18. September 2019
    
ECONOMIC COLLAPSE GREECE! ENGLAND BRITAIN NEXT! - Dolezite.sk

ECONOMIC COLLAPSE GREECE! ENGLAND BRITAIN NEXT!


  2010-07-18  (13:46)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 -  ECONOMIC COLLAPSE GREECE! ENGLAND BRITAIN NEXT!


Johny
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
ANONYM   |   ip:78.99.177   |   2010-07-18  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  heh ze slusnost a pravda ze vraj odisiel koli rozbrojom v cirkvi
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zahranici/139311/slovenska-premierka-randi-s-knezem.html


ANONYM   |   ip:78.99.177   |   2010-07-18  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovenská premiérka: Randí s knězem?

Foto: anc
Už na této fotce z loňského dubna je vidět, jak moc se ti dva k sobě majíFoto: anc
Přidej svůj komentář
Dnes 13:47
Slovenská premiérka Iveta Radičová (53) si za svého poradce vybrala kněze Mariána Balázsa (44), který kvůli práci ve vládě opustil řeholní řád. Zdá se, že za jeho vystoupením může být i něco jiného než práce. S premiérkou se totiž k sobě velice mají!

Balázs se kolem premiérky motal už při loňských prezidentských volbách. A jak je vidět, mají k sobě opravdu velmi blízko. To ale premiérka odmítá. Jde prý jen o čistě pracovní vztah. Nicméně fotografie, na niž Balázs drží Radičovou kolem pasu, mluví jasně.

Dvojice přiznala, že je mezi nimi již dlouholeté přátelství. Přesto jeho vystoupení z řádu bylo jaksi narychlo. Ještě na začátku tohoto týdne totiž působil jako kněz u františkánů pod jménem Jan Křtitel Balázs.

Balázs je nyní volný a může tak být Radičové vždy na blízku. Byl po jejím boku během nedávné volební noci, minulý víkend se spolu promenádovali a špásovali na trenčínském festivalu Pohoda. I z politického zákulisí se ozývají tajuplné narážky na tuto dvojici. Všechny tyto náznaky rozvířily debatu, jestli mezi dvojicí není náhodou i něco víc než jen přátelský a pracovní vztah.

„Dělá mi poradce už několik let. Radil mi i během prezidentské kampaně, takže považuji za přirozené, že to vyústilo do vzájemné spolupráce i v takovéto důležité funkci,“ tvrdí o jejich vztahu premiérka Radičová. Slovenskému deníku Nový Čas se včera reakci získat nepodařilo – oba měli společný výjezd do povodněmi zasažených oblastí na východě Slovenska


ANONYM   |   ip:78.99.177   |   2010-07-18  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mečiar: Budeme hovoriť pravdu, lebo ju nemá kto iný povedať
Vladimír Mečiar
18.07.2010 12:48
Diskusia (278) | Zdieľaj | Galéria | Pošli tip |
BRATISLAVA - Koalícia Smer-SD, ĽS-HZDS a SNS, ktorá vznikla po voľbách v roku 2006, urobila podľa šéfa ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara veľa prospešných krokov pre Slovensko, no v niektorých veciach aj pochybila.


"V terajšej vláde SDKÚ neprináša nič nové, Most-Híd sa tvárila v kampani proslovensky a dnes v novej vláde už rieši otázky len v prospech jednej národnostnej menšiny," povedal Mečiar v sobotu v Kremnických Baniach, kde na geografickom strede Európy zapálil vatru na počesť 18. výročia prijatia Deklarácie o zvrchovanosti SR vo vtedajšej Slovenskej národnej rade 17. júla 1992. SaS je zasa podľa šéfa ĽS-HZDS len reklamná agentúra, ktorej chýbajú prvky politickej strany.

Kým bývalá vláda ponúkala študentom bezplatné štúdium, tí volili radšej legalizáciu drog," nechal sa počuť Mečiar. Pre ĽS-HZDS súčasná situácia dáva šancu na nový začiatok, keďže spoločnosť nemôže byť so súčasným stavom
reklama


spokojná. "Budeme aj naďalej hovoriť pravdu o našej súčasnosti, lebo ju dnes nemá kto iný povedať," podotkol Mečiar.


Na vznik samostatnej Slovenskej republiky nadviazali všetky ďalšie slovenské vlády, aj keď časť vtedajšieho politického spektra v roku 1992 bojovala podľa Vladimíra Mečiara proti osamostatneniu Slovenska. Na čele tých pohybov bolo vtedajšie KDH, z ktorého vznikla dnešná SDKÚ.

Ako Vladimír Mečiar upozornil, "terajšia premiérka (Iveta Radičová, pozn. redakcie) stála na čele nadácie financovanej aj zo zdrojov amerického finančníka Georga Sorosa, ktorý vložil vlastné prostriedky do volieb v roku 1998. Ďalšie roky boli poznačené týmito zahraničnými záväzkami, čo sa prenášalo aj v praktickej slovenskej politike," uzavrel Mečiar.

Tlačovú správu poskytol riaditeľ Odboru verejnej mienky


NYOB   |   ip:75.88.6.7   |   2010-07-18  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zatial je diskusia mimo video .A to video je fantasticke.Ak je pravdou to,o com hovori,tak domino efect je nastartovany a ten sa neda zastavit.


dz   |   ip:95.102.17   |   2010-07-18  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no jo, uz len najst nejakeho dobraka co to prelozi, kedze sme nastastie este stale narod slovensky:D


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ang. ,už majú dávno plán B, že by vláda nevedela čo s dlhom? Kto je veriteľ? Bude Európsky scenár , MMF sa zaručí za dlh,reštruktulizácia...


hypotka   |   ip:217.112.1   |   2010-07-18  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mám hypotéku, dlužím cca 10 násobek ročního příjmu. No a co ? Mám snad jít pod most ?


GLOBUS   |   ip:91.148.32   |   2010-07-18  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Financny kolaps je len velka hra.Vsetko je len o
tom že je nedostatok hotovosti virtualne je vsetko
OK!
Ked nenastane panika nebude ani Kolaps!ANONYM   |   ip:178.41.40   |   2010-07-19  (07:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Most – Híd a jeho biznismeni
Gabo Beer hosťuje na mojom blogu

15.7.2010 / Blogy / Fero Múčka
RSS
Veľkosť textu
Poslať e-mailom
Vytlačiť
Diskusia (3 reakcií)

Pri komentovaní nominácií na ministerské posty som sa pri mene Zsolt Simon velmi jemne obtrel o podnikateľské kruhy v závetrí strany Most – Híd. Nominácia sa potvrdila, téma si žiada dopovedať. Kolega Gabriel Beer a jeho prvý článok umiestnený v rubrike Blog:Most-Híd má pred sebou ťažkú výzvu. Ako udržať na uzde podnikateľské skupiny, ktoré sa tradične okolo maďarských politických strán udržiavali.

Asi najväčší tlak bude Most zažívať od skupiny, ktorá počas Dzurindovej vlády „gazdovala“ v Slovenskom pozemkovom fonde. Ak chce Bugár predísť škandálom, ktoré zatiaľ tichých biznismenov s maďarskou národnosťou obchádzali, musí sa vyhnúť dávať do funkcií na pozemkovom fonde niektorých ľudí so šamorínskymi adresami.

Je dobré vedieť, že aj počas Ficovej vlády sa skupinám zo Žitného ostrova darilo pri obchodovaní so štátom. Úspech zaznamenala komárňanská skupina ZaMED, ktorá od ministra zdravotníctva získala lukratívne licencie na prevádzku záchraniek na juhu Slovenska. To sa bez kývnutia najvyšších politických špičiek nedalo.

ZaMED má medzi svojimi majiteľmi komárňanskú firmu Slovenská Dunajská Konštrukčná. Predsedom predstavenstva sa stal po odchode z parlamentu a ministerstva stavebníctva Lasló Gyurovszky a jeho zástupkyňou dunajskostredská advokátka Silvia Bernáthová. Táto partia dostala navyše aj lukratívne povolenia na stavby veľkých slnečných elektrární, ktoré si oligarchovia Smeru vyhradili len pre najbližších ľudí. Maďarskí biznismeni si dokázali k solárnym elektrárňami zaistiť aj eurofondové podpory.

Do vyberanej spoločnosti firiem patrí napríklad aj Výskumno-ralizačný ústav obnoviteľných zdrojov energie z Kolárova, kde donedávna figurovala manželka šéfa Úradu pre verejné obstarávania, Bélu Angyala (nominovaný SMK). Tú nedávno nahradila úspešná partia Slovenskej Dunajskej Konštrukčnej.

Kľúč k úspešnej maďarsko-slovenskej spolupráci na najvyššej lobistickej úrovni možno hľadať v maďarskej banke na Slovensku, v OTP. V jej dozornej rade po boku šikovnej advokátky Eriky Csekes, z právnej kancelárie ktorá do minulého roka niesla meno Csekes, Világi, Drgonec (CVD), možno nájsť aj oligarchu Jozefa Brhela. Ten ako krstný otec neoficiálne dostal od Smeru pod patronát energetické projekty. Advokátska kancelária CVD nedávno zmenila meno na Ružička Csekes. A so zmenou názvu prišla aj lukratívna práca pre vládu. Zastrešovali poradenskú činnosť pre výstavbu diaľnic prostredníctvom PPP projektov.

Oficiálne sa k podpore Mostu prihlásil vplyvný biznismen Ladislav Krajňák, ktorý sa so svojimi firmami a partnerom Jurajom Kamarásom dlhodobo angažuje pri pozemkových transakciách pod Vysokými Tatrami.

Béla je milý, šarmantný a šikovný. No na jeho kamarátov z Košíc, Dunajskej Stredy, Šamorína a Komárna bude treba dávať pozor. Ak sa dokázali presadiť so Smerom-SD, cesta cez Most bude podstatne ľahšia.


VanHelsing   |   ip:212.17.57   |   2010-07-19  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je uz v prdeli ked Madari kseftuju so Slovenskou zemou. Sturovci sa asi obracaju v hroboch.


firex   |   ip:84.72.12.   |   2010-07-19  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na sk je hlboka tradicia kradnutia ako 'narodnej svojpomoci'
ako moze byt napr prevadzka zdravotnictva lukrativna? ved to hovori same za seba ze je to bohapuste okradanie ludi ktori musia povinne platit poistne, a stale je 'malo'
Ja sa cudujem, to je na Sk malo ludi dovedenych na mizinu s neststim v rodine, aby nemali co stratit a odstrelili hentakych vselijakych politikov a 'podnikatelov' co tu rozkradaju miliardy z rozpoctu jak nic?
btw. sturovci sa tocia v hroboch ako ventilatory uz od nastupu Vladka ako 'otca vlasti'.. Najvacsia hanba je ked ku krachu dovedu stat vlastni nieto nejaki madari.numlock   |   ip:85.216.20   |   2010-07-19  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  firex: ano, tich ludi je este stale malo... Slovaci sa rozhybu , az ked bude kazdy druhy na ulici.


sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-07-20  (07:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa Mikloša je riešenie gréckej dlhovej krízy chybné, keďže ide v podstate o záchranu bánk, ktoré "nič nezaplatia, ani euro.
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/clanek.phtml?id=1212403
Mikloš radí: Banky musíme zachraňovať.
http://afinabul.blog.cz/1006/miklos-radi-banky-musime-zachranovatdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Dvadsat rokov nas odrbavali a teraz ocakavaju ze im znovu naletime??? Zacnite sa vyzbrojovat!!!!!

Dvadsat rokov nas odrbavali a teraz ocakavaju ze im znovu naletime??? Zacnite sa vyzbrojovat!!!!!


Temné tajemství Bohémského lesa

Co to jsou peníze? Vysvětleno za 4 minuty

Kto zabil Kennedyho ?

Profesiálna mediálna kampaň: "Róbert Bezák ...

Nigel Farage: Dobří Evropané by rozdělili euro

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.479 s