Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Perverzný boj proti terorizmu


Perverzný boj proti terorizmu

Po teroristických útokoch v Paríži pochopili zrejme aj posledné naivky, že Európa sa nachádza vo vojne s islamistami, to po prvé. Po druhé, na rozdiel od redakcie satirického mesačníka Charlie Hebdo sa môže obeťou stať hocikto. A po tretie, dokorán otvorené hranice toto riziko zvyšujú.

Najvyšší čas, aby sa Európa začala brániť

Je preto najvyšší čas, aby sa Európa začala brániť a v čase od 13. novembra (teror v Paríži) do 18. novembra som mal pocit, že to chápe aj Európska komisia. Dovtedy sa zmohla len na tri veci, a to (1) vyzývať na solidaritu,(2) nanucovať povinné kvóty a (3) nechrániť vonkajšie hranice.

Novela v rozsahu päťtisíc slov bola dávno pripravená

Vytriezvenie prišlo minulú stredu,18. novembra, keď Európska komisia predložila návrh novely smernice na výrazné obmedzenie súkromnej legálnej držby strelných zbraní. V čase, keď sú ľubovoľní Európania v priamom ohrození života, im ide Európska komisia pod rúškom boja proti terorizmu sťažiť súkromnú držbu zbraní. Pritom s legálne držanými strelnými zbraňami sa pácha štatisticky zanedbateľný počet trestných činov. Kuchynský nôž je pre spoločnosť rádovo väčším ohrozením. Novela v rozsahu päťtisíc slov bola dávno pripravená, len sa čakalo na "vhodnú" príležitosť, kedy vystrašené obyvateľstvo bude klásť menší odpor a kedy sa predseda komisie Jean-Claude Juncker môže búchať do pŕs, ako on bojuje proti terorizmu.

Prvá otázka

Avšak pýtam sa: Bola čo len jedna strelná zbraň použitá teroristami v legálnej držbe? Nebola. Teroristi si všetky zbrane, ktoré potrebujú, pohodlne dopravia balkánskou či akou cestou a pred útokom si predsa nepôjdu najprv vybaviť zbrojný preukaz a nákupné povolenie, aby si potom mohli zbraň kúpiť u legálneho predajcu a zaregistrovať ju na polícii.

Druhá otázka

Bolo by viac alebo menej mŕtvych, ak by zopár návštevníkov koncertu, kde teroristi vyvraždili desiatky ľudí, malo pri sebe zbraň a vedeli by sa brániť? Pri 130 mŕtvych je zrejmé, že francúzsky štát nedokáže pred terorom účinne ochrániť svojich občanov a pochopiteľne sa časť obyvateľstva bude chcieť chrániť sama.

Hlúposť či naivita?

Bojovať proti teroristom tým spôsobom, že sťažíme legálnu súkromnú držbu zbraní potenciálnych obetí, je trestuhodné a ťažko vysvetliteľné hlúposťou či naivitou. Ak to pôjde takto ďalej, budú mať zbrane v držbe len teroristi a zločinci, lebo oni majú všetky zbrane ilegálne. Pre bezpečnosť slušných občanov Európy by bolo lepšie, ak by sa Jean-Claude Juncker namiesto boja s terorizmom radšej venoval boju s alkoholom.Author: richard sulik # XycaWeva42
Európa2015-11-234
-
 50%  ( 2 people voted )
+
Ono bojovať proti teroristom len strelnými zbraňami , asi nebude mať konca kraja...furt bude akcia a revanš..stupňujúci sa jednak "kadenciou" a tiež "kalibrom".Tu treba využiť aj iné formy "boja" ... a tých je tiež niekoľko..aj rafinovanejšie...
klopi # KyvoWavo40
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2015-11-24 14:51:41 58d4289b
Chvalim triezvost a otvorenost tohoto clanku! A chcem povedať, že keď pred voľbami do EU som na EURONEWS pozeral vystúpenie pána Schulzta /hej starý urob si aspoň maturitu ako ja!/, tak ma zarazilo jeho vystúpenie. Kde jasne povedal, že predseda EU parlamentu stojí pre dvami - pretože sme jednoducho v prevahe tá jeho koalícia či frakcia či kerý f;;ras. Proste mne ako voličovi dal jednoduchý odkaz - môžeš ty vôl voliť koho chceš karty sú rozdané, tak ako to chceme my. A ohľadne Junckera, fakt som mu veril, že ten jeho plán na oživenie EU ekonomiky bude fungovať a fakt sa mi rátal ako fackal po tvári ministrov členských štátov a ako nazval Orbána diktátorom :-) - Orbán sa mi ráta! Avšak pokiaľ ide o život a zbrane, ktoré by mohli tieto životy zachrániť, keby ľudia sa s nimi mohli efektívne brániť napríklad v Paríži - tak v takýchto chvíľach sranda musí ísť bokom a mám zato, že Európania by odzbrojovaný byť nemali! treba vyvinúť elektro magnetické paralizéry /schopné vyslať takýto impulz/ a aby sme zabránili zneužívaniu týchto zbraní, každá by vysielala pred samotným impulzom šifrovaný elektrostatický impulz na RFID čip umiestnený na citlivej elektronike napríklad na bankomatoch, aby sa zabránilo zneužívaniu týchto zbraní, zbraň by zanechala identifikačnú stopu - inými slovami na obranu áno - na útok nie!/, tie nezabijú ale omráčia plus vyradili by elektroniku na tele atentátnika - hoci toto by trebalo testovať, aby práve elektromagnetický impulz nespustil samotný výbuch - proste to chce šikovných inžinierov. Práve takýto prístup by sme mali chcieť, lepšie zbrane - ktoré naozaj chránia život!!! tým že niekoho zastrelým, lebo mu niekto vymyl mozog a chce aj on strielať, len oveľa viac ľudí, situáciu nevyrieši - treba moderné zbrane, ktoré dokážu efektívne spacifikovať útočníka - chráňme život - veď to je prvé prikázanie v biblii - hoci je z negované -! Prečo sú prikázania v biblii z negované? No to preto, lebo boh asi nepoznal ešte v tej dobe checksum prenášaných informácií, alebo to niekto naschvál zmenil - ako môže boh očakávať kladný výsledok, keď do správania sa ľudí nechal montovať svôjho kolegu viď vedúceho akcionárov FEDU???? ZNIČIT - INTERVENOVAT - NECHAT NA POKOJI?? Nie!!! POVEDAT LUDOM KONECNE CELU PRAVDU a nech si s nou žijú ako chcú oni sami a potom už bez zásahov z hora!!!

Juncker # KebaCosa30
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-24 23:25:32 5a4073de
Bojovať s terorizmom...Áno je to problém . Aj " technický". Treba si však uvedomiť a zobrať príklad od tých čo skoro celé svoje dejiny museli a do dnes čelia istému tlaku, nevraživosti či teroru..A pomerne úspešne dokážu prostredníctvom politickéj "obratnosti", "spravodajských agentúr" , Mossadu aj "zbraňovými " systémami eliminovať , "usmerňovať" , odpútavať či vojenskymi "zásahmi" odolávať nežiadúcim "zásahom".Konkretizácia je skôr predmetom "neverejnou".
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-25 08:47:40 58d4289b
nuz neviem, ci by sulik mal velku radost, ale hlavne dost dlhy zivot, spolocne so vsetkymi jeho poslaneckymi zlodejmi, ak by boli vsetci Slovaci ozbrojeni.
Parlament by uz asi nebol davno parlamentom, ale len spomienkou na obete, ktore sa okrem zlodejstva preslavili aj vlastizradou.

rafael # RusyNecu46
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-11-25 09:14:07 59ad961d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0189 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made