Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ako sa dá cestovať v MHD Nitra zdarma. ..


Ako sa dá cestovať v MHD Nitra zdarma. ..

Raz podvečer som cestoval s nitrianskou MHD v smere na mestskú časť Nitry Drážovce. Časť Nitry. Ktorá je známe veľkým množstvom spoluobčanov tmavšej pleti .

V centre mesta nastúpili dvaja spoluobčania samozrejme bez cestovného lístku. Na moje potešenie nastúpili i revízori. Keď si títo revízori vyžiadali cestovný lístok od spoluobčanov spoluobčanka sa začala rozkrikovať čo od nej chcú vyhadzovať im na oči rasizmus a podobné nezmysli. Hneď na ďaľšej nasledujúcej zastávke spoluobčanov autobus vysadil. Nechápal som tomu to prečo?? Spýtal som sa spolucestujúceho "videli ste to? Oni ich len tak vysadili??" on na to so spolupochopením pre revízorov "však čo s nimi budú..." no nič zadržia ich a zavolajú políciu alebo na to tu nie sú?? To mi stačí povykrikovať na revízorov pooháňať sa rasizmom a vybavené? Bez pokuty?? Len ma vysadia?? To snáď nemyslia vážne??

Samozrejme dve mladé študentky, ktoré cestovali bez cestovného lístka boli zadržané, veď s nimi nie je toľko naťahovačiek ako so spoluobčanmi.

Tak mi to nedalo a napísal som sťažnosť na nekonanie revízorov na sekretariát spoločnosti ARRIVA Nitra ktorá prevádzkuje MHD pre Nitru. Dostal som odpoveď od koordinátorky dopravnej kontroly pani Silvii Bodlavovej že (podľa mojho popisu revízorov) takých revízorov ani nemajú a ani vtedy nebola vykonaná kontrola že zrejme to boli falošní revízori a podobné nezmysli. No falošný revízor si asi len tak nezablokuje čítačku na karty pre elektronický cestovný lístok oponoval som.

Keď som ju však "usvedčil" a dokázal jej, že to boli ich revízori, ktorí ale nekonali, a "uľahčili" si prácu tým, že zadržali radšej len študentky, s ktorými sa nemuseli naťahovať, pani Bodlavová sa zastala svojich nekonajúcich revízorov nasledujúcim tvrdením :

Podľa vyjadrenia dopravných kontrolórov v čase kontroly rómska občianka bola v podnapitom stave smrdela, nemiestne sa správala.

Dopravní kontrolori riešili prípad podľa Prepravného poriadku Čl.6 bod 1 písm. e)

Čl. 6: Vylúčenie osoby z prepravy

Do vozidla nemá prístup alebo z prepravy môže byť vylúčená osoba javiaca príznaky nadmerného požitia alkoholických nápojov alebo iných návykových látok a osoba, ktorá pre chorobu a mimoriadne znečistenie odevu, alebo z iných dôvodov môže byť spolucestujúcim na ťarchu.

1. Dopravca je ďalej oprávnený z prepravy vylúčiť:

e. osobu, ktorá inak obťažuje cestujúcich (napr. vzbudzuje verejné pohoršenie, narušuje poriadok vo vozidle a pod.) alebo oprávnenú osobu dopravcu.

Nuž som za. Ale podľa môjho "laického" názoru tieto články ohľadom vylúčenia z prepravy sa týkajú osoby, ktorá má zakúpený cestovný lístok, ale vzbudzuje pohoršenie.

Alebo v MHD Nitra ak cestujem bez cestovného lístku a zadržia ma revízori, v prípade, že nechcem platiť pokutu, "stačí", že začnem vzbudzovať verejné pohoršenie, a revízori ma len vysadia? Dobre vedieť!!Author: HromdoVas # QeryByhe89
Svet2016-11-107
-
 63%  ( 6 people voted )
+
No tak to je naozaj nieco nehorazne, nitrianski revizori sa dopustili trestuhodneho cinu... Mali cih za to okamzite vyhodit z prace a vsetkych ostatnych revizorov okamzite poslat na preskolenie do Kosic... Tam udajne maju revizori zakazane kontrolovat ciganov... Cigan si tam moze slobodne bez listka cestovat kam chce a kedy chce a tak to v slobodnej spolocnosti ma aj byt...! Ziadne prejavy podobneho rasizmu tu nesmu byt tolerovane...! Kupovanie si cestovneho listka je proti ciganskemu ideologickemu presvedceniu a preto nikto nema cigana pravo nutit si ho kupovat...! To len kvoli tym socialistickym neomarxistom vo vlade, si voci nam gadzovia dovolujete taku tyraniu a brzdite tym slobodu nasho podnikania... Ved pockajte az nas vajda bude prezidentom, potom uvidite, hajzli jedni bieli rasisticki...


Sandokan Horvat # JomuGany16
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-10 20:15:37 50017450
Přesně totéž se už děje i v Ostravě. Opakovaně jsem to viděl v tramvaji č.9 ( mezi Kunčičkami a centrem ) a v trolejbusech v centru. Mladí cikáni se smějou revizorům přímo do obličeje a neukazují žádné doklady. Revizorovi pak ústně nadiktují "své jméno a adresu", ten pečlivě vyplní lístek a mladí s pochechtáváním jedou dál, kam chtějí. Pak vystoupí a lístek roztrhají nebo jen tak pohodí na chodník. Pokud revizoři narazí na starší cikány, tak ti je seřvou, že to je "gestapo" a "rasismus" a vůbec se s nimi nebaví. Revizoři svěsí uši a jdou pokutovat bílé...

Moravan # RubyMigo39
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-12 11:16:57 6de040ec
To by musela byť tzv. nekorektná politická vôľa, aby s revízormi chodili aj policajti a jasný príkaz obušek z pytle ven!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-11-12 11:50:33 bc7b649f
No podobné veci sa už stavajú často a štat a samosprávy v tomto zlyhávajú na plnej čiare. Výsledkom je, že vznikla vrstva ignorantov v spoločnosti, ktorí veľmi dobre vedia, že stačí byť len arogantným, použiť nátlaky, vyhrážanie, nadávky, byť sprostý. Pred takýmito sa každý radšej stráni a tak tí čo to takto vedia tak ratajú s tým, že ich nechajú na pokoji. Úrady už dokonca hovoria, že ani pokuty sa nedajú vymáhať a tak takíto neprispôsobíví ratajú s tým, že ani pokutu nakoniec platiť nebudú. Prokuratúry nekonajú, väznice sú preplnené a tak každý čin ak nie je spoločensky nebezpečný sa kvalifikuje len ako priestupok kde pokuta je nevymožiteľná. Nikto však neberie v úvahu, že aj obyčajný úmyselný priestupok je spoločensky nebezpečný lebo vytvára precedens a dáva príklad ostatným, že je takto dovolené konať. A armáda neprispôsobivých, parazitov, vyciciavačov systemu, podvodníkov sa len rozširuje. A to už zďaleka neplatí podľa farby pleti. Neviem kedy príde čas keď poctivosť, česť a morálka sa budú spoločensky vyzdvihovať a lajdackosť a nezodpovednosť sa budú ignorovať.

Pet # CeroQate59
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-11-12 21:52:19 9a2fe016
Už za RaU bol tento ...dnešný "deficit legislatívy " riešený... pracovným vyťažovaním ,krátkodobím , po smene /poslužbe/ .Viete si predstaviť "čatu neplatičov " a čistota zastávok MHD, koľajísk, samotných vozidiel aaa.To je len minimum , ale ..
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-15 10:58:55 58d4289b
Samotní zlodejíčkovia, morální previnilci, ožralovia, a cela rada "chásky obecnej " a taxatívne určené..."pracovné vyťaženie" ..žiadne vymáhania pokút--pohľadaviek ..A preventívne..a pranierované na "obecných vysačkách" a zaznamenané pre "históriu" . A nemuselo by to byť celoštátne..ale obecné", lokálne, sezónne...opatrenie./štiknutá kontrolka za vykonanú prácu...napr./
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-15 11:06:32 58d4289b
loading...
AAA ..Tatranské "bordeľovisko " po kalamite spratané...a tie "luníky IX ."čistučké--voňavé....a "obecné čierne skládky"...vygruntované...hajajááj...a sranda furt...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-15 13:18:52 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

DALŠÍ „BEZVADNÝ“ NÁPAD Z BRUSELU: HARMONIZACE A NAROVNÁNÍ SOCIÁLNÍCH DÁVEK PRO MIGRANTY


DALŠÍ „BEZVADNÝ“ NÁPAD Z BRUSELU: HARMONIZACE A NAROVNÁNÍ SOCIÁLNÍCH DÁVEK PRO MIGRANTY
Další bezvadný nápad z Bruselu: Harmonizace a narovnání sociálních dávek pro migranty, aby byli motivováni jít i jinam, než do zemí jako Německo, Francie, Rakousko či Švédsko...
Šílení neomarxisté udělali z Evropy hromadu hnoje
PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT
POZOR NA PRÁVA, KTORÉ VÁM CHCE PRIZNAŤ ŠTÁT
Najčítanejšie za týždeň

PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT


PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT
Žadatel o azyl ze Somálska mluví v rozhovoru s litevskými novináři, že přišel do Německa, aby dobře žil z benefitů financovanými daňovými poplatníky po zbytek svého života, ani...
Smrti se více bojí věřící, nebo ateisté?
Šílení neomarxisté udělali z Evropy hromadu hnoje
Kauza Čistý deň | Subvenčný podvod – zariadenia si menili deti i platby

Ako vznikla zdieľaná ekonomika


Ako vznikla zdieľaná ekonomika
Zdieľaná ekonomika dnes už zďaleka nie je iba o zdieľaní, ale aj o vymieňaní, spolupráci a prenájme. Výstižnejší názov by bola „párovacia ekonomika...
Hrobári EÚ sú za rohom
PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT
Zo slobody profitujú všetci - aj tí, ktorí ju nemajú

Kauza Čistý deň | Subvenčný podvod – zariadenia si menili deti i platby


Kauza Čistý deň | Subvenčný podvod – zariadenia si menili deti i platby
Kauza Čistý deň, ktorá znechutila celé Slovensko, prináša nové odhalenia. Podľa poslankyne SaS Natálie Blahovej známe resocializačné zariadenie spáchalo subvenčný podvod. Výmenou ...
POZOR NA PRÁVA, KTORÉ VÁM CHCE PRIZNAŤ ŠTÁT
Zákaz predaja je nebezpečný ekonomický populizmus
Prečo jazdím Uberom

Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit


  Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
Ve čtvrtek pronikl poprvé robot do kontejnmentu druhého bloku. Jeho úkolem bylo vyčistit rampu, která je přístupem do prostor pod reaktorovou nádobou a připravit cestu svému následovníku...
India s nadrozmernými bankovkami a barterom
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE


TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE
Tyler Cowen v nejnovější knížce naložil Americe. Z podnikavého národa selfmademanů, kteří se nebáli pádu a šli po každé příležitosti, se stává národ bačkorů.
TIM ALLEN: PRÁVĚ TEĎ JE HOLLYWOOD ÚPLNĚ JAK NACISTICKÉ NĚMECKO
Muž, který se nestal králem
Spíše než Trumpovu zeď

Ako v Číne kapitalizmus vyrástol


Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Hovoriť niečo všeobecne o Číne je nebezpečné. Je to ako hovoriť niečo všeobecne o Európe, kde vedľa seba žijú Nemci a Taliani, alebo kde fungujú inštitúcie Veľkej Británie a ...
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku
Ekonomický příběh naší doby. Autoritářská mašina na růst. Vzdělání

POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?


POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
Desetitisíce Rusů si dodaly odvahy a o víkendu protestovaly proti masivní korupci ve své zemi. Stejně tak vyšli do ulic Bělorusové nespokojeni s domácí hospodářskou situací. Výsledkem ...
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)
RUSKO SE OPĚT PROPADLO DO CHUDOBY

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bitcoin nám stresuje


Bitcoin nám stresuje
Medzi vývojármi a celkovo v komunite sa už dlhodobo diskutuje o tom, čo ďalej s Bitcoinom. Pretože jeho používanie narastá a s ním aj počet transakcií. A keďže ťažiari, ktorí sa ...
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu
Raketový rast miezd

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Noam Chomsky o demokracii a vzdělávání


Noam Chomsky o demokracii a vzdělávání
Právě nyní se ocitáme v periodě obecné regrese, a to nejen ve vzdělávání. Mnoho z toho, co se děje, je svým způsobem porážka 60. let; 60. léta byla periodou demokratizace. Společ...
Proč EU nedovolí Řecku odejít?
Zlatá bublina alebo šanca na nákup?
CESTOVÁNÍ V ČASE, TELEPORTACE A PLÁŠTĚ NEVIDITELNOSTI REALITOU DO ROKU 2100, ŘÍKAJÍ BRITŠÍ VĚDCI

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0227 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | Mezoterapia Bratislava Dermaroller Bratislava Mezoterapia v Bratislave Kyselina hyalurónová Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou Regenerácia pleti Sonoforéza | Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou