18. August 2019
    
...and justice for all - Dolezite.sk

...and justice for all


  2011-01-09  (02:12)  |  Amerika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - ...and justice for all

Version:1.0 StartHTML:0000000168 EndHTML:0000060430 StartFragment:0000000502 EndFragment:0000060413

 

Podľa štúdie Svetovej banky, v ktorej brali zreteľ na to, ako môžu občania ovplyvňovať politiku a prácu volených zástupcov ľudu, skončili USA v roku 2008 na 35. mieste. Šéf projektu Andy Kaufmann povedal, že USA nie sú modelom, ale, vraj, majú ďaleko do psej búdy.

 

 

Alexis Toqueville svoje písanie o USA nazval Demokracia v amerike. Nadšeným z toho čo videl nebol. Ani byť nemohol. Lebo to čo videl bol feudálny otrokársky systém o ktorom sa negatívne vyjadrovali už učenci v starovekom Grécku: Demokracia.

 

 

Pripomeňme si, že Anglicko vytvorilo súostrovie gulagov zvaných kolónie kam vyvážali „biely odpad“ ( white trash ). V podstate sa civilizačne prepadli hlboko do histórie, keď zotročovali svojich vlastných susedov z vlastného kmeňa. Často za pomoci súdov a sudcov, keď za banálne činy predávali spoluobčanov kolonizátorom v Novom svete. A táto služba finančným záujmom je hlbokým motívom v rozhodovaní sudov v anglosaskych krajinách dodnes.

 

Prevzali kompletný právny systém z Anglicka, vrátane feudálnych práv ako je Eminent Domain (21)

a privilégii, ako výsad. Napríklad vodičák je privilegium, rovnako občianstvo. Eminent Domain sa v USA používa takým spôsobom, že sa majetok vezme súkromným osobám a odovzdá sa korporáciam. Posledný rozruch vyvolala kauza Kelo v. Conecticut, keď štát Conecticut zhabal majetok súkromných osôb na pobreží a daroval ju korporáciám. (22)

 

Naviac sa zaviazali, že budú splácať všetky dlhy za nenávideného kráľa, ktorý je podľa 13. Dodatku ústavy ( 13th amendment ) Princom USA, čo vyvoláva dohady o samostatnosti USA.

 

 

Od založenia USA sa volebné právo sa vzťahovalo len na vlastníkov veľkých pozemkov a vôbec nebolo všeobecné. V USA nie je nikde zakotvené volebné právo. Ani v ústave. (23)

Ženy majú právo voliť až od roku 1920. V Československu od roku 1918. Teda ani ten fiktívny náskok v budovaní demokracie nepomohol a predbehli ich krajiny vzišlé z monarchie.

Američania tvrdia, že ich zákony su nadradené nad všetkým ostatným, vrátane OSN a dohôd ktoré podpísali. De facto tým anulujú všetko čo podpísali.

Dodnes je to v USA tak ako bolo na počiatku. Oligarchovia vyberú svojho hovorcu cez peniaze ktoré kandidáti na prezidenta zhromažďujú od darcov. Potom dajú občanom vybrať si jednu zo strán tej istej mince.

 

Otrokárske kolónie a väzenský priemysel v USA

 

V USA majú najväčšiu populáciu väzňov na svete. 2.6 miliónov ľudí čo je viac ako majú Čina a Rusko dohromady. Ako k tomu prišli? Veľmi jednoducho. Celý aparát spolupracuje s korporáciami v zásobovaní súkromných väzníc čerstvým mäsom. Väzni pracujú pre korporácie a vojensko-priemyselný komplex. Neďaleko väzníc su fabriky podobne ako tomu bolo v prípade Nemeckých koncentračných táborov (7), ktoré korpofašistické masmédia tak vehementne nazývajú „Nazi death camps.“ Súkromné väznice dostávajú poplatok od štátu a aj oberajú väzňov o príjem. Je to v podstate legalizovaná forma otrokárskeho systému. Americký väzeň stráca občianske,politické a ľudské práva. Formálne je bezprávnym otrokom. Odsúdení strácajú právo voliť doživotne a nikdy nedostanú cestovný pas. Väzni pracujú za pár centov na hodinu, teda ani nie za minimálnu mzdu stanovenú Federálnou vládou.(5). Akcie súkromných väzníc sú obchodovateľné na burze.(6) Vo väzniciach je obrovská kriminalita, ktorá nie je zahrnutá v žiadnych štatistikách. Za všetko hovorí fakt, že v minulom roku došlo vo väzniciach k 85 000 znásilneniam.

 

Sudcovia, tak ako v minulosti v anglicku pri predaji bielych otrokov, si mastia vrecká.

Jeden príklad za všetky.

Istá 17. ročná slečna Hilary z Wilkes-Bare v Pennsylvánii stála pred súdom za zriadenie myspace stránky pod menom riaditeľa školy na ktorej riaditeľa kompromitovala. Namiesto napomenutia s podmienkou odišla zo súdu s putami na rukách do väznice. Šidlo sa vykľulo z vreca, keď dvaja sudcovia sa priznali, že za posielanie mladistvých do väzenia dostávali úplatky od väzníc v celkovej výške 2.6 milióna dolárov. ( 8 ) Takto poslali do väzníc okolo 5000 mladistvých.

 

Právny systém ktorý nie je spravodlivosťou pre všetkých

 

V USA zlyhali fundamentálne princípy právneho štátu. Americká kultúra je kultúrou prezumcie viny. Iba jeden z 20 prípadov skončí pred porotou. Zvyšok sa skončí priznaním sa k činu. Priznaním sa k činu sa prípad uzavrel. Zabudnite na nejaké CSI ( Crime scene investigation ) seriály v televízii. Americký policajt nevyšetruje. Nútia ľudí priznať sa k vine a falšujú dôkazy.(11). Nevinní sa priznávajú k činom ktoré nespáchali falošnými prísľubmi o zmenšení trestu a preto, že nemajú financie na súkromného vyšetrovateľa. Štátny vyšetrovateľ má „zločinca“ a nevyšetruje v jeho prospech. On sa snaží usvedčiť koho má za každú cenu a čo najskôr.

 

 

V USA čelí obžalobe 1.75 miliónov občanov ročne. Celkovo je uznaných za vinných asi 99% z týchto prípadov, čo je to tak otrasné číslo, že Ministerstvo spravodlivosti to ani neuvádza v štatistikách. Ale iba v 10% prípadoch je usvedčenie podložené dôkazmi.

 

Ďalším problémom je, že tu neexistuje spätná väzba. Nikto nie je žalovaný za krivé svedectvo alebo falošné obvinenie po tom ako sa ukáže, že za mrežami sedí nevinný.

Systém stojí tak, že každý ma právo porušiť práva iného, ale ten má šancu sa brániť. Ak nemáš peniaze, tak sa neubrániš.

 

 

Falšovanie dôkazov v laboratóriach

 

Ako vzorový je najčerstvejší prípad zo štátu Severná Karolína. V laboratóriach Štátneho úradu pre vyšetrovanie ( SBI. State Bureau of Investigation ) nenarábali s dôkazovým materiálom tak ako mali. Keď nedávno prepustili Grega Taylora po 17. rokoch za mrežami, tak generálny prokurátor Karolíny najal dvoch bývalých agentov FBI aby sa pozreli na prsty v štátnom SBI. Ich správa dnes rezonuje v Karolíne. Agenti SBI zničili alebo popreli dôkazový material v najmenej 200 prípadoch. Z čoho 80 viedlo k uväzneniu obvinených ktorí dodnes sedia, a k 3. vykonaným trestom smrti. (16). V Texase sa hovorí o probléme s otlačkami prstov. Texas je v USA známym vykonávaním trestu smrti bez ladu a skladu.

 

Lipšicov princíp 3x a dosť v USA zlyhal na celej čiare

 

13 amerických štátov ma princíp 3 krát a dosť nastavený tak, že po tretí krát je to doživotie. To viedlo k postaveniu 44 nových väzníc. V Kalifornii sedí podľa tohto princípu asi 3000 detí do 18 rokov na doživotie. Všetko za drobné nenásilné činy. Daniel Lipšic sa toto pravidlo naučil v USA. Ale...

 

 

V USA sa v pohode uplatňuje retroaktivita práva

 

..ale dnes by mohol učiť právnikov na Harvarde ako ho uplatniť v praxi. Pretože v USA to vzali plošne na všetky trestné činy ( anglicky felony ) bez rozdielu. A naviac to uplatnili zo spätnou platnosťou. Čo znamená, že ak niekto do vzniku tohto pravidla mal dva trestné činy a bol odsúdený za tretí tak šiel na doživotie. Takto retroaktívne uplatnené pravidlo je spoločensky nebezpečným precedensom. Raz ich môže napadnúť, že zavedú novú daň, poplatok alebo jednoducho zvýšia daň z príjmu a to zo spätnou platnosťou.

Kalifornia sa stala vzorom vzorov. Vydávajú viac peňazí na väznice ako na vzdelávanie.

Korporácie zašli ďalej. V Kalifornii musia od roku 2012 všetky dieselové motory spĺňať emisné normy 2010. Znamená to, že každý sa musí zbaviť staršieho vozidla a kúpiť nové. Takto jednoducho robia biznis veľké kroporácie.

Pre vodičov kamiónov zaviedli nové pravidlá hodnotenia bezpečnosti. Jednoducho vzali vodičove záznamy za posledné 3 roky a uplatnili na ne nové pravidla aj s pokutami.

Anglosaské právo nevytvára zákonodarný zbor, ale sudcovia, ktorí vytvárajú precedensy. Tým, že právo vzniká na kauzách, tak nemôže platiť, že nové právo sa nevzťahuje na staré prípady. Ak by sa šlo úplne do detailu, tak nikto nevie žiadne zákony, lebo nie sú, okrem Desatora božích prikázaní, lebo to je písané. Podnetom na desatoro bol pravdepodobne Chamurapi, ktorý položil základný kameň občianského práva.

 

 

Sexuálni predátori nie sú vždy predátormi

 

V USA prekombinovali pohľad na sexuálne násilie. Veľakrát sa jedná o intímne vzťahy medzi mladými v približne rovnakom veku a dobrovoľne. Ale aj. Chlapec si priviedol domov dievča, ktoré jej rodičia vyhodili z domu po tom, ako im povedala že je tehotná, s plánom, že sa vezmú. Jeho matka je teraz na zozname sexuálnych predátorov, pretože ju obvinili, že sa spolupodieľala na sexuálnom zneužívaní dievčaťa. Medzi chlapcom a dievčaťom bol vekový rozdiel pár mesiacov, ale ona ešte nedosiahla hranicu podľa zákona. Tá je v každom štáte individuálna v rozpätí 14-17 rokov veku.

V štáte Georgia sedí chlapec odsúdený na 13 rokov za to, že mal orálny sex s o 4 mesiace mladšou spolužiačkou. Samozrejme dobrovoľne.

 

Triky s vekom

 

V USA môžu do armády vstúpiť od 18. rokov. Ale piť pivo alebo zájsť do baru až od 21. Ešte horšie je, že tu môžu súdiť neplnoletých ako dospelých. V Pennsylvanii bol odsúdený 12 ročný chlapec na doživotie. To odporuje medzinárodnému právu. (9) Podľa Amnesty International takto súdených sedí v USA 2225 detí.

 

Nevinní za mrežami

 

V USA je 5-10% nevinných medzi odsúdenými ktorí sedia. Posledným prípadom ktorý vyšiel na svetlo je príbeh Bookera Digginsa, sedel od roku 1988 za znásilnenie, v Louisiane. Booker si za 209 dolárov kúpil dokumentáciu svojho prípadu z ktorej sa dozvedel, že pri znásilnení za ktoré bol odsúdený sa zachoval biologický materiál, ale štátny žalobca tento fakt obhajobe zatajil. (10) . Testy DNA preukázali, že za mrežami sedí nepravý muž.

V USA bolo prepustených 215 ľudí po dlhých roky za mrežami zatiaľ čo zločinci chodia po slobode. Väčšina štátov nedáva žiadne odškodnenie za tzv. justičný omyl. Tu sa nejedná o omyl, ale o systém.

Jedným z najznámejších prípadov v USA je príbeh Múmia Abu Jamala. Múmia bol členom politickej skupiny Black panther party.

Múmia bol na mieste vraždy policajta, ale určite nestrieľal. Ale tesne po vražde sa priznal, že strieľal. Zbraň sa nikdy nenašla, aj keď Múmia bol zatknutý okamžite po vražde. Jeden z dvojice vrahov sa neskôr priznal v záveti. Múmia čaká na trest smrti od roku 1982.(12) Za jeho prepustenie sa prihovárali: Desmond Tutu, Nelson Mandela, Alice Walker, Paul Newman, Maya Angelou, Helen Prejean, Danny Glover, Rage Against The Machine, Detroitská a San Franciská Mestská rada, Amnesty International . Režim mlčí. Václav Havel a Čarnogurský tiež. Rovnako aj ostatní samozvaní disidenti a bojovníci za ľudske práva vo východnej Európe. Nebudú predsa podkopávať nohy sponzorom.

 

 

Policajná brutalita

 

Brutalita policajtov ďaleko predbehla brutalitu policajtov komunistického režimu vo východnej Európe.

1.Januára 2009 bol zavraždený Oscar Grant. Bez zbrane ležiaci na bruchu. Jeho vrah? Policajt v dopravnom podniku v Oakland, Kalifornia, ktorý nedávno stál pred súdom. Porota ohodnotila čin ako neumyselné zabytie s trestom medzi 2-8 rokmi, čo vyvolalo vlnu protestov v Kalifornii. Právnik v oblasti ľudských práv John Burris, ktorý zastupoval Grantovú rodinu pred súdom:

Systém je spravodlivý len výnimočne v prípadoch ak policajt zastrelí černocha alebo príslušníka inej menšiny.“

Policajná brutalita proti menšinám je systematická vrátane: bitia, mučenia a zabitia. Na webovej stránke jonesreport.com nájdete množstvo videa dokumentujúce policajnú brutalitu. Amnesty International vedie v USA kampaň od roku 1998 a odhaľuje policajnú brutalitu režimu v USA. Okrem iného uvádza, že 350 ľudí bolo zabitých elektrošokovým taserom.

.

Webová stránka theinjusticeeverywhere.com ( IE ) 10. júla mala na titulnej stránke príbeh 15 ročného dievčaťa, ktoré policajt tĺkol v cele. Dievča stálo pred súdom 2x ale porota nikdy nedospela k záveru. Policajt sa snažil vymôcť jej priznanie sa k vine. Nakoniec bola prepustená a obvinenia boli zrušené.

 

Tento spôsob spravodlivosti priznaním sa k vine priniesol Daniel Lipšic aj na Slovensko. V drvivej väčšine štátov sveta je doslova zakázaným. Protokly jasne hovoria ktoré miesta v štátnej správe je potrebné obsadiť správnym človekom. Ministerstvo spravodlivosti je na zozname. Pokiaľ režim nájde dostatok poskokov typu politikov vo východnej Európe, tak sa má čím obhajovať.

 

Hlavným mestom policajnej brutality je Chicago. Medzi rokmi 2002- 2004 bolo v Chicagu 10 000 sťažností na policajtov. Iba 18 skončilo disciplinárnym potrestaním policajta. (28)

 

Štatistika policajnej brutality v USA podľa IE

 

3 445 sťažností na zlé zaobchádzanie. 4012 príslušnikov obvinených. 261 ochrancov práva vyšších hodností potrestaných.

 

4778 obetí nezákonného policajného zaobchádzania. 258 mŕtvych. V priemere 15.05 takýchto činov denne alebo 1 každých 96 minút.

 

Skoro 200 miliónov dolárov z vrecák daňových poplatníkov ako odškodné obetiam. Nepočítajúc súdne trovy

 

980.64 zo 100 000 policajtov obvinený. 1 z 266 podozrivý z násilného trestného činu. 1 z 1875 obvinený z vraždy. 1 z 947 obvinený zo sexuálného obťažovania.

 

Iba 33% obvinených policajtov uznaných ako vinný, ale málokedy v plnom rozsahu. 64% z uznaných za vinných šli do väzenia, ale na čas kratší ako by šiel bežný občan.

 

Naproti tomu za zločin, že natočil na video policajta čelí muž v Marylande až 16. rokom väzenia.(15)

 

Ochrancovia zákona v USA robia všetko čo by nemali ani ako občania.

Policajti maskujú a falšujú dôkazový materiál. Správajú sa násilne voči zvieratám, vrátane neodôvodneného zastrelenia. Násilne sa správajú mimo služby vrátane zabitia. Spôsobujú dopravné nehody. Potláčajú občianske práva vrátane potláčania protestov. Sexuálne činy vrátane znásilnenia, sexu v službe, prostitúcie, a zneužívania mladistvých. Pri hľadani osôb sa dostávajú na zlú adresu alebo k nepravej osobe.

 

Posledným prípadom je prípad z Buffala v štáte New York. Počas náhodnej streľby bolo zastrelených a zranených niekoľko ľudí. Policajti vtrhli do domu a zatkli nepravého 25 ročného muža. Samozrejme jednotka rýchleho nasadenia v kovbojskom štýle.( 14 ).

 

Prípad ktorý vysielala televízna stanica Court TV. Policajti naháňali chlapíka na motorke. Nakoniec motorkár narazil v pravom uhle do autobusu. Policajti pribehli, obrátili chlapa na brucho a nasadili putá. Presne podľa policajnej knihy. Kvoli tomu sa policajtom u nás hovorilo „gumy.“

 

 

Nelegálny imigranti

 

V USA je ročne zadržaných 400 000 nelegálnych prisťahovalcov a asi 30 000 je v zadržiavacom zariadení. Vrátane občanov USA a držiteľov Zelenej karty.

Od roku októbra 2003 zomrelo v zadržiavacích zariadeniach pre nelegálnych prisťahovalcov 107 osôb. samozrejme že sa jedná o ľudí v produktívnom veku kde smrť je neočakávaná.(30)

 

 

Nevyšetrujú technický stav vozidiel po dopravnej nehode

 

Príbeh Koua Fong Lee zo St. Paul v štáte Minnesota dokumentuje to, že v prípade, ak sa čin vyšetrí, v tomto prípade dopravná nehoda, tak sa dá zabrániť ďalším problémom.

Pán Lee, prisťahovalec z Thajska, šiel v isté neďeľne ráno na svojej Toyote do kostola s rodinou. Šľapal na brzdu, ale auto zrýchľovalo. Narazil do iného auta, v ktorom umreli ľudia. Napriek tomu, že sa neustále odvolával na poruchu vozidla, ho porota uznala vinným a šiel za mreže. Po 3.5 rokoch väznenia bol prepustený, pretože Toyota ma problémy presne s tým, čo rozprával pán Lee. Možno mohlo niekoľko ľudí žiť, ak by odborníci preskúmali poruchovú súčiastku z auta pána Lee. ( 17 ).

Paradoxom je, že za prepustenie pána Lee boli aj príbuzní obetí nehody, ktorí pomáhali manželke pána Lee počas jeho pobytu za mrežami.

Ja pochybujem, že v radoch policajtov majú súdnych znalcov z technickej oblasti. Ak sú, tak sú isto sukromní a treba ich platiť.

Posadením nesprávneho človeka za mreže, necháme zločinca na slobode.

 

 

 

Vodičaky kontrolujú poisťovne, čo zanmená korporácie

 

Na výšku poistného za auto má v prvom rade vplyv tzv. Kreditné skóre, čo znamená ako splácate dlhy bankám. Niektoré poisťovne reklamujú, že nekontrolujú kreditné skóre. Až potom príde na rad záznam vodiča. S bodovaním vodičov v zásade súhlasím, ale nie ako je tomu v USA. Na Manhattane dostanete body na záznam vodiča aj za parkovanie. A v podstate každý štát, každý okres, každé mesto a dedina si robia svoje vlastné pravidlá, takže jeden nikdy nevie kde na čo natrafí.

Veľkým trhákom sa stalo umiestňovanie rýchlostných kamier na dopravných svetlách. To len majiteľ auta dostane domov obálku s pokutou. Plusom je, že pokiaľ zaplatí, tak to nejde na záznam, lebo je otázne kto bol vodičom. Háčik je v tom, že v USA je vysoká rýchlosť na cestách kde sú svetlá, aj 90 km/h, a oranžová je krátko. Isté mesto v Kalifornii takto zvýšilo svoj príjem o asi 120 miliónov dolárov za rok.

Korupciou zbankrotovaný systém ide nekompromisne po pracujúcej triede na každom kroku.

Poisťovne vyšetrujú dopravné nehody, rozhodujú o vine a nevine nie policajti a súdy. Nezabudajte, že v USA nie sú dopravné predpisy v takom zmysle ako ich poznáme my.

Istému občanovi doslúžil remeň v motore a tak potiahol auto na travnik vedľa krajnice, sadol do tieňa a čakal na priateľa, ktorý mu remeň viezol. Zrazu počul ako sa okolo neho prehnalo auto a počul škrípanie plechu a skla. Postavil sa a utekal na miesto kde Chevrolet Corvette vyletelo z cesty. Vodič sa už ťahal hore svahom, ale v aute bola spolujazdkyňa, ktorú spolu s vodičom vytiahli z auta, ktoré o chvíľu vzbĺklo. Po nejakom čase zistil, že má na zázname vodiča záznam, že bol účastníkom nehody s nejakými bodmi, takže 3 roky platil vyššiu poistku. Ak budete v USA a náhodou uvidíte nehodu tak utekajte preč.

Iný jazdil na motorke a na križovatke neubrzdil a narazil zozadu do auta. Náraz bol taký, že prstami utrel čiernu šmuhu po pneumatike. O 2 roky mu začali chodiť papiere, že spôsobil nehodu s trvalými následkami, zranením krku atď. Z motocykla Honda sa stalo auto Honda Accord. Podľa fotiek ktoré videl usúdil, že žena narazila niekde pri cúvaní a uviedla jeho, lebo on jej dal predtým osobné údaje. Stálo ho to niekoľko tisíc dolárov vyhrabať sa z problému.

 

Pri predaji automobilu sa vždy platí DPH ( sales tax ). Ak auto zmení majiteľa 10 krát, tak 10 krát vytiahnu od nového majiteľa DPH. Majú tabuľky podľa ktorých auto ohodnotia podľa veku a najazdených míľ a pri prepise nový majiteľ auta zaplatí DPH.

 

 

V riešení dopravných priestupkov pred súdom je policajt svedkom i žalobcom

 

Naviac dochádza k stretu záujmov, lebo je zamestnancom subjektu, ktorý má príjem z pokút. V podstate fraška. Ale. Pokiaľ jeden natrafí na správnom mieste na právnika ktorý je zadobre zo sudcom a policajným náčelníkom, a má peniaze, tak to sa stávajú zázraky. Dokážu vymazať aj jazdu pod vplyvom alkoholu. Stačí ak policajt ,ktorý udelil pokutu, nepríde na pojednávanie a sudca može kauzu zrušiť. Pojednávanie sa nastaví tak, že policajný náčelnik pošle dotyčného policajta v tom čase na iné miesto. Policajt neprotestuje. Ide o peniaze. On tiež svoje dostane.

 

Súkromie

 

Pojem súkromie v zmysle v akom si ho predstavuje väčšina občanov vyspelejšich krajín sveta v USA v podstate neexistuje. Jedinec je od narodenia iba Čislom socialnej pisťovne plne v rukách korporácii. Naviac. Okamžite po tom ako sa niečo stane sa zverejňujú plné mená s adresami účastnikov deja, čo vytvára tlak na porotu v prípade ak. Lebo média vedia všetko a rozhodujú o vine a nevine, o živote a smrti. Viď Irak.

Príklad. Po autonehode začne prichádzať pošta od právnikov, terapeutov a predajcov aut. Jeden je iba ich biznisom.

 

Korupcia

 

Na konci roku vydáva americká administratíva správy v ktorých hodnotí iné krajiny. Jednou z kategórii je korupcia. Jedna krajina na zozname previdelne chýba: USA. Trik je v tom, že to čo je inde považované za korupciu, je v USA legálne.

Zástupcovia ľudu USA rozdajú ročne desiatky miliard dolárov na projekty bez priloženej projektovej dokumntácie, bez verejnej súťaže a bez akýkoľvek dokumentov. Nazývajú to „ušné značky“-earmarks. Niektoré earmarks končia väzením.(19)

Korupciou samou o sebe je vojensko priemyselný komplex. Kniha: Iraq,Inc.

S korupciou bojujú tak vehementne, že bankového úradníka z UBS Bank, mimochodom napojenej na Vatikán, za prezradenie schémy daňových únikov zavreli. Tamtí, ktorí tieto úniky robili, sú na slobode.(26)

 

Školský systém a domová daň

 

V USA to vymysleli veľmi šikovne. USA nie su modelovou demokraciou aj z toho dôvodu, že tu platí právo „eminent domain.“ Čo znamená, že všetka pôda v krajine patrí vládcovi. Ak občan kúpi dom, tak kupuje iba dom. Za pozemok platí nájom a nikdy nebude jeho. Domová daň ( property tax) má dve časti. Menšia časť je nájomné za pôdu. Ale tá sa vypočítava z ceny domu a nie z rozmeru pozemku. Preto v USA nemajú ploty. Tým sa zvyšuje cena domu čím sa zvyšuje daň. Na všetko potrebujete povolenie. Aj na bežné opravy keď sa nezasahuje do statiky domu. Napríklad oprava strechy, výmena okien a podobne. Miestne samosprávy zamestnávajú ľudí ktorí sa vozia autami po mestách a číhajú na zmeny. Pokiaľ nie je povolenie ( permit ) tak je pokuta. Vysoká. Väčšie mestá taktiež používajú google earth an lokalizáciu zmien v okolí domov. (25)

Extrémne vysoká domová daň ( property tax ) je v New Jersey. Je to vo veľkých tisícoch. Najnižšia na juhu. Pretože kupou domu sa jeden zaviaže k školskému okrsku, tak pokiaľ nemá na súkromnú školu extra peniaze, tak obrovským faktorom pri kúpe domu je aj kvalita školy v blízkosti domu.

Väčšia časť domovej dane je totiž školská daň. V tisíckach dolárov. Donedávna mohla Školská komisia prideliť dieťa škole podľa rasového kľúča. A sme pri sociálnom inžinierstve. Zasa záleží na tom, do akej kasty dotyčný patrí. Pokiaľ dá občan USA dieťa do súkromnej či cirkevnej školy, tak musí znovu zaplatiť plné školné v tejto škole, lebo z toho čo zaplatil mestu v daniach už neuvidí ani groš. Tie peniaze sú určené pre vnútorné kruhy na rôzne stavebné a udržbárske práce, ktoré sú predražené a nekvalitné. Preto sa v Kalifornii, a v ďalších štátoch a mestách, pýtajú: Zatvárate školy, znižujete počet učiteľov. Ale veď my sme zaplatili školskú daň. Kde sú doláre? Odpovede sa nedočkajú. A daň budú musieť platiť naďalej. Školy nebudú, ale školská daň zostane. A školská daň sa platí doživotne, bez ohľadu čí vlastníci domu majú deti alebo nie. Preto vznikajú dôchodkové komunity reklamujúce, že u nich sa neplatí školská daň. A preto asi 1 milión američanov večne putuje po amerike v karavánoch. Ušetria na daniach. Systém doslova rozbíja komunity a málokto umrie tam, kde sa narodil.

 

Svetlý bod

 

V minulosti tu bol jeden svetlý bod. Tým svetlým bodom bola súdna porota. Ibaže právne vedomie američanov fyzickou izoláciou a periodickým vymývaním mozgov zdegenerovalo do takej miery, ža už aj tento bod sčernal. Porota je totiž ovplyvňovaná tlakom verejnosti, masmédiami, zaujmovými skupinami- cirkevníci, lobisti, falošnými svedectvami a falšovanými dôkazmi.

 

 

Záver

 

Hovorí sa, že raňajkuj sám, obeduj s priateľom a večeru hoď nepriateľovi. Všetkým nepriateľom prajem americké politické a právne zriadenie. A keďže oligarchovia používajú osvedčené metódy, tak sa tento úspešný model pomaly, ale isto, usadzuje na Slovensku, tak ako sa v USA usadil súkromný Anglo-Holandský bankový kartel úplne presne podľa obrazu Bank of England.

 

Američania vedia, že ich systém je zlý. Preto majú dve komisie ktoré by mali vypracovať koncepcie zmien. Je to Národná komisia na reformu väzenského systému ktorej šéfkou je Gloria Killian, ktorá ako nevinná odsedela 13.5 roka. (29). Druhou je Komisia na zmenu právneho systému.

 

 

Bez spravodlivosti niet demokracie ani v USA.

 

 

 

http://www.jfa.net/

 

 

1. http://en.wikipedia.org/wiki/Anglo-Saxons

http://sk.wikipedia.org/wiki/Anglosasi

http://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny_Spojeného_kráľovstva

2. http://en.wikipedia.org/wiki/Normans

3. http://en.wikipedia.org/wiki/Varangians

http://sk.wikipedia.org/wiki/Varjagovia

4. http://www.unitconversion.org/

5. http://www.zosity-humanistov.sk/2008/07/otroctvo-anedobrovolne-sluhovstvo/

6. http://www.opednews.com/articles/How-Private-Prison-Corpora-by-Kevin-Gosztola-100813-585.html

7. http://sk.wikipedia.org/wiki/Koncentračný_tábor_Mauthausen-Gusen

8. http://www.nytimes.com/2009/02/13/us/13judge.html?_r=3&emc=eta18. 8.

  1. http://takeaction.amnestyusa.org/siteapps/advocacy/index.aspx?c=jhKPIXPCIoE&b=2590179&template=x.ascx&action=14623

  1. http://innocenceprojectbournemouth.com/louisiana-man-proves-his-innocence-but-remains-behind-bars/

http://www.innocenceproject.org/know/Browse-Profiles.php

11.http://www.iippi.org/

http://www.innocenceproject.org/Content/1801.php

http://en.wikipedia.org/wiki/Plea_bargain

12.http://www.freemumia.com/

http://www.freemumia.org/intro.html

13.http://www.sott.net/articles/show/214286-Ninth-Circuit-Court-Rules-in-Favor-of-Warrantless-GPS-Tracking

14.http://www.cnn.com/2010/CRIME/08/15/buffalo.restaurant.shooting/index.html

15.http://criminaljustice.change.org/

16.http://criminaljustice.change.org/blog/view/take_action_stop_backroom_forensics_in_north_carolina

http://www.thejusticeproject.org/home/in-the-news/#more-730

17.http://www.huffingtonpost.com/2010/08/05/koua-fong-lee-driver-whos_n_672222.html

18.http://www.hospitalinfection.org/

19.http://jacksonville.com/news/florida/2010-08-19/story/earmarks-often-hidden-under-political-rhetoric

http://financialedge.investopedia.com/financial-edge/0410/6-Outrageous-Political-Earmarks.aspx

http://earmarks.omb.gov/earmarks-public/

2O. http://www.usconstitution.net/constnot.html

21.http://en.wikipedia.org/wiki/Eminent_domain

http://en.wikipedia.org/wiki/Kelo_v._City_of_New_London

  1. http://archive.fairvote.org/?page=205

24.http://www.associatedcontent.com/article/108875/john_kerrys_bad_joke_about_the_military.html

25. http://www.lockergnome.com/reflections/2010/08/05/google-earth-busts-homeowners-using-illegal-swimming-pools/

26. http://www.nydailynews.com/news/national/2010/01/06/2010-01-06_unveils_bank_fraud_gets_jail.html

27.http://en.wikipedia.org/wiki/Fabius_Maximus

28. http://www.mathaba.net/news/?x=623984

  1. http://www.change.org/petitions/search?search=prison

30. http://www.democracynow.org/2010/1/13/ice_officials_accused_of_covering_up

http://www.amnestyusa.org/uploads/JailedWithoutJustice.pdf


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-01-09  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, nie je to take zle jak autor pise, lebo v celej historii USA sa nenasiel jeden co by bol emigroval na Kubu. Ano co je tu dost silna tak nulova tolerancia voci kriminalnikom, bohuzial je par pripadov, ze policajti spravili chybu a boli uvezneny i nevinny ludia, ale vtom case a tej techniky tie vysetrujuce organy boli presvedceny o vine a dokazali predlozenymi dokazmi presvedcit i porotu. Ale tym, ze sudcovia brali uplatky autor zavadza. Tu by bolo to posledne ponuknut peniaze policajtovi, alebo statnemu zamestnancovi, lebo urcite by za to bola basa jak remen. Jednoznacne, keby ze mate tak pracujucu demokraciu jak je v USA, by ste boli najspokojnejsi stredoeuropsky stat. Mozno si pametate zavrazdenie O.J. Simsona zeny a jej milenca. O.J.S. sa z toho vysekal, i ked sa ho velmi snazili media zavriet a raz bola rozpustena porota, kvoli medialnemu manipulovaniu. Nakoniec ho museli prepustit, lebo nemali vlastne ziaden dokaz, ze to vykonal O.J.S.
Jeho zena volala 911 a tam hlasila ze ich ide niekto zabit, ale nazvala ho ON, keby ze povie IDE NAS ZABIT MOJ MANZEL tak mu nepomoze ani svetena voda. Ja osobne si myslim ze ich zabilo podsvetie, lebo ten jej milenec mal nejake problemi s drogami a vlastne i ona mu sluzila len jak zlata bana.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-01-10  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nebol som tam a neviem posúdiť, ale to čo sa dostáva nám informácií, je ako žili šťastne pokým nepomreli. pravdou je , že väzenský priemysel funguje aj u nás napr. 1. náprvnovýxovná v dubnici = cca 700 väzňov a 250 baxarov. každý baxar 800 eur základný čistý príjem plus hodnostné, nadčasy, skorý dôxodok, 60 dní dovolenky, rekreácie 4 ľudové..... taký stredne veľký zamestnávateľ. realita v sr je veľmi podobná tomu čo je tu popísané a je to globálne. či čínska basa, turecká, či ugandská, či izraelská. normálny sa nik do basy a nemocnice nepýta!je mi z toho zle.


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-10  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  počúvaj adam a to kde si na takuto k...... prišiel, môj známy, je bakus a zarába 680€ a to má dve maturity, jednu stredoškolskú a druhú Policajnú o čom tu píšeš mukel.


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-10  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a to tam maká 12 rokov....


Pozor   |   ip:78.141.12   |   2011-01-10  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   wikipedia nemusí byť vždy dôveryhodný vzor.


Pozor   |   ip:78.141.12   |   2011-01-10  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   chcel som povedať zdroj.


Anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-10  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja už dávno neverím, všetkému dôveryhodnému.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-01-11  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KOpa sprostosti. ak by USA fungovala podla tohto clanku tak vsetci americania stoja v rade prd slovenskou ambasadov s ziadostou o pristahovanie na slovensko. A keby to bolo tak ako pises ten trtajlik v tom clanku tak podla toho co poznam americanov za tie roky co tu zijem tak uz by davno vypalili biely dom aj s politikmi v nom. Kde ten autor chodi na tieto idiotiny? Alebo zeby byvaly sudruzenko opisujuci clanky z cias svojho studia na VUML? Chlape nestastny, chod tam zit na niekolko rokov a potom porovnavaj s tym ako sa zuje v takom skorumpovanom slovensku alebo v diktature ako v cine a potom skus daco napisat.


Gusto   |   ip:207.11.4.   |   2011-01-11  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekny navod na co sa zamerat pri pohlade na USA. 100% podlozene a zdokumentovane. Ziadne jedna baba povedala alebo moj brat o tom pocul. V podstate sa jedna o mainstream spravy a vladne urady. Niet co dodat.


LordX   |   ip:95.102.15   |   2011-01-11  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je pravda, justicny system v USA je prinajmensom velmi pochybny.

http://www.digitaljournal.com/article/258418

http://www.guardian.co.uk/world/2007/aug/04/usa.edpilkington


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-01-12  (07:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre anonymus
potvrdzuješ mi moje predpoklady,aj ja som si kedysi myslel, že nwo sú len výplody xorýx myslí a pousmial som sa nad "kamerovaním, čipovaním a znížením populácie. ale to bolo pred rokmi. dnes ma cestou do práce a z práce zaxytí min. 86 kamier /to sú tie o ktorýx viem/, dokonca v práci kamerujú aj kto a kedy ide na záxod. bez el. záznamu o svojom pohybe nespravím v podstate ani krok. čipovanie bude nasledovať, sledovaná je aj táto komunikácia. sám si ma v tvojom príspevku nazval mukel, pokiaľ viem pôvodne to bolo mukl="muž určený k likvidácii" a boli tak označovaní väzni väčšinou politický tj za svoje názory. aj keď sa mi tu v podstate vyhrážaš smrťou odpúšťam ti. viem, že pred koncom sveta ešte bude 1000 ročná vláda satana. ty sám si si vybral stranu, ktorej budeš slúžiť, aj ten tvoj kamarát. týx "muklov" bude toľko až bude populácia decimovaná na cca 500 mil. taký ako ty a tvoj kamoš budú vykonávatelia týx popráv.možno už máte založené ňáké interhamwe, alebo v našix končináx sú obľúbenejšie skratky ako ppú, zvjs a pod. zodpovednosť niesť samozrejme nebudete vy to len "dostanete príkazom zhora" a budete jednoduxo len likvidovať "muklov" resp."ničiť šváby". ale lóža 322 /skull and bones/ , jej člen je aj g. bush, opovrhuje aj tvojim stupienkom pyramídy, dôkazom je,že g. bush si ponexal rukavice pri styku so starým ujom, predstaviteľom tvojho systému, aby sa od toho h. neušpinil.
ešte k tým dôxodkom. 1. a 2. pilier sú plánované na vytunelovanie a krax. 1. pilier vytunelujú štátny menežéri, 2. súkromný podnikateľia. nwo nám dalo takýto výber. pzsr, asr, zvjs nepatria ani pod 1. ani pod 2. dôxodkový pilier, ale majú svoj špeciálny, ktorý nebude vytunelovaný, aby boli oxotní zabíjať "muklov" a nepridali sa na ix stranu. politici majú svoju budúcnosť zabezpečenú vo švajč. bankáx. prečo inak by mali špeciálny pilier, ak by politici naozaj xceli pre národ dobre a stabilitu v dôx. zabezpečení? to je jasný dôkaz.
prispievateľ sxg tu kedysi dal link s hudbou nwoo. v tom remixe od c. geo sa spievalo: cítiš sa ako vo väzení! prečo? lebo to tak je!


Anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-12  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som z obliga:) ja som VYVOLENÍ, nič sa ti nestane neboj sa, spoločnosť bude fungovať ďalej s nwo, či bez nwo, rozhodol som sa ludí ponechať v nevedomej pravde ďalších 2000 rokov.


joplins   |   ip:94.191.13   |   2011-01-12  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam.. neviem co je pzsr. ani asr a uz duplom zvjs... objasni mi to .

a neviem odkial mas satanovu 1OOO rocnu vladu pred koncom sveta,,,kde si sa to docital??

a populacia 5OO mil?? ak to mas len z toho monumentu NNWO v Georgii v amerike a tuzbach NWO mat atku populaciu ,, tak to sa nesplni..ja viem o inych cislach...


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2011-01-12  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  policajný zbor slovenskej republiky, armáda slovenskej republiky, základná vojenská služba?


Anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-12  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ZVJS, je skratka pre príslučníka zboru väzenskej a justičnej stráže, tento rezort spadá po ministerstvo spravodlivosti a riadia sa zákonom o policajnom zbore, pri štúdiu majú dosť veľkú záťaž na prednášky z psychologie, musia 100% zvládať akukoľvek situáciu a riadiť sa v medziach zákona, príslušníci tejto ozbrojenej zložky sú vyberaní na základe bezúhonnosti, vzdelania, psychologickým vyšetrením. A verte my toho koho príjmu za Policajta, nemusia ešte prijať za príslušníka ZVJS. Pri prijatí je na nich stanovení vyšší nárok ako na pozíciu Policajta.


Anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-12  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam-nie som vyvolení, ale nevedel som čo ti mám nato odpísať:) never všetkému čo čítaš na internete, hlavne ver sebe a svojmu zdravému úsudku. Veľa ľudí ktorý píšu a obviňujú, veľa krát pracujú pre druhú stranu.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-14  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi dobrý článok-vynikajúco zhrnuté.
Vy,čo tvrdíte,že to nie je možné-že to nemôže byť také zlé,ste na omyle!
Mal si prvý styk v šestnástich?
No a?
Zlaté Slovensko!
Vieš aký osud by ťa čakal v USA,keby na to prišli?
Do konca života by si bol odpísaný!
A že prečo Američania neeimgrujú na Kubu,ked je to tam také zlé?
Väčšina Američanov je presvedčená o tom,že žijú v najlepšej krajine na svete.
Autor pekne spomenul aj CSI-veru tak-zabudnite!
Rovnako zabudnite aj na zdravotný systém prezentovaný v amerických seriáloch z nemocničného prostredia.
Mám za to,že tieto seriály robia na objednávku,aby ukľudnili ovčanov.
MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-01-14  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlate slovensko? Stalker daj sa liecit - dnesna medecina najde liek na tvoj stav, ver mi. Kolko blaznom uz pomohli...


Gusto   |   ip:216.164.2   |   2011-01-15  (01:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to extrémne kratená verzia. Preto je viac čisel ako dávaju zmysel. Iba štúdiom liniek sa človek dostane do obrazu


chi   |   ip:24.201.19   |   2011-02-06  (04:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to jeden z najlepsich clankov na dolezite.sk. USA povazujem za spiatocnicku a primitivnu krajinu. Dovod, preco Americania su presvedceni, ze su number one je velmi jednoduchy: media im to neustale nahovaraju.
p.s. stalker, s tym stykom v sestnastich, to si pisal asi o mne, co?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


40 ‚DĚSIVÝCH‘ FAKTŮ O PÁDU AMERICKÉ EKONOMIKY


 - 40 ‚DĚSIVÝCH‘ FAKTŮ O PÁDU AMERICKÉ EKONOMIKY2013-05-29  (09:28)  |  Amerika
Pokud znáte někoho, kdo opravdu věří, že americká ekonomika je v dobrém stavu, tak mu jen ukažte statistiky z tohoto článku. Poodstoupíte-li a podíváte-li se na dlouhodobé trendy, je neuvěřitelné, co se s námi děje.

ZPRÁVA Z VEŘEJNÉHO SLYŠENÍ O ODHALENÍ MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE VE WASHINGTONU


2013-05-24  (09:12)  |  Amerika
Bývalí členové Kongresu USA vydali společnou zprávu z Veřejného slyšení o odhalení mimozemské civilizace (Citizen Hearing on Disclosure). Slyšení se konalo ve Washington, DC v Národním tiskovém klubu (National Press Club). Zpráva vyzývá Nadaci pro veřejné slyšení (Citizen Hearing Foundation), aby předal usnesení Valnému shromáždění OSN a to vyzval k uspořádání celosvětové konference o přezkoumání důkazů o možné mimozemské přítomnosti ovlivňující lidskou rasu.


HYDROPONICKÉ ZAHRADNIČENÍ V USA: POLICEJNÍ ŠIKANA LIDÍ, KTEŘÍ SI PĚSTUJÍ VLASTNÍ JÍDLO


2013-05-02  (09:14)  |  Amerika
Američané, kteří používají hydroponii jsou zjevně nejnovějším cílem šílené „války proti drogám“, která se už od té doby, kdy byla prvně v 80. letech vyhlášena, se zvrhla ze strašné na směšnou. Jen se zamyslete nad tímto případem: Před dvěma lety zaklepali policisté od narkotik na dveře domu muže, který si právě koupil sadbovou sestavu z místních zahradnických potřeb. Ti policisté se dožadovali, že chtějí jen vědět, co si tam plánuje pěstovat.


Proč Boston oslavuje stanné právo skandováním „USA, USA“?


2013-04-23  (10:03)  |  Amerika
Americký prezident už uznal atentátníky vinnými, federálové posílají zvláštní tým vyšetřovatelů z Gitma


TERORISTICKÉ ÚTOKY JSOU V REŽII FBI?


2013-04-22  (09:09)  |  Amerika
Toto jsou nejnovější informace týkající se tragických bombových útoků během Bostonského maratonu. FBI a další instituce mají dlouhou a dobře zdokumentovanou historii režírování teroristických akcí v zájmu získání větší moci.


Konfiskace úspor v Kanadě?


2013-04-05  (09:49)  |  Amerika
Vláda v Ottawě navrhuje „nouzové získání peněz“ v kyperském stylu. Politici západního světa jdou po vašich bankovních účtech. V podstatě je v novém rozpočtu kanadské vlády navrhováno „nouzové získání peněz“ kyperského stylu. Když jsem o tom poprvé slyšel, byl jsem poněkud skeptický, takže jsem se na to podíval sám. A hádejte co? Je to přesně tak, černé na bílém, na stranách 144 a 145 „Ekonomického akčního plánu 2013“, který již Harperova vláda předložila parlamentu.


USA: ARMÁDNÍ CVIČENÍ JSOU VE SKUTEČNOSTI PŘÍPRAVOU NA STANNÉ PRÁVO


2013-04-03  (09:20)  |  Amerika
Organizace Competitive Outcomes, která cvičí mladé rekruty z Výcvikových jednotek pro mladší záložní důstojníky (JROTC), Výcvikových jednotek pro záložní důstojníky (ROTC), programů pro kadety, zahraničních armád, policejních a požárních sborů, pořádá letos speciální výcvikové programy a semináře a sestavuje prováděcí manuály v Mariettě v Georgii, v Los Angeles a San Diegu v Kalifornii. Organizace spolupracuje s Armádou Spojených států, ozbrojenými i neozbrojenými divizemi ROTC a JROTC a rovněž s vojenským letectvem.


KONGRESMAN PŘIZNÁVÁ „CHEMTRAILS“


2013-03-26  (09:53)  |  Amerika
V dokumentu, který může být nazván prvním vládním uznáním „chemtrails“, veřejný činitel, jehož volební okrsek je v Clevelandu (Ohio), v návrhu zákona předkládaném Kongresu odkazuje na „chemtrails“.


DO USA PŘICHÁZÍ 20X VĚTŠÍ KOMÁŘI NEŽ TI NORMÁLNÍ


2013-03-15  (09:23)  |  Amerika
Super-rozměrní agresivní komáři s ‘dýkovitým’ sosákem se mají toto léto vyrojit na Floridě, čímž přinesou utrpení tisícům zdejším obyvatelům. To, co by se mohlo stát scénářem pro B-čkový hollywoodský film, komáři ze záplavové vody skoro 20x větší než jejich normální bratranci, mohou udeřit kterýkoliv den či noc, jejich vajíčka mohou zůstat spát i roky – a tito komáři by dokonce mohli odolávat i repelentům.


Konec amerického snu – část 2


2013-03-12  (09:49)  |  Amerika
Z amerického snu se rychle stává americká noční můra Když otcové zakladatelé USA zakládali národ, tak to dělali s úmyslem, aby vláda byla velmi omezená a lidé měli obrovské množství svobody.


80% žiakov v New York city nevie čítať a písať


2013-03-11  (17:37)  |  Amerika
Negramotnosť v New York city je na vzostupe: takmer 80 percent absolventov stredných škôl nemá základné vedomosti ako sú čítanie, písanie a matematika. Kritici poukázali na to, že len 13 percent absolventov škôl spomedzi Afro-Američanov a Latino v New Yorku dosiahnu vedomosti potrebné pre vysoké školy a 80-tim percentám všetkých absolventov chýbajú tieto vedomosti celkovo .


Plány koncentračních táborů v USA


2013-03-08  (08:49)  |  Amerika
…výtažky z plánů koncentračních táborů v USA odhalují děsivé skutečnosti. Nejen, že mají být použity pro občany USA, ale například i to, že při útěku je dovoleno užít smrtící střelby, stejně jako odstřelovači mají v případném srocení vyhledat a odstranit agitátory… Detaily, jako že lidé mají být profilováni a „aktivisté“ odděleni od ostatních, jsou už vlastně vcelku nepodstatné.


8 faktov, ktoré ste o amerických prezidentoch nevedeli!


2013-02-28  (09:39)  |  Amerika
Na počesť Dňa amerických prezidentov, ktorý sa každoročne slávi 18.februára, spomínajú ľudia na čokoľvek z ich slávnych životov. Deti v školách sa učia o ich chrabrých skutkoch, ktoré pre svoju krajinu vykonali riskujúc pri tom svoje životy. Niektoré zaujímavosti sa však v učebniciach určite nedočítajú. Mnohí si totiž neuvedomujú, že aj títo muži, ktorí sa stali symbolom najvyššej moci Spojených štátov amerických, boli len obyčajní ľudia.


SPOJENÉ STÁTY DALY SBOHEM ČTVRTÉMU DODATKU ÚSTAVY


2013-02-22  (09:30)  |  Amerika
Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických potvrdilo protiústavní praktiku zabavování a prohledávání elektronických zařízení „bez jakéhokoliv podezření“ v pásu 100 mil od hranic – kde žije 197.4 miliónu Američanů, neboli 66 % celé populace.


Amerika dluží 222 tisíce miliard USD


2013-02-14  (09:19)  |  Amerika
Zhroucení finanční "pyramidy" je otázkou 2 – 5 let. Dluh Spojených států je dvacetkrát větší, než se oficiálně uvádí – říká americký ekonom Laurence Kotlikoff v interview s RT. Podle jeho propočtů činí 222 tisíce miliard dolarů. Tak drastický rozdíl mezi statistikou a realitou – říká ekonom - je možný jen proto, že se stále víc závazků prostě tají.


AMERIKA SE MĚNÍ V JEDNO VELKÉ VĚZENÍ PRO DLUŽNÍKY


2013-02-13  (11:45)  |  Amerika
Shakespearův Polonius dává svému synovi tuto klasickou radu: „Nebuď dlužníkem ani věřitelem.“ Mnozí z duchovních otců amerického národa to však viděli úplně jinak. Často žili na maximum: Byli vždy dlužníky a nikdy věřiteli. Jak vlastníci plantáží s tabákem či rýží, otrokáři a obchodníci, či pozemkoví a peněžní spekulanti, závisející na dlouhodobých úvěrech z nichž financovali svůj přepychový život, tak obchodníci a kramáři, řemeslníci a zemědělci i námezdní dělníci a námořníci. Bez dluhů by símě komerční ekonomiky sotva kdy dozrálo.


Obama podepsal novelu, která ruší strop státního dluhu


2013-02-06  (09:20)  |  Amerika
Prezident USA Barack Obama podepsal v pondělí novelu zákona o dočasném zrušení maximálně přípustné výše státního dluhu USA.


Závěrečná řeč kongresmana Rona Paula ke konci jeho posledního funkčního období


2013-02-01  (09:09)  |  Amerika
Ron Paul je americký kongresman, který působí v americké politice již přes 30 let. Vždy hájil základy americké ústavy a vždy hlasitě kritizoval její postupný rozklad, na němž postupně pracují všichni poslední američtí prezidenti za spolupráce a podpory většiny kongresu. I když je členem republikánské strany, tak vystupoval velmi často i proti vlastním spolustraníkům


Poznejme nepřítele: Anatomie Fedu II. Je Fed soukromý?


2013-01-24  (09:08)  |  Amerika
Kdo skutečně drží veškerou moc? Minule jsme si řekli „suchá fakta“ ohledně organizace Fedu. Viděli jsme, jaké má orgány, a že se skládá z regionálních bank, které mají členské banky. Kdo ale doopravdy drží moc? Ve Fedu je 7 guvernérů, 12 regionálních bank a tisíce členských bank, ale jak pozorný čtenář viděl, 100 % moci drží Washington, respektive prezident (a Senát). Udělejme si pokus a představme si, že celá země přijala argumentaci Rona Paula a chtěla by skoncovat s kvantitativním uvolňováním.


Kandidát Nobelovy ceny: Obama se ptá vojenských velitelů, zda budou „střílet do amerických občanů?“


2013-01-24  (09:06)  |  Amerika
Předkládané šokující tvrzení pochází od “jednoho z předních amerických válečných hrdinů” Jim Garrow v roce 2009 nominovaný na Nobelovu cenu přišel se šokujícím tvrzením, když řekl, že vrcholný vojenský veterán mu řekl, že “lakmusovým papírkem” o otestování nových vojenských velitelů je to, zda poslechnou rozkaz ke střelbě do amerických občanů, nebo ne.


Americká vláda tvrdí, že pravda je příliš komplikovaná a nebezpečná, aby mohla být vyzrazena veřejnosti


2013-01-17  (09:24)  |  Amerika
“Když to děláme my, tak to není fašismus”: Historie se opakuje … V klasické historické knize o nacistickém Německu Mysleli si – Jsme svobodní, píše Milton Mayer: „To, co se tu dělo, bylo postupné navykání lidí, kousek po kousku, na to, že se jim vládne s překvapením; dostávají se k nim rozhodnutí přijatá v tajnosti;


USA plánovali atómový útok na Rusko a Čínu


2013-01-16  (09:38)  |  Amerika
V 60-tych rokoch minulého storočia čakali USA, podľa jedného z nedávno zverejnených dokumentov, formálne len na najmenší dôvod pre nukleárny útok na Sovietsky zväz a Čínu. Ako dôvod pre to by stačila hoci aj “neúmyselná udalosť”.


Kritik Obamova „seznamu na odstřel“ nalezen v New York City mrtev


2013-01-14  (09:44)  |  Amerika
Prominentní americký blogger a počítačový mág Aaron Swartz, který promlouval proti “listu na odstřel” presidenta Baracka Obamy a kybernetickým útoku proti Iránu, byl v New Yorku nalezen mrtev. Policie našla v pátek tělo tohoto 26-letého muže v jeho bytě v New York City v městské části Brooklyn, řekla mluvčí hlavního ohledávače mrtvol tohoto města.


Pokrytecké celebrity


2013-01-03  (09:12)  |  Amerika
Americká ústava zaručuje americkým občanom vlastniť zbrane preto, aby sa mohli brániť v prípade ak sa vláda vymkne z pod kontroly. Ak zabudne, že je tu na to, aby slúžila ľuďom a nie naopak. Podľa praotcov preto, aby nemohlo dôjsť k útlaku a k zneužívaniu štátnej moci.


11.září 2001 - Architekti podali vědecké důkazy o řízené demolici


2012-12-07  (16:09)  |  Amerika
Architekti a inženýři podali vědecké důkazy o řízené demolici 11.září 2001. Řešení záhady pádu 3. budovy Světového obchodního centra (budovy č.7), která spadla za rekordních 7 vteřin. Toto je nejlepší profesionálně vyrobený patnáctiminutový informativní a poutavý dokument AE911Truth o 11.září. Dokument o WTC 7. Prosím šiřte jej, též mezi architekty a inženýry.


Stredná v Texase trestá študentov, ktorí odmietnu byť sledovaní mikročipmi


2012-10-11  (17:34)  |  Amerika
Istý stredoškolský obvod v Texase na začiatku tohto roka čelil kritike po tom ako ohlásil, že bude vyžadovať od študentov, aby pri sebe po celý čas nosili ID kartu (identity card – doklad totožnosti, občiansky) obohatenú o mikročip. Študenti, ktorí odmietli byť monitorovaní tvrdia, že zo strany predstaviteľov školy cítia nepríjemnú odozvu.


Tajný osud Ameriky (2. časť)


2012-09-25  (15:36)  |  Amerika
Prvý diel pojednával o tajných dejinách dobývania amerického kontinentu. Tento druhý sa už priamo zameria na tajný osud Spojených Štátov Amerických, ktorý mu bol predurčený dlhú dobu pred ich založením a o ktorom píše vo svojej knihe aj slobodomurár Manly Palmer Hall.


Tajný osud Ameriky (1. časť)


2012-09-22  (12:10)  |  Amerika
Veľa ľudí verí, že myšlienka jednej svetovej vlády pod nevinným plášťom demokracie vznikla v 18. storočí, kedy začali naberať osvietenecké ideie na sile. Nie je tomu tak. Táto myšlienka je oveľa staršia. Aspoň tak to tvrdí okultista a slobodomurár Manly Palmer Hall vo svojom prevratnom diele „The Secret Destiny of America“ (Tajný osud Ameriky).


13 nejděsivějších experimentů na lidech prováděných americkou vládou


2012-09-17  (10:14)  |  Amerika
Ve Spojených státech byly prováděny četné experimenty na lidských pokusných subjektech, které byly považovány za neetické, a byly často prováděny nelegálně a bez vědomí nebo souhlasu jednotlivců.


Hrozí USA vojenský prevrat?


2012-09-04  (09:01)  |  Amerika
Nová správa vydaná Ruskou ”Federálnou službou pre vojensko-technickú spoluprácu” cirkulujúca v Kremli uvádza, že dôstojníci generálneho štábu boli minulý týždeň varovaní ich americkými partnermi počas cvičenia s North American Aerospace Defense Command (NORAD), že hrozba zvrhnúť Prezidenta Obamu prameniaca z ”niektorých prvkov” v rámci americkej armády je ”reálnejšia ako sa zdá” a môže veľmi dobre spôsobiť na zavedenie stavu stanného práva v Spojených štátoch.


Osmnáct kritických postřehů z USA


2012-08-11  (09:29)  |  Amerika
Do Spojených států jezdím zhruba dvakrát ročně, ale ještě nikdy jsem se nezdržel tak dlouho v malém městě (šest týdnů, Ormond Beach, Florida). Stejně tak jsem tam nikdy nebyl v době tak podivné nálady, jaká byla v letošním lednu a únoru (taková podivná směs strachu a naděje...). A tak jsem si všiml věcí, které jsem dříve neviděl. Některé mě nadchly, jiné mě rozesmutnily. A protože se přikláním k rozšířenému názoru, že americká společnost je vcelku nemocná, viděl jsem spíše to negativní. Možná se na to zaměřuji také proto, že styl života Američanů zcela bez rozmyslu kopírujeme i u nás. Zde je to, co mi dalo facku, otevřelo oči, přinutilo mě přemýšlet. Kolikrát to jsou kraviny, ale možná jen na první pohled.


Zoznam zúčastnených Bilderberg 2012


2012-06-01  (12:10)  |  Amerika
Včera 31.5.2012 sa v Chantilly vo Virgínii, Spojené Štáty Americké, začalo tohtoročné stretnutie neslávne známej skupiny. Uvidíme čoho sa v najbližších dňoch a týždňoch dočkáme, keďže je známe, že títo nikým nevolení a zastupujúci len svoje vlastné záujmy, každoročne ovplyvňujú politické a ekonomické dianie vo svete.


Ďaľšie z Ameriky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Spomienky na budúcnosť

Spomienky na budúcnosť je kontroverzná kniha, ktorú napísal v roku 1968 Erich von Däniken.. Je zameraná na teóriu, že mnoho technológií starovekých civilizácií bolo prinesených na Zem cestovateľmi z vesmíru, ktorí boli vítaní ako bohovia. Medzi príkladmi, ktoré autor uvádza ako dôkazy svojich teórií, sú napríklad staré turecké mapy ukazujúce Zem, ako je videná z vesmíru, pričom sa zdá, že mapa bola vytvorená nad Mexikom Mayskou civilizáciou.Ale to ako to vyzerá z vesmíru nemohli stare civilizácie vediet..Spomienky na budúcnosť Erinnerungen an die Zukunft Vzpomínky na budoucnost Chariots of the Gods Dokumentární Západní Německo, 1970, 92 min Režie: Harald Reinl Hrají: Thor Heyerdahl


Utajují vlády technologii, která by vyřešila ...

Uvažujete o investícii do drahých kovov ? 7 tipov pre V...

Môj nápad na riešenie prichádzajúcej finančnej krí...

Americké Tulene vleteli do pasce Talibanu

Nevzdelaní, lenivý blbci. Tak nazval Alan Greenspan ...

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3723 s