18. September 2019
    
Zánik socializmu alebo čo by bolo keby. - Dolezite.sk

Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


  2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.

Moja malá hypotéza o dôvodoch prečo zanikol socializmus:

V súčasnosti  pekne vidíme, že kapitalizmus je  ekonomicky v koncoch

. Každý rozumne uvažujúci človek chápe, že zánik socialistického bloku spôsobil oddialenie celkovej krízy kapitalizmu o 20 rokov, lebo umožnil ekonomicky prevziať  kapitalistickým krajinám  bývalé socialistické krajiny  a tým sa dočasne zachrániť.

Tu sa nám vynára otázka čo by robili kapitalistické krajiny, keby socializmus tak vhodne nepadol . Oni by sa ponorili do svojej slávnej dlhovej krízy.  Nemohli by sa odreagovať ani na vojne proti  Juhoslávii, Iraku,  Líbyi, lebo každému je snáď jasné, že pri existencii socialistického bloku  by žiadna z týchto vojen nebola a všetci tí zabití ľudia by žili.

Čo by robili slávni demokraticky zvolení predstavitelia humánnej západoeurópskej kultúry spolu s najrozvinutejšou demokraciou sveta a ochrancom ľudských práv USA?  Veď  to dnes krásne vidíme.

Zúfalo by sa snažili rozpútať vojnu tak ako to robili vždy. V minulosti aj v súčasnosti. O to skôr,  že doma by im hrozila socialistická revolúcia, lebo ich vlastní pracujúci by už prestali byť spokojní s plodmi demokracie, keď by  počet nezamestnaných stále rástol a humánne vlády zvolene v slobodných voľbách by boli nútene postupne rušiť všetky sociálne výhody, ktoré svojim pracujúcim poskytli v snahe ukázať im,  že kapitalizmus je lepší ako socializmus. Čiže predlžovať  odchod do dôchodku, stále viac a viac spoplatňovať zdravotníctvo, školstvo, zvyšovať dane , jednoducho povedané hladný a uzimený pracujúci by sa zvysoka vysrali na tie pseudoslobody celej demokracie, ale tvrdo by sa dožadovali nastolenia socializmu. Hlavne keď by videli ako demokratické vlády na jednej strane dávajú tým najbohatším miliardy a pracujúcich vyhadzujú s ich bytoch na ulicu.

A zatiaľ na východe v celom socialistickom bloku je pohoda , ľudia si kľukne chodia do prace, deti do školy a s Bajkonuru lietajú rakety do vesmíru.

Čo by vtedy robili predstavitelia kapitalizmu, čiže najväčší boháči sveta? Boli by zúfali a ostávala by im jediná cesta. Vyvolať vojnu so socialistickým blokom. To by bola zničujúca vojna. Znamenala by koniec ľudskej civilizácie.

O týchto ich snahách socialistická  rozviedka   informovala najvyšších politických a vojenských predstaviteľov ZSSR a ďalších socialistických krajín. A keď obyvatelia socialistických krajín sa začali z akých si záhadných dôvodov búriť, požadovať  akúsi slobodu tak sa rozhodli, že nechajú padnúť socializmus a zachránia ľudskú civilizáciu s tým, že ich blázniví obyvatelia a ich potomkovia po opätovnom  okúsení slobody a demokracie kapitalizmu dostanú rozum a znova nastolia socializmus. Tento krát už na celom svete a nezvratne.

PS:

 A prečo sa obyvatelia búrili je vystihnuté a ukryté v slovách “ ľudia   nemajú radi , ak im stále niekto hovorí čo majú robiť.“   V naivnej predstave, že sa budú mať ešte lepšie ako sa mali a hlavne v týchto riadkoch, všimnite si rok kedy s tým prišli:

   „Do verejného života komunistických krajín treba dostať všetkými prostriedkami modernej propagandy a šikovnými psychologickými metódami náš spôsob myslenia.

Využívanie národnostných rozdielov, náboženských tradícii, ale takisto ľudských slabostí ako zvedavosti, ženskej márnivosti, túžby po požitkoch – to všetko treba využiť na vytvorenie indiferentnosti k cieľom komunistického štátneho vedenia. Hospodárske nezdary a iné neprístojnosti, ktoré sú typické pre komunistické spravovanie štátu ,treba bezohľadne využívať, poukazovať na ne s cieľom priviesť obyvateľstvo k pasívnemu odporu a k sabotážam. Ak komunistický štát zakročí proti jednotlivým odpadlíkom, treba jeho opatreniam dať čo najširšiu publicitu, aby sa vzbudila ľútosť a vyvolal sa odklon od komunistického režimu. S duševnými pracovníkmi komunistického štátu treba na kongresoch , na služobných cestách a podobne nadväzovať spojenie, nebrániť sa diskusiám. Podporovať poštový  styk a kultúrnu výmenu tam, kde na to jestvujú najlepšie podmienky, tam , kde západ môže dúfať, že predovšetkým mládež v mnohých komunistických štátoch  spoznaním svojho okolia a možnosťou kritického porovnania ideálov sa spoločenskému systému odcudzí. Ľudia v komunistických štátoch sa takto stanú vedomými či nevedomými nositeľmi západných ideí. Vytvorí sa pocit všeobecnej nespokojnosti , nepohodlia,  neuvoľnenosti. A to je predpoklad na to, aby bez použitia násilia nastala vnútorná zmena a prevrat v tomto štátnom zriadení. “

Schack, A. von: Der Geistige Kampf in der Koexistenz.Aussen-politik,č. 13, 1962 ,

S knihy Gerhard Kade, Lož storočia.

Odporúčam tým, ktorí ešte rozmýšľajú, prečítať.

 


Kpt. Kloss
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-05-05  (13:00)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  jasne jasne, socializmus padol preto, ze bol plne pri sile alebo preto, ze mlel z posledneho?

a keby pes nesral tak ho roztrhne


adam . cegawapa72   |   ip:195.160.1   |   2013-05-05  (13:12)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Pre Yanatha
Socializmus, ktorý mlel z posledného nemal žiadne dlhy!!! Teraz v kapitalizme z čoho melieme, keď celý svet má dlhy takmer 100% HDP?
Keby pes nesral by sa roztrhol. Tak píšeš. Dávaj však pozor, aby si sa nerozthol ty, lebo ako vidím si plný hovien a pred roztrhnutím.


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-05-05  (13:30)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  adam, skusim to de.bi.lovi ako ty vysvetlit

"Keby pes nesral tak ho roztrhne." je odpoved na vsetky debaty zacinajuce "Keby hento, keby tamto...", uz stari rimania povazovali taketo reci za zbytocne, stav je aky je, mudrovat nad tym co by bolo, keby sa nieco v minulosti odohralo inac je mlatenie prazdnej slamy
Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-05-05  (13:33)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Keby bolo keby - rozumej, modla na tri - boli by aj ovce v nebi...

:-DDDDDDDDDDDDD


adam . cegawapa72   |   ip:195.160.1   |   2013-05-05  (13:38)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pre Yanatha
Okrem toho, že si mi vynadal do debilov, nedal si mi žiadny argument na to čo som uviedol, lebo žiadny nemáš! Tak kto je tu debil?


zemiak . nevenufi56   |   ip:95.102.19   |   2013-05-05  (13:51)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  pekny clanok.ale co robit?..mna by zauimala uvaha ako z toho kapitalistickeho systemu von.je jasne ze ked sa penize nevracaju spet medzi ludi . mrznuu v rajoch. vznika chudoba a akriza.proste zl nastaveny system, kapitalizmus. kapitalizmus ako taky nema buducnost. no nema. pokial niekolko ludi mrazi peniaze v rajoch. to nutne vedie k situaci ktora je dnes. potom sa ani necudujem ze sa musia tlacit nekryte penize. aby bolo nejake obezivo k dispozici. ale preto oni neludia.potrebuju svetovladu NwO.ak budu mat vecsinu statov chytenych. teraz maju cele usa,cele spojene stay europske,atd.staci este rusi a cina a mozu zacat vyvrazdovat ludstvo. nebude kam utiect.bude to hrozne.potom pomoze uz len priama likvidacia neludi. ale oni s tym pocitaju a preto sa snazia znizit pocet zbrani u beznych ludi. atd atd...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-05-05  (14:00)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Diskusiu k článku môžeme považovať za uzavretú, rovnako ako kapitolu onoho nevydareného experimentu. Bodku za vynútenou témou by mal dať trojkrížik s obvyklou básničkou od Dullesa...

:-DDD


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:78.98.13.   |   2013-05-05  (14:02)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  k.o.m.u.n.i.s.t.i.c.k.ú ríšu zla zrušil ten k.o.k.o.t.ko s mapou na čele(pravdepodobne agent CIA) a preto teraz býva v USA a Švajčiarsku a chodí po západných univerzitách a kecá o slobode a demokracii :DDDDDDD a červení medveď v žiadnom prípade neskrachoval, lebo jeho ekonomika tak nefungovala(socializmus) :DDDDDDDDDDDD


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2013-05-05  (14:11)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Rozšírenie témy:

"čo by sa stalo keby západná mašinéria, zostrašená a vydesená z diktatúry čumiacej z elektry neodstavila bravčovú hlavu od koryta a nechala by ho privatizovať a rozdávať národný majetok súkmeňovcom a vytvárať oné povestné "slovenské švajčiarsko"???

kto vie odpoveď?
michal . hykuwevu70   |   ip:84.47.35.   |   2013-05-05  (14:20)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Joplins :

Lennon by dal zlý príklad štátom východného bloku, lebo odmietal privatizovať mnohé strategické podniky. Až by nevyšla mediálna hra, tak stále ostávajú atentáty a aj humanitárne bombardovanie..)On to pochopil a s tým, čo si v politike zarobil, teda "corsička",...) odišiel zo scény..)
Ale nie som zástanca Mečiara ako záchrancu národa, na druhej strane som schopný si uvedomiť rozdiel medzi jeho politikou a modrými, ktorí už všetko cenné, čo generovalo, alebo mohlo generovať zisk v SR privatizovali a rozpredali...Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-05-05  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam, no predsa ty ked si to ani na druhy pokus nepochopil


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-05-05  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len on bol zapredanec tak ako mikloš tomu istemu židovi zo sionu ,a zapredalsa za majetky jemu,,,,len on bol sučasť planu na ožobračenie slovenskeho národu,,,len on nechcel privatizovať štatne majetky strategicke,,,len hubou,,,


ked sa pozreme do zadu,,,ked tu bola kampan medialna ,,,čo bolo mimochodmu sučať hry pre ovečky,,,tak ľudia mnohí vidiaci jeho rozdávanie po korunke,,,a robiaci a prichadzajuci po tej dobre zohratej vypredajnej akci o pracu,,,boli tak nasraty že hrozio že by bola vypukla už vtedy revolúcia a ľudia byboli vuliciach,,,a tak na utišenie ľudi stiahli lenona,,,,a nahradili ho dalším zapredancom a to cyklistom a miklošom,,,a ty sľubovali čo im aj ovečky zožrali,,,že prešetria všetku privatizaciu,,,a tak ľudia utichli a čakali čo sparvý cyklistický tandem,,,

a oni dobre zohratý aj z lenonom,,,vyvalili na dvere na elektre...apritom zadne boli otvorene,,,ale divadlo predsa muselo byť,,,aby ovece uverli,,,

a tak sa vymenila garnitura na čele ,,,a mohla začať druha vlna,,,rozpredavania a vykradania slov štatneho nard majetku,,,a lenon sedi si do dnes v elektre nie ako mikloš s cyklistom slubovali že bude v base,,,a tak si všetci pekne svorne naplnili svoje sukromne kešene aj so sudruhom ficom,,,,a plnia do dnes,,,ale ovečky sa tu budu hadať a biť za toho svojho hrdo do modrých alebo červených prs,,,


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-05-05  (15:01)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  hm nech mi tí múdri tvrdiči čo tvrdia že so,cik a cely soc.ialis,ticky blok padol na ekonomickej stranke ,,,že nemohol dalej fungovať vysvetlia,,,,ako mohol padnuť


sytsem,,,,


kde ľudia nehladovali,,,mali vlastnu strechu nad hlavou a mmal vlastnu a konkurenčne schopnu, teda jednu z dvoch najlepších armad,na svete,,nech mi teda tí mudrí ekonomovia vysvetlia ako može padnuť system ktorý mmá vlastnu armadu jednu z dvoch najleších na svete,,,je polnohospodársky sebestačný,,,,a ma všetky energeticke zdroje a suroviny na vlastnom uzemi,,,tj je v nich aboslutne nezavislý?

nech mi nekto vysvetli po ekonomicky alebo len tak jednoducho ako sa to da aby system tak premyslený a fungujuci a nezavislý sa zrutil na ekonomickom principe sám do seba?:)


michal . hykuwevu70   |   ip:84.47.35.   |   2013-05-05  (15:20)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  333 :

Jednoducho.Do čela systému postavíš judášov, čo tam hrajú dvojitú hru, rozložia systém zvnútra tak, že začnú schvaľovať zákony, ktoré ho ekonomcky ničia, ako začal Chruščov, alebo systém jednoducho demontujú zhora ako Gorbačov a budú tvrdiť, že sa ekonomicky zosypal, pričom bol len demontovaný aj s celým východným blokom..
A ako sa zrútil systém sám od seba ekonomicky, na to majú "médiá a expertov a Goebbelsove pravidlo o lži..A aj krtkov na fórach..)))


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-05-05  (15:31)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "V roce 1989 se zhroutil tak zvaný reálný socializmus. A zhroutil se proto, že šlo o socializmus nereálný. Nereálný socializmus stál na pochybných základech, jimiž byla zestátněná ekonomika a víra, že v takové ekonomice všechno patří pracujícím, kteří tak pracují na svém. Této mantře se již v roce 1923 vysmál Karel Čapek slovy: Vezměte si dejme tomu teoretické heslo, že statky nebo výrobní prostředky "patří všem". (…) To byl kolosální filologický omyl ruského bolševictví; a je zajímavé, jak to pak sovětská vláda musila napravovat soustavným dokazováním, že co patří všem, nepatří vlastně nikomu."
http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/2013/10-2013/druzste
vnictvi#http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/2013/10-2013
/druzstevnictvi

- Co patří "všem" - patří státní (obvykle vlastizrádnou napojenou na cizácké parazity) mafii - tedy je to kryptosoukromé. -

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Preco_sa_Marx_pri_kapitalizme_mylil_125.html#ixzz2SQOWqwyUlord1977 . gerilahe08   |   ip:85.135.12   |   2013-05-05  (15:36)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  No však nech sa kopíruje ten s.ociali.stický k.apit alizmus, čo majú v Dánsku, Fínsku, Švédsku. Tam sa občania nejako priveľmi nesťažujú.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-05-05  (15:36)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pokud jde o socializaci, pak již z Hamplova projevu plyne, že existovaly a existují dva základní proudy: socializté revoluční (Marx, Engels, Lenin, Gottwald), prosazující - násilně i demokratickou cestou - zestátnění ekonomiky, a socializté evoluční (například Němci Ferdinand Lassale, Eduard Bernstein, nebo Francouzi Louis Blanc či Charles Gide).

Zájem evolučních socializtů vzbudil vznik a rozvoj družstev, tehdy nazývaných společenstva, který započal v polovině 19. století, a to zejména družstev výrobních. Bylo zřejmé, že družstvo, ve kterém každý pracovník dostává spravedlivou mzdu a současně se podílí na vyplacené či investované sumě ze zisku, je socializtickým ekonomickým subjektem. Neexistuje zde totiž kapitalistické vykořisťování. Evoluční socializté pak předpokládali, že družstva v konkurenci se svými kapitalistickými protějšky ekonomicky zvítězí a tak se evolučně prosadí socializmus.

Byla to doba velkých nadějí i hořkých zklamání. Družstva sice spontánně vznikala, ale také nezadržitelně hynula, a když dosáhla úrovně továrny, zanikala na dezorganizaci, demoralizaci a neschopnost řízení. Bernstein poznamenává, že výrobní společenstva založená v létech šedesátých téměř všude vyšla na zmar. Hledala se různá vysvětlení, a dokonce se obviňoval znemravňující vliv kapitalistického světa, v jehož prostředí družstva podnikala. Zajímavý postřeh přinesl právě Bernstein, citující v podstatě Marxe, když napsal: Aby se zabránilo, aby se společnosti kooperativní nezvrhly v obyčejné měšťácké společnosti komanditní, měli by dostat všichni dělníci v nich zaměstnaní - ať akcionáři, ať nikoliv - podíl rovný. Bylo přiznáno jen jako dočasný prostředek, aby akcionáři dostávali mírný úrok."


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-05-05  (15:38)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  "Co tehdy zjevně chybělo, byly družstevní manažerské elity a organizační zkušenosti. Peněz však společenstva postupně shromáždila dost. Například anglická družstva disponovala více než 100 miliony dolarů a dobrovolné pomocné pokladny a odborové jednoty již nevěděly, kam své nahromaděné fondy vložit. Dokonce měly příležitost koupit si za přiměřenou cenu stávající a kvalitně fungující továrny. Financemi tedy disponovaly, ale současně si byly vědomy, že chod továrny organizačně nezvládnou. (3)

Ke konci 19. století byly tyto problémy zvládnuty a došlo k mohutnému rozmachu družstevnictví. Některá družstva dokázala mít při osmihodinové pracovní době stejnou produktivitu jako jejich kapitalistický soused, u kterého se pracovalo dvanáct hodin, a tak ho donutila snížit pracovní dobu na osm hodin. Kapitálová moc britských družstevníků vzrůstala obrovským tempem. Jejich majetek se za deset let zdvojnásobil a dosáhl hodnoty 20,4 milionů liber sterlingů, třebaže pracovní síla stoupla početně méně - takže vysoce vzrostla produktivita. V Německu hodnota výrobních družstev v roce 1894 činila 99 milionů marek a za pouhé tři roky, v roce 1897, šlo již téměř o dvojnásobek - 187 milionů marek. To byla tak úžasná čísla, že vznikala otázka, kde se tento růst zastaví."


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-05-05  (15:38)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  FANTASTICKÉ!:

"Nadšenci dokonce vypočetli, že kdyby britská družstva své zisky hromadila, místo aby je vyplácela, tak by byla za dvacet let schopná skoupit veškerou půdu v zemi se všemi domy a továrnami. Nu, a v roce 1898 Charles Gide vyhlašuje stoletý program socializace a vzniku družstevních republik."


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-05-05  (15:39)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "Tyto naděje zcela ochromila první světová válka a na dlouhou dobu zhatila revoluce v Rusku. Levice přijala cestu revolučního zestátňování ekonomiky, ve které údajně všechno patří všem. Došlo ke gigantickému střetu obou systémů, v němž kapitalismus zesílil, globalizoval se a nakonec zvítězil. Ekonomika celého sovětského bloku byla po roce 1989 rychle privatizována. Družstevní hnutí vegetovalo mimo zájem levicových elit a stagnovalo."


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-05-05  (15:44)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "KAŽDÁ GENERACE BYLA OHOLENA (OKRADENA O ZDROJE A VLASTNÍ SÍLU, KTEROU DO NĚČEHO MĚLA VLOŽENOU A CO BUDOVALA - vše se vždy rozprášilo pod nějakým "dojmem" revolucí, válek, reforem - tedy většinou obyčejnou změnou pravidel hry v průběhu oné hry - "zákonů"). Jediní, kteří nebyli tolik postihnuti jsou právě z oné mafie, která ty ostatní generaci po generaci obírá a má to jak obvyklé poslání.
Příklad:
"V letech 1945 až 1948 naše země zažila velkou vlnu etatizace neboli znárodnění. Pomineme-li dosazení státní správy do podniků Němců a Maďarů, byli zestátněny stovky velkých akciových společností, jejichž akcionářům nikdy nebyly vyplaceny náhrady, jak bylo slíbeno. Náhrady byly poskytnuty pouze cizozemským držitelů akcií a někdy po hodně dlouhé době. V podstatě stát okradl tisíce a možná desetitisíce akcionářů o jejich podíly ve firmách. Z ideologického hlediska stále považujeme tuto etapu za největší, státem posvěcený lup."
http://burdats.blog.idnes.cz/c/334464/Nejvetsi-okradeni-akcionaru-v- historii.html#t2

Nelze vybudovat silný rod, když Vám sem tam někoho poslali na smrt, sem tak ustřihli trochu majetku nebo povyháněli a rozprášili lidi ze svých kořenů, atd.!
"Počáteční"(aktuální) podmínky opravdu nemáme rovné..."

Tímto vykradením PODÍLU na společnostech totiž v podstatě ukončili v rámci Systému pravý obsah pojmu SOCIALIZMUS - ten spočívá v jediné věci (/a ne jiných oblastech života ani státní správy, atd.!) - jen a čistě v tom, že zaměstnanec je zároveň podílník (akcie či družstva, atd.). Z toho je ono "SPOLEČNÉ"! - Že člověk je zároveň (tedy společně!) v roli jak zaměstnance, tak majitele a často také i spotřebitele! Nejde o společné ve smyslu - "společné všeobecně"(co do počtu lidí nebo zásahů státu - to právě vůbec ne - to je překroucení a zničení významu!) Též od slova - společenstva či společenství, společnosti - VŠIMNĚTE SI MNOŽNÉHO ČÍSLA! Nikdy nebylo nic jako jedna jediná všeobecná "Společnost" - vždy šlo o částečně výlučné a především DOBROVOLNÉ a často i zájmvé seskupení!
STÁT V TOMTO SMYSLU NENÍ SPOLEČNOST, protože nesplňuje kritéria dobrovolnosti ani jiná! Stát je zajatecká kolonie. A "socio"logové by se měli zvát státologové, protože pojednávají a popisují problémy nedobrovolné "společnosti" a nikoliv skutečných SPOLEČNOSTÍÍÍ. Tedy týká se to otázky vlastnictví - jeho nabývání, kompetencí, užívání, atd. Ostatně jako všechny "ismy"."

Čítajte viac v diskuzi: http://dolezite.sk/Preco_sa_Marx_pri_kapitalizme_mylil_125.html#ixzz2SQRthCC3ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-05-05  (15:47)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "Moderní "levičáci" (ti, převlečení za roušku toho jak jim děsně a nuceně jde o blaho nějakých lidí...) jen podsouvají že "socio" je o tom mít nemocnice, školy a silnice. (Všechno pilíře totality, nemoci a propagandy).


lord1977 . gerilahe08   |   ip:85.135.12   |   2013-05-05  (15:48)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Áno, na východe bola ohromná pohoda, najmä v tom Rumunsku, Bulharsku a v Sovietskom zväze. Jeden by neuveril.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:78.98.13.   |   2013-05-05  (16:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  lord1977 veď aj na západe bola a je ťažká pohoda: Haiti, Peru, Libéria, Sierra Leone, Zair, ... :DDDDDDDDD


perseus . tituqojo66   |   ip:91.127.58   |   2013-05-05  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  corsička a električka?
bulo von mugabe.
joplins, voláko takto by sa dohodli.
http://www.euractiv.sk/obrana-a-bezpecnost/clanok/eu-odsuhlasila-export-diamantov-zo-zimbabwe-naprie
k-spravam-o-muceni-017649

zlato, urán....


anon . tyreduri71   |   ip:95.105.13   |   2013-05-05  (18:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   Počkajme si čo vymyslí merkelmama pre svojich a čo im my, na periférii budeme musieť zabezpečiť svojim lokajským postojom a ponukou otrokov. Koncentrácia kapitálu pokračuje, peniaze ktoré si tlačia sami pre seba, sa už potrieb produkčnej ekonomiky, ani nedotknú.


Duan . symevuma90   |   ip:213.81.14   |   2013-05-05  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Tyto naděje zcela ochromila první světová válka a na dlouhou dobu zhatila revoluce v Rusku."
Toto je najdôležitejšie z celého textu ANONYM

ďakujem za doplnenie skladačky. Takže nielen konečné odstránenie "nepriteľských" feudálov a rozbitie rakúsko uhorsko + pokus o zničenie a zmanipulovanie Ruska Boľševikmi ("trochu" im to zatrhol Stalin) ale bolo potrebné odstránenie ekonomických prakticky neovládateľných konkurentov.

UF tie svine vystrieľať.

ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2013-05-05  (19:17)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  lord1977 ohromna pohoda je taliansko ,spanielsko ,portugalsko,grecko a postupne budu nasledovat dalsie rozvinute demokracie vsetci to tusime, vsak...


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-05-05  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonym


takže si poodhalil prečo vlstne vznikla prvá svetova,,,aby rozprašila evolučný socializmus,,,čo sa jej dokonale ako vidno podla tvojho .dufam založeneho na pravde ,,,príspevku,,,,


a inak čapek bol potom ale radnej vôl,,,ked zahlasil tak slavnú ale hold nepravdivú vetu,,,


lord1977 . gerilahe08   |   ip:85.135.21   |   2013-05-05  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym, áno, v Taliansku, Španielsku, Portugalsku, Grécku je to oproti situácii v Rumunsku v 80.rokoch velikánska pohoda!


Duan . symevuma90   |   ip:213.81.14   |   2013-05-05  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Chápeš čo povedal Čapek? Čapek hovoril že bolševici boli "blbý"! (V skutočnosti to bol plán (načo to zlato z nemecka, USA a Anglicka že))

Štát by mal byť nositeľ koncepcie, zahraničné veci a ochránca (vojenský).
Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-05-05  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Socializmus mohol tu pokračovať ďalej, ak by tí komunisti to naozaj chceli, lebo stačilo tak málo, otvoriť hranice, samozrejme, nie tak ako dnes, nebrániť ľudom vo viere, povoliť súkromné podnikanie a pokračovalo by to v pohode ďalej...


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-05-05  (19:54)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  dušan


nvm sry o akom zlate vypraviaš:)


ale ak máš na mysli že žid zo sionu stoji aj za kapitalizmom aj za soc,ialistom a komu,nizmom ,,,tak ako sa to snažia tu poniektroí vštepiť ľudom taksa nezhodneme


Duan . symevuma90   |   ip:213.81.14   |   2013-05-05  (19:59)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Sloven . nekipexu03

to vieš tiež si myslím že by sme si ho pekne priohnuli. Družstvá by sa osamostatnili rozšírili by mimo poľnohospodárske projekty. A plno iných vecí.

Dalo sa toho toľko spraviť. Ale tí degeneráti to už mali všetko naplánované. Perestrojka bola jedna časť plánu.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:78.98.37.   |   2013-05-05  (21:10)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pětina britských domácností si půjčuje peníze na jídlo, ukázal průzkum
Ceny potravin ve Velké Británii rostou a příjmy stagnují. Podle průzkumu si každá pátá domácnost musí půjčovat peníze na jídlo, nebo je kupovat ze svých úspor. Situaci by měly zlepšit změny v daních a sociálních dávkách, které země zavedla minulý měsíc.

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-evropa/c1-59820930-petina-britskych-domacnosti-si-pujcuje-na-ji
dlo?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-05-06  (00:38)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ked sa maju ty briti tak ,,zle,, preco tam chodi tolko ludi zo slovenska za pracou? keby sa mali tak ,,zle,, ludia na slovensku, tak asi nikto zo slovenska by nemusel utekat za pracou do zahranicia napr. do tej velkej britanie, a ze tam tych slovakou teda je...xixixi


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2013-05-06  (08:12)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  lebo tam sa stale este mozu zamestnat a zarobit nieco co na nase pomeri vizera vela.ono bude zaujimave ked sa tam vyberie tych 6 milionov nezamestnanych spanielov.


jozef . cucexuso04   |   ip:178.40.52   |   2013-05-06  (08:20)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  tzv. znárodňovanie v Rusku nebolo znárodňovanie, ale okrádanie Rusov židmi pod rúškom štátu. Sledovaním "židovskej línie" sa všetko javí jasné. Nakoniec je vždy všetko zázračne jednoduché, keď sa tomu príde na koreň.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.55   |   2013-05-06  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja neviem co furt riesite....
za komunizmu sme mali hovno za kapitalizmu ho mame tiez.....a tak to zial bohu bolo vzdy a zialbohu aj vzdy bude....
Ano, za komancov sa muselo ist povinne manifestovat na prveho maja, ludia kradli vo svojom zamestnani a propagandisticke dristy boli od rana do vecera v TV....teraz manifestovat nemusite, staci len drzat hubu a krok, okradne vas kazdy, aj rodina, lebo uz nie je z akeho "spolocneho" co kradnut....a v tv su tak isto vymielajuce kraviny ako vtedy, len teraz mame hrdinov z reality show avtedy sme mali milicionarov a sudruzky dojicky...

rovnopravnost, spravodlivost, poctivost....neexistovali vtedy a neexistuju ani teraz....a ani nikdy nebudu ;)


adam . cegawapa72   |   ip:195.160.1   |   2013-05-07  (08:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Yanatha
A čo vlastne som mal aj na druhý pokus pochopiť? Žiadny argument proti tomu čo som napísal si neuviedol. Ty píšeš o niečom, čomu sám nerozumieš ale hlavne že plácaš. Ty si taký (aby som ti nemusel nadávať do debilov) blbučký reproduktor. Aj ten trúbi iba to, na aký signál ho pripoja.


ContediSavoya . sibinaba02   |   ip:85.229.64   |   2013-05-09  (11:25)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  "Keby....keby stolar piliny zral a dosky sral dobre by sa mal...
Socializmus skoncil preto ze ho väcsina ludi nechcela (vcetne väcsiny komunistov) pretoze kazdy videl ze zapadny system dokazal zabezpecit ludu vyssiu zivotnu uroven ako socializmus.
Pokial by soc. bol ekonomicky vykonnejsi ako zapadny system, tak dnes by bol soc. uz aj v USA.


Leontna . puduboty61   |   ip:95.102.11   |   2013-10-03  (16:20)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Pre ContediSavoya,--- To vidíme ako nám zabezpečil lepšiu budúcnosť.Čo žiješ na Marse ,alebo žiješ s ocinkových peňazí?USA to všetko za pomoci Gorbačova a Charty 77 a Judášov to všetko zinscenovali. Kŕmia nás svinstvom,posielajú nám sem žrádlo čo už oni nechcú,rozmohli sa drogy,len nepovedz,že to prišlo z Ruska! Zničili Slovenské továrne zvučných mien vo svete. Pre ľudí niet práce.To je úžasná zábespeka.Už sme v časoch ,keď Slováci chodili do zahraničia robiť sluhov.Teraz tiež chodia,akurát sa im nehovorí sluhovia ale opatrovateľky. Len čakám kedy sa ukáže chlapík s krošnou na chrbte a začne kričať :"Hrnce dróóótovať"
Folkon,--- ty si tiež mimo.Žil si v socializme? Keby áno tak nekecáš sprostosti.Ja sa nepamätám,aby sa za socializmu na pracovisku "dristalo ô ako ty píšeš.Za sosializmu sa robilo. za peniaze .teraz štát rozdáva peniaze zadarmo.Takí ste tu niektorí "múdri" že sa neprepadnete od hanby pod zem.Lebo dnes je veľmi moderné nadávať na socializmus. Ak sa nejaká známa osobnosť ukáže na obrazovke,tak nezabudne posmešne spomenúť časy za socializmu. To je tiež ďalšia hanba nás Slovákov.Serieme si do vlastného hniezda.kecáme ,čomu ani neveríme ,len aby sme boli zaujímaví.


Leontna . puduboty61   |   ip:95.102.11   |   2013-10-03  (16:47)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  PS.
Tí dvaja ,ktorým patril môj komentár by možno boli schopní si vysvetliť , že štát rozdáva peniaze zadarmo,super ako je nám tu dobre,tak upresním. Štát si vyrobil nezamestnaných.za socializmu mali prácu aj cigáni a pracovali dobre.Preto musí rozdávať zadarmo a nielen cigánom.Ja sa pamätám,že za socializmu dali pôžičku aj cigánovi.Jednoducho preto,že mal prácu.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Superslovák Robert Fico


2013-04-12  (10:01)  |  Z domova
Cieľom tohto textu je triezvo zhodnotiť situáciu v slovenskej spoločnosti pred nevyhnutným kolapsom spoločenského systému


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Palmové listy - Odhaľujú budúcnosť?

Počuli ste už o indických knižniciach palmových listov? Na území Indie ich je celkom dvanásť a ukrývajú v sebe dlhú ľudskú históriu zaznamenanú na suchých palmových listoch. Tí, čo v nich vedia čítať, vám poodhalia nielen minulosť ľudského bytia, ale aj budúcnosť, ktorá je v nich zaznačená a začína sa nepríjemne napĺňať. História palmových listov Palmové listy sú prúžky, ktoré majú šesť centimetrov na šírku a štyridsaťšesť centimetrov na dĺžku. Najstaršie z nich majú až päťtisíc rokov, a začali ich písať siedmi indickí svätí muži. Sú napísané v dávno zaniknutých jazykoch – v starotamilčine a v sanskrite. Existuje len pár ľudí, ktorí v nich dokážu čítať, a preto o nich doteraz tak málo ľudí vie. Palmovým listom sa však už dlhodobo venuje nemecký spisovateľ Thomas Ritter, ktorému sa podarilo získať tristo palmových listov zo súkromnej zbierky osemdesiatročného indického zberateľa Ánanda Rámeša...


Majú lekári 100% pravdu, keď vyhlásia Vášho blí...

Zamyslime sa nad tým

Ricky Gervais: Proč jsem ateista

TRETIE FATIMSKÉ TAJMSTVO

Minimálna mzda na Slovensku 2

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.3711 s