Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KEĎ SA STARÉ MAMY MENIA NA BABKY DEMOKRATKY


KEĎ SA STARÉ MAMY MENIA NA BABKY DEMOKRATKY

Ako vznikol terminus technicus "babky demokratky" si pamätám detailne.

Deväťdesiate roky fičali všade naokolo. Ľudia si s plnou vážnosťou obliekali saká pastelových farieb. Ak ste sa chceli s niekým stretnúť, tak ste sa museli dohodnúť na presnom mieste a čase žiadne, keď budeš v meste, tak ma prezvoň. A Macdonald bol symbolom gastronomického progresu.

Na Slovensku zúril mečiarizmus so všetkým, čo k tomu patrilo.

Bola to doba, keď sa ešte pozerala televízia. V sobotu večer sa u nás doma varilo jedlo a pozeral Markovič. Pamätám si to, ako keby to bolo včera. V jednom momente sa Markovič postavil, obliekol sa do dôchodcovskej uniformy, zaspieval pesničku a vymyslel babky demokratky.

Neuveriteľne trefne popísal fenomén, ktorý posledné roky valcoval ulice slovenských miest dôchodcov, ktorí slúžili ako Mečiarova pretoriánska garda. Vždy pripravení vynadať novinárom do Judášov a janičiarov (to boli časy), udrieť protestujúcich študentov parazolom, vytvoriť dav tam, kde sa to vládnej moci práve hodilo.

Babky demokratky boli na svete.

Zdalo sa, že babky demokratky ako fenomén odišli spolu s Mečiarom na smetisko dejín (na Slovensku sa asi smetisko dejín nachádza v Trenčianskych Tepliciach). Až do minulého týždňa. To Smer poslal svoju vlastnú dôchodcovskú úderku obsadiť strategickú kótu na parlamentom balkóne. Analógia s fanatickými Mečiarovskými seniormi sa núka ako na podnose. Facebook nelenil a po dvadsiatich rokoch oprášil Markovičov pojem.

Toto medzigeneračné stretnutie na parlamentnom balkóne rozdúchalo riadne vášne. Na jednej strane výsmech na dôchodcovský účet, na druhej strane agresivita seniorov voči štrajkujúcim učiteľom.

Zamyslel sa ale niekto nad tým, prečo starí rodičia a ich deti v pravidelných intervaloch povstanú proti sebe?

My sa na tejto stránke už roky snažíme poukázať na negatíva, ktoré so sebou masívny prerozdeľovací welfare state (alebo sociálny štát, ako zvykne hovoriť Robert Fico) prináša. Väčšinou argumentujeme ekonomicky štát funguje neefektívne a je enormne skorumpovaný, alebo morálne žiť z cudzích peňazí je nesprávne. Ale na jeden výdobytok sociálneho štátu sme zabudli. Ako nám masívne prerozdeľovanie hucká ľudí navzájom proti sebe.

Učiteľov proti dôchodcom, bielych proti Rómom, starousadlíkov proti (u nás ešte stále neexistujúcim) imigrantom.

Lebo ako funguje ten masívny štát blahobytu, ktorý si tu naprieč Európou tak nadšene budujeme? Najprv ako špongia nasaje z ekonomiky zdroje vo forme daní, odvodov, poplatkov. A následne sa špongia vyžmýka. Ale zdroje tečú už do peňaženiek občanov selektívne. Ak sa zdroje minú na učiteľské platy, neostane na sanáciu sekery po vlakoch zadarmo.

It’s so simple politika nie je nič iné ako ruvačka o vyzbierané tuke.

A najzraniteľnejší v tomto nemilosrdnom boji sú práve dôchodcovia. Teda občania, ktorí celý svoj produktívny život na "verím v Boha" futrovali štát. Peniaze, ktoré pre štát zarobili, sa už dávno prejedli. A oni s hladnými očami čakajú na vratky za plyn. Toto by spravilo babku demokratku aj z babičky Boženy Nemcovej.

Dôchodcovia existenčne potrebujú udržať vo funkciách politikov, ktorí vyzbierajú dostatok prostriedkov od produktívnej vrstvy a prerozdelia ju správnym smerom. Buď sa to podarí a oni si jeseň života spríjemnia návštevami Kaffee Mayer v Bratislave, alebo budú sedieť doma a pozerať z okna.

It’s so cruel. A side-efektom celého javu je tá nepríjemná skutočnosť, že tým dostanú o pár rokov do rovnakej beznádejnej situácie aj svoje deti a vnukov.

Treba si uvedomiť nasledovné. Štát je neefektívny, skorumpovaný a možno pre niekoho nemorálny. Ale jednou z jeho najhorších vlastností je to, že navzájom hucká vlastných občanov proti sebe. Ľudia, ktorí by sa v normálnej situácií spolu porozprávali o rodine respektíve o počasí, alebo by sa len bez slova minuli, si teraz vyčítajú kto za koho peniaze vyštudoval, kto má kvôli komu nízky plat.

A keď stavia deti proti svojim rodičom, je načase s tým niečo spraviť.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2016-02-155
-
 50%  ( 4 people voted )
+
ondrík , ondrík .....

mrbean # DabeHilo98
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-02-16 17:29:16 59ad5836
Ty si ale riadný bambus Andriš. Na východe sa hovorilo na východe že šumný chlapec vyrosnutý ale kok..t. Tie babky a dedkovia si vážia ťažko zarobené peniaze a vedia koľko hodín odpracujú učitelia v naších školách. Tie babky a dedkovia budovali bez nároku na odmenu železnice, fabriky, priehrady ktoré potom kapitalisti ako Dzurinda a MikLOŽ lacno odovzdali imperialistom na západ. Teraz by podľa teba mali držať hubu a krok. Ty budeš asi na výplatnej listine jednej z US neziskoviek čo?
Fero # LifuRoru61
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2016-02-17 11:06:53 55edea31
Tu sa rozmýšľa...s Maestrom ..Fondákom 76.. na čele ako s neznalcom "POĆTOV" /rahunkoch/ ..Tie " babky--demokratky"Vami zosmiešňované .. dnes majú už po 80..desiatke...a ich obzor myšlienkový má určite nové dimenzie.. Dnešný seniori 60- 70 ..ročný predstavujú už iný POTENCIÁL a určite minimálne ne- porovnateľný s "blúdením " Vaším . Tá generácia--novo-"režimová" neznalá bývalého režimu... blúdi skoro ako Vy... A Vaše ..USMERŃOVANIE či hodnotenie 60--siatníkov ...hajajáj... Je cítiť vo Vaších snaženiach že konjuktúru myslenia máte za sebou ...a uchyľujete sa k plytkostiam naučeným ...keď ste mal 18 rokov a nový režim hľadal svoj zmysel.....
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-02-17 11:29:52 58d4289b
"Ľudia, ktorí by sa v normálnej situácií spolu porozprávali o rodine respektíve o počasí, alebo by sa len bez slova minuli, si teraz vyčítajú kto za koho peniaze vyštudoval, kto má kvôli komu nízky plat"


tak niečo na tom bude. veď rozdeľuj a panuj... starých treba nachytať na jedno, mladých na druhé, a tak zabezpečiť, aby ani náhodou neťahali za jeden povraz a nebodaj nevyhral voľby niekto normálny.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2016-02-17 11:46:28 5f69ce4b
Seniori, dôchodcovia rozhodnú o výsledkoch vo voľbách. TO JE NEODŠKRIEPITEĽNÝ FAKT. A niekomu je z toho ..na nič...lebo .. Sú --ešte z bývalého--naučení zúčastňovať sa volieb, majú názor- názory málo skreslené, deformované --mas-med- "zákvasami" , majú reálny pohľad na veci, vedia ešte usmerniť aj vlastné deti--strednú generáciu, A mládež na to z vysokáá....alebo je totálne dezorientovaná, či neskutočne zadlžená , mimoriadne mas--med-om deformovaná .. alebo "pobehuje " po zahraničí a nejaké voľby ...na háku...
Klopi # KafuKygu89
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-02-19 06:11:44 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   j
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Brazilci nevěří, že mikrocefalii novorozenců způsobuje virus Zika


Brazilci nevěří, že mikrocefalii novorozenců způsobuje virus Zika
V zahraničních, a potažmo nyní i českých médiích (např. zde) se rozhořívá velká kampaň strašení virem Zika, který dle oficiálních míst způsobuje právě teď v Brazílii extré...
Vďaka za vývoz zisku!
Oxid uhličitý a oceán: Je to teplota, co řídí CO2, nikoliv naopak
Britská špionáž si vyvinula četné nástroje umožňující manipulaci internetu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.026 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles