Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

POMALÁ SMRŤ DEMOKRATICKÉHO ŠTÁTU


POMALÁ SMRŤ DEMOKRATICKÉHO ŠTÁTU

Veľa ľudí nezdieľa moje nadšenie v lepšiu, efektívnejšiu a slobodnejšiu spoločnosť. Poukazujúc pritom na silnú radikalizáciu spoločnosti (výhra ĽSNS/Kotlebu, v Nemecku obdobne radikálov, v USA reálne hrozí, že bude zvolený silne nacionalistický Trump). V nasledujúcom článku by som chcel ukázať, že tento stav je len dočasný a silná radikalizácia je len kríza a predzvesť konca demokratického štátu v takej forme ako ho doteraz poznáme. Ak ste ideologický demokrat, tak to môžete vnímať ako niečo veľmi strašidelné a tragické. Naopak, osobne si myslím, že nás vďaka technológiám, čaká lepšia, slobodnejšia a vyspelejšia spoločnosť ako tá, ktorú máme teraz.

A čo je nutné podotknúť, historicky najviac individualistická.

Nacionalistickí radikáli ako kríza demokratickej voľby

Štát má monopol na regulácie, zákony a násilie. Akékoľvek veľké finančné skupiny či korporácie sú si tohto faktu vedomé a využívajú ho v svoj prospech (pravidelné tučné štátne dotácie kamarátskym firmám, zákony umožňujúce vznik kompletne umelého ‘kamarátskeho’ biznisu napríklad stravenkové firmy atď). Gorila či iné korupčné škandály sú toho dôkazom. Väčšina politikov vykonáva funkciu šlapiek korporativistických záujmov, ktoré sú presadzované a bohužiaľ externalizované na všetky daňové obete.

Investovať pár milión EUR do vlastného poslanca, ktorý schvaľuje zákony podľa vašej potreby, môže byť veľmi zmysluplná časť biznis plánu. Aspoň väčšina sponzorov politických strán sa na to pozerá takto. Odlišné to veľmi nie je ani na západe (napríklad v USA — mekke korporativistického demokratického štátu).

Behom desaťročí korporativizmus bujnel. Niekto by mohol mať pocit, že najväčší bol koncom 90-tych rokov. Bohužiaľ teraz nie je o nič menší, len viac prepracovanejší vydávajúci sa za sociálne benefity rôznych skupín obyvateľstva a nevyhnutné dotácie "kľúčových a strategických" podnikov.

Oficiálne média ako aj whistle-bloweri zahlcujú celú spoločnosť neustálymi korupčnými škandálmi a informáciami o zneužívaní moci. Takmer všetky strany politického spektra sa namočili do korporativistického hnoja. Volič, ktorý preferuje čistý vzduch, je zúfalý preferuje a volí radikálne nacionalistické strany, ktoré sľubujú, že už toho bolo dosť. Sľubujú, že so všetkým narobia poriadok a vyčistia Augiášov chliev.

Volič voliaci radikálne strany si bohužiaľ vzhľadom na svoj intelekt neuvedomuje iné možnosti ako vyberať z dosť obmedzeného množstva politických strán a ich ešte obmedzenejšieho politického programu. Neuvedomuje si, že môže žiť niekde, kde žiadny hnoj, ani chliev neexistuje.
Korporativistický hnoj demokratických štátov na celom svete dosiahol vrchol. Aj preto sa radikálni čistitelia chlievov tešia tak popularite. A to nezávisle od toho, ako sú reálne efektívni v samotnom čistení.

Čo sa neinovuje, umiera

Dnes som čítal prehlásenie CEO Nokie, ktorý povedal, že aj napriek tomu, že nespravili vo vedení firmy nič zlé, tak skončili. Zabila ich konkurencia, ktorá bežala rýchlejšie a viac inovovala. Inovácie sú súčasťou kompetitívnosti a tá funguje iba keď máte na výber — napríklad možnosť si vybrať a svojou peňaženkou podporiť tú firmu, ktorá je najďalej a najviac inovuje. V prípade štátu a jeho služieb moc na výber nemáte. Môžete sa presťahovať do inej krajiny a využívať služby iného štátu, ale je to o niekoľko rádov náročnejšie ako zmeniť dodávateľa akejkoľvek služby. Už len kvôli vašej rodine, blízkym či prostrediu, kde žijete a ktoré máte radi.

Služby poskytované štátom sú nám vnútené, nemáme možnosť si ich vybrať a rozhodnúť, ktorá je najviac inovatívna a posúva nás najďalej. V štáte vo všeobecnosti nie je tlak na inovácie, keďže nemá prirodzenú konkurenciu a peniaze od svojich daňových obetí (pardón "zákazníkov") má vždy garantované. Porovnajte si evolúciu technológií a spoločenského systému za posledných sto rokov.

Ľudia prežívajú zdesenie, že by nás bez štátu zahltili a úplne zneužili korporácie. Nutné poznamenať, že množstvo obrovských korporácií a finančných skupín priamo benefituje z korporativizmu a štátu ako úzkeho hrdla, ktoré im zabezpečuje pravidelný príjem a rast. Veľa ekonómov rakúskej ekonomickej školy je presvedčených, že v spoločnosti bez štátu by súkromné spoločnosti obvykle nedosahovali súčasných obrovských korporátnych rozmerov, keďže by absentoval centrálny zdroj lobingu na naháňanie biznisu.

Otázka pre čitateľa na zamyslenie:
Myslíte si, že by Penta alebo J&T boli úspešné, silné a veľké finančné skupiny bez pričinenia štátu?

Bezobetné trestné činy ako neriešiteľné problémy štátnej demokracie

Jeden z najzákernejších a najzúfalejších problémov štátnej demokracie sú bezobetné trestné činy, ktoré zahŕňajú prakticky čokoľvek čo ohrozuje alebo podkopáva jej samotnú existenciu. Uvádzam len tri, ale je ich podstatne viacej.

 1. Vojna proti drogám z ktorej benefituje celý korporátny komplex ako sú súkromné väznice financované štátom v závislosti od obsadenosti, špeciálne štátne úrady a inštitúcie zapodievajúce sa touto problematikou, tímy policajtov a kukláčov, predajcov drogových testov, celý súdny systém, atď. Toto sú dôvody, kvôli ktorým sa aj napriek názorom odbornej verejnosti, vojna proti drogám v blízkej dobe neukončí. Pokým nebudeme mať individuálnu technologickú možnosť efektívne a priamo stimulovať náš mozog, celoplošný dopyt po drogách nezmizne. Decentralizované technológie ako Openbazaar v kombinácii s rôznymi anonymnými kryptomenami v blízkej dobe umožnia doteraz najlepšiu a najanonymnejšiu distribúciu drog, akú kedy spoločnosť zažila.
  Nemožnosť efektívneho zákazu drog vo virtuálnom krypto svete bude jeden z dôvodov na presadenie celoplošného zákazu krypto technológií a kryptomien o ktoré sa štáty budú určite pokúšať.
  V situácii, kedy štát zasiahol a prakticky zničil mierumilovnú komunitu milióna navzájom dobrovoľne obchodujúcich ľudí (Silk Road market), ktorí síce neplatili dane, no nikomu ale neubližovali stojí za zamyslenie, koľko miliónov účastníkov musí mať akákoľvek mierumilovná komunita ľudí, aby jej zo strany štátu bolo uznané právo na jej slobodnú existenciu, nezávislosť a nemožnosť intervencie. Minimálne to posledné je možné v súčasnej dobe už technicky dosiahnuť — vďaka decentralizovanému kryptomarketu a kryptomenám.
 2. Obchádzanie množstva štátnych regulácii využívaním služieb zdieľanej ekonomiky od cestovného ruchu cez lacné cestovanie až po poskytovateľov jedla. Napriek tomu, že zo zdieľanej ekonomiky preukázateľne benefituje celá spoločnosť, štáty namiesto toho, aby akceptovali jej prirodzený vývoj, tak drasticky do nej zasahujú, regulujú ju, čím výrazne zvyšujú ceny, prípadne ju úplne zakazujú.
  Podobne ako v prípade štátnej vojny proti drogám, štátna regulátorská vojna voči službám zdieľanej ekonomiky nejde vyhrať. Máme k dispozícii decentralizáciu (Openbazaar) a už teraz decentralizované služby zdieľanej ekonomiky (ako Arcade.city), ktoré zakázať a regulovať zo strany štátov technicky už nejde.
 3. Neplatenie daní —  ide zrejme o najrozšírenejší bezobetný trestný čin, ktorý je trestaný vzhľadom na jeho fundamentálnosť súvisiacu s prežitím demokratického štátu postavenom na násilí. Vznikajúce decentralizované anonymné kryptomarkety a kryptomeny umožňujúce predávať a kupovať prakticky čokoľvek, dokážu veľmi efektívne a elegantne sa vyhnúť akejkoľvek intervencii zo strany štátu, napríklad vynucovanému zdaňovaniu. Rád by som zdôraznil, že je úplne irelevantné, či kryptomarketom a kryptomenám rozumie v súčasnej dobe poľnohospodár Milan zo slovenského vidieka. Jeho syn totiž tomu rozumieť už bude.

Krypto technológie dokážu individuálne a efektívne ľudí ochrániť pred štátom a spôsobiť zánik horeuvedených bezobetných trestných činov. Sú to práve krypto technológie, ktoré umožnia ľudom ochrániť plody svojej práce pred socialistami a znemožniť ich ďalšie nedobrovoľné prerozdelenie. A je úplne irelevantné, aký spôsob kolektivistického prerozdeľovania si súčasní alebo budúci poslanci demokraticky v parlamente odhlasujú.

Ďalšie technológie podkopávajúce demokratický štát

Nižšie uvádzam štyri technológie, ktoré dokážu výrazným spôsobom podkopať funkciu demokratického štátu a vzhľadom na svoju anonymitu a decentralizáciu sú prakticky nezakázateľné:

 1. Anonymné predikčné markety umožňujúce spoločnosť ovplyvňovať vašimi krypto peňaženkami podstatne viac ako vašim voličským hlasom. Napríklad ak chcete v spoločnosti nižšie dane, tak stavíte na anonymnom predikčnom markete pár vašich bitcoinov na to, že sa v budúcnosti zvýšia alebo nezmenia dane. Pokým na to staví dostatočne veľa ľudí, tak sa vytvorí silný tlak na politikov na opačnú stávku na ktorej môžu všetci úplne anonymne veľa zarobiť. Podobné stávky na predikčnom markete je možné realizovať na to, že drogy zostanú zakázané (ak ich chcete legalizovať), prípadne na čokoľvek, čo sa vám nepáči anonymnou stávkou vytvoríte ekonomický stimul na prípadnú zmenu. Ako som spomenul už vyššie, je irelevantné, že politici momentálne nevedia, čo sú anonymné predikčné markety alebo ako si môžu zarobiť veľa crypto-cashu. Ich pokračovatelia to vedieť budú. A možno sa to naučia aj súčasní politici, pokým suma na predikčných marketoch bude pre nich zaujímavá.
 2. Anonymný decentralizovaný kryptomarket na predaj a nákup poslaneckých hlasov. Projekt umožňujúci súčasný korporativizmus dotiahnuť do čistej dokonalosti. Vďaka puncu anonymity je možné zabezpečiť kupovanie hlasov poslancov, verejne overiť či hlasovali, tak ako mali a na základe toho im anonymne previesť na anonymný účet ich obľúbenú kryptomenu, ktorej vlastníctvo je nespojiteľné s osobou daného poslanca.
  Dôvody prečo zmigrovať na tento druh úplatku?
  Je to anonymné, nedokázateľné a časom v tom môže byť nezanedbateľný balík peňazí.
 3. Decentralizovana anonymná poisťovňa voči hlúpym štátnym zákonom a reguláciám
  Nenahlásili ste svoju novú polohu ministerstvu zahraničných vecí po 30 dňoch mimo Slovenska alebo ste odignorovali výzvu štátneho štatistického úradu na povinnej participácii ich prieskumu?
  Nevadí!
  Otvorte si stránku anonymnej decentralizovanej reputovanej poisťovne (= takej, ktorá nejde žiadnym úradníkom technicky vypnúť) voči hlúpym štátnym zákonom a vyklikajte si zoznam zákonov voči ktorým chcete byť poistený. Anonymná reputovaná decentralizovaná poisťovňa vám zobrazí mesačný paušal v bitcoinoch alebo inej kryptomene, ktorý keď uhradíte, tak ste sa práve úspešne poistili proti štátu. V prípade, že sa štát pokúsi Vás kriminalizovať za akýkoľvek nezmyselný priestupok alebo trestný čin na ktorý ste poistený, tak doklad o tom dôveryhodným šifrovaným kanálom prepošlete poisťovni a tá vám vyplatí poistné plnenie v príslušnej kryptomene, prípadne Vám anonymne vyplatí digitálny cash na profesionálneho právnika, ktorý vás z toho vyseká. Príde vám, že toto reálne nemôže fungovať a štát to nedovolí? Súčasne decentralizované (OpenBazaar) a anonymné (Tor/I2P) technológie to bez problémov umožňujú. Podobne ako teraz nejde technicky zhodiť a zakázať bitcoin, nepôjde zakázať ani decentralizované kryptomarkety používajúce anonymné kryptomeny.
  Nutné podotknúť, že dopyt po trhu s anonymným protištátnym poistením bude rásť v závislosti od množstva nezmyselných zákonov a regulácii zo strany štátu. A to bohužiaľ len rastie.
 4. Anonymný crowd-fundovaný whistleblowing — chcete mať ako občania prístup k interným informáciám SIS, prípadne tajným stretnutiam vlády alebo skorumpovaným tendrom? Žiadny problém — prispejte vašou kryptomenou! Anonymná reputovaná "escrow service" rozhodne či informácia, ktorú daný anonymný whistleblower vypustil, je autentická a keď áno, tak whistleblower obdrží celú vyzbieranú sumu od náhodných ľudí, ktorí si želajú zverejnenie tejto informácie. Samozrejme prijímateľ obdrží danú digitálnu hotovosť anonymne, podobne interné informácie zverejní anonymne. Anonymný whistleblower si dokonca dokáže budovať reputáciu a pravidelne zverejňovať citlivé informácie na základe toho, či bude anonymný trhový dopyt po tomto zverejňovaní.
  Anonymný crowd-fundovaný whistleblowing dokáže brutálnym spôsobom zmeniť a rozložiť fungovanie doterajších štátných inštitúcii podliehajúcich utajeniu a štátnych tajných agentúr, pretože vytvorí silný ekonomicky stimul pre tých, ktorí anonymne zverejnia informácie a umožní im bezpečne a anonymne za to prijať odmenu.

Prispejem aj ja k rozpadu demokratického štátu?

Otestujte sa!
Chcete si zakúpiť váš obľúbený produkt alebo službu a stojíte pred nasledujúcou otázkou:

Kúpim si ho zo štátom regulovaného e-shopu alebo uprednostním reputovaný a overený kryptomarket, kde je to o 50% lacnejšie?

Ak osobne preferujete cenu a daný produkt si objednáte z kryptomarketu, tak k rozpadu demokratického štátu prispejete.

Skúste hádať ako na túto otázku odpovie väčšina socialistických voličov, ktorý teraz volia ‘sociálny štát ‘, obzvlášť keď sa bude týkať ich peňaženky.

Priame a okamžité individuálne benefity totiž preferuje drvivá väčšina ľudí pred plošným prispievaním na kolektívne benefity z ktorých im štát možno niekedy niečo poskytne. A možno nie.

Je to ľudský individualizmus a technológie umožňujúce ho naplniť, ktoré spôsobia smrť kolektivistického zriadenia s centrálnym prerozdeľovaním.

Individualizmus neznamená egoizmus. Ľudia budú naďalej kooperovať a prevádzkovať firmy, pomáhať si a prevádzkovať charity. Existujúce krypto technológie ich ale ochránia pred inštitucionalizovanou krádežou štátu zvanou daňový systém. Zrejme budú platiť províziu množstvu súkromných firiem, ktoré im život v tejto spoločnosti budú uľahčovať. Tieto firmy budú ale podliehať kompetitívnemu tlaku — budú inovovať, zlacňovať.... A výber ich služieb bude dobrovoľný.Author: Pavol Luptak # DynaKixu13
Slovensko2016-03-212
-
 45% ( 1 people voted )
+
zriadenie ktoré si hovorí ,, demokratické " , neplní si svoju funkciu , je nápomocné zločinu všetkého druhu , zmení sa na plutokraciu . Je pochopiteľné , že sa vytvoria ,, neštandartné " strany , ktoré zo začiatku myslia úprimne dať veci do poriadku , ale ako nás učí história moc kazí a znovu sa budíme do rozčarovania a nezostane nám nič iné , len byť politikmi v kuchyni a dúfať , že raz - pravda zvítězí ....

mrbean # GajuXopy49
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-03-21 19:55:12 59ad5836
Neviem si predstaviť stav NE-- DEMOKRATICKY ! Keď niekto začne hovoriť čosi o minulom režime, či čosi v Severnej Koreií... ako príklade ...nebude vedieť o čom hovorí.../masmedialna kamufláž/ To je preto že ani DEMOKRATICKÉ čosi nevie ako "VYZERÁ" ...furt je to cudzie slovo...a významovo hajajáááj. /Láska --aj božia ...je každému ...jasná ale jej prejav.. ani definične, ani rozmerovo, ani kvalitatívne...ale no ---jedine Romeo --a tá..Júlia... 13.násť ročná../ Čiže čo je láska .... na ktorej je postavené množstvo ideológií---náboženstiev?Takže ťažko pochopiť čo chcel autor....Nech má čosi... aj v predstave...
Klopi # KafuKygu89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-03-21 21:07:49 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
t   pä
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Vzpoura v americké armádě - zatím jen v elektronické podobě


Vzpoura v americké armádě - zatím jen v elektronické podobě
"Nepůjdu s americkým námořnictvem, abych bojoval v syrské občanské válce pro al Kájdu", vzkazuje poddůstojník US Navy svému vrchnímu veliteli na fotografii k článku. Není sám, hnut...
Jak to dělají kosmonauti
Návod ako si aj “posledný” robotník nájde prácu a dobre zarobí
Podnikatelé „divokého“ kapitalismu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0241 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne