23. August 2019
    
Žijeme v najlepších časoch - Dolezite.sk

Žijeme v najlepších časoch


  2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Žijeme v najlepších časoch

Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.

 

Na druhom mieste je v tejto disciplíne Poľsko, ktoré je ale o niečo viac zadĺžené. My, Slováci, ktorí sme vraj boli brzdou českých krajín, sme ekonomicky po rozdelení priam raketovo začali stúpať. Naše brzdné schopnosti totiž fungovali asi len v spoločnom štáte.

 

Prenesme sa viac do minulosti. Zoberme si bežný život, praktické záležitosti. Tá technika dnešná. Ako sme kedysi bažili po napr. čo i len farebnom filme do fotoaparátu, po kamere, videu.

 

Dnes má priemerný Slovák doma takmer všetko. Oproti minulosti úžasný fotoaparát, mp3 prehrávač, vežu, dvd prehrávač, často domáce kino, plochý televízor, počítač napojený na internet. Vlastní oproti minulosti úžasný automobil, zoberme si len také prkotinky ako vyhrievanie spätných zrkadiel či klimatizácia – ako to úžasne pomáha.

 

Ľudia majú v domoch skvelé krby, pinpongové stoly, v záhradách altánky, bazény a čo ja viem čo ešte všetko.

 

Ale ako sa vraví, kto sa sťažuje, tomu bude ubrané. Majme to na mysli.

 


Libor Lukáč
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-22  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor, Vás niekto cez víkend vymenil alebo to mám brať ako iróniu? Ani radšej nejdem do detailov ...


zdravyrozum . gydujudi50   |   ip:188.120.2   |   2013-01-22  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby som bral tento clanok za ako tak prinosny, potrebujem od autora este dodatok, kde zadefinuje presne, co je to ten jeho priemerny slovak.
Takze poprosim prijem priemerneho slovaka a tiez pocetnost obyvatelstva s prijmom nizsim, ako prijem tohto priemerneho slovaka.


Kalaf . nedubace44   |   ip:78.136.16   |   2013-01-22  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je sice pěkný, ale lidi nemají VLIV, nějaké imaginární "hospodářské růsty" (odplývající majitelům do zahraničí) jsou jim tak nanic.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor, ešte si zabudol niečo zmieniť. Mnohí ľudia majú 30kg tuku na bachoroch a potom upaľujú do lekárne pre legálne drogy, ktoré im utlmia bolesť chrbtice, alebo prípadne utrácajú za stupídne diety a potom kričia, že nemajú. Táto bolesť je však len signálom, ktorý sa však snažia zakrývať práve farmaceutikami na ktoré im žiaľ musím doplácať aj ja. Jednoducho ľudská chrbtica nedokáže znášať tak obrovskú nadváhu a teda bolesť je len spravodlivosťou, ktorú mnohí pokrytecky odmietajú. Alebo cigarety, káva, chlast, alkohol, financovanie vatikánskych parazitov a pod. To sú tiež veci, ktoré k životu nepotrebujeme a za ktoré utrácame peniaze za ktoré by bolo možné kúpiť si potrebnejšie veci.

No je tu aj druhá strana. Zabudol si aj na to, že mnoho Slovákov má tie pekné veci na dlh a budú ich splácať ešte dosť dlho. Napríklad notebooky, alebo autá, či byty. Práce je žiaľ málo a môže sa im rýchlo stať, že o to prídu. Takže často ide aj o to, že skutočne kupujú len to potrebné, ale aj napriek tomu na tom nemusia byť dobre. A ešte si prečítajte aj toto: Viac ako polovica mladých ľudí do 34 rokov si nemôže dovoliť opustiť detskú izbu.

http://ekonomika.sme.sk/c/6669894/detske-izby-u-nas-neopustaju-ani-tridsiatnici.html

Za starého režimu nehrozilo !!!

S tým, že sa mnohí sťažujú i keď sa majú skutočne dobre máš pravdu. Za to môže napríklad retardovaný cigáň recitujúci o vagínach a ritiach, ktorý propaguje EXTRÉMNY konzum a zosmiešňuje ľudí, ktorí nežijú v blahobyte, alebo ľudí, ktorí majú len bicykle a neznačkové oblečenie. Tento cigán degeneruje obrovský počet ľudí v našej spoločnosti a má veľkú podporu, preto sa nemôžeme čudovať tomu, že mnohým ľuďom nikdy nie je dosť.


LogON . mowogesu02   |   ip:91.127.16   |   2013-01-22  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang

Predpokladám, že na tomto fóre vystupuje viacej "trolkov" pod jedným nickom(nie len naopak). Účel sa dá domyslieť!
To spôsobuje postrehnuteľnú nekonzistentnosť v názoroch a riešeniach, ak zavrhneme schizofréniu.
Do úvahy prichádza, mimo iného, účelová manipulácia podvedomia:
Získam si názormi "slabších" jedincov a postupne ich ovplyvňujem svojimi riešeniami (zaženiem do košiara)!
That's all!!


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte zmienim jednu vec. Ak aj má niekto dobre zariadený dom, alebo byt, zaujímalo by ma koľko času je v práci (12-16 hodín ???), pokiaľ samozrejme nemá nejakú preplatenú úradnícku pozíciu.
Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Revolúcia musí začať hlavne v nás, ale nemožno sa tiež apaticky prizerať napríklad na 3600eurové platy poslancov, alebo na úpadok našej krajiny, ktorý je tiež do veľkej miery príčinou mizérie.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na úpadok našej krajiny, ktorý je tiež do veľkej miery príčinou mizérie.

OPRAVA:

na úpadok našej krajiny zapríčinený neschopnosťou politikov, ktorý je tiež do veľkej miery príčinou mizérie.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ľudia by mali začať ignorovať reklamy, pretože tie ich často nútia kupovať to, čo v skutočnosti nepotrebujú ako napríklad ten recitujúci cigáň o vagínach a ritiach, ktorý vo svojich primitívnych textoch propaguje značkový a predražený tovar vyrábaný možno aj deťmi v rozvojových krajinách za minimálne náklady. Toto marketingové vymývanie mozgov spôsobuje extrémny konzum. Reklama sa ignorovať dá. Ja som sa to naučil veľmi kvalitne. Proste ak aj zazriem na webe reklamu, za pár sekúnd už ani neviem o čom bola, tv nepozerám a bannery ma tiež nejak nedokážu osloviť. ;-)))

Nezáujem o reklamu dokáže skutočne veľa a dokáže človeku zmeniť život, pretože sa začne správať inak a začne kupovať len to, čo potrebuje a nie to, čo je mu podsúvané.

http://www.youtube.com/watch?v=bzua8DbEchw

Prosím ťa, pozri sa okolo seba a hneď zistíš, čo od teba chcú - rozhlas, tlač a televízia – najlepšia zbraň v rukách mocných. Tak poď, tak poď – všetkých tak nútia. Tak poď, tak poď - si konzument. Tak poď, tak poď - rýchlo to počúvaj. Tak poď, tak poď - a začni to rýchlo jesť.

Nikdy neukážu smrť na bitúnku, sťahovanie kože za živa, vytekajúce oči po tvári masového vraha v kresle, len samé žvásty. Tak poď, tak poď - si konzument. Tak poď, tak poď - rýchlo si sadni. Tak poď, tak poď - tak žer. Začne boj.

Krásna pravda na papieri bez korupcie - slová, ktorým slepo veríš, pre teba vhodné. Tupý úsmev, v hlave skrat a ďalšia nová show – potrat tejto spoločnosti, tvár bez problémov.

Pošlú ťa na vojnu, tam všetkých učia vraždiť a nenávidieť - držíš v ruke zbraň a chrániš ich prachy, ktoré z teba vytrieskali. Tak poď, tak poď - len samé žvásty. Tak poď, tak poď - si konzument. Tak poď, tak poď - rýchlo si sadni. Tak poď, tak poď - tak žer.
Slovan . tigeqeme48   |   ip:213.160.1   |   2013-01-22  (10:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako provokácia celkom podarený príspevok.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiež sa pri propagácii veganstva stretávam s názorom, že vraj podporujem Mosanto a genetické modifikácie a čo ja viem čo ešte. Keď k tomu pridám názor, aby si ľudia pestovali na svojej záhrade, mnohí sa ohradia, že záhradu nemajú. Ale mnohí z nich by ju mali, keby nekupovali napríklad predražené značkové topane a keby investovali do toho, čo im skutočne môže skvalitniť život a nie do sračiek, ktoré nepotrebujú.

Takže treba byť zmenou, ktorú chceme vidieť vo svete. Netreba podporovať zbytočnosti, ale skutočné potreby.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=0EJM0Fjj8ys

Chceli sme sa podobať vyspelému Západu,
Chytili nás ako rybu na umelú návnadu.
Dolár, marka, kapitál, až na konci rozum, lesklý tovar,
Reklamy a šialený konzum.

Teraz máme, čo sme chceli: Wrigley, Orbit, Super Deli,
Plné hlavy lesklých sračiek, reklamy na tisíc hračiek,
V ladničke Sprite, Colu, Pepsi, KitKat a Whiskas, Chappy pre psy, Magnum nahradí nám sex
- generation next shit, Yahoo.

Teraz už si môže každý podľa seba vybrať,
Od koho sa dá za prachy dobrovoľne osrať.
"To je krása, to je sila..." tak sa len hraj na debila
A vždy podľa značky kupuj si ich sračky.

No tak, rýchlo, daj si v bare osvieženie v správnom tvare.
Gillette, Axe, City Man a budeš hviezda "number one".
Reklama svet ovládla: samé "ble ble bla bla bla".
Živý telefónny sex, generation next shit, Yahoo.


Jurgen . niqyfuri76   |   ip:84.16.50.   |   2013-01-22  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten kto to písal , nema vobec ponatia , čo sa deje v republike. Pane vy ste blazon , mali by Vás zavrieť za taketo koko***i , ktore píšete. Dakujem


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok nie je až taký zlý, pokiaľ má za úlohu upozorniť na fakt, že sme si často príčinou vlastného utrpenia a že skutočná revolúcia sa nebude konať bez zmeny našich priorít a nášho myslenia. Treba aj sebakritiku a nie len nadávanie na politikov, ktorí berú 3600eurové platy na úkor tých, ktorí nemajú.


smartang . bohupyki56   |   ip:195.91.11   |   2013-01-22  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Popolvar - suhlas

A nielen reklamy. Treba vypnúť telky - u mňa je to síce proces ktorý trošku trvá, ale postupne si odvykám - v poslednom čase skúšam dokonca celkom vypustiť Jojku a Markízu .... a celkom OK. Na 2 strane, nemám veľký problém s triedením informácií a tak to u mňa nie je ani tak otázka že či ma TV manipuluje alebo nie, skôr je to otázka princípov, ktorý začínam uvádzať do života.
A čo sa týka toho rastu či HDP .... prepánakráľa to už aj sami ekonómovia pripúšťajú že to nehovorí NIČ o životnej úrovni obyvateľstva. Celá konštrukcia výpočtu je zlá, irelevantná, zavádzajúca a slúži len elite na prezentáciu - niečo pozitívne predsa treba plebsu ukázať. Reálna situácia občanov je ale niekde celkom inde a o inom. A to už ani nehovorím o tom čo bolo zdrojom krytia rastu ...


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dosť peňazí by sa ušetrilo aj tým, že by sa začali strielať výrobcovia a dealeri drog, ktorým bola dokázaná vina, pretože ich chov vo väzniciach nás stojí nemalé peniaze, alebo ich treba dať makať kdesi do bane, pokiaľ by mala spoločnosť problém s popravou tých, ktorí pomáhali ničiť v mene zisku životy ľudí medzi ktorými boli často aj deti.

Dosť peňazí by sa ušetrilo, keby štátna správa prešla na linux.

Dosť peňazí by sa ušetrilo, keby platili vyššie poistné ľudia, ktorí užívajú drogy, alebo sú obžratí, pretože nie je férové, aby sme v tak veľkej miere doplácali na to, že si dobrovoľne ničia zdravie.

Tí, ktorí žijú zodpovedne by ušetrili a tí, ktorí žijú konzumne by platili za svoje chyby.

Dosť peňazí by sa ušetrilo, keby spoločnosť začala uprednostňovať rastlinnú stravu pred živočíšnymi produktami, ktoré spôsobujú mnoho chorôb a ktorých výroba je ekonomicky náročná.

Lenže toto politici nevyriešia, pokiaľ to ľudia nezačnú žiadať.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.25   |   2013-01-22  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang telku vypínať vôbec netreba.. Ja mam na to taký patent - NEZAPÍNAŤ..


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A treba prestať živiť pokryteckú vatikánsku zberbu, ktorá žije a extrémnom prepychu. Nenormálne množstvo duchovných z Vatikánu fajčí, pije a žije v prepychu aj na úkor pracujúcich zo Slovenska. Je to hanba, je to hnus.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A treba zrušiť koncesionárske poplatky, alebo z nich financovať internet, pretože ten sa stal hlasom ľudu - verejnoprávnym médiom na rozdieľ od stvčky. No ja by som bol skôr za to, aby sa zrušili a aby si každý sám rozhodol, či si zaplatí za tv, alebo internet, alebo či bude žiť bez toho. To by bolo spravodlivejšie.
Adam . jenumave32   |   ip:195.160.1   |   2013-01-22  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor tohoto článku zabudol, že percento je číslo relatívne a nič nedokazujúce. Myslím to prirovnanie percenta hospodárskeho rastu Slovenska oproti iným krajinám EU. Kedysi ešte za Chruščova sme čítavali a počuli v rozhlase o koľko percent zvýšil SSSR oproti USA výrobu traktorov alebo ocele. Príklad: Ak vyrábal Sov. zväz 10 traktorov a zvýšil o 50%, tak vyrobil 15 traktorov, zatiaľ čo USA vyrábali povedzme 100 traktorov a zvýšili výrobu "len" o 10%, tak vyrobili 110 traktorov. Kto teda viac zvýšil výrobu? Toto isté platí aj teraz, takže Liborko, tie percentá si niekam strč. V takýchto prípadoch treba do úvahy vziať HDP na ovyvateľa a tam síce v percentách zvyšovania vyhrávame ale v skutočnosti ďaleko zaostávame. Ak idem rýchlosťou 10 km za hodinu a môj súper 100km tak percento zvýšenia nemožno porovnávať.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.25   |   2013-01-22  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo Ty si tu zo svojimi riešeniami úplne zničil hospodársky rast našej skvele raketovo stúpajúcej krajiny.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-22  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LogON


Aj ked nie je mozne vylucit, ze toto napisal niekto iny, komu sa velmi dobre podarilo napodobnit Liborov styl pisania, skor si myslim, ze to skutocne pisal Libor.

Absolutne si nemyslim, ze je za tym schizofrenia, alebo snaha o ucelovu manipulaciu podvedomia s cielom ovladnutia nejakych oveciek. V tomto clanku ide len o jednoduche pouzitie obratenej psychologie, pre vlastne pobavenie autora, alebo skutocne pise diplomovu pracu z psychologie, alebo len takto vtipne odpovedal na moju otazku pod jeho predchadzajucim clankom...?

Ak by mu vsak jeho clanky mali poskytovat len akusi nekonvencnu samo-zabavu, pri citani reakcii diskuterov, bol by to velmi kratkozraky motiv... Realita skutocnej hodnoty takejto zabavy by ho toiz isteho dna tvrdo udrela, rovno medzi oci... Sledujuc jeho postupny a plynuly presun z jedneho extremu do opacneho extremu vsak podozrievam, ze jeho skutocny motiv bude trosku hlbsieho vyznamu. Nech uz je jeho motivacia akakolvek, urcite sa teraz dobre zabava na reakciach...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-22  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nuž pápež je nemec možno preto ten smer...
ale to je len taká domnienka... možno to s tým nijako nesúvisí...


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-22  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Dnes má priemerný Slovák doma takmer všetko. Oproti minulosti úžasný fotoaparát, mp3 prehrávač, vežu, dvd prehrávač, často domáce kino, plochý televízor, počítač napojený na internet. Vlastní oproti minulosti úžasný automobil...skvelé krby, pinpongové stoly, v záhradách altánky, bazény..."

jaj liborko liborko. donedavna si tak zavrhoval materializmus a teraz k pocitu "mam takmer vsetko" kladies dopopredia tieto nechutne materialne veci :)

len na osviezenie pamati:

http://dolezite.sk/Z_coho_prameni_vsetka_ta_mizeria_243.html


LogON . mowogesu02   |   ip:91.127.16   |   2013-01-22  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Popolvar
Ak veríš, že vedomou ignoráciou "reklamy" je všetko vyriešené, aj podprahové vnímanie, čiže ovplyvňovanie podvedomia,potom škoda reči.
Tie ružové okuliare, ohľadom internetu, byť tebou, si dám dole.
Internet je na rozdiel TV, interaktívny nástroj, preto sú preň spracované metódy ovplyvňovania
variabilnejšie a ďaleko sofistikovanejšie, zúčastňuješ sa "hry" ako jej "nevedomý hráč".

Ako jeden z možných príkladov : Názov príspevku - príslušný obrázok.

Len na okraj, z reakcií pod člankom sa dá pomocou metód "data mining-u" vytvoriť profil každého "Nicka".
Vysokú úroveň, ako príklad, má článok (autorovi "klobuk dole"):

Stratégia a taktika aktivistov vo svetle poznatkov sociálnej psychológie a psychológie vôbec
http://dolezite.sk/index.php?o=2&;c=#ixzz2IhWPpftn

Ozaj, koľkí ste sa chytili vyskúšať....?Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.25   |   2013-01-22  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapi a ja mám aj masážnu vaňu aj takú vaničku na nohy s bublinkami..
A ešte aj elektrické kreslo. Tam si sadnem zapnem gombik a AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA OJ JOJ JOJ.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.25   |   2013-01-22  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor ak by si predsa len chcel porovnávať Poľsko a Slovensko.. Tak Poľsko má ekonomiku viac uzavretú ako Slovensko.. V čase krízy Poliaci až tak nepadali na hubu.. Viac im fungujú tie lokálne ekonomiky. Normálni gadžovia to sú jabĺčka, hruśky, zemiačky.. Všetko si tam vygazdujú.
Dokonca dostávajú od štátu dotácie na drevo a za tie dotácie chodia na Slovensko kupovať drevo. Nerúbu si vlastné lesy ako tuto.. No a mne potom na píle povedia že dreva je málo lebo poliaci skúpili. A pritom v poľsku majú stromov dosť.

To by si mohol pri tvojich analýzach kto je viac vpredu všetko zhodnotiť..

Ahoj zatiaľ a snaž sa viac analyticky.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nezničil by som nič. Práve naopak. Oslobodilo by to ľudí, ktorí sú dnes závislí na šéfoch a rôznych pochybných produktoch korporácií. Ľudia by akurát prestali kupovať naleštené sračky, ktoré v skutočnosti nepotrebujú a teda prestali by sa z veľkej časti vyrábať. No zároveň by trochu stúpol zisk v iných oblastiach ako napríklad v poľnohospodárstve, lebo by kupovali to, čo skutočne potrebujú a to, načo dnes nemajú práve preto, že kupujú blbosti. Stali by sa samostatnejšími a oslobodilo by ich to od korporácií. Jednoducho hospodárili by si viac sami a tí, ktorí ich dnes vykorisťujú by mali o dosť menej. Napríklad zisky Mosanto by klesli, lebo ľudia by si pestovali pre seba vo vlastných záhradkách a sami by sa rozhodli, či si budú používať chemické postreky. ;-)

Pointa je v tom, že ľudia by vykryli svojpomocne mnohé skutočné potreby, ktoré majú dnes problém vykryť, lebo kupujú práve tie naleštené sračky. Práce, ktorú ponúkajú korporácie by ubudlo, ale ľuďom by neubudla práca, pretože v záhradách by vypestovali to, čo dnes kupujú od korporácií a to, čo je dnes zasrané chemickým svinstvom. Boli by si viac svojimi pánmi.

Jednoducho viac by sa osamostatnili a stali by sa menej závislými na určitých osobách, ktoré ich vykorisťujú.


LogON . mowogesu02   |   ip:91.127.16   |   2013-01-22  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN
Tvoja predposledná veta je mojou pravdepodobnou odpoveďou.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tým, že si trebárs niekto vypestuje v záhrade obrovské množstvo zeleniny bez postreku zníži trebárs zisky Mosanta, ktoré predáva zeleninu a používa tieto látky bez záujmu o názor zákazníka a možno v Mosante prepustia nejakého človeka. Lenže ten človek pracujúci v záhrade zas nebude potrebovať pracovné miesto v nejakej korporácii, lebo vykryje svoje potreby + ostatné môže predať. Takže v podstate ide len o to, že sa nebude koncentrovať pestovanie v gigantickej korporácii o ktorej rozhoduje zopár "vyvolených" berúcim extrémne veľký podiel z toho, čo tvoria zamestnanci.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.25   |   2013-01-22  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Popolvár veď Ti to hovorím Ty nám chceš úplne zničiť HDP s tou svojou domácou mrkvou . :-)

Ale dobre hovoríš.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A nezabúdajme, že by sa tým ušetrila aj naša planéta, pretože kupovaním sračiek, ktoré k životu nepotrebujeme len devastujeme svoje okolie.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Popolvár veď Ti to hovorím Ty nám chceš úplne zničiť HDP s tou svojou domácou mrkvou . :-)} Dôležité je, že môj návrh by oslobodil ľudí, ušetril planétu a ľudia by sa stali viac svojimi pánmi. Šéfovia obrovských korporácií by stratili do veľkej miery svoju moc.

Je lepšie vypestovať si do maximálnej miery vlastnú potravu+predať nadbytok, čo by síce viedlo k zníženiu počtu veľkých korporácií vyrábajúcich potraviny, ale k zvýšeniu sebestačnosti. Tie veľké korporácie by nebolo treba, lebo ľudia by si postačili sami, prípadne by si kúpili časť potravín od tých, ktorí vypestovali viac.

Ľudstvo by sa stalo slobodnejšie !!!Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (13:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zjednodušene by môj návrh viedol k oslabeniu veľkých korporácii, ktoré by stratili opodstatnenie, pretože by došlo k rozvoju k "osobného získavania potravy" - ľudia by si pestovali pre vlastnú potrebu to, čo dnes kupujú a sami by sa rozhodli, či si to zaserú chemickými látkami, alebo či sa rozhodnú pre geneticky modifikované potraviny. Dnes o tom rozhodujú šéfovia korporácii, ktorí majú moc na úkor našej slobody.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.233.24   |   2013-01-22  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To, čo som písal sa týka hlavne kritikov Mosanta a ďalších nadnárodných poľnohospodárskych korporácií, ktorí utrácajú peniaze za rôzne naleštené sračky, ktoré v skutočnosti nepotrebujú - trebárs za cigarety, alkohol, či kávu a potom veganov obviňujú, že propagujú potraviny od Mosanta, lebo propagujú zeleninu a ovocie, ktoré by si však nemuseli od Mosanta vôbec kupovať, keby nekupovali nepotrebné sračky a keby si radšej ušetrili na vlastné záhradky a nezávisle od korporácií vypestovali svoje ovocie a zeleninu.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-01-22  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Volkswagen Slovakia patrí medzi najväčšie spoločnosti na Slovensku. V krajine pôsobí od roku 1991. V bratislavskom závode vyrába osobné automobily a prevodovky a v martinskom závode komponenty. Volkswagen Slovakia má 8 400 zamestnancov.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia vyrába exkluzívne Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škoda Citigo, SEAT Mii a karosérie Porsche Cayenne. Viac ako 99 % jeho produkcie smeruje na vývoz do 148 krajín sveta. Najväčšími exportnými trhmi Volkswagen Slovakia sú Nemecko, Čína, USA a Rusko.

Predsedom predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia, a. s., je Albrecht Reimold pôsobiaci na tejto pozícii od začiatku roka 2012. Členom predstavenstva pre finančnú oblasť je Andreas Paschke a pre personálnu oblasť Wilfried von Rath.Produkcia (2011)
Počet vyrobených vozidiel 210 441
Počet vyrobených prevodoviek
401 000
Počet vyrobených komponentov 34 000 000
Financie (2011)

Obrat 5,19 mld. eur
Investície 225,5 mil. eur
Personál (2011)
Počet zamestnancov 8 400


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-01-22  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  troška pravdy o hdp a jeho raste na slovensku


tým že naše hdp rastie inde vo vyspelom zapade klesa,,,,


a to z toho dovodu ,že berieme zapadu prácu,,,ktoru vykonávame za lacne eu oproti zapadným pracovníkomčiže žiadny rast,len premiestnovanie vyroby za účelom ušetrenia na mzdových nákladocha využitia stymulov,,,ktore v podstate urobia z pracovníkov ľudí vydržovanýcha platených štátom,,,tak ako to bolo urobene s firmou moha,kde stymul bol 2,7mil,a mzdove náklady na jedneho prac 1milion,,,žiadne dane platene firmov moha štátu...


teda absolutne žiadny prínos do ekonomiky....len ľudia chodili do prace za penaze z našich daní,,,za toto by mali mikloša vymiškovať ....

ale k veci na vysvetleni ako to vlaste funguje tu je vw bratislava,,,

ktorý zamestnáva 8 400ludi, s premerným platom 1000euro mesačne ,,,keby nemal možnosť opustiť nemecko,,,musel by platiť nemcom 3000e za tu istú pracu,,,


rozdiel je 2000e

ktore su nenávratne preč z globalnej ekonomiky,,,,lebo ostavaju u majitela

pri 8400zamestnancoch je to ale už 16 800 000milionov euro za mesiac,


čo prichodí ekonomika globalna ...

takže tým že mi tu udajne rastieme a to v hdp....je fakt len oblbovanie ovečiek ,,,akosa vlastne maju páradne v realite,ked sa nemajú....

žial bohu toto nie je jedina firma na slovensku,,,,


skutočný rast ekonomiky je ale niečo uplne ine,,,a to ked neaky slovak si zrobí firmu,,zamestna ľudi a skutočne vyraba niečo čo sám stvoril...a na tom zaraba a platí ľudí,,,

nie na fiktívnom raste hdp firiem ktore vzali iným pracu a dali slovakom ,za tretinove často ovela nžie náklady....


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-22  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  áno, máme všetko hmotné, /to sú nejaké ozajstné hodnoty?/, len samých seba sme stratili. Na to pisateľ článku ešte neprišiel, ak by áno, napísal by niečo úplné iné, nie len to, čo aj tak každý raz o to príde, lebo to sa nedá vziať, čo pochádza z tohto sveta, čo mu v tej chvíli bude úplne nanič, aj keby bol tým naj boháčom na zemi, len v tom vnútri, bol najväčším žobrákom...


chudatko . kaheguba63   |   ip:188.123.1   |   2013-01-22  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan by si mal asi precitat co je to hospodarsky rast :) tu je definicia ..... a) v užšom zmysle (najmä v teórii ekonomického rastu): dlhodobejšia, trvalejšia zmena (vzostup) životnej úrovne štátu (či vymedzeného územia) v čase
b) v širšom zmysle (najmä v praxi, ale aj teórii): akákoľvek zmena (vzostup) životnej úrovne štátu (či vymedzeného územia) v čase......

a teraz by ma zaujimalo kolo % obyvatelstva vstupla zivotna uroven a kolkym klesla .....slovenko po roku 1996 nema ziaden hospodarsky rast........len mame mozno najnizsi Hospodarsky pokles oproti ostatnym statom EU kde drasticky klesa zivotna uroven (mozno rychlejsie ako nam )

nabuduce si aspon nastuduj o com pises , (to o com pises je nasledkom pokroku a rozvoja technolohi a ziadneho hospodarskeho rastu) preto ze tvo clanok potom vyzera ako pekna KOKo..na :)


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2013-01-23  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Popolvar:
lenže paraziti majú políciu a armádu, právnikov, sudcov a parlament. A parlament odsúhlasí zákon zákazu pestovania si na vlastnom piesočku a vybavené. EU predsa lepšie plánuje potravinové zabezpečenie obyvateľstva, tak musí mať pod kontrolou výrobu potravín...
Treba pochopiť jednu vec: toto je vojna parazitov proti pracujúcim. A parazit zistil, že už nepotrebuje toľko pracujúcich a zvažuje, akým spôsobom sa toľkých nepotrebných zbaviť.
Využíva pritom nejednotnosť a totálnu zmagorenosť pracujúcich, ktorí za lesklé korálky vymenia všetko, aj svoj život za "život".


Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.219.23   |   2013-01-23  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {A parlament odsúhlasí zákon zákazu pestovania si na vlastnom piesočku a vybavené.} Nemôžu nám akázať pestovanie plodín na vlastnej pôde a povoliť ho iba veľkým korporáciám. To je v dnešnej dobe akurát riadne paranoidná predstava, alebo pochybný dôvod pre tých, ktorí si potrebujú nájsť výhovorku a ospravedlniť pokračovanie v pochybnom životnom štýle. Ale sám sa rozhodni, či budeš trebárs radšej kupovať predražené topane a rôzne naleštené sračky (netvrdím, že to robíš), alebo si skúsiš našetriť na záhradku a začneš si pestovať sám. No potom sa mi nesťažuj na nejaké Mosanto a podobne, pretože si len podporou i keď ich podporovať za nejaký čas nemusíš, pokiaľ si ušetríš peniaze na pôdu tým, že nebudeš kupovať zbytočnosti.

A okrem toho zvýšením poštu pestovateľov by sa možnosť zákazu pestovania znížila a nastal by masaker, keby chceli nejakí politici ľuďom pestovanie v súkromných záhradách zakázať. No ak bude záujem o skutočné hodnoty klesať a dopyt po naleštených sračkách stúpať, bolo by pre politikov jednoduchšie pestovanie zakázať. To by však bol zas len výsledok správania sa ľudí. Preto tvrdím, že revolúcia musí začať hlavne v nás.

http://www.youtube.com/watch?v=gomvuN9rDYc

Like in the famous words of Gandhi:
“Be the change in this world that you wanna see.“
The revolution doesn‘t start with your neighbour,
the revolution starts with me.
Without the government, without the legislation,
without the senate hearings, without conglomerations,
without the congress man or woman, without the lobbyist,
without the house of representatives – or the president.
Without governor, mayor, school board or police,
state or county jurisdiction. Without your family.
Cause this revolution starts with me,
cause I‘ve got to be the change that I want to see.
And this revolution starts with me,
cause I‘ve got to be the change that I want to see.


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2013-01-23  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Popolvar: jednoduché - zadotujú potraviny tak, že ľudia budú nútení kupovať za polovicu šmejdy v supermarketoch a nie drahé a kvalitné potraviny z vlasntej záhradku. Už teraz je cena vlastnoručne vypestovaného nad dotovanou cenou. Umelo vyvolanou krízou dotlačia ľudí k takej chudobe, že tí nebudú mať inú možnosť, len sa kŕmiť sračkami. Ani nemusia vymýšľať nijaké krkolomné zákazy pestovania.
A skús odhadnúť reálne možnosti toho, čo si vieš zabezpečiť sám. Zelenina a obilniny je to najmenej. A čo šatstvo, obydlie... Sme odkázaní na deľbu práce a výmenu. Peniaze sú dobrá vec, ale nie ako kapitál a uchovávač hodnoty, ale len ako prostriedok výmeny - na to boli vymyslené. Bez nich sa nezaobídeme, stačí len zrušiť ich zneužívanie parazitmi a vrátiť im pôvodnú funkciu.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-23  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To neni tak jednoduche josef... System zevnitrku nezmenis...
To bysme se museli schopit! a Zacit zit jinak! Vsichni!
Vykaslat se na NEJAKY STAT a SYSTEM ELIT! ALE SAMI SE STARAT? SAMI SE ORGANIZOVAT! A SAMI SI POMAHAT"

Je to jen na Lidech... My dva s tim nezmuzeme nic... Museji chtit vsichni


Popolvar . dotiginu47   |   ip:193.28.22   |   2013-01-23  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef, stále trvám na tom, že sa viac oplatí investovať do pôdy ako trebárs do naleštených somarín bez ktorých sa človek dokáže zaobísť, prípadne do drog. Pestovať sa oplatí a je to ekonomicky výhodnejšie ako výroba živočíšnych produktov+človek má zároveň aj viac pohybu, čo tiež nie je na škodu a miesto kde môže chodiť relaxovať.

A aj keď ti záhradka možno nepostačí, stále budeš na tom lepšie, pretože budeš mať z veľkej časti vlastnú zeleninu a ovocie+niečo prikúpiš+časom môžeš kúpiť ďalšiu pôdu, pretože záhradka ti pomôže ušetriť výdaje za jedlo a keby si toho vypestoval viac, mohol by si uvažovať nad tým, že začneš podnikať, ale to už dosť predbieham. Ide hlavne o sebestačnosť i keď samozrejme môžeš zájsť aj ďalej.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:193.28.22   |   2013-01-23  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  { jednoduché - zadotujú potraviny tak, že ľudia budú nútení kupovať za polovicu šmejdy v supermarketoch a nie drahé a kvalitné potraviny z vlasntej záhradku. Už teraz je cena vlastnoručne vypestovaného nad dotovanou cenou.} Zadotovať môžu, ale pokiaľ budú na pultoch "sračky", ľudia si budú radšej pestovať svoje.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:193.28.22   |   2013-01-23  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A aj tak si myslím, že to by museli riadne zadotovať, aby bolo pestovanie na vlastnej záhrade nevýhodnejšie ako kupovanie v obchodoch. Jednoducho to by mohlo viesť tiež obrazne povedané k masakru, keby začali politici vymýšlať podobné somariny.


Popolvar . dotiginu47   |   ip:193.28.22   |   2013-01-23  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čím viac bude "súkromných pestovateľov, tým menej si budú môcť korporácie, alebo politici "vyskakovať".


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-23  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo docela s tebou souhlasim tedkom.

Skutecne tim ze clovek zacne obrabet policko(ci zahradku) skutecne jenom ziska... Navic je to potom ohromna radost sledovat jak zasete plodiny rostou :) ani pece s tim spojena neni tomu prekazkou :)... naopak :) clovek ziska daleko vetsi rozhled a citeni s prirodou :))
A pak ta radost kdyz konzumujete vlastni potraviny :)) Tomu se malo co vyrovna!

Skutecne, kdo ma tu moznost.., tak v dnesni dobe lze zahradku jen doporucit... :)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-23  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to vsechno HLAVNE v nas...

Mnoho lidi touzi po zmene... Jen jako lidstvo neumime udelat(nebo se spis bojime) ten prvni krok..

Tak NECHT je nasim prvym krokem snaha se JAKO JEDINEC OSAMOSTATNIT, co jen to je mozne, od toho VAMPIRISTICKEHO MONOPOLNIHO SYSTEMU!!!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-23  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.vesmir.cz/clanek/hnojeni-novodoby-nastroj-nebo-odveka-soucast-zemedelstvi

prectete si toto.. i ty dave... myslim ze by te to mohlo zajimat. je tam docela uzitecnych rad...Popolvar . dotiginu47   |   ip:91.219.23   |   2013-01-23  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Navic je to potom ohromna radost sledovat jak zasete plodiny rostou :)} Presne tak. Mnoho ľudí má už radosť z toho, že si jedlo pripravia sami a radosť u mnohých z nich ešte stúpne, keď si zeleninu a ovocie aj sami vypestujú.


__________ . vileticu21   |   ip:80.81.231   |   2013-01-23  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no hej ma vsetko + zatym je uver/pozicky.
v minulosti si clovek dokazal zarobit na byt/dom dnes si clovek nevie najst ani pracu nie aby si dokazal nasporit.dnesnej dobe mi pride ze v minulosti co bol standard dnes je sen o peknom zivote.a to ze mame hospodarsky rast neznamena ze sa mame dobre.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.9.4   |   2013-01-24  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Navýšenie HDP sa reálne zvyšuje permanentným navyšovaním cien, znehodnocovaním meny a nie reálnou produkciou, v niektorých odvetviach / auta, elektronika, ... / produkcia rastie, útekajúce zisky rastú tiež! Zapredali sme sa parazitom a ešte niektorí ľudia si pochvaľujú!

Slovensko dosahuje 90% produktivity v EU a pracujúci majú tretinové platy EU.


Nejmenovany.fydocahe91

Nie ako jedinec sa osamostatniť od systému, ale spojiť sa všetci v jedinom a pravdivom poznaní o systéme!

Popolvar.dotiginu47

Ak by ich to malo ohroziť, tak súkromných pestovateľov, či záhradku zdania, alebo rovno zakážu alebo vezmú. Sebestačnosť musí byť politikou štátu. Schvália to politickí parazity?

333.xohohaqo72

O tom HDP máš pravdu - ide tu len o mieru vykorisťovania a väčšie zisky - ostatné reči, ktoré to zakrívajú sú keci!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-24  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jane mas pravdu. Ale je treba udelat proto ten prvy krok!

Lide potrebuji videt neco jiz existujiciho, schopne fungujiciho, aby nabyli odvahy.., a byli schopni se pridat a sjednotit za JEDNU SPOLECNOU VEC! ZA SPOLECNOU MYSLENKU!vulkan . wynyrahe75   |   ip:46.150.19   |   2013-01-24  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím s adminom,aby diskutujúci nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskúzie. Už som prestal počítať koľko raz sa tu použilo slovo sr...a, namiesto toho aby sa požilo na označenie zbytočnosti slovo nepotrebné a p. Po prečítaní týchto príspevkov sa musím nutne osprchovať.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-26  (03:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Nejmenovany

Vďaka za linky ja sa chystám ich pozrieť a dobré rady si uchovať a vyskúšať takže vďaka.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu


2012-09-20  (08:43)  |  Úvahy a komentáre
"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije. Kdosik dodal do systemu materyjal, kery byl pomišany s metylem. To zme nemohli tušit. Zrobili zme všecky procedury, kere robime normalně. Perfektně zme to vyčistili a předali dal. Partyja z teho zrobila ty svoje tuzemaky, vodky, švestkove slivovice a jine sajrajty pro blbce. Nikdo ale netušil, že v tym je metyl. Metyl nevyčistiš."


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kony

Pokud trochu sledujete dění na internetu, určitě jste zaregistrovali, že se v posledních dnech začalo masově šířit video s názvem Kony 2012. Jedná se o krátký film, který by mohl mít opravdu globální dopad. Jeho tvůrci v něm totiž vybízí lidi z celého světa k boji proti bezpráví v Africe a především k zatčení kriminálníka Josepha Konyho. Krátce po vydání tohoto snímku, který má na YouTube již 65 milionů zhlédnutí, nám překladatelka Antrey poskytla svůj český překlad.


Stručný výklad príbehu Krista bez teologických drí...

Dejiny Slovano - aríjskej rasy

Mikrovlnná zbraň USA

SaS musí byť zničené !

PROČ SE MUSLIMKY ZAHALUJÍ ?

Archív

Stručne k Ládinovej smrti

Bin Ládin sa stal číslom jeden v TOP hľadaných ľudí na svete za posledných 10 rokov. To vieme všetci. Pozrime sa, ale teraz na fakt primitívny vývoj udalostí posledných dní. USA teda hľadajú Ládina 10 rokov, potom ho akože nájdu. Čo sa, ale stane? Krvavo ho popravia. Tak neviem, ale dúfam že nie len mne pripadá táto celá akcia smiešna, nelogická a teda ak bola predsa skutočne zrealizovaná, vyzerala ako by ju zataktizoval prvák základnej školy...


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4371 s