Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

JAPONSKO PŘIZNÁVÁ PRAVDU: „PRÁVĚ TEĎ MÁME VE FUKUŠIMĚ STAV NOUZE.“


JAPONSKO PŘIZNÁVÁ PRAVDU: „PRÁVĚ TEĎ MÁME VE FUKUŠIMĚ STAV NOUZE.“

Tepco zápasí s vysoce radioaktivní vodou ve snaze ji zadržet, protože ta uniká do oceánu u Fukušimy. Šéf japonské NRA Shinji Kinjo řekl: "Právě teď máme nouzový stav," neboť jak uvedl, zadržovaná podzemní voda prorazila podzemí bariéru a stoupá k povrchu – přičemž překračuje limity pro vypouštěnou radioaktivitu.

Kinjo v dost upřímném komentáři na typicky stoického Japonce řekl, že "smysl pro krizi byl u Tepco slabý," s dodatkem, že "proto se to prostě nemůže nechat na Tepco samotné," aby se ona vypořádala s nadcházející katastrofou.

Jak uvádí Reuters, Tepco byla v reakci na to obviněna ze zakrývání nedostatků a byla kárána za svou neschopnost, a zatímco společnost říká, že přistupuje k opatřením k uzavření těch úniků, má Kinjo strach, že kdyby se voda dostala na povrch, "tak by pak mohla téct extrémně rychle," s tím, že někteří naznačují, že do kritického okamžiku jsou už jen tři týdny.

Od Reuters:

 

Z havarované japonské jaderné elektrárny ve Fukušimě do oceánu prosakuje vysoce radioaktivní voda, což vytváří "stav nouze", s nímž operátor bojuje, aby to zadržel, uvedl v pondělí činitel jaderného dozoru této země.

Tato zadržovaná podzemní voda pronikla podzemní bariérou, stoupá k povrchu a překračuje zákonné limity pro vypouštění radioaktivních látek, řekl Reuters Shinji Kinjo, šéf úkolových sil Úřadu pro jadernou regulaci (NRA).

Protiopatření plánovaná Tokyo Electric Power Co jsou pouze dočasným řešením, řekl.

"Smysl pro krizi je u Tepco slabý," řekl Kinjo. "Proto to nelze nechat pouze na Tepco samotné," aby se ona vyrovnala s nadcházející katastrofou.

"Zrovna teď máme stav nouze," řekl.

...

Když postavíte zeď, tak se tam bude voda samozřejmě shromažďovat. A ta voda nemá jinou možnost než jít bočními cestičkami, až ji to nakonec přivede do oceánu," řekl Masashi Goto penzionovaný jaderný inženýr z Toshiba Corp, který pracoval na několika elektrárnách Tepco. "A tak je teď otázkou, kolik máme ještě času?"

Zadržovaná voda by mohla vystoupat k povrchu během tří týdnů, uvedl v sobotu Asahi Shimbun. Kinjo řekl, že čas tří týdnů není časovým rozvrhem, na němž by se zakládaly kalkulace NRA, uznal ale, že pokud by se voda dostala na povrch, "mohla by pak téct extrémně rychle."

...

Přiznání dlouhodobých úniků tritia spolu s obnovením kritiky od regulátora ukazuje, jak prekérní situaci Tepco čelí s 11 miliardami dolarů na vyčištění a s potřebou poradit si se základním problémem: Jak zabránit vodě znečištěné radioaktivními prvky jako je cesium, aby nenatekla do oceánu.

 

Tyler Durden

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com http://www .ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2517-japonsko-p riznava-pravdu-prave-ted-mame-ve-fukusim e-stav-nouzeAuthor: Miroslav Pavlicek # NodeQajo26
Ázia2013-08-076
-
 50%  ( 2 people voted )
+
Teda nie som odborník na jadrovú energetiku, ale nešlo by jednoducho tú radioaktívnu vodu odčerpať, naliat ju do nejakých špeciálnych sudov a strčit niekam hlboko pod zem?! To by sa hádam dalo za tych 11 miliard nie?
ufnukanec # TaviCada37
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2013-08-07 15:16:22 5ec7f1ce
ufnuk dalo. A aj to robia.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-08-07 19:45:10 4e625f1d
tolko sudov nevyrobis
milan # TepuXaba62
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-08-07 23:31:06 b229e39f
Tie jadrové palivá a elektrárne sú ako hranie sa s ohňom, akurát že oheň sa dá uhasiť, ale hento uvoľnené zlo nijako. A zakopávať to pod zem mi pripadá ako časovaná bomba pre budúcnosť. A to som ešte čítal, že (prinajmenšom v 70.rokoch) "potá
pala
Veľká Británia, Francúzsko a Švajčiarsko rádioaktívne odpady do mora". Navyše v súčasnosti sa všetko nadmieru nivočí kvôli ľudskej chamtivosti, lesy, voda, morské dno, preto tiež vznikajú niektoré vynútené víchrice, zemetrasenia a záplavy. Čo chceme, to máme.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-08-08 23:14:18 5057d10a
Stale tam prebiehaju reakcie uz od zaciatku a lozisko sa posuva stale nizsie, pricom oni sami netusia, kde prave v akej hlbke sa nachadza. Iba priblizne a je im jasne, ze sa dostali na nepriesakove podlozie, kde velmi tazko bude udrzat smeru prietoku vody aspon ako doposial. Maju zvizane ruky z viacerych dovodov a aj "zachranne prace" vykonavaju naslepo. Morska voda je ich jedinou spasou, ale ako sa ukazalo aj ta ma svoje limity a je to dvojsecna zbran.Tipujem, ze pre Japonsko tato prihoda a jej riesenie bude likvidacne a jedini japonci zijuci budu zit inde vo svete. Svet sa z toho dostane, ale stupne pocet nadorovych a inych ochoreni mnohonasobne.

Samo Mravec # DynuVoda85
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-08-12 03:25:22 c0c69725
Samo to je hlupost. Jedna atomova elektraren nevykynozi cely narod. To by bola ukrajina dneskam hotova.
Za druhe. Ano radioaktivny odpad sa zhadzoval (a zhadzuje do mora) v betonovych kontajneroch obalenych 10cm vrstvou medi. Tento kontajner aj v slanej vode ma daleko vetsiu zivotnost ako je doma kym s odpadu vyprcha vsetka radiacia. (Radovo stotisice rokov). Tieto kontajneri navyse radiaciu neprepustaju. Oproti spalovaniu ktore prudko nici ovzdusie. A veternym mlynom ktore vo velkom mnozstve ovplyvnuju klimu zmenou prudenia vzduchu je podla mna atomova energetika najcistejsi a najlukrativnejsi zdroj energie. Najme prenas slovakov ked vezmeme do uvahy nase zasoby uranu. Ludia sa boja. A pravda je ze treba mat respekt a byt opatrny aby sa takymto katastrofam predislo. Preto by reaktori mali byt dimenzovane na 2-3krat vatsiu zataz s akou sa pocita. Uvedomme si ze na svete su tisice reaktorov. Za sto rokov vybuchli 2. Oproti mnozstve radioaktivity vyvinutej tisickou testou atomovich bomb? To je ako prakom proti vlaku vazeny.

Alino # LigaRyni40
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2013-08-14 12:11:57 5c28ff52
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   sed
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

Migranti potrebujú tábory v Afrike


Migranti potrebujú tábory v Afrike
Migranti stále trápia Európsku úniu. Európska rada sa preto rozhodla nielen nabádať členské štáty EÚ k spolupráci v oblasti bezpečnosti, ale začala opäť tlačiť na relokáciu ...
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Raketa, která je skutečně na baterky
ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA

Nepoužívejte pojem přerozdělování


Nepoužívejte pojem přerozdělování
Kritizujete li různé veřejné výdaje a daně, z kterých jsou tyto výdaje financovány, nepoužívejte pojem „přerozdělován...
TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC
Štát nemá podnikať
Oligarchie světa

Pre štát sme všetci „kyselinári“


Pre štát sme všetci „kyselinári“
Pamätáte si ešte na kauzu „kyselinári“? Boli to mafiáni, ktorí si vybavovali účty medzi sebou tým, že sa vzájomne zabíjali. Zabíjali aj nepohodlných svedkov, najmä tzv. biele ...
O ÚROVNI RESTAURACÍ ZA KOMUNISTŮ BY BYLO LEPŠÍ MLČET. BYLA PŘÍŠERNÁ
Viditeľná ruka politiky
Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť

Málo bolo Castra?


Málo bolo Castra?
Vyše 15.000 Kubáncov zabitých, vyše 100.000 uväznených a 2 milióny v emigrácii. To všetko od roku 1959, počas vlády komunistického diktátora Fidela Castra...
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda
KRIZE VE VENEZUELE POKRAČUJE. A NIKDO NECHCE PŘIZNAT, ŽE ZA TO MŮŽE SOCIALISMUS

Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme


Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme
Fínsko experimentuje. 2000 nezamestnaným bude vyplácať dva roky nepodmienenú dávku 560 eur. Diskusia o nepodmienenom dostala novú dávku paliva.
TŘETÍ GENERACE
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Migranti potrebujú tábory v Afrike

India s nadrozmernými bankovkami a barterom


India s nadrozmernými bankovkami a barterom
Posledné dva týždne sa tešili najmä obchodníci s Bitcoinom, keďže jeho cena je aktuálne na úrovni viac ako 950 dolárov a očakáva sa kedy pokorí tisícku. V poslednom prehľade roku 2016...
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata
Indovia investujú do Bitcoinu

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA


ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA
A česká a slovenská média se toho úkolu ujala zodpovědně. Kam se v mediální sféře hnete, narazíte na koncentrované výkaly, mazaně skládané titulky a snahu jakoukoliv „standardn...
INAUGURAČNÍ PROJEV D. TRUMPA: MÝTY A POVĚRY?
KDO PLATÍ PROTESTANTŮM ZA NARUŠENÍ TRUMPOVY INAUGURACE?
Jaký bude Trump?

Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost


Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku umí odpovědět každý trochu sečtělejší student: 8. prosince 1991. Zrovna jsme oslavili 25. výročí této události. I když oslavili… Někdo ji možn...
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE
Genetici konečně odhalili podstatu tajemné sovětské biologické zbraně
99. výročí VŘSR — bolševické revoluce v Rusku (I/II)

Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů


Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů
Ochrana ohrožených zvířecích druhů je oblastí, kde většina ekonomů tvrdí, že zde existuje tržní selhání. Kvůli tomu se většina lidí domnívá, že tato služba může být zaji...
IRACIONÁLNA VIERA V DOBROTIVÝ ŠTÁT SPÔSOBUJE ĽUDSKÉ TRAGÉDIE
KOMUNISMUS A KANIBALISMUS V SSSR
Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Čína narobila chaos s Bitcoinom


Čína narobila chaos s Bitcoinom
Za posledné dva týždne sa so správami o Bitcoine roztrhlo vrece. Vďačíme tomu najme Číňanom, ktorí vyvolali chaos. Avšak okrem ceny sa objavili aj iné správy, či už o jeho akceptá...
Silný rok Bitcoinu a kryptografie
Ekonómia vianočných darčekov
VEGANSKÁ MARXISTICKÁ RESTAURACE BYLA UZAVŘENA, NEBOŤ HOSTÉ NEBYLI OCHOTNI ČEKAT 40 MINUT NA SENDVIČ

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0618 s
Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | Chemický peeling v Bratislave aha chemicky peeling v Bratislave Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratisalava | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | Čistenie pleti hĺbkové v Bratislave Hlbkove cistenie pleti Bratislava Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Beauty salon Bratislava