19. August 2019
    
Zásadný omyl kresťanských cirkví! - Dolezite.sk

Zásadný omyl kresťanských cirkví!


  2010-04-29  (11:49)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Zásadný omyl kresťanských cirkví!

 

Človek, ktorý totiž tvrdí, že náš svet bol spasený Kristovou smrťou na kríži a jeho utrpením musí byť pravdepodobne slepý, keď pod vonkajším, ligotavým pláštikom súčasnej spoločnosti nevidí a nevníma ten desivý úpadok všetkých vyšších hodnôt, ten všeobecný rozklad elementárnej ľudskosti. Vari takto naozaj vyzerá svet, ktorý bol spasený?

Nie, tisíckrát nie! Realita, ktorú každodenne prežívame, je sama o sebe až príliš očividným svedectvom toho, že spása a spasenie musí predsa len tkvieť v niečom úplne inom, čo by sa v zásadnom zmysle omnoho pozitívnejším spôsobom odzrkadlilo v každodennom živote jednotlivcov i celej spoločnosti.

Dôrazne preto treba povedať: Súčasné ponímanie spásy a spasenia je skazonosný a nebezpečný blud! Je to smrteľný uspávací prostriedok, prostredníctvom ktorého bola šikovne využitá duchovná pohodlnosť ľudí za účelom získavania a rozširovania priaznivcov kresťanských cirkví. Pozornosť veriacich však bola týmto spôsobom odvedená od toho hlavného a najpodstatnejšieho! Od poznania, v čom je spása naozaj skrytá!

Spása nespočíva v Kristovej smrti a zmŕtvychvstaní! Spočíva jedine v Kristovom Slove, v ktorom nám bolo jasne ukázané, ako máme myslieť, cítiť, hovoriť a konať. Kto príjme toto Slovo a bude podľa neho naozaj žiť, ten zaručene dôjde k spáse. Iná cesta k nej nevedie a nikdy ani neviedla! Keby bol práve na túto skutočnosť cirkvami kladený hlavný a jediný dôraz, dnes by pravdepodobne všetko na našej planéte vyzeralo úplne inak. Určite rozhodne lepšie! Žiaľ, dôraz sa však kládol na niečo úplne iné a týmto spôsobom bola výhybka, vedúca k skutočnému spaseniu, nastavená nesprávnym smerom.

Skúsme nad tým už raz vážne pouvažovať! Naša spása spočíva jedine v živote podľa Slova Pravdy, v živote podľa učenia Ježiša Krista! K spáse teda môže dospieť iba ten, kto sa snaží žiť tak, ako nám ukázal Spasiteľ. Nikto iný!

Ľudia vo všeobecnosti i celý svet však nežijú podľa Spasiteľových slov a preto sú na míle vzdialení od spásy. Ba práve naopak, kráčajú k záhube! K svojej osobnej i k záhube celej civilizácie! Tvrdiť v takejto situácii, že svet už bol spasený Kristovým krížom a zmŕtvychvstaním je doslova absurdné.

Veď ľudstvo v podstate ešte doteraz vôbec nepochopilo a nezrealizovalo najdôležitejší princíp Kristovej náuky, spočívajúci v zásade, že voči iným sa máme chovať tak, ako chceme, aby sa iní chovali voči nám. Svet sa v skutočnosti vôbec neriadi Synom Božím ukázaným princípom pomáhajúcej lásky, vzájomnej podpory, úcty a ľudskej spolupatričnosti. No a žiaľ, nemalú vinu na tomto stave majú všetky kresťanské cirkvi, ktoré svojim veriacim správnym spôsobom neukazovali, ako skutočne dospieť k spáse. Tie kresťanské cirkvi, ktoré ešte doteraz mylne prehlasujú, že spása spočíva v smrti a vzkriesení Ježiša Krista. Je to lož, pretože skutočná spása spočíva jedine v živote podľa Kristovho učenia a v ničom inom!

Podobné bludy mohli a doteraz môžu cirkvi hlásať iba preto, lebo väčšina veriacich nemala odvahu, čas a ani chuť hlbšie sa zamyslieť nad tým, čo im je ich cirkevnou vrchnosťou predkladané. Slepo a bez vlastného premýšľania, či zvažovania iba všetko apaticky prijímali. To je ale nesprávne!

Ľudia by už konečne mali začať samostatne uvažovať, hľadať a nakoniec i nájsť spásu tam, kde naozaj je: V živote podľa učenia Ježiša Krista! Ak to pochopia a zrealizujú, veľmi pozitívne sa to prejaví nie len na kvalite ich vlastného, osobného života, ale aj na zlepšení kvality medziľudských vzťahov v ich najbližšom okolí a nakoniec i v celej ľudskej spoločnosti. A až bude týmto spôsobom žiť väčšina ľudí na našej planéte, iba potom možno hovoriť o reálnej nádeji na spásu tohto sveta.

M.Š. spolupracovník časopisu „Pre Slovensko“

http://www.pre-slovensko.sk/


milan šupa
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
sheddow   |   ip:91.127.22   |   2010-04-29  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stačil mi prečítať nadpis a ďalej nečítam.. už ma fakt nebaví čítať tieto antikresťanské články..


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-04-29  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Supa, iba necele dve vety stoja za pozornost, co si napisal. Prva, ze slepo a bez vlastneho premyslania , ci zvazovania vsetko iba apaticky prijimali, druha neuplna by mala zniet, ludia by uz mali konecne zacat samostatne uvazovat. To by potom stacilo , to ostatne hore je zbytocne rozpisovat.


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-29  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím.
Spása môže prísť iba z vnútra človeka.
Nepochopenie Kristovho učenia má za následok jeho úplne zavrhnutie.
Tiež sa dosť ťažko zaradujem medzi ľudí,lebo ateistom som na smiech-preto že som silne veriaci a takzvaní veriaci nenazývajú moju vieru pravou-lebo pravidelne nenavštevujem kostol.
Moja cesta je ťažká a kľukatá,ale som rád,ked stretnem niekoho po ceste.
Ostatní nech si idú po tých širokých cestách ateizmu-materializmu,alebo nepochopenej viery plnej farizejstva.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-04-29  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stratus cestou sice ziadneho ateistu nestretnes, lenze vsetky cesty vedu len na jedno miesto.


Martinos   |   ip:95.105.14   |   2010-04-29  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sheddowi staciprecitat nadpis, takze sa nic nedozvie.


kral_jeliman   |   ip:195.168.2   |   2010-04-29  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .. tak trosku insitny clanok :-). Cital autor Stary a Novy zákon ? Asi nie celkom pozorne.
Problem je totiz v tom, ze sucasni krestania sa spravaju podla "slova" a preto to aj tak vyzera ako to vyzera.
Uvediem konkretny priklad:
- v "slove" je napisane : ... svojmu bliznemu odpustis trebars aj 77-krat .....
- v skutocnosti : krestan hresi, na spovedi sa z toho vyspoveda a ... dalej hresi, lebo veri, ze mu bude odpustene, v zmysle vyssie uvedeneho "slova".
Citite ten zapach pekla ?Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fraška. Nový Zákon říká, že všichni můžeme být spaseni skrze oběť Ježíše Krista na kříži, nikoliv že BUDEME spaseni, autorova verze se v církvi neučí, naopak se mu dává za pravdu, že dokud se Slovo nežije, nemá význam.

kral_jeliman: učení katolícké církve hovoří jasně, pokud u zpovědi není projevena a lítost a pokud skutečně člověk upřímně netouží po změně a nápravě, pak je zpověď neplatná. Že to někteří dělají jak popisujete? Jejich blbost, ale církevní učení to není.


Specnac   |   ip:193.110.1   |   2010-04-29  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Papo: bodík u mna. suhlasim.
rob   |   ip:78.141.74   |   2010-04-29  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto nieje vzdialený od spásy! spása čaká na každého každučičkú sekundu života. div že nám oči nevypichne keď sa nám snaží ukázať kadiaľ.je to smutné,že sme tak slepí a hluchí.no o to je vznešenejšia a krajšia.dokáže ťa rozplakať šťastím, ukáže ti tvoje miesto uprostred nej, a budeš sa hanbiť ho prijať sám pred sebou.
prídeš nato že každé tvoje nie,zlé,nemám rád je len hendikepom pochopenia k nej.
JEDNA ZÁPALKA DOKÁŽE ZAPÁLIŤ CELÚ STODOLU.
JK učenie nesnažme sa pochopiť, ale precítiť
:) pekný deň želám


PrometeusBezRetazi   |   ip:91.121.13   |   2010-04-29  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovanskej mentalite su blizsie klasicke Slovanske bozstva a zivot v sulade s prirodou. To je fakt, ktoremu ani viac ako tisicrocie zapierania nic neubera na pravdivosti. V sucasnej dobe, kde sa zije v odluceni od nasej prirodzenosti moderny clovek trpi hlavne dusevne. Cirkev - a je jedno ktora tento aspekt neberie v uvahu. Preto napriek pokrokovosti niektorych myslienok Jezisa Krista, ktore by odmietnute byt nemali, nesmieme zabudat na nase prave korene.

Vieme odkial vetry vanu!Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PrometeusBezRetazi: Moje větry vanou z jedné ne úplně voňavé dírky.. Vaše ne?


anonym   |   ip:193.87.77   |   2010-04-29  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pisatel clanku by mal poctivo precitat sv. pismo lebo tento blud co som prave precital moze napisat iba nevedomi v takych veciach..


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlasim absolutne s autorom,...


jano   |   ip:217.119.1   |   2010-04-29  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fakt?


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A este rozviniem, ze preco s nim suhlasim,...Este aj samotne ukrizovanie Jezisa krista symbolizuje dany stav a jeho skutocny vyznam spociva v ukazani toho, ze clovek bol uputany v pristore a case,...Cela cirkev je slepa ulicka pre ludstvo,...Cele ludstvo zle pochopilo ucenie jezisa krista,...a to z toho dovodu, ze nejake pomyselne dobro si cirkev vynucuje formou trestu a odmeny,...Iba clovek ktory preciti a sam pride na to podstatne sa skutocne hybe dopredu. Krestan ktory si mysli, ze sa v kostole vyspoveda, ze je vsetko OK,...To je ta skazenost celej cirkvi a preto fandim tym ktorim sa podari cirkev uplne zlikvidovat,...Az vetdy sa ludstvo skutocne pohne dopredu,...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-29  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno veriaci v cirkev, dajte si tu námahu a prečítajte aspoň raz a poctivo Evanjelia, aby aspoň niektorí z vás prišiel nato, že cez čo prichádza oslobodenie a spása pre ľudského tvora?!? Ale to by sa chcelo od vás veľa, veď cirkev vám to vysvetlí patričné a správne!


ML   |   ip:217.119.1   |   2010-04-29  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor článku si pletie hrušky s jablkami.


Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jerryfree007: Myslíte vážně, že protože lidé neví co učí církev a chovají se podle sebe mají být důvodem k plivnutí na celou církev? Wow!

Tony: Poučte nás.. Tak dalece jak mi to vysvětlila církev je to skrze boží milosrenství.. ale třeba to víte lépe.. rád si to přečtu..


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukrizovanie bols ymbolicky trest Rimanov,...vychadza z gnosticizmu,...a symbolizuje uputanie ludskej duse v priestore a v case,...
A jezis svojou vnutornou silou ukazal, ze je mozne zlomit tento fakt a vyslobodit dusu z priestoru a casu,...ale jedinou cestou je vnutorne poznanie,...a preto ja som obrovsky optimista,...aj ked sa na m na prvy pohlad moze zdat ze svet ni je lepsi tak opak je pravdou,...az z rucanim cirkvi ludia prejavuju svoje skutocne ciny, ci dobre alebo zle a cez precitenie konecne zacali stupat. preto co sa nam na prvy dojem terza javi ako zly svet je zaciatok pozitivneho vzostupu ludstva. Tisic rokov cirkvou a jeho nynucovanim poriadku strachom koncene straca svoju moc a ludia sa konecne pohnuli do predu. Nie som ateista ale veriaci ale cela cirkev ktora je prehnita zlom musi cim skor padnut aby prisiel lepsi svet


filip   |   ip:178.40.15   |   2010-04-29  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tip na knihu k tejto téme-Umučenie podľa Anny Kataríny Emmerichovej.Gibson natočil film Umučenie Krista podľa jej videní.


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cela cirkev ako taka je zla,..uz len myslienka jej existencie je zla,..zobrala si na seba pravo ktore jej neprinalezi,...to vsak neznamena ze vela jej vyznavacou nenaslo podstatu,..ale zialbohu ie vdaka cirkvy


Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jerryfree007: takže každý si můžeme žít co chceme sám doma ve sklepě? Nebo jak tomu mám rozumět?


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viem si predstavit, ze takmer vsetci navstevnici tychto stranok pouzivaju rozne zdroje rozne stranky,...nemusim menovat,..vsade sa pise o elitach ako tych ktori nici tento svet o svetovlade a neviem com vsetkom,...Ok berem ale nepolozili ste si otazku ze co ked toto je jedina cesta,...ze clovek jedine cez prezitie zla a dosledkov svojich cinov moze skutocne dospiet,..pozdvihnut sa ako ludsak dusa,...Co ked vsetko co sa deje v nasich zivotoch je lekcia pre nas,...
ja som veriaci clovek ale vychadzam z gnosticizmu,...Preco by musel byt nejyk boh ktory tresca,..ja verim tomu, ze my vsetci sme boh,..ta sila ktora svojim konanim myslenim vytvara svoju relaitu a aj realitu inych ludi,...my riadime svet,...my sme boh,...a az teraz sme sa pohli dopredu,..konecne sa ludia zbavili starchu z trestu a spravaju sa prirodzene a cez svoje chyby sa ucia co je spravne a co nie,...aj utrpenie je lekcia ktoru si clovek zasluzi,je to dar aby nas v tomto zivote naucil nieco co nam zas v dalsom zivote ulahci ten nas duchovny pokrok


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odpoved na papov dotaz,...kazdy zime tak ako najlepsie vieme,... ci to bol spravne nam ukaze zivot sam ci uz tento alebo ten dalsi,....


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-29  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  papo, ak hovoríte o Božom milosrdenstve, tak tak to určite nemohlo prísť cez zločin, ktorý bol spáchaný na Ježišovi, ale len skrze Slovo, ktoré dal ľudstvu k jeho záchrane a spáse, ľudstvu, ktoré nestratilo aspoň trochu skutočného citu a života v sebe!

Už len veta, ktorá je zaznamenaná v evanjeliu Lukáša vyvracia tvrdenie cirkvi, že skrze ukrižovanie prišla spása pre ľudstvo:

,,Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo činia!"

Ak by to bolo tak, ako tvrdí cirkev a jej veriaci, tak Ježiš by takúto vetu nikdy nevyslovil na kríži!!!jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ziadny iny clove nema pravo nam hovorit co je spravne,...na to co je spravne moze prist kazdy iba sam a to vnutornym badanim,...jedine tam clovek najsde co je skutocna pravda a cim skor to pochopi tym skor zacne duchovne stupat,...Vsetci ti co tisicrocia pocuvaju cirkev a boli lenivy sami vs ebe hladat skutocnu pravdu brania samie sebe skutocnemu pokroku,...Preto nech vsetci slobodomurari, Iluminat, a neviem kto este dokonaju svoje dielo cim skor,...leb verim tomu ze ti navrchu toho celeho viadia zmysel v tom co robia,...Dat ludom slobodu a zbavit ludtvo brzdy zvanej cirkev,...


Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony: Asi nechápu.. "Otče odpusť jim, neboť nevědí co činí!" je důkazem milosrdenství Ježíše Krista vůči těm, kteří jej poslali na smrt.. Jinak to není spása skrze akt ukřižování jako takový, ale spása skrze oběť Ježíše Krista na kříži a to je pořádný rozdíl..


Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jerryfree007: to lecos vysvětluje. Mimochodem - církev nás nabádá, abychom se vzdělávali a hledali pravdu (Ježíš je Pravda - ale to jste určitě četl stejně jako já), ne "buďte tupé ovce a dělejte co říkáme". Nicméně je fakt, že pro lidi je pohodlnější nechat se vést, než přemýšlet a přebírat iniciativu společně s zodpovědností..


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-29  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre vás cirkevníkov je to tak už skoro 2000 rokov...Preto je to tak pre vás také ťažké prijať pravdu o Božom milosrdenstve skrze Slovo Ježiša, lebo tým by ste prišli o dogmu a lož, z ktorej už skoro 2000 rokov ťaží cirkev! Ale vám to nevadí, ani po 2000 rokoch, čo je už len kliatbou pre vás, že nedokážete prijať skutočnú pravdu o spasiteľskom diele Ježiša!


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a pohodlnost je to co nam brani v pokroku,...a cirkev dokonca k nej svojim ucenim nechtiac nabada,dava ludom svoju pravdu bez toho aby ju ludia nasli sa mi a jedine ked ju najdu sami tak ju mozu pochopit,...


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (16:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asi poznate vsetci Abdrusina a jeho dielo,..posoltvo gralu...kto nepozna odporucam...nic lepsie nepoznam,...Kniha nevnucuje nazory ale dava navody ak hladat pravdu,...


Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (16:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony: Ale to nikdo v církvi nepopírá, co píšete - Ježíš Kristus vytyčil svými slovy cestu ke spáse, to e v pohodě, ale spaseni budeme nikoliv naší zásluhou, ale pouze díky božímu milosrenství. Samotný člověk je tvor hříšný a zaslouží si odsouzení a zavržení.

jerryfree007: Jak měli hledat lidé negramotní? Nevzdělaní? Bez Bible? To by mě zajímalo..


Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jerryfree007: Zeptám se po vzoru Piláta: "a co je to pravda"? Máme hledat věci, kde zkušenost odpovídá vnímanému?


PrometeusBezRetazi   |   ip:91.121.13   |   2010-04-29  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jerryfree007 To co pises o slobodomuraroch a iluminatoch bohuzial poukazuje na to, ze uz dokazali obalamutit aj teba. Nesudim ta vsak - ako so mnou urcite bude suhlasit vacsina citatelov tohto portalu - pouzivat zdravy rozum moze byt velmi tazke.

Vieme odkial vetry vanu!Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-29  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie našou zásluhou, tak teda ja si to chcem zaslúžiť, aby som raz mohol vidieť opäť svoj domov, skrze žitia podľa slov Spasiteľa!!!


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-29  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jerryfree007, súhlas, ale ide o to, že to je len zopár jednotlivcov a nie pre celé ľudstvo, ktoré už dávno opustilo cestu spásy a záchrany...z vlastnej vôle!


Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony: Protestanti říkají, že bude poměřována tvá víra. Katolíci, že víra a skutky. Obě strany se shodují, že na spásu nemáš nárok a že to je čistě nezasloužená milost od Boha. Dobrý mi skutky si nebe nevzdaluješ, to je celé. Tvářit se, že spáse je jen pro pár elitních jedinců a ještě se mezi ně mezi řádky počítat, to je fakt silná káva..


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odpoved Prometeovi,...Dlho som hladal sam vs be na to odpved,..ze preco niekto navrchu struktury je ochotny vynalozit tolko usilia pre svoj ciel,...A ten niekto na vrchu musi mat neuveritelnu doveru vo svoj pohlad na svet,...Preto verim tomu ze aj ked samotni pesiaci netusia podstate tak ti navrchu vidia v tom urcity uslachtily ciel,...Tie dosledky ktore vidime teraz su kratkodbobe,...aj ked v skutocnosti maju svoj vyznam,...Ludia iba dostavaju to co si zasluzia,...a v konecnom dosledku ja svet vidim stale lepsi a lepsi,...Nie neberem drogy :) Ja som optimista,...ja vidm v tom vsetkom co sa deje teraz okolo nas iba pozitivnu zmenu,...Ak je niekto zlodej nech kradne, ak je niekto homosexuala nech tak zije, ak chce niekto vrazdit nech vrazdi,...ale konecne cez precitenie svojich cinoch a ich dosledkov ludia duchovne stupaju,..Doteraz vrah nevrazdil iba preto lebo mu v tom branil stach z bozskeho trestu teraz vrazdi lebo sa neboji ale az teraz ma moznost po svojich cinoych precitit dosledky svojich cinouv a z hrubej duse vytvorit dus jemnejsiu ktora v daklsom zivote bude na vyssom stupni vyvoja,...a ten kto je zavrazdeny tiez to ma svoj vyznam,...Prilsi sa drzime smrti ale kto veri na vzostup duse v roznych zivotoch a v spravodlivost bozskych mlynov tak vnima jeden zivot na tomto fyzickom svete uplne inak,...Ale to by bola dlha debata vysvetlovat,..tazko sa mi nieco pise do par riadkov tohoto portalu nieco co clovek halda cely zivot,...Neda sa mi par vetami vysvetlit nieco co ja zistujem 30 rokov,...Preto su tieto debaty strasne o nicom,...par vetami sa neda vystihnut podstat tak zlozitej problematiky,...


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Papo,

Co je pravda? Ja ju nazyvam bozska pravda,...pre mna je to co objavujem vo svojom duchovnom svete,...co mi moja dusa hovori a ukazuje ze co je naozaj spravne,...Ci som sa vsak priblizil a naozaj nasiel tu jedinu bozsku pravdu to ukaze az den ked skoncim svou docasnu put na tomto svete,...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-29  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj keď je to silná káva, ale je to fakt, lebo aj to je len obrazom tohto ľudstva, že kam až dospelo pod nadvládou rozumu, keď nedokáže spoznať čo je pravdivé, a čo je lživé!

,,Pravdivá slova nebývají příjemná. Příjemná slova nebývají pravdivá." Lao-C
Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-29  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony: zklamu vás - nepoznáme pravdu díky dědičnému hříchu (je to někde na začátku té tlusté knížky. Lidstvo nikam moc nedospělo.. Ano, pravda nebývá příjemná, také to co píšete není nepříjemé, jako spíš úsměvné :)

jerryfree007: takže hledáte pravdu o které nevíte jak vypadá, nemáte indicie a prostě se pak nějak uvidí? To bych nechtěl být na vašem místě. Co když jste mimo? Pak je celá vaše práce k ničemu a o ničem, ne? Půjdete do pekla..


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stale sa hovori o svetovom oriadku svetovlade,...No a nezasluzime si presne to vzhladom na to ako vsetci koname,...Clovek si momentalne nic ine nezasluzi po tolkych rokoch svojho spravania,...Nikto nie je vynimkou, vsetci sme si pricinou nasej budicnosti,...my vsteci sme jedne celok a boh a spolu si programujeme buducnost,...Zlo bez dobra nemoze fungovat,...a ani opacne,....ide iba o to co v tom svete v danom momente prevazuje,...a to na ktoru starnu sa kazdy z nas v tom svojom zivote prida,...A na ktoru stranu sa pridal mu cistocne odpovie aj zivot a odpovie mu aj na to na ktoru starnu sa pridal vo svojich minulych zivotoch,...Dostaneme iba to co vysleme,..


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-29  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlas papo, lebo veriaci v cirkev nikdy pravdu nespoznajú, bude to len vtedy, keď sa oslobodia a začnú ju hľadať sami!

A poznáte to: Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie!

Ale papo, a potom kde vy skončíte, ak vyjde najavo, že to vy, nie on???


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Papo ja neverim na peklo,...Prvda je len jedna tym ze ju hladam sam mam aspon nejaku sancu ze sa k nej priblizim,..kdezto keby som pocuval cely zivot cirkev tak sa mozem pripravit o moznost najst tu pravdu celkovo,...Mozno na konci zivota poviem, ze som nasiel vyznam cirkvy a stotoznim sa s nou alebo najdem nieco dokonalejsie a nenecham sa ukotvit ucenim cirkvi v pristore a v acse tym, ze sa necham zaviest do omylu,...Mam to vo svojich rukach a nie som lenivy hladat sam,...


jerryfree007   |   ip:212.71.13   |   2010-04-29  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dnes som neodolal a zapojil sa do debty, ktora ja tak nikam nevedie,..pravda je vsak taka, ze aj ty Papo rovnako ako aj ja prdieme na to co bol ta pravda az ked tu put na tomto svet skoncime,...pret akekolvek debaty su iba strielanie do vetra,...Ja verim v to co tvrdim a aj zijem podla toho,...som stastny, dari sa mi v zivote, mam super rodinu, kamaratov,...takze ja nemam dovod menit svoj nazor na zivot,...som stastny clovek a o to predsa ide,...Dokonca si dovoli tvrdit ze mam este to stastie, ze zivot mi vzdy strasne rychlo da najoavo co som robil nespravne,...a dokonca este aj ocakavam, ze mi da pocitit moje stare ciny ktore viem ze neboli spravne,...Ale ok hosani,...rad som diskutoval ale idem robit nieco uzitocnejsie,...venovat sa manzeleke rodine namiesto tukania do klavesnice ktora ma obera o zrak,..


ibaitatel   |   ip:213.151.2   |   2010-04-29  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ateizmus je viera lebo veria že vobec neveria . Ja som veriaci a poznam dva druhy ateizmu ale ten čo čítam na tejto stránke nie je ateizmus ale nenávisť.Myslia si že sú spasený lebo vedia pochopiť iba to čo im pasuje.Tak isto ako naše média strihnú len to čo im pasuje.


ggg   |   ip:85.216.16   |   2010-04-29  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  egoisticky pohlad na svet. autor v poslednej vete nabada, aby vacsina ludi zila podla ucenia krista. takato cirkev uz bola v stredoveku. a pozrime kolko zla napachala v juznej amerike. genocida povodneho obyvatelstva...vsetsi co maju inych bohov su automaticky zatrateni?


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-04-29  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetci chceme byt spaseni, kto vsak chce pomoct k spaseniu ostanym?
Vsetci chcu zachranit svoje ego (seba sameho), kto vsak chce zachranit nase spolocne ja?
Alebo sme este nepochopili, ze len sluzbou celku, dosiahneme vitazstvo. Len zapretim svojho ega v prospech bliznych zachranime svoje ego?
Kazdy bojuje na dvoch frontoch - sam za seba a za nas vsetkych. (Kazdy kristovky clovek.) No kym to nie je boj zbranami, ktore nas ucil pouzivat (o.i.) Jezis Nazaretsky, je to boj nasho ega aj proti bliznym.

Aj napriek tomu, ze v krestanskom uceni a krestanskej tradicii je vela prekruteneho a falosneho, nasou ulohou nie je krestanstvo zavrhnut, ale rozsirit o nove poznanie. Sucastou toho je aj naprava to ho prekrutenenho a odstarnenie falosneho.
Kto vsak hlada pravdu v nahradeni krestanstva budhismom, islamom ci ateizmom, ten este nic nenasiel. A bude sklamany, lebo najde opat to iste. Opat narazi na prekrutene a falosne, len v nom sate, v inom jazyku, v inej terminologii.
Vazne hladajuci moze porovnavat jednotlive ucenia, kultury a tradicie, no rovnako moze porovnavat tradiciu, kulturu a nabozenstvo otcov s zivotom, s ralitou, so skusenostou.

Ak nam veda (zivot) ukaze, ze to, comu sme verili nie je pravdive, nesnazme sa napadat vedu, radujme sa, ze sme mudrejsi a vieme o Zivote viac. Alebo si niekto mysli, ze vie o Zivote vsetko? Alebo si myslime, ze sa nemozeme o Bohu nic noveho dozvediet?


Ip   |   ip:188.112.9   |   2010-04-29  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kresťanské cirkvi sa iste môžu v mnohých veciach mýliť, ale v tejto otázke o ktorej pojednáva článok určite nie. Práve táto otázka rozhoduje o tom, či je možné nejaké učenie ešte považovať za kresťanské, alebo nie.
Rád by som vedel ktorá kresťanská cirkev učí, že tento svet je už spasený.
Z môjho pohladu tento svet, ako celok nebude spasený. Spasenie je ponúknuté každému, nie každý ho ale príjme. To kto spasený bude, ukáže až druhý príchod Ježiša Krista. Až pri Kristovom druhom príchode bude možné hovoriť o záchrane sveta. Tá možnosť tu je a platí pre každého. Kristova obeť na kríži je neodmysliteľnpou súčasťou Kristovho učenia, rovnako aj Jeho druhý príchod. Nechápem na aké Kristovo učenie sa autor odvoláva a neviem kde chce nájsť silu podľa neho žiť, ak odmieta obeť Ježiša Krista. Ježiš napríklad hovorí, či vôbec ešte nájde vieru na zemi, keď príde druhý krát. Nehovorý nič o tom, že by tu mal byť nejaký spasený svet.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-29  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale vždy bude na vine hlavné človek, lebo nedokázal nikdy sám kráčať, česť výnimkám, ale vo svojej lenivosti a pohodlnosti bral všetko to, čo lahodilo jemu samému! Pravda to veru nikdy nebola!!!


PrometeusBezRetazi   |   ip:91.121.13   |   2010-04-29  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jerryfree007 - Cenim si tvoju vecnu argumentaciu. Mozno sa dokonca zhodneme, ze co sa urcitych spolkov tyka sa vacsinou da na rozne teorie, ktorym casto chyba vecny podklad.Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-04-29  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten kto pisal tento clanok sa do Krestanstva vobec nerozumie. Ano Kristus prisiel spasit ludstvo a isiel na to dobre, hlasal lasku a porozumenie v najvyssieho ale to ze sa to zvrhlo nie je jeho vina ale vasa (sucastna doba plna ateistov,agresorov,vrahov a egoistov co sa vyvysuju nad vsetky zivocisne druhy na zemi) tak nezhadzujte vinu na cirkev. Lebo ta cirkev odzrkadluje iba vase zhnite ksichty prasivci a intrigani ! Zpametajte sa lebo ten kto neveri v boha nie je ludska bytost ale zviera, prasivec kto ma zlepene oci nevedomostou a falosnym egom. Kto zije len kvoli hmote sam sebe ublizuje. Vy co jete maso podliehate zkazenou moralkou a zijete len z zivota druhych prebudte sa. Vy ste ti co podporuju elity ! Dokedy chcete takto vykoristovat ?!

"Hriema pyšný cár, hriema zo stolca zlatého,
lenže Slovän nejde sa ľakať pýchy jeho.
Hoj, rozovrela tá krv slovänská divoko,
a junák ti cárovi pozrel okom v oko;
a z oka ti mu božia zablysla sa strela,
ruka sa napružila a na zbroj udrela;
a jedným veľkým citom srdcia im zahrali;
a jeden strašný ohlas ústa im vydali:
„Mor ho!“ kríkla družina slovänská odrazu
a meč zasvietil v pästi každému víťazu:
„Mor ho!“ kríkla a razom na cára sa metá:
To ti na rímsku pýchu slovänská odveta.
No, dokáž teraz, či máš toľko sily v meči,
koľko pýchy vo tvojej, cáre, bolo reči. —
Ale ten nie! — zbroje sa bojí podlá duša:
a tu ti o slobodu dobrý ľud pokúša. —
Skočil medzi stráž svoju cár bledý od strachu:
a zlatý jeho stolec už sa váľa v prachu;
a mečom za ním Slovän cestu si preráža
a junák za junákom padá cárska stráža."


2010   |   ip:91.127.23   |   2010-04-30  (02:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja verim,ze ked vypijem liter konaku tak nebudem opity!Je to sice nezmysel ale viera je viera...


2010   |   ip:91.127.23   |   2010-04-30  (02:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odporucam vsetkym si pozriet celkom novy film s Capriom ''PREKLIATY OSTROV'' tam tiez Caprio niecomu veril aj ked vsetci naokolo vedeli ze je to nezmysel,ale viera je viera...


2010   |   ip:91.127.23   |   2010-04-30  (02:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj bombovy atentatnici veria ze pojdu po smrti do raja,je to sice nezmysel,ale viera je viera...


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-04-30  (07:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked si presvedceny ze si svoje hmotne telo tak ta lutujem...


gordon   |   ip:195.168.4   |   2010-04-30  (07:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj Gibson je vraj silný kresťan a spravil film Utrpenie Krista. Má veľa detí, dlhodobo v pohode ženatý. Pred časom sa rozviedol a zobral si mladšiu. Zopár poznámok k hore uvedenému. Čo je pokrivené na budhizme.Čo je pravda - abstrakcia. Pravda sa mení len ľudia sa nemenia. Pekné slovo.Na konci života asi človek dôjde k nejakému vyššiemu poznaniu a uvedomeniu ale len na svojej úrovni. Pravdu nespozná len ,malú časť celku. A príchod Krista. Už sa niekoľko krát zopakoval , história sa opakuje. Ľudia ho neuznali a nespoznali. Predtým Bahai dnes Saj Baba.


Ip   |   ip:188.112.7   |   2010-04-30  (08:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gordon:
Druhý príchod Ježiša Krista o ktorom hovorý Biblia, nie je porovnateľný z ničím, čo sa odohralo v minulosti a čo by ľudia mohli za druhý príchod považovať. Biblia varuje pred falošnými mesiášmi, a ani do budúcnosti ešte pred druhým príchodom sa im nevyhneme. Druhý príchod radikalne zmení všetko na zemi.


Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-04-30  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2010: Dovolím si poukázat na to, že v Prokletém ostrově nevíme a nepoznáme kde je pravda..


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-04-30  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No myslim, ze podla toho, co ste tu narozpravali, by vas nepochvalili na tom oddeleni, co spolu travite, lieky asi prestali zaberat.


feler   |   ip:92.52.19.   |   2010-04-30  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhlasim s autorom


Marek   |   ip:92.237.18   |   2010-04-30  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechapem vas, ste neveriaci ale ked umierate tak sa davate pochovavat knazom , preco ?


2010   |   ip:91.127.23   |   2010-04-30  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRE Groover: Ked niekto niekoho zmasakruje nalozou tak pojede do neba?!ved to ani z pohladu viery nedava zmysel!!


madball   |   ip:217.12.48   |   2010-04-30  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To sa spýtaj tých čo neveriacim vystrojili pohreb.Ja som sa zatiaľ pochovať nedal. A kňaz tam dúfam nebude žiadny.


2010   |   ip:91.127.23   |   2010-04-30  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Pepa: Skus si pozriet ten film este raz.


2010   |   ip:91.127.23   |   2010-04-30  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre mecball: Mas uplnu pravdu,trefna poznamka!


2010   |   ip:91.127.23   |   2010-04-30  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre vsetkych rozzurenych na upokojenie.Prichadza MAAAAAAAAAAAAJ lasky cas,MILUJME SA A Hlavne milujme,nech mame aspon dobru naladu v tychto ponurych casoch nadvlady ZLOMOCNYCH!!


2010   |   ip:91.127.23   |   2010-04-30  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ako spieval jeden nemenovany zlodej a podvodnik ''Vivat SLOVAKIA uz nikdy ziaden svar''bolo to sice utopicke a nanajvys smiesne ale predsa aspon daka snaha aj ked falosna predvolebna!!


krstitel   |   ip:80.250.14   |   2010-04-30  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokud se smím přidat tak bych to řekl takto :Představme si,že vyhlížím dopravní prostředek,kterým se chci dostat domů.Auto přijíždí,ale mně se na něm něco nezdá.Na příklad ta kapota.Vím něco o lakýrnictví,takže mám vážnou pochybnost o tom,že by Bůh poslal pro můj návrat domů právě TOTO ? Nebo ten pravý blatník,-stopy násilného poškození-.Tímto že by mně Bůh chtěl dostat k sobě ?
Tolik ona výše zmiňovaná představa.Já sám jsem přistoupil na způsob,kterým je Bůh ochotný spasit.Netrápí mě otázka "jak" protože vím "kdo".
Proč ale vznikla tato diskuse ?
Domnívám se že je tu jedna křesťanská církev,ta největší počtem členů,která v minulosti mluvila často za všechny ostatní křesťanské církve,která nás ale v poslední době všechny krutě kompromituje před světem mravnostními skandály svých kněží ,
a kontroverzními výroky svého nejvyššího představeného.
Bohužel.Wind   |   ip:192.128.3   |   2010-04-30  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co tu vlastne riesite ?


Novsvetlo   |   ip:195.91.79   |   2010-05-01  (01:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je zaujímavé: "New Word Order" nechce snáď nik.
Ale "New Age" tu ide k srdcu väčšine...

Pamatajte, že tento článok je New Age - Slobodomurárstvo ako vystrihnuté z knižky, a je to duchovná a kultová podstata New Word Order! - bez neho to nepostavia!
("iba človek bez Boha - iba ja bez Boha - sám som si sebe Bohom" - to, že je to v protiklade s Kresťanstvom je iba potvrdenie toho, čo vieme)


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-05-01  (08:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To 2010

Do neba ? Takto si to predstavuju fanaticky krestantia.. No pravda je taka ze kazdy po smrti dostane nove telo podla jeho predoslej karmy. Ked zijes ako zviera tak sa nim aj stanes. Ked zijes ako poloboh nech sa paci !


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-05-01  (08:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hlavné je zostať stále človekom, kde cit velí a rozum vykonáva!


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-05-01  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak si niekto myslí, že ten, kto je v cirkvi, bezmyšlienkovite prijíma všetko , je na omyle. Hádam každý si prejde fázou otázok, hľadania. Väčšinou máme toto za sebou v čase puberty. Predstavovať si napr. Boha ako starca s bielou bradou a podobné infantilné veci svedčí o nevyzrelosti viery jednotlivca.
Keď si každý vykladá evanjelium po svojom, k ničomu to nevedie. Je to len ľudská pýcha, vždy to padne to bludu. Napríklad protestantov je neviem koľko odnoží a nezhodnú sa ani sami medzi sebou.
Áno, tento článok je New Age, a určite z nás majú srandu, ako sa im darí nás rozoštvávať.


Papo   |   ip:85.207.40   |   2010-05-01  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slavka: Opravdu? Myslím, že evangelíci se mezi sebou shodnou na tom důležitém asi stejně jako církevní hodnostáři. Srovnejte si třeba Bernard Fellay (ultradiční - http://www.vendee.cz/texty/fellay_el_paso.html ) a Hans Küng (ultraliberál - http://www.teoforum.sk/?id=1&;view_more=645). Srovnejte si cíle FSSPX a cíle Wir sind kirche. Ono je to všechno mnohem složitější, řekl bych.. (mám zmínit spory mezi františkány a dominikány, které se týhly století? Mám zmínit štěpení v katolické církvi, které vedly vždy k exkomunikaci většího či menšího množství lidí? - proč myslíte, že vznikala dogmata?) :)


slvka   |   ip:213.151.2   |   2010-05-01  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napísala som protestanti, nie evanjelici.


Papo   |   ip:89.176.40   |   2010-05-01  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slvka: tak mi řekněte, jaký je rozdíl mezi protestanty a evangelíky.. toho jsem vskutku žádostiv..


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-05-01  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anglikáni sú čo?slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-05-01  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anglikáni sú čo? Adventisti,baptisti, husiti....
klinec   |   ip:85.216.14   |   2010-05-01  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chcete ludom zobrat Boha?
a co im chcete dat ako nahradu? seba?
tak to mate dost divny pohlad na svet.

ak by som mal najst narychlo nejaky ekvivalent Bohu, zvolim Slnko. Vlastne Kristus je jeho personifikaciou.
V com chcu teda dnesni vladcovia konkurovat Slnku, aby sa mohli povazovat za Boha?

Slnko ma ohromnu moc a predsa umoznuje zit aj najmensiemu a najbezbrannejsiemu tvorovy. A nielen to, ono mu dokaze dat aj volnost. Slnko vsetky svoje stvorenia chrani svojim svetlom a teplom a zaroven nastoluje dlhodobu miliardy rokov trvajucu rovnovahu.

Dnesni vladcovia maju sice moc, ale to, co dokazu, je len predvadzanie sa, aki su vynimocni. Vsetko bohatstvo zhrnaju k sebe. Nedbaju o ludi, len o seba. Snazia sa absolutne obmedzit veskeru ludsku volnost. Nedokazu a nechcu uchranit nic, lebo nic nevytvorili.
Dnesni vladcovia vsadili na kartu zla. Zial, nepochopili, ze zlo je slabost. Je to parazit, ktory sa vozi po svojej obeti. Zlo je nestale a so slabnucim hostitelom slabne aj ono samo. Naozaj silny jedinec sa nepotrebuje vozit po ostatnych. Vie, ze jeho sila spociva tak v nom samom ako aj v ostatnych, preto sa snazi tvorit a udrziavat, teda sa stara.

Hovori sa, ze sracky vyplavu vzdy na povrch. To, co je dnes na povrchu nasej civilizacie je odpad, ktory vznikal tisicrocia. Ako sa moze tento odpad stat Bohom?
Ked teda sa dnesni vladcovia nazyvaju bOHOM, cim chcu tohop ozajstneho vlastne nahradit?


Papo   |   ip:89.176.40   |   2010-05-02  (01:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slavka: vy v tom máte pořádný nepořádek.. právě proto se vás ptám, protože jsem měl ten pocit už předtím..
Anglikánská církev vznikla odloučením o ŘKC, za hlavu nemá papeže ale britského krále/královnu.
Baptisti, adventisti jsou velice mladé, evangelikální (charismatické, chcete-li) církve vycházející (tuším) z kalvinismu.
Husiti dnes fakticky neexistují, v ČR a SR existuje Československá církev husitská, která je jakýmsi "kočkopsem" mezi katolíky a protestanty (v tomto jsou anglikání zlatí - ale vlastně podobný případ) založená v "národoveckém" rozpoložení, vyhlášena v roce 1920 (a lidé tam houfně utíkali z "Habsburské ŘKC").

Obecně však platí (proto jsem se vás na to ptal), že pojmy "evangelík" a "protestant" jsou volně zaměnitelné. Takže odpověď "já psala protestanti a ne evangelíci" je prostě úsměvná.


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-05-02  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uznávam, že v tomto máte pravdu.
Vychádzala som však z evanjelického fóra, kde jedni boli urazení, že oni nie sú luteráni, druhí naopak, atď.Papo   |   ip:194.213.2   |   2010-05-02  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slavka: to jste vycházela dobře, jen jste to ne zcela vhodně uchopila. Jedná se o různé tradice v protestantském pojetí. Kdybych to měl něčemu přiblížit, tak k hlášení se různým spiritualitám v ŘKC (sv. Jan od kříže např.) ale je možné, že vám to nic neříká (a nedivil bych se) tak druhý příklad by byl, jako by se františkán hlásil k františkánům, dominikán k dominikánům - oni se neshodnou v detailech, ale mají více a více společného, čím obecněji hovoříte). Snad je to srozumitelné. Věci jsou o něco složitější než se zdají.. ale třeba jsem vás povzbudil k studiu..


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-05-03  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  So všetkou úctou, ale toto tak skoro študovať nehodlám. Mám veľa inej hodnotnej literatúry, t.č. Jacques Philippe - vnútorná sloboda. Inak protestanti, alebo nie, nie je to hra na slovíčka? Veď všetci sa vlastne odklonili od katolíckej cirkvi. Asi sa vás dotklo moje tvrdenie, že protestanti upadli do bludu, keď si každý vykladá evanjelium po svojom. Ak to nie je tak, opravte ma.
Myslím, že ak sú nejaké rozdiely medzi františkánmi , dominikánmi je to len kozmetická záležitosť, iná charizma, ale vždy v súlade s učením RKC.
Ale potom tie zdroje, ktoré píšu o tom, že drvivá väčšina pedofilných škandálov je v protestantskej cirkvi, alebo, že majú na svojej strane médiá, alebo aj to spomínané Haity-protestantský pastor nie sú veľmi priaznivé pre evanjelikov. Jedine, že by novinári tiež nerozlišovali.
S úctou...Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-05-03  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slavka: "všichni se odklonili od ŘKC" - to je špatné tvrzení. Zprvu vytvořili legitimní proud uvnitř ŘKC a tridentským koncilem je ŘKC odřízla (primárně lutheráni - doporučuji přečíst předmluvu augšpurského vyznání), takže se ocitli "mimo církev" bez většího vlastního přičinění. Vinit "nové církve" jako jsou baptisté, metodisté, evangelikálové z "odluky od ŘKC" by mohl jen člověk naprosto neznalý církevní předpisů ŘKC (tady se jedná o nezaviněné bytí mimo ŘKC) a historie. Protestanti neupadli do bludu, oni byli postaveni do bludu a to je velký rozdíl. Mimochodem - později katolická církev skutečně udělala co chtěli reformátoři (např. změna v odpustkové politice ŘKC).

Rozdíly mezi františkány a dominikány nejsou kosmetické :) Jako příklad uvedu spor táhnoucí se téměř 5 století na téma "neposkvrněné početí panny Marie" - jestli ano nebo ne. Pokud je tohle pro vás "kosmetické záležitost". Samozřejmě, že musí nutně vyznávat stejná dogmata, ale to je jen ten nejvyšší ze sedmi stupňů "věření věcí" v ŘKC =u) už na tom druhém - "blízkém k věření" by se jistě našly rozdíly.
Tak daleko jak vím, tak právě kvůli pedofílii má velký problém katolická církev, o protestanských farářích, co by za tohle byli popotahováni jsem ještě nečetl. Stejně tak jsem nečetl nic o problémech na Haiti, ale rád se něco dozvím.

Vidíte jak krásně nám jde řeč.. :)


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-05-03  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  naný deň všetkým, dnes je pondelok 03.05.2010
ŽIDOVSKÝ OBCHODNÍK OBHAJUJE KATOLÍCKU CIRKEV
Cleveland, 5.1.10, (4marks.com) - Prečo vlastne médiá vykonávajú nejakú vendettu na jednej z najdôležitejších inštitúcií aké v USA máme?

Viete – katolícka Cirkev každodenne vychováva 2,6 milióna študentov a stojí ju to 10 miliárd dolárov. Naopak daňoví poplatníci ušetria 18 miliárd dolárov.

Vaši absolventi pokračujú z 92% v ďalšom štúdiu, všetky náklady sú na vás. Zvyšok študuje bezplatne. Cirkev má 230 stredných a vysokých škôl na území USA, prihlásených je 700,000 študentov.

Katolícka Cirkev má neziskový systém nemocníc. Je ich 637 a liečia každého piateho Američana. Nielen katolíkov.

Ale tlač má úpornú snahu totálne zničiť reputáciu a integritu tejto inštitúcie.

- Obviňuje katolíkov z choroby pedofílie, čo je tak nezodpovedné ako viniť dospelého z inštitúcie manželstva. Jednoducho sú to veci, ktoré sa medzi dospelými vyskytujú.

Dovoľte mi dať zopár čísiel, ktoré by ste si mali ako katolíci pamätať
- 12% zo vzorky 300 členov protestantského kléru malo nejakú formu sexuálneho styku s farníkom, rovných 38 % pripustilo neprimeraný sexuálny kontakt. Ukázala to výskumná štúdia Spojenej metodistickej cirkvi,

- 41.8 % žien ako kleričiek vykazuje neprimerané sexuálne správanie,

- 17% laických žien zažilo sexuálne obťažovanie

Mezitým čo sa tu hysterizuje o 1,7% katolíckeho kléru, vinného z pedofílie , protestantské cirkvi zaznamenávajú číslo 10%. Nejde teda o katolícky problém.

Naopak štúdia urobená na amerických katolíckych kňazoch ukázala, že väčšina je v kňazskej službe šťastných , našli viac ako čakali a väčšina z nich by si opäť zvolila dráhu kňaza a to napriek negatívnemu PR Cirkvi.

Katolícka Cirkev krváca z rán, ktoré si sama spôsobila. Agónia katolíkov a ich trápenie však nie je na mieste . Proste vás zranilo a zradilo zopár úchylných kňazov, ktorých bolo treba poriadne vyplieť.

Preto hlavy hore, ramená tiež. Buďte hrdí na to, že ste súčasťou proste najdôležitejšej nevládnej organizácie na území USA.

A potom si spomeňte na Jeremiášove slová: 'Stoj na križovatke, hľadaj a pýtaj sa na dávne cesty. Po tej, ktorá je dobrá, choď. A nájdeš všetko, čo tvoja duša potrebuje.'

S hrdosťou hovorte o svojej viere a zistíte čím je vaša Cirkev naozaj proti ostatným náboženstvám.
Buďte hrdí na to, že ste katolíci.Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-05-03  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slavka: wohohou! Slyšela jste někdy o hříchu proti eucharistii? Tohle je jeho typická ukázka :) Víte co bude výsledkem takovýchto reakcí? Že lidé odmítnou křesťanství jako celek. Každý, kdo si myslí, že tohle nějak katolíkům nebo křesťanům prospěje je blázen. Stejně jako protestnatům neprospěje, pokud to bude jen na katolíky.. naštěstí na té stránce nejsou žádné reálné podklady (odkazy), takže ji nelze brát vážně.. Samozřejmě pak netrvalo ani minutu, než jsem našel tohle:

"Meanwhile, 1.7% of the Catholic clergy has been found guilty of pedophilia. 10% of the Protestant ministers have been found guilty of pedophilia."

This information regarding Protestant ministers has no basis in fact.

In the original speech Mr. Miller cites a July/August 2002 Sojourners article by Rose Marie Berger in which she misinterprets statements from Penn. State Prof. Philip Jenkins regarding sexual abuse by Protestant ministers.

In the original article Berger writes...

"Philip Jenkins concludes in his book "Pedophiles and Priests" that while 1.7 percent of Catholic clergy have been found guilty of pedophilia (specifically of boys), 10 percent of Protestant ministers have been found guilty of pedophilia." (This quote is used in Miller's speech)

To which Philip Jenkins responds (Sept/Oct 2002)...

"I regret to say that the statement is baloney. I never said it, and it's not true!... Every time this ten percent statement appears attributed to me, I try to debunk it, but these things have a life of their own. I have no idea what the actual proportion of pedophile protestant clergy is, but I would be amazed if it was more than a fraction of one percent."

Sojourners apologized to its readers for passing on erroneous information and revised the article, removing the incorrect and defamatory information. But not before Sam Miller got a hold of it!

Regrettably, a much condensed version of Miller's speech,as posted in this forum, has recently gone viral within the Catholic community by way of the internet and e-mail.

There are many very good reasons to be a proud Catholic. It is not necessary to defame your neighbor to feel good about yourself.

Your Brother in Christ...(I hope!)

Rob Pollock

Protestant Pastor


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-05-03  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemohla som nájsť tie veci o kt. som písala. A nechcela som to prerozprávať, mohli by som to nejako prekrútiť. Preto len toto, čo som našla.Papo   |   ip:89.176.40   |   2010-05-03  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slavka: To chápu - jen vám ukazuji, že tohle je pomluva. Nemám žádnou radost z toho, že katolíci mají problém, protože to vrhá špatné světlo i na mě jako křesťana. Pokud ještě chcete útočit na protestanty - poslužte si, ale nevidím v tom žádný smysl.


Pet   |   ip:77.234.22   |   2010-05-04  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hrate sa na neveriacich,odsudzujete,sudite.Vsetci ste mudri asi ste nezazili skukocny kriz....Autor clanku je krsteny katolik ktory kolaborovah k jehovistom.


Papo   |   ip:89.176.40   |   2010-05-04  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pet: to by lecos vysvětlovalo :(


Pepit   |   ip:213.197.8   |   2010-08-09  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  blbost..uplna...precitala som zo zaciatku mozno taq 4 wety a stacilo mi...uprimne si mylsim ze to pisal clowek ktory nikdy nezazil poriadne Boha vo svojej zivote pretoze sam nechcel...ale jedno mi werte...Nas vsetkych aj teba(mylsim toho kto napisal tento clanok)vykupil Jezis s tvojho hriechu a aj teba miluje rovnako nas Pan...skus sa mu odowzdat a sluzit mu a wsetko budes wydiet w inom swetle...co wydis ty ej len falos...wobec ensuhlasim s tym co si sem pisal nie preto lebo som podla vas neaka difna veriaca ale preto lebo ja som si nim ista...Nas Pan je a spasil nás ja to wem...ja to citim..:)


underdroid   |   ip:195.28.83   |   2010-09-20  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len JA som stelesnenim krasy,lasky,umenia,mudrosti.Ja som vzorom a sybolom moralky a JA dovediem vas do kralovstva kde vsetci su si rovni ,stastni ,zdravi. Dovediem Vas do krajiny kde niet bolesti a utrpenia. Doverujte mi a poslite symbolicke 1Euro na ucet ..... prepacte nahal som sa uniest.


mamka   |   ip:91.127.17   |   2011-03-02  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nediskutujem moc, tuto stranku som objavila pomaly po 1 roku od va-sich prispevkov, ale verim, ze si to niekto precita. PRAVDA je ta Bozia, nadprirodzena skutocnost, nie nejaka dogma, ucena clovekom, aj Abdrusinom... A spasa duse cloveka sa udeje prave cez tu zjavenu Pravdu, ktorou JE Pan Jezis. V Jeho krvi je ZIVOT, cize aj PRICINA mojho hriechu a len cez tu, od Boha zjavenu skutocnost v autorite Ducha Svateho je mozne vlastnu dusu OSLOBODIT=SPASIT=ZACHRANIT=VYMOTAT od toho konkretneho hriechu. Jak 1duche, jak zlozite(lebo Pana nepocujes,ak si v hriechu, ten vytvara hradbu). Preto sa ta Cesta s Panom nazyva UZKA, lebo musis hladat=HLADAT Pana, Jeho volu, Jeho ZIVE Slovo, tu Rhemu. Tot vsjo-zehnam VSETKYM nachadzat/najst tu Pravdu o svojom zivote, pricinach svojich hriechov, o kliatbach v rodine, gener.duchoch. Ale NAJdolezitejsie je PRIJAT Pana Jezisa, odovzdat Mu svoj zivot-a potom sa zacne to dobrodruzstvo s Bohom. Zehnam to vsetkym!


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-03-02  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dufam, ze sa zasa objavis asi az po roku, lebo tieto zvasty su velmi smiesne, ohliadnuc od akejkolvek autenticity, aj velmi nepravdepodobne.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-03-02  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa Biblie je rovnako dôležité oboje. Veriť vo vykúpenie a zmŕtvychvstanie Krista, ako aj žiť podľa evanjelia, alebo dobrého posolstva o Božom kráľovstve, ktoré nám priniesol Kristus. Písmo nepustí. Je to napísané v evanjeliu Jána 3kapitola :16-21a 35,36 verše, citujem z Evanjelíckeho prekladu Biblie:

16 Lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby nezahynul, ale večný život mal každý, kto verí v Neho. 17 Lebo neposlal Boh Syna na svet, aby odsúdil svet, ale aby ho spasil. 18 Kto verí v Neho, nebude súdený. Kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho. 19 A v tom je súd, že svetlo prišlo na svet, ale ľudia väčšmi milovali tmu ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé. 20 Každý totiž, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky nevyšli najavo. 21 Ale kto činí pravdu, ide na svetlo, aby jeho skutky boli zjavené, pretože sú v Bohu konané.


35 Otec miluje Syna a všetko dal Mu do ruky. 36 Kto verí v Syna, má večný život, kto však neposlúcha Syna, neuvidí život, ale hnev Boží zostáva na ňom.mamka   |   ip:91.127.17   |   2011-03-02  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem ti "biblista" za citaciu a teba "rafael "tym, ze odpovedam tak "skoro" asi trosku nastvem...Takze preco v tom mojom prispevku chybaju biblicke citaty:bolo by to veeelmi jednoduche, Cesta Pana je o HLADANI, po ktorom prichadza ZJAVENIE! A pritom uz sam Pan Jesua povedal: Ja som ta CESTA, PRAVDA i ZIVOT, kto veri vo Mna/Mne aj keby zomrel/bol mrtvy v duchu, zit bude=ozije! a len TO, co mas osobne zjavene ti/tebe/tvojmu duchu/tvojej dusi patri. Preto aj B.Slovo hovori: Litera zabija, len Duch to ozivuje. Tak hladaj, skumaj-NAJDI!diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + sedem =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Rok Penty vo vláde: 5,5 milióna rukojemníkov

Čo sa tých týka, budú premené na akciové spoločnosti a oddlžené. A následne ponúknuté k privatizácii. Nepredpokladám, že by sa našiel samovrah, ktorý by chcel robiť konkurenciu Pente. Po vstupe do tohto biznisu by ho čakala výpoveď 93 % pacientov zastupovaných dva poisťovňami. A tak zostane iba jeden záujemca o kúpu. Predpokladám, že pri takom záujme bude cena trhová, t.j. dopyt rovná sa ponuke. Koľko Penta ponúkne, toľko budú stáť.


Sulík naložil Schulzovi, predsedovi Európskeho ...

Spojené štáty to majú spočítané

Je to zlý - Slovensko február 2012

Skupina austrálskych a českých firiem vyvíja tóriov...

Katolícky odzemok, alebo „Slovensko tancuje, ako č...

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4517 s