Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KOMUNISTÉ PŘIVEDLI ČESKO DO STAMILIARDOVÝCH DLUHŮ


KOMUNISTÉ PŘIVEDLI ČESKO DO STAMILIARDOVÝCH DLUHŮ

Občas slýchávám báchorky o tom, jako komunisté na rozdíl od polistopadových vlád hospodařili bez dluhů. Toto tvrzení je ovšem lživé, socialističtí vládci zanedbáváním údržby domů, dopravní infrastruktury, inženýrských sítí a zaostáváním ve vyspělých technologiích za Západem zadlužili Českou a Slovenskou republiku horentními sumami.

.
Bylo to v roce 1997, kdy jsem jako redaktor Rádia Brno mluvil s tehdejším náměstkem brněnské primátorky Klemensevičem a ten mně řekl: "Město má po komunistech na šedesát miliard korun vnitřních dluhů". Co to znamenalo? Dlouhá desetiletí se pořádně neinvestovalo do oprav vodovodů (ze kterých za socialismu unikala do země až polovina vody), do rekonstrukcí městských domů a tak dále. Taková situace ovšem nebyla jen v Brně, ale v celém tehdejším Československu.
.
Za zmínku stojí dopis, který v roce 1967 napsali italští komunisté po návštěvě Československa tehdejšímu prvnímu tajemníkovi KSČ a prezidentu Antonínu Novotnému. "Když jsme viděli zanedbaná šedivá historická centra vašich měst, bylo nám smutno a byli jsme zklamaní." To se týkalo nejen Prahy, ale ještě ve větší míře Brna, Plzně a Českých Budějovic.
.
Před několika lety mi pro změnu první dáma české country Věra Martinová říkala, jak za ní v roce 1977 přijeli kamarádi z USA, kteří byli zděšeni z toho, jak Praha, takové krásné historické město je zanedbaná,jak domy měly oprýskané fasády a ve výkladech, kde mohly být krásné obchůdky, trčely železné rolety.
.
Je to tak, historická centra našich měst byla za komunistů v hrozném stavu, převažovaly oprýskané fasády a ze zchátralých domů odpadávaly kusy omítek i římsy, které ohrožovaly chodce. Komunisté, kteří všechno zestátnili, neměli peníze na údržbu. Stát se ukázal jako špatný hospodář.
.
Dalším velkým problémem byly zanedbané technologie. Příklad, můj táta pracoval jako vedoucí telefonní ústředny a objasnil mně, jak tehdejší federální ministerstvo spojů řešilo modernizací ústředen. Jednoduše, pouhým perem prodlužovalo zastaralé technice životnost. Výsledek byl takový, že naše telefonní ústředny byly vybaveny přístroji, které na Západě zdobily jen muzea.
.
Když si přidáme zastaralost strojních vybavení mnoha továren, markantní to bylo zvláště v textilním a obuvnickém průmyslu, pak je jasné, že komunisté po sobě zanechali stamiliardové dluhy.


Author: Jan Ziegler # JigoBivu74
Slovensko2016-08-049
-
 31% ( 16 people voted )
+
Ziegler, to je ten „expert“ na Rusko? Titulok by aj snáď mohol vychádzať z reálneho zhodnotenia, ale nie je to tak. Pretože je výhovorkou neschopákov, že nie oni zlyhali, ale tí pred nimi im nepripravili vhodné prostredie. Komunisti síce rozbili, pokazili, zničili, roztĺkli, rozložili ako kyselina všetko, na čo siahli, čo by sa za primeraných podmienok nepodarilo ani najväčším kazisvetom, ale boľšefici a im podobné zoskupenia nemajú záujem čokoľvek vytvoriť, chcú iba koristiť, hltať a obohacovať sa z cudzieho. Majú k dispozícii obrovské peniaze, ale ich výsledkami je rumovisko. Horší ako komunisti. Nikdy neboli zapojení do súkromného podnikania, a preto takíto nezorientovanci nevedia budovať, iba kradnúť, vraždiť, ohovárať, vyrývať a vysmievať sa, viesť politický nenávistný boj voči tým, čo ich chcú vystriedať. A experimentovať za cudzie. Najhorší odpad, ktorý treba vyviezť na skládku a zlisovať. Aj s ich voličmi. Miliardové dlhy a vôbec nič. Všetko je zásluhou iniciatívy jednotlivcov, čo skrášľujú a postupujú v sebavýkone. Aj diaľnice by bolo možné postaviť súkromné, rýchlejšie a lacnejšie a z kvalitnejších materiálov. Vytvorením kapitálovo mohutnej firmy. Lenže to by bolo nutné aj obetovať pohodlnosť. Radšej sa spoliehajú na vládu, že ona to vyrieši. Ona nakradne, aby sa stavalo a potom rozkradne z nakradnutého, aby bolo nevyhnutné opäť opravovať a opäť nakradnúť na opravy. Ak chcete vládu, potom sa nesťažujte na dlhy. Vláda nedokáže hospodáriť, pretože plní vlastné priority, ak ich vôbec dokončí a sú spoľahlivé, a pritom zanedbáva ďalšie. Nedá sa to zosúladiť. Vždy bude chýbať všetko a všade. Zachraňovať každé odvetvie, dotovať všetkých a napokon na každého nezostane. Nasleduje mrzutosť a žiaľ. Ak komunisti nedokázali zabezpečiť ani opravy schátralých domov, je vylúčené, aby ich pohrobkovia dosiahli lepšie výsledky. Aj keby náhodou mali záujem aj o niečo viac ako okrádanie a lichotenie hlúpemu voličstvu.
Riešením je všetko rozpredať a zrušiť etatizmus, súkromná osoba dokáže divy aj s menším obnosom a súdruhom starostom nestačí? Nemajú vzťah k dielu, ani ku kráse, ani obnove, ani údržbe. Len hľadajú cesty, ako sa na nepodarkoch priživiť.
Čo dokázala vláda? Na každej stavbe vo „verejnom záujme“ sa nabaľujú pochybné elementy. To je jej jediná hospodárska činnosť. Ináč výlučne sa iba prejedá a plytvá, burzu nerozvíja, nič nevyrába, ani banky nezaloží. Boľševická vláda je odkázané jedine na výpalné a pôžičky, ktorých účel je vopred jasný, nič smerujúce na rozvoj, iba kupovanie si priazne voličov.
Komunisti doviedli do miliardových dlhov dnešných komunistov, ktorí takisto by chceli porúčať každému rezortu, ale nič nevyrábajú, preto musia habať súkromné vlastníctvo. Čím ochudobňujú tvorivých, ktorých výsledky sú lepšie ako vlády. Komunisti naozaj priviedli do dlhov, ale len tým, že ich nasledovníci sa nezbavili komunistickej megalománie. Megaloman imbecil, to je vizitka. Komunisti pritom niečo aj vyrábali, čo vyrába ficoboľšefická vláda, okrem pečiatok?

sovdepia # CitiMilo73
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-08-05 04:07:24 4e62d32f
Ja sa cudujem ze sa stale najdu nejaky kkti ktori pisu taketo kktne clanky. Ak to je za peniaze este to pochopim, ale ak z vlastnej iniciativy a presvedcenia...
pacient01 # FavoJeju52
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-08-05 06:19:56 59ad794f
Prepanajana, co za k, kotov tu stale pise?
Ano neinvestovalo sa ako by sa patrilo, ale investovalo.
Vodarne teraz predavaju vodu za stonasobne vyssiu cenu Ale rozvody su rovnake.
Hrdzava voda tecie dalej, ale je len stonasobne drahsia.
Samozrejme, ze to plataju ako volakedy, ale pri takych prijmoch za tu istu vodu je to neuveritelne gaunerstvo, ze este nemame zlate trubky priamo do bytu.

Do domov neinvestuju ani halier, radsej to rospredali a ti co v domoch byvaju platia do fondu oprav desattisice korun rocne aby si z bytu urobili termosku, ci natreli nejakou kriklavou farbou, vytahy su tak drahe, ze do nich nemozu zainvestovat vlastnici bytov, lebo splacaju polystyren nalepeny na stenach budovy.
Si spadol z visne autor clanku a na hlavu a opakovane.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-05 09:22:45 55d89f5b
Mimochodom autor clanku spadnuty z ovocneho stromu, kolko penazi vynalozili tito tvoji oblubeni hazjli na to, aby fasady budov boli krajsie? Kolko penazi vynalozili na to, aby dosiahli, aby namiesto osarpanej fasady boli nechutne grafiti?
Ved oni to radsej rozpredali a to, ze niektore domy vyzeraju farebnejsie, je len pozlatko, vnutri zostal rovnaky bordel, len olepeny polystyrenom a namalovany.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-05 09:27:45 55d89f5b
u koho sa ty komunisti akoze zadlzili? u MMF ? ved to je smiesny clanok.
sines # NowyXali46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-06 10:42:34 5cd9d8f0
Tak to viem, súdruhovia, úplne presne: Zadlžovali sa sami. Jednoducho sa bralo z prostriedkov naplánovaných do budúcnosti. Ale zaujímavý je postreh vyššie. Pripomenulo mi to, ako v istom okresnom meste nastriekali na okrúhle výročie jeho oslobodenia - a k zavďačeniu sa sovietskym geriatrom na tribúne - fasády domov pastelovými farbami, ale len tam, kam oko dovidelo. Bolo to krásne, priam rozprávkové, ale iba do prvého lejaku. Kanále sa potešili farebnej vode a aj ľudia sa ešte dlho úprimne smiali na potemkinovskej komédii. Zpátky ni krok!


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-08-06 14:11:10 bc7b649f
loading...
Lol, stačí vhodne zahvízdať a červený magor čo z kabaretu Dôležité zo sklopenými ucháľmi zdúchol ako gáfor pricupká späť. Nuž vitaj, vegánsky boľševik a snílko z Revúcej! Tak ako, chalupa po povodni opravená, sopúch podopretý? Bola by ťa veru škoda, tu máš jediné miesto na drístanie bez toho, aby si schytal kopanec do suchej červenej riti. Tak nás teda rozosmej čo sa ti medzitým nové snívalo.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-06 15:54:48 bc7b649f
To teda bola rýchlosť! Škoda, prišli sme o navrátivšiho sa súdruha komika...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-06 16:16:03 bc7b649f
Co z toho, ze je teraz ,,vsetko,, opravene ked sme zadlzeni, nakoniec pojde vsetko do ruk arasida

Kabaret # PijoDywa20
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-08-18 14:01:49 5bd4ce37

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0301 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made