Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Oslavy v Normandii. Úctyhodní veteráni vedle hromady falešných nul


Oslavy v Normandii. Úctyhodní veteráni vedle hromady falešných nul

Vylodění v Normandii si zaslouží připomínat. Zaslouží si připomínat v tichu, s úctou a respektem. To by ho ale nesměli dostat do ruky ti, které občané nemůžou stále více ani cítit. On se dá i na takových vzpomínkách vytřískat politický kapitál.

Nenechal jsem si ten přenos ujít, byť jsem tušil, že to bude z kategorie "pohřeb Nelsona Mandely". V dnešní době se hodí každá příležitost. Dámy a pánové v uniformách i bez nich, váleční veteráni, sedící po sedmdesáti letech na sklonku svého života v místě, odkud se už nevrátili jejich tehdejší přátelé a kamarádi, tam byli. A byli tam i ty šéfové států a vlád.

Byl tam Obama se žvejkačkou v hubě, že se mu až uši hýbaly. Projev úcty v kříšťálové podobě. Byli tam zívající papaláši, kteří si nebyli schopni ani zakrýt ústní otvor v přímém přenosu do celého světa. A byl tam francouzský prezident François Hollande, jehož teatrální čtený projev s gesty se jistě zapsal řadě soukmenovců do paměti. Ta nacvičená neupřímná gesta jsem už viděl v jiných historických dokumentech. Jen strany se tak nějak prohodily. Prožíval sám sebe před velkoplošnou obrazovkou a nezapomněl při vzpomínce na tu dobu zakomponovat do svých slov i dnešek.

Mluvil o nutnosti hájit mír všemi dostupnými prostředky – a já si vzpomněl na Libyi. Nebo znovu připomenutí našich dnešních nutných ´bojů´, jako jsou globální změny klimatu, terorismus či nepokoje v zemích třetího světa. Znovu jsem si vzpomněl na klid, který byl v Libyi před tím, než tam Francouzi vlítli. A při pohledu na představitele EU a USA jsem si k tomu aktuálně vzpomněl na Ukrajinu. Vrcholem všeho byla závěrečná Óda na radost. To aby ovce nezapomněly, a do podvědomí se jim opět trochu vrylo, kdyby snad někdo po volbách do Evropského parlamentu pochyboval, že směr je jasný.

Bylo mi těch veteránů líto. S naším nejstarším synem ze tří jsme v Normandii strávili deset dní. Navštívili jsme před několika lety všechny klíčové pláže, muzea i místní ulice v přilehlých městečkách, ale i hřbitovy padlých vojáků se jmény i bez nich, u kterých je něco jako ´Ten, kterého zná bůh´. Byla to místa, kde jsme měli pocit, že cítíme zvláštní energii. Pocit klidu a rovnováhy. Absolutní.

Vím, že je to jedno z míst na Zemi, kam postupně vezmu další naše dva syny, až do ´toho´ dorostou. A doufám, že do té doby zapomenu na tu šaškárnu, kterou jsem před pár dny viděl v televizi. Na šéfy států a vlád 19 zemí, kteří si prý s válečnými veterány připomněli 70. výročí vylodění západních spojenců v Normandii, a kteří si tam letos honili triko na cizí účet.Author: FRANTISEK MATEJKA # WiwoXano91
Svet2014-06-108
-
 72% ( 8 people voted )
+
Je jasné, že akcie takéhoto formátu prilákajú i politikov. To máte tak: Boľševik si u nás zas prisvojil problematické povstanie proti vlastnému štátu, alebo pražské tři májové dny o teplém pivu a studených párcích a propagandisticky z toho ťažil na tribúnach štyri desaťročia. Akurát skutoční pamätníci s tým nechceli mať nič spoločné...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 56% ( 8 people voted )
+
2014-06-10 11:37:41 d4254012
Autorovi sa zunovalo sledovať zasadanie Kominterny, tak sa uspokojí aj s Mandelom, alebo pištoľníkmi z divokého západu, čo bombičkami vyčistili priestor, aby umožnili preživších predhodiť čistkám gaullisticko–komunistickej bandy.
Cítia sa veteráni do ústrania presunutí, v ich bezvýznamnom živote sa udiala jediná povšimnutiahodná udalosť, ktorej zážitky by chceli celému svetu predstaviť, aby sa aspoň na okamih stali dôležitými, nemám záujem, ste nudní starci, je iná doba, vás tiež nezaujíma to čo práve mňa, že sa na vás cucajú paraziti? Vy sa pretŕčate a oni cez vás, vy ste dôvod pretŕčania, oslavujete víťazstvo amerického–britského komunizmu a obnovenie moci lóží vo francúzsku a nástup amerického imperializmu, tak zalezte do kúta hanby, všiváci. Vtedajšie vaše víťazstvo má dôsledky na dnešok, vy senili.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-11 04:35:07 b228f738
Ono bojovať s maximálnou technicko-technologickou podporou , bojovať s jasnou perspektívou blížiacej sa zmeny , či taktickou vyspelosťou je jedná vec ! Ale bojovať kdesi v Srbských horách , či Bieloruských bažinách a ihneď od začiatku až do konca ..je vec druhá/ 1mil. Bielorusov padlo keď išiel Nemec ..tam. / drank nacht.ost./. a 1mil Bielorusov padlo keď išiel Nemec hnaný späť! Ani Tito to nemal ľahké ! Beznádej nebola im vzdialená! A oslavy by sa mohli...aj im venovať ... výraznejšie..!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-11 16:07:21 58d4289b
"SUPER MAESTRO".. Lidhja40.... zabil ste si klinec do vlastnej rakvy! Trdosťou písaný Váš myšlienkovo obmedzený komentár VRHÁ Vás do kategorie neznalcov skoro ničoho produktívneho! Ste bludný komentátor vecí bez súvislosti, bez znalosti dejín, bez zmyslu pre objektivitu! NIKDY, opakujem NIKDY vo Vaších príspevkoch nebol nie je a zrejme na základe obmedzenosti strategického myslenia , NÁVRH na RACIONÁLNE RIEŚENIE!
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-11 16:16:56 58d4289b
LIDHJA : to ze si miestny debil je tu uz kazdemu jasne. To co zo seba sukas tie zvratky nie je mozne citat bez nevole ci zatinania pasti. Najjednoduchsie by bolo ta nakopat do hlavy bez zbytocnych slov a kazenia si nalady ale si v relativnom bezpeci virtualneho sveta aj ked pri velkom chtici nie je problem najst tvoju spinavu dieru v ktorej zijes. Ty, ty zrmd si skutocny odpad tejto spolocnosti, kvazi inteligent tvariaci sa ze rozumie problematike politickych tahov, socialnych uskali a psychologickeho utlaku novej doby avsak si len zakomplexovany kreten ktory sa v konecnom dosledku vzdy prejavi v tych spravnych intenciach pri lamani chleba. Myslim si osobne ( a nie len ja ) ze tieto fakty o sebe velmi dobre vies a preto sa nas a seba snazis presvedcit ze si vlastne uplne v pohode a navyseaj inteligentny co z teba robi este vacsieho mrzaka. Takze veterani by sa mali zaujimat o to,, co ty robis,, .... aha...no prekvapko sedlak ! nikto sa o teba nebude zaujimat pretoze ty si nikto.....nic si nepravil, nevybudoval, nikoho a nic si nechranil, nepricinil si sa vo svojim mrzackom zivote plneho odpadu ktory produkujes telesne aj dusevne ani o miliontinu toho co spravili a obetovali ci vybudovali oni pre teba ty mrzak a pre kazdeho z nas. Ty, ty kus hovna, by si mal kazdy den chodit po kolenach do prace ak nejaku vobec mas ty etatizmom chorobe opantany simplexny onanista a dakovat tymto ludom ze mozes zit svoj poyebany zivot plny nenavisti a choreho egoizmu a nevedomeho primitivizmu .... mas velke stastie ty pes....velke....
STORM # CabiJote37
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-06-11 22:55:17 5f6755f3
Áno STORM37, máte pravdu! Nemyslím si však že tento "SUPER MAESTRO" si zasluhuje takéto pozornosti... lebo jeho obmedzenosť mu môže dávať pokyn, že konečne o mne hovoria..ako o celebrite , ktorej nezáleží z akých príčin sa stala .. "slávnou" ! A tiež alternatívne...čaká aké budú reakcie na jeho "bludy"!Tak či tak ..MÁ TO ZA SEBOU....!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-12 11:00:02 58d4289b
loading...
KLOPI : ten mamrd nie je slavny, skor nechvalne znamy....clovek bez cti, moralky s jasne vyprofilovanymi dusevnymi problemami musi vediet ze je pre jeho idiotizmus, spolocnostou odsunuty na jej okraj. Nazory su jedna vec ale trapne urazanie, posmievanie sa a sranie na hlavu ludom pre ich neodskriepitelne zasluhy je znakom sedlackej ubohosti, zakomplexovanosti a nekonecnej zavisti ktoru treba denne kopat do riti....a to s rozbehom...
STORM # CabiJote37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-12 11:39:13 5f6755f3
VĎAKA --STORM 37 --za pochopenie ! Chcel som tiež použiť tvrdšie výrazové prostriedky... ale nie je to .. nutné..pre obmedzenca zvýrazňovať /asi by nepochopil čo je TÁGO.../ --jedine keď v našej krčmičke... Gluptak... je "super maestro"---
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-12 16:38:23 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.025 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne