Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Občania navrhujú zníženie poslaneckého platu na minimálnu mzdu.


Občania navrhujú zníženie poslaneckého platu na minimálnu mzdu.

 

Ako opatrenie na zníženie verejného dlhu, navrhujú zníženie poslaneckého platu na minimálnu mzdu za mesiac október, každému neprítomnému poslancovi v rokovacej sále počas 25. schôdze Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý sa síce zapísal do prezenčnej listiny – ale bol neprítomný v rokovacej sále. Existujú záznamy z ktorých je evidentné a nepopierateľné, že si nesplnil zákonom stanovenú povinnosť a tým postupoval v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky, zákonom a sľubom poslanca.

 

V zmysle rokovacieho poriadku § 63 ods. 1 Poslanec je povinný zúčastňovať sa na schôdzach národnej rady a jej výborov, do ktorých bol zvolený. Ďalej ods. 2 Na každý rokovací deň schôdze národnej rady alebo jej výboru sa vyhotoví prezenčná listina, do ktorej sú povinní zapísať sa všetci prítomní poslanci.


Podľa zákona č. 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám Z. z.,  § 5 Povinné zverejňovanie informácií


(2) Národná rada Slovenskej republiky je povinná zverejniť
a) termíny jej schôdzí a zasadaní výborov a návrh programu rokovania,
b) zápisnice z verejných schôdzí,
c) texty predložených návrhov zákonov do troch dní po ich podaní do Kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky,< span id="fbPhotoSnowliftCaption" class="fbPhotosPhotoCaption" data-ft="{">
d) texty schválených zákonov do troch dní po ich schválení v treťom čítaní,
e) údaje o dochádzke poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na jej schôdze a na zasadnutia jej výborov do troch dní po skončení každej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky,
f) výpisy o hlasovaní poslancov po každej schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky okrem prípadov tajného hlasovania a hlasovania na neverejnej schôdzi.

 

Okrem toho, že vyjadrili nesúhlas s priebehom 25. schôdze NR SR a skončením žiadajú predsedu parlamentu o zodpovedanie nasledovných otázok:


Ako je možné pán predseda, že pred 12:00 h. bolo v rokovacej sále cca 20 – 30 poslancov a poobede, keď sa hlasovalo o skončení schôdze ich tam bolo 115 ?

 

 

Ako neprítomní poslanci nadpolovičnej väčšiny v rokovacej sále hlasujú, podľa vedomia a svedomia o návrhoch zákonov ?

 

Ako počúvajú volení zástupcovia hlas občanov a plnia si povinnosti v záujme občanov, keď nie sú schopní počúvať jeden druhého ?

 

Zákon č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky § 24 ods. 8, Národnej rady SR umožňuje uznesením určiť deň skončenia schôdze Národnej rady SR, ale neumožňuje uznesením určiť hodinu skončenia schôdze Národnej rady SR. Do tohto dňa neprerokované body programu schôdze sa zaradia do návrhu programu nasledujúcej schôdze národnej rady.

 

Spolu bolo presunutých 9. bodov programu 25. schôdze NR SR, ktoré sa bytostne týkajú väčšiny obyvateľstva. Arogancia moci nemá hraníc ! Odísť od nedokončenej práce, keď má ísť o prvoradý záujem jej občanov je vyjadrením zlyhania volených zástupcov. "Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom volených zástupcov alebo priamo." Kde zlyháva vedenie štátu je na mieste, aby zodpovednosť prevzal občan.

 

V závere informovali predsedu parlamentu, že dňom 7.11.2013 spúšťajú vo všetkých krajských a okresných mestách nový projekt, pod názvom: "Občan kontroluje volených zástupcov."

 


Občania, ktorí máte záujem vo svojom voľnom čase kontrolovať volených zástupcov kontaktujte nás na e-mailovej adrese: obcankvz@gmail.com v ktorej prosíme uviesť: meno a priezvisko, okres/kraj, kontakt.Author: sc # PyxaGety29
Slovensko2013-11-056
-
 83%  ( 20 people voted )
+
To neprejde. Ihneď by sme sa stali bohatším štátom ako Švajčiarsko.
Pokladnik # FokoJemy45
-
 75%  ( 10 people voted )
+
2013-11-06 11:40:13 b91ab61c
velmi dobry napad, som za.
silven # TyfaPyjo01
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-11-06 14:34:44 5f662407
Týmto sociopatom a hlupákom by som nedala ani Euro. Dosť čo nič nerobia v tom parlamente, poniektorí tam vôbec nechodia iba berú peniaze. Keby boli oceňovaní podľa ich práce, tak väčšina z nich by si nezarobila ani na slanú vodu.

ja # DovaTapi94
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-11-06 18:00:26 b228ca49
Jozef Varga precitajte si co je tam hore napisane a potom kritizujte. Ja s tym suhlasim a postupne treba zacat pracovat na zmene. Ako chcete urobit zmenu ? To nejde zo dna na den - tak preco by sme ich mali dovtedy platit kralovskymi platmi, ked h.vnow robia pre nas obcanov. Dokonca ani nesedia na tych schodzach. Ci ako si to predstavujete? Slovaci maju len reci a skutek utek. Ak niekto zacne postupnymi krokmi, tak uz hladaju chybicky krasy... Varga urob nieco pre zemnu, okrem kritizovania po vsetkych moznych forach nevidim ziaden vysledok po tebe.

jano # FyxyHosi61
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-11-06 18:07:43 55a298e6
Varga, tvoje vyjadrenia sú detinské. Ty berieš plat za neodvedenú prácu? Ty dostávaš plat, keď nesedíš na pracovisku? Ja by som im dala životné minimum a zvyšok nech si poctivo odrobia. Pláca len za vykonanú prácu. Inak nech sa idú pásť, tak ako väčšina ľudí, ktorých ožobračujú ich reformami. Novela na novelu, raz schvália čipovanie psov za chvíľu zrušia, .... ľavá ruka nevie čo robí pravá. Navyše si nadelia kráľovské platy za tie bludy.

Milka # RiluHuma37
-
 69%  ( 6 people voted )
+
2013-11-06 21:28:34 55a298e6
Jano,---Ako to urobíš aby si im hneď znížil plat na minimálnu mzdu?Kto a komu to nariadi,keď všetko si aj tak odsúhlasujú poslanci?
Milka ,---Ak sú vyjadrenia Jozefa Vargu detinské ,čo navrhuješ aby sa okamžite zobrali platy poslancom a nie len poslancom a vláde.Podľa čoho sa vlastne určujú platy keď robotník je rád,že zarobí 400€ Poslanci,vláda ,súdy,bankovníctvo a iní majú 10 a 20 násobok (ani sa nám nesníva ,koľký násobok )platu robotníka. To by som teda chcela vidieť,ako to urobíte,že zo dňa na deň im znížite platy na minimálnu mzdu.
Bolo by to spravodlivé ,nie minimálnu mzdu ,ale aj minimálny dôchodok by im bolo veľa zato čo robia.


Jambo # CapuSuxo47
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-11-08 14:18:51 5f667c35
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0286 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne