18. September 2019
    
Žijeme 100 rokov za svojou dobou! - Dolezite.sk

Žijeme 100 rokov za svojou dobou!


  2012-09-14  (10:00)  |  Z domova
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Žijeme 100 rokov za svojou dobou!

Pred nejakým časom by som povedal, že žijem v zaujímavej dobe všetkých možných aj nemožných zariadení a technológií ale opak je pravdou. Takmer všetko čo dnes poznáme bolo vynájdené minimálne pred polstoročím a ešte dávnejšie a boli vynájdené najinteligentnejšími ľuďmi svojej doby. Preto som sa čudoval kam zmizli všetky geniálne deti, o ktorých boli večerné správy ešte pred 10-15 rokmi a nieje počuť o žiadnych prevratných vynálezoch. Príčin môže byť niekoľko:

 

1. Média nemajú záujem takýto druh informácií zverejňovať,

2. Týto géniálni ľudia pracujú pre vládu alebo armádu a všetko podlieha cenzúre,

3. Nové vynálezy by mohli byť tak prevratné, že by to zopár nadnárodným korporáciám prekazilo kšefty.

Tak najskôr sa pustím do jedla, lepšie povedané do BIO potravín a EKO chovu, ktoré je v dnešnej dobe skôr luxus ako samozräjmosť, pričom základy tejto situácie nastaly s objavením ropy a všetkých možných a nemožných chemikálií, ktoré sa z nej dajú vyrobiť a tak isto chovateľských praktík vo veľkom. Totiž pred objavením tejto "zázračnej" substancie všetky rastliny na Zemi boli BIO rastlinami a nestáli žiadne extra peniaze. Dátovanie BIO potravín je trochu obtiažne, mohlo by sa to odhadnuť na dobu, keď človek prvýkrát začal rastliny pestovať. Prečo je tomu dnes inak a pre zdravú stravu si musíme nájsť dalšie zamestnanie si každý rýchlo domyslí aj sám. No pritom vzniká priestor pre ďalšie hladné korporátne krky, ktoré z nezdravých potravín profitujú. Sú to najmä farmaceutické spoločnosti, ktoré potrebujú chorých a nezdravých ľudí aby im mohli vedome, doživotne a s láskou predávať nezdravé chemikálie s množstvom vedľajších účinkov (samozrejme sú aj produkty, ktoré zachráňujú životy, ale vo svojej podstate dnes lieky majú človeka liečiť ale nie vyliečiť). Pamätajte, že ste to čo jete.

Ďalšou vychytávkou, ktorú pozná každý je automobil na spľovací pohon, ktorý bol vynájdený v  roku 1893 a prvýkrát sa do sétiovej výroby dostal v roku 1903. Ale dnes nám média predstavujú novinku: elektromobil !Ktorý bol vynájdený v roku 1873 čo je o 20 rokov skôr ako spaľovací a v tom čase, keď sa sériovo vyrábali spaľovacie autá bolo na svete cez 300 000 elektricky poháňaných vozidiel, okrem iného aj nákladiakov. Keď by chcel niekto namietať v prospeh spaľovacích tak tu je porovnanie účinnosti:

spaľovací motor na benzín: účinnosť okolo 30%,
spaľovací motor na naftu: účinnosť okolo 40%,
elektrický motor: účinnosť okolo 90%,

pritom dosahovali aj vyššiu maximálnu rýchlosť ako spaľovacie a čuduj sa svete elektrina je lacnejšia ako pohonné hmoty. Naskytuje sa logická otázka prečo dnes nejazdíme v elektromobiloch a prečo niesú spaľovacie autá výsadou bohatých, ale je to naopak? No snáď sa toho dožijú moje deti a to mám len 23 rokov.

Zatiaľ najlepšia technológia, ktorá by mala usporiť ľuďom peniaze a elektrickú energiu v poslednej dobe je "nová" úsporná žiarovka alebo žiarivka. No čuduj sa svete tá tu je takmer rovnako dlho ako klasická žiarovka... Vynašiel ju Nikola Tesla v roku 1890 a znovu objavená je až v dobe, keď hrozí energetická kríza. Okolnosti tejto nehody v používaní neúspornejšej verzie v praxi nebudem rozoberať, len by som sa opakoval.

Ale rád by som ostal pri géniovi menom Nikola Tesla a tu je jeho zoznam vynálezov a objavov, ktoré tvoria náš svet:

objavený - striedavý prúd, následne vynájdené generátory, elektromotory a transformátory na striedavý prúd, bez ktorých by len tažko fungoval dnešný svet,
objavené - röntgenové žiarenie r. 1887,
vynájdená - úsporná žiarovka r. 1890,
objavený - rádiový signál r. 1891, z tohto objavu vznikli vynálezy na prenos obrazu, zvuku a dát bezdrôtovo na veľké vzdialenosti a to bol aj základ pre vznik GPS navigácie,
vynájdený - bezdrôtový prenos elektrickej energie na veľké vzdialenosti s minimálnymi stratami r. 1901, dnes sa táto technológia ešte len znovuobjavuje, pričom  je limitovaná na malú vzdialenosť a trpí vysokými stratami energie,
vynájdené - predpoklady na vznik laseru okolo r. 1900, "oficiálne" vynájdené v roku 1960 (znovu),
objavená - voľná energia a vynájdené zariadenia na jej získavanie, dnes to poznáme ako napríklad málo efektívne slnečné kolektory, tie efektívnejšie sú utajené, keďže podľa USA ohrozujú národnú bezpečnosť,
vynájdené - frekvenčné zariadenie na vytváranie otrasov a rozpadu jednotlivých typov materiálov podľa ich rezonančnej frekvencie,
vynájdené - mnohé ďalšie zariadenia (cez 300 patentov celosvetovo), ktoré umožnili dnešnú dobu a okrem nich vynašiel aj ničivé zbrane, ktoré dnes ostali len v teoretickej rovine, kedže sa nenašli žiadne patenty ani dokumentácie na ich potvrdenie. Po jeho smrti CIA vybielila jeho byt a zničila laboratória v ktorých pracoval.

Ďalšou "novinkou", bez ktorej si nevieme predstaviť život je určite klimatizácia vynájdená v roku 1911, elektronicky televízor v roku 1923, digitálny počítač v roku 1944, rozbitie atómu v roku 1933 a atómová bomba v roku 1944, vosokorýchlostný fotoaprát bol použitý pri prvých pokusoch atómových bômb, vynájdenie tranzistoru v roku 1954 a mikroprocesoru v roku 1971, prvý let človeka do vesmíru v roku 1960 a prvé pristátie človeka na mesiaci už v roku 1969, predchodca internetu ARPANET 1969.

Áno, dnes tie veci sú úžasnejšie a poniektoré aj výkonnejšie ale v podstate sú to len vylepšované vykopávky. Účinnosť spaľovacích áut sa výrazne nezlepšila, zato v nich máme palubný počítač, rádio, klímu, vyhrievané sedadlá, elektrické okná, GPS a čo chvýľa aj mýtnu jednotku s čipom, ktorý bude schopný na povel vyššej moci aj auto odstaviť. Jediný vynález alebo objav dnešnej doby, ktorú máme možnosť práve vidieť je miniaturizácia techniky, vďaka ktorej už môžme napchať celý počítač spolu so všetkými elektronickými zariadeniami (TV, rádio, GPS, WIFI, bluetooth, kamera, foťák, mikrovlnku...) do jedného maličkého mobilu, ktorý je každým rokom rýchlejší a tenší atd. ale v podstate to je stále to isté v inom podaní.

Vlastne tu máme oveľa viac vynálezov. Ale keď o nich počujem tak neviem čo si mám myslieť. Je tu napríklad vysoký rozvoj "nesmrtiacich" zbraní a "bezpečnostnej" techniky, okrem iného aj na potlačanie davov ľudí. Ďalej tu máme elektronické peniaze a tlak na verejnosť aby stále menej používali hotovosť. S tým by som nemal  problém keby v tom nebol háčik. Keď vidím kam smeruje svet tak vidina len elektronických peňazí je veľmi nebezpečná zbraň v zlých rukách. Prečo? Tak preto, lebo elektronické peniaze ľudí pripravia o anonymitu. Každý môj pohyb a platba a aj tovar, ktorý som kúpil bude zaznamenaná, hocikto môže mať prístup kam, kedy a prečo chodím, čo jem a koľko toho mám alebo nemám a taky život by som nechcel žiť. Okrem toho tu je aj väčší potenciál: no napríklad stačí, že ak poviem svoj slobodný názor alebo postoj, ktorý bude odporovať tým hore, tak môžu jedným tlačítkom zmazať celý môj život a pritom ma nemusia ani zabiť. Tak teraz by som privítal nápady ako ďalej vo svete elektornických peňazí bez cash peňazí.

Áno je ešte veľa vecí, ktoré som nespomenul, hlavne zo sveta zdravia, medicíny, "globálneho otepľovania", počasia, ekonomiky a politiky a vojen. Nato by som už potreboval menšiu knihu. Hlavne som chcel poukázať nato, že dnes sa nič nedeje náhodne a všetko niekam smeruje. Stačí ak sa pozriete na roky kedy sa vynašli všetky tieto úžasné veci a teraz keď sa pozriete ako veľmi ťažko prichádza zmena k lepšiemu životu. Oficiálne sa na Mesiac nelieta, USA ročne utají cez 5000 patentov, celosvetovo sa to odhaduje na 20 000! Ľuďom tlačia do hlavy blbosti o umelej finančnej kríze, ktorú čoskoro vystrieda potravinová, za dverami máme federatívne Spojené štáty Európske s vlastnou armádou, policajtov nahradia roboty do 15-20 rokov, keďže nemajú morálne zábrany vykonávať rozkazy(už existuje robot, ktorý dokáže bežať a vykonávať pohyby ako človek), ďalej tu máme kreditné karty, reality show, zábavný priemysel, fastfood, supermarkety, podkožné čipy atd atd ale najdômyselnejší vynález je daň a úrok. Úrok a daň sú síce staršie vecičky ale naberajú nový rozmer v zotročovaní občanov a celých krajín. A preto sú najdômyselnejšie lebo ľudia majú prehodené rebríčky hodnôt a nevážia si ozajstných vecí, naopak vážia si len peniaze pričom to je len ďalší mýtus, ktorý dnes už nemá s peniazmi nič spoločné.

Čo je úrok? Úrok je geniálna vec. Úrok totiž robí z peňazí komoditu, ktorej je nekonečné množstvo, keďže počítač nieje ničím obmedzený a zároveň z peňazí robí nedostupný a nedostatkový tovar, hneď vysvetlím prečo. Ak existuje v ekonomike určité množstvo peňazí Q,ktoré vydala banka za úrok R, je nevyhnutné vrátiť také množstvo peňazí, ktoré je súčet Q+R ale toľko peňazí v ekonomike predsa neexistuje. Preto sa musia požičiať ďalšie peniaze aby sa mohol ten úrok zaplatiť, lenže tým pádom sa dostávame do bludného kruhu požičiavania zatialčo rastie množstvo peňazí v ekonomike (inflácia) na jednej strane ale na druhej strane úrok rastie ešte rýchlejšie(úrok z úroku rastie exponenciálne) a nikdy nebude možné ho zaplatiť. Preto sa dnes nachádzame tam kde nás chceli mať.

Čo je daň? Je to najlepší spôsob ako zotročiť obyvateľstvo a pripraviť živnú pôdu pre korporácie(monopoly) a zadĺžiť tak aj niekoľko generácií. Okrem iného je to veľká pokladnička pre hŕstku vyvolených(zvolených!)politikov.

Dane na Slovensku zamestnanca celkovo vyjdu na 75% a viac % z platu, podľa toho čo kupuje, keďže na pohonné látky, cigarety a alkohol je daň vyššia a okrem toho sa pripravujú ďalšie dane na daň z uhlíku, registračná daň nového vozidla, TK a EK vozidiel každý rok, zvažuje sa aj cirkulačná daň na vozidlá podľa výkonu od 10€ do 539€ ročne, zdanenie študentov pracujúcich na dohodu, zrušenie prác na dohodu pre FO, zrušenie daňového bonusu na deti staršie ako 19 rokov a to všetko a ešte viac len preto aby sme mohli natrepať miliardy € do ESM, čiže do čiernej diery menom Trvalý Euroval, ktorý je tu len na vytvorenie pasce a federácie EU. Vitajte v novom svete plného vynálezov!

Tento článok sa týka môjho postoju k svetu, v ktorom žijem a nechcem ním nikoho o ničom presviedčať ale len poskytnúť iný pohľad. Informácie som čerpal z rôznych zdrojov, niektoré niesú úplne alebo sa nezhodujú s oficialnymi údajmi, ale to nebolo cieľom tohto článku. Dúfam že ste si ho užili.


cfp
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
brano . pelasedo59   |   ip:195.5.186   |   2012-09-14  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co sa týka energie... problem sa zdá byt v dohladnom case vyriešený

http://novazeme.ning.com/profiles/blogs/nov-svet-vo-nej-energie-a-nov-ch-zdravotn-ch-technol-gi-sa-o
tv-ra

co sa týka úroku a penazí....problem je vyriešený

http://www.moneymaniac-money.blogspot.com/

co sa týka daní...problem je vyriešený tiež...dane sú skladanie sa občanov na fungovanie štátu...stačila by jedna jediná daň a to dań z príjmu FO alebo iba DPH

Každý by si mal uvedomit a snažit sa porozumiet prečo je jediným riešením problémov dneška-
zoštátniť bankový sektor
stanovit maximálnu mzdu
mať vlastnú menu
zdaniť čisté zisky firiem 100% alebo uložit povinnost rozdelit čistý zisk zamestnancom
poslanci parlamentu musia mat imperatívny mandát

Pokial toto ludia nepochopia lepšie nebude!!!Niet ani o čom už dalej filozofovat.


mmm . tafaveju50   |   ip:84.47.62.   |   2012-09-14  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chvalim autora, super clanok. Ma jedinu chybicku - ako az moc je pravdivy :(


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.93   |   2012-09-14  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tvoje slová tesať do kameňa a dať pred každú strednú a vysokú školu a pred každý obecný úrad, sídlo starostu a pred parlament a úrad vlády :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD a na Maturitných a Bc. skúškach by sa povinne tvoj článok stal súčasťou skúšky :DDDDDDDDDDDDDDDDDD ale osobne si myslím že sme pozadu tak 10-20 rokov ako by sme mohli byť a najviac ma štve že na mesiaci nie je trvala základňa tak pre 15-20 vedcov :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD(napr. program Apolo sa vrátil amíkom finančne niekoľkokrát a náskok získaní v počítačoch(vyvinutých pre Apolo) bol oproti Rusku niekoľkoroční)


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.93   |   2012-09-14  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cfp tvoje slová tesať do kameňa a dať pred každú strednú ...Martin . nujogibe55   |   ip:78.98.224   |   2012-09-14  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi dobry clanok...chvalim. :)


SlobodnySlovak . honocesu51   |   ip:46.150.22   |   2012-09-14  (14:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ďakujem za ohlasy ale poprosil by som admina uvadzat cely funkcny link na zdroj: http://www.czechfreepress.cz/blogy/zijeme-100-rokov-za-svojou-dobou.html


SlobodnySlovak . honocesu51   |   ip:46.150.22   |   2012-09-14  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Admin, mohol by si zdroj clanku opravit na funkcny link? Dakujem


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-09-14  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok, len škoda, že nie pre túto dobu, keď úpadok v každej oblasti je na vzostupe.


Davo . jafilehy   |   ip:95.141.19   |   2012-09-14  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Žijeme 100 rokov za svojou dobou!} Nečítal som článok, ale čo sa týka napríklad stravovania, mnoho ľudí žiaľ žije zo sto rokov za svojou dobou a naďalej žerú zasrané črevá plnené živočíšnym odpadom i keď môžu zvoliť prirodzenú rastlinnú potravu.

Ach prepáčte, že som zas nepoužil eufemizmus na plnené črevá plné živočíšneho odpadu.


kritik_systemu . febixuvu93   |   ip:90.177.61   |   2012-09-14  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja sa zameriam na posledny bod, ze 75% prijmu ide dole, cize nam ostane 25%...
autor clanku je velmi optimisticky. v skutocnosti je to este menej. objasnime si to:
1. po tom co som videl strukturu platieb za pracu v nnasej spolocnosti, vyslo mi, ze zamestnavatel mi dava len 238 kc ma hodinu, ale uctuje si 620 kc. to znamena, ze za moju pracu dostanem len 38% mojej snahy. cize 62% ide kapitalistovi.
2. z tych 38% zamestnavatel zaplati dane a odvody vo vyske 25+9% a ja odvediem 1+11%, to mame dohromady 60% z 38%, co je 22,8%. takze po kroku 2 mi ostava 15,5% z mojej snahy.
3. ako normalny clovek miniem 85% z mojej vypllaty (a to som optimista). no lenze na tovar je uvalena 20% DPH a kapitalista chce 50% marzu (spravidla sa na tovary dava 100% nakupnej ceny+DPH). takze to mame 70% u 85%, co je 59,5%. tuto sumu si odpiseme z 15,5%, cize sme stratili dalsich 9,2%. po tomto bode nam ostava uz len 6,3% nasej snahy.
takze ja sa pytam - oplati sa nam vobec pracovat?


333 . hopidaby71   |   ip:85.216.14   |   2012-09-14  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapitalizmus bol u nas pred 1948 roku,o tolko sme sa minimálne vratili spät v 1989.a nepohli sme sa do predu ani o krok v pred,to je reakcia na tych 20rokov


anonym . batadecu27   |   ip:178.41.12   |   2012-09-14  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gratulujem autor. Tento článok má ambíciu stať sa článkom roka !

Ďakujem že si mi to pekne vysvetlil. Poznám motory ale nikdy ma nenapadlo si to porovnať tú efektivitu je to jasné ale nikto o tom nevravel. Takže preto používame spaľovací motor lebo má nižšiu efektivitu. A čím menšia efektivita tým väčšie zisky pre pár jednotlivcov a straty na strane väčšiny ľudí.

Teším sa na ďalšie výstižné články.


dal . sumigutu33   |   ip:195.168.1   |   2012-09-14  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo moj zlatý, živočíšna je tiež prirodzená


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:178.41.24   |   2012-09-14  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každá zaniknutá civilizácia cca 500 tisíc rokov B.C. ktorá dosiahla svojho vrcholu bola vnútorne znepriatelená a vojensky agresívna, pretože zanechala čistotu a harmoniu lásky ktorú nahradila egoizmom a bezohladnosťou.Technologie ktoré si civilizácie postupne osvojili sú pôvodom nie normálne a mali na ich životy negatívny vplyv pretože nedokázali v nimi v sebe pochopiť a nájsť svoj pôvod .Technologiami boli hlavne nahradzované zámerne a manipulatívne defekty v ľudskej DNA ktoré nebolo v prvých civilizáciach potreba kde bežne napr.telepatia,telekineza,prenos energie v realnom čase kdekolvek na zem,napojenie a naladenie vedomia na znalostnú energetickú databanku univerza ....sú všetky nahradzované špinavými hmotnými primitívnými nástrojmi ako napr. mobily,počítače,stroje,robotizácia,informatika atd.!


Davo . jafilehy   |   ip:95.141.19   |   2012-09-14  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dal, možno pre teba. Ja nepovažujem požieranie orgánov zvierat za svoju prirodzenú potravu.


jasom . jebexunu36   |   ip:213.81.16   |   2012-09-14  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pises to co viem uz davno. Tak pekne by som to bohuzial nevedel napisat.
Tymto si potvrdil moje slova za co ti uprine dakujem.


trtko . fumisima35   |   ip:78.98.40.   |   2012-09-14  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo - tak nam tvoju stravu nevnucuj ako tu pravu (bol som vegan 6 rokov ) je to ako ked krestan vnucuje druhym svoju vieru ako tu pravu.... nik ti tvoju stravu nebere tak neber druhym tu ich...


no . deposury06   |   ip:95.103.18   |   2012-09-14  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zveličujúce!!! ak by bloly niake slnecne kolektory co maju vecju ucinost tab by ich mala nasa ak by bola elektricka energia prenasana bezdrotovo tak svet je dneska inde a nikomu sa to nepodary utajit, nno a tessla to vymyslel ae nie bez strat ale z obrovskyi stratami a veza ktora toto umoznuje musi ma minimalne 60 m a kazdy 1 km no ja si to neviem predstavit no a o Teslovy tento pan bol genius a treba to uznat, a vynasiel stredavy prud ale tecnologie v tedy na prenasanie boly nedokonale !!! laser stara znama vec ved v tej dolbe bol taky velky ako stol a mal vykon ledva 10w a dneska 1000w a leserove rezacky na ocel az 1cm hrubej a mohol by som pokracovat hodiny....ludo . rugakave36   |   ip:121.216.2   |   2012-09-15  (04:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výstižne podané.


anonym . batadecu27   |   ip:178.41.12   |   2012-09-15  (06:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kritik: "po tomto bode nam ostava uz len 6,3% nasej snahy"

Pekný výpočet.
Ďakujem tento fakt som vždy chcel vedieť !

Nie neoplatí sa pracovať za takýchto podmienok!


hr . qocywibi08   |   ip:78.141.10   |   2012-09-15  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Parádny článok .


fitfirit . kylageba41   |   ip:213.160.1   |   2012-09-15  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vynikajúci článok a k nemu vynikajúca debata inteligentných ľudí. Takéto články by sa mali nachádzať v dennej tlači a ostatných médiách. Vidím, že na Slovensku sú ľudia, ktorí si uvedomujú čo sa deje a kam to smeruje. Prosím čitateľov, ktorým záleží na ich blízkych, aby tento a podobné články dostávali medzi ľudí.
Mňa osobne už chytá poriadna zlosť nad tým, čo sa tu deje, už dva roky si neviem nájsť poriadne platenú prácu. Pracovať pre agentúru, ktorá vám dá 2,5€ na hodinu je výsmech a urážka pracujúceho človeka, skúste z toho vyžiť ako rodina a práve o tom to je, takto sa rozkladá rodina - nedostatok financií. Jediné čo mi zostáva, je nepoužívať k svojmu životu peniaze, respektíve v maximálnom množstve ich obmedziť. Dá sa to, práve pracovné agentúry vás k tomu donútia.


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2012-09-15  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to fitfirit a jemu podobným

Nechápeš daný problém...ale nie je to hanba...ak sa budeš vzdelávat, rýchlo to pochopíš.
To že si nemožeš nájsť prácu je výsledok tohto kapitalistického ziskovo-úrokového systému,lebo firmy ak tvoria zisk a čistý zisk si ponecháva len vedenie podniku tak tým sa vytvára to že výrobky a služby nemá kto kúpiť,nie je dostatočný dopyt a fabriky sa zatvárajú lebo nepredavaju svoju produkciu a tým sa zvyšuje nezamestnanosť.Ale základy ekonomiky tu nemienim podrobne vysvetlovat...to si možeš naštudovat aj sám.
Nesprávny je ale hlavne Tvoj názor že nechceš používat peniaze.Urcite na prvý krát nepochopíš ze dnešné tzv.ničím nekryté peniaze sú najlepší vynález ludstva ktorý geniálne ulahčil výmenu tovarov a služieb medzi ludmi. Problém je v tom že dnes sa tieto peniaze dajú legálne falšovať a túto výsadu legálne falšovať peniaze si zadovážili centrálne banky a vydobili si v zákone aj tzv. nezávislosť, t.j. nekontrolovatelnost.
Preto sú dnes všetky štáty zadlžené centralnym bankárom, teda de facto svetovým centralnym bankárom a to je FED a MMF a dalšie banky spadajúce do ich vlastníctva.
Ak by peniaze fungovali tak ako majú fungovat a nefalšovali by sa, t.j. tlačil by ich štát a bezúročne požičiaval každému tak by bol raj na svete a nikto by tak nezbohatol aby mohol ovládať svet alebo jednotlivé štáty.
My ludia sme zatial z tohto dovodu ako zvieratá v džungli a platí zákon že :silnejší pes je be!
O tom to celé je.
Preto ziadne iné riešenie neexistuje ako toto:

zoštátniť bankový sektor
stanovit maximálnu mzdu
mať vlastnú menu
zdaniť čisté zisky firiem 100% alebo uložit povinnost rozdelit čistý zisk zamestnancom
poslanci parlamentu musia mat imperatívny mandát

Ale tomuto nechápe 99,9 % ludí preto sa zatial žiadne kroky dobrým smerom nedejú. Chápe to jedine madarský premiér Orbán, pochopili to ludia na Islande.
Lukašenko ktorí správne ochranuje svoj národ to tiež nechápe lebo som zhrozený akú kraksnu má ako riaditelu Cenrálnej banky. Ked sa jej minule pýtal ako je to zo zahraničnými bankami posobiacimi v Bielorusku ona odpovedala že "kredirujú ekonomiku"
Tak z tohto som neštastný lebo Lukašenka uznávam a vidím že ekonomike nerozumie a nechá Н.А. Ермаковy s takýmto názorom riadit CB .

brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2012-09-15  (17:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kreditujú...oprava


SlobodnySlovak . honocesu51   |   ip:46.150.22   |   2012-09-15  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vynikajúci postreh brano, mám pripravený ďalší článok ale mám obavy ho zverejniť, pretože tento čo tu je sa dostal do sveta nešťastnou náhodou a nieje dokončený :D tak možno ho skúsim upraviť tak aby som sa dožil nového roku....


ContediSavoya . sibinaba02   |   ip:85.229.79   |   2012-09-15  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1. Elektromobil prehral sutaz na trhu so spalovacim piestovym motorom kvoli nizkemu dojazdu a vysokej cene, tieto nevyhody elmobolu sa neodstranili dodnes, fosilne paliva obsahuju velke mnozstvo lahko dostupnej energie a je ich (este stale) dost, ked sa minu urcite prejdeme na nieco nove napr. na vodik alebo metylalkohol.
2. S "over unity" systemami a s energiou nuloveho bodu sa robia stale pokusy avsak stale bezvysledne, neexistuje jediny reprodukovatelny experiment s over unity systemom
3. s tym utajovanim vynalezov je to pravda, vzbudzuje to nedoveru voci vladam (ktore uz doveru aj tak stratili)
4.Pravdou je, ze dnesny korporatofasisticky system nepodporuje kreativitu a vynaliezavost ale spekulaciu
5.Roboticki policajti by sa aspon nedali podplatit :D,a ked ho zlikvidujes nemozu ta stihat za vrazdu ale len za znicenie veci :D inak toto je krajne nepravdepodobne
6.Farmaceut. firmy robia iba to po com je dopyt na trhu. Väcsina (90%) ludi nie je ochotna zmenit nezdravy zivotny styl aj ked sposobov zdravej zivotospravy je popisanych a uplne volne dostupnych habadej. Big pharma nastartovala obrovsky rozvoj biochemie, famrakologie a organickej chemie za poslednych 50-60 rokov!!! Autor tuna prehadzuje pricinu za ucinok a naopak.


ContediSavoya . sibinaba02   |   ip:85.229.79   |   2012-09-15  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Brano:

1. Tento bordel vo financnom svete sposobuju STATNE banky, prosim ta vysvetli mi co tu chces zostatnovat? Riesenie je uplne opacne: ZRUSIT statne banky a zrusit zakon o statnej mene, zaviest konkurenciu v menach!!!
2.Tiez Som za uplne zrusenie dane z prijmu, DPH by mohla uplne stacit na chod statu.
3. Pokial stat prestane tlacit do ekonomiky nekryte peniaze nepotrebujes nijaky zakon na maxim. mzdu. Kazdy si ponecha to co vytvori, ekvivalent svojej pridanej hodnoty.SlobodnySlovak . honocesu51   |   ip:46.150.22   |   2012-09-15  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ContediSavoya: áno isté časti článku nedávajú zmysel, ako som už povedal, článok nebol určený na publikovanie v takejto forme, čo sa týka Farmaceutického priemyslu tak ten nabral na sile počas druhej svetovej vojny, a neprehadzujem príčinu s následkom. Pretože príčin je viac a nedajú sa jednoznačne určiť. Mainstream média, ktoré sú myšlienkotvorné majú podľa mňa najväčší podiel a ďalšie veci. Ak by človek vedel čo naozaj kupuje a konzumuje tak by to práve 90% ľudí nerobila. A o ostatných bodoch sa nebudem vyjadrovať, keďže si nedal žiadny dôkaz na tvoje tvrdenia. Vďaka za prečítanie a tvoj názor.


Amadeus . jawijifa51   |   ip:88.212.37   |   2012-09-15  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..skvely clanok ! ..uz ho len upravit do video formatu a pustit namiesto farmy alebo superstar, nech si ludia uvedomia o com je zivot..


fitfirit . kylageba41   |   ip:213.160.1   |   2012-09-16  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odpoved brano-vi
človeče, ako môžeš z pár mojich riadkov vyčítať, že potrebujem od niekoho práve takú odpoved ako si napísal na moju adresu ty? A prečo v takom konfrontačnom tóne? Žasnem! To čo si napísal, viem už viac ako 40 rokov. A k tej práci: nie som zamestnanec zamestnaný na trvalý pracovný pomer. Pokiaľ tu niekto z prispievateľov aj položí rečnícku otázku, ešte neznamená, že nutne na ňu potrebuje aj odpoved, pretože ak na ňu dostane odpoved, o ktorú vôbec nestál, tak sa táto debata tu zvrháva k samým osobným útokom a práve to nechcem. Dúfam, že si rozumieme?


Redshield . cadofaqe10   |   ip:85.135.13   |   2012-09-16  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok veľmi dobrý, ale jedna relatívne zavádzajúca pasáž... Ono to nebolo nelogické, že spaľovacie motory boli populárnejšie, pretože ich výroba bola lacnejšia, jednoduchšia a rýchlejšia, takže samotné vozidlo bolo oveľa lacnejšie, dokonca aj z hľadiska neustáleho dopĺňania paliva, pretože vtedajšie akumulátory boli nestále a nespoľahlivé. S porovnávaním efektivity tiež veľmi nesúhlasím, vzhľadom na náklady elektriny, resp. elektrického zdroja pri vyšších hodnotách energie. Nechcem obhajovať spaľovacie motory a plne súhlasím s prakticky všetkým ostatným.


Thoron . wukufega97   |   ip:94.229.39   |   2012-09-17  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  par veci je pravdivych ale vacsina clanku je plna nezmyslov...v den ked niekto objavil elektriku sa predsa neobjavilo vsetko na co sa da vyuzit...ano zaklady dnesnych objavov su stare mozno 100 rokov ale neustale sa zdokonaluju a na to je tiez potrebny vyzkum...pocitac z roku 1944 predsa nemozes porovnavat s dnesnymi pocitacmi to znamena ze vyzkum v tejto oblasti stale pokracuje bez neho by si nenapisal ani tento clanok a nedal ho na internet...objavy sa konaju neustale len sa o nich dozvies len vtedy ak sa o to zaujimas jasne ze v spravach na markize ti nebudu hovorit o nanotechnologiach...este by sa dalo popisat toho viac ale zaklad je ten ze 100 rocne objavy sa neustale vyvyjaju a zdokonaluju...okrem toho elektrika sa vyuzivala uz v egypte takze podla tvojej teorie sme pozadu 3000 rokov?illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:178.41.24   |   2012-09-17  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://youtu.be/Dm9UTZYDS7A


martner . silihulo7   |   ip:94.6.7.10   |   2012-09-25  (02:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putavy clanok, dobre sa cita...Ma len jeden problem.....je to totalny nezmysel...myslim, ze vynalezy ako tranzistor, mikroprocesor, internet, pamatove media, kinekt, face/voice recognition, GPS,....mnoho mnoho dalsich su dost cenne a prelomove technologie, ktore menia svet... nehovoriac o tom ako pocitace vytvorili platformu takmer nekonecnych moznosti...To, co bolo scifi pred par rokmi sa stava dennou realitou dnes.....
Svet ma mnozstvo problemou a je riadeny politikmi, ktori vacsinou sa viac staraju o seba a svoje znovuzvolenie nez o dobro krajiny... Tlacia sa nekryte peniaze, a to ciastocne pretoze ekonomika potrebuje inflaciu aby lahsie splatila dlh a nezaujima sa aku budu mat hodnotu a ako to ovplyvni ludi...Tiez moralny hazard pri zachrane PIGS je prehliadany a vytvaraju sa poloumelo polorealne katastroficke scenare....

No pravdou je, ze ak by sa nieco megasuperprelomove objavilo, tak po tom skocia vsetky korporacie, pretoze im to zarobi peniaze, a to je to jedine co ich zaujima. Fakt je ale, ze to nieje take zaujimave ako konšpiračné teórie...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


osem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Akú odpoveď na núdzový stav? Generálny štrajk.

To je to, čo by bolo potrebné spraviť. Pridať sa k štrajku lekárov. Veď kto sa má dnes na Slovensku dobre? Väčšinou iba špekulanti, podvodníci, zlodeji, privatizéri, skorumpovanci. Slušní ľudia, ktorí pracujú ako zamestnanci majú čo robiť, aby prežili.


Financial Times: Eurozóně zbývá deset dní

Niekto veľmi bohatý sa rozhodol dostať do politiky

Zajatci bílého boha

2012: Čas na zmenu

Operácia 99%

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4242 s