21. September 2019
    

| Dolezite.sk | dôležité informácie, denné správy, aktuálne spravodajstvo

Príprava na krízu

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-03-03  (18:53)  |  Ekonomika | 1
Všetci vidíme, čo sa stane. Už nepomôže žiadne popierane ani ignorovanie. Teraz je čas na činy, rozprávania bolo už dosť. Chráňme sa pred krízou predtým, ako nás zasiahne, predtým, ako ju začneme skutočne pociťovať. Kto ešte nezačal s prevenciou, pre toho by mohlo byť už onedlho neskoro. Spoločne dokážeme problémy prekonať. Dokonca aj nemecká spolková vláda už odporúča robiť si zásoby - to je už čo povedať, ale len na 14 dní?

Finančná kríza z hľadiska – histórie a jej riešenia

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-03-01  (18:16)  |  Ekonomika | 15
Pojmy finančnej a hospodárskej krízy európski politici skloňujú v médiách už celé mesiace, ale ani oni, ani oslovení ekonómovia nie sú schopní zrozumiteľne vysvetliť základný mechanizmus fungovania finančnej krízy jej politické príčiny. Ak chceme pochopiť súčasnú situáciu, musíme zájsť zopár desaťročí do histórie, k politickým príčinám a mechanizmu vzniku hospodárskej krízy v roku 1929.


Kríza, ktorá musela prísť

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-02-21  (17:25)  |  Ekonomika | 8
Ekonómia nie je exaktná veda. Napríklad vo fyzike je možné stanoviť tézu, ktorú môžeme pokusom potvrdiť alebo vyvrátiť. V ekonómií môže hľadanie právd trvať dlhé desaťročia a aj keď sa zdá, že sa pravda už našla, tá môže byť znova a znova postavená mimo svetlá reflektorov z politických dôvodov. Cieľom toho komentára je ukázať na fundamentálne dôvody súčasnej krízy, na ktoré už dávno poukazovala ekonomická teória mimo hlavného prúdu ekonómov. USA budú tou krajinou, na ktorej si ilustrujeme nestabilitu súčasného monetárneho systému. Predtým si však vysvetlíme niekoľko kľúčových ekonomických pojmov bez ktorých nie je možné porozumieť peniazom, ich povahe a vplyvu, ktoré na ekonomiku a v neposlednom rade na súčasnú krízu majú.


Kríza ekonomiky alebo spoločnosti? (príčiny, vývoj, dôsledky)

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-02-20  (21:31)  |  Ekonomika | 3
Kríza. Dnes v rôznych obmenách najfrekventovanejšie slovo na celom svete. Už menej je však jasné aké sú skutočné príčiny krízy a čo je vlastne jej obsahom. Najčastejšie je prijímaná téza, že zárodkom alebo prapríčinou krízy bola bankovo-finančná kríza v USA, ktorá postupne prerastá do krízy ekonomickej a je predpoklad, že celosvetovo prerastie do krízy sociálnej.


Michail Chazin: „Ekonomika padne na dno v dubnu! Kdy se zvedne?“

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-02-16  (16:34)  |  Ekonomika | 0
Všude jej citovali, lidé o něm široce diskutovali, xerokopie se šířily z ruky do ruky. A je to pochopitelné. V době, kdy nás přesvědčovali, že krize Rusko nepostihne, že Rusko zůstane bezpečným přístavem, tichým ostrůvkem a že se neočekává už žádná devalvace rublu, Chazin čestně ohlásil: přišla hubená léta. A na dlouho.


Ako vypadá Amero?

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-02-10  (19:29)  |  Ekonomika | 1
Bude nová americká měna Amero vypadat takhle? máš poslední příležitost vidět, slyšet a mluvit... brzy budeš umlčen, oslepen a ohlušen... Dolar se ocitl krátce před krachem... je připravena měna Amero, která by ho měla nahradit. Bude vypadat takto? Nebo se znovu objeví zlatý standard? Nebo budou pouze započítávány a odčítány kredity z vstřelených čipů? Hádanku bude rozluštěna ještě za života dnešních padesátníků.


Scenár „silného dolára“: alternatíva „celosvetovej hyperinflácie“

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-02-08  (03:12)  |  Ekonomika | 1
Scenár „silného dolára“: alternatíva „celosvetovej hyperinflácie“ Alexander Volynskij, Investičná komora „Momentálna nejasná situácia viedla k vzniku množstva prognóz ohľadne budúcnosti. Pritom jeden z najpopulárnejších scenárov, ktoré propagujú „modly“ jednej z finančných televízií predstavuje „svetová hyperinflácia“. Na zlato sa v prípade tohto variantu pozerá ako na bezpečné aktívum.


Peníze jako dluh (video)

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-01-25  (13:31)  |  Ekonomika | 2
Chcete vědět, co je skutečnou příčinou finanční krize? Stále nemůžete pochopit, proč ceny neustále stoupají? Pokud ano, tak nejdříve musíte vědět, jakým vlastně způsobem funguje finanční systém, kde a jak vznikají peníze a kredit, a na jakých principech fungují banky. 47 minutový dokument Paula Grignona s názvem "Peníze jako dluh" vysvětluje velmi jednoduše a efektivně způsob fungování dnešního bankovnictví


Konec zlatého pokladu České republiky

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-01-21  (21:36)  |  Ekonomika | 2
V zimě roku 1980 stoupla cena zlata ze 42 USD za trojskou unci (31,103 g a ryzosti 24 karátů) na neuvěřitelných 850 USD. V průběhu dalších dvou let klesla na 300-360 USD za trojskou unci. Tam se na dlouhou dobu ustálila, aby za čas začala znovu stoupat. Dnes překročila opět hranici 800 amerických dolarů za unci. Pro majitele zlata docela slušný byznys. Česká republika je mimo hru.


Michail Chazin - Skutočné príčiny svetovej finančnej krízy Časť 2.

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-01-13  (12:33)  |  Ekonomika | 7
Nato je potrebné pochopiť nasledovné: všimli ste si, kde Rusko po celé tie roky držalo 90% prostriedkov, získaných z predaja ropy za vysoké ceny? Kde sa nachádzali peniaze stabilizačného (rezervného) fondu Ruska? Správne – v USA. Tieto peniaze Rusko nadobudlo v dôsledku počínania USA v zastúpení majiteľov Federálneho rezervného fondu (FRS) a podľa správnosti Rusko ich vôbec nemalo využívať. Očividné je, že hlavné tu nebolo to, že všetci vedeli ako sa zachovať „správne“, ale to, že vláda Ruska mala a má iba jednu možnosť – bez námietok spraviť to, čo majitelia FRS potrebujú aby spravilo. Prečo je to tak – to je samostatná téma.


Michail Chazin : Skutočné príčiny svetovej finančnej krízy - Časť 1.

55% hlasovalo = 1  
mínus plus
2009-01-05  (21:47)  |  Ekonomika | 16
Hlavnou a jedinou príčinou lavínovitej krízy svetovej ekonomiky je nadvýroba hlavnej svetovej valuty – dolára USA. Od roku 1971, keď bolo zrušené viazanie dolára na množstvo zlata, zabezpečované zlatými zásobami USA, doláre sa začali tlačiť v neobmedzenom množstve. Kúpyschopnosť dolára bola krytá nielen HDP USA (ako sa to deje v každej normálnej krajine), ale aj HDP krajín celého sveta.


Subvertising - iná reklama (video s titulkami)

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2009-01-05  (13:02)  |  Ekonomika | 2
Don´t advertise - Subvertise! Video o pozmeňovaní billboardov


Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2008-12-23  (08:27)  |  Ekonomika | 1
Freeman: Ako vidíte súčasnú situáciu v Amerike? Celente: Finančný systém úplne skolaboval. Jediné, čo vláda ešte robí, je udržiavanie krajiny pri živote, a to buď tlačením stále väčších množstiev peňazí alebo znižovaním úrokov. Nazývame to Bernankeho dvojkrok, lebo existujú iba dva kroky, ktoré môže šéf FED (Federálna banka) urobiť. Ani jedno z týchto opatrení nekokáže zmeniť kurz a zastaviť pád hospodárstva.


Analytik online: Svetová hospodárska kríza nebude

50% hlasovalo = 0  
mínus plus
2008-09-28  (19:45)  |  Ekonomika | 97
Štvrtá najväčšia investičná banka v USA Lehman Brothers požiadala v pondelok súd o ochranu pred veriteľmi. Finančný ústav, ktorý prežil viac ako poldruha storočia a "zvládol" obe svetové vojny, položila hypotekárna kríza v USA. Analytici hovoria o čiernom pondelku na svetových finančných trhoch.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |


Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Koniec krízy je v nedohľadne

Na summite G8 nebola nájdená odpoveď na najdôležitejšiu otázku: ako sa dostať z krízy? Posledný zraz lídrov krajín „veľkej osmičky“, ktorý prebehol v surrealistickom prostredí (v meste L‘Aquila zdevastovanom zemetrasením), zanechal zvláštny dojem. Nezaznela odpoveď na hlavnú otázku: ako sa dostať z krízy?


Skutočná kríza ešte len príde

NASILIE V BIBLII ?

Namiesto céčok zbierame do tela éčka

Prasečí Baxteriáda ve 12 krocích

Na stanici metra ve Washingtonu DC se posadil muž a zač...

Archív

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Sorry, že obťažujem čitateľov tohto fóra, ale neviem kde a ako mám zverejniť informáciu, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá pretože jednoznačne poukazuje na to, ako "pravdivo" a "plnohodnotne" je informovaná slovenská verejnosť o existenčnej kauze "GRÉCKO"...


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.1073 s