Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

80% ľudí nie je mentálne schopných chápať súvislostí


80% ľudí nie je mentálne schopných chápať súvislostí

 

Hovorili ste niekedys niekým o niečom a premýšľali o tom prečo nechápu? Inokedy hovoríte s inými a tí pochopia okamžite? Máte pocit, že ste v menšine s vašimi názormi? Myslím, že osobnostný typ hrá veľkú rolu.


Väčšina ľudí sú "senzitívny"-puďasi
Väčšina ľudí má problémy s poňatím obrazu
Naši vodcovia to vedia a tým sa živia

Z Wikipédie:


"Bol som nejakú dobu fanúšikom osobnostných typov. Jeden z najlepších osobnostných indikátorov je Myers Briggs Typový Indicator.
Myers-Briggs Type Indicator (skr. MBTI, prekladané ako indikátor (osobnostných) typov (podľa) Myersovej a Briggsovej alebo typový indikátor (podľa) Myersovej a Briggsovej) je osobnostný test navrhnutý na identifikáciu osobnosti.Kritériá dotazníka vyplývajú z teórií Carla Junga a prvýkrát boli publikované v jeho knihe Psychologické typy v roku 1921. Test je často používaný v oblastiach pedagogiky, pri osobných pohovoroch a výberu zamestnancov, v manželských poradniach a pre osobný rozvoj.

Hodnotiaci model MBTI vďačí za svoj ohlas tomu, že pomáha porozumieť tomu, o čo sa jednotlivci pri svojej sebarealizácii usilujú, čo pokladajú za dôležité, ako sa rozhodujú či ako sa správajú k svojmu okoliu. Táto typológia vychádza z predpokladu, že ľudské správanie nie je náhoda a je možné ho predvídať. Na základe týchto pravidelností môžeme jednotlivé typy osobností a ich rozdielnosti usporiadať. Rozdielnosti sú úplne prirodzené a neznamenajú žiadnu úchylku alebo zvláštnosť. Výrok, že život je výsledkom pôsobenia vonkajších okolností, na ktoré nemáme vplyv, neobstojí."

 

Wiki dáva peknú definíciu k rozdielu medzi vnímaním a intuíciou:

"Vnímanie a intuícia sú funkcie zhromažďovania informácií (Vnímanie sveta). Popisujú ako jednotlivci nové informácie chápu a vykladajú. Jedinci, ktorí preferujú vnímanie skôr dôverujú informáciám, ktoré sú hmatateľné a konkrétne: teda informácie, ktoré môžu byť zrozumiteľné piatimi zmyslami. Majú sklon k nedôvere a predtuchám, o ktorých sa zdá, že vychádzajú z ničoho. Radšej sa pozrú na detaily a fakty. Pre nich všetko čo niečo znamená je v dátach, všetko musí mať racionálnu prízemnú podstatu.

 

Na druhej strane, tí, ktorí dávajú prednosť intuícií majú tendenciu dôverovať informáciám, ktoré sú abstraktné alebo teoretické, ktoré môžu byť spojené s ďalšími informáciami. Môžu mať väčší záujem o budúcich možnostiach. Majú tendenciu veriť tie záblesky vhľadu, ktoré sa zdajú vyvierajú z podvedomie. Kladú význam na to, či sa údaje sa týkajú vzoru alebo teórie. (Typický ovčania zo stáda)

 

http://sk.wikipe dia.org/wiki/Myers-Briggs_Type_Indicator

V Angličtine je toho viac
http://en.wikipe dia.org/wiki/Myers-Briggs_Type_Indicator

Sme senzitívny typ ak:

Vnímame chuť jedla
Všimneme si, že sa farba na semafore zmenila
Zapamätáme si prejavy
Postupujeme podľa krokov v pláne, projekte

Sme intuitívni, keď:

Nebránime sa novým spôsobom ako robiť veci
Zamýšľame sa nad budúcimi dopadmi na aktuálnu akciu
Vnímame základný zmysel v tom, čo ľudia hovoria alebo robia
Vnímame svet v širokouhlom obraze

V kontexte osobnosti je dôležité rozlišovať, aký spôsob prichádza k zhromažďovaniu informácií, ktorým môžeme veriť najviac. Budeme sa spoliehať na našich 5 zmyslov alebo chcete konkrétne, praktické údaje? Dôverovujeme svojím intuíciám, alebo nevyhnutne stavame na pevných základoch podložených faktami?

http://www.personalitypage.com/four-pr efs.html

Jedná sa o extrémne dôležité definície. Môžete vidieť, ako tieto dva typy prijímajú nové dáta veľmi odlišne. Môžete vidieť, ako vnímacie typy žijú viac "v okamihu", zatiaľ čo intuívne typy pozerajú na "veľký obrázok".

 

Svet je rozdelený asi tak:

Senzitívny tvoria 73% z celkového počtu obyvateľov. Fakty jasne ukazujú, že žijeme vo svete "senzitívnych". Intuitívny ľudia tvoria 27%. Ja by som povedal, že to je pravdepodobne bližšie k pomeru 80% / 20% .

 

 

Vládcovia sveta

Nemyslím, že ľudia hore nevedia o tejto veci. Myslím si, že naša spoločnosť je zameraná na výrobu senzitívného typ myslenia. Senzitívne typy sa lepšie ovládajú a ľahšie oklamú. Všetko, čo musíte urobiť, je rozbiť pravdu na 1000 kusov a senzitívny nikdy neprídu na to, ako to dať všetko dohromady. Povedia vám veľkosť kusu, povedia vám tvaru kusu, ale nebudú vedieť, že je to kúsok ku globálnemu zotročeniu.

Či už ste sa s tým narodili, alebo ste k tomu vychovaní, mali by ste pochopiť, že osobnostné typy hrajú veľkú úlohu vo vzťahu k svetu a k ostatným.

Všeobecne platí, že u menej rozvinutých jedincov je jednoduchšie predvídať ich akcie na základe ich osobnosti. Ako ľudia rastú a stávajú sa viac rozvinutými to môže urobiť ťažšie predvídať ich osobnosti, pretože majú viac pozitív ako negatív a môžu sa tiež naučiť rozdeliť a skladať veci ktoré nie sú. Toto je však vzácnosťou a väčšina ľudí prechádza životom s veľmi malým rastom alebo zmenami, preto je ohodnotiť predvídateľnosť u nich pomerne jednoduché a metodické.
Urobte si test sami

Nehanbite sa a zložiť skúšku: http://www.humanmetrics.c om/cgi-win/JTypes1.htm

 

Ako obstáli v tejto metodike slávni ľudia?

 

INTJ

 

Sir Isaac Newton

Thomas Jefferson

Stephen Hawking

Bill Gates

 

INTP

 

Albert Einstein

Charles Darwin

Abraham Lincoln

Warren Buffett

 

ENTJ

 

Steve Jobs

Rupert Murdoch

 

Záverom. Úroveň vzdelania zvyšuje šance že rodení senzitívi sa priblížia k rodeným intuitívcom. Ale rodení intuitívci sa skoro nikdy nepribližia senzitívnym. Senzitívny nezapadnú do partie.

 

Ako teda vládcovia sveta udržiavajú status quo keďže aj na nich platí pomer 20/80? Jednocho musia podchytiť maximálne možné množstvo intuitívnych aby pracovali pre nich a tí sa potom snažia eliminovať zvyšok intuitívnych. "Konšpiračné teórie", Holywood, show biznis, systém vzdelávania...

Toto je parketa pre Tavistock Institute, think tanky, fondy, nadácie, inštitúcie.

 

Tu je zdokumentované ako sa pán Rockefeller posnažil o globálnu kontrolu myslenia

http://www.crossroad.to/Quotes/brain washing/rockefeller-mind-control.htm

 

Pokiaľ ste intuitívny typ a táto téma vás zaujala, tak jednoducho zadajte do google, gibiru.com, startpage.com, ixquick.com frázu: Meyer Briggs  a dostanete množstvo materiálu na naštudovanie.

 

 

 Author:
Juraj Smrek # HipeTajy64
Svet2013-08-1412
-
 58% ( 9 people voted )
+
Zaujmavy clanok. Dakujem
Trotl # VeneBula49
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-08-15 07:46:12 c3a85822
s nadpisom súhlas, ostatné je na debatu .... je to príliš zjednodušené. Správanie človeka je oveľa komplexnejšie a nedá sa napchať do pár schematických chlievikov ...

smartang # BohuPyki56
-
 69% ( 6 people voted )
+
2013-08-15 07:52:32 c35b1414
Mám mentálny problém pochopiť súvislosti napríklad z týchto viet predmetného článku: "Majú tendenciu veriť tie záblesky vhľadu, ktoré sa zdajú vyvierajú z podvedomie. Kladú význam na to, či sa údaje sa týkajú vzoru alebo teórie. (Typický ovčania zo stáda)..." Podobne formulovaných viet je tam asi 80%, a tak si kladiem otázku: Čo myslíte, je chyba v mojom prijímači, alebo celý článok je to pravé orechové pre túto komickú stránku?

:-DDDDDDDDDDDDDDDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 24 people voted )
+
2013-08-15 08:08:06 d4254112
Tieto teórie a typy, ktoré popisujú majú svoje opodstatnenie ktoré je tu vynechané. V prvom rade, ženský mozog je vyvinutý viac v smere intuície než mužský a v druhom rade, OBOJE, intuícia ako aj vnímanie sa cibria a zdokonaľujú so skúsenosťami Duše, teda čím viac a čím hodnotnejšie inkarnácie Duša zdolá, tým sa stane zdatnejšou v oboch smeroch. Pritom sa ženské a mužskú inkarnácie striedajú s cieľom dosiahnutia rovnováhy.

Teraz je toľko trpákov na svete, lebo sme na prelome, tí najschopnejší z prvej fázy už absolvovali svoje skúšky a inkarnovať im už netreba a tí z novej fázy sú ešte nezrelí na to aby sa prejavovali inteligentne. Tento svet je len škola života pre Duše a takou bude aj Mars, pre rozšírenie priestoru a možností pre čoraz väčší počet kandidátov.

Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-15 12:04:06 502f5605
ten link ....http://www.crossroad.to/Quotes/brain washing/rockefeller-mind-control.htm ...nefunguje
Peter # BocyTesa26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-15 13:15:47 93d556ff
loading...
Peter, link funguje. Zadaj googlu: Rockefeller global mind control
kozonoh # LamaDyfi76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-15 14:13:15 4257522e
Že akým typom retardácie trpíte ? Nie v zlom , iba žartujem .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-15 18:57:59 d5d75caa
Kognitívna disonancia

http://www.voxvictims.com/2012/11/26/kognitivna-di
sonancia/
http://referaty.atlas.sk/odborne-humanitne/psychol
ogia/54647/?print=1


filip # WyboCeci64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-16 17:56:04 5f66be1e
myslim,ze uvedena metodika rozdelenia psychickych typov ludi je chybna.
Toto sa mi paci viac.Pozrite a posudte sami.

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-16 20:26:22 6dec7d9e
Seriózne som to preštudoval na nete. Metodika má veľa kritiky, lebo na svete neexistuje jediný 100% introvert alebo extrovert. Ale tiež som preštudoval otázky a má to zmysel v zjednodušenom poňatí. Ináč. Tento test je 200 miliónov dolárov ročne a korporácie ho berú. Faktom je že ženy a muži skončia na percentuálne opačnom spektre. Jedna z otázok: Máte pocit že ste v deji mydlovej opery? Establišment naozaj triafa do ćierného. Všimnite si koľko je žien v mienkotvorných médiaćh. Šľachta jednoznačne stavia na ženský faktor lebo tie sú ľahko manipulovateľné a ľahko míňajú peniaze=reklama je urćená ženám. Ja som určite nič nekúpil v závislosti od reklamy. ženy naletia na všetky návnady
http://www.angryharry.com/esWomenManipulateMen.htm

Kapitan Korkoran # BedeRehu49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-17 03:38:45 4079836a
Alex Jones o tom ako Rocky kontroluje globálne myslenie
http://www.infowars.com/documents-reveal-rockefell
er-foundation-actively-engaged-in-mass-mind-contro
l/

Kapitan Korkoran # BedeRehu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-17 03:47:52 4079836a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   š
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA


VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
Ekonomická a politická situace ve Venezuele se opět vyhrocuje. Dnes přináším jen krátký překlad několika příspěvků z Reddit.com...
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat
Vývoj ľudových protestov v juhoamerických štátoch

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Krize v Heidenau: Začíná jít do tuhého


Krize v Heidenau: Začíná jít do tuhého
Už třetí noc za sebou zažívá německé městečko Heidenau nedaleko Drážďan střety demonstrantů s policií. Nepokoje probíhají naproti místnímu centru pro uprchlíky, které je tak...
Lidské smysly ve stavu beztíže
Pobaltí přestane být závislé na ruském plynu. Konečně
VZPOURA POLICISTŮ VE FRANCII NABÝVÁ NA SÍLE, LIDÉ JE V HOJNÉM POČTU PODPORUJÍ. VLÁDA BUDE MÍT ZŘEJMĚ ZANEDLOUHO PROBLÉM

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0309 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo