Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Nedobrovoľný sponzor cudzieho podnikania - Slovák, platiaci dane


 Nedobrovoľný sponzor cudzieho podnikania - Slovák, platiaci dane

Continental, Bravani, Railway Casted Components - čo pre mňa ako daňového poplatníka prinesú tieto spoločnosti za 33 mil. € úplatku, poskytnutého vládou z mojich daní ? Nič. Iste, teraz niekto vynesie ako tromf tvrdenie, že z mojich daní tieto spoločnosti nedostanú nič, keďže sa jedná o stimul vo forme odpustenia dane, ktorú by mali zaplatiť. Omyl ! A lož !

Čo sa týmto "podnikateľom" odpustí, to musia ostatní zaplatiť, aby sa vyrovnal schodok v štátnom rozpočte. Čiže nenápadne porastú rôzne dane a poplatky, samozrejme sa uvedú iné dôvody, prečo sa zvyšujú, nie tie pravdivé. Dane a poplatky rastú len preto, že sa rozdáva z peňazí, ktoré mali slúžiť na iné účely, alebo sa rozdáva to, čo nemáme. Tieto stimuly nás navyše poškodzujú aj v iných oblastiach, hoci nepriamo. Koľko kilometrov ciest by sa dalo opraviť za miliardu slovenských korún, keby prišla do štátnej pokladne ? Navyše, spoločnosti za túto úľavu nevytvárajú žiadne pracovné miesta, hoci sa oficiálne tvrdí opak - tých spomínaných tisíc miest vytvára slovenský daňový poplatník, ktorý zaplatí chýbajúce prostriedky vo forme zvýšených daní a poplatkov. Spoločnostiam len porastie zisk, čo je napokon jediným cieľom ich pôsobenia na Slovensku. Pretože (a o tom už nikto nehovorí) na základe slovenských zákonov budú mať nárok na rôzne príspevky, súvisiace s vytváraním nových pracovných miest (ich právnici si nájdu cesty, ako si pomôcť) a to opäť zaplatí bežný daňový poplatník. Takže ich skutočný prínos sa rovná - nule.

Naopak, tento rok som zásluhou pochybnej ekonomickej politiky štátu utrpel množstvo škôd - napríklad straty na ušlej mzde, spôsobené zúfalým stavom ciest, čo spôsobuje predĺženie doby cestovania, stratu času a zníženie príjmu. Nehovoriac o rastúcich výdavkoch na údržbu auta. Napríklad - cesta z Brezna do Popradu (cca 80 km) mi horehronskými cestami trvala (kedysi) približne 75 minút, maximálne 90. Včera mi rovnaká cesta trvala presne 188 minút, pričom cesty neboli preplnené. Prečo ? Stovky výmoľov a hrboľov (vyrobených cestármi pri tzv. opravách), niektoré aj 20-30 cm hlboké. Pridajte k tomu dážď, zhoršenú viditeľnosť a obavy zo skrytých jám pod vodou ... takže som prišiel o skoro dve hodiny času, ktorý som mohol venovať práci. A priniesol by mi samozrejme aj peniaze. Tie, o ktoré ma okrádajú rôzne stimuly, keď peniaze tečú úplne inde, než by mali.

Demokracia v súčasnej podobe je rovnako zločineckým systémom vládnutia, ako boli fašizmus a komunizmus. Vlastne - v socializme (komunizmu sme sa nedožili) sa štát snažil obyvateľom zapchať ústa jedlom a bývaním, dnes na nich kašle úplne - len nech platia dane, aby banda darmožráčov mohla vysedávať vo funkciách, brať platy a tárať sprostosti. Mimochodom, verím prezidentovi, že sa s korupciou na Slovensku nestretol - na základe euro-noriem je to bežná prax. A vieme veľmi dobre, že ak niekto žije a rastie po krk v lajne, smrad nikdy necíti. Zvykol si ...Author: Peter Peterko # CetiLypo94
Svet2013-06-08234
-
 88% ( 64 people voted )
+
úžasne trefné...niet čo komentovať...smutné, ale je, že takto to vidí len málo ľudí na Slovensku, alebo zatvárajú pred realitou oči...

Bertold # FuliXuju84
-
 83% ( 19 people voted )
+
2013-06-08 15:25:07 4e623dde
Darmo sa admin snaží a zverejňuje tieto príspevky samostatných, pracovitých a nezávislých (aspoň zatiaľ) ľudí a podnikateľov, ktorí z verejných zdrojov nemali ani cent, práve naopak, politika "verejných zdrojov" uberá tak miestnym podnikateľom, ako aj spotrebiteľom (stále menej a menej si môžu dovoliť míňať a sporiť). Keďže vďaka červeno hnedým súdruhom, tak v národ. zrade ako aj v Bruseli, dusia nielen miestnu kapitálotvornú vrstvu ako aj občanov, a pritom pozitívnou diskrimináciou a byrokratizáciou vytvárajú štátne deficity, čo neznamená nič iné, len toľko, že deficit je dlh, ten dlh je financovaný cez štátne dlhopisy a za štátne dlhopisy ručia všetci občania SR svorne, aj s tými nenarodenými. V aspoň priemerne inteligentnej a právnej spoločnosti by toto bolo považované za korupciu a vlastizradu, dnes je to považované za štandard. Ak by toto bol kapitalizmus, tak by už dávno skrachoval, ale toto darmo bude niekto vysvetľovať miestnym súdruhom z demokratickej ľavice a neoliberálnej sorošovice.
doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 48% ( 34 people voted )
+
2013-06-08 15:48:25 55ede331
Nízko hodnotený príspevok


xxx # WefiPipy88
-
 39% ( 21 people voted )
+
2013-06-08 16:49:52 d597d7c3
dedo varga..v podstate sa da domysliet co sa stane..na slovensku nic...v inych statoch mozno podrezu hrdla niektorym z bielej mafie. ale na slovensku nic. dokonca aj protest gorila bol riadeny tajnou sluzbou.

sklamany # NojaHoqa28
-
 53% ( 9 people voted )
+
2013-06-08 16:50:37 4e63f038
Všetky revolúcie sú vyvolávané a riadené s pozadia. Všetko je to len využitie tupej masy.
Zbytočne sa ktokoľvek z vás bude snažiť debatovať na nejakú tému skôr, než si poriadne prečíta Protokoly.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 74% ( 17 people voted )
+
2013-06-08 17:50:36 b2284d2f
Cele trhle protokoli boli napisane len pre naivne a tupe masi aby si nasli priatelne a pochopitelne vysvetlenie
pre nich nepochopitelnych dejov vo vivoji ludskej spolocnosti.

kvak # FadiNyvi91
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-08 19:28:27 c3a873d1
loading...


kvak

Ak už tak "múdro" píšeš prečítal si si vôbec tie Protokoly? Alebo len otváraš ukričané žriedlo na tej zelenej obojživelnej hlavičke?

Ja mám pocit, že nie, ale to bude asi tým, že rozmýšľanie poniektorých značne bolí a preto sa často ani neunúvajú si niečo vôbec pozrieť alebo prečítať pred tým než otvoria ústa.

Ak vidíš všetko len čierno - bielo a nevidíš, alebo nechceš rozlišovať čo sa nachádza v rôznych odtieňoch medzi tým, potom to musíš mať v živote dosť zložité a ťažké.

ukulele # FogyLoqy46
-
 56% ( 8 people voted )
+
2013-06-08 19:48:49 57f4de4a
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 33% ( 14 people voted )
+
2013-06-08 20:39:44 55ede331
Vo všetkom zlom čo sa stalo belochom a hlavne Slovanom, majú prsty tí zasraní smradlaví chazari.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 63% ( 9 people voted )
+
2013-06-08 21:33:25 55ede034
doktor-koalicnik-cerveny hranol

Určite nie som učenec venujúci sa vyslovene histórii, cirkvi, politických systémov a ekonomických demagógií, ktoré nám po kvapkách ordinujú.

Svoje postoje zaujímam na základe toho, že skladačku toho čo sa skutočne deje si skladám dlho, postupne a malých kúskoch. Tento proces je dlhodobý a často musím ponechať niektoré veci v určitom momente tak ako sú, pretože som si vedomá neprehľadnosti situácie. Ale, zároveň si poznatky ktoré považujem za pozoruhodné a zaujímavé ukladám vo svojej mysli.

Preto nemám rada, demagogické jednoznačné vyjadrenia a presvedčenia poniektorých ľudí ktorí vidia buď len doprava, doľava a nepripúšťajú, že je možné vidieť aj niečo v strede medzi tým. Ja som si prečítala len jednu časť a chystám sa hľadať ďalej, ale z tejto časti mi mnoho vecí dáva logiku a zapadá do kontextu toho čo sa dialo v minulosti a deje v súčastnosti.

Nie je náhodou najväčším problémom ľudstva vidieť? Ja mám pocit, že v dnešnej dobe jednoznačne áno a v mnohých prípadoch som sa presvedčila, že jednoznačné videnie, bez pripustenia a zváženia iných možností, ich prehodnotenia sa z ľudí stávajú slepci a fanatici.

Ale to je na dlhú debatu a nemuseli by sme ju nikdy vedieť ukončiť.

Každý jeden z nás by sa mal pozastaviť a snažiť prehodnotiť a pripustiť aj inú možnosť nie len tú o ktorej sme skalopevne presvedčený. Práve v týchto tvrdohlavých slepých momentoch vzniká nepochopenie, nevraživosť, nepriateľstvo, nenávisť a demagógia, ktorá je proti ľudstvu úspešne a dlhodobo využívaná.

Skús si porovnať ekonomické teórie pred, po a teraz. Určite prídeš na veľmi zaujímavý fakt, ako si odporujú a to v priebehu len 23 rokov.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-08 23:16:34 57f4de4a
Ukulele, ale v tom prípade, ak Vás mám brať za slovo, čo sa prvej vety týka, ste sama potvrdila, že kvak mal tou jednou vetou pravdu aj vo Vašom prípade. Komu tu čo ordinujú po kvapkách je vidieť na stádovitosti, zaškatuľkovanosti a následnej neschopnosti zaujať stanovisko k širšiemu kontextu, len k škatuľke ktorá ste si vybrali, kopli a možno práve je to je cieľom, pretože v skutočnosti neviete čo je v nej, ale je na nej jasné napísané:SIONIZMUS. Obávam sa, že práve to je účelom tých naordinovaných kvapiek. Aspoň ste si vedomá nepriehľadnosti situácie, potom bude stačiť zaujať náležité stanovisko a môžme si odpustiť zbytočné vysvetľovania. Je dobré, že si to ukladáte do svojej mysle, ale nechajte tomu priestor, vidieť to v širších súvislostiach, mimo zaškatuľkovanosti, ináč Vás to bude len zbytočne mátať, v takom prípade je lepšie sa tomu nevenovať, ale, samozrejme je to Vaša vec. Práve to, čo je medzitým ste vynechali skrz Prot. Sion. Mudr., pretože ak by ste to rozšírili, tak zistíte, že je to len koncept(stratégia), ktorý je nepretržite rozvíjaný a nepochybujem, že bol uplatňovaný ešte spred čias Machiavelliho. Ak si prečítate Vladára, alebo Rozhovory medzi Machiavellim a Montesquiem v pekle tak dôjdete k záveru, že je to večná hra s masami a kolektívnou mysľou. To že Vám to dáva logiku je fajn, mne tiež, ale nesmie Vám unikať celkový kontext, ktorý je stále v dualistickom poňatí a zmysle P-R-R. Problém-Reakcia-Riešenie. Až budete toto schopná rozkódovať, potom uvidíte, že aktéri sú podstatnejší ako propaganda, na ktorú boli masy vždy náchylné. Uvidíte, že sionistom nieže nerobil nacizmus žiaden problém, ale naopak, vítali ho všetkými desiatimi a bratali sa s nacistami, pozrite si samotný personál Hitlera až po jeho kuchárku. Preto židia neverili, až kým sa neocitli v koncentrákoch. QUI BONO? No židia majú kde bývať, to hej, pri mŕtvom mori, zároveň vďaka sionistickej politike sú v neustálom napätí, kedy sa dvihne vlna extrémizmu a nenávisti za strany Arabov, ktorí zase na druhej strane toho už oprávnene majú plné zuby. Takže koktejl je namiešaný, už počkať na tzv. čiernu labuť a tieto dve strany si môže začať rozbíjať hlavy až do úmoru. Myslíte si, že krv ktorá bude tiecť bude sionistická? Ti budú poslední, kto sa bude zúčastňovať toho svinstva, ktoré rozpútajú cez vlastný štát, zbrojením sunnitov, štvaním šítov a vytváraním jedného peklo na blízkom a strednom východe. Pekne prečkajú v EÚ, Číne-Ázii, hocikde. Prečkali ruka v ruke s nacistami, myslíte si, že teraz to bude iné? Prvé kolo vyhrali, druhé akože prehrajú, obrúsia hrany a arabský polostrov môže byť začlenený pod OSN a rozdelený pre záujmové účely mocnostiam, buďte si istá, že títo farizeji nikam nezmiznú, práve naopak, potom sa s kľudom vynoria, len sionizmus nechajú v špajze. Áno, správne ste podotkli, niekedy je lepšie sa pozastaviť a prehodnotiť informácie v rámci celkového konceptu a globalizácie, ktorá nám prebieha priamo pod nosom, radikálne a hlavne o nás bez nás. Čo sa týka Vašej poslednej úvahy, tak práve toto Vám odporúčam. Jediné čo sa zmenilo, sú teórie, no choďte hlbšie do praxe, ako to uvádza aj autor príspevku a zistíte, že v rámci kapitalizmu sme nedošli ani na pol cesty, práve naopak, ostali sme v centralizme, ktorý prechádza do hospodárskeho väzenia pod pláštikom EÚ hoci sľuby boli presne opačné. Odporujú si len teórie, aj to len v povrchnej rovine, pretože žiadna z nich nehlása decentralizáciu, nezadlžovanie občanov a budúcich generácii, ekonomickú zodpovednosť štátu(zákaz vytvárania dlhu na Vašich pleciach, zákaz zasahovania do ekonomických práv a slobôd občanov) , ale aj občanov, teda nieje možné očakávať od vlády niečo na čo my sami nemáme. Vláda má byť len garantom ústavnosti a nie sľubotechnou nesplniteľného, viď Grécko, Španielsko, Taliansko(hlavne juh) a pod. A my inteligenti s najnižšou životnou úrovňou v rámci EÚ sme jedným s najväčších garantov tohto socialisticko-korporátneho spolku. Takže áno, veľmi zaujímavý fakt, ale zároveň logický. Štokholmský syndróm z čias socializmu, v ktorom sme ostali, viď finančné skupiny a kto za nimi stojí, viď. tých 150 darmožráčov ktorý náš bananistan obsluhujú. Socializmus ostal im a verchuške v EÚ pod taktovkou medzinár. korporácii. Nám ostala holá riť a plná hlava očakávaní a istôt.

doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 40% ( 10 people voted )
+
2013-06-09 01:03:37 55ede331
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 7 people voted )
+
2013-06-09 01:21:21 55ede331
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 35% ( 7 people voted )
+
2013-06-09 01:24:48 55ede331
Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Hmmm…, citim tu zapach slnecnych okuliarov a zakrvavenych roxorovych tyci… Zaujimave, odkial to sem len privialo…?

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 04:48:34 3ab363ee
Hmmm…, citim tu zapach slnecnych okuliarov a zakrvavenych roxorovych tyci… Zaujimave, odkial to sem len privialo…?

P.S.: Takto mal povedne vyzerat moj predchadzajuci prispevok... Zvysok je len tajna sifra pre mojich sefov v NWO...

ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-06-09 04:52:46 3ab363ee
Paráda. Konečne mi niekto (doktor koaličník) objasnil, že nejakí jašteriáni sa pokúšajú vykynožiť židov a používajú na to spletitosť lží a ľstí na úbohých nevedomých gójov, ktorými ich vmanipulujú do boja proti židom. Tí jašteriáni sú dokonca tak prefíkaní, že nenápadne dosadili do vedenia tlačiarní na peniaze samých židov, do vedenia médií a agentúr tiež samých židov, aj do vedenia Hollywoodu šíriaceho tupú pakultúru na osprosťovanie kresťanov tiež dosadili samých židov bez toho, aby si tí úbohí bohatí židia uvedomili, že sú vlastne obeťou hry jašteriánov proti nim samým. Chudáci Rothschildovci...
Aj Trockij, Kaganovič, Brija - to sú všetko zmanipulované obete jašteriánov, ktorí sa ich snažia zničiť. A keďže majú jašteriáni krátke nohy a ruky, potrebujú na zničenie židov niekoho sprostého a zmanipulovateľného, napríklad nejakých palestínčanov a belochov, ktorí sú sprostí a zmanipulovateľní a je ich fyzicky dostatočné množstvo.
Chudáci jašteriáni, už nevedia, ako majú sprostých gójov vmanipulovať do boja proti židom, vymysleli aj zákaz a trestanie diskusie o holokauste a to dokonca lan o tej židovskej časti holokaustu, ale stále nám hlupákom nedochádza... Uvidíme, čo vymyslia jašteriáni ako ďalšie...

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-06-09 08:37:31 4e625f4b
[colo
r=#800000]doktor-koalicnik-cerveny hranol


Buď jeden z nás nepozorne číta a tým došlo od začiatku k nepochopeniu čo chcel kto napísať, alebo si priam geniálny manipulátor.

Zaškatuľkovať niekoho kto poukáže a podotkne, že vidieť len čierno alebo bielo je fatálnou chybou do masy, ktorá si škatuľkuje svoje postoje a názory bez pochopenia širšieho kontextu a na základe toho kope bez rozmyslu a uvedomenia si širších súvislostí do všetkého čo mu je podhodené pod nohy je pre mňa dosť opovážlivý postoj. Evidentne si buď nerozumieme, alebo sa rád hráš na mačku a myš. Moja reakcia na kvaka vyplynula z jeho jednostranného postoja, ktorý prezentoval. Bol to presne ten typ reakcie, ktorú popisuješ, ale prisudzuješ ju mne.

To, že nemám problém povedať, že nie som na slovo vzatý historik a génius na všetko, nie je predsa zárukou tvojho tvrdenia, že je to dôvodom toho, aby som si nedokázala poskladať skladačku diania v širšom kontexte. Toto nebolo pre mňa dostatočne presvedčivé, aby si ma presvedčil o tom, že kopem do škatuliek, ktoré mi niekto podhodí pod nohy bez rozmyslu.

Tak ako som v deň keď padli dvojičky jednoznačne vyjadrila presvedčenie, že žiadny teroristi to neboli, ale má v tom prsty samotná vláda USA, pretože ekonomika sa im začala kĺzať do červených čísel a toto považovali za jeden z krokov ako si zachrániť svoj z*a*d**k pretože vojny a konflikty sú najlepším zdrojom ako odpútať pozornosť od toho čo je dôležité a podstatné, čo sa deje pod nosom samotných občanov a ľudí a získať možnosť preprať kopu špinavých peňazí, tak isto sa nezmierim s oficiálnou verziu náhodnej dopravnej nehody a následnej smrti Dubčeka.

To je asi všetko k tej mojej zaškatuľkovanosti a nechápaniu širšieho kontextu toho čo sa okolo nás deje.

ukulele # FogyLoqy46
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-06-09 10:19:08 57f4de4a
ukulele - súhlasíš s tým, že všetko sa javí zložité, ale len dovtedy, kým sa nepríde na koreň a zrazu je všetko jasné, jednoduché a zrozumiteľné?
Súhlasíš s tvrdením, že pravda je len jedna a všetko ostatné slúži na jej zahmlievanie?

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 10:40:01 4e625f4b
Pri skúmaní príčin javov, ktoré sledujeme v spoločnosti, existuje mnoho názorov, ktoré sa snažia pravdu nájsť a na druhej strane názory, ktoré sa snažia pravdu zahmliť. O nič iné nejde. Myslím, že holokaust je ich achilovkou, lebo tu už zahmlievanie nestačilo, museli použiť násilie, aby zakryli pravdu.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 10:44:14 4e625f4b


marsal Zukov

Áno súhlasím.

A som presvedčená, že tá skutočná pravda je cielene zahmlievaná tým, že je potrhaná na kúsky a porozhadzovaná do pekne znejúcich teórií. Jej kúsky a črepiny používajú na tvorbu zmätku a demagógie. Na účelné vyviaznutie z nepríjemných situácií podhodením jej časti - nech sa hladné psy trhajú, pričom celé teľa majú pár metrov pred sebou no nevidia cez hmlu. Za hmlou sa pár šialencov dobre baví na vyhladovanej svorke, ktorá sa z presvedčenia, že ten pohodený kus mäsa je jediným zdrojom ich prežitia začne zabíjať medzi sebou navzájom.

Klamstvami a cielenými manipuláciami s použitím čriepkov rozbitej pravdy vytvárajú tak ľúbezne znejúce, uspávajúce teórie, že národy sú ako zhypnotizované. Alebo použijú značnú časť pravdy, ale hnú ju v tak neuveriteľných uhloch, že nikto nie schopný uveriť, že by to bolo možné a mohlo byť pravdivé.

Som si plne vedomá, že slovo má obrovskú moc a je možné ho použiť všetkými možnými smermi a toho sú si veľmi dobre vedomí.

Tak je to robené po stáročia vo všetkých oblastiach života.

ukulele # FogyLoqy46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-09 13:43:08 57f4de4a
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 11 people voted )
+
2013-06-09 14:20:21 55ede323
doktore - máš zjavný problém v chápaní textu. Ak hádžem do jedného vreca židov, tak týchm, ktorí sú odchovaní na Talmude. Tým už proste niet pomoci, sú definitívne zmagorení. Tak, ako sú potomkovia pomaďarčených Slovákov zmagorení trianonskou krivdou a veľkomaďarstvom - tam už bohužiaľ niet pomoci. Problém je ten, že obe tieto vymenované zmagorené skuúiny ľudí škodia ostatným mierumilovným ľuďom a to v dosť veľkom meradle na to, aby sa to mohlo nazvať vážnym problémom a muselo sa to nejako riešiť.
To, že v koncentrákoch zomrelo nikoľko židov v žiadnom prípade nedokazuje plán vyhladenia komplet židovstva. Kde je najký dôkaz takéhoto plánu? Naopak, je kopec dôkazov na to, že plynové komory neexistovali a uvedené množstvá židov sa nedalo technicky zvládnuť spáliť vtedajšími pecami, ktoré boli v koncentrákoch.
Tak mi teda skús zrozumiteľne vysvetliť, kto a prečo vedome klame a minimálne zdesaťnásobuje počty mŕtvych (vrátane tých, čo zomreli na choroby a neboli zavraždení) a skúmanie tejto lži trestá podľa zákona?
Kto a prečo?
Kto a prečo?


marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-09 15:53:03 4e625f4b
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 30% ( 13 people voted )
+
2013-06-09 16:46:07 55ede323
doktor-koalicnik-cerveny hranol

Skutočne nerozumiem tomu, ako si môžeš dovoliť s takou istotou škatuľkovať diskutujúcich na základe pár viet v reakcii v diskusii do tebou uvádzaných skupín, ako vieš jednoznačne určovať ich postoje a názory do skupín, ktoré si vytváraš a tvrdiť, že 100% zmýšľajú podľa tvojho vytvoreného vzorca chápania.

Teraz k tomu videu. Stále neviem, čomu podľa teba nerozumiem a v čom mám zatmenie, pretože ak si mi ním chcel ukázať, že na chápanie mi chýba priveľký kus pochopenia širšieho kontextu a súvislostí, tak si ma o tom nepresvedčil.

To, že USA výdatne financovali Hitlera a 2. svetovú vojnu nie je pre mňa žiadnou novinkou. Neboli v tom sami. Je to ich dlhoročná a bežná prax. Ak zasadili do ZSSR ideu komunizmu a socializmu a výdatne ju financovali a kŕmili ma vôbec neprekvapuje, že im išlo o trh, ekonomickú nadvládu pomocou nainfikovania dogmou a socialistickým zriadením na brzdenie rozvoja krajiny, ktorá by ich mohla v budúcnosti reálne ohroziť. A tie prvé dve nezmyselné 5 ročnice, ktoré im ako bolo uvedené v dokumente naordinovali samotní tvorcovia brzdiaceho systému len potvrdzujú, že v tých ďalších sa tvorcom socialistickej dogmy začalo zrejme niečo vymykať z pod kontroly a časom asi došlo k nebezpečných odchýlkam, ktoré by sa mohli stať reálnou hrozbou ich psychopatickej hry o moc. Preto zapracovali a prišli s novou pekne znejúcou ideou voľného trhu a rozvoja ekonomiky, slobodou a demokraciou v roku 1989. Získali čas a priestor na pokračovanie svojej chorej hry.

Ale tie reči o tom, že v podstate všetky technológie boli dodávané a vyvážané z USA, tá ich vševednosť, všemohúcnosť, všadeprítomnosť bola pre mňa priam komická, normálne som mala pocit, že mám zostať presvedčená o tom, že ani koleso na voze by sme tu bez ameriky nemali.

Je známym faktom, že v čase 2. svetovej vojny sa nesmierne obávali, že nemci prídu s atómovou bombou na svetlo sveta ako prví. Preto práve amerika sa stala hniezdom a útočiskom vojnových zločincov, ktorých v tichosti zachraňovali a sťahovali do USA. Bez nich by s tou atómovkou prišiel na svetlo sveta ako prvý zrejme niekto iný. Skupovanie "mozgov sveta" je pre mňa tiež znakom toho, že až tak všemocní a vševedúci nie sú. A s tou raketou MIR a ložiskami, ktoré dodávali Rusom, tam som sa skutočne pobavila.

Ale k veci. Očakávala som konkrétnu diskusiu o tom čo ťa iritovalo k reakcii voči mne. Ale nedočkala som sa. Alebo som ešte stále nepochopila? Potom skús hovoriť priamo, konkrétne a otvorene nie v pomyselných náznakoch čohosi, kde sa kedykoľvek môžeme skĺznuť k debate o ničom. Ináč je to z oboch strán mlátenie prázdnou slamou a pre nikoho to nemá význam.

ukulele # FogyLoqy46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-09 17:30:54 57f4de4a
Nízko hodnotený príspevok


bumbum # RijuMoty31
-
 38% ( 3 people voted )
+
2013-06-09 18:29:05 adfed843
Kde ste zrazu všetci socialisti ? Ved je socialistická politika...Zaujímavé, že má článok také vysoké hodnotenie...


sdfsdf # JepiByka59
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-09 18:35:21 5057d10a
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 30% ( 10 people voted )
+
2013-06-09 18:54:26 55ede323
Doktore-vidim, ze si uz co-to precital... Neviem, ci si cital aj o tom, ze aj americku aj sovietsku atomovu bombu vlastnila ta ista talmudisticka chamrad, ktora zhodenim tych dvoch boy-ov len chcela postrasit svet a dala zaklad financnemu vyciciavaniu gojov tak v USSR ako v USA. Prekvapiva info?
A o docasnom vitazstve Rusov nad talmudistickou chamradou 27.6.1953 si tiez nepocul? Stalin sa len hral na idiota a ked Kaganovicovi prerastol cez hlavu, tak ho jeho obrezany sukmenovec Berija, sef milionovej tajnej policie, dal odstranit. 9 dni Po Stalinovi odstranili aj nasho Klementa Gottwalda. A co mali Gottwald a Stalin spolocne? Cistili svoju stranu od talmudistickej chamrade a to zrejme koordinovane. Ale toto nam ako detom do knih dejepisu zabudli dopisat - to, ze zo 14 popravenych komousov vo vtedajsom Ceskoslovensku bolo 11 obrezanych, na cele so sionistom Slanskym.
Maršal Žukov ich 27.6. pomstil ked fingovane cvicenie tankovej brigady pouzil na prekvapive vykynozenie talmudistickej chamrade v srdci Moskvy na cele s Berijom a Kaganovicom. To bolo posledne vitazstvo Slovanov nad tou chazarskou chamradou a verim, ze to definitivne pride este za nasho zivota ak ma ZA moje nazory nepostihne autohavaria, podobne ako zavadzajuceho Haidera.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-09 19:54:38 55ede027
No prosim, typicky gruzinec.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 20:12:26 55ede027
http://sk.m.wikipedia.org/wiki/Lavrentij_Pavlovič
_Berija

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 20:13:08 55ede027
doktor-koalicnik-cerveny hranol

Súdruh koaličník pokús sa prečítať veci bez predpojatia, predsudkov a pozorne.

toto bol kvak: "Cele trhle protokoli boli napisane len pre naivne a tupe masi aby si nasli priatelne a pochopitelne vysvetlenie pre nich nepochopitelnych dejov vo vivoji ludskej spolocnosti."

toto som bola ja: "Ak už tak "múdro" píšeš prečítal si si vôbec tie Protokoly? Alebo len otváraš ukričané žriedlo na tej zelenej obojživelnej hlavičke?
Ja mám pocit, že nie, ale to bude asi tým, že rozmýšľanie poniektorých značne bolí a preto sa často ani neunúvajú si niečo vôbec pozrieť alebo prečítať pred tým než otvoria ústa.


Ak vidíš všetko len čierno - bielo a nevidíš, alebo nechceš rozlišovať čo sa nachádza v rôznych odtieňoch medzi tým, potom to musíš mať v živote dosť zložité a ťažké."


Nuž a toto si bol ty súdruh koaličník:
"V prvom rade si treba uvedomiť, kto sú tí sionisti(konkrétny jedinci, inštitúcie a zmysel tejto vetvy v rámci globálnych súvislosti, pretože vytiahnuť z toho len židov, môže mať fatálne následky práve pre tých, čo tak spravia a tam skončia). Aký účel spĺňajú v rámci rozdeľuj a panuj. Ak majú pod palcom média, čo je ich agendou? Ak agenda funguje exotericky, môže mať aj vplyv ezoterický? Ak áno, dostávame sa bližšie k dualizmu, zvanom rozdeľ a panuj. A teraz si odpovedz sama, ak by Ti mala poslúžiť táto agenda na širší cieľ, neobetovala by si ju pre svoje ciele? Navonok prehra môže práve pre sionistov znamenať strategické víťazstvo. Teda áno, sionizmus je svetovým problémom, akým bol fašizmus a socializmus a dnes aj zastupiteľská demo-no-kracia."


Keďže práve tie protokoly hovoria o sionizme bola pre mňa prekvapivá tvoja reakcia, čo ti vadí na tom, že som sa ohradila voči reakcii kvaka, a jeho teórii neschopnosti más chápať nepochopiteľné deje vo vývoji ľudskej spoločnosti.


Ešte raz, ak uznám, že som nepojedla všetku múdrosť sveta, pre teba to jednoznačne znamená, že som jedinec neschopný dávať si do súvislosti v širšom kontexte informácie a fakty. Okamžite si ma zaradil do davu, ktorému sú podhadzované škatuľky pod nohy a bez rozmyslu si do nich kopnem bez toho aby som vedela aký je ich obsah.

Ale nebral si na zreteľ čo som napísala ďalej a to, presne to sem pre istotu nakopírujem:
"Svoje postoje zaujímam na základe toho, že skladačku toho čo sa skutočne deje si skladám dlho, postupne a malých kúskoch. Tento proces je dlhodobý a často musím ponechať niektoré veci v určitom momente tak ako sú, pretože som si vedomá neprehľadnosti situácie. Ale, zároveň si poznatky ktoré považujem za pozoruhodné a zaujímavé ukladám vo svojej mysli."
Ale toto sa pre teba stalo impulzom presviedčať ma o tom, že stále nie som schopná vlastného záveru a preto si mi svoje presviedčacie prostriedky a videá prezentoval ďalej.


Tak som si následne to video s múdrym pánom profesorom Suttom pozrela. A dospela som k záveru, že nie je možné aby všetko čo tak jednoznačne popisuje mohla byť pravda a fakt. Ja mu jeho vzdelanie a študovanie spisov 400 ton spisov uložených u jeho predchádzajúceho zamestnávateľa vôbec neberiem, ale nie všetko čo tam odprezentoval je podľa môjho názoru pravda.


USA prezentoval spôsobom, že v podstate ani nemci ani rusi neboli schopní vývoja vojenskej techniky. Z lodí, ktorými rusi dovážali zbrane kórejcom a vietnamcom bolo 60 - 70% motorov dovezených zo západu predovšetkým, z USA. Dokonca aj FIAT v Európe drvivú väčšinu motorov dostal technologicky spracovaných z USA, nebol v podstate schopný účinného samostatného vývoja motorov. Nikto na tejto planéte podľa toho, čo je prezentované v tom videu by nebol schopný technického pokroku a vývoja smerom vpred, keby amerika nepodsúvala svoje technológie v zmysle svojich záujmov iným krajinám. Tak to na mňa jednoznačne pôsobilo.

ukulele # FogyLoqy46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-09 20:21:32 57f4de4a
Ukulele - doktor proste uveril renomovanemu vzdelanemu siritelovi polopravd. Polopravda je najucinnejsi nastroj na oklamanie priemerne a povrchne zmyslajucich ludi,
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-09 20:41:06 55ede027
ukulele

Moj prvy prispevok, v ktorom pisem "Hmmm…, citim tu zapach slnecnych okuliarov a zakrvavenych roxorovych tyci… Zaujimave, odkial to sem len privialo…?". bol urceny hlavne tebe...

Chcel som ta nim len upozornit, ze diskutujes s poprednym slovenskym anarchistom, Rudolfom Vaskym...

Toto ti pisem, lebo som si nie isty, ci si moju prvu spravu spravne desifrovala a chcem, aby si vyssie uvedeny fakt, pri rozhodovani sa o pokracovani v diskusii s nim, vzala na vedomie...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-09 21:13:40 3ab36aeb
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 11 people voted )
+
2013-06-09 21:15:27 55ede323
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 32% ( 12 people voted )
+
2013-06-09 21:41:59 55ede323
Paráda. Konečne mi niekto (doktor koaličník) objasnil, že nejakí jašteriáni sa pokúšajú vykynožiť židov a používajú na to spletitosť lží a ľstí na úbohých nevedomých gójov, ktorými ich vmanipulujú do boja proti židom. Tí jašteriáni sú dokonca tak prefíkaní, že nenápadne dosadili do vedenia tlačiarní na peniaze samých židov, do vedenia médií a agentúr tiež samých židov, aj do vedenia Hollywoodu šíriaceho tupú pakultúru na osprosťovanie kresťanov tiež dosadili samých židov bez toho, aby si tí úbohí bohatí židia uvedomili, že sú vlastne obeťou hry jašteriánov proti nim samým. Chudáci Rothschildovci...
Aj Trockij, Kaganovič, Berija - to sú všetko zmanipulované obete jašteriánov, ktorí sa ich snažia zničiť. A keďže majú jašteriáni krátke nohy a ruky, potrebujú na zničenie židov niekoho sprostého a zmanipulovateľného, napríklad nejakých palestínčanov a belochov, ktorí sú sprostí a zmanipulovateľní a je ich fyzicky dostatočné množstvo.
Chudáci jašteriáni, už nevedia, ako majú sprostých gójov vmanipulovať do boja proti židom, vymysleli aj zákaz a trestanie diskusie o holokauste a to dokonca len o tej židovskej časti holokaustu, ale stále nám hlupákom nedochádza... Uvidíme, čo vymyslia jašteriáni ako ďalšie...

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 21:47:55 55ede027
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 27% ( 12 people voted )
+
2013-06-09 21:51:04 55ede323
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 11 people voted )
+
2013-06-09 21:53:17 55ede323
Doktorko - ty si normalny frajer! Dokazal si sa naucit niekolko cudzich slov a niektore z nich aj dokonca logicky pouzit - napriklad kognitivna disonancia. Klobuk dole, clovek hned vie, ze ma do cinenia so vzdelancom. Viem, ze moje otazky nie su hodne odpovede od znalca tvojho kalibru, som s tym zmiereny.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-09 21:55:22 55ede027
Doktorko sorry, ale z tvoj ich prispevkov to vyzera tak, ze este vela veci ta prekvapi.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 21:58:13 55ede027
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 32% ( 12 people voted )
+
2013-06-09 22:09:53 55ede323
Doktorko, tipujem, že tvoj žalud odiera tvoje slipy a nevie, aké fasa je vyskakovat z kože
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 22:14:17 55ede027
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 30% ( 10 people voted )
+
2013-06-09 22:14:58 55ede323
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 11 people voted )
+
2013-06-09 22:18:16 55ede323
A co mam robit? Pod palbou tvojich nepriestrelnych argumentov mi neostava nic ine, len sa uchylit.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 22:25:57 55ede027
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 11 people voted )
+
2013-06-09 22:54:33 55ede323
Samozrejme, ze z vikipedie
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-09 23:33:54 55ede027


doktor-koalicnik-cerveny hranol

Zatmenie pokračuje a ďalšiu diskusiu považujem za nepodstatnú a bezpredmetnú.

Medzi nami je jeden jednoznačný a zásadný rozdiel. Ja nepodlieham autoritám a modlám. Nevzhliadam k akademickým titulom a zvučným menám len preto, že o nich hovorí celý svet, alebo niekoho prenasledujú za jeho postoje a názory. Pri každej autorite ako je u teba napríklad pán prof. Sutton si informácie porovnávam, neverím slepo všetkému lebo to povedal ten a ten. Preto nie je možné aby sme boli schopní navzájom viesť normálnu diskusiu.

A k tebou prezentovanej maličkosti, citujem: "....možno ak sa vrátiš k tradičným ženským činnostiam(remeslám), nájdeš tú ľahšiu cestu a nebudeš sa musieť zaoberať ťažkosťami iných..."


Na tvojom mieste by som si nebola tak istá či ty sám nie si nástrojom demagogických pasákov. Možno sa ti raz z nenazdania stane, že zistíš, že to čím si sa nechal nakŕmiť od svojich autorít, ktoré tak neochvejne uznávaš ti v konečnom dôsledku roztrhlo * ***r*i*t*k*u*** a že to dosť bolí hlavne neporaziteľné ego.


Takže týmto považujem túto debatu za ukončenú. Ponechajme si každý z nás svoje pohľady a názory pre seba a možno pre iných ktorý ich pochopia, ale my dvaja už nemusíme mlátiť prázdnou slamou, pretože zatmenie v komunikácii evidentne pokračuje.


Pekný večer prajem súdruh koaličník.ukulele # FogyLoqy46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-10 00:24:29 57f4de4a
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 11 people voted )
+
2013-06-10 01:50:10 55ede323
Dávidko, teba paradoxne neprezradí špenátový prívarok namiesto šedej mozgovej hmoty, ale vždy špecifický nickname jednoduchého človeka...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 70% ( 13 people voted )
+
2013-06-10 06:19:44 d4254112
doktorko - klameš až sa ti z klávesnice práši a pritom označuješ za klamára druhého. Patríš tiež medzi tých, ktorí keď zistia, že by všetko mohlo byť inak, ako si oni doteraz mysleli, začnú útočiť, klamať a urážať toho, kto im chce otvoriť oči.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-10 07:57:26 4e625f4b
{Dávidko, teba paradoxne neprezradí špenátový prívarok namiesto šedej mozgovej hmoty, ale vždy špecifický nickname jednoduchého človeka...} Čo zas trepeš ? Toto je môj prvý príspevok na novom dôležité.sk a zároveň oznamujem, že už tu nemám záujem vypisovať, pretože sú tieto médiá cenzúrované a to nie je fér. Pokiaľ som tu kritizoval vykorisťovanie zvierat, nebol problém a články admin zverejňoval. Keď som začal kritizovať vykorisťovanie ľudí, už problém bol.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 48% ( 23 people voted )
+
2013-06-10 08:04:40 5bdbee38
doktor-koalicnik-cerveny hranol

:))))))))) Áno, máš pravdu. Tvrdiť môžem čokoľvek rovnako ako ty. Kto si z toho čo zoberie alebo nie je jeho vec, zatiaľ nám túto možnosť ešte nevzali.

ukulele # FogyLoqy46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-10 09:07:22 57f4de4a
ukulele-preco by vam branili v sporoch?
Keby ste naopak nachadzali spolocne ciele a snazili sa vypracovat realnu koncepciu,asi by to bolo ine.
Kym sa hadate,koho uhol pohladu je spravnejsi a nesnazite sa najst stycne plochy u spolubesednika,nebudu sa do toho privelmi miesat.


julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-10 10:20:07 6dec7d9e
Výborne, sociálny Dávidko, na toto tvoje rozhodnutie tu mnohí netrpezlivo čakali. Len aby si teraz aj naplnil svoje predsavzatie a neurobil si z huby anál, ako už poniektorí hrdinovia pred tebou čo tu zatrúbili na odchod a nedokázali si stáť za vlastnými slovami...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 70% ( 13 people voted )
+
2013-06-10 11:17:52 d4254012


julo

:)))))))))))
Máš pravdu je to tak. Kým budú spory a nejednotnosť ľudí je to hnacou silou na ich mlyn a pohodlnejšie dokončenie svojich plánov. Preto toľko poloprávd a zmätočných informácií púšťajú von. Myslím si, že polopravda je ešte nebezpečnejšia a horšia ako čistá lož, pretože čisté klamstvo je oveľa jednoduchšie a ľahšie odhaliť.


ukulele # FogyLoqy46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-10 12:58:20 57f4de4a
sos občan - petícia
http://www.peticie.com/zaiatok_konca_subenych_isto
t_vekeho_vezira


huhu # VipaQoni55
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-10 14:28:04 5c34196e
Nízko hodnotený príspevok


Joplins # XuhyDime11
-
 33% ( 8 people voted )
+
2013-06-10 22:03:27 5e91e48d
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 26% ( 9 people voted )
+
2013-06-10 22:30:01 55ede32e
doktor-koalicnik-cerveny hranol

Videá v angličtine bez titulkov sú pre mňa pasé v cudzom jazyku môžem skôr nemčinu, alebo ruštinu.

Mám jednu otázku, kde som písala a tvrdila, že som obhajcom sionizmu? A kde zastávam názor, že všetci židia teda celý židovský národ je vinníkom a treba ho nenávidieť. Hm? Ja necítim nenávisť voči celým národom za ich chorých vodcov, šialených oligarchov a elitárov, ktorí ničia tento svet svojou domyslenou a pomyselnou nadradenosťou z pozície moci a peňazí. Taktiež nemám vôbec žiadny problém s akýmkoľvek vierovyznaním ľudí. Nech si veria v čo chcú. Pokiaľ sa nejedná o extrémizmus, fanatizmus a zabíjanie v mene akejkoľvek viery, tak mi to vôbec nevadí kto si v čo verí.

Čo sa týka ekonomiky asi toľko. Skopírujem to sem ešte raz a vysvetlím čo som tým myslela.

"Skús si porovnať ekonomické teórie pred, po a teraz. Určite prídeš na veľmi zaujímavý fakt, ako si odporujú a to v priebehu len 23 rokov."Nuž týmto som myslela medzi riadkami asi toľko. V čase socializmu sme tu mali centralizáciu výroby, trhu a všetkého. Snaha bola, všetko dostať centrálne pod kontrolu. Súčasťou tej snahy boli aj plánované päťročnice. Krátko pred 1989 sa už niečo v systéme mechrilo ohľadom "perestrojky" v Rusko, ktorú podporoval Gorbačov. Išlo o možnosť v určitej miere a forme poskytnúť ľuďom možnosť, za určitých podmienok v určených oblastiach "podnikať".


Ale!!! Zrazu, nečakane ako blesk z jasného neba prišiel november 1989 a plánovanú socialistickú perestrojku sme cez revolúciu vymenili za slobodu, demokraciu. Ich súčasťou z hľadiska ekonomiky bola decentralizácia, privatizácia významných podnikov do rúk hocikoho. Samozrejme, čo tiež nebola náhoda. Z médií stále zaznievali diskusie ekonómov a odborníkov o voľnom trhu, ktorý vytvorí priestor pre vznik zdravej konkurencie, čoho následkom mali byť kvalitnejšie tovary a služby. Všetko išlo pekne krok za krokom.


Výsledkom je, že Slovensko už nemá fakticky v rukách nič. Strategické podniky sú rozpredané, zbrojársky priemysel cielene vďaka politike čechov zničený, pričom akonáhle sme zlikvidovali naše zbrojárske podniky samy začali svoj zbrojársky priemysel rozvíjať a ťažiť z tejto výhody na trhu. Poľnohospodárstvo totálne rozvrátené a zničené, vďaka čomu v súčastnosti pojedáme akýkoľvek hnoj, ktorý je nám sem z kadekoľvek dovezený.


A čo na to EÚ spoločenstvo? Tak ako za 23 rokov spievali pesničku voľného trhu, tvorby konkurencie, ktorá má byť zárukou poskytovania kvalitnejších tovarov a služieb a všetko treba decentralizovať, z akýchsi záhadných dôvodov má evidentnú snahu extréme centralizovať. Všetko dostať pod kontrolu pod jednu strechu v Bruseli.


A to od diktovania podmienok voľného trhu, napr. tým, že členom EU je nariadené do roku 2013 zabezpečiť v hydinárskom odvetví minimálne obohatené klietkové chovy, pre zlepšenie životných podmienok zvierat v chovoch, ale na druhej strane dovolí ostatným krajinám, ktoré ešte nemusia riešiť túto mimoriadne vysokú finančnú záťaž prestavby hál chovov a výkrmov dovážať mäso a vajcia. Nuž čo iné sa môže stať ako to, že najväčší producent vajec na Slovensku pod ťarchou úverov, ktoré si musel nabrať na prerábku hál podľa predstáv a nariadení EÚ nie je už len kvôli splátkam tých úverov schopný cenou konkurovať Poliakom, Ukrajincom a čo ja viem ešte komu. Takto kľakol náš najväčší producent vajec. Aj takto ľudia prišli u neho o prácu.


Takže v rukách nám nevidených sa všetko opakuje, ibaže s tým, že po každom jednom takto absolvovanom kolečku sa podmienky života bežných ľudí nenávratne zhoršujú.


A ešte na margo oficiálne uvádzanej inflácie a jej manipulácie prostredníctvom nákupného košíka. Snáď uznáš sám, že v skutočnosti nie je 4%, ale minimálne 15 - 20% a je ti samozrejme jasné o koľko percent úspor v skutočnosti a reálne prichádza každý občan a klient banky keď si v banke drží svoje úspory na vkladných knižkách, alebo terminovaných účtoch?


Ale mám obavy a strach, že pre teba aj toto bude bludom, demagógiou a nezmyslom. Alebo, že by?

ukulele # FogyLoqy46
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-06-11 09:34:41 57f4de4a
doktor-koalicnik-cerveny hranol

No. A teraz na záver.

K "marsalovi Zukovi" pri tom čo tu dokazuješ, by si si ho nemal brať do úst, pretože on za tým čo napíše, alebo tvrdí si stojí a nepoužíva to čo napíše jeho oponent spôsobom, že to otočí o 180 stupňov ako ty. Používaš slová oponenta otočené presne naopak ako had zvíjajúci sa okolo stromu. Ten poľný maršál ako si ho premenoval sa snaží diskutovať so cťou, ktorá ti na rozdiel od neho evidentne chýba.

K "ORANGUTANOVI" veľmi rýchlo a jednoznačne ťa prekukol, preto jeho reakcia nereagovať na teba bola inteligentná a rozumná. Čo sa o mne bohužiaľ povedať nedá, keďže mi bolo naznačené,že to nemá zmysel a význam.

S poľutovaním musím uznať, že hlavným hlupákom som bola v tejto diskusii ja a to tým, že som strácala v nej svoju energiu a čas s niekým ako si ty. A keďže som konečne pochopila, že ty za žiadnu reakciu nestojíš príliš neskoro, tak dodatočne uznávam sama pred sebou, že diskutovať s tebou bola z mojej strany praobyčajná hlúposť. Keďže po tvojom príspevku som si povedala, že toto psycho zostane stále len chorým psycho tliachaním, nebudem už viac reagovať na čokoľvek čo napíšeš, alebo sa budeš snažiť vyprovokovať.

Nemyslela som si, že niekedy tu niekomu čosi také napíšem, ale za celý čas čo sem chodím si skutočne prvý s kým jednoznačne nemá zmysel o čomkoľvek diskutovať.


ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-11 15:30:05 57f4de4a
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 32% ( 12 people voted )
+
2013-06-11 23:24:47 55ede320
nacervenaly roxorak

Znovu mas chut smecovat...? Ved tu smecujes uz tyzden a nie a nie trafit aspon tu tribunu, ked uz na trafenie ihriska nemas ziadnu sancu... Nemyslis, ze je nacase s tym konecne prestat...?

ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-06-12 03:20:49 3ab36cad
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 30% ( 10 people voted )
+
2013-06-12 12:55:17 55ede32d
roksorovic

Az pochopis, elementarne principy ekonomickeho systemu zvaneho kapitalizmus a trhoveho hospodarstva, mozno ta raz osvieti a tiez pochopis aj nezmyselnost dovolavania sa volneho trhu a sucasneho ocakavania monetarnej discipliny...?

Mozno vtedy tiez pochopis, preco sa ten kapitalizmus, ktory je v teoretickej rovine definovany prave tym trhovym hospodarstvom a sukromnym vlastnictvom vyrobnych prostriedkov, sa tomu volnemu trhu tak huzevnate brani...?

Mozno vtedy tiez pochopis, ze kapitalizmus, monetarna disciplina a volny trh sa navzajom vylucuju a funguju len v psudoodbornych traktatoch nositelov Nobelovych cien za uctovnictvo a demagogov...? Liberalni ekonomovia su len od reality odtrhnuti demagogovia, ktori svoje "tvrdenia" opieraju len na fiktivnych atributoch trhu a "iniciative jednotlivca"!!!

Ich fiktivny laissez-faire kapitalizmus vsak NIKDY nebol a ani nema sancu byt dosiahnuty a v praxi funguju len zmiesane ekonomiky a ta plnokrvna trhova, ostava len fikciou! Trhova ekonomika je len idealisticka fikcia, kompletne ignorujuca nemoznost vymanenia sa spod zakonitosti zakona "zachovania energie"!

Ak niekde nieco pribudne, niekde inde to musi zakonite chybat! Ak sa tieto procesy nechaju prebiehat nekontrolovane, entropia systemu musi nutne narastat a pravidelne vyustovat do kriz!!!

Socializmus versus kapitalizmus, to nie len o nejakej nicim nepodlozenej ideologii... Ak chces sirit akukolvek ekonomicku ideologiu, musis ju byt schopny podlozit aj konkretnymi, nezvratnymi ekonomickymi faktami!

Na toto ti vsak nebudu stacit videa z YouTube s vypovedami roznych exotov a ani texty na "zarucene" pravdivych konspiracnych strankach... Na toto predovsetkym potrebujes patricnu mentalnu kapacitu a chut ju aj vyuzivat...

Az pochopis vsetko to, o com som sa zmienil vyssie, vtedy mozno tiez pochopis, ze priamym dosledkom, nikdy, nikde, neexistujuceho, volneho trhu, by bol socializmus!!!

Zabavne nie, ako uhlany nepritel myslienky socializmu, siris propagandu, ktora nielenze nema nic spolocne s objektivnou realitou, ale pri jej teoretickom uplatneni, by v konecnom dosledku, nutne tiez sposobila socializmus!!!

Ale smecuj dalej... Tvoj ekonomicky analfabetizmus je velmi zabavny...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-12 15:46:06 3ab367a4
uhlany = uhlavny
ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-12 15:56:24 3ab34816
psudoodbornych = pseudoodbornych
ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-12 15:58:41 3ab34816
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 35% ( 7 people voted )
+
2013-06-12 18:27:19 55ede32d
Pane doktore,pane hranole,mate pre mna velmi inspirujuce posty.Vidno prehlad a intelekt.

Ja sa len spytam,v momente ako niekto ovlada tlac fiat penazi,moze ovladat mnozstvo uverov ktore budu vyfabrikovane,moze ovladat komu budu dane?

Zatial len tolko.Zostavam s pozdravom.

P.S. Tak zoberme sukromnej moci,to je jedno akej,moc ovladat emisiu penazi,no co povies?

harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-12 23:01:27 4e63f45e
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 35% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 00:25:45 55ede32d
koalicny hranatec

Opat ta musim pochvalit... Obalovanie nicoho do slov ti ide skutocne velmi dobre...

Budem ta ale pravdepodobne musiet trosku sklamat v oblasti vyvoja tvojej techniky smecovania... Doteraz si netriafal len ihrisko a tribunu, ale teraz si uz prestal triafat aj loptu...

Zrychlene pohyby koncatin nad hlavou, nie je mozne definovat, ako smecovanie... Tieto aktivity su vseobecne opisovane vyrazom mavanie... Na vsetkom zlom sa vsak da najst aj nieco dobre... Techniku virenia vzduchu (mavania) mas zvladnutu dobre...

Mozes sa zamestnat v nejakom hareme ako ventilator, alebo ako to tam nazyvaju tych ovievacich kastratov...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-13 00:47:59 3ab36035
Nízko hodnotený príspevok


harry # PahoLenu00
-
 38% ( 3 people voted )
+
2013-06-13 01:05:03 4e63f45e
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 01:13:52 55ede32d
koalicny hranatec

No vidis, hranolovy koalicnik, sudiac podla tvojej odpovede harry-mu vidim, ze ty tie potrebne informacie mas niekde v hlave aj ulozene, len potrebujes este zvladnut aj techniku ich spravnej asociacie vo vztahu k celku...

Mozno nakoniec este nie si celkom strateny pripad...?

Ktovie, ked boh da, aj motyka vystreli...?

Rozmyslaj dalej...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-13 01:21:31 3ab36035
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 01:38:11 55ede32d
harry

Z toho si nic nerob, ze mi nerozumies... K pochopeniu by si potreboval precitat celu nasu diskusiu a ta nezacala pod tymto clankom...

Normalne by som na takeho tvora, ako hranatec, vobec nereagoval, ale zaujala ma jeho arogancia a stupen pohrdania inymi diskutujucimi, v obhajobe svojej vlastnej pomylenej vizie...

Ak ma niekto nejaku, od reality odtrhnutu, fixnu predstavu a sameho seba nominuje do pozicie osvietenca povereneho tuto predstavu sirit dalej, ako nezlomny fakt, tak ma zacina pritahovat, ako magnet...

Schopnost formalne spravne usporiadat slova do viet, este nezarucuje aj spravnost myslienok v tych vetach obsiahnutych... Pre objektivne posudenie hodnoty slov hranatca si vsak musis precitat vsetky jeho prispevky... Samozrejme, ak budes citit taku potrebu...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-13 01:40:07 3ab36035
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 02:26:22 55ede32d
Doc. Dr. Hranolowski Ph.D.

Musim ta opat pochvalit... Vidis, ja som ta pochvalil uz niekolkokrat a ty mna este ani raz...?

Tentokrat ta chvalim za racionalizaciu formy tvojich pokusov o diskreditaciu mojej osoby, obvinovanim ma, zhodou okolnosti, z tebou typicky pouzivanych “preslapov“... To ale nie je podstatne... Skutocne vobec nie je podstatne, ze 99% tvojich obvineni sa nezaklada na pravde a zvysne jedno percento je vytrhnute z kontextu... Ked nie su argumenty, tato strategia je velmi casto uplatnovana a na pocudovanie, casto aj velmi efektivna... Nemas sa za co hanbit, naozaj, toto bezne robia aj velki politici...

Aby si ma ale tiez neobvinil z nezaujmu o serioznu diskusiu, rozhodol som sa ti dat priestor, na serioznu obhajobu tvojej ekonomickej vizie...


Vztah predavajuci a kupujúci

Kedze vsetcia su sucasne kupujucimi aj predavajucimi, pre moj konkretny priklad, zjednodusim tento vztah, na vztah medzi podnikatelskymi subjektami a obcanom, ako koncovym spotrebitelom ich tovarov, energii a sluzieb...

Kedy je podnikatel najspokojnejsi? Vtedy, ked nie je nicim obmedzovany a kupyschopnost jeho spotrebitelov je co najvyssia... => Vtedy, ak ma na trhu monopolne postavenie, nie je obmedzovany legislativou, zasahmi statu, nedostatkom prostriedkov, nestabilnymi komoditnymi trhmi atd. a v jeho cielovom ekonomickom priestore podnikania, je plna zamestnanost... Samozrejme, ta plna zamestnanost nie je vyhodna len pre tento konkretny pripad podnikatelskych subjektov, ale v konecnom dosledku pre vsetky... Len je lahsie pochopit vztah predavany tovar/energie/sluzba – spotrebitel obcan, ako vztah vyrobena lokomotiva, valcovacia stolica, lietadlo, ocelovy plech – zamestnany obcan... Suvislost je tam ale rovnaka...

Kedy je obcan najspokojnejsi? Vtedy, kedy ma dostatok financnych prostriedkov na zabezpecenie svojho slusneho zivotneho standardu... Ako je mozne tento stav zabezpecit? Tak, ze vykonava zarobkovu cinnost, ktora mu na to poskytne dostatok financnych prostriedkov... Zjednodusene, je zamestnany a primerane (slusne) plateny...

Spolocny menovatel, vyhodny z hladiska podnikatela, ako aj obcana, je plna zamestnanost, bez ohladu na oficialny nazov spolocenskeho zriadenia a ekonomicky model v tomto zriadeni uplatnovany...

Zabezpecuje toto tebou obhajovana vizia ekonomickeho modelu? Ak ano, vysvetli mi, ake mechanizmy na dosiahnutie tohto stavu pouziva?


Financne trhy - banky – krizy - monetarna disciplina

Dovolavas sa monetarnej discipliny (systemu krytej meny) a ja s tebou v tomto suhlasim...

Na obhajobu financnych trhov sa pouzivaju argumenty o potrebe sustredovania prostriedkov od subjektov, ktore ich momentalne nepotrebuju a poskytovaniu ich subjektom, ktore ich maju nedostatok... Rovnako sa zdovodnuje potreba ich globalneho dosahu, lebo predsa kazdemu musi byt jasne, ze medzinarodny finacny trh je v porovnani s narodnym vyhodnejsi a okrem nizsieho rizika ponuka aj vacsi objem disponibilneho kapitalu, pri nizsich nakladoch...

Je tymito argumentami skutocne obhajena aj potreba derivatovych trhov a ich „kasinovych“ instrumentov...? Skutocne tiez napriklad potrebujeme urokove, menove, devizove swapy a CDS (swap uveroveho zlyhania), ktore, ako dielo velkych financnych korporacii, komercnych a investicnych bank, sposobili vytvorenie derivatov v hodnote niekolkonasobku celkoveho svetoveho bohatstva...?

Je normalne, ze dlhopisove trhy (nielen tie), ako sucast kapitalovych trhov, ponukaju moznost profitovania z kriz...? Ze pre dlhopisove trhy, je kazda kriza prakticky pozehnanim...?

Zjednodusene, ako vnimas fakt, ze primarni vinnici kriz su jedini, ktori z nich profituju...? Je vobec pre kohokolvek moralne profitovat z kriz, aj ak by ich sam nebol sposobil...?

Ak porovname spekulativne a realne transakcie na financnych trhoch, tak tie spekulativne tvoria 98% vsetkych transakcii...! Inymi slovami, symbolicka (fiktivna) ekonomika, ma 98%-ny podiel, oproti len 2%-nemu podielu realnej ekonomiky...!

Ako tvoj ekonomicky model zohladnuje financne trhy, ich ulohu, opodstatnenie, rozsah ich cinnosti a kontrolu...?

Kriza nie je ziaducim javom pre akykolvek ekonomicky model. Akym sposobom predpoklada tvoj ekonomicky model eliminovanie kriz...?

Akymi mechanizmami predpoklada tvoj model dosiahnutie monetarnej discipliny...?

Ako vnimas ulohu centralnych bank vo vztahu k statu, domacej ekonomike a zahraniciu...?


Porovnanie styroch typov ekonomik

Trhova, planovana, otvorena, uzavreta...

Z tvojich doterajsich textov jednoznacne vyplyva, ze osobne preferujes trhovu a otvorenu...

Vysvetli mi prosim, v com vidis vyhody trhovej a otvorenej ekonomiky v porovnani s planovanou a uzavretou...? Samozrejme, nielen v com, ale aj preco...?


Ak si sa seriozne venoval vyssie naznacenym problemom a polozenym otazkam, teraz by ti nemalo robit problem, odpovedat ani na poslednu otazku...


Co by teoreticky mohlo v ekonomike volneho trhu sposobit prechod na planovanu ekonomiku, z ekonomickych dovodov...?


Tymto ti davam moznost ma presvedcit o spravnosti tvojej vizie noveho ekonomickeho systemu... Nie invektivami, podsuvanim mi myslienok, ktore som nikdy neprezentoval, rozoberanim nepodstatneho a nicim nepodlozenymi zavermi, ale konkretnymi odpovedami na konkretne otazky, ktore som ti polozil... Podotykam, ze na zatial jedinu otazku, ktoru som ti polozil hned na zaciatku nasej “diskusie“, si doteraz neodpovedal...ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-06-13 09:00:19 3ab36035
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 26% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 13:39:35 55ede33c
Tu pomôže len návrat k zlatému socializmu...nažvanilo sa už dosť a k zlepšeniu to neviedlo. Kapitalizmus zlyhal.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 40% ( 10 people voted )
+
2013-06-13 14:07:31 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 26% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 14:30:38 55ede33c
{Social pľajster, ak nevieš čítať, chápať, podieľať sa vlastnými rukami a rozumom na tvorení hodnôt, tak neostáva nič iné len tieto tribúnne heslá.} Čo zas trieskaš za bludy ?...jááj, znova kapitalistická propaganda prameniaca z ilúzie, že vraj socializmus zastávajú len ľudia, ktorí nič nedokážu a ignorujú sa skutočné dôvody ako napríklad nespokojnosť s parazitovaním kapitalistických prasiec, ktoré neustále viac vykorisťujú prácu šikovných ľudí pracujúcich i viac ako 12 hodín denne !!! Podľa tvojej primitívnej predstavy za socializmu drvivá väčšina, ktorá zastávala socializmus nevedela tvoriť hodnoty a čítať. Sereš si akurát riadne do papule a drvíš to, čomu sám neveríš.

PS: Práve za socializmu bolo vidieť tvorbu na ktorej sa podielali dokonca aj cigáni, ktorých teraz živia ruky pracujúcich občanov. Počas kapitalizmus sa akurát rozkráda, predáva a likviduje.

KAPITALIZMUS JE MODERNÉ OTROCTVO. V dobe automatizácie musia ľudia drieť viac ako pred mnohými rokmi, aby vykŕmili kapitalistické prasatá, ktoré v skutočnosti žiadne hodnoty nevytvárajú a parazitujú na práci ľudí !!!SocialMaster # TymaMoxo37
-
 45% ( 10 people voted )
+
2013-06-13 14:42:53 5bdbee38
Práve za socializmu sa museli ľudia spoločne podielať rozumom a prácou na vytváraní hodnôt. No dnes tomu tak nie je. Máme tu totiž armádu nezamestnaných, ktorých musia živiť pracujúci a tiež armádu kapitalistických parazitov, ktorí si ukrajujú neustále viac ako keby mali 30 bachorov ignorujúc mizériu ostatných. Kapitalizmus je primitívny systém umožňujúci zneužívanie pracujúcich vytvárajúcich skutočné hodnoty.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 43% ( 11 people voted )
+
2013-06-13 14:49:41 5bdbed38
Znova tu vidím snahu vytvoriť ilúziu, že ľudia, ktorí tvoria hodnoty sú spokojný s týmto primitívnym systémom a že sa sťažujú len tí, ktorí nič nevedia vytvoriť. To je však absolútna lož, alebo ste už videli človeka, ktorý trebárs pracuje na stavbe, alebo v automobilke spokojného so 450 eurami, ktoré mu dal jeho vykorisťovateľ zarábajúci trebárs 300x viac ?

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 40% ( 10 people voted )
+
2013-06-13 14:54:55 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 26% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 15:00:46 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 37% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 15:13:29 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 15:18:52 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 15:20:37 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 37% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 15:21:11 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 15:25:19 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 15:27:33 55ede33c
{Všetky dogmatizmy a nezmysly, ktorými sa tu rozplývaš sú rozpísané vyššie.} Dogmatizmy a nezmysli akurát plácajú kapitalisti a mňa nezaujímajú tvoje ilúzie popísané vyššie, ale tvoje reakcie na moje konkrétne tvrdenia.

{Ak v socializme dostal každý možnosť pracovať, ako je možné, že ani jeden z týchto systémov sa po ekonomickej stránke neudržal?} Socializmus nepadol preto, že sa ekonomicky neudržal. Bol rozvrátený a investovalo sa veľmi veľa miliard do toho, aby z našej krajiny vytvorili zásobáreň otrokov.

Slovensko bude krajinou otrokov, pokiaľ sa nezmení režim a ľudia tu budú makať za pár euro i viac ako 8 hodín denne a to aj napriek automatizácii, pretože kapitalistickí paraziti užívajú benefity a otrokom zostáva len drina.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 45% ( 12 people voted )
+
2013-06-13 15:28:31 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 33% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 15:30:30 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 32% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 15:33:50 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 39% ( 13 people voted )
+
2013-06-13 15:34:22 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 37% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 15:39:58 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 15:41:22 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 29% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 15:44:50 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 37% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 15:48:23 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 37% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 15:56:02 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 16:01:58 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 16:04:20 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 16:07:35 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 16:09:20 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 16:10:14 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 16:12:27 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 16:12:29 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 33% ( 5 people voted )
+
2013-06-13 16:16:30 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 16:18:34 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


smartang # BohuPyki56
-
 36% ( 4 people voted )
+
2013-06-13 16:20:52 d90c3016
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 16:22:54 5bdbee38
{Založte si socialistickú(komunistickú) komunitu a ukážte to všetkým, akí ste svetoví, úplne jednoduché. Ak to bude za svoje a z vlastného umu a práce, som váš prvý podporovateľ, ak by vám systém chcel robiť prekážky.} Založíme a vytvoríme znovu spoločnosť na vysokej úrovni, ktorá tu bola pred rokom 1989. No k tomu najprv potrebujeme slobodu prejavu. To znamená zrušenie cenzúry v médiách, aby sme mohli osloviť ľudí a začať naprávať to, čo kapitalistickí paraziti zničili.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 44% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 16:25:44 5bdbed38
{chlopi nevadte sa furt. Radšej spoločne nakopme do perdele politikof a iluminatof ...} Ty si myslíš, že sa niečo zmení ak nakopeš prasatá, ktoré sú dnes pri korytách do zadníc ? to by bolo veľmi naivné, pretože by čoskoro prišli ďalšie. Treba zmeniť režim a znemožniť vykorisťovanie pracujúcej triedy.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 42% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 16:27:28 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 16:39:50 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 33% ( 5 people voted )
+
2013-06-13 17:37:42 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 18:13:01 5bdbee38
Chlapče, ty vôbec nerozumieš základom...zbytočne tu trieskaš o ekonomických implóziách, explóziách a hráš tu chytrého. Celý kapitalistický systém je zlý a vedie k nezamestnanosti, otroctvu a k tomu, že si benefitov z automatizácie užíva len malá časť populácie.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 42% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 18:16:35 5bdbee38
ano nepochybne, to Slovensko ma odbornikov jak nassratych. Co slovak, to expert a aj to tu tak vyzera. Treba ich nakopat vsetkych. Asi by bolo najlepsie keby sme sami sebe dobre nakopali za to, co sme tu dovolili. Kedysi som bol hrdy demokrat, dnes viem ze som bol akurat tak dobry keket. Ale aspon si to priznam. OK, ale aj to v zivote treba. Nezabilo, posilnilo ...

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-13 18:17:45 4e6364e2
kapitalizmus zlyhal a ukazal svoju pravu diabolsku tvar. Kto uz toto ani teraz nevidi, neni mu pomoci. Podobne vsak zlyhali vsetky systemy. To asi preto lebo to stalo na ludoch. Asi pockame na dakych martanov a poprosime ich aby nam vladli a konecne tu zaviedli spravodlivy system. Povieme im ze my to jednoducho nedokazeme lebo t sa len klameme a zabijame hned ako sa dostaneme k moci.

Ano, je to riziko lebo martaniov nemame zmapovanych. Ale isiel by som do toho. Vsak v najhorsom nas oklamu alebo zabiju. Ale skusili sme to ...

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-13 18:23:57 4e6364e2
"Smeješ sa len preto, že si sprostý a nepochopil si a nie preto, že som ja pochybil. Vysvetlím ti to, ale už na to nemám moc nervy - nebaví ma vysvetlovať základy, ktoré ti mali byť už dávno jasné. Ja osobne som síce zástanca komunizmu z dôvodov, ktoré som tu už neraz opisoval, ale to automaticky neznamená, že som zástanca cenzúry."

Smejem sa len na tom, ako ten "sprostý" chce svojimi propagandistickými heslami a dogmami poúčať všetkých o všetkom, revolučne zakladať svoju totalitu spred 89 a pritom sa na internetovom alternatívnom portáli v diskusii slobodne sťažuje ako je cenzúrovaný. Presne po starom: zabudol vôl, že teľaťom bol. Založte si aj tisíc internetových stránok kde budete šíriť svoje komunistické manifesty, na to máte plnú slobodu, len je otázne, kto ich bude čítať. Navyše, Ondriášové knižôčky sa predávali v Tescu, takže cenzúra? LOOOOOOL!

"Som zástanca vedeckého prístupu"

Si zástanca technokratického kreténizmu alias centralizmu, neschopného ani doložiť, kto sú tí kapitalisti, ktorí dnešní systém dostali kde je a ako(technicky, politicky, finančne, hospodársky). Ak o tom niekto píše, tak spamuješ, trollino. Súdruhovia privatizéri musia byť šťastní, akých idiotov bezpracne vychovali(vyškolili), za štátne. Mýliš si feudálov s kapitalistami, korporácie deštruujúce cez vládny výhody trh s kapitalistami a zlodejov s podnikateľmi, máš v tom hokej a brutálne nezrovnalosti. Tvoja metóda "ukončenia vykorisťovania" je čiste v ich prospech(centralistov), robia to isté a na ten istý účel si vytvorili komisie, medzinárodné zmluvy, medzinárodné bankové pravidlá a pod. Tvoje riešenie je vodou na ich mlyn a tvoj deklaratórny výsledok je dopredu mŕtvy. To ti garantujem!

doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 18:28:27 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 38% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 18:30:13 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 18:32:36 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 35% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 18:46:02 5bdbee38
{Takže vieš, že po príchode socializmu môže nastať len jedno, vyvlastňovanie, menová reforma a tvoj dôchodok bude ešte viac v perdeli ako teraz. } Po prechode na socializmus si zoberieme späť to, čo nám zobrali kapitalistickí paraziti za pomoci primitívneho režimu umožňujúceho beztrestne vykorisťovať prácu ľudí a o dôchodky by som sa nebál...dnes majú pracujúci vytvárajúci skutočné hodnoty absolútne mizerné dôchodky i keď poctivo pracovali celý život a europoslanci s plastovými rypákmi za peniaze daňových poplatníkov sa len vyškierajú a velebia tento primitívny systém.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 18:50:48 5bdbed38
som profesionalny ekonom a povedal som jasne ze zlyhal aj socializmus .... mna uz na izmy nikto nechyti a preto sa ani nepokusajte dat mi cervenu ci modru nalepku. To je pre ovce. Ja uz stojim mimo tohto blazinca lebo som pochopil.

smartang # BohuPyki56
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-13 19:06:52 4e6364e2
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 33% ( 5 people voted )
+
2013-06-13 19:11:12 55ede33c
ozaj dochtore ..... ten evyval ..... to je co za kapitalisticke WTF????? LOL. Volny trh? Pri ludskej mentalite? Branite rovnaku chymeru ako komunisti. Len v modrom. Jedno aj druhe je ale PODVOD. Treba 3 cestu a nemzslim smer ani roxora vaskeho. Mozno tych martanov ...

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-13 19:11:32 4e6364e2
idem cvicit .... pozdravujem vojsko

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-13 19:12:55 4e6364e2
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 33% ( 5 people voted )
+
2013-06-13 19:14:29 55ede33c
Problem nie je nijaky izmus,problemom vzdy bol a bude len clovek.

Ak mu je dana moznost,tak 90 percent ludstva oyebe aj vlastnu mater pre vlastny prospech.Take svine sme,a v podstate je jedno aky izmus prave panuje,a je jedno kde.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-13 19:14:57 5b7f698f
Nízko hodnotený príspevok


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 33% ( 5 people voted )
+
2013-06-13 19:15:33 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 19:20:57 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 19:26:33 55ede33c
{Menuj masterko-orangutanko} Ty si ako retard. Ja nie som orangután. Chodím na dôležité.sk viac ako rok a každý ma tu pozná. Mnoho z ľudí dokonca vie aj o tom, že som tu mal napríklad aj s orangutánom určitú výmenu názorov i keď išlo o inú tému. Presnejšie o veganské stravovanie. Dá sa to tu aj dohľadať.

Voľný trh je absolútny bordel umožňujúci vykorisťovanie pracujúcich ľudí. Socialisti sa postarali o ekonomický zázrak a kapitalisti o likvidáciu strategických podnikov, nezamestnanosť, mizériu, zvýšenú kriminalitu, vytvorenie rómskeho problému a s tým samozrejme silnie aj idea nacistov, ktorí volajú po ich genocíde a podobne... Nakoniec tu si pozri ako to bolo, ako to malo byť a ako to je:

http://www.youtube.com/watch?v=Li1_FBv0sTI
http://www.youtube.com/watch?v=mgZ6usVnoCY

Vypatlaný notorik Havel ľudí odrbával a sľúbil im, že nezamestnanosť nebude...a teraz ešte po tom retardovi nazvali letisko práve ľudia, ktorým vyhovuje mizéria občanov, pretože žijú na ich úkor.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 47% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 19:42:13 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 35% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 19:46:45 55ede33c
A samozrejme sa kapitalisti postarali aj o morálnu degeneráciu, čo je tiež veľmi zlé...

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 44% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 19:46:53 5bdbed38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 31% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 19:52:52 55ede33c
{Tak počkaj, to si ten dávidko, čo tu akože skončil, či čo ste za komunisicko vegánska úderka.} Presne tak...ja som ten "Dávidko". Teraz už snáď veríš tomu, že nie som Orangután. NEKLAMAL SOM TI. A to, že som skončil vyprodukoval retard Pandemonium, ktorého netreba brať moc vážne...veď ten sa ešte stále tlačí do xxl prdele obžratého prasaťa z elektry, ktoré si cez bachor ani na gule nevidí...toho prasaťa, ktoré by malo byť súdené za rozpredanie verejného majetku bez súhlasu občanov, pretože to bol zločin !!! A ja som tvrdil len toľko, že tu nemám záujem vypisovať, lebo je tu cenzúra a ak si dobre všimneš, práve to sa tu ešte pokúšam poriešiť, pretože by bolo dobré, keby tá cenzúra skončila...mohol by som aspoň tu začať propagovať systém, ktorý je na vyššej úrovni. Ak to nezaberie, asi sa budem musieť pobrať preč, ale treba ešte pred odchodom upozorniť ľudí na to, že admin nehrá fér.

{Voľný trh a jeho mechanizmy nemáš ani prečítané, nie to ešte letmo predstavené.} Ja ti seriem na tvoje čítania. To si rob ty ak chceš a potom choď o tom žvaniť do nedeľnej diskusie s podobnými hlupákmi, ktorí nikdy nepredložia efektívne riešenia najväčších problémov, lebo v kapitalizme tie problémy efektívne riešiť nedokážu. Radšej budú drístať o implóziách a explóziách a tváriť sa ako experti na ekonomiku, ktorá je na mizernej úrovni. A ja vidím, čo spôsobuje voľný trh v našej spoločnosti a to mi bohato stačí. Tá mizéria, to je práve výsledkom podobných "expertov", ktorí len drístajú a čítajú, ale sú úplne mimo realitu a ignorujú zlyhania.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 20:04:59 5bdbee38
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-06-13 20:06:05 55ede33c
Doc. Dr. Hranolowski Ph.D.
Reakcia na prispevok: doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88 2013-06-13 13:39:35

“:-)))))))), ty si skutočne z planéty opíc. "Všetcia" nikdy nie sú súčasne kupujúci aj predávajúci, toto môže tvrdiť len akýsi laboratórny pablb. Máme tu ešte výrobnú sféru-teda vyrábajúcich, vývojovú sféru, administratívnu sféru v rámci tej výrobnej aj predajnej a ďalšie aspekty trhu.”

Takze vyrobca, na tvojom volnom trhu, nepredava svoje vyrobky a nekupuje material, energie, strojne zariadenia, pracovnu silu atd…? Vyvojari su, podla teba, len na zelenej luke, cele dni sediaci dobrovolnici a nemaju s nikym ziadne ekonomicke vztahy…? Nikto ich neplati, nikto nema zaujem o vysledky ich prace, stoja uplne mimo tvojho volneho trhu…? Administrativa tiez nevstupuje, podla teba, do ziadnych ekonomickych vztahov…? Nepotrebuje budovy, kancelarsky nabytok, pocitace, telephony, obalky, hlavickove papiere, pera, zosivace, peciatky, energie, sluzby a pracuje vyhradne bezplatne, na com chce, kedy chce, bez akychkolvek ekonomickych vazieb na kohokolvek a cokolvek…? Nezamestnava ani ludi, pracuju tam len duchovia, trestanci, odsudeni na pracu v administrative…? Predajca vyhradne len predava, ale nic nekupuje, tvrdis…? Zaujimave…

Suhlasis, ze plna zamestnanost je vyhodna pre vsetkych… Davam ti za to dobry bod…

Moj nazor, ze podnikatel je najspokojnejsi, ak okrem ineho, ma na trhu monopolne postavenie, pokladas za kolosalnu chybu, lebo citujem: “...podnikateľ zo svojho postavenia nie je schopný vytvoriť monopol v rámci akýchkoľvek odvetví, zvlášť v globálnom hľadisku, ak nemá súčasne legislatívnu podporu od štátu...“ Hmmm, tiez zaujimave...

Tvoje tvrdenie sice nie je priamou reakciou, na to co som povedal, lebo sa zaobera tym, ci taky stav je, podla teba, mozne dosiahnut, ale nevadi... Povedal si aspon nieco ine, konkretne, ze volny trh nedovoli vznik monopolov... Samoregulaciou, predpokladam...?

Aby som uzavrel prvu cast, zhrnujuc, paci sa ti myslienka plnej zamestnanosti, tvoja vizia noveho ekonomickeho modelu ju zohladnuje a mechanizmus, ktory na dosiahnutie tohto stavu bude pouzivat, je samoregulacia volneho trhu... Ine vysvetlenie si k tomuto neposkytol...

Cast druha...

Nadalej suhlasis s potrebou monetarnej discipliny (systemu krytej meny)... Dalsi dobry bod pre teba... Skoda len, ze si sa nevyjadril, ako ju chces v praxi dosiahnut...? Chces tam trosku statu...? Mozno by to lepsie zverit nejakej sukromnej banke...? Ozaj, vobec si sa tiez nevyjadril k centralnym bankam...? Chceme ich, nechceme, ake...?

Co sa tyka financnych trhov a hlavne derivatovych trhov, nie si ich nadsencom a z ich existencie, ako aj existencie pyramidovych schem nimi vytvaranymi, obvinujes stat, ktory toto nemal dopustit, ktory nemal pre toto vytvorit “legislativny ramec“, ako pises...

Krizy tiez nemas v laske a ako pises, za krizy su zodpovedne zaujmove skupiny, ktore krizy, okrem ineho, sposobuju korupciou statu, takze tu stat tiez zlyhal nedostatocnou, alebo nedosledne uplatnovanou legislativou...

Konkretne riesenie problemov financnych trhov a kriz sice priamo neponukas, ale kedze si za ich hlavnu pricinu oznacil nedostatocnu kontrolu statu, ktoreho kontrolu chces sucasne z trhoveho hospodarstva takmer uplne vylucit, predpokladam, ze riesenie tychto problemov tiez ponechavas na samoregulacii volneho trhu... Hmmm, nechcem kontrolu statu, lebo malo kontroloval... Hmmm...

Tiez pises: “ Môj model neexistuje... Osobne vidím a trh to potvrdzuje, že decentralizácia, konkurencia, kryté meny, fiškálna zodpovednosť(zákaz vytvárania dlhu) a nízke dane, odvody, zákaz stimulov a zasahovania štátu do trhov vedie k ozdraveniu nie len verejných financií, ale aj zlepšeniu konkurenčného prostredia(podnikateľskej sféry), zamestnanosti a tým pádom spotrebe, kúpyschopnosti a investičného prostredia.“

Toto je sice pekne a pravidelne to urcite odznieva aj na pode parlamentu EU, ECB, BIS a stretnutiach mladych podnikatelov 21. storocia... Nepodstatne... Dolezite je, ze v tom spominas konkurenciu, konkurencne prostredie, ale moznost vzniku monopolu si vyssie vylucil...?

Nie je cielom podnikatela aj rast jeho firmy...? Vitazstvo v konkurencnom boji...? Stat, aj s jeho regulacnymi vstupmi, sme z tejto rovnice uz odstranili... Co bude limitovat podnikatelov rast, v pripade jeho uspesnosti na trhu...? Co sa stane, ak v dosledku nespravnych rozhodnuti, sa jeho konkurencia na trhu odrovna sama...? Skutocne volny trh nepripusta monopol, alebo podnikatel by skutocne nemal zaujem sa, vo svojom zabere podnikania, stat monopolnym...?

Vravis: “...ja len poukazujem na nefunkčnosť tohoto modelu, pretože je v samotnom jadre korupčný, diskriminačný a brzdou. Uzavretý a plánovaný model bude fungovať len niekoľkých vyvolených a ak sa aj prejaví jeho ekon. nevýhodnosť, bude to trvať oveľa dlhšie a spôsobí oveľa viac škôd, keďže bude chýbať otvorené trhové prostredie a konkurencia, ktorá by týmto praktikám nastavila zrkadlo(zachovanie energie, energetická výhodnosť a pod.).“

Takze opat, otvorene trhove prostredie a konkurencia...

ZHRNUTIE

Nemas konkretnu viziu funkcneho ekonomickeho modelu, len kritizujes ten sucasny...

Za sucasny stav obvinujes hlavne stat, kvoli jeho neadekvetnym zasahom, ktore niekedy boli velmi regulativne, niekedy nedostatocne regulativne atd.

Naznacujes, ze volny trh dokaze efektivne riesit svoje problemy samoregulaciou a v dosledku toho nedovoli vznik monopolov... Takto vyriesi aj krizy, problem financnych trhov a zaruci plnu zamestnanost...

Stat, ako hlavneho skodcu, navrhujes, co mozno najviac obmedzit a najlepsie aj uplne vylucit z trhoveho hospodarstva...

K sposobu dosiahnutia monetarnej discipliny a ulohe centralnych bank, si sa nevyjadril...

Moju zaverecnu a zaroven najdolezitejsiu otazku, citujem: “Co by teoreticky mohlo v ekonomike volneho trhu sposobit prechod na planovanu ekonomiku, z ekonomickych dovodov...?“, si uplne odignoroval...

Aha, okrem inych, vyrobnu sferu si tiez vyclenil z trhovehu vztahu “predavajuci a kupujúci“...


ZJEDNODUSENE ZHRNUTIE TVOJICH ZAVEROV

To co tu je, odmietas, lebo je to hnusne, zvratene, skorumpovane, rozpadavajuce sa... Socializmus odmietas, lebo socializmus...
Konkretnu viziu funkcneho ekonomickeho modelu nemas, len kritizujes ten sucasny...
Veris v efektivnu samoregulaciu volneho trhu... (to je skutocne len viera, taka ako nabozenstvo...)
Vyrobna sfera, podla teba, nie je sucastou volneho trhu... (k tomuto sa radsej ani nevyjadrujem, musel by som ta totiz hodnotit, velmi negativne...)
Na najdolezitejsiu polozenu otazku, si nedokazal odpovedat...

To vsetko si samozrejme, tak ako nakoniec vzdy, nezabudol obalit do omacky naucenych fraz, zbytocnych odboceni od podstaty, polopravd a pokusov o vysmech... Omacka vsak v tomto vobec nie je podstatna, podstatne su tvoje zavery... A tie na tvari kazdeho normalneho cloveka musia nutne vyvolat minimalne usmev...

ZAVER

Uz som ti skor povedal, ze videa z YouTube s vypovedami roznych “zarucene“ pravdovravnych “expertov“ a ani texty na "zarucene" pravdivych konspiracnych a inych strankach, nie su este dostatocnym dovodom, na stotoznenie sa z akoukolvek ideologiou... Ak sa s niecim chces stotoznit, mal by si to robit na zaklade uplneho pochopenia vsetkych fundamentalnych suvislosti ideologiou prezentovanych myslienok a individualneho posudenia ich opodstatnenosti a realnosti, vo vztahu k svetu a zivotu...

Ak sa totiz stotoznis s niecim, coho filozofia ti nie je opodstatnene vlastna, pri prvom pokuse o opustenie opakujucich sa citacii cudzich myslienok a pokuse o prezentaciu danej ideologie vlastnymi myslienkami, zlyhas, tak, ako si uplne zlyhal pri pokuse o odpovede na moje otazky...!!!

Nestaci si len nieco niekde vyhrabat, stotoznit sa s tym, bez uplneho pochopenia problemu a potom dufat, ze citaciami slov inych, vulgarizmami, zhadzovanim, pohrdanim a neviem cim este, na nejakom fore, prekricim ostatnych a presadim nieco, co ani mne nie je celkom jasne...

Myslim, ze my dvaja sa skutocne uz nemame o com bavit... Ty si len zacykleny internetovy kriklun, s ktorym je skoda stracat cas...

Ale usierat si z teba budem aj nadalej... Slubujem...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-06-13 20:12:44 3ab3656d
{Vás fanatických rojkov a zaťatých komunistov čaká parádna rana hlavou do steny.} To si nemyslím...okrem toho i keby neprišla socialistická revolúcia (ona príde, lebo ľudia už strácajú trpezlivosť a zoberú si späť to, čo im bolo postupne odcudzované pomocou ekonomického zdierania), dosiahol by som svoje, pretože môj cieľ je propagovať to, čoho sa kapitalisti boja: Keď sú prasce pri korytách a nemajú strach, žerú ešte viac...práve preto žiadam zrušenie cenzúry. Je nutné, aby sa viac báli socializmu, pretože to ich trochu skrotí a budú sa báť extrémne vykorisťovať. ;-)))

A samozrejme trvám na tom, že kapitalisti (samozrejme aj tí, ktorí boli pred tým strašne oddaní komunisti a obrátili kabáty) sa postarali o deformáciu morálky.

Ten song od amorálnej trosky Kasčáka poznám...vlastne veľkú časť tvorby kapely Bez ladu a skladu, ale argumentácia je veľmi mizerná. Napríklad v skladbe odtnite mu hlavu má absolútne fanatickú predstavu o rovnosti, ktorá tu nebola ani za čias komunizmu...je to veľmi povrchné a prízemné.

Okrem toho poriadok musí byť...nakoniec ako by to vyzeralo, keby každý písal v škole inou farbou a používal by rôzne vzialenosti ? ;-))) Možno tak píšu Kaščákové deti, ale tak to už ja neviem.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 20:21:25 5bdbee38
{Okrem toho poriadok musí byť...} Ešte dodatok: Komunisti vedeli zariadiť, aby tu poriadok bol a práve preto naša spoločnosť prosperovala, čo sa kapitalistickým hajzlom zo západu nepáčilo a i napriek ich poplašným správam, že socializmus padne investovali ťažké miliardy do toho, aby socializmus zničili. Žiaľ sa im to podarilo a dnes tu máme bordel, mizériu a stali sme sa lacnou pracovnou silou.

Primitív Kaščák sa v tej svojej zlátanine vysmieval z poriadku, ktorý je dôležité udržiavať.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 20:39:32 5bdbee38
Davo,uvedomujes si,ze tvoje vyplody citaju aj ludia co nekradnu,nesedia cely den za pocitacom a snivaju o tom,ako to spravit aby dalej mohli sedet,a bez roboty sa mat dobre?

Ze tu to citaju ludia ktori sa staraju o jablone,aby mali na jesen jablka,ze to tu citaju aj taki co sa roboty neboja?

A makaju,pricom vedia,ze im nikto nic zadarmo neda,akurat ich o to o co sa snazia,tak ich myslitelia od PC oyebu,lebo aj oni chcu?

Tak sa prosimta krot.

harry # PahoLenu00
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-06-13 21:03:59 5b7f698f
{Davo,uvedomujes si,ze tvoje vyplody citaju aj ludia co nekradnu,nesedia cely den za pocitacom a snivaju o tom,ako to spravit aby dalej mohli sedet,a bez roboty sa mat dobre?} Nech si prečítajú a možno konečne pochopia, že je tu lepšia cesta, ktorú sa im snažia zatajiť...okrem toho toto nie je o snoch, ale o predkladaní efektívnych riešení, ktoré by však neviedli k tomu, že by ľudia dostali niečo zadarmo. Každý by musel pracovať, ale nikto by musel dreť ako otrok 12 hodín za pásom, pretože by bola práca lepšie rozdelená a vykorisťovanie pracujúcich by bolo do veľkej miery eliminované. To znamená, že by pracujúci nemuseli robiť na armádu nezamestnaných, ktorí sú nevyhnutnou súčasťou kapitalistického režimu.

Ako čítam, tebe sa nepáči, že niekto celý deň sedí za počítačom a možno práve ty musíš 8 hodín stáť za pásom v automobilke a makať ako otrok. Takže vieš čo máš robiť...žiadať socializmus a to povedie aj k tomu, že mnoho ľudí nebude celé dni vypisovať na internete. ;-) V opačnom prípade nemáš moc šancí na úspech. Pochopil si ?... ;-)

PS: A neboj sa ty, ja podporu neberiem, takže sa nemusíš báť, že žijem aj z tvojich peniažkov a onedlho zrejme vypadnem z tejto prehnitej krajiny otrokov. Idem žiť do zahraničia...znova, pretože tu človek nežije...tu len prežíva zo dňa na deň, pokiaľ sa nenaučí podvádzať a klamať.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 44% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 21:21:42 5bdbee38
Tu robotník v automobilke dostane možno 450 euro ak robí aj nadčasy. Nemec za tú istú prácu dostane snáď aj 5x viac i keď aj on je samozrejme vykorisťovaný kapitalistom...podstata je však v tom, že toto je krajina otrokov a ja v tejto kolónii otrokov žiť nebudem. Najviac ma mrzí, že ľudia sú tu už tak vypatlaní, že ešte budú brániť tých, ktorí ich tu vykorisťujú. Kam sa podela hrdosť slovanov ??? : http://www.youtube.com/watch?v=fhWqBw24eWI


SocialMaster # TymaMoxo37
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-13 21:28:21 5bdbee38
Смерть всем предателем социалистической революции и особенно всем капиталистом!!!# HoxaCoca87
-
 53% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 21:29:27 3ab3656d
Krásny obrázok. Jednoducho Russian Social Power. Som rád, že ruský národ znovu nedávno ukázal svoju hrdosť.

Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zdôraznil, že Rusko nemá žiadny medzinárodný alebo európsky záväzok, že by muselo "dovoliť propagandu homosexuality." http://www.teraz.sk/zahranicie/rusko-parlament-hom
osexualita/48885-clanok.html

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 40% ( 5 people voted )
+
2013-06-13 21:37:41 5bdbed38
Výrobca kupuje, zamenstáva, vyrába a predáva(toto robí súčasne a nepretržite aby mohol zamestnávať) , ten je kupujúci a zároveň predávajúci, marxisto. Nie pracujúci, ten ponúka svoje služby v rámci dvojstrannej dohody svoju pracovnú silu. Ten je v tomto vzťahu len predávajúci, ak už. Bavíme sa o kapitalistickom trhu a jeho následnostiach v rámci výroby a obchodu, či marxizme? Vyjasni si to vo svojej hlave. Ide o dvojstranný akt, medzi vyrábajúcim a zamestnanceom, kdežto vyrábajúci má v rámci svojej činnosti ďaleko viac vzťahov od zabezpečenia výroby až po umiestnenie produktu na trh. To bolo k tomu tvojmu že všetci sú súčasne aj aj. A v rámci tohoto vzťahu je vývojár a všetci ostatní v role zamestnancov a v rámci pracovnoprávnych vzťahov je na zabezpečenie ich potrieb pre výrobca zase kupujúci a ich um zároveň predávajúci výrobca, ten to musí zladiť a pomôcť si s celým svojím zamestnaneckým zástupom ako aj kupujúci aj predávajúci. Do primitívnej rovnice to neviem dať. Ak vývojár alebo zamestnanec živnostník, tak už je podnikateľ a ten musí na svoju prácu zabezpečiť náležité potreby sám a za svoje a až vtedy je zároveň kupujúci aj predávajúci. :-))) Súdruh si zase mýli A s B.

Samozrejme, že samoreguláciou, tou sú trhové pravidlá v zmysle voľnej konkurencie, bez regulácie(stimulov, garantov a pod.) od štátu. Ak by aj dosiahol monopol na istom území, tak musí byť najefektívnejší ako vo výrobe, tak aj v predaji. A v tom prípade by musel dávať veľký pozor, aby ho konkurencia zo susediacého regiónu alebo štátu nepredbehla a nevytláčala ho z trhu. Pretože komplexne, ak je trh voľný, tak nie je možné netrhovo držať monopol, respektíve ho zneužívať, Kapiši, k tejto stati?

Nadalej suhlasis s potrebou monetarnej discipliny (systemu krytej meny)...Dalsi dobry bod pre teba... "

Ty úbohý mentor a farizejko, veď ten dobrý bod, celý tvoj centralisticko-socialistický systém popiera. Vládne zásahy, regulácie, stimuly a predaj dlhopisov je centrálny systém, zadlžujúci vlastných občanov a v rámci toho spotrebiteľov a výrobcov tohoto trhu. Štát má vďaka tomu parádny problém v rámci zadĺženia so sociálnymi službami a dôchodkami už teraz, pričom to spôsobuje sám vďaka koupcii a prebujnelému aparátu parazitov deštruujúcich dlh. Takže na ten dobrý bod si spomeň, tliachač, až budú musieť súdruhovia použiť tzv. dlhovú brzdu(resp. teba).

"Naznacujes, ze volny trh dokaze efektivne riesit svoje problemy samoregulaciou a v dosledku toho nedovoli vznik monopolov... Takto vyriesi aj krizy, problem financnych trhov a zaruci plnu zamestnanost..."

Nikto ti nič nikdy nezaručí, pretože vývoj a samotný trh je živý organizmus, nie tvoj centrálny počítač. To naopak ty trpíš akousi utkvelou predstavou, že centrálne plánovanie to všetko zaručí a vyrieši. Ešte raz, daj jeden tvoj príklad tejto centrálne riadenej ekonomiky. Majú najväčšie problémy práve vďaka tomu, že niesu flexibilné a kreatívne ako niečo čo je slobodné, živé, dynamické a flexibilné, namiesto tvojho technokratického molochu.

"Stat, ako hlavneho skodcu, navrhujes, co mozno najviac obmedzit a najlepsie aj uplne vylucit z trhoveho hospodarstva..."

So zásahov v podobe stimulov a regulácii, ktoré vytvárajú monopolizácie, kartelizáciu a brzdia prirodzenú konkurencieschopnosť, zamestnanosť a tým aj cenotvorbu.

"Moju zaverecnu a zaroven najdolezitejsiu otazku, citujem: “Co by teoreticky mohlo v ekonomike volneho trhu sposobit prechod na planovanu ekonomiku, z ekonomickych dovodov...?“, si uplne odignoroval..."
Moja predchádzajúce odpoveď, ignorant, farizej.
Za prvé, nie som tvoj učiteľ, hoci ty sa rád pasuješ za mentora a ekonomického centralistu, pričom ja len poukazujem na nefunkčnosť tohoto modelu, pretože je v samotnom jadre korupčný, diskriminačný a brzdou. Uzavretý a plánovaný model bude fungovať len pre niekoľkých vyvolených a ak sa aj prejaví jeho ekon. nevýhodnosť, bude to trvať oveľa dlhšie a spôsobí oveľa viac škôd, keďže bude chýbať otvorené trhové prostredie a konkurencia, ktorá by týmto praktikám nastavila zrkadlo(zachovanie energie, energetická výhodnosť a pod.). Trh to spozná skôr, ako súdruh za počítačom v plánovacom stredisku. Ale ako už sám vieš, dnes tu máme už len regulovaný a zdeštruovaný trh, ktorý vďaka tomu zomiera.

Odignoroval si vlastné tvrdenia o Lincolnovom crony "kapitalizme"(merkanatilizmus), nemal si ani šajn o fungovaní centrálne nastavených derivátoch, manipulovaných úrokových mier, nečinnosti regulátorov, centrálnom zasahovaním do trhu s dlhopismi, kapitalizmus si zamieňaš za štátne intervencie(etatizmus) a ty mne tvrdíš, že som niečo úplne odignoroval, pričom samotnú odpoveď si dostal?


"To co tu je, odmietas, lebo je to hnusne, zvratene, skorumpovane, rozpadavajuce sa... Socializmus odmietas, lebo socializmus..."

Ty chceš socializmus, ktorý ekonomický implodoval, pretože trhovo nereagoval, toto isté robí aj vďaka merkanitilizmu aj tento korporativizmus a centrálne riadené systém a ty si bez probléme voláš kapitalizmus a tlačíš centrálne plánovanú ekonomiku? :-)))))))))))))) Škoda slov.

Konkretnu viziu funkcneho ekonomickeho modelu nemas, len kritizujes ten sucasny...


Máš víziu bankrotu, centrálne riadeného, už raz zbankrovaného, overeného praxou. Súčasný kritizujem pretože zlyháva na celej čiare, vďaka tomu čo tu ty neprestajne tlačíš. Vízia je pre snílkov, ktorí sa buď neosvedčili v praxi alebo v nej rovno zlyhali a neuvedomujú si, že v prvom rade vďaka vlastnému štátu a na neho naviazané záujmové skupiny, pán vizionár ISTOTO! Tak ak sa bavíme o naprávaní súčasných zlyhávaní: krytá mena, zákaz vládnych regulácii a zásahov do trhov, zákaz istôt na dlh a platenia parazitom od prebujnelej štátnej správy at po asociálov schopných si hľadať prácu, tak nepotrebujem tvoje priblblé vízie a istoty.

"Uz som ti skor povedal, ze videa z YouTube s vypovedami roznych “zarucene“ pravdovravnych “expertov“ a ani texty na "zarucene" pravdivych konspiracnych a inych strankach, nie su este dostatocnym dovodom, na stotoznenie sa z akoukolvek ideologiou..."

Toto môžeš predsa hravo vyvrátiť, inštitucionálnymi ekonómami, ktorých centrálne riadené ideológie pretláčas, ani sám o tom nevieš(Roubini, Krugman, u nás napr. súdruh Stanek, ktorý nám odporúčal eurovalik). Takže si zaručene zmagorení ideológ bez samotnej znalosti vlastného systému, ktorý tu šľape na plné obrátky a zlyháva na celej čiare, čím viac sa centralizuje.

"Ak sa s niecim chces stotoznit, mal by si to robit na zaklade uplneho pochopenia vsetkych fundamentalnych suvislosti ideologiou prezentovanych myslienok a individualneho posudenia ich opodstatnenosti a realnosti, vo vztahu k svetu a zivotu..."

Looooool, súdruh derivát, ďakujem za radu. Až budem ovca, ktorá potrebuje viesť, hoci aj na porážku centrálnym pastierom, tak sa prihlásim do vášho vedecko skrachovaného, verejného krúžku."Nestaci si len nieco niekde vyhrabat, stotoznit sa s tym, bez uplneho pochopenia problemu a potom dufat, ze citaciami slov inych, vulgarizmami, zhadzovanim, pohrdanim a neviem cim este, na nejakom fore, prekricim ostatnych a presadim nieco, co ani mne nie je celkom jasne..."

Nestačí sa nechať slepo idnoktrinovať, poúčať kritikov toho čo sám presadzuješ, nebyť schopný rozoznať súčasnosť od vlastnej utopickej centrálnej vízie a ešte k vyzývať k tomu, bez najmenších známok chápania súčasného systému a jeho deštrukcii. Súdruh, ja nepresadzujem a necentralizujem, to robíš ty a navyše generalizuješ kritikou, pri ktorej sám nemáš šajn, čo vlastne kritizuješ. Ale šak kapitalizmus!!! Ta ne???!!!

Kľudne si zo seba usieraj ďalej a schyzofrenicky kritizuj, čo vizionársky predstavuješ, pán mág. Ja môžem len čakať, až celý dnešný centralizmus skolabuje.

doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 47% ( 9 people voted )
+
2013-06-13 21:38:03 55ede33c
Moskva 11. júna (TASR) - Ruská Štátna duma schválila dnes v poslednom čítaní Kremľom podporovaný zákon o zákaze propagácie homosexuality a ďalších netradičných sexuálnych vzťahov. Za návrh hlasovalo 434 poslancov, proti nebol nikto a jeden sa zdržal hlasovania, oznámila agentúra AP.

NAŠI POSLANCI BY SA MALI INŠPIROVAŤ A MALI BY ZAKÁZAŤ AJ NAHÉ PRDELE, KTORÉ MA KAŽDÝ DEŇ VÍTAJÚ AJ NA STRÁNKACH AKO SÚ AKTUALITY.SK A PODOBNE. TREBA UŽ KONEČNE NAROBIŤ PORIADKY.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 57% ( 11 people voted )
+
2013-06-13 21:41:49 5bdbed38
Nádherný obrázok, Putin obchoduje sťa drak na všetky strany s oligarchami, ale: SMERT KAPITALISTOM. LOOOOOOOOOL, ovce, ovce.

doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-06-13 21:52:25 55ede33c
upresnenie: Nie, pracujúci ZAMESTNANEC, ten ponúka svoje služby v rámci dvojstrannej dohody, svoju pracovnú silu(tu je len v rámci výroby predávajúci svoje služby, prac. silu). Ten v tomto vzťahu kupuje prd. Tu kupuje zamestnávateľ a jeho výkon zároveň predáva na trh, tu máme to tvoje súčasne. Stav sa mení, až je akýkoľvek zamestnanec v pomere živnostníckom, pretože vtedy si spravidla veci potrebné na výkon jeho práce hradí sám, teda zároveň kupuje tieto nevyhnutonosti k svojej práci on, a následne ju predáva výrobcovi, a to už je podnikateľ-SZČO.

doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 40% ( 5 people voted )
+
2013-06-13 22:07:13 55ede33c
ano rad Vas poucim o evryvale ku ktoremu nas dohnal kapitalizmus a jeho nekontrolovatelna honba za ziskom. Tam, kde zisk je zmzslom a hybnou silou to NIKDY neskonci inak ako socializmom ci korporatnym fasizmom. Lebo zisk je o tom ze chcem mat stale viac a toto sa samo nezastavi. Takze pan kapitalista, si vedle jak ta jeddle. NIKDY nebude volny trh lebo honba za ziskom vedie ku koncentracii kapitalu a ten vedie k deformacii trhu prostrednictvom lobizmu a ziskavania kontroly.

Ten vas kapitalizmus je rovnaka chimera ako komunizmus. Nikdy neexistoval a ani nemohol. Harry to v podstate vystihol. ja len dodam resp. poviem to inak. Tam kde je 90 percent vypatlancov - cervenych ci modruch to je jedno NIKDY nic normalne nevybudujeme. Len ak sa zmenime. Takze mi dajte pokoj aj s Vasim trhnutym kapitalizmom.

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-13 22:07:30 4e6364e2
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 38% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 22:27:23 55ede33c
"Výrobca kupuje, zamenstáva, vyrába a predáva(toto robí súčasne a nepretržite aby mohol zamestnávať) , ten je kupujúci a zároveň predávajúci, marxisto. Nie pracujúci, ten ponúka svoje služby v rámci dvojstrannej dohody svoju pracovnú silu. Ten je v tomto vzťahu len predávajúci, ak už."


Dokazal som precitat len tolko z tvojho bludu... Bolo mi jasne, ze dalej by to aj tak nemalo vyznam...

Dakujem, ze sa mi pokusas vyvratit svoje vlastne tvrdenie, citujem:

":-)))))))), ty si skutočne z planéty opíc. "Všetcia" nikdy nie sú súčasne kupujúci aj predávajúci, toto môže tvrdiť len akýsi laboratórny pablb. Máme tu ešte výrobnú sféru-teda vyrábajúcich, vývojovú sféru, administratívnu sféru v rámci tej výrobnej aj predajnej a ďalšie aspekty trhu."

Rovnako ti dakujem, ze na zaklade tebou napisaneho nezmyslu, ktory teraz sam popieras a pripisujes ho mne, si ma oznacil za marxistu... Ty si fakt debil...

A nie len nejaky obycajny debil, ale turbo debil...

To, ze vyrobca predava aj nakupuje si uz s tazkostami pochopil a na to zahlasis, ze pracujuci je len predavajuci... Ano, doplnil si, ze v "tomto" vztahu...

Moj zlaty, ten pracujuci ma vsak daleko viac ekonomickych vztahov, vies...? On musi aj niekde byvat, spotrebuva energie, vyuziva sluzby, nakupuje potraviny, obuv, osatenie, elektroniku, nabytok, koberce, bielu techniku, ciernu techniku, pyrotechniku atd. a nie je mozne ho z trhoveho hospodarstva takto vytrhavat... To, ze o 12:17:31 prave serie na zachode, este neznamena, ze vypadol z trhovej ekonomiky...

Uz sa tesim na tvoj dalsi vytvor... Pravdepodobne napises, ze v noci v trhovej ekonomike neexistuju ani predavajuci, ani kupujuci, lebo vsetcia spia... :-DDDDDDDDDDD


ORANGUTAN # DicoNija10
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-13 22:36:23 3ab3656d
Rovnako ti dakujem, ze na zaklade tebou napisaneho nezmyslu, ktory teraz sam popieras a pripisujes ho mne, si ma oznacil za marxistu... Ty si fakt debil...

Takže debil, ak máš poruchu na radare, tak si k tomu nájdi upresnenie, pretože mi bolo jasné, že tvoje naučené schémy to nepochopia a navyše som tam vynechal slová, ktoré to upresňovali (moja chyba, vynechaná korekcia pred odoslaním). Tebou napísaný nezmysel ohľadom centrálne plánovanej spoločnosti a neschopnosť rozlišovania v pracovnoprávnych ako aj trhových(tu výrobných) vzťahov z teba robí marxistu a na základe toho vyplývajúce konštatovanie, turbo debil.


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 40% ( 5 people voted )
+
2013-06-13 22:50:14 55ede33c
Nízko hodnotený príspevok


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 36% ( 4 people voted )
+
2013-06-13 22:52:36 55ede33c
A či budeš v socialistickom alebo kapitalistickom systéme(zamestnaný, nezamestnaný alebo podnikateľ-spomínaný výrobca), stále potrebuješ strechu nad hlavou a jedlo v chladničke, takže ako vždy splietaš hrušky s jablkami a mimo mnou uvádzaného VÝROBNÉHO procesu a tebou zakomponovaného tvrdenia, že v rámci neho a súčasne, turbo.

doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 44% ( 6 people voted )
+
2013-06-13 23:00:53 55ede33c
Orangutan

To turbo bude fičať asi na letecký benzín. Čo povieš? Ale divné mi je, že aj napriek svojim vymoženostiam, ktoré by ho mali hnať vpred, stojí na mieste a hrabe pod sebou čím ďalej, tým väčšiu dieru. Musím povedať, že tvoja trpezlivosť je výdatná. :))))

Tak ma napadlo, či by sme v tom trháku s kadibúdkami nemali použiť na vonkajších stenách aj reklamný ťah na turbo. Chcelo by to síce doladiť nejaké detaily aby to bolo účinné, ale možno by z toho bola nová potenciálna reality šou, keby sme to turbo dostali cez reklamný ťah do dostatočného povedomia.

Samozrejme, že by sme v rámci produkcie pripravili aj ďalšie vedľajšie produkty a to diskusné relácie. Téma by stačila pri turbe aj jedna, pretože je na letecký benzín a evidentne disponuje nevyčerpateľnými zdrojmi. Myslím, že by bolo dobré to vážne a reálne prehodnotiť. Také perpetum mobile. Hm? :))))))))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 09:11:03 57f4de4a
Smartang

Dlhšie som vás tu nevidela. Keďže aj ja mám pocit, že som z inej planéty, pretože si myslím, že schodnou cestou je cesta tretia, teda zdravý rozum reagujúci na základe reálnych skutočností a skúseností, kde by sa bez predpojatí a predsudkov vybralo a prehodnotilo to najlepšie z toho čo tu v rámci histórie a súčastnosti bolo rada by som sa pridala na diskusiu s marťanmi ak by si sem odskočili. Čo by nie, keďže pre dogmatizmus, ideologizmus a jednosmernú zaslepenosť je ťažké nájsť konsenzus medzi nami ľudskými bytosťami navzájom. :))) No ak by niečo dajte vedieť.

Mimochodom štrngajúcim veriacim nevedomcom vzhliadajúcim k slobode a demokracii som bola aj ja. Tiež som pochopila až po dlhej dobe, že išlo o niečo úplne iné a diametrálne odlišné, skryté za oponou oproti tomu čo sa hlásalo na námestiach. Takže nie ste sám, ale napriek tomu, že sme sa dali obalamutiť a oklamať by sme si všetci mali nadstaviť pravdivé zrkadlo, uznať chyby, ktorých sme sa dopustili a začať sa snažiť o nápravu.

Nie je možná zmena, ani náprava pokiaľ si otvorene nedokážeme priznať vlastné pochybenia a nedostatky bez prikrášlení na pohladkanie a učičíkanie vlastného ega, ktoré si vždy hľadá výhovorky a ospravedlnenia. Preto tí, čo sú schopní zosmiešňovať človeka, ktorý si vedome a otvorene uzná svoje omyly vždy budú rovnako maličký nech by použili akékoľvek naučené frázy, dokonalé manipulácie slov. Z mojej strany klobúk dole, každý kto otvorene uzná svoj omyl je pre mňa človek s vysokým vnútorným hodnotným potenciálom, ktorý nezmenia ani krivky ponuky a dopytu. :)

Prajem pekný deň.

ukulele # FogyLoqy46
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-06-14 09:36:35 57f4de4a
@komunisti, socialisti a ini vtipalkovia
vravite, ze vam vadi, ze urcita skupina ludi ma moc a vykoristuje ludi, pritom vsak chcete dat moc do ruk inej skupine ludi, ktorych vlada v minulosti dopadla este horsie....sami zo seba robite hlupakov

kym si toto v hlavach neujasnite, stale budete za hlupakov...

memory # XifiTasa15
-
 44% ( 6 people voted )
+
2013-06-14 11:14:15 d94b4972
Toto krásne vystihuje primitivitu dnešného TOTALITNÉHO režimu v ktorom sú vykorisťovaní pracujúci, ale aj zvieratá, ktoré zabíjame a týrame v mene umelých potrieb a pochybnej viery šírenej hlupákmi:

http://www.youtube.com/watch?v=KX5pQYZ-oZ0

Teplo na peci, k tomu pol deci,
O slobode keci, všetko od veci.
Demokracia, masmédia,
Paródia, komédia.

Prachy za obrázky hladných detí,
To je v módě, tak to dneska letí.
Viacej krvy, hrôzy, viac peňazí,
Ako supy až ma z toho mrazí.

Kravata, sako, trestný zákon,
Raz do ľava, raz do prava a večer zábava.
Majetok, sláva, zvierace práva
A ľudskú slobodu spláchnuť do záchodu.

To je naša vláda zaneprázdnená,
To sú dlhé roky tie isté mená.
Zmanipulovaným ľudom zvolená,
Ktorá nám stále podráža kolená

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 47% ( 7 people voted )
+
2013-06-14 12:21:54 c11ce42e
(m)uku(m)ele: :-))))))))))))
Aj napriek end of the story II, ekologická nafta z miestneho družstva dotankovaná a fičíš ďalej? Som poctený. Ukážkové sranie si do úst, vzhľadom na tvoje vyhlásenia(žeby to sionistické farizejstvo? no len ten potenciál žalostný). Výkon adekvátny palivu! Meľte spolu, pod centrálnym plánovaním, ďalej, družstevníci z JRD Bezdíkov. Odbornú rovinu ste už ukázali(king-kong aj historickú), tak ešte zverklikujte svoje socialistické mantry a heslá, pomýlené dojmy s pojmami a uspokojte svoje stádovité komplexy, vo svojich vizionárskych predstavách(keďže realitu nechcete poznať a už vôbec v nej žiť).
Nato si už súdruhovia vystačia sami, ako typický verklík, však Muku-Mele?! (Letecký benzín je vzácny, aby sa miešal s eko-naftou, takže to ber ako kompliment, keď niekto s tebou stráca čas, ale zároveň len potvrdzuješ, že je to energeticky stratová záležitosť...).
Takže súdruhovia, držte sa:


doktor-koalicnik-cerveny hranol # GepaSomo88
-
 44% ( 6 people voted )
+
2013-06-14 12:32:20 55ede33d
{Odbornú rovinu ste už ukázali} Ty si ukázal, že ti robí problém pochopiť jednoduché základy a preto riešiš nepodstatné detaily a vyvodzuješ z nich katastrofické scenáre bez dokladania tvrdení hodnovernými dôkazmi. To je ozaj ako keď Američania neustále trepali, že socializmus padne, ale aj napriek tomu neustále míňali ťažké miliardy na to, aby socializmus zničili...srali si do papúľ rovnako ako si sereš do nej aj ty.

Chlapče, utekaj ty radšej učiť svoje deti písať s rôznymi vzdialenosťami a s rôznymi A, O podľa predstáv liberálneho primitíva Kaščáka...ale potom sa nesťažuj na bordel: http://www.youtube.com/watch?v=lQvbg_qieK4
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 44% ( 6 people voted )
+
2013-06-14 12:47:21 c11ce42e
{keďže realitu nechcete poznať a už vôbec v nej žiť} Realitu už postupne spoznávajú a dosť ich to začína bolieť. PREBERAJÚ SA Z TEJ HAVLOVSKEJ EUFÓRIE. V tejto realite však ľudia na úrovni už nechcú žiť. Nechce sa im živiť armádu nezamestnaných medzi ktorými sú profesionáli v plodení detí o ktoré sa poriadne nestarajú, nechce sa im financovať drahé plastiky rypákov europoslancom, nechce sa im robiť na vykorisťovateľov s extrémnou spotrebou, nechce sa im otročiť 8-12 hodín za pásom v automobilke, atď. A ja sa im ani nečudujem.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 8 people voted )
+
2013-06-14 12:54:13 c11ce431
A nechce sa im financovať rôzne mimovládne a často amorálne organizácie, ktoré problémy v našej spoločnosti neriešia a akurát zarábajú na zlyhaniach primitívneho kapitalistického systému, ktorý začína padať. Fico sa chodí doprosovať kapitalistickým vykorisťovateľom do zahraničia, aby sem prišli podnikať a zamestnať aspoň zopár ľudí a naivne si myslí, že to vyrieši problém...hovno to vyrieši. Akurát budú ľudia drieť za pár korún. Hranol akurát chodí nakupovať pracovné miesta...ale tým upadajúci systém nezachráni a nemá dosť na to, aby kúpil pracovné miesta aj cigáňom z osád. ;-))) A hranolov komplic rumburak zas robí z ľudí, ktorí už majú dosť tohto zvráteného systému extrémistov a teroristov i keď sú v práve, lebo situácia je skutočne zlá.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 47% ( 7 people voted )
+
2013-06-14 13:03:04 c11ce42e
ukulele

Myslis, ze by sme mali tym "turbom" robit reklamu na nasich kadibudkach...? Naco...? Ved oni si robia vydatnu reklamu aj sami... Tak, ako na tomto fore, tak aj v televizii... Vypocuj si pesnicku od Jarka Nohavicu, ako sa jeden z nich zreklamoval tym, ze nevedel spravne identifikovat ani teba...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 13:15:56 3ab36b30
ukulele

Predpokladam, ze pesnicka sa ti pacila a tak pripajam aj druhy diel pribehu...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 13:17:06 3ab36b30
SocialPsychopat Dávidko, daj si facku a napchaj si kapustný list do gágora...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-14 13:23:29 d4254112
Pandemonium

Co robi nas reformator volebneho zakona...? Uz vybral vhodneho kandidata na prezidenta...?

ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-06-14 13:38:34 3ab36b30
smekám ukulele ... a uzavrel by som to asi takto. Stalo sa čo sa stalo a čo sa malo stať. Nech nám ako aj všetkým ostatným slúži ku cti, že sme to mysleli dobre a že sme sami situáciu nezneužili a svoje ideály nezapredali. Vnútorme sme tak vždy stáli na strane pravdy. A to je hodne dôležité zistenie, ktoré spolu s uvedomením dotvára charakter ...

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-14 13:49:18 d90c3016
ORANGUTAN


:)))))))) No toto.

Vidím, že aj v tejto oblasti mám nedostatočný prehľad, ani som netušila čoho sa dopúšťam, keď som si ten nick len tak napísala. :))) Ale ďakujem za pesničky, bolo to dobré a na situáciu trefné. Zaujímalo by ma ako a kde si to vlastne našiel, nikdy by ma nenapadlo, že Nohavica stvorí pesničku aj na niečo také. O to viac, že jeho pesničky mám rada, takže musím konštatovať, že so cťou budem nosiť svoje diskusné meno naďalej. :))))

Ale klobúk dolu toto bola šikovná a výstižná prestrelka. Neuveriteľné. Normálne máš talent. :))) Kto by to bol povedal. Ty vieš čo, ale mne sa takýto spôsob prestrelky normálne páči, ibaže ja takú tvorivú predstavivosť nemám, čo ma mrzí, pretože by tu bol kopec zábavy a srandy, ktorú by samozrejme nie všetci pochopili, ale možno by pribúdalo tých, čo by postupne cez tento štýl a spôsob komunikácie začali vidieť viac aj medzi riadkami.

No ale na druhej strane, si mi tým teda zobral vietor z plachiet lebo potom fakt nemá význam reklamná propagácia na mojom úmysle vizionárskeho podnikania s kadibúdkami pre náš daňový systém a štátny rozpočet. Nič, možno diskusie perpetum mobile by boli na dotváranie verejnej mienky v tebou predvedenom štýle potenciálom na tučné daňové odvody do štátnej diery, pričom by mali aj zmysluplnú výchovnú úlohu pre hranolom zaradené a definované "stádo oviec" kam sme boli zaradený aj my a drvivá väčšina diskutujúcich, teda skoro všetkých diskutujúcich. Sranda, toto by som fakt od teba nečakala. :)) Toto čo si urobil je presne to, o čom som nedávno písala, že pred tým to v tomto národe bolo, nič nebolo pomenované a hovorené priamo, ale všetci vedeli čo presne tým kto povedal a naznačil. A musím sa priznať, že mi to trochu chýba, že umelci už nie sú ako kedysi čo nemohli hovoriť nahlas hovorili a odkazovali ľuďom a národu takto medzi riadkami. Nuž, čo už.ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 17:04:46 57f4de4a
Pozrite: Kapitalisti chcú zas "riešiť" rómsky problém, alebo lepšie povedané zarábať na neriešení tohto problému kapitalizmu: http://www.youtube.com/watch?v=XZpRC76Vhbc

No ja vám hovorím, že v kapitalizme rómsky problém nebude vyriešený nikdy, pokiaľ samozrejme neuspejú nacistické skupiny, ktorých členovia ponúkajú tzv. konečné riešenia - genocídu rómov i keď samozrejme verejne o tom radšej nehovoria z určitých dôvodov, ktoré tu snáď vysvetlovať nemusím ! Tu treba prejsť na socializmus a dať každému možnosť pracovať. Je naivné si myslieť, že sa rómovia v kapitalizme zamestnajú a začnú žiť konečne ako mnohí ľudia, ktorí prácu majú. Nepomôže ani keď ich budú chodiť vzdelávať po osadách nejaké sociálne pracovníčky. Dnes sú totiž aj stovky bielych vysokoškolákov a aj stredoškolákov na úradoch práce, pretože nie je pravda to, čo tu roky zástancovia tohto primitívneho režimu tvrdia: že kto chce prácu a má vzdelanie si ju aj nájde. To bola len systematicky opakovaná lož, ktorá viedla k tomu, že je dnes nezamestnaný človek - obeť chorého režimu označovaný za človeka, ktorému sa robiť nechce. No keby bola pravda, že je práce dosť a odmietajú ju, vyradili by ich z úradov práce a nedávali by im nič. Kapitalisti si len serú do papúľ...

Je čas priznať zlyhanie systému miesto stigmatizácie nezamestnaných, pretože mnohým z nich sa pracovať chce, ale nemajú možnosť.

Automatizácia prirodzene znižuje potrebu ľudskej práce, ale ľudia aj napriek tomu menej nepracujú. Otročia 8 a viac hodín denne pre svojich vykorisťovateľov a to samozrejme vedie k nedostatku pracovných miest.

V socializme je automatizácia prínosom a vedie k znižovaniu pracovného času + práca je lepšie rozdelená medzi ľudí a teda pracujúci nemusia živiť armádu nezamestnaných. V kapitalizme je bordel a nie len nerovnosť v odmenách za prácu, ale aj v tom, že niekto má práce až moc a iný nemá žiadnu.

Tiež ma dosť pobavilo ako chcel Kot-leba riešiť tento problém. Tvrdil, že treba miesto jedného bágra zamestnať na výkopové práce "20" cigáňov, čo je absolútna blbosť, pretože automatizáciu by sme mali využívať vo svoj spoločný prospech a nie ju odmietať, aby ľudia mohli drieť s lopatami...

Rôzne fašistické skupiny, ktoré sú len výsledkom chorého kapitalizmu nemajú efektívne riešenia na úrovni a ani kapitalisti, ktorí akurát dokážu drístať o nepodstatných veciach v nedeľných diskusiách, ktoré nikdy nepovedú k riešeniu+zarábať na pseudoriešeniach...len socialisti môžu vyriešiť to, čo nás tu najviac serie už dlhé roky.

Kapitalizmus a nezamestnanosť (videá, ktoré mi tu neumožnil admin zverejniť a samozrejme podobné názory neuvidíte ani v mainstreame, pretože je tu cenzúra):

http://www.youtube.com/watch?v=0J30WCjIe38
http://www.youtube.com/watch?v=OH_q_PNGybI
http://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBFs
http://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBFs
http://www.youtube.com/watch?v=LVsZuo8xQEI
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-14 17:31:12 c11ce42e
+Protest za prácu (rómovia proti tzv. demokracii):
http://www.youtube.com/watch?v=Ctkn45kH5C4
http://www.youtube.com/watch?v=rwuPnJAzN10
http://www.youtube.com/watch?v=cyKhykScGYk

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-14 17:32:08 c11ce42e
A ešte niečo. Videl som mnohých rómov, ktorí majú lepšie postavy ako ľudia bielej pleti a určite by sa dokázali pri manuálnej práci rýchlejšie obracať ako mnohé prasatá s XXL bachormi, ktoré ich nazývajú lenivými parazitmi (stigmatizácia nezamestnaných), ale jednoducho nemajú možnosť a tak radšej kradnú, drogujú, prepadávajú ľudí, hrajú automaty, robia zle, alebo trpia. Nakoniec trochu s nadsázkou povedané nemajú čo stratiť a tak si poriadne necenia ani ten život.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-14 17:41:33 c11ce42e
SocialPako Dávidko, daj si facku a napchaj si do gágora kaleráb...!

:-DDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-14 17:44:16 bc7b649f
No, ale hlavne, že tu máme plno politológov a rôznych ťažkých expertov, ktorí len drístajú a berú za to peniaze. Ani jeden z nich však nepredložil efektívne riešenie najväčších problémov občanov tejto krajiny.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-14 17:44:33 c11ce42e
Smartang

Máte pravdu, tak je ako ste napísali. Ale nezabudnite, na diskusiu s marťanmi ma určite pozvite, ak by sa do ich príletu nič zásadné a dôležité nezmenilo v ľuďoch.

No ktovie. Možno aktuálne dianie v Čechách vleje ľuďom vôľu a život do žíl a pomaly začnú obhajovať svoje slobody a práva. Kiež by všetci pochopili, že nikto nie je nedotknuteľným a všemocným, že ich pomyselnú nedotknuteľnosť im do rúk vkladáme my sami svojou vlastnou nečinnosťou. Tak teda majme vieru v ľudí a ich schopnosť prebudiť sa. Nikdy nie je neskoro.ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-14 20:00:27 57f4de4a
ukulele

Nic sa neboj, kadibudka ma obrovsky potencial a je neporazitelna...

Posielam ti fotku najnovsieho modelu nuklearnej kadibudky...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 21:54:15 3ab366b7
ukulele

Tiez mam napad na novu sutaznu relaciu zviazanu s nasim podnikanim...

Zjazd mobilnych kadibudiek (bez brzd), so strmych svahov... Bude sa jednat o vylucovaciu sutaz, kde skupina sutaziacich bude v kadibudkach opakovane spustana zo strmych svahov... Ten kto sa prvy poserie vypadava, az na konci ostane len jeden, teda vyherca...

Pripajam fotku prototypu sutaznej zjazdovej kadibudky...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 22:01:49 3ab366b7
so strmych svahov = zo strmych svahov
ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 22:04:03 3ab366b7
:-)))))
inak nádhera že existujú takí ludia ako SocialMaster a Orangutan...ako by boli moji bratia....

a je neuveritelné že aj také hova da ako je koaličník červený hranol možu existovat...to je katastrofa ako može niekto splodit takéto indivíduum...

brano # PelaSedo59
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-14 22:23:36 4df7e017
vela penazí nemám...ale takú kadibudku do záhrady si určite kúpim:-)))))

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 22:25:15 4df7e017
To je sila, čo za sračky natáral na konci tohto rozhovoru Marek Baláž... (http://www.youtube.com/watch?v=XZpRC76Vhbc) Tuším treba "facilitovať" najprv jeho, lebo ak chce on riešiť rómsky problém s týmto primitívnym prístupom, bude to katastrofa. On má ešte toľko drzosti nepriamo obviňovať komunistov z toho, že si NIEKTORÍ cigáni nevážili byty, lebo ich dostali zadarmo. Takže dajte cigáňovi byt + prácu = umožníte mu tým žiť na úrovni, on ho bez výčitiek svedomia "vybýva", lebo byt zadarmo si necení a ešte budete vy na vine. Už podľa toho je možné súdiť, že človek s takým názorom nebude vedieť efektívne riešiť problém. Boha hlavne, že sa venuje tejto problematike 30 rokov...

Nezabezpečíte cigáňom bývanie, budú tvrdiť, že im nikto nepomáha. Dáte cigáňom byty, "vybývajú" ich a ešte budete na vine, že si ich nevážili, lebo ich dostali zadarmo. Boha neexistujúceho, veď práve tí zlí cigáni majú absolútnu imunitu a teda je márne čakať nejakú zmenu. To zlé, čo urobia sa vždy nejak ospravedlní a vina sa ešte hodí na tých, ktorí im pomáhali. Ja som názoru, že mali byť potrestaní, pokiaľ si nevážili byty, ktoré dostali zadarmo, lenže tu sa radšej obvinia ľudia, ktorí sa snažili pomôcť a zabezpečiť ľuďom to, čo potrebujú k dôstojnému životu. Slobodný vysielač by mal mať fórum na stránke, aby ľudia mohli reagovať na tie vyjadrenia - maily a telefonáty nestačia.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-14 22:30:34 5be9f92c
ORANGUTAN

:))))))))) Nerob lebo sa po*s***m pri nadúvajúcej sa mojej bránice doma na stoličke. Tak teda neviem ako sa dohodneme, ale mne sa pozdáva ten druhý prototyp, aj umiestnenie kamier na zdokladovanie činnosti pre zdanenie a daňové úrady by nebolo tak nákladné a technicky by sa tie kamery dali celkom dobre umiestniť. Okrem toho by sme mali v šou zároveň v pozadí hneď aj aktívny panoramatický výhľad.

NO, ale tak ma napadlo, šak policajti nám zhabú za uvádzanie takých prototypov bez EMISNEJ a STK aj rodné listy. Neviem. A kam by sme teda umiestnili ŠPZ???

A ani tá sa nebude dať vybaviť, lebo v techničáku nám nebudú vedieť zapísať výkon motora. A čo dajú do spotreby??? To daňováci normálne potrebujú a kontrolujú. Iba ak. By sme na schodoch vedúcich do parlamentu vybudovali jazdnú rampu a keďže schody nie sú cestná komunikácia, naše zariadenie nebude podliehať cestnému zákonu a zbavíme sa množstva reálnych nákladov, ktoré treba riešiť každý rok pri motorových vozidlách využívaných na podnikanie.

Si predstav. Ani cestná daň, ani PZP, žiadne STK a emisná, diaľničná známka a ani DAŇ Z LUXUSU!!!
Geniálny nástroj čo si sem vyvesil, mali by sme sa toho rýchlo a neodkladne chytiť.

Jediné čo ma trošku trápi, kto by sa mal zúčastňovať zjazdu z bezpečných schodov pred parlamentom a strmých svahov, ktoré samozrejme nie sú definované ako cestná komunikácia a čo by bolo motiváciou aby sa súťažiaci zúčastnil tejto výnimočnej súťaže.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 22:33:04 57f4de4a
Keby komunisti nedali cigáňom byty, boli by do dnes kritizovaní a urobili by z nich ešte aj rasistov. Lenže komunisti cigáňom byty dali + umožnili im tvoriť hodnoty = pracovať a aj napriek tomu sú kritizovaní za to, že si toho cigáni nevážili. Zas je tu neochota priznať, že vina je v mentalite tých cigáňov, ktorí si nevážili pomoc.Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-14 22:44:21 5be9f92c
{vela penazí nemám...ale takú kadibudku do záhrady si určite kúpim:-)))))} To nevadí, že nemáš veľa peňazí, pokiaľ si neprispôsobivý cigáň. Veď ani susedia Oscara Dobrovodského nemajú a srali do dvoch hajzlov, ktorých prenájom stál na tri mesiace 3000 euro. Hovorilo sa o tom práve v tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=XZpRC76Vhbc (rozprával o tom Oscar: 2:05:00)


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-14 22:55:38 5be9f92c
no už sa ukludni Davo alias SocialMaster....nebud ako Vlado Pavlík.... ja mám zatial o Tebe dobrú mienku..
.
myslím si že netreba až tak chválit samotných komunistov...boli to povacsine haj zli na najvyšších miestach.....ved vidíš že zapredali a pomohli rozkradnut vcelku dobrý ekonomický a hospodársky systém a stali sa z nich kapitalisti a demokrati ...vid koaličník červený hranol...takže nie chválit komunistov ale chválit finančný a ekonomický systém ktorý používali tí hajzli...to je potrebné..bezúročné štátne bankovníctvo, vlastnú menu, štátne podniky kde si ludia volia svoje vedenie...atd atd

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 23:06:44 4df7e017
zakázat treba používanie pojmov ako kapitalizmus a komunizmus...sú to len mätúce pojmy na oklamanie občanov lebo komunisti a kapitalisti sú stále tí istí...obidva tieto pojmy su sprofanované..treba používat pojem fungujúci štát, systém s vlastnou menou ,štátnym bezúročným bankovníctvom,štátnymi podnikmi a poslancami s imperatívnym mandátom..a zákaz politických strán, lebo všetci sme občania s rovnakými právami a povinnostami...to chceme a nech sa to potom volá ako chce....o to ide...nie o kecani o komunizme a kapitalizme...

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-14 23:13:54 4df7e017
Prepáč Braňo, ale dnes som sa naučil nové slovo - facilitátor a tak som ešte viac rozjašený.

{myslím si že netreba až tak chválit samotných komunistov} Mne stačí aspoň komunizmom postrašiť kapitalistov. Ako som už písal: Verím tomu, že ak sa prasce pri korytách nemajú čoho báť, žerú stále viac. Inými slovami ak sa kapitalisti pri moci nebudú mať čoho báť, budú zdierať ľudí ešte viac i keď už teraz si moc dovoľujú, lebo ľuďom vytvorili ilúziu, že nie je inej alternatívy a to sa mne moc nepáči, preto trochu burcujem ľudí, ktorí by mali žiadať viac ako sa im dnes dostáva a ak to nedostanú, mali by pohroziť socialistickou revolúciou. Ono totiž 320-450 euro za prácu kdesi v automobilke je skutočne hanba a mizéria. Je nutné im dať najavo, že ak budú naďalej extrémne vykorisťovať, príde socialistická revolúcia=zoberieme im majetky, ktoré získali ekonomickým zdieraním pracujúcej triedy.

{boli to povacsine haj zli na najvyšších miestach} Samozrejme, že tam bolo aj dosť hajzlov (dnes tomu nie je inak) a film zvieracia farma celkom dobre vystihuje to, čo sa tam dialo a práve preto netreba upadať do eufórických stavov a je nutné sa snažiť kritizovať nedostatky. (http://www.youtube.com/watch?v=qeXJWdliMTE) Dobré však bolo, že ľudia mali aspoň istoty a samotný systém komunizmu je lepšou ideou ako kapitalizmus, ktorý je už v základoch zvrátený. Ľudia hovoria, že komunizmus nefungoval, ale že na papieri vyzeral dobre, ale neuvedomujú si, že kapitalizmus tiež nefunguje a ani na tom papieri nevyzerá dobre. Je lepšie snažiť sa priblížiť myšlienkam komunizmu, ktorý je o spravodlivejšom delení práce a jej produktov + o spoločnom užívaní si benefitov z automatizácie (zníženie pracovnej doby) ako kapitalizmu, ktorý je v podstate o otrokoch a vykorisťovateľoch a o tom, že sa stáva automatizácia nepriateľom mnohých ľudí, ktorí prichádzajú o prácu.

Ľudia sa dnes sťažujú na zlé rozdelovanie odmien. Ten kto zdiera môže mať aj 10 000 eurový plat+ešte mu možno aj sochu postavia a kto ťažko pracuje má 300 eurový mesačný plat. To je obrovská nerovnosť. Ďalšia nerovnosť je v rozdelení práce. Niekto nerobí vôbec a iný musí robiť aj 9 hodín denne. Lenže práve o tom je kapitalizmus - je to jeden veľký bordel. Inými slovami píšte všetci iným perom a iné vzdialenosti, iné Á a Ó ak by som to mal popísať Kaščákovým spôsobom... (skladba bez ladu a skladu) Ak chcú ľudia trochu viac rovnosti (nemyslím tým samozrejme to, že vysokoškolák bude zarábať rovnako ako človek, ktorý má ukončené len základné vzdelanie - takže žiadne odtnite mu hlavu, nech nevytŕča z davu nehrozí), mali by žiadať prechod na socializmus.

Europoslancom financujeme nie len zubné implantáty, ale aj zo tri plastiky rypákov a tí nám budú tvrdiť, že keď niečo chceme, musíme si za to zaplatiť a to 0má väčšina z nás 10x nižší plat za viac odrobených hodín. To je choré a nespravodlivé+sú tu ďalšie nerovnosti ako napríklad to, že nepracujúci cigáni dostanú byty, ale zas im nie je umožnené pracovať, atď...

Hovorí sa, že za komunizmu sa nesmelo cestovať do zahraničia, ale dnes sa hovorí i to, že v kapitalizme nemôže ísť človek ani večer do mesta...proste vysoká kriminalita, drogy, rozvrátená morálka, ktorá je výsledkom mediálnej degenerácie...to všetko je výsledkom tohto amorálneho režimu v ktorom už nejde ani o to, aby chorých ľudí vyliečili, ale skôr o to, aby na nich zarobili. Peniaze sa stali prioritou a nie všeobecné blaho.

Súhlasím aj s tým, čo si napísal o obracaní kabátov. Z ťažkých komunistov sa zrazu stali kapitalisti vykorisťujúci pracujúcich. No sú tu aj takí, ktorí zostali verní myšlienke socializmu. Dobre o tom hovoril M.Pomajdík: Nie je hrdinstvom búchať sa do pŕs a kričať ja som komunista, keď máme komunistický režim... http://www.youtube.com/watch?v=7AMPEFFpKXw

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 53% ( 7 people voted )
+
2013-06-15 00:02:00 5be9f92a
ukulele

Mozes kludne spat, vsetko som uz vymyslel...

Kadibudky, ako sportove prostriedky, budu mat vynimku zo zakona a nebudu podliehat ziadnym obmedzeniam... Su predsa vysoko ekologicke a prispievaju k zdravemu rozvoju obyvatelstva...

Motivaciou pre sutazicich, bude hlavna vyhra... Vyherca kazdeho kola sutaze v kadibudkovom zjazde zo strmych svahov, bude vyhlaseny za novu oficialnu celebrit roka a dostane poukazku na nakup 1000 roliek toaletneho papiera...

Pre posrancov z parlamentu, mam pripravenu uplne inu sutaz... Oni budu sutazit v zoskoku z vysky 3000 metrov bez padakov, nad prazdnym parkoviskom... Kto to prezije, vyhrava moznost navratu do parlamentu... Az do dalsej sutaze... Ucast povinna...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 00:11:46 3ab366b7
{nebud ako Vlado Pavlík} S ním ma prosím ťa neporovnávaj...ja nechcem byť prezidentom už len preto, že túto funkciu pokladám za zbytočnú. ;-)))

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-15 00:30:32 5be9f92c
facilitátorDavo
{Je nutné im dať najavo, že ak budú naďalej extrémne vykorisťovať, príde socialistická revolúcia=zoberieme im majetky, ktoré získali ekonomickým zdieraním pracujúcej triedy.}....oni tiež nie sú malé deti že sa nechajú strašiť ježibabou na metle...vedia že ovce nehryzú a neútočia..pokial majú aspon kúsok suchej trávy...a ako chceš zobrat majetok zahraničnému investorovi či nášmu politikovi ktorý ho má v zahraničí naozaj neviem...sú to len naozaj také strašenia....tým nechcem povedat že som proti generálnemu štrajku a obsadeniu parlamentu, vlády a centrálnej banky a nastoleniu poriadku...ale to nikto iný nezorganizuje jedine bieda a hlad...inak to nejde

S ostatným s Tebou so všetkým súhlasím...inak by som s Tebou nekomunikoval, iba Ti nadával....ale rozčulovat sa nepomože...rozčulovaním škodíš sebe ..ja som už v pohode...ovce nevyburcuješ pokial majú aspon stebielko trávy...sú to ovce...a majú to čo si zaslúžia...nesnažme sa zmenit prirodzený chod vecí...všetko musí dozriet...ale treba poukazovat na nespravodlivost a okrádanie ludí...s tým súhlasím

Áno, maš pravdu že peniaze sa stali prioritou...a preto je prvoradá priorita reformovat fungovanie penazí...prijat vlastnú menu, zoštátnit a dat pod verejnú kontrolu bankovníctvo a vytváranie penazí, urobit poriadok so ziskami firiem, uzákonit imperatívny mandát poslancov....to sú priority č.1...ostatné až potom...treba odstránit príčinu..nie rozprávat len o následkoch ...
ale inak ako vravím..Ty a orangutan ste tu oživením a zdravým rozumom týchto ovčiarskych diskusií


brano # PelaSedo59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-15 06:24:50 4df7e017
{vedia že ovce nehryzú a neútočia..pokial majú aspon kúsok suchej trávy..} Tu je hlavne ten problém, že kapitalisti sa snažia cenzúrovať názory socialistov a zakrývať alternatívu, aby si ovečky nechali skákať po hlavách ešte viac. Vedia totiž, že trpezlivosť Slovákov prejde rýchlejšie, keď ich trochu bude niekto burcovať a pokiaľ im bude často predkladaná alternatíva, ktorú sa im dnes snažia zakrývať. Dnes sú tu ľudia ohlupovaní stupídnymi reality show, ktoré degenerujú ich myslenie + extrémne konzumným retardom recitujúcim o vagínach a ritiach, ktorý si serie do papule v každej druhej slohe a je im vytváraná ilúzia, že nie je inej alternatívy, čo je samozrejme len systematicky opakovaná lož a opakujú ich tzv. experti, ktorí neslúžia záujmom pracujúcej triedy, ale ich vykorisťovateľom.

Napríklad zoberme si výrok amorálnej a stupídnej cundry Thatcherovej - there is no alternative. To bola systematicky opakovaná lož, lebo každý z nás vie, že alternatíva je a počas toho obdobia sa budovalo a tvorilo viac ako dnes+ľudia mali skutočne tie istoty, ktoré tu len dookola sľubuje hranol z billboardov (Fico). Napríklad toto sa dialo počas tej alternatívy:

Komunistický zázrak v priemysle:
http://www.youtube.com/watch?v=Q9yExYR9Bqc
http://www.youtube.com/watch?v=AwIlPbZMc_4
http://www.youtube.com/watch?v=el_JbYxUnyg

Komunistický zázrak v stavebníctve:
http://www.youtube.com/watch?v=Rb09qH4SQSg
http://www.youtube.com/watch?v=VypF6cQVdD4
http://www.youtube.com/watch?v=gdoUY7qh_Ac
http://www.youtube.com/watch?v=-fC7eEAMxes

Komunistický zázrak vo vede a technike:
http://www.youtube.com/watch?v=Qwi-hRa7fow
http://www.youtube.com/watch?v=XTlReoDH4EQ
http://www.youtube.com/watch?v=uczi5y5QBaU

A tu je také menšie zrovnanie kapitalizmu s tou údajne neexistujúcou alternatívou, ktorú sa snažia zakryť.

http://www.youtube.com/watch?v=Li1_FBv0sTI
http://www.youtube.com/watch?v=mgZ6usVnoCY


Môj názor je, že pokiaľ chcú ľudia trochu spravodlivosti a nechcú bordel, ktorý vedie hlavne k týmto 6 bodom, jedinou alternatívou je socializmus.

1. Že má zamestnávateľ aj 100x vyšší plat ako zamestnanec, pretože efektívne vykorisťuje prácu iných
2. Že musí niekto pracovať 9 hodín denne aj na toho, ktorý prácu už dlho nemá - jedna skupina sa otročí, druhá stigmatizuje...
3. Že si benefity automatizácie užíva len skupina ľudí a pre ostatných sa stáva hrozbou
4. Že sa europoslancom preplácajú mimo iného aj plastiky rypákov a drahé zubné implantáty a ľudia si musia za všetko platiť
5. Že sa zarába na "riešení" problémov, ktoré sú prirodzeným výsledkom primitívneho a nefungujúceho režimu (napríklad tzv. facilitátori v cigánskych osadách, ktorí problém s cigáňmi nevyriešia...cigáňov efektívne a na úrovni vyriešia iba komunisti, pretože dokážu dobre rozdeliť prácu medzi všetkých občanov a urobiť aj poriadky v uliciach) A nezabúdajme, že výsledkom tohto problému je aj vznik skupín nespokojných občanov, ktorí už nevládzu zvládať tento extrém a volajú po extrémnych riešeniach - nacistické skupiny, ktoré zas kapitalisti riešia zakladaním rôznych mimovládnych antifa skupín a teda zarábajú aj na tomto probléme...atď. Treba vyriešiť jadro problému a nie vynakladať financie do riešení vzniknutých problémov, pretože to je absolútne zbytočné
6. Že sa tu degeneruje morálka a zdravé myslenie, čo vedie samozrejme k nespokojnosti slušných ľudí, ale miesto toho, aby sa prestalo s degenerovaním morálky sa tu financujú rôzne buzerantské mimovládne organizácie, ktoré robia zo slušných ľudí netoleratných i keď problém je práve v ľuďoch, ktorí ignorujú fakt, že niektoré veci patria do súkromia a majú mať vyhradené svoje miesto, pretože deti majú právo na zdravý vývoj. Za komunizmu mali deti aj detstvo.

dodatok: Je zarážajúce, keď štát nemá peniaze pre sestričky, lekárov, učiteľov a vydáva státisíce eur na podporu rôznych LGBTI lobistov, rodových aktivistov, feministky a podobné aktivity. Len za minulý rok dal štát pol milióna eur rôznym záujmovým skupinám, ktoré si hovoria, že sú neziskové," povedal dnes predseda inštitútu Robert Mátéffy.
http://www.teraz.sk/slovensko/aktivisti-poslanci-h
omosexuali-vyzva/36847-clanok.html

Fico poslal gayom 38-tisíc!: V rámci grantu na podporu ľudských práv získalo združenie Queer Leaders Forum 38 760 €.
Vedie ho organizátorka Dúhového pochodu Romana Schlesinger.
http://www.cas.sk/clanok/234775/zacalo-sa-zblizova
nie-v-gaybare-fico-poslal-gayom-38-tisic.html

Ak chcú ľudia bordel a obrovskú nerovnosť v platoch za ktoré si kupujú produkty práce, ale aj v rozdelení samotnej práce, je pre nich lepší kapitalizmus. Ja osobne nechcem bordel a obrovskú nerovnosť už len preto, že žijeme v spoločnosti a mizéria iného človeka je v konečnom dôsledku do určitej miery aj mojim nešťastím, pretože človek na dne sa dá aj na cestu zločinu, aby si zachránil život a to vedie k vysokej kriminalite+samozrejme mám aj iné dôvody - empatia=nepáči sa mi utrpenie iných a preto treba poriešiť tých, ktorí toto utrpenie spôsobujú. To znamená vykorisťovateľov a tých, ktorí tu naďalej vytvárajú tento bordel a túto nerovnosť.

{a ako chceš zobrat majetok zahraničnému investorovi či nášmu politikovi ktorý ho má v zahraničí naozaj neviem...} Tu ide o to, že už nám nebudú vládnuť a môžeme si zobrať späť podniky, ktoré sa stali súkromným vlastníctvom a okrem toho mnohí z nich tu vlastnia nehnuteľnosti. Napríklad treba poriešiť aj zločineckú zahraničnú vatikánsku finančnú skupinu parazitujúcu na našom štátnom rozpočte a ako už vieš, tá vlastní obrovskú rozlohu našich lesov a to všetko si môžeme zobrať späť a spoločne využívať pre naše potreby. Dnes platíme 3600 zamestnancov tejto Vatikánskej skupiny, ktorí by museli v socializme pracovať a podielať sa na vytváraní hodnôt spoločne s ostatnými, pokiaľ by tu chceli fungovať. V opačnom prípade by nedostali ani jednu SLOVENSKÚ KORUNU ku ktorej by sme sa vrátili.


Cirkvi a náboženské spoločnosti (Poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu za rok 2009 v eurách)
Apoštolská cirkev 369 916
Cirkev bratská 317 929
Bratská jednota baptistov 286 781
Evanjelická cirkev a. v. 3 679 129
Evanjelická cirkev metodistická 265 506
Pravoslávna cirkev 1 699 615
Reformovaná kresťanská cirkev 1 980 740
Cirkev československá husitská 101 841
Židovské náboženské obce 124 540
Starokatolícka cirkev 102 897
Rímskokatolícka cirkev 21 268 133
Gréckokatolícka cirkev 3 765 623
Konferencia biskupov Slovenska 146 517
Ekumenická rada cirkví 69 707
Slovenská katolícka charita 2 337 848
Diakonia Evanjelickej cirkvi a v. 208 658
Ústredie diakonie Reformovanej kresťanskej cirkvi 26 555
Konferencia vyšších predst. ženských reholí 420 939
Cirkev adventistov siedmeho dňa 19 087
spolu 37 191 961

zdroj: www.culture.gov.sk


Ďalej je možné zrušiť súkromné banky na Slovensku a vytvoriť jednu štátnu, atď. Toho všetkého sa obávajú...neboj sa ty, je dosť toho, čo sa dá urobiť a je dosť spôsobov ako ich poriešiť, ale to sa mi moc nechce teraz rozpisovať. Okrem toho tu nejde len o našu krajinu...prechodom na socializmus môžeme inšpirovať aj ľudí z iných krajín a aj toho sa obávajú.

{nesnažme sa zmenit prirodzený chod vecí} Neviem, či je toto dobrý prístup. Mali by sme sa snažiť zmeniť veci, ktoré pre nás nie sú vyhovujúce. To ja považujem za prirodzené.
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-15 09:26:54 c11ce42e
ORANGUTAN

Pekne si to vymyslel a nemám žiadne námietky.

Podnikateľský zámer je možné začať realizovať, mali by sme začať s projektom na získanie dotácie z EÚ.

Ďalej by bolo vhodné aby sme presvedčivo zalobovali s víziou vysokých ziskov u niektorých úplatných zastupiteľských posrancov v parlamente s prísľubom vymoženosti "zúčastniť sa zoskoku s padákom" ako prvým z pomedzi ostatných kolegov. Samozrejme provízia z realizácie projektu by bola na účty posrancov v daňových rajoch podľa dohody vyplácaná až po aktívnej účasti "zoskosku".

Uj ale sa mi bude dneska ľahko dýchať, vízia tej sľubnej budúcnosti ma bude priam nadnášať. Teším sa ďalšiu tvorivú spoluprácu s tvojim potenciálom rýchlo vyriešiť otázky, ktoré ma ako poctivého daňovníka našej spoločnosti trápia. :))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 09:40:09 57f4de4a
V kapitalizme sa zarába ešte aj na mizérii. Zoberme si trebárs show Vila Rozborila ( http://img.aktuality.sk/stories/NAJNOVSIE_FOTKY/OS
OBNOSTI/SHOWBIZ/MEDIA/TV_MARKIZA/modrezneba/vilo_r
ozboril_uputavka_tricko_zajtra_urazka_12_bloger.jp
g) a rôzne tzv. "neziskové" charity. Keby sme prešli na socializmus, nebolo by treba charitu, pretože ľudia by mali zabezpečené to, čo potrebujú a nepotrebovali by sme stupídne pseudocitné show, ktorých tvorcovia akurát zarábajú veľké peniaze na propagácii mizérie iných rovnako ako do dnes cirkev zarába milióny na utrpení jedného 2000 rokov mŕveho žida, ktorého nechali utýrať a zabiť práve klerici veriaci v židovského boha. (z najväčšej chudoby a mizérie sú najväčšie peniaze) Problémy v konečnom dôsledku neriešia...len na tom zarábajú. Napríklad súkromná tv zarobí na takejto show obrovské peniaze a to, že zbytky hodí nejakej chudobnej rodine si nezaslúži potlesk, ale pohŕdanie. Ale to už som tu riešil podrobnejšie a nechcem sa k tomu znova vraciať.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-15 09:41:35 c11ce42e
Kapitalisti by mohli urobiť pokračovanie rozprávky o dráčikovi Soptíkovi akurát už by nechcel byť požiarníkom, ale facilitátorom v cigánskej osade, ktorý zarobí trebárs 2000 euro za 4 hodinky pokecu s neprispôsobivou cigánskou rodinkou žijúcou vedľa Oskara Dobrovodského.

http://www.youtube.com/watch?v=Z10k30dnwO4

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-15 09:46:40 c11ce42e
Špenátový Dávidko, tebe sa ten sociálizmus, čo ti stále straší v kalerábovej makovici, už nevráti. Mňa však momentálne sklamalo nedotiahnutie jedného dobrého vládneho nápadu do konca. Išlo o návrh zákona zakázať výkup kovov od súkromných osôb. Teraz sa zdá, že sa to realizovať nebude. Je to škoda...
Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-06-15 10:14:35 bc7b649f
ukulele

Dobre, suhlasim s uplatkom v podobe poskytnutia padaku, niektorym posrancom... Nepovieme im vsak, ze v nasledujucom povinnom zoskoku, uz budu musiet skakat bez padaka... To by ich totiz mohlo odradit od spoluprace...

Takto to moze dopadnut, ak sa niekto v zime zasedi v kadibudke... Chudaci eskimaci... Ktovie kolko z nich je primrznutych na nejakom hajzliku a caka na odmak...?


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 10:17:43 3ab36853
ukulele

Este nieco... Pripajam novy model pojazdnej sutaznej kadibudky, urcenej pre preteky na okruhoch F1...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 10:29:14 3ab36853
Takto nejak vyzerá model "riešenia" problémov v kapitalizme: Ako vieme, kapitalizmus, ktorý si ľudia dobrovoľne zvolili (i keď možno by bolo lepšie povedané kapitalizmus, ktorý im určila skupina ľudí pri moci, pretože len 3 percentá obyvateľov chcelo podľa verejných prieskumov po páde socializmu prechod na primitívny kapitalizmus) je bordel a vzniká v ňom obrovská nerovnosť nie je len v odmenách za prácu, ale aj v samotnom rozdeľovaní práce v spoločnosti. To prirodzene vedie k bohatnutiu vykorisťovateľov, otročeniu ľudí a k vysokej nezamestnanosti menej vzdelaných ľudí, ktorých však komunisti vedeli efektívne využiť a zapojiť do vytvárania hodnôt. A toto zas PRIRODZENE vedie k tomu, že sa automaticky vyformuje skupina ľudí, ktorým to vadí, lebo musia pracovať aj na dlhodobo nezamestnaných, ktorí majú väčšie predpoklady k tomu, že z nich budú kriminálnici znepríjemňujúci život pracujúcim. A ako problém riešia politici v kapitalizme ? Nie tak, že vyriešia nezamestnanosť - jadro problému, pretože to v kapitalizme nedokážu vyriešiť, ale tak, že zafinancujú nejakú mimovládnu skupinu kritizujúcu nespokojných ľudí do ktorej zapoja často aj členov rodiny, ktorí na tom zarobia (prípadne urobia kampaň), ktorá bude systematicky obviňovať ľudí poukazujúcich na tento problém z extrémizmu a netolerancie. Proste je to tu ako u retardovaných i keď tu máme stovky tzv. expertov, ktorí v nedeľných diskusiách odborne obkecajú nepodstatné detaily problému, ale neponúknu žiadne efektnívne riešenia na úrovni.

Rómovia chcú pracovať aj keď sú systematicky obviňovaní z toho, že nechcú, lebo kapitalisti vytvorili mýtus, že kto chce, prácu si nájde a že nepracujú len tí, ktorí nechcú, čo je úplný nezmyslel, pretože keby trebárs rómovia odmietli prácu, vyradili by ich z úradu práce a nezabúdajme, že na úradoch sú tisícky vysokoškolákov a stredoškolákov. Takže kapitalisti si akurát zas nasrali do papúľ. Samotní rómovia povedali - sme nevzdelaní a nenárokujeme si na vysoké platy - nepotrebujeme chodiť každý rok na dovolenky. Chceme len prácu...

Protest za prácu (rómovia proti tzv. demokracii):
http://www.youtube.com/watch?v=Ctkn45kH5C4
http://www.youtube.com/watch?v=rwuPnJAzN10
http://www.youtube.com/watch?v=cyKhykScGYk

Kapitalizmus a nezamestnanosť:
http://www.youtube.com/watch?v=0J30WCjIe38
http://www.youtube.com/watch?v=OH_q_PNGybI
http://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBFs
http://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBFs
http://www.youtube.com/watch?v=LVsZuo8xQEIFacilitator Davo # TumiMywe28
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-06-15 10:40:09 c11ce42e
Pandemonium

Mozno bude stacit trosku upravit znenie toho zakona a nahradit vseobecne oznacenie "od sukromnych osob", konkretnym oznacenim "od ciganov"... Preco nenazyvat veci pravymi menami...?

Nie som si vsak celkom isty, ci by sa ten zakon, takto stal skutocne priechodnejsim...?


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 10:40:29 3ab36853
ukulele

Zial, na trhu sa objavili aj kadibudky, ktore su jednoznacne nedemokraticke... Na druhej strane, pravdivo odzrkadluju stav v spolocnosti... Tento druh realizmu sa mi vsak osobne nepaci...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 10:54:37 3ab36853
{Špenátový Dávidko, tebe sa ten sociálizmus, čo ti stále straší v kalerábovej makovici, už nevráti. Mňa však momentálne sklamalo nedotiahnutie jedného dobrého vládneho nápadu do konca. Išlo o návrh zákona zakázať výkup kovov od súkromných osôb. Teraz sa zdá, že sa to realizovať nebude. Je to škoda...} Teba treba facilitovať, ale to by bolo dosť finančne náročné, lebo si príliš vypatlaný. Možno by bolo lacnejšie vykŕmiť ťa každý deň práškami na spanie. Zakázať výkup kovov a podobné nezmysli by nebolo nutné realizovať, keby bolo dosť práce na trhu. Veď predsa kto pôjde kradnúť poklopy z kanálov, keď bude mať dôstojnú prácu v ktorej nebude musieť otročiť viac ako 5 hodín denne, pretože práca sa rozdelí medzi všetkých... ??? Ale keďže je tu nerovnosť a strašný bordel, kradnú sa aj poklopy z kanálov a predávajú sa+investuje sa do nových kamier, ktoré sledujú ulice, lebo kriminalita rastie. Kradnutie poklopov a rôznych káblov je o tom, že ľudia si proste vytvorili pracovné miesta, aby prežili...Kto nemá prácu, bude s veľkou pravdepodobnosťou predávať trebárs aj drogy deťom, kradnúť poklopy, prípadne budú ženy predávať svoje telá a robiť zo seba mediálne cundry. Kto má dôstojnú prácu, nemá potrebu robiť podobné hlúposti, pokiaľ nie je mentálne narušený.

Okrem toho ak zakážu výkup kovov, čo myslíš, že sa stane ? Jáááj, že sa vôbec pýtam. Ty si príliš blbý na to, aby si to vedel a tak ti to napíšem. Ak toto schvália, ľudia, ktorí kradli poklopy a rôzne káble si nájdu iný druh podnikania. Možno predaj drog, alebo proste budú prepadávať ľudí a nepomôžu ani kamery, ktoré snímajú mnohé ulice. Ako hovorím, treba riešiť jadro problému a nie neustále plátať to, čo je produktom primitívneho režimu.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-15 10:59:09 c11ce42e
ukulele

A sem sa prestahovala pobocka nasej firmy Kadibudka Inc., pre cesky trh...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 11:04:05 3ab36853
Hovorím vám, že sa tu platia ľudia, teda vlastne chcem povedať experti a odborníci berúci extrémne platy, ktorí nevedia efektívne riešiť problémy v spoločnosti. Návrh zakazujúci výkup kovov od súkromných osôb je totálne stupídny a je výsledkom ignorácie jadra problému, ktorý tu nikto riešiť nechce, lebo vedia, že je to v kapitalizme nemožné a museli by žiadať zmenu režimu na čo nemajú odvahu. Tu sa totiž snažia plátať a zarábať na problémoch a nie ich riešiť v základoch. Plátaním však nič nedosiahnu a nemôžu to robiť do nekonečna, pretože na to nebudú mať financie. Ľudia na ulici si proste nájdu inú zárobkovú činnosť, ktorá nás môže o dosť viac ohroziť ako nejaký ukradnutý drôt, či poklop.

Práve preto treba vyriešiť nezamestnanosť, ktorá je príčinou zvýšenej kriminality.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-15 11:07:01 c11ce431
ukulele

A na koniec, na co idu nase dane...?

Kadibudka Spion 2013, sluzobna kadibudka pre operativnych pracovnikov SIS-ky...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 11:30:22 3ab36853
A ešte k tomu "riešeniu" problémov v kapitalizme. Treba si uvedomiť, že to isté platí často aj v medicíne. Tu sa spoločne financujú rôzne prášky ľuďom, ktorí svoj problém odmietajú riešiť v základoch a doplácame na to všetci, čo samozrejme vyhovuje farmaceutickým firmám zarábajúcich na predaji farmaceutík. Napríklad mnoho obžratých radšej bude žrať prášky tlmiace bolesť chrbtice, ktorá už nevládze znášať tú extrémnu záťaž miesto toho, aby sa snažili vyriešiť príčinu svojho problému tým, že si najskôr vyberú zdravšie stravovanie medzi ktoré možno zaradiť veganstvo a potom postupne pridajú pohybové aktivity. V podstate farmaceutikami len zakryjú varovný signál, ktorý oznamuje, že nie je niečo v poriadku, ale nesnažia sa riešiť príčinu problému a len plátajú a plátajú, čo samozrejme akurát vedie k plytvaniu financii.


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-15 11:31:26 c11ce431
Davo

To, co vravis, je sice pekne a samozrejme, bolo by lepsie vyriesit podstatu problemu, ale tak isto nie je mozne tolerovat zlodejinu, z ktorej si urcite elementy spolocnosti, vytvorili predmet ich podnikania...

Cigani su uz aj tak v spolocnosti postaveni mimo dosah zakonov a inac zvyhodnovani v porovnani s majoritnym obyvatelstvom... Dostavaju zadarmo byty, ktore, ak by si ich sami neznicili, by mohli uzivat do smrti... Ked ich znicia, dostanu dalsie... Zo socialnych davok by si mohli zit lepsie, ako mnohi dochodcovia, ktori prepracovali cely zivot a cely zivot aj platili dane...

Cigani aj za socializmu tvorili majoritu v kazdej vaznici a vtedy skutocne neboli existencne odkazani na pachanie trestnej cinnosti... Problem ciganov nie je len v tom, ze nemaju pracu... Problem ciganov je geneticky... Mnohym z nich, sa za socializmu pracovat tiez nie velmi chcelo... A vtedy nepracovat, znamenalo pachanie trestneho cinu prizivnictva, za ktory sa slo do basy!

Ked ich nedokazal zmenit socializmus, tak ich uz nezmeni nic...

Kapitalizmus im len dal uplnu slobodu... Takto vyzera ta ich uplna sloboda, ked prestanu platit zakony, v praxi...

Cigani nie su odkazani na kradnutie tych poklopov, oni to robia len preto, lebo si to mozu dovolit... A to, ze potrebuju viac penazi, aby sa mohli ozrat, alebo sfetovat, pre mna nie je dostatocnym ospravedlnenim tejto ich cinnosti... Nevidim dovod na financovanie este aj ciganskej kriminality... Ved za to platime vsetcia... Osobne ma toto ich podnikanie, na priamych vydavkoch, stalo uz cez 4 000 eur, ked sa mi podarilo autom prejst cez kanal bez poklopu...

Spominane opatrenie Ministerstva zivotneho prostredia plne podporujem!


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-15 12:42:50 3ab36853
{no už sa ukludni Davo alias SocialMaster....nebud ako Vlado Pavlík.... ja mám zatial o Tebe dobrú mienku..} Ešte ma niečo napadlo. Nie, ja nie som ako Vladimír Pavlík...ja totiž nefiltrujem informácie a snažím sa nájsť a poukázať na všetky príčiny problémov. Dosť ma zaskočila jeho odpoveď v slobodnom vysielači na otázku prečo sú také nízke platy na Slovensku (cca 350 euro). Vladimír Pavlík samozrejme začal rozprávať o rozkrádaní majetku politikmi a o tom aké majú veľké platy. Jednoducho tvrdil, že toto je príčina nízkych platov. To všetko je síce pravda a je dobré, že o tom hovorí (vďaka mu za to), ale je to len jeden z aspektov a zaujímalo by ma, prečo Vladimír Pavlík nespomenul aj ďalší významný aspekt: vykorisťovanie pracujúcich podnikateľmi - kapitalistami a to, že väčšina zisku odchádza do zahraničia+to, že sa musia živiť nezamestnaní, pretože je nerovnomerne rozdelená práca a automatizácia pripravuje ďalších ľudí o prácu. To všetko totiž dnešný bordel režim umožňuje a aj keby sa zabránilo rozkrádaniu krajiny politikmi, nezastavilo by to zdieranie ľudí. Ide totiž o to, že Nemcovi trebárs v automobilke dá zamestnávateľ 3x väčší plat ako Slovákovi a práve z toho dôvodu sa sem aj firmy sťahujú+majú rôzne daňové výhody. Hovoril o tom napríklad aj Karol Ondriaš. Konkrétne tuším o firme Peugeot. Jednoducho je tu zásobáreň otrokov - lacnej pracovnej sily.

Keď sa rieši táto otázka, často sa podnikatelia vyhovárajú na politikov a politici na podnikateľov aj keď mizéria občanov je práve ich spoločnou zásluhou, pretože majitelia podnikov parazitujú na práci zamestnancov a europoslancom, ktorí neriešia tie najväčšie problémy v spoločnosti dokonca mimo extrémnych platov, ktoré aj 30x prevyšujú platy ľudí vytvárajúcich hodnoty financujeme ešte aj plastiky rypákov. Ďalšou otázkou bolo, prečo sú odvody také vysoké. Pavlík hovoril, že to súvisí s prvou otázkou a súhlasím, ale problémom je aj to, že sa neriešia problémy v základoch a že v kapitalizme budú doslova navádzať ľudí na to, aby tie prášky brali (písal som o tom aj v tejto diskusii), pretože o tom tento systém je a nejde o vyliečenie pacientov...toto všetko by si mal pán Pavlík uvedomiť, pretože ak to neurobí, nemôže efektívne riešiť problém ani keď z neho urobia prezidenta.

Ako som už písal...tu zatiaľ nikto nedokázal navrhúť komplexné a efektívne riešenia, pretože páni odborníci majú príliš obmedzený prehľad, alebo im vyhovuje kapitalistický režim a nemajú záujem zlepšiť život občanov. Aj keď ja nie som odborníkom, mne moje znalosti z rôznych odborov umožňujú vidieť jadro mnohých problémov na ktoré sa dnes zameriavajú tí, ktorí ich chcú plátať ignorujúc ich príčinu. Práve preto o tom píšem a dúfam, že sa toho konečne ľudia chytia a začnú sa riešiť príčiny problémov v základoch. Napríklad aj veganstvo je jedným z riešení príčin rôznych problémov v základoch, ale to mnoho ľudí nechce počuť, lebo by sa museli zmeniť a na to sú moc pohodlní...


To understand is to transform what is! Jiddu Krisnamurti
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-15 12:56:39 5bdbed38
{To, co vravis, je sice pekne a samozrejme, bolo by lepsie vyriesit podstatu problemu, ale tak isto nie je mozne tolerovat zlodejinu, z ktorej si urcite elementy spolocnosti, vytvorili predmet ich podnikania...} Samozrejme, že to netreba tolerovať a preto treba ponechať tresty. Každopádne ak sa vyrieši hlavná príčina, problém bude úplne minimálny. Obrazne povedané to, že trebárs niekto ukradne tri poklopy za rok, lebo bude mentálne narušený bude v podstate veľmi malý problém. No zvyšujúca nezamestnanosť vedie k tomu, že tých poklopov sa budú kradnúť stovky, lebo ľudia nebudú mať inú možnosť zarobiť si je už sakra veľký problém a ak im to prekazia spomínaným návrhom, nájdu si iný spôsob podnikania, takže kriminalite sa aj tak nevyhneme, pokiaľ sa nebude riešiť hlavný problém v základoch.

{Cigani su uz aj tak v spolocnosti postaveni mimo dosah zakonov a inac zvyhodnovani v porovnani s majoritnym obyvatelstvom...} Áno a to je treba zmeniť, ale ešte pred tým je nutné dať im možnosť podielať sa na vytváraní hodnôt...ak im tú možnosť nedáme a budeme ich len trestať za to, že sa vydali zlou cestou, nebude to asi príliš dobré a férové. Tým akurát ublížime mnohým, ktorí sú akurát obeťami tohto primitívneho režimu.

Takto to dnes vyzerá: http://www.youtube.com/watch?v=CJWub35E5yc

Občan romské národnosti
zlámal někomu všechny kosti
za to že ten ubožák
mu dvacet korun nechtěl dát

cíkán s nožem jinde zase
podlehl nachvíli dívčí kráse
ženský proříznul krk
tomu já se nemůžu smát

pak se řekne to nic
oni se přizbůsoběj
to oni jen tak trošku zloběj
to protože maj uplně jinou mentalitu

aby jsme se potom nedivili
a strachem huby nekřivili
na ulici nelezli
radši zůstali někde v krytu

na všechny dvojí metr máte
takhle to přeci nejde dál
jedny mentalitou omlouváte
druhý čeká kriminál


chcete zničit skinheads
to vás strašně trápí
chcete taky zničit
všechny nasraný chlapy

a ani vám nestojí za to
ptát se jak chtějí žít
když jste ale tak strašně
do práva zažraný

tak musíte taky
zůstat nestraní
a ne jedny omlouvat
a po druhejch jít

Na všechno dvojí metr máte
takhle to přeci nejde dál
jedny mentalitou omlouváte
druhejm hrozí kriminál

pak se řekne to nic
oni se přizbůsoběj
to oni jen tak trošku zloběj
to protože maj uplně jinou mentalitu

aby jsme se potom nedivili
a strachem držky nekřivili
na ulici nelezli
radši zůstali někde v krytu

na všechny dvojí metr máte
takhle to přeci nejde dál
jedny mentalitou omlouváte
druhý čeká kriminál

na všechno jeden metr berte
a ne jako do teď dva
na všechno jeden metr berte
a ne jako do teď dva
na všechny jeden metr berte
a ne jako do teď dva

{Dostavaju zadarmo byty, ktore, ak by si ich sami neznicili, by mohli uzivat do smrti... Ked ich znicia, dostanu dalsie...} Ak už sa majú dávať byty zadarmo, treba ich dať zadarmo každému a nie len určitej skupine ľudí+treba umožniť každému, aby sa podielal na vytváraní hodnôt - (zabezpečenie práce) To je samozrejme len môj názor.

{Cigani aj za socializmu tvorili majoritu v kazdej vaznici a vtedy skutocne neboli existencne odkazani na pachanie trestnej cinnosti} Aspoň boli potrestaní a bola snaha o prevýchovu, pokiaľ urobili niečo zlé a teraz neviem, ale vtedy museli v tej veznici tuším aj pracovať...

{Problem ciganov nie je len v tom, ze nemaju pracu... Problem ciganov je geneticky...} Súhlasím s tým, že to nie je len o práci, ale aj o degenerácii myslenia, ale hlavným problémom je práve ten nedostatok práce. Takže podľa môjho názoru to treba riešiť tak, že sa práca každému zabezpečí a kto bude robiť problém, toho budú riešiť iným spôsobom - trebárs náročnejšou prácou kombinovanou so vzdelávaním. To dokáže napraviť aj toho najväčšieho zloducha, ktorý chce ubližovať iným bez dôvodu. No nemožno to robiť tak, že nedostanú možnosť a budeme ich systematicky obviňovať z toho, že sa im nechce robiť. To predsa nie je fér.

Takže stručne povedané: Dôležité je dať človeku šancu žiť dôstojne, čo dnes mnohí nemajú a ak si toho nebude ceniť a bude robiť zle, treba trestať a prevychovávať. Niekto bude namietať, že cigáňom dali šancu, lebo im dali byty, lenže nedali im možnosť pracovať, takže je úplne jednoduché predpokladať, že tie byty im dlho nevydržia a že je to len dočasná a predražená náplasť.

{Mnohym z nich, sa za socializmu pracovat tiez nie velmi chcelo...} Áno, samozrejme...Treba si však uvedomiť aj to, že dnes už veľkú časť vykonávajú stroje, takže aj práca sa stala v mnohých aspektoch menej náročná a dnes by úplne stačilo, aby každý jeden človek pracoval cca 5 hodín kľudným tempom, ktoré mu nezničí zdravie a psychiku. Práca by už nebola takým strašiakom. Lenže aj napriek tomu otroctvo pokračuje a ľudia drú ako otroci, lebo musia pracovať aj za dvoch...atď. Ale o tom som už písal. http://www.youtube.com/watch?v=yB5b274ZMSc


{Cigani nie su odkazani na kradnutie tych poklopov, oni to robia len preto, lebo si to mozu dovolit...} S tým nesúhlasím. Mnohí z nich na to odkázaní sú a problém je aj v tom, že nepracujú a voľný čas vykrývajú alkoholom, čo vedie k prepitiu peňazí, ktoré dostanú zadarmo a následne idú páchať trestné činy. Keby museli pracovať, nemohli by takto nasávať, pretože za to by sa tvrdo trestalo.

Ja osobne ten návrh nepodporujem, pretože viem, že si nájdu inú zárobkovú činnosť. Takže ak príde vaše dieťa nadrogované domov, lebo mu niekto podstrčí do jedla drogu, aby ho na to naučil, nesťažujte sa.

Komunizmus nie je samozrejme ideálny a nemožno čakať, že sa všetky problémy poriešia, ale bude to lepšie.
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-15 13:32:37 5bdbed38
{Problem ciganov nie je len v tom, ze nemaju pracu... Problem ciganov je geneticky...} Práca formuje charakter a myslenie človeka a cigáni ju nemajú už dlho. Práve preto prebieha naďalej u cigáňov deformácia, neúcta k produktom práce a ich mentalita sa zhoršuje. Ak sa vyrieši hlavný problém, bude sa to zlepšovať.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-15 13:43:24 5bdbee38
Je na smiech akým spôsobom riešia politici v kapitalizme rómsky problém. Buď im dajú byty + pár euro mesačne zadarmo, čo v konečnom dôsledku problém nerieši, alebo vyšlú preplatených facilitátorov do osád, ktorí za 4 hodinky rečnenia o tom ako sa sere a vytiera zadok dostanú viac ako robotník za mesiac práce.

Inými slovami tzv. facilátori majú riešiť ich mentalitu, lenže ich mentalita sa nezmení, pokiaľ nebudú mať prácu a situácia sa len zhorší. Ich nevyformuje facilitátor, ktorý príde urobiť menšiu prednášku do osady, ale práca (tým samozrejme nemyslím nejaké koncentračné tábory kde budú drieť od rána do večera...ťažšia práca by bola len pre tých, ktorí aj napriek tomu, že dostali možnosť žiť na úrovni kradli, zabíjali, ubližovali, predávali drogy a škodili - trebárs srali po chodníkoch, pretože na extrém treba extrém a to by sa samozrejme netýkalo len cigáňov...)

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-15 14:00:47 5bdbee38
No, ale ja už som tu dosť popísal a rád by som si prečítal aké majú zástancovia kapitalizmu plány do budúcna a ako chcú riešiť problémy, ktoré dnes trápia veľkú časť priemerných občanov...takže do toho.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-15 14:04:41 5bdbee38
Som názoru, že to prasa s XXL prdelou by malo byť verejne popravené za rozpredanie štátneho majetku bez súhlasu občanov. Je zodpovedné za dlhé roky mizérie a biedy mnohých občanov tejto krásnej krajiny.

http://www.youtube.com/watch?v=Li1_FBv0sTI
http://www.youtube.com/watch?v=mgZ6usVnoCYFacilitator Davo # TumiMywe28
-
 44% ( 6 people voted )
+
2013-06-15 15:53:25 5be9f92a
plávajúci hnis, vy ste tu ten naj trtko, vám sa veru nik nevyrovná, tak ako Vargovi, ktorý nič iné nevie, len to, čo už použila modrá úderka v roku 1998, aby sa mohla dostať k moci, verím, že aj vaším pričinením....
Sloven # RijiDese27
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-06-15 17:24:33 c1c89698
{plávajúci hnis, vy ste tu ten naj trtko, vám sa veru nik nevyrovná, tak ako Vargovi, ktorý nič iné nevie, len to, čo už použila modrá úderka v roku 1998, aby sa mohla dostať k moci, verím, že aj vaším pričinením....} Máš nejaký problém s tým, čo som napísal ? Nech sa páči. Odcituj a reaguj priamo na to.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-06-15 17:48:25 5be9f92c
Ja nechcem za prezidenta Vladimíra Pavlíka...vlastne ja nechcem žiadneho prezidenta, pretože tú funkciu považujem za zbytočnú a za život som spoznal len jedného prezidenta, ktorý ma do určitej miery zaujal. Jeho meno je José Mujica.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-15 18:51:02 5be9f933
Ale inak s mnohými názormi Vladimíra Pavlíka v podstate problém nemám i keď už som menšiu kritiku vyjadril, čo sa týka jeho odpovedí v slobodnom vysielači. Skôr to však boli dodatky, pretože Vladimír Pavlík hovorí len o niektorých aspektoch mizérie ako keby filtroval informácie a treba brať do úvahy všetky príčiny a hlavne si všímať jadro problému.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-15 18:56:16 5be9f933
A ešte čosi. Vladimír Pavlík hovorí, že sa nevie prihlásiť na facebook a podobne. Vraj to musia za neho robiť ľudia. Toto jeho tvrdenie som počul v rôznych jeho prednáškach a úplne chápem, že je už starší človek a nemá moc vzťah v technike+každý sme na niečo iné, ale ak chce človek niečo aktívne používať, mal by sa to aspoň snažiť naučiť a ak sa má on problém naučiť prihlásiť na facebook, neviem ako chce zvládať funkciu, ktorá vyžaduje, aby sa človek naučil aj niečo nové. Neviem si predstaviť, že by som šiel kandidovať na prezidenta a vyhlasoval by som, že mám problém s tak jednoduchou vecou ako je prihlásenie na facebook, alebo napísanie smsky. Takže odporúčal by som mu aspoň trochu zmeniť prístup a bude mať určite väčšie šance na úspech i keď ako som už napísal. Nechcem prezidenta.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-15 19:16:31 5be9f933
Orangutan,zacinam rozmyslat nad mojim biznis vstupom do Tvojej hajzlovej firmy.Velmi slusne vyrobky,hlavne ten dvojposchodovy je podnikatelsky velmi zaujimavy.Nuz,musime sa snazit,aby sme sedeli na tom vrchnom poschodi:}.Ale ked budeme mat pod palcom to know how,tak sa nebojim.Beres do partie?

Pobavil si ma:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 22:11:00 4e63f725
harry

Osobne nemam ziadny problem s tym, aby si vstupil do nasej sracej firmy... Na najblizsom zasadnuti predstavenstva predlozim navrh na tvoje prijatie... Vies, ideovou matkou firmy je ukulele a tak ti nechcem davat ziadne prisluby bez nej... Som ale presvedceny, ze tvoje prijatie do firmy presadim...

Musim ta ale vopred varovat, ze podnikanie s kadibudkami, je politicky velmi polarizujuce a cely cas budes mat docinenie s nejakymi sracmi... Netvrdim, ze sa budes denne ocitat v srackach, ale sem tam sa nejaka rit bude snazit ta aspon zasmradit, ked uz sa jej nepodari ta osrat...

To som spomenul len preto, aby si vopred vedel, do coho ides....


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-15 22:59:05 3ab36458
ORANGUTAN

:))))) Nemám dych. Mala som čo robiť, aby som z denných povinností poprepínala spínače na rýchle prehodnotenie tak závažných podnetov.

Projekt KADIBÚDKA ESKIMO
Navrhujem pre sociálne utláčanú komunitu, nevážiacu si sociálne byty zadarmo. Lopaty na realizáciu dodáme v zmysle zmluvy o poskytnutí pracovného náradia do prenájmu. Kalkulácia bude tvorená z obstarávacej ceny náradia + sadzba za hodinu prenájmu, keďže predpokladám, že náradie sa stratí v nenávratne. Možno skončí v zberných surovinách keďže nebol ešte prijatý zákon o výkupe kovov od súkromných osôb. Platby a vymožiteľnosť našich pohľadávok by sme si mali zabezpečiť cez lobby našich posrancov, na prijatie zákona možnosti siahnuť na dávky vo výške našich pohľadávok, keďže našich lobistov ideme uplácať skokmi s padákmi bude potrebné urobiť to rýchlo.

Projekt F1 MONTE CARLO
Dúfam, že tento okruh sa ti pozdáva, ale ak máš niečo lepšie rýchlo navrhni. Tu by sme mali možnosť dvojitého úžitku, tu by to mohlo byť zaujímave s typmi perpetum mobile a turbo frajeri. Čo sa týka reklamných nálepiek taká tvorivá nie som, tie by si mohol navrhnúť ty komu by sme na nich mohli robiť reklamu a potiahnuť z nej nejaký tučný balík.

Projekt POSRANCI SK
Toto považujem za závažný projekt, ktorý by bolo potrebné veľmi citlivo vyriešiť, keďže na ich adresu to čím ďalej tým viacej vrie. Ale možno vášne slovenských divákov tejto reality šou by sme upokojili výmenou pozícií, teda na poschodí bude účastníkom OBČAN a prízemie by mal byť POSRANEC. Neviem ale toto by možno bola schodná cesta. Cieľom tejto šou by bolo zohnať čo najobdarenejších občanov s výdatnými a trvalými črevnými a tráviacimi problémami, ktorých úlohou by bolo v čo najkratšom časovom sledovanom limite uskutočniť očistu tráviaceho traktu. Okrem času by sa hodnotila sila a intenzita aktivity občana za to by boli pri hodnotení výsledkov body naviac. No a pán posranec by bol degustátorom zápachu, ktorý by vďaka bezprostrednej blízkosti reálne vedel obodovať a zhodnotiť tento ďalší atribút kvality vykonávanej aktivity občana.

No a tá posledná kadibúdka na tú už teraz nemám kapacitu.

Čo sa týka harryho ja osobne nemám problém aby vstúpil do nášho biznisu, myslím, že by mohol byť zaujímavým prínosom a doplniť to, čo by nám mohlo niekedy uniknúť. Keďže práce máme veľa myslím, že nie je čo riešiť keďže aj ty súhlasíš a môžme to považovať za uzavretú vec, mňa zatiaľ nenapadajú žiadne výhrady ak teba niečo napadne daj vedieť a môžeme to všetci traja prediskutovať. :))) Teším sa na ďalšiu tvorivú spoluprácu. Uvidíme, či si to harry po tvojom upozornení ale nerozmyslí. :)))ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-16 00:32:33 57f4de4a
ukulele

Na tvoj podnet som v projekte POSRANCI SK umiestnil na poschodie obcana a na prizemie posranca... Kedze sa mi podarilo najst poriadneho sraca (obcana), hned som sa rozhodol tvoju myslienku aj otestovat...

Na prizemi som zavrel posranca a sutaz som odstartoval vystrelom z Aurory... Sutaziacemu obcanovi, najprv tlakova vlna, po vybuchu delostreleckeho granatu, ktory omylom, dopadol nedaleko jeho sutaznej kadibudky, vyrazila dych a potom aj obsah jeho hrubeho creva... Na prilozenej fotke mozes vidiet, ako sa to odrazilo na predsedovi hodnotiacej komisie z prizemia...

Mam ale maly problem... Moj testovaci posranec, ktory sa pocas sutaze transformoval na osranca, zacal hned po sutazi vehementne protestovat, ze vraj, toto teda nie a ak sa uz teda musi zapojit do nejakej sutaze, tak sa vraj radsej zapoji do tych zoskokov bez padaka... Neviem, co mu na tejto sutazi prekaza...? Mne sa to pacilo...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-16 03:12:43 3ab36458
Varga ty pos ratý košický imbecil trpiaci diskontinenciou a imbecilizmom

čo ja mám s Mečiarom? Kedy som ja spomenul Mečiara ty ober de bil senilný retardovaný????

brano # PelaSedo59
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-16 08:30:36 4df7e017
{Cigani su uz aj tak v spolocnosti postaveni mimo dosah zakonov a inac zvyhodnovani v porovnani s majoritnym obyvatelstvom} Ešte ďalšia reakcia na to zvýhodňovanie, alebo možno lepšie povedané menšie potvrdenie toho, čo si napísal: http://slobodnemedia.wordpress.com/2013/04/20/rece
pt-ako-okradat-stat/

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-16 08:48:32 5bdbee38
A ešte treba pozrieť toto: http://slobodnemedia.wordpress.com/2013/05/12/prib
eh-oskara-dobrovodskeho/

Slovensko je štát na nízkej úrovni...treba urobiť socialistický prevrat a zvoliť komunistov, pretože nikto iný tu poriadok nespraví...výmena zástancov kapitalizmu vo vláde problém nevyrieši, pretože budú "riešiť" problém rovnakým spôsobom ako tí, ktorí sú dnes pri válovoch.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-16 08:57:23 5bdbee38
Do Mečiara sa tu všetci radi navážate...Ach, akí ste len úbohí!

Sloven # RijiDese27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-16 08:58:27 c1c8967d
ORANGUTAN

Veľmi dobre, že si začal s praktickou realizáciou projektu. To, že pán posranec protestoval ma veru neprekvapilo, v tejto šou riskuje svoj spoločenský úzus. A tak ma napadla spásonosná myšlienka. Možno. :((

V tejto situácii by sme mohli využiť na interné nekomerčne účely tebou predložený model
Kadibudka Spion 2013, sluzobna kadibudka pre operativnych pracovnikov SIS-ky...

Z hľadiska jej strategického umiestnenia a zabezpečenia utajenia tohto projektu, keďže nič neviem o taktike a určovaní strategických cieľov, keďže som neabsolvovala vojenský výcvik by som to nechala na teba a harryho ak si to už nerozmyslel. :))) Tam sa radšej montovať nebudem, mohlo by to skončiť katastrofou, keďže je tu riziko, že špionážnu techniku by som si ľahko mohla zmýliť s vojenskou. Čo ak by som si mikrofón zmýlila s protitankovou päsťou??? Uznávam, že tu ako žena uplatnenie nemám a svojou nevedomosťou by som mohla vyvolať kauzu, ktorá by nemala obdoby v celej Európe a Českej republike. Taký škandál by nám neprospel.ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-16 10:31:13 57f4de4a
Myslim, ze k diskusii o ciganoch, dobre padne aj trosku ciganskej hudby...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-16 11:04:30 3ab36d41
A mozno este jednu, nech je veselo...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-16 11:06:02 3ab36d41
ukulele

Rozmyslam o tom...

ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-16 11:47:34 3ab36d41
ukulele

Uz to mam... Darujeme nasim 150-tim posrancom chutne pernikova kadibudky... Ked vravim pernikove, mam na mysli "pernikove"... (len pre istotu, pernik = pervitin)

Netvrdim, ze po ich konzumacii, navrhnu nejaky lepsi zakon, alebo urobia aj nieco pre ludi, ale vtedy sa nam ich urcite podari nahovorit na tie poschodove kadibudky...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-16 12:24:32 3ab36d41
chutne pernikova kadibudky = chutne pernikove kadibudky
ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-16 12:28:51 3ab36d41
ORANGUTAN

Máme vyriešené. Na perníkovú kadibúdku odporúčam menovky posrancov so všetkými titulmi. Od ich dôležitosti by sa mala asi odvíjať aj dávka perníkovej ingrediencie. Čím vyššie tým viac, aby bol chutnejší a hodný mena budúceho konzumenta posranca. Myslím, že týmto by sme zatiaľ dočasne mohli mať vyriešené tie najpálčivejšie aktuálne problémy.

Uvidíme, čo prinesie čas, určite sa nudiť nebudeme a budeme musieť pristúpiť k novým riešeniam. Ale na teraz nás to trápiť nemusí.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-17 10:24:16 57f4de4a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dv   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Putin nařizuje silnou vojenskou přítomnost v Arktidě							
				Putin nařizuje silnou vojenskou přítomnost v Arktidě
Ruský president Vladimir Putin v úterý nařídil ruským vojskům, aby posílila svou přítomnost v Arktidě, a aby během příštího roku v tomto region rozvinuli úplnou vojenskou ...
J. Edgar Hoover – zlý mamičkin maznáčik
TOKIJSKÝ STAROSTA ODHALIL POLITICKÉ TAJEMSTVÍ, KTERÉ DOKÁŽE ZMĚNIT SVĚT
ROBERT KIYOSAKI: KRACH TRHŮ V ROCE 2016 SE BLÍŽÍ

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.3391 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made