17. September 2019
    
"(ne)Milujem" pasterizované výrobky ! - Dolezite.sk

"(ne)Milujem" pasterizované výrobky !


  2010-05-01  (13:59)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - "(ne)Milujem" pasterizované výrobky !

pasterizované výrobky

Milujem pasterizované výrobky.    „ Môj deň si bez mlieka neviem ani predstaviť. Samozrejme mlieko kupujem ako všetci v  p“otravínách a dbám nato aby mlieko bolo zdravo pasterizované. Chcem pre seba a svoju   rodinu len to najlepšie pre ich zdravie. Na kvalitu mäsa kladiem veľký dôraz , preto doma dbám na jeho kvalitné tepelné spracovanie. K väčšine  mastných pochúťok používam môj milovaný kečup. Paradajky  sú veľmi zdravé preto milujem  aj kečup a na jedno posedenie zjem aj pol balenia. Musím spomenúť aj boží chlieb. Raňajky a večeru si bez  božieho chlebíka neviem ani predstaviť. Pšenica má neuveriteľné množstvo vitamínov a živín. Najradšej ju mám pomletú a tepelne spracovanú.  Takto spracovaný chlebík si ešte rád narýchlo hodín so syrom a kečupom do toustovača. Výsledok je proste božský. V mojej rodine máme taký   zaužívaný zvyk a je ním zelenina. Všetci dobre vieme že základom zdrvia je zelenina, má nekonečne veľa vitamínov a živín. Keď  ju kupujem kladiem veľký dôraz na jej kvalitu, doma ju tiež  veľmi kvalitne spracujeme. Každý jeden  deň z nej varíme polievku.  V našej rodine neexistuje ani jeden deň bez zeleninovej polievky. Prísne dodržujeme prísun 250g   zeleniny a 250g ovocia.  Zložku   ovocia dopĺňame v tekutom stave formou štiav takže dávku   250g ovocia ďaleko prevyšujeme. Najčastejšie kupujem  pomarančový, grepfruitový kvalitne pasterizovaný džús. „


     Práve ste dočítali úryvok z mojej slohovej práce zo 7.ročníka. Písal som ju na tému: „Ako zdravo sa stravuje naša rodina.“  V tej dobe som o výžive nič nevedel a zjavne ani školstvo ktorého administratíva moju prácu ohodnotila známkou výborne. Po 10 rokoch musím skonštatovať že to výborne vôbec nebolo. Bolo to nedostatočne! Som veľmi mladý a tak ako môjmu otcovi , bratovi aj mne sa objavila nádherná plešinka ako ma ten pán na ilustračnej titulnej  fotografií. Najprv som si myslel že to máme geneticky dané. Zmieril som sa  tým, že to jednoducho tak musí byť. I keď strašne nerád si pripúšťam frázu „ že to tak jednoducho musí byť „. Nedávno som objavil tento zarážajúci článok :


http://www.cez-okno.net/clanok/zdravie/xiii-vyhnete-se-tomuto-popularnimu-napoji-dokud-se-neseznamite-s-sokujicimi-detaily

citát z článku : „Protože pasterizované mléko je víceméně mrtvé a obsahuje velmi málo hodnotných živin komukoli, ať už má intoleranci na mléko nebo ne.Jsou znehodnoceny cenné enzymy, množství vitamínů (A, C, B6 a B12) je sníženo, křehké mléčné proteiny jsou radikálně změněny ze zdraví prospěšných na nepřirozené aminoacidní konfigurace, které ve skutečnosti zhoršují vaše zdraví. A nakonec i vyhlazení prospěšných bakterií během procesu pasterizace nakonec podporuje patogeny. „

Ďalší pazzl do mojej plešatej skladačky vniesol tento dokument :

http://mustwatch.hztz.cz/film/food-matters/

     A viete k čomu som dospel ? K strašne búrlivej realite takej búrlivej že ma to zobudilo z  „matrixu“ . Áno tento rozpor ma zobudil „z matrixu „ . Uvedomil som si hlavne jedno. Veď mi platíme zato že nám  z jedla odstránia všetky živiny a vitamíny ! Väčšinou platíme keď chceme produkt, službu, vyšší štandard. Ale platiť zato že nám vypália vitamíny a živiny z produktu ? A potom som si uvedomil že to isté sme robili doma v rodine. Tiež sme mali vysoké náklady za teplo a energie. Tak isto utrácať energiu na vypaľovanie vitamínov a živín je neuveriteľný hriech ! Kresťanský boh bol buď natoľko všemohúci že veriacim dožičil zdravie aj nezdravým  chlebom alebo boľ hlúpy a nevedel nič o vitamínoch. No potom ma napadlo že to nie je o hlúposti ani o nevedomosti. Ale je to o schválnosti. Aký mám dôvod jesť akékoľvek jedlo tepelne upravené ? Absolútne žiaden. Ale predsa jeden jediný tu je a tým je energia. Napadlo ma že mi sme vlastne batérie čo sa úplne analogicky zhoduje z “matrixom“ . Našou každodennou povinnosťou je veľmi rýchlo sa nabiť a veľmi rýchlo sa vybiť! Presne ako nabíjateľné batérie.baterianabijačka

Stavebné častice sú pre naše telo menej dôležité ako energia ktorú musíme počas dňa vydať cudzím ľuďom. To je dôvod prečo ľudia v raji žili 200-300 rokov ! Ľudské telo je nastavené na 300 rokov. No ja mám plešinu už po dvoch  desaťročiach ! Sme lacné batérie ktoré nedbajú o svoju životnosť. Dbáme len na plné nabitia a plné vybitia. To je dôvod prečo predčasne starneme!     

     Mám ale aj pozitívne zistenie. Zistil som že problém je skryté riešenie ! Áno chcem pracovať, chcem odovzdávať moju energiu ostatným ale nie na úkor toho že nedostanem potrebné množstvo stavebných látok a častíc pre svoje  telo. Poviem vám ešte jeden fakt. Postupná zmena nie je vôbec zmena.  Postupná zmena je iba oddialenie  problému. Skutočná zmena je RADIKÁLNA zmena. Sám na sebe som vyskúšal radikálnu zmenu. A výsledok ? Znovu som sa narodil. Som úplne nový človek. Načrtnem pár bodov ktoré som  začal dodržovať.

1.      Pijem 3-5litrov  nechlórovanej vody denne.

http://dolezite.sk/O_VODE_JINAK_NEZ_JSME_ZVYKLI_68.html2.      Nejem nič čo prešlo  tepelnou úpravou. (okrem čaju bez cukru a veľmi zriedkavo rožky s medom.)

http://mustwatch.hztz.cz/film/food-matters/


3.      Každý   deň zjem toľko naklíčených klíčkov koľko len vládzem.  Slnečnicu vylupujem a pšenicu, proso, ovos pomeliem takže mám z toho niečo ako nátierku to si zabalím do obedára a  jem aj v robote. Šťava ktorá mi z toho vyšla zriedim s vodou   a vypijem. Proso je trošku horké no s jablkom sa jeho chuť úplne stráca.  Za   2.50 Eur som si kúpil 7 kýl semiačok ktoré mi vydržali neuveriteľných 14 dní ! Musím ešte podotknúť že naklíčením sa vitamíny aktivujú aj o 1400- 3000 %. Takže ak ich iba pomeliete využijete iba 1 /30tinu potenciálu živín ktoré sa v ňom uchovávajú. Odporúčam tento návod :       

                      http://dolezite.sk/Zelene_zlato__Domaca_vyroba_bio_vitaminov_enzymov_miner_198.html

     A výsledok ?  Ja neviem čo s peniazmi. Mne normálne ostala väčšina výplaty. A pravdepodobne mi budú aj vracať za elektrinu. A čo sa týka zdravia ? Som nový človek.   Ja som sa znovu narodil. Ja mám toľko pozitívnej energie a sily že neviem čo s ňou. Čím ďalej  tým mi to viac chutí  a čo sa týka produktov z p“otravín prestal som mať na ne chuť. Keď niekoho vidím ako sa nimi láduje je mi zle.      

    Až po takejto radikálnej zmene cítim že nie som otrok, že nie som napojený na „matrix“ a že konečne pracujem aby som mal kopu peňazí a míňal ich na veci ktoré mi prinesú úžitok!  

 


Ekonom Karol
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-01  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Super, paradne prozreni, ja jsem na raw vegan neco pres rok, a jsem absolutne spokojeny, Jidelnicek se sklada prevazne z Ovoce : Zelenolista zelenina: Tuky (avokado, mlady kokos, orechy)
Od te doby energie na rozdavani, zadna unava po jidle, schopnot pracovniho vytizeni bez naznaku unavy.
Clovek je jediny tvor, ktery nez sni svou potravu tak ji znici.
Enzymy, chlorofyl, vitaminy, mineraly, vse je v rostline strave, naopak nejvetsimi bilymi jedy jsou sul, rafinovany cukr, mleko, bile pecivo. a veskere tepelne znehodnocene potraviny.
Mluvim z vlastni zkusenosti, vim jak jsem se citil pred lety a vim jak se citim ted.
If you kill your food, the dead food will kill you also.pilgrimdou   |   ip:178.40.19   |   2010-05-01  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Držím ti palce aby ti odhodlanie a elan vydrzal:-)
S tymi vlasmi, myslis, ze je to podmienene len stravou? CO genetika?


pavolpi   |   ip:217.119.1   |   2010-05-01  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veru, v obchode s potravinami sú potraviny s veľmi nízkou kvalitou.
nedopečené pečivo, 10-krát striekané ovocie a zelenina, mlieko skoro ako čistá voda...


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-01  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pilgrimdou
citát:"S tymi vlasmi, myslis, ze je to podmienene len stravou? CO genetika?"

- Môj otec pil pasterizované mlieko ako vodu..zeleninu surovú a ovocie videl z rýchlika.
- Môj brat to isté.
- Ja som pil od malička pasterizované mlieko ako vodu,pasterizovaný kečup vo veľkom, zeleninu a ovocie raz za rok .

Podľa môjho osobného názoru viac ako genetike by som moje predčasné starnutie pripísal k dedičnému genetickému chorobnému stravovaniu. Toto isté som si všimol u viacerých rodín.


Twix2   |   ip:78.141.10   |   2010-05-01  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A je mozne po takejto rastlinnej strave rubat pol dna drevo a neskolabovat? Alebo to chce cvik? Je teda mozne vykonavat dlhodobo tazku manualnu pracu a jest len klicky, ovocie, zeleninu?
Clovek pravdepodobne pri takomto zivote bude len robit a jest ovocie. Na nic ine mu neostane cas, moze zit aj dvesto rokov.
Ale nechcem trepat hluposti, kym som to neskusil. Len som sa zamyslel


Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-01  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Twix2: Odpoved zni ano, ja sam pracuju pres tyden fyzickou praci (ne sice v lese, ale jako truhlar v dilne) od 6 hodin od rana do 14:30 a pote jeste zbytek dne na zahrade, domu chodim po 6 vecer. Co se tyce casu tak s pripravou jidla je to o hodne jednodussi, nepotrebujete doma sporak, troubu, mycku, konvici, mikrovlnku... Usetrite za plyn elektriku... Muj jidelnicek cca (8:00 5 jablek, 10:00 2 manga, 13:00 salat z kapusty,spenatu,zeli,porku,rajcat,paprik,okurek,avokado 16:00 4 pomerance, 18:00 hrst orechu... pak uz nejim.) Potreba spanku snizena cca na 7 hodin denne, fyzicka aktivita zvysena, Ovocny cukr je vlastne nejlepsim zdrojem energie, nemusi se zbytecne zatezovat travenim jako z jine stravy ze skrobu....
Jak rikam nepsla bych to sem kdybych s tim nemel vlastni zkusenost. Kazdopadne kdo chce hleda zpusob, kdo nechce hleda duvod :)


Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-01  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=djiMATs7jCw Bezci z RuningRaw powered by fruit sugar :-))


laci   |   ip:88.212.36   |   2010-05-01  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  twix2:
rano 3jabak 2 banany (alebo akekolvek ovocie ktore ma cukor),, o 13:00 nieco cez pol kila zeleniny, plus je feta syr,, vecer salat mrkva atd. plus orechy,,,este niesom celkom 100% raw ale urcite budem,, teraz som sa nazral hovadin, a je mi zle, ked jes surove nebudes vediet co ej to unava po jedle ;-)
chce to zvyk a pevnu volu
a pokial ide o energiu, dont worry , budes jej mat viac, jedina vec ktoru chcem otestovat je bicyklovanie na tejto strave kde je megavelky vydaj energie, ale urcite sa to poriesi rychlimi cukrami, bananmi atd,, jasne ze treba tuky jest (oliv oleje ,akekolvek za studena lisovane, jablcny ocot,), sladkosti chalva(sezamove semiacka pomplete s medom ), a na svaly surove zemiaky, orechy,.... je to tak jednoduche ale aj tazke kedze sade navokol sa prepchavaju ludia niekedy nevydrzim,
a chce to tiez cas,, ja zatial 4 mesiace, a urcite je to spravna cesta ;-)
mlieko nepijem, ale robim si kefir(acidko) z kombuchy z mlieka(kupovaneho, domaceho kravskeho a konecne som zohnal kozie domace..)
zdar


feler   |   ip:92.52.19.   |   2010-05-01  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdravim.

5 rokov som bol cisty vegan pred tym 2 roky vegetarian. Viem, ze nema cenu dohovarat radikalcom v stravovani (navyse niekto na svojej ceste poznania potrebuje okusit aj takyto extrem) a preto chcem len poprosit, ze ak uz pisete taketo clanky v ktorych zdoraznujete aj prinos,

vzdy viditelne uvadzajte aj ako dlho metodu praktikujete.

Dakujem.
Uprimne prajem vela zdravia.
ja   |   ip:91.127.20   |   2010-05-01  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to ekonom karol
pocuj a kde si to kupil tie klicky za 2.50 euro? sak to si v chovprodukte musel kupovat, ci? lebo v obchode stoji 500g hocicoho aj euro, dik za odpoved


pilgrimdou   |   ip:178.40.19   |   2010-05-01  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nejem maso cca 20 rokov, aj ked som medzitým fajcil a pil pivo (a to vraj nie je vegetarianstvo:-)) Par krat som skusal prejst na surovu stravu ale veru neuspesne, chybal mi pocit sytosti, plnosti. Teraz sa aspon snazim vyvazit pomer surovej s varenou 50 na 50. Obdivujem veganov, ktori to dokazu robit dlhodobo, Baxx, feler:-) klobuk dole...


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-01  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja
citát:"pocuj a kde si to kupil tie klicky za 2.50 euro? sak to si v chovprodukte musel kupovat, ci? lebo v obchode stoji 500g hocicoho aj euro, dik za odpoved "

Áno v chov produkte veľmi lacné. Ale keďže môže prísť finančný kolaps asi pôjdem do veľkoskladu nakúpiť vrece slnečnici,prosa,pšenice,ovsa. Neverím že takto by som bol hladný ak príde kolaps.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-01  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pilgrimdou + všetkým
citát:"Par krat som skusal prejst na surovu stravu ale veru neuspesne, chybal mi pocit sytosti, plnosti."

Toto je najčastejšie nedorozumenie so svojim telom. Ak niekto nevydrží na surovej strave je to z tohto dôvodu. Keď jeme tepelne spracované mäso v ktorom nenachádzajú vitamíny a potrebné živiny tráviaca sústava je rýchlo plná. Takže jedna časť tela vysiela do mozgu signál. Málo živín jesť! Druhá kontrolka signalizuje. Pozor pozor tráviaca sústava preplnená. Tento impulz spôsoby v mozgu reakciu a pocit sýtosti. No pozor ! Nieje to stav kedy telo dostalo potrebné živiny je to iba impulz že tráviaca sústava je preplnená.

Naproti tomu keď jeme ovocie a zeleninu. Časť tráviacej sústavy signalizuje do mozgu príjem živín a vitamínov. Tento stav je pre telo taký prínosný že stále signalizuje hlad. To znamená že signál vysiela. Skvelé mňam ešte mi daj ! Tak to máte pocit že po ovocí a zelenine ste hladný pretože ste sa nenajedli dostatočne! Oproti mäsu kedy je tráviaca sústava preplneným mŕtvym mäsom vydáva signál. Fúúúj. Fúúúú! To je hnus už mi to nedávaj. A takto po mäse máte pocit že ste prejedený.

Ďalším milníkom býva FAKT ! Keď je telo smedné aktivuje tráviacu sústavu. Vy nevedomky hneď siahnete po niečom mŕtvom, prevarenom, upečenom a telo je smädné stále. Potom siahnete po ďalšom jedle a tráviaca sústava sa preplní a vypne. Potom cítite že je všetko v poriadku , síce sa vedľa hýbete ale vám to nedôjde. Takže rada: Ak cítite smäd najprv sa napite a až keď hlad neutíchol do 10 minút až potom siahnite po jedle !
EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-01  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To bol preklep tá posledná veta chcel som napísať: Ak cítite hlad najprv sa napite a ak hlad neutíchol až potom sa napite !


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-01  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teda až potom sa najesťe.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-01  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teda až potom sa najecte.


carlos   |   ip:87.197.13   |   2010-05-01  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prosim vas mozete mi povedat preco je milieko nezdrave?Nechapem tomu ved obsahuje vela biekovin a mineralov a doktori ho odporucaju vela pit a mne velmi chuti.A skoro vsetky cicavce piju mlieko po narodeni.
dakujem :Dcarlos   |   ip:87.197.13   |   2010-05-01  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A este nedavno tu bol clanok na dolezite o brindzi aka je zdrava a ta je robena z ovcieho mlieka. http://dolezite.sk/Bryndza_je_biele_zlato_lekari_ju_ospevuju_50.html


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-05-01  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano. Ak nechate mlieko skysnut, je horke - zhnite. (Hnilobne bakterie predbehnu mliecne. Tie mliecne si potom musite kupit v lekarni (probiotika). Kto necital clanok o brindzi, nech si ho najde v archive.)
Vraj ovocie a zelenina v hypermarketoch vydrzi (niektora) relativne dlho preto, ze je ozarovana. Viete o tom nieco?
Staresina kmena Hopi na prednaske v Cechach tvrdil, ze vacsina potravin zo supermarketov nie je "skutocna potrava".


alfo   |   ip:85.216.16   |   2010-05-01  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len ci sa to da dlhodobo vydrzat....kolko si na takejto strave? ozaj, ze vraj existuje ind, co vobec neprijma potravu. ten ma sa tym nemusi vobec trapit


Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-01  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pro Carlose:

Stav u nás chovaného skotu, který mimo mimořádné zamoření naprosto nevyhovujícím krmivem,
jehož by se kráva ve volné přírodě ani nedotkla, trpí i mnoha chorobami, z nichž hlavní je mastitida - hnisavý zánět vemene.
Jedná se o nesmírně bolestivé onemocnění běžně léčené pravidelným podáváním antibiotik. Na antibiotika se původci nemoci
hlavně kmeny Staphylococcus a Streptococcus stávají rezistentní a mléko nakažených krav obsahující až čtyři miliony buněk
hnisu na litr + velké dávky antibiotik a hormonů je legálně distribuováno zpracovatelům i spotřebitelům. Již tento důvod
je dle mého názoru k jeho vyřazení z našeho jídelníčku bohatě postačující a to nyní rozvedu i důvody, proč nekonzumovat
ani mléko od naprosto zdravé krávy, krmené na pastvině.

Kravské mléko obsahuje mnoho mléčného tuku, což je čistá omega 6 mastná kyselina mimořádně škodící našemu krevnímu oběhu,
kde hlavně zvyšuje cholesterol LDL. Dále má mléko značný podíl bílkoviny - kaseinu a většina starších truhlářů Vám řekne,
že kasein je velice dobré lepidlo na dřevo. Mimo to, že se jedná o velice silný alergen, chybným trávením kaseinu může
vznikat kazomorfin, který řadíme mezi opiáty zasahující mozek a funkce centrálního nervového systému. Kasein a ostatní
mléčné bílkoviny, také vytváří v našem trávícím traktu množství hlenu, našeho úhlavního nepřítele zanášejícího sliznici
střeva. Ze stejných důvodů značně škodí téměř veškeré produkty z kravského mléka. Především sýry, nejhorší jsou tavené,
navíc vznikají pomocí pepsinového, či chymozinového syřidla i dalších chemických přísad. Dokonce jsou škodlivé i všude
propagované velice zdravé živé jogurty se záruční dobou až několik měsíců, zavařené víčkem. Nikdo kupodivu nepřemýšlí
nad tím, jak se dá živá kultura zavařit do kelímku a ten z neznámých důvodů nevybuchne, ale asi zde platí jiné přírodní
zákony, než ty běžně známé. Starší občané si jistě vzpomenou na jogurty ve
skleničce, živé a možná i zdravé, přikryté papírovým víčkem a s krátkou dobou trvanlivosti.

vic na http://www.freshmagazin.cz/news/mleko-je-pro-mimina/


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-01  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Baxx
Ďakujem za rozsiahlu analízu to chýbalo môjmu článku no čakal som že to bude smerovať týmto smerom! Ďakujem.

Ešte doplním pre Carlos:
citát:"Prosim vas mozete mi povedat preco je milieko nezdrave?Nechapem tomu ved obsahuje vela biekovin a mineralov a doktori ho odporucaju vela pit a mne velmi chuti.A skoro vsetky cicavce piju mlieko po narodeni.dakujem :D "

Baxx to vysvetlil jednoznačne ja iba doplním sedliacky fakt ! Predstavte si mamičku ktorá má bábätko. Mlieko by si z prsníka vytlačila a prevarila a potom ho dala spapať bábätku.

Koľko dní by ste dali tomu bábätku ?!


feler   |   ip:92.52.19.   |   2010-05-01  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zopakujem otazku, ktoru uz polozil alfo: kolko si na takejto strave?


QucienT   |   ip:92.52.22.   |   2010-05-01  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom Karol, ako spracuvavas maso, jes ho vobec?


fgh   |   ip:91.191.10   |   2010-05-01  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som tvrdy masozravec....ale intezivne sledujem a citim v hlbke ze je to spravne...

Je to len o volbe...vnutorne som ju uz spravil.


carlos   |   ip:87.197.13   |   2010-05-01  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Baxx a EkonomKarol diky za visvetlenie ale teraz sa mi vynara este viac otazok ako predtim.

Preco je mlieko vsade tak propagovane a od mala nam tlacia do hlav ake je zdrave vseliakymi odbornikmi a doktormi,ktori neviem kolko rokov studovaly medicinu a mali by oni najlepsie vediet co mlieko obsahuje a ci je zdarve alebo nie.Dokonca aj ministertvo zdravotnictva odporuca pit vela mlieka.
Tu je reklama na mlieko co momentalne stale bezi v televizii. http://www.youtube.com/watch?v=XEqDe5crJrM
Ci to je len manipulacia verejnej mienky?

Som stoho nacisto zmeteny teraz:(

Co sa tika mäsa clovek je predsa vsezravec to znamena ze jeho prirodzenou potravou je mäso tak ako aj zelenina.
Strava ma byt vivazena a nie monotonna.V zelenine chyba vitamin B12 a aminokyseliny a tie si prevaznu vecsinu organizmus nedokaze sam vyrobit.Zyskavame ich prave zo zivocisnej potravy najme mäsa.
Minule som pozeral akysi dokument a tam bolo ze nasim predkom primatom ked zacali lovit ine zivocichy sa vyvinul a zvedsil mozog najme z mäsa lebo obsahuje viac bielkovin a inych latok na stavbu mozgovich tkaniv.
Takze preco po tokych rokov evolucie mame odrazu prestat jest meso.Ved to je neprirodzene.Nasa strava by mala byt vyvazena a pestra.


Richie   |   ip:88.212.40   |   2010-05-01  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no bezva, az nato ze v tom clanku o vode pisu aka kvalitna a zdrava je obycajna voda z vodovodu a v tom recepte na pestovanie tych klickov ju zas oznacuju za nevhodnu este aj na zalievenie tych koli vysokemu obsahu chloru...to zas aby si clovek hodil mincu ze comu ma verit


pilgrimdou   |   ip:178.40.19   |   2010-05-01  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2Richie-co ja viem, tak chlor sa udajne po par minutach z vody "vypari".
Niekto tu hovoril o tom Indovi, ja tomu verim, ze je mozne existovat bez jedla, ved co nasa veda vie vôbec o cloveku? Existuju nejaki breathariani ale osobne zial nepoznam ani jedneho, a tito vraj dokazu zit bez stravy aj vody!!! Len zo svetla ako rastliny. Tiez pozri-http://www.pust.cz/


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-05-02  (01:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi takto: Prepáčte mi, ako prísne materialisticky založenému technikovi, že podporím biológa Louisa Pasteura, záchrancu napr. francúzskeho vína či priadky morušovej. Áno, je to ten pán, podľa ktorého je pomenovaná tzv. pasterizácia potravín. Jeho postup tepelnej úpravy potravín sa aplikuje už nejeden piatok. Ale odkedy sa pridáva do potravín chémia, označovaná veľkým písmenom E? Prepáčte mi - ako osobe, ktorá dovŕši o dva mesiace tzv. abrahámoviny - že si pamätám, ako za starých dobrých čias bolo mlieko v sklenených fľašiach a vydržalo max. tri dni. Mali sme veľmi dobrý - a jediný - jogurt, určite si naň poniektorí rozumní pamätáte, v skle s papierovým víkom a s jahodovým lekvárom, ktoré vydržali max. päť dni. Povedzte - načo sú mi tucty umelých jogurtov na regáloch, ktoré vydržia pol roka? Pol roka! Rozumiete? Pol roka...!!!


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-05-02  (02:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pasterizovana strava mrtva ? To co je za debilita ?

a) tepelnou upravou dochadza k postupnemu umieraniu buniek a rozpadu organickych zlucenin na mensie az zakladne stavebne prvky

b) vitamin je organicka zlucenina. Organicka zlucenina je KAZDA CHEMICKA ZLUCENINA, ktorej molekuly su na baze uhlika !!

Takze vezmite rozum do hrsti a zacnite premyslat.

Samozrejme, ze je lepsie vstrebat cez crevnu floru zlozite-komplexne-dlhe organicke zluceniny, nez prijat ich jednotlive casti, a nechat pracovat organizmus, aby si ich syntetizoval spet. Preto je tepelne neupravena strava pre telo vyhodnejsia, pretoze cim viac surovej stravy clovek zie, tym menej si organizmus musi syntetizovat.

c) 3-5 litrou vody ? To si sa totalne zblanil chlape ? Ved to si za chvilu UPLNE ZRUSIS oblicky ! Neexistuje ZIADNY dovod pit taketo ENORMNE mnozstvo vody. Evidentne to neunostne zatazi tvoje oblicky, tie nebudu schopne prirodzene odburavat rozne usadeniny v nich a skoncis so zapalom a kamenmi ! Vody treba pit pravidelne a pomenej, rozhodne nie viac ako 1 az 1,5litra maximalne, zalezi teda aj od teploty a potenia.

d) na co sa treba skutocne zamerat a teda vyvarovat, je konzumacia konzervantov, teda znacenia od E2xx do E299. Nasledne umele sladidla, barviva, a zahustovadla. Su to take chemicke sracky, ze v porovnani s tym je spalene mlieko zivou vodou.

e) tiez doporucujem potraviny ktore boli geneticky upravene. I ked o priamej skodlivosti zdravia tychto potravin niesom presvedceny, ovsem preco riskovat s niecim neprirodzenym, a uz toboz nie ked tieto geneticky modifikovane potraviny sa vyrabaju nie preto, aby zahnali hladomor vo svete, ale preto, aby v nasich bohatych krajinach niektore kapitalisticke svine bohatli este viac.

f) u zeleniny je treba sledovat, kolko obsahuje dusicnanov, pretoze miesto zdravia si mozete zvysenym prijmom zeleniny zaviest aj obrovske davky dusicnanov, coz je velmi skodlive !

g) a co sa tyka mlieka, pasterilizacia je uplne vporiadku. Ano, nejaky obsah zlozitych komplexnych organickych zluzenim sa rozpadne na jednoduchsie. Ovsem nie vsetky, tento proces ako rychlo a v akom mnozstve prebieha, zalezi na tom ako dlho sa to vari, na akej teplote, a ako rychlo to dosiahlo z pokojovej teploty prave tu pasterilizacnu teplotu. U mlieka je problem preto, ze v kapitalizme sa mlieko neda vyrobit lacno v malom, takze pichaju kravam rozne lieky, antibiotika a rozne pro-aktivne hormony aby stimulovali vetsiu tvorbu mlieka. V mlieku sa potom nachadzaju vsetky tieto sracky a zaroven aj hnis a krv zo zapalenych vemien. Preto sa nedoporucuje uz dneska mlieko pit, pretoze nemozete presne vediet, ako je kvalitne. Ina vec je ak mate mlieko z vlastnej kravy, to je potom pasterilizacia hriech.


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-05-02  (02:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v bode e) malo byt ze tiez doporucujem SA VYHNUT :)


DavidB   |   ip:213.81.13   |   2010-05-02  (07:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bolo tu uz napisane, ze sa da veganskou stravou zit plnohodnotne, pracovat manualne a tak, moja otazka, da sa z nej priberat cista svalova hmota ak sa niekto venuje kulturistike? alebo je profesionalny sportovec? a v akom pomere k takemu kuraciemu alebo rybaciemu mäsu by bolo potrebne jest zeleninu aby clovek priberal svalovu hmotu?


Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-02  (09:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Carlos: Mliko a masne vyrobky, stejně jako leky a vitaminove doplnky je veliky celosvetovy nadnarodni byznys, a jako kazdy byznys potrebuje vydelavat penize. Co bezi v televizi za reklamy bych vubec neresil, mezi reklamama na hamburgery, cocacoly, bombony a jine jedy.... Reklamu si musi ten kdo ji tam dava platit, aby propagoval svuj vyrobek. Dobra vec se propagovat nemusi, proto nevidime denně reklamy na čerstvou ovoce a zeleninu, na ořechy, na bylinky.... Co se tyce doktoru, tak je to smutne ale doktori vyzivu až tolik na škole nestudují, Málokterý doktor vám po té co za ním přijdete řekne jak by jste měl změnit životosprávu, co pít, co jíst v jakém poměru, spíše vám dá do ruky lísteček ať si jdete do lékárny pro prášky, a pak ať přijdete za měsíc na kontrolu, Jsou placeni totiž za to kolik mají svých pacientů. Už to není jako za Hypocrata,... Dobrý doktor by se měl poznat podle toho že má prázdnou čekárnu a své pacienty dokázal vyléčit... Moji prarodiče jsou na práškách se vším možným (tlak, srdce, klouby) a pořád ještě věří je je prášky, které berou už x let, z toho dostanou....
To co se týká toho Masa. Masožravci mají dlouhé a špičaté zuby, býložravci mají zaoblenou čelist a ploché zuby uspůsobené ke konzumaci vegetace, dále masožravci vidí dobře v noci, jsou rychlí a uloví kořist tlapami. Masožravci mají velmi krátkou trávicí soustavu, a vylučují častěji, než jejich tělo stihne uložit velké množství tuku, člověk tráví maso až 72 hodin... Masožravci mají v těle enzymy které rozloží bakterie v mase, naproti tomu člověk musí maso buď tepelně upravit, naložit, nasolit, nakořenit, či jinak upravit aby ho vůbec snědl.... (Neexistuje moc milovníků masa, existuje spousta milovníků koření,soli a dochucovadel)... Lidská kultura se možná vyvíjela jedením masa ale určitě ne naše tělo. Kdyby se vyvíjel mozek pojídáním masa tak by všichni eskymáci byli geniové, myslím že tomu tak ale asi nebude.
Telo nepracuje lepe, pokud dostane vetsi mnozstvi B12, vapniku ci vitaminu C. Musime si uvedomit, ze veskere funkce provadi telo samo a jejich efektivita je zavisla na rovnovaze, genetice a vitalite.
Absorpce B12 je zavisla na vice vecech, zaprve se musi stepit bilkovina za pomoci zaludecnich kyselin, potom se B12 vaze k proteinu intrinsic factor. Dale se k tomu vaze vapnik jako dalsi tzv. "nositel".
Proste je hodne veci, na kterych zavisi jeho absorpce. Vetsina lidi, kteri trpi anemii, maji poruchy traviciho traktu.
B12 je vyraben bakteriemi, tzn. ze se naleza tam, kde ziji bakterie. Deti se napr. stouraji v zemi, v nosu a v hlíně a pak si prst ocucaji- to je jedna z hodne moznosti, jak pozrit nejake mnozstvi B12.
B12 je absorbovan i v ustech a tenkem streve, i bez nosicu jako IF a vapnik (tzv. pasivni difuzi - 1-2% z celkoveho mnozstvi je vyuzitelne).
B12 se uklada v jatrech a jeho spotreba je tak mala, ze zasoba vydrzi nekolik let.
Pokusy s opicemi ukazaly, ze i po letech na strave, ktera neobsahovala B12, netrpely jeho nedostatkem. Skupina, ktera prodelala kuru s antibiotiky, zacala projevovat anemicke priznaky, dale take skupina, kde byl prijem tuku ve strave vyssi nez 30% kal. prijmu.
Neni vedecky dokazano, jak souvisi nedostatek B12 se zvysenymi hodnotami P-homocyteinu a MMA.
Vitamin B12 je jeden z B-komplexu, tyto vitaminy se v prirode nalezaji pohromade, ne individualne.
Rozbory pudy ukazuji vyznacny deficit kobaltu, jeho hodnota je asi 10x mensi nez pred 30 lety. Bez tohoto mineralu samozrejme bakterie nemohou produkovat B12.
Co ovlivnuje vstrebavani B12?
B12 je produkovan v relativne zdrave strevni flore.
Jist bio ovoce a zeleninu, nevystavovat se zbytecne toxickym vlivum prostredi, vyfuky automobilu, chlorovana voda atd.
Nejist antibiotika.
Nejist sul, koreni a dalsi drazdidla.
Nepit alkohol.
Nekourit.
Nezit ve stresu- B-vitaminy jsou tzv. stresove vitaminy, jejich spotreba stoupa vyrazne pri stresu (psychicky jakozto fyzicky- alkohol, koureni atd.)
Spatne zubni plomby- amalgam. Jak znamo, otrava tezkymi kovy vede k nedostatku B12.
Vyvarovat se lekarskych medikamentu, zejmena pak tech, ktere snizuji hodnotu ph v zaludku, reguluji hormonalni funkce.
Operace zazivaciho ustroji pravdepodobne zpusobi zazivaci problemy.
Prilis mnoho tuku ve strave pusobi negativne na strevni floru, podporuje rust kandidoznich kultur.

člověk si otázky ohledně vitamínů většinou začne pokládat až když přejde na jiné stravovací návyky, nebo se o ně zajímá, málokterý masojedlík například kontroluje svůj denní přijem kyseliny listové, hořčíku, mědi, manganu, vitamínu E,C a K...
V dnešním světě se nejvíce umírá na srdeční choroby, na rakovinu, a následky užívání léků, kolik z těchto lidí co takto umírají je masožravců??...??

Tímto nechci nikoho přemlouvat co má jíst, nebo jak se stravovat, člověk si začne většinou vážit zdraví až když o něj přijde, do té doby se zaobírá spíše materiálními vymoženostmi.
Existují tři druhy bohatství: největší ducha, druhé těla a třetí to vnější. (Cicero)


Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-02  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to DavidB: Pro kulturisty bílkoviny obsahuje na 100g váhy, sója 50g, hrách 23g, čočka 25g a proti tomu kuřecí prsa 20g a tvaroh 18g, čili jak vidíte, rostliny jsou na tom dokonce lépe a navíc v syrovém naklíčeném stavu se hrách i čočka dobře vstřebávají...

http://www.veganbodybuilding.com/?page=galleries


pilgrimdou   |   ip:178.40.19   |   2010-05-02  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V konecnom dosledku vobec nie je dolezite, co clovek zje. Ak chces byt zdravy, ok, mas na to nie len pravo ale aj povinnost, ale otazka je, k comu to zdravie chces vyuzit? Prezit si svoj zivot bezstarostne, v radovankach a "bezbolestne", alebo aj tak, ze vdaka dobremu zdraviu mozes dosiahnut pokroky v osobnom vyvoji ovela lahsie a rychlejsie?


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  carlos: Prosim vas mozete mi povedat preco je milieko nezdrave?Nechapem tomu ved obsahuje vela biekovin a mineralov a doktori ho odporucaju vela pit a mne velmi chuti.A skoro vsetky cicavce piju mlieko po narodeni.
dakujem :D "

Ty si môj článok asi nečítal celý zopakujem ti z neho citát:"Protože pasterizované mléko je víceméně mrtvé a obsahuje velmi málo hodnotných živin komukoli, ať už má intoleranci na mléko nebo ne.Jsou znehodnoceny cenné enzymy, množství vitamínů (A, C, B6 a B12)"

Vidíš to sám pasterizáciou sa vitamín B12 znehodnotí! V tej reklame používajú logický argument. Áno mlieko je zdravé ale nie to ich pasterizované. Ďalej píšeš že všetky cicavce pijú mlieko áno ale iba ľudia ho pijú pasterizované. Dokonca ani bábätko ho nepije pasterizované. V mlieku je veľa vitamínov príroda to tak zariadila aby mláďa prežilo a dostalo správnu výživu. Už som to písal.

Veď čo by sa stalo keby si matka vytlačila mlieko z prsníka a prevarila ho a potom dala vypiť bábätku. Koľko dní dávate tomu bábätku ?!


DIAF   |   ip:85.216.22   |   2010-05-02  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k clanku: "To je dôvod prečo ľudia v raji žili 200-300 rokov !" pytam sa preco do kazdeho clanku sa pchaju tieto #&@>#&@

Baxx: pekne napisane, len dodam ze soja obsahuje latky ktore dopomahaju tvorbe estrogenu, takze by som povedal ze to je asi to posledne co by kulturista jedol kedze tzvn. efekt Bitch tits :D ale stale nikde nieje dokaz o tom ze clovek nemoze konzumovat maso, a pokial sa clovek boji ze mu to maso bude hnit v crevach staci jest viac vlakniny (co je to co chyba nasmu chlebu kazdodennemu) alebo doplnkami napr psyllium


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Baxx má pravdu s tým mäsom! Dobro podľa vás je človek všežravec teda aj mäsožravec. Tak zjete to mäso surové keď už vám ide o tie živiny ? Pravdou je že ide iba o vás jazyk :D stali sme sa otroci nášho jazyka.

Ja som mäso vždy nejak neobľuboval od malička. Dopĺňal som to pasterizovaným mliekom. Teraz keď som zistil pravdu vyradil som ho. A začal jesť vo veľkom klíčky k mäsu ma už nič neťahá. Ostatný v rodine ho ešte jedia ale ja sa ho ani nedotknem ani mozog mi už nedáva impulz aby som ho jedol,proste už vôbec nemám naň chuť. A mnoho potravín keď vidím mi je skôr zle HLAVNE KEĎ vidím niečo v plaste hneď viem že výrobca si asi kvalitu svojho výrobku neváži keď ho dáva do plastu. Ak by si ho vážil balil by ho buď do dreva alebo skla.

Ešte spomeniem úkaz ktoré ho som bol svedkom. V mojom okolí žije jedna žena ktorá celý život makala vo voľnom čase postavila 1 a pol domu. Od mlada chovala kozu a mala dostatok surového kozacieho mlieka. Teraz už má vysoký vek a kozi pár rokov nemá jej zdravotný stav sa prudko zhoršil má prášky na všetko ktoré ju ešte horko ťažko držia pri živote. Mlieko pije stále ale iba to čo si kúpi v otravinách pasterizované. Myslím si že to spolu ten jej zdravotný stav veľmi súvisí.
EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anunaki
Áno s tou vodou som to trošku prehnal. Čítal som že na čistenie je dobré 3- 5 litrov vody asi sa tým myslelo len počas toho čistiaceho procesu zo začiatku. Neskôr sa môže prejsť na normálny stav 1-1.5 litra.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stal som sa obeť neregulovaného neo-liberálneho kapitalizmu a týmto si so mňa spravil doživotného nepriateľa. Kapitalizmus má aj svoje nedúhy a každý to vo vláde po roku 1989 vedel. Vedel aký zdravotný stav je v neo-liberálnom USA. Mala byť jedna štátna televízia ktorá by iba slúžila na veci na ktoré si v kapitalizme máme dávať pozor ! a pomedzi to mohli byť vysielané vedecké a športové úspechy našich Slovákov. Ale mi sme takúto televíziu mali a stále máme STV. Potom sa pýtam všetkých je Slovensko vôbec Slovenské ?!


laci   |   ip:88.212.36   |   2010-05-02  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre tych ktori stale vahaju,
na zemi sme jediny druh ktory upravuje jedlo, jediny!, preco zvierata nemaju aspon 1% z nasich chorob? co myslite preco napr vznikli psie nemocnice , preco je pes v dnesnom svete chory ? urcite viete...

davidB: orechy, surove zemiaky,, ja od kedy nejem varene,( nie vzdy sa to podari) , tak som neschudol a keby som cvicil poctvio a zral viac veci z ktorych sa buduje svalhova hmota tak by som nieco pribral urcite, teda pokial sa bavime o rozumnom naberani svalov a nie umele sracky...chce to cas aby si telo zvyklo na prechod na normalnu stravu od tej varenej ;-)

pokial ide o maso, necitim zeby mi chybalo , jasne ze ked vidim rezen tak si trosku odlupnem ale je to cisto iba zavislost na chuti nie na tej zdochline z ktorej bol ten rezen vyprazeny ;-)

www.zdravi-az.cz ;-)


laci   |   ip:88.212.36   |   2010-05-02  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ps.
tip na obed:

pol hlavkoveho salatu, 3 paradajky, paprika uhorka, sezamove semienka, oliv olej, jablcny ocot, chilli, koreniny( tymian, majoran atd.) , redkovka , bazalka , atd..:)
zjes, trosku to naplni brucho ale do polhodky sa citis lahko a najedeny ;-)
bru chut:)
Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-02  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to DIAF, pravda s tou sojou uz tu byl i clanek, ja osobne lusteniny ani obiloviny nekonzumuju, ani nedelam zadnou kulturistiku, takze sem se tim tematem nejak nezabyval... jen vim ze jsou vegan kulturisti. Ovsem radeji budu mit stihle atleticke telo, nez telo plne proteinu a nabusena ramena, kdyz bych se pak zadejchal pri dobehnuti autobusu...
Co se tyce toho masa, samozrejme ze lide mohou prezit na mase, nebop na hmyzu, nebo jen na ovoci, lidske telo je prizpusobive, a kdyz ho clovek nauci na susenky a mliko, tak na tom nejaky cas urcite vydrzi. Nedavno jsem koukal na dokument Katka, kde byla fetacka 15 let na heroinu a jedla suchy rohliky, takze telo se opravdu dokaze prizpusobit extremum.... (dosud zije)
Jeste co se tyka toho masa tak se ohledneme kolik se mohlo jist masa pred 100 - 150 lety... lide nemeli supermarkety plne zebirek, uzenych kolen, klobas, salamu, pastik, a maso se jedlo zridka. Dnes je masnmy prumysl tak obrovsky a zvirata z farem se zuzitkujou od jidla, pres obleceni az do vonavek a bombonu ci zubnich past.
Dale je dobre podotknout ze rostlina ziva, enzymova strava ma velice priznivy vliv na psychiku a dusevni ocistu cloveka. Clovek prestane trpet stresem, depresemi, citi se opravdu zivy, nabity energii a to co dela tak dela rad. (Netvrdim ze to na masite strave + alkoholu nejde nebo nefunguje)
Jde o to co clovek od zivota ocekava... Kdyz uz novorozenatum nahrazuji matky mateřské mléko nějakým umělým sunarem, nechají děti očkovat, pak není divu že jim přijde normální že dítě ve 3 letech baští hranolky s tatarkou.
Naše společnost je zmatená a má zpřeházené priority, lidé si raději koupí boty za 100€, nebo luxusní nábytek do bytu, a pak se jdou najíst k McDonaldu.
Základním důvodem proč jíme je vyživit tělo, jakékoliv jiné důvody ať už společenské, ideologické nebo náboženské jsou vedlejší, To proč dáváme jídlo do úst je proto abychom mu dodaly živiny, minerály, vitamíny, stopové prvky, tuky, cukry... aby mohlo fungovat, bohužel většina lidí si dnes strká jídlo do úst kvůli tomu 10 sekundovému pocitu v ústech pro jeho chuť... ale dalších 60 hodin které stráví v našem těle už lidé moc neřeší.... (To vyřeší pak pan doktor za čas)

Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-02  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co vse se da vyrobit z tepelne neupravenych potravin... http://tinyurl.com/33hvhk5


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pochopte že všetky výrobky s E konzervačnými látkami plnia peňaženky chazarom a vám spôsobujú rakovinu. Prečo si jednoducho nepoviete som zákazník a pán ! a chcem jedlo čerstvé so záručnou dobou 3 dni ! Ak budete nato dbať TRH sa k vám prispôsobí. A to isté platí o pasterizovanom mlieku a iných znehodnotených výrobkoch.


masterm   |   ip:95.103.17   |   2010-05-02  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a odkiaľ berieš tú nechlórovanú vodu ?


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  masterm
citát:"a odkiaľ berieš tú nechlórovanú vodu ?"

Z chlórovaného mestského vodovodu. Nič nemožné.


feler   |   ip:92.52.19.   |   2010-05-02  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre EkonomKarol: na zaklade akeho dlheho useku stravovania sa uvedenym sposobom si napisal tento clanok?


feler   |   ip:92.52.19.   |   2010-05-02  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  doplnenie mojho predchadzajuceho prispevku ..casoveho useku..


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-05-02  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ja uz len cakam kedy uvidim ziveho 150 rocneho vegana :D

(tych 200-300 rokov co sa ludia dozivali v raji...to urcite podporilo doveryhodnost clanku)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  feler
citát:"na zaklade akeho dlheho useku stravovania sa uvedenym sposobom si napisal tento clanok?"

Tak prvý týždeň som mal takúto stravu ako doplnok. No strava s p"otravín mi stále menej a menej chutila. Nové klíčky som dal klíčiť až keď mi staré došli. Polu som zjedol a polu zabalil a vložil do chladničky. No ako mi prestala chutiť strava s otravín, začal som každý deň naklíčovať nové klíčky. To isté množstvo teraz už zjem za jeden deň. Takže už je to druhý týždeň a stále sa cítim lepšie a lepšie nevidím dôvod prečo by sa to od razu malo zhoršovať ? A teraz som ešte do toho začal piť pšeničnú šťavu zo 14 dňovej zasadenej pšenice. Výsledok je neopísateľný. Najlepšie na tom všetkom je že akoby mozog vedel že je to dobré preňho a chuť na klíčky sa mi stále zväčšuje a naproti tomu chuť na otraviny celkom zmizla.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath
no ja uz len cakam kedy uvidim ziveho 150 rocneho vegana :D

Tak minule v telke ukazovali japonskú babku ktorá jedla väčšinou ryžu a dožila sa cez 100 rokov.

Určite veľa vegánou by malo ešte lepšiu životosprávu keby mali dostatočný prísun zeleniny ktorá nebola pestovaná na chémií.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath
Prečo si myslíš že človek by sa nemohol dožiť 200 až 300 rokov ?


feler   |   ip:92.52.19.   |   2010-05-02  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre EkonomKarol

Dakujem za odpoved. Zaroven budem rad ak sa s nami podelis o dalsie skusenosti zo stravovania aj v buducnosti, v nadvaznosi a s odvolanim sa na tento clanok (pozn. pisem to bez cynickeho podtonu). Prezijes pravdepodobne ocistne leto a jesen. Nechcem ta nejak obmedzovat, ale dalsi relevantnejsi a mozno aj obsiahlejsi clanok, podlozeny dlhsimi skusenostami by si mohol priniest niekedy v priebehu januara.

vela zdravia


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  feler
Ďakujem. Určite veľmi rád. Vydám to ako pokračovanie k úvahe aj s výsledkami.


enslow   |   ip:95.103.69   |   2010-05-02  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco mi neuverejnuje prispevky do diskusie???


DrHujer   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Považovať alopéciu za dôsledok nesprávneho stravovania považujem za veľmi plytké.

Inak, čo vravia potraviny na chladenie v chladničke? Je naozaj pasterizácia zlá a chladenie dobré? Či dobré a zlé je len to, čo nám kedy - vtedy vyhovuje? Pozor na to.

Inak bacha i na to, že v jednom článku ospevujú diskutéri MMS ( miracle mineral suplement ) a v druhom nakladajú na chlór vo vode..aktívna zlúčenina má rovnaké účinky...


DrHujer   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď čo by sa stalo keby si matka vytlačila mlieko z prsníka a prevarila ho a potom dala vypiť bábätku. Koľko dní dávate tomu bábätku ?!

Odpoveď znie celý život.

Ďalším milníkom býva FAKT ! Keď je telo smedné aktivuje tráviacu sústavu. Vy nevedomky hneď siahnete po niečom mŕtvom, prevarenom, upečenom a telo je smädné stále. Potom siahnete po ďalšom jedle a tráviaca sústava sa preplní a vypne. Potom cítite že je všetko v poriadku , síce sa vedľa hýbete ale vám to nedôjde. Takže rada: Ak cítite smäd najprv sa napite a až keď hlad neutíchol do 10 minút až potom siahnite po jedle !

Odpoveď - normálny človek sa napije, nenormálny ( snáď nie autor ) uvažuje o jedení...

Karol, naozaj by som doporučoval naštudovať si metabolizmus ľudského organizmu a všetky chemické cykly súvisiace s energetickým príjmom a výdajom. Je tam veľa vecí - najmä v príspevkoch, ktoré svojim zjednodušením, no pekným napísaním evokujú pravdivosť. A pravdivé nie sú.


enslow   |   ip:95.103.69   |   2010-05-02  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tot moj nazor je taky ze ja cely zivot jem co chcem pijem co chcem a citim sa vyborne..skor je to podla mna o pozitivnej mysli a hlavne pohybe..pretoze ako bvyvali aktivny sportovec vam tu teraz pisem ze kyb som si dal pred pretekmi tie vase zelene ranajky a la redkovky salaty a klicky tak skolabujem po par hodinach.pretoze zelenia ako taka nema absoliutne ziadnu energiu..a cukry z ovocia sa radia medzi rychle sacharidy..cize ich ucinok nie je dlhodobo vyuzitelny..ako na napr pri ryzi..pop cestovinach..okrem toho pijem cely zivot cerstvo nadojene kravske a kozie mlieko..a poviem vasm co sa tyka vitaminov a energeticvkej hodnoty sa mu nevyrovna nic..zijem len raz tak preco by som sa mal past ako krava na pasi a nedat si dobry prepeceny steak aj ked ludsky traviaci system nie je prisposobeny na travenie masa..:-) mily Laco a teba by som chcel videt ako po takych ranajkach pracujes tazko v lese cely den...podla mna tazko..skusal som aj ja ako sportovec takuto stravu a nemalo to ziaden ucinok...nekoncentracia neskor nevolnost z dovodu nedostatku energeticky bohatej stravy..ktoru mi asi redkovka tazko doda a zeleny salat uz uplne tazko...pretoze ako povedal jeden psycholog zaludocne vredy vam nesposobuje to co jete ale´ to co zerie vas..:-)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  enslow
citát:"okrem toho pijem cely zivot cerstvo nadojene kravske a kozie mlieko"

Chlape potom jasné že nič iné ani nepotrebuješ už len tú tvoju dlhodobú energiu a bežíš výborne. Môj príspevok sa týka hlavne pasterizovaného mlieka kde nemáš to čo potrebuješ skôr tam máš odpad s čím ma telo iba zbytočnú prplačku :D


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer
citát:"Odpoveď - normálny človek sa napije, nenormálny ( snáď nie autor ) uvažuje o jedení...

Moja chyba ale už som to v ďalšom príspevku opravil! Mal som na mysli ak niekto cíti hlad nech sa napije a ak hlad neprestane potom nech sa napije. Pretože keď je telo smädné už je to chyba ! Človek by sa mal napiť hneď ako cíti hlad nie keď cíti smäd to je už pre telo rana. Poznám XXX ľudí ktorý zacítia hlad a hneď siahnu po jedle a až keď sa naplnia potom to zapijú. Prvotným príznakom nedostatku vody je hlad a až druhotným je smäd. Takže radšej sa trošku napiť a ak hlad neprešiel potom máme istotu že ide o hlad !EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-02  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia mlieko surové zo zdravej kozy je liek sám o sebe. Mama mi rozprávala že keď bola malá ľudia pili mlieko ešte teplé od kozy a že oni nevedeli čo je to chodiť po doktoroch !


masterm   |   ip:95.103.17   |   2010-05-02  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ako spravím (jednoducho) z chlórovanej vody z vodovodu nechlórovanú ?


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-03  (06:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  masterm
citát:"a ako spravím (jednoducho) z chlórovanej vody z vodovodu nechlórovanú ?"

Prevariť alebo odstáť. Chlór z vody vyprchá.


Tuk   |   ip:88.212.36   |   2010-05-03  (06:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Anunnaki | ip:80.188.86 | 2010-05-02 (02:56)

Plný súhlas.
Už by som len dodal, že pasterizácia nie je prevarenie. Je to ohrev, podotýkam ohrev na 60–75 °C a jej udržovanie v rozmedzí 1/2 až 2 hodiny.

K vegánstvu. Mám priateľa, ktorý cca. 2 roky vegánil. Cítil sa tak dobre, že po roku mal pečeňové fľaky po celom tele a verte mi, nevyzeral ani zdravo ani šťastne.
Teraz je už 10ty rok len vegetarián. :)

Odpovie mi niekto na zákernú otázku :
Prečo tehotná mamička-vegetariánka, musí jesť popri kvalitnej prírodnej strave aj umelé chemické doplnky ? Lebo ak neje mäso alebo doplnky ohrozuje vývoj dieťaťa ?

Vegánstvo a vegetariánstvo je extrém. Tento extrém je vymyslený systémom na zaujatie más.
Existuje jedno slovenské porekadlo :
"Raňajky zješ sám, obed si rozdelíš s priateľom a večeru dáš nepriateľovi."
Ak ku tomu pridáme vyváženú stravu s obsahom živočíšnych bielkovín, tak máme vyhrané.
Stará dobrá osvedčená stredná cesta. Nič viac, nič menej.

Kvalitu dnešných potravín plne vystihuje slovo Food.
laci   |   ip:212.5.205   |   2010-05-03  (09:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  enslow,
neviem ci si to pisal mne, to s tym lesom,
len na ukazku:
na chate som vytahoval stromiy(sry neviem ake i:)) zo zeme , asi tak 6 hodin, brat bol po hodine out, ja az po tych 6tich a to som si dal rano 2 jabka a banan, a to som bol uz 3 tyzdne chory btw, je pravda ze pravidelne cvicim ale bol som chory a oslabeny a robil som v pohode , chce to len skusit, jedno co fakt nemam otestovane je ist na 5 hodin na bicykel a fungovat na tej strave , ked vyskusam dam vediet ;-)
-najdolezitejsia vec je harmonia a ci tam spada maso alebo nie tazko povedat...ale sushi si dam ,mnamka :)


enslow   |   ip:95.103.69   |   2010-05-03  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to kazdeho volba....ale jest stale klicky to je podla mna extrem a skor ci neskor sa nedostaok nejakeho vitaminu alebo mineralu prejavi neskor..strava ma byt pestra a aj v jedeni plati vsetko s mierov...


Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-03  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   RAW strave nejde jen o klicky, Zahrnuje to vse od Ovoce, zeleniny, ořechů, semen, bylinek, luštěnin, hub, řas, obilovin, kořenů, hlíz... Dále jsou v syrové stravě v té nejlépe vstřebatelné podobě, tělo nemusí vydávat tolik energie na jejich trávení, a slinivka nemusí produkovat tolik enzymů jako je tomu u denaturované stravy. Také je v rostliné stravě plno živin, které v mase, mléce a sýrech nenajdete. A to v daleko lepších poměrech a kvalitě. Nejkvalinější vitamíny, minerály, antioxidanty, fytonutrienty, enzymy, ko-enzymy, vlákninu, vodu, bílkoviny, sacharidy a tuky pochází z ovoce a zeleniny. Jsou to celistvé výživové složky a poskytují tělu pro správné fungování. Ze všech potravin, ovoce jsou nejbohatší na vitamíny a vodu, druhé nejbohatší na minerály a vlákninu, přičemž zelnina a zelené listy je nejbohatší na minerály a vlákninu, a druhá nejbohatší na vitamíny a vodu. Zbylé dvě složky výživy, bílkoviny a tuky jsou třeba v malých množstvích, tudíž, ačkoliv ovoce a zelenina není bohatá na bílkoviny a tuky, stále zůstává jejich ideální zdroj. Všechny živiny jsou ve správných množstvích a poměrech které tělo využije optimálně. Žádná syntetizovaná vitamínová tableta nebo jiná umělá výživa se nemůže rovnat práci přírody. Syrová strava odstraní zácpu, a čas který jídlo cestuje tělem se zkráti na 24 hodin nebo méně, takže se vyhnete tvorbě toxémie z recyklace jedů ze střeva. Většina lidí konzumující klasickou stravu zjišťuje že doba kterou cestuje jídlo od spolknutí po vyprázdnění střev trvá 72 hodin i více během nichž jídlo kvasí a hnije. Výsledný zápach plynu a výměšků dokládá fakt, že jídlo ve střevě kvasilo a hnilo. Konzumace vařeného masa způsobuje nadbytek kyseliny močové a čpavku v těle, oboje jsou jedy. Bílkoviny se vařením stávají denaturované a jako výsledek jsou bílkovinové bloky, které nemohou být rozložené na aminokyseliny. S těmito bloky se nakládá jako s vetřelci a musí bít vyloučeny ledvinami. Ledvinové buňky neumí s tyto látky transportovat jednoduše, takže způsobují ledvinové kameny a případně selhání ledvin. Také Veškerá tepelně upravená strava je kyselinotvorná, o překyselení organismu najdete na internetu plno článků. Jen pro příklad překyselené tělo má za následek... vysoký krevní cukr, vysoký krevní tlak, náchylnost k alergiím, deprese, podráždění, nespavost, sklon k zánětům, snížená výkonnost, únava, problémy s koncentrací, cévní onemocnění, snížená imunita, osteoporóza a mnohá další....
Je omyl si myslet že tělu dodáme zdraví a krásu tím že budeme jíst mrtvá zvířata.


laci   |   ip:212.5.205   |   2010-05-03  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  enslow,
klicky som este nejedol, coskoro pojdem na testy ako stojim s prvkami v tele a podla toho doplnim/obmadzim jednotlive potraviny... nevravim ze to rob aj ty iba to ze sucasna strava nema logiku
baxx: amen ;-)


JurajKalusDelviar   |   ip:217.23.25   |   2010-05-05  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fajn článok, ale inak čakal som, že to bude aspoň niekoľko mesiacov, čo na tom fičíš.

Pridám 2 osobné skúsenosti: kedysi sme celá rodina boli vegáni, trvalo to dva roky. Jedli sme všetky tie veci, sóju, klíščky, všetko suroé, dnes si ešte pamätám tú ODPORNÚ chuť "koláčikov" zo pšeničných klíčkov, mne z toho až bývavalo zle, už len z tej "vône", ale mama nás nútila to jesť. Odmalička som pritom bol prirodzený ochranca zvierat a mäso som odmietal kvôli tomu, že som chcel nechať zvieratá nažive, takže som sa veľmi tešil, keď sme na takúto stravu prešli. Čiže nejaké podvedomý odpor tu z mojej strany nebol, naopak, vítal som to. Ale tá strava bola proste hnusná! Mali sme originál vegetariánsku kuchárku, skúšali sme rôzne recepty, ale len málo vecí sa dalo zjesť. Odšťavovali sme všetko možné, džúsy ovocné boli fajn, ale taký odšťavený celer s kalerábom bol proste hnus. Závidel som spolužiakom "normálne jedlo". Do tých pšeničných klíčkov sme dali aj med, aj čokoľvek, stále boli hnusné, až štipľavé, proste des.

Poznali sme zopár vegetariánov a vegánov, všetci sme sa vzájomne povzbudzovali, že ako skvele sa cítime. Aj moja detská doktorka bola vegetariánka, čiže dosť veľká podpora. V skutočnosti po rokoch vyšlo najavo, že sme sa všetci tvárili pred ostatnými, ako nám to ide, aby sme nedali najavo, že to stále nevieme. Možno sme mali zlé recepty. Ale je možné, aby min. nejaké 4 rodiny sme mali zlé recepty a nikto nevedel pripraviť ozaj chutné jedlo? Všetci sme mimochodom veľmi schudli, aj tí druhí, vyzerali sme staro, koža zvráskavená a zošuverená. Keď sme po rokoch stretli takého človeka, ihneď sme UHÁDLI, že je vegán. Vždy bol. Zo všetkých našich ďalších známych, ktorých sme nechtiac inšpirovali, to všetci po čase vzdali. Odvtedy sme jedli VARENÚ STRAVU S MASOM A KOPOU ZELENINY A OVOCIA.

Pred časom mi to nedalo a sám som znova prestal jesť varenú stravu. Kupoval som si šaláty, paradajky, papriku, cibuľu, reďkovky, mrkvu..., občas do toho syr, lebo samotné to bolo nudné. Po dvoch týždňoch som sa cítil strašne frustrovaný, schudol som, nemal som z ničoho poriadnu radosť, stále mi akoby niečo chýbalo. Potom som si spomenul, že som už celé dva týždne nejedol nič varené. Teda ja som sa tak cítil celý čas, postupne horšie a horšie, akurát po dvoch týždňoch to už bolo na mňa moc. Podotýkam, že vo všetkých oblastiach sa mi darilo, takže stres vylučujem! V neďeľu na obed som zjedol maminu zeleninovú polievku s varenou zeleninou a neskutočne som si ju vychutnal!!!

Mne to však nedalo a ako človeku, ktorý vykročil na cestu sebarozvoja, som stále skúšal sa stravovať inak - kopec ovocia a zeleniny. Ovocie podľa jedného môjho kamaráta, čo sa tým zaoberá fakt celoživotne, ovocie dáva telu energiu a zelenina telo čistí. Zistil, že u mňa je to asi naopak, lebo zelenina ma nasýti, ale ovocie len asi na hodinu. Asi pol rok som sa však držal na minime mäsa (lebo predsa len som ho akosi občas potreboval), do zeleninových šalátov som si však často pridával syr, lebo bez syra som bol veľmi rýchlo znova hladný, a okrem ryže a zemiakov som nič nevaril. Opakujem, že bez syra som bol rýchlo hladný aj zo zeleniny - asi po dvoch hodinách plného taniera som nevedel, že som niečo zjedol :-(Táto strava išla strašne do peňazí, lebo som musel oveľa viacej jesť (pečivárenské výrobky som inak celkom vynechal). Schudol som 5 kíl. Predtým som ľahko prechladol, teraz sa to o nič nezlepšilo. Zimomrivý som stále. A to som sa každé ráno sprchoval studenou vodou už tri štvrte roka!

Som astmatik, som krátkozraký. Dlhé roky som nepil kravské mlieko, lebo lekári vraveli, že mi zhoršuje astmu a že zahlieňuje. Vraj kozie môžem. Pil som roky iba kozie a ešte k tomu domáce, bez pasterizácie. Moja alergia v tom období dosahovala rozkvet :-D raz som omylom vypil krabicové kravské mlieko - a nič mi to nespravilo. Začal som ho piť normálne, lebo som sa naštval, že ja na to kašlem, proste to skúsim mesiac piť a uvidí sa. Moja alergia sa začala zlepšovať... Ja si to neviem vysvetliť, podľa múdrych vecí, čo tu od Vás čítam, by som mal byť na tom horšie.

Zistil som niekoľko zásadných vecí platných aspoň pre mňa:
1.) varené jedlo moje telo potrebuje. Dlhší čas bez neho mi robí zle. Napr. surové zemiaky doslova neznášam. A neviem si predstaviť surovú ryžu :-D
2.) mlieko a mliečne výrobky moje telo potrebuje. Podľa krvnej skupiny mi škodí, podľa mojich skúseností mi prospieva. Najviac energie mi dodá syr, nie tá zelenina okolo. Tá je len na vitamíny asi. Okrem paradajky - tá jediná ma vie naozaj zasýtiť. Ale najem sa až keď zjem syr.
3.) mlieko ma robí šťastným - po vypití mlieka sa mi do mozgu uvoľňujú hormóny šťastia alebo čo, lebo mám proste lepšiu náladu. Pijem to krabicové 3,5%-né z obchoďáku (slovenské Rajo). Maslo mi nielenže chutí, ale 3 KRAJCE CHLEBA s MASLOM / BRYNDZOU / SYROM s paradajkou a zapiť KAKAOM je to najlepšie pre mňa =) Som najedený na 3/4 dňa a nepotrebujem ani obed, idem až večerať. Mäso nevnímam ako dôležité, ale MLIEČNE VÝROBKY ANO!!!
4.) Niektorá zelenina, niektoré ovocie a niektoré orechy mi robia zle: surovú cibuľu a cesnak trávim 1,5 dňa, ťažia ma v žalúdku, je mi z nich ťažko. Istá sorta jabĺk, surové mandle a niektoré oriešky mi spôsobujú svrbenie v ústach & alergická reakcia.

ZÁVER: moja 3-násobná osobná skúsenosť mi vraví, že nech ti ktokoľvek radí čokoľvek zaručene osvedčené tisíckami rokov či jeho vlastnými výskumami, riadiť sa každý musí aj tak sebou a svojou intuíciou a tiež svojimi skúsenosťami. Náš mozog vie vždy najlepšie, čo je pre dané telo najlepšie - aká poloha, aké jedlo, aké zážitky. Možno to nie je mozog, ale tá intuícia, pre mňa je však podstatné, že je to TO MOJE.

Celý život veci okolo seba vylepšujem, vo všetkom hľadám ideál, aj nábytok si prispôsobujem a vôbec sa nepozerám na zvyklosti, ale na anatómiu môjho tela a na to, čo vyhovuje mne. Celý život sa stretávam s tým, že polovica mojich nápadov sa iným páči, a polovica nie. Žijem však tak, ako to cítim ja.

Nechcem týmto odrádzať stúpencov vegetariánstva či vegánstva. Ak vám to vyhovuje, okej. Len bacha na to, aby ste sa zas nestali "najmúdrejšími" a NEZAČALI TVRDIŤ, ŽE JEDINE VAŠA CESTA JE SPRÁVNA PRE VŠETKÝCH BEZ ROZDIELU! Každý človek je iný v duši a tak isto aj jeho organizmus iný, hoci sa to zdá nelogické. Niekto fajčí celý život a je zdravý ako repa. Prosím, vyjadrite sa k tomu niekto :-)Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-05  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pro JurajKalusDelviar , To s tou veganskou stravou věřím, sám když jsem přešel na veganskou, tak jsem vlastně všechno vařené jídlo nahradíl vařeným veganským jídlem,
Až teď s odstupem času si uvědomuju že jsem jedl míň syrového ovoce a zeleniny než když jsem nebyl na veganské stravě...
A ono je pro člověka možná ještě horší rvát do sebe něco když mu to nechutná, a koukat a závidět jak si někdo vedle dopřává něco dobrýho,
Ono přejít na veganskou stravu po zdravotní stránce nemusí nutně znamenat hned zlepšení zdraví. Mnoho veganů se může stravovat sojou, výrobky
z vymleté mouky, škrobama, smaženými jídly.... a pak může zjistit že klasickej masožravec s dostatkem syrového ovoce a zeleniny, který si sem tam dá
nějakou rybu nebo kuřecí maso může vesele zářit zdravím a optimismem.
Ono když člověk vyroste na vařeném, a 20 - 30.... let se tak stravuje, a náhle přejde na syrovou stravu tak mu pak připadá že mu něco chybí.
U syrové stravy většinou člověk sklouzne k vařenému při nedostatku tuku, to je pak chuť na vařené neúnosná. Takže zvýšit podíl kokosů, avokád, ořechů, semínek, olejů
vždy zabral...
Co se týče té ovoce a zeleniny, Ovoce dodává energii a čistí a zelenina dodává stopové prvky, minerály...
Možná to že tě zelenina zasytila víc je tím že se delší dobu tráví. Ten hlad může způsobovat také zanešené tlusté střevo, popřípadě trávicí trakt,
za těch několik desítek let se tam přece jen něco usadí a tělo pak nedokáže ze stravy vycucnout veškeré vitamíny a minerály a tělem jen projde, takže se cítí hladové...
Kdežto u masa a sýrů které se tráví několikanásobně déle hlad pociťovat nebudem...
Dlouholetí vitariáni, kteří maj už pročištěný trávicí trakt (ať už půsty, klystýry, kolonohydroterapie...) baští třeba 1 - 2x denně + ovocné a zeleninové
šťávy. Protože je jejich trávicí trakt čistý a okamžitě připravený přijímat veškeré látky které ze stravy potřebuje. Tím pádem tělo vyživí a dodají energii a tělo už nemusí vydávat energii na trávení
denaturované stravy. Ořechy a semena je dobré namáčet do vody (ořechy alespoň 8 hodin a semena 4 hodiny) kvuli uvolnění inhibitatorů a funkci enzymů v nich.
Každopádně, správně říkáš řídit se svou intuicí, nemá cenu jíst něco co ti nedělá dobře, nechutná, nebo z nějakého důvodu neprospívá, a raději si dát
bez výčitek to, po čem víš že ti bude OK, a že budeš mít energii.
a ten kdo fajčí celý život nežije proto že fajčí, ale přesto... :D
Ale každý člověk je jiný a každému samozřejmě vyhovuje něo jiného, jinak se budou stravovat lidé z vesnice, jinak lidé z města, a tak podobně...
DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-05-06  (08:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonomkarol, dík za opravu a súhlas.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-06  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JurajKalusDelviar
Po pár mesiacoch osobného výskumu napíšem pokračovanie článku. Na teraz ti iba napíšem že moje klíčky chutia proste mňamky ! Dôležité je preplachovať ich ráno večer pravidelne aby si tam nemal pleseň lebo to sami stávalo zo začiatku a čím ďalej sa oto precíznejšie starám tak aj chuť sa vylepšuje. Prišiel som na že keď dobre neodfŕkam vodu od preplachovania robí sa pleseň sa to potom naozaj fujky :D.... Proso je inak stále trošku horké ale pomleté klíčky z prosa si ja natieram na jablko a jablko má takú prenikavú chuť že to proso ani necítiť. Ostatné moje klíčky majú dobrú chuť.


Anonym   |   ip:95.103.18   |   2010-05-06  (23:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To čo je za kopu ho.... povedzme nezmyslov?! EK ty si predsa ale magor! Naozaj nemáš nič iného na robotu ako sem prispievať s takými blbinami? Kedysi tu tiež bol taký ako ty, tuším si hovoril...Iluminátor!


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-05-07  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym ip:95.103.18
citát:"To čo je za kopu ho.... povedzme nezmyslov?! EK ty si predsa ale magor! Naozaj nemáš nič iného na robotu ako sem prispievať s takými blbinami? "

Mne tie blbini dali druhé narodenie a mesačne mi ušetria neuveriteľné peniaze.Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-05-07  (01:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niesom veriaci.

Ale verim, ze v prirode je vsetko nejako balancovane.

Ak si vezmete nasich predkov, tak zili na "kapuste" a zelenine. No umierali mlady. Boli to rozne nemoci, ktore sme nevedeli chemicky liecit, ci velmi nevyvazena strava, teda jedlo sa stale to iste. Teda nemali pristup k exotickemu ovociu a zelenine, prakticky sa jedlo len to co sa lokalne dopestovalo. Tazko sa pracovalo.

Pravdou aj je, ze najvetsie tvory a tvory co ziju najdlhsie su +- bilinozrave ( a to aj v znamom praveku).

Na druhu stranu mi ludia nemame na prijimanie zeleniny vyslovene vyvynute traviace organy, ako dvojity zaludok a ine.

Tiez v celej nasej znamenj historii od jaskynneho cloveka mame dokazy, ze zlovek LOVIL a jedol MASO, prilezitostne nejake plody co nasiel, ale travu nejedol. Polnohospodarstvo a konzumacia zeleniny prisla az omnoho neskor, ked ludi bolo viac, a lovenej zvery malo.

Dnes mame stravu kombinovanu, jak maso tak zeleninu a ovocie. Tato kombinacia nam umoznuje velmi dlhy zivot, presnejsie hojnost vsetkeho potrebneho, aby sme sa mohli dozit veku, ktory nam nasi tvorcovia naprogramovali ako maximum, teda 160rokov.

Tiez si myslim, ze ludske telo nutne potrebuje k plnej cinnosti zivocistne bielkoviny. Rastlinne bielkoviny su skratka ine organicke zluceniny, ktore mozu ale nemusia fungovat uplne stejne. Zaroven ale rastlinna strava ma ine nevyhody a to su hnojiva a dusicnany, teda pokial kupujete zeleninu v supermarketoch.

V dalekej buducnosti budeme pestovat maso v sklenenych bankach a bude na nerozoznanie ( co sa tyka organickych zlucenin ) od toho zo zvierat.

Urcite do buducna ale bude musiet masivne klesnut spotreba masa. Skratka konzumujeme masa az prilis vela, a to preto ze je stale lacne, ovsem vdaka chemii, ktora umozni takto lacne a nekvalitne maso pestovat. Cize logicky, ak chceme aby bolo maso do bucuna zdravsie, musime byt pripraveny na zvysenie jeho ceny 4-8x a zaroven znizenie jeho konzumacie.

Malo by sa jest teda z kazdeho nieco, aby bolo dostatok vsetkych moznych latok.

Jedina je otazka ohladom genetickej vade ludi, ze nedokaze syntetizovat Vitamin C, Lysin a este nejake dalsie zluceniny. Mozno to bolo nasimi tvorcami tak nastavene, aby sa nam moznost dlheho zivota otvorila az vtedy, ked porozumieme ako funguje telo na bunecnej urovni. To by znamenalo ze jedine co budeme musiet dodavat do tela "v tabletkach" bude Vitamin C a par dalsich zlucenin. Ide o to, ze podla studii vedcov, ktory sa zaoberaju bunecnou metabolizou, by sme mali denne prijat 12-20 000mg Vitaminu C. Ovsem, tolko ovocia a zeleniny denne niesme fyzicky schopny prijat vzhladom k objemom traviacej sustavy a schopnosti crevnej sliznice vstrebat tento vitamin.


Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-07  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki -> Predci umirali vetsinou na nedostatecne hygienicke podminky, bakterie, viry, za to na civilizacni nemoci jako dnes defakto vubec. Ani dnesk nepotrebujes exoticke ovoce na to abys prezil. Jinak lide maji velice dobre vyvinute organy na pojidani plodu (ovoce) a aj zeleniny, 2 zaludky clovek nepotrebuje pokud nezobe zrni s kaminky. Co se tyce toho loveni masa tak to urcite lovili, ale take zili uplne v jinych podminkach nez my dnes, kdy je vsude okolo dostatek jidla, jenze takzvany prebytek a blahobyt z jidla nam zivot spise zkracuje nez prodluzuje, nase tělo je geneticky naprogramováno na příjem velice jednoduchých potravin a v nedávné minulosti se naši předkové rozhodně nepřejídali hamburgerem, párkem v rohlíku, nebo smaženým kuřecím masem s hranolky. Vetsina lidi si mysli z nejakeho duvodu ze clovek do sebe musi cpat porad bilkoviny, telo potrebuje bilkovin uplne minimum, a v rostlinach je zastoupeno v te nejjednodusi a nejstravitelnejsi forme (aminokyseliny) kdezto u masa telo vyda plno energie na to aby bilkoviny z masa rozlozilo na aminokyseliny a sestavilo z nich vhodnou bilkovinu ktere lidske telo vyuzije.(proto je po klasickem ceskem obede vetsinou pojidelni unava a clovek by si nejradsi zdrimnul) Navíc živočišné bílkoviny jsou přesně to po čem hladoví např. taková rakovina, nehleě na to že aby jste z masa získal něco hodnotného tak by jste ho musel snist 4 hodiny od zabití a v syrovém stravu, to, co jíte nyní, je pouze zdroj toxinů chemikálií a v konečném důsledku i zdravotních potíží. V místních podmínkách se nedostatek bílkovin prakticky docílit nedá, to by jste se o to vyloženě musela snažit a bílkovinný mýtus připravuje pro farmaceutický a lékařský průmysl spousty lidí. Je to nesmyslná demagogie a když uvážíte, že tato strava spolehlivě vypíná mozek a zbavuje lidi soudného uvažování, co více si pak můžete přát. Zelenina a ovoce jsou chemicky šetřeny, to máte pravdu, na druhou stranu furt vám dodají více potřebných látek pro tělo než nějaká ryba v konzervě která tam vydrží ležet v regálu 2 roky. Maso je silně kyselinotvorná potravina, stejně jako veškeré živočišné produkty které byly tepelně upravované, a tělo které je překyselené tak je výborným prostředím pro všechny druhy nemocí... Kdežto tělo udržované v zásaditém prostředí prostě takovou nemoc dostat nemůže. takže alkalizovat alkalizovat alkalizovat (nejlépe šťávou ze zelenolistých rostlin - papmepisky, jetel, vojtesky, koprivy, spenat, kapusta....) Nevim proc myslite ze nejaka mršina která se napustí dusičnanem a směsí jiných chemických látek by měla člověku dodávat krásu, zdraví a sílu.... Namísto doplnovani bilkovin, kterych opravdu nedostatek v nasich zemepisnych sirkach snad ani nemuze hrozit by se lide meli zamerit na dostatek horciku, drasliku, fosforu, manganu, vapniku, medi, selenu, chromu
... a vitaminu :)


bublinka   |   ip:178.40.31   |   2010-05-09  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hildegarda- staroveka liecitelka naopak neodporucala niektore druhy ovocia jest surove ani nahodou.
A tiez na zimomrivost povedala len tolko,ze prvy hlt ma byt nieco teple a potom mozete aj cely den jest zmrzlinu.Opacne,vraj ked prve co do zaludka pride je studene,potom vam uz nepomoze ani liter horuceho caju na zohriatie.Nieco na tom je,vyskusajte,komu je zima, inak zimomrivost mozu sposobovat aj plesne.(http://slnieckova.sk/p/paraprotex/)
Ososbne:varene zelene struky ma zasytia tak,ako hovadzina. Ked si mozem vybrat,vyberem si struky,dobre su aj v pradajkovej omacke ,ale aj len obycajne s maslom.Ked zelenina tak z fetou a trochou chleba a olivovym olejom.Ovocie je nie moja domena,proste mi nechuti.Ovsene vlocky? moze byt ale s cokoladou.


duri   |   ip:86.177.15   |   2010-05-12  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  surove a varene ale v spravnom pomere http://vimeo.com/7379129


Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-05-13  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po roce na ovoci... http://tinyurl.com/37s9msf


kotvik   |   ip:178.40.19   |   2010-08-13  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím s článkom až na tvrdenie že telo je nastavené na 300 rokov... 150 určite ale 300 je prehnané :) ale oto v článku konieckoncov nejde :)
Gratulujem k prebudeniu...


kotvik   |   ip:178.40.19   |   2010-08-13  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to: EkonomKarol
za 2,50 si kupil iba semená alebo už klíčky??? snažil som sa vyrabať si klíčky sám ale bohužial neuspešne :(


vera . gufoxafy99   |   ip:95.102.20   |   2011-10-05  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Baxx, ekonomKarol
len nedavno som prestala jest maso a som presvedcena ze je to spravne, tak ale ako z vasich komentov zistujem moje stravovanie je este stale "zle".... mohli by ste mi poradit, kde by som si mohla najst suhrn toho co jest, ako spravne jest, atd... snad nejaku knihu???? dik


vera . gufoxafy99   |   ip:95.102.20   |   2011-10-05  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este mam jeden dotaz, čo hovorite na to že vyzivova hodnota potravin dnes a v minulosti sa lisi.... ze v podstate teraz musime zjest mnohonasobne viac surovej zeleniny a ovocia ako to bolo predtym? mytus alebo fakt?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

ZELENÁ KNIHA - Muammar Kaddafi

Nástroj vlády je prvoradým politickým problémem, jemuž celí lidské spolecenství. I konflikt uvnitr rodiny je casto výsledkem tohoto problému. Tento problém se stal velmi vážným od vzniku moderních spolecenství. Národy dnes celí tomuto trvalému problému a spolecenství jsou vystavena ruzným nebezpecím a težkým dusledkum, k nimž vede. Nedokázaly jej dosud vyrešit s konecnou platností a demokraticky.


1984 - George Orwell

Za Václavom Havlom ani Kim Čong-ilom smútiť nebudem.

Americký sen

Poďakovanie od nemeckých a rakúskych občanov

Cesta do duše človeka: Úvod

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.456 s