Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KTO NEJDE VOLIŤ, VOLÍ FICA – ČI AKO TO BOLO?!


KTO NEJDE VOLIŤ, VOLÍ FICA – ČI AKO TO BOLO?!

Tento text nie je o Ficovi, ale o vzťahu slobodomyseľného človeka a politiky.

Bolo to pred šiestimi rokmi. Vonku zúrilo summer of love 2010 (najteplejšie leto v histórii, ako sa zvykne v poslednej dobe hovoriť) a Slovensko práve prežilo vládu dvoch gangstrov a jedného sociálneho demokrata (ťažko povedať, čo bolo nebezpečnejšie). A stále sme boli ešte tak trochu tatranský tiger, pretože spomenutý triumvirát nezmenil v ekonomike takmer nič.

Autor tohto textu pracoval na živnosť v nemeckej korporácií a popri tom mal ešte pár menších programátorských štekov pre slovenských zákazníkov. Bola to doba, keď istoty ešte neleteli.

Stále viac kolegov absolvovalo návštevu na živnostenskom úrade. Našim zamestnávateľom bolo jedno, či nám sumu x vyplatia ako mzdu, alebo na faktúru (živnostník bol dokonca žiadanejší, lebo v prípade ne-potreby sa ho dalo rýchlo zbaviť). Keďže nám štát zobral z nášho zárobku relevantne menej, tak sme splácali hypotéky o desiatky rokov skôr.

Všetci sme teda poctivo volili pravicu.

Voľby vyhrala Iveta Radičová, zbavili sme sa konečne toho skorumpovaného Dzurindu a nastoleniu raju na Zemi už nestálo nič v ceste. Však od najväčšieho odborníka na sociálny systém na celej Zemeploche, aktuálneho ministra SVaR Mihála, nič iné, ako zníženie tých prekliate vysokých odvodov, nehrozilo.

Pamätám si detailne na ten deň. Bol som práve na projekte v Mníchove a po obede som sa vracal na Arbeitsplatz (dal som si vtedy buď bratwurst, alebo bratwurst). Pred tým, ako sa vrhnem na robotu, tak si ešte prečítam pár dobrých správ z domova.

A vtedy som dostal najväčšiu politickú lekciu, ktorú si budem pamätať do smrti.

Naši proreformní supermani, Mikloš so spomínaným Mihálom, mali tlačovú konferenciu. Vraj živnostníci majú nezaslúžené výhody a treba ich žmýkať rovnako ako zamestnancov. Od nového roka mi teda zvýšia všetky dane a odvody, ktoré existujú. Zdanenie dohodárov ako čerešnička na torte (nebudú nám tu predsa chudobní a nekvalifikovaní ľudia pracovať, keď môžu poberať dávky).

Cítil som sa, ako keď Maťko načape v kolibe Kubka s inou.

Tak národní socialisti ma počas štyroch rokov nechali pokojne žiť. Ja si zvolím svojich a tí sa ma bez mihnutia oka (2 mesiace po nastúpení do úradu) rozhodnú ošklbať ako ovcu (bačovská terminológia sa vyložene hodí). A potom, že ficovoliči sú vraj hlúpi.

Chvíľu som sa bezcieľne prechádzal po areáli a prerátaval, čo ma bude moja politická naivita stáť. Ale hlavne som si uvedomil, že ja budem s tými ľuďmi hore vždy na nože. A už nikdy žiadnemu politikovi nebudem veriť (medzi tureckými upratovačkami vznikla legenda o bludnom východoerópskom programátorovi, ktorý sa v noci bezcieľne špacíruje po open space)!

George Grosz, opory spoločnosti

George Grosz, opory spoločnosti

Radičovej vláda našťastie padla skôr ako mohla svoju "liberálnu" reformu zaviesť do praxe. Ja som dostal rok na to, aby som si usporiadal financie a potom Fico masaker živnostníkov dokonal. Však už vedel, že neexistuje nikto, kto by sa ich zastal.

Ľudia okolo mňa začali pomaly ale iste živnosti rušiť a presedlali do trvalého pracovného pomeru. A momentálne si vyberajú strany podľa toho, ktorá im sľúbi viac gastrolístkov a dní platenej dovolenky (že v tom pravica s Ficom už z podstaty bude vždy ťahať za kratší koniec).

Prečo to teraz celé spomínam?

Môj rezervovaný prístup k voľbám, ktorý od danej skúsenosti aplikujem, mnohých ľudí irituje. Extrémne som to cítil počas posledných troch mesiacov. Vieš, že keď nepôjdeš k voľbám, tak dávaš hlas Ficovi?

To mám teda voliť politikov, ktorí ma už raz v kľúčovej veci napálili? Však to je na hlavu len si predstavte, že by Fico znížil dôchodky. Som presvedčení, že naši seniori by mu to spočítali.Hlavne choď k voliť, vraveli, lebo Fica sa treba zbaviť, tvrdili.

Najnovší povolebný vývoj ukázal, že ísť voliť vôbec nemuselo byť to najsprávnejšie konanie v snahe poslať Smer do opozície. A mnohí voliči nakoniec hlasovali za Fica, aj keď pôvodne mali snahu hlasovať proti nemu. To sú paradoxy demokracie.

Ale dúfam, že po lekcii z politického pragmatizmu od pánov Bugára a Procházku, už budú v budúcnosti k nevoličom tolerantnejší.

Ľudia mi často vyčítajú, že v mojich textoch chýba východisko. Kritizovať vraj vie každý, ale ponúknuť riešenie nedokáže nikto. Tak tento článok bude výnimkou.

Množstvo libertariánov nechodí k volbám, pretože považuje tento systém za natoľko zlý a nereformovateľný, že ho nechce svojou účasťou na voľbách legitimizovať. Tak ja nechodím voliť z opačnej príčiny. Aktuálnu situáciu považujem za natoľko vyhovujúcu, že si môžem dovoliť ten komfort o politiku sa nezaujímať a teda netŕpnuť, kedy ma zase politici oklamú.

Moji rodičia sa celý život pozerali z Devínskej Kobyly ponad rieku Moravu a nič pre nich nebolo vzdialenejšie ako Hainburg. Realitu o vlastnej krajine sa dozvedali z chrčiacej a pískajúcej Slobodnej Európy, ktorú počúvali iba na chalupe, lebo prásknuť ich mohol aj sused. A obyčajné konštatovanie, že Gustáv Husák spravil nejakú politickú chybu, ich mohlo dostať do vezenia.

Pre mňa je dnes jednoduchšie ísť do Louvru ako do galérie Andrej Warhola v Medzilaborciach. Keď napíšem na web, že Fico je idiot, nikto si to ani nevšimne. A ak si založím firmu v Anglicku, tak si dokážem ochrániť pred štátom aj gro vlastných príjmov.

Toto je presne to zriadenie, kvôli ktorému moji rodičia štrngali (brngali) kľúčami na námestiach.

Ak má niekto predstavu, že by mala liberálna demokracia fungovať nejako výrazne odlišne, tak sa jednoducho mýli. Buď má len povrchné informáciu o realite v iných častiach sveta, alebo trpí ilúziami o nás samých. Slováci sa úctou k pravidlám, pracovitosťou a vrodenou slovanskou lajdáckosťou podobajú skôr južanským národom ako tým germánskym. A taliansku úroveň spravovania štátu sme už dosiahli.

Treba si preto uvedomiť nasledovné. Človek, ktorý nechce byť na štáte závislý a neočakáva od neho ani žiadne almužny, môže zatiaľ s kľudným srdcom voľby vypustiť. Pretože všetci politici, a to aj tí, ktorých si v dobrej vôli zvolí, takýmto ľuďom programovo pôjdu po krku.Nevolením si len ušetrí ten hlúpy pocit, keď ťa zase raz obabre nejaký politický hochštapler (aktuálne zažívajú naši kolegovia z kaviarne, ktorí sa cítili tak neuveriteľne politicky zorientovaní).

Skôr sa ale bojím situácie, keď voliť pôjdem. Vtedy už bude pravdepodobne riadne spoločensky prituhovať.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2016-03-162
-
 55%  ( 1 people voted )
+
Cítim sa byť zradený, lebo som nechcel toho bradavičniaka hoblovaného. Ale pozrime, ten zlepenec nebude držať ani pol roka, dúfam. Čo na to drevológ...?
Bodkabodkabodkaotaznik # FacuMyro27
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2016-03-16 20:42:20 97ece093
davno je nieco (vsetko) zhnite v state slovenskom...

67

cockerba # CanyQuxu75
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-03-17 17:44:31 d9901faf

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Nešťastie s názvom meditácia


Nešťastie s názvom meditácia
V súčasnosti je veľmi frekventovaným slovo meditácia a spolu s ním i všetky praktiky s týmto pojmom súvisiace. Ide o praktiky, ktorých účelom má byť duchovné pozdvihnutie, ...
Drnčí vesmír jako sklo?
139 let stará záhada „andělské záře“
Kdo zvítězil v boji proti korupci?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0232 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne