Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

To snad Evropská komise nemyslí vážně


To snad Evropská komise nemyslí vážně

Evropská komise pohrozila Německu disciplinárními sankcemi, pokud bude i nadále dosahovat takových obchodních přebytků v rámci Evropské unie. Zatím to tak vypadá. Prý se Německo stará o vlastní zájmy a ne o zájem dalších zemí Evropské unie, nestimuluje dostatečně poptávku.

 

To snad Evropská komise nemyslí vážně. Německo patří k největším přispěvatelům do unijního rozpočtu, podílelo se největší měrou na záchranných balíčcích pro evropské banky.

 

Nyní Evropské komisi vadí, že jiné země kupují německé zboží a že zároveň Němci nekupují zboží vyrobené v jiných evropských zemích. Kdyby to bylo dotované, tak neřeknu, ale o nepovolených dotacích se nikde vůbec nemluví.

Buď tedy v rámci EU má být volný trh, nebo ne. Pokud ano, tak Evropská komise káže bludy a pokud ne, chystá se EU do kytek.

 

Otázkou je, kdo potřebuje koho více? Potřebuje více Německo euro nebo eurozóna potřebuje Německo ve svém středu?

 

Německo není na obchodu s eurozónu dramaticky závislé. Proto by se ani ono nemuselo bránit odchodu vybraných zemí z eurozóny. Naopak. Pokud to neudělají oni, může to udělat Německo samotné.

 

Po druhé světové válce si Německo zakládalo na nízké inflaci a silné marce. Tu potom obětovali na oltář evropské integrace (mimochodem, marka ale i nadále zůstala zákonným platidlem, euro bylo pouze přidáno).

 

Německo stojí stát před otázkou, zda raději slabé a inflací hrozící euro spravované Evropskou centrální bankou nebo relativně silnou vlastní marku řízenou Bundesbankou. Co myslíte, že Německo časem zvolí?

 

Osobně jsem přesvědčen, že Německo scénáře o odchodu z eurozóny zpracované má. Jestliže Bundeswehr má zpracované scénáře Peak Oil až po systémovou krizi politického zřízení, tak nevěřím, že by neměli zpracované scénáře návratu k marce včetně všech nezbytných detailů.

 

Německo se tak bez stávajícího eura obejde. Stávající eurozóna se však bez Německa neobejde, pokud nebude chtít dopustit pokles kurzu eura proti hlavním světovým měnám o desítky procent.

 

Jan Dvořák

Zdroj: proinvestory.czAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Európa2013-11-094
-
 54%  ( 3 people voted )
+
Nielenže majú uloženú marku v depozitoch, ale stále ju tlačia.
Marco # DyjyNiqa97
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-11-09 20:59:54 542f3464
Lepšia sú na tom Briti než Nemci, naši otrokári...?
Juzek # WicaKyri91
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-11-09 23:39:12 3ec5e27c
Nemeckí súdruhovia si vymysleli celú integráciu, jej rozpínavosť do takmer každej oblasti a všeobsiahlosť, celá eú je dôsledok nemeckého „ducha“, slepého nasledovania „zákonov“ a nariadení, prušiactvo a hitlerizmus majú v krvi, a oni sa ešte odvažujú oborovať na druhých, že sú najväčšími prispievateľmi (súčtom síce áno, ale na jedného obyvateľa Nemecka je to strašne málo), teda ostatní by mali mlčať a byť vďační, ale je to vyvážené vnucovaním socialistických hlúpostí, alebo žeby tie smernice vymýšľali na Cypre?
Ja som bol proti eú ešte pred jej vznikom, že dajaké príspevky, eurofondy existujú som sa dozvedel ani neviem kedy. Podstatou je, že ma ani nenapadlo, že eú pracuje na princípe medových motúzov. Predpokladal som, že sa ľudia milujú a preto si žiadajú jeden celok.
Chudáci Nemecko, sprisahali sa proti nim a vnútili im proti ich vôli zrušiť marku, supersilnú nadmenu. Ale verím, že skrivodlivosť sa napraví a prestane priživovanie sa na Nemecku. Socialistické úvahy, kto koho potrebuje sú zbytočné, pretože sa niekto rozhodne ako s eurom, ak by mu to umožnili, a iný sa situácii prispôsobí. Aká závislosť? Nebude to niečo obdobné ako reči rusofóbov čo bľačia, že sú vraj závislí na dodávkach plynu, ktorí musia nakupovať od tých, koho by najradšej povraždili, alebo aspoň zdemokratizovali?
Utajené vládne kruhy rozhodli o zániku marky a nikdy sa nevráti späť, skôr sa nahradí svetovou menou, len namyslení drobní Nemci si namýšľajú, akí sú majstri sveta a všetko sa bez ich dozoru nad boľševickým väzením zrúti.

Lidhja # BotoLaca83
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-11-10 03:31:21 b22897cb
Nemecko je po 2.sv.vojne porazená krajina. Nemá vlastnú Ústavu schválenú parlamentom, má Základný zákon nadiktovaný víťaznými mocnosťami USA, V.Británia a Francúzsko. Neviem prečo Francúzsko je víťazná mocnosť a dodnes sa rozdrapuje, keď všetko prehrali, aj dnešný ekonomický a populačný vývoj. Nemci spoločné Euro odmietali, Francúzi - víťazi sa im o spoločné Euro postarali.

Nemci majú koloniálne chute už v génoch, sú najlepší, psychicky to nie vždy zvládajú. Češi, ich susedia, zaznamenali zaujímavý rozvoj, až kým neprišli prezidentské voľby. Vždy je lepší život so susedom nemcom ako židom pod posteľou, ráno sa zobudíme a posteľ už nebude naša. Stáva sa to Palestíncom, ráno vstanú a sú na "cudzom" území.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-11-10 06:43:56 57f4ca0a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   šty
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Politická bezmocnosť Slovákov


Politická bezmocnosť Slovákov
Ich systém ovládnutia spočíva v tom, že v krajine založia jednu, alebo i viac politických strán, ktoré akože súperia vo voľbách, ale keď vyhrá ktorákoľvek strana, vždy sú v...
Exportovať sa dá aj so silnou menou
Zdravá výživa a zasloužených pár facek
Apple platí veľa daní

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0219 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles