20. September 2019
    
Zavŕtali BP do pekla? - Dolezite.sk

Zavŕtali BP do pekla?


  2010-06-24  (16:11)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Zavŕtali BP do pekla?

Pribúdajú dôkazy, že niečo zdesujúce sa deje hlboko pod vodami Mexického zálivu.Niečo horšieho ako gejzír oleja BP.


Varovania boli vznesené už rok pred katastrofou Deepwater Horizon, že oblasť morského dna zvolená geológmi BP môže byť nestabilná, alebo ešte nieco horšie, nebezpečná.


Čo robí miesto, ktoré si vybral Transocean potenciálne oveľa rizikovejšie ako ostatné ropné zásoby nachádzajúce sa v iných regiónoch? Dá sa to zhrnúť jedným slovom: metán. Ten istý metán ktorý robí operácie ťažby uhlia nebezpečné, a vedie k príšerným banským haváriam hlboko pod zemou, tiež predstavuje vysoký stupeň ohrozenia ropných vrtov.


Umiestnenie  ropnej plošiny  Deepwater  Horizon bolo kritizované pred viac ako 12. mesiacmi, keď niektorí geológovia zazvonili na poplach, že prieskumná súprava by mohla byť postavená priamo nad obrovským zásobníkom podzemného metánu. Dokumenty spred niekoľkých rokov naznačujú, že podzemné geologické formácie môžu obsahovať metán v obrovských množstvách.


Nikto iný ako inžinier, ktorý viedol tím na uhasenie požiarov ropy v Perzskom zálive založených Saddámom Husajnom na spomalenie postupu amerických vojsk uviedol, že obrovské podzemné jazero metánu stlačené na 700 000 kPa, by mohlo byť uvoľnené vrtaním BP. Aktuálne technológie nedokážu pracovať s  plynom, ktorý je pod tlakom až 700 000 kPa.


Na základe odhadov geológov metán by mohol mať 60 kubických kilometrov. Výbušné bubliny sú pasce a možu byť na veky uzatvorené pod morským dnom. Podľa ich názoru výbuch hlavy vrtu Deepwater Horizon bola nehoda na ktorú sa čaká, že sa stane.


Napriek tomu katastrofa, ktorá nasledovala a strata stojanu je slabým odvarom v porovnaní s apokalyptickým katastrofickým scenáarom, ktorý môže prísť.


Kaskádová katastrofa


Podľa geológov sa prvé náznaky, že metán môže preraziť  cestu cez dno oceánu, sú trhliny alebo praskliny objavujúce sa na dne oceánu v blízkosti vrtnej hlavy. Dôkazy o trhlinách otvorených na morskom dne boli zachytené robotickými ponorkami pracujúcich na oprave. Menšie, ktoré majú samostatné chocholy, sa taktiež sa objavili mimo blízkosti polomeru vrtu samotného.
Podľa niektorých geologických odborníkov dali operácie BP do pohybu série udalostí, ktoré môžu byť nezvratné. Krok za krokom sa vrtací tím dopúštal jednej chyby za druhou.


Kongresmani Henry Waxman a Bart Stupak v liste zaslanom šéfovi BP Tonymu Haywardovi uviedli zistenia 5. prehmatov zo strany BP v období vrcholiacom v explóziu. Waxman povedal: "Spoločným rysom týchto 5. rozhodnutí je skutočnost, že predstavujú kompromis medzi cenou a  bezpečnosťou."Dvaja zástupcovia taktiež uvádzajú aj 14 stranový list Haywardovi, že "Čas od času sa zdá, že BP robilo rozhodnutia, ktorá zvyšovali riziko  s cieľom záchrany investície pre čas a náklady."


Niektorí zasvätenci na vyšetrovanie katastrofy katastrofu označujú za "dokonalú katastrofickú búrku." Prameň studne na morskom dne  katapultoval na povrch  prúd bahna, ropy a zemného plynu  rýchlosťou zvuku.


V opise udalosti je,že v sekundách bezprostredne po prasknutí vŕtacieho potrubia prasklo puzdro ktorým fúkal 7 kilometrov  hlboko stlačený plyn. Výsledkom bol kavitácie, nepravidelný tlak a vibrácie aké poznajú hlboko sa potápajúce sa lode ako sú jadrové ponorky.Kavitácie vytvorili  bublinu výbušného metánu, ktorá vyústila v nadzvukový výbuch ktorý zabil 11 mužov a kompletne zničil vrtaciu platformu.


Smrť z hlbín


S dôkazmi o praskline silnie strach, že bublina metánu pretrhne dno a vybuchne do vôd zálivu. Ak bublina unikne, pôjde každá loď, súpravy a štruktúry v rámci regiónu bubliny okamžite ku dnu. Všetci pracovníci, inžinieri, pobrežná stráž  a morský biológovia merajúci olejovú škvrnu  okamžite zahynú.


Oveľa hroznejšie je to, šo bude nasledovať. Je to potenciálne tak desivé, že sa to rovná zúrivosti indonézskej cunami, ktorá zabila viac ako 600 000 ludí, alebo zničeniu Pompeji.


Pri konečnej katastrofe však aj tieto historické hrôzy zblednú v porovnaní s tým, čo môže nasledovať. Ak obrovské bubliny metánu prerazia morské dno nastane výbuch výbušnou zúrivostou podobný erupcii sopky Svätej Heleny v severozápadnom Pacifiku. Plynový gejzír bude prenikat hore cez  kilometre dávnych sedimentárnych hornín a prerážať vrstvu po vrstve. Bude explodovat smerom nahor pohánaný tlakom 700 000 kPa a roztrhne míle oceánskeho dna jedným gigantickým výbuchom.


Narastajúca koncentrácia metánu vytvorí oblak na hladine, ktorý pozabíja všetko čoho sa dotkne, a vytvorí nadzvukové cunami s vlnou valiacou sa niekde medzi 600 až 900 kilometrov za hodinu.


Zatiaľ čo celý záliv  je zraniteľný, štát najviac vystavený zúrivosti supersonickej vlne, týčiacej sa 40 až 60 metrov, bude Florida. Slnečný štát je v priemere asi 100 metrov nad morom, okrem pobrežia sú to nížiny a močiare blížiace sa  nulovej elevácii. Nadzvuková cunami by doslova zmietla všetko po Miami v  minútach. Strata ľudských životov by bol takmer okamžitá a v miliónoch. Samozrejme, že štáty Texas, Louisiana, Mississippi, Alabama a juh Georgie by tiež dosiahli desiatky tisíc, ak nie stovky tisíc obetí.


Strata majetku je prakticky nevyčíslitelná a dni pozície USA ako svetovej veľmoci by sa doslova rosypali silou explodujúceho metánu.


Správa o teplotnom maxime paleocenu ku ktorej došlo pred asi 55 miliónmi rokov a trvalo asi 100 000 rokov. Veľké podmorské zásobníky metánu spôsobili výbuch a masové vymieranie.

http://www.sciencedaily.com/re leases/2001/12/011210163439.ht m

Kontroverzný dokument uverejnený Gregory Ryskinom z Northwestern University. Jeho práca: Oceány pravidelne produkujú masívne výbuchy metánu.

http://www.youtube.com/watch?v = 25BE42PzZZc & funkcie = player_embedded

Youtube videá diskutujúce o podzemnom metáne

http://www.youtube.com/watch?v = wki74yAYrqA & funkcie = súvisiacich

http://www.youtube.com/watch?v = z4hfGY6i75w & funkcie = súvisiacich

Zdroj
http://www.helium.com/items/1864136-how-the-ultimate-bp-gulf-disaster-could-kill-millions?page=3

 

 

 

 


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-06-25  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektorí geológovia, tí geológovia, nikto iný ako ten geológ...mená, mená a ešte raz mená!!! Výpovedná hodnota, objektívnosť, hodnovernosť článku stúpa, ak použijete konkrétne mená gológov. Ak sa použijú len "nejakí geológovia", niektorí zasvätenci...hodnota článku klesá a hodnovernosť je temer nulová.

Do budúcnosti vďaka.


ajki   |   ip:195.91.79   |   2010-06-25  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podstatné je, že to čo sa deje neni dobré,a to ešte keď sa unikajúca ropa dostane do golfského prúdu uvidíme čo sa bude diať. Rok 2012 sa blíži. Tento rok sa dejú za veci!!!


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-06-25  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozrejme súhglas. Umelé vytekanie ropy nieje guut, no ak by boli mená geológov, dalo by sa oveirť a pozisťovať viac info. Ropa je beťár...sejzmolog   |   ip:213.81.18   |   2010-06-25  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked sa clovek spyta vyzera ako debil 5 minut, ak sa nespyta bude nim cely zivot. A ja sa chcem spytat : ropa je prirodna latka a nie je mozne aby sa z toho priroda nejako sama dostala? V tomto pripade je na vine clovek ale ked sa ta ropa nachadza v podzemi je len otazkou casu kedy by sa aj sama zacala uvolnovat.


rek   |   ip:160.217.2   |   2010-06-25  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sejzmolog:
Příroda se sama regeneruje. Ale to vyplavení má okamžitý vliv na faunu, flóru a koloběhy látek a návrat do stavu blízkého tomu původnímu trvá na naše poměry dost dlouho (generace). Navíc ten hnus se jako jed dostává do potravního řetězce... Ta ložiska jsou asi dost hluboko a jen tak je nějaký přirozený proces nenaruší.DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-06-25  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sejzmolog. Problem pre prirodu to nieje, ak sama rozhodne, kde ropa začne prenikať, takých miest sú desiatky. Človek to potom akceptuje, alebo začne bojovať. Tu bol pripárnym spúšťacím mechanizmom človek. Pre prírodu to bude problém, no pre človeka väčší.xtc   |   ip:217.75.87   |   2010-06-25  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  priroda sa uz s vacsimi katastrogami vysporiadala... a vysporiada sa aj s clovekom


Optimista   |   ip:212.5.212   |   2010-06-25  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príroda sa zotaví, len človek ako druh to asi neprežije.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-06-25  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K odkazu od Vladisa, kde sa nachádza aj tento názor, ktorý možno povedal ešte oveľa viac:

,,Klobuk dole pred autorom tohto clanku. Paci sa mi,ze pan Ronald Lzip cerpa informacie aj z nezavislych zdrojov ako "Russia Today". To video som videl uz dnes rano a informacie o tlakoch a stave v Golfskom zalive zodpovedaju cca tomu k comu som sa dopatral aj ja.Len jedna poznamka. Tato katastrofa naplnila 7. znamenie z deviatich, ktore predpovedali indiani kmena Hopi, co znamena vyznamnu svetovu udalost. Moria sa sfarbia do cierna a vela zivych veci kvoli tomu zahynie.,,


tomas   |   ip:95.103.21   |   2010-06-25  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @ tony môžeš sem dať všetky tie predpovede, nejaký link? vďaka


GLOBUS   |   ip:91.148.29   |   2010-06-25  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekná literarna práca s nádychom fantazie.Plyn ktorý mohol vyfučal , to isté čaká ropu.Par ľudí pride o peniaze nejaký ten živočích skonči svoju púť a svet sa bude točiť ďalej...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-06-25  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tomas, tu sú:

1. znamenie: povedali nám, že prídu ľudia s bledou pleťou ako Pahana, ale tí nebudú žiť ako Pahana - ľudia, ktorí si privlastnia zem, čo im nepatrí a ktorí budú zasahovať nepriateľov hromom (strelné zbrane)

2. znamenie: budeme svedkami príchodu krútiacich sa kolies do našich zemí, plných hlasov
3. znamenie: krajinu zaplavia čudné zvieratá, podobné bizónom, ale s dlhými rohami ( hovädzí dobytok)

4. znamenie: krajinu prekrižujú hady zo železa (železničná doprava)

5. znamenie: celú zem bude križovať obrovská pavúčia sieť (elektrické, telefónne vedenie, Internet, Mobilné siete...)

6. znamenie: krajinu prekrižujú kamenné rieky, ktoré budú robiť obrazy na slnku
7. znamenie: budete počuť, že more je plné čiernych škvŕn a že veľa živých tvorov kvôli tomu umiera

8. znamenie: budete vidieť veľa mladých ľudí s dlhými vlasmi, ako majú naši ľudia, ktorí sa budú pridávať k domorodým kmeňovým národom a učiť sa nášmu spôsobu života a našej múdrosti

9. znamenie: dopočujete sa o sídle na oblohe, nad zemou, ktoré sa zrúti s veľkým rachotom; bude vyzerať ako modrá hviezda; krátko nato rituály Hopi prestanúLu   |   ip:178.40.5.   |   2010-06-25  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem, nakoľko sú pravdivé tvrdenia o nestabilnom dne, každopádne oveľa horším nebezpečenstvom sú tony toxického rozpúšťadla, ktoré sypú do zálivu. O tom je ticho.


Lu   |   ip:178.40.5.   |   2010-06-25  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skôr lejú, keďže množstvá uvádzajú v galónoch.


ANONYM   |   ip:178.40.24   |   2010-06-25  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clanok co roby z umyselnej veci nahodu z nedbanlivosti.a o tom metane to su vsetko len domnenky ze mozno to tak je.
Tony
mala oprva.
1. znamenie: povedali nám, že prídu ľudia s bledou pleťou ako Pahana, ale tí nebudú žiť ako Pahana - ľudia, ktorí si privlastnia zem, čo im nepatrí a ktorí budú zasahovať nepriateľov hromom (strelné zbrane)-HARRP


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-06-26  (07:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oprava: Pahana, nie sú ľudia, ale záchranca a vládca Nového sveta...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-06-26  (07:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale je jasné, že ak nebudú žiť ako Pahana, teda nebudú žiť v zmysle zákonov Vesmíru, teda budú žiť bezbožne, kde rozum bude hrať prvé husle, za ktorým sa bude skrývať odporné temno, ktoré vždy takto malo moc nad ľuďmi!


Marian   |   ip:213.151.2   |   2010-06-26  (08:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Známky zubožení se šíří - Útok na strednú triedu

Rumuni zaútočili na prezidentský palác. Demonstranti protestují proti chystaným úsporným opatřením vlády. Informovala o tom agentura AP. Rumunský nejvyšší soud rozhodl, že chystané snížení platů a penzí je částečně v rozporu s ústavou. Demonstranti požadují, aby prezident tyto vládní změny neschválil. Proti úsporným vládním reformách se v posledních týdnech protestuje i v řadě dalších zemích, např. v Řecku, Německu a Francii.

Ve zkratce. Smlouva na dobu neurčito neočekávejte, zkušební lhůta bude prodloužena, zatímco padáka můžete dostat kdykoliv se váš nadřízený špatně vyspí. Politické figurky, které si do čela ČR a SK zvolili přes obrovské mediální kampaně s chytrým využitím stupidity voličů pohlaváři světových elit, začínají plnit příkazy a budou se snažit zničit střední třídu. Mezi nimi je i naše budoucí vláda. ODKAZ ZDE.

Zmena Zákonníka práce bude zrejme jedna z prvých, ku ktorej sa nová vláda odhodlá. Najvážnejší kandidát na ministra práce Jozef Mihál (SaS) má už jasnú predstavu, ako bude vyzerať. Postupovať chce podľa typického pravicového vzorca, ktorý tu platil do roku 2006 - voľnejšie ruky zamestnávateľov znamenajú pružnejší pracovný trh a vyššiu zamestnanosť.

Už úvod vládnych téz naznačuje, že štát bude viac chrániť bohatých ako chudobných

Nekonečné pracovné zmeny a šikanovanie. Netradičné metódy kórejských zamestnávateľov potvrdil Inšpektorát práce. Vo fabrikách dochádza k sporom so zamestnancami, dokonca aj k fyzickým útokom.

Ekonomika jednotlivých států stojí především na kupní síle střední třídy. Pokud střední třída nemá peníze, firmy nemají odbyt výrobků, nastává propouštění, ekonomika se hroutí atd….. Dá se to zobrazit na jednoduché rovnici: Prosperující střední třída = velký růst ekonomiky, strádající střední třída = velmi malý růst ekonomiky. Nyní vstupujeme ovšem do další éry. Nastává destrukce střední třídy, neboť elity si začínájí uvědomovat, že střední třída může být probuzena a proto je nebezpečná. Je tedy třeba jí zničit, k čemuž jí slouží nástroje jako naší hlavní političtí představitelé. A jak to chtějí udělat?
Propaganda spočívá především v tom, že se firmám umožní ze strany trhu práce takové podmínky, díky kterým by se měly snížit jejich náklady na jednotlivé zaměstnance. Neznamená to nic jiného, než že vedení firem bude ještě daleko více parazitovat na svých zaměstnancích. Scénář bude vypadat pravděpodobně takhle: Prodlouží se zkušební doba. V této zkušební době budou noví zaměstnanci brát mnohem menší peníze, než kdyby pracovali ve firmě již po této zkušební lhůtě. Pokud bude mít firma dostatek zakázek, prodlouží takovému zaměstnanci smlouvu po dobu nezbytně nutnou, po té bude stejně propuštěn. Smlouva na dobu neurčito na sebe vezme rysy dávné historie, kterou kdysi někdo prožil ale už se nebude nikdy opakovat. Ale co více.
Zaměstnavateli se tento způsob bude velmi zamlouvat, neboť dostane od státu provizi že vás zaměstnal, bude vám dávat minimum peněz a v případě vašeho propuštění vám nedá žádné odstupné. Bude tedy bohatnout, zatímco pro vás bude čím dál větší problém koupit si nové či ojeté auto, LCD televizi, přestanete chodit do restaurací, nebudete moci si postavit svůj vysněný dům neboť si nejste jistí svou prací. Banky tedy zaznamenají pokles hypoték, který již nastal nyní. Vašim bývalým zaměstnavatelům nastanou posléze těžké časy vzhledem k tomu, že si nekoupíte nový Braun holící strojek, do kterého vyráběl planžety, protože na něj zkrátka nebudete mít.
Jestli-že stát tvrdí že se mu tento systém vyplatí, lže. Stoupne množství vyplácených podpor v nezaměstnanosti, sociální výdaje na občany rovněž vzrostou. Každý nepracující občan vedený na ÚP stojí stát nemalé peníze, ať už dostává různé příspěvky a podpory nebo ne. Rovněž díky poklesů a stagnace platů střední třídy, ( hlavně dělníků ) stát přichází o velmi značné částky ve formě sociální a zdravotní daně. Ekonomika tedy začne stagnovat.
Co říci na závěr? Nebojte se občané, naší politikové si na konci roku najdou dostatečně dobrou výmluvu až budou obhajovat vzrůstající rozpočtový schodek, aby ji již téměř bezzubá mašina daňových poplatníků opět zbaštila…
http://www.budicek.hovnet.cz/
http://afinabul.blog.cz/1006/utok-na-strednu-triedu
Zdroj + video: http://www.tvina.sk/index.php?program=2&;video=1797


ANONYM   |   ip:178.40.55   |   2010-06-26  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marian
mas pravdu zas sme o krok blizie k nwo.


Marian   |   ip:213.151.2   |   2010-06-26  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Koho zaujíma o čom boli parlamentné voľby 2010 a čo bude po nich nasledovať odporúčam videoseriál bývalého poslanca: "Moja pravda o politike - Ako to bolo naozaj" na stránke chele*mendik.sk. Doplňuje mozaiku toho, o čom rozprávajú aj iné známe osobnosti.


3glav   |   ip:188.112.1   |   2010-06-27  (05:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neide nahodou o tohle Kcu vistupit tak nech trpia: Obamovi pohrozili vystúpením Texasu zo zostavy USA -
http://dolezite.sk/Obamovi_pohrozili_vystupenim_Texasu_zo_zostavy_USA.htmlmatkopf   |   ip:78.99.118   |   2010-06-27  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nadzvukové cunami s vlnou valiacou sa niekde medzi 600 až 900 kilometrov za hodinu.
?
Pre ilustraciu - u zemského povrchu odpovedá Ma (machove cislo) = 1 rychlosti asi 1 225 km·h−1

Netreba az tak fantastkne pisat. Opatrnejsie s cislami a datami. Alebo som hore napisanu vetu zle pochopil?


Prekladatel   |   ip:216.164.2   |   2010-06-28  (03:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Supersonic tsunami je preklad. Vdaka Vladis. Je to naozaj sofistikovanejsie.


Prekladatel   |   ip:216.164.2   |   2010-06-28  (06:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu su mena geologov, s adresami, ktori tvrdia, ze treba avakuovat 20 milionov ludi
http://www.arguewitheveryone.com/general-political-discussion/132467-20-40-million-evacuated-gulf-martial-law.html


Lu   |   ip:95.103.61   |   2010-06-28  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Že by tie tisicky vozidiel s označením UN na Floride bolo nachystaných na evakuáciu?

http://afinabul.blog.cz/1005/falosna-invazia


Uite   |   ip:89.173.88   |   2010-06-28  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A tu je trestné podanie na zodpovedných za najväčšiu ekologickú katastrofu všetkých čias. http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10657 A aj keby unikli ľudskej spravodlivosti, neuniknu Božej. Zjavenie 11:18..."Ale národy sa rozhnevali a prišiel tvoj hnev a ustanovený čas, aby boli súdení mŕtvi a aby bola dana odmena tvojím otrokom, prorokom a svätým a tým, ktorí sa boja tvojho mena, malým aj veľkým, a aby bola privedená skaza na tých, ktorí kazia zem."Freebird   |   ip:78.98.252   |   2010-06-28  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetcia velmi dobre vieme, kolko vojnovych konfliktov viedli a vedu americania kvoli rope a teraz sa v nej mozu aj kupat, vlastne sa v nej pomalicky utopia, maju teraz tolko ropy, ze ju ani uzavriet nevedia, alebo nechcu. Mozno takato katastrofa je aj pre niekoho vyhodna, ved akcie BP klesaju... Prechod vekov sa blizi 2012 a toto je len dalsi zdvihnuty prst, ze ako nehorazne drancujeme a nicime svet.


Mike   |   ip:195.168.2   |   2010-06-29  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcel by som sa len opýtať: v ktorom mieste sa vlastne nachádza ten explodovaný vrt?
Ďakujem


barbar   |   ip:95.105.14   |   2010-06-29  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jedno proroctvo uvadza, ze v 2010 ked bude ludstvo sveta zamerane na futbalovy sampionat, stranky novin este viac zaplnia spravy o katastrofe...
tak ma napada, ze touto katastrofou by mohol byt prave Mexicky zaliv...?
Toto proroctvo som cital niekedy v januari, ked TV markiza vyprovokovala moj zaujem o tieto veci odvysielanim spravy o Vange...


Antabus   |   ip:216.164.2   |   2010-06-30  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odpoved pre Mika, ktory sa pyta kde sa exponovany vrt nachadza:
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&;aid=19813Antabus   |   ip:216.164.2   |   2010-06-30  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeden z citatelov uvadza, ze clanok neobsahuje mena geologov, odbornikov a podobne. Original clanky obsahuju mena, ale skratene sa tomu povie "odbornici hovoria". Ak to niekomu pomoze, tak tu su aj mena.
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&;aid=19925


jano   |   ip:94.113.12   |   2010-07-03  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  700000 kpa je naprostý nesmysl. Viz můj výpočet zde:
http://pilotsfor911truth.org/forum/index.php?s=&;showtopic=20202&view=findpost&p=10787255
Zajímalo by mě kdo má zájem na šíření takovýchto bludů.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Einsteinův sen (1. část)

Vynikající série, která umožní divákům nahlédnout na vesmír novýma očima. Seriál pojednává o jedné z nejambicióznějších teorií, teorii superstrun. Tato teorie strun je klíčem k jednotné teorii pole, jež Einsteinovi unikala víc než třicet let. Věda konečně překonala nevraživost mezi zákony velkého – obecnou teorií relativity – a zákony malého – kvantovou mechanikou. Teorie strun obratně sjednocuje tyto pilíře moderní fyziky do jediného harmonického celku na základě tvrzení, že všechny úžasné události ve vesmíru jsou projevem chvění jediného objektu – mikroskopicky tenkých smyček energie existujících v srdci hmoty (CZ dabing).


Superstruny (ELEGANTNÍ VESMÍR 2. část CZ dabing)

Ekonomické zotavení je iluze

CHEMTRAILS na Prime

Podprahová reklama

Jak může Írán způsobit kolaps dolaru

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.1724 s