19. September 2019
    
Žijú medzi nami? - Dolezite.sk

Žijú medzi nami?


  2010-05-03  (11:41)  |  Kultúra
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Žijú medzi nami?

Prehliadnime teraz všetky podstatné udalosti predchádzajúceho vývoja spoločnosti a zastavme sa pri niektorých známych osobnostiach, ktoré spoločenské dianie ovplyvnili výrazne. Vystúpi pred nami celý rad osobností, ktoré získali Nobelovu cenu za mier a samozrejme i osobností, ktorých právom zaradzujeme k diktátorom a masovým vrahom. V tejto súvislosti nás oblažuje pocit radosti, že v stredoeurópskom priestore sa nenachádza osobnosť, akou bol napríklad A. Hitler, J. Stalin či Mao Ce Tung, ktorá by bola pre nás hrozbou. To nám dáva pocit bezpečia pre ďalšie budovanie našich životov a dosahovanie osobných cieľov.

Je však tento pocit radosti a bezpečia skutočne oprávnený?

Na biologickej rovine si môžeme všimnúť zaujímavý fenomén, ktorý nás môže priblížiť k správnej odpovedi na vyššie uvedenú otázku. V ľudskom organizme sa nachádza viacero druhov vírusov a baktérií, ktoré pre nás v podstate nie sú nebezpečné. Avšak len kým im nevytvoríme pôdu, v ktorej sa môžu „zachytiť“ a pôsobiť zničujúco. Túto pôdu vytvárame prekyslením organizmu, oslabením imunitného systému, nesprávnym životným štýlom a podobne. Oslabený organizmus sa stáva vstupnou bránou k tomu, aby došlo k ochoreniu, neraz až k smrti. Samozrejme, predchádza tomu naplnenie rôzne dlhého inkubačného obdobia, v ktorom vírus v tele pôsobil, avšak neprejavil sa navonok.

Paralelou tohto deja je naša spoločnosť, ktorá sa podobná telesnému organizmu svojim logickým usporiadaním. Baktériami či vírusmi sú ľudia, ktorí v sebe majú predpoklady, aby sa stali pre spoločnosť nebezpečnými. Je možné tvrdiť, že sa medzi nami takíto ľudia skutočne nenachádzajú a my sme v bezpečí iba preto, že sa dosiaľ nemohli z určitých príčin prejaviť?

Všimnime si len súčasnú politickú scénu na Slovensku. Aj dnes nájdeme na nej pôsobiť ľudí, politikov, ktorí šíria jednostranné názorové štruktúry, že hrozbou pre celkový rozvoj Slovenska sú Maďari. A čo je horšie, majú za sebou stovky, až tisíce prívržencov. Ako by asi vyzeralo ich pôsobenie, ak by sa ocitli v pozícii nekontrolovateľnej moci na úrovni štátu či Európy? Nestalo by sa spoločenské dianie na Slovensku obdobou holokaustu v modernom prevedení? Možno by sme sa divili, koľkí ľudia z radov radových továrenských robotníkov, právnikov, lekárov či športovcov by svojim politickým prejavom, ak by boli skutočne spoločensky neohrození, ďaleko predstihli deštrukciu najväčších diktátorov sveta.

Týmto samozrejme nemá byť ani náznakom povedané, že máme byť nevšímaví voči šovinistickým tendenciám niektorých maďarských extrémistov, žijúcich pre vidinu veľkého Uhorska, v ktorom budú niektoré slovanské štáty plniť úlohy poddaných. To by bol druhý extrém, do ktorého sa nesmieme dostať! Musíme dokázať zaujať jasné stanovisko v otázke práva na sebaurčenie, avšak nie siláckym nacionalizmom a násilím, ale zrelým vedomím, že našim jediným a skutočným nepriateľom môže byť v skutočnosti len naša spoločenská, kultúrna i duchovná nerozhľadenosť. Nič iné. Jedine deficit tejto rozhľadenosti je našou hrozbou, pretože jedine so slepými a hluchými ľuďmi možno manipulovať a možno ich viesť do otroctva s pocitom radosti, že kráčajú k vytúženej slobode.

Našim nepremožiteľným spojencom je teda logicky sila rozhľadenosti a charakteru, ktorá nemá nič spoločné so samotnou učenosťou, či náboženskou dogmatikou, ale je syntézou vzdelanosti a jasného mravného profilu, ktorý sa prejavuje cťou a úsilím o formovanie poriadku a krásy v každodennom živote.

Keď dokážeme investovať viac pozornosti, energie i peňazí do pravého vzdelávania a duchovného pozdvihnutia národa, o to menej budeme musieť investovať v budúcnosti do odstraňovania množiacich sa medziľudských i medzinárodných sporov. O to menej budeme tiež ohrozovaní výskytom potenciálnych spoločenských škodcov.

Pôsobenie spoločensky nebezpečných osobností nie je teda podmienené len ich reálnou prítomnosťou a povahovými dispozíciami, ako sa môže zdať, ale predovšetkým stavom zrelosti väčšiny obyvateľstva a tým, nakoľko spoločnosť vytvorí podmienky pre ich uplatnenie. Je užitočné, keď človek dokáže zistiť, či sám nepatrí k nim. Významnejší či menej významný spoločenský vplyv, ktorý človek môže získať, neničí jeho charakter, ale ho odhaľuje a umocňuje. Zneužitie tohto vplyvu na prejavy násilia je prejavom strachu a duchovnej bezmocnosti.

www.umelecka-drevorezba.sk


Tomáš Lajmon
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Totálne od veci článok. Žijeme v demokratickej spoločnosti a žiaden diktátor neexistuje ani nemá šancu sa ujať na demokratickom pod-hubý.

1. Súhlasíte aby sa Slovenský vojaci vrátili domov a posilnili domobranu napríklad maďarských hraníc ? Nedávno sme boli svedka prechodu Maďarov cez naše hranice to nebola taktika našich politikou ale REALITA ! Oni normálne prešli cez hranice a pchali svoje zástavy !

http://dolezite.sk/Komarno_je_Slovenske_132.html

2. Súhlasíte aby Slovensko bolo potravinovo sebestačné ? (dosť bolo pestovanie rastlín z ktorých sa nenajeme, načo to pestujeme aby sme to mohli vyviesť a Slováci nech sú hladný?)

3. Súhlasíte aby Slovensko bolo energeticky nezávislé ?!

Možnosť ktorú vám chcem ukázať nemá nič spoločné s diktátorstvom ide len o základné prežitie predseda strany ktorá má toto vo velebnom programe nieje diktátor ale náš budúci zástupca !

http://tinyurl.com/259eut7la   |   ip:87.244.19   |   2010-05-03  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ekonom chod s tym nackom nekam uz len tomu ide o sebestacnu potravynovu zakladnu pre slovensko


la   |   ip:87.244.19   |   2010-05-03  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tomu ide o to aby sns zobral hlasi a polozil tak fica an kolena a aby sa tu zas podvodom dostala pravica kdo valdy ako to urobil dzurinda ked vyhral volby meciar


la   |   ip:87.244.19   |   2010-05-03  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sry nie jemu ale pudom co ho platia,a ci to nevidis?


ja   |   ip:147.232.1   |   2010-05-03  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsetkym ide o to iste, nabalit sa, ale preco mame hned od zaciatku ich hadzat do jedneho vreca? dajme sancu novym, starych uz ma cely narod dost, a to ze je nacek, to zasa len media vykresluju, ked si precitas tie body tak na vacsinu si odpovies tak je alebo ze je to pravda, ked si precitas ostatnych tak si tu tie iste taraniny co su aj na boardoch, a skutek utek, preto dajme sancu kazdemu, zatial som od ziadneho politika ani len nepocul zmienit sa o nezavislosti od potravin, a to by nam bolo fakt treba, lebo z aut sa nenajeme, ale to je v poriadku ze sa uz na slovensku pomaly sadi len trava, aj na tych urodnych podach? ved to je postavene na hlavu, viem ze teraz to Marian nema lahke, a nedosiahne tych vytuzenych 5 percent, ale treba sa snazit, a este jedna vlada s robom, janom, vladom alebo mikulasom a NASE SLOVENSKO uz vobec nebude nase...


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (16:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  la
citát:"ekonom chod s tym nackom nekam uz len tomu ide o sebestacnu potravynovu zakladnu pre slovensko"

Ale prečo máš takéto smiešne názory ktoré nevieš vysvetliť jediným logickým argumentom ?

Áno magistrovi M.K ide o potravinovú a energetickú sebestačnosť Slovenska. Konkrétne nie jemu ale nám Slovákom. Môžme si ho zvoliť ako nášho zástupcu a keď dostane dosť hlasov bude náš premiér.

Bol si slepý ?! že si nevidel konkrétne v 10 bode sa píše zopakujem:
citát s volebného programu ĽS NS č.14

bod 10. Obnovíme potravinovú a energetickú sebestačnosť Slovenska bez ohľadu na názor Európskej únie !

zdroj volebného programu nájdete tu :


http://tinyurl.com/259eut7EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja
citát:"Marian nema lahke, a nedosiahne tych vytuzenych 5 percent, ale treba sa snazit,

Na tomto prejave magister M.K. tvrdí že 5 % percent je istých. Prehlásil že ak je na Slovensku aspoň 5 % percent Slovákov ktorý chcú zmenu k lepšiemu tak ĽS NS dostane minimálne 5 % percent hlasov.

Celý prejav na ktorom to prehlásil nájdete tu :

http://tinyurl.com/2fte6bj


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  la
Ty frajer ! Tak mi daj tipa že koho mám voliť ?! Keď chcem aby slovensko bolo potravinovo a energeticky nezávislé ?! nooo ? daj nám všetkým tipa !


ANONYM   |   ip:87.244.19   |   2010-05-03  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja
a o tom to je este jedno volebne obdobie tochto systemu a je to uz total v prdeli preto uz nedam na ziadne reci a politikov pred volbami,
ekonom
pocul som jeho prejav k oslavam &SNP a niekto co zhadzuje ludi co v nom polozili zivot za slobodu inych a je za hlinku a tisa moze mat plnu hubu slubou o dobro pre slovensko ma nikdy nepresvedci.preto som proti nemu a budem.


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-05-03  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlasim, ziju. A sme to my. Kto je svaty, nech prvy hodi kamenom!
Su ludia, ktori maju ine hodnoty ako my. Ak su ine, tak tych ludi v realizacii ich hodnot nepodporujeme. Alebo zeby tu logika neplatila?

Najvacsou hrozbou je, ze sa prejavy stavu v ktorom zijeme este viac zviditelnia. (Nesloboda robit ine ako dovolene a akceptovane, politicky korekne, ...) No sucasne je to aj nadejou, ze sa ludia zobudia a povedia/realizuju "dost" manipulacii a podpore rezimu, kde "musime" mat vladu/kde mam niekto "musi" vladnut.
Tych co nam linajkuju zivot je mnoho. A linajkujeme si ho aj sami zotrvavanim v tom, k comu nas viedli nasi rodicia, a k comu vedieme nase deti.
Mame "demokraciu" - moznost zvolit si medzi Coca-Colou a Pepsi-Colou. Idu volny, a vela ludi si vybera medzi zlou a este horsou alternativou, vybera si mensie zlo. Pripadne ma "demokraticku" moznost nevolit vobec.

Ak sa vsetci obyvatelia dediny na okraji statu rozhodnu, ze ine zakony su pre nich lepsie, aj keby to bolo vacsine ludi v state nevadilo, predsa musia dodziavat zakony, na ktore mnoho ludi nadava.
Nemoznost to zmenit, zmenit inou ako tou jedinou cestou ma byt sloboda a demokracia?
A ak by sme chceli zakon, ktory by sa nepacil predstavitelom EU (neviem koho predstavuju), co potom?

Cim neskor to pride, tym je vacsi predpoklad pre revolucnu zmenu. Aj ked v pripade Slovakov to skor bude revolucia ducha, ako nasilny prevrat. Ludia budu ignorovat stare a riadit sa novym.


la   |   ip:87.244.19   |   2010-05-03  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putnik |
sry ale necakas moc od ludi?ze to nove aj bude dobre zatial co mam s ludmi skusenost tak je to skor opak.nechcem tu pisat nic negativne lebo uz zlych veci je dost


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-05-03  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol - celkom dobry program (cakal som horsie), ale niektore body sa mi nepacia:

2. Kazdemu umoznime pracovat.

Pekne sa to pocuva ale ako konkretne to chcu spravit?

4. Znizime hranicu trestnej zodpovednosti na 12 rokov.

Nie je to malo? Kazdy v predpubertalnom veku povystrajal mnoho hluposti a nemyslim si ze by mal mat niekto cely zivot zapis v registri pre nejaku hlupost co spravil ako 13 rocny. Ked chceme bojovat proti mladym ciganskym kriminalnikom (predpokladam ze tu ide o to) treba sa zamerat skor na rodicov, ktori svoje deti motivuju ju kradeziam.

7. Dochodkovy vek ustanovime na 60 rokov a ustavnym zakonom zabranime jeho zvysovaniu.

Najhlupejsi bod programu. Ako sa chcu potom vyrovnat so starnutim obyvatelstva?? Tak ako sa zvysuje uroven lekarskej starostlivosti a priemerny vek ako aj dlzka zivota, musi sa posuvat aj hranica odchodu do dochodku, aby pomer pracujucich a dochodcov ostal zachovany. Ziadne sporenia, DSSky a pod. nic nevyriesia, pokial tento pomer bude klesat.

9. Zrusime statne prispevky polit. stranam.

Super. Takze presadzovat svoje polit. myslienky budu moct len bohatsi. No ked sa nad tym zamyslim ani by to nebolo zle, taka slabsia forma geniokracie, na ovplyvnovani polit. diania musis najprv dokazat ze vies zarobit peniaze.. Len pochybujem ze sa to lavicovo zmyslajucim bude pacit, a nie je to moc demokraticke.

Inak viac-menej suhlasim.


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-05-03  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  la:
Viera hory prenasa ... A ked to este aj vidis (nepozeraj TV)?! Kolko ludi na Slovensku drzi hubu a krok a robi v ramci "pravidiel" to co najlepsie vie!?
Ako sa mozes dozvediet, ze American po svojej 8 hodinovej sichte ide na hodinu dve robit zadarmo pre charitu/nadaciu/organizaciu - pomahat len tak (pripadane robi 4 dni vo firme a piaty zadarmo niekde inde)?
Ako to ze je napr. na tjto stranke tolko informacii? (A ludia to najlepsie co najdu posuvaju dalej, prekladaju z anglictiny, ...)
Svet sa meni. Clovek sam svet nespasi, no je nas cim dalej viac, ktoryi sa snazia kazdy den dozvediet nieco nove, nieco v svojom zivote zmenit a napravit, ...
Neboj sa a pridaj sa.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX
citát1:"Nie je to malo? Kazdy v predpubertalnom veku povystrajal mnoho hluposti a nemyslim si ze by mal mat niekto cely zivot zapis v registri pre nejaku hlupost co spravil ako 13 rocny."

1. Nalejme si vínka pravdivého. 13 ročné deti súložia,fajčia,drogujú,behajú po diskotékach,fetujú,drogujú a dokonca strieľajú učiteľov a vraždia so zbraňami nevidím dôvod prečo by nemal byť zodpovedný trestno právne ?! Pravda je taká že hranica sa znižuje žiaľ taká je doba musíme prispôsobiť aj zákony.

citát2:"2. Kazdemu umoznime pracovat.Pekne sa to pocuva ale ako konkretne to chcu spravit? "

2. Tak to konkrétne neviem. Píše sa tam že sa zrušia príspevky všetkým parazitom a každému sa umožní pracovať. V minulom prejave Marián Mišún spomínal pracovné tábory. Tak aby nikto od hladu nezomrel tak asi bude mať možnosť pracovať v pracovnom tábore. Neviem to naisto iba píšem čo som to započul.
ANONYM   |   ip:178.40.20   |   2010-05-03  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putnik |
putnik ako neuraz sa ale nvm kde zijes je krastne mat plnu hlavu idealov a verit ale je lepsie ked sam clovek si neklame.nvm ci sledujes ludi okolo seba co robia a ako sa chovaju uz deti a to dost mlade kradnu a klamu len sa tak prasi a o dospelich ani nehovorit sa idu az zadrhnut za peniazmi a pre peniaze sa nestitia spravit hoco,fakt ako je strastne malo vynimiek a klamat si ze sa ludia menia k lepsiemu je dost naivne.ako kym som nechodil na tuto stranku tak som mal ovela lepsiu mienku o ludoch bohuzial som si ju musel upravit,ale hovorim cest vynimkam.


ANONYM   |   ip:178.40.20   |   2010-05-03  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak ako sa tu snazim ludi presvedcit aby nesli volit a ze treba tento system poslat do kytek a ze je to uz najvisi cas a myslis ze sa mi to dari?skoro vseci sa tu ohanaju mytusmi ako nechod volit volis toho co nechces a td.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-05-03  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kde berie istotu pisateľ príspevku, že tu opäť nie je taký Hitler? Samozrejme, že nie v tej istej koži, pod tým istým menom, v tej istej krajine, ale skutočnosť je už raz taká, že všetci sa dostavili, aby si vyniesli nad sebou konečný rozsudok. Ale to by sa muselo dbať na niečo podstatné, že táto doba je v niečom iná a už nikdy neopakujúca..., nejeden staroveký prorok o tom hovoril.


filip   |   ip:178.41.12   |   2010-05-03  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pisateľ má zbytočnú obavu.Zo slovenskej strany madarom nič nehrozí.Neustále požiadavky a provokácie prichádzajú len z jednej strany!V dnešnom svete spoliehať na "silu logiky,rozhľadenosti a charakteru" je idealizmus s ktorým vás zmetú prv ako začnete.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2010-05-03  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neznám volební zákon na Slovensku, ale nejít k volbám znamená, že ty hlasy se rozpočítají podle toho poměru, jakého dosáhli jednotlivé strany, a na tyto pak dostávají strany státní prachy (nebo-li peníze daňových poplatníků) stejně jakoby ty voliči u voleb byli. Do tohoto systému se však nezapočítávají neplatné hlasy, tj. pokud bojkotovat volby, tak jít volit a do urny vložit neplatný hlas (buď prázdnou obálku, nebo víc volebních lístku - dvou nebo tří stran, bez úprav.Škrtání či roztržení a podobné poškození se počítá jako platný hlas).
Další možnost, jak "zamíchat" politickou scénu je dát volební lístek jedné straně, ale označit kandidáty na konci kandidátky, ne lídry a ty na "volitelných" místech nahoře.


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-05-03  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM:
Pises co robia oni. A co ty?
Len Ty?
Ludi ako ty je mnoho.
A meni sa to. Meni sa to k lepsiemu. To ze ti zli su zrazu velmi zli je sucastou "fazoveho prechodu". Tato polarizacia pomaha pasivnej vacsine ozit.
Mladi ludia pozeraju telku, hraju pocitacove hry a potom konaju tak, ako ich to naprogramovalo. Ak ich mozu naprogramovat hry ktore hraju? Ako ich mozu naprogramovat obrazky ktore vide v TV? Ak si nikdy vedome nebojoval s programom vo vlastnej hlave, je to podobne zavislosti. Uvedomis si ju, az ked si "na dne". Zbavis sa jej len ak chces (nie chvilku ale stale). Vidis dosledky, no neveris?! (Za par sekund reklamy v TV sa platia miliony. Preco? Naozaj to nema ziaden efekt. A ak ano, co potom casovo neobmedzene filmy?)
Liecit sa budeme musiet takmer vsetci. No uz mnohi vedia, o chorobe, jej povode, ... A mnohi liecia seba, ludi okolo, ...

Na druhej strane mas pravdu. Navonok, z kratkodobeho pohladu to moze vyzerat, ze ludia su horsi, lebo robia aj to, co mali dlho zakazane (alebo nechceli robit). A cim rychlejsie sa budes menit k "lepsiemu", tym viac bude okolie blbnut (menit s k "horsiemu"). (Osobna skusenost.)


QucienT   |   ip:95.105.14   |   2010-05-03  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol, stale nechales, ze LS NS nas moze priviest akurat ku hospodarskej a ekonomickej izloacii. Podom nam bude naprd nezavyslost... Ropu, uhlie a elektrinu si vyciciame s prsta? Ci ty "samozany experti a spasitelia" Slovenskeho naroda daju postavat dalsie styri jadrove elektrarne a ropu a uhlie budu z Ruska pasovat v kufroch skodoviek? :D
Nakoniec by sme mohli skoncit horsie ako Greci. Dakujem pekne za taku nezavyslost. Ja volim KDH.


Dikus   |   ip:91.148.9.   |   2010-05-03  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem co ma fotoclanku slnecna protuberancia spolocne s politickou situaciou. Pre EKONOMA KAROLA: volit ludi ktory chdia vo vlastnych uniformach a chcu zalozit domobrany je snat to najhorsie co moze obcan mysliaci slobodne volit diktaturu a militarizaciu a nakoniec sa snas stane obdoba KLDR. Za zamienkou vlastnej energie a sebestacnosti odizolovat sa od europi pod nadvladou zbrane a armady to snad nie.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  QucienT
citát1:"Podom nam bude naprd nezavyslost... Ropu, uhlie a elektrinu si vyciciame s prsta? "

1. Nevidím dôvod prečo by Slovanské národy ktorých je v Európe najviac počtom s nami nechceli spolupracovať a meniť suroviny?!

citát2:"Ci ty "samozany experti a spasitelia" Slovenskeho naroda daju postavat dalsie styri jadrove elektrarne "

2. Dobrý nápad.


tipek   |   ip:188.123.1   |   2010-05-03  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  qucienT//ropu+plyn s obrovskou radostou Ruska, by nam vymienali za tovarovy Rusi ako za socializmu, staci keby sme skopirovali tie peugeoty,wolsvageny co tu nanosili a vyrabili auta a nazvali by sme ich trebars Janosik (cina uspesne kopiruje uz roky, s pozehnanim Ruska by sme si to mohli bezproblemov dovolit).


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dikus
citát:"je snat to najhorsie co moze obcan mysliaci slobodne volit diktaturu a militarizaciu a nakoniec sa snas stane obdoba KLDR "

Ak dobre viem ĽS NS sú aj proti Komunizmus a Komunistom ! Tu ide o slobodu. Keď ti pôjde o život a majetok a zdravie stále bude hovoriť ja chcem slobodu ? Aj keby ťa vlastný Slovenský vojaci mohli ochrániť ?!


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetkým
citát tipek :" qucienT//ropu+plyn s obrovskou radostou Ruska, by nam vymienali za tovarovy Rusi ako za socializmu, staci keby sme skopirovali tie peugeoty,wolsvageny co tu nanosili a vyrabili auta a nazvali by sme ich trebars Janosik (cina uspesne kopiruje uz roky, s pozehnanim Ruska by sme si to mohli bezproblemov dovolit). "

Doplním že tie automobilky tú také automatizované že by sme v nich mohli vyrábať stroje a ďalšiu automatizáciu ! A posielať do ruska a oni bratia nám zato pošlú plyn !urán ropu čo len živne budeme chcieť. Veď sa nám tu môže žiť ako v raji ! So všetkými výhodami raja ale so žiadnymi nevýhodami ako je nevedomosť o smrti a nevoľnosť.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  QucienT
citát:"EkonomKarol, stale nechales, ze LS NS nas moze priviest akurat ku hospodarskej a ekonomickej izloacii. Podom nam bude naprd nezavyslost.."

V tomto sa mýliš. Práve že mi už sme izolovaný. Slovanské národy sú počtom v EU najvyššie a sú najviac diskriminované ! Spomeniem brutálny príklad za všetky Ukradnuté Kosovo.Mi už sme v izolácií totiž to ak si si nevšimol !


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tým EU som myslel Európu celú.


Dikus   |   ip:91.148.9.   |   2010-05-03  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol:OK a ked nam nepojde o zivot tak ti tvoji paplasi v uniformach proste zhodia uniformy rozpustia domobranu a budu sa tvarit ako mili stedri ujovia ktori maju vsetkych radi a za chrbtom budu ubijat ciganov a vsetkych nesolventnych a nevyhovujucich nemyslis ze to tu uz raz bolo?

Keď ti pôjde o život a majetok a zdravie stále bude hovoriť ja chcem slobodu ? Aj keby ťa vlastný Slovenský vojaci mohli ochrániť ?!

Poviem ti asi novinku chranit slabsieho
nie je privilegium "kvazi Slovenskych vojakov". Tito nasi "kvazi Slovensky vojaci" budu to vzdy robit pre peniaze a kazdy sa na teba vys....e pretoze vojaci su trenovany k agresii. Vacsinou co mam skusenosti su vojaci ideologisticky sjednoteny a su zvacsa agresivny ku vsetkym. JA osobne nepotrebujem ochranu pretoze vlastnim zbran som relativne silny a zdravy jedinec viem prezit v prirode sebestacne. A vzdy budem pomahat slabsim bez naroku na odmeny ci pochvali pretoze som taky a nemusi ma ktomu vychovavat agresivna armada alebo vedenie statu.

EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dikus
citát:"mili stedri ujovia ktori maju vsetkych radi a za chrbtom budu ubijat ciganov a vsetkych nesolventnych a nevyhovujucich nemyslis ze to tu uz raz bolo? "

Tebe preskočili to máš z kade takú kravinu ?! Ako to myslíš že budú ubíjať cigánov za chrbtom ? To akože tajne ? :D Celú osadu nechajú zmiznúť ako David Koprfild a cigáňom naložia a potom ju vrátia naspäť aj s dobitými cigáňmi ? Nemyslíš že je to Scifi ? Aby vládne zložky byli menšinu poza chrbát väčšiny ?! dneská ti ide JA SA TI ČUDUJEM AKO TI MOHLI DAŤ ZBROJNÝ PAS ? Ak sa nemýlim tak sa robia psycho-testy či už nie ?


QucienT   |   ip:95.105.14   |   2010-05-03  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viem ze situacia vo svete je zla ale tu je zufala. Tu hynie zdravi ludsky rozum. Mne je jedno co ty nacisti v preobleceni dristaju. Ja sa tak zufalo necitim aby som im nato skocil ako vcela na med.
EkonomKarol, nemas ani sajnu, co je to hospodarska a ekonomicka izolacia a tka t ochces zazit na vlastnej kozi, nech sa paci, zaloz si vlastnu republiku niekde na sibiry a tam si tookola prehravaj videa na ktirych su ty nacisti v preobleceni a pocuvaj ich sladke reci az kym nezblbnes. Ale prosimta, ostan v tej tvojej republike nacistickej a nevyvazaj to tam, kde budu zit aj dalsie generacie ludi. My by sme mali hladat racionalne riesenia, ktore pre nas nebudu nijakym obmedzenim v dalsom vyvoji. Zial ultranacionaliznus a izolacionalizmus niesu tymi spravnymi rieseniami.


Dikus   |   ip:91.148.9.   |   2010-05-03  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no neviem mili karolko ja to hovorim ako priklad ako hitler to robil s inimi rasami. Ale ty to asi chces a este tu propagujes a obhajujes stranu ktora k tomu speje a o mna sa neboj psychicky som na tom v pohode. odpisem ti az zajtra uz musim ist prec tak sa majte vsetci normalni a striezvim myslenim


QucienT   |   ip:95.105.14   |   2010-05-03  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tato stranka sa meni na nacisticku propagandu!!!


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  QucientT
citát:"My by sme mali hladat racionalne riesenia, ktore pre nas nebudu nijakym obmedzenim v dalsom vyvoji."

ĽS NS má týchto 14 bodov vo volebnom programe.

http://tinyurl.com/259eut7

Konkrétne ktorý bod by nás mal obmedzovať v budúcom vývoji ?

To že budeme energeticky nezávislý a nebudeme musieť kupovať drahú elektrinu od Talianov ? To že si ju za nákladové ceny ! kúpime od vlastných štátnych elektrárni ?

To že budeme potravinovo nezávislý že nebudeme dovážať drahé a nekvalitné potraviny zo zahraničia ?

Konkrétne ktorý bod nás bude obmedzovať vo vývoji ak nám k nemu nepomôže ?


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  QucienT
citát:"Tato stranka sa meni na nacisticku propagandu!!!"

1. :DDD háá a čo konkrétne je na nej nacistické ?

2. Vieš aby si vedel pre väčšinu černochov, cigáňov a rómulesou je každý biely policajt "Fašista " teraz som napísal 100 percetný fakt. Ty mi prídeš ako nejaký hnedoslovák.

3. Mohol by si nám prosím ťa vysvetliť pojem nacistická propaganda ? LEN ABY SME VŠETCI MALI ISTOTU ŽE MYSLÍME TÚ ISTÚ VEC :)


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2010-05-03  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Dikus | ip:91.148.9. | 2010-05-03 (21:13)

Prečítaj si korektné dejiny, nie tie ktoré sa dozvieš od tej dlhovlasej dilinoblondíny na Markíze....

2 QucienT | ip:95.105.14 | 2010-05-03 (21:12)

Áno zdravý rozum tu zahynul vďaka takým politicky korektným ľuďom ako ty. Bližšie k fašizmu na vlastnom národe má súčastná politická elita.
A nacionalizmus ?
Politicky korektná wikipédia nám hovorí že nacionalizmus je :
* teória (a prípadne aj politický smer), ktorá tvrdí, že príslušníci jedného národa majú právo spojiť sa a vytvoriť si suverénny národný štát
* ideológia a politika založená na presvedčení o výnimočnosti vlastného národa, bojujúca proti cudzej nadvláde, sledujúca národné záujmy
* ideológia, povyšujúca vlastný národ nad absolútno, zdôrazňujúca a oslavujúca národný cit
* vlastenectvo alebo vedomie príslušnosti k istému národu

Kto vlastne si ?????


QucienT   |   ip:95.105.14   |   2010-05-03  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia, ja viem ze chcete lepsie zit, ja tiez, ale cez LS NS podla mna cesta nevevedie. O co tu ide, o to aby sme lepsie zili? A preco prave p*ospolitost a la LS NS. To nijaka lepsia strana tu na Slovensku nemohla vzniknut?


QucienT   |   ip:95.105.14   |   2010-05-03  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol, naco tu kazdemu vnucujes stranu, ktoru chces volit? Nechaj ludi nech sa slobndne rozhodnu, uz ja tak pomali nie je z coho vyberat.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63
QucienT je Hnedoslovák :) preňho sú všetci Fašisti a Nacisti :DDD Proste čierny sa nevedia zmieriť s tým že môže existovať biely spravodlivý nestranný policajt ! :DD už tomu konečne chápem prečo je pre každého černocha biely policajt fašista. Aj obama v USA je iba hra na dobrého policajta :))


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  QucienT
citát1:"naco tu kazdemu vnucujes stranu, ktoru chces volit? Nechaj ludi nech sa slobndne rozhodnu, uz ja tak pomali nie je z coho vyberat."

Skôr odpovedz na otázky a nepíš ďalšie proti otázky. Pozri si čo som sa ťa pýtal ak to nedokážeš rád to všetkým zopakujem. Opakovanie matka múdrosti skôr sa im otvoria oči ako sa otvorili mne. Jediné prečo som dlho nevidel Rasizmus proti bielym bol ten že som biely a nevedel som čo je to rasizmus. nikdy by ma ani vo sne nenapadlo že aká nenávisť je proti Slovákom a vôbec sa tým netaja ani verejne !


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  QucienT
citát1:"A preco prave p*ospolitost a la LS NS. To nijaka lepsia strana tu na Slovensku nemohla vzniknut?

Odpoviem ti spravodlivo.Áno mohla ale nevznikla. Preto ĽS NS pretože ako jediná háji záujmy Slovenskej republiky. Dôkazom toho je aj ich volebný program

http://tinyurl.com/259eut7


QucienT   |   ip:95.105.14   |   2010-05-03  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha, zrazu som Hedoslovak, ked ta odhovaram od toho, ze vnucujes ludom na tomto webe tvoje nazory. Ked chces aby sa ty "samozvany experti a spasitelia" Slovensketo Naroda dostali do parlamentu, musis sa viac snazit. Tvoje spamovanie na tomto webe im volebne preferencie nezvysi, ale to len tak mimochodom. Hlinkova garda tu uz bola, LS NS alias byvala p*spolitost ma taky isty odev, myslenie a ine vonkajsie prajavy. Hlinkova garda tu bola za Slovenskeho statu v case Protektoratu Cechy a Morava a v tedy tu bol nacizmus, ale TY historiche suvyslosti nevidis, vidis len svoju pravdu, ktoru musis kazdym zadzat do oci ale co uz s tebou. Este dobre, ze pan K*tleba nie je katolicky knaz... Najvacsou ludskou tragediou je, ked sa clovek zamkne do klietky vlastnej iluzie, len pre to, ze sa v nej citi bezpecne. Vo volbach sa ukaze kto z koho, ako som uz napisal tvoje spamovanie na tomto webe im volebne preferencie nezvysi.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dikus
citát:"no neviem mili karolko ja to hovorim ako priklad ako hitler to robil s inimi rasami. Ale ty to asi chces a este tu propagujes a obhajujes stranu ktora k tomu speje a o mna sa neboj psychicky som na tom v pohode. odpisem ti az zajtra uz musim ist prec tak sa majte vsetci normalni a striezvim myslenim"

Tak toto si vyprosím. Zjavne to máš v hlavičke trošku pomýlené ! Ja nič také ako rasizmus nechcem práve že som proti rasizmu a preto chcem ĽS NS ktorá nebude ľudí brať podľa farby pokožky ale podľa reálnych skutkov. Na Slovensku trpíme proti Slovenským rasizmom! Riešením neposudzovať ľudí podľa farby pleti a ku všetkým sa správať rovnakým pravítkom preto volím ĽS NS č.14


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dikus
Máš pravdu už si trepal dve na tri vyspi sa a zajtra napíš niečo normálne neodtrhnuté od reality.


opt   |   ip:217.112.1   |   2010-05-03  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Můžete mi prosím někdo překopírovat do diskuze Otázníky života a Úmrtí Štefánika ? Nám v ČR se ten článek opět nezobrazuje. Děkuji .


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  QucienT
citát1:"Aha, zrazu som Hedoslovak, ked ta odhovaram od toho, ze vnucujes ludom na tomto webe tvoje nazory."

1. Nie preto si hnedoslovák ale preto lebo v spravodlivých ľuďoch a cieľoch ako je ĽS NS a ich volebný program vidíš fašizmus a nacizmus. Ohováraš a očierňuješ ich bez jediného dôvodu. Proste neznesieš aby vo vláde boli biely vzdelaný a spravodlivý Slováci. A toto neznesie väčšina proti Slovenských politikov a skupín a ľudí.

citát2:"Hlinkova garda tu uz bola, LS NS alias byvala p*spolitost ma taky isty odev, myslenie a ine vonkajsie prajavy. Hlinkova garda tu bola za Slovenskeho statu v case Protektoratu Cechy a Morava a v tedy tu bol nacizmus, ale TY historiche suvyslosti nevidis, vidis len svoju pravdu,"

2. Ale čo má hlinkova garda s ĽS NS. Nezomreli už náhodou ? Alebo sa ich duch prevtelil do strany ĽS NS. Sám píšeš že to bolo za protektorátu čechy a morava. Ale mi nie sme už pod protektorátom nemusíš sa báť :) Kľudne sa vyspi zo šoku nie sme pod protektorátom a nieje tu žiaden nacizmus zajtra budeš vyspaný a možno prinesieš niečo prínosné na rozdiel od môjho spamu :)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čím viac tu diskutujem tým mi to všetko je jasnejšie a jasnejšie. Proti-Slovania nechcú aby v našej vlastnej vláde bol vzdelaný biely Slovák ! Zatiaľ sú tam biely ale na slnku sčervenajú neopália sa sú to Olašáci alebo ľudovo povedané židia !


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Proti-Slovanom

Všetci Proti-Slovania len píšte píšte hlavne reálne dôvody prečo ste proti ĽS NS. Zrazu zistíme že je 14 dôvodov prečo voliť č.14 no ani jeden logický argument prečo ich nevoliť. Veľa zmanipulovaných Slovákov čím viac píšu prečo sú proti ĽS NS tým viacej zisťujem že to ani oni sami nevedia.


ANONYM   |   ip:178.40.20   |   2010-05-03  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opt
nz:)
Stále živé otázniky o smrti Milana Rastislava Štefánika

2010-05-03 (06:23) | Z domova
Každý rok si 4. mája pripomíname výročie smrti generála Milana Rastislava Štefánika. Určite oprávnene sa ozývajú hlasy, že namiesto špekulácií, ako zomrel, by sme mali Štefánikovo dielo nanovo preštudovať. Analyzovať. Vyvodiť z neho závery pre našu budúcnosť. Je to nádherná úloha pre slovenských intelektuálov. Pre historikov je tu však iná. Všetky vyspelé štáty sveta podrobujú exhumácii kostrových pozostatkov svojich dejateľov. Preto by bolo načase pristúpiť k exhumácii aj Štefánika. Skúsme zosumarizovať fakty, ktoré o jeho smrti poznáme.SVEDKOVIA BOLI

Pred šiestimi rokmi vyšlo v kauze smrti generála závažné dielo. Význam knihy Emila Karola Kautského (Kauza Štefánik – Legendy, fakty a otázniky okolo vzniku Česko-Slovenskej republiky, Matica slovenská, 2004) je v tom, že otvoril pražské a iné archívy. Podarilo sa mu to, o čo sa usiloval celý život synovec generála Pavel Štefánik, ktorý mi do novín pred svojou smrťou povedal: „ Beneš bol úhlavným nepriateľom uja Milana, lebo vedel, že ak sa ujo Milan postaví na zadné, tak za ním bude stáť 800 000 legionárov. Nik nechce pichať do osieho hniezda. Nemám podporu nielen na Pražskom hrade, ale ani u slovenskej politickej reprezentácie (v roku 1992). Edvard Beneš bol ministrom zahraničných vecí a súčasne minister vnútra. Prezident Masaryk bol súčasne ministrom financií. Mali všetky kľúčové postavenia, a bez týchto dvoch ľudí sa nemohlo nič odohrať. Písal som Havlovi, Čarnogurskému, Mikloškovi, Keltošovej, Dubčekovi, ale nie všetci mi aj odpísali. A ak, tak iba naivným spôsobom odpovedali pre odpovedanie, ktoré nič nerieši. Trvám na tom, aby pražská vláda predložila protokol o páde. Keď sa to tak vezme, tak za každú ukradnutú hus je protokol, a o tomto nie je žiaden? Pýtala sa matka gen. Štefánika, teda moja stará matka, ešte T.G. Masaryka, aby osobne odpovedal, ale mlčal, ani na pohrebe nebol. Štvrtého mája 1919 predsa priletel francúzsky generál, minister vlády, podpredseda zahraničného výboru, a nik nebol na letisku? To znamená, že nik nechcel byť svedkom. A čoho nechcel byť svedkom? Beneš rozhodol, že to bola tragická smrť, avšak to je omyl. Bolo tam veľa sedliakov idúcich do roboty, takže svedkovia boli. Raz darmo, staré rímske právo hovorí: Volenti not fit iniuria – kto chce tomu sa krivda nedeje. Talianska vláda predsa prevzala prepravu česko- slovenského ministra, francúzskeho generála a snúbenca markízy Giuliani Benzoni-príbuznej rodu Savojskovcov – teda talianskych kráľov, predtým aj habešských cisárov. Tým prevzali zodpovednosť. Lietadlo padlo zásahom takým alebo onakým, ale československá vláda to nemohla nechať len tak. Museli hlásiť do Ríma, že sa niečo stalo. Zomrel francúzsky generál, museli to hlásiť do Paríža, a kde sú tie protokoly? V archívoch T.G. Masaryka. Prečo ich neotvoria, veď od smrti prešlo už 73 rokov (v roku 1992)? Z historikov, či je to Mlynárik, Juríček, Štvrtecký alebo Zuberec, všetci prišli len po 4. máj 1919 po 12. hodinu, 5. minútu, dovtedy píšu dosť informovane, ale ďalej nie, prečo?“


ZÁPISKY PILOTA

Emil Karol Kautský bol vo svojej knihe konečne z historikov ako prvý dôsledný. Posudzuje listinné dôkazy, osobné poznámky historických osobností, pitevné správy, pohrebné osvedčenia, viaceré policajné záznamy záhadných úmrtí súvisiacich čo i len máličko so smrťou Štefánika, a to od roku 1919. Robí to však bez zbytočného pátosu – pragmaticky. Kautský pristupuje k faktom striedmo, so značnou dávkou zdržanlivosti. Ak už vysloví mienku, nie je to súd, ale logické vyústenie viacerých dôkazov a faktov.

V knihe je množstvo historických súvislostí výnimočného sna talentovaného muža, ktorý získal priazeň mocných sveta. Ako schopný vojenský pilot, ktorý dokázal dvakrát pristáť po zostrelení lietadla, organizuje česko-slovenskú armádu, lebo na nej postavil budúci úspech – vytvorenie spoločného štátu. Bez vlastnej armády by totiž neexistoval. Na pravú cestu napravuje aj Masaryka či Beneša, ktorý sa Štefánikovi snaží dostať do priazne. Vidí, že tento schopný Slovák je stelesnením činu, kým on s Masarykom sú v pracovniach schopní spriadať politické intrigy. To ja to, čo Štefánik nevie. Tam je jeho slabina.

Kto by chcel po prečítaní knihy opäť tvrdiť, že Štefánikova smrť je neodhalená, nevyriešená, nedoriešená, ten by klamal tak, ako o nej klamali celé generácie historikov, ktorým nehrala do karát predstava, že v prípade Štefánikovej smrti treba hovoriť o úkladnej vražde. Vražda mala motív, svedkov a dostatok dôkazov. V tomto zmysle je cenné Kautského vedecké vysvetlenie omylov, akých sa dopúšťali pri hodnotení dôkazov jeho predchodcovia. Naposledy Jozef Husár v knihe Musel generál M.R. Štefánik zahynúť? V nej boli nesprávne interpretované zápisky pilota a posádky počas letu do letového zošita. Kautský dokázal na základe technických dôkazov, že Caproni nebolo poškodené nad Viedňou, ako špekuloval Husár. Dokázal aj jeho bezchybný pohyb na bratislavskom nebi podľa svedkov z oficiálnej Masarykovej správy.

Na obhajobu záverov používal oficiálne zdôvodnenia vyšetrovacej komisie leteckého nešťastia, ktorá vznikla za Tomáša G. Masaryka a Edvarda Beneša. Tá vyšetrovala aj toho, kto ju inicioval, teda občana Michala Lechtu z Ivanky pri Dunaji, ktorý žiadal vládu v Prahe prešetriť fakt, že sa 4. mája 1919 strieľalo na Štefánikovo lietadlo. A trestné stíhanie proti Lechtovi za toto podanie bolo zastavené, lebo „sa nedá dokázať nepravdivosť Lechtových tvrdení“ (s. 255). Komisia ani vyšetrovanie Lechtu v roku 1928 za vlády Masaryka a Beneša nevyvrátili toto tvrdenie. Takže platí dodnes.VZÁCNE SVEDECTVO

Mne sa zasa podarilo získať v roku 1993 vzácne priame svedectvo očitého svedka Štefánikovej tragédie. V dome opatrovateľskej služby v Považskej Bystrici v roku 1993 žil Jozef Haronik, ročník 1906, z obce Prosné. Keď mal trinásť rokov, pracoval u pastiera dobytka vo Vrakuni pri Bratislave. V osudný deň 4. mája 1919 sa zhodou osudových okolností stal prvým očitým svedkom nešťastia. O udalosti Jozef Haronik spomínal: „V ten deň som bol pri železničnom moste, čo vedie do Komárna. Zrazu som zbadal lietadlo, ktoré letelo ponad most nad Vrakuňou do Vajnor. Keď už bolo nad Vajnormi, všimol som si, že lietadlo dymí. Rozbehol som sa za ním. Na ceste ležal nejaký muž v kombinéze. Vtedy som ešte nevedel, že je to Štefánik. Lietadlo horelo asi desať-pätnásť metrov od neho. Ležal na chrbte a bolo jasne vidieť, že dýcha – kombinéza sa pohybovala. Nato sa objavil muž na bicykli, ktorý prišiel smerom od Bratislavy. Mohol mať asi štyridsať rokov. Hneď za ním prišlo čierne auto, z ktorého vystúpili neznámi civilisti. Zohli sa nad Štefánikom a rozopli mu kombinézu. Pod ňou mal kožené sako a v ňom zlaté hodinky, ktoré odopli a strčili si ich do vrecka. Našli uňho aj doklady, podľa ktorých zistili, koľkí boli v lietadle. Preto hneď vydali rozkaz vojakom, ktorí prišli za nimi, aby našli ďalších troch Štefánikových spolucestujúcich. Jeden ležal v priekope pri ceste neďaleko Štefánika. Okolo hlavy mal bielu šatku so stopami krvi. Bolo zjavné, že je mŕtvy. Druhý ležal tiež mŕtvy v žite. Tretieho nemohli nájsť. Jeden čatár odtrhol tyč z lietadla a prehrabával trosky, a tak ho našiel. Všetkých troch naložili do vojenského nákladného auta. Pozostatky muža z lietadla zabalili do plachty. Na Štefánika som videl zblízka, keďže som bol iba dva metre od neho. On jediný žil. Keď mu rozopli kombinézu, nikde nebolo vidieť nejaké stopy krvi. Len jeho jediného naložili do čierneho osobného auta. Mňa na mieste vypočuli a odviedli ma z davu ľudí, ktorý sa tam o chvíľu zišiel. Šiel som späť do Vrakune. Druhého svedka, ktorý prišiel za mnou na bicykli, naložili aj s bicyklom do auta a odviezli do Bratislavy.“

Z tejto výpovede Jozefa Haronika vyplynuli otázky, ktoré ochotne zodpovedal:

Hovorili ste neskôr, už ako dospelý, o tom, čo ste vtedy videli?

- Nie. Bál som sa to povedať, lebo všade boli Česi, a tí by ma hádam aj zavreli. V roku 1931 som totiž odišiel do Francúzska za prácou. Keď som sa po piatich rokoch vrátil, vstúpil som do komunistickej strany a aj preto som sa bál, že by ma zavreli.

A čo počas slovenského štátu?

- Opäť som sa bál, z toho istého dôvodu. Za komunistov sa vtedy považovali väčšinou Česi...

Na záver rozhovoru na otázku, čo by ešte mohol dodať, Jozef Haronik povedal:

- Prisahám na to, čo som videl. Vyberte si, či mám pravdu ja alebo niekto, kto má falošnú pravdu.

Po zverejnení svedectva Haronika v roku 1993 som sa dočkal útokov aj v tlači, že moje teórie o Štefánikovej vražde staviam na výpovedi pastierika kráv. Nielen ja som pochyboval o nešťastnej náhode. Mnohí leteckí odborníci dokázali, že výsostné znaky zo zeme nebolo vidieť, hoci mnohí zástancovia nešťastnej náhody tvrdili, že si vojaci poplietli výsostné znaky Talianska s maďarskými, a preto sa v Bratislave 4. mája 1919 na Štefánikovo lietadlo strieľalo. To, či ide o nepriateľské lietadlo, sa určovalo podľa jeho tvaru vo vzduchu, nie podľa nerozoznateľných výsostných znakov. Maďari nemali dvojmotorové a dvojtrupové lietadlo, akým bol stroj Caproni, ktorým priletel Štefánik. Preto si Caproni nik nemohol mýliť s maďarským lietadlom. Vojaci v tom čase vedeli, že je to Caproni, a teda, že je to talianske a nie maďarské lietadlo. Dostali však príkaz strieľať.ĎALŠIE FAKTY

Iný letecký odborník, ktorý celý život zasvätil skúmaniu havárie lietadla Caproni, mi povedal ďalšie technické podrobnosti. Dokonca mal na ne aj dôkazy. Vlastnil časť vrtule z lietadla. Z nej sa dalo určiť, že lietadlo nevrazilo do zeme. Podľa jeho výpočtov, bolo síce poškodené, ale pokúsilo sa o pristátie. Časť vrtule to dokazovala. Nebola zhorená, aká by bola pri náraze o zem. Bola obitá ako pri núdzovom pristáti, keď lietadlo stratí podvozok a vrtule sa obíjajú o zem. Caproni mal pevný podvozok. Na mieste nešťastia bola pôvodne makadamová cesta. Teda cesta upravená štrkom tak, že bola vyvýšená. Na nej mohlo lietadlo prísť o podvozok, lebo na cestách boli výmole. Štefánik, ktorý prežil dve zostrelenia na fronte, vedel, že ak lietadlo príde o podvozok, prevráti sa a nie je šanca sa z neho zachrániť. V takom prípade piloti z lietadiel vyskakovali.

Pristávacia rýchlosť Caproniho za týchto podmienok mohla byť 20 najviac 30 km/ h. Štefánik mal teda možnosť z otvorenej kabíny lietadla Caproni vyskočiť. To by vysvetľovalo Haronikovo svedectvo. Navyše, z dobových fotografií vyplýva, že generál v lietadle nebol do konca jeho letu. Ostatní piloti totiž zhoreli v kabíne. Štefánik ležiaci mŕtvy na katafalku v leteckej kombinéze však nebol ohňom ani len opálený. Rovnako ani jeho oblečenie, v ktorom letel. Spomínaný letecký odborník bol sám pilotom. Rozprával som sa s ním v čase, keď bol už na dôchodku (rok 1992). Poznal spôsoby lietania z čias pred 2. svetovou vojnou, keď bol mladý a sám sa učil pilotáži. Neskôr sa zúčastňoval ako expert posudzovania leteckých katastrof. Mal vysokoškolské vzdelanie technického smeru. Pri rozhovoroch viackrát logicky dôvodil, že exhumácia Štefánikových pozostatkov môže objasniť viacero záhad našej histórie. Prežil generál núdzové pristátie? Akým spôsobom zomrel? To sa dnes dá vďaka vyspelým vedeckým metódam jednoznačne zistiť. Stačí telo generála exhumovať.

S tým súvisí aj svedectvo historika Milana Augustína. Ten ma už v roku 1992 upozornil na fakt, že protokol o pitve generála je, mierne povedané , zvláštny: „Keď zahynul Štefánik, ešte v ten deň, 4. mája 1919, bola vykonaná obhliadka mŕtvoly s písomným zápisom. Pitva bola 6. mája o 7. hodine ráno v pitevni čs. posádkovej nemocnice v Bratislave. Dôvod úmrtia na tele mŕtveho Štefánika sa v úplnosti nepreskúmal. Svedčí o tom protokol ministerstva národnej obrany, jeho 1. oddelenia, ktoré ešte v roku 1931 pod rokovacím číslom 36 544 cituje pitevný protokol, kde je o. i. nasledujúca veta: „Dutina brušná je prehliadnutá, len pokiaľ povoľoval rez. Z toho vyplýva, že nešlo o pitvu, ale doslova o úpravu mŕtvoly v zmysle , ktorý potvrdzuje indície o tom, že Štefánik bol de fakto zavraždený strelou z pištole! Pred dvoma rokmi ( M. Augustín hovoril v roku 1992 – pozn. autora) som žiadal oficiálnu exhumáciu kostrových pozostatkov generála M. R. Štefánika. Srdce generála Štefánika bolo vyňaté a je uložené v mohyle v nádobe s liehom.“

V Nemecku v Mníchove žil v roku 1992 novinár a historik Dr. Ján Dolinský, ktorý sa na Slovensko od roku 1945, keď emigroval, už nikdy nevrátil. Vycestoval som za ním a vtedy mi povedal: „V kombinéze Štefánika sa našli streli. Keby sa ju podarilo objaviť, dalo by sa zrekonštruovať, či to boli črepiny z lietadla alebo guľky. Rozprával som sa s markízou Benzoni, kým ešte žila. Mala vtedy 94 rokov. Povedala mi, že celý materiál o Štefánikovi odovzdala zahraničnej spravodajskej službe. Štefánik nemohol dostať za 1. svetovej vojny od Francúzov povolenie na vytvorenie prvej československej armády. Dal mu ho až v Taliansku Orlandi, aj preto bol Štefánik viazaný na Taliansko. Poznal som aj mäsiara z Ivanky pri Dunaji Michala Lechtu, zomrel v roku 1945. V tom čase – 4. mája 1919 – mal hodnosť delového desiatnika a strieľal na Štefánikovo lietadlo z Bratislavského hradu. Povel strieľať mu vraj dal jeho kapitán. Kto dal rozkaz kapitánovi, to už nevedel.“VÝMYSLI A KLAMSTVÁ

Štefánik prichádzal podľa Kautského na Slovensko ako zradený človek, ktorého sklamali jeho najbližší spolupracovníci – Beneš a Masaryk. S Benešom sa tesne pred svojou smrťou rozišiel. Vo všetkom. Beneš ho svojvoľným vymenovaním za ministra vojny odsunul v politike nového štátu na vedľajšiu koľaj. Masaryk sa chystal zradu dovŕšiť a to tým, že chcel Štefánika požiadať o odstúpenie z ministerského postu, čo Štefánik viac ako tušil. Už preňho nemali žiaden úrad. Už ho nepotrebovali. A on to vedel! Na Slovensko však neprichádzal ako umlčaný minister, ktorý sa chystá abdikovať. Prichádzal ako suverénny politik do suverénnej krajiny. A nešiel do Prahy, kam ho volali. Prichádzal do Bratislavy. Demonštroval tak odhodlanosť brániť práva Slovenska, na ktoré sa po 28. októbri 1918 zabudlo. Masaryk s Benešom nepotrebovali Slovensko ako subjekt medzinárodného práva, nepotrebovali skutočné federatívne usporiadanie vzťahov medzi Čechmi a Slovákmi. A Štefánik chcel minimálne post viceprezidenta pre Slovensko, ako vyplýva z Masarykových archívov, ktoré odkryl Kautský. Možno sa však domnievať, že náš generál chcel viac. Že sa možno chystal na vyhlásenie samostatnosti s pomocou Talianska. Kautský dokazuje ako minister pre správu Slovenska Vavro Šrobár sadil lipku v Skalici, kým v Bratislave umieral najväčší slovenský hrdina. Pritom Šrobár osobne urýchlene Štefánika volal do Bratislavy, ale na jeho prílet sa nechcel prísť pozrieť. Kautský odborne poukazuje aj na rozličné mýty, napríklad že Štefánikovo lietadlo padlo pre silný vietor. Dokazuje spôsobom pilotáže a poveternostnými podmienkami v Bratislave, že nič také nebolo fyzikálne možné. A dokazuje to aj autentickými výpoveďami svedkov, ktorí to tvrdili v čase vyšetrovania havárie.

Nešlo o odstavenie jedného génia, jedného Slováka s francúzskym štátnym občianstvom. Osobnosť je nebezpečná len vtedy, ak ju obklopuje dostatok silných jedincov. A Štefánik mal ten zvláštny dar, že vedel vychovávať nové osobnosti. A ako sa zachádzalo so Štefánikom, tak byrokratický moloch inšpirovaný Masarykovými osobnými príkazmi, o ktorých prináša Kautský svedectvo pražských archívov, bol schopný vytvoriť ucelenú konšpiráciu aj v prípade smrti ministra a zakladateľa štátu.MOŽNO BUDÚCI KRÁĽ

Kým Štefánik prišiel v máji 1919 , od októbra 1918, keď oficiálne vznikla prvá ČSR, došlo k množstvu zvád. Francúzi chceli vojensky ovládať celé územie nového štátu od Prahy až po Podkarpatskú Rus. Taliani boli vyslaní do republiky na správu územia na východ od rieky Moravy. Talianske vojská čakali na príchod Štefánika, lebo ten mal posilniť ich postavenie v republike, z ktorej ich vytláčali Francúzi spoločne s Čechmi. Taliani boli v Prahe za snahu o ochranu Slovenska krivo obvinení z nadržiavania Maďarom. Čuduje sa niekto, že po Štefánikovej smrti musela talianska vojenská misia ustúpiť francúzskej a odovzdať jej velenie aj nad Slovenskom? A to aj po tom, čo Taliansko poskytlo republike pri jej vzniku štedrú pomoc, ktorú však Masaryk ani Beneš, ktorého obvinil Štefánik tesne pred smrťou zo sprenevery peňazí, nikdy nechcel Rímu vrátiť. Masaryk s Benešom pôvodne vyčítali Štefánikovi jeho príliš protaliansky postoj. Volali ho do Prahy. On letel do Bratislavy, kam ho o urýchlený návrat zrazu žiadal Masarykovi oddaný Šrobár, ktorý dovtedy zastupoval Slovákov v Prahe bez riadneho poverenia občanmi. Iba ako Slovák, čo sa náhodou objavil v Prahe, a nie riadne zvolený či vyslaný slovenský zástupca slovenských záujmov. Ponížený zradou najbližších spolubojovníkov sa Štefánik rozhodol urýchlene vrátiť do Bratislavy. Čo chcel urobiť keby nezomrel? Vyhlásil by Bratislavu už roku 1919 za hlavné mesto samostatného štátu, prípadne kráľovstva, keď sa chystal oženiť s markízou Benzoni z rodu talianskych savojských kráľov? Preto nikdy nesmel živý vstúpiť na slovenskú pôdu?

Aký iný motív mohol vyvolať toľko zvady medzi starými priateľmi, ktorí v odboji v Paríži, Londýne, ale aj vo Washingtone či na horúcej pôde Ruska a Talianska dokázali brániť spoločnú vec vzniku štátu? S Talianmi by Štefánik hravo ochránil hranice Slovenska pred Maďarmi aj bez francúzskej vojenskej pomoci. Necítili sa byť náhodou Francúzi ich postupom generála Štefánika zradení? Práve sa skončila 1. svetová vojna. Po vojne, ktorej bežne dostávali rozkaz smrti zastrelením aj samotní generáli francúzskej armády, dokonca aj nositelia najvyšších vyznamenaní – stužiek Čestnej légie, akú mal aj Štefánik, sa všetko muselo podriadiť absolutistickej vôli francúzskeho štátu. Prečo by nepodľahli francúzski stratégovia intrigám Pražského hradu, ak hrozilo, že prídu o vplyv nad obrovskou časťou novej republiky smerom na východ od Moravy? Ako pravdivejšie sa dajú tieto fakty vysvetliť, než ako ich ponúkol čitateľom Kautský?PRÍPAD KENEDYHO

Prečo česko-slovenskí legionári v Rusku nesmeli poraziť boľševikov, keď na to mali príležitosť? Prečo bol v týchto aktivitách Štefánik brzdený a následne z nich aj vyradený? Celý demokratický svet hľadel s dôverou na našich vojakov. A oni sa mohli pokúsiť zmietnuť Leninovu revolúciu zo stola, o čom sa rokovalo dokonca vo Washingtone. Toho Lenina, s ktorým sa Masaryk poznal z čias pôsobenia vo Švajčiarsku.

Spomeňme listy generálovej mamičky Albertíny Štefánikovej prezidentovi Masarykovi. Odmietala v nich obchodovanie s pozostalosťou po synovi. Prezident nemal odvahu postaviť sa zoči-voči úprimnému materinskému hlasu aspoň listom. Masaryk odpísal Štefánikovmu bratovi, nie jeho matke. Neprišiel ani na pohreb a odmietol prísť aj na Bradlo, keď pamätník dostavali, hoci bol práve na Slovensku – v zámku v Topoľčiankach!

Kautský ponúka na porovnanie príklady zo svetových dejín: „V prípadoch politických vrážd býva pravda nebezpečná. V prípade vraždy J. F. Kennedyho sa dnes udáva, že 177 ľudí podozrivo zomrelo len preto, že vedeli o prípade priveľa“ (s. 260). A aj keď Masaryk používal legionára Čečka, kedy sa mu zachcelo, napríklad pri obžalovaní ruského veterána a hrdinu tamojších bojov Gajdu zo špiónstva, a Čeček svedčil tak , ako mu Masaryk nadiktoval, v prípade Štefánika sa Čeček vzbúril. Odmietol podpísať správu o výsledku vyšetrovania Štefánikovej havárie, ktorú Čeček vyšetroval v rokoch 1926 až 1928. Ba chcel napísať svoje pamäti, lenže Stanislav Čeček zrazu zomrel vo veku 44 rokov 29. mája 1930, „údajne na otravu spôsobenú golierom uniformy“. V Českých Budějoviciach, kde Čeček zomrel, Kautský pri štúdiu úmrtného listu zistil z úradného dokladu, že Čeček vyslovene uviedol pred smrťou, že nechce byť spopolnený. Lenže bol spopolnený, i keď v poslednej vôli žiadal byť pochovaný v hrobe svojho otca. Odtiaľ mohol byť neskôr exhumovaný, či naozaj šlo o otravu golierom uniformy, alebo o vraždu, lenže z popola sa nedá zistiť už nič.VRAŽDY POKRAČUJÚ

Nejde len o Čečeka, ale o opis politických metód, aké vládli v prvej republike. Kautský vysvetlil aj okolnosti politickej vraždy ministra financií Aloisa Rašína a súvislosti, ktoré ju sprevádzali, až po smrť vraha. A desať dní po Čečekovej smrti záhadne zomrel štábny kapitán Malkovský. Predtým plukovník František Dubovan, po ňom ďalší plukovník Zdeněk Kitter, následne štábny kapitán Knjažikovský. Vymenovať všetkých, ktorých spomína Kautský, by bolo opísaním jeho knihy. Stačí jeho konštatovanie: „Letecké havárie sa u vojenských pilotov stávajú, ale tu ide o havárie iného druhu – skúsený akrobat nevyberie vývrtku, lietadlo sa rozlomí a spadne na hangár, mladého muža raní mŕtvica tesne pred svadbou. Ani jeden z tých, čo zomreli na mŕtvicu, krvácanie do mozgu alebo na otravu, nebol pochovaný, ale spálený v krematóriu“ (s. 268).

Kautský cituje verný zápis Masarykových slov vďaka jeho oddanej archivárke Gašparíkovej, keď sa prezident vyjadroval k náhlej smrti soka na prezidentský úrad Antonína Švehlu: „Rašín aj Švehla zmizli v dobe, keď to bolo treba.“

Kautský preštudoval všetky dostupné archívy a takisto známu literatúru. A tak sa dozvieme, že Masaryk chcel zabezpečiť nástupníctvo na prezidentskom poste po sebe Benešovi. Zároveň vedel aj to, čo Švehla hovoril svojím blízkym: „O Benešovi měl Švehla říci, že je neštéstím republiky a jeho politika, že povede národ do skázy!“ (s. 271). A Švehla náhle zomrel 12. decembra 1933 na zástavu srdca, „aj keď ešte deň predtým bola rodina optimistická, čo sa týkalo jeho zdravotného stavu. Pravú príčsinu smrti nikto detailne nevyšetroval“ (tamže). Nuž a túto úvahu Kautský dopĺňa o nesmierne silné výroky Beneša, ktoré povedal sám o sebe: „Púšťam sa do boja, len keď viem, že vyhrám... Viem ísť k cieľu aj cez mŕtvoly, viem aj zabiť...“ (s. 272).

Kautský pochybuje aj o legálnosti odchodu zo sveta Karla Čapka, k čomu dáva množstvo zaujímavých dôvodov, ale tým neodbočuje od hlavného cieľa – od kauzy Štefánik.

Tá nie je stále uzavretá. Na ťahu sú slovenskí historici, aby začali exhumáciu kostrových pozostatkov z Bradla. Predovšetkým treba overiť, či skutočne patrili generálovi. A potom z nich zistiť pravú príčinu smrti. V tumbe je uložené aj srdce mŕtveho v liehu. Len tak môžu Slováci splatiť dlh velikánovi generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, ak povedia sami sebe pravdu o jeho smrti. Stále platí heslo jeho synovca: volenti not fit iniuria... Odmietnime už teda sami na sebe páchať historické krivdy.Stanislav HáberMarian


ANONYM   |   ip:178.40.20   |   2010-05-03  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol
ja nie som proti slovak a slovan ale proti nackom som a budem.lebo pre mna ma kazdy ludsky zivot hodnotu co my dost chybalo v ktlebovom prejave co som pocul kedysi davno ked nebol este preskoleny ako ma hovorit k masam.


ANONYM   |   ip:178.40.20   |   2010-05-03  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otp
prekopiroval som vam ten clanok dufam ze sa vam to objavilo tu ak nn napiste ?podla toho co piseteze sa vam to neobjavilo v cechach tak to znamena ze uz aj u vas bezi cenzura skryta ci?


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
citát1:"ja nie som proti slovak a slovan ale proti nackom som a budem.lebo pre mna ma kazdy ludsky zivot hodnotu co my dost chybalo v ktlebovom prejave co som pocul kedysi davno ked nebol este preskoleny ako ma hovorit k masam."

1. A to si ho kde počul napíš o tom viacej ! Kde to bolo ? Kedy to bolo ? A ako vtedy rozprával ?

2. Definuj frázu:" som proti nackom " Čo to podľa teba znamená ?!

Všetkým
Teraz sledujte ako sa bude "anti-fašista" vykrúcať :) po chvíli mu dôjdu argumenty a fakty a ostanem vám iba tá fráza Som slák a som proti náckom :D


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2010-05-03  (23:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 ANONYM | ip:178.40.20 | 2010-05-03 (22:36)

...pre mna ma kazdy ludsky zivot hodnotu...

Pre mňa tiež.
A ruku na srdce, vieš mi menovať jediného politika pre ktorého má ?
EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetkým slušným ľuďom.

Anti-fašistom, proti-slovákom,anti-slovákom dávajte iba priame otázky po krátkom rozhovore vám buď:

1. začnú dávať proti otázky!

2. začnú sa vyhýnať priamym odpovediam presne ako to robia naši doterajší politici !

Ľudia čím ďalej tým viac zisťujem že je to všetko jedna a tá istá pesnička len inak zahraná a s inými tónmi a pod-tónami :D To proste ako by ste sa rozprávali s umelou inteligenciou. Naproti tomu vystúpenia Mgr. M.K sú veľmi priame nevyhýba sa ničomu žiadnej debate žiadnej otázke žiadnej diskusii v živom vysielaní dokonca ! To proste neberte moje príspevky ako spam ale začína ma to baviť čím viac sa husí ozvú tým viacej na všetko prichádzam.

Pýtajte sa, pýtajte sa, pýtajte sa.......


Mazy   |   ip:88.103.60   |   2010-05-03  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom Karol: Ty vole, di uz s tou politikou nekam jinam. Napred by si muselo v referendu vic ako 50% lidi odhlasovat ze souhlasi aby existoval stat a parlament, a pak teprve muzou vzniknout legalni volby. Ty ale nejsou, takze zadny slusny clovek volit NEPUDE!


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (23:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mazy
Sa vyspi trepeš. Veď štát máme,voľby máme a legálne voľby tiež máme. Chlapče necestuješ ty náhodou z budúcnosti :D


Mazy   |   ip:88.103.60   |   2010-05-04  (00:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom Karol:
Jo cestujem, a proto ti rikam ze uz za par let zadny pitomy volby nebudou, protoze si vsichni budou moct navzajem cist myslenky takze se hned bude vedet kdo je nejlepsi na veleni a kdo NE!
Jen se mi zdalo ze kolem volebnadelas mnoho povyku ale ty volby jsou uplne zbytecne, protoze kazda vlada se musi zodpovidat vladnouci elite, jinak s ni spadne letadlo :)


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-05-04  (09:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol: je zjavne ake ma LS NS umysly. Je to vidno v tom ako argumentuju a na co hlavne poukazuju. Istym sposobom je aj takychto ludi treba, ale zaroven sa nesmu dostat k moci.
A k tomu skvelemu programu:
1. ak len tak bez nicoho zrusis nasim vyudenym spoluobcanom davky bez dalsich opatreni (a nemyslim posilenenie policajneho zboru) tak budes mat obzvlast na vychode brutalne nepokoje.
2. "kazdemu ummoznime pracovat" - kazdy moze pracovat ak ma na com, nikto mu v tom nebude branit. Ak chcu povedat, ze kazdy bude pracovat (to tu uz bolo nejakych 40 rokov) tak to skonci pri tom ze kazdy bude pracovat, ale akosi nikto nebude robit.
3. budiz
4. tak isto povedzme, ale ak si pamatam svojho casu existovala ovela lepsia metoda - za dieta zodpoveda rodic.
5. domobrana podla mna svedci o psychike tychto ludi - potreba hrat sa na vojakov. Domobrana navyse nic nevyriesi.
6. bohuzial nic nehovoriaca fraza a tiez dost nebezpecna. Zasa mi to zavana minulorezimovym pristupom, kedy robotnici museli mat viac ako bezni uradnici, lebo su pracujuca trieda. Takto sa niekto moze rozhodnut - ty ako ajtik si cely zivot sedel na zadku, kasleme na teba dostanes minimum aj ked momentalne povedzme odvazam vela.
7. ponechat dochodkovy vek na 60 rokoch je povedat A a nepovedat B, podobne ako keby som sa ja rozhodol kupit si auto za sto tisic eur. Hovorit o tom mozem, pokial sa nezacneme bavit na temu "a kde na to zozenies peniaze"
8. moze byt. Dokopy je jedno kolko ich tam je, ale je to popularne heslo.
9. s tymto vynimocne suhlasim, aj ked som skepticky v tom ci by mali s byrokratickou hydrou sancu.
10. potravinova budiz, energeticka sebestacnost slovenska je mytus, nemame prilis z coho (iba ze by sme sa bavili o dostavbe mochoviec, ktory v podstate uz bezi)
11. plus minus moze byt
12. tym ze z ucitelov spravia verejnych cinitelov im v ziadnom pripade nevratite ani autoritu ani dostojnost. To je o pohlade na nich a ten zakonom nespravis.
13. tento bod inak hovori - zmenime zakony tak aby nas nemohli postihovat za propagandu ktoru robime.
14. stiahnutie OK, ale tu pekne vidno podstatu: zalozili si kampan na ciganskej otazke, ale nemozu predsa nechat uplne nepokrytu madarsku kartu

celkovo je ten program lubivy ale pokial nemaju (a som si skoro isty ze nemaju) dobre know how ako to spravit, tak je to o: Nikto vam neda tolko co vam mi mozeme slubit!


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-05-04  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...aby som nereagoval len na karola - clanok je smutne pravdivy. Chora spolocnost, chora vlada.
...s jediny sposob ako to riesit je zacat od seba


la   |   ip:87.244.19   |   2010-05-04  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mazy
fajn nazor skoda ze kopa ludi este sa k nemu neprepracovala:(ale var im to uz coskoro dojde a hodne aj dochodi uz v mediach zaznieva panika z najnisej ucasti na volbach.skoda ze ty co idu volit za kazdu cenu nechapu ze zradzaju seba a cele slovensko a napomahaju tomuto stystemu aby prezival dajňlej.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-04  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krowak
citát1:"zrusis nasim vyudenym spoluobcanom davky bez dalsich opatreni (a nemyslim posilenenie policajneho zboru) tak budes mat obzvlast na vychode brutalne nepokoje."

citát2:"domobrana podla mna svedci o psychike tychto ludi - potreba hrat sa na vojakov. Domobrana navyse nic nevyriesi."

Teraz nechám nech si to kľudne prečítaš svoje výroky pekne po kope. Teraz je hneď jasné že silou mocou hľadáš ako sa veci nedajú riešiť A SÁM SI PROTIREČÍŠ. Na jednej strane píšeš že budú veľké nepokoje a v ďalšom bode píšeš že domobrana je zbytočná ! Tvoje tvrdenie si prinajmenšom odporuje !

V jednom bode píšu že každému sa umožní pracovať takže ak sa im zoberú dávky budú môcť si ísť zarobiť. Takže ak sa budú búriť je spravodlivé chrániť nevinných. To ako by si tie peniaze vynucovali násilím ! Tak mi to príde podľa toho čo píšeš. Takže ten nad-štandard ktorý im z našich peňazí dávame je iba preto aby nás nebili,neznásilňovali a nezabíjali ?

To hádam nemyslíš vážne ? Ale dobre že si to spomenul aspoň čitateľom otvárame oči !


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-04  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  la

1. A aký systém by si chcel aby sme dotovali tých čo sa nechcú prispôsobiť spoločnosti ? Čo sa iba kotia aby mohli porodiť ďalších čo sa budú kotiť a za žiadnu cenu nebudú pracovať. A čo sa týka ostatných slušnejších tak tí čo očakávajú že ostatný spoluobčania im budú odvádzať 100 percentné dane do spoločnej komunistickej kasy ?

2. O o to vám ide dostávať peniaze od poctivých ľudí ? Čo takto pracovať ? Nevravte že je to málo nikto vám nekáže kupovať Nadhodnotené luxusné výrobky aby ste urobili dojem na Joža,Fera,Maru od susedov. To že neviete hospodáriť s peniazmi a kupujete zbytočnosti je vaša chyba a teraz chcete aby druhý na vás doplácali vlastnými silami, energiou, peniazmi ?


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-05-04  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol: rozhodne neprotirecim, pretoze to o com pises je pekny krok k pogromom. Co asi myslis ze sa stane ked vyzbrojis "milicie" z beznych ludi a zaroven budes "motivovat" ciganov ku vacsiemu kradnutiu? A ked sa preleje prva krv lebo niekomu prasknu nervy kolko myslis ze bude trvat nez pride niekto na dobry napad povedzme podpalit niekomu dom/chatrc?
Bohuzial sme v stave kedy sme kocovnikov priklincovali na jedno miesto, pchali im 50 rokov peniaze aby boli ticho a teraz si myslis ze sa to da za par rokov zrusit? Ze zrazu niekto kto cely zivot nerobil nastupi do fabriky a zacne chodit kazdy den na siestu a makat? Ak si to vazne myslis, tak si smiesne naivny. Bohuzial riesenie je jedine v relativne pomalej (aj ked nakladnej) prevychove - sice velmi pravdepodobne tvrdej, ale prevychove, nie prikazovani.
Dalsia vec ktoru spominas je uz uplne ina kapitola - pozitivna diskriminacia.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-04  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
citát1:"Bohuzial sme v stave kedy sme kocovnikov priklincovali na jedno miesto, pchali im 50 rokov peniaze aby boli ticho a teraz si myslis ze sa to da za par rokov zrusit? Ze zrazu niekto kto cely zivot nerobil nastupi do fabriky a zacne chodit kazdy den na siestu a makat?"

1. Áno. By si sa divil ale hlad dokáže človeka prinútiť aj k práci :D ! A čo keby že si spoľahnutý sám na seba a nikto ti nedá do papule jesť nebudeš nič robiť a budeš zomierať od hladu ? Takže moja odpoveď na tvoju otázku je jednoznačne. ÁNO !

citát2:"Bohuzial riesenie je jedine v relativne pomalej (aj ked nakladnej) prevychove - sice velmi pravdepodobne tvrdej, ale prevychove, nie prikazovani."

Kandidát za ĽS NS Marián Mišún a zároveň mestský policajt navrhol pre neprispôsobivých, asociálnych ľudí postaviť pracovné prevýchovné tábory. Toto je najlacnejšie a najreálnejšie a zároveň pre asociálov naj-prínosnejšie riešenie pre nich. Keď sa z tade vrátia budú ešte ďakovať že koľko vecí sa tam naučili ! Strašne veľa vecí. Každému asociálovi ponúknuť zadarmo takýto pobyt. Je to lacnejšie ako im donekonečna stavať domy s novou škridlou a plastovými oknami. Taká investícia pôjde hore komínom. Naproti tomu prevýchovné pracovné tábory im dajú šancu na slušný život a zaradenie sa do spoločnosti!

Teraz pre všetkých. Poviem vám jednu tisícročnú múdrosť ! Dobre počúvajte a zapamätajte si ju !

"Daj chudobnému ryby a nakŕmiš ho na jeden deň.
Nauč chudobného chytať ryby a nakŕmiš ho na celý život"

Preto ak budeme asociálov iba kŕmiť má to účinnosť pár dní. Ak ich naučíme pracovať nakŕmime ihc na celý život !


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-05-04  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol: bohuzial divil by si sa ake usilie a namahu vedia zvlast tito ludia vynalozit aby nemuseli robit.
A k druhej casti - bohuzial v podani tychto ludi mi termin "pracovne prevychovne tabory" evokuju slova ako Dachau, ci Arbeits machts frei. :-\ (aj ked z ineho pohladu to nie je zly myslienkovy smer, aj ked rozhodne chce este doladit)


QucienT   |   ip:87.197.43   |   2010-05-04  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol

2. Ale čo má hlinkova garda s ĽS NS. Nezomreli už náhodou ? Alebo sa ich duch prevtelil do strany ĽS NS. Sám píšeš že to bolo za protektorátu čechy a morava. Ale mi nie sme už pod protektorátom nemusíš sa báť :) Kľudne sa vyspi zo šoku nie sme pod protektorátom a nieje tu žiaden nacizmus zajtra budeš vyspaný a možno prinesieš niečo prínosné na rozdiel od môjho spamu :)

Preco maju predstavitalia LS NS alias byvala p*spolitost taky isty odev, sposob prejavu a vyjadrovania, myslenie ako ich predchodcovia z Hlinkovej gardy??? Oni ozivuju myslienky starych nacistickych gardistov. Ale toto si si asi nevsimol.
Presnejsie napisane, nechces to vidiet. Tebe staci, ze ty prvy nacisticky gardisti uz zhnili v zemi, zial ich myslienky nie.
A prave LS NS alias byvala p*spolitost tieto mysliekny ozivuje. Mozu si podat ruky s j*bbikom v Madarsku, budu si velmi dobre rozumiet.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-04  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
citát1:"bohuzial divil by si sa ake usilie a namahu vedia zvlast tito ludia vynalozit aby nemuseli robit."

1. Prečo bohužiaľ ? Môžu akú chcú námahu vynaložiť ak budú hladný rozmyslia si že či tú námahu nevynaložia aby dostali najesť. Ako som písal hlad dokáže divy :D. Ak si hladný určite začneš pracovať alebo budeš v kŕčoch hladu ? Veď skús čo i len 24 hodín nejesť že to čo bude robiť ak ti bude málo skús 72 hodín a uvidíš že chuť do nerobenia sa RADIKÁLNE zmení :D

citát2:"bohuzial v podani tychto ludi mi termin "pracovne prevychovne tabory" evokuju slova ako Dachau, ci Arbeits machts frei. :-\ (aj ked z ineho pohladu to nie je zly myslienkovy smer, aj ked rozhodne chce este doladit)

2. Nemáš čo bohužialovať. Bol to len návrh. Na finálnu verziu sa musí vypracovať projekt možno by sme na tie pracovné tábory dostali aj nejaké eurofondy :D veď budú len radi že z asociálov lacno urobíme civilizovaných ľudí ! Tam je návratnosť investície skoro nekonečná !


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-04  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  QucienT
citát:"A prave LS NS alias byvala p*spolitost tieto mysliekny ozivuje. Mozu si podat ruky s j*bbikom v Madarsku, budu si velmi dobre rozumiet."

V tomto sa strašne prudko mýliš ! Ak dobre viem p*spolitosť vznikla práve na obranu proti j*bikom Maďarským. Takže nemáš pravdu a ruky si podať nemôžu ! J*obik Maďarský vznikol na rozširovanie Maďarských hraníc a dobývanie nových území. Naproti tomu p*ospolitosť má úlohu brániť sa pred nimi.

Útočiť a brániť sa je veľký rozdiel ale to ty nevidíš alebo lepšie povedané nechceš vidieť !


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-05-04  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol:
problem su pracovne navyky - ako som uz pisal - cloveka ktory v zivote nic nerobil nezmenis sibnutim carovneho prutika aby chodili kazdy den na urcitu hodinu makat. To k tej namahe som myslel asi tak, ze radsej budu povedzme mesiac kradnut drevo na zimu (dobre prehanam, v zime), nez by jednoducho tyzden dva robili a kupili si ho. Jednak preto ze nie su zvyknuti a tiez preto, ze tu robotu obvykle nezozenu lebo okrem manualnej prace nic nevedia.
a k bodu dva - tym len potvrdzujes co som pisal na zaciatku: pekne lubive hesla, ale to za tym je znacne otazne.EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-04  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
citát1:"problem su pracovne navyky - ako som uz pisal - cloveka ktory v zivote nic nerobil nezmenis sibnutim carovneho prutika aby chodili kazdy den na urcitu hodinu makat. To k tej namahe som myslel asi tak, ze radsej budu povedzme mesiac kradnut drevo na zimu (dobre prehanam, v zime), nez by jednoducho tyzden dva robili a kupili si ho."

1. Ak sa zrušia všetky dávky budú musieť ísť do toho pracovného tábora ak budú chcieť prežiť. A v ňom sa môže zaviesť že kto ráno o 8:00 nebude na pracovisku nedostane obed ! chápeš všetko sa dá chcete to len chcieť niekoho niečo naučiť !

citát2:"a k bodu dva - tym len potvrdzujes co som pisal na zaciatku: pekne lubive hesla, ale to za tym je znacne otazne."

2. Ja nič nepotvrdzujem nie som členom strany ĽS NS. Určite to majú poriadne premyslené a premakané. Mohli napísať aj 120 bodov programu aj 240 aj tisíc ale čo by z toho bolo. Takto je to v 14 bodoch jasne sformulované ciele ! Podrobný plán je zbytočné písať do volebného programu. Pracujúci Slovák nieje manažér on potrebuje jasné ciele. Ak si zvolíme LS NS tvrdia že každý bude mať možnosť pracovať ! Takže som nič nepotvrdil skôr som dokázal že ĽS NS je správna voľba !


Dikus   |   ip:91.148.9.   |   2010-05-04  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre EKONOMAKAROLA a vlastne vsetkym moje nazory na predvolebny program LS NS co tu uz dlhsiu dobu propaguje pan EKONOMKAROL na tejto stranke dufam ze niesom sam takto zmyslajuci
Ok tak podme od zaciatku volebny programLS NS ma 14 bodov budem pisat len body po porade a ako to vidim ja(nechcem nikoho urazit ci niekoho atakovat a vopred sa ospravedlnujem za nedorozumenia. Za gramatiku sa taktiez ospravedlnujem je to moja slaba stranka)tu je link na predvolebny program LSNS: http://tinyurl.com/259eut7

1. –takze slusni ludia to su ti ktori volili LSNS a ktori budu zvihodnovany ako oni nazyvaju nad „ciganskimi parazitmi“ a inymi volicmi inych stran
2. -kazdemu umoznia pracovat (ako keby to nebolo doteraz). Parazitom(nie len ciganom) nedaju nic zadarmo cize ked budete invalid alebo s poruchou(mentalnou alebo fyzickou) ste parazit a vycuciavate stat nic nepitajte.
3. -Spustia statnu vystavbu nizkonakladovych bitov PRE SLUSNYCH PRACUJUCICH LUDI cize ked nie stev ich ociach slusnych co budu definovat oni nedostanete nic ale budu to platit vsetci. A aj keby ste boli podla nich slusny pracujuci ludia daju van nizkonakladovy byt (asi obdoba lodneho kontajneru). A ked sa vam to nebude pacit mozte sa ozenit/vydat a zadlzit sa do konca svojho zivota bezurocnou mladomanzelskou pozickou. Inej cesty niet. Takto vam to dali vas jedinecny bezprecedentny zivot.
4. -S tymto bodom v celku aj suhlasim lebo volne sa pohybuju jedinci ktory su obzvlast nebezpecny ktory nedovrsili ani 15r. Ale sa aj pitam nebude to mat take dosledky ze vlastne uz 12r. budu uvazneny co bude mat vpliv na ich nasledny psychicky a mentalni vyvoj vo vazbe?
5. -zalozia domobranu to je ako predzvest pred vojnovym konfliktom, myslim ze investovanie do domobrany je hlupe a zastarale myslenie. Tie peniaze by sa mohli investovat do vzdelavania ludi nie len mladych ale vsetkych vekovych kategorii. Domobrana nesmie mat moznost rozhodovat o obrane nasich vasich zivotov a majetkov.
Kazdy clovek len s trocha ludskostou pomoze ludom v krajnej nudzi. Domobrana by zneuzivala postavenie vid hlinkove gardy.
6. -tento bod nema vobec zmysel pletu hrusky a jablka cista demagogia
7. - dochodkovy vek sa bude menit vzdy flexibilne.
8. -s prvou polovicou suhlasim. Aj vrazda moze byt politickou cinnostou ich imunita nie je potrebna v dnesnej dobe. Imunita sa prevazne dava pri formovani noveho zacinajuceho statu.
9. -s prvou castou opet suhlasim ale s druhou nie.Zrusia statne prispevky politickym stranam cize si zabezpecia politicku suverenitu na Slovensku.
10. -vynikajuce predsavzatie ale bez ohladu na EU? To je ako keby sme si podali sami na seba zalobu na pode EU na prislusnych instituciach. Jednoducho zabuchnut dvere susedom vypustat emisie do ich riek a ovzdusi a kaslat na ich staznosti to snad nie
11. -podporia zakladanie rodinych firiem tzv. rodinkarstvo v maximalnej miere. Ked niesi rodina Slovak ta zamestna ale za tie najhorsie podmienky pretoze chce rychlo zbohatnut a mat svoj Americky sen za to co ty budes byvat v tom nizkonakladovom bite. Bohuzial taka je momenatalna situacia u Slovenskych podnikatelov
12. -Ucitelom chcu navratit dostojnost a autoritu. To nie je o uciteleoch cele skolstvo by potrebovalo velku plosnu reformu pretoze je neefektivne a diskriminacne. Ucitelia su bohuzial rukojemnikmi.
13. -tak v tomto bode to je uz jasne. UZ budeme moc aj verejne hajlovat ci uctievat sekty potlacujuce ludsku slobodu.
14. -Zase priprava na vojnovy konflikt jedno si je treba uvedomit ze slovensky vojaci nie su drzany nasilim na zahranicnych misiach su tam dobrovolne. Som za uplne zrusenie armady pretoze je to zastarala institucia a radsej tito ludia by sa mohli venovat niecomu uzitocnejsiemu v prospech ludi (celosvetovo) a peniaze urcene pre armadu by sa mali vyuzit perspektivnejsie napr. v technologiach.EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-04  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dikus
citát1:"1. –takze slusni ludia to su ti ktori volili LSNS a ktori budu zvihodnovany ako oni nazyvaju nad „ciganskimi parazitmi“ a inymi volicmi inych stran "

1.1 Nie to si povedal ty podľa mňa a podľa väčšiny občanov a čitateľov je slušný človek ten ktorý nekradne, nezbíja a nemá priestupky a zápisy v trestnom registri a nebol nikdy trestaný.

1.2? Dikus vari sa teraz nestavajú nové domy s plastovými oknami občanom ktorý lúpili a kradli ? Sú to podľa teba slušný ludia ?

citát2:"2. -kazdemu umoznia pracovat (ako keby to nebolo doteraz). Parazitom(nie len ciganom) nedaju nic zadarmo cize ked budete invalid alebo s poruchou(mentalnou alebo fyzickou) ste parazit a vycuciavate stat nic nepitajte.

2?. Tvrdíš že ako keby to nebolo do teraz tak my vysvetli prečo je taká veľká nezamestnanosť ? Ak má podľa teba každý možnosť pracovať prečo je cca 300 000 Slovákov nezamestnaných ?

2.1 Keď budete s poruchou mentálnou alebo fyzickou tak asi je jasné že to nieje parazit ktorý ma zdravé ruky,nohy rozum.

citát3:"-Spustia statnu vystavbu nizkonakladovych bitov PRE SLUSNYCH PRACUJUCICH LUDI cize ked nie stev ich ociach slusnych co budu definovat oni nedostanete nic ale budu to platit vsetci. A aj keby ste boli podla nich slusny pracujuci ludia daju van nizkonakladovy byt (asi obdoba lodneho kontajneru).

3? Nejde o to v ich očiach. Hádam to nebude tie byty rozdávať sám M.K :) si robíš srandu hádam budú nato nejaké úrady nestranné. Hádam si si v tom sedliackom rozume nemyslel že tie nízko nákladové byty budú rozdávať členovia strany ĽS NS :D ale ÁNO ?

citát5:"zalozia domobranu to je ako predzvest pred vojnovym konfliktom, myslim ze investovanie do domobrany je hlupe a zastarale myslenie. Tie peniaze by sa mohli investovat do vzdelavania ludi nie len mladych ale vsetkych vekovych kategorii. Domobrana nesmie mat moznost rozhodovat o obrane nasich vasich zivotov a majetkov. "

5. To je nie predzvesť. Predzvesťou sú brutálne útoky cigánskeho obyvateľstva na bielu väčšinu. Polícia je už nato nestačí a keď parazitom zoberieme prídavky pravdepodobne sa budú ich brutálne útoky na východe exponenciálne rozrastať takže naša armáda ktorá je vo výbojnej a útočnej vojne sa kľudne môže vrátiť domov a za peniaze ktoré teraz tak či tak platíme môže zachraňovať vlastným život a majetok.

Ak sami bude chcieť budem komentovať aj ďalšie body ale je to strata času pretože ty si tie body opísal subjektívne ako si to ty predstavuješ. To akoby som vyvracal úvahy 13.ročného chlapca viď citát3 svedčí o tvojej malej inteligencií keď si si naivne myslel že v ich očiach musíš byť volič LS NS aby si dostal byt a bol slušný nenapadlo ťa že tie byty asi nebudú rozdávať členovia ĽS NS že nato budú štátne orgány a nevieš si ani uvedomiť čo je to byť slušný . Aspoň odpovedz na otázky ktoré som označil ?EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-04  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dikus
citát9:"9. -s prvou castou opet suhlasim ale s druhou nie.Zrusia statne prispevky politickym stranam cize si zabezpecia politicku suverenitu na Slovensku. "

9? Nechápem ako si tak môžu zabezpečiť suverenitu ? Ak sa dostanú do parlamentu. Dostávali oni nejaké príspevky a dotácie od štátu ?! Vari nemá každý rovnakú šancu dostať sa do parlamentu ak to zavedú ? Prečo si myslí že si tým vytvoria suverenitu. Vari ostatné strany ktoré nebudú financované štátom nebudú mať rovnakú možnosť ísť do ulíc a prehovoriť voličom do duše nie cez nejaký zaplatený bilboar ?

citát10:"-vynikajuce predsavzatie ale bez ohladu na EU? To je ako keby sme si podali sami na seba zalobu na pode EU na prislusnych instituciach. Jednoducho zabuchnut dvere susedom vypustat emisie do ich riek a ovzdusi a kaslat na ich staznosti to snad nie

10. Podali žalobu to hádam nemyslíš vážne máš 13 rokov ? toto iba dokazuje tvoj subjektívny prihlúpli pohľad na ĽS NS volebný program. Veď odpovedz čo je na tom trestné že chceme byť energeticky a potravinovo nezávislý ?! aký to je zločin ? Prečo by sme mali na seba podávať žalobu ?! kde tam bola reč o zabuchnutí dverí a emisiách ? A keď boli štáty suverénne pred Lisabonskou zmluvou tak emisie neexistovali ? No chlape z tvojich komentárov iba vyplýva že to máš v hlave riadne pomútené a ak sú všetci ľudia ktorý sú proti ĽS NS ako ty tak sa slušný Slováci nemáme čoho báť.tipek   |   ip:188.123.1   |   2010-05-04  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKatol/// uz len to, ze ste sa nechali zjavne zdiskreditovat svedci o tom, ze nemate nato vladnut Slovensku, lebo nato treba byt dost chytri pred skorpionami a pod. a preto vas volebny uspech bude na urovni 0.1%, taka je hola pravda, aj ked tu a tam mate napady dobre, ale to nestaci, su to len metody ktore clovek najde v strane ktora nam uz vlada a vola sa KSS, radsej dam hlas ficovi, ktory aspon nic nerozpredava, ma proRusku viziu a v blizkej buducnosti ked EU sa rozpadne dojde cez ficovu vladu s istou sancou to o com tu teraz rozpravas, ako cla na nemecke,cinske vyrobky, tovarova vymena za suroviny s ruskom atd., len nech nie je pri moci rozpredaj slovenska za dzurindu, kradnut sa moze, aspon kradnu slovaci a nie je kapital vyvazany za hranice, zaklad je udrzat prachy doma, neskor ked snad aj pride politicka kultura...


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-04  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tipek
citát1:"uz len to, ze ste sa nechali zjavne zdiskreditovat svedci o tom, ze nemate nato vladnut Slovensku, lebo nato treba byt dost chytri pred skorpionami a pod."

1?. V tomto sa prudko mýliš LS NS sú naši zástupcovia nie vládcovia máš to v hlave zjavne pomýlené. Nikto sa nenechal zdiskreditovať ak hej napíš ako !

citát2:"radsej dam hlas ficovi, ktory aspon nic nerozpredava, ma proRusku viziu a v blizkej buducnosti ked EU sa rozpadne dojde cez ficovu vladu s istou sancou to o com tu teraz rozpravas,"

2. Tento tvoj mylný názor ti vyvrátim 2 minútovým videom : Skôr si chcel povedať že má Grécku víziu :D

http://free.zoznam.sk/video/Ide-Slovensko-Greckou-cestou


tipek   |   ip:188.123.1   |   2010-05-04  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  greecka cesta je taky populizmus, proti ktoremu LSNS bojuje s celym svetom. NO a ze ste sa nenechali zdiskreditovat, no staci ist na diskusne fora, alebo prieskumy na vasu stranku ako ludia na vas reaguju, je to vasa chyba zacinat svoje predstavenie s ciganmi a manifestaciami po namestiach - toto slovakov nebere, tak v madarsku ano, oni maju k tomu sklony, a ze ci vladnut, alebo zastupovat to je jedno, skratka prist k moci, ten kto chce byt pri moci sa stretne s odporom tych ktori o moc prichadzaju a to nie je nikdy lahke :))), v rusku bez brigad uspech nedosiahnes, ak rozumies co chcem povedat v slove brigada...


Dikus   |   ip:91.148.9.   |   2010-05-05  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty vole to snad nie Ekonomkarol ty si sa docista zblaznil za toto budes v ich domobrane aspon velitel uz si zacni sit uniformu si uplne zmagoreny s tej tvojej LS NS. Chces zapredat a zmenit Slovensku politiku este horsim ludom a krajne pravicovym radikalom. Myslim ze politika sa nema robit z ulice to nie je nazor ludi to je subjektivny nazor presvedcenia roznych zakazanych skupin pod slubmi ake tu boli vzdy znizit nezamestnanost, dochodkovy vek ci energie. Ak nevidis o co im skutocne ide tak je mi to luto. Mozes na mna utocit kolko chces ze som hlupi a mam 13 rokov svedci to len o tom ze vrana k vrane sada. ja ti mozem taktiez donekonecna vyvracat tvoje dogmi ktore ti dal pan MK. Ja ma aspon svoj nazor kdez to tebe ho musia dat taky ako MK. A nemusim ich propagovat v kazdom diskusnom prispevku je to ubohe.


Dikus   |   ip:91.148.9.   |   2010-05-05  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem len mier a vsevzdelanie pre vsetky armada je zbytocna. Ludia maju zit v mieri nie v strachu a vojenskej hierarchii. Armada odputava pozornost od dolezitejsich veci Zi v mieri EKONOMKAROL. Mier pre kazdeho!!!


QucienT   |   ip:92.52.22.   |   2010-05-05  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol

Preco maju predstavitalia LS NS alias byvala p*spolitost taky isty odev, sposob prejavu a vyjadrovania, myslenie ako ich predchodcovia z Hlinkovej gardy??? Oni ozivuju myslienky starych nacistickych gardistov.


Krovak   |   ip:194.213.5   |   2010-05-05  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol: svata prostato, to si fakt myslis ze to maju tak prespekulovane? Aj ked pises o par prispevkov skor "ze to este treba doladit"? Tak im veris alebo nie?
A k tej druhej predstve - pracovne tabory - tak budu dobrovolne, alebo "budu musiet"?


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-05  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dokus
citát:"A nemusim ich propagovat v kazdom diskusnom prispevku je to ubohe."

Na tento server som aktívne prispieval a chodil ešte pred tým ako som sa dopočul o riešení č.14 LS NS . Veľmi rád by som o nich diskutoval nechcem ich propagovať iba o nich rozprávať a hľadať reálne riešenia žiaľ chudák ubohý administrátor nepovolí ani len ich predvolebný program aby sme o ňom nemohli ani diskutovať. Preto keď čítam článok o nejakom probléme a vidím že riešením je konkrétny bod z programu ĽS NS tak nebudem ako chudák držať hubu ale to napíšem !
EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-05  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dokus
citát:"Mozes na mna utocit kolko chces ze som hlupi a mam 13 rokov svedci to len o tom ze vrana k vrane sada."

Ja na teba neútočím to som vydedukoval z tvojich príspevkov že máš 13 rokov. Keď si si myslel že členovia ĽS NS budú nízko nákladové byty rozdávať svojim prívržencom. Jasne v tom bode bolo napísané že pre slušných a pracujúcich ľudí. Ty si napísal nato že v ich očiach kto bude slušný tak koľko máš rokov 13 ? Každý dospelý človek vie že slušný je ten ktorého polícia nechytí pri krádeži a zločinoch, priestupkoch. A pracovitý je ten ktorý pracuje neviem čo ti na týchto jasných slovách bolo nejasné ? Preto som napísal že máš 13 rokov lebo mi to tak príde či ?
Dikus   |   ip:91.148.6.   |   2010-05-06  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonomkarol jednou vetou, vsetko sa da zneuzit pre prospech niekoho niecoho a tyto ludia ktory chcu hierarchiu ako v armade su presne tie typi ludi s MK na cele.


Dikus   |   ip:91.148.6.   |   2010-05-06  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A este jeden pekny citat: “ Známý indický filozof Patanjali uváděl, že hrozíli li riziko, je nutné se mu vyhnout co nejdřív.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!


2013-05-19  (12:43)  |  Kultúra
Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.

Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – lobby pedofilov


2013-04-06  (00:58)  |  Kultúra
Je důležité vědět, že program propagace a šíření homosexuality byl obsažen i v různých nacistických plánech pro oblast východní Evropy. Existovaly dva oficiální plány na snížení populace východní Evropy(např. i v Čechách či Polsku) pomocí potratů, antikoncepce a legalizace a zavedení homosexuality. U těchto populačních plánů byla homosexualita vždy přítomna.


Pološero KONEC PORNA V ČECHÁCH DOKUMENT CZ ZAJÍMAVÉ dabing cz


2013-03-10  (11:20)  |  Kultúra
Změna totalitního režimu u nás po roce 1989 měla i negativní stránky. Uvolnila se prostituce, drogový trh a začal se rozvíjet výdělečný pornoprůmysl. V tomto odvětví jsme se totiž během několika let vypracovali až na úplnou světovou špičku. Proč se dnes nad tímto dříve tak výnosným podnikáním stahují mračna?


Nešťastné děti - ukážte pravdu zákazníkom !!!


2013-02-28  (22:41)  |  Kultúra
Ukážka ľudskej brutality a primitivity. Žiadajte, aby vám ukázali pravdu v reklamných spotoch !!!


Mystérium Hudby


2013-02-17  (12:33)  |  Kultúra
Hudba je v dnešnom svete veľmi dôležitá téma, pretože sa s ňou v podstate stretávame každý deň. Mnoho krát si ani neuvedomujeme akým silným nástrojom je a ako dokáže ľudí ovplyvniť. Tento 4.dielny dokument s dabingom nám odhalí vývoj hudby od 60-tych rokoch, cez rock a hippies až po súčastnú spoločnosť. Hudba bola stvorená ako nástroj na uctievanie Boha. Skutočne počúvame hudbu, ktorá uctieva nášho Stvoriteľa ?


Odhalenie Hudobného Priemyslu (1-11) video


2013-01-09  (21:14)  |  Kultúra
Takže čo má toto spoločné s hudobným priemyslom ? Vesmír je v podstate zložený z hmoty vibrujúcej na rôznych frekvenciách. Vesmír je tvorený zvukom a to zahrňuje aj nás, ľudské bytosti. Zvuk je používaný ako terapeutická pomôcka a dokáže zmeniť psychický a fyzický stav ľudí. Hudba aktivuje skoro všetky oblasti mozgu. Limbický systém je aktívny, keď máme rôzne príjemné zážitky. Rovnaká sieť neurónov je aktívna, keď počúvame hudbu, ktorá sa nám páči. Tieto neuróny umožňujú v mozgu regulovať neurotransmiter dopamín. Dopamín je jednej z neurotransmiterov, vďaka ktorým sa cítime dobre. Takže keď počúvate vašu obľúbenú hudbu, dochádza k chemickým zmenám v mozgu. Ako náhle osoba pozná obľúbeného umelca, začne ho napodobňovať. Ich pesničky a videá sú navrhnuté, tak aby ovplyvňovali poslucháčov a divákov, ktorí ich majú imitovať. Platí to tiež pre filmy a televízne programy. Keď máte skoro každú časť mozgu aktívnu, stanete sa náchylnými k psychologickým útokom.


Odkiaľ sa vzal názov Slovák


2012-10-09  (14:09)  |  Kultúra
V určitom štádiu debaty prišla na rad téma odkiaľ sa vzal názov Slovák. V tom čase som sa výraznejšie zaoberal skrytými stránkami javov a vecí a úplne spontánne ma začali napádať myšlienky, ktoré neskôr začali mať logiku a súvis. Predniesol som svoju úvahu a zožal som dlhotrvajúci smiech


Modré z neba prerastá Markíze cez hlavu


2012-09-11  (21:33)  |  Kultúra
V stredu som po dlhšej prestávke videla Modré z neba a ostala som v úžase. Markíza prešla do vyššieho levelu vyhrocovania emotívnych situácií na zvyšovanie sledovanosti postavenom na ľudskom nešťastí. Slzy, spomalené zábery na plačúce deti a do toho roztrasený hlas Vila Rozborila. Modré z neba už nemá nič spoločné s pôvodným zámerom o plnení snov bežným ľuďom. Je to továreň na emotívne vypäté situácie. Tomu je prispôsobený výber tém, spôsob natáčania a dramatizácie.


Ateistické Švédsko sa zbavuje kostolov


2012-08-31  (08:24)  |  Kultúra
Švédsko sa bude zbavovať kostolov. Niet za čo udržiavať veľký počet objektov — v krajine je podľa prieskumov viac ako 80 percent obyvateľov, ktorí sa hlásia k ateizmu. Lákať veriacich treba takými metódami, ktoré by sotva odobrili zakladatelia protestantských prúdov. Na miestach výkonu obradov sa otvárajú kúpeľne salóny a centrá čínskej medicíny. Profesor etiky, švédsky pastor Hans Berje Hammar sa obrátil otvoreným listom na spoluobčanov v ktorom navrhol vyhodiť kostoly do vzduchu, alebo nájsť iné využitie tým, že by sa z nich urobili pizzerie, obydlia, či priemyselné objekty.


Bosenské pyramídy


2012-07-28  (02:19)  |  Kultúra
Medzinárodná konferencia o pyramídach v Bosne, ktorá sa konala v roku 2011.


Autentická reportáž studentky veterinární medicíny ze své praxe na jatkách


2012-07-23  (12:32)  |  Kultúra
Poměrně dlouho jsme váhali, než došlo ke zveřejnění tohoto článku. Po jeho přečtení asi pochopíte proč. Ke konečnému rozhodnutí přispěla diskuse o souvislosti vegetariánství s duchovním pokrokem, která se tady rozvinula. Článek opravdu není vhodný pro slabší povahy.


Prejav, na ktorý sa nezabúda


2012-07-18  (11:52)  |  Kultúra
Prejav od Ch. Chaplina, z filmu Diktátor - 1940, ktorý je vždy aktuálny a nadčasový, tak ako v roku 1940, tak ako dnes, v roku 2012...


Cesta do duše človeka: Úvod


2011-12-26  (22:01)  |  Kultúra
Obrazne sa hovorí, že dušou počítača je procesor. Naprogramovaným procesorom človeka je DNA, o čom bude reč. Ako sa archeólógia stala viac vedeckou, namiesto propagandy, a otvorenou, vďaka internetu, umožňuje nám pozrieť sa do hľbín histórie oveľa otvorenejšie. Pozrime sa na niektoré momenty z približne 500 000 ročnej histórie inteligentného života na zemi predtým, ako sa pozrieme na jadro samotného procesora- DNA.


Kvantový aktivista - film o spiritualitě kvantové fyziky


2011-12-12  (14:06)  |  Kultúra
V tomto inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami Indie na straně druhé.


Život pochádza zo života


2011-11-13  (15:27)  |  Kultúra
Současná biologie staví na prědpokladu, že život je možné vysvětlit z hlediska chemie a fyziky, které obratem vysvětlují všechny jevy na základě vzájemného pusobení atomových částic... To je příčina našeho současného úpadku v otázkach pohledu na človeka, neboť lidská bytost se tímto stává buď nevedomým automatem, nebo pouhou smésicí automatických instinktu. Z tothoto duvodu muže být věda použita jako záštita bezohledného násilí a zároveň se v současné době největší měrou podílí na chybách lidstva, které mohou mít katastrofální následky.


Ježíš v Indii - dokument, 2008


2011-11-08  (16:10)  |  Kultúra
Vynikající dokument! - Kde byl Ježíš během svých „tajných let" mezi 12-ti a 30-ti lety svého věku??? Nový zákon o tomto období mlčí, ovšem v Indii je známo, že se Ježíš vydal na Východ, kde žil s hinduisty a buddhisty. Do jaké míry jsou tyto informace založeny na pravdě? Dokumentem provází bývalý fundamentalista z Texasu, který byl vyloučen z místní provinční církve, protože se PTAL NA PŘÍLIŠ MNOHO OTÁZEK. Řekli mu: "Kdyby Bůh chtěl, abys toto věděl, dočetl by ses o tom v Bibli. Takže se starej raději o své spasení." Ovšem taková odpověď pro něj nebyla dostatečná a tak se vydal pátrat... Americký dokument, režie: Paul Davids.


Postoj západnej vedy k reinkarnácii


2011-10-16  (10:19)  |  Kultúra
Od svých počátků věda považovala reinkarnaci za pouhou náboženskou víru nebo pověru a zamítla zkoumání jejích tezí a důsledků. Jenže věda, což je jejím hlavním problémem, není schopná vysvětlit fenomén života. I přesto, že se snažila vysvětlit základ a původ života pomocí biochemických kombinací hmoty, nemohou tyto teorie uspokojivě vysvětlit například otázky ohledně tak rozmanitého množství životních druhů, vrozené schopnosti nebo zkušenosti lidí, kteří zažili klinickou smrt.


Náš Domov - Nosso Lar


2011-10-03  (13:20)  |  Kultúra
K zamysleniu nad doležitými otázkami našej existencie.


Filmová rozprávka "Obušku z pytle ven!" a jej reverzne-rasistický podtext


2011-09-21  (15:17)  |  Kultúra
Krátka úvaha o škodlivosti niektorých rozprávok


Kipling- pieseň mužov


2011-07-28  (19:39)  |  Kultúra
Když bezhlavost svým okem klidně měříš, ač tupen, sám že nejsi bezhlavý, když podezříván, pevně v sebe věříš, však neviníš svých soků z bezpráví, když čekat znáš, ba čekat beze mdloby, jsa obelháván, neupadneš v lež, když, nenáviděn, sám jsi beze zloby, slov ctnosti nadarmo však nebeřeš,


Prečo podporujeme hnutie Zeitgeist EN.


2011-06-30  (20:57)  |  Kultúra
Video EN.


O Esklarmonde Katarov, najospevovanejšej žene stredoveku


2011-06-16  (20:51)  |  Kultúra
Jej totožnosť oproti posvätne uznávanej Esklarmonde z Foix potvrdil v prácach v anglickom jazyku Richard Stanley, keď si všimol tú skutočnosť, že všetci historici sa v angličtine odvolávali na ten istý zdroj z francúzskeho jazyka. Vznikol dojem, akoby nik nebol preskúmal staré okcitánske balady a romantické príbehy trubadúrov z onoho času, ako napríklad balady Guilhelma Montanhigola, ktorý bol priamym svedkom udalostí, ktoré popisuje. To viedlo k objavu mladšej Esklarmondy, ktorá oveľa lepšie zapadla do popisu nadľudskej ženskej bytosti ospevovanej nespočetnými baladami.


Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?


2011-06-15  (20:50)  |  Kultúra
Keď pani Bonnie Ware, zdravotná sestra, ktorá roky pracovala s umierajúcimi ľuďmi, zverejnila svoj zoznam hlavných 5 ľútostí ktoré ľudia vyjadrujú na smrteľnej posteli, trochu sme si tu v TNW zaplakali. Podľa blogu nasledujúce ľutovania zverejnené v r. 2010 v Observer, a my sme ich skopírovali nižšie. Ale miesto babičkiných rád ohľadne nenaplnených snov sme každé poľutovanie doplnili o niektoré skvelé rady ohľadne toho, ako tieto ľútosti v digitálnom veku nemať.


Medzi riadkami - Rozhovor s autorom knihy Skutočný príbeh o Mikešovi


2011-06-04  (16:13)  |  Kultúra
Moju pozornosť začiatkom tohto roku upútala malá, ale významná publikácia, ktorá bola vy-daná v obmedzenom náklade. Je s podivom, že tieto informácie boli u nás doteraz neznáme. No môže nás tešiť, že Slovensko drží takpovediac prím pokiaľ ide o vydanie tohto raritného diela. Preto vám prinášame veľmi zaujímavý a podnetný rozhovor s autorom a vydavateľom v jednej osobe, ktorý nám miestami ochotne zodpovedal pár otázok v príjemnom prostredí miestnej krčmy.


Mapa vedomia, mapa Vesmíru.


2011-05-20  (10:03)  |  Kultúra
Záblesk Ničota Plastičnosť Neporozumenie Dotyk Bolesť Hľadanie Zásah Tón Úžas Spokojka Citlivosť Dezorientácia Kĺzanie Skok Súvislosti Dno Plynutie Neviera Synergia Pochopenie Osvietenie Vôľa Svety Nekonečno Krútenie Tlkot Skepsa Posun Vyžarovanie Žiarivosť Jasnosť Zrýchlenie Blahosklonnosť Chvenie Bzučanie


Konzum - KONFLIKT


2011-05-11  (20:14)  |  Kultúra
Nie iba hip-hopove kapely bubnuju na poplach pred alarmujucim stavom konzumnej spolocnosti. Skupina Konflikt zaradila do posledneho albumu Somnium aj piesen Konzum, ktora kritizuje tento styl zivota a smerovanie ludstva. zaujal ma dobry text, hudba a fotky co piesen sprevadzaju a preto to sharujem...


Debordelizácia hlavy: čo máte riešiť


2011-05-09  (17:56)  |  Kultúra
Na zmenšenie zmätku vo svojej hlave, okrem odstránenia dilem, potrebujete ešte: ...


Pravda za pozadím porno fantázie.


2011-04-18  (13:36)  |  Kultúra
Odfarbené blondýnky vystupujúce v porno filmoch plných sexu, ktorých pohľad evokuje predstavu: "Chcem Ťa, túžim po Tebe" sú pravdepodobne jednou z najvačších lží všetkých čias. Verte mi, viem o tom viac než dosť. Celý ten čas som to všetko robila kvôli túžbe po moci a kvôli láske k peniazom. Vlastne som nikdy nemala rada sex. Nikdy som nechcela sex a v skutočnosti som strávila viacej času s Jack Daniels (alkohol) než s borcami s ktorými som súložila, nakoľko som za to bola platená. Áno, je to v skutočnosti tak, žiadna z nás nerobí porno rada. V skutočnosti to nenávidíme. Nenávidíme, ak sa nás dotýkajú cudzí ľudia ktorým na nás nezáleží. Neznášame byť ponižované odporným pachom ich prepoteným tiel. Niektoré ženy to nenávidia tak, že ich je medzi scénami počuť ako v kúpeľni dávia. Daľšie môžme nájsť fajčiť nekonečné množstvá Marlboro lights ...


Islam je z časti nepravé Vierovyznanie .


2011-04-17  (15:35)  |  Kultúra
Aj u nás na Slovensku občas pozoruje ako dospelých adolescentov rodičia nútia chodiť do kostola , ale aká je to viera keď to robím iba z vôle rodičov . Viera je podľa mňa vec presvedčenia , niečo v čom si snažím nejaké dobro vhodné pre moju dušu a povahu . Raz sa ma otec spýtal či nejdem do kostola ,lebo som trocha meškal , hneď som ho poslal niekam viera je osobná vec človeka . Blízka minulosť , prečo niektorý hudobníci začala dávať do skladieb satanské znaky ¬? Jedna teória je že ich rodičia od nich vyžadovali dosť veľkú nábožnosť a keď boli starší rozhodli sa tomuto vyhlásiť , možno im aj pán Boh dá za pravdu , že to bola od rodičov šikanovanie ,len to mohli slušnejšie vysvetliť a neurážať pána Boha , kázať môžeme malým deťom ktorý sa ničomu nerozumejú . Aká je potom islam viera , keď je tam všetko prikázané zákonom . Ten kto je neveriaci je iba otrokom štátu . Andrej Kotleba autor


A ČO AK SA ZEM NETOČÍ? PREČO NEVZDELANÍ ĽUDIA MILUJÚ KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE


2010-12-22  (19:49)  |  Kultúra
Pošpekuloval nedávno na stránkach Sme autor, ktorý sa snaží vidieť spoločnosť a – prečo sa zastavovať len pri nej - už aj prírodné vedy „inak“. De omnibus dubitandum! je základ descartesovskej metodickej skepsy, ktorá stála pri zrode modernej vedy. Klásť skeptické otázky sa preto môže ľahko javiť ako uplatnenie vedeckého prístupu. Prístup je však vedecký len v prípade, keď je skepsa kombinovaná s tvrdým nadretím dát a poznatkov, ktoré sa snažíme spochybniť . V opačnom prípade nejde o vedu, ale o veľmi lacnú a povrchnú snahu o originálnosť tam, kde chýbajú elementárne základy.


Aleister Crowley - hrdina našich čias


2010-11-23  (12:12)  |  Kultúra
Jeho životopisec J. Symonds o ňom napísal: "Nepoznal žiadne zábrany. Žiadostivo sa vrhal do každého dobrodružstva, ktoré zodpovedalo jeho nálade (čim strašnejšie, tým lepšie), a nemal žiadny strach pre šialenstvom ... Jeho potreba fantastických dobrodružstiev bola neukojiteľná ... Nemal žiadnu úctu k svojmu alebo inému telu." "Vo svojej vzbure proti bohu sa Crowley postavil na jeho miesto. Nebol to len dočasný postoj, ale presvedčenie, ktoré mu vydržalo a ktoré ovplyvnilo celý jeho život."


HOMOSEXUALITA U ZVIERAT JE MÝTUS


2010-11-11  (18:54)  |  Kultúra
1. Homosexualita je daná geneticky; 2. Homosexualita je nezvratná; 3. Keďže aj u zvierat nachádzame homosexuálny model, homosexuálne správanie je prirodzené


Ďaľšie z kultúry...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Proč musel zemřít Kadáfí a Libye?

Proč musel zemřít Kadáfí a Libye?


Money as debt

Kaddáfí je nažive alebo ako s nami manipulujú médiá.

Vážená naša vláda

Holandsko nepodporí plan na záchranu Európy

ROZHOVOR SLOVENSKEHO DOCHODCU S GRECKYM DOCHODCOM

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4339 s