Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Proč si odporuje Václav Klaus?


Proč si odporuje Václav Klaus?

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus poblahopřál 12. 8. 2014 k přímému zvolení prezidentu Turecka Erdoganovi.[1] Tento na první pohled gentlemanský krok však nemá logiku. A tím spíše, že jej činí právě Václav Klaus. V prvním odstavci Klaus píše toto:

"Měl jsem v minulosti několik příležitostí se s Vámi setkat a poznat Vás jako člověka s jasnou vizí, který usiluje o to, aby Turecko bylo silnou, sebevědomou, ekonomicky úspěšnou a kulturně rozmanitou zemí, a který má zájem na stabilitě celého blízkovýchodního regionu. To, že jste uspěl v prvních přímých prezidentských volbách, navíc jako úřadující předseda vlády, dokládá, že Vás takto vnímá i většina Vašich občanů."

Diplomaticky by se dalo říci, že to co tvrdí Klaus je poněkud zavádějící a scestný komentář, ale faktem je, že tureckým reáliím je na míle vzdálený a situaci v Turecku nemůže prostě rozumět. Jinak by totiž za a) nepopisoval virtuální realitu, která nemá se skutečností nic společného a za b) by neodporoval svým názorům, svým postojům a vlastně i svým politickým zájmům. Erdoganovy vize jsou asi jasné, ale pro civilizovaného člověka nepřípustné. "Silná, sebevědomá, ekonomicky úspěšná a hlavně kulturně rozmanitá země" a "člověk, který má zájem na stabilitě celého blízkovýchodního regionu" (slovy Klause) by v zahraniční politice neměla podporovat narkomafiánský stát Kosovo[2-7] a neměla by se vměšovat do sousední Sýrie a tam podporovat terorismus.[8-27] V té domácí by pak neměla podporovat islamismus[28] a zejména pak represe vůči svému obyvatelstvu (včetně Kurdů).[29-45]Naopak by měla uznat genocidu Arménů a omluvit se za ni.[46-49] Tak by se seriózní země měla chovat. To však Turecko nedělá a nedělají to ani jeho představitelé.

Vzdělaní lidé by tedy Turecko neměli podporovat. Nelze věřit, že Klaus by jej podporoval, ale evidentně se vyjadřuje k něčemu o čem neví nic. O to je to ale celé pikantnější. Klaus stejně jako jeho spolupracovníci či podporovatelé neuznává samostatné Kosovo,[50-53] staví se proti vojenské intervenci do Sýrie[54-64] a navíc kritizuje islám[65] a multikulturalismus v rámci Evropy a zejména právě České republiky.[66] Avšak již před lety Turecko překvapivě hájil.[67] Není tedy ze svého okolí jediný, kdo se dopustil nějakého faux pas.[68]Má však takovéto exhibice Klaus zapotřebí? Asi ano, ale zbytečně definitivně píše svůj epitaf. Podporu široké veřejnosti ztratil amnestií. Nyní musí definitivně ztratit i ty, kteří nad ním přeci jen chtěli přimhouřit oko. Je to škoda, ale Klaus je již definitivně ze hry venku. Ne vinou havlistů, socialistů nebo EU, ale jen vinou svou.

Václav Bláha IV, 14. 8. 2014

Zdroj a citace: http://www.freepub.cz/ 2014/proc-si-odporuje-vaclav-klaus/Author: Free Pub # QemyReny07
Politika2014-08-256
-
 53%  ( 9 people voted )
+
A tento --človiečik... bol vraj vééééľky PROGNOSTIK, bol u toho keď sa delila republika, má manželku Slovenku aaa .. ! Keby ho neboli nafilmovali...tak mohol mať PERO--- exkluzívne..,.a je "baranoidný" --nespustí --ani .. jediná to kladne.. táto...I ták bude skoro zabudnutýýýýýý!Mal by sa radšej-- podeliť s majetkom ..získaným akosi.. A Turecko i tak /cca 80 milionov-- si ide po svojom ...Nechce náhodou mať tam nejaké majetkové --- pomery -exkluzívne?
klopi # KyvoWavo40
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2014-08-26 18:00:06 58d4289b
Havlisti a klausisti vyliezli z komunistického podsvetia a založili OF, patria do jednej bandy, mne boli odporní všetci bez výnimky. Keď som sa prvýkrát dozvedel, aká veľká nenávisť panuje medzi nimi a ako sa častujú, som nechápal, medzi akými divochmi som sa ocitol, mne boli protivní úplne všetci a pritom aké „rozdiely“ našli ako zámienku na neprestajné vojničky medzi sebou. Nebyť Klausa nebol by Havel prezidentom, si konečne uvedomte.
Klaus mal podporu širokej verejnosti a vraj ju postrácal kvôli amnestii? Lebo omilostil? Potom vidieť, že stratil podporu u narušených milovníkov policajného teroru, čo sa radujú ak ďalší hnijú v kobkách a nepoznajú zľutovanie. Ste úplne mimo, nemal nijakú podporu, prieskumy sú podvod, opýtajú sa stovky a vzťahujú na mienku sveta, nikdy nezískal veľa hlasov, nefantazírujte len preto, lebo neviete pochopiť kroky vášho bôžika, vraj odchádza definitívne z hry, keďže zaslal dajaký lístok, odchádza, zdá sa iba z vašej hlavy, vy ste ho odhodili do kompostu ako poslední, to je všetko. Vaša modla isteže nemôže podporiť niekoho z presvedčenia, on sa istotne vyjadruje k tomu, čo nepozná. Čo ostatní, napríklad havlisti, tých budete tiež obhajovať a brániť ich vyjadrenia, vykladať ich v súlade s vašim presvedčením, alebo u nich ide o jasnú podlosť vždy?
Civilizovaní a vzdelaní, toľká skromnosť.
Súdruh Klaus hlasoval v roku 1999 za všetko súvisiace s vojnou, aj strana, ktorej bol predsedom, možno sa aj zdržal pri rôznych návrhoch, možno dokonca aj bol proti pri slovíčkarení, ale okrem vystúpenia pred novinármi s Macekom nevykonal nič. Fanatik NATO, ktorý pokladá vstup za úspech nemôže mať slušných podporovateľov, len pätolízačov a hochštaplerov na štátnych zdrojoch, ktorými sa obklopil. Kosovo nie je ústredie sveta, postoj k nemu nie je zásadná otázka, ale ak už áno, tak dôvod.
Arménohoax je podvodným ako holohoax, nafukujete čísla, vymýšľate dôvody, pretože nešlo o nepriateľstvo voči národu arménov, ale o náboženskú sektu, ktorá sa žiaľ nazýva arménskou a členmi tejto sekty boli vždy rôznorasové skupiny, vrátane „tureckej“. Taká bola doba, načo premýšľať, predsa každý príslušník satanovej synagógy je čistý semita. Keďže počas vojny vláda nedôverovala iným náboženským skupinám, tak zasiahla, lebo neboli lojálnymi. Asýrske sekty rovnako. Bola osmanská ríša, nie turecko, preto sa nemá prečo aj iný subjekt, aj iný ľud ospravedlňovať, kedy sa vy ospravedlníte, alebo že by po vás nikto nežiadal?
Multikulti je nepriateľ? Kto presne je tým nepriateľom? Ateizmus, socializmus, klausizmus a iné invazívne votrelecké skupiny sa rozťahujú, akoby oni mal byť etalónom správnej kulti a obdržať domovské právo, hoci v prvom rade by mali byť deportovaní práve oni. Revolucionári by chceli ostrakizovať druhých, to je ale pýcha.

Lidhja # JojaVime40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-08-27 03:23:40 b228ebce
Klopi, ty opäť o čom hútaš, akých 80 miliónov? Vieš si predstaviť taký kopec ľudí, mali by kráčať spoločne a držať sa za ručičky a pod práporom rodnej strany splniť päťročnicu za 3 roky. Ty neuznávaš slobodu jednotlivca, nenávidíš človeka, plánuješ povinné smerovanie davov. Si geneticky poznačený komunizmom.

Lidhja # JojaVime40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-08-27 03:28:24 b228ebce
Strašne by ma zaujímalo ako vyzerá Lidhja, čím sa živí, kolko má rokov, v ktorom meste žije....

lebo videl som už aj pohlavný úd, ved aj ja ho mám medzi nohami...videl som už rôzne zvieratá , morské príšery, zrúdy vo filmoch...ale takéhoto *o*ota si neviem predstavit...zrejme som ešte nenavštívil ústav pre mentálne retardovaných s mongoloidným syndrómom...predpokladám že tam by som uvidel aj Lidhju....grc


brano # PelaSedo59
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-08-27 06:58:02 4df7e017
Reagovaťna.. Lidhja40.. bolo by kontraproduktívne! Neviem , ale tým že v poslednom období sa menovaný "zbavuje" používania ETATIZMU... nerobí dobre! Lebo nahrádza ---to prázdno čo zostalo v hlave---ďalšími neznalosťami z histórie, produkuje invektíva--neargumentačné , dáva otázky ktorými zvýrazňuje svojú plytkosť...a mentoruje bez znalostí v súvyslostiach! Je to škoda..toho etatizmu..z jeho hlavy vy--toto --.aspoň bola sranda!
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-08-27 07:43:30 58d4289b
Václav Klaus je jeden z mála politikou ktorý sa nebojí oppnovať súčastnej situacii okolo Ukrajiny, jeden z mála ktorý hlása ptravdu ako to všetko zaalo. Jeho výroky sú pravdivé, amerika chce dobiť západ.
Kiežby bolo takých politikov viac ktorí sa neboja povedať aj pravdu.

miki # CugaDihe81
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-10-01 01:44:17 5f670393
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jed   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0246 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles