Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Německo radí novinářům, aby kvůli obavám ze špehování přestali používat Google, a možná požádá Snowdena, aby vypovídal proti NSA


Německo radí novinářům, aby kvůli obavám ze špehování přestali používat Google, a možná požádá Snowdena, aby vypovídal proti NSA

Rozkol mezi USA a Německem se do tohoto okamžiku zhoršil.

Po včerejší nesmyslné eskalaci ministerstva financí, které přes oficiální kanály obvinilo Německo, že ono je hlavním pachatelem nedostatečného zotavení Evropy (a po následných německých odvetách), se teď Německo uchýlilo k přesměrování veřejné pozornosti ke špehovací patologii Velkého bratra, když dnes německý svaz zástupců žurnalistů poradil svým členům, aby přestali používat Google a Yahoo, protože poslední zpráva poukazuje, že NSA má Google a Yahoo napíchlé.

 

Od Reuters:

 

"Německá federace žurnalistů doporučuje žurnalistům, aby se až do odvolání při vyhledávání a digitální komunikaci vyhýbali využívání vyhledávacích enginů a e-mailových služeb od Google a Yahoo," uvedl tento svaz v prohlášení.

Zmiňovali při tom "skandální" reportáže o průnicích do webového provozu obou společností americkou Agenturou národní bezpečnosti (NSA) a britskou GCHQ.

"Jak výzkumy, které žurnalisté provedli, tak kontaktní podrobnosti na jejich zdroje i podrobnosti komunikace s nimi jsou důvěrné," řekl Michael Konken, šéf tohoto svazu, který zastupuje 38 000 žurnalistů. Řekl, že k oběma vyhledávačům a k tomuto emailu existují bezpečné alternativy.

A zatímco, když se v US někomu pere na veřejnosti špinavé prádlo, tak se to bere téměř jako symbol dobrého postavení v této kultuře podporující člověka k exhibicionismu na Facebooku a dalších sociálních médiích (tak co na tom, když nějací byrokraté z Virginie ví více než je veřejné), tak v Německu se soukromí bere opravdu vážně.

 

Německá vláda minulý týden řekla, že má důkazy, že americké zpravodajství monitorovalo mobil kancléřky Angely Merkel.

Vládní špehování je zvláště citlivou záležitostí v Německu, které má jedny z nejpřísnějších zákonů o soukromí na světě, jelikož jim vytanou vzpomínky na napichování tajnou policií Stasi z bývalého komunistického Východního Německa.

Počátkem tohoto měsíce řekl Deutsche Telekom, že chce, aby německé společnosti spolupracovaly na odstínění místního internetového provozu od zahraničních služeb, i když experti si myslí, že to je útok do kopce.

Deutsche Telekom v srpnu se svým partnerem United Internet zahájili iniciativu nazývanou "V Německu dělaný e-mail" k ochraně emailového provozu klientů.

A z dalších zpráv to vypadá čím dál pravděpodobnější, že předvolán nebude nikdo menší než Ed Snowden, aby u německého soudního dvora svědčil proti NSA. Německá ARD hlásila, že Snowden je v principu ochoten pomoci vrhnout světlo na americké špehování, nastínil ale svůj komplikovaný právní status. Jak už jsme prve uvedli, německý řecký politik Stroebele navrhl možný bezpečný příchod do Berlína a udělení povolení pobytu pro Snowdena, které by zabránilo jeho vydání. Snowdenův advokát Anatolij Kučerena před tím řekl, že by poskytl komentáře o údajném špehování Angely Merkel od NSA.

Je ironií, že poté přichází zprávy, že podle jeho advokáta Snowden dostane práci u ruské internetové společnosti Vkontakte, u místního analogu Facebooku, která rozvíjí velkou webovou stránku.

Tak jestli Obama doufal, že všechny ty skandály z letošního léta, které srazily jeho reputaci na nejnižší hodnotu všech dob, přinejmenším vytlačí z předních stránek skandál se špehováním NSA, tak bude možná velice brzy potřebovat nějakou dodatečnou vyfabrikovanou YouTube potvrzenou válku pod falešnou vlajkou.


Tyler Durden

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.comAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-11-026
-
 45%  ( 1 people voted )
+
Používař možno ešte áno, ale v žiadnom prípade neinštalovař Google Chrome.
Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-11-02 20:48:35 0267ba61
kiežby ten rozkol bol čo najvážnejší ... Tak nech sa darí.

smartang # BohuPyki56
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-11-02 21:22:59 4e6209a7
Chvála bohu na nebesiach. Dúfajme že to dospeje k vojne medzi Nemeckom a Anglo-Americkým impériom. Nech sa vyhlušia medzi sebou, čo je lepšia varianta ako útok na Irán.

Baran # VutyWomi09
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-11-02 23:04:10 4079836a
Snowden by bol blázon, keby opustil Rusko a prišiel do Nemecka na nejaký vykonštruovaný súd. Nemal by nikdy zabudnúť, že žiadal o pomoc všetky možné krajiny a medzi nimi bolo aj Nemecko. Aj Nemecko bolo krajinou, ktorá sa mu vtedy otočila chrbtom a to preto, lebo jeho prítomnosť v ich krajine by narušila fungovanie ich vlastnej agendy.

Teraz, keď sa karta obrátila nemci obracajú kabát ako starí komunisti a prizývajú ho k nejakému na oko bezvýznamnému vykonštruovanému súdu, ktorého výsledkom nebude nič konštruktívne, účinné a prospešné.

Je to len divadielko pre ich vlastných občanov-ovčanov, že sú rozhodnutí niečo riešiť, ale výsledok bude nulový.

Nech len Snowden zostane v hniezde, ktoré ako jediné na svete mu poskytlo účinnú ochranu. A nech pekne pracuje pre Rusko tam bude užitočnejší a zmysluplnú prácu pre svet, môže vykonávať aj odtiaľ. Aj nemeckého súdu sa prostredníctvom konferenčných hovorov cez internet a zabezpečené linky môže bez strachu a bezpčene zúčastniť. Dúfam, že zažije rozum a zostane v Rusku, ináč si podpíše rozsudok smrti.

ukulele # FogyLoqy46
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2013-11-03 11:12:10 57f4de4a
ale veď snowden dostane od merkelov ej ochranný glejt, keď pôjde svedčiť do konstanz!
aha, to je iný prípad! :D

aaa # RuxaQija4
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-11-03 11:43:58 b2297adf
A namiesto na hranici ho budú opekať na elektrickom kresle alebo mu dajú milosť a dostane 25-50 rokov a čierni 100-120Kg drogový díler čo predával crack a strieľal konkurenčných predavačov, ho bude v cele nakladať do (_!_), sa mu čudujem že stále verí na demokraciu a slobodu na západe, to bude asi tým vymývaním mozgov čo sa tam deje od kolísky po hrob!!!

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-11-03 11:55:55 5b7f69f9
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

„Nakupujte lokálne“ je sloganom pre hladovanie


„Nakupujte lokálne“ je sloganom pre hladovanie
Vo Vanuatu berú starý hippie slogan „jedzte lokálne“ naozaj doslovne. Podľa britských novín The Guardian táto skupina ostrovov v Tichomorí zakazuje import nezdravých potravín zo zahrani...
WESTMINSTER REFERENDUM O SKOTSKÉ NEZÁVISLOSTI ZMANIPULOVAL
Tri tromfové karty
VÁLEČNICE HILLARY CLINTON

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0928 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made