Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

AKO UROBIŤ ZO SLOVENSKA NAJBOHATŠIU KRAJINU NA SVETE?


AKO UROBIŤ ZO SLOVENSKA NAJBOHATŠIU KRAJINU NA SVETE?

To ako je vnímaná každá krajina v akomkoľvek časovom období záleží na mnohých prvkoch. Antické Atény každý pozná kvôli filozofii, Rím kvôli republike a rímskemu právu, súčasné Švajčiarsko si zase väčšina ľudí spojí s blahobytom. Ekonómia nám nemôže poskytnúť odpoveď na to, prečo v súčasnosti u nás nemáme Platóna či Vergília, ale dáva nám jednoznačnú odpoveď na otázku, prečo nemáme švajčiarsku životnú úroveň.

Klasická ekonómia a liberáli tvrdia, že životná úroveň je determinovaná množstvomakumulovaného kapitálu per capita. Zástancovia tejto teórie tvrdia, že akumuláciu kapitálu a predlžovanie výrobnej štruktúry v ekonomike priamo úmerne zvyšuje alebo znižuje miera ekonomickej slobody. Dnes nebudem čitateľov moriť nudnou teóriou, radšej sa pozrieme na porovnanie týchto dvoch ukazovateľov. Otázka teda znie: Znamená vysoká miera ekonomickej slobody v krajine z dlhodobého hľadiska vysokú životnú úroveň?

Na porovnanie si beriem štatistiky HDI (Index ľudského rozvoja) čo sa týka životnej úrovne a Index ekonomickej slobody vydávaný The Heritage Foundation. Čo sa týka životnej úrovne, treba to brať trochu intuitívne najvyššia je tam, kam by ste najradšej išli pracovať a žiť.

Krajiny s najvyššou životnou úrovňou podľa HDI sú tieto: Nórsko, Austrália, Švajčiarsko, HOL, USA, GER, Nový Zéland, Kanada, Hong Kong a Singapur. Subjektívne aj ja tieto krajiny považujem za najvyspelejšie jedinou výnimkou sú (paradoxne) USA, ktoré trpia chudobou najmä v južných štátoch, ale vyvažujú to metropolami predsa len, Louisiana nie je New York.

Ako teda obstáli tieto krajiny v hodnotení ekonomickej slobody? V tomto rebríčku je Hong Kong na prvom mieste našli sme jednoznačnú súvislosť medzi ekonomickou slobodou a výškou životnej úrovne. Náhoda? Poďme sa pozrieť ďalej!

Na druhom mieste v miere ekonomickej slobody stojí Singapur. Tretí je Nový Zéland, štvrtá Austrália, piate Švajčiarsko, šiesta Kanada, dvanáste sú USA, Nemecko šestnáste, Holandsko okupuje 17. priečku a Nórsko 27. Výsledok? Prvých šesť miest v rebríčku okupujú krajiny s najvyššou životnou úrovňou krajiny, ktoré majú vysokú mieru ekonomickej slobody už desaťročia, niektoré stáročia. Štatisticky sa teda jednoznačne ukazuje, že krajiny, ktoré majú dlhodobo vysokú mieru ekonomickej slobody, majú aj vysokú životnú úroveň.

Jedny z najrýchlejšie rastúcich ekonomík (ekonomiky, ktoré boli chudobné, ale nastáva u nich kvalitatívna zmena smerom k vyššiemu životnému štandardu) obsadzujú vysoké skóre v rebríčku ekonomickej slobody. Konkrétne Gruzínsko jedna z najrýchlejšie rastúcich ekonomík za poslednú dekádu je 22 s pozitívnym výhľadom, Estónsko 8 a pozitívny výhľad, Čile 7. Opäť vidíme, že krajiny, ktoré nastúpili na cestu liberalizácie ekonomiky idú hore, so stále stúpajúcou životnou úrovňou.

Zdá sa teda, že sme potvrdili, aspoň nepriamo, že čím vyššia miera ekonomickej slobody, tým vyššia životná úroveň, resp. tým vyššia miera jej rastu. Ak najslobodnejšie krajiny sú tie najbohatšie, platí že uzavreté a "Repressed" ekonomiky sú tie najslabšie?

Zimbabwe 175 "najslobodnejšia" ekonomika, alebo lepšie povedané štvrtá najneslobodnejšia ekonomika je na krásnom 156. mieste v rebríčku životnej úrovne. Tretiu najhoršiu ekonomiku majú vo Venezuele, kde ešte stále snívajú svoj sen o socialistickom blahobyte. Takmer všetko je nedostatkový tovar a tento rok inflácia vystúpila na príjemných 100%. Sojúz nerušimy!

Na posledných dvoch miesta je Ostrov slobody, kde ľudia ešte stále jazdia na autách s rokom výroby pred 1958, neomylne nasledovaný Severnou Kóreou, ktorá sa klišé spôsobom umiestnila opäť na prvej priečke ale od konca. Na posledných štyroch priečkach sa teda umiestnili komunistickí vodcovia, vedúci svoje krajiny ku svetlejším zajtrajškom. Náš pôvodný predpoklad teda že krajiny s vysokou ekonomickou slobodou sú bohaté a naopak, krajiny s minimálnou mierou ekonomickej slobody stagnujú, resp. ich životná úroveň je na veľmi nízkych úrovniach.

Slovensko je v rebríčku ekonomickej slobody na nemastnom-neslanom, 50. mieste, ktoré nie je taká katastrofa, ale oproti 27. miestu z roku 2007, kedy ešte doznievali Miklošove reformy je tostrmý pád dole. V rebríčku životnej úrovne sme na mieste 37. a predbehli nás aj také šmaky ako Poľsko, Brunej a dokonca aj Grécko.

Na záver: Bolo by nesprávne vyvodzovať z jednej správy ďalekosiahle závery ohľadom ekonómie, ale tieto správy, práve naopak demonštrujú to, čo ekonomická teória (najmä moja obľúbená Rakúska) vysvetľuje v teoretickej rovine.

Čo sme sa teda naučili? Byť skeptickí voči štatistikám a ak chceme, aby naša životná úroveň a reálny príjem rástli, musíme robiť to, čo najvyspelejšie štáty zvyšovať ekonomickú slobodu. Myslím, že osekanie výdavkov štátu, sociálneho systému, otvorenie hraníc, deregulácia pre podnikanie aj trh práce a výrazné zníženie daní by nás vynieslo v tomto rebríčku poriadne vysoko. Ale čo, kašlať na nejaký rebríček, boli by sme jednoducho bohatší a v prostredí, ktoré je dostatočne materiálne zabezpečené vznikajú tie najexkluzívnejšie literárne, filozofické a vedecké diela histórie. Ak by sme implementovali zásady liberalizmu do praxe, časom by sa možno zo Slovenska stala najbohatšia krajina na svete a určite by sa našiel aj nový Aristoteles a Vergílius.Author: Jozef Novak # GugaQesu29
Slovensko2015-08-3019
-
 60% ( 5 people voted )
+
Zatiaľ / už sme doma z D tam sa už mračilo--- / som článok nečítal ale nadpis ma zaujal...Teda---po tých horúčavach--- vodu za naftu 1: 1---a ideme---Budovať naj SK...
klopi # KyvoWavo40
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-09-01 18:12:07 58d4289b
Nie nie "liberalne " princípy sú ...ale no-- Teda napestovať zemiaky napr. na Spiši pre "celúúúú EU" a v ečkach zaplatené aj, s jedným ROMOM , ktorý bude ručiť za kvalitu...za 10ton--To .je ďalší krok.. pre pochopenie "liberalneho" blúdenia ..o slobodnom ekonomickom podnikaní /už len myšlienka o výpalníctve--mrazííí/, a strážiť slobodu podnikania --žiadúcu---je drahšie ako sloboda podnikania samotnáááá---Bežte---bežte -- maestro Jóóži Novááá..ak29---tá het..s tým "snažením" /ale číslička sú možná verifikovateľné.../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-01 19:25:31 58d4289b
Keby ste Joži 29..navrhli konkrétne kroky ---aspoň--postupy pre zvyšovanie....postavenia SK Ale "nejaký" liberali na čele s "upratovačom BA" už sa túúúú "motali" aj po parlamente...a teraz si" obdrizdávajú" svojú Nemčinu--- reprezentačne kdesi po EU , a furt o ničom... Ďakujeme aj v našej krčmičke---zaznamenali sme si čosi o nevoleníííí...budúcom---takéto "persony" ..dzekujeme šumne --netreba.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-01 19:38:27 58d4289b
A Pali se vracil "od jedinej ceplej--slanej /morskej/ vody na švece --vnutrozemnej--- nepíš bo robiš reklamu a odrežu ci toto.sersan .. na rozmnožovane--- Ale ne un se tam naučil "komplet" řikat po Český...reku čo ty si si skadzi prišol --a un " hele tahle teplá--morska slaná voda ...a za pět--pade ..je pre našich Čechov--žužo... no hotovo ..A to dze ? ta jak mam poviesc ---ono ten plagat by mal buc na každym "kandelabru" ..tam dolu .. a aj ryhliky tam stoja , ajik s motorom si tam---raz dva---ajik na každym dome ---tu je frei ..aji možno freizimerky by se našli... Ajik v žime se dá "badenovac"...Ta to jak pri totym slanym moru židovskym ...a si doma --halušečky, bryndza, a furt lem pejc-pejdzešac...Ta ne fajne...a nocľah od 6 až po het ..aj s frištikom...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-01 20:24:19 58d4289b
O liberalizme sa dá popísať toho. Ja navrhujem zrušiť dane a nechať iba dph. Aj tak maju velké firmy daňové prázdniny a malí podnikatelia musia platiť. Výhodou by bol väčší záujem firiem. Zriadil by som štátnu banku,cez ktorú by išli všetky transakcie a povinné podnikateľské účty v nej. Uspech by bol neskutočný.
sando # DexePady68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-01 22:17:26 5c341824
Klop, tá možnosť z nadpisu... prepásla sa... vo volebnom roku 1998... Ale hlavne, že Mrkvíza je tu dodnes. Čo viac treba, jednoduchému...e-e... občanovi?

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-09-01 22:31:30 d405c1fd
loading...
HDI zahŕňa aj vek dožitia, vzdelanie, čo nie sú ekonomické kategórie. Za ním stojí OSN a sotva je možné veriť ich číslam, aj keby prešpicľovali súkromie všetkých občanov.
Index ekonomickej slobody znamená čo, teóriu, napísané zákony, alebo prax? Pochybujem, že je ktokoľvek v stave posúdiť a porovnať realisticky celý svet, pričom zákony sa menia v priebehu roka, takže ak by na začiatku sa v rebríčku znižovalo, možno by sa prijatím novej normy vyšvihlo, sledujú každú zmenu? A ak sa automaticky protežujú boľševické USA ako „slobodné“, hoci vlády majú v rukách absolútnu moc nad občanom a obrovské nakradnuté prostriedky, potom tieto politické vysvedčenia neznamenajú nič. Suché cifry, žiadne slovo Božie, mňa nepresvedčili vôbec.
2007 doznievali Miklošove reformy? Potom nastalo čo, Miklošovi sponzori z USA komunistanu znižovali rating? Čím to zdôvodnili, že ich chránenca obišlo koryto?

Melchisedech # NekiJequ84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-09-01 22:32:09 b228dca4
Sando, s tým neskutočným úspechom si ma pobavil! A zrušenie daní? Prečo? Čo svet svetom stojí, vždy boli nejaké dane hoci trebárs v podobe "desiatku" či inej platby na chod štátu. Takže asi najlepšie zrušiť štát, či?
nemvacko # CagiFijy97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-02 07:25:40 d5b582fe
Už som tu neraz prízvukoval, že nejaké dane vždy musia byť, diskutovať sa môže iba o ich optimálnej výške. Niektorí ale nie a nie pochopiť že chod štátu musí byť z niečoho platený, hoci myšlienka nulových daní môže byť pre každého akokoľvek lákavá. My, realisti, sme však na rozdiel od jednoduchých truhlíkov v kabarete Dôležité presvedčení, že musí existovať i nejaká forma riadenia, trebárs štát. Nie je totiž možné, aby spoločnosť existovala aspoň bez minima pravidiel a zákonov. O zrušení štátu a priamej anarchistickej demagógii snívajú len ikváči, ktorých rozhľad siaha iba od jednotvárnej cesty na pracovnú zmenu a späť s obligátnou zastávkou v krčme. Tam už sa nájdu a mudrujú, ako by všetko riadili z ulice. Lol!


:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-09-02 11:52:13 d425402c
Mnau mnau, realisticky si tu uz neraz prizvukoval, ze dane a stat su potrebne...? Obdivujem ta, vodca ty nas intelektualny... Ako ty len dokazes robit take zasadne odhalenia...? My sme tolko v krcme rozmyslali, ako by mala taka spolocnost fungovat a ty to bez problemov vyriesis... Stat a dane musia byt... Dakujeme ti, vodca ty nas, ty vzor nas, triedic informacii neraz prizvukujuci, samostatny operator Atari, ty nasa hviezda macacieho platna, teraz uz vieme, ako to robit... Esteze ta mame, co by sme si len bez tvojho "nerazneho" prizvukovania pocali...? :-DDDDDD


vdacni Slovaci # VeqyLome15
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-09-02 12:12:07 b15bc078
Zdravotníctvo je jedna brutálna katastrofa muchy lietajú po izbe horúco jednoducho na hovno totálne šialenstvo hlavne že idioti sa majú dobre čo to tu riadia ale aj oni zostarnu potom keď budú blbo kukať do stropu spomenú si a aj keby nie príde to určite a nepomôžu im všetky peniaze sveta jediná spravodlivosť
frank # VykaPeve56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-02 13:57:25 5f69cbc3
frank- povem ci frk o tom jak še máme-tam-U lekára visí oznámenie-zapíšte sa a čakajte-berieme za radom a nemyslite-u nás ani pán boh nemá protekciu-Jeden pacient pripísal---chto prišol zajtra-pošol dnuka neška-Ja prišol včera-som tu ešče neška-do frasa-už nemám čas-umeram-prídzem v nedzelu -kedz nebudzece tu-Dalši pacient pripisal -Chudák pacient umar--nadarmo-aspon nemušel čekac na šmerc-kedz chcel žic zadarmo!!

ferda # XimaHifu28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-09-02 14:28:58 58d4285f
Zrušenie daní by sa prejavilo na vyššom výbere DPH pande.
sando # DexePady68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-03 19:11:09 5c341824
Vééľmi rýchlo potiahnúť dialnicu do Miškolca a Maďari by sa chodili lyžovať do Tatier ... furt ...a zaplatili by aj "zhorenisko, aj sfúkanisko" ... a Dzurindovi .. sa to povedalo osobne---a nič... To je síce malý krôčik---má však ---"rácium"---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-03 20:31:27 58d4289b
Ďalej , oni tí naši Češi se chloubi svýma rybníkama...v keždé vesnici...ale no ...to vymyslela... Mária Terezka... aj u nás je tých "zaniknutých " rybníkoch do zošalenia.. A ryby vláčime.. aj z "lososovne" či "pengiuosova"...A vody je tu zatiaľ dosť /a pstruhy chcú len čistú a nie ...ešte aj smrad pri varení dovažaných rýb je ...prečudesný...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-03 20:40:12 58d4289b
Čo vám dziga načisto? Vy chcete zvyšovať životnú úroveň? Mať sa dobre? Byť bohatí hej? Veď stojíme pred totálnym zničením. Modlite sa, aby sme vôbec prežili. Prečo asi k nám zatiaľ nechcú chodiť imigranti? Nechápeme, že my Slovania máme žiť podľa iných priorít? Nechápeme, že tá takzvaná zaostalosť je pre nás ochrana? Pretože mamonárov priťahuje mamon?

psycho # QopeSycy99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-04 20:52:48 4e6c3f2e
Áno-- psycho 99.. nabiť Vášho "príhovoru" tak sme "paf" /ne ne---hvarel Pali v našej karčmičke buli by sme --v lufce... poviedz mu že mu dzekujeme../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-04 21:03:50 58d4289b
Neni zač. Na psychiatrii še toho človek nauči dojsc. Minule tu chodzila taka sestrička v mini. Chcela budz šumna. Potom ju dajake blazni precahli a už nechodzi.
psycho # QopeSycy99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-04 21:23:48 bca7d21d
A Piťo v našej krčmičke poviel že ket prišol nazat ojaviteľ Ameriky Kolumbus --ta rozdával vederka po jednym zos gruľami ...čo s tamac prinesol a kukol vy zos SPIŠA ta tu mace dva vederka... A neška šicko tá het ešči i ja mučím PERŠI RAZ KUPOVAC GRULI.. furt som sebe nazberal 1: 10 / A z dajekého nieder. či deutsch....landu---A gruľoch bulo --do zošaleňa ešči i cigane mali čo jesc---nekradli teľo... i do kutľoch ciskali ...gruľi---Teda asi pol EU by sa vedelo.. zaplaviť SK zemiakmi...aj spomocou neprispôsobivých v "kontajnerových ubykáciach"...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-05 20:02:42 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ani muk o Grécku, v Nemecku budú voľby


Ani muk o Grécku, v Nemecku budú voľby
Čoskoro (22. septembra) budú v Nemecku parlamentné voľby. Nikto nechce vyplašiť ohlúpnutého nemeckého voliča a preto si takmer všetci nemeckí politici naordinovali ku Grécku kolektívne ...
KOMUNISMUS S TVÁŘÍ ISLÁMU
Informace nejsou volné statky; a to má své důsledky
DUCH SVOBODY

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0379 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made