17. September 2019
    
Zamestnanci jadrovej elektrárne v Mochovciach prehovorili - Dolezite.sk

Zamestnanci jadrovej elektrárne v Mochovciach prehovorili


  2012-12-18  (09:08)  |  Z domova
  67% hlasovalo = 11  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Zamestnanci jadrovej elektrárne v Mochovciach prehovorili

Rodinkárstvo, tunelovanie, porušovanie pravidiel bezpečnosti pri práci, napätie medzi zamestnancami. Takto nám včera v stratke zhrnuli aktuálnu situáciu dvaja zamestnanci atómovej elektrárne v Mochovciach. Prinášame vám exkluzívny autentický prepis spoločného rozhovoru, ktorého šokujúce závery žiaľ narušia predvianočnú atmosféru väčšiny zdravo uvažujúcich čitateľov. V jednom prípade ide o odborníka v oblasti výstavby, druhý aktér rozhovoru je dlhoročným zamestnancom a vyzná sa v problematike miestnej odborovej organizácie. Rozhovor nám zamestnanci poskytli v nádeji, že neostane bez odozvy a tlaku verejnosti.  

Opíš prosím ťa našim čitateľom aktuálnu atmosféru vo vašej odborovej organizácii...

Ticho pred búrkou. Kolektívna zmluva, ktorá je tak "dobrá", akoby ani nebola, má trvať už len rok, zatiaľ to vrie. Mám kolegov aj priamo v zasadnutiach, celá bloková dozorňa je jedno odborová, je to ako Vatikán, štát v štáte. Dozadu nejaké 2- 3 roky bola štrajková pohotovosť, o čom ani verejnosť nevie. Časť si vydobila veľký nárast platov a potom sa odčlenila. Teda prvá časť, ktorá to vyprovokovala, zneužila tú druhú časť pracovníkov len pre svoj zámer. U nás v odboroch je jeden ex komunista, človek riadený zhora a ten to postupne rozkladá. Spokojnosť tam isto nie je. Každý to rieši tak, že radšej vystúpi z odborov, alebo odíde. Teda ľudia držia hubu a krok. Asi sa bude niečo musieť stať, inak sme na začiatku.

Aké boli dôvody štrajkovej pohotovosti?

Jednalo sa o peniaze, obrovské platové rozdiely. Začalo sa to vtedy spolu, s protestom leteckých dispečerov. Bloková dozorňa sú páni, im vedenie neodporovalo, inak by mali smolu. Tým jediným vedenie ide po ruke. Je tu veľa mladých ľudí, ktorí postupne radšej z tej patovej situácie odchádzajú.

Nemalo by potenciál, spraviť niečo verejnejšie?

Boli sme v Bratislave. Nebolo to ale vôbec medializované a všetko sa udržalo pod pokrievkou...

Čo predpokladáš po skončení kolektívnej zmluvy?

To isté, čo teraz, naše a požiadavky vedenia sa nestretnú a nezmení sa nič. Je to špecifická situácia. Aj zo zákona, ak sa nemýlim, nemali by sme oficiálne štrajkovať, aj nám to bolo naznačované. Ostrý štrajk je neprípustný.

Čo spojiť sa s niekým iným, v rámci energetiky?

Pred pár rokmi sme boli spolu, ako celá energetika, ale ostatní potom odskočili. Ešte by sme sa mohli spojiť s Bohunicami, ale tí sú úplne iná story, takže asi ťažko. Čiže je to katastrofa, nevieme sa nikde dovolať pravdy.

Poďme teraz k Enelu a samotnému fungovaniu elektrárne...

Tu idú veci podľa projektov. Administratíva si sedí od počiatku, kde je zaradená a projektoví pracovníci kočujú. Taliani sem posielajú kinder manažment, ktorý má len veľké ego, ale skúsenosti a prax nula. Napríklad sekretárka Slovenka doslova mukluje, nadčasuje, robí prácu aj za 3-4 oddelenia - čo jej nezaplatia - a na výplatnej páske vidí okolo 700€.  Príde Talian a len ubytovanie má kompletne preplatené za 900€. O plate ani nehovoriac. Ideálne ubytovanie v Nitre, veď načo v Leviciach, kde je to lacnejšie a bližšie. A ubytovanie nie hocijaké, luxus. Takto im financujú napríklad aj pobyt ich rodín. Príde sem manželka z Talianska s preplatenou letenkou a len za to, že tu je, nič nerobí, dostane ešte 500€ ako réžiu. Keď si zapýta pracovník, našinec, tak mu pridajú v lepšom prípade o 70€ v hrubom. Po zdanení je to tak 50€ v čistom.

Perú sa tam peniaze?

Áno. Napríklad dodávatelia sú ďalšia sekta. Firma objednávku preženie cez 5 ďalších firiem (svojich kamarátov), takže dodané veci sú z pôvodných napr. 1000 € predražené na ktovie koľko. K tomu naťahujú čas, čiže čisté tunelovanie a vyciciavanie štátu. Ten nový blok nebude spustený nikdy. Vo vedení priznali 500 dní meškania na 3 a 4 blok, jadrová časť mešká voči nejadrovej časti a exponenciálne toto meškanie narastá a to je ešte skreslený údaj, čo boli vôbec ochotní zverejniť. Pracujú tam samí amatéri z Bulharska, Rumunska. Dobre, že nie sú každú chvíľu smrteľné pracovné úrazy. Vedome sa porušuje pracovná bezpečnosť. Tomu zodpovedajú aj bezpečáci, často krát doslova tupí ako táčky. Oni vedia teóriu, ale nevedia jednať s ľuďmi. Napríklad chlapík rozkročený vyše 2 metre nad zemou, bez istenia na potrubí niečo montuje. Príde bezpečák a miesto osvety a dohovoru, nápravy a vyvodenia zodpovednosti, a hlavne urobenia si vlastnej práce, začne hystericky ziapať a potom odíde a nechá chlapíka pracovať ďalej.

V elektrárni prebehol pred časom veľký audit na mzdovú reformu, ako dopadol?

Porovnali chytráci celý región a napríklad vrchný námestník za prevádzku vyhlásil, že sme totálne nadhodnotení. Po X rokoch, nočné, sviatky, a nedostal som sa cez 1000€ brutto. Vraj, že aký je rozdiel medzi elektrikárom v družstve, niekde v nejakej firme a v elektrárni? Ak sa niekomu nepáči, choď, príde ďalších 30 za teba. Môj plat je „doživotný“. Napríklad som bol na vnútro firemnom konkurze a po takej dobe vraj nespĺňam podmienky. Vraj tu je taký a taký synáčik (medzi štyrmi očami), ten má VŠ. Bolo nás tam cez 50 ľudí na asi 6 miest. Pobrali tlačenkových a rodinu. Čo na tom, že nič nevie reálne robiť.
Teda celá atómka je ako časovaná bomba, po stránke vedenia a ľudských zdrojov. Keby sa niečo udialo, tak kopa ľudí by ani nevedela ako reagovať a čo robiť.

Ešte sa vráťme k odborom...

Robím celé sviatky a pôjdem sa osobne pýtať, čo sa chystá, priamo ľudí, lebo príde len niečo prežuté zo zasadania, oficiálne na mail. Napríklad už odstávka nedopadla posledná dobre, už je podstav zamestnancov, ale ešte chcú stále prepúšťať a zlučovať funkcie. Ako to dopadne nik netuší. Napríklad staršie budovy v komplexe elektrárne sa rozpadajú, ale vedenie nie je schopné ich opraviť. Zato idú budovať za ťažké peniaze nové informačné centrum. 
K tomu stále škrty. Vzali nám vianočný príplatok, energetický príplatok, vekový automat - pravidelné upravovanie platov každé 2 roky. Stále hrozí prepúšťanie, či kumulovanie funkcií až do extrému, kedy človek objem práce nezvládne a odíde aj sám.

Hovoríš, že výrazne kríva bezpečnosť pri práci. Pri takomto stave a „fungovaní“ - ako je to s celkovou jadrovou bezpečnosťou? Keby sa niečo udialo, aký scenár sa dá predpokladať?

Sú stále cvičenia a simulované nácviky havárie. Toto je dosť tvrdé, takže myslím, že toto je ok. Aj zabezpečenie z vonka aj z vnútra. Boli presuny obyvateľstva až do druhého okresu, kooperovali všetky zložky záchranného systému. V tomto sme pod medzinárodným drobnohľadom. Len na samotné zlyhanie ľudského faktora je jedno zvláštne oddelenie, ktoré rieši pochybenia. Predsa je to len tlak, stres, presná postupnosť úkonov. Ak sa niekto pomýli, aj pri nácviku, tvrdo sa to prešetruje. Ale nikoho už netrápi, že aj k tomu dôjde len preto, že je jeden človek na 5-6 úkonov, ktoré by mali robiť tak traja pracovníci. Až sa niekedy vôbec spustia ďalšie bloky, bude to ešte horšie, to si nechcem ani predstaviť, čo bude potom. S tým, že ešte plánujú prepúšťať.

Dobre, ale po voľbách sa bol predsa premiér ukázať v elektrárni a tvrdí, že práca skvelo napreduje...

To bolo veľmi vtipné. Na poslednú chvíľu sa dorábali kozmetické úpravy, aby sa napríklad veliace centrum tvárilo, že už je hotové. Aby to dobre vyzeralo na kameru pre verejnosť. Realita bola niekde úplne inde. Funkčné to ale rozhodne nebolo. Čistá fraška a politické divadielko pre ovečky. Odporučil by som im skontrolovať únikové cesty v káblových kanáloch. Je to vtipné, ak uvážime, že sa snažíme dostať sa na úroveň Fínska v jadrovej energetike a každú chvíľu sem chodia medzinárodné kontrolné delegácie pozerať sa na napredovanie.


Poznámka redakcie: Z pochopiteľných dôvodov sme zámerne neuviedli mená zamestnancov. V ďalšom článku prinesieme vyjadrenie jadrovej fyzičky, ktorá pre svoj otvorený kritický postoj k našim jadrovým elektrárňam a dianí v nich, musela odísť mimo SR.

zdroj: http://indymedia.sk/index.php/spravodajstvo/rozhovory/332-zamestnanci-jadrovej-elektrarne-v-mochovciach-prehovorili


eva
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
matej . dijapexu33   |   ip:178.40.11   |   2012-12-18  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby len v Mochovciach...


Osloboditel . terujepu38   |   ip:195.80.18   |   2012-12-18  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ale pokial ide o Jadrovu Elektraren tuna nemoze byt nikto lahostajny,toiboz nie koli peniazom aby sa uberalo na bezpecnosti, toto sa tyka kazdeho z nas,ak by to buchlo nebodaj tak sme v cudu vsetci,a nielen slovensko, Tu uz nejde o srandu


Patt . xetecumu89   |   ip:212.158.1   |   2012-12-18  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tkzv. manažment je dnes nepoučitelný skoro v každej väčšej spoločnosti, čím viac je nadnárodnejšia tým viac sa šetrí na nesprávnych miestach. Lenže títo novodobí otrokári si neuvedomujú, že keď buchne niečo ako atomová elektráreň, tak sa ťažko niekam v európe schovajú...
Ale toto ťažko človek vysvetlí keď pre mnoho ľudí je v dnešnej dobe najväčšou modlou PENIAZE a MOC.jeko . dakuseho23   |   ip:212.37.64   |   2012-12-18  (11:10)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Dosť slabý článok s neskutočne zahmlenými vetami - tomuto porozumie asi málokto


Mirec . kyhunase33   |   ip:93.99.81.   |   2012-12-18  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre jeka

Comu si presne neporozumel???? kludne napis,tatko pracuje 33rokov v J.Bohuniciach vsetko ti tu krasne popise aj on osobne!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2012-12-18  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hej, hej.
podobný menežment bol a je v novákoch.
že pán exminister černák.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.91.22   |   2012-12-18  (14:01)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ja mozem nieco povedat z osobnej skusenosti. Bol som v mochovciach na pohovore kde sedeli traja ludia z toho dvaja pani z ktorych mi jeden mal byt majster a jeho priami nadriadeny. Poslednou osobou bola personalna riaditelka. Po pohovore ma konaktoval jeden z tych panov ze som teda prijaty co mi potvrdila aj ta pani z personalneho a ja som si zacal vybavovat vypoved v praci. Esteze som nepostupval nejako prehnane rychlo lebo o par dni na to mi volala pani z personalneho ze nastala zmena nakolko sa rozhodli pre niekoho uplne ineho ma teda neprimaju. Zamerne neuvadzam mena aby som nemal problem


anonym . batadecu27   |   ip:213.160.1   |   2012-12-18  (14:44)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ako zdravo uvazujuci si tento clanok precitam az po vianociach aby mi nepokazil naladu ;)


lentak . lygoxako36   |   ip:195.168.8   |   2012-12-18  (15:17)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Mochovce,su na tom omnoho horsie,ako si vieme predstavit,ale nikdy a nikto to nebude viac rozoberat uz len z toho dovodu...ze nie je to jediny problem nasej skorumpovanej dediny...probleeem sa musi riesit od zakladov a to je na veeelmi dlheee lakte...ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.11   |   2012-12-18  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takto to zial funguje nielen v Mochovciach a vsade inde na Slovensku, ale aj na celom svete...

Netreba si robit ziadne iluzie, ze u tych makaronov doma je to lepsie... (az na tie zarobky, co je tiez vsak len relativne...)

Zasadny problem vsak je, ze ak to prdne vo fabrike produkujucej jogurty, tak to zvacsa vyriesia hasici a potom nejake rekonstrukcne prace...

Ak to vsak prdne v Mochovciach, tak...

P.S.: Mozno Mochovce to 21.12.2012 cele zacnu...?


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.22   |   2012-12-18  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Špagetožrút doma neprevádzkuje jadro, takže zrovnávať to s nimi nemožno. Je však u nich veľký rozdiel medzi klasickými elektrárňami na priemyselnom severe a dole od Ríma na juhu.


jojo . sapivafe98   |   ip:91.177.24   |   2012-12-18  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pred 15 rokmi som pracoval v mochovciach a mala prist daka kontrola.kontrola sa mala tykat priestorov na uskladnenie jadroveho odpadu,velke betonove jamy kde sa mal odpad uskladnit a zasypat zemou a zaloziť betnovymi doskami.takato jama by mala vydrzat asi 500rokov kým zmizne rádioaktivita.ale uz pred kontrolou a este nepouzite jamy popraskane betony sme zatierali cementovou maltou aby nebolo vidiet poskodenie toho vsetkeho.hmmm vidim ze sa tam stale vsetko zakrýva záplatami aj nadalej.plus rodinkarstvo a ako vsade problemy s peniazmi.Anupew . jacanidy24   |   ip:85.163.11   |   2012-12-18  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hmm no paráda bývam cca 10km od Mochoviec :(


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-12-18  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bojíš sa?pindokmaro . quqoxavo82   |   ip:85.237.22   |   2012-12-19  (10:31)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To, s tou nekompetenciou, neskúsenosťou talianských kinder-pracovníkov je bohužiaľ pravda. Horšie je, že tieto talianské decka sú podstatne lepšie platené ako skúsení pracovníci, čo pôsobí značne demotivujúco! Čo sa týka odborov je bohužiaľ pravda - tu by mali byť pracovníci jednotní, no nie sú - odbory sú značne rozbité (rozdeľuj a panuj!), čo je na škodu veci. Aj tu zvíťazila chamtivosť, samoľúbosť a v prístupe k vedeniu je častá prehnaná ústretovosť teda análna turistika. Taliani vo svojej samoľúbosti zaviedli ako rokovací jazyk angličtinu, takže všetky dokumenty s ktorými pracujeme sú v angličtine (s výnimkou dokumentov, ktoré schvaľuje ÚJD) a talianov absolútne nezaujíma, že tento jazyk značná časť zamestnancov neovláda a má problémy s ním. Samozrejme prejavuje sa to aj na kvalite a efektívnosti práce, čo taliani pri svojej "odbornej" disponovanosti nevedia posúdiť. Toto je možné pokladať za poangličťovanie zrovnateľné s maďarizáciou. Štát ani národne orientované strany s tým nič nerobia - veď načo, sme v EU a tu sa raz vyhlási povinnosť vedieť tento jazyk, takže toto je len predpríprava! Osobne som ale presvedčený, že veci by prospelo, keby všetká dokumentácia bola v slovenčine a taliani by mali svojich tlmočníkov! Urýchlilo by to nielen kvalitu práce (keďže odborní pracovníci sú slováci), ale aj urýchlilo aj spúšťanie 3 a 4 bloku!
Ako tu zaznelo (Orangutan) je rozdiel, či havaruje jogurtáreň alebo atómka, takže tomu treba venovať zvýšenú pozornosť, aby sme tu nemali ďaľší pomník ľudskej ľahostajnosti, neodbornosti jeden na Slovensku už máme A-1. Doteraz vlastne nepotrestali vinníkov, ale zamerali sa na tých, ktorí na havárii mali malý podiel!


DOME . xalatefu24   |   ip:213.81.18   |   2012-12-19  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mirec, šak nech napíše sem niečo tvoj otec... Rád/i si to prečítam/e...


jopo . kypunose44   |   ip:84.245.95   |   2012-12-19  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ako v Mochovciach je to aj J.Bohuniciach.
Pracujem tam 32 rokov.


DOTAZ . cecadyja75   |   ip:188.167.3   |   2012-12-20  (20:50)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Prečo sa tu všetko dáva za vinu Talianom. Sú síce väčšinovým vlastníkom, ale rozhodnutia robia " chytrí " Slováci. Ako je spomenuté kroky manažérov sú jemne pomenované zvláštne, ale sú to Slováci. Prepúšťanie pracovníkov, výkonovo pracujúcich, najmä na smenách. Keď sa spomenie nedostatočné obsadenie, z ohľadom na bezpečnosť, veľkosť elektrárne a technologického zariadenia a pracovnej náplne. Okamžite dostaneme odpoveď o porovnávaní z inými elektrárňami na trhu a je tu obviňovanie pracovníkov, ktorí sú v tom prípade okamžite najhorší vo všetkých možných oblastiach a ani raz nebolo dané za pravdu žiadnemu argumentu ani keby bol akokoľvek dobrý. Keď sa manažéri raz rozhodli nepovolili a boli schopní umlčať opovážlivosť aj vyhrážkami, za ktoré sa väčšinou síce po určitom čase ospravedlnili, ale v tom prípade bolo už po diskusií a už nebolo možné nič namietať. Došlo to až tak ďaleko, že je čoraz menej oponentov a každí sa radšej pozerá so sklonenou hlavou a nechce nič povedať, aby nebol ten, ktorý by si to odniesol a vzniesol zbytočný pripomienku. Najväčším prekvapením je, že na tvorbu nových technických miest pre protežantov vrchnosti, aj novo prijatých, to nemá vplyv. To koľko je manažérov a technických miest už sa žiadnym spôsobom neporovnáva a je smutné, že v Mochovciach sa v tomto drží rekord.
Rozhodnutia robia Slovenský manažéri, či o prepúšťaní, či o škrtení platov ( čo je vlastne určitý druh diskriminácie ) a Taliani si len zlepšujú stav vlastného konta na náš účet a môžu sa smiať nad sprostosťou ľudí, ktorí môžu o tom rozhodovať. Jedna takáto manažérka je známa svojimi výrokmi o tom ako je kompetentná posudzovať pracovníkov jadrovej energetiky, ona totiž bola na exkurzií v zahraničnej jadrovej elektrárni až jeden týždeň............
Odbory sú také aké sme si stvorili, chcú byť dobré s pracovníkmi a nemať problém s vrchnosťou........DOTAZ . cecadyja75   |   ip:188.167.3   |   2012-12-20  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo sa tu všetko dáva za vinu Talianom. Sú síce väčšinovým vlastníkom, ale rozhodnutia robia " chytrí " Slováci. Ako je spomenuté kroky manažérov sú jemne pomenované zvláštne, ale sú to Slováci. Prepúšťanie pracovníkov, výkonovo pracujúcich, najmä na smenách. Keď sa spomenie nedostatočné obsadenie, z ohľadom na bezpečnosť, veľkosť elektrárne a technologického zariadenia a pracovnej náplne. Okamžite dostaneme odpoveď o porovnávaní z inými elektrárňami na trhu a je tu obviňovanie pracovníkov, ktorí sú v tom prípade okamžite najhorší vo všetkých možných oblastiach a ani raz nebolo dané za pravdu žiadnemu argumentu ani keby bol akokoľvek dobrý. Keď sa manažéri raz rozhodli nepovolili a boli schopní umlčať opovážlivosť aj vyhrážkami, za ktoré sa väčšinou síce po určitom čase ospravedlnili, ale v tom prípade bolo už po diskusií a už nebolo možné nič namietať. Došlo to až tak ďaleko, že je čoraz menej oponentov a každí sa radšej pozerá so sklonenou hlavou a nechce nič povedať, aby nebol ten, ktorý by si to odniesol a vzniesol zbytočný pripomienku. Najväčším prekvapením je, že na tvorbu nových technických miest pre protežantov vrchnosti, aj novo prijatých, to nemá vplyv. To koľko je manažérov a technických miest už sa žiadnym spôsobom neporovnáva a je smutné, že v Mochovciach sa v tomto drží rekord.
Rozhodnutia robia Slovenský manažéri, či o prepúšťaní, či o škrtení platov ( čo je vlastne určitý druh diskriminácie ) a Taliani si len zlepšujú stav vlastného konta na náš účet a môžu sa smiať nad sprostosťou ľudí, ktorí môžu o tom rozhodovať. Jedna takáto manažérka je známa svojimi výrokmi o tom ako je kompetentná posudzovať pracovníkov jadrovej energetiky, ona totiž bola na exkurzií v zahraničnej jadrovej elektrárni až jeden týždeň............
Odbory sú také aké sme si stvorili, chcú byť dobré s pracovníkmi a nemať problém s vrchnosťou........nebojsa . qapuhuru99   |   ip:212.37.65   |   2012-12-21  (09:42)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  PRESNE ,VELA VECI SA DEJE TAK ,AKO STE TO OPISALI ,NOVAKY NIE SU VYNIMKOU.MYSLIM ,žE JE CAS PODNIKNUT KROKY ,KTORE NAS OSLOBODIA.


Definitva . hijuleke65   |   ip:87.244.20   |   2012-12-22  (10:01)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Skúste urobiť poriadok. Zrušte politické strany, zaveďte priamu demokraciu, nepolitickú odbornú vládu, referendum ako najvyššiu zákonnú moc, vráťte štátu jeho medzinárodnú suverenitu, zákony SK musia byť nad zákonom EÚ, povymetajte finančné a priemyselné korporácie, zakážte súkromné banky, zriadte štátnu banku pod kontrolou parlamentu, peniaze môže tlačiť iba štát, zavedte clá na ochranu domácich výrobcov a domácich pracovných miest, clá na dovoz tovaru, aby sa doma vyrobené mohlo doma predať a zjesť - a budete zdravší!, politici a manažéri štátnych firiem musia byť trestne zodpovední za svoju činnosť. Vystúpte z EÚ, vid. Mach, reformy.cz, donúťte štát, aby sa prestal zadlžovať, aby uľahčoval život občanom, aby znižoval dane a poplatky, aby zvyšoval osobnú slobodu občana.

A potom sa modlite, aby ste neskončili ako Juhoslávia, Lýbia, Irak,... s bombami spriatelených armád NATO vo svojich domoch, v mene zavedenia slobody a demokracie na Slovensku.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-12-22  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, priamu vládu z pouličnej anarchistickej luzy na čele s grafomanom z Košíc. To určite...! :-DDD


Morpheus . wesopepe18   |   ip:178.40.18   |   2013-01-04  (12:44)
64% hlasovalo = 4  
mínus plus
  Ja robím tiež v Mochovciach. Veľa vecí čo je v článku a v komentároch je pravda ale myslím si že tento stav spôsobujú taliani. Tlačia na slovenských manažérov aby škrtili, nech majú vysoký zisk ... ktorý sa potom prerozdelí pre kancelárskych talianikov na MO34. Nech sa nikto nehnevá ale je dosť deprimujúce ak talianske ucho za tú istú činnosť zarobí 3 - 4x viac ako ja. Čo sa rodinkárstva týka tak tam mám tiež story. S Ing. jadrovej fyziky ma dali na Quality control len preto že niekto s poľnohospodárskou VŠ Nitra má tatka na vysokej pozícii. A navyše MO34 je úžasný tunel ako naplniť prachy do talianskej ekonomiky. 50% vybavenia je made in Italy. (rozvádzača, vzduchotechnika, klimatizačné jednotky, kompresory, dieselgenerátory, žeriavy, potrubia (talianska firma montuje), bulhari s rumunmi ťahajú káble (štýl čo zhorí to nezhnije)). Keby sa nekradlo tak aj slováci majú talianske platy (3500€ + 1500€ diéty + 500 vydržiavanie manželky :O). Škoda mlčať


Memphis . rorenahe06   |   ip:146.133.9   |   2013-01-11  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pocuj Morpheus , tiez pracujem na EMO34 napis mi na mail woywytka@gmail.com


Chron . lobahawe81   |   ip:109.74.15   |   2013-05-06  (14:39)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  EMO 34 je tunel a podvod Hron to neutiahne spolu a tie kurvy menezerske o tom vedia davno.Lenze platove podmienky im to nedovolia zverejnit.(15kapo to sa mu to jazdi na Porche.,5 menší kapovia 3vatikan a ritopichovia.EMáci patrite pod sis a podpisovali ste papier o mlcaní?Ministerko sa uz dohodol...mozete čakat.ISS to istí.rasto . mibojevu79   |   ip:178.40.10   |   2013-06-29  (10:05)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  dobry den bol som v elektrarni mochovce,jetam čisty slovensky bordel,na dostavbe elektrarni pracuju cudzinci za drobne,žiadna bezpečnost pri praci,a su nekvalifikovany,a my slovaci čo sme kvalifikovany nemame pracu,to čo oni stavaju mi slovaci za 2roky vo finsku aj poliaci postavyli 3 blok atomovej elektrarne,olkyloto,teraz nemame pracu,fini maju otvoryt 4 blok do vystavby,pracoval som na reaktorovej jame,bol som hlavny tesar,mam kvalifikaciu na špecialne tesarske prace dovidenia


Mato . xysutugo2   |   ip:195.91.6.   |   2015-03-10  (15:55)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Zaujímavé, že tento článok čítam v roku 2015 a je smutné, že sa nič nezmenilo :( Povedal by som, že to ide skôr k horšiemu a je to jeden veľký tunel. Na pozíciách manažérov sú ľudia, ktorý sa problematike absolútne nerozumejú. Samozrejmosťou je tlačenica zahraničných firiem, ktoré niekomu niečo „venujú“ alebo „niekde niekoho poznajú“. Samozrejme, že tieto firmy zamestnajú aj z časti Slovákov, ale zoberme si platové rozdiely. Pri tej istej pracovnej pozícii sú poväčšine zahraničný kolegovia na tom mnohonásobne lepšie. Samozrejme odbornosť žiadna a keď sa ho opýtate na nejaké vzdelanie, tak odpoveď je, že on robil predtým modela a technický výkres Vám kludne dokáže čítať aj hore nohami. Samozrejme okolo technickej dokumentácie, ktorej celej šéfuje sa jeho vedomosti ani netočia. Akoby im nestačil ich plat, majú samozrejme služobné auto a zabezpečené stravovanie a ubytovanie, proste žije si tu len ako na dovolenke. A to nehovorím, len o talianoch.

O činnostiach, ktoré sú už až na zaplakanie, keď sa niečo trikrát postaví a následne sa to trikrát zbúra nejdem radšej ani písať. Inak viete ako „Safety First“ tu musí byť !

Ale ak chcel štát aby sa z MO34 stalo to čo je z toho momentálne teraz, tak gratulujem podarilo sa to. Máme stavbu 2 blokov za 4,6 miliardy eur, ktorú sa „snaží“ dostavať niekto kto o tom nemá ani šajnu od roku 2009 kedy sa rozhodlo o dokončení a nie a nie a stále nie to dokončiť. Záhada...Toto je skutočne unikátna stavba v celej strednej Európe ak nie na celom svete a dúfam, že ak sa toto niekedy bude spúšťať, tak budem niekde pekne ďaleko.majo . neqiwamy62   |   ip:78.141.66   |   2015-09-19  (01:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Caute. Pridavam sa ze sa nic nezmenilo. Kto rozumie problematike oceni clanok. Robim pre SE na MO34 a uz som nevydrzal a napisal Ficovi. Samo ten je tiez s nimi v biznise, ale nadej zomiera posledna. Nasledne sa robil tajny audit. Ktovie co sa im podarilo odhalit. Ale urcite len spicu ladovca.


Lubo . gehewimy63   |   ip:78.98.35.   |   2015-11-16  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako su na tom prevackovy elektrikari bloku? Mam ist na pohovor a neviem co mam cakat. Kolko zarabaju?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Obama podepsal novelu, která ruší strop státního dluhu

Prezident USA Barack Obama podepsal v pondělí novelu zákona o dočasném zrušení maximálně přípustné výše státního dluhu USA.


Stanné právo v Severnej Kórei, príprava na vojnu? ...

Československo Európe nevoňalo

Čítanie myšlienok

Čertov hostinec

Sme chodiace laboratóriá

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.5079 s