Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Nízke ceny Made in Smer


Nízke ceny Made in Smer

Jeden z Ficových pseudoargumentov, ktorým chce politicky popraviť Figeľa je skutočnosť, že ten mal vyrokovať so stavbárskymi firmami veľmi nízke ceny, ktoré "širokí stavbári" neboli schopní dodržať a preto sa dostali do finančnej šlamastiky a následnej reštrukturalizácie.

Nechajme teraz stranou to, že v takto popísanej situácii by nebolo možné hovoriť o manažéroch Váhostavu, ale skôr o pseudomanažérskych kaskadéroch či priamo o kamikadze.

Zaujímavejšie však je, že zatiaľčo premiérovi prekážajú nízke dohodnuté ceny (tie sú vraj príčinou kolapsu Váhostavu alebo Doprastavu), tak jeho podpredseda Kaliňák pred časom hrdo ohlasoval presne ten istý princíp nízke ceny za každú cenu.

Keď Kaliňák ohlasoval zmeny v štátnych centrálnych nákupoch, tak sa vystatoval tým, že ak štát uzavrie niekoľkoročnú zmluvu s dodávateľom povedzme tonerov (tlačiarní, kancelárskych potrieb atď.), tak v prípade, že počas viacročného trvania zmluvy sa bude cena týchto produktov znižovať, tak dodávateľ bude musieť zníženie cien akceptovať a štátu účtovať menej ako bolo v zmluve dohodnuté.

Ale pozor, v prípade, že sa ceny tovarov budú postupom času na trhu zvyšovať (trebárs aj výrazne), tak zmenu ceny smerom nahor nebude štát akceptovať a cenový rozdiel pôjde na úkor dodávateľa. Ešte raz ak sa cena dodávaných tovarov bude počas viacročnej zmluvy znižovať, dodávateľ bude musieť fakturovanú cenu upraviť smerom nadol. Ak sa však stane opak a cena bude rásť, je to "jeho smola". Smola dodávateľa.

"Veď dodávateľ určite, keď od neho žiadame zníženie ceny, za zníženú cenu aj nakupuje."

"Je dôležité, aby sme mali v momente, keď cena klesá, možnosť za túto klesajúcu cenu aj nakupovať"

"Štát je skvelý zákazník, ktorý platí, a preto si musia dodávatelia uvedomiť, že pri výhodách, ktoré majú zo zmlúv so štátom, musia mať aj nevýhody"
(citáty: Robert Kaliňák)

A to najlepšie nakoniec:

"Štát má preto právo klásť si tvrdé podmienky, že keď cena klesá, bude to mať lacnejšie, ale keď cena stúpne, tak žiaľ".
(Robert Kaliňák)

Samozrejme, že to "tak žiaľ" platí pre dodávateľa. Je to figeľovské alebo kaliňákovské?

Ak teda chce Fico odvolať Figeľa z dôvodov "neprimeranej" tvrdosti pri vyjednávaní nízkych cien, tak Kaliňák by mal byť podľa tejto logiky už dávno na dlažbe a vychutnávať si politický dôchodok.

O nízke ceny tu však nejde ani náhodou. Aj preto sa môže niekdajší "bojovník" za nízke ceny Kaliňák tváriť v parlamente ako postihnutý stratou pamäti a poslušne (s povinnou dávkou vnútrostraníckeho pätolízačstva) pomáhať Ficovi zahládzať ich vlastnú zodpovednosť (tri roky vo vláde jednej strany) divadelnou likvidáciou vymysleného vinníka.Author: Roman Brandsteter # RycoRumo59
Slovensko2015-04-216
-
 57%  ( 4 people voted )
+
Dalsi vypustac dymu!
Kto si este chce kopnut do SMERu, nech sa hlasi u sudruha zincicu :-D

zdravyrozum # GyduJudi50
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-21 12:39:04 bc78020a
Ja teda neviem , ale mám taký pocit, že právny systém bol tvorený od vzniku SR. čiže od Mečiara cez ospevovaných demokratov Dzurindovcov a ich prisluhovačov. Takže nechápem prečo tí čo stvorili tento humbuk - právný systém - teraz do toho kopú? Neviem ako by sa správali keby oni mali napr SAS 40% a mali by vačšinu ,ako by sa ubránili, výrazom, že vládnu sami. U nás je to tak, že ak sa mi niečo nepáči tak to je zato že je tu vláda jednej strany _ čiže totalita. Nie je možné v priebehu jedného volebného obdobia zmeniť celý systém a ja osobne sa čudujem SMERU, že im skáče na tie oj... Aj tak sa nič nevyrieši, lebo zákony nemajú byť retroaktívne a aj keď by sa niekto snažil niečo také tak to by už bola totalita.
Kidmari # FegeCiba08
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-21 13:46:09 b2297125
lenze smer tu vladne s kratkou prestavkou od roku 2006 a co urobili? zvysovanie dani a zavadzanie novych poplatkov, rozkradacky velke a neskor este vacsie, zastavat sa ich mozu len dva typy ludi, bud je vdaka nim clovek prisaty na statny cecok alebo ma v hlave nasrate, ktory z tych dvoch si ty?Yanath # VepeBeke80
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2015-04-21 15:09:34 559f68d2
uvedomte si, ze nevolite strany,ale oligarchov, a tym je uplne jedno, kto vo volbach uspeje. Volby su len takou malou olympiadou pre ludi, ktori maju pocit, ze o niecom rozhoduju. Oligarchovia priskocia automaticky k vitazom volieb.


Rafael # BakiQuno09
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-04-21 15:42:30 59ad0eb9
No čakal som vačšie invektívy. To čo som napísal je môj názor a stojím si za ním. Ja by som zvyšoval dane hlavne DPH až na cca 40% a zrušil by som zdravotnícku daň. Tým by sa museli zrušiť súkr. zdr.pois. keď štát by priamo odvádzal poplatky. ďalej by som min.mzdu počítal podľa nákupného koša Inak pri 40% dani by sa už nemuseli platiť žiadne dane a na kontrolu by bolo dosť inšpektorov. . Ďalej by somveľmi prísne postihoval neplatičov soc.daní. Ako môže mať podnik nezaplatené odvody až 2 - 3 roky?
A podobne.

Kidmari # FegeCiba08
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2015-04-22 09:58:01 b2292c16
SLovač už sa konečne uvedom, nizke ceny , vysoké ceny , to je uplne jedno,, vždy ide iba o rozkradanie štátu.. ono sa vždy tie vyhovorky už nájdu. nizke ceny , vysoké ceny, výhodné zmluvy , nevýhodné zmluvy, to je totááááálne,ale totáááálne jedno.. Im ide vždy iba o rozkradnutie štátu.. Rozdiel medzi Ukrajinou a Sloveskom žiadny,, pochopte majú neobmedzenú a nekontrolovatelnú moc a Hlúpych voličov čo volia za párky a pivo !! vždy si budú robiť čo sa im zachce..
sines # NowyXali46
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-04-22 13:01:54 bcd23acb
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ron Paul: Pomoc Ukrajině je špatný kšeft pro všechny


											Ron Paul: Pomoc Ukrajině je špatný kšeft pro všechny
Minulý týden Kongres s velkou převahou odsouhlasil zákon schvalující miliardu dolarů pomoci Ukrajině a další sankce na Rusko. Zákon nejspíš president podepíše během dnů. Pokud byste ...
Švajčiari odmietli federálnu daň zo smrti
EKONOMICKÉ BÁJKY
Antikoncepce může ženám rozjasnit tvář, ale i zkřivit prsty

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0316 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne