už cca mesiac nefunguje, aj keď ju má na starosti priamo naša vláda. Takže dávam tento link:
http://www.euroinfo.gov.sk/zijeme-v-eu/nakupovanie/geneticky-upravene-potraviny-4c8.html
Odporúčam prečítať celé. Iba na ukážku, ako "zodpovedne" sa EÚ stará o naše zdravie. Citujem:
"Podľa smernice EÚ musia byť označené všetky potraviny obsahujúce viac ako 0,9% GMO a to isté sa týka aj krmív pre zvieratá. Nedostatkom tejto legislatívy však je, že živočíšne produkty ako mlieko, mäso alebo vajcia získané zo zvierat kŕmených GM krmivom už označené byť nemusia."
Úžasné, nie?


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-15  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam: teraz si ma odhalil "ja su agent si aj ej, jsem nebezpecnej a jsem zlej" :-D
stk nie je potrebne? divil by si sa co by potom chodilo po cestach!
podobne tie vykurovacie telesa (tuto uznavam ze kazdorocna navsteva kominara je na dve veci, ale telesa nad 20kW nie su az take male piecky a urcite tie ciganske ohniska nemaju 20kW)
registracne pokladince uznavam ako blbost
preco su poliaci lacnejsi? dve veci - kvalita a obchodny duch
ucty v bankach nie su povinne. je to o tom, ze je to pre zamestnavatela pohodlnejsie nez drzat hotovost.
tak isto poplatky v bankach - NWO? nebud smiesny, dovod je prosty, vola sa nepisana dohoda (tak trochu kartel?) - ludia to platia, nestazuju sa tak co to budeme rusit. Skus sa pozriet niekam kde normalne banky normalne funguju trosku dlhsie


Pao   |   ip:195.98.5.   |   2010-12-15  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros: Len na doplnenie, v EÚ sa likvidujú drobní pestovatelia úplne inak, ako v USA. Napríklad šalátová uhorka musí byť dlhá najmenej 20cm, a zakrivenie nesmie mať väčšie ako 1/10 dĺžky. Dôsledok? Hnojenie, skleníky. Inak by si vypestoval viac nenormalizovaného odpadu ako normalizovaného tovaru.
Kde skončia napríklad 18cm uhorky, to je otázka. Rovnako to, prečo sú podľa papalášov z Bruselu nevhodné na predaj. A nech sa niekto čuduje, prečo je zelenina drahá... Toto je len jeden príklad absolútne nezmyselnej byrokratickej buzerácie.


eros   |   ip:86.40.147   |   2010-12-15  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak -

ono je to tak. Mas pravdu aj ty aj "adam". Ta story s novorodencom nie je chyba ID card, ale chyba systemu. Vsak sam si to priznal. Takze reformujme system a stare dobre "bezotlackoprste" a rozne "sosovkove" obcianske nechajme na pokoji.

Ja beriem obciansky ako prostriedok ....neviem ako to nazvat....povedzme pre poriadok, evidenciu. Ziadne biometricke kraviny... a ze to ide nejako z dobou, ze nebudeme mat nejaku papierovu knizku, ale povedzme ten zaliaty.

adam -

suhlasim .... to je NONSENS!... aby som ja platil poplatok v banke ked si vyberam hotovost. It's my fuc..g money! A tak je to so vsetkym. Sukromne poistovne na zakonnu( donutenu ) poistku na auto...dalsi NONSENS! Preco to neide, ked uz musi, do jednej statnej poistovne, cize priamo do statneho rozpoctu sekcia poistky za auta. A mohol by to robit nejaky miestny urad BEZ PRIBERANIA dalsej pracovnej sili. Lenze v sucastnom systeme by tam uz bola spravena zvlastna sekcia a KOPA DARMOZRACOV by zase brala krasny plat o akom sa niekomu TAK ISTO sikovnemu (ak nie viac) moze len snivat.

A je toho dost. Doslo to az po Al Gorove stupidne vymysli. A to este nie je koniec.

Takze na zaver...


LET'S MAKE THINKS BETTER


eros   |   ip:86.40.147   |   2010-12-15  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  THINGS -malo byt.
Sorry


eros   |   ip:86.40.147   |   2010-12-15  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pao -

viem o bruselskej stupidite a ich normach na zakrivenie zatial zeleniny. Tiez dotacie, ktore nicia polnohospodarstvo.
JZD Slusovice prosperovali bez dotacii. Jano Carnogursky je u mna jedna VELKA SVINA, ako znicil "ph" u nas. Mali sme vsetkeho a este aj naviac. Takze nevidim dovod aby sa to nedalo znovu zavist do praxe a budeme mat znovu zdrave ( nie GMO) potraviny.
To len nase babky platene korporaciami plus vreckove od danovych poplatnikov NECHCU dat veci na poriadok, dokonca to vsetko len zhorsuju.

Ja mam take frustrujuce pocity, ze by som niekedy "vrazdil" a potom pride niekto na diskusiu, slepo to obhajuje a ja uz nemam na to nervy. To je ako ked postavis pred niekoho kravu a povie ti, ze je to kanarik. Doslova.

Tie uhorky co spominas by som vedel kde tym bruselskym pandrlakom napchat. Plus vrecom piesku po hlave a poslat kade lahsie.


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-12-16  (08:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros: no ved prave o tom hovorim :-) Inak ta biometria to je tiez celkom otazne, pretoze aj fotka je istym sposobom biometricky udaj. Ak bude na obcianke okrem toho udaj o otlacku prsta, alebo inom jednoznacnom udaji, ktori si clovek kontrolujuci moju identitu vie jednoducho zmerat a overit s udajom na ID karte nevidim v tom zvlast velky problem.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-12-16  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros. Presne o tom som písal. Nariadenia sa týkajú len internetových obchodov a kamenných. Trhovísk a domácich pestovateľov sa netýka.
PS: Kupujem len na trhoch a od domácich výrobcov. Pestujem veľa aj sám, bez chémie samozrejme.
PS2: Pracoval som v analytickom laboratóriu v zahraničí, poznám kvalitu potravín predávajúcich sa v supermarketoch. V kvalite sme našťastie ďaleko dopredu, snáď to tak aj ostane.

Pao, s monsantom súhlas. Bohužiaľ sa pestuje kukurica i u nás. Pred troma rokmi sme našli pole, kde ju testovali. Chceli sme ho podáliť, ale nemali sme na to gule.


eros   |   ip:86.40.147   |   2010-12-16  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer - co je to kamenne trhovisko ?
Pre mna je trhovisko miesto, kde chodia ludia predavat svoje produkty. Ci uz vypestovane alebo handcraft. Takze preto som to tak formuloval.

Neviem co myslis, ze sme v kvalite dokonca daleko dopredu? Akoze supermarket na SK predava zdravsie potraviny ako v zahranici ? To preco mi kamos kamionista hovoril aky shit vozi z Holandska k nam. Napriklad zelene paradajky, ked ich nalozi a pri vykladne uz zacinaju cerveniet. Ty ako profik by si mal vediet cim to striekaju. Uz to tu bolo spomenute.
Ta rekcia na teba vcera - neberiem spat, trvam na tom az na to slovo "hajzlik". Za to sa ospravedlnujem.

Aj tak si myslim, ze treba byt v strehu aky sme neprisli o vsetky zakladne ludske preva, kde patri aj zdrava NATURALNA vyziva. Videl som dokument, kde diabetici na inzuline jedli len surovu stravu a po par dnoch inzulin odstavili. Tu je link: http://topdocumentaryfilms.com/simply-raw-reversing-diabetes-in-30-days/

A este jeden "pick of the day", pestovanie na Kube. Tu je krasne vidno aka je dolezita lokalna vyroba a pestovanie potravin, ze ked bude najhorsie, tak si zbehnes aj na bycikli. Ale nie do supermarketu, ten uz bude davno prazdny. Dufam...that you know what I mean. http://www.sprword.com/videos/powerofcommunity/


eros   |   ip:86.40.147   |   2010-12-16  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam tam nejake preklepy - ale uz to nebudem opravovat.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-12-16  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nariadenia sa týkajú len internetových obchodov a kamenných. Trhovísk a domácich pestovateľov..."

Hovoril som o kamennom obchode.

Kvalitou potravín u nás som myslel výrobky pôvodne vyrábané na SK ( nepresne som sa vyjadril ). Platí pravidlo, že čím viac na západ vyrobená potravina, tým viac chémie, farbív, konzervantov a tým nepôvodnejšie pestovanie primárnej suroviny ( ovocia, zeleniny, mäsa ).

Zelenina a ovocie dovážané z o zahraničia sa zberá nezrelé. Počas skladovania a prepravy sa farbí a "dozrieva" fytohormónmy, enzýmami a fabrbivami. Ako i u Vás spomenuté rajčiny. Keď som robil v zahraničí v potravinárstve, večer sme pripravili do špeciálnych boxov zelené nedozreté papriky. Ráno boli krásne žlté, červené a tmavozelené. Presne toľko kusov, koľko bolo potrebných. Paradoxom bolo, že boli ponúkané ako bio a kupovali ich ľudia, ktorí sa chceli viac starať o svoje zdravie. Keď potreboval majiteľ viac zarobiť, natieral ich hlinou a prihodil 1,5€ na kg a predávali sa ako vidiecky eko/bio tovar.

K tým paprikám - všimnite si populárne trio paprík predávané v supermarketoch...žltá, červená, zelená...

Za toho hajzla sa musím nakoniec poďakovať. V poslednom čase som to na svoju adresu počul odvšadiaľ. Mal by som sa nad sebou zamyslieť, problém bude asi skutočne vo mne.
Pao   |   ip:195.168.2   |   2010-12-16  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros: Tušil som že vieš :-). Len som chcel pridať k článku niečo aj o našich miestnych pomeroch. A ty si to parádne rozvinul.
Reversing diabetes som tiež videl. Raw food diéta je poriadne prísna, ale tí čo vydržali nemajú dôvod ľutovať. Kubu pozriem, vďaka za tip.


Pao   |   ip:195.168.2   |   2010-12-16  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer: PS a PS2, super. A teraz si skúsme tipnúť, ako dlho bude trvať, kým po tých trhoviskách začnú behať euroúradníčkovia so šablónkami a premeriavať uhorky... Podľa mňa sme na najlepšej ceste zmáknuť to do konca nasledujúcej päťročnice.
Ak nepríde úplný zákaz pestovať určité plodiny v určitých krajinách. Dôvod? Aby sa ochránil vnútorný trh, pracovné miesta, rovnomerne rozdelili dotácie a tak ďalej. Niečo sa už nájde. Je to síce extrémna možnosť, ale zďaleka nie nemožná.
Na druhej strane, netreba ani zákaz, stačí aj "správne rozdeliť" už spomínané dotácie.
Dúfam, že iba maľujem čerta na stenu... Tak, hlavy hore ;-).


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-16  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pao: raw food by som radsej neskusal. "Salatovi vegetariani" (oprav ma ak raw fodisti jedia nieco vyrazne ine) ako som tu uz niekolko krat pisal si zvyknu pekne zdevastovat travenie.


eros   |   ip:86.40.147   |   2010-12-17  (02:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pao -

Ked som odoslal reakciu predtym na teba, tak som si az potom uvedomil ze to vyznieva trochu "tvrdo". Na konci prvej vety mal byt smajlik, cim by som trochu "odlahcil" a trochu sarkasticky som napisal ze "zakrivenie zatial zeleniny".
Tato tema je pre mna dost vazna, lebo sa jedna o JEDENIE, co je podla mna po dychani a vode najhlavnejsie! Potom som dost "podrazdeny" pri ochrane zivotneho prostredia a zdroje energie.
Mojim snom je postavit raz dom zo slamy - inac to by bola celkom dobra tema sem. Myslim byvanie. Nechce sa mi hladat link ale treba si pozriet tiez - Garbage Warrior.
Pao   |   ip:195.168.2   |   2010-12-17  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak: Raw food je extrém aj z pohľadu "obyčajného" vegetariána. V tom filme ide ale najmä o to, že okrem stravy na liečenie cukrovky nepoužili nič iné, t.j. žiadna farmaceutika, žiadna syntetika (umelé sladidlá), žiaden doping. A že dosiahli aj želaný výsledok. Ono zdravý človek sa môže v pohode stravovať aj inak. Moja obľúbená kniha, z ktorej som si vybral "do praxe" asi najviac je Edward Howell: Enzymová výživa (napríklad tu http://www.martinus.sk/?uItem=34425 ) Pôvodný text je z roku 1985, takže si trúfam povedať, že je to výsledok naozaj nezávislých pozorovaní. Okrem iného sa tam dozviete, ako je možné, že eskimáci sú zdraví aj úplne bez ovocia a zeleniny. Vegetariáni musia šalieť :-). (tip na darček? :-))


Pao   |   ip:195.168.2   |   2010-12-17  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros: OK, rozumiem, na to "byť podráždený" je v tomto prípade naozaj kopa dôvodov. A zdá sa, že ich neustále pribúda :-(.
Garbage Warrior-a mám na zozname, ale nenašiel som titulky, takže na pozeranie budem potrebovať okrem času aj ticho. Hádam sa nájde ;-).


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-18  (21:46)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Neviem, ako v Európe môže niekomu prekážať, že Američanom hrozí smrť hladom. Keby zmizli, zmenšil by sa jadrový arzenál o polovicu, ropy by bolo dvakrát viac a najväčší znečisťovateľ by prestal dymiť.


Pao   |   ip:195.98.5.   |   2010-12-19  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA: Troška ťa poopravím. Keby Američania zmizli, jadrový potenciál by sa vôbec nezmenšil. Bomby jesť nepotrebujú a niekto by sa ich určite rád ujal. Ropy by takisto nebolo dvakrát viac - žiadna by nepribudla. Iba by sa zmenšila spotreba. Možno. To len keby ťa chcel brať niekto doslovne.
Problém je v tom, že čo je dnes v USA, môže byť zajtra u nás. Peniaze rozhodujú na oboch kontinentoch. Takže treba byť v strehu.
A ešte jedna poznámka na okraj. USA majú zvyk riešiť svoje problémy na cudzí účet. Napríklad nedostatok ropy a vojna v Iraku podľa mňa jednoznačne súvisia. Takže keby mali problém s potravinami, tiež by si to niekto odskákal. Povedzme Mexiko. Zámienka? Ilegálna imigrácia, obchod s drogami, zdroj nejakej ďalšej chrípky... nie je problém si niečo vymyslieť. Ani ich netreba zobrať útokom - úplne by stačilo kúpiť si vládu.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-19  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pao
neber ma doslovne, vieš ako to myslím.
Je úplne zrejmé, kam smeruje výživová politika, najradšej mám tie kydy, ako by naša planéta mohla uživiť 12miliárd ľudí a pod. Zdravé jedlo je možné dopestovať tak max. pre 4miliardy /toľko bolo ľudí okolo r.1970, a aj sa jedlo zdravo/. Ľudia by mali v mäsiarstve prejsť procesom: Zabi si sviňu, spracuj ju, odnes si kus žvanca. A mali by byť aj pri kŕmení a tiež pri postrekoch - aby vedeli, čo jedia.
USA kilo hnusa. Tí nech žerú, čo chcú.


MK   |   ip:87.244.19   |   2010-12-23  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre dr Hujer:počúvaj chlape,zmeň si už nik,buď na Van de CHujer,alebo môžeš tam dať aj Truhlík.Ten tiež všade bol a všetko vedel.Už dlhšie sledujem tvoje príspevky.Do všetkého sa montuješ a všetkému rozumieš.Tak si to zhrnieme:podla teba Albánci sú dobrí ľudia a nie žiadny díleri koksu a pasáci.Chemtrails podla teba neexistuje,aj keď v jednom príspevku tvrdíš,že v Iráne to nepráškujú,lebo je tam režim,ktorý to nedovolí.V článkoch o Nibiru mlčíš,lebo nevieš,že kde je sever a popieraš všetko.Ponúkaš tam za odmenu svoju chalupu,lebo podla teba je tam veľa chýb a všetko je klamstvo.Pracuješ v labáku,kde všetko testujete a máš priateľku s ktorou si bol aj v tom Albánsku.Skoro som zabudol že si odborník aj na čipovanie.Si asi jediný na Slovensku,čo sa dá sám a dobrovoľne očipovať,lebo podla teba banka na tom ušetrí.A keď Ti niekto pošle odkaz na video,kde ťa posiela do p...,tak napíšeš,že sa ti to nedá prehrať.Pre tvoje info,bolo to video"Dumitresku blesku",na Youtube.Podla mňa si chudák,čo nemá do čoho pichnúť a úmyselne tu zavádzaš ľudí.Adios amigos.


MK   |   ip:87.244.19   |   2010-12-23  (01:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=0g-bvQsFoDo......
sory.bolo to metelesku blesku.


DrHujer   |   ip:95.103.23   |   2010-12-23  (02:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MK, do všetkého sa nemontujem, o Nibiru mlčím, lebo ma to nezaujíma a ani nemám k tomu čo povedať, netestujeme všetko, video mi prehrať nešlo, lebo máme v práci blokovaný jutub a doma som pc nemal, v albansku som s priatelkou bol, jediný niesom.

Adios i Vám.


DrHujer   |   ip:95.103.23   |   2010-12-23  (02:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros, na Slovensku sú víkendové akcie, kde sa stavia zo slamy. Bývajú tam i lektori - architekti a statici. Manuálne sa každý zúčastňuje na stavbe nejakého toho domu, alebo jej časti. Na zopár akciách som bol i v Zaježovej. Skús mrknúť i na webe - bávajú to zaujímavé akcie a ľahko sa tam človek učí.


HLASOVANIEnavyzvuMK   |   ip:202.179.1   |   2010-12-23  (06:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MK nazdar trafil si do cierneho Havrana so zltymi ocami a zobakom ktore zobe do vsetkeho Je to DR Profesor akademik genius dr HUJER Tiez dlhsi cas ho citam a je odbornik na vsetko Jeho nejaky Labak vsetko preveruje den a noc a vysledkom je jeho sprava Jasne ze Plna pravda lebo pise Dr Hujer po prevereniach Cize Fyzika Chemia potraviny Zakony vo vsetkom sa on Vyzna Chudacik musi !! Dostal LOVE a MUSI !!


OBAMAuzcelkomZblbol   |   ip:202.179.1   |   2010-12-23  (06:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zakon o zakaze pestovania drobneho ovocia tento mesuiac parlament USA / inac s Obamom tam nastupila cela zidovska cvarga bankarov ako jeho poradcovia atd /
Je uz celkom sialenstvo Uz Chudaci zblbli !! Kontrolori komisari uradnici zakony co si myslia Ti vagabundi ze mne budu na mojej zahrade urcovat co si sadim a kde predam Kazdeho kontrolora tak vymlatim po papuli ze sa posere a budem utekat za Rompurikom zalovat do Eu - unie Ked tam este vobec bude a nebude dakde sediet v Base !! Inac treba ziadat od M Polnohospodarstva SR zoznam zmluv a smernic ktore denne podpisuju z EU - UNIOU proti obcanom Ked nedaju Vyhodit uradnikov z Okna Defenestrovat ich ako je zvykom v CZ a SR !! Vsetko Politicka zlocinna genocida ludskych prav a ozobracovanie Gangstrami !!


OBAMAuzcelkomZblbol   |   ip:202.179.1   |   2010-12-23  (06:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zakon o zakaze pestovania drobneho ovocia tento mesuiac parlament USA / inac s Obamom tam nastupila cela zidovska cvarga bankarov ako jeho poradcovia atd /
Je uz celkom sialenstvo Uz Chudaci zblbli !! Kontrolori komisari uradnici zakony co si myslia Ti vagabundi ze mne budu na mojej zahrade urcovat co si sadim a kde predam Kazdeho kontrolora tak vymlatim po papuli ze sa posere a budem utekat za Rompurikom zalovat do Eu - unie Ked tam este vobec bude a nebude dakde sediet v Base !! Inac treba ziadat od M Polnohospodarstva SR zoznam zmluv a smernic ktore denne podpisuju z EU - UNIOU proti obcanom Ked nedaju Vyhodit uradnikov z Okna Defenestrovat ich ako je zvykom v CZ a SR !! Vsetko Politicka zlocinna genocida ludskych prav a ozobracovanie Gangstrami !!


NezakrivenyNOS   |   ip:202.179.1   |   2010-12-23  (06:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Brussel stupidita sa da okamzite definovat Ked si clovek najde cas a analyzuje ake zakony Pan komisar a pani ASTHONOVA so svojimi poradcami denne sukaju z rukava a davaju schvalovat podplatenim Parmantom Ktori si Oni sami povyberali z celeho sveta !! Vid posledna Zahranicna Elita Pod Vedenim Komisarky velkej Baronky Asthonovej Tato party 18 ludi ma rtozhodovat o celej REurope a statoch !! Celkom Uzas aka drxzost a nezmysel !! Nech daju pozor ze im zacneme merat zakrivene nosy Kladivami a kontrolovat zuby Boxermi taki zakon maju Ludia !!


RUMAK   |   ip:202.179.1   |   2010-12-23  (07:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mentalna stupidita bohatych politikov sa prejavuje denne najme v Brusseli Tisice ludi demonstruje denne Slovakom davnejsie zakazali z nasimi SR politikmi pouzivat nazov RUM HE HE HE Su ozaj blbci a treba ich dat dakde na pole fyzicky makat !!
POLNOHOspodari odmietaju vsetky ich zakony a ziadaju MONSANTO zrusit ako FED !! Pripijam Sr orechovicou a rumom na to !


DIKYzawebkunafilmi   |   ip:202.179.1   |   2010-12-23  (07:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MK dik za filmi Hujer metel letel blesku vystihuje Dr hujera blaboli a zavadzanie diskuterov na cesticky do Tunela kde je cipovanie On sa uz dal ako vieme Tiez si dal Injekcijku urcite tiez Hn1 proti prasacinke a dalsie zazraky dioporucene WHO sialencami Pochop Mk dr Hujer genius sa obetoval a robi pokusy na sebe pre blaho Ludstva Pbucajnym ludom bez Skoly to netreba Chcu mat Klud Nechcy byt globalizovany a zit si vo svojej rodine s detmi v klude !Presvedcovat ich netreba Samivedia co potrebuju Caf a dik


Krovak   |   ip:95.105.14   |   2010-12-23  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poslednych 6 prispevkov z pravdepodobne rovnakej IP? No nakoniec - aj pisomny prejav prezradza uroven prispievateladiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


40 ‚DĚSIVÝCH‘ FAKTŮ O PÁDU AMERICKÉ EKONOMIKY


 - 40 ‚DĚSIVÝCH‘ FAKTŮ O PÁDU AMERICKÉ EKONOMIKY2013-05-29  (09:28)  |  Amerika
Pokud znáte někoho, kdo opravdu věří, že americká ekonomika je v dobrém stavu, tak mu jen ukažte statistiky z tohoto článku. Poodstoupíte-li a podíváte-li se na dlouhodobé trendy, je neuvěřitelné, co se s námi děje.

ZPRÁVA Z VEŘEJNÉHO SLYŠENÍ O ODHALENÍ MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE VE WASHINGTONU


2013-05-24  (09:12)  |  Amerika
Bývalí členové Kongresu USA vydali společnou zprávu z Veřejného slyšení o odhalení mimozemské civilizace (Citizen Hearing on Disclosure). Slyšení se konalo ve Washington, DC v Národním tiskovém klubu (National Press Club). Zpráva vyzývá Nadaci pro veřejné slyšení (Citizen Hearing Foundation), aby předal usnesení Valnému shromáždění OSN a to vyzval k uspořádání celosvětové konference o přezkoumání důkazů o možné mimozemské přítomnosti ovlivňující lidskou rasu.


HYDROPONICKÉ ZAHRADNIČENÍ V USA: POLICEJNÍ ŠIKANA LIDÍ, KTEŘÍ SI PĚSTUJÍ VLASTNÍ JÍDLO


2013-05-02  (09:14)  |  Amerika
Američané, kteří používají hydroponii jsou zjevně nejnovějším cílem šílené „války proti drogám“, která se už od té doby, kdy byla prvně v 80. letech vyhlášena, se zvrhla ze strašné na směšnou. Jen se zamyslete nad tímto případem: Před dvěma lety zaklepali policisté od narkotik na dveře domu muže, který si právě koupil sadbovou sestavu z místních zahradnických potřeb. Ti policisté se dožadovali, že chtějí jen vědět, co si tam plánuje pěstovat.


Proč Boston oslavuje stanné právo skandováním „USA, USA“?


2013-04-23  (10:03)  |  Amerika
Americký prezident už uznal atentátníky vinnými, federálové posílají zvláštní tým vyšetřovatelů z Gitma


TERORISTICKÉ ÚTOKY JSOU V REŽII FBI?


2013-04-22  (09:09)  |  Amerika
Toto jsou nejnovější informace týkající se tragických bombových útoků během Bostonského maratonu. FBI a další instituce mají dlouhou a dobře zdokumentovanou historii režírování teroristických akcí v zájmu získání větší moci.


Konfiskace úspor v Kanadě?


2013-04-05  (09:49)  |  Amerika
Vláda v Ottawě navrhuje „nouzové získání peněz“ v kyperském stylu. Politici západního světa jdou po vašich bankovních účtech. V podstatě je v novém rozpočtu kanadské vlády navrhováno „nouzové získání peněz“ kyperského stylu. Když jsem o tom poprvé slyšel, byl jsem poněkud skeptický, takže jsem se na to podíval sám. A hádejte co? Je to přesně tak, černé na bílém, na stranách 144 a 145 „Ekonomického akčního plánu 2013“, který již Harperova vláda předložila parlamentu.


USA: ARMÁDNÍ CVIČENÍ JSOU VE SKUTEČNOSTI PŘÍPRAVOU NA STANNÉ PRÁVO


2013-04-03  (09:20)  |  Amerika
Organizace Competitive Outcomes, která cvičí mladé rekruty z Výcvikových jednotek pro mladší záložní důstojníky (JROTC), Výcvikových jednotek pro záložní důstojníky (ROTC), programů pro kadety, zahraničních armád, policejních a požárních sborů, pořádá letos speciální výcvikové programy a semináře a sestavuje prováděcí manuály v Mariettě v Georgii, v Los Angeles a San Diegu v Kalifornii. Organizace spolupracuje s Armádou Spojených států, ozbrojenými i neozbrojenými divizemi ROTC a JROTC a rovněž s vojenským letectvem.


KONGRESMAN PŘIZNÁVÁ „CHEMTRAILS“


2013-03-26  (09:53)  |  Amerika
V dokumentu, který může být nazván prvním vládním uznáním „chemtrails“, veřejný činitel, jehož volební okrsek je v Clevelandu (Ohio), v návrhu zákona předkládaném Kongresu odkazuje na „chemtrails“.


DO USA PŘICHÁZÍ 20X VĚTŠÍ KOMÁŘI NEŽ TI NORMÁLNÍ


2013-03-15  (09:23)  |  Amerika
Super-rozměrní agresivní komáři s ‘dýkovitým’ sosákem se mají toto léto vyrojit na Floridě, čímž přinesou utrpení tisícům zdejším obyvatelům. To, co by se mohlo stát scénářem pro B-čkový hollywoodský film, komáři ze záplavové vody skoro 20x větší než jejich normální bratranci, mohou udeřit kterýkoliv den či noc, jejich vajíčka mohou zůstat spát i roky – a tito komáři by dokonce mohli odolávat i repelentům.


Konec amerického snu – část 2


2013-03-12  (09:49)  |  Amerika
Z amerického snu se rychle stává americká noční můra Když otcové zakladatelé USA zakládali národ, tak to dělali s úmyslem, aby vláda byla velmi omezená a lidé měli obrovské množství svobody.


80% žiakov v New York city nevie čítať a písať


2013-03-11  (17:37)  |  Amerika
Negramotnosť v New York city je na vzostupe: takmer 80 percent absolventov stredných škôl nemá základné vedomosti ako sú čítanie, písanie a matematika. Kritici poukázali na to, že len 13 percent absolventov škôl spomedzi Afro-Američanov a Latino v New Yorku dosiahnu vedomosti potrebné pre vysoké školy a 80-tim percentám všetkých absolventov chýbajú tieto vedomosti celkovo .


Plány koncentračních táborů v USA


2013-03-08  (08:49)  |  Amerika
…výtažky z plánů koncentračních táborů v USA odhalují děsivé skutečnosti. Nejen, že mají být použity pro občany USA, ale například i to, že při útěku je dovoleno užít smrtící střelby, stejně jako odstřelovači mají v případném srocení vyhledat a odstranit agitátory… Detaily, jako že lidé mají být profilováni a „aktivisté“ odděleni od ostatních, jsou už vlastně vcelku nepodstatné.


8 faktov, ktoré ste o amerických prezidentoch nevedeli!


2013-02-28  (09:39)  |  Amerika
Na počesť Dňa amerických prezidentov, ktorý sa každoročne slávi 18.februára, spomínajú ľudia na čokoľvek z ich slávnych životov. Deti v školách sa učia o ich chrabrých skutkoch, ktoré pre svoju krajinu vykonali riskujúc pri tom svoje životy. Niektoré zaujímavosti sa však v učebniciach určite nedočítajú. Mnohí si totiž neuvedomujú, že aj títo muži, ktorí sa stali symbolom najvyššej moci Spojených štátov amerických, boli len obyčajní ľudia.


SPOJENÉ STÁTY DALY SBOHEM ČTVRTÉMU DODATKU ÚSTAVY


2013-02-22  (09:30)  |  Amerika
Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických potvrdilo protiústavní praktiku zabavování a prohledávání elektronických zařízení „bez jakéhokoliv podezření“ v pásu 100 mil od hranic – kde žije 197.4 miliónu Američanů, neboli 66 % celé populace.


Amerika dluží 222 tisíce miliard USD


2013-02-14  (09:19)  |  Amerika
Zhroucení finanční "pyramidy" je otázkou 2 – 5 let. Dluh Spojených států je dvacetkrát větší, než se oficiálně uvádí – říká americký ekonom Laurence Kotlikoff v interview s RT. Podle jeho propočtů činí 222 tisíce miliard dolarů. Tak drastický rozdíl mezi statistikou a realitou – říká ekonom - je možný jen proto, že se stále víc závazků prostě tají.


AMERIKA SE MĚNÍ V JEDNO VELKÉ VĚZENÍ PRO DLUŽNÍKY


2013-02-13  (11:45)  |  Amerika
Shakespearův Polonius dává svému synovi tuto klasickou radu: „Nebuď dlužníkem ani věřitelem.“ Mnozí z duchovních otců amerického národa to však viděli úplně jinak. Často žili na maximum: Byli vždy dlužníky a nikdy věřiteli. Jak vlastníci plantáží s tabákem či rýží, otrokáři a obchodníci, či pozemkoví a peněžní spekulanti, závisející na dlouhodobých úvěrech z nichž financovali svůj přepychový život, tak obchodníci a kramáři, řemeslníci a zemědělci i námezdní dělníci a námořníci. Bez dluhů by símě komerční ekonomiky sotva kdy dozrálo.


Obama podepsal novelu, která ruší strop státního dluhu


2013-02-06  (09:20)  |  Amerika
Prezident USA Barack Obama podepsal v pondělí novelu zákona o dočasném zrušení maximálně přípustné výše státního dluhu USA.


Závěrečná řeč kongresmana Rona Paula ke konci jeho posledního funkčního období


2013-02-01  (09:09)  |  Amerika
Ron Paul je americký kongresman, který působí v americké politice již přes 30 let. Vždy hájil základy americké ústavy a vždy hlasitě kritizoval její postupný rozklad, na němž postupně pracují všichni poslední američtí prezidenti za spolupráce a podpory většiny kongresu. I když je členem republikánské strany, tak vystupoval velmi často i proti vlastním spolustraníkům


Poznejme nepřítele: Anatomie Fedu II. Je Fed soukromý?


2013-01-24  (09:08)  |  Amerika
Kdo skutečně drží veškerou moc? Minule jsme si řekli „suchá fakta“ ohledně organizace Fedu. Viděli jsme, jaké má orgány, a že se skládá z regionálních bank, které mají členské banky. Kdo ale doopravdy drží moc? Ve Fedu je 7 guvernérů, 12 regionálních bank a tisíce členských bank, ale jak pozorný čtenář viděl, 100 % moci drží Washington, respektive prezident (a Senát). Udělejme si pokus a představme si, že celá země přijala argumentaci Rona Paula a chtěla by skoncovat s kvantitativním uvolňováním.


Kandidát Nobelovy ceny: Obama se ptá vojenských velitelů, zda budou „střílet do amerických občanů?“


2013-01-24  (09:06)  |  Amerika
Předkládané šokující tvrzení pochází od “jednoho z předních amerických válečných hrdinů” Jim Garrow v roce 2009 nominovaný na Nobelovu cenu přišel se šokujícím tvrzením, když řekl, že vrcholný vojenský veterán mu řekl, že “lakmusovým papírkem” o otestování nových vojenských velitelů je to, zda poslechnou rozkaz ke střelbě do amerických občanů, nebo ne.


Americká vláda tvrdí, že pravda je příliš komplikovaná a nebezpečná, aby mohla být vyzrazena veřejnosti


2013-01-17  (09:24)  |  Amerika
“Když to děláme my, tak to není fašismus”: Historie se opakuje … V klasické historické knize o nacistickém Německu Mysleli si – Jsme svobodní, píše Milton Mayer: „To, co se tu dělo, bylo postupné navykání lidí, kousek po kousku, na to, že se jim vládne s překvapením; dostávají se k nim rozhodnutí přijatá v tajnosti;


USA plánovali atómový útok na Rusko a Čínu


2013-01-16  (09:38)  |  Amerika
V 60-tych rokoch minulého storočia čakali USA, podľa jedného z nedávno zverejnených dokumentov, formálne len na najmenší dôvod pre nukleárny útok na Sovietsky zväz a Čínu. Ako dôvod pre to by stačila hoci aj “neúmyselná udalosť”.


Kritik Obamova „seznamu na odstřel“ nalezen v New York City mrtev


2013-01-14  (09:44)  |  Amerika
Prominentní americký blogger a počítačový mág Aaron Swartz, který promlouval proti “listu na odstřel” presidenta Baracka Obamy a kybernetickým útoku proti Iránu, byl v New Yorku nalezen mrtev. Policie našla v pátek tělo tohoto 26-letého muže v jeho bytě v New York City v městské části Brooklyn, řekla mluvčí hlavního ohledávače mrtvol tohoto města.


Pokrytecké celebrity


2013-01-03  (09:12)  |  Amerika
Americká ústava zaručuje americkým občanom vlastniť zbrane preto, aby sa mohli brániť v prípade ak sa vláda vymkne z pod kontroly. Ak zabudne, že je tu na to, aby slúžila ľuďom a nie naopak. Podľa praotcov preto, aby nemohlo dôjsť k útlaku a k zneužívaniu štátnej moci.


11.září 2001 - Architekti podali vědecké důkazy o řízené demolici


2012-12-07  (16:09)  |  Amerika
Architekti a inženýři podali vědecké důkazy o řízené demolici 11.září 2001. Řešení záhady pádu 3. budovy Světového obchodního centra (budovy č.7), která spadla za rekordních 7 vteřin. Toto je nejlepší profesionálně vyrobený patnáctiminutový informativní a poutavý dokument AE911Truth o 11.září. Dokument o WTC 7. Prosím šiřte jej, též mezi architekty a inženýry.


Stredná v Texase trestá študentov, ktorí odmietnu byť sledovaní mikročipmi


2012-10-11  (17:34)  |  Amerika
Istý stredoškolský obvod v Texase na začiatku tohto roka čelil kritike po tom ako ohlásil, že bude vyžadovať od študentov, aby pri sebe po celý čas nosili ID kartu (identity card – doklad totožnosti, občiansky) obohatenú o mikročip. Študenti, ktorí odmietli byť monitorovaní tvrdia, že zo strany predstaviteľov školy cítia nepríjemnú odozvu.


Tajný osud Ameriky (2. časť)


2012-09-25  (15:36)  |  Amerika
Prvý diel pojednával o tajných dejinách dobývania amerického kontinentu. Tento druhý sa už priamo zameria na tajný osud Spojených Štátov Amerických, ktorý mu bol predurčený dlhú dobu pred ich založením a o ktorom píše vo svojej knihe aj slobodomurár Manly Palmer Hall.


Tajný osud Ameriky (1. časť)


2012-09-22  (12:10)  |  Amerika
Veľa ľudí verí, že myšlienka jednej svetovej vlády pod nevinným plášťom demokracie vznikla v 18. storočí, kedy začali naberať osvietenecké ideie na sile. Nie je tomu tak. Táto myšlienka je oveľa staršia. Aspoň tak to tvrdí okultista a slobodomurár Manly Palmer Hall vo svojom prevratnom diele „The Secret Destiny of America“ (Tajný osud Ameriky).


13 nejděsivějších experimentů na lidech prováděných americkou vládou


2012-09-17  (10:14)  |  Amerika
Ve Spojených státech byly prováděny četné experimenty na lidských pokusných subjektech, které byly považovány za neetické, a byly často prováděny nelegálně a bez vědomí nebo souhlasu jednotlivců.


Hrozí USA vojenský prevrat?


2012-09-04  (09:01)  |  Amerika
Nová správa vydaná Ruskou ”Federálnou službou pre vojensko-technickú spoluprácu” cirkulujúca v Kremli uvádza, že dôstojníci generálneho štábu boli minulý týždeň varovaní ich americkými partnermi počas cvičenia s North American Aerospace Defense Command (NORAD), že hrozba zvrhnúť Prezidenta Obamu prameniaca z ”niektorých prvkov” v rámci americkej armády je ”reálnejšia ako sa zdá” a môže veľmi dobre spôsobiť na zavedenie stavu stanného práva v Spojených štátoch.


Osmnáct kritických postřehů z USA


2012-08-11  (09:29)  |  Amerika
Do Spojených států jezdím zhruba dvakrát ročně, ale ještě nikdy jsem se nezdržel tak dlouho v malém městě (šest týdnů, Ormond Beach, Florida). Stejně tak jsem tam nikdy nebyl v době tak podivné nálady, jaká byla v letošním lednu a únoru (taková podivná směs strachu a naděje...). A tak jsem si všiml věcí, které jsem dříve neviděl. Některé mě nadchly, jiné mě rozesmutnily. A protože se přikláním k rozšířenému názoru, že americká společnost je vcelku nemocná, viděl jsem spíše to negativní. Možná se na to zaměřuji také proto, že styl života Američanů zcela bez rozmyslu kopírujeme i u nás. Zde je to, co mi dalo facku, otevřelo oči, přinutilo mě přemýšlet. Kolikrát to jsou kraviny, ale možná jen na první pohled.


Zoznam zúčastnených Bilderberg 2012


2012-06-01  (12:10)  |  Amerika
Včera 31.5.2012 sa v Chantilly vo Virgínii, Spojené Štáty Americké, začalo tohtoročné stretnutie neslávne známej skupiny. Uvidíme čoho sa v najbližších dňoch a týždňoch dočkáme, keďže je známe, že títo nikým nevolení a zastupujúci len svoje vlastné záujmy, každoročne ovplyvňujú politické a ekonomické dianie vo svete.


Ďaľšie z Ameriky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Prasečí chřipka - prevence

Jsou to jednoduché věci, které může dělat každý. Zároveň se zdá, že prasečí chřipka nemá přirozený původ a že je součástí velkého byznysu, včetně politického, a že vakcína nejen že nemusí být účinná, ale že může být dokonce nebezpečná. Tak tedy ten návod:


Novinky z EU

Neznášam charitu

Analýza moderných peňazí, otroctva zadlženosti a ...

Pat Condell proti najzákernejšej chorobe

Illuminati - čast 5 / 7

Archív

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

...ešte vakcínu s ortuťou a je to, dobytok.


Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2733 s