Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

AKO NÁS DANKO VRÁTIL DO REALITY


AKO NÁS DANKO VRÁTIL DO REALITY

Keď pred 2400 rokmi v jednom gréckom polis začali experimentovať s demokraciou, vyzeralo to nasledovne.

BTW grécke polis, ak sa pozrieme na dnešné fungujúce administratívne celky (Singapur, Hong Kong, či Monaco), je mestský štát pravdepodobne ideálna veľkosť štátu na efektívne centralizované riadenie.

Ale naspäť do histórie.

Z približne 250 až 300 tisíc obyvateľov Atiky malo volebné právo približne 30, na vrchole 60 tisíc ľudí. Z verejného života boli vylúčené ženy, otroci a cudzinci. Takéto vylúčenie je samozrejme neakceptovateľné. Ale dal by som milému čitateľovi do pozornosti, že plnohodnotný aténsky občan si musel najprv odkrútiť vojenskú službu a pred tým, ako dostal privilégium podieľať sa na správe obce, tak dokázať svojej komunite určitý prínos.

V dnešnej dobe by sa podobný úžitok mohol testovať schopnosťou nežiť na úkor spoločnosti a platiť poctivo dane. Samozrejme z reálneho, trhového príjmu, nie len vracať štátu verejné peniaze zašitý v nejakej štátnej inštitúcii.

Takýto občania sa stretávali nad Agorou a hlasovali o záležitostiach polis. Neboli združený v stranách, neexistovala vláda, ani opozícia. Občania hlasovali podľa vlastného názoru, najvyššieho úplatku, či najpresvedčivejšieho zastrašovania a preto mala zmysel diskusia.

Isegoria, bol jeden z princípov aténskej demokracie. Právo prehovoriť na zhromaždení a presviedčať spoluobčanov o svojej veci. A áno, mohol nastať jav, že občan chcel hlasovať za, ale na základe prednesených argumentov nakoniec hlasoval proti.

Prešiel nejaký čas a s demokraciou začali koketovať anglosaské národy.

Briti aj Američania vychádzajú z nasledovného modelu. Každý región vyšle do centra zástupcu, ktorý primárne obhajuje záujmy komunity, ktorú reprezentuje. Títo poslanci preto musia mať hlavne silnú pozíciu vo svojom domovskom okrsku. Len to im zabezpečí politické prežitie.

Samozrejme, časom sa vygenerovali politické strany, lebo konzervatívci chodili v Londýne na pivo spolu. A fanúšikovia segregácie z amerického juhu nesedeli v poslaneckom bufete vo Washingtone za jedným stolom s čiernymi kolegami.

Ale samotné členstvo v strane nič neznamená, ak politik nemá vlastných voličov.

To samozrejme dáva poslancom určitú slobodu v rozhodovaní a otvára priestor na diskusiu. Každý kto sledoval seriál House of Cards vie, koľko intríg, úplatkov a vydierania stojí amerických zákonodarcov, aby presadili nejaký zákon.

Čo by tí dali za Laššákovej palec.

V dvadsiatom storočí sa demokracia začala šíriť po svete ako ďatelina na čerstvo položenom trávnatom koberci. V dnešnej dobe už snáď ani neexistuje štát, ktorý by sa, minimálne z marketingových dôvodov, za demokraciu nevydával. Snáď každý súdobý diktátor si lásku svojho ľudu potrebuje z času na čas potvrdiť vo volebných miestnostiach.

Novovzniknuté demokracie prebrali vonkajšie znaky anglosaského parlamentného systému. Ale rovnako, ako na vytvorenie európskeho národa nestačí modrá vlajka s hviezdičkami a Beethovenova deviata, tak ani storočná genéza zastupiteľskej formy vlády sa nedá dobehnúť za pár rokov.

Prebrali sme stranícky systém a spolu s ním aj diskusiu pred každým hlasovaním. Bohužiaľ v krajine, kde pravdepodobnosť znovuzvolenia závisí od miesta na straníckej kandidátke, je debata v parlamente úplne bezpredmetná.

Stelesním tohto fenoménu je na Slovensku poslanec Andrej Kolesík, ktorému poslušné plnenie zadaní straníckeho vedenia vynieslo post, ktorý ďaleko presahoval jeho intelektuálne možnosti. Bude tento pán niekedy hlasovať proti línii strany a riskovať, že sa mimo parlamentu bude musieť živiť skutočnou prácou?

A úplne rovnakých nímandov by mali v parlamente aj strany súčasnej opozície, keby prvých desať miest kandidátky muselo do exekutívy. Skúste zaloviť v pamäti a spomenúť si na meno nejakého poslanca za stranu Smer. Blaha sa neráta, to je maskot, vo výkonnej pozícii nepoužiteľný.

V takto fungujúcom systéme sú parlamentné diskusie v podstate zbytočné.

Partokracia nie je žiadna slovenská špecialita, strany majú rozparcelovaný štát aj v nemecko-jazyčnom prostredí. Jednoducho všade tam, kde bola demokracia presadená ako rastlina, ktorú odstrihli od koreňov a zapichli do cudzej zeme.

Nemáme síce cisára pána, ale výkonná a zákonodarná moc si podáva naďalej ruku v Kanzleramte, na úrade vlády, respektíve v koaličnej rade. A snemovňa je iba fasádou.

Takže na margo aktuálnej snahy Andreja Danka skrátiť parlamentné vykecávačky. Osobne, si myslím, že by sa mohlo ísť ešte ďalej a demokraciu by to žiadnym spôsobom nepoškodilo.

Navrhujem preto nasledovnú zmenu.

Namiesto parlamentu na hradnom kopci, kecpultu, poslaneckého bufetu a stráže v maškarných kostýmoch, by sme mali iba jednu aplikáciu. Každý zvolený poslanec dostane konto a verejný status. Po vytvorení vlády si nastaví status na koalíciu, respektíve opozíciu. Kým nadpolovičný počet poslancov bude podporovať koalíciu, všetky legislatívne normy dohodnuté na koaličnej rade budú po zverejnení v zbierke zákonov automaticky platné.

Poslanec, ktorý sa rozhodne riskovať zaradenie na zvoliteľné miesto na kandidátke, proste len zmení svoj status na opozičný. V momente, keď koalícia stratí podporu nadpolovičnej väčšiny účtov v aplikácii, tak stráca legislatívne právomoci. A buď sa jej podarí doklikať si dostatočnú podporu do určitej doby, alebo nás čakajú nové voľby.

Viem si predstaviť aj špeciálny status pre poslanca Hrnčiara (status děvka), kedy len čaká na najvýhodnejšiu ponuku.

Tento systém by sa nelíšil od statu quo a bol by výrazne lacnejší, efektívnejší a úprimnejší. Lebo je veľmi nebezpečné, keď milosrdným klamstvám o samých sebe aj nakoniec uveríme.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2016-11-047
-
 62%  ( 3 people voted )
+
V prvom rade je treba kladne hodnotiť "POKUS" A. Fandáka 76.. /aj keď s ironickým nádychom / čosi o praktikách ,ktoré demo-kracia umožňuje ... poskytuje . Tým ale naznačuje , že jednoznačnosť uplatňovania demo-kracie je "v rukách " tvorcoch systému /politikoch, právnikoch, ...sociologoch../ ktorí sú "SPOPLATŇOVANÝ" účelovo....Lebo...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-04 19:36:56 58d4289b

Som rozhodne za zrušenie slovenského parlamentu. Dosť bolo darmožráčov. Tak napr. "bohaté" 83 miliónové Nemecko má zhruba 580 poslancov Bundestagu (počet kolíše).
580 : 83 = 6,98. (6,98 poslanca na milión obyv.)
6,98 x 5 = 34,9 (34,9 = optimálny počet poslancov pre chudobné Slovensko)

Garfield # VuqyWeqi18
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-11-05 03:02:52 4e621f96
Lebo ,áno , pred cca 2500rokmi v Aténach chceli sa vyjadriť k "excesom" istého "nemravu" ,ale veľkého bojovníka proti nepriateľským Peržanom . Kladli na dve kôpky TAJNE biele a čierne kamene a--musel opustiť mesto. Pýtal sa kto to rozhodol: neznáme násilie --vôľa ľudu--teda demokraticky. Ale odvtedy...je to ináč...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-05 06:21:22 58d4289b
Takýto demokratický postup je už len "modifikáciou", manipulačnou záležitosťou formou demokratických princípov. Matematicky jedno-jednoznačne nie je možné vyjadriť pojmy "objektivita, spravodlivosť, rovnosť , sloboda, bratstvo, tajnosť."..aaa/. Tvorba demokratických princípov je teda snažením dosiahnúť ŽIADÚCE ciele, postupy vyhovujúce istej skupine , "sešlosti" či .."vrstve" , komunite...aj keď splňajú vo veľa prípadoch kritéria pre rozhodovací proces.../ už len "väčšinovosť" je spochybniteľná....pri demo-kratickom volebnom systéme....lebo parlamentný demo--kratický systém určuje dopredu kto bude väčšina... a väčšina je koľko--len /úboha/ nadpolovičná.../otáznik/.
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-05 06:43:09 58d4289b
Je priam "uši-trhajúce" ak nejaký politik / právnik, sociológ../ začne hovoriť čosi o demo--kracií..Skoro vždy sa " rozohní", potvrdí čosi MANIPULAČNÉ...a začne stavať na hlinených nohách--obdrizdy. Ale keď niekto povie čosi o demokratickom princípe VäČŠINOVOM...to už je téma konkretizovaná , je možné aj kvalifikovane sa rozhovoriť.../ obdobne princíp..rovnosti, záväznosti...aaa/Takže..
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-05 07:57:46 58d4289b
A aby bola sranda ...aj pre menej ....týchto.. Zoberme taký vietor ...on duje / ako z riti /, dochádza aj kzmene teploty, vie roztáčať "mlynské kolesá" , je aj úžitočný aj škodlivý ..ostrý..štipľavýa tu je ten havkáč..Teda tuším od vánku ,cez vietor ,,silný vietor...búrlivý...orgán a KBZ ,,Ale meteorologovia prišli na "móres " tomu vetrisku a každý jeden čo do sily si najsamprv pre seba a potom aj pre obyčajných človiečikov odborne KLASIFIKOVALI dali mu MIERU.... / napr. proti ktorému druhu vetra sa dá ešte čúrať , alebo ktorý vietor strháva klobúky a ktorý strechy.../ A len tá demokracia , ani sloboda ,nemá mieru ani smer ...a tým pádom ..kto má tú medzinožnú dierku ...má aj svojú demo--kraciu, slobodu ...nemerateľnú a "JEDÉ PO SVÉM" jak hovoria naši Češi....Ale najkrajší EPITETON ORNANS je "VYSPELÁ DEMOKRACIA..."to sa mi ,aj nám v krčmičke,vééééľmi ľúbi.../ A Pali povedal , že keď za mladi mu otec švacol po papuli --demokraticky --keď prišiel"jak cecek" domov a bez peňazí , prečo mu "nešvacol" pred odchodom preventívne , čo to má za nedemokratický prístup../
klopi # NyqeFiva13
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-05 17:22:18 58d4289b
loading...
Demokracia je vlada slobodnych ludi nad ostatnymi otrokmi.....
Myslis si ze si slobodny? Pod-dany musi platit dane. Napriek tomu tu mame ludi ktory neplatia dane resp. dostavaju plat z tvojich dani a z nich platia dan.
Slobodny si kupi to co potrebuje.Otrok si musi pytat povelenie napr.ak sa chce zosobasit, nieco vlastnit, postavit si obydlie... Musis mat tieto povolenia? .... a mnohe ine....

Olchokracia je vlada vsetkych ludi, a je to system kde sa ludia nie su otroci, poddany a ani nevolnici. Priama demokracia aj tak nebude olchokracoiu.
Ochokraciu mali v Sparte. Preto bojovali proti Atenam.

hell # BejeCyji16
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-21 23:44:28 55edea41

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

DALŠÍ „BEZVADNÝ“ NÁPAD Z BRUSELU: HARMONIZACE A NAROVNÁNÍ SOCIÁLNÍCH DÁVEK PRO MIGRANTY


DALŠÍ „BEZVADNÝ“ NÁPAD Z BRUSELU: HARMONIZACE A NAROVNÁNÍ SOCIÁLNÍCH DÁVEK PRO MIGRANTY
Další bezvadný nápad z Bruselu: Harmonizace a narovnání sociálních dávek pro migranty, aby byli motivováni jít i jinam, než do zemí jako Německo, Francie, Rakousko či Švédsko...
Šílení neomarxisté udělali z Evropy hromadu hnoje
PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT
POZOR NA PRÁVA, KTORÉ VÁM CHCE PRIZNAŤ ŠTÁT
Najčítanejšie za týždeň

PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT


PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT
Žadatel o azyl ze Somálska mluví v rozhovoru s litevskými novináři, že přišel do Německa, aby dobře žil z benefitů financovanými daňovými poplatníky po zbytek svého života, ani...
Smrti se více bojí věřící, nebo ateisté?
Šílení neomarxisté udělali z Evropy hromadu hnoje
Kauza Čistý deň | Subvenčný podvod – zariadenia si menili deti i platby

Ako vznikla zdieľaná ekonomika


Ako vznikla zdieľaná ekonomika
Zdieľaná ekonomika dnes už zďaleka nie je iba o zdieľaní, ale aj o vymieňaní, spolupráci a prenájme. Výstižnejší názov by bola „párovacia ekonomika...
Hrobári EÚ sú za rohom
PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT
Zo slobody profitujú všetci - aj tí, ktorí ju nemajú

Kauza Čistý deň | Subvenčný podvod – zariadenia si menili deti i platby


Kauza Čistý deň | Subvenčný podvod – zariadenia si menili deti i platby
Kauza Čistý deň, ktorá znechutila celé Slovensko, prináša nové odhalenia. Podľa poslankyne SaS Natálie Blahovej známe resocializačné zariadenie spáchalo subvenčný podvod. Výmenou ...
POZOR NA PRÁVA, KTORÉ VÁM CHCE PRIZNAŤ ŠTÁT
Zákaz predaja je nebezpečný ekonomický populizmus
Prečo jazdím Uberom

Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit


  Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
Ve čtvrtek pronikl poprvé robot do kontejnmentu druhého bloku. Jeho úkolem bylo vyčistit rampu, která je přístupem do prostor pod reaktorovou nádobou a připravit cestu svému následovníku...
India s nadrozmernými bankovkami a barterom
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE


TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE
Tyler Cowen v nejnovější knížce naložil Americe. Z podnikavého národa selfmademanů, kteří se nebáli pádu a šli po každé příležitosti, se stává národ bačkorů.
TIM ALLEN: PRÁVĚ TEĎ JE HOLLYWOOD ÚPLNĚ JAK NACISTICKÉ NĚMECKO
Muž, který se nestal králem
Spíše než Trumpovu zeď

Ako v Číne kapitalizmus vyrástol


Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Hovoriť niečo všeobecne o Číne je nebezpečné. Je to ako hovoriť niečo všeobecne o Európe, kde vedľa seba žijú Nemci a Taliani, alebo kde fungujú inštitúcie Veľkej Británie a ...
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku
Ekonomický příběh naší doby. Autoritářská mašina na růst. Vzdělání

POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?


POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
Desetitisíce Rusů si dodaly odvahy a o víkendu protestovaly proti masivní korupci ve své zemi. Stejně tak vyšli do ulic Bělorusové nespokojeni s domácí hospodářskou situací. Výsledkem ...
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)
RUSKO SE OPĚT PROPADLO DO CHUDOBY

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bitcoin nám stresuje


Bitcoin nám stresuje
Medzi vývojármi a celkovo v komunite sa už dlhodobo diskutuje o tom, čo ďalej s Bitcoinom. Pretože jeho používanie narastá a s ním aj počet transakcií. A keďže ťažiari, ktorí sa ...
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu
Raketový rast miezd

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Na co se to ti Němci, krucinál, chystají?


Na co se to ti Němci, krucinál, chystají?
Německá spolková vláda vyzvala své občany, aby se připravili na tzv. civilní obranu. Co tím myslí? Zásoby vody na 5–10 dní (doporučované množství je dva litry na osobu a den), tot...
EMIGRANTI A LIBERALIZMUS
NĚMCI V PRECEDENČNÍ PASTI
Zrada Slovenska poslankyňou M.F. Beňovou v parlamente EÚ.

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0654 s
Mezoterapia Bratislava Dermaroller Bratislava Mezoterapia v Bratislave Kyselina hyalurónová Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou Regenerácia pleti Sonoforéza | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | good positive news inspirational stories articles | Čistenie pleti hĺbkové v Bratislave Hlbkove cistenie pleti Bratislava Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Beauty salon Bratislava