23. September 2019
    

Dolezite.sk | dôležité informácie, denné správy, aktuálne spravodajstvo

Podvod so zvitkami od Mŕtveho mora

58% hlasovalo = 2  
mínus plus
2011-01-30  (20:21)  |  Náboženstvo a mystika | 38
Celý výskum a bádanie bez ohľadu na to, ako sa môžu zvrtnúť a čo môže vyjsť najavo, musia byť podriadené a prispôsobené oficiálnemu katolíckemu učeniu. Inými slovami, treba ich upravovať a prispôsobovať či meniť dovtedy, kým nevyhovujú požadovaným kritériám. Všetko, čo nemožno podriadiť a prispôsobiť existujúcej doktríne, musí sa, ak je to treba, potlačiť.

Revolúcia v Tunisku, Egypte a pokračuje to...

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-30  (12:29)  |  Z domova | 120Lucidne snivanie..Fantazia?

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-29  (23:56)  |  Náboženstvo a mystika | 84
Film sa meni na hru.Najrealistickejsiu hru aku ste kedy hrali.Vyhoda tejto hry,tejto reality je,ze sa tu da vsetko...


Cena prežitia nielen na Slovensku

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-29  (18:42)  |  Ekonomika | 62
Cena prežitia Peter Staněk: Počet krajín eurozóny sa zníži, Slovensko zostane Ľudovít Števko, Pavel Kapusta Mnohí ho považujú za pesimistického prognostika. On však tvrdí, že je len informovaný optimista. Už dávnejšie ním vyslovená obava, že celosvetová hospodárska kríza môže vyústiť do vojenského konfliktu - čo je, žiaľ, jedným z reálnych riešení ako krízu potlačiť - vyplýva z historického poznania takýchto katastrofických scenárov.


Kdo má prsty namočené v chemtrails

62% hlasovalo = 3  
mínus plus
2011-01-29  (15:57)  |  Zo sveta | 45
Poodhalil údajný opilý pilot tajemství chemtrails?


Čím to je že vždy tí zlí majú sa fajn ?

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-28  (21:21)  |  Úvahy a komentáre | 57
Pomôžte my nahlas rozmýšľať !


Egypťania prišli spoza mora

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-28  (11:39)  |  Zo sveta | 19
Najnovšie archeologické objavy dokazujú, že Egypťania prišli spoza mora. Legenda o Atlantíde sa týmto objavom stáva čoraz reálnejšou.Dlhé roky vedci tvrdili, že predkovia Egypťanov žili na savanách, ktoré sa po klimatických zmenách zmenili na púšt-Saharu. Podľa nich sa nikdy neplavili po moriach a lode, ktoré sa našli pri veľkých pyramídach, sú iba symbolickými bárkami, ktorými duše faraónov putovali do záhrobia.


Navždy zabudnutý génius

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-28  (11:29)  |  Amerika | 11
Miloval holuby a čašníci v hoteli Waldorf-Astoria, kde roky býval, mu nosievali 18 servítok: toľko potreboval na vyleštenie vidličky a noža. Rátal všetko: hmotnosť príbora či polievky v tanieri. Jeho objavy však ďaleko predchádzali dobu... Mnohé jeho koncepcie sa stali zrozumiteľné až v druhej polovici 20. storočia!


Zázrak či neznáma technika?

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-28  (11:08)  |  Amerika | 62
Príbeh tohto obrazu sme už opísali pred rokmi. Pripomeňme si len, že aztécky Indián Juan Diego, ktorý sa obrátil na kresťanskú vieru, prešiel denne kilometre z rodnej dediny Tolpetlac do kostola, aby sa zúčastnil rannej omše. Keď v decembri roku 1531 za úsvitu prechádzal okolo pahorka Tepeyac, počul nadpozem­skú hudbu, ktorá z neho vychádzala. Po chvíli ho oslovil sladký hlas po mene. Keď Diego vyšiel na pahorok, uvidel ženu v ligo­tavých šatách, ktorá nezvyčajne žiarila. Pro­sila ho, aby išiel za biskupom a tlmočil mu jej želanie. Najsvätejšia Panna - lebo tak sa nazvala - chcela, aby na pahorku postavil kostol na jej počesť. Biskup Zumarraga však nebral jeho slová vážne. Keď sa situácia zopakovala, biskup žiadal dôkaz. Mária pri­kázala Diegovi, aby sa na druhý deň vrátil na vŕšok: našiel tam nádherné farebné kvety. Bol to naozaj zázrak, nielenže bola zima, ale ani v najkrajšom lete tam okrem kaktusov a trávy nič nerástlo. Panna vložila kvety do Juanovej tilmy (indiánske pončo) a prikázala mu, aby ju nerozvinul skôr ako pred biskupom. Juan všetko biskupovi porozprával a potom rozvinul tilmu, z ktorej sa vysypali kvety. Vtedy sa na bielom Juanovom ponči ako na filmovom plátne objavil farebný obraz Panny Márie. V takomto stave je dodnes.


Vynálezy umožňujúce získať energiu zadarmo

55% hlasovalo = 1  
mínus plus
2011-01-28  (11:00)  |  Zo sveta | 21
Je známe, že v dobre chránených sejfoch spočíva veľa vynálezov, ktoré by mohli zmeniť svet,keby nešlo o peniaze.Je všeobecne známe, že pozemské zásoby uhlia, plynu, ropy sa vyčerpávajú. Predstavme si, že autá nebudú mat na čo jazdiť, fabriky prestanú vyrábať a elektrárne dodávať energiu. Keby sme boli bez elektriny čo len krátky čas, naša civilizácia by skolabovala, nastal by chaos a začal by boj o prežitie. Veď si len spomeňme, čo sa dialo v USA, keď počasie spôsobilo, že na pár dní boli celé oblasti bez elektriny...


Záhada vzniku obilí

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-28  (10:48)  |  Zo sveta | 28
Chléb na našem stole je dnes samozřejmostí. Málokdo si ale uvědomuje, že obilí neexistuje na naší planetě odjakživa. Je to "umělá" rostlina vyšlechtěná člověkem. Cesta od divoce rostoucích předků obilovin až po pšenici či ječmen kupodivu není tak dlouhá, jak by měla být. Dodnes je záhadou, jak pravěcí lidé dokázali za relativně krátkou dobu přeměnit plané druhy trav v kulturní plodiny. Postupujeme-li proti proudu času a hledáme, odkdy a jak začali naši předkové záměrně produkovat svoji rostlinnou potravu, narážíme na řadu nejasností.


Vitajte v NWO

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-28  (00:52)  |  Zo sveta | 3
Na co sa caka..je uz davno medzi nami


Filadelfský experiment

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-27  (22:16)  |  Amerika | 6
Za válek docházelo vždy ke zdokonalování zbraní, vymýšlení a zkoušení nových technologií, aby si válčící mocnosti zajistily převahu a vítězství. Tyto výzkumy se neomezovaly pouze na období válek, ale samozřejmě, že když už nějaký konflikt vypukl, účastnící se státy musely se svou novou technologií či zbraní přijít co nejdříve, aby měly větší šanci na vítězství, a to samozřejmě všechny procesy urychlilo. Stejně tomu bylo i za druhé světové války, kdy obě strany hledaly nějaký způsob, jak tyto boje co nejrychleji ukončit. Americké námořnictvo (US Navy) si již od 30. let pohrávalo s myšlenkou nejlepšího způsobu kamufláže - neviditelnosti. Každý si dokáže představit, co by se asi stalo, kdyby jedna z bojujících stran byla v té době schopná této technologie. Proto byly všechny výzkumy a experimenty přísně tajné a neoficiální a proto také vychází najevo až nyní. Oficiální název Filadelfského experimentu společně s Projektem Montauk byl Projekt duha (Rainbow - Project).Šlo o dva americké experimenty, ze kterých nepřímo vzešel i současný neviditelný bombardovací letoun Stealth - Fighter. Filadelfský experiment začal už v roce 1931 jako vědecké studium možnosti nechat předměty zmizet a nevedl ho nikdo menší než známý srbský vynálezce Nikola Tesla. Projektu se účastnilo mnoho tehdejších vědeckých osobností, mimo jiné doktor Alfred Bielek, jeden z mála, kteří zdraví přežili Filadelfský experiment, a John von Neumann, který převzal celý projekt po odvolání Tesly v březnu 1942. Sám Tesla zemřel o deset měsíců později v lednu 1943.


Rothschildovská chobotnica

55% hlasovalo = 1  
mínus plus
2011-01-26  (13:19)  |  Ekonomika | 10
Marxizmus, globalizmus, nový svetový poriadok, liberalizmus... Všetko toto sú euforizmy pre fenomén stelesnený v neviditeľnej ríši rodiny Rothschildovcov. Rothschildovci nezomierajú, jednoducho odchádzajú do dejín a ich miesta sú nenápadne prevzaté ich synmi a vnukmi. Hovorí sa, že starý pán Jacob opustil scénu a že jeho miesto zaujíma jeho syn Nathan (Nathaniel Philip Rothschild, ktorý nosí meno zakladateľa anglickej vetvy Rothschildovcov). Ťažké bremeno padlo na útle plecia mladého dediča. Ale Nathan nie je sám. V spravovaní impéria mu budú pomáhať jeho strýkovia Evelyn a Edmund a ostatní členovia anglickej vetvy rodiny (Catherine, Emma, Leopold), ale aj jeho francúzski bratranci (David, Eduard...).


Je to možné? (AIDS a HIV)

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-26  (10:30)  |  Zo sveta | 4
Výskumníci dlho žili s podozrením, že HIV je dôsledkom medzidruhového kríženia vírusu postihujúceho primáty a ľudí. Domnievali sa, že ľudia boli vystavení vírusu vyvolávajúcemu deficit imunity u opíc [SIV], ktorý potom mutoval na vírus HIV, možno kontaktom so šimpanzou krvou, pri love a konzumácii šimpanzieho mäsa.


Nikola Tesla – humanitárny génius

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-26  (10:25)  |  Amerika | 40
Opýtajte sa ktoréhokoľvek školáčka otázku: „Kto objavil rádio?“ Keď dostanete vôbec odpoveď, bezpochyby to bude: MARCONI – odpoveď, s ktorou súhlasia všetky učebnice ako aj encyklopédie. Alebo sa opýtajte kohokoľvek: „kto vynašiel váš ‘toaster’, vaše stereo, pouličné svetlá, fluorescenčne svetlá?“ Bez zaváhania: THOMAS EDISON. V obidvoch prípadoch je odpoveď nesprávna.


Hlavne pre mladých. Obdobie od roku 1989 až po dnes.

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-26  (09:58)  |  Z domova | 35
Ako to teda začalo ? 17. novembra 1989 sa začala tzv. “nežná revolúcia“ manifestáciou študentov na počesť Jána Opletala, zavraždeného fašistami v novembri 1939. Na tejto manifestácii, ktorá údajne bola veľmi pokojná, zasiahla polícia. Po čase sa ukázalo, že iba navonok bola pokojná, lebo už dávno pripravované zvrhnutie socialistického systému sa naplánovalo na 17. november 1989. Polícia zakročila až vtedy, keď pokojná manifestácia začala pomaly, ale isto prerastať na vystúpenie proti socialistickému systému, čiže k prevratu


Dejiny Domu Rothschildovcov

55% hlasovalo = 1  
mínus plus
2011-01-26  (08:52)  |  Ekonomika | 8
Neuveriteľné zamlčovanie faktov a odporné klamstvá v médiách o vplyve dynastie Rothschildovcov na súčasné smerovanie sveta, ma primäli k tomu, aby som sa tejto téme začal viac venovať a tak sa v najbližšej dobe sústredím najmä na odhaľovanie skutočného vplyvu tejto veľkej a megavplyvnej rodiny, o ktorej (nielen) slovenské médiá píšu ako o “zväčša milovníkoch dobrého vína a vzácnych umeleckých predmetov, s len nepatrným vplyvom v porovnaní k časom ich najväčšej slávy. “


Zmena vedomia

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-25  (20:39)  |  Z domova | 52Skutočné príčiny svetovej finančnej krízy

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-25  (20:37)  |  Zo sveta | 111
Hlavnou a jedinou príčinou lavínovitej krízy svetovej ekonomiky je nadvýroba hlavnej svetovej valuty – dolára USA. Nastane nevyhnutné – krach dolára. To je neodvratné. Je to otázka niekoľkých mesiacov. Buďte si istí, že sa to udeje na 100% nečakane pre všetkých, okrem tých, čo riadia tento proces. Do poslednej chvíle dolár bude silný a všetko bude vyzerať celkom dobre. Potom sa všetko za jeden deň obráti na prach. Ako povedal jeden múdry človek: „Teraz za dolár dávajú 27 rubľov a čoskoro budú dávať po papuli.“ Zároveň padne aj euro, rubeľ atď. Hoci, na tieto valuty nebude default ako na dolár, ale kvôli obrovskej diere vo svetových financiách okamžite klesnú na cene 10-15 násobne.


Ako odhaliť veriacich (pri sčítaní ľudu)?

45% hlasovalo = 1  
mínus plus
2011-01-25  (02:36)  |  Náboženstvo a mystika | 193
Na troskách komunistickej ideológie sa nám množia veriaci ako huby po daždi. Povedal by som, že mi bolo až podozrivé, keď sa po roku 1989 z prevažnej väčšiny komunistov, ktorých som poznal, vykľuli zo dňa na deň horliví veriaci. Som preto veľmi zvedavý, aký počet veriacich nám odhalí nastávajúce sčítanie ľudu. Vyhlásiť sa za veriaceho je predsa také jednoduché! Stačí urobiť krížik do správnej kolónky.


Státisíce Slovákov sa zaobídu bez boha. A čo vy?

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-25  (02:21)  |  Náboženstvo a mystika | 54
Urobte v roku 2011 dôležitý krok vo svojom živote, hláste sa hrdo a nahlas k ľuďom bez „vyznania“: ateistom, agnostikom, skeptikom, humanistom...


Konec světa v roce 2012 nebude

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-23  (21:59)  |  Náboženstvo a mystika | 54
Určitě jste již slyšeli o konci světa v roce 2012. A nejspíš jste z toho zděšeni. Věřtě, že nejte sami. Na zimní slunovrat 21. prosince 2012 má totiž skončit velká perioda Mayského kalednáře a sami Mayové na tento okamžik předpovídali "očištění" civilizace. Bohužel mnoho konspirátorů toto "očištění" bere jako konec světa tak, jak jej známe. A tyto zvěsti vedou k obecné panice mezi lidmi. Nemálo tomu nahrává i film amerického režiséra německého původu Rolanda Emmericha s příznačně stručným názvem 2012. Vytvořili jsme proto pro vás tuto speciální stránku, kde je většina faktů kolem apokalypsy v roce 2012 uvedena na pravou míru. Nejčastěji zmiňované katastrofické scénáře


Je po všetkom

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-23  (21:56)  |  Z domova | 9
Slovenské rozprávky, kráľ Janovi: "Ba veru, synak, i to ti ja verím, že sa stať môže."


11letý Birke Baehr představuje svůj pohled

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-23  (21:21)  |  Ekológia | 14
11letý Birke Baehr představuje svůj pohled na hlavní zdroj našich potravin - vzdálené a nevábné průmyslové farmy. Odsunutí farem z dohledu vytváří nereálnou růžovou představu o masovém zemědělství, tvrdí a poukazuje na místní a zdravou produkci potravin.


Zeitgeist Moving Forward

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-23  (12:56)  |  Zo sveta | 31
neviem ci mate povolene priame odkazy tak len poviem ze na piratebay je predcasny release Zeitgeist Moving Forward. ma to necele 3GB, prijemne tahanie..


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú veľmi aktívni. Pamätajte si: všetko je ovládané mozgom ... sme jeden veeeľký mozog. A preto vytvorili novú operáciu mozgu, ktorá sa používa čoraz viac. A samozrejme: schválená Agentúrou li

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-22  (21:01)  |  Zo sveta | 16
Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú veľmi aktívni. Pamätajte si: všetko je ovládané mozgom ... sme jeden veeeľký mozog. A preto vytvorili novú operáciu mozgu, ktorá sa používa čoraz viac. A samozrejme: schválená Agentúrou liečiv a potravín v USA (FDA). Vitajte do barbarského sveta neurovedy, psychiatrie, a všeobecne na ZÁPADE. Ak sa vám to páči, zdieľajte to s ostatnými.


Obete radikálneho islamu

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-22  (10:20)  |  Bl. východ | 22
Nech sa to nestane aj u nás!


Prečo sú kreované a vypúštané geneticky modifikované moskyty?

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-22  (02:21)  |  Technológie | 4
Operácia Drop Kick v roku 1956 bola vojenským entomologickým programom armády USA v ktorom vypustili moskyty infikované žltou a dengue horúčkou. Cieľom bolo geneticky modifikovať moskyty tak, aby boli schopné prenášať bojové látky hromadného ničenia. Operácia Drop Kick zahŕňa vypustenie neinfikovaných moskytov v Savannah, Georgia v roku 1956, keď bolo vypustených 600 tisíc moskytov v obývaných častiach mesta a vypustenie infikovaných moskytov v Avon Park, Florida v tom istom roku.


Cez oči hráča

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-21  (16:22)  |  Úvahy a komentáre | 43
Veľmo rád popúštam uzdu mojej fantázie a teraz popustím uzdu až tak že si predstavým že som jeden z hráčov velkej hry a pokúsim sa tak vniknúť do mysle tých ktorý riadia tento svet a tak možno dokážem porozumieť prečo robia to čo robia a možno aj predvídať to čo nás ešte len čaká.


Elity versus lidstvo

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-21  (13:53)  |  Úvahy a komentáre | 15
Sociolog Jan Keller popisuje uspořádání soudobé společnosti jako pyramidu, jejíž špičku tvoří diskrétní elity. Je to uzavřené společenství nesmírně bohatých lidí. Odhaduje se, že tvoří méně než jedno procento obyvatel planety, ale vlastní přes polovinu bohatství celého světa. K nim se druží tak zvané servisní elity, vrcholoví pracovníci největších bank, mezinárodních institucí a nadnárodních firem, ale také renomovaní politici, část příslušníků bohatých šlechtických rodin i někteří šéfové teroristických uskupení. Existuje seznam zhruba 6000 osob, které dík bohatství a postavení ve společnosti ovládají více než šest miliard lidí.


Je Zeitgeist propaganda?

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-20  (20:10)  |  Zo sveta | 21
Pýta sa takto nejeden, ktorý je v pomikove, po zhliadnutý tohto snímku, ktorý sa premieta v nejednom kúte tejto Zeme...


Ak poviem, že oceľ sa topí pri 650°C, verili by ste mi ?

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-20  (01:34)  |  Technológie | 15
Ak sa nevyznáte v problematike kovov, a videli by ste ma hovoriť to v televízii, pravdepodobne by ste mi verili. Zamysleli by ste sa nad tým, či je to naozaj pravda ? Alebo by ste toto moje tvrdenie jednoducho vzali ako fakt iba preto, lebo ste videli ako to v televízii hovorí údajný odborník na metalurgiu ? Oceľ sa topí pri teplotách 1370 - 1510°C, v závislosti od jej druhu. To je fakt. Môžete si ho overiť napr. tu, prípadne 1, 2, prípadne v technických tabuľkách. Ak poviem, že 110 poschodový oceľovo-železobetónový mrakodrap sa po náraze veľkého lietadla môže zrútiť tak, že z neho ostane len prach a menšie trosky, verili by ste mi ?


ZNEUŽITÉ UČENIE KRISTA NA IDEOLOGICKÉ CIELE

46% hlasovalo = 3  
mínus plus
2011-01-19  (21:44)  |  Náboženstvo a mystika | 125
Motto: „Veriť môže ten, čo nevie...“


ZÁKONY PRÍRODY A LOGIKY V PODANÍ BIBLIE

55% hlasovalo = 1  
mínus plus
2011-01-19  (19:39)  |  Náboženstvo a mystika | 53
Skôr než vyrátame však dátum stvorenia vesmíru a človeka treba podčiarnuť, že- podľa tohoto všetkého- celé ľudstvo – ako ho poznáme teraz - vzniklo z JEDINÉHO PARTNERSKÉHO PÁRU ( teda celá súčasná populácia na planéte ZEM, čo obnáša spolu 5,9 - teda takmer šesť biliónov („amerických“ ) ľudí. (Poznámka:– americký bilión, niekedy prekladaný ako“ miliarda“ je 109-zatiaľ čo britský bilión je 1012 )


Bahno usedlé v člověku

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-19  (15:28)  |  Knihy | 167
Úvodem chci poznamenat, že to co budete dále číst, je výsledkem mých vlastních dlouhodobých úvah – výsledkem letitých studií zasvěcené i laické literatury, popisuji také vlastní bohaté zkušenosti a v neposlední řadě jsou tyto listy součtem mého nekompromisního pohledu na minulý i současný svět. Jsem také pevně přesvědčen o tom, že mnoha lidem se určité pasáže nebudou líbit – je však nutné pořádně rozvířit bahno usedlé v člověku za uplynulá tisíciletí!


 Príbeh balenej vody

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-19  (12:53)  |  Video | 5
Nepotrebuje komentár...


Vatikán a.s.: Tajné archívy odhaľujú pravdu o finančných a politických škandáloch katolíckej cirkvi

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-18  (15:00)  |  Náboženstvo a mystika | 9
Škandály spojené s praním špinavých peňazí za účasti Vaticano Banco. Štyri tisícky tajných dokumentov Svätej stolice - listy, dôverné komunikácie, memoranda, správy, výkazy a doklady - dávajú nahliadnuť do zákulisia finančného systému Vatikánu.


Prečo chceme moc?

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-16  (07:04)  |  Z domova | 82
Moc - nie je niečo, čo má vytvoriť pohodu pre ľudstvo, ale práve naopak... Prečo strany chcú byť pri moci? Prečo chceme moc? Čo je motívom? Kto má moc (napr. vládnuce strany), tak ani nechce dobro pre ľudí, ako sám pre seba, pre svoj vlastný benefit. Moc nie je žiadny prostriedok, ale konečným stavom. Diktátorstvo nie je vytvorené, aby udržalo hocakú revolučnú zmenu, ale revolúcia je vytvorená na to, aby nastolila diktátorstvo. Predmetom moci je moc.


Daniel Estulin: Globální vláda s.r.o.

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-15  (23:15)  |  Politika | 54
toto přepis projevu na první konferenci Klubu Reformy.cz 8.1.2011


American reconstruction

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2011-01-15  (16:49)  |  Vojny | 30
Obsahom vyššie uvedeného filmu Americká obnova je o tom, čo v skutočnosti znamená západne obnovovanie krajiny.


Krustosti prehmaty a protirečenia biblie

53% hlasovalo = 5  
mínus plus
2011-01-15  (09:29)  |  Náboženstvo a mystika | 462
(Ako naznačujú úvodné titulky, ide o zbierku niektorých najkrikľavejších prípadov, ktoré sú v rozpore so základnými princípmi ľudskosti, morálky, alebo objektívne dokázanej pravdy) Poznámka prekladateľa: Pri preklade z anglického originálu boli nezhody medzi znením biblie v anglickom jazyku (New Revised Standard Version = NRSV) a znením biblií v slovenskom jazyku . Boli použité dve verzie: (1.) Spolok Svätého Vojtecha a 2.) Tranoscius ) Prekladateľ sa zásadne pridržiaval citácií biblie v slovenskom znení ( zväčša: Spolok Svätého Vojtecha 1969.) Iba v prípadoch kde rozdiely boli nápadne výrazné až skresľujúce sa uvádza okrem slovenskej verzie aj doslovný preklad znenia v anglickej verzii. (NRSV ).


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 |


Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kto vlastne pozeráva TV?

Kto sú tí ľudia? Ako je to možné, že v tejto krajine je tak veľa ľudí, ktorí to dokážu strpieť?


Mega-orgazmy a závislosť na sexe

Benjamin Fulford - Ultimátum - 1/3

Dôchodok ešte neplánujem - igigi

3. svetová vojna už začala

Coolidge efekt

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.41 s