26. August 2019
    
Zle preložená Biblia - Boh nestvoril svet! - Dolezite.sk

Zle preložená Biblia - Boh nestvoril svet!


  2010-01-15  (00:11)  |  Zo sveta
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
biblia,podvod,zvratenost,autorstvo,viera,kniha - Zle preložená Biblia - Boh nestvoril svet!

Perestrojka cirkvi je nevyhnutná! Už len na Slovensku sa snáď veriaci a cirkev pridržiavajú tradičných tvrdení o neomylnosti Biblie, stvorení človeka kresťanským bohom a ďalších mýtov, ktoré sú v súčasnosti ďalej neudržateľné. Pred časom Ján P. II. Zasadil úder kreacionistom aj vlastnej cirkvi, hovoriac futbalovým žargónom „strelil gól do vlastnej bránky“, keď musel uznať neodškriepiteľný fakt, že Darwinova evolučná teória nie je len teória ale dokázaná skutočnosť. Najnovšie prišiel úder prišiel od iného veriaceho človeka, autority ktorá je uznávaná aj v náboženských kruhoch. Profesorka Ellen van Woldeová z Holandska tvrdí, že prvá veta Genesis „na počiatku stvoril Boh nebo a zem“ je zle preložená z hebrejčiny! Podľa Woldeovej hebrejské sloveso „bara“, ktoré sa používa v prvej vete Genesis, neznamená „vytvoriť“, ale „priestorovo oddeliť“

. Prvá veta Genesis by teda mala znieť „na počiatku Boh oddelil nebo od zeme“. Woldeová je uznávanou znalkyňou Starého zákona a ako veriaca priznáva, že to otriaslo aj ňou samotnou. Hovorca Univerzty v ktorej Woldeová pracuje povedal, že nový preklad je kompletnou rošádou príbehu o stvorení. Preklad Woldeovej vyvolal už búrlivé reakcie, ale apologéti kresťanstva a Biblie už majú argumenty typu: Tento preklad vôbec nie je dôkazom, že boh neexistuje, aký použil vo svojom článku George Pitcher z Telegraph Media. Možno má pravdu, ale treba priznať, že tento preklad zmenil takzvané Božie slovo na obyčajný mýtus, aký môžeme čítať u starých Grékov alebo Rimanov. Ako je však známe, ľudia často radšej strkajú hlavu do piesku, než by mali uznať do oči bijúcu pravdu. V náboženskom prostredí je to ešte vypuklejšie a v prípade príchodu Krista na zem by tento určite nebol pred náboženskou hierarchiou schopný obhájiť svoju autenticitu. Napríklad ak by sa pokúsil obhájiť svoje pôvodné učenie, ktoré je údajne opísané v Novom zákone povedzme napríklad v takej ošemetnej veci ako je vzťah cirkvi k majetku. Ale nakoľko sú to všetko mýty, nič podobné reálne nehrozí.


Zabijak Bohov
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
antitalent   |   ip:78.99.140   |   2010-01-15  (10:27)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Darwinova evolučná teória nie je len teória - je to dokázaný podvod :)

sám zrejme nevieš, proti komu bojuješ, vyzerá to tak, že proti sebe... želám ti však veľa úspechov v tvojom hľadaní


es   |   ip:195.28.70   |   2010-01-15  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked budes pocuvat a vycistis si topanky tak dostanes od mikulasa sladkosti.


andy   |   ip:91.127.4.   |   2010-01-15  (11:24)
64% hlasovalo = 4  
mínus plus
  Skončil som čítať pri tom,že Darwinova teória je dokázaný fakt.To si sa poriadne zosmiešnil.Ale aspoň si ukázal svoju úroveň.Gratulujem.


Ukázať príspevok od prispievateľa Gertrud  |   ip:199.71.21


es   |   ip:195.28.70   |   2010-01-15  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teraz sa stretame s nazorom, ze papez je kacir. Ako mohol nieco take priznat? Sheep.


Kiera   |   ip:87.117.20   |   2010-01-15  (12:03)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Uvedom si,ze pred evoluciou sa neskryjes.Roky klamali,ze je zem plocha a veda dokazala opak.
Nic sa nedeje,stavali na dalsom podvode a pribeh o plochej zemi z biblie odstranili,aby nevyzerali ako blbci.

Dokonca si blby krestania vytvorili teologicku teoriu,ktora je evolucna,len je do toho zahrnuta myticka bytost.Ale co cakat od ludi,ktori za kazdym stromov vidia myticke postavicky.Treba ich v tom nechat,pokial vas neplatia za liecbu ludi s imaginarnym priatelom.Evolucia je naozaj dokazana.Ludia,ktori o nej nevedia nic to nemozu chapat,ale papez to musel schvalit.Pracuje sa na virtualnej evolucii,ktora bude konecnym dokazom.Do roku by sa mal objavit film,ktory otvori oci vsetkym ovciam a dokaze fakt,ze cirkev znovu len konspirovala a vymyslala rozpravky.

Potom bude musiet cirkev zmenit svoje hlavne postoje a nahradit ich inymi.Budu musiet prepisat bibliu,inak koncia.
Fakt evolúcie je nespochybniteľný a pozorovateľný aj v laboratórnych podmienkach. Základom vedy je však kritické myslenie a práve toto by sa malo aplikovať na všetky vedecké teórie. Aj v tej najlepšej teórii totiž môže byť chyba. Naproti tomu, treba striktne rozlišovať medzi vedeckými a nevedeckými teóriami. Sú dané presné pravidlá, ktoré teórie môžu byť považované za vedecké (takým pravidlom je napr. už spomínaná schopnosť predikcie, ale je ich samozrejme viac). Je teda nezmysel porovnávať vedecké a nevedecké teórie. Prírodná veda (natural science) sa už priamo zo svojej definície nemôže zaoberať nadprirodzenými javmi (unnatural), pretože tieto nie sú merateľné v prírode. Vedec by však mal mať otvorenú myseľ a (kriticky) zvažovať všetky možnosti.
Kiera   |   ip:87.117.20   |   2010-01-15  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žena nemá byť vo vzťahu s mužom dominantná, ale nemá byť ani mužovou slúžkou. V stredu to v príhovore veriacim vo Vatikáne povedal pápež Benedikt XVI. "Boh vytvoril ženu z Adamovho rebra, a nie napríklad z jeho hlavy, takže nemá byť dominantná, ani jeho slúžka, ale jeho partner," povedal pápež v kázaní zameranom na otázky rodiny.

To je naozaj debil ten papez.Priznal ze vznikol evoluciou a potom hovori znovu o rebrach.
Ved on klame a rozprava co mu vyhovuje.Ako moze uznat revoluciu a nasledne rozpravat o rebre?

A taky retard ovlada krestanom. Boh vas ochranuj ale teraz ktory?Vyberte si radsej s fitnesovych greckych bohov.


Kiera   |   ip:87.117.20   |   2010-01-15  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Papez hra na 2 strany.Priznal evoluciu,aby nevyzeral ako debil a dalej keca o rebre,aby sa povtieral oveckam a dal im pocit,ze sa nic take nestalo.Historia si jeho podvod zapamata.Historia nici kazdeho samozvaneho spasitela.

Stary zosuvereny panic.To nieje muz,to je kopa hnoja.


bandy   |   ip:89.173.88   |   2010-01-15  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takto nás oblbovali média kontrapropagandou v 50-tych rokoch minulého storočia, aby ste vedeli koho máte nenávidieť. V Kórei išli ešte ďalej, keď vyhubili 2 000 000 tzv. intelektuálov, rozumej tých ktorí nosili okuliare. Boli najväčším postrachom komunistov. Dnes sú najväčším postrachom pre Globalistov ľudia, ktorí myslia a neznižujú sa na úroveň masmediálnej manipulácie ich médiokratickej moci. Vy si ozaj myslíte, že Stvoriteľ Vám dá know-how ako stvoril vesmír, zem, prírodu a ľudí. To ste potom na veľkom omyle. Podstatný je fakt, že veda nedokázala vyvrátiť Bibliu. Keby ste mali moc takú ako mala RKC tak by ste upaľovali ako ona ľudí s Bibliou na krku. To čo uverejňuje ateista.sk nemá zo zdravou mysľou nič spoločné. Peace s vami.


ateista   |   ip:217.12.48   |   2010-01-15  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to bandy - to čo píšeš ty nemá so zdravou mysľou nič spoločné. Ostatne presne tak ako aj všetky tie pronáboženské komentáre tu. Keď chýba zdravý rozum a nadhľad - niet sa čo diviť


p   |   ip:87.244.19   |   2010-01-15  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor precitaj si clanok pred tvojim o pras chribke a potom sa tu ohanaj vedcami a o tom ze maju nespochybnitelnu pravdu :DDD


LordX   |   ip:95.102.14   |   2010-01-15  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.talkorigins.org/indexcc/index.html - tu su zozbierane a vedecky vyvratene takmer vsetky argumenty kreacionistov. Ludia vzdelavajte sa a nedajte sa oklamat stale tymi istymi blbostami ktore pramenia len z nepochopenia evolucnej teorie a naivity.
Bohuzial je to po anglicky, ale na slovenskom internete zatial podobna stranka nie je..


klifton   |   ip:95.103.22   |   2010-01-15  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok je úplne o ničom. Autor ani sám nevie čo hovorí. Sám som skôr materialista, ale to nič nemení na tom, že pochybujem tak o materializme, ako o idealizme. Darwinova teória nevysvetľuje nič komplexne tak isto ako kreacionizmus a vôbec nie biblia. Ale .......... jeden nikdy nevie. A robiť také závery z jedného prekladu ..... :o)), Sitchin - Dvanásta planéta, tiež prekladá úplne inak ako je oficiálny preklad biblie.
A RKC by mala byť postavená úplne na niečom inom, ako na božstve Ježiša. Lebo, povedané evanieliom, Ježiš povedal:"Milovať budeš Pána, Boha svojho z celého srdca............. Druhé je toto: Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého. Iného prikázania nad tieto niet.
Čo sa týka majetku máš tam jednoduché: "Skôr prejde ťava uchom ihly, než boháč vojde do kráľovstva nebeského." Nemal by s tým problém.LordX   |   ip:95.102.14   |   2010-01-15  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "autor precitaj si clanok pred tvojim o pras chribke a potom sa tu ohanaj vedcami a o tom ze maju nespochybnitelnu pravdu :DDD"

O tom ze ten humbug je nanajvys manipulacia farmaceutickych spolocnosti tito tvoji vedci a lekari vedia, to prave hlupy plebs sa koncernami necha ako vzdy oklamat a sam si ziada vakcinu. Ved preco sa proti nej dalo zaockovat len malo vedcov a lekarov?

z wikipedie: "in the US it appears that for every 1000 people who get infected, about 40 people need admission to hospital and about one person dies."

Aj nam na medicine vraveli profesori ze je to prehnane. Tak neociernuj vedu, lebo bez nej by si velebil svojho boha v temnom stredoveku!


hestroy   |   ip:77.236.19   |   2010-01-15  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokud někdo z přítomných Darwinistů tvrdí, že život vznikl náhodou, měl by se nad sebou pořádně zamyslet. Celý článek je nesmysl, nevím, co dokazuje... Nic.

To ale ještě neznamená, že by měl člověk věřit tomu, co mu farář nakuká. To jsou totiž také samé nesmysly. Církev je zlo, s opravdovou vírou nemá nic společného.


zuzana   |   ip:213.108.1   |   2010-01-15  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clovek veri v Bibliu asi 1000 rokov viac ?? menej .. ? ludia ju uznavaju, teraz zrazu najdu ze nieco nie je pravdive, myslim ze je kazdemu jasne ze aj v Biblii teda Biblia je pisana umeleckymi prostriedkami a podobne takze ak nam Boh nieco vravi cez nu tak na to pouzije pribeh cez ktory danu vec sme schopny pochopit nie je to striktne dane ze"ste zly zmente sa" pouzije na to pribeh aby sme sa zamysleli, viem ze na svete je vela neveriacich, vela pokrstenych co neveria, kolkych ludi drzi nad vodou viera? ale malokto si uvedomuje jej pravu hodnotu, je neopisatelne vela vedcov co veria v Boha lebo niet ineho vychdiska... vsetko muselo z niecoho vzniknut a ten pociatok je Boh... nech uz to je cokolvek... je pribeh co vravi o jedom vedcovi ktoreho nasli v jeho laboratoriu klacat pred mikroskopom.. vyhlasil ze musi "poklaknut pred tym co tie male veci pospajal"... netreba len vsetko ofrflat ale niekedy verit...


Homer   |   ip:66.90.73.   |   2010-01-15  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   "Pokud někdo z přítomných Darwinistů tvrdí, že život vznikl náhodou, měl by se nad sebou pořádně zamyslet. Celý článek je nesmysl, nevím, co dokazuje... Nic."

A dokonaly boh vznikol nahodou?To uz radsej verim evolucii.


p   |   ip:87.244.19   |   2010-01-15  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX
myslis ze ta vasa veda je vyhra a ze by som nebol sto krat stasnejsi zit v panenskej prirode kde boli ciste vody plne ryb a a nie ludi s mobilmi a vseliakymi pokrokovymi zbytocnostami co nam ani netreb :)zelam ti aby si sa ucil dobre a nedal sa zmanipulovat az tak ze budes horlivi zastanca bludou lebo v tehjto dobe je problem sa drzat pravdyHomer   |   ip:66.90.73.   |   2010-01-15  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zuzana ak chces ostat na urovni poznania,ktore mali pred 1000 rokmi,ostan si.Je to tvoj zivot,ale uz davno nie tvoja individualita,lebo ta riadia.Mas svoj umely matrix.

Historia dokazala,ze nabozenstvo rozputava kazdu vojnu.Ak chces zopakovat vrazdenie,vyjadri to polopate a nie zastavanim cirkvi.LordX   |   ip:95.102.14   |   2010-01-15  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Pokud někdo z přítomných Darwinistů tvrdí, že život vznikl náhodou, měl by se nad sebou pořádně zamyslet."

Bud si isty, ze ani jeden z pritomnych darwinistov to netvrdi. Ved je to matematicky nemozne.
My tvrdime ze zivot mohol vzniknut prirodzenym procesom riadenym exaktnymi fyzikalnymi a chemickymi zakonmi, podobne ako napr. tvorba krystalov, urcite nie "nahodou".
Este podotknem ze abiogeneza (vznik zivota) a Darwinova evolucia su dve rozdielne veci.


es   |   ip:195.28.70   |   2010-01-15  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  viera, zlo, boh, kazen, pastier...pytam sa. Ked sa narodi dieta niekde mimo civilizacie, zije dobry zivot, nerobi ziadne anticirkevne zlo a netusi kto je boh alebo co je to viera, moze byt spasene? Aj ked nevelebi boha? Ked zijete dobry zivot a existuje nejaka posmrtna spasa mali by ste ju zazit. Aj bez idolov. Preco nie?


bandy   |   ip:89.173.88   |   2010-01-15  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Úvodní verš Bible říká: „Na počátku Bůh stvořil nebesa a zemi.“ (1Mo 1:1) Nebesa a nebeská tělesa včetně slunce tedy existovala neurčenou dobu před událostmi a procesy, o nichž je řečeno, že nastaly během šesti stvořitelských období popsaných v následujících verších 1. kapitoly 1. Mojžíšovy.
Stojí za pozornost, že zatímco 1. Mojžíšova 1:1 říká, že Bůh na počátku „stvořil“ (heb. ba•ra’′) nebesa a zemi, verše 16 a 17 uvádějí, že během čtvrtého stvořitelského „dne“ „Bůh přistoupil k tomu, aby udělal [heb. tvar slova ‛a•sah′] dvě velká světelná tělesa, větší světelné těleso, aby panovalo nade dnem, a menší světelné těleso, aby panovalo nad nocí, a také hvězdy. Bůh je tedy dal do nebeského prostoru, aby svítila na zemi.“ Hebrejské slovo ‛a•sah′, často překládané jako „dělat“, může znamenat prostě ustanovit (2Sa 7:11), poskytnout (5Mo 15:1), tvarovat (Jer 18:4) nebo připravit (1Mo 21:8).
Zpráva tedy říká, čím se již existující slunce, měsíc a hvězdy nyní staly vzhledem k planetě Zemi. První den „světlo“ (heb. ’ór) patrně postupně pronikalo vrstvami mraků, které stále obalovaly zemi, a kdyby byl na zemi nějaký pozorovatel, byl by to světlo viděl. (1Mo 1:3) Čtvrtého „dne“ se situace změnila. Tvrzení, že „Bůh je . . . dal do nebeského prostoru“ ten den, vyjadřuje tu skutečnost, že Bůh způsobil, že zdroje světla (heb. ma•’ór′), totiž slunce, měsíc a hvězdy, začaly být v prostoru viditelné. Měly ‚oddělovat den od noci‘ a „sloužit jako znamení a k určování období a dnů a roků“. Tato světelná tělesa jsou znamením Boží existence a vznešenosti, ale také svými pohyby umožňují člověku přesně určit přírodní období, dny a roky. (1Mo 1:14–18; Ža 74:16; 148:3)
Hmotná „nebesa“ zahrnují zemskou atmosféru a patří k nim i vnější vesmír, kde je spousta hvězdných těles, „celé nebeské vojsko“ — slunce, měsíc, hvězdy a souhvězdí. (5Mo 4:19; Iz 13:10; 1Ko 15:40, 41; Heb 11:12) První verš v Bibli uvádí, že tato hvězdná nebesa byla stvořena již před tím, než byla země připravována, aby ji mohli obývat lidé. (1Mo 1:1) Tato nebesa, jež jsou dílem Božích „prstů“, oznamují Boží slávu, a stejně o ní „vypráví“ i atmosférický prostor. (Ža 8:3; 19:1–6) Všechna nebeská tělesa se řídí ‚ustanoveními nebes‘, která stanovil Bůh. Astronomové nejsou schopni tato ustanovení plně pochopit, přestože mají moderní přístroje a rozsáhlé matematické znalosti. (Job 38:33; Jer 33:25) Jejich objevy však potvrzují, že člověk nedokáže tato nebesa změřit ani nedokáže spočítat hvězdy. (Jer 31:37; 33:22; .) Ale Bůh je počítá, a dokonce je nazývá jménem. (Ža 147:4; Iz 40:26)
To, že paprsky z hvězd a galaxií vzdálených miliony světelných let nyní dopadají do objektivu ohromných pozemních teleskopů, je známkou toho, že tato hvězdná tělesa byla stvořena před miliony let, protože jinak by tyto paprsky k naší planetě ještě nedoletěly. Toto stvoření je zjevně zahrnuto v úvodním prohlášení 1. Mojžíšovy 1:1: „Na počátku Bůh stvořil nebesa a zemi.“ Verš 16 tomu neodporuje, když říká, že během čtvrtého stvořitelského „dne“ neboli období „Bůh přistoupil k tomu, aby udělal . . . hvězdy“. Slovo „udělat“ (heb. ‛a•sah′) neznamená totéž jako slovo „stvořit“ (heb. ba•ra’′).
SILAATEIZMU   |   ip:67.159.45   |   2010-01-15  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  #
Albert Einstein
Veda bola obvinená z podrývania morálky, ale toto obvinenie je nespravodlivé. Ľudské etické správanie by malo byť založené na pochopení, vzdelaní a sociálnych väzbách a potrebách; žiadny náboženský základ nie je potrebný. Človek by na tom bol dosť biedne keby musel byť ovládaný strachom z trestu a nádejou na odmenu po smrti.
#
Charles Darwin
Kresťanstvo sa oddávalo krutým odchýlkam s čudesnou ľahkosťou a spôsobilo celé nekonečno tiesní nevyčísliteľnému počtu duší na tomto svete.
#
Albert Einstein
„Neverím na osobného Boha." „Samozrejme, bola to lož, čo ste čítali o mojom náboženskom presvedčení, bola to systematicky opakovaná lož. Neverím v osobného Boha, nikdy som to nezapieral a vždy som to jasne vyjadroval.
#
Ateistický argument
Existencia zla vo svete je logicky nezlučiteľná s existenciou dobrotivého Boha, a že je teda rozumnejšie usudzovať, že žiaden boh neexistuje, ako to, že jestvuje, ale neurobí nič, aby zastavil zlo na Zemi.
#
R. M. Pirsig
„Ak jeden človek trpí falošnými predstavami, hovoríme o duševnej chorobe. Ak falošnými predstavami trpí veľa ľudí hovoríme o náboženstve.“
#
Robert A Heinlein
Ľudia si vždy vysnívajú boha vznešeného ako oni sami, preto majú bohovia maniere a morálku malých detí.
#
Jawaharlal Nehru
Ani krajina ani ľudia, ktorí sú otrokmi dogiem, nemôžu mentálne napredovať.
#
A.Schopenhauer
Všetky náboženstvá sľubujú odmenu za vynikajúcu vôľu a dobré srdce, avšak žiadnu odmenu za vynikajúcu hlavu alebo chápanie.
#
Frank. L. Wright
Verím v boha, akurát ho vyslovujem príroda.
#
Edward M.Forsters
Neverím v náboženstvo, lebo verím v toleranciu, charakter a súcitné pochopenie.
#
Albert Einstein
S hlbokou lutostou pozorujem ako boh tresce tak veľa svojich deti za ich početné hlúposti, ktoré možno prisudzovať zodpovednosť iba jemu samému.
#
Heinrich Heine
Tí čo pália knihy , napokon budú upaľovať aj ľudí.
#
G. Bernard Shaw
Kacír je ten, čo zapaľuje oheň, nie človek ktorého v ňom upalujú.
#
Charles Darwin
Nemôžem sa seba samého presvedčiť, že dobrotivý a všemohúci Boh by bol zámerne stvoril parazitujúcu osu s výslovným zámerom, aby sa táto kŕmila v živom tele trebárs aj húseníc.
#
G. B. Shaw
“Skutočnosť, že veriaci je šťastnejší než skeptik, nevraví nič viac než to, že opitý človek je šťastnejší než triezvy.”
#
Albert Einstein
Podla mojho nazoru,jedine co by ho mohlo ospravedlnit je iba jeho neexistencia
#
Edgar Allan Poe
Každého boha zabil čas, zabije aj vášho.
#
Arthur C.Clarke
Je možné, že našou úlohou nie je vytvoriť boha, ale stvoriť ho.
#
Napoleon Bonaparte
Náboženstvo je dôvod, prečo chudobní neútočia na bohatých. Je to skvelá vec na udržanie chudoby ticho.
#
Charley Chaplin
Jednoducho logicky, neverím v boha, v žiadneho.
#
Albert Einstein
Pretože naša vnútorná skúsenosť sa zakladá na reprodukovaní a kombinácii zmyslových vnemov, koncepcia duše bez tela sa mi zdá prázdna a zbavená zmysluplnosti.
#
Voltaire
Každý vnímavý a dôstojný človek musí považovať kresťanskú sektu za horror.
#
Peryar
Ten čo vymyslel boha bol blázon, ten čo šíri jeho slovo darebák a ten čo ho uctieva barbar.
#
Victor F. Parvu
Tí čo neveria, že vzišli z opice majú pravdu. Pozorovania, ktoré som uskutočnil ma predsvedčili, že to opice vzišli z nich.
#
Frank Zappa
Realita je tým čím je, a nie čím chceme aby bola.
#
Dan Fotus
Som polyateista - je veľa bohov v ktorích neverím.
#
Ch. Hitchens
Čo môže byť prehlasované bez dôkazu, môže byť odmietané bez dôkazu.
#
Karl Markx
Neverím v náboženstvo, lebo verím v slobodu, a iba ten človek je slobodný, ktorí neberie slobodu inému človeku.
#
Hubbard
Teológia je pokus človeka vysvetliť to, čo sám nechápe a pritom mu nejde o pravdu, ale o uspokojivú odpoveď.
#
Richard Dawkins
Som proti náboženstvu, lebo nás učí, že máme byť spokojný s nepoznaním sveta.
#
Mark Twain
Nebojím sa smrti, už som bol mŕtvi bilióny a bilióny rokov, predtým než som sa narodil a nebolo to nič hrozné.
#
Weinberg
S náboženstvom, ale aj bez neho môžu dobrí ľudia konať dobré skutky, a zlý ľudia páchať zlo, ale aby dobrý človek páchal zlo, na to treba náboženstvo.
#
Bill Maher
Nezdá sa vám, že ste na imaginárneho priateľa trochu pristarý ?
#
Abrahám Lincoln
Keď robím dobre, cítim sa dobre a keď robím zle, cítim sa zle. To je moje náboženstvo.
#
Noam Chomsky
Nieje vhodne aby si stádo robilo ťažkosti z toho, čo sa vo svete deje. Je nežiadúce, aby ľudia videli priveľa reality, lebo by ju mohli chcieť zmeniť.
#
Guarech
Svet bol vždy plný prorokov, ktorí vodu kázali, víno pili.
#
Ernest Hemingway
Všetci mysliaci ľudia sú ateisti.
#
Sigmund Freud
Náboženstvo je ilúzia, ktorá pochádza z nášho pudu sebazáchovy.
#
De Condillac
Ľudia, ktorí padli do osídiel povier, dokážu ibe meniť jeden omyl za druhý.
#
Oscar Wilde
Keď si predstavím všetku tú bolesť, ktorú biblia spôsobila, nechcel by som nikdy napísať niečo podobné.
#
Luther
Rozum je najhorším nepriateľom náboženstva, kto sa chce stať kresťanom, musí svoje oči odtrhnúť od rozumu.
#
Diderot
“Boh kresťanov je otec, ktorému záleží oveľa viac na jeho jablkách, než na jeho deťoch”
#
Woody Allen
Pre teba som ateista, pre boha lojálna opozícia.
#
Jiddu Krishnammurti
Náboženstvo a tradície slúžia ako bezpečie pre našu myseľ a keď je naša myseľ v bezpečí,ochabúva.
#
Delos B.MCkown
Neviditení a neexistujúci vyzerajú veľmi podobne.
#
La Rochefaucoulte
Nebudem sa s vami púšťať do intelektuálneho súboja, pretože je pod moju úroveň bojovať s neozbrojeným mužom.
#
Ghandí
Mám rád vášho Krista, ale nemám rád kresťanov, vôbec mu nie sú podobní.
#
Robert Ingersoll
Našu nechopnosť sme nazvali boh.
#
Denis Diderot
Ľudstvo nebude slobodné, pokiaľ posledný kráľ nebude zaškrtený črevami posledného kňaza.
#
Isaac Asimov
Biblia je ozaj mocná kniha. Aj z kresťana dokáže urobiť ateistu.
#
K. Kraus
„Bleskozvod na veži kostola je najväčší mysliteľný prejav nedôvery voči milému pánu Bohu.“
#
Cicero
Nemôžeme milovať niekoho, koho sa bojíme, ani niekoho kto sa bojí nás.
#
Coyne
Ak nás história niečo naučila, tak je to poznatok, že označenie našej nevedomosti nálepkou Boh nikam nevedie.
#
Mark Twain
Náboženstvo znamená veriť, že všetko čo vieme, nieje pravda.
#
George Carlin
Už len fakt, že ateizmus je neziskový narozdieľ od náboženstiev o niečom svedčí.
#
Stephen Roberts
Keď si uvedomíš, prečo neveríš vo všetkých ostatných Bohov, potom pochopíš, prečo ja neverím v tvojho.
#
Mark Twain
Keby Kristus existoval tu a teraz, viem o niečom, čím by nechcel byť - kresťanom
#
S. Kierkegaard
„Viera začína tam, kde končí myslenie.“
#
Arthur Shopenhauer
Viera a poznanie sú ako dve misky váh, čím vyššie je jedna, tým nižšie je druhá.
#
P. Marechal
„Náboženstva sa jedno od druhého odlišujú iba dekoráciami.“
#
E.N.: Väzňova dilema
„Vraví sa, že lenivé ruky zamestnáva diabol, ale rád by som vedel, kto zamestnáva lenivé mozgy?“
#
Ch. Angel
„Cirkev je jediný podnik, ktorý v zlých dobách prežíva najväčší rozmach.“
#
G. B. Shaw
„Človek, ktorý verí v existenciu pekla, je schopný uveriť hocičomu.“
#
J. Lock
„Pápež je kresťanský duchovný, ktorý dosiahol vyššiu hodnosť, ako Ježiš Kristus.“
#
D. Diderot
„Náboženstvo prekáža ľuďom vidieť, lebo mu pod hrozbou večného trestu zakazuje pozerať.“
#
Goncourt
„Ak existuje Boh, musí sa mu ateizmus zdať oveľa menšou urážkou, ako náboženstvo.“
#
Autor neznámy
Dokáže Boh stvoriť taký kameň, ktorý by sám nezdvihol?
#
Jawaharlal Nehru
„Nechcem mať nič spoločné s nijakým náboženstvom, ktoré sleduje cieľ, aby masy národov spokojne žili v hlade špine a ignorantstve.“
#
Plechanov
„Ľudia hľadajú cestu do neba z jednoduchej príčiny – lebo zablúdili na zemi.“
#
Autor neznámy
Hlupáci považujú náboženstvo za absolútnu pravdu, múdri za očividnú lož a vladári za celkom užitočnú vec.
#
FaithDelusion
Keby sa chcel nejaký boh vyhrážať, urobil by to sám a nepotreboval by na to cirkev.
#
FaithDelusion
Schizofrénia je vlastnosť bohov a choroba
#
FaithDelusion
Ten kto sa správa podľa biblie je magor bez vlastného názoru. Ten kto sa podľa nej nespráva nieje kresťan.
#
FaithDelusion
Prečo biblia cenzúruje dinosaurov a kedy o nich cirkev napíše rozprávku ?
#
FaithDelusion
Cirkev učí vaše deti veriť nedokázanému, ale vy nesiete zodpovednosť. Ste cirkevný otroci, lebo rodíte a vychovávate deti, ktoré slúžia cirkvi.
#
FaithDelusion
Necítim sa byť Satanom. Satan je rozprávková bytosť a ja som skutočný.
#
FaithDelusion
Keby bol existoval, potrestal by veriacich, lebo si ho dovolia opisovať aj keď ho nepoznajú.
#
FaithDelusion
Prečo si zastávate náboženstvo, keď ho aj tak neplníte ?
#
FaithDelusion
Mnoho ľudí, ktorí si nechcú pripustiť svoju chybu ju pripisujú chorobe. Mnoho ľudí, ktorí si nechcú pripustiť realitu všetko pripisujú božiemu zámeru.
#
FaithDelusion
Ľudí si raz povedali. Bláznincov už máme dosť a tak vymysleli náboženstvo.
#
FaithDelusion
Všetko nasvedčuje tomu, že človek je ako zviera s vyvinutým mozgom. Rovnaké prijímanie potravy, rovnaké pudy a rovnaký systém zachovania rodu.
#
FaithDelusion
Ľudia dali svoje vlastnosti svojmu bohu. Preto platí - čím primitívnejší ľudia, tým primitívnejší boh a tak sa ničí inteligencia.
#
FaithDelusion
Keby som bol bohatý kráľ a chudobní ľudia by sa chceli búriť, bolo by ľahšie im vytvoriť imaginárneho záchrancu ako odstrániť hlas revolucionára, ktorý ma môže ohroziť.
#
FaithDelusion
Nikto nemá rád, keď ho súdia ľudia, alebo keď mu kážu ako žiť a preto slová sudcov a vladárov nazvali božím slovom.
#
FaithDelusion
Súdiť môže iba boh ? Ja mám inú verziu. Ak si veriaci a chceš ma súdiť, začni u stvoriteľa.
#
FaithDelusion
Výrok súdiť môže iba boh znamená v praxi drž hubu a makaj. Rovnaký cieľ má výrok božie mlyny melú pomaly, ale isto.
#
FaithDelusion
Nepoviem vám ako vznikol vesmír a život, lebo nechcem klamať ako ľudia v minulosti. Tajomstvo zrodu je nepodstatné ak máme dôležitejšie veci na práci.
#
FaithDelusion
Príbeh o drakulovi z vašej obyčajnej vody zázračnú nespraví.
#
FaithDelusion
Narodenie do sveta v ktorom vládnu náboženstvá je tragédia.
#
FaithDelusion
Boh je nedokončený model. Vytvorí sa model boha a ten už sa postará o model spoločnosti. Ľudia si občas model trochu premodelujú.
#
FaithDelusion
Svojmu nenarodenému synovi nemusím klamať, že je svet krásny a boh spravodlivý.
#
FaithDelusion
Ako spraviť boha ? Vymyslite meno, dajte tomu svoje ciele a vznikne boh. Pardón, to bol satan. Moment. Alebo boh ? Lepšie bude ak sa opýtate seba - som satan alebo boh ?
#
FaithDelusion
Každý má na každého človeka iný názor a preto existujú miliardy bohov.
#
FaithDelusion
Zabil som vášho boha a zostal už len vo vašich hlavách. Dôkaz mám rovnaký ako vy o jeho existencii.
#
FaithDelusion
Boh nemôže byť spravodlivý, pokiaľ žije len v ľudskej hlave.
#
FaithDelusion
Verí boh v happyend, alebo miluje drámu ? Podľa mňa má rád horror.
#
FaithDelusion
Keby bola biblia obrázková, bola by mládeži neprístupná.
#
FaithDelusion
Ak si myslíš, že ti nejaký Boh vyrieši problém, máš nulovú šancu uspieť.
#
FaithDelusion
Nemôžem milovať a uctievať toho, koho poznám len z rozprávania a z milóna názorov ľudí. Bolo by to neúprimné.
#
FaithDelusion
Ak boh stvoril človeka, zaujímalo by ma, prečo si počas tej krvavej histórie nepriznal chybu.
#
FaithDelusion
Ak sú ľudia v nebi štastný, potom sa tam čapuje pivo zadarmo.
#
FaithDelusion
Náboženstvo je ako športka. Typujete meno boha, ale odmena nemusí byť dobrá.
#
FaithDelusion
Cirkev si sama odháňa ovečky a ovečky robia z náboženstva pokrytectvo. To nie ja škodím ich náboženstvu. Škodia si vzájomne. Ja som len jeden z tých, ktorí o tom píšu.
#
FaithDelusion
Keby som bol ježiš a viem, čo zapríčiním svojím pôsobením,radšej sa stanem poľnohospodárom.
#
FaithDelusion
Ak je chlieb boží dar, rakovina je daň z príjmu.
#
FaithDelusion
Cirkev je firma a ja od nej žiadny imaginárny produkt k životu nepotrebujem.
#
FaithDelusion
Nemám nič proti tomu ak sa dajú peniaze z daní na liečenie bláznov. Prečo však majú ísť tým, ktorí o sebe vravia, že sú svätý ?
#
FaithDelusion
Ak tvrdíte, že je Váš boh tvorca človeka, mal by konečne priznať chybu. Tu nepomôže ani miliarda nábožentiev.
#
FaithDelusion
Rasizmus rozdeľuje ľudí. Hranice rozdeľujú ľudí a to spôsobuje nenávisť. Náboženstvo robí to isté.
#
FaithDelusion
Ak nebudeme pochybovať, uveríme všetkému a to si nemôžeme dovoliť.
#
FaithDelusion
Ježiš svojou myšlienkou spôsobil viac smrti ako Hitler.
#
FaithDelusion
Skončite s vychvaľovaním boha, lebo si bude myslieť, že utrpenie milujete.
#
FaithDelusion
Vyhrážanie je v našej spoločnosti trestný čin. Prečo sa teda cirkev vyhráža večnými mukami? Navádzanie na vraždenie je trestný čin?Prečo teda biblia nebola nikdy zakázaná?
#
FaithDelusion
Ponúkam veriacim prácu na stavbe. Platím neviditeľnými peniazmi.
#
FaithDelusion
Kto vznikol z ničoho skôr ? Satan, alebo Boh ?
#
FaithDelusion
Ak budem veriť v boha, budem si myslieť, že viem ako vznikol život. Ja to však neviem a preto by som sa iba klamal.
#
FaithDelusion
Náboženstvo potrebujú len ľudia, ktorí nepoužívajú svedomie.
#
FaithDelusion
Vďaka náboženstvu ma začali nenávidieť a vďaka náboženstvu som sa naučil brániť.
#
FaithDelusion
Buď peklo, boh sa chytil za hlavu a povedal. Do mňa. Prečo som si to ja radšej najprv nezapísal.
#
FaithDelusion
Prezumpcia neviery - Nieje povinnosťou neveriaceho dokazovať, že boh nieje. Dokazovať musí ten, kto niečo pozitívne tvrdí, pokiaľ chce, aby mu uverili.
#
FaithDelusion
Boh povedal, buď nenávisť, aby sa mohol stať sudca.
#
FaithDelusion
Naučili ma, čo je dobré a zlé. Keď si to porovnám s Vaším bohom, musím to ignorovať a až potom ho môžem uznávať.
#
FaithDelusion
Ironická poznámka. Neverím v boha, čím pomáham satanovi a preto sa nemám dôvod báť pekla.
#
FaithDelusion
Žiť, alebo nežiť je taká istá otázka ako veriť, či neveriť a preto človek nemôže byť súdený na základe odpovede.
#
FaithDelusion
Keď človek dopustí vykonanie zla, je súdený. Keď to dopustí boh, je obhajovaný a klaniate sa mu.
#
FaithDelusion
Veľa kresťanov by si prialo, aby som zhorel v ohni a vraj miluj svojho blížneho
#
FaithDelusion
Ak by bolo prirodzené veriť v boha, nepotrebovali by sme ani bibliu, ani farárov.
#
FaithDelusion
Boh nemohol stvoriť život, lebo boh je výtvor mozgu.
#
FaithDelusion
Radšej by som obhajoval strelné zbrane ako náboženstvo. Bolo by to jednoduchšie.
#
FaithDelusion
Skúste obhajovať vraha tak ako obhajujete boha a rozsudok bude nevinný.
#
FaithDelusion
Viera vám zakazuje klamať, prečo teda tvrdíte, že boh existuje?
#
FaithDelusion
Náboženstvo je ako hudba. Vyberiete si to, ktoré Vás najviac poteší, alebo Vás dostane jeho komečnosť.
#
FaithDelusion
Strach Vám nedovolí vidieť pravdu a preto sa najskôr prestante báť.
#
FaithDelusion
Ak je teda podľa Vás biblia božie dielo, prečo ju predávate ? Alebo už neplatí neukradneš?
#
FaithDelusion
Keby sme boli všetci kresťania,situácia by sa nezmenila. Hovno bude smrdieť aj keď mu dáte iné meno.
#
FaithDelusion
Poďme sa všetci modliť a boh bude na nás robiť.
#
FaithDelusion
Ježiš je update nedokonalej práce boha?Prečo dával chleba keď ho boh bral?
#
FaithDelusion
Nepotrebujem veriť v boha, aby som bol slušný a dobrý. Potrebujem ho kritizovať, lebo každý boh musí byť chorý.
#
FaithDelusion
Kresťania nazývajú pretvárku,načasovanie, plytvanie,prežieranie a ožieranie sviatkami.
#
FaithDelusion
Vraždia ľudí aj deti v mene svojho imaginárneho priateľa?
#
FaithDelusion
Náboženské vojny sú dôkazom, že náboženstvo netvorí pochopenie a dobro.
#
FaithDelusion
Človek nežije preto, aby sa staral o boha, ale preto aby sa staral o seba. Porušením tejto vety vzniká zanedbávanie seba.
#
FaithDelusion
Nepripisujte svoje vlastné zásluhy bohovi, lebo si bude myslieť, že sa za neho vydávate. Vaše zásluhy sú len vaše.
#
FaithDelusion
Náboženstvo má ilúziu ako základ, preto bude len ilúziou. Ateizmus vychádza z reality a preto bude realitou.
#
FaithDelusion
Poctivý a zdravý človek žobrať nemusí, lebo si zarobí.To znamená, že cirkev je nepoctivá a chorá.
#
FaithDelusion
Ak sa bude človek viac starať o seba ako o boha, zaručene bude lepší.
#
FaithDelusion
Ak je chlieb boží dar, nech ho v kostole rozdávajú.
#
FaithDelusion
Prikázania sú len reklama cirkvi, lebo ich neplnia ani kresťania.
#
Pivo vs Viera
1. Nikto nikoho nezabil kvôli tomu, že ten nepil pivo. 2. Pitie piva nie je spájané s celibátom. 3. Pitie rôznych druhov piva nikdy nebolo príčinou vojny. 4. Nikto nenúti násilím piť pivo deti, ktoré nie sú schopné samé posúdiť, či ho majú, alebo nemajú piť. 5. Aj keď sa rozhodnete, že budete piť iný druh piva ako dosiaľ, nikoho tým nezradíte. 6. Nikdy nikoho nemučili, neupaľovali, nekameňovali kvôli tomu, že nepije to správne pivo. 7. Že skutočne piješ pivo môžeš dokázať veľmi ľahko. 8. Ak si závislý na pití piva, spoločnosť anonymných alkoholikov ti pomôže vrátiť sa do normálneho života.zuzana   |   ip:213.108.1   |   2010-01-15  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Homer, umely matrix, riadia ma... mna neriadi nikto len ja sama, mam vlastny rozum, ... a aj tak ked si vezmeme dnesny svet radsej zit v matrixe a byt stastnou ako sa divat na to vsetko co sa deje...


bublinka   |   ip:78.99.29.   |   2010-01-15  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tieto debaty su proste nechutne,nez by clovek mal povedat neviem,nieco tu nesedi,tak tu bude vypisovat somariny do bezvedomia.
Skutocne je fascinujuce,ako taketo diskusie dokazu zhaltit cely server a vobec vas nezaujima,ako sa budete mat zajtra,pre jednych je to v bozich rukach,pre druhych viera,ze aj im sa raz podari nieco si uchmatnut..
Drahi veriaci v to,alebo ono,mali by sme sa pekne pochytat za rucicky a riesit veci,ktore su skutocnymi problemami a hlavne v nasel moci.
Na tejto zemi su veci poznane,poznatelne a nepoznatelne.Nepoznatelne to znamena ,ze vnimame ich ucinok ,ale nikdy nebudeme poznat zdroj a sposob,ako to funguje,mame len poznanie,ze to funguje,tak prosim vas,prestante sa hadat o volovinach a jednoducho respektujte,ze su tu veci nepoznatelne.V tom pripade je forma ciery uplne na volnom ,alebo aj nie volnom (podmienenom miesta zrodenia a pod)rozhodnuti a v tom pripade sa tato viera stava pre vas pravdou a nie opacne.


asgat   |   ip:217.6.58.   |   2010-01-15  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hladajte v biblii to pozitivne, hlavne v NZ - nabadanie k nekradnutiu, odpustaniu, milovaniu viac inych ako seba, sucitu, laskavosti a pod si mozno niekto moze vysvetlit ako manipulaciu, ale vedie to minimalne k zlepseniu medziludskych vztahov. Za tymito odporucaniami mozno najst praveho Krista, nie za chodenim do kostola ci za vierou v Mikulasa ci Jeziska... To je pre male deti a ked nimi ste, tak sa necudujte...

Vsetky tieto mravne odporuciania ma viacmenej kazdy v sebe minimalne vo forme atavizmov a ich strazcu - svedomia (az na pocetny vinimky napr. v politike a podnikani :) ), fixovanych pocas staroci existencie rodu, z ktoreho pochadza.

keby sme to v atavizmoch, ktore sa medzicasom pretavili (ciastocne) do obecnej moralky, tak by sme tu mali urcite vacsie peklo ako mame teraz.

a je samozrejme, ze zneuzita cirkev vieru vyuzila na manipulaciu s davmi a sily, ktore za zneuzitim cirkvi, viery a tym aj prostych ludi stali, maju dnes vo svete dominanciu.

Preto je tu zosilnena snaha vytlct z ludi aj zvysky viery v nieco vyssie, lepsie, krajsie, slobodnejsie; a miesto toho tu nastolit ten najtemnejsi spotrebny a stadny materializmus so vsetkym, co s nim suvisi!


bandy   |   ip:89.173.88   |   2010-01-15  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zaujímavé, kto každý sa chce vyjadriť k Biblii, hoci ju videl z rýchlika. Ja sa jej venujem štyri desaťročia systematickým spôsobom a konfrontujem ju z názormy, tvrdeniami, i dôkazmi ľudí, ktorí zastávajú protichodné stanoviská, ale nikomu z nich sa nepodarilo Bibliu vyvrátiť jej pravdivosť. Biblia zaznamenáva okrem iného prorocké slová Ježiša Krista, ktorý túto dobu predpovedal, vysvetlil jej význam aj ukázal z nej východisko. Zároveň ukázal, že má nielen záujem ale aj moc ľuďom pomôcť prostredníctvom nebeskej vlády, v ktorej sa stal vládcom. O to sa predsa ako kresťania modlíme v Otčenáši. Nejakí ateisti, nás nemôžu rozhodiť. Čas ukáže, že tí ktorí poslúchajú Kristove učenie morálne zvíťazia nad morálnym rozvratom, ktorý spôsobil Darwiniznus, ateizmus a ostatné izmy. Peace s vami.


es   |   ip:195.28.70   |   2010-01-15  (13:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bandy...pytam sa. Ked sa narodi dieta niekde mimo civilizacie, zije dobry zivot, nerobi ziadne anticirkevne zlo a netusi kto je boh alebo co je to viera, moze byt spasene? Aj ked nevelebi boha? Ked zijete dobry zivot a existuje nejaka posmrtna spasa mali by ste ju zazit. Aj bez idolov. Preco nie? Skus nejako vysvetlit takuto situaciu.


Chromozm   |   ip:145.64.13   |   2010-01-15  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opice maju 48
clovek 46
to nemude asi evoluciou, co ?bandy   |   ip:89.173.88   |   2010-01-15  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ad 1/ nie som sudca, sudcom je Boh a ten prenechal súd nad svetom svojmu Synovi
Ad 2/ Biblia hovorí, a už som to tu písal, ak človek aj bez viery robí dobré veci, tak dokazuje ,že má Boží zákon zapísaný v srdci, to znamená, že jeho myšlienky teda svedomie ho obvyňuje alebo ospravedlňuje
Ad 3/ Tým nie je povedané, že jeho svedomie je ideálne, Biblia píše,že ho treba školiť alebo ak chcete nastaviť na život podľa Božej vôle a morálky
Ad 4/ Biblia píše v liste Rimanom 10 kapitole, že všetci, ktorí budú vzývať meno Božie budú zachránení z tohto prevráteného a skazeného pokolenia
Ad 5/ Boh zabezpečil hlásanie Dobrého posolstva o Kráľovstve po celom svete, lebo má záujem na živote každého jednotlivca
Ad 6/ Ak takýto jedinec zomre, určite nepríde do nebeskej blaženosti, ale bude čakať na vzkriesenie na zemi, ktoré nastane počas vlády Krista v miléniu
Ad 7/ Väčšina ľudí, ktorá kedy žila na zemi, príde k spáse vzkriesením na zemi a tam bude jedno v čo veril alebo neveril, každý dostane novú príležitosť spoznať Boha
7/ Neviem kde zaradíš tvoj hypotetetický príklad.


milan   |   ip:80.242.33   |   2010-01-15  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ajaj, to je senzácia. Boh nestvoril svet, len oddelil nebo a zem. Keď mal teda silu a schopnosti oddeliť nebo a zem, hádam ich mohol aj stvoriť. (-:


pravduludom   |   ip:78.99.100   |   2010-01-15  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vela ludi ,dokonca aj tí ktori boli ortodoxní komunisti, aj ti čo boli ortodoxni kapitalisti po čase pochopilo ,že hoci akokolvek silno boli zástancami, časom došli sami na to že ani jedna cesta neni ta naj najsamlepšia. A mam tušenie že sa aj silní veriaci, a aj silní darwinisti budú čudovať . Ono je to asi nevyhnutne. Preto je skvele, ked sa celý dav nenecha pohltiť jedným či druhým, aby ostalo par ludi ,ktorý chcu neskreslene bez predsudkov pochopiť vo co go. Neni tu nad vlastnu skusenosť. Samozrejme že ju očakávam, a ak sa bude dať tak potom poreferujem:) inak v kresťanstve problem by som až tak nevidel, ako v cirkvi a nasilnom presadzovaní vplyvu pomocou viery.A darwinizmus...ten v podstate prebieha počas deviatich mesiacov vývoja.. Prečo nebyť produktom evolucie a riadiť sa ludskými hodnotami. čiže ostanme všetci ludskymi bytosťami a hotovo, nevadte sa tu pre take nazory. Naozaj su dnes važnejsie problemy.


LordX   |   ip:95.102.14   |   2010-01-15  (14:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " opice maju 48
clovek 46
to nemude asi evoluciou, co ?"

Preco nie? Ked uvazime ze fuzia alebo rozdelenie chromozomov sa v prirode obcas vyskytuje, a ludsky chromozom c.2 ma takmer identicke sekvencie s dvoma opicimi chromozomami, je jasne ze je vysledkom fuzie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chromosome_2_(human)
p   |   ip:87.244.19   |   2010-01-15  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  es
myslism si ze ano za boh si nasiel k nemu cestu aj bez knazov a biblie ako nemozem to dokazat je to len moj nazor ako ja som presilel tiez vsetkymi tymito vyvojmi a pochibovaniami neboj ako rodica ma este za sociku viedli k viere a do kostola a tiez som mal obdobia ked ma nutili ist a ja som nechcel ale neurobil som to tak ako mnohy ze akloze sli a klamali rodicom len aby mali pokoj nie ja som sa nepretvaroval a neklamal.a tak tiez som rozmyslal a kladol som si otazku ci Pan Bohuz v 16 som rozmyslal ci to nie je len dobre premysleni plan ako si podrobit ludstvo.ako cirkev terajsia am taketo prvky a kto tvrdi opak klame mna aj seba.ale v Pana Boha verim na zaklade mojich skusenosti,a nepotrebujem na to vedecky dokaz ako iny:)a myslim si ze na to kazdy clovek si najde na to odpoved sam ak bude hladat a nepotrebuje na to vedcov.ani hmotne dokazy lebo hmotny dokaz ked bude o Panu Bohu uz to bude o poslednom sude a nie o viere v neho.


antitalent   |   ip:78.99.140   |   2010-01-15  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krásne ste sa rozpísali, ibaže predpokladám, že bibliu ste nečítali... ledva o nej niečo počuli.. možno ani to nie, len vám niečo leží v žalúdku :)

neviem prečo stále posudzujute život ježiša (popísaný v biblii) v súvislosti s katolíckou cirkvou. skúste to oddeliť, a možno pochopíte, aký je odkaz biblie.. a možno nie, a dookola budete tvrdiť zaujímavé veci o opiciach a darwinovi.

nerobte to, čo vám na cirkvi tak veľmi vadí... dookola opakujete svoju pravdu, a keď niekto napíše iný názor, zhovädíte ho v diskusii :)


putnik   |   ip:195.80.17   |   2010-01-15  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mnohi z tych co veria v Boha budu sklamani - Boh v ktoreho veria je vymysleny.
Mnohi z tych co neveria v Boha budu sklamani - bud zavru oci a budu musiet ich mat zavrete, alebo spoznaju Boha.


bublinka   |   ip:78.99.29.   |   2010-01-15  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putnik,po tomto na tejto diskusii uz niet co pridat


es   |   ip:195.28.70   |   2010-01-15  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  p
viem, ze clovek zazije nejaku situaciu a povie si, toto nemohlo byt len tak. Poznam to. Ale mozno je to len nahoda. Mozno neexistuje nic, pride koniec a kazda dusa zhasne. Musime si uzivat zivot a nie sa spoliehat na nieco, co sa neda nijako potvrdit. Nemyslim si, ze vsetky zive tvory su niekde v nebi alebo tak. Clovek musi mat v prvom rade otvorenu kriticku mysel. Inak je jeho zivot absolutne zbytocny.


Neviem   |   ip:77.234.24   |   2010-01-15  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je jasne, ze kosti dinosaurov dal do zeme Boh, aby skusal vieru a oddanost svojich oveciek ;)


pravduludom   |   ip:78.99.100   |   2010-01-15  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je iste, že o niekolko xxxxxx rokov bude dakto alebo dačoskumať naše kosti, a povie si : to bol ale primitivny živočich:))


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-01-15  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem: o tom ani nepochybuj,to je nad slnko jasne :D
Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-01-15  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ono to je este uplne inak. Ani boh, tak ako ho vnimaju krestania a na zaklade toho ateisti ani Darwinova teoria nie su pravdive. :DDD a to je jedina pravdakrovak   |   ip:194.154.2   |   2010-01-15  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neodpustim si, ale darwinova teoria je TEORIA a nie je dokazanym faktom - totiz vsetky nalezy, ktore udajne svedcia medziclankoch a podobne veci iba v podstate znizuju pravdepodobnost, ze tato teoria neplati, nedokazuju ju. Inak povedane nie je rozumne mozne z ojedinelych nalezov vyvodit, ze sa jedna o "normu" inak povedane - aj ked je velmi pravdepodobne ze medziclanky naozaj su medziclankami vobec sa neda vylucit, ze to boli zamostatne vyhynute druhy (napriklad)


LordX   |   ip:95.102.14   |   2010-01-15  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak - ak by sme sa spoliehali len na paleontologiu, tak by naozaj teoria evolucie nebola bez debaty dokazana tak ako teraz, jednoducho preto lebo na vznik fosilie ktora sa zachova miliony rokov treba velmi specificke podmienky, takze nemozeme ocakavat ze vsetky medziclanky sa zachovaju a najdu. Pokial je dostatocny selekcny tlak a variabilita v populacii, evolucia dokaze prebiehat relativne rychlo..

Hlavnym dokazom evolucie vsak nie su vykopavky, ale objavy bunkovej biochemie a genetiky - objav ze geneticka informacia organizmov jednoducho nemoze byt v case staticka, ale podlieha mutaciam ktore ju menia. Alebo napriklad bakterialna rezistencia na antibiotika, ci vyvoj bakterii pozierajucich nylon, ktory este pred 80 rokmi ani neexistoval - kedze ide o bakterie ktore su haploidne, jedina moznost ako moze vzniknut variabilita v populacii je mutacia DNA. Aj rozstiepenie jedneho druhu na dva bol pozorovany ako vo volnej prirode, tak aj v laboratoriu.


DOGMATIC   |   ip:199.71.21   |   2010-01-15  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DARWINOVA TEORIA JE TEORIA,ALE BIBLICKY PRIBEH JE DOGMA VHODNA KKU OHNIKU.TAKYCH PRIMITIVNYCH PRIBEHOV MOZEME NAROBIT MNOHO.

DARWINOVA TEORIA MA ASPON VYKOPAVKY
DOGMATICKA BACHORKA,KTORU NEMOZNO NAZVAT ANI TEORIOU NEMA DOKAZY.IBA IMAGINARNE ARCHY A GRALY,KTORE BY AJ TAK NIC NEDOKAZOVALI.JEDNA CAST NEUROBI Z BIBLIE PRAVDU
DARWINOVA TEORIA MA UROVEN NA ROZDIEL OD PODPRIEMERNEJ ROZPRAVKY KTORA NIC NEVYSVETLUJE A MOZE BYT BRANA Z 500 UHLOV POHLADU


DARWINOVA TEORIA MA MNOZTVO DOKAZOV.UZ LEN PODOBNOST OPICE S CLOVEKOM JE DOKAZ.VanHelsing   |   ip:188.141.5   |   2010-01-15  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujimava diskusia. Zarazila ma len jedna vec. Myslim ze pre niektorych ludi plati nasledovna rovnica: Biblia + Cirkev = Boh. Podla mna su to dve uplne odlisne veci a treba rozlisovat ci niekto hovori o Biblii alebo o Cirkvi, jednej s najsilnejsich institucii vo svete.


DOGMATIC   |   ip:66.90.73.   |   2010-01-15  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POPOLUSKA OTVORILA ORIESOK A VZNIKOL SVET.PODME SA KLANIAT POPOLUSKE.TATO DOGMA MA ROVNAKU PRAVDEPODOBNOST AKO BIBLICKA,LEN SOM JU VYMYSLEL DNES A NIE PRED 2000 ROKMI.

RETARDOM TO NIKTO NEVYSVETLI,CO UZ TAKY JE ZIVOT Z ORIESKA.


DOGMATIC   |   ip:66.90.73.   |   2010-01-15  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ZITE SI V IMAGINARNOM SVETE,VED VY NA TO DOPLACATE.OTOC SA,ZA TEBOU JE JEEDNOROZEC.BOH SA DIVA AKO SI HONIS VTAKA,POZOR NA TO.DAM TI RADU.BOH NEVIDI CEZ ZERAVU LAVU-DIELO SATANOVE, TAK SKOC A HON HO


Lenka   |   ip:95.211.30   |   2010-01-15  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludkovia moji nereagujte na ateisticke clanky.To vsetko zlo narobil jeden zakomplexovany debil.Chce nam znicit nasu vieru.Pracujem na peticii proti stranke ateista.tkVlakra   |   ip:78.99.99.   |   2010-01-15  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechápem, ako môžu ľudia dôverovať vedcom. Zoberme si napr. "teóriu strún". No čo je to len za nezmysel! Vraj všetka hmota, celý Vesmír, sa skladá z kmitajúcich strún. Len hlupák by tomu uveril. Koľko by to muselo byť gitár a huslí? Videl niekto pri pohľade na oblohu aspoň jedinú strunu? Nevidel. A vraj kmitajú. Keď struna kmitá, tak hraje. Viete si predstaviť ten hluk, aký by tu musel byť, keby to mala byť pravda? Záver je jednoznačný - teória strún je nezmysel.
Je tu len maličký problém - práve som sa vyjadril k niečomu, čomu nerozumiem, čo som pochopil len povrchne. Rovnako ako sa autor článku vyjadril k Biblii. Aj tá bola pôvodne určená vzdelancom a nepochopí ju nik, kto zabúda na použitie jazyka analógie v dobe, keď systém karteziánskeho myslenia ešte nejestvoval.
K Darwinovi: jeho teória neodporuje stvoreniu z jednoduchého dôvodu: darwinizmus popisuje vertikálny vývoj, nevysvetľuje však horizontálnu rôznorodosť, s neprekonateľnými medzidruhovými bariérami. Vertikálny rozvoj človeka je zachytený aj v Biblii - pôvodný človek nadobudol neplánovanú schopnosť - poznanie rozdielu medzi dobrom a zlom; vedecky - aktivácia zablokovanej časti mozgu, zodpovedná za vnímanie času, polohy tela v priestore, rozlišovania priestorovej hranice medzi "ja" a "to ostatné".
Milý "Zabijak bohov", nezabil si žiadneho z bohov, dokonca ani Boha. Len si potvrdil darwinovu teóriu z ktorej vyplýva, že nie všetci jedinci v rámci druhu sa vyvýjajú rovnako rýchlo.
Takže študuj, premýšľaj a možno raz...


VanHelsing   |   ip:188.141.5   |   2010-01-15  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan DOGMATIC, diskutuj prosim Ta v ramci slusnosti a skus to trochu podlozit aj nejakymi argumentami. Kazdy ma svoj nazor no kvoli tomu este nemusis pisat hluposti, radsej nieco k veci.


50   |   ip:94.136.13   |   2010-01-15  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka, kto nie je s nami je proti nam, ze? Kazdy ma Ustavou SR zarucene pravo slobodne prejavit svoj nazor aj verejne. Nanestastie aj ludia ako VY.


laci   |   ip:88.212.36   |   2010-01-15  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vlakra ,ked nedoverujes vedcom , tak vypni internet a chod do klastora,
P.S. nedalo mi.... :))) ste na smiech ...


Boh   |   ip:66.90.73.   |   2010-01-15  (18:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=B16qDG-XyXg


Groower   |   ip:217.119.1   |   2010-01-15  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som boh :P aj ty si..


polenko   |   ip:78.98.112   |   2010-01-15  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no neviem ako je to s tou bibliou a bohom, ja v boha verím aj ked som ho nevidel ako dalších 5,9miliardy obyvatelov tejto planéty, asi tak. čo sa týka tej biblie tak odporúčam knihu od trojice Baigent-Leigh-Lincoln Svätá krv a svätý grál alebo Mesiášov odkaz.
pekne to vystihli bublinka a putnik


mato   |   ip:95.102.13   |   2010-01-15  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Profesorka Ellen van Woldeová z Holandska tvrdí, že prvá veta Genesis „na počiatku stvoril Boh nebo a zem“ je zle preložená z hebrejčiny! Podľa Woldeovej hebrejské sloveso „bara“, ktoré sa používa v prvej vete Genesis, neznamená „vytvoriť“, ale „priestorovo oddeliť“"

suchy vtip:
dohaduju sa dvaja izraeliti na pusti v davnej davnej minulosti.
jeden sa pyta druheho: "A mam teda tu sochu z hliny vytvorit aj pre teba?"
on mu na to: "co ti sibe? pre mna ju musis priestorovo oddelit."
po hodnej chvili ked aj tak nezistil co po nom chce, mu odvetil. "ako chces. ale takto to potom bude stat raz tolko."

jaka vytreta musi byt ta woldeova? a jaky vytreti uz potom musite byt vy vseci, ked vam to nebije do oci?


ANONYM   |   ip:95.102.59   |   2010-01-15  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ti veriaci su rozkosny ako sa stale ohanaju moralnymi hodnotami baji s bibliie a rozpravkami o jeziskovi.pritom cele krestanstvo sa sirilo nasilim a podvodmi, to ze nejaky kral prijal krestanstvo so slovami vsetci moji poddany su od vecera krestania je ubohe,potom krestania vyvrazdili 70% populacie na celych kontinentoch zo zvysku urobili svojich otrokov,ktorich pisne pokrstili a ukradli vsetko co sa blisti a bola tu dalsia krestanska moralna krajina ha,ha.a cela cirkev je jedna diktatorska organizaci ktora bezmilosti zavrazdila ,umucila,uveznila kazdeho kto mal iny nazor ako ona cele sa to da prirovnat v novodobej historii akurat tak k sireniu fasizmu cez 2.svet.vojnu .bublinka   |   ip:78.99.29.   |   2010-01-15  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://mustwatch.hztz.cz/film/esoteric-agenda/
ludia,pozreli ste si uz toto? velmi poucne pre vsetky tabory-veriacich aj neveriacich,ci je uz tak,alebo tak,o vasom zivote rozhoduju fanaticki okultisti,tak co tu prosim vas vlastne riesite?


dobbi   |   ip:84.47.69.   |   2010-01-15  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clovek nepotrebuje bibliu, aby sa spraval moralne, dokaze to aj bez nej. Nie je to ani doveryhodna historicka kniha a vo vseobecnosti priniesla ludstvu viac zla ako dobra. Najhorsie je, ze si ju kazdy vyklada inak a svoj subjektivny vyklad potom poklada za 100% pravdu. A tak tu potom mame nespocetne mnozstvo ludi, ktori su presvedceni o svojej pravde a vznikaju nezmyselne vojny.

Aj keby boh existoval, aj keby bol Jezis skutocna postava..., aj keby niekto dokazal, ktore z mnozstva nabozenstiev je to prave, aj tak sa budem snazit byt dobrym clovekom preto, ze nim chcem byt ja a nie preto, ze to uci nejaka viera a do tohto nabozenstva nevstupim, lebo existencia co i len jedneho nabozenstva bude vzdy vytvarat netoleranciu, hnev, nenavist a rozdiely medzi inak rovnakymi ludmi a preto, ze clovek k zivotu ani jedno nabozenstvo nepotrebuje. Dokazeme zit aj bez nich a pravdepodobne este hodnotnejsi a slusnejsi zivot ako s nimi.


SILAUMZEITA   |   ip:84.47.92.   |   2010-01-15  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SILAATEIZMU...

FaithDelusion bude podľa mňa do rodiny, škoda len, že si nám neuverejnil aj fotku???


Timi   |   ip:216.38.53   |   2010-01-15  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FaithDeluzion vyfot im rit aby usetrili za zrkadla.


maxo   |   ip:212.26.16   |   2010-01-15  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nepochádzam z opice. Ja si svojho otca poznám!


p   |   ip:91.127.23   |   2010-01-15  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonym
napis konkretne ktoru cirkev myslis
p   |   ip:91.127.23   |   2010-01-15  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobbi
k tym vojnam ziadna vojna nieje pre vieru ale pere mamonu amt furt nieco navysse ako zem nerastne surovyni pristup k moriam a oceanom a ine bohatstva.aj kriziacka vyprava nebola o viere ale o mamone len sa skovavala chamtivost ludi za vieru.napr auganistan a irak chces mi tvrdit ze ta vojna ma nieco spolocne z nabozenstvom alebo zo slobodou pre ludi co tam ziju.to vidim ze dokazeme slusnejsie zit tato doba je toho ozaj svedkom.kde ta akzdy sa snazi len osmeknut len pre svoj zisk este aj na potravinach a inych veciacha klame sa ako sa vladze vsade a uplne v pohode.a dokonca sa zabijaju ludia pre peniaze mas fakt pravdu.a to ze ludia uz nemaju skoro ziadnu cest ako kedisi ani radsej nehovorit.


Ferena   |   ip:67.159.44   |   2010-01-15  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Maxo a teba rodil tatko?Podla vsetkeho mas iq orangutana.


LordX   |   ip:95.102.14   |   2010-01-15  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "...kde ta akzdy sa snazi len osmeknut len pre svoj zisk este aj na potravinach a inych veciacha klame sa ako sa vladze vsade a uplne v pohode.a dokonca sa zabijaju ludia pre peniaze mas fakt pravdu.a to ze ludia uz nemaju skoro ziadnu cest ako kedisi ani radsej nehovorit."

hm.. ..myslim si ze tieto negativa sa urcite diali v podobnej miere aj v minulosti, ale informacie o tom sa tak rychlo nesirili a ludia maju tendenciu idealizovat si minulost.

Tak ako nabozenstvo bolo zneuzite na pachanie zla, tak aj ateizmus bol zneuzity napr. komunistickou ideologiou.

Ale takisto sa domnievam ze dnes je hrozba zo strany roznych nabozenskych fundamentalistov a podobnych blaznov, je jedno ci moslimskych, krestanskych alebo hinduistickych etc., obrovskym nebezpecenstvom pre ludstvo. Nesmie nam to byt lahostajne!


Sedo   |   ip:89.173.10   |   2010-01-15  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... že Darwinova evolučná teória nie je len teória ale dokázaná skutočnosť.

Tak s tymto sa neda suhlasit. Darwinova teoria je blud.LordX   |   ip:95.102.14   |   2010-01-15  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Podľa Woldeovej hebrejské sloveso „bara“, ktoré sa používa v prvej vete Genesis, neznamená „vytvoriť“, ale „priestorovo oddeliť“. Prvá veta Genesis by teda mala znieť „na počiatku Boh oddelil nebo od zeme“."

Neviem nakolko sa tomu prekladu da verit, ale podla teorie big bangu boli nebo a zem naozaj na pociatku spojene, a v prvych milisekundach (toto je uz spekulativnejsie..) sa priestor rychlo nafukol - inflacia, cim sa rapidne znizila hustota hmoty v priestore - priestorove oddelenie "zeme" od "neba".
http://en.wikipedia.org/wiki/Inflationary_epoch


LordX   |   ip:95.102.14   |   2010-01-15  (23:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " ... že Darwinova evolučná teória nie je len teória ale dokázaná skutočnosť.

Tak s tymto sa neda suhlasit. Darwinova teoria je blud."

Argument ziaden... Co cakat od cloveka ktory sa sam nechava bez argumentov veselo manipulovat sladkymi recami.


kam   |   ip:88.100.8.   |   2010-01-16  (06:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " „Na počiatku stvoril Boh nebo a zem“ (Gn 1,1). V týchto prvých slovách Písma sa tvrdia tri veci: Večný Boh dal pôvod všetkému, čo jestvuje mimo neho. On jediný je Stvoriteľ (sloveso „stvoriť“ – po hebrejsky bara – má vždy za podmet Boha). Všetko, čo jestvuje(326) (vyjadrené formulou „nebo a zem“), závisí od toho, ktorý mu dáva bytie. "

Katechizmus KC 290
kam   |   ip:88.100.8.   |   2010-01-16  (06:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Otázka o pôvode sveta a človeka je predmetom mnohých vedeckých výskumov, ktoré veľmi obohatili naše poznatky o veku a rozmeroch vesmíru,(159) o vznikaní živých foriem, o prvom objavení sa človeka. Tieto objavy nás nabádajú väčšmi obdivovať veľkosť Stvoriteľa a vzdávať mu vďaky za všetky jeho diela(341) a za inteligenciu a vedomosti, ktoré dáva vedcom a bádateľom. Oni môžu povedať so Šalamúnom: „On mi dal neklamnú znalosť vecí, takže poznám stavbu vesmíru i silu živlov…, veď ma o tom poučila múdrosť, tvorkyňa všetkých vecí“ (Múd 7,17-21)."

KKC 283
kam   |   ip:88.100.8.   |   2010-01-16  (06:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Veľký záujem o tieto výskumy silno podnecuje otázka iného druhu, ktorá presahuje oblasť prírodných vied. Nejde len o to, aby sa vedelo, kedy a ako skutočne vznikol vesmír, ani kedy sa objavil človek, ale skôr o to, aby sa zistilo, aký je zmysel tohto vzniku: či ho riadi náhoda, slepý osud, anonymná nevyhnutnosť, alebo transcendentná, rozumová a dobrá Bytosť, ktorá sa volá Boh. A ak svet pochádza z Božej múdrosti a dobroty, prečo jestvuje zlo? Odkiaľ pochádza? Kto je zaň zodpovedný? Jestvuje oslobodenie od neho?"

KKC 284
x_astar   |   ip:95.102.89   |   2010-01-16  (08:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putnik mas moj suhlas, clanok je blbost total ako vsetky co sa tu na dolezite o biblii a bohu pisu a meni sa to tu na nejaku atesisticku sektu asi tu prestanem chodit. kludne by som vsetky take clanky zrusil ADMIN proste diskusia o viere nikam nevedie a to preto ze su 2 druhy ludi ty coo veria v nieco a ty co neveria v nic takze admin ak sa tu ma diskutovat o nejakych veciach naco by sa malo o nezmysloch ? diskutovat predsa mozme iba o tom comu verime spolocne napr. ze prasacia chripka je mytus


x_astar   |   ip:95.102.89   |   2010-01-16  (08:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ateizmus je najhorsia choroba co postihla svet


laci   |   ip:88.212.36   |   2010-01-16  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj mne lezu na nervy tie clanky o nabozenstve ale bohuzial vacsia blbost ako tie clanky je samotne nabozenstvo a vsetko s tym spojene , teda ak ateizmus je najhorsia choroba v zmysle neverim na stupidny vymysel, tak potom co za choroba je stav mysle ak na ten vymysel verim :-)


xn   |   ip:91.127.11   |   2010-01-16  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xn


aha   |   ip:196.12.14   |   2010-01-16  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nie som ani ateista ani "slepy" veriaci.Nechodim do kostola,lebo ak boh existuje,tak medzi nim a mnou nepotrebujem tych vsetkych darmozracov knazov,biskupov...papeza.Ty od sameho pociatku len drankali adrankaju od "ubohych veriacich" peniaze,aby si oni mohli zit v ich blahobyte.Veriacim kazu pit vino a sami sa nadajaju vinom.Boh vidi ako zijem a co robim a potom nech ma sudi,tak ako bude sudit vsetkych..Ak existuje, co nie je iste,lebo este som ho nestretol a ani nikto iny pokial viem,tak ja si pockam a uvidim po smrti..


LordX   |   ip:95.102.21   |   2010-01-16  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak ateizmus je nabozenstvo, potom holohlavost je uces, hladovanie je stravovaci rezim a nezbieranie znamok je hobby.. :D


Homer   |   ip:76.73.36.   |   2010-01-16  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateizmus nemoze byt nabozenstvo.Rovnako ani budhizmus nieje nabozenstvo.Je to zivotna filozofia.
Ateizmus ale nikomu neurcuje ako ma zit.

Nabozenstvo bez boha?Uz to je nezmysel.Uz si videl dopravu bez aut?Vidiet,ze su ovce dost priblbnute a zmanipulovane.

Ateizmus znamena neskocit na kazdu blbu rozpravku cirkevnych elit a nebat sa ich pribehu.To je ateizmus v praxi.Nikdy mi nezoberu individualitu.Nepotrebujem ich rozpravky a ich vyhrazanie mukami


Ateizmus je vysada pevnej osobnosti,co si neda srat do zivota a neda sa ovplyvnovat bandov darmozracov len preto,lebo sa mu vyhrazaju,alebo slubuju odmenu.

Uz veriaci by boli sudeny bohom,lebo o nom hovoria a prisposobuju si ho.To je najvacsie ruhanie.

Keby som bol boh,vadilo by mi,ze o mne rozpravaju taky,ktori o mne nic nevedia a hlavne by ma nasrala biblia,lebo ta robi z boha uplneho retarda.Aky narod taky boh.ggg   |   ip:76.73.36.   |   2010-01-16  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateizmus nemoze byt nabozenstvo.Rovnako ani budhizmus nieje nabozenstvo.Je to zivotna filozofia.
Ateizmus ale nikomu neurcuje ako ma zit.

Nabozenstvo bez boha?Uz to je nezmysel.Uz si videl dopravu bez aut?Vidiet,ze su ovce dost priblbnute a zmanipulovane.

Ateizmus znamena neskocit na kazdu blbu rozpravku cirkevnych elit a nebat sa ich pribehu.To je ateizmus v praxi.Nikdy mi nezoberu individualitu.Nepotrebujem ich rozpravky a ich vyhrazanie mukami


Ateizmus je vysada pevnej osobnosti,co si neda srat do zivota a neda sa ovplyvnovat bandov darmozracov len preto,lebo sa mu vyhrazaju,alebo slubuju odmenu.

Uz veriaci by boli sudeny bohom,lebo o nom hovoria a prisposobuju si ho.To je najvacsie ruhanie.

Keby som bol boh,vadilo by mi,ze o mne rozpravaju taky,ktori o mne nic nevedia a hlavne by ma nasrala biblia,lebo ta robi z boha uplneho retarda.Aky narod taky boh.
ggg   |   ip:76.73.36.   |   2010-01-16  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co mna je potom,ze sa ovce boja pekla.Prave to im vadi,ze oni su plny strachu a ja si uzivam zivot.

ICH SERE,ZE SI UZIVAM A NENICIM SI ZIVOT AKO ONI.JA SA NEOBMEDZUJEM.ZIJEM PRETO ABY SOM ZIL.
VY ZIJETE PRETO,ABY STE ZOMIERALI ZAZIVA.VASA CHOROBA,VAS PROBLEM.

Ja sa nebudem bat byt clovekom.Vy sa bojite uz aj vysrat a vyhonit vtaka.Dajte sa liecit.Nabozenstvo je hnusna droga,ktora nici ducha cloveka a jeho individualitu.

Ja som sa nenarodil preto,aby som bol ako nejaky jezis,ktori sa mi doslovne hnusi.
Nikto mi nebude urcovat,koho mam mat za vzor.Jezis bol podvodnik,ktori chcel ovladnut stat.Bol zakladatel sekty,preto bol zabiti.ggg   |   ip:76.73.36.   |   2010-01-16  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked pocujem slovo kacir,je to pre mna krajsie ako keby ma nazvali panom sveta.Znamena to boh lebo som taky mocny,ze mozem kritizovat ich boha a on sa nezmoze na ziadny zakrok.Boh sa ma boji.


joplins   |   ip:213.151.2   |   2010-01-16  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BEDA ZEMI AJ MORU,LEBO SATAN K VAM ZOSTUPIL ROZZURENY VEDIAC , ZE MA MALO CASU...

za chvilu sa budu objavovat ine objavy a dokazy a vsetko bude tak logicky seciet, ze aj veriaci v Boha budu mat problemy... no cas ide, a vsetko sa plni pomaly ale isto..

tak darvinisti, vela stastia....:-))))


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-01-17  (09:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z vypovedi veriacich je hned jasne, ze sa priam tesia na skazu a konic sveta. Napokon to vyplyva z ich obludneho nicim nepodlozeneho nabozenstva zalozeneho na strachu pred tzv. Stvoritelom. Keby sa ich viera v nieco nepoznane zakladala aspon na nejakom dokaze ,ale tvrdosijne budu opakovane citovat z milionkrat prepisovanej a vhodne doplnovanej knihy, ktora opisuje udalosti ako jedna babka povedala. Citacie z prejavov gen. tajomnika zida Jezisa, ktore zaznamenali min. 50 rokov po jeho smrti v negramotnom obyvatelstve maju asi taku vierohodnost ako egyptske bajky.


Dasky   |   ip:146.102.1   |   2010-01-17  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som ateista celym svojim telom. Uprimne mi je jedno ci boh existuje, ak vsak ano tak je to pre mna jeden pokritecky vychcany sadista. .....stale nam tlacia do hlavy ako na boh miluje a ochranuje. Ked sa nekdo vylieci z chorobi je to automaticky zazrak, bozie dielo, ked vsak dojde k vrazde zvaluju to na nenavist ktora je v ludoch. Ja mam taky nazor, ze ak clovek naozaj ochranuje svoje ovecky (ludi), tak by ma velmi zaujimalo co mal na praci pocas naprikald druhej svetovej vojny, ked zomierali desiatky milionov ludi. Dufam ze to bolo kurva dolzeite!!! A boh ma vsetkych rovnako rad? hmmm tak asi predsalen tych zidov nenavidi, ked dovolil iby ich vyhladzovali obzvlast brutalnym sposobom.Janek   |   ip:62.204.24   |   2010-01-17  (18:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bůh ti říká: nezalévej si trávník travexem, nic ti tam nevyroste.
To, že i přes tuto radu zaléváš svůj trávník travexem a tím pádem ti tam nic neroste asi nebude vina Boží...


j   |   ip:78.141.10   |   2010-01-17  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som veriaca, ale s evolucnou teoriou nemam problem. Pre Boha ako bytost najvyssiu predsa cas nehra ziadnu rolu, iba pre nas - ludi. A ked si predstavim kedy Biblia vznikala, tak je to aj celkom lahke pochopit. Nasi predkovia totiz nemali take vedomosti ako my, preto si ani nevedeli predstavit pojem 'milion' ci 'miliarda' (bavime sa o rokoch). Preto sa cely vyvoj zeme a vsetkeho opisuje v niekolkych dnoch, aby to vedeli pochopit aj jednoduchi ludia. Nejde tu o tie dni, skor si myslim, ze doraz je kladeny na postupnost vzniku - ze najskor bola hola zem (co naozaj bola), potom vznikla voda, rastliny, zvierata... ze to slo od jednoducheho k zlozitejsiemu. Nevidim dovod, preco by som tie jednotlive biblicke 'dni' nemala chapat ako jednotlive obdobia vyvoja a teda nemam pocit, ze by si Darwinova teoria a stvorenie sveta podla Biblie odporovali.


piko   |   ip:91.191.12   |   2010-01-18  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nechápem ako može niekto verit v Boha ktorý sa zaujíma o kus visiacej kože na vašom penise.musíte byt retardovaný aby ste verili v toho boha ktorý je v biblii.ved je schyzofrenický pomstivý psychopat.


bazz   |   ip:85.216.15   |   2010-01-18  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem, co sa vsetci okolo toho toto... Ja sa zaradzujem medzi veriacich, verim v Boha, ale bibliu beriem ako ucebnicu pre ludi, plnu podobenstiev a metafor, aby lahsie pochopili ucenie. Ale ani tento jej novy preklad, ani DaVinciho kod, ani vedomosti templarov (ci uz su alebo nie), ani zvitky od Mrtveho mora nic nezmenia na podstate a uceni vsetkych nabozenstiev. A tie veci okolo toho sa len nabalili od roznych ludi, co do toho mali moznost nieco povedat. To, ci Boh spravil kuki-kuk a bol svet, nie je jedno? Ci treba obriezku (ako sa spominalo kdesi vyssie), nie je jedno? Ja v cirkvi nevidim ich majetky a krestanstvo pre mna nie su reci pana farara, koho nemam volit a ci mozem pouzivat kondom. Ja si z nabozenstva pamatam to, ako sa mam spravat k sebe a k ludom a k svojmu okoliu.


Fero   |   ip:88.212.36   |   2010-01-20  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre lordX od Fera.Čo si urobil preto aby tu boli čisté rieky plne ryb.Modlil si sa za to?Modlil a hovno si vymodlil lebo Boh vidi aký si.Somár!


LordX   |   ip:91.127.16   |   2010-01-20  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fero - ???


anjel   |   ip:217.12.57   |   2010-01-21  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže ja som videl asi pred týždňom jeden zaujímavý dokumentárny film o Darwinovi a jeho "podarenej teorii"a nakoniec som sa dozvedel,že súčasní vedci zaoberajúci touto teóriou zistili obrovské chyby a vlastne celé je to postavené na veľmi vratkých nohách,ktoré sa čoskoro podlomia...takže prívrženci jeho teórie budú veľmi,veľmi smutní,pretože im bude dokázané,že ich prapraprarodičia predsa len NEBOLI opice!


prd   |   ip:95.103.15   |   2010-01-21  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ich rodicia aj oni pochadzaju s jedinej bunky oplodnenej ... neviem ako vnimaju krestania zrod cloveka? ci to tam boch da ako dar do brucha ... ta bunka sa deli rastie vyvija sa ... clovek prechadza podobne ako ostatne zive od bycikatej a jednobunecnej formy zivota cez vodne organizmi az ku cicavcom pocas 9 mesiacov neviem co sa na tom neda chapat... uz mi lezu na nervi hlavne katolici ich zadubenost nema hranic a vracia nas stale do stredoveku a vedie nas k zaniku tejto planety ked niekto povie ze priroda nie je bozska a nemoze byt zboznovana miliardam poslusnych oveciek tak je s nami amen .... preberte sa ste ludia...


Johny   |   ip:78.99.96.   |   2010-01-22  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Základná (a čestná) otázka znie: Môže tvor sám, svojim vlastným snažením/úsilím prísť na to, ako a prečo bolo stvorený???? Hapči, asi ťažko...


Johny   |   ip:78.99.96.   |   2010-01-22  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máme obrovský problém s nezvládaním a nepochopením slobody, ktorú máme. Nechápeme, že skutočný Boh môže byť naozaj taký aký chce a môže robiť čo chce a ako chce a nemusí sa nikomu zodpovedať (tobôž svojim stvoreniam). Nedokážeme pochopiť pomer medzi všetkými silami ktoré vo svete a aj v nás samotných pôsobia!!! Čo tak rozmýšľať skôr nad týmči sa s ním dá nejako z vlastnej vôle komunikovať???


haf   |   ip:147.251.6   |   2010-01-22  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ono ako sa oto viac zaujímam (chodím na prednášky z religionistiky) tak prichádzam nato že celá biblia je nejak zle preložená. ono vždy to prekladali kňazi a prekladali to tak aby sa to zhodovalo stým čo kážu, a nie vždy chápali pôvodný vyznam textu a reálie stoho odbobia keď to bolo napísané. často sa tiež priklánali k pozmeňovaniu niektorých častí aby lepšie zapadli do prestáv toho ktorého etnika pre ktoré tú bibliu prekladali... ďaľšia vec je pôvodný starý zákon, napísaný zväčša v hebrejčine iba samohláskami, aj to nie všetkými.. židia sa sami nevedia dohodnúť nad výkladom veľa pasážii... :D


prd   |   ip:95.103.15   |   2010-01-22  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a takisto ako valesovej knihy neexistuje original ... ale ta je napriek podobnosti "pohanska" biblia starych slovanov a mediealne jej vyznam posunuli medzi rozpravky o skriatkoch. ani historici ktori podobne ako nabozenske society ucia dogmaticky svoju nauku aj ked vedia ze casom sa dokaze ze nemali pravdu ..,.


haf   |   ip:147.251.6   |   2010-01-22  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslím, že je dobrý dôvod prečo je velesova kniha označovaná ako podvrh... zrovnávacia mytológia a lingvistika spravili za posledné desaťročia dosť práce a posunuli naše vedomosti, čo sa týka mýtov, jazyka a kultúry až do takzvanej ultrahistórie, do času pred existenciou dochovaných písomných praveňov. na základe písomností u ktorých je pravosť a autentickosť veľmi pravdepodobná a v zhľadom k pravdepodobnému miesu a času kde boli napísané v spolupráci s archológiou sa dá vykonštrulovať ako približne vyzeral napríklad protoslovenský jazyk, aké javy sa vňom vyskytovali, aké polo pravdepodobné zriadenie slopočnosti a podobne.. keď máš systém postavený na kombinácii rôznych vedných oborov a spolu to dáva akýtaký zmysel a informácie sa dopĺňajú, celkom dobre sa o nejakom prameni dá, iba na základe toho čo hovorí, a akým jazykom je napísaný, povedať, či ide o falzifikát alebo nie.


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-01-22  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ziadat admina o zakazanie diskusie alebo niektorych prispevkov je ako zakazat ludom mat iny nazor, menit nazor, zdielat nazor, ZIT. Ak by nebol niekto kto ma iny nazor (ak by nebol iny nazor ako moj), moj nazor by nebol (nejestvoval).
Bez tmy niet svetla, bez imy niet tepla. Je to ako jin a jang. Bez jedneho nepoznas druhe. Boh je to co je, a Boh je aj to co nie je.
Pre niektorych ludi moze byt uzitocne to, co nam skodi.


KDH   |   ip:91.148.14   |   2010-01-22  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na počiatku Boh oddelil nebo od zeme šak to je to iste ako stvoril svet,analogický oddelil nebo a zem - dal grafitáciu a atmosferu zemi čo znamená nemožnosť sa od zeme odpútať-vezenie a zároveň život.


Johny   |   ip:78.99.23.   |   2010-01-23  (23:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môže hlinená nádoba povedať hrnčiarovi "zle si ma vytvoril?"....


gabiX   |   ip:217.12.62   |   2010-01-27  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nech autor nabuduce uvediet zdroj ! Thx


prd   |   ip:95.102.75   |   2010-02-21  (21:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  haf myslis ze biblia aka sa teraz cita v kostoloch a mesitach nie je tak isto podvrh ako slovanska biblia resp historicka kniha europskych narodov akurat v tom case porazenych v bojoch o miesto v historii? valesova kniha sa kryje vo viacerich informaciach s antickymi historikmi nezavislimi na papezovej roztopasnej voli ich prezitia ako biblia blizkeho vychodu. ta je tiez s ustneho rozpravania pospisovana ...


bezy . citonyga38   |   ip:88.212.40   |   2014-06-07  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nestačim sa divit veriacim ako zmedreli od ateistou.ako mohlo existovat slovo až potom boh.mudri neznamena doslova poznat bibliu svoju-ale poznat aj ine vieri až potom možem hladat pravdu..prestav si že si mali človiečik-čo vieš -nič.ako rastieš viac chapeš.biblia je prepis od Sumerov(gilgameš)alebo neboli staršie civilizacie od židov...život(evolucia)smrt,a nie bud svetlo!


bezyps . cyvihubo72   |   ip:88.212.40   |   2014-06-07  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ježiškari-mudrost neznamena doslovne recitovat bibliu vašu,ale poznat aj ine vieri až potom možem usudit kde je asi pravda! predstav si že si mali človiečik-čo vieš-nič.ako starneš vieš viac.prečo stale len o biblie je reč ked biblia je prepis od Sumerov(gilgameš)zamisleli ste sa nad tim niekedi aha chapem! nesmiete a bodka. vnik života(evolucia)smrt.potom už nič len filozofovanie!dam ti koleso a dokaž kde je začiatok a kde je keniec.


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-15  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kedz kaifaš postavil koscel co pobral peneži od chudaka žobraka volal ludzi dnu jak šel dnu padol mu križ na chlavu a oglupol bo stal že zneho krescan bo uveril že to bul zazrak.atak pisal a pisal tišice rokov až napisal bibliu.! raz še ho pitam načo mu budze-aon že glupich muši oglupic vecej ale nech nikomu nechutorim.bo nebudzema mac peneži na chlast.


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-16  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  raz sme še tak ožrali s kaifasom bo mal velo peneži darovane,že šme še trimali jeden druheho a neznali chto ma isc perši.zrazu še nam pred očami objavil objaveni dabol a pital še kam idzeme kedz nezname kam.na moj dušu mal pravdu.tak šme še dali do reči- že nam po lopace šicko višvetli,že on za nič nemože kedz jeho brat ježiš hluboko do žemepekla zakopac dal.aže už ani naveki nezna cestu nazad na žem. že otca boha najsc chce abi mu pohutoril pravdu co snim jeho brat ježiš urobil!


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-16  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja mu nato chutorim zbitočne ho budze hledac,vedz už aj mi ludze kadze-tadze hledali a nigdze ho net.pitam še ho ešče či nesce znami vipic,možna budze vidzec ducha a tak najdze svojho otcosina aj seba.a on že ne-že ma steho dosc co ludze na neho chudaka hutoria,že-jaki je plani. atak sme še rozlučeli jak braci a každi pošol svoju cestu pochopenia


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-16  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po rokoch som še znova s kaifasom štretol von cali zlatom ovešani ani ho nebulo vidzec tak švicel.začal mi chvaric kdze všadze bul a kazal bibliu o ježišovi!chto čuc nechcel,pošol do pekla,jak ocec boh naš chutori skantri ho bo to burina s chtorej nevirasce nič. ta ci povem bola to fuška,tato robota.teraz ludze počuvaju jak ovce a ja kardinal ta co mi treba, dceci mam bo ja šerdco mam a nechutoria nič bo veria vboha!


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-17  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  roki leceli jak triskač a chudak ocosin umar na infart račej šol tam hore do neba.skadze kuka na šickich ludzi každu sekundu a furt daco zapisuje do notesa pre každeho.už telo ceruski popisal co pobral stromi na pušči že len už len pisek zostal.ta mi tak smutno už ani dablosinooca davno nevidzel-tak še asi našli,dufam.ta veru povim vam neje dobre na švece samemu bo nemam skim slopac akože švecenu vodu.boi kamarat kaifas umar.tak šme mu postavili modlitebnu babilon ale ocosin ho zbural bo nechce mac snim nič,kedz ho zradzel a on umar na križi.ta i mne tak pobalamucil ocosin bo už neverim ani sebe či som či ne.šak znace zničeho prišol a dagdze odišol!


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-17  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak jak jeho frajerka marča.furt nato dumam jak to zrobela že nichto o tom nezna.ale daco še mi mari-vedz tam buli 12 apoštoli,chudak joži.vedz ja i kaifas bo i ocecsinoduch šveti i z dablom šme ftedi v bordeli ožrate jak hoveda buli ataki čurbes šme urobili že to nešmel nichto pisac ani chutoric.i povedal som sebe!nemam nad tim telo šak to ne moja vec.i tak še šmejeme temu jake šumne porohi noši.zato šme volali za mlada ježiška,parožko.ale budce cicho a nechutorce nikemu abi še nenasral ocecsin že chutorime o marči duchovnej furt.ta zato mušeli ucekac z valala stale het abi ludze o nej nehutoreli plane


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-18  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  raz pri flaškoch teho vina kedz kaifas na švece ešče bul mi začal chutoric jak to šicko ftedi bulo.len ludze temu dajak nechcu uveric bo še žeru dajak medzi sebu.nato ci povem-bulo raz nebulo gdze nebulo bulo ale bulo to rozum chtore vimišlelo slovo a vtom še to stalo že z nebulo bul boh no kedz nebulo -nebulo bul tu len von.vedz i ludze temu uverice kedz bulo-nebulo bul len von.kedz bul začal robic ikedz nevidzel nič čo zrobil bo nemohol vidzec ani šeba.ta chutori-budz švetlo a švetlo bulo.ta už uvidzel co urobil tasi chutori jeto šumne. arobil dalej ešče 5dni anoce-ažspadol na žem raj jak šajta.pribehol som knemu a nalal som mu do gagora liter vina.kedz vstal a uvidzel co zrobel bul rad a chutori mi že tu ešče daco chibi.ito vino mu rozum pomucilo kedz mu do chlavi buchlo.jak dume tak dume a zrazu mi chutori-že nebudze tu sam pic aže vitvori človeka na svoj obraz.a budze ho volac ADAM.


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-18  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale už nemal telo materialu len dakus co ostalo po voloch tak pomešal z blatom zo žeme a vitvorel taki šmešni tvar.ale furt mu daco chibelo-ale neznal co.poškrabal še po chlave a dumal comu ešce chibi taše zochol nad nim.jak dichal začul ten adam zjeho papule vino zrazu tak viškočel a zreval ja žijem že i dinosauri poucekali,bo še tak zlekli že i voli ucekali von bo takeho velkeho vola nevidzle jak je von.tak ho učil i naučil šicko i bul rad že nebul dzecko!raz mu adam chutori-ocec už šicko znam urob mi ženu!naj aj ja paru mam.dobre dzecko mojo,budzeš mac.!


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-18  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po čaše kedz adam ožrati na žemi ležel,boh mu vibral rebro-a hutoril čari-mari fuk zrebra eva budz!i stalo še.tato bula žena to vam povim,že i boh po nej šlintal.kedz ju adam uvidzel neznam či še nezošalel bo tak vistrajal jak vol.pocichu jej pošepol naj pridze večar pod jablon.jak uvidzel že idze hormoni še mu splašeli ado hlavi udrelo ale tam dole!kedz to eva zbačela co od nej chce hutori že steho nebudze ništ bo adam bi znal že ho podvadza,aže adam muši bic perši.potom už sama chodzila za bohom bo adam furt robil a nebiroval už,tak ho začala podvadzac s bohom.i bulo bohovi smutno adama tak vimišlel plan!


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-20  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  že še muši evi dajak zbavic.nahutorel jej naj pove adamovi abi jedli steho stromu co im zakazal či budze dobri manžel pre nu! kedz ju počuvne.po čaše kedz ziscela že cehotna je od boha neznala co robic richlo ucekala pod jablon gdze ju už boh čekal povedzela že čeka jeho dzecko-a on jej hutori,neboj- adam glupi uveri ci okabac ho!kedz še adam doznal že budze otcom bul cali bez rozumu od ščasca.i evi odlahlo na šerci.po paru dnoch eva chutori adamovi naj už nerobi telo ale najše idu dagdze prejc-jak šli tak prišli k jabloni-a eva kukala či ich nichto nekuka ta oterhla jabluko a dava adamovi naj okuši jake fajne.jak adam dojedal čutku uvidzel že idze knim boh!7


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-20  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak še zlekol že čutka mu vhardle zostala kedz došol knim pita še ich či jedli steho stromu co im zakazal a eva že ne! itak vidzel že ho chcu oklamac nehutorel ništ ta odešol.obaja buli radzi jak obalamuceli boha.po čaše šli znova pod jablon zakazane jesc jak stoja už take lenive buli že še ukazal had vpisku jabloko mal apodavac im mušel jak žrali had še premenil na boha a hutori kedz žerece co vam zakazal pojdzece zdomu raj het. bulo mu smutno za evu ale že adam si nezasluži takto žic!začal adam revac bo neznal čom.eva pocichu chutori-do poscele som ci bula dobra co ateraz nas virucuješ zdomu!ta odišli von jak še otočili len hola žem tam bula i hutoria sebe gdze teraz maju isc.


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-06-21  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ta chodzili kadze-tadze ale ništ nenašli gdze bi bivali bouž eva mala stale večši bachor auž nebirovala telo chodzic.jak tak šli ta eva uvidzela dajaku džuru vžemi a volala adam kukaj co tam! ta išli tam kedz vidzeli coto ta vošli dnu.lehli na žem a zazdichali od unavi.ešče ani rano neprišlo kedz eva začala revac od bolesci bo začala rodzic.kedz bulo po šickim adam ulapil dzecko do ruki višol pred dzvere vidzvihol ho nad hlavu a zreval kukaj ocec kukaj na vnuka bo hrac še snim nebudzeš!!!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:88.212.40   |   2014-06-22  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bul taki štastni že je ivon ocec aže von neviruci svojo dzecko zdomu von.i velebic začal majetek.časom še im narodzelo druhe dzecko a jak rostli vidzel na nich že ne su dajak zjednej krevi.roki šli a zdecoh virostli chlopiska.raz kedz eva šedzela pri ochni,popijala vino co adam vipestoval začula bohomilenca že še bliži dzen kedz jej jedno dzecko zobere ksebe!abi nebul sam.itak še eva zlekla bo nemohla hutoric.ani adamovi nehutorela ništ.raz šli na ribačku gze še ožrali azačali še vadzic a zrazu jeden vibral nožik a začal pichac do brata cali šaleni.kedz uvidzel co zrobel nechal ho tak i pošol domu apovedzel maceri cozrobel.i hutori jak pujdze švet kedz še pozabijaju.pošol adam pochovac dzecko gze ostal dluho.kedz še po roku vracil domu otvoril dzere aco uvidzel-jak še ukaja na vlasnej maceri!3


bezyps . xeqaqisi94   |   ip:88.212.40   |   2014-07-02  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a tak vzikla generacia a civilizacia po ADAMOVI A EVI.


sk . betykefy98   |   ip:188.167.2   |   2017-10-14  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jednoznačne beriem Darwina. Sme len cicavce a žijeme len pár desaťročí.
Človek je úplne niečo iné, pretože žije celé veky - celo-vek. Je duchovný a vznikol Slovom: Stvorme človeka (muža a ženu). Po priestorovom oddelení muž duchovne plodí jedincov, čo ani nevedia odkiaľ sú a kam idú, no a žena rodí darwinovských cicavcov. Preto milí Nikodémovia, treba sa narodiť znova z muža a ženy. To môže zabezpečiť len náš cnostný život - tak sa stávame bohovia. Až potom sa môže narodiť človek. Buď sa narodí chlapec, alebo múdra, či hlúpa panna.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Prečo pracujeme v mizerných podmienkach? Pretože sme ochotní takto pracovať!

Minimálna mzda, nezaplatené nadčasy, príplatky za odpracované sviatky sú výsadou, príplatok za nočnú je takmer úplná utópia, nedocenená snaha a nasadenie. Takzvané súťaživé pracovné prostredie by som nazval skôr nátlakom z vedenia a hyenizmom zo strany vlastných kolegov. Zamestnávateľ radšej príjme nevyučeného človeka, ako absolventa VŠ s adekvátnym vzdelaním, vhodným na danú pozíciu, len aby ušetril peniaze.


Pravda za pozadím porno fantázie.

Potravinová bezpečnosť? Môžeme si za to sami

Kresťanský pohľad na ezoteriku

SYSTÉM MOCI – jeho ekonomicko-politické prejavy, sú...

Falešná záminka pro válku v Libyi?

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Maléry pána živnostníka

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3139 s